اپلای گفتار درمانی

اپلای رشته گفتار درمانی

توانایی صحبت کردن اولین راه ارتباطی انسان ها با یکدیگر است. اما گاهی انسان ها در سنین مختلف مخصوصا سنین کودکی با مشکلات گفتاری رو به رو می شوند که این مشکلات و اختلالات می تواند به صورت مادر زادی باشد یا بر اثر یک حادثه برای آن ها به وجود بیاید. رشته گفتار درمانی یکی از محبوب ترین رشته های مربوط به حوزه درمان است که هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در آن برای برترین دانشگاه های سراسر جهان اپلای می کنند.

گفتار درمانگران با داشتن مدرک کارشناسی هم می توانند کار کنند اما بهتر است افراد برای داشتن مشاغل حرفه ای تر و درآمد بالاتر حداقل مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند. تحصیل در رشته گفتار درمانی نیازمند به دانستن شرایط ویژه ای برای اپلای است به همین علت در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته گفتار درمانی در اختیار شما قرار دهیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای گفتار درمانی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته گفتار درمانی

گفتار درمانی، ارزیابی و درمان مشکلات ارتباطی و اختلالات گفتاری است. گفتار در حقیقت، تولید صداهایی است که پیام هدفمندی را به شنونده منتقل کند. انواع مختلف اختلالات گفتاری می تواند بر توانایی فرد برای تولید صداهای مختلف تاثیر بگذارد. متخصص گفتار درمانی می تواند تاثیر زیادی در بهبود بیماری ها و اختلالات مختلف مربوط به گفتار درمانی داشته باشند. گفتار درمانگران، متخصصان آموزش دیده ای هستند که با کودکان یا بزرگسالان سر و کار دارند. نقش اصلی آن ها شامل مشاوره، ارزیابی، تشخیص و درمان بیماری های مربوط به گفتار است. رشته گفتار درمانی از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که گفتار درمانگران تاثیر زیادی در افزایش مهارت های اجتماعی دارند و ارتباطات بیماران با جامعه را بهبود می بخشند و به آن ها کمک می کنند تا سبک زندگی بهتری داشته باشند. اختلالات مربوط به زبان و گفتار محدود به سن خاصی نمی شود. بیماران می توانند افراد کم سنی باشند که به صورت مادرزادی مشکل گفتاری دارند و یا می توانند افراد بزرگسالی باشند که طی یک حادثه مانند دیدن یک صحنه دل‌خراش، قدرت تکلم خود را از دست داده اند.

گفتار درمانی می تواند به بیماران مخصوصا کودکان کمک کند تا واضح تر صحبت کنند و با درمان به موقع، اعتماد به نفس بالایی داشته باشند. کودکانی که دچار مشکلات گفتاری هستند در ارتباط برقرار کردن و حضور در جامعه دچار مشکل می شوند به همین علت نقش گفتار درمانگران در بهبود این بیماران بسیار موثر است. رشته گفتار درمانی دارای دو بخش اصلی است:

 1. آموزش ارائه راهکار هایی برای هماهنگ کردن دهان در راستای تولید صداها و شکل دادن به کلمه ها و جملات
 2. درک و بیان از طریق آموزش هایی به غیر از صحبت کردن مانند استفاده از زبان اشاره، زبان بدن و یا تصاویر مختلف

 میزان زمانی که فرد نیاز به گفتار درمانی دارد به عواملی مانند سن، نوع و شدت اختلال گفتار و وضعیت پزشکی زمینه ای بستگی دارد. درمان یک وضعیت پزشکی زمینه ای برخی اختلالات گفتاری از دوران کودکی آغاز می شود و با افزایش سن بهبود می یابد در حالی که برخی دیگر تا بزرگسالی ادامه می باید و نیاز به درمان طولانی مدت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به این سایت مراجعه فرمایید.

درباره رشته های پرطرفدار در کانادا بیشتر بدانید.

اپلای رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

اپلای رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

متقاضیان برای ورود به رشته گفتار درمانی و اپلای برای دانشگاه های خارج از کشور باید آزمون های مخصوصی را شرکت کنند و در صورت کسب حداقل نمره لازم می توانند اقدامات بعدی را انجام دهند. خوشبختانه تحصیل در رشته گفتار درمانی نیاز به شیفت شب ندارد و این یکی از برترین مزیت های رشته گفتار درمانی به عنوان یکی از زیر شاخه های پیراپزشکی است. با این حال متقاضیان باید دارای توانایی ها و مهارت های ویژه ای باشند تا بتوانند در این رشته تحصیل کنند. بنابراین قبل از اپلای در رشته گفتار درمانی ارزیابی کنید که این مهارت ها را دارید یا خیر. این توانایی ها به شرح زیراند:

 • توانایی استفاده از تکنولوژی و استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای کامپیوتری
 • توانایی تفکر انتقادی و ارزیابی مسئله
 • توانایی برقراری ارتباط با بیماران و صبر و حوصله زیاد
 • ارائه مشاوره و دادن روحیه به بیماران برای ادامه روند درمان
 • توانایی انتخاب بهترین روش درمانی مخصوص و منحصر به فرد
 • آشنایی با زبان انگلیسی و همچنین آشنایی با زبان محلی کشور یا ایالتی که در آن اپلای می کنید

ادامه تحصیل رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

افرادی که به تحصیل در رشته گفتار درمانی در خارج از کشور می پردازند، با طیف گسترده از حوزه ها و مشاغل آشنا می شوند. آن ها در ابتدا می آموزند که چگونه باید ریشه ی مشکلات گفتار درمانی را پیدا کنند تا بتوانند راه های درمانی را برای آن ها ارائه دهند. بسیاری از عوامل موثر بر اختلالات گفتار درمانی، اکتسابی هستند و راه های درمانی آن ها با بیماری های گفتار درمانی مادرزادی متفاوت است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته گفتار درمانی در خارج از کشور را دارند باید زبان رسمی کشور مقصد را بلد باشند تا بتوانند در آن کشور تحصیل کنند. دانشجویان برای اینکه بتوانند برای دانشگاه های خارج از کشور اپلای کنند باید در تست های روانی و جسمی مختلفی شرکت کنند و در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشند می توانند پذیرش بگیرند. برترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته گفتار درمانی عبارت اند از:

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه ییل
 • دانشگاه آن آربور

 و دیگر دانشگاه های مختلف که در ادامه به مهم‌ترین آن ها اشاره می شود.

گرایش های رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

رشته گفتار درمانی دارای گرایش ها و زیرشاخه های متعددی است که افراد می توانند یکی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

نام گرایشتوضیحات
گفتار درمانگر کژتولیدیعلل متعدی در کودکان مانند عضلات ضعیف باعث کنترل کمتر بر زبان یا سیستم تنفسی و سیستم گفتاری می شود. در افراد بزرگسال نیز به دلایل مختلفی مانند یک حادثه یا وضعیت مشابه ممکن است چنین مشکلاتی به وجود آید. مشکلاتی که ممکن است به سیستم گفتاری آسیب برساند و می تواند شامل کاهش شنوایی، آسیب مغزی، نارسایی های مختلف و ناتوانی های ذهنی شود. ریشه کژ تولیدی را می توان از زمان کودکی نیز یافت یعنی زمانی که کودک هنگام صحبت کردن هر کلمه خاصی شروع به تلفظ نادرست صداها می کند. درمانگر کژ تولیدی با استفاده از روش های گوناگون درمانی مانند حرکات و هماهنگی بین لب ها، فک، زبان و گونه ها با استفاده از دیگر روش ها به درمان این بیماری می پردازد. خوشبختانه امروزه پیشرفت در این علم به شدت زیاد است چرا که شناخت به موقع این اختلال در زمان مناسب باعث درمان به موقع کودکان و افزایش اعتماد به نفس آن ها می شود. درمانگر کژ تولیدی آزمایش های مختلفی را برای تشخیص بیماری فرد انجام می دهد. این تست می تواند شامل فهرستی از تصاویر و کلماتی باشد که با استفاده از اصول و روش های علمی برای آزمایش صداهای گفتاری طراحی شده است.
گفتار درمانگر صداسازیفرایند تولید یا انتشار صدا گاهی دچار اختلالاتی می شود که افراد باید به متخصص مربوط به صداسازی مراجعه کنند. این اختلالات می تواند در صحبت کردن کودکان تاثیرات زیادی بگذارد به گونه ای که کودک نمی تواند به درستی بخشی از کلمات یا همه آن ها را به خوبی ادا کند. توجه داشته باشید که اختلال عدم توانایی تولید صدا با اختلال واژه سازی متفاوت است. در اختلال صداسازی، کودک در ساخت صداها مشکل دارد اما مشکلات مربوط به واژه سازی مربوط به مغز و عدم توانایی درک کودک در تشخیص کلمات از یکدیگر است.  
واج آوا درمانگریکی از مهمترین گرایش های رشته گفتار درمانی، رشته واج آوا درمانگری است. به طور کلی، گفتار درمانگر ابتدا با انجام یک تست تشخیص می دهد که اختلالات به وجود آمده در کودک، مربوط به ادای کدام بخش از کلمه است (ابتدای کلمه، وسط کلمه یا انتهای کلمه). متخصص واج آرا درمانگر در پایان ارزیابی تشخیص می دهد که ادای اشتباه کلمات برای سن کودک طبیعی است یا نیاز به درمان دارد. درمان به موقع کودک می تواند تاثیر زیادی در روند بهبودی فرد بیمار داشته باشد مخصوصا اگر در سنین پایین صورت بگیرد.  
گفتار درمانگر لکنت زبانلکنت زبان یکی از شایع ترین مشکلاتی است که می تواند باعث به وجود آمدن ‌مشکلاتی از جمله عدم صحبت کردن به صورت روان باشد. اختلال گفتاری یا لکنت زبان ممکن است منجر به طولانی شدن ادای کلمات، هجاها، عبارات یا صداها شود. فردی که مشکل لکنت زبان دارد ممکن است تنها با کلمات یا صداهای خاصی مشکل داشته باشد. همچنین این فرد ممکن است قادر به ادای تنها یک بخش از کلمه باشد یا به طور کلی نتواند یک کلمه کامل را بیان کند. درمانگران لکنت زبان از روش های مختلفی برای درمان لکنت زبان استفاده می کنند که در ادامه به مهمترین آن ها می پردازیم:
● شکل روان برای لکنت زبان هدف از این درمان جدید برای لکنت زبان، این است که فرد بتواند در پایان درمان به راحتی و مانند انسان های عادی صحبت کند. درمان در ابتدا با تولید صداهای آهسته و طولانی صورت می گیرد و سپس فرد می تواند ادای هجاها را شروع کند.
● اصلاح درمانی برای لکنت زبان درمانگران لکنت زبان روش های اصلاحی مختلفی را برای راحت صحبت کردن بیماران در نظر می گیرند به گونه ای که لکنت زبان فرد بعد از مدتی برنگردد.
● قبول بیماری یکی از جالب ترین روش های درمانی که درمانگران لکنت زبان از آن استفاده می کنند، ارائه مشاوره و افزایش اعتماد به نفس در بیماران است. چرا که بهترین درمان برای هر اختلال این است که ضعف خود را بپذیریم.
● استفاده از دستگاه های گفتار درمانی درمانگران لکنت زبان از دستگاه های خاصی برای میزان شدت بیماری و کاهش لکنت زبان استفاده می کنند. استفاده از این روش ها تا ۷۰ درصد می تواند به بهبودی بیماران کمک کند.
● تجویز دارو درمانگران لکنت زبان گاهی داروهای مخصوصی را برای بیماران خود تجویز می کند که کمک زیادی در روند بهبودی آن ها دارد.
● تمرینات خواندن متخصصان درمانگر لکنت زبان، گاهی پیشنهاد می کنند که فرد بیمار از روی متن های مختلفی با صدای آهسته و یا صدای بلند بخواند. این کار باید در خلوت و سکوت و بدون هر گونه فشار و استرس بر بدن فرد بیمار صورت بگیرد. این کار در طولانی مدت می تواند تاثیر زیادی در روند بهبودی آن ها داشته باشد.  
گفتار درمانگر بریده گویییکی دیگر از شایع ترین اختلالات مربوط به صحبت کردن، بریده گویی است که اصلی ترین مشخصه آن، فاصله افتادن زیاد بین کلمات یک جمله و طولانی شدن آن است. درمانگر بریده گویی با استفاده از روش های مختلف می تواند به درمان کودکان می کند. در صورتی که بیماری کودک سریع تشخیص داده شود درمان به موقع می تواند باعث بهبودی کامل او شود.  
متخصص اختلال بیاناختلال بیان یکی دیگر از رایج ترین مشکلاتی است که افراد می توانند با آن رو به رو شوند. اختلال بیان در حقیقت می تواند بیان مشکلاتی در ساخت صدا در هجاها یا گفتن نادرست کلمات باشد به گونه ای که شنوندگان قادر به درک منظور گوینده نباشند. کودکی که دچار اختلال بیان شده است، ممکن است برخی از حروف کلمات را با حروف کلمات دیگر جایگزین کند به عنوان مثال در هنگام ادای کلمه گربه به جای گربه بگوید موبه (به جای Cat بگوید tat).  
بلع درمانگرمشکلات بلع در غذا و نوشیدن می تواند منجر به کاهش وزن، سوء تغذیه و یا دیگر مشکلات بهداشتی شود. به همین علت بلع درمانگر آموزش های مخصوصی را برای تقویت عضلات دهان آموزش می دهد. این تمرینات می تواند شامل تمرینات مختلف زبان، لب و فک باشد. اصلی ترین توصیه بلع درمانگران توصیه به آهسته جویدن غذا برای بلع است.  
گفتار درمانگر زبان پریشیزبان پریشی، یکی دیگر از مشکلات مربوط به گفتار درمانی است که نیاز به تحصیلات به شدت تخصصی دارد چرا که زبان پریشی رشته ای است که مربوط به آسیب های توانایی زبانی مغز است. عوامل مختلفی مانند سکته مغزی، تورمورهای مغزی، ضربه های مغزی و یا بیماری های مختلف مغزی می تواند منجر به زبان پریشی شود. این اختلال اگر چه می تواند به صورت مادر زادی باشد اما شایع ترین علت آن اکتسابی است چرا که بیشتر به دلیل آسیب های مغزی به وجود می آید. درمان به موقع زبان پریشی می تواند منجر به بهبودی فرد شود چرا که زبان پریشی ممکن است بر توانایی گوش دادن، خواندن و نوشتن فرد تاثیرگذار باشد.  
گفتار درمانگر تکلمبرخی از کودکان به طور کل قادر به صحبت کردن نیستند و در سنی که باید، نمی توانند کلمات ساده را ادا کنند. متخصص درمانگر تکلم، با ارائه درمان های مخصوص به کودکانی که زبان آن ها دیر باز می شود کمک می کند تا با درمان به موقع کودک بتواند همانند دیگر کودکان صحبت کنند. استفاده از اسباب بازی های مختلف، کارت ها و فلش کارت های آموزشی و استفاده از زبان اشاره از مهمترین روش های درمانی  برای کودکانی است که قادر به تکلم نیستند.
گفتار درمانگر کنش پریشییکی دیگر از مشکلاتی که بر اثر آسیب های مغزی می تواند به وجود بیاید، کنش پریشی است. در این بیماری، فرد می خواهد صحبت کند اما قادر به ادای کلمات نیست. در حقیقت افراد مبتلا به کنش پریشی در تلقظ برخی کلمات یا ساخت صداها مشکل دارند. حداقل هفته ای ۱ جلسه گفتار درمانی برای درمان این بیماری ضروری است.  
گفتار درمانگر نارسایی عضوینارسایی عضوی یکی از شایع ترین بیماری هایی است که می تواند تاثیر زیادی در گفتار داشته باشد. این اختلال گفتاری که ناشی از ضعف عضلانی است باعث کندی گفتار می شود به گونه ای که درک منظور فرد بیمار برای شنونده گاهی سخت و یا حتی غیر ممکن است. اصلی ترین دلایل نارسایی عضوی می تواند سکته مغزی، آسیب های مغزی، تومور مغزی یا اختلالات سیستم عصبی باشد به گونه ای که این مشکلات می تواند منجر به فلج شدن صورت و یا ضعف عضلانی زبان یا گلو شود.  
صدا درمانگراختلالات مربوط به صوت زمانی اتفاق می افتد که فرد با لحن، صدا و حجم صدا مشکل دارد. صدا درمانگر نقش کلیدی در ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات صوتی دارد. یعنی شاخه ای از رشته گفتار درمانی به طور ویژه روی مشکلات صوتی و صدای افراد متمرکز است.  
گفتار درمانگر کودکانمشکلات زبانی و ارتباطی تنها در دوران کودکی اتفاق نمی افتد، بلکه مراحل نوجوانی و جوانی نیز یکی دیگر از شایع ترین سنینی است که افراد ممکن است به بیماری های مختلف گفتاری مبتلا شوند. تشخیص به موقع بیماری افراد در سنین کودکی می تواند تاثیر زیادی در بهبودی آن ها داشته باشد و به دلیل اینکه کودکان بیشتر در مرکز توجه قرار دارند، گرایش تخصصی و ویژه ای برای کودکان در نظر گرفته شده است که به صورت اختصاصی به درمان مشکلات گفتاری کودکان می پردازد. شایع ترین اختلالی که ممکن است برای کودکان در زمینه گفتاری به وجود بیاید لکنت زبان و نارسایی در خوانش است و گفتار درمانگر کودکان با استفاده از روش های مختلف سعی در بهبودی آن ها دارد. از دیگر وظایف این متخصصان، کار با کودکان اوتیسم یا ناتوان ذهنی است که از عدم توانایی گفتار رنج می برند. نقش گفتار درمانگران کودکان معمولا پیشگیرانه است تا بتوانند از مشکلات احتمالی که برای کودکان به وجود می آید جلوگیری کنند یا حتی از تاثیراتی که ممکن است یک اختلال زبانی در طول تکامل آن ها داشته باشند کم کند.  
گفتار درمانگر مدرسهیکی از زمینه هایی که مشکلات زبان و ارتباطات اغلب در آن تشخیص داده می شود، مدرسه است. به همین علت وجود یک گفتار درمانگر در هر مدرسه ضروری است تا با تشخیص به موقع بیماری ها و اختلالات دانش آموزانی که به مشکلات گفتار درمانی دچار هستند درمان آن ها را آغاز گردد. گفتار درمانگران مدرسه اغلب با در نظر گرفتن طرح های فردی یا برنامه های خاص به بهبود وضعیت کودکان کمک می کنند.  
گفتار درمانی بالینییکی دیگر از شاخه های مهم رشته گفتار درمانی، گفتار درمانی بالینی است و اغلب این متخصصان به جز افرادی که زیر سن قانونی هستند با دیگر افراد بزرگسال که دچار مشکلات گفتار درمانی هستند کار می کنند. مشکلاتی که درمانگران بالینی بیشتر با آن مواجه هستند، شامل لکنت زبان، بیماری های عصبی، آسیب های مغزی، تومورها، زوال عقل و یا مشکلات اضطراب است که به گفتار آسیب می رساند.  
گفتار درمانی سالمندانیکی دیگر از گروه های سنی که ممکن است نیاز به گفتار درمانی داشته باشند، سالمندان هستند. ممکن است افراد با افزایش سن و کهولت سن، در گفتار دچار اختلالات و مشکلاتی شوند که درمان آن ها نیاز به متخصص گفتار درمانی سالمندان داشته باشد. شایع ترین دلیل این اتفاق می تواند سکته های قلبی، زوال عقل و یا حوادث مغزی باشد.
گفتاردرمانگر عصباین گرایش از رشته گفتار درمانی که رشته بسیار مهمی در شاخه گفتار درمانی به شمار می رود، علاوه بر دانش عمومی گفتار درمانی، شامل مطالعه تاثیرات سیستم عصبی بدن بر گفتار است و گفتار درمانگر عصب ضمن آسیب شناسی فرد بیمار، با ارائه راهکارهای مخصوص برای بهبود کیفیت زندگی فرد بیمار تلاش می کند.  

بهترین گرایش رشته گفتار درمانی برای اپلای در خارج از کشور

رشته گفتار درمانی به عنوان یکی از رشته های مربوط به رشته تجربی، می تواند آینده بسیار درخشانی داشته باشد و طبیعتا افراد به دلیل اینکه سال های زیادی از عمر خود را صرف تحصیل در این رشته می کنند، ترجیح می دهند مسیری را انتخاب کنند که به افزایش درآمد آن ها کمک کند. همان گونه که در جدول بالا اشاره شد، رشته گفتار درمانی دارای گرایش های متعددی است که افراد می توانند یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. بیماران با توجه به نوع بیماری خود به متخصص گفتاردرمانی مراجعه می کنند. گرایش های رشته گفتار درمانی هر کدام در حوزه مخصوصی که مردم به آن نیاز دارند کاربردی هستند. به عنوان مثال والدینی که متوجه مشکلات گفتاری کودکان خود می شوند به متخصص گفتار درمانگر کودک مراجعه می کنند و یا افراد سالمند به متخصص گفتار درمانگر سالمندان مراجعه می کنند. این نیاز افراد و بیماران است که نوع مراجعه به گفتار درمانی را تعیین می کند. به همین علت نمی توان بهترین گرایش برای تحصیل در رشته گفتار درمانی را تعیین کرد. دانشجویان تنها باید با در نظر گرفتن حوزه علاقه مندی خود و تلاش و پشتکار گرایش مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بورسیه رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

بورسیه رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

 اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه‌ ی تحصیل در خارج از کشور را دارید، می ‌توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید. بورسیه ‌های تحصیلی یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آنها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی: بورسیه ‌های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.
 • بورسیه‌ های ورودی: بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می ‌شود.
 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA : بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.
 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA: بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.
 • بورسیه ‌های کارآموزی: بورسیه ‌های کار آموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا ، بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور و همچنین بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها بیشتر بدانید.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی گفتار درمانی، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی گفتار درمانی مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه‌ های رشته ‌ی گفتار درمانی به سایت ‌هایscholarships، scholarshipportal و careeronestop مراجعه کنید.

دانشگاه های برتر رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

افراد علاقه مند به تحصیل در رشته گفتار درمانی برای آموزش های پیشرفته و نوین برای دانشگاه های برتر جهان اقدام به اپلای می کنند. دانشگاه های برتر رشته گفتار درمانی تاثیر زیادی در آینده شغلی فرد خواهد داشت. اول به دلیل اعتبار مدرکی که از این دانشگاه ها دریافت می کنند به راحتی می توانند در بخش های مختلف و مراکز درمانی استخدام شوند. علاوه بر این، به دلیل سختگیری دانشگاه ها برای تحصیل، دانشجویان به سطح بالایی از علم گفتار درمانی می رسند. جدول زیر برخی از برترین دانشگاه های گفتار درمانی را نشان می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت های study.com و topmastersinhealthcare.com مراجعه فرمایید.

درباره دانشگاه های کانادا ، رنکینگ دانشگاه های کانادا و ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا بیشتر بدانید.

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه ویسکانسیندانشگاه ویسکانسین یکی از بزرگترین و درعین حال مشهورترین دانشگاه های آمریکا به شمار می رود که در سطح جهان نیز بسیار شناخته شده است. این دانشگاه در سال ۱۸۴۸ تاسیس شده است و اولین دانشگاه عمومی است که در ایالت ویسکانسین ساخته شد. به طور کلی دانشگاه ویسکانسین دارای ۲۰ دانشکده است که هر کدام از این دانشکده ها، برترین رشته های مطرح دنیا را آموزش می دهند. از مهمترین ویژگی های دانشگاه ویسکانسین، توجه بسیار به انجام تحقیقات است و همین امر موجب شده تا دانشکده گفتار درمانی دانشگاه ویسکانسین در سال ۲۰۱۶، رتبه ۳ برترین دانشکده های تحصیلات تکمیلی را برای آسیب شناسی گفتار در آمریکا از آن خود کند. دانشگاه ویسکانسین سطح بالایی از آموزش رشته گفتار درمانی را در اختیار دانشجویان کارشناسی ارشد قرار می دهد به گونه که علاقه مندان به راحتی می توانند در مقاطع بالاتر مانند دکترا نیز اپلای کنند. دانشجویان می توانند از طریق رشته های مرتبط دیگری مانند مدارک کارشناسی ارشد شنوایی سنجی یا مدارک مرتبط دیگر در شاخه های علوم برای مقطع دکترا اقدام به اپلای کنند.  
دانشگاه واشنگتندانشگاه واشنگتن واقع در ایالت واشنگتن، یک دانشگاه دولتی معتبر در آمریکا است که تمرکز ویژه ای روی انجام تحقیقات علمی و گسترده همه رشته های آموزشی دانشکده های خود دارد. هر ساله بسیاری از رشته های دانشگاه واشنگتن در میان برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرد و رشته گفتار درمانی نیز یکی از این رشته ها است که همیشه یکی از برترین رشته های این دانشگاه به شمار می رود. آموزش رشته گفتار درمانی در دانشگاه واشنگتن دانشجویان را برای کار در حوزه های مختلف مانند بیمارستان ها، مدارس، کلینیک های خصوصی و دولتی، مراکز درمانی و یا دیگر بخش های مربوطه آماده می کند. دانشجویان باید حتما در دوره کارآموزی شرکت کنند تا مهارت و تجربه لازم را برای شروع کار خود به دست آورند. تمرکز ویژه دانشگاه واشنگتن و اعضای هیئت علمی دانشگده گفتار درمانی، روی حوزه های تحقیقاتی است که به سه بخش علوم شنوایی و شنوایی شناسی، علوم زبان و اختلالات زبانی و علوم گفتاری تقسیم می شود.  
دانشگاه آریزونادانشگاه آریزونا در ایالت آریزونا آمریکا یکی دیگر از مشهورترین دانشگاه های نه تنها آمریکا بلکه جهان به شمار می رود به گونه ای که این دانشگاه هر سال میزبان تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۶، رتبه ۱۷ برترین دانشگاه های کشور را در رشته گفتار درمانی و آسیب شناسی گفتاری در مقطع کارشناسی ارشد به خود اختصاص داد. دانشجویان علاقه مند همچنین می توانند در مقطع کارشناسی رشته های علوم شنوایی را مطالعه کنند. انجام تحقیقات گسترده در حوزه گفتار درمانی یکی از برترین ویژگی های دانشگاه آریزونا به شمار می رود به گونه ای که این دانشگاه هر ساله بودجه زیادی را صرف تحقیقات در رشته های مختلف مخصوصا رشته گفتار درمانی می کند.  
دانشگاه کنتدانشگاه دولتی کنت در انگلستان در سال ۱۹۶۵ تاسیس شد و تاکنون بسیاری از رشته های آن در سال های مختلف جزء برترین رشته های جهان از نظر کیفیت آموزشی شناخته شده اند. رشته گفتار درمانی یکی از محبوب ترین رشته های آموزشی دانشگاه کنت به شمار می رود. در سال ۲۰۱۹، دانشگاه کنت رتبه ۱۹۱ برترین دانشگاه های ملی در رشته گفتار درمانی و رتبه ۸۱ برترین برنامه های تحصیلات تکمیلی آسیب شناسی گفتاری-زبانی قرار گرفت. از جمله بهترین امکانات و خدمات آموزشی دانشگاه کنت در رشته گفتار درمانی، می توان به وجود یک کلینیک گفتاری و شنوایی تخصصی اشاره کرد که به بیماران در تمامی سنین خدمت رسانی می کند. از مهمترین برنامه های این دانشگاه در رشته گفتار درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد: لیسانس علوم (کارشناسی) آسیب شناسی گفتاری و شنوایی شناسیبرنامه های ترکیبی مختلف کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد آسیب شناسی گفتار – زباندکترای آسیب شناسی گفتار – زبان  
دانشگاه آیووا (Iowa)دانشگاه آیووا از برترین دانشگاه های آمریکا به شمار می رود که در ۱۱ دانشکده خود رشته های آموزشی مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار داده است. از مهمترین ویژگی ها و امکانات دانشگاه آیووا می توان به وجود درمانگاه و بیمارستان مرتبط به دانشگاه آیووا اشاره کرد که خدمات درمانی تخصصی را برای مردم ارائه می دهد. دانشگاه آیووا در سال ۲۰۱۹، به عنوان برترین دانشگاه آمریکا در برنامه آسیب شناسی گفتاری-زبانی در مقطع تحصیلات تکمیلی و ۸۹ امین دانشگاه ملی برتر شناخته شد. متقاضیانی که برای تحصیل در رشته گفتار درمانی دانشگاه‌ آیووا ثبت نام می کنند آینده درخشانی خواهند داشت. چرا که مسیرهای انتخاب دانشجویان برای فعالیت و تحصیل آن ها بسیار متنوع است. افراد می توانند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند یا یک حوزه تخصصی را در کارشناسی ارشد انتخاب کرده و ادامه تحصیل بدهند. بسیاری دیگر از افراد به حوزه های تحقیقاتی علاقه مند هستند و برخی دیگر رو به گرایش های بالینی می آورند. برترین برنامه های موجود در این دانشگاه برای رشته گفتار درمانی عبارت است از: کارشناسی علوم گفتار و شنواییکارشناسی ارشد آسیب شناسی گفتار و شنوایی شناسیدکترای شنوایی شناسی  
دانشگاه نبراسکا در لینکلندانشگاه نبراسکا در لینکلن در سال ۲۰۱۹ رتبه ۱۲۹ برترین دانشگاه ملی و ۲۰ امین دانشکده برتر رشته گفتار درمانی و آسیب شناسی گفتاری زبانی را از آن خود کرد. این دانشگاه همچنین یک برنامه کارشناسی مخصوص پیش حرفه ای را در رشته آسیب شناسی گفتاری-زبانی برای دانشجویان ارائه می دهد که دانشجویان را برای ورود به مقاطع بالاتر گفتار درمانی آماده می کند. مقطع کارشناسی ارشد رشته گفتار درمانی هم می تواند همراه با پایان نامه باشد و هم این که دانشجویان گزینه غیر پایان نامه را انتخاب کنند و واحدهایی را به جای آن بگذارنند. وجود آزمایشگاه های تخصصی گفتاردرمانی و آشنایی با تجهیزات ویژه این رشته و همچنین انجام تحقیقات گسترده در حوزه گفتار درمانی از مهمترین ویژگی های رشته گفتار درمانی در این دانشگاه به شمار می آید. برترین برنامه های آموزشی دانشگاه نبراسکا در رشته گفتار درمانی عبارت است از: کارشناسی آسیب شناسی گفتاری-زبانیکارشناسی ارشد آسیب شناسی گفتاری-زباندکترای گفتار درمانی  
دانشگاه نورث وسترندانشگاه نورث وسترن، یک دانشگاه تحقیقاتی جامع است که درست در شمال شیکاگو واقع شده است. برنامه گفتار درمانی دانشگاه نورث وسترن دانشجویان را به طور ویژه با اختلالات مختلف گفتاری و آسیب شناسی زبانی در مقطع کارشناسی ارشد آماده می کند. برنامه های آموزشی گفتار درمانی هم شامل دروس تئوری و هم دروس عملی و شرکت در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی تخصصی است. ارائه حداقل ۳ توصیه نامه و نمرات GRE‌ بالا از مهمترین شرایط تحصیلی در دانشگاه نورث وسترن برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های گفتار درمانی است.  
دانشگاه ایالتی کارولینای شمالیدانشگاه ایالتی کارولینای شمالی دو مسیر انتخابی بالینی و غیر بالینی را برای علاقه مندان به تحصیل در رشته گفتار درمانی برای آن ها آماده کرده است به گونه ای که متقاضیان دوره بالینی باید با شرکت در آزمون های مخصوص رشته گفتار درمانی مجوز فعالیت خود را آغاز کنند و متقاضیان دوره غیر بالینی در حوزه های تحقیقاتی مشغول به کار می شوند. دانشگاه کارولینای شمالی چندین واحد اختیاری را نیز برای دانشجویان در نظر گرفته است که افراد بتوانند به صورت تخصصی تر در این رشته تحصیل کنند. (مانند آشنایی با بیماری اوتیسم و تاثیراتی که بر گفتار درمانی می گذارد). دانشجویان مقطع کارشناسی رشته های گفتار درمانی در این دانشگاه ملزم به ارائه پایان نامه نیستند اما برخی از دانشجویان ترجیح می دهند گزینه پایان نامه را انتخاب کنند. اختلالات زبانی در مدرسه، اختلالات گفتاری کودکان، اختلالات ارتباطی بزرگسالان و مشاوره و اختلالات ارتباطی از مهمترین حوزه هایی است که دانشگاه کارولینای شمالی برای آموزش رشته گفتار درمانی در نظر گرفته است.  
دانشگاه نیویورک (NYU)دانشگاه نیویورک، مدرک کارشناسی ارشد در علوم ارتباطی و اختلالات را برای دانشجویان در نظر گرفته است تا بتوانند به عنوان گفتار درمانگر در حوزه ای که انتخاب کرده اند فعالیت کنند. دوره های دانشگاه نیویورک بر مبنای آموزش تئوری، آموزش های بالینی و تحقیقات است که دانشجویان باید ساعات خاصی را برای تکمیل دوره خود بگذرانند. فارغ التحصیلان در ابتدا دوره کارآموزی خود را در یک کلینیک گفتار زبان می گذرانند و سپس برای تکمیل دوره عملی خود در مراکز درمانی مختلف یا در مدارس مشغول به کار می شوند.  
دانشگاه ویرجینیادانشگاه ویرجینیا یکی دیگر از برترین دانشگاه های جهان در آموزش رشته گفتار درمانی در مقطع کارشناسی ارشد به شمار می رود که مدرک کارشناسی ارشد علوم ارتباطات و اختلالات مبنی بر آسیب شناسی گفتار زبان محبوب ترین برنامه آن به حساب می آید. دانشجویان به طور معمول ساعات زیادی را در بیمارستان صرف یادگیری دوره های بالینی می کنند و برای گذراندن دروس تئوری خود به دانشکده گفتار درمانی دانشگاه مراجعه می کنند. این دانشگاه به دلیل اینکه آموزش باکیفیت را اساس کار خود قرار داده است، سالانه تقریبا ۳۰ متقاضی را در مقطع کارشناسی ارشد گفتار درمانی ثبت نام می کند به همین دلیل رقابت برای پذیرش در این دانشگاه بسیار بالا است.  
دانشگاه وندربیلتمدرک کارشناسی ارشد آسیب شناسی گفتاری-زبانی دانشگاه وندربیلت دانشجویان را برای کار در حوزه های مختلف و مرتبط با گفتار درمانی آماده می کند. یکی از ویژگی های دانشگاه وندربیلت در آموزش رشته گفتار درمانی این است که دانشجویان از همان ترم اول کارشناسی ارشد تحصیلات دوره بالینی را آغاز می کنند و دانشجویان ملزم به گذراندن دوره کارآموزی به مدت ۱۰ هفته و یا ارائه یک تحقیق در حوزه های مرتبط با رشته گفتار درمانی هستند. اگر چه دانشجویان برای تحصیل در رشته گفتار درمانی در این دانشگاه نیاز به گذراندن پیش نیازهای مخصوصی ندارند اما متقاضیان باید دروسی مانند زیست شناسی، فیزیک، شیمی، آمار و علوم اجتماعی و علوم رفتاری را در مقاطع قبلی خود یا دبیرستان گذرانده باشند.  
دانشگاه فلوریداآموزش رشته گفتار درمانی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فلوریدا تحت عنوان علوم ارتباطی است که به شغل آسیب شناسی گفتار و زبان منتهی می شود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر کارآموزی در ترم پایانی خود، ملزم به ارائه تمرینات بالینی مختلف در یکی از مراکز درمانی و انجام تحقیقات در این حوزه هستند. دانشجویان می توانند در پایان ترم آخر گزینه فارغ التحصیلی با ارائه پایان نامه و یا گزینه فارغ التحصیلی بدون ارائه پایان نامه اما در ازای گذراندن واحدهای درسی بیشتر را انتخاب کنند. اختلالات عصبی شناختی زبان، آسیب شناسی گفتار و لکنت زبان، اختلالات کنترل حرکتی گفتار و اختلالات زبان بزرگسالان مهمترین حوزه های تحصیلی رشته گفتار درمانی در دانشگاه فلوریدا به شمار می رود. حداقل نمره GPA برای اپلای در این رشته ۳ و یا بالاتر است.  
دانشگاه Duquesneدانشگاه Duquesne واقع در پیتسبورگ است که تقریبا ۹۰۰۰ دانشجو در رشته های مختلف را آموزش می دهد. یکی از برترین رشته های آموزشی این دانشگاه رشته گفتار درمانی است که در مقطع کارشناسی ارشد آموزش داده می شود. این برنامه در مدت ۲ سال و طی ۶ ترم در نظر گرفته شده است. دانشجویان از همان سال اول در کلاس های بالینی شرکت می کنند و با آسیب شناسی گفتار و زبان بیشتر آشنا می شوند. افرادی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته گفتار درمانی هستند، باید حداقل نمره GRE‌ را داشته باشند. داشتن انگیزه نامه، سه توصیه نامه و ارائه مقالات چاپ شده نیز از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اپلای است.  
دانشگاه پردودانشگاه پردو در سال ۱۸۷۴ شروع به برگزاری کلاس های درس کرد و در ابتدای شروع کار خود تنها ۳۹ دانشجو را ثبت نام کرد. امروزه این دانشگاه بیش از ۴۴۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی گرفته تا کارشناسی ارشد و دکترا را پذیرش می کند. آموزش رشته گفتار درمانی در دانشگاه پردو سابقه ای بسیار طولانی دارد و از سال ۱۹۳۵ شروع شده است. دانشجویان برای تکمیل تحصیلات خود باید ۴۰۰ ساعت دوره بالینی را بگذرانند و حداقل ۵۰ ساعت در کلینیک های گفتاری و شنوایی خارج از محوطه دانشگاه کار کنند. تعداد دانشجویان رشته گفتار درمانی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پردو سالانه تقریبا بین ۲۸ تا ۳۷ دانشجو است.  
اخذ ویزا برای اپلای رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

روند اخذ ویزا در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است اما آنچه اهمیت دارد این است که متقاضی بتواند تمامی مراحل را به درستی انجام دهد چرا که هر گونه نقص و خطا در این روند ممکن است شما را از ادامه ‌ی تحصیل در خارج از کشور باز دارد و یا باعث تاخیر در فرایند مهاجرت شما شود. بنابراین انتخاب مشاوران با تجربه در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک خواهد کرد. موسسه مهاجرتی تراست با کسب سال‌ ها تجربه ‌کاری در زمینه اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می ‌کند. مدارک مورد نظر و مراحل زیر، روند کلی اخذ ویزا را در رشته‌ گفتار درمانی نشان می ‌دهد.

توجه داشته باشید کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید کاملا با روحیات شما سازگار باشد و آشنایی نسبی با فرهنگ مردمان آن کشور داشته باشید بنابراین قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزا حتما در مورد کشور مقصد تحقیق و بررسی کنید. نکته دیگر در مورد اخذ ویزا این است که دانش بالای زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد به شدت الزامی است و بدون داشتن مدرک زبان معتبر قادر به اخذ ویزا نخواهید بود. مدارک و مراحل زیر به صورت کلی برای اخذ ویزای تحصیلی در رشته گفتار درمانی آورده شده است. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز داشتید با ما تماس بگیرید.

درباره ویزای تحصیلی کانادا ، تمدید ویزای تحصیلی کانادا و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ ی مورد نظر (در اینجا رشته‌ گفتار درمانی)
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

درباره وکیل مهاجرت و مشاوره اپلای بیشتر بدانید.

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

اپلای رشته گفتار درمانی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

اپلای رشته گفتار درمانی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

در مقطع لیسانس یا کارشناسی علوم زبان و گفتار درمانی بیشتر به ارزیابی و درمان اختلالات ارتباطی و اختلالات بلع پرداخته می شود. افرادی که در مقطع کارشناسی رشته گفتار درمانی اپلای می کنند، به طور کامل با دستگاه تنفسی و گفتاری بدن و تاثیرات مختلف اختلالات و بیماری ها آشنا می شوند. از آن جایی که این رشته از زیر شاخه های علوم تجربی است، افراد برای اپلای در مقطع کارشناسی باید نمرات بالایی در زیست شناسی، شیمی و فیزیک داشته باشند. دانشجویان در دو سال اول تحصیل خود با آسیب شناسی گفتار، درک گسترده ای از حوره های علوم زیست پزشکی و سلامت، زبان شناسی و روان شناسی آشنا می شوند تا مهارت های لازم برای رشته گفتار درمانی را به دست بیاورند و دو ترم آخر تحصیلات خود را بیشتر به مطالعات بالینی و کسب تجربه در بیمارستان ها و مراکز درمانی می گذرانند. البته توجه داشته باشید که برنامه های آموزشی و تحصیلی در این رشته در دانشگاه های مختلف متفاوت است و بسیاری از دانشگاه ها از همان سال اول مطالعات بالینی را شروع می کنند. 

بیشتر بخوانید

چگونه اپلای کنیم ، اصطلاحات اپلای ، تاثیر مقاله بر اپلای ، اپلای حین سربازی ، اپلای بدون مدرک زبان ، اپلای با معدل پایین

اپلای رشته گفتار درمانی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در رشته گفتار درمانی برای ارتقاء شغلی و آینده کاری خود ترجیح می دهند که یکی از گرایش های تخصصی رشته گفتار درمانی را انتخاب کنند. (به عنوان مثال گفتار درمانگر سالمندان یا گفتار درمانگر کودکان) گفتار درمانگران با توجه به حوزه ای که انتخاب می کنند ممکن است در درمان، ارائه مشاوره و ارزیابی اختلالات و مشکلات گفتاری و بلع نقش داشته باشند. افراد به جز رشته های کاملا مرتبط با رشته گفتار درمانی می توانند در گرایش های زیر برای ادامه تحصیل اپلای کنند:

کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشیکارشناسی ارشد رفاه اجتماعیکارشناسی ارشد سلامت سالمندیکارشناسی ارشد آمار زیستی
کارشناسی ارشد اقتصاد بهداشتکارشناسی ارشد اپیدمیولوژیکارشناسی ارشد ارزیابی فناوری پزشکیکارشناسی ارشد مهندسی پزشکی (زیست مواد، بیوالکترونیک)

درباره اپلای برای ارشد و اپلای برای ارشد مجدد بیشتر بدانید.

اپلای رشته گفتار درمانی در مقطع دکتری در خارج از کشور

مدرک دکترای گفتار درمانی، بالاترین سطح علمی تحصیل در یکی از گرایش های رشته گفتار درمانی است و افرادی برای این مقطع اپلای می کنند که می خواهند به سطح بالایی از آسیب شناسی گفتار زبان برسند و تحقیقات بالینی در حوزه گفتار درمانی را انجام دهند. فارغ التحصیلان می توانند به عنوان استاد دانشگاه یا محقق در دانشکده های گفتار درمانی کار کنند یا اینکه در مطب خصوصی خود به درمان بیماران بپردازند.

درباره اپلای برای دکتری و اپلای برای پست داک بیشتر بدانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته گفتار درمانی بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، با یکدیگر متفاوت است. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی های لازم لیست زیر را به عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ها در رشته گفتار درمانی مشترک هستند، جمع آوری کرده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • مدرک زبان معتبر خود را با حداقل نمره مورد نیاز ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

درباره مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بیشتر بدانید.

بازار کار رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

بازار کار رشته گفتار درمانی در خارج از کشور

خوشبختانه بازار کار رشته گفتار درمانی هنوز اشباع نشده است و علاقه مندان به تحصیل در رشته گفتار درمانی می توانند این اطمینان را حاصل کنند که آینده کاری خوبی در انتظار آن ها است. گفتار درمانگران می توانند حقوق متفاوتی نسبت به هم داشته باشند. اما حتی کمترین میزان درآمد گفتار درمانگران هم درآمد قابل قبولی برای این افراد است. گفتار درمانگران با توجه به گرایشی که انتخاب می کنند، دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اند، میزان ساعات کاری، تجربه کاری و کشوری که در آن کار می کنند درآمدهای مختلفی دارند. از مهمترین مشاغلی که فارغ التحصیلان رشته گفتار درمانی می توانند در آن مشغول شوند به شرح زیر است:

نام شغلتوضیحات
گفتار درمانگر کودکاین درمانگران روی مشکلات گفتاری کودکانی کار می کنند که عوامل مختلفی منجر به آسیب دیدگی و اختلال سیستم گفتاری و تنفسی آن ها شده است. گفتار درمانگر کودک با توجه به سن فرد بیمار، راهکار های مخصوص او را ارائه می دهند. گفتار درمانگران کودک می توانند در مدارس، کلینیک ها و یا بیمارستان ها کار کنند. یکی دیگر از مهمترین وظایف آن ها، درمان نوزادانی است که در بلع یا تغذیه مشکل دارند.  
گفتار درمانگر بزرگسالانگفتار درمانگران بزرگسالان به افرادی کمک می کنند که یک آسیب جدی مانند ضربه به سر، روی گفتار آن ها تاثیر گذاشته باشد. آن ها ممکن است در بیمارستان ها، مطب های خصوصی یا خانه سالمندان کار کنند.  
موقعیت ها و مشاغل مدیریتییکی دیگر از مهمترین حوزه های کاری در رشته گفتار درمانی، مشاغل مدیریتی است که گفتار درمانگران می توانند مسئولیت آن را بر عهده بگیرند. آن ها می توانند به عنوان سرپرست یا مدیر در یک مرکز توانبخشی، آسایشگاه و یا دیگر بخش های مدیریتی کار کنند.  
گفتار درمانگر لکنت زبانبسیاری از گفتار درمانگران به کار در حوزه اختلالات لکنت زبان می پردازند. لکنت زبان نوعی مشکل رفتاری است که می تواند از دوران کودکی شروع شود و سپس در دوران بزرگسالی ادامه یابد. گفتار درمانگران با استفاده از روش های مخصوص برای هر فرد به درمان بیماری آن ها و آموزش گفتار کودکان کمک می کنند.  
گفتار درمانگر زبان پریشیآسیب هایی که بر اثر اتفاقات مختلف در مغز صورت می گیرد ممکن است کودکان را دچار مشکلات گفتاری کند. فردی که به زبان پریشی مبتلا است ممکن است در گوش دادن، خواندن و نوشتن با مشکل مواجه شود. گفتار درمانگر زبان پریشی با ارائه راهکارهای درمانی، میزان توانایی کودک را تشخیص داده و مهارت های ارتباطی او مانند صحبت کردن با دیگران را بهبود می بخشید.  

درباره کار در کانادا ، قانون کار کانادا ، کاریابی در کانادا و همچنین دوره های کوآپ کانادا بیشتر بدانید.

میانگین درآمد رشته گفتار درمانی در دیگر کشورها

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهمترین درآمد کشورها را در رشته گفتار درمانی نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

درباره مشاغل پردرآمد در کانادا و میانگین حقوق در کانادا بیشتر بدانید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق گفتار درمانگران در اتریشمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۶۲,۷۶۸  یورو  
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۳۰ یورو   
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۵۵ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۴,۶۷۲ یورو   
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۷,۶۰۳ یورو   
میانگین حقوق گفتار درمانگران در استرالیامیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۱۰۴,۹۰۴ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۵۰ دلار
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۷۶۲ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۴,۸۲۶ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران ‌با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۹,۹۸۴ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در باهامامیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۵۹,۷۷۰ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۲۹ دلار
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۰۴ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۲,۶۴۳ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران ‌با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۴,۰۷۸ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در بلغارستانمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۲۳,۳۰۱ لو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۱۱ لو
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۳۹۱ لو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۶,۸۹۹ لو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۹,۳۵۶ لو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در بلاروسمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۱۱,۸۹۳ روبل
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۶ روبل
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲۰۰ روبل
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۵۸۷ روبل
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴,۹۱۷ روبل
میانگین حقوق گفتار درمانگران در برمودامیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۸۲,۹۵۸ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۴۰ دلار
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۹۴ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۹,۲۳۲ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۲,۸۹۵ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در کانادامیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۸۶,۴۱۹ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۴۲ دلار
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۴۵۲ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۱,۵۴۱ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۶,۹۰۶ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در چینمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۲۱۵,۰۹۷ یوان
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۱۰۳ یوان
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۳,۶۱۴ یوان
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۵۴,۸۲۷ یوان
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۶۸,۹۵۶ یوان
میانگین حقوق گفتار درمانگران در کاستاریکامیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۱۳,۵۵۴,۰۹۶ کولون
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۶,۵۱۶ کولون
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲۲۷,۷۰۹ کولون
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹,۷۱۴,۳۸۷ کولون
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶,۸۷۵,۲۷۸ کولون
میانگین حقوق گفتار درمانگران در جمهوری چکمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۶۹۳,۸۰۶ کرونا
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۳۳۴ کرونا
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱۱,۶۵۶ کرونا
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۹۳,۷۹۱ کرونا
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۵۷,۷۸۶ کرونا
میانگین حقوق گفتار درمانگران در مراکشمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۱۳۲,۳۷۲ درهم
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۶۴ درهم
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲,۲۲۴ درهم
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۴,۶۲۶ درهم
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶۴,۳۷۹ درهم
میانگین حقوق گفتار درمانگران در مصرمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۱۱۹,۷۷۶ پوند
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۵۸ پوند
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲,۰۱۲ پوند
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۶,۴۹۵ پوند
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۰,۲۵۴ پوند
میانگین حقوق گفتار درمانگران در نیوزیلندمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۹۳,۷۱۲ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۴۵ دلار
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۵۷۴ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۶,۷۹۰ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۶,۰۲۴ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در فنلاندمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۵۷,۷۴۶ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۲۸ یورو
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۹۷۰ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۱,۰۴۸ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۱,۳۰۷ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در فرانسهمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۵۲,۸۵۳ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۲۵ یورو
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۸۸۸ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۷,۶۱۶ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۵,۳۴۴ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در گرجستانمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۹۶,۸۶۵ لاری
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۴۷ لاری
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۶۲۷ لاری
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۰,۳۴۲ لاری
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۲,۱۹۵ لاری
میانگین حقوق گفتار درمانگران در پرتغالمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۲۹,۱۰۰ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۱۴یورو
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۴۸۹ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۰,۶۷۲ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۵,۹۱۰ یورو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در پاکستانمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۱,۶۱۷,۹۷۴ روپیه
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۷۷۸ روپیه
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲۷,۱۸۲ روپیه
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۱۷۰,۹۹۰ روپیه
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۰۳۴,۱۷۷ روپیه
میانگین حقوق گفتار درمانگران در مجارستانمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۷,۶۲۶,۶۱۲ فورینت
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۳,۶۶۷ فورینت
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱۲۸,۱۲۷ فورینت
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۴۳۸,۵۰۵ فورینت
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۴۴۷,۴۶۰ فورینت
میانگین حقوق گفتار درمانگران در اوکراینمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۳۴۶,۱۹۵ گریونا
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۱۶۶ گریونا
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۵,۸۱۶ گریونا
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵۰,۵۵۴ گریونا
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۳۵,۲۴۹ گریونا
میانگین حقوق گفتار درمانگران در امارات متحده‌ عربیمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۲۳۴,۴۲۳ درهم
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۱۱۳ درهم
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۳,۹۳۷ درهم
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۶۷,۶۹۴ درهم
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۹۱,۳۰۹ درهم
میانگین حقوق گفتار درمانگران در ایالات متحده‌ آمریکامیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۸۰,۹۸۶ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۳۹ دلار
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۶۱ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۷,۶۷۲ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۰,۱۸۴ دلار
 میانگین حقوق گفتار درمانگران در کره‌ جنوبیمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۴۲,۴۲۳,۴۲۰ وون
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۲۰,۳۹۶ وون
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۷۱۲,۷۱۳ وون
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۰,۳۶۷,۰۳۳ وون
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۲,۷۵۱,۸۷۴ وون
میانگین حقوق گفتار درمانگران در سوئدمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۴۷۳,۳۲۱ کرون
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۲۲۸ کرون
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۷,۹۵۲ کرون
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۳۶,۸۶۹ کرون
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۸۵,۱۸۹ کرون
میانگین حقوق گفتار درمانگران در سنگاپورمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۸۱,۳۶۶ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۳۹ دلار
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۶۷ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۸,۱۶۴ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۱,۰۴۰ دلار
میانگین حقوق گفتار درمانگران در فیلیپینمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۴۹۶,۰۹۸ پزو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۲۳۹ پزو
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۸,۳۳۴ پزو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۵۶,۳۲۴ پزو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۱۸,۹۸۶ پزو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۳۴۷,۳۶۲ راند
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۱۶۷ راند
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۵,۸۳۶ راند
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۴۹,۴۹۴ راند
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۳۳,۴۰۷ راند
میانگین حقوق گفتار درمانگران در مکزیکمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۳۲۹,۵۰۱ پزو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۱۵۸ پزو
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۵,۵۳۶ پزو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۳۵,۵۹۸ پزو
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۰۹,۲۶۷ پزو
میانگین حقوق گفتار درمانگران در ژاپنمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۷,۶۰۲,۸۴۴ ین
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۳,۶۵۵ ین
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱۲۷,۷۲۸ ین
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۴۰۶,۱۳۹ ین
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۳۹۱,۲۳۵ ین
میانگین حقوق گفتار درمانگران در قزاقستانمیانگین حقوق گفتار درمانگران به صورت کلی: ۴,۲۴۹,۶۹۶ تنگه
میانگین حقوق گفتار درمانگران در هر ساعت: ۲,۰۴۳ تنگه
میانگین درآمد گفتار درمانگران از ساعات اضافه کاری: ۷۱,۳۹۵ تنگه
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۰۶۱,۵۱۶ تنگه
میانگین حقوق گفتار درمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵,۳۱۸,۲۹۱ تنگه

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند.

درباره مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا و همچنین دلایل مهاجرت از ایران بیشتر بدانید. شما همچنین می توانید در مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی اطلاعات جامعی، درباره وضعیت تحصیل در دیگر کشورها کسب کنید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای اپلای گفتار درمانی چیست؟

مدارک اصلی شامل دو بخش مدارک هویتی و مدارک تحصیلی هستند. مدارک هویتی شما شامل پاسپورت و ترجمه سایر مدارک است که پاسپورت شما باید حداقل اعتبار برای پذیرش تحصیلی و فرآیند ویزا را داشته باشد. مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، مدرک زبان و ترجمه ریز نمرات از مهم‌ترین مدارک به شمار می‌رود. همچنین، براساس نیاز رشته و مقطع تحصیلی باید توصیه نامه دانشگاهی و انگیزه نامه نیز آماده شود. در صورت داشتن سوابق پژوهشی و سوابق شغلی این موارد باید در رزومه درج شوند.
در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی ممکن است بعضی از مدارک اضافی نیز درخواست شود که برای اطلاع از آن بهتر است شرایط را در وب سایت دانشگاهی بررسی کنید.

آیا داشتن مدرک زبان برای اپلای گفتار درمانی الزامی است؟

در رشته‌های علوم پزشکی و شاخه‌های مرتبط با آن بهتر است مدرک زبان را قبل از هر چیزی آماده کنید. در واقع، مدرک زبان اصلی‌ترین ابزار شما برای اپلای است که توانایی برقراری ارتباط شما با دیگران را نشان خواهد داد. بهتر است وب سایت دانشگاهی را در این مورد بررسی کنید و براساس شرایط باید یکی از مدارک تافل یا آیلتس آماده شوند.

آیا داشتن سابقه کاری و سابقه پژوهشی در اپلای گفتار درمانی اهمیت دارد؟

مهم‌ترین اصل در پذیرش رشته‌های مختلف به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی داشتن رزومه پر بار است. داشتن سابقه پژوهشی و سابقه شغلی نیز نکته مهمی در اخذ پذیرش است و این موارد نکات مهمی برای کمیته پذیرش هستند.

چه نکاتی در اپلای گفتار درمانی اهمیت دارند؟

در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی ممکن است شرایط خاصی برای پذیرش وجود داشته باشد. بنابراین بررسی وب سایت دانشگاهی می‌تواند تضمین کننده موفقیت شما باشد. مدارکی که آماده می‌کنید باید به صورت ترجمه شده باشند و داشتن مدارکی مانند سابقه کاری و سابقه پژوهشی از اهمیت زیادی در پذیرش برخوردار است. برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید توصیه نامه دانشگاهی و انگیزه نامه قوی آماده شود که نقش بسیار مهمی در پذیرش خواهند داشت.
همچنین، در صورتی که نسبت به حداقل نمرات درخواست شده نمرات بهتری ارائه شود، شانس پذیرش نیز افزایش خواهد داشت.

آیا می‌توان در رشته گفتار درمانی بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

در تمامی رشته‌های دانشگاهی امکان دریافت بورسیه تحصیلی فراهم شده است. به خصوص در رشته‌هایی که مورد نیاز کشورهای مختلف هستند. با ارائه معدل مناسب و سوابق علمی درخشان می‌توان از بورسیه‌ها استفاده کرد و در کنار آن، جوایز سالانه نیز از محبوب‌ترین کمک هزینه‌ها به شمار می‌رود. باید گفت، شرط اصلی برای دریافت کمک هزینه‌ها داشتن معدل بالا و سوابق پژوهشی و شغلی است.

آیا آماده کردن انگیزه نامه و توصیه نامه دانشگاهی برای اپلای گفتاری درمانی الزامی است؟

برای مقاطع تحصیلات تکمیلی و براساس نیاز دانشگاه باید انگیزه نامه و توصیه نامه آماده شود. انگیزه نامه اهداف شما از ادامه تحصیل را نشان می‌دهد و توصیه نامه نیز نقش مهمی در اثبات توانایی علمی شما دارد. بهتر است قبل از هر کاری از نکات مختلف نوشتن انگیزه نامه و توصیه نامه مطلع شوید تا بهترین نتیجه را از روند اپلای به دست آورید.

میانگین حقوق متخصصان گفتاردرمانی در کانادا چقدر است؟

●  میانگین حقوق متخصصان گفتاردرمانی به صورت کلی: ۸۶,۴۱۹ دلار
●  میانگین حقوق متخصصان گفتاردرمانی در هر ساعت: ۴۲ دلار
●  میانگین درآمد متخصصان گفتاردرمانی از ساعات اضافه کاری: ۱,۴۵۲ دلار
●  میانگین حقوق متخصصان گفتاردرمانی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۱,۵۴۱ دلار 
●  میانگین حقوق متخصصان گفتاردرمانی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۶,۹۰۶ دلار

بازار کار کاردرمانگران چگونه است؟

کاردرمانی یکی از رشته هایی است که از آینده ی شغلی بسیار خوبی برخوردار است و طبق پیش بینی های صورت گرفته نیاز به این رشته در آینده نیز بیشتر حس می شود. هم اکنون بازار کار کاردرمانی خوب است و کاردرمانگر می تواند در جایگاه های مختلفی از جمله مواردی چون گفتار درمانگر کودک، گفتار درمانگر بزرگسال، موقعیت ها و مشاغل مدیریتی (مثل سرپرستی و مدیریت آسایشگاه ها یا مراکز توانبخشی)، گفتار درمانگر لکنت زبان و گفتار درمانگر زبان پریشی مشغول به کار شود.

دانشگاه های برتر جهان در رشته کاردرمانی کدام اند؟

●  دانشگاه پردو
●  دانشگاه آکسفورد
●  دانشگاه هاروارد
●  دانشگاه کمبریج
●  دانشگاه ییل
●  دانشگاه آن آربور
●  دانشگاه نورث وسترن
●  دانشگاه ویسکانسین
●  دانشگاه واشنگتن
●  دانشگاه آریزونا
●  دانشگاه کنت
●  دانشگاه آیووا (Iowa)
●  دانشگاه نبراسکا در لینکلن
●  دانشگاه ویرجینیا
●  دانشگاه وندربیلت
●  دانشگاه فلوریدا
●  دانشگاه Duquesne
●  دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی
●  دانشگاه نیویورک (NYU)

گرایش های برتر کارشناسی ارشد در رشته کاردرمانی کدام اند؟

●  کارشناسی ارشد اقتصاد بهداشت
●  کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی
●  کارشناسی ارشد ارزیابی فناوری پزشکی
●  کارشناسی ارشد سلامت سالمندی
●  کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی (زیست مواد، بیوالکترونیک)
●  کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی
●  کارشناسی ارشد رفاه اجتماعی
●  کارشناسی ارشد آمار زیستی

برای ورود به رشته کاردرمانی باید چه مهارت هایی داشته باشیم؟

●  داشتن تفکر انتقادی و ارزیابی مسئله در مواجهه با مشکل
●  توانایی برقراری ارتباط با بیماران و داشتن صبر و حوصله فراوان
●  داشتن مهارت در استفاده از تکنولوژی و همچنین استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای کامپیوتری
●  دادن روحیه به بیماران برای ادامه روند درمان و ارائه مشاوره برای بهبود کیفیت این فرایند
●  توانایی انتخاب بهترین روش درمانی برای افراد و ایجاد روش های درمانی منحصر به فرد با توجه به شرایط بیمار
●  آشنایی با زبان انگلیسی و همچنین آشنایی با زبان اصلی کشور یا ایالتی که قرار است در آن اپلای کنید

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • اکبرپور

  سلام .خسته نباشید چگونه می توانم در رشته ی گفتار درمانی ادامه تحصیل دهم آیا شرایط سنی ندارد ؟

  • مشاور موسسه تراست

   سلام
   به طور کلی محدودیت سنی برای تحصیل وجود ندارد. اما در صورتی که گپ تحصیلی زیاد باشد و قابل توجیه نباشد در روند اخذ پذیریش تحصیلی و ویزا تاثیر منفی خواهد داشت.