اپلای مهندسی معدن

اپلای مهندسی معدن

مهندسی معدن، از جمله علومی است که نشان دهنده ی تعامل ما با سیاره زمین است و همان گونه که از نام آن پیداست، مهندسی معدن، علم معدن است. مواد معدنی استفاده های صنعتی زیادی دارند و روش هایی که برای خارج کردن این مواد از زمین استفاده می شود باید سازگار با محیط زیست باشد. رشته مهندسی معدن ارتباط نزدیکی با مهندسی زمین شناسی دارد و بسیاری از دروس این رشته ها با یکدیگر مشترک است. هر ساله بسیاری از علاقه مندان به رشته مهندسی معدن برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور اپلای می کنند. رشته مهندسی معدن برای اپلای در خارج از کشور شرایط خاصی را می طلبد که دانستن آن ها به روند اپلای و پذیرش شما در دانشگاه مورد نظرتان کمک می کند. بنابراین در ادامه با ما در موسسه ی مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته مهندسی معدن در اختیار شما قرار دهیم.

در مورد رشته مهندسی معدن

رشته مهندسی معدن شامل استخراج مواد از زیر و روی زمین است و رشته ای است که با بسیاری دیگر از رشته ها مانند زمین شناسی، متالورژی، مهندسی ژئوتکنیک و نقشه برداری به طور ویژه ای سر و کار دارد. فراوری مواد معدنی، اکتشافات و حفاری مهم ترین مسائل مربوطه به رشته مهندسی معدن است. مهندس معدن در هر مرحله، از کشف معدن و آغاز پروژه گرفته تا استخراج و پالایش آن، گروه را همراهی می کند. با فرایند استخراج مواد معدنی، مقداری زباله و مواد غیر اقتصادی (موادی که مقرون به صرفه نیستند) تولید می شود که منبع اولیه آلودگی در مجاورت معدن است. فعالیت های استخراج در معادن توسط طبیعت، خود باعث اختلال در محیط طبیعی می شود. بنابراین مهندس معدن وظیفه دارد نه تنها به تولید فرآوری مواد معدنی کمک کند، بلکه باید کاهش آسیب به محیط زیست طی فرایند بهره برداری و استخراج مواد را نیز در نظر بگیرد. مهندسان معدن روی علم و فناوری فرایندهای معدن و همچنین استخراج و فراوری مواد معدنی نظارت دارند.

به دلیل شرایط سخت کاری در معادن و عملیات حفاری و استخراج مواد، بیشتر افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، آقا هستند و تنها تعداد محدودی از خانم ها به رشته مهندسی معدن روی می آورند و آن هم تنها در بخش آزمایشگاه های مربوط به مهندسی معدن مشغول به کار می شوند. مهندسان معدن نقش کلیدی و اساسی در طول پروژه استخراج از معدن دارند. آن ها قبل از هرگونه حفاری، باید مطالعات و ارزیابی های زیستی را انجام دهند و برای فرایندهای مدل سازی و شبیه سازی کاملا به نرم افزارهای مهندسی معدن در کامپیوتر مسلط باشند. هنگامی که سنگ معدن های جدید کشف می شود، شرکت های معدنی مهندسان معدن را به محل کشف سنگ معدن می فرستند تا مشخص کنند سنگ معدن های کشف شده از نظر اقتصادی سودآور است یا خیر و این اصلی ترین کاری است که یک مهندس معدن در یک عملیات حفاری باید انجام دهد.

 وظایف مهندسان معدن بسته به پروژه ی در دست انجام و نوع موادی که استخراج می شود با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی همه مهندسان معدن بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید بتوانند وظایف زیر را انجام دهند:

سطح کارشناسیسطح کارشناسی ارشد
استفاده از نرم افزار برنامه ریزی برای معادن و مدل سازی کامپیوتری برای تهیه طرح های معدن و طرح های دفع زباله  داشتن سمت مدیریت و انجام وظیفه به عنوان مدیر یا رابط برای بهبودی پروژه
نظارت بر اجرای طرح های معدن و بهبود سیستم معدنگزارش کامل تولیدات و استخراجی های ماهانه  
شرکت در جلسات و مدیریت بر فعالیت و رهبری دیگر نیروهای کارتجزیه و تحلیل، طراحی و اجرای آزمون ها و یا سیستم هایی که با استانداردهای ملی و تجارتی مطابقت دارند  
استفاده از راهکار های مناسب  برای دفع مواد زائد و غیر قابل استفادهبه اشتراک گزاشتن بهترین شیوه ها و روش های استخراج در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی  
کمک به اصلاح برنامه ها همزمان با طراحی معدن، توسعه و برنامه ریزی برای پروژه در حال انجاماستفاده از فناوری های تخصصی برای حذف و کنار گذاشتن دیگر رقبا در این حوزه  
نقد و بررسی تحقیقات مربوط به اکتشافات فعلی گروهایجاد یک محیط امن برای کار  
جمع آوری نمونه های میدانی و کنترلی به منظور انجام تجزیه و تحلیل کیفیت مواد معدنی استخراجی  ارزیابی عملیات معدن و حفاری و ارائه توصیه های لازم قبل از شروع به کار
استفاده از نرم افزارهای برنامه ریزی و ارجاع به پایگاه داده های فنی برای بررسی های لازم  نوشتن پیش نویس و برآورد کردن بودجه لازم برای اجرای پروژه
انجام نقشه برداری برای عملیات استخراجمدیریت برنامه ها و بررسی جدول زمانی  
اجرای سیاست ها و رویه های تضمین ایمنی و کیفیتدر نظر گرفتن همه طرح های عملیاتی متناسب با مقررات زیست محیطی و زمین شناسی  

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی معدن می توانید بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

https://www.environmentalscience.org/career/mining-engineer

https://www.allaboutcareers.com/job-profile/mining-engineer/

اپلای رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

مدارک مختلفی برای تحصیل در رشته مهندسی معدن وجود دارد که محبوب ترین آن ها شامل لیسانس مهندسی معدن (لیسانس یا کارشناسی)، لیسانس علوم (B.Sc. یا کارشناسی)، لیسانس فناوری (B.tech)، یا لیسانس علوم کاربردی (B.A.Sc.) در مهندسی معدن اشاره کرد. بسته به کشوری که قصد تحصیل در ان را دارید مدارک کارشناسی ارشد مهندسی معدن شامل کارشناسی ارشد M.Sc. یا کارشناسی ارشد علمی کاربردی B.A.Sc. مورد نیاز است. توجه داشته باشید که اگر قصد اپلای در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی معدن در خارج از کشور را دارید داشتن مدرک کارشناسی مهندسی معدن الزامی نیست و متقاضیان با داشتن مدارک دیگری همچون مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی محیط زیست و یا رشته های علوم مانند زمین شناسی، ژئوفیزیک، فیزیک، علوم زمین شناسی و ریاضیات نیز می توانند به این رشته ورود کنند.

حداقل مدرک مورد نیاز برای مهندسی معدن کارشناسی است و به دلیل ارتباط این رشته با بسیاری دیگر از رشته ها برخی از دانشگاه ها به جای آن، مدرک مهندسی برق، مهندسی عمران و یا مدرک زمین شناسی را ارائه می دهند. علاقه مندانی که قصد اپلای در رشته مهندسی معدن را دارند بسته به کشوری که می خواهند در آن تحصیل کنند، الزامات خاصی را باید رعایت نمایند. به طور معمول دیپلم دبیرستان و بالا بودن دروس ریاضی، فیزیک، زمین شناسی در دبیرستان برای اپلای ضروری است و یا اینکه برخی از دانشگاه ها یک آزمون ورودی را برای ثبت نام دانشجویان در نظر می گیرند. آن چه در همه دانشگاه های خارج از کشور برای اپلای اهمیت دارد، داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر است. افراد بسته به دانشگاهی که قصد اپلای در آن را دارند باید حداقل نمره مورد نظر مدرک زبان را کسب کنند. بیشتر افرادی که برای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی معدن اپلای می کنند، به صورت تخصصی تر وارد این رشته می شوند و افراد در سطح دکترا به آموزش در دانشگاه ها به عنوان استاد و یا محقق روی می آورند.

درباره تغییر رشته در اپلای، بهترین رشته های مهندسی برای اپلای و همچنین درباره اپلای برای ارشد بخوانید.

اپلای رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

ادامه تحصیل رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

مهم ترین دروسی که دانشجویان مهندسی معدن در طول تحصیل به آن می پردازند عبارت است از:

ریاضیات، حساب دیفزانسیل و انتگرال، جبر، معادلات دیفرانسیل، تجزیه و تحلیل عددی، علوم زمین، ژئوشیمی، ژئوفیزیک، کانی شناسی، مکانیک خاک، ژئومکانیک، ترمودینامیک، انتقال حرارت، انتقال جرم، آب و زمین شناسی (هیدروژئولوژی)، مکانیک سیالات، استاتیک سیال، زمین آمار، مهندسی کنترل، نظریه کنترل، حفاری و انفجار و مکانیک جامدات.

 در ایالات متحده حدودا ۱۴ دانشگاه مدرک کارشناسی معدن یا مهندسی مواد معدنی را ارائه می دهند که از برترین این دانشگاه ها می توان به دانشکده معدن کلرادو، دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، دانشگاه ویرجینیا، دانشگاه کنتاکی، دانشگاه آریزونا، دانشکده معادن و فناوری داکوتای جنوبی اشاره کرد. در کانادا نیز دانشگاه مک گیل هم در مقطع کارشناسی (B.Sc.) و هم کارشناسی ارشد (M.Sc.) مهندسی معدن را ارائه می دهد و دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز در ونکوور لیسانس علمی کاربردی (B.A.Sc.) مهندسی معدن و مدارک تحصیلات تکمیلی (B.A.Sc. یا M.Eng و دکترا) را در رشته مهندسی معدن ارائه می دهد. تکمیل برنامه مهندسی معدن در بیشتر کشورهای اروپایی به صورت ۵ ساله و اعطای همزمان مدارک B.S و M.S در رشته مهندسی معدن است. در پرتغال دانشگاه پورتو کارشناسی ارشد معدن و در اسپانیا دانشگاه پلی تکنیک مادرید مدرک مهندسی معدن، سوخت مواد منفجره و متالورژی را ارائه می دهد. دانشگاه اکستر در جنوب غربی انگلستان نیز مدارک BEng و MEng را در رشته مهندسی معدن و رشته های مربوط به مهندسی معدن ارائه می دهد.

حداقل مدرک کارشناسی برای تحصیل در مهندسی معدن مورد نیاز است. دانشجویانی که در رشته مهندسی معدن تحصیل می کنند باید دانش بالایی در علم زمین شناسی و ریاضیات داشته باشند. زمین شناسی، فیزیک، طراحی معدن و ایمنی و ریاضی اصلی ترین علومی است که یک مهندس معدن باید با آن آشنا باشد. افراد بعد از اینکه در رشته مهندسی معدن فارغ التحصیل شدند برای اینکه بتوانند به عنوان مهندس کار کنند باید مجوز (PEs) را دریافت کنند. این مجوز به طور کلی نیاز به مدرک تحصیلی برنامه مهندسی معتبر ABET، نمره قبولی در آزمون مبانی مهندسی (FE)، حداقل ۴ سال تجربه کاری و  نمره قبولی در آزمون مهندسی حرفه ای (PE) را دارد.

درباره مهندسی معدن در کانادا، مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا و پذیرش تحصیلی کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

گرایش های رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

رشته مهندسی معدن که تاریخچه ای دیرینه در رشته های مهندسی دارد از دیرباز مورد توجه بسیاری از افراد به خصوص علاقه مندان به درآمدهای بالا بوده است. چرا که رشته مهندسی معدن در کنار همه سختی هایی که دارد، از آینده شغلی بسیار خوبی برخوردار است. گزارش ها نشان می دهد که رشته مهندسی معدن جزو ۱۰ شغل سخت جهان قرار دارد و گرایش های خاصی برای آن در نظر گرفته شده است. تیم مهاجرتی تراست پس از بررسی های فراوان دریافته است که رشته مهندسی معدن در کارشناسی تقریبا تنها به همان رشته مهندسی معدن محدود می شود. اما در مقطع کارشناسی ارشد این رشته تخصصی تر شده و افراد می توانند گرایش خاصی را انتخاب کنند. در زیر به لیستی از مهم ترین این گرایش ها اشاره شده است:

نام گرایشتوضیحات
فراوری مواد معدنیفرآوری مواد معدنی به عنوان یکی از مهم ترین گرایش های رشته مهندسی معدن در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است و به طور کلی هنر سر و کار داشتن با سنگ های خام و محصولات معدنی استخراج شده از زیر زمین و تغییر شکل دادن آن ها به شکل های گوناگون است. وظیفه اصلی این مهندسان جدا سازی سنگ های بی ارزش و زباله از سنگ های با ارزش و قابل استفاده است. مهندسان در این حوزه بیشتر از روش های متالورژی برای استخراج این مواد استفاده می کنند.  
مهندس حفاریاین افراد مسئول تعیین هزینه ها، برنامه ریزی فرایند حفاری و توسعه و نظارت بر عملیات حفاری هستند. یک مهندس حفاری مسئول برنامه ریزی و اجرای عملیات استخراج و حفاری است. این رشته که از مهم ترین گرایش های مهندسی معدن و در برخی از کشورها زیر شاخه مهندسی مواد به شمار می رود، با دیگر مهندسان و پیمانکاران مانند مهندسان زمین شناسی سر و کار دارد.  
مکانیک سنگمکانیک سنگ یک علم مهم زمین شناسی و از پر طرفدارترین رشته های مهندسی معدن، با استفاده از اصول مکانیک مهندسی به طراحی سازه های سنگی تولید شده توسط معدن، حفاری و یا فعالیت های ساخت و ساز معدنی مانند تونل ها، حفاری های زیرزمینی، چاه های نفت و گاز، سیستم های انرژي گرمایی و بریدگی جاده ها می پردازد. می توان گفت مهندسان معدن در شاخه مکانیک سنگ به بررسی رفتار سنگ ها در درون زمین و بیرون زمین می پردازند و اثرات نیروهایی که به سنگ ها وارد می شود را مطالعه می کنند. این افراد باید دانش بالایی در زمینه ریاضیات و علم زمین شناسی داشته باشند. افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند می توانند در مراکز مختلفی مانند کار در وزارت نیرو در سد سازی، در وزارت نفت برای حفاری زیر دریا، در وزارت راه و شهر سازی در تونل سازی و بسیاری دیگر از حوزه های مربوطه مشغول به کار شوند.
تکنسین مهندسی معدنتکنسین مهندسی معدن وظایف مختلفی مانند آماده سازی، توسعه، بهره برداری و اکتشاف را در یک پروژه استخراج در معدن دارد. تکنسین های معدن بخش مهمی از کار تیمی مهندسی به شمار می روند که در تمام جنبه های استخراج معادن از اکتشاف، برنامه ریزی، توسعه و بهره برداری گرفته تا استخراج مواد معدنی و کنترل محیط زیست نقش دارند. برنامه تکنسین مهندسی معدن یک برنامه ترکیبی و به صورت یادگیری از راه دور است. دانشجویان نیاز به استفاده از یک کامپیوتر شخصی برای دسترسی به محتوای دوره، ارائه تکالیف و تکمیل آزمون های آنلاین دارند. توصیه می شود که دانشجویان حداقل امکانات سخت افزاری را داشته باشند تا به طور موثر در برنامه شرکت کنند.  
کاوشگر معدنیکاوشگر معدنی نقشی کلیدی در یک پروژه عمرانی دارد. این مهندسان با بررسی کمیت و کیفیت مواد معدنی شروع یک عملیات حفاری را پیش بینی و تصویب می کنند.  
مدیر کل معدنمدیر کل معدن از مسئولیت های کلی مدیریتی در زمان استخراج معادن و در طول فرایند برنامه ریزی را بر عهده دارد و به طور کلی مدیریت تیم از مهم ترین وظایف او است.  
مهندس پژوهشیک مهندس پژوهشی مسئول انجام تحقیقات در مورد کیفیت، کمیت و ارزش مواد معدنی است که استخراج شده است. آن ها فرایند را تجزیه و تحلیل می کنند و آزمایش هایی را برای مواد معدنی و مناطق معدنی انجام می دهند.  
مشاور فنیمشاوره فنی معمولا به عنوان مشاوران معدن شناخته می شوند، آن ها در روند کارهای پیشرفته مربوط به داده کاوی پروژه نقش دارند و با توجه به پایگاه داده و تجزیه و تحلیل اطلاعات ذخیره شده برای فرایند معدن و مناطقی که در آن ها معدن وجود دارد تصمیم گیری می کنند. یک مشاور فنی تخصص خاصی را در طراحی، آموزش یا عملیات در نظر گرفته شده برای استخراج مواد دارد. برخی از مشاوران فنی ممکن است به صورت خصوصی در دفتر کار خود با مشتریان گفت و گو کنند. برخی دیگر ممکن است به مهندسان تولیدات محصولات معدنی کمک کنند، یا کار دیگری را در عملیات تولیدی به عنوان پشتیبان فنی در تولید انجام دهد. کسانی که به عنوان مشاور فنی کار می کنند ممکن است عضو یک تیم طراحی شوند که روی یک پروژه بزرگ کار می کنند. شرکت ها یا آزمایشگاه های تحقیقاتی ممکن است یک مشاور فنی برای حل و فصل جنبه ای از یک عملیات داشته باشد. به طور کلی، آن دسته از مشاوران فنی که به عنوان مشاور محصولات کار می کنند، استخدام می شوند تا راه حل خاصی برای یک مسئله فنی در توسعه یک محصول یا دستگاه ابداع کنند. مشاوره فرایند راه حل های فنی را برای بهبود عملیات تولیدی اعمال می کند. یک مشاور فنی ممکن است به عنوان طراح فناوری کار کند و راه حل های جدیدی را به گروه ارائه دهد.  

همچنین درباره آزادسازی مدرک تحصیلی، اپلای برای ارشد مجدد و اپلای برای دکتری بخوانید.

بهترین گرایش رشته مهندسی معدن برای اپلای در خارج از کشور

رشته مهندسی معدن به عنوان یک رشته تیمی نیاز به همکاری همه مهندسان و ناظران مربوط به این حوزه دارد و این گونه نیست که تنها یک شخص شروع به فعالیت در این حوزه کند. مهندسی معدن به صورت پروژه در نظر گرفته می شود و همه افراد از مشاوران فنی گرفته تا تکنسین های معدنی و برنامه ریز و کاوشگر معدنی همه با همکاری یکدیگر می توانند یک پروژه را به اتمام برسانند. از این مطالب بر می آید که هیچ کدام از گرایش های مهندسی معدن بر دیگری برتری ندارد و وجود همه آن ها برای شروع و به اتمام رساندن پروژه ضروری هستند. برخی از افراد به دنبال بهترین گرایش مهندسی معدن برای اپلای در خارج از کشور هستند در صورتی که موفقیت در این رشته و کسب درآمد تنها به تلاش و پشتکار افراد بستگی دارد آنگاه می توان گفت که این رشته یا گرایش بهترین انتخاب ممکن برای متقاضی بوده است.

همچنین درباره اپلای حین سربازی، معافیت تحصیلی برای اپلای و اپلای با مدرک دانشگاه آزاد بدانید.

بورسیه مهندسی معدن در خارج از کشور

 دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند که این بورسیه ها می توانند‌ از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند. بورسیه ها شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند. مثلا بورسیه های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند. گاهی بورسیه ها مخصوص دانشجویان جدید الورود است و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ها اعطا می ‌شود.

گاهی بورسیه های تحصیلی شکل و شمایل جدیدی به خود گرفته به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و یا کسانی که که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید مشغول می شوند.

بعضی از دانشجویان تمایل دارند در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی نیز مشغول شوند تا بتوانند هزینه های تحصیلی و زندگی خود را تقبل کنند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مهندسی معدن، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی مهندسی معدن مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌ های رشته ‌ی مهندسی معدن به سایت ‌های زیر مراجعه کنید.

https://www.scholarshipportal.com/

http://www.canadian-universities.net/Scholarships/Minerals-Engineering.html

همچنین درباره بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور، بورسیه تحصیلی کانادا و کمک هزینه دانشجویی در کانادا بخوانید.

بورسیه مهندسی معدن در خارج از کشور

دانشگاه های برتر رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

لیست زیر برترین دانشگاه های مهندسی معدن و رتبه بندی آن ها را بر اساس قاره ها و برخی از کشورها نشان می دهد:

برترین دانشگاه ها و دانشکده های مهندسی معدنتوضیحات
دانشکده های برتر مهندسی معدن در ایالات متحده و کانادادر آمریکا و کانادا ۱۴ دانشکده برتر در مهندسی معدن وجود دارد که هر دو کشور تعدادی دانشگاه در لیست ۲۰ دانشکده برتر مهندسی معدن را دارند. ۲۲ دانشگاه برتر دیگر در آمریکا در لیست ۳۰ دانشکده برتر مهندسی معدن قرار دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
یکی موسسه پلی تکنیک ویرجینیا (تغییر رتبه ۲۷ به ۲۳) و دیگری دانشگاه کلرادو در بولدر (تغییر رتبه ۳۴ به ۳۰).
کانادا نیز ۶ دانشکده برتر در رشته مهندسی معدن دارد که ۶ دانشگاه در میان ۲۰ دانشکده برتر لیست رتبه بندی است. دانشگاه مک گیل در رتبه سوم و دانشگاه کویینز در رتبه هشتم از معروف ترین دانشگاه های کانادا در این لیست به شمار می روند.  
دانشکده های برتر مهندسی معدن در اروپادر اروپا نیز، انگلستان با داشتن بیشترین نماینده (۴) در میان برترین دانشکده های مهندسی معدن از جمله ۱ دانشگاه در بین ۲۰ دانشکده برتر و ۱ دانشگاه در بین ۳۰ دانشکده برتر (دانشگاه ساوت همپتون) یکی از مهم ترین کشورها برای تحصیل در رشته مهندسی معدن به شمار می رود.
ایرلند که به تازگی ۲ دانشگاه در بین این رتبه بندی ها از آن خود کرده است وارد لیست بهترین دانشکده های برتر مهندسی معدن شده است. یکی دانشگاه ترینیتی دوبلین (TCD) و دیگری دانشگاه دوبلین (UCD).
در روسیه نیز یکی دانشگاه سن پترزبورگ در لیست ۲۰ دانشگاه برتر مهندسی معدن و دیگری دانشگاه علوم و فناوری MISIS (رتبه ۴۲) از مهم ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در این رشته به شمار می روند.
هلند، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا نیز هر کدام ۱ نماینده در این لیست دارند.  
دانشکده های برتر مهندسی معدن در آمریکای لاتیندانشگاه کنسپسیون در شیلی در رتبه ۲۹ نیز یکی از مهم ترین دانشگاه های جهان در مهندسی است. دانشگاه ملی مستقل مکزیک نیز به عنوان تنها نماینده مکزیک در میان این لیست مشاهده می شود و دانشگاه سائو پائولو در برزیل در جایگاه ۳۳ قرار دارد.
دانشکده های برتر مهندسی معدن در آسیا در آسیا نیز چین چندین دانشگاه برتر در رشته مهندسی معدن دارد که دانشگاه نانجینگ و دانشگاه ووهان به ترتیب با رتبه ۲۵ و ۲۶ برترین آن ها به شمار می رود. دانشگاه کیوشو با رتبه ۲۸ و دانشگاه واسدا با رتبه ۴۰ در ژاپن نیز در این لیست جای گرفته شده اند.
دانشکده های برتر مهندسی معدن در آفریقادر نهایت دانشگاه Witwatersrand در آفریقای جنوبی به عنوان تنها نماینده آفریقای جنوبی در میان ۲۰ دانشکده برتر مهندسی معدن قرار دارد.
 دانشکده های برتر مهندسی معدن در عربستاندانشگاه نفت و مواد معدنی ملک فهد در عربستان نیز برجسته ترین نماینده خاورمیانه در مهندسی معدن است که در رتبه ۳۷ برترین دانشکده های مهندسی معدن قرار دارد.

مدرک کارشناسی مهندسی معدن یکی از رایج ترین مدارک در رشته مهندسی معدن است که افراد برای ورود به بازار کار آن را انتخاب می کنند. براساس گزارشات اداره آمار کار، مهندسان معدن به طور میانگین سالانه ۹۴,۰۴۱ دلار درآمد دارند. اگر چه محتوای دروس ارائه شده در بیشتر دانشگاه های خارج از کشور با هم مشابه است اما برخی از دانشگاه ها تعدادی واحد تخصصی تر هم ارائه می دهند.

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه کلرادودانشگاه کلرادو در ایالات متحده در سال ۱۸۵۹ تاسیس شد. دانشکده معدن کلرادو به عنوان یک دانشکده بسیار عالی و یک مرکز مهاجر پذیر بین المللی در صنعت مهندسی معدن بسیار معروف است. دانشجویان مهندسی معدن در دانشگاه کلرادو روی دروس شیمی، متالورژی، کانی شناسی و گیاه شناسی تمرکز می کنند. با رشد و پیشرفت دانشگاه کلرادو در سال های اخیر نیز این دانشگاه به پیشرفت چشمگیری در رشته مهندسی معدن رسیده است. تمرکز بر بهره برداری منابع و حفظ محیط زیست در دستور کار دانشگاه کلرادو در رشته مهندسی معدن است.  
دانشگاه مک گیلدانشگاه مک گیل واقع در مونترال کانادا هر سال در میان دانشگاه های آیوی لیگ، که هر سال دانشجویانی را از خارج از کشور جذب می کند قرار دارد. دانشگاه مک گیل به دلیل وجود مراکز تحقیقاتی پیشرفته مخصوصا در رشته مهندسی معدن شهرت زیادی دارد. این دانشگاه رویای بسیاری از افرادی است که می خواهند آینده درخشانی در کار داشته باشند است.  
دانشگاه کرتیندانشگاه کرتین نیز یک گزینه مناسب برای تحصیل در رشته مهندسی معدن است که هر ساله رشته های مختلف آن در بین برترین رتبه بندی های جهان مشاهده می شود. دانشگاه کرتین در سال ۱۹۶۶ با پردیس هایی در استرالیای غربی، مالزی، سنگاپور، موریس و برخی دیگر از دانشگاه های دیگر در سراسر جهان همکاری دارد.  
دانشگاه پنسیلوانیادانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده آمریکا در سال ۱۸۵۵ تحت عنوان دانشگاه کشاورزی تاسیس شد و بعد از آن دانشکده های مختلفی به آن اضافه شد و بسیاری از رشته های دیگر مانند رشته مهندسی معدن به دانشگاه پنسیلوانیا اضافه شد. امروزه رشته مهندسی معدن در این دانشگاه یکی از بهترین رشته های دانشگاه پنسیلوانیا به شمار می رود.  
دانشگاه علم و صنعت میزوریدانشگاه علم و صنعت میزوری ۵ مدرک مهندسی معدن را ارائه می دهد و یکی از معتبرترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته مهندسی معدن است.

همچنین بخوانید

تحصیل در آمریکا یا کانادا

کانال تلگرام تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

هر گونه خطا و اشتباه در روند اخذ ویزا می تواند شما را از تحصیل باز دارد، به همین علت به همان اندازه که پذیرش شما در دانشگاه مورد نظرتان اهمیت دارد، انجام دادن درست همه مراحل برای اخذ ویزا نیز اهمیت دارد. در وهله اول انتخاب یک تیم مشاوره با تجربه شما را در این روند کمک می کند. تیم تراست با کسب سال‌ ها تجربه کاری در زمینه اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهداف تان یاری می ‌کند. مدارک مورد نظر و مراحل زیر، روند کلی اخذ ویزا را در رشته‌ مهندسی معدن نشان می ‌دهد.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ مهندسی معدن)
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

درباره ویزای تحصیلی کانادا و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بخوانید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

اپلای رشته مهندسی معدن در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

علاقه مندانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی معدن اقدام به اپلای می کنند، مهارت های لازم برای ارتباطات فنی و دانش کافی از این رشته را به دست می آورند. متقاضیان در طول این برنامه به طور کامل با سیستم های تولیدات و استخراجات زیر زمینی، عملیات حفاری، الزامات و شرایط محیط ایمنی و معدن آشنا می شوند. این برنامه در بیشتر دانشگاه های سراسر جهان به صورت ۴ ساله ارائه می شود و شما به عنوان یک مهندس معدن بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی می توانید در سازمان های دولتی و خصوصی، شرکت های معدنی، شرکت های مشاوره ای برای طراحی، نصب و نظارت بر استفاده از ماشین آلات و تجهیزات معدن، بازرسی پیشرفته عملیات در معدن و کار با زمین شناسان مشغول به کار شوید.

دانشجویانی که برای مقطع کارشناسی مهندسی معدن اپلای می کنند، در سال های اول دروس پایه مانند ریاضیات، انگلیسی، شیمی، زمین شناسی، معدن مقدماتی و فیزیک را مطالعه می کنند. در سال های آینده دانشجویان به منظور آشنایی با چگونگی طراحی مدل های نقشه برداری و حفاری با نرم افزارهای مربوط به این رشته نیز در کلاس های عملی کامپیوتر آشنا می شوند. تجربیات آزمایشگاهی نیز بخش مهمی از برنامه های در نظر گرفته شده بیشتر دانشگاه های برای رشته مهندسی معدن است که در ابتدا دانشجویان کلاس های خود را با سفرهای میدانی و بازدید از معادن شروع می کنند دانشجویان در نهایت بعد از فارغ التحصیلی در یک آزمون مهندسی مخصوص شرکت می کنند و در صورت قبولی مجوز کار دریافت می کنند.

به طور کلی چهار گزینه برای علاقه مندان به مهندسی معدن در مقطع کارشناسی در دسترس دانشجویان قرار می گیرد که افراد می توانند برای یکی از این برنامه ها برای دانشگاه های خارج از کشور اپلای کنند:

 • گزینه عمومی، که یک برنامه سنتی در یادگیری رشته مهندسی معدن است و افراد را برای کار در معادن و یا مشاغل مربوط به این حوزه آماده می کند.
 • گزینه معدن، که تمرکزی خاص و ویژه روی مسائل خاص معدن مانند سنگ های ساختمانی و بخش صنعت و معدن دارد.
 • فرایند متالورژی، که روی پردازش مواد معدنی به کالاهای قابل استفاده مانند فلزات و یا ترکیبات شیمیایی خاص تمرکز دارد.
 • ژئومکانیک، که به مطالعه پایداری سنگ ها و همچنین تونل های زیرزمینی می پردازد.

مشاغلی که فارغ التحصیلان کارشناسی مهندسی معدن می توانند داشته باشند شامل موارد زیر است:

مهندس ساختمانمشاور پروژهمهندس ژئوتکنیکمهندس ایمنی معدن
مهندس معدنمهندس برنامه ریزیمحققمهندس فروش
مدیر سایتمهندس معادن زیر زمینیمتالورژیستپردازشگر مواد معدنی

همچنین درباره تحصیل کارشناسی در کانادا بخوانید.

اپلای رشته مهندسی معدن در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور  

بسیاری از افراد بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی مهندسی معدن وارد بازار کار می شوند و در حوزه های مختلف مربوط به این رشته کار می کنند. اما عده ای دیگر از افراد برای مقاطع تحصیلی بالاتر مانند کارشناسی ارشد اپلای می کنند. دانشجویان در این مقطع به صورت تخصصی تر وارد دروس مهندسی معدن می شوند. مدیریت و برآورد هزینه پروژه، طراحی حفاری و مهندسی ژئوتکنیک اصلی ترین مسائلی است که دانشجویان در مقطع کارشناسی مهندسی معدن با آن درگیر می شوند. برنامه کارشناسی ارشد در ابتدا با دروسی مانند ریاضیات، انگلیسی، شیمی، زمین شناسی، استخراج مقدماتی و فیزیک آغاز می شود و سپس در ترم های بعد دروس آن ها تخصصی تر می شود.

درباره کارشناسی ارشد در کانادا بخوانید.

اپلای رشته مهندسی معدن در مقطع دکتری در خارج از کشور

افرادی که برای تحصیل در مقطع دکتر در رشته مهندسی معدن اپلای می کنند برای انجام کارهای پیشرفته در رشته مهندسی معدن، تحقیقات و تدریس آماده می شوند. برنامه دکترای مهندسی معدن به داوطلبان کمک می کند تا دانش کامل و جامعی را در رشته حرفه ای خود داشته باشد. در بسیاری از کشورها نامزدها باید بتوانند تحقیقات خود را هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی ارائه بدهند و از آن دفاع کنند. فعالیت های تحقیقاتی از مطالعات و آزمایشگاه های تحقیقاتی سنگ شناسی و مواد معدنی و تحقیقات میدانی در مکان های دور افتاده مهم ترین مسائلی است که افراد در این دوره مورد بررسی قرار می دهند. تمرکز اصلی دانشجویان دکترای مهندسی معدن به صورت زیر است:

 • مدل سازی و بهینه سازی سیستم های معدنی
 • برنامه ریزی معدن و بهداشت و ایمنی
 • کاربردهای تکنیکی ماشین آلات و ابزار حفاری
 • مدل سازی مشکلات محیطی مرتبط با معدن در ارتباط با جریان آب های زیر زمینی و انتقال مواد محلول
 • زمین شناسی رسوب سنگ های فلزی با در نظر گرفتن علم ژئوشیمی
 • مطالعه دینامیک سیالات محاسباتی

درباره تحصیل دکتری در کانادا با مراجعه به لینک بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

مدارکی که متقاضیان برای اپلای در رشته مهندسی معدن به آن نیاز دارند بسته به کشور و یا دانشگاهی که می خواهند در آن اپلای کنند با یکدیگر متفاوت است. موسسه مهاجرتی تراست لیستی از مدارک مشترکی که برای اپلای در رشته مهندسی معدن به آن نیاز دارید را آماده کرده است. در صورتی که به اطلاعات بیشتر نیاز داشتید آن را از سایت دانشگاه مورد نظرتان بررسی کنید.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • بسته به دانشگاه تان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • برخی از دانشگاه ها برای ورود به رشته مهندسی معدن یک آزمون ورودی می گیرند و برخی دیگر تنها نمرات دبیرستان را ملاک قرار می دهند.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

بازار کار رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

رشته مهندسی معدن جزو رشته های بسیار سخت و در عین حال یکی از پر درآمد ترین رشته های مهندسی است. طبق آمارها و گزارشات به دست آمده از مهندسان معدن تقریبا بیشتر آن ها اعلام کرده اند با وجود سختی های این شغل، اگر به عقب برگردنند، باز همین رشته را انتخاب می کنند. مهندسان معدن بسته به جایی که زندگی می کنند، کشوری که در آن مشغول به کار هستند، نوع پروژه، ساعات کاری، تجربه کاری، اضافه کاری، مدرک تحصیلی و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اند درآمد های متفاوتی دارند. طراحی معدن به عنوان یک شاخه خاص در مهندسی معدن ارائه می شود که بر بخش های بین رشته ای هر دو علم زمین شناسی و مهندسی از جمله مکانیزه کردن معدن، نقشه برداری معدن و مواد معدنی صنعتی فعالیت می کند. فارغ التحصیلان گزینه های شغلی متعددی می توانند داشته باشند. از حرفه کار در معدن به عنوان مهندس عملیات گرفته تا مدیر معدن، طراح معدن، مدیر بهداشت و ایمنی، مهندسی فروش مهم ترین فرصت های شغلی به وجود آمده برای مهندسان معدن به شمار می رود. مهندسان همچنین می توانند هم در شرکت های خصوصی و هم در شرکت های دولتی معادن نفت استخدام شوند. شرکت هایی مانند تولید مواد معدنی، سازمان های تحقیقاتی مواد معدنی، شرکت های نفتی و سازمان های مشابه دیگر.

بازار کار رشته مهندسی معدن بسیار عالی است و کمتر فارغ التحصیلی از این رشته پیدا می شود که نتواند وارد بازار کار شود. برخی از مهندسان معدن روش های کارامد و موثری را برای استفاده از ذغال سنگ ها و فلزات طراحی می کنند. برخی از یک ماده معدنی یا فلزی خاصی مانند آهن استفاده می کنند تا از آن ها در صنایع مختلف استفاده کنند، گروهی برای یافتن ذخایر زیرزمینی جدید با زمین شناسان همکاری می کند و عده ای دیگر عملیات حفاری را مدیریت می کنند، تجهیزات مورد نیاز برای معدن را مورد بررسی قرار می دهند و گروهی جداسازی و پالایش مواد را نظارت می کنند.

درباره کار در خارج از کشور، کار در کانادا و مشاغل پردرآمد در کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

بازار کار رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

میانگین درآمد مهندسان معدن در خارج

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم ترین درآمد کشورها را در رشته مهندسی معدن نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق مهندسی معدن در اتریشمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۷۹,۸۱۷ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۳۸ یورو
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۲,۹۲۹ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۵,۸۳۳ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۹,۰۸۷ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن در استرالیامیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۳۳,۴۹۶ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۶۴ دلار
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۴,۸۹۹ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۳,۵۸۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶۶,۰۹۱ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در باهامامیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۷۶,۸۰۲ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۳۷ دلار
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۲,۸۱۹ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۳,۸۵۶ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۵,۵۸۰ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در بلغارستانمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۳۳,۶۶۳ لو
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۱۶ لو
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۱,۲۳۵ لو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۳,۹۹۵ لو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۲,۵۸۴ لو
میانگین حقوق مهندسی معدن در بلاروسمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۵,۲۵۲ روبل
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۷ روبل
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۵۶۰ روبل
میانگین حقوق مهندسی معدن تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰,۸۲۳روبل
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹,۲۰۹روبل
میانگین حقوق مهندسی معدن در برمودامیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۰۶,۵۷۱ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۵۱ دلار
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۳,۹۱۱ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۴,۷۸۷ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۲,۷۲۵ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در کانادامیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۱۵,۲۱۵ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت:  ۵۵ دلار
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۴,۲۲۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۰,۶۴۱ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۳,۱۱۴ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در چینمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۲۷۵,۹۰۴ یوان
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۱۳۳ یوان
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۱۰,۱۲۶ یوان
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال)  ۱۹۵,۱۹۰ یوان
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۴۶,۴۰۷ یوان
میانگین حقوق مهندسی معدن در کاستاریکامیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۷,۴۵۶,۷۲۹ کولون
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۸,۳۹۸ کولون
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۶۴۰,۶۶۲ کولون
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲,۲۹۶,۹۶۹ کولون
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۱,۸۲۳,۵۴۶ کولون
میانگین حقوق مهندسی معدن در جمهوری چکمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۹۰۰,۸۰۳ کرونا
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۴۳۳ کرونا
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۳۳,۰۵۹ کرونا
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۳۰,۱۲۳ کرونا
میانگین حقوق مهندسی معدن تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۱۱۸,۲۸۵ کرونا
میانگین حقوق مهندسی معدن در مراکشمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۸۹,۶۷۷ درهم
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۹۱ درهم
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۶,۹۶۱ درهم
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۳۳,۲۶۶ درهم
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۳۶,۵۰۹ درهم
میانگین حقوق مهندسی معدن در مصرمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۹۷,۵۵۶ پوند
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۹۵ پوند
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۷,۲۵۰ پوند
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۴۰,۲۱۶ پوند
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۴۸,۸۴۴ پوند
میانگین حقوق مهندسی معدن در نیوزیلندمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۲۲,۱۵۶ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۵۹ دلار
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری:  ۴,۴۸۳ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۵,۵۷۰ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۱,۸۶۲ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در فنلاندمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۷۴,۳۷۴ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۳۶ یورو
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۲,۷۳۰ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۱,۹۶۲ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۲,۲۱۸ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن در فرانسهمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۷۰,۷۸۳ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۳۴ یورو
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۲,۵۹۸ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۹,۵۱۳ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۷,۸۷۲ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن در گرجستانمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۲۳,۷۹۹ لاری
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۶۰  لاری
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۴,۵۴۳ لاری
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۸,۳۶۰ لاری
میانگین حقوق مهندسی معدن تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۶,۸۱۴ لاری
میانگین حقوق مهندسی معدن در پرتغالمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۴۲,۳۲۵ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۲۰ یورو
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۱,۵۵۳ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۹,۵۵۱ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۲,۴۴۵ یورو
میانگین حقوق مهندسی معدن در پاکستانمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۲,۰۷۴,۹۱۵ روپیه
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۹۹۸ روپیه
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۷۶,۱۴۹ روپیه
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۴۷۵,۹۵۲ روپیه
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۶۱۹,۳۸۶ روپیه
میانگین حقوق مهندسی معدن در مجارستانمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۹,۸۰۰,۹۸۶ فورینت
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۴,۷۱۲ فورینت
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۳۵۹,۶۹۶ فورینت
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶,۸۶۹,۲۳۰ فورینت
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲,۱۹۰,۸۸۶ فورینت
میانگین حقوق مهندسی معدن در اوکراینمیانگین حقوق  مهندسی معدن به صورت کلی: ۴۵۸,۳۱۶ گریونا
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۲۲۰ گریونا
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۱۶,۸۲۰ گریونا
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۲۶,۰۱۴ گریونا
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۷۸,۵۸۱ گریونا
میانگین حقوق مهندسی معدن در ایالات متحده‌ عربیمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۳۰۴,۴۶۶ درهم
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۱۴۶ درهم
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۱۱,۱۷۴ درهم
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۱۴,۱۵۶ درهم
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۸۰,۰۶۵  درهم
میانگین حقوق مهندسی معدن در ایالات متحده آمریکامیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۰۴,۲۲۲ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۵۰  دلار
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۳,۸۲۵ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۲,۹۴۷ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۹,۴۶۰ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در کره‌ جنوبیمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۵۹,۳۴۲,۵۲۸ وون
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۲۸,۵۳۰ وون
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۲,۱۷۷,۸۷۱ وون
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۱,۷۴۹,۶۷۸ وون
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۴,۰۹۳,۵۴۱ وون
میانگین حقوق مهندسی معدن در سوئدمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۶۳۰,۴۴۳ کرون
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۳۰۳ کرون
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۲۳,۱۳۷ کرون
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۴۱,۰۰۲ کرون
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۸۲,۶۵۲ کرون
میانگین حقوق مهندسی معدن در سنگاپورمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۱۰۴,۶۹۹ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۵۰ دلار
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۳,۸۴۲ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۳,۵۶۱ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۰,۵۵۰ دلار
میانگین حقوق مهندسی معدن در فیلیپینمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۶۶۳,۰۳۹ پزو
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۳۱۹ پزو
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۲۴,۳۳۴ پزو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۶۸,۰۶۶ پزو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۳۰,۶۸۱  پزو
میانگین حقوق مهندسی معدن در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۴۷۷,۵۵۵ راند
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۲۳۰ راند
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۱۷,۵۲۶ راند
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۳۷,۱۲۶ راند
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۹۸,۳۰۱ راند
میانگین حقوق مهندسی معدن در مکزیکمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۴۰۳,۹۶۵  پزو
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۱۹۴ پزو
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۱۴,۸۲۶ پزو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۸۳,۸۸۹ پزو
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۰۳,۸۲۱ پزو
میانگین حقوق مهندسی معدن در ژاپنمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۹,۵۶۰,۷۸۲ ین
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۴,۵۹۷ ین
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۳۵۰,۸۸۱ ین
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶,۶۸۱,۸۲۳ ین
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱,۸۵۸,۲۹۳ ین
میانگین حقوق مهندسی معدن در قزاقستانمیانگین حقوق مهندسی معدن به صورت کلی: ۵,۴۴۸,۴۶۶ تنگه
میانگین حقوق مهندسی معدن در هر ساعت: ۲,۶۱۹ تنگه
میانگین درآمد مهندسی معدن از ساعات اضافه کاری: ۱۹۹,۹۵۹ تنگه
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۸۵۷,۸۳۲ تنگه
میانگین حقوق مهندسی معدن با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶,۸۴۶,۵۳۲  تنگه

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه تان خواهد ماند.

سوالات متداول

آیا تحصیل در رشته مهندسی معدن سخت است؟

تحصیل در هر رشته سختی های خود را دارد، تحصیل در این رشته نیز از این قضیه مستثنی نیست. دروس تئوری بسیاری در این رشته وجود دارند که نسبت به دروس تئوری رشته های دیگر نسبتا آسان ترند اما وقتی صحبت از مشاغل این رشته به میان می آید، انجام کار در صنعت معدن کاری بسیار دشوار است.

پر درآمد ترین رشته های مهندسی کدامند؟

مهندسی کامپیوتر (سخت افزار)
مهندسی هوافضا
مهندسی معدن
مهندسی هسته ای
مهندسی سیستم
مهندسی شیمی
مهندسی الکترونیک
مهندسی زیست پزشکی
مهندسی محیط زیست
مهندسی نفت

چگونه یک مهندس معدن شوم؟

مهندسین معدن برای یافتن شغل حداقل به مدرک کارشناسی نیاز دارند و در بسیاری از موقعیت های تحقیقاتی نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری پیدا می کنند. پس از اتمام تحصیلات تکمیلی، شما می توانید به عنوا یک داوطلب در دوره های زمین شناسی، کار در معدن، طراحی معدن، متالورژی و احیای محیط زیست شرکت کنید.

آیا تقاضا برای شغل مهندسی معدن زیاد است؟

طبق آمار به دست آمده توسط سازمان کار، پیش بینی می شود که اشتغال مهندسان معدن و زمین شناسی از سال 2019 تا 2029 رشد 4 درصدی داشته باشد. رشد اشتغال مهندسان معدن و زمین شناسی به دلیل تقاضای عملیات معدنی در آینده ای نه چندان دور بسیار چشمگیر خواهد بود.

به عنوان یک مهندس معدن کجا می توانم کار کنم؟

کار در شرکت های معدنی
کار در معادن سنگ
کار در شرکت های استخراج مواد معدنی و سنگ ها
کار به عنوان مشاور های زیست محیطی
کار در شرکت های بزرگ ساختمانی و تولیدی
کار به عنوان مشاور های معدنی

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات