رشته ریاضی در کانادا

رشته ریاضی در کانادا

معرفی رشته ریاضی در کانادا

آیا عاشق دست و پنجه نرم کردن با اعداد هستید؟ آیا از این ایده لذت می برید که اعداد با یکدیگر زبانی به کل مجزا و کامل را تولید می کنند؟ آیا می خواهید روزتان را به حل مسئله و همکاری با دیگران بپردازید؟ اگر که این طور است، رشته ی ریاضی انتخاب بسیار درستی برای شما است!

البته به تخصص رسیدن در رشته ی ریاضی مستلزم چیزی بیشتر از آن است که به اعداد علاقه داشته باشید. می بایست در نظر داشته باشید که کلمه ی ریاضی بسیار کلمه ی گسترده ای است و تعداد زیادی از شاخه های متفاوت را درون خودش جا داده است. درس های احتمالی ای که می بایست در رشته ی ریاضیات بگذارنید از این قرارند: جبر، حساب، مثلثات، هندسه، ریاضیات محاسباتی، آمار، نظریه ی اعداد و ریاضیات گسسته.

متخصصان رشته ی ریاضیات در حوزه های متفاوتی از صنعت در سراسر دنیا و کانادا به کار گرفته می شوند. در رشته ی ریاضیات تحصیل کنید تا فرصت های شغلی ای به شما رو بیاورد که حتی فکرش را هم نمی کردید؛ امروزه رشته هایی مثل حقوق یا پزشکی هم به متخصصان ریاضیات احتیاج دارند! البته تعداد زیادی از فارغ التحصیلان ریاضیات در مشاغل مرتبط با تجارت و تکنولوژی مشغول به کار می شوند و کار تحلیل آماری و یا پژوهشگر را در آن حوزه ها بر عهده می گیرند. بنابراین، با تحصیل در رشته ی ریاضیات هم می توانید آینده ی شغلی بسیار روشنی را برای خودتان رقم بزنید!

اطلاعات کلی رشته ریاضی در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش رشته ریاضی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اهمیت رشته ریاضی در کانادا

برای کسانی که علاقمند هستند تا در رشته ی ریاضی در یکی از دانشگاه های کانادا به تحصیل بپردازند این مسئله باید حائز اهمیت باشد که پس از فارغ التحصیلی، آینده ی شغلی آن ها به چه صورت خواهد بود. در گزارشی که موسسه ی WorkBC در سال 2013 منتشر کرده است، پیش بینی شده که میزان تقاضای بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی، در بین سال های 2014 تا 2024 با نرخ پایدار 1/1 درصد، در هر سال رشد خواهد کرد. شصت درصد این رشد به خاطر بازنشستگی و یا تغییر شغل کسانی ایجاد می شود که در شغلی مرتبط با رشته ی ریاضی مشغول به کار بوده اند. 40 درصد باقی مانده نیز ناشی از رشد و توسعه ای است که در صنایعی ایجاد می شود که فرصت های شغلی را برای متخصصان رشته ی ریاضی فراهم می آورند. موسسه ی JobBank Canada نیز پیش بینی مشابهی را در این زمینه دارد و معتقد است که چشم انداز شغلی برای فارغ التحصیلان رشته ی ریاضیات در کانادا بسیار روشن است و باید انتظار داشته باشیم که فرصت های شغلی فراوانی پیش روی ریاضی دانان و آماردانان باشد.

درباره تحصیل در کانادا بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته ریاضی در کانادا

برای آن که بتوانید از دانشگاهی در کانادا در رشته ی ریاضی پذیرش بگیرید، لازم است که در قدم اول کارنامه ی تحصیلی مقاطع پیشین خود را ترجمه کنید و برای دانشگاه بفرستید. در قدم های بعدی می بایست در وبسایت دانشگاه مورد نظر خود، روزمه ی تحصیلی (مواردی مثل این که چه مقالاتی را به چاپ رسانده اید، در چه کنفرانس ها و دوره هایی شرکت کرده اید، سابقه ی تحقیق و پژوهش با کمک اساتید، سابقه ی تدریس و نمره ی بعضی از دروس که در آن ها نمره ی قابل قبولی را اخذ کرده اید)، انگیزه نامه (که به آن SOP هم می‌گویند و در آن از این حرف می‌ زنید که چرا می خواهید در رشته ریاضی در این دانشگاه به تحصیل بپردازید)، توصیه نامه های اساتید مقاطع پیشین، کارنامه ی آزمون GRE و آزمون تافل یا آیتلس را آپلود کنید. گفتن هم ندارد که بعد از اخذ پذیرش، باید به یکی از سفارتخانه های کانادا بروید و ویزای دانشجویی دریافت کنید.

تحصیل در دانشگاه های کانادا احتیاج به پرداخت شهریه دارد. اما این مسئله اصلا جای ناراحتی ندارد! در ادامه ی متن راه هایی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید بورسیه ها، کمک هزینه ها، گرنت ها و اسکالرشیپ های دانشگاه های کانادا را از آن خود کنید.

همچنین درباره پذیرش تحصیلی کانادا ، سفارت کانادا ، آزمون تافل برای کانادا و ویزای تحصیلی کانادا بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته ریاضی در کانادا

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش رشته ریاضی در کانادا

دانشگاه های کانادا برای اعطای پذیرش در رشته ی ریاضیات از متقاضی می خواهند تا این مدارک را به ترجمه برساند و در اختیار دانشگاه قرار بدهد:

 • کارنامه تحصیلی مقاطع پیشین
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه یا SOP که هدف شما را از تحصیل در رشته ی ریاضی در کانادا نشان می دهد
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه اساتید

برای بیشتر دانشگاه های کانادا آپلود کردن این مدارک در وبسایت دانشگاه کفایت می کند. اما در مواردی باید مدرک ترجمه شده را، از طریق پست برای دانشگاه مورد نظر خود بفرستید تا آن ها اصل مدرک شما را هم در اختیار داشته باشند.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته ریاضی در کانادا

دانشگاه های کانادا، موسساتی خصوصی و مستقل از دولت هستند. برای همین است که از دانشجویانی که علاقمند هستند تا در رشته ی ریاضیات در دانشگاه های کانادا به تحصیل بپردازند شهریه اخذ می کنند. میزان شهریه ای که لازم است یک دانشجوی بین المللی (دانشجویی که تابعیت کانادا را ندارد) برای تحصیل در مقطع لیسانس رشته ی ریاضیات در یکی از دانشگاه های کانادا بپردازد به طور متوسط برابر با 33000 دلار کانادا در سال است. میزان این شهریه برای مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) برابر با 16000 دلار کانادا در سال خواهد بود.

به پایان رساندن تحصیل در رشته ی ریاضی در دانشگاه های کانادا در حدود چهار سال طول می کشد. برای آن که بتوانید از یکی از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوید نیز لازم است که بین یک تا دو سال از وقتتان را صرف درس خواندن کنید. اخذ مدرک دکتری در رشته ی ریاضیات نیز در حدود 4 تا 5 سال زمان طلب می کند.

همچنین درباره هزینه تحصیل در کانادا و ارزان ترین دانشگاه های کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته ریاضی در کانادا

آیا مایل هستید تا در رشته ی ریاضی از دانشگاه های کانادا بورسیه بگیرید؟ در این بخش به راه های اخذ بورسیه از دانشگاه های کانادا در رشته ی ریاضی می پردازیم. برای آن که بتوانید در رشته ی ریاضی از دانشگاه های کانادا بورسیه بگیرید، لازم است که سابقه ی تحصیلی نسبتا قابل قبولی داشته باشید و کارنامه ی تحصیلی خود را در اختیار دانشگاه قرار بدهید. غیر از آن، لازم است که رزومه ی تحصیلی خود را (که همانطور که گفتیم شامل سابقه ی کار با اساتید، سابقه ی تدریس، مقالاتی که به چاپ رسانده اید و دوره ها و کنفرانس هایی که در آن شرکت کرده ایم می شود) در وبسایت دانشگاه موردنظر خود آپلود کنید. حواستان باشد که اعطای بورسیه ها، گرنت ها، اسکالرشیپ ها و کمک هزینه های دانشگاه های کانادا در رشته ی ریاضی در زمان معینی صورت می گیرد و می بایست در آن مدت زمان این کارها را انجام بدهید.

حواستان باشد که بعضی از دانشگاه های کانادا بر اساس افتخارات هنری و ورزشی متقاضی، جنسیت او و منطقه یا کشوری که پیش از سفر به کانادا در آن زندگی کرده است بورسیه هایی را اعطا می کنند. برای اطلاع از این بورسیه های خاص، لازم است که وبسایت دانشگاه موردنظر خود را با دقت رصد کنید. همچنین بعضی از سایت ها نیز اطلاعات دقیق کمک هزینه های دانشگاه های مختلف در کانادا در رشته ی ریاضی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و تحصیل رایگان در کانادا بیشتر بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته ریاضی در کانادا

آینده شغلی رشته ریاضی در کانادا

بسیاری از کسانی که در رشته ی ریاضی از یکی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند در ادامه برای دولت کار می کنند. دیگر زمینه هایی که فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی می توانند بخت خود را برای مشغول شدن در آن ها بیازمایند مراکز تحقیقاتی است که امکان تحقیق و پژوهش را در رشته ی ریاضی فراهم می کنند. شرکت های اقتصادی و مدیریتی نیز فارغ التحصیلان رشته ی اقتصاد را به کار می گیرند و همچنین ممکن است که پس از فارغ التحصیلی، در صنایع تولیدی مشغول به کار شوید. این امکان نیز برای فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی از دانشگاه های کانادا فراهم است که در دانشگاه ها مشغول به کار شوند، در آن ها به تحقیق و پژوهش بپردازند و یا به دانشجویان رشته ی ریاضی، دروس مرتبط با ریاضی را تدریس کنند. همان طور که به نظر می رسد، گزینه های بسیار متنوعی پیش روی فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی قرار دارد که می توانند در آن ها مشغول به کار شوند و آینده ی درخشانی را برای خود بسازند.

درباره کار پس از تحصیل در کانادا و کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

دانشگاه های دارای رشته ریاضی در کانادا

همه ی متقاضیان تحصیل در رشته ی ریاضی در کانادا علاقمند اند تا در دانشگاه «خوبی» مشغول به تحصیل شوند. خوب بودن دانشگاه در نگاه بسیاری از متقاضیان به این معنی است که دانشگاه موردنظر درس ها را با کیفیت مناسبی ارائه کند و خدمات رفاهی مناسبی را (خوابگاه های قابل قبول، موسسات ورزشی، امکانات درمانی و دیگر موارد مشابه) در اختیار دانشجو قرار بدهد. برای آن که بتوانید متوجه شوید که چه دانشگاهی بیشتر از دیگر دانشگاه ها برای تحصیل مناسب است، لازم است از گزارش های موسساتی استفاده کنید که دانشگاه ها را بر اساس این دو معیار دسته بندی کرده اند و کار انتخاب را برای متقاضیان تحصیل در رشته ی ریاضی در دانشگاه های کانادا بسیار آسانتر می کنند. یکی از این موسسات، موسسه ی QS است که سالانه گزارش هایی را ارائه می کند و در این گزارش ها، دانشگاه ها را بر اساس کیفیت تدریس در آن ها و خدمات رفاهی آن ها دسته بندی می کند. بر اساس گزارشی که این موسسه در سال 2020 منتشر کرده است، بیست و یک دانشگاه در کانادا وجود دارند که رشته ی ریاضی را ارائه می کنند. برای همین دست شما در انتخاب بسیار باز است! ده دانشگاه برتر کانادا در رشته ی ریاضی بر اساس این معیار عبارتند از:

دانشگاه تورنتو

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مونترال

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه کبک

گرایش های رشته ریاضی در کانادا

ریاضیات علم ساده کردن جهان به اعداد و ارقام و نمادهای ریاضی است. به تدریج و با گذشت زمان، فهم بشر نسبت به جهانی که در آن زندگی می کند بسیار بیشتر شده است. برای همین است که پا به پای افزایش فهم انسان از طبیعت، علم ریاضی نیز رشد کرده است تا بتواند کار مدلسازی این فهم را انجام بدهد. گسترده شدن علم ریاضی به ایجاد شاخه های فراوانی در آن منجر شده است. این شاخه های متعدد به دانشجو کمک می کنند تا در حوزه ای که بیشتر از باقی به آن علاقمند است تحصیل کند و در آن به تخصص برسد. در اینجا برخی از مهم ترین گرایش های رشته ی ریاضی را جمع آوری کرده ایم. لازم به ذکر است که گرایش های رشته ی ریاضی به این موارد محدود نمی شوند و شما ممکن است در دوران تحصیلتان با گرایش های بسیار بیشتری روبرو شوید.

 • جبر
 • هندسه
 • مثلثات
 • حساب
 • آمار و احتمال
 • آنالیز
 • ریاضیات گسسته
 • ریاضیات کاربردی
 • هندسه ی دکارتی
 • جبر ماتریسی
 • توپولوژی
 • نظریه ی نظم

بهترین استان های کانادا برای کار بعد از فراغت از رشته ریاضی

سه استان کبک (که میزان حقوق فارغ التحصیلان ریاضی در آن به طور متوسط در سال 116000 دلار کانادا است)، انتاریو (با میزان حقوق پرداختی 88000 دلار کانادا در سال)، بریتیش کلمبیا (با حقوق 74000 دلار کانادا در سال به طور متوسط) بهترین استان هایی هستند که دانشجویان رشته ی ریاضی در کانادا بعد از فارغ التحصیلی می توانند در آن ها ساکن شوند و بیشترین میزان حقوق را دریافت کنند.

درباره کار در کبک کانادا ، کار در بریتیش کلمبیا و کار در انتاریو بیشتر بخوانید.

کد مشاغل رشته ریاضی در کانادا

سازمان طبقه بندی ملی مشاغل کانادا، شغل های مرتبط با رشته ی ریاضی را در کد 2161 گنجانده است. این مسئله به این معنی است که فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی در کانادا، می توانند از امکاناتی استفاده کنند که بر اساس برنامه ی مهاجرت کارکنان ماهر اعطا می شود و به فارغ التحصیلان ماهر هر رشته کمک می کند تا از کانادا ویزای اقامت دائم دریافت کنند و در این کشور مشغول به کار شوند. برخی از مشاغلی که فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی بر اساس این دسته بندی می توانند عهده دار شوند عبارتند از: آماردان زیستی، جمعیت نگار، نظارت بر تحلیلگران آماری، رمزنگار، آماردان مالی، آماردان صنعتی، تحلیلگر آماری، پژوهشگر و آماردان فروش.

همچنین درباره اقامت کانادا ، کار در کانادا ، ویزای کار در کانادا و اکسپرس اینتری کانادا بخوانید.

مسیر شغلی رشته ریاضی در کانادا

برای آن که بتوانید بعد از فارغ التحصیلی از رشته ی ریاضی در کانادا در شغلی مرتبط با رشته ی خود مشغول به کار بشوید، اولین قدم آن است که از دوره ای در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و یا دکتری) در رشته ی ریاضی فارغ التحصیل بشوید. بعد از فارغ التحصیلی، می توانید در مشاغل مرتبط با رشته ی ریاضی بخت خود را بیازمایید. اما اگر علاقمند هستید که وظیفه ی مشاوره ی آماری را به یک شرکت بر عهده بگیرید، تنها فارغ التحصیلی در رشته ی ریاضی کفایت نمی کند و لازم است در آزمون های موسسه ی Canadian Institute of Actuaries شرکت کنید و نمره ی قابل قبولی را اخذ کنید. همچنین لازم است که پس از شرکت در این آزمون ها، به مدت سه سال کارآموزی کنید. پس از آن است که به شما مجوز فعالیت مستقل به عنوان مشاور آماری شرکت ها اعطا می شود.

درباره کارآموزی در کانادا بخوانید.

وظایف شغلی رشته ریاضی در کانادا

یک ریاضیدان، در دوران کار حرفه ای خودش، وظایف زیر را ممکن است بر عهده بگیرد:

 • انجام تحقیقات به منظور گسترش دانش ریاضی در شاخه های مختلف این علم
 • بهره گیری از تکنیک های ریاضیاتی برای حل مسائل در حوزه های علوم مختلف مثل فیزیک، مهندسی و علوم کامپیوتر
 • استفاده از مدل های ریاضی برای پیش بینی و محاسبه ی هزینه های آینده ی بیمه و سود حاصل از سرمایه گذاری
 • استفاده از تئوری های آماری برای کمک به رشد رشته هایی نظیر زیست شناسی، کشاورزی، اقتصاد، فیزیک و مهندسی
 • طراحی سیاست هایی در زمینه ی بیمه های سلامت و اموال

زمینه های کاری فارغ التحصیلان ریاضی در کانادا

زمینه هایی که یک ریاضیدان پس از فارغ التحصیلی در رشته ی ریاضی می تواند در آن ها مشغول به کار شود عبارتند از:

 • مشاغل دولتی
 • مراکز تحقیقاتی و پژوهشی
 • تدریس در رشته ی ریاضی در دانشگاه ها و دبیرستان ها
 • شرکت های اقتصادی و مدیریتی
 • صنایع تولیدی

همچنین درباره بازار کار ریاضی در کانادا و کاریابی در کانادا بخوانید.

حداقل و حداکثر حقوق فارغ التحصیلان ریاضی در کانادا

در کانادا، ریاضیدانان به طور متوسط در طی سال 51000 دلار کانادا حقوق می گیرند که برابر با 26 دلار کانادا در هر ساعت است. کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند و سابقه ی کاری چندانی ندارند، سالانه 41000 دلار کانادا حقوق می گیرند و افراد با تجربه تر که سابقه ی کاری بیشتری دارند، می توانند حقوقشان را به 87000 دلار کانادا در سال برسانند.

درباره درآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

مهارت های مود نیاز برای رشته ریاضی در کانادا

 • تفکر انتقادی
 • توانایی حل مسئله
 • توانایی تفکر تحلیلی
 • توانایی استدلال کمی
 • توانایی برای دست و پنجه نرم کردن با ایده های دقیق
 • انجام استدلال های منطقی و توانایی کشف استدلال های غیر منطقی
 • توانایی مدیریت زمان
 • توانایی برقراری ارتباط به صورت کتبی و شفاهی

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم در کانادا ریاضیدان شوم؟

ریاضیدانان و آمار شناسان معمولاً نیاز به مدرک تحصیلات تکمیلی ریاضیات یا آمار دارند. امارگیرها معمولاً به تحصیلات متوسطه در علوم محاسبات، ریاضیات، آمار، اقتصاد، تجارت یا مدیریت بازرگانی نیاز دارند.

فارغ‌التحصیلی در رشته ریاضی در کانادا چقدر طول می‌کشد؟

اخذ مدارک ریاضیات در دوره کارشناسی سه یا چهار سال طول می‌کشد، هر دو کشور چین و استرالیا سال چهارم را به عنوان سال “ممتاز” ارائه می‌دهند.

تحصیل رشته ریاضی در کانادا چقدر طول می‌کشد؟

در مقایسه با بسیاری از کشورها، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. برای پوشش شهریه احتمالاً سالیانه به 20000 تا 30000 دلار کانادا نیاز خواهید داشت. این میزان در حد متوسط است و با توجه به موسسه و برنامه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اید متفاوت خواهد بود.

آیا تحصیل در رشته ریاضی در کانادا ارزشمند است؟

مدارک رشته ریاضی می‌تواند شما را در بدست اوردن شغل‌های عالی کمک رسان باشند، اما کار بسیار زیادی خواهد بود و ممکن است شما را ملزم به اخذ مدرک فارغ‌التحصیل یا مدرک پیشرفته دیگری کند. طبق گفته وزارت آموزش و پرورش، گرایش‌های ریاضی و علوم به طور قابل توجهی درآمد بیشتری کسب می‌کنند و شغل‌های بهتری نسبت به سایر مدارک کسب می‌کنند.

ریاضیدانان معمولا چه نوع مشاغلی را می‌توانند داشته باشند؟

مشاغل حسابداری و مالی. حرفه حسابداری طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای فارغ‌التحصیلان ریاضی در بسیاری از صنایع مختلف ارائه می‌دهد.
مشاغل در بانکداری
مشاغل مجازی
مشاغل آماری
مشاغل در دانشگاه و تحقیقات
مهندسی
هواشناسی
تدریس

آیا اخذ مدرک ریاضی در کانادا سخت است؟

ریاضیات یکی از درجات پر چالش در اکثر دانشگاه‌ها است. با این اوصاف، اگر رشته دانشگاهی که انتخاب می‌کنید دوست دارید و واقعاً مایلید در مورد موضوعات آن خارج از کلاس‌های خود بخوانید و درباره آن اطلاعات کسب کنید، کالج واقعاً چندان سخت نیست. ریاضیات یکی از درجات پر چالش در اکثر دانشگاه‌ها است.

آیا ریاضیدانان به مدرک دکترا نیاز دارید؟

ریاضیدانان تمایل دارند خیلی زود شکوفا شوند، بنابراین دور از ذهن نیست که بدون دکترا شروع به مشارکت کنید، اما به هر حال می‌خواهید یکی را بدست آورید. دکترا مدرکی است که بیشتر اوقات برای تأمین شغل در تحقیقات ریاضی، در دانشگاه یا آزمایشگاه تحقیقاتی موردنیاز است.

آیا اخذ مدرک دکتری رشته ریاضی سخت است؟

فقط از نظر باور عمومی دشوار است، حتی برای افرادی که در آن مهارت دارند، کسانی که در زندگی خود ریاضیات را انتخاب کرده‌اند بسیار عالی است.

اخذ مدرک دکترا در ریاضیات چه مدت طول می‌کشد؟

به طور کلی، تکمیل برنامه‎های ریاضی دکترا بین 3 تا 5 سال طول می‌کشد و اگرچه شرایط بسته به موسسه دانشگاهی و برنامه خاص متفاوت است، داوطلبان باید دارای سوابق تحصیلی‌، آموزش و تجربه مناسب در ریاضیات باشند.

کدام موسسات در کانادا رشته ریاضی را ارائه میدهند؟

دانشگاه واترلو (University of Waterloo)
دانشگاه مک گیل (McGill University)
دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)
دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)
دانشگاه کوئین (Queen’s University)
دانشگاه کلگری ( University of Calgary)
دانشگاه ترنت (Trent University)
کالج هنرهای کاربردی و فناوری صد ساله

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • حسین

  با سلام

  من فارغ التحصیل دکترای ریاضی محض گرایش هندسه از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم. شغل مناسب من برای

  برای استخدام و مهاجرت به کانادا چی هست؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. مهمتر از تحصیلات سابقه کاری شما می باشد؛ با توجه به سابقه کاری می توان پیشنهاد شغلی به فرد داد. اما اگر سطح زبان خوبی دارید و سنتان مناسب می باشد و سابقه کاری دارید، می توانید از روش اکسپرس اینتری اقدام کنید.