بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق در یک نگاه

پارامترهای مهمکشور
کیفیت زندگیکانادا، استرالیا، نیوزلند
مهاجرپذیر بودنکانادا، استرالیا
تحصیلات ارزانکانادا
دانشگاه های برترآمریکا، انگلستان، استرالیا، کانادا
اقامت آسانکانادا
بازار کار خوبکانادا
امنیتکانادا، نیوزلند، استرالیا
کارآفرینیآمریکا، انگلستان، کانادا
رشد اقتصادینیوزلند، استرالیا، آمریکا
قدرت سیاسی و اقتصادیآمریکا، انگلستان، کانادا
اقتصاد بازار محورکانادا، نیوزلند، استرالیا
پویاییآمریکا، استرالیا، کانادا
برابری نژادیکانادا، نیوزلند، استرالیا
عدالت اجتماعیکانادا، نیوزلند، استرالیا

در جدول بالا اسامی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت به خارج از کشور را مشاهده می کنید. در تهیه جدول بالا، از گزارش های Us news کمک گرفته شده است. Us news یک شرکت رسانه ای معتبر است که از طریق نظرسنجی از 17000 شرکت کننده و با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف از قبیل کیفیت زندگی در خارج از کشور، رشد اقتصادی، عدالت اجتماعی و … 78 کشور جهان را رتبه بندی کرده است. Us news اعلام کرد که در رتبه بندی نهایی و کلی کشور های جهان کانادا موفق به کسب رتبه نخست شده است.

یکی از معیار های مهم در رتبه بندی کشور ها شاخص تولید ناخالص داخلی یا (GPD) است. شاخص تولید ناخالص داخلی، ارزش پولی نهایی کالاها و خدمات تولید شده در داخل کشور در یک دوره زمانی مشخص (معمولا یک سال) است. به زبان ساده، تولید ناخالص داخلی میزان بازدهی اقتصادی کشور در یک سال است. در ادامه بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت مهندسان برق را معرفی می کنیم.

در تراست بخوانید : اپلای مهندسی برق

رتبه بندی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت مهندس برق

 • کیفیت زندگی: این پارامتر یکی از اصلی‌ ترین پارامترهایی است که در حین مهاجرت به آن توجه بسیار زیادی می شود. به طور کلی کیفیت زندگی موارد مختلفی نظیر امنیت شغلی و بازار کار خوب را شامل می شود. البته مواردی نظیر آزادی فردی، ثبات سیاسی و کیفیت محیط شهری نیز در دسته بندی کیفیت زندگی قرار می گیرند. کیفیت زندگی در کانادا به قدری بالاست که این کشور توانسته رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.
 • کارآفرینی: هر چه جمعیت افراد کارآفرین در یک کشور افزایش پیدا کند، فرصت ‌های شغلی بیشتری در آن کشور به وجود خواهد آمد و آن کشور از نظر اقتصادی پیشرفت بیشتری خواهد کرد. البته تعداد کارآفرینان یک کشور به موارد مختلفی نظیر تعداد افراد تحصیلکرده موجود در آن کشور یا زیرساخت‌ های کشور بستگی دارد. کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا توانسته ‌اند به عنوان بهترین کشورهای دنیا جهت مهاجرت کارآفرینان انتخاب شوند.
 • رشد اقتصادی: میزان رشد اقتصادی یک کشور توسط پارامترهای نظیر میانگین تولید ناخالص داخلی و قدرت خرید سرانه تعیین می شود و بر مبنای اعداد به دست آمده از این دو پارامتر رشد اقتصادی کشور در طول یک سال پیش بینی می شود.
 • قدرت سیاسی و اقتصادی: به طور کلی کشورهایی که از نظر سیاسی و اقتصادی قدرتمند تر می باشند، می توانند زندگی بهتری را برای شهروندان خود به وجود آورند.
 • اقتصاد بازار محور: کشورهایی که به عنوان اقتصاد بازار محور در دنیا معروف هستند، بهترین مقاصد مهاجرتی برای سرمایه‌ گذاران تلقی می شوند. چرا که هزینه تولید انواع کالا در این کشورها راحت تر است و علاوه بر این قوانین مالیاتی در این کشورها کاملاً شفاف می باشد. یک نکته مهم در خصوص کشورهای اقتصاد بازار محور این است که در این کشورها بروکراسی یا همان کاغذ بازی های اداری به طور کامل کنار گذاشته شده است.
 • پویایی: کشور هایی که به عنوان کشور پویا در دنیا معروف هستند در شرایط خاص و در مواجهه با شرایط و مشکلات مختلف می ‌توانند اقدامات خوبی را انجام دهند و از پس مشکلات بر بیایند.
 • برابری نژادی: کشورهای کانادا، نیوزلند و استرالیا کشور هایی هستند که برابری نژادی در آن ها نسبت به سایر کشورهای دنیا بیشتر رعایت می ‌شود و این کشورها در بین نژادها و اقوام مختلف محبوب تر هستند.
 • عدالت اجتماعی: عدالت اجتماعی نیز همانند پارامتر کیفیت زندگی موارد مختلفی را در بر می‌گیرد که از آن جمله می توانیم به دسترسی همگانی به مراقبت ‌های بهداشتی و آموزش و برابری جنسیتی اشاره نماییم. کشور کانادا از نظر عدالت اجتماعی توانسته رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

همچنین بخوانید : زندگی در خارج از کشور ، چگونه مهاجرت کنیم

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت مهندس برق

مهاجرت مهندس برق به کانادا

امتیازات کانادا در رتبه بندی  US new

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی100
کارآفرینی83.9
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص72.1
رشد اقتصادی24
بازار کار خوب100
قدرت سیاسی و اقتصادی41.1
اقتصاد بازار محور83.9
پویایی97.2
برابری نژادی100
عدالت اجتماعی100
امنیت96.7
نظام آموزشی توسعه یافته97.8
سیستم بهداشتی توسعه یافته95.9

مهاجرت مهندس برق به آمریکا

 • رتبه آمریکا در رنکینگ کلی کشورها: 6
 • شاخص GDP: مرجع رسمی US news مقدار شاخص GDP آمریکا را برابر با 21.4 تریلیون دلار اعلام نموده است. 
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 328 میلیون نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی: 1 میلیون و 500 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به آمریکا: بسیاری از دانشگاه ‌های برتر دنیا در آمریکا قرار گرفته اند و به همین خاطر امروزه بسیاری از مردم دنیا کشور آمریکا برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می نمایند. کیفیت زندگی در آمریکا بسیار بالاست و نظام آموزشی این کشور در زمره توسعه یافته ترین نظام های آموزشی در دنیا قرار دارد. در آمریکا فرصت های شغلی زیادی برای افراد تحصیلکرده و ماهر وجود دارد و اقتصاد آمریکا جزو برترین اقتصاد های دنیا می باشد.
 • معایب مهاجرت به آمریکا: هزینه زندگی در آمریکا بالاست و این کشور از ایران خیلی دور است. همچنین قوانین مهاجرتی آمریکا بسیار سختگیرانه است.
 • روش های مهاجرت به آمریکا: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق بستگان، برنده شدن در قرعه کشی گرین کارت آمریکا (لاتاری)
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم آمریکا پس از تحصیل: 4 سال. دانشجویان فارغ التحصیل شده از دانشگاه های کشور آمریکا می بایست پس از اتمام تحصیلاتشان ویزای H-1B را دریافت نمایند. با داشتن این ویزا این افراد می توانند برای مدت ۴ سال در کشور آمریکا مشغول به کار شوند.

پس از گذشت ۴ سال چنانچه این افراد اثبات کنند که توانسته اند شغلی را که با رشته تحصیلی آنها مرتبط می باشد بیابند و در آن مشغول به کار شوند، این افراد امکان اخذ گرین کارت آمریکا را دارا خواهند بود. البته با ازدواج با شهروندان آمریکایی و بردن لاتاری نیز می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت نمایید. اگر می خواهید می خواهید در خصوص نحوه گرفتن گرین کارت آمریکا و راه های مختلف آن اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید به این لینک مراجعه کنید.

امتیازات آمریکا در رتبه بندی US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی46
کارآفرینی97.3
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص77
رشد اقتصادی42.3
بازار کار خوب82.2
قدرت سیاسی و اقتصادی100
اقتصاد بازار محور48.8
پویایی100
برابری نژادی6.3
عدالت اجتماعی34.9
امنیت10.8
نظام آموزشی توسعه یافته70.2
سیستم بهداشتی توسعه یافته31.9

مهاجرت مهندس برق به انگلستان

 •  رتبه انگلستان در رنکینگ کلی کشورها: 8
 • شاخص GDP: مرجع رسمی US news مقدار شاخص GDP انگلستان را برابر با 2.83 تریلیون دلار اعلام نموده است.  
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 66 میلیون و 800 هزار نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی: 400 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به انگلستان: این کشور جزو معدود کشورهایی است که مراقبت های بهداشتی در آن برای شهروندان بسیار کم هزینه یا رایگان می باشد. علاوه بر این کشور انگلستان یک جامعه چند فرهنگی است که از نظام آموزشی منحصر به فردی برخوردار می باشد. در نتیجه امروز بسیاری از مهاجران که قصد ادامه تحصیل را دارند به دلیل وجود دانشگاه های برتر در کشور انگلیس، این کشور را برای مهاجرت انتخاب می ‌نمایند.
 • معایب مهاجرت به انگلستان: متاسفانه هزینه های زندگی در کشور انگلیس بسیار بالاست و به دلیل اینکه این کشور از کشور ایران فاصله زیادی دارد، رفت و آمد افراد از آن به کشور ایران سخت خواهد بود
 • روش های مهاجرت به انگلستان: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، ازداوج و بستگان نزدیک.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم انگلستان پس از تحصیل: 5 سال. دانشجویانی که از دانشگاه های انگلیس فارغ التحصیل شده اند می بایست ویزای Tier-2 را دریافت نمایند. فرد دارنده ویزای Tier-2 می تواند برای مدت زمان ۵ سال در این کشور مشغول به کار شود.

چنانچه پس از گذشت پنج سال فرد بتواند اثبات کند که در طول این ۵ سال او در زمینه رشته تحصیلی خود در کشور انگلیس مشغول به کار بوده می تواند برای دریافت اقامت دائم انگلیس اقدام نماید. از جمله شرایط دریافت ویزای ILR عدم سابقه کیفری و دارا بودن شغل با حقوق مکفی می باشد. افرادی که این شرایط را دارا هستند می بایست در آزمون Life in UK و آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند و پس از آن این افراد در طول ۶ ماه ویزای ILR را دریافت خواهند نمود.

امتیازات انگلستان در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی69
کارآفرینی88.2
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص77.4
رشد اقتصادی25.6
بازار کار خوب63.4
قدرت سیاسی و اقتصادی83.7
اقتصاد بازار محور59.3
پویایی80.7
برابری نژادی50
عدالت اجتماعی67
امنیت55.4
نظام آموزشی توسعه یافته96
سیستم بهداشتی توسعه یافته89.5

مهاجرت مهندس برق به آلمان

 • رتبه آلمان در رنکینگ کلی کشورها: 3
 • شاخص GDP: مرجع رسمی US news مقدار شاخص GDP آلمان را برابر با 3.86 تریلیون دلار اعلام نموده است.  
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: 126 میلیون نفر
 • مزایای مهاجرت به آلمان: همانطور که می دانید آلمان کشوری صنعتی است که صنایع بزرگ و بسیاری در داخل این کشور مشغول فعالیت هستند و همین موضوع سبب به وجود آمدن فرصت ‌های شغلی بسیار برای مشاغل گوناگون در این کشور شده است. افراد ساکن در این کشور می توانند جهت گذراندن تعطیلات به بخش ‌های مختلف کشور آلمان سفر کنند. لازم به ذکر است که حمل و نقل عمومی آلمان در زمره بهترین های دنیا قرار دارد.
 • معایب مهاجرت به آلمان: مالیات هایی که آلمان از شهروندان خود دریافت می کند نسبت به سایر کشورهای دنیا بیشتر می باشد. علاوه بر این، آلمان زودتر از سایر کشورها زمان تعطیلی دارد و متاسفانه بروکراسی و کاغذ بازی های اداری از ادارات این کشور حذف نشده است.
 • روش‌های مهاجرت به آلمان: مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از راه سرمایه گذاری
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم آلمان پس از تحصیل: افراد ماهر و با تجربه ای که دارای مدرک تحصیلی معتبر هستند می ‌توانند در مدت زمان تقریبی دو سال اقامت دائم آلمان را به دست آورند و اگر افراد فاقد تحصیلات مرتبط باشند زمان لازم برای کسب اقامت دائم این کشور برای آنها دو برابر خواهد شد.

امتیازات آلمان در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی84
کارآفرینی55.5
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص42.4
رشد اقتصادی55
بازار کار خوب50.6
قدرت سیاسی و اقتصادی11.7
اقتصاد بازار محور83.2
پویایی86
برابری نژادی92
عدالت اجتماعی95.8
امنیت95.9
نظام آموزشی توسعه یافته84.3
سیستم بهداشتی توسعه یافته80

مهاجرت مهندس برق به فرانسه

 • رتبه فرانسه در رنکینگ کلی کشورها: 11
 • شاخص GDP: مرجع رسمی US news مقدار شاخص GDP فرانسه را برابر با 2.72 تریلیون دلار اعلام نموده است.  
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 67 میلیون نفر
 • مزایای مهاجرت به فرانسه: فرانسه از مناظر زیبا و دیدنی بسیاری برخوردار می ‌باشد و کوهستان هایی که در این کشور قرار گرفته ‌اند مناظر زیبا و جذابی را در آن به وجود آورده اند. آب و هوای فرانسه بسیار خوب و عالی است و علاوه بر این، این کشور از اقتصاد بسیار قوی و قدرتمندی برخوردار می ‌باشد. در فرانسه آمار جرایم بسیار پایین می باشد و مردم این کشور سبک زندگی سالم را ترجیح می دهند.
 • معایب مهاجرت به فرانسه: متاسفانه در ادارات و سازمان ای فرانسه کاغذ بازی های اداری و بروکراسی به شدت در جریان است. مالیات هایی که کشور فرانسه از شهروندان خود دریافت می ‌کند نسبتاً بالاست. علاوه بر این به دلیل اینکه زبان رایج مردم در این کشور زبان فرانسوی می ‌باشد، یادگیری آن برای مهاجران سخت تر خواهد بود. متاسفانه در کشور فرانسه فرصت ‌های شغلی زیادی وجود ندارد و اگر بخواهید در بخش ‌های مختلف فرانسه سفر کنید می بایست هزینه زیادی را بپردازید.
 • روش های مهاجرت به فرانسه: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم فرانسه پس از تحصیل: 5 سال. در طول این مدت شما می بایست یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابید. حتی افرادی که اقامت دائم این کشور را دریافت نموده اند هم می بایست هر ۱۰ سال یکبار اقدام به تمدید این اقامت نمایند.

امتیازات فرانسه در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی55.5
کارآفرینی66.9
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص56.3
بازار کار خوب31
برابری نژادی45.9
عدالت اجتماعی50.1
نظام آموزشی توسعه یافته92.1
سیستم بهداشتی توسعه یافته69.1

مهاجرت مهندس برق به استرالیا

 • رتبه استرالیا در رنکینگ کلی کشورها: 5
 • شاخص GDP: مرجع رسمی US news مقدار شاخص GDP استرالیا را برابر با 1.40 تریلیون دلار اعلام نموده است.  
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 25 میلیون نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی: بیش از 120 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به استرالیا: کیفیت زندگی در کشور استرالیا بسیار بالاست و مراقبت های بهداشتی آن در سطح کیفی بالایی قرار دارد. علاوه بر این شهروندان این کشور زیر نظر پوشش بیمه های درمانی قرار دارند. این کشور از آب و هوای خوبی برخوردار می باشد . وجود مناظر زیبا و دیدنی در این کشور آن را به بهشتی برای مهاجران تبدیل نموده است. استرالیا یک جامعه چند فرهنگی است و از آمار جرم و جنایت پایینی برخوردار می باشد. به همین خاطر می تواند مقصد مهاجرتی خوبی به شمار رود.
 • معایب مهاجرت به استرالیا: متاسفانه کشور استرالیا از کشور ایران بسیار دور است و هزینه های زندگی در این کشور و تامین مخارج بسیار بالا می باشد.
 • روش های مهاجرت به استرالیا: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق ویزای کاری مانند ویزای 491 و یا ویزای اسپانسر کارفرما، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری (ویزای سرمایه گذاری استرالیا زیرگروه 891).
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم استرالیا پس از تحصیل: 3 سال. اگر می خواهید اطلاعات بیش تری در این خصوص به دست آورید و اطلاعات خود را تکمیل کنید می توانید به این لینک رجوع کنید.

امتیازات استرالیا در رتبه بندی US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی89.5
کارآفرینی69.1
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص53.1
رشد اقتصادی48.7
بازار کار خوب84.9
قدرت سیاسی و اقتصادی28.3
اقتصاد بازار محور71.6
پویایی97.7
برابری نژادی57.6
عدالت اجتماعی87.1
امنیت91.3
نظام آموزشی توسعه یافته91
سیستم بهداشتی توسعه یافته83.5

وظایف مهندس برق در کانادا

 • انجام تحقیقات در خصوص بهره برداری، امکان سنجی، طراحی و عملکرد شبکه های توزیع و تولید برق
 • تهیه برآورد هزینه و زمان بندی انجام پروژه های گوناگون
 • تهیه گزارش و طراحی سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی
 • طراحی مدار الکتریکی و الکترونیکی
 • انجام شبیه سازی و مدل سازی
 • نظارت و بازرسی بر مراحل نصب و اصلاحات در شبکه های الکتریکی و الکترونیکی
 •  نظارت بر کار تکنسین ها، برنامه نویسان، تحلیلگران و دیگر مهندسان
 • تهیه اسناد قرارداد و ارزیابی مناقصات
 •  بررسی خرابی های الکتریکی و الکترونیکی
کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

میزان درآمد دریافتی در کانادا به عنوان مهندس برق

افرادی که در زمینه مهندسی برق از تجربه و مهارت بالایی برخوردار می باشند می ‌توانند درآمدی در حدود ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار دلار در سال داشته باشند که رقم بسیار بالایی می باشد. اما افرادی که در این شغل مهارت و تجربه زیادی ندارند در ابتدای کار می توانند بین ۶۵ تا ۷۰ هزار دلار درآمد در سال کسب کنند. البته درآمد مهندسان برق در شهرهای کانادا نظیر کلگری، تورنتو، ادمونتون و ونکوور بیش تر از شهرهای کوچکتر می باشد.

بیشتر بخوانید: مزایای زندگی در کانادا ، بازار کار کانادا

نحوه ی مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس برق

افرادی که به عنوان مهندس برق قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند کشور خوبی را به عنوان مقصد مهاجرتی خود تعیین کرده‌ اند. چرا که در این کشور فرصت های شغلی بسیاری برای این رشته وجود دارد و آن ها می ‌توانند با مهاجرت به این کشور در یک شغل با حقوق مناسب مشغول به کار شوند. مهندسی برق جزو مشاغل حرفه ای در سطح جهان معرفی شده است و کانادا نیز میزبان مهندسین برق کشورهای مختلف دنیا می باشد.

افرادی که از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند به راحتی می توانند به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم خود را به دست بیاورند. مهاجرت به کانادا مزایای زیادی را برای مهندسین برق به دنبال دارد و آن ها با زندگی در این کشور می توانند شرایط بهتری داشته باشند و برای داشتن زندگی بهتر در این کشور تلاش کنند.

از جمله مزایایی که افراد دارای اقامت دائم در کانادا از آن برخوردار می شوند می توان به خدمات بهداشتی رایگان اشاره نمود اقتصاد کانادا جزو برترین اقتصاد های دنیاست که از ثبات بالایی برخوردار می باشد. دولت کانادا برای آنکه بتواند این کشور را به صورت مستمر رشد و توسعه دهد از مهاجرین ماهر و متخصص در رشته های تحصیلی مختلف دعوت به همکاری به عمل می آورد و شرایط مهاجرتی آسانی را برای این افراد در نظر می گیرد.

همان‌ طور که می ‌دانید کانادا در زمره بهترین کشورهای دنیا قرار گرفته است و از شرایط زندگی ایده ‌آلی برخوردار می باشد. دولت این کشور در دستور کار سال جاری خود در نظر گرفته تا بیش از یک میلیون نفر از اتباع خارجی را برای کار در مشاغل مختلف این کشور پذیرش نماید.

علاوه بر این دولت کانادا بیش از ۱۰۰ برنامه مهاجرتی مختلف را برای اخذ اقامت دائم این کشور برای افراد مهاجر در نظر گرفته تا آن ها به راحتی بتوانند ویزا و اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند.

همان طور که می دانید مهندسی برق از جمله مشاغل مورد تقاضا در تمام کشورهای دنیا و علی ‌الخصوص کشور کانادا می باشد و افرادی که در این زمینه تحصیل و تجربه کاری مرتبط دارند با مهاجرت به کانادا می توانند شغل خوب با درآمد عالی به دست بیاورند.

همچنین بخوانید : مهندسی برق در کانادا ، بازار کار مهندس برق در کانادا

نحوه افزایش امتیاز در اکسپرس اینتری برای مهاجرت مهندس برق به کانادا

برای مهاجرت مهندسان برق کانادا مسیر های متعددی جهت گرفتن اقامت دائم این کشور وجود دارد. لازم به ذکر است که کد رشته مهندسی برق در لیست طبقه بندی ملی مشاغل کانادا ۲۱۳۳ می باشد و این شغل جزو ۱۰ شغل برتری است که امکان پذیرش در سیستم اکسپرس اینتری را دارا می باشد.

سیستم اکسپرس اینتری برای آنکه بتواند اقدام به امتیازدهی به شما کند پارامترها و موارد مختلفی را مد نظر قرار می ‌دهد که از آن جمله می توانیم به تحصیلات، تجربه کاری، مهارت ها و صلاحیت ‌های شریک زندگی شما و غیره اشاره نماییم. در نتیجه:

چنانچه شما در کشور مبدا بتوانید در زمینه رشته تحصیلی خود تجربه کاری مرتبط کسب کنید و با سابقه کاری به این کشور مهاجرت کنید می توانید شانس خود را برای دریافت اقامت دائم این کشور افزایش دهید.

علاوه بر این دارا بودن مدرک تحصیلی معتبر حداقل لیسانس یا بالاتر برای کسب امتیاز بیشتر در این سیستم ضروری و لازم می باشد. یک عامل بسیار مهم و تاثیر گذار که داشتن آن به شما کمک می کند تا به صورت تضمینی بتوانید در سیستم اکسپرس اینتری حداقل امتیاز لازم را کسب کنید، داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایان کانادایی می باشد.

برای اینکه بتوانید در کانادا به دنبال شغل بگردید، پس از یافتن کد شغلی رشته تحصیلی خود در لیست NOC می توانید در وب سایت های معتبر کانادایی به دنبال مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود بگردید و به آن ها درخواست استخدام ارسال نمایید. افرادی که امتیاز آن ها در سیستم اکسپرس اینتری برابر یا بیشتر از ۶۷ باشد می توانند اجازه اقامت دائم در کشور کانادا را به دست بیاورند.

همچنین بخوانید : مشاغل پردرآمد در کانادا ، ویزای کار کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری به عنوان مهندس برق

یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی به کانادا سیستم اکسپرس اینتری می باشد و افرادی که تمایل به ثبت نام در این سیستم را دارند می بایست یک پروفایل آنلاین برای خود در این سیستم ایجاد کنند و سپس شروع به وارد کردن یک سری اطلاعات ضروری در این سیستم نمایند. سیستم اکسپرس اینتری در سال ۲۰۱۵ و توسط دولت کانادا راه ‌اندازی شد و با استفاده از آن روند دریافت اقامت دائم کانادا و مهاجرت به این کشور آسان تر شد.

افرادی در این سیستم ثبت ‌نام می ‌کنند خیلی راحت ‌تر می ‌توانند اقدام به اخذ اقامت کانادا نمایند و درخواست کار خود را در این سیستم ثبت کنند. لازم به ذکر است که داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایان کانادایی جزو شروط اصلی و لازم برای ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری نمی باشد.

اما افرادی که از پیشنهاد کاری برخوردار هستند چنانچه در این سیستم ثبت نام نمایند شانس آن ها برای دریافت اقامت افزایش پیدا خواهد کرد. به طور کلی امروزه سیستم اکسپرس اینتری ساده ترین و سریع ترین روش برای مهاجرت به کشور کانادا در دنیا شناخته شده است و پروسه اخذ ویزا با استفاده از این سیستم در حدود ۶ ماه طول می کشد.

در ادامه بخوانید : ویزای کانادا ، ورک پرمیت کانادا

معیارهای اکسپرس اینتری جهت امتیاز دهی به مهندس برق

افرادی که اقدام به ایجاد پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری می کنند و اطلاعات شخصی خود را در این سیستم وارد می نمایند، به آن ها امتیازاتی به نام امتیاز CRS تعلق می گیرد. چنانچه افراد بتوانند در این سیستم امتیاز 67 یا بیش تر را دریافت نمایند امکان مهاجرت و اخذ اقامت کشور کانادا برای آن ها میسر خواهد بود.

 • معیارهایی امتیاز دهی سیستم اکسپرس انتری کاربران
 • تجربه کاری
 • تحصیلات
 • مهارت های زبانی
 • انعطاف پذیری
 • توانایی اثبات مالی هزینه ها

افرادی که در این سیستم ثبت نام نموده اند می بایست در مدت زمان تقریبی ۶۰ روز اطلاعات خود را به صورت کامل در این سیستم ثبت کنند تا کار امتیاز دهی به آن ها شروع شود. افرادی که توانسته باشند حداقل امتیاز مورد نیاز را از این سیستم دریافت نماید از طرف سیستم اکسپرس اینتری برای آن ها دعوتنامه یا ITA ارسال خواهد شد.

 • سه جریان مهاجرت فدرال سیستم اکسپرس انتری
 • کلاس تجربه کاری کانادایی
 • برنامه کارگران ماهر فدرال
 • برنامه تجارت ماهر فدرال
کتاب راهنمای محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری

شرایط لازم برای ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری برای مهندس برق

 • دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • افرادی که مدرک تحصیلی خود را از کشوری به جز کشور کانادا دریافت کرده اند می بایست مدارک آن ها اعتبار سنجی شود تا از نظر استاندارد با استانداردهای کانادا معادل سازی شود.
 • داشتن یک سال تجربه کاری تمام وقت (۳۰ ساعت در هفته) در رشته مهندسی برق
 • توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های خود و خانواده در هنگام ورود به کانادا (البته افرادی که پیشنهاد شغلی معتبر دریافت نموده اند نیازی به اثبات هزینه نخواهند داشت.)
 • گذراندن آزمون زبان فرانسوی یا انگلیسی در چهار مهارت مختلف نوشتاری، گفتاری، شنیداری و خواندن و کسب حداقل نمره CLB7
 • عدم داشتن سابقه کیفری
 • عدم ابتلا به بیماری ویروسی و واگیردار

در تراست بخوانید : جاب آفر کانادا ، مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان

عناوین شغلی رشته مهندسی برق در کانادا

عناوین شغلی

شما می ‌توانید تحت عناوین شغلی زیر در کانادا به عنوان یک مهندس برق مشغول به کار شوید:

 • مهندس طراحی تقویت کننده آنالوگ
 • مهندس آنتن
 • مهندس صدا – برق و الکترونیک
 • مهندس هوانوردی
 • مهندس حرفه ای صدا و سیما
 • مهندس ارشد برق
 • مهندس ارشد الکترونیک
 • مهندس ارشد – برق
 • مهندس ارشد – صدا و سیما
 • مهندس طراحی مدار
 • مهندس سیستم های کنترل
 • مهندس طراحی و توسعه – سیستم های برق و الکترونیک
 • مهندس طراحی مدار دیجیتال
 • مهندس طراحی نمایش و کنترل
 • مهندس برق و الکترونیک
 • مهندس طراحی برق
 • مهندس توزیع برق
 • مهندس برنامه ریزی توزیع برق
 • مهندس انتقال انرژی الکتریکی
 • مهندس برنامه ریزی انتقال انرژی الکتریکی
 • مهندس برق
 • مهندس تجهیزات برق
 • مهندس شبکه برق
 • مهندس برنامه ریزی برق
 • مهندس طراحی سیستم های برق
 • مهندس خدمات سیستم های برق
 • مهندس کنترل فرآیند برق
 • مهندس برنامه ریزی سیستم های برق
 • مهندس حفاظت سیستم های برق
 • مهندس الکترونیک
 • مهندس تحقیقات الکترونیک
 • مهندس آزمون الکترونیک
 • مهندس ابزار دقیق و کنترل
 • مهندس ساخت و ساز خط
 • مهندس تجهیزات ولتاژ پایین
 • مهندس مترولوژی
 • مهندس میکروالکترونیک
 • مهندس توزیع برق سربار
 • مهندس رله حفاظتی
 • مهندس رادار
 • مهندس طراح صدا و سیما
 • مهندس طراحی سیستم های پخش صدا و سیما
 • مهندس پژوهش رادیو
 • مهندس محقق – نانو الکترونیک
 • مهندس طراحی روشنایی راه
 • مهندس برق روستایی
 • مهندس آنتن ماهواره
 • مهندس ابزار دقیق ماهواره
 • مهندس سیگنال
 • مهندس الکترونیک فضاپیما خدمات فنی
 • مهندس سیستم های تلویزیون
 • مهندس توزیع برق زیرزمینی

برنامه نامزدهای استانی برای مهاجرت مهندس برق به کانادا

این برنامه توسط دولت کانادا طراحی شده تا استان های مختلف این کشور با استفاده از آن بتوانند کمبود نیروی کار در بخش های مختلف خود را جبران کنند و نهایتاً این امر منجر به رشد اقتصادی آن استان خواهد شد. برای معرفی مهاجران جهت کار و زندگی در کانادا دولت استانی اقدام به همکاری با اداره مهاجرت کانادا می کند.

در کشور کانادا هر یک از استان ها وظیفه رفع نیازهای اقتصادی خود را بر عهده دارند و چنانچه نیاز به نیروی کار در بخش های مختلف داشته باشند کارفرمایان آن استان می توانند با استفاده از این برنامه، کارگران ماهر خارجی را استخدام نمایند. این امر موجب می ‌شود تا کمبود نیروی کار در استان فوق جبران شود و نهایتاً آن استان رشد و توسعه پیدا کند.

افرادی که به عنوان مهندس برق ماهر در این سیستم ثبت نام می کنند می توانند ۶۰۰ امتیاز CRS را به خود اختصاص دهند. افرادی که از طرف کارفرمایان کانادایی پیشنهاد کاری دریافت می نمایند شانس آن ها برای دریافت دعوت نامه جهت درخواست اقامت دائم کانادا افزایش پیدا خواهد کرد.

افرادی که قصد اقامت در استان خاصی از کانادا را دارند پیش از اینکه درخواست خود را ارائه دهند می توانند بررسی کنند که آیا در استان مورد تقاضا فرصت ‌های شغلی مناسبی برای این حوزه شغلی وجود دارد یا نه. در صورت وجود فرصت های شغلی برای شغل مورد نظر، شانس این افراد برای نامزد شدن افزایش پیدا خواهد کرد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا برای رشته مهندسی برق در کانادا تقاضای شغلی وجود دارد؟

بله. بر مبنای اطلاعات به دست آمده مهندسی برق یکی از حوزه ‌های کاری پر تقاضا در کانادا به شمار می رود و این زمینه شغلی در لیست NOC کد ۲۱۳۳ را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این مهندسی برق جزو 10 پذیرش برتر سیستم اکسپرس اینتری قرار دارد.

مهندسان برق از چه راه ‌هایی می توانند جهت مهاجرت به کانادا اقدام نمایند؟

راه های مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا به عنوان مهندس برق وجود دارد. اما در بین تمامی گزینه ها استفاده از سیستم اکسپرس اینتری برای این افراد می تواند گزینه بهتری باشد. افرادی که دارای پیشنهاد شغلی هستند و در سیستم اکسپرس اینتری ثبت نام می کنند می توانند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن به کانادا مهاجرت کنند و پروسه اخذ اقامت دائم آن ها نیز به راحتی انجام خواهد شد.

در کدام یک از شهرها و استان های کانادا تقاضای شغلی بیشتری برای مهندسی برق وجود دارد؟

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم شغل مهندسی برق یکی از مشاغل پر تقاضا در کشور کانادا محسوب می ‌شود. اما در برخی از شهرها نظیر تورنتو فرصت های شغلی بیشتری برای مهندسین برق وجود دارد و آن ها با رفتن به این شهر می توانند یک شغل خوب با درآمد مناسب برای خود به دست بیاورند.

مهندسان برق در کشور کانادا می توانند در کدام بخش ها مشغول به کار شوند؟

افرادی که به عنوان مهندس برق به کانادا مهاجرت می کنند می توانند در شرکت های تاسیساتی، شرکت ‌های ارتباطاتی، سازندگان تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، صنایع تولیدی، پردازشی و حمل و نقل مشغول به کار شوند.

مهندسان برق در کشور کانادا می توانند در کدام بخش ها مشغول به کار شوند؟

متوسط حقوق دریافتی مهندسین برق در کانادا حدود ۶۷ هزار دلار در سال یا ۳۴ دلار در ساعت می باشد. البته افرادی که در زمینه مهندسی برق از تجربه و مهارت بالاتری برخوردار می باشند می ‌توانند در سال بیش از ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.