رشته بهداشت عمومی در کانادا

رشته بهداشت عمومی در کانادا
مواردتوضیحات
کد شغلی رشته بهداشت عمومی در کاناداNOC 2263
میانگین درآمد فارغ‌التحصیلان رشته بهداشت عمومی در کانادا۷۶ هزار و ۸۱۹ دلار در سال معادل با ۳۹.۳۹ دلار به ازای هر ساعت
گرایش‌های بهداشت عمومی سینما در کاناداآمار زیستی و انفورماتیک
بهداشت و سلامت جامعه
متخصص همه‌گیری یا اپیدمیولوژی
بهداشت محیط
بهداشت و سلامت جهانی
بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته بهداشت عمومیدانشگاه کلگری
دانشگاه سایمون فریزر
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه مک مستر
دانشگاه واترلو
دانشگاه تورنتو
پردرآمدترین مشاغل در رشته بهداشت عمومیآمارشناسی زیستی
مدیر بخش کامپیوتر و سیستم اطلاعات در امور بهداشت و درمان
مهندس ایمنی و بهداشت
مدیر خدمات پزشکی و بهداشتی
وکیل بهداشت عمومی

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش رشته بهداشت عمومی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته بهداشت عمومی در کانادا

بهداشت عمومی رشته‌ای است که بر بهبود سلامت جهانی تمرکز دارد. متخصصان بهداشت عمومی از جدیدترین تحقیقات، آموزش و سیاست‌های عمومی استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که همه ما سالم و مصون از همه‌گیری، مسمومیت غذایی، آب یا سایر خطرات سلامتی هستیم. دستاوردهای موردنظر بهداشت عمومی تنها محدود به کنترل و کاهش بیماری‌های عفونی نیست. بلکه این رشته تلاش می‌کند تا محل کار ایمن‌تر، مادران و نوزادان سالم‌تر و دسترسی به غذاهای سالم را تضمین کند.

علاوه بر این، بهداشت عمومی سعی در آموزش مردم دارد تا از خطرات سلامتی جلوگیری کند. متخصصان بهداشت عمومی به جوامع آسیب‌پذیر و عموم مردم آموزش می‌دهند که چگونه از خودشان بهتر مراقبت کنند. آن‌ها عادات زندگی بهتر مانند ورزش، تغذیه مناسب و چکاپ های منظم پزشکی را ترویج می‌کنند. همچنین، ممکن است یک سری برنامه‌های آموزشی هم برای ترویج عادات و شیوه‌های سالم زندگی در خانواده‌ها آغاز کنند تا مردم بدانند چگونه یک فوریت بهداشتی را تشخیص دهند و چگونه در برابر آن واکنش نشان دهند.

کد مشاغل رشته بهداشت عمومی در کانادا

در فهرست مشاغل ملی کانادا که هر گروه شغلی را به‌صورت طبقه‌بندی‌شده در گروه‌های مختلف قرار می‌دهد، افرادی که در حال فعالیت در این حوزه هستند، با کد شغلی NOC 2263 مشخص‌شده‌اند. متخصصین بهداشت عمومی، خطرات سلامتی و ایمنی را ارزیابی و بر دستورالعمل‌های آن نظارت می‌کنند و استراتژی‌هایی را برای کنترل خطرات تدوین می‌کنند.

آن‌ها رستوران‌ها، تأسیسات صنعتی، سیستم‌های آب شهری، تأسیسات عمومی، مؤسسات و سایر محل‌های کار را بررسی می‌کنند تا از رعایت مقررات دولتی در مورد بهداشت، کنترل آلودگی، حمل و نگهداری مواد خطرناک و ایمنی محل کار اطمینان حاصل کنند. متخصصین بهداشت عمومی در کانادا، در بخش‌های دولتی و خصوصی مشغول به کار هستند.

گرایش‌ های رشته بهداشت عمومی در کانادا

 • آمار زیستی و انفورماتیک

گرایش آمار زیستی، به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از آمار در رشته بهداشت عمومی، در مورد تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و کاربرد آن در مراقبت‌های بهداشتی است. متخصصان بهداشت عمومی با تمرکز بر آمار زیستی از مدل‌هایی برای ردیابی سلامت جمعیت و شناسایی روندها استفاده می‌کنند. آن‌ها ممکن است در آزمایش‌های بالینی، پروژه‌های ژنوم و مطالعات فضایی که به دنبال تعیین نحوه تأثیر جغرافیا بر سلامت و عوامل خطر هستند، شرکت داشته باشند.

انفورماتیک نیز یک حوزه مرتبط با بهداشت عمومی است که بیشتر بر نظارت و جمع‌آوری داده‌ها برای پیشگیری و ارتقای سلامت عمومی تمرکز دارد تا کاربرد آن در تحقیقات. این گرایش می‌تواند برای کسانی که از اعداد لذت می‌برند و استعداد ریاضی دارند، بهترین انتخاب ممکن باشد. کسانی که وارد این گرایش و تحقیق در این زمینه می‌شوند، فرصت‌های شغلی زیادی به دست می‌آورند زیرا شواهد نشان می‌دهند کانادا با کمبود متخصص آمار زیستی ماهر و متخصص مواجه است.

 • بهداشت و سلامت جامعه

درحالی‌که متخصصان آمار زیستی و متخصصان انفورماتیک عمدتاً نگران جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌های آماری سخت هستند و با اعداد و ارقام سروکار زیادی دارند، متخصصان بهداشت و سلامت جامعه، نگاه جامع‌تری به‌سلامت عمومی دارند. کار آن‌ها شامل در نظر گرفتن عوامل پویای بسیاری است که ممکن است بر سلامت کلی یک جامعه یا منطقه خاص تأثیر داشته باشند. متخصصان بهداشت و سلامت جامعه ممکن است برای انجام وظایف خود، دوره‌هایی را در زمینه جامعه‌شناسی، علوم سیاسی و زیست‌شناسی هم بگذرانند.

دانشجویان این گرایش پس از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه‌های کانادا از دانش خود در جهت تمرکز بر نحوه دستیابی به افراد آسیب‌پذیر جامعه و تخصیص بهتر منابع به افراد کم برخوردار به بهترین نحو ممکن استفاده می‌کنند. آن‌ها ممکن است برنامه‌های آموزش سلامتی را آغاز کنند، فعالیت‌های آموزشی مختلفی انجام دهند یا منابعی را برای ارتقاء زندگی سالم ایجاد کنند.

 اداره آمار کار کانادا گزارش می‌دهد که برخی از مشاغل حوزه بهداشت جامعه باید در سال‌های آینده شاهد رشد قابل‌توجهی باشند. این مرکز تخمین می‌زند که تقاضا برای کارکنان حوزه بهداشت و درمان جامعه و آموزش‌دهندگان این حوزه، در یک بازه زمانی ۱۰ ساله از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۸ به میزان 11 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

 • متخصص همه‌گیری یا اپیدمیولوژی

اپیدمیولوژی که گاهی اوقات به‌عنوان علم اولیه بهداشت عمومی نیز شناخته می‌شود، جنبه‌های آمار زیستی و سلامت جامعه را گرد هم می‌آورد. اپیدمیولوژیست ها بر گسترش بیماری‌ها نظارت می‌کنند و برای درک علل به وجود آمدن آن‌ها و ایجاد راه‌حل‌های احتمالی برای آن‌ها تلاش می‌کنند. افراد برای کار در این زمینه، باید پایه‌ای قوی در ریاضیات و آمار داشته باشند تا بتوانند داده‌ها را به‌درستی تفسیر کنند.

علاوه بر این، آن‌ها باید عوامل پیچید اقتصادی، اجتماعی و آموزشی که می‌توانند منجر به ایجاد تهدیدهای بهداشت عمومی ‌شوند را درک کنند و سپس از این دانش برای ایجاد پاسخ مؤثر استفاده کنند. اپیدمیولوژیست ها اغلب توسط سازمان‌های دولتی مانند بخش‌های بهداشت محلی، وزارت بهداشت و خدمات انسانی و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها استخدام می‌شوند. بااین‌حال، ممکن است در سازمان‌های بین‌المللی یا شرکت‌های خصوصی مانند شرکت‌های داروسازی هم‌شغل پیدا کنند.

برخی اپیدمیولوژیست ها نیز به‌طور مستقل به‌عنوان مشاور کار می‌کنند. اداره آمار کار گزارش می‌دهد که انتظار دارد در طی سال‌های پیش رو گزینه‌های شغلی برای اپیدمیولوژیست ها ثابت بماند، اما انتظار می‌رود میان‌سال‌های 2018 تا 20۲8 درآمد متخصصان این حوزه ۵ درصد افزایش پیدا کند.

 • بهداشت محیط

سازمان بهداشت جهانی 15 مورد نگران‌کننده در مورد بهداشت محیط و سلامت عمومی ذکر کرده است. برخی از این نگرانی‌ها شامل موضوعاتی مانند آلودگی داخلی و خارجی، تغییرات آب و هوایی و میدان‌های الکترومغناطیسی می‌شوند. دانشجویان این گرایش باید بر سلامت محیط که ممکن است با این عوامل و سایر عوامل خارجی مانند کیفیت آب که می‌تواند بر سلامت جمعیت تأثیر بگذارد، آشنا شوند و تمرکز کافی برای برطرف کردن این نگرانی‌ها را هم داشته باشند.

فارغ‌التحصیلان گرایش بهداشت محیط ممکن است پس از فارغ‌التحصیلی به کار در موقعیت‌های شغلی مهمی بپردازند که بر پیشگیری، تحقیق یا اطلاع‌رسانی جامعه تمرکز دارند تا تأثیر این خطرات زیست‌محیطی را به حداقل برسانند. علاوه بر این، برخی از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های دارای رشته بهداشت عمومی در کانادا تعریف خود از بهداشت محیط را گسترش داده‌اند و از آن با نام محیط اجتماعی هم یاد می‌کنند.

 • بهداشت و سلامت جهانی

انجمن بهداشت عمومی آمریکا، برنامه بهداشت جهانی خود را در اوایل دهه 1970 آغاز کرد و اکنون این حوزه جزو یکی از ده تخصص یا گرایش اصلی در رشته بهداشت عمومی محسوب می‌شود. متخصصان این حوزه، موضوعات تحقیقاتی و آموزشی را برای خدمت به مردم در سراسر جهان ترکیب می‌کنند. کار آن‌ها ممکن است شامل ایجاد راه‌هایی برای از بین بردن نابرابری‌های بهداشتی، بهبود دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و تقویت سیاست‌های بهداشت عمومی‌باشد که مشوق عادات بهداشتی و سلامتی سالم هستند.

دوره‌های تحصیلی و آموزشی در گرایش بهداشت جهانی ممکن است شامل دوره‌هایی در مورد روش‌های تحقیق، ارتباطات و جامعه‌شناسی یا ترکیبی از همه آن‌ها باشند. همچنین، دانشجویان این گرایش ممکن است برای تحقیقات میدانی به کشورهای دیگر سفر کنند. فارغ‌التحصیلان این رشته، اغلب با سازمان‌های غیرانتفاعی یا دولتی همکاری می‌کنند و موقعیت‌های شغلی مناسبی هم پیدا می‌کنند. اگرچه ممکن است شرکت‌های خصوصی هم متخصصان بهداشت جهانی را استخدام کنند.

تحصیل در رشته بهداشت عمومی در کانادا

 • متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته‌ی بهداشت عمومی در کانادا دارند، باید به‌خوبی تحقیق کنند تا متوجه شوند این رشته در کدام دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و شرایط کلی دانشگاه موردنظر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در آن چیست.
 • رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه، میزان شهریه، زبان تدریس و ارائه به همراه حداقل نمره موردنیاز برای مدرک زبان، مهم‌ترین عوامل در انتخاب دانشگاه موردنظر شما در کانادا به شمار می‌روند.
 • پس از پیدا کردن گزینه‌های احتمالی به‌عنوان دانشگاه خود در آینده، باید در خصوص بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های اعطایی به دانشجویان بین‌المللی تحقیق کنید تا بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های خود در کانادا را کاهش دهید و یا حتی کاملاً جبران کنید.
 • به‌طورکلی، روال اعطای بورسیه یا کمک‌هزینه‌ی تحصیلی برای مقاطع بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکتری شرایط ساده‌تری دارد، اما دانشجویان نخبه که شرایط تحصیلی عالی داشته باشند، در مقطع کارشناسی هم می‌توانند از بورسیه‌ها بهره‌مند شوند.
 • برای افزایش شانس خود در پذیرش تحصیلی کانادا می‌توانید مدارک زبان معتبری همچون تافل یا آیلتس ارائه دهید.
 • توجه داشته باشید که آیا دانشگاه موردنظر شما برای پذیرش، فقط سوابق تحصیلی را مدنظر قرار می‌دهد و یا دارای آزمون ورودی هم هست.
 • مدارک موردنیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه موردنظر خود را جمع‌آوری و ارسال کنید.
 • مهلت تعیین‌شده برای ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه موردنظرتان را حتماً مدنظر داشته باشید تا اگر مدارکتان دچار نقص یا کمبود شدند، فرصت کافی برای اصلاح و یا ارائه مدارک درخواست شده را در اختیار داشته باشید.
 • برای این‌که قادر به تحصیل در رشته‌ی بهداشت عمومی و یا هر رشته دیگری در کانادا باشید، باید دارای ویزای تحصیلی کانادا هم باشید. مدت‌زمان اعتبار این ویزا، به طول دوره تحصیل شما در کانادا بستگی دارد و مزیت بزرگ آن قابل تمدید بودن آن می‌باشد.
 • داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید مدنظر داشته باشید؛ بنابراین، سعی کنید مدارک مرتبط با تمکن مالی خود را به‌صورت جامع و کامل ارائه دهید.
 • داشتن تجربه تألیف مقاله و دستاوردهای علمی بزرگ و معتبر دیگر در ژورنال‌های مهم بین‌المللی می‌توانند شانس شما برای پذیرش در رشته‌ی بهداشت عمومی در کانادا را به‌طور چشمگیری افزایش دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته بهداشت عمومی در کانادا

 • تکمیل و ثبت فرم پذیرش در وب‌سایت دانشگاه‌های موردنظر
 • اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا (برای دوره‌های تحصیلی بیشتر از ۶ ماه)
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • رزومه تحصیلی
 • ارائه ۲ تا ۳ توصیه‌نامه
 • انگیزه نامه
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • ریزنمرات مقطع دبیرستان و دیپلم
 • مدرک زبان معتبر
 • ارائه لیست مقالات چاپ‌شده
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدارک مالی جهت اثبات تمکن مالی

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

بورسیه‌ های تحصیلی رشته بهداشت عمومی در کانادا

اغلب مراکز آموزشی اعم از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا برای تسهیل شرایط دانشجویان در امر تحصیل در این کشور، بورسیه‌های مختلفی برای آن‌ها در نظر می‌گیرند که معمولاً هر یک از آن‌ها دانشجویان را ملزم به داشتن یا ارائه شرایط خاصی می‌کنند.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی در رشته بهداشت عمومی و سایر رشته‌ها در کانادا، تمام هزینه‌های زندگی و تحصیلی دانشجویان را پوشش می‌دهند، برخی دیگر، فقط شامل هزینه‌های تحصیلی می‌شوند و برخی از آن‌ها نیز فقط بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان را جبران می‌کنند. این بورسیه‌ها معمولاً شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بورسیه‌های تشویقی: دانشجویان نخبه و استعداد درخشان با معدل بالا می‌توانند واجد شرایط این گروه از بورسیه‌های تحصیلی باشند.
 • بورسیه‌های ورودی: دانشجویان سال اولی که جدیدالورود هستند، می‌توانند از این گروه از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند.
 • بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA: دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش می‌پردازند و یا سابقه‌ی نگارش مقالات علمی دارند، برای این گروه از بورسیه‌های تحصیلی واجدالشرایط هستند.
 • بورسیه‌های دستیار مدرس یا TA:‌ دانشجویانی که در کنار اساتید خود به تدریس برای دانشجویان تازه‌وارد و ترم پایین می‌پردازند، می‌توانند شامل افراد واجدالشرایط برای این بورسیه‌ها باشند.
 • بورسیه‌های کارآموزی:‌ دانشجویانی که به انجام کارهای پاره‌وقت در کنار تدریس خود تمایل و علاقه دارند، گروه هدف این دسته از بورسیه‌های تحصیلی هستند.

همچنین، لازم به ذکر است که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته بهداشت عمومی و یا سایر رشته‌ها در کانادا این امکان را در اختیاردارند تا در کنار بورسیه‌ها، از کمک‌هزینه‌های تحصیلی و وام‌های دانشجویی نیز بهره‌مند شوند.

بورسیه‌هایی که شما واجد شرایط آن هستید

 • findaphd.com: شما با مراجعه به این بانک اطلاعاتی می‌توانید برای انواع فاندها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به همراه پوزشین های Phd جست‌وجو کنید.
 • findamasters.com: شما با مراجعه به این بانک اطلاعاتی می‌توانید برای انواع فاندها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به همراه پوزشین های مقطع کارشناسی ارشد جست‌وجو کنید.
 • www.scholarships.com: شما با مراجعه به این مرجع معتبر، می‌توانید با بورسیه‌های به‌روز در دانشگاه‌های سراسر جهان آشنایی پیدا کنید.
 •  scholarshipportal: شما با مراجعه به این وب‌سایت می‌توانید اسکالرشیپ، گرالت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی موجود در دانشگاه‌های سراسر دنیا را پیدا کنید.
 • scholarship-positions: این وب‌سایت جهت استفاده‌ی دانشجویان بین‌المللی در راستای اپلای و جست‌وجو برای یافتن کمک‌هزینه‌های تحصیلی طراحی و پیاده‌سازی شده است.
 • scholarshipscanada.com: این وب‌سایت بورسیه‌های موجود در دانشگاه‌های کانادا را به شما معرفی می‌کند.
 • scholarships.universitystudy.ca: این وب‌سایت نیز یک مرجع معتبر و رسمی دیگر برای جست‌وجوی بورسیه‌های موجود در دانشگاه‌های کانادا است.
 • idp.com: با مراجعه به این وب‌سایت می‌توانید با واردکردن رشته تحصیلی خود، از بورسیه‌ها و خدمات دانشجویی قابل‌ارائه در دانشگاه‌های کانادا آگاهی پیدا کنید.
 • opportunitydesk: این وب‌سایت شما را با پنج هزار بورسیه تحصیلی مختلف در دانشگاه‌های سراسر کانادا آشنا می‌کند.
 • wemakescholars.com: این وب‌سایت شما را با بیش از ۱۵۵ بورسیه تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکتری در دانشگاه‌های سراسر کانادا آشنا می‌کند.
 • scholars4dev: این وب‌سایت، فهرستی به روز و کاملاً جدید از بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های قابل‌ارائه در دانشگاه‌های سراسر دنیا در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.
 • ProfessionalDoctorates: دانشجویانی که در یکی از رشته‌های حوزه بهداشت و سلامت ازجمله پرستاری و همین‌طور رشته‌های مهمی از قبیل روانشناسی، حقوق، حوزه‌های مهندسی و آموزش تحصیل می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به این وب‌سایت از پوزیشن های تحصیلی و بورسیه‌های قابل‌ارائه آگاهی پیدا کنند.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

تحصیل کارشناسی رشته بهداشت عمومی در کانادا

در مقطع کارشناسی رشته بهداشت عمومی، اغلب به دانشجویان فرصت داده می‌شود تا تخصص‌های متعددی را در زمینه بهداشت عمومی کشف کنند. دوران دانشجویی برای کسانی که قصد تحصیل این رشته در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را دارند، زمان بسیار خوبی است تا تصمیم بگیرند که در آینده قصد فعالیت در کدام یک از حوزه‌های بهداشت عمومی دارند تا مسیر تخصصی خود را در زمینه‌ی موردنظر ادامه دهند و فرصت‌های شغلی مرتبط با آن را دنبال کنند.

دانشگاه‌های کانادا که رشته بهداشت عمومی را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهند، ممکن است آموزش‌هایی در زمینه لیسانس علوم و همین‌طور لیسانس هنر نیز به دانشجویان خود ارائه دهند. مقطع کارشناسی رشته بهداشت عمومی ممکن است بر علوم طبیعی تمرکز کند و می‌تواند گزینه بهتری برای کسانی باشد که انتظار دارند به تحقیق یا تخصص‌هایی مانند آمار زیستی و اپیدمیولوژی بپردازند؛ اما ممکن است تأکید بیشتری بر علوم اجتماعی داشته باشد و آن را برای دانشجویان علاقه‌مند به‌سلامت جامعه، بهداشت اجتماعی و رفتاری یا ارتقاء و ارتباطات بهداشتی گزینه مناسبی نشان دهد.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته بهداشت عمومی در کانادا

پس از به دست آوردن مدرک کارشناسی در رشته بهداشت عمومی و یا سایر رشته‌های مشابه با آن، دفاتر پذیرش دانشگاه‌ها و دپارتمان‌های بهداشت عمومی در کانادا دانشجویان را برای انتخاب رشته و تخصصی که قصد ادامه آن را دارند، کمک می‌کنند. این دوره معمولاً به دو سال زمان نیاز دارد، اما برخی از دانشگاه‌ها نیز آن را در یک دوره‌یک‌ساله ارائه می‌دهند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در گرایش‌های بهداشت عمومی ممکن است پس از فارغ‌التحصیلی واجد شرایط برای موقعیت‌های شغلی مانند مربیگری بهداشت یا نیروی کار اطلاع‌رسانی اجتماعی باشند.

مطالعات دانشجویان رشته بهداشت عمومی و گرایش‌های آن در مقطع کارشناسی ارشد بسیار گسترده است؛ اما اغلب دانشگاه‌های کانادا توجه ویژه‌ای به مطالعه آمار زیستی، پاندمی یا همه‌گیرشناسی، علوم بهداشت محیط، اداره خدمات بهداشتی، علوم اجتماعی و رفتاری و همین‌طور بهداشت و سلامت جهانی دارند. دانشجویان رشته بهداشت عمومی در مقطع کارشناسی ارشد معمولاً یکی از تخصص‌های یادشده را انتخاب می‌کنند تا تحصیلات و فعالیت‌های خود را در آن حوزه ادامه دهند.

تحصیل دکتری رشته بهداشت عمومی در کانادا

دانشجویان باید برای به دست آوردن دکترای بهداشت عمومی یک دوره تحصیلی فشرده را گذرانده تا آمادگی کافی برای تکمیل پست‌های مدیریت عالی و دانشگاهی به دست بیاورند. این احتمال وجود دارد که از اساتید دانشگاه و محققین در حوزه بهداشت عمومی خواسته شود تا برای فعالیت در چنین جایگاه‌های شغلی، دارای مدرک دکتری این رشته باشند، اما داشتن این مدرک در سایر پست‌های مدیریتی و اداری، چندان اجباری نیست و فقط توصیه‌شده است.

مدرک دکتری در زمینه بهداشت عمومی می‌تواند به شما کمک کند مهارت‌های حرفه‌ای آموخته‌شده در طول تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را تقویت کنید. این دوره به دلیل تمرکز زیاد بر جنبه تحقیقاتی بهداشت عمومی شناخته می‌شود؛ اما همچنین، می‌تواند با افزایش دانش شما در مورد این موضوع به شما کمک کند تا به‌عنوان یک متخصص تأثیرگذار عمل کنید. کمک‌هزینه‌های تحصیلی و موقعیت‌های دستیاری تحقیقاتی زیادی نیز می‌تواند در اختیار دانشجویان مقطع دکتری بهداشت عمومی در کانادا قرار بگیرند.

مراحل اخذ پذیرش در رشته بهداشت عمومی در کانادا

 • در مورد دانشگاه موردنظر خود برای رشته بهداشت عمومی تحقیق کنید.
 • دانشگاه یا دانشگاه‌هایی که شرایط پذیرش آن‌ها متناسب با شرایط شما هستند را انتخاب کنید.
 • مقطع تحصیلی موردنظرتان برای ادامه تحصیل را انتخاب کنید.
 • تمام اسناد و مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه موردنظرتان که در وب‌سایت آن ذکرشده را تهیه و جمع‌آوری کنید.
 • یک مدرک زبان معتبر (انگلیسی یا فرانسوی) به دست بیاورید (مدارک زبان فرانسوی معتبر برای دانشگاه‌های کانادا Test Can، CAEL، TCF و Can Test هستند و برای زبان انگلیسی هم مدارک TOEFL، IELTS و C1 پیشرفته قابل‌پذیرش هستند).
 • مدارک مقاطع تحصیلی و دانشگاهی قبلی خود به همراه سایر مدارک را تهیه و ترجمه کنید. این مدارک، عموماً عبارتند از:
 • مدارک موردنیاز را در وب‌سایت دانشگاه موردنظرتان آپلود کنید.
 • منتظر باشید تا درخواست پذیرش شما بررسی شود.
 • فرایند اخذ ویزای تحصیلی کانادا را آغاز کنید و آماده مهاجرت به این کشور شوید.

بهترین دانشگاه‌ های کانادا برای تحصیل رشته بهداشت عمومی

دانشگاهشهر و استانمیزان شهریه
دانشگاه سایمون فریزربرنابی / بریتیش کلمبیا۲۱ هزار و ۱۱۲ دلار
دانشکده جمعیت و بهداشت عمومی دانشگاه بریتیش کلمبیاونکوور / بریتیش کلمبیا۴ هزار و ۹۲۵ دلار
موسسه فناوری بریتیش کلمبیا دانشکده علوم بهداشتیونکوور / بریتیش کلمبیا۱۳ تا ۲۰ هزار دلار
دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه آلبرتاادمونتون / آلبرتا۸ تا ۱۶ هزار دلار
دانشگاه کلگریکلگری / ادمونتون۲۵ هزار و ۲۹۳ دلار
دانشگاه مک مسترهمیلتون / اونتاریو۱۰ هزار و ۱۵۱ دلار
دانشگاه کویینزکینگستون / اونتاریو۳۵ هزار و ۵۹۹ دلار
دانشگاه گوئلفگوئلف / اونتاریو۲۴ تا ۳۳ هزار دلار
دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه تورنتو دالا لاناتورنتو / اونتاریو۳۴ هزار و ۳۵۰ دلار
دانشگاه اتاوااتاوا / اونتاریو۴۹ هزار و ۳۹۰ دلار
دانشکده بهداشت عمومی و سیستم‌های سلامتی دانشگاه واترلوواترلو / اونتاریو۱۶ هزار و ۱۷۲ دلار
دانشگاه دالهاوزیهالیفاکس / نوا اسکوشیا۲۰ هزار و ۴۱۴ دلار

مهارت‌ های مورد نیاز برای تحصیل رشته بهداشت عمومی در کانادا

 • تفکر انتقادی
 • توجه به جزئیات
 • تفکر آزاد و واضح
 • طرز فکر علمی
 • تفکر استراتژیک
 • برقراری ارتباط مؤثر
 • مهارت‌های اجتماعی قوی
 • شایستگی فرهنگی
 • تفکر سیستمی
 • انعطاف‌پذیری و تطبیق
 • با انگیزگی و صبوری
 • مدیریت مالی
 • راحتی با تکنولوژی و دانستن نحوه کار با آن
 • همکاری و مشارکت
 • نظم و انضباط شخصی
 • اخلاق کاری
 • مهارت‌های کار تیمی
 • نوآوری و خلاقیت
 • مهارت برطرف کردن مشکلات
 • مهارت تحلیلگری
 • مهارت‌های علمی و فنی
 • شناسایی روندهای آماری در داده‌های پزشکی
 • آگاهی از این‌که چگونه می توان یافته‌های جدید را در تغییرات واقعی سیاست‌های بهداشتی به کاربرد
 • درک مراحل مطالعه بیماری، مانند منشاء و روش‌های انتقال آن

مزایای تحصیل رشته بهداشت عمومی در کانادا

 • امکان تحصیل در برخی از برترین دانشگاه‌های دنیا
 • برخورداری از کمک‌هزینه‌های تحصیلی، انواع بورسیه، فاند و وام‌های دانشجویی
 • زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا با امکانات رفاهی و آموزشی پیشرفته و مدرن
 • امنیت شغلی بالا و تضمینی
 • تنوع تخصص و امکان فعالیت و کار در حوزه‌های مختلف بهداشت عمومی بر اساس مهارت ها، دانش و علاقه
 • کسب مهارت حل مسائل و مشکلات
 • کمک به دیگران
 • تاثیرگذاری بین‌المللی بر جوامع دنیا
 • تمرکز روی عدالت اجتماعی و توزیع دانش بهداشتی به سراسر دنیا بدون توجه به اقلیت ها و نژادها
 • تکمیل دانش های قبلی در ارتباط با مسائل بهداشتی عمومی و کسب علم تخصصی در ارتباط با آن
 • مقابله با شرایط اضطراری
 • توجه به مسائل بهداشتی و سلامتیِ به خصوص و تمرکز شدید برای از بین بردن تک تک آن‌ها
 • ورود سریع به دنیای پزشکی و سلامت
 • ایجاد تغییر در دنیا و بهبود وضعیت سلامت دنیا
 • به چالش کشیدن سطح دغدغه، دانش و از خود گذشتگی به نفع اقلیت ها
 • کمک به مردمی که نیاز به امکانات بهداشتی و سلامتی دارند به صورت فردی و جمعی
 • کسب مهارت رهبری و مدیریت

بازار کار رشته بهداشت عمومی در کانادا

تجزیه‌وتحلیل شاخص‌ های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری در مشاغل این حوزه در کانادا نشان می‌دهند تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است.

در حال حاضر انتظار می‌رود که در طی این بازه زمانی دوساله، تعداد فرصت‌های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همین‌طور تقاضای جایگزینی) برای مشاغلی که در گروه شغلی بهداشت عمومی قرار می‌گیرند، مجموعاً به ۲۷ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی افزایش پیدا کنند. این در حالی است که درعین‌حال انتظار می‌رود که ۲۴ هزار و ۸۰۰ متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و موارد دیگر) نیز در دسترس قرار بگیرند تا بتوانند این فرصت‌های شغلی را به دست بیاورند.

با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کارگروه شغلی بهداشت عمومی در کانادا در سال‌های آینده نیز همچنان به همین شکل ادامه پیدا کند.

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

وظایف شغلی بهداشت عمومی در کانادا

 • طراحی یا استفاده از ابزارهای نظارتی، مانند غربالگری، گزارشات آزمایشگاهی و سوابق حیاتی، برای شناسایی خطرات سلامتی
 • توسعه یا اجرای مداخلات برای رفع علل ایجاد بیماری‌ها
 • هدایت یا مدیریت برنامه‌های پیشگیری در زمینه‌های تخصصی مانند بیماری‌های عفونی و پزشکی
 • ارزیابی اثربخشی اقدامات کاهش خطر تجویزشده یا سایر مداخلات
 • شناسایی گروه‌های در معرض خطر بیماری‌ها یا آسیب‌های قابل‌پیشگیری خاص
 • انجام مطالعات اپیدمیولوژیک بیماری‌های حاد و مزمن
 • هماهنگی یا ادغام منابع مؤسسات مراقبت‌های بهداشتی، آژانس‌های خدمات اجتماعی، کارکنان ایمنی عمومی یا سایر سازمان‌ها برای بهبود سلامت جامعه
 • سخنرانی برای مخاطبان غیرحرفه‌ای یا حرفه‌ای
 • تهیه گزارشات بهداشتی پیشگیرانه شامل توصیف مشکلات، تجزیه‌وتحلیل آن‌ها، راه‌حل‌های جایگزین و توصیه‌های قابل‌ارائه
 • هماهنگی و یا نظارت بر کار پزشکان، پرستاران، تحلیلگران آمار یا سایر کارکنان حرفه‌ای
 • آموزش یا تمرین دادن کادر پزشکی در مورد مسائل مربوط به پیشگیری از بیماری‌ها و سایر بحران‌های سلامتی
 • ارائه اطلاعات در مورد خطرات احتمالی سلامتی و مداخلات احتمالی به رسانه‌ها، مردم، سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، یا مقامات بهداشتی محلی، ایالتی و فدرال
 • طراحی، پیاده‌سازی یا ارزیابی سیستم‌های ارائه خدمات بهداشتی برای بهبود سلامت جامعه موردنظر
 • مستندسازی یا مرور تاریخچه بیماری‌ها یا مسائل دیگر بیماران با تأکید بر شغل آن‌ها یا خطرات محیطی

فرصت‌ های شغلی رشته بهداشت عمومی در کانادا

 • اپیدمیولوژیست
 • مربی بهداشت
 • کارشناس بهداشتی
 • مشاور بهداشت عمومی
 • پرستار بهداشت عمومی
 • مدیر برنامه‌های بهداشتی
 • متخصص بهداشت محیط
 • متخصص سم‌شناسی
 • متخصص بهداشت
 • مدیر بهداشت
 • اقتصاددان سلامت
 • تحلیلگر سلامت
 • جمعیت شناس
 • سرپرست پزشکی
 • وزیر بهداشت

موارد فوق، تنها برخی از فرصت‌های شغلی موجود برای رشته بهداشت عمومی در کانادا هستند. حدود ۱۰۰ فرصت شغلی برای متخصصین این حوزه وجود دارد که شما می‌توانید با مراجعه به این لینک از آن‌ها آگاهی بیشتری کسب کنید.

درآمد بهداشت عمومی در کانادا

میانگین درآمد افرادی که در حوزه بهداشت عمومی در کانادا فعالیت و کار می‌کنند، ۷۶ هزار و ۸۱۹ دلار در سال است که معادل با ۳۹.۳۹ دلار به ازای هر ساعت می‌باشد. همچنین، درآمد شغل‌های میانرده برای افرادی که به‌تازگی فعالیت در این حوزه را آغاز کرده‌اند، به ۵۸ هزار و ۶۶۶ دلار در سال می‌رسد؛ اما این در حالی است که اغلب افراد با تجربه در این حوزه که سابقه چندین سال فعالیت در آن را دارند، می‌توانند انتظار کسب درآمدی تا سقف ۹۲ هزار و ۱۹۳ دلار در سال هم داشته باشند.

در ادامه، می‌توانید درآمد مشاغل حوزه بهداشت عمومی در برخی از مناطق کانادا را به تفکیک مشاهده نمایید:

منطقهحداقل
درآمد
میانگین
درآمد
حداکثر
درآمد
مناطق جنوب غربی کانادا۲۵.۳۸ دلار۳۵ دلار۵۴.۸۷ دلار
بریتیش کلمبیا۲۳.۰۸ دلار۳۴.۸۸ دلار۵۴.۸۷ دلار
منطقه تورنتو۱۹.۷۸ دلار۴۳.۵۹ دلار۶۶.۶۷ دلار
اونتاریو۲۳.۸۲ دلار۴۵.۰۵ دلار۶۴.۱۰ دلار

مشاغل پر درآمد رشته بهداشت عمومی در کانادا

عنوان شغلیتوضیحاتمیزان درآمد
آمارشناسی زیستیآمارشناسان اعضای حیاتی تحقیقات بهداشت عمومی هستند. این افراد آزمایش‌ها، پرسشنامه‌ها و نظرسنجی‌ها را برای جمع‌آوری داده‌ها در مورد افراد و وضعیت سلامت آن‌ها طراحی می‌کنند. آن‌ها نه‌تنها داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند، بلکه این داده‌ها را تجزیه‌وتحلیل هم می‌کنند و گزارش‌هایی را برای توضیح یافته‌های خود تهیه می‌کنند. آمارشناسان می‌توانند در بسیاری از زمینه‌ها کار کنند؛ اما اکثر آن‌ها در مشاغل دولتی، مراقبت‌های بهداشتی یا بخش تحقیق و توسعه مشاغل خصوصی مشغول به کار هستند.۹۲ هزار و ۳۰ دلار در سال
مدیر بخش کامپیوتر و سیستم اطلاعات در امور بهداشت و درمانمدیران سیستم‌های رایانه‌ای و اطلاعاتی کار برنامه‌ریزی، هماهنگی و هدایت فعالیت‌های مرتبط با رایانه در یک سازمان بهداشتی و درمانی را انجام می‌دهند. این افراد که به‌عنوان متخصصان بالینی انفورماتیک یا مدیران سیستم اطلاعات نیز شناخته می‌شوند، مسئول تعیین اهداف فناوری اطلاعات برای یک سازمان و سپس پیاده‌سازی و برآورده ساختن این اهداف هستند. آن‌ها ممکن است مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را حل کنند، سیستم‌های کامپیوتری جدیدی را نصب و راه‌اندازی کنند، هزینه‌های عملیاتی را پایین نگه‌دارند و راهبردهای بلندمدتی را برای ایمن‌سازی و مؤثرتر نگه‌داشتن سیستم‌های کامپیوتری و پرونده‌های پزشکی پیش بگیرند.۱۴۶ هزار و ۳۶۰ دلار در سال
دارندگان مدرک دکتریبسیاری از رشته‌ها در زمینه بهداشت عمومی می‌توانند تا مقطع دکتری ادامه پیدا کنند؛ اما اکثر افراد برای پیدا کردن یک شغل در این حوزه به این مدرک نیاز اساسی ندارند. در واقع، کسانی که به دنبال مدرک دکترا هستند اغلب این کار را برای کار در دانشگاه یا تحقیق انجام می‌دهند، اما فرصت فعالیت در مشاغل پردرآمدی را هم به دست می‌آورند. بیوتروریسم، مطالعه واکسن ها، نتایج مراقبت‌های بهداشتی، سلامت روان و رفتارهای اجتماعی تنها چند مورد از موضوعاتی هستند که توسط پزشکان بهداشت عمومی با مدرک دکترا مورد تحقیق قرار گرفته اند.۷۹ هزار و ۵۴۰ دلار در سال
مدیریت امور اضطراریمسئولیت اصلی مدیران امور اضطراری، تهیه و تدوین برنامه‌هایی برای پاسخگویی به بلایای طبیعی و سایر شرایط اضطراری است. آن‌ها باید خطرات را ارزیابی کرده و برنامه‌هایی را برای واکنش به بلایا تهیه کنند و درعین‌حال خطرات را برای عموم مردم به حداقل برسانند. این افراد از طریق همکاری با مقامات و نهادهای دولتی، غیرانتفاعی و خصوصی به پیشگیری و یا جلوگیری از حوادث و بلایا قبل از وقوع آن‌ها کمک می‌کنند.۷۴ هزار و ۵۹۰ دلار در سال
متخصص محیط‌زیستمتخصصین محیط‌زیست با استفاده از دانش خود در زمینه علوم طبیعی، هم از سلامت محیط‌زیست و هم از سلامت انسان محافظت می‌کنند. بسیاری از آن‌ها این کار را از طریق احیای زمین پس از آلودگی یا تدوین مقرراتی که آلودگی هوا و خاک را محدود می‌کند، انجام می‌دهند. متخصصین محیط‌زیست این کار را از طریق جمع‌آوری داده‌ها، توسعه برنامه و به اشتراک‌گذاری اطلاعات با دولت، مشاغل یا مردم انجام می‌دهند. اکثر آن‌ها توسط دولت‌های ایالتی و محلی استخدام می‌شوند، اما بسیاری نیز به‌عنوان مشاور کار می‌کنند.۷۱ هزار و ۳۶۰ دلار در سال
اپیدمیولوژیستاپیدمیولوژیست ها یا متخصصین همه‌گیری، با شناسایی و تحقیق درباره علل بیماری‌ها و جراحات در بین جمعیت، پیامدهای منفی سلامت را کاهش می‌دهند. آن‌ها این کار را از طریق تحقیق، سیاست‌گذاری و آموزش انجام می‌دهند. توسعه و هدایت مطالعات همراه با تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، وظایف اصلی یک اپیدمیولوژیست است. انتقال‌یافته‌ها به مردم و سیاست‌گذاران نیز یکی دیگر از وظایف مهم یک اپیدمیولوژیست است.۷۰ هزار و ۹۹۰ دلار در سال
مهندس ایمنی و بهداشتمهندسان ایمنی و بهداشت در درجه اول در زمینه خدمات علمی و فنی کار می‌کنند اما در صنعت ساختمان‌سازی و پست‌های دولتی نیز مشغول به کار هستند. ازلحاظ تاریخی، بخش تولید دولت‌ها از مهندسان بهداشت و ایمنی برای کمک به کاهش هزینه‌ها و ارائه محصولات مصرفی ایمن‌تر و محیط‌های کار ایمن‌تر استفاده کرده است. وظیفه مهندس ایمنی و بهداشت این است که سیستم‌ها و رویه ها را به‌گونه‌ای طراحی کند که از بیماری یا آسیب دیدن افراد جلوگیری کند.۹۱ هزار و ۴۱۰ دلار در سال
مدیر خدمات پزشکی و بهداشتیمدیر خدمات درمانی، با هدایت و هماهنگی خدمات بهداشتی از کلینیک و بخش یا گروهی از پزشکان پشتیبانی می‌کند. هدف اصلی یک مدیر خدمات پزشکی و بهداشتی، بهبود کیفیت و کارایی خدمات مراقبت‌های بهداشتی است. وظایف شغلی آن‌ها از محاسبه صورتحساب و زمان‌بندی گرفته تا نمایندگی تیم خود در جلسات هیئت‌مدیره یا با ارگان‌های حکومتی متغیر است.۱۰۰ هزار و ۹۸۰ دلار در سال
وکیل بهداشت عمومیوکلای بهداشت عمومی با مقامات دولتی محلی، ایالتی و ملی برای تدوین سیاست‌ها، تنظیم مقررات و تصویب قوانین مربوط به استانداردهای بهداشت عمومی همکاری می‌کنند. همچنین، این افراد ممکن است از بیماران حمایت کنند و علیه شرکت‌ها و سازمان‌هایی که استانداردهای بهداشت عمومی را نقض می‌کنند، شکایت کنند.۱۲۲ هزار و ۹۶۰ دلار در سال
مدیر خدمات اجتماعیمدیران خدمات اجتماعی بر کارگرانی که خدمات اجتماعی را به مردم ارائه می‌دهند نظارت می‌کنند. مسئولیت‌های اصلی این افراد شامل هماهنگی و نظارت بر برنامه‌های بهداشتی و سازمان‌های اجتماعی است. مدیران خدمات اجتماعی مسئول جنبه‌های اداری برنامه‌های جامعه هم هستند و همچنین، با ذینفعان برای شناسایی برنامه‌های موردنیاز و تحقق اهداف آن‌ها، برنامه‌ریزی می‌کنند.۶۷ هزار و ۱۵۰ دلار در سال

همچنین بخوانید: درآمد در کانادا

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان رشته‌ی بهداشت عمومی یا سایر رشته‌ها در کانادا می‌توانند پس از فارغ‌التحصیل شدن، برای اخذ مجوز یا ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) اقدام نمایند. در این صورت، اجازه خواهند داشت به اقامت خود در کانادا ادامه دهند و مشغول به کار در این کشور شوند. البته، افراد برای به دست آوردن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا، باید شرایط خاصی را فراهم کرده باشند.

به‌عنوان‌مثال، دوره تحصیل آن‌ها در کانادا نباید کم‌تر از ۸ ماه طول کشیده باشد و همچنین، باید در یکی از مراکز آموزشی معتبر کانادا فارغ‌التحصیل شده باشند. در این صورت، اجازه‌ی اقامت و کار در کانادا را برای ۳ سال دیگر نیز به دست خواهند آورد. این افراد از زمان فارغ‌التحصیل شدن، ۱۸۰ روز فرصت دارند تا درخواست خود برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل ثبت کنند.

همچنین بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کار کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا ، ویزای کاری کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

رشته بهداشت عمومی در مورد چیست؟

دانشجویان در طول دوره‌ی اخذ مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در زمینه بهداشت عمومی، می‌آموزند که در مورد مسائل مربوط به بهداشت عمومی تحقیق کنند، سیاست‌های بهداشتی را ایجاد کرده و از آن‌ها حمایت کنند و همچنین، فعالیت‌های آموزشی را نیز برای ارتقاء زندگی سالم انجام دهند. علاوه بر این، آن‌ها نحوه ارزیابی سلامت کلی جوامع را با در نظر گرفتن عوامل پزشکی، اجتماعی و اقتصادی که بر رفاه افراد جامعه تأثیر می‌گذارند، کشف می‌کنند.
بنابراین با این تفاسیر، می توان گفت که تحصیل در مقطع بهداشت عمومی می‌تواند تا حدی در مورد سیاست و لابی‌گری باشد تا اطمینان از دسترسی همه سطوح جامعه به مراقبت‌های پزشکی مناسب، یا حتی تحقیق و اجرای درمان‌های جدید برای خطرات غیرمنتظره سلامتی هم از مطالعه این رشته حاصل می‌شود. بهداشت عمومی نقش مهمی در تأثیرگذاری بر سیاست سلامت، حفاظت از مردم و بهبود سلامت جمعیت دارد. هنگام ایجاد پاندمی های سراسری، سلامت عمومی در همه جنبه‌های زندگی ما تاثیرگذار می‌شود و جهان به افراد آموزش دیده و ماهر بیشتری نیاز دارد که به‌طور مستقیم و غیر مستقیم در مشاغل حوزه بهداشت عمومی کار می‌کنند و می‌توانند شرایط را به سمت جامعه ای سالم‌تر و عادلانه تر هدایت کنند و پایه گذار تغییرات اساسی و تعیین کننده باشند.
این رشته در دانشگاه‌های کانادا که توسط برخی از متفکران برجسته در زمینه بهداشت عمومی آمورش داده می‌شود، شما را با بینش های منحصر به فرد در زمینه نظریه و روش‌های مدرن بهداشت عمومی آشنا می‌کند و به شما می آموزد که چگونه آن‌ها را در کار خود به کار بگیرید. همچنین، با کسب درک و فهم انتقادی از رویکردهای بهداشت عمومی و یادگیری نحوه تأثیرگذاری مثبت بر رفاه افراد و جوامع، با متخصصان این حوزه ارتباط برقرار خواهید کرد.

هدف از مطالعه بهداشت عمومی چیست؟

در کانادا، آژانس بهداشت عمومی این کشور مسئولیت مراقبت از بهداشت عمومی، آمادگی برای خطرات احتمالی و واکنش اضطراری و کنترل و پیشگیری از بیماری‌های عفونی و مزمن را برعهده دارد. هدف از مداخله این سازمان در امور بهداشت عمومی، پیشگیری و کاهش بیماری‌ها، آسیب ها و سایر شرایط بهداشتی است؛ بنابراین با توجه به این تفاسیر، می توان گفت هدف کلی از مطالعه این رشته، بهبود سلامت جمعیت و افزایش امید به زندگی است.

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته بهداشت عمومی کدامند؟

همانطور که احتمالا در جریان هستید، کانادا دارای برخی از معتبرترین، پیشرفته ترین و توسعه یافته ترین دانشگاه‌ها نه‌تنها در منطقه آمریکای شمالی، بلکه در کل دنیا است که از نظر سطح علمی در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارند و جزو برترین دانشگاه‌های کل دنیا به شمار آورده می‌شوند؛ اما بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته بهداشت عمومی کدام یک از دانشگاه‌های این کشور هستند؟ شما با دیدن لیست زیر می‌توانید به پاسخ این سوال دست پیدا کنید.
دانشگاه دالهوزی
دانشکده بهداشت عمومی و سیستم‌های سلامتی دانشگاه واترلو
دانشگاه اتاوا
دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه تورنتو دالا لانا
دانشگاه گوئلف
دانشگاه کوئین
دانشگاه مک مستر
دانشگاه کلگری
موسسه فناوری بریتیش کلمبیا دانشکده علوم بهداشتی
دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه آلبرتا
دانشکده جمعیت و بهداشت عمومی دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه سایمون فریزر

گرایش‌های رشته بهداشت عمومی در دانشگاه‌های کانادا چیست؟

با توجه به اینکه بهداشت عمومی یک حوزه گسترده است، دانشجویان علاقه مند به این رشته به‌طور معمول مطالعات خود را بر روی یک گرایش خاص متمرکز می‌کنند. برخی از گرایش ها در رشته بهداشت عمومی بر ریاضیات و آمار تمرکز دارند، درحالی‌که برخی دیگر در حوزه علوم اجتماعی قرار می‌گیرند. برخی دیگر نیز ممکن است منجر به کار در مشاغلی در ارتباط با روابط عمومی، بازاریابی یا ارتباطات اجتماعی شوند. با این تفاسیر، برخی از گرایش‌های رشته بهداشت عمومی در دانشگاه‌های کانادا عبارتند از:
سیاست و مدیریت بهداشت و سلامت
متخصصان سیاست و مدیریت بهداشت که از رشته‌های مختلف انتخاب می‌شوند، باید در زمینه اقتصاد، سیاست، مدیریت و امور مالی آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشند. کسانی که در این زمینه مطالعه می‌کنند، ممکن است دریابند که دوره‌های آموزشی آن‌ها ترکیبی از قانون، اخلاق و مراقبت‌های بهداشتی است. متخصصین سیاست‌های بهداشتی ممکن است پس از فارغ‌التحصیلی مسئول تدوین سیاست‌هایی باشند که دسترسی به مراقبت‌های پزشکی را تضمین کرده و خدمات یکنواختی را در بین اقشار مختلف مردم ارائه می‌دهند.
افرادی که در خط مشی و مدیریت سلامت کار می‌کنند، باید دارای مهارت‌های تفکر انتقادی و حل مسائل و مشکلات باشند تا بتوانند در موقعیت‌های رهبری و مدیریت این حوزه راحت باشند. کسانی که از مهارت‌های بین فردی و دانش سلامت عمومی برخوردار هستند، باید موقعیت مناسبی برای پر کردن فرصت‌های شغلی در بخش دولتی و خصوصی داشته باشند.
با توجه به گزارش اداره آمار کار کانادا، انتظار می‌رود تقاضا برای مدیران خدمات پزشکی و درمانی بسیار سریعتر از متوسط تقاضا برای سایر مشاغل این حوزه در کانادا رشد کند و 18 درصد در بین سال‌های 2018 تا 20۲8 افزایش یابد. مدیریت خدمات بهداشتی، مدیریت بخش بهداشت و همین‌طور تحلیلگری سیاست‌های دولتی در امور بهداشتی سه جایگاه شغلی هستند که فارغ‌التحصیلان گرایش سیاست و مدیریت بهداشت و سلامت می‌توانند در آن‌ها مشغول به فعالیت و کار شوند.
ارتقاء سلامت و ارتباطات
این گرایش، بر روی تمرکز بر مهارت‌های ارتباطی و شیوه‌های بازاریابی در حوزه بهداشت و سلامت عمومی توجه دارد. متخصصین ارتقاء سلامت ممکن است توسط مدارس، سازمان‌های اجتماعی و دولتی به کار گرفته شوند تا تلاش هایی در جهت تشویق شیوه‌های زندگی سالم داشته باشند. وظایف شغلی این افراد ممکن است متنوع باشد و شامل ایجاد و اجرای برنامه‌های سلامتی، توسعه کمپین های بازاریابی، تکمیل برنامه‌های کمک مالی و همکاری تیمی برای ارائه پاسخ جامع به نگرانی یا بحران سلامتی شود.
با مهارت‌هایی که دانشجویان این گرایش در زمینه ارتقاء سلامت و ارتباطات به دست می‌آورند، ممکن است بتوانند در صنعت مراقبت‌های بهداشتی و خارج از آن شغل پیدا کنند. برخی از عناوین شغلی رایج برای فارغ‌التحصیلان این گرایش شامل متخصص آموزش بهداشت، هماهنگ کننده ارتقای سلامت و همین‌طور مدیر روابط عمومی هستند.
سلامت مادر و کودک
متخصصان بهداشت مادر و کودک بر سلامت باروری، مراقبت از نوزادان و نحوه حفاظت از سلامت مادران و فرزندانشان تمرکز می‌کنند. طبق اظهارات ASPPH، سلامت مادر و کودک یک اولویت جهانی در زمینه بهداشت عمومی است، اگرچه ممکن است نیروهای کار این رشته در سطح ملی هم کار کنند. موضوعات مورد توجه در گرایش بهداشت عمومی در سلامت مادر و کودک، ممکن است ترکیبی از دوره‌های زیست‌شناسی، جامعه‌شناسی و پزشکی باشند.
فارغ‌التحصیلان در این گرایش با کسب دانش در مورد درک عوامل اجتماعی مؤثر بر عادات سلامتی مادران و همچنین آگاهی از اصول اولیه رشد کودک از این برنامه ها بهره‌مند می‌شوند. این گرایش ممکن است روی پیامدهای تولد و سلامت روانی نوجوانان متمرکز باشد. دانشجویانی که در مورد سلامت مادر و کودک مطالعه می‌کنند، ممکن است برای کار در ظرفیت های مختلف آماده باشند.
برخی از فارغ‌التحصیلان این گرایش ممکن است به‌طور مستقیم به زنان، فرزندان و خانواده‌های خود خدمات ارائه دهند. سایر آن‌ها ممکن است در سطح سیاست عمومی مشارکت داشته باشند و برای تسهیل برنامه‌هایی که جامعه را برای سلامت بهتر تشویق می‌کنند، کار کنند. کارکنان حوزه بهداشت مادر و کودک ممکن است اغلب توسط دولت یا سازمان‌های غیرانتفاعی استخدام شوند، اگرچه ممکن است فرصت‌های شغلی خصوصی نیز برای آن‌ها وجود داشته باشد. فارغ‌التحصیلان دارای مدرک بهداشت عمومی در زمینه سلامت مادر و کودک ممکن است به‌عنوان پرستار ماما، متخصص تغذیه WIC و مشاغل دیگر مشغول به کار شوند.
اقلیت ها و نابرابری های بهداشتی
سلامت و بهداشت اقلیت ها و نابرابری های بهداشتی یکی دیگر از تخصص‌های رشته بهداشت عمومی است که بر روی افراد خاصی از جامعه متمرکز شده است. متخصصان در این زمینه متعهد هستند که بدانند چرا دسترسی نابرابر به خدمات بهداشتی وجود دارد و سپس برای کاهش این عدم تعادل تلاش می‌کنند. مشاغلی که در این زمینه وجود دارد، ممکن است افراد را ملزم به توسعه روش‌هایی برای توزیع بهتر منابع موجود و بهبود دانش بهداشتی در بین جوامع کم برخوردار کند.
نیروهای کار حوزه بهداشت اقلیت ها، اغلب به یکی از جمعیت های اقلیت های نژادی و قومی، بومیان کانادا، پناهندگان یا مهاجران خدمت رسانی می‌کنند. آن‌ها باید هنجارهای اجتماعی این گروه‌های اقلیت را به‌خوبی درک کنند و ممکن است برای کمک به بهبود سلامت این جمعیت بر موانع زبانی و فرهنگی هم غلبه کنند. این متخصصان اغلب باید با سازمان‌ها و شرکای دیگر همکاری کنند تا شبکه خدمات موردنیاز برای اطمینان از دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و حمایت مداوم از سبک زندگی سالم را ایجاد کنند.
افرادی که در زمینه نابرابری های بهداشت و سلامت اقلیت ها کار می‌کنند ممکن است در یکی از ظرفیت های پرستاری بهداشت عمومی، مدیریت دفتر بهداشت اقلیت، تحلیلگری تحقیقات بهداشت اقلیت و همین‌طور موقعیت‌های شغلی دیگر فعالیت کنند.
بهداشت و سلامت اجتماعی و رفتاری
آخرین حوزه مشترک مطالعه در رشته بهداشت عمومی، سلامت اجتماعی و رفتاری است؛ مانند تعداد زیادی از تخصص‌های بهداشت عمومی، این حوزه هم شامل تمرکز بر تأثیرات اجتماعی است که بر سلامت کلی افراد تأثیرگذار هستند. بااین‌حال، نیروهای کار حوزه بهداشت اجتماعی و رفتاری ممکن است تأکید بیشتری بر درک و چگونگی تأثیر فرآیندهای فکری بر سلامت افراد داشته باشند. به‌عنوان‌مثال، روانشناسی، روانپزشکی و مددکاری اجتماعی همه اجزای مهم این تخصص هستند. نیروهای کار این حوزه ممکن است مشاغل خود را بر نگرانی‌های خاص بهداشتی مانند چاقی، سلامت روان یا سوء مصرف مواد مخدر متمرکز کنند.
در حال حاضر انتظار می‌رود مشاغل بهداشتی و رفتاری در دهه آینده سریعتر از متوسط نرخ رشد سایر مشاغل حوزه بهداشت عمومی رشد کنند. بر اساس گزارش اداره آمار کار کانادا، تقاضا برای مددکاران اجتماعی باید در یک بازه زمانی ۱۰ ساله از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۸ به میزان ۱۱ درصد افزایش یابد. در همین حال، این سازمان اعلام کرده است که مشاغل مشاوران سلامت روان باید در همان بازه زمانی، به میزان 29 درصد افزایش یابد. نکته قابل‌توجهی که وجود دارد، این است که در برخی از استآن‌ها یا ایالت های کانادا ممکن است نیاز به تحصیلات بیشتر تا سطوح بالاتر و یا مجوزهای بیشتری از مدرک بهداشت عمومی نیز وجود داشته باشد.
افراد حرفه‌ای که در حوزه سلامت اجتماعی و رفتاری فعالیت می‌کنند می‌توانند در یکی از موقعیت‌های شغلی این حوزه از قبیل نیروی کار اجتماعی، LCSW، آموزش مشاوره، روانشناسی، پرستار روانپزشکی و فرصت‌های شغلی مختلف دیگر مشغول به کار و فعالیت شوند.

با تحصیل در رشته بهداشت عمومی در کانادا چه مهارت‌هایی به دست خواهیم آورد؟

دانشجویانی که دارای مدرک بهداشت عمومی از دانشگاه‌های کانادا هستند، بیشتر در مورد اصول اولیه رشته خود آموزش می بینند. همچنین، آن‌ها مهارت‌هایی را کسب می‌کنند که به راحتی حتی در خارج از چتر بهداشت عمومی به مشاغل دیگر هم منتقل می‌شود. این امر می‌تواند زمینه را برای ورود آن‌ها به مقاطع بالاتر در این رشته فراهم کند، حتی اگر دانشجویی مطمئن نباشد که می خواهد در مقطع کارشناسی ارشد، رشته بهداشت عمومی را ادامه دهد. به هر حال در صورت عدم ادامه تحصیل در این رشته نیز، همچنان می توان از این مهارت ها برای یافتن شغل در صنایع دیگر هم استفاده کرد. تحصیل در رشته بهداشت عمومی مهارت‌های زیادی به افراد می‌دهد که برخی از آن‌ها عبارتند از:
. شناسایی روندهای آماری در داده‌های پزشکی
. آگاهی از این‌که چگونه می توان یافته‌های جدید را در تغییرات واقعی سیاست‌های بهداشتی به کاربرد
. درک مراحل مطالعه بیماری، مانند منشاء و روش‌های انتقال آن
. آشنایی با تعاریف و مفاهیم درون نظام مراقبت‌های بهداشتی
. آگاهی از سیاست‌های پزشکی و نحوه تأثیر آن‌ها بر مراقبت‌های پزشکی از بیماران
. درک اینکه چرا برخی از روش ها و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی به ابداع روش خاصی از درمان منجر شده اند
. نحوه نظارت بر اثربخشی برنامه سلامت عمومی
. توانایی ارزیابی اثربخشی یک برنامه بهداشت عمومی
. درک روش‌های تصمیم گیری مبتنی بر شواهد که معمولاً در بهداشت عمومی استفاده می‌شوند

وظایف شغلی متخصصین بهداشت عمومی چیست؟

افرادی که در رشته بهداشت عمومی از دانشگاه‌های کانادا و یا سایر کشورهای دنیا فارغ‌التحصیل شده اند، دارای یک سری وظایف شغلی معین هستند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:
. نظارت بر وضعیت سلامت برای تشخیص و حل مسائل مربوط به‌سلامت جامعه
. تشویق مردم جامعه به مشارکت های اجتماعی و اقدام برای شناسایی و حل مسائل مربوط به‌سلامت
. اجرای قوانین و مقرراتی که ایمنی جمعی اجتماع و سلامت آن را تضمین می‌کنند
. اطمینان از وجود پرسنل واجد شرایط برای مراقبت‌های بهداشتیِ عمومی و شخصی
. شناسایی و بررسی مسائل بهداشتی و خطرات سلامتی در افراد
. کمک به جوامعی که نیازمند خدمات بهداشتی و سلامتی شخصی هستند و اطمینان از ارائه مراقبت‌های بهداشتی برای آن‌ها
. تدوین برنامه ها و سیاست‌هایی که به ابتکارات بهداشت فردی و اجتماعی کمک می‌کنند
. جستجوی ایده های جدید و راه‌حل‌های ابتکاری برای مسائل بهداشتی
. اطلاع‌رسانی، آموزش و توانمندسازی افراد در مورد مشکلات بهداشتی

یک متخصص بهداشت عمومی چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟

مواردی که در این بخش نام می بریم، برخی از رایج ترین و ارزشمندترین مهارت‌هایی هستند که متخصصین بهداشت عمومی در کانادا و یا کشورهای دیگر در اختیاردارند:
برقراری ارتباط
فارغ از شرایط اشتغال متخصصین بهداشت عمومی و فعالیتی که انجام می‌دهند، اغلب وقت خود را صرف برقراری ارتباط می‌کنند. این ارتباط ممکن است در مکالمات رو در رو با مشتریان و اعضای تیم ایجاد شود یا در مقیاس وسیع تری مانند ایجاد کمپین های خدمات عمومی صورت بپذیرد. وقتی دانشجویان این رشته نحوه برقراری ارتباط مؤثر را آموختند، ممکن است واجد شرایط کار در تعدادی از موقعیت ها و فرصت‌های شغلی ازجمله مشاغل مدیریت بازاریابی و فروش هم باشند.
یادداشت کردن
درحالی‌که متخصصان بهداشت عمومی باید در بسیاری از انواع مهارت‌های ارتباطی حرفه‌ای باشند، مهارت یادداشت برداری و نوشتن هم برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد. به‌عنوان‌مثال، متخصصان آمار زیستی باید بتوانند یافته‌های خود را به‌طور دقیق و مختصر گزارش دهند. همچنین، مربیان بهداشت هم ممکن است ملزم به نوشتن مطالبی شوند که حاوی اطلاعات خاصی هستند و یا کسانی که در موضع سیاست‌های بهداشت عمومی قرار دارند، باید ایده ها و پیشنهادات خود را به وضوح روی کاغذ به صورت مکتوب بیان کنند. دانشجویان بهداشت عمومی در طول دوره تحصیل خود نوشتن را به‌خوبی تمرین می‌کنند تا این مهارت در آن‌ها کاملاً تقویت شود.
تحقیق
درحالی‌که تحقیقات تقریبا در همه مشاغل حوزه بهداشت عمومی نقش دارند، اما متخصصان آمار زیستی و اپیدمیولوژیست باید مهارت ویژه ای در این زمینه داشته باشند. همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، علاوه بر بهداشت عمومی، مهارت‌های تحقیقاتی در بیشمار فرصت شغلی دیگر هم اهمیت ویژه ای دارد.
سازماندهی و مدیریت پروژه
برای اثرگذاری در بسیاری از مشاغل حوزه بهداشت عمومی، افراد باید دارای مهارت‌های عالی در زمینه سازماندهی و مدیریت پروژه‌هایی که در دست تحقیق دارند، داشته باشند. آن‌ها باید بتوانند نیازها را شناسایی کرده و مشخص کنند که چگونه به بهترین نحو می توان این نیازها را برطرف کرد تا جامعه را تشویق به ابتکار و نوآوری در برنامه‌های سلامتی و بهداشتی کرد. دوره‌های آموزشی و تحصیلی بهداشت عمومی ممکن است زمان زیادی را صرف آموزش این مهارت‌های سازمانی و ایجاد آن‌ها کنند. توانایی سازماندهی پروژه‌های چند وجهی و تشویق افراد مختلف به مشارکت در آن‌ها به این معنی است که متخصصان بهداشت عمومی برای انواع مشاغل مدیریتی هم مناسب هستند.

مزیت های کار در زمینه بهداشت عمومی چیست؟

کار کردن در حوزه بهداشت عمومی مزیت های پرشماری دارد که احتمالا تعدادی از آن‌ها را می دانید؛ اما در موسسه تراست قصد داریم در این بخش به ۴ مزیت اصلی و مهم فعالیت در این حوزه بپردازیم. این ۴ مزیت عبارتند از:
امنیت شغلی
بر اساس اظهارات اداره آمار کار کانادا، انتظار می‌رود که مشاغل حوزه بهداشت عمومی در طی ۱۰ سال آینده ۵ تا ۱۰ درصد رشد داشته باشند؛ اما این امر با توجه به اینکه سالانه تعداد افرادی که از بیماری‌های مزمن رنج می‌برند در حال افزایش است، چندان هم تعجب آور نیست چرا که منجر به ایجاد تقاضای بیشتر برای مشاغل این حوزه خواهد شد. در واقع، از آنجایی که ما نیاز به آگاهی بیشتر در ارتباط با سلامتی و عادات زندگی سالم داریم، متخصصان بهداشت عمومی فرصت‌های شغلی بی شماری پیدا خواهند کرد.
مشاغل پردرآمد
فعالیت در حوزه بهداشت عمومی، فرصت اشتغال در مشاغل پردرآمدی را برای فارغ‌التحصیلان این رشته فراهم می‌آورد؛ اما نباید فراموش کرد که برای دستیابی به رقم های درآمد بالا، نیاز به تخصص، مهارت و از همه مهم تر، کسب تجربه و زمان کافی وجود دارد.
کار شما می‌تواند روی زندگی میلیون ها نفر تاثیرگذار باشد و تأثیر جهانی داشته باشد
وقتی بدانید که کار شما به‌سلامتی و رفاه عمومی هزاران و حتی میلیون ها نفر کمک می‌کند، به راحتی می‌توانید معنی و مفهوم رضایت شغلی و آرامش خاطر را پیدا کنید. بین مسئولیت پذیری و یافتن معنا ارتباط قوی وجود دارد و مشاغل بهداشت عمومی یکی از با ارزش ترین فرصت‌های شغلی در جهان هستند که این ارتباط با به شکلی قوی ایجاد می‌کنند.
سفر به سراسر دنیا و کار در محیط‌های کاری و جغرافیایی متنوع
متخصصان بهداشت عمومی می‌توانند در هر نقطه از جهان کار کنند. شما به‌عنوان چنین فردی، می‌توانید مهارت‌های خود را در هر آزمایشگاهی به کار بگیرید یا با افرادی از کشورها و فرهنگ های دیگر نیز کار کنید و به آن‌ها بیاموزید که چگونه بهتر از خود مراقبت کنند. اگرچه، بسته به کشوری که قصد سفر و انجام فعالیت شغلی در آن را دارید، ممکن است نیاز به یادگیری زبان محلی مردم آن داشته باشید، اما این یک فرصت عالی برای گسترش دانش و درک بهتر نسبت به ذهنیت و عادات خودتان محسوب می‌شود.

کد شغلی مشاغل بهداشت عمومی در کانادا چیست؟

در فهرست مشاغل ملی کانادا که هر گروه شغلی را به صورت طبقه‌بندی‌شده در گروه‌های مختلف قرار می‌دهد، افرادی که در حال فعالیت در این حوزه هستند، با کد شغلی NOC 2263 مشخص‌شده‌اند. متخصصین بهداشت عمومی، خطرات سلامتی و ایمنی را ارزیابی و بر دستورالعمل‌های آن نظارت می‌کنند و استراتژی‌هایی را برای کنترل خطرات تدوین می‌کنند.
متخصصان بهداشت عمومی از جدیدترین تحقیقات، آموزش و سیاست‌های عمومی استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که همه ما سالم و مصون از همه‌گیری، مسمومیت غذایی، آب یا سایر خطرات سلامتی هستیم. دستاوردهای موردنظر بهداشت عمومی تنها محدود به کنترل و کاهش بیماری‌های عفونی نیست. بلکه این رشته تلاش می‌کند تا محل کار ایمن‌تر، مادران و نوزادان سالم‌تر و دسترسی به غذاهای سالم را تضمین کند.
متخصصین بهداشت عمومی، عادات زندگی بهتر مانند ورزش، تغذیه مناسب و چکاپ های منظم پزشکی را ترویج می‌کنند. علاوه بر این، باید توجه داشته باشید که رشته‌ی بهداشت عمومی سعی در آموزش مردم دارد تا از خطرات سلامتی جلوگیری کند. متخصصان بهداشت عمومی به جوامع آسیب‌پذیر و عموم مردم آموزش می‌دهند که چگونه از خودشان بهتر مراقبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید