سرمایه گذاری در ادمونتون

سرمایه گذاری در ادمونتون

چرا سرمایه گذاری در کانادا ؟

 • حداقل میزان سرمایه موردنیاز: 100 هزار دلار کانادا
 • بهترین و راحت ترین کشور برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده
 • برخورداری از بالاترین سطح رفاه و امکانات اجتماعی برای خود و خانواده
 • پایین ترین نرخ مالیات در کانادا نسبت به سایر کشورهای صنعتی عضو گروه جی هفت
 • بالاترین قوانین حمایتی ویژه کسب و کارهای نوپا
 • ثبات اقتصادی، کاهش ریسک سرمایه گذاری و امکان اتصال به بازارهای جهانی
 • عدم وجود محدودیت سنی و نمره زبان بالا در برنامه‌ های سرمایه گذاری

لینک های مفید مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات پرتکرار!

راهنمای راه اندازی بیزینس های مختلف در کانادا

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا

بر اساس گزارش سالیانه ای که موسسه ادمونتون گلوبال برای سال 2019 میلادی منتشر کرده است، کلان شهر ادمونتون با حدود 1.5 میلیون نفر جمعیت، توانسته است در حدود 725 هزار فرصت شغلی را برای ساکنان خود ایجاد نماید. به شکلی که با برخورداری از 105 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی، که این میزان در حدود 30 درصد از تولید ناخالص داخلی در استان آلبرتا را نیز شامل می شود، ادمونتون به عنوان پنجمین شهر ثروتمند در کشور کانادا معرفی شده است.

ادمونتون در سال های اخیر توانسته است عملکرد موفقیت آمیزی را در زمینه اقتصادی از خود نشان دهد. راز این موفقیت را می توان در سه رویکرد اصلی اقتصادی، در کلان شهر ادمونتون دانست. این رویکردهای تأثیرگذار عبارت هستند از:

 • جذب مستقیم سرمایه گذاری خارجی
 • تشویق شرکت ها برای تأسیس دفاتر و شعب اصلی کسب و کار خود در ادمونتون
 • حمایت از کسب وکارهای محلی برای حضور در بازارهای جهانی

مقامات محلی در ادمونتون با درک صحیح از نیازهای بازار جهانی و شناخت توانمندی های این منطقه، به خوبی توانسته اند مسیر رونق اقتصادی را در این شهر کانادایی هموار کنند. نیاز اقتصاد جهانی به کسب وکارهای فعال در بخش های مرتبط با کشاورزی، انرژی، بهداشت و درمان، تولید و فناوری موجب شده است تا ادمونتون به خوبی بتواند از ظرفیت های اقتصادی خود برای حضور در بازارهای جهانی استفاده کند.

بنابراین، برخورداری از این توانمندی ها و نیز وجود قوانین حمایتی برای کمک به تولید و رونق بخشیدن به کسب وکارهای محلی، می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا باشد.

چنانچه قصد سرمایه گذاری در ادمونتون را دارید، می توانید صفر تا صد کارهای مهاجرتی خود را به موسسه مهاجرتی تراست بسپارید. چرا که موسسه تراست با برخورداری از وکلای مهاجرتی برجسته و با تجربه، توانسته است رزومه ای درخشان را در انجام کلیه امور مرتبط با سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت به کانادا، به هموطنان عزیز ارائه دهد.

با دریافت راهنمایی از وکلای خبره در تیم تراست، نه تنها از شانس موفقیت خود برای پذیرش در برنامه های مهاجرتی کانادا با خبر می شوید، بلکه با دریافت راهنمایی های اصولی و دلسوزانه از طرف مشاوران مجرب و متعهد در تیم تراست، می توانید نسبت به افزایش شانس پذیرش خود نیز اقدام کنید. بنابراین، همین الان می توانید با مراجعه به سایت تراست در این لینک، نسبت به دریافت وقت مشاوره از وکیل مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

درباره حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا، خرید بیزینس در کانادا و بهترین بیزنس در کانادا بخوانید.

پیشنهاد ویژه تراست به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزینس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

روش های سرمایه گذاری در ادمونتون

اگر قصد مهاجرت به ادمونتون کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، خوب است بدانید که دولت این کشور روش های مختلفی را برای مهاجرت به این منطقه از کانادا در نظر گرفته است. در حقیقت، تنوع در روش های مهاجرتی به مناطق مختلف کانادا، یکی از ویژگی های برجسته سیستم مهاجرتی در کانادا است.

دولت کانادا با ارائه برنامه های مختلف مهاجرتی یکی از کارآمدترین روش های جذب مهاجران و سرمایه گذاران را ایجاد کرده است. بنابراین، افرادی که قصد دارند تا از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی به ادمونتون مهاجرت کنند، می توانند با توجه به شرایط تعیین شده، در یکی از مسیرهای مهاجرتی شرکت کنند. به طور کلی، سرمایه گذاری در ادمونتون از دو مسیر کلی امکان پذیر است.

یکی از مسیرهای مهاجرتی برای سرمايه گذاري در ادمونتون، شرکت در یکی از برنامه های دولت فدرال است که به منظور سرمایه گذاری در کشور کانادا ارائه شده است. چرا که دولت فدرال برای هر گروه از مهاجران اقدام به تدوین برنامه های مهاجرتی مشخصی کرده است. بنابراین، برای سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا نیز می توان از طریق مسیری که دولت فدرال برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف این کشور تعیین کرده است، اقدام نمود.  

 اما در کنار مسیرهای مهاجرتی ارائه شده از دولت فدرال، دولت محلی در استان آلبرتا نیز اقدام به ارائه برنامه های مشخصی برای سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این استان کرده است. در ادامه، به معرفی برنامه های مهاجرتی در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا می پردازیم.   

همچنین بخوانید: سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا ، خرید بیزینس در آلبرتا ، ثبت شرکت در آلبرتا

سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه استانی

یکی از مسیرهای مورد توجه برای سرمایه گذاری در ادمونتون، شرکت در یکی از برنامه های نامزد استانی در کانادا است. محبوبیت برنامه های نامزد استانی برای مهاجرت به کشور کانادا، رو به افزایش است. هر یک از استان های کانادا مانند استان آلبرتا، آنتاریو و بریتیش کلمبیا اقدام به ارائه برنامه هایی ویژه و مخصصوص به خود جهت جذب مهاجران و سرمایه گذاران کرده اند.

به شکلی که در برخی از مواقع، شرکت در این مسیرهای مهاجرتی می تواند اخذ اقامت کانادا را نیز برای مهاجران در زمان سریع تری امکان پذیر نماید. نکته ای که درباره شرکت در برنامه های نامزد استانی وجود دارد این است که، داوطلبان باید بعد از پذیرش در برنامه مهاجرتی، در استان مورد نظر اقامت کنند.

اما یکی از برنامه های نامزد استانی که امکان مهاجرت به ادمونتون کانادا را برای مهاجران فراهم کرده است، برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا است. چرا که ادمونتون به عنوان مرکز استان آلبرتا، شهری بسیار مهم در این منطقه از کانادا است. افرادی که از مهارت ها و تجربه مورد نظر برخوردار باشند، می توانند برای مهاجرت به ادمونتون از طریق این برنامه نامزد استانی اقدام کنند. اما برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در ادمونتون، روش های مختلفی را ارائه کرده است.

راه های سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه نامزد استانی آلبرتا عبارتند از:

 • مسیر کشاورز خود اشتغال آلبرتا
 • مسیر ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی
 • مسیر مهاجرت کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی آلبرتا

با پذیرش در هر یک از برنامه های نامزد استانی که برای سرمایه گذاری در ادمونتون در نظر گرفته شده است، داوطلبان می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز درخواست خود را به دولت این کشور ارائه دهند. اما هر یک از برنامه های ذکر شده دارای شرایط و مراحل مشخصی است. به شکلی که داوطلبان نیاز است تا با توجه به شرایط اعلام شده در هر برنامه، نسبت به شرکت در مسیر مهاجرتی مورد نظر اقدام کنند. در بخش های بعدی، شرایط در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در ادمونتون آورده شده است.

بیشتر بخوانید: کارآفرینی کانادا ، ویزای استارتاپ کانادا

سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی

یکی از مزیت های تحصیل در ادمونتون کانادا، امکان شرکت در برنامه مهاجرت کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی است. به شکلی که آن گروه از داوطلبانی که، از یکی از موسسات آموزش عالی در ادمونتون آلبرتا فارغ التحصیل شده اند، می توانند برای شرکت در این مسیر مهاجرتی درخواست خود را ارائه دهند.

بنابراین، هدف از ارائه این برنامه نامزد استانی، پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاهی در ادمونتون آلبرتا است. با پذیرش در این برنامه مهاجرتی، داوطلبان می توانند از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا، برای اخذ اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنند. به شکلی که، با راه اندازی و یا خرید یک کسب وکار در منطقه ادمونتون آلبرتا، امکان سرمایه گذاری ادمونتون و دریافت اقامت کانادا نیز برای متقاضیان وجود خواهد داشت.

سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی

اما مسیر مهاجرتی دیگری که امکان سرمایه گذاری در ادمونتون آلبرتا را برای مهاجران فراهم کرده است، سرمایه گذاری از طریق برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی است. این برنامه نامزد استانی آلبرتا برای آن گروه از داوطلبانی در نظر گرفته شده است که به تازگی از یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی در خارج از کشور کانادا فارغ التحصیل شده اند.

چنانچه این افراد از توانایی کافی برای راه اندازی یک استارت آپ در ادمونتون آلبرتا برخوردار باشند، می توانند با پذیرش در این برنامه مهاجرتی، برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز درخواست خود را به دولت این کشور ارائه دهند. همچنین، با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز، می توانید اطلاعات خوبی درباره برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی در آلبرتا بدست آورید.  

سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال

اگر به انجام فعالیت اقتصادی در بخش کشاورزی و مزرعه داری در کانادا علاقه دارید، می توانید برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق مسیر کشاورز خود اشتغال اقدام کنید. بدین منظور لازم است تا علاوه بر برخورداری از توانایی مالی کافی، تجربه مدیریتی قابل قبولی نیز برای خرید یا راه اندازی یک مزرعه در منطقه ادمونتون آلبرتا داشته باشید.

یکی دیگر از مواردی که برای سرمایه گذاری ادمونتون از طریق مسیر کشاورز خود اشتغال نیاز است تا مورد توجه قرار گیرد، ارائه طرحی از کسب وکار مورد نظر به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا است. در بخش های بعدی درباره شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی مطالب بیشتری آورده شده است.

همچنین بخوانید: بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا ، فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا

سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه فدرال

درست است که برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا به عنوان یکی از برنامه های نامزد استانی، مسیر مهاجرت و سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است، اما دولت کانادا نیز اقدام به ارائه مسیرهای مهاجرتی ویژه ای برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف این کشور کرده است. به شکلی که دولت کانادا با ارائه دو برنامه مهاجرتی، مسیر مهاجرت سرمایه گذاران و کارآفرینان را به این کشور هموار کرده است.

بنابراین، داوطلبان می توانند علاوه بر برنامه های نامزد استانی که در بخش های قبلی به معرفی آنها پرداخته شد، درخواست خود را برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق شرکت در یکی از برنامه های دولت فدرال نیز ارائه دهند. به شکلی که، برنامه ویزای استارتاپ فدرال و برنامه افراد خود اشتغال در کانادا، به عنوان مسیرهای مهاجرتی در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کانادا هستند. در ادامه توضیحات بیشتری درباره هر یک از برنامه های دولت فدرال، برای سرمایه گذاری در ادمونتون آورده شده است.

درباره مهاجرت خوداشتغالی کانادا و ویزای خود اشتغالی کانادا بخوانید.

سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه ویزای استارتاپ فدرال

یکی از مسیرهای شناخته شده برای سرمایه گذاری در ادمونتون آلبرتا از طریق برنامه فدرال، برنامه ویزای استارتاپ فدرال است. در حقیقت این برنامه مهاجرتی برای جذب کارآفرینانی طراحی شده است که با رفتن به کانادا و دریافت حمایت مالی از نهادهای تعیین شده در این کشور، می توانند اقدام به راه اندازی یک کسب وکار در کانادا ادمونتون نمایند.

این برنامه مهاجرتی به شکلی تهیه شده است که امکان جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران را، در سریع ترین زمان ممکن فراهم می کند. داوطلبان با پذیرش در برنامه ویزای استارتاپ فدرال، می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند. با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز می توانید اطلاعات مفیدی درباره برنامه ویزای استارت آپ فدرال بدست آورید. 

اما از جمله شرایط پذیرش در این برنامه مهاجرتی، برخورداری از حداقل توانایی مالی و نیز برخورداری از آشنایی کافی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی است. با مراجعه به این لینک می توانید پاسخ برخی از سوالات رایج درباره ویزای استارتاپ کانادا را مشاهده کنید. 

سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه افراد خود اشتغال

مسیر دیگری که برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق شرکت در برنامه فدرال به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد می شود، برنامه افراد خود اشتغال در کانادا است. در حقیقت، افرادی که تمایل دارند تا از طریق خود اشتغالی در یکی از زمینه های تعیین شده، اقدام به سرمایه گذاری در شهر ادمونتون آلبرتا نمایند، می توانند در برنامه افراد خود اشتغال کانادا شرکت کنند.

به شکلی که، اگر در یکی از زمینه های ورزشی یا فرهنگی از تجربه خوبی برخوردار هستید، می توانید از طریق این برنامه مهاجرتی برای مهاجرت به ادمونتون کانادا اقدام کنید.

اما برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی، سیستم امتیاردهی مشخصی در نظر گرفته شده است. به شکلی که داوطلبان دارای بیشترین امتیاز کسب شده، می توانند به ادمونتون مهاجرت کنند.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

پاسخ به سوالات شما از زبان مشاور رسمی مهاجرت به کانادا

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC با بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی و 5 سال سابقه آفیسری اداره مهاجرت کانادا انجام می شود.

 • محدودیت سنی و تحصیلی در ویزای سرمایه گذاری
 • لزوم انجام سفر اکتشافی
 • امکان فروش بیزینس پس از دریافت اقامت دائم
 • امکان راه اندازی بیزینس بدون داشتن تجربه قبلی در بیزینس
 • تفاوت ورک پرمیت در روش های مختلف مهاجرت و محاسن روش استانی

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای سرمایه گذاری

در قرارداد سرمایه گذاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

شرایط سرمایه گذاری در ادمونتون

با توجه به مطالبی که در بخش های قبلی ارائه شد، برای سرمايه گذاري در ادمونتون روش های مختلفی در نظر گرفته شده است. به شکلی که شرایط متفاوتی نیز برای هر یک از برنامه های سرمایه گذاری در ادمونتون ارائه شده است. بنابراین در ادامه، شرایط سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه های نامزد استانی آورده شده است. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط سرمایه گذاری از طریق برنامه های دولت فدرال، می توانید به منابع معرفی شده برای برنامه های ویزای استارتاپ فدرال و افراد خود اشتغال در کانادا، مراجعه کنید.

 شرایط سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی

 • در جدول زیر، شرایط اولیه سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی آورده شده است
مواردتوضیحات
تحصیلاتتحصیل حداقل به مدت 2 سال و به شکل تمام وقت در یکی از مراکز آموزش عالی دولتی در منطقه آلبرتا کانادا
مجوز کار در کاناداارائه یک مجوز کاری که حداقل به مدت 2 سال اعتبار داشته باشد.
مهارت در زبانارائه حداقل نمره برابر با CLB 7 از یکی از امتحان های معتبر در زبان انگلیسی یا ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر در زبان فرانسوی و برابر با NCLC 7
کسب وکارمالکیت حداقل به اندازه 34 درصد از کسب وکار راه اندازی شده و یا خریداری شده در منطقه ادمونتون آلبرتا
تجربه کاریتجربه کار مدیریتی و یا مالکیت در یک کسب وکار حداقل به اندازه 6 ماه و به صورت تمام وقت

علاوه بر شرایط اولیه که در جدول بالا به آنها اشاره شد، شرایط دیگری نیز برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی تعیین شده است، که داوطلبان می توانند برای کسب امتیاز بیشتر، این شرایط را مورد توجه قرار دهند.

به عنوان مثال، چنانچه در کسب وکار پیشنهادی داوطلبان بتوانند برای شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم کانادا شغل ایجاد کنند، با توجه به مشاغل ایجاد شده به داوطلبان امتیاز مشخصی تعلق می گیرد. همچنین، با توجه به مبلغ اختصاص داده شده برای سرمايه گذاري در ادمونتون، داوطلبان می توانند از شانس بیشتری برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی برخوردار شوند.

به علاوه، برای موقعیت کسب وکار و نوع فعالیت اقتصادی که پیشنهاد می شود نیز، شرایط مشخصی در نظر گرفته شده است. به شکلی که چنانچه طرح کسب وکار مورد نظر در ارتباط با یکی از بخش های انرژی، کشاورزی، فناوری، داده، مخابرات، هوا فضا، خدمات مالی و فینتک باشد، داوطلبان می توانند از امتیاز در نظر گرفته شده برای نوع فعالیت اقتصادی بهره مند شوند.

نکته ای که داوطلبان سرمایه گذاری در ادمونتون لازم است به آن توجه کنند درباره شرط سنی است. آن گروه از متقاضیانی که قصد دارند تا از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی در ادمونتون سرمایه گذاری کنند، چنانچه از سنی بین 21 سال الی 49 سال برخوردار باشند، می توانند شانس بیشتری برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی داشته باشند.

برخی از فاکتورهایی که موجب افزایش شانس پذیرش داوطلبان در برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی می شود:

 • ایجاد شغل
 • بخش اقتصادی
 • مقدار در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری
 • دریافت حمایت از مراکز شتاب دهنده کسب و کارها
 • سن متقاضی

در صورتی که همسر متقاضی از شرایط زیر برخوردار باشد، داوطلبان می توانند از شانس بیشتری برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی برخوردار باشند:

 • ارائه نمره از یکی از امتحان های زبان انگلیسی حداقل برابر با CLB 5 یا ارائه نمره از یکی از امتحان های زبان فرانسوی حداقل برابر با NCLC 5 و در هر چهار مهارت.
 • چنانچه همسر متقاضی از یکی از موسسات آموزشی در آلبرتا فارغ التحصیل شده باشد. دوره تحصیلی حداقل باید به مدت 2 سال بوده باشد.
 • برخورداری از سابقه کاری حداقل به مدت 1 سال و به شکل تمام وقت در ادمونتون آلبرتا.
 • سکونت یکی از بستگان متقاضی و یا همسر وی در منطقه ادمونتون آلبرتا

همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق کارآفرینی، می توانید به وبسایت رسمی برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا در این لینک، مراجعه کنید.  

شرایط سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه ویزای استارتاپ فارغ التحصیل خارجی

برای سرمایه گذاری در ادمونتون می توانید از طریق برنامه ویزای استارتاپ فارغ التحصیل خارجی نیز درخواست خود را به دولت محلی آلبرتا ارائه دهید. در این برنامه مهاجرتی نیز که برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در نظر گرفته شده است، شرایطی مانند آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسوی، برخورداری از مدرک تحصیلی و ارائه تجربه کاری، جهت انتخاب داوطلبان سرمایه گذاری ادمونتون آلبرتا، در نظر گرفته شده است. در ادامه، شرایط تعیین شده برای پذیرش در این برنامه نامزد مهاجرت استانی، آورده شده است. همچنین، برای دریافت جزئیات بیشتر از شرایط این برنامه مهاجرتی، می توانید به سایت برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا در این لینک مراجعه کنید.

 • برخورداری از حداقل سابقه کاری: ارائه حداقل 6 ماه تجربه کار مدیریتی یا مالکیت در یک کسب وکار که به صورت تمام وقت و فعالانه باشد.
 • ارائه مدرک تحصیلی: آن گروه از متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق شرکت در برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی را دارند، نیاز است تا از یکی از مراکز آموزش عالی در خارج از کانادا فارغ التحصیل شده باشند. همچنین، مدرک تحصیلی ارائه شده باید در مدتی تا 2 سال قبل از ارائه درخواست متقاضیان، دریافت شده باشد. ذکر این نکته ضروری است که مدارک تحصیلی داوطلبان، باید به تأیید یکی از سازمان های مورد نظر اداره مهاجرت کانادا نیز رسیده باشد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به این لینک مراجعه کنید.  
 • ارائه طرحی از کسب وکار: یکی از شرایط در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا از طریق برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی، ارائه طرحی از کسب وکار پیشنهادی و یا به اصطلاح بیزینس پلن مورد نظر است. داوطلبان با ارائه طرح مورد نظر خود، نیاز است تا مسائل مالی مرتبط با کسب وکار خود را نیز در طرح پیشنهادی بیان نمایند.
 • ارائه استارتاپی: یکی از مسائلی که داوطلبان سرمایه گذاری در ادمونتون باید مورد توجه قرار دهند، تهیه Pitch Deck یا ارائه استارت آپی از کسب و کار پیشنهادی است. در حقیقت، داوطلبان باید با یک ارائه ی کوتاه و در چند اسلاید، کسب وکار خود را معرفی نمایند. به شکلی که مواردی از کسب وکار که لازم است تا سرمایه گذار بر روی آنها متمرکز شود، در ارائه استارتاپی مورد توجه قرار می گیرد.
 • آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسوی: مانند بسیاری از برنامه های مهاجرتی در کانادا، برای پذیرش در برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی نیز، برخورداری از آشنایی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی مورد نیاز است. به شکلی که، ارائه حداقل نمره برابر با CLB 7 از یکی از امتحان های معتبر در زبان انگلیسی، و یا ارائه حداقل نمره برابر با NCLC 7 از یکی از امتحان معتبر در زبان فرانسوی، برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شده است.
 • مالکیت در کسب و کار: یکی از شرایط دیگر برای سرمایه گذاری در ادمونتون، میزان مالکیت در کسب وکار پیشنهادی است. به شکلی که، چنانچه کسب وکار مورد نظر در مرکز شهر قرار داشته باشد، داوطلبان نیاز است تا از حداقل مالکیت در کسب و کار و به اندازه 34 درصد برخوردار باشند. این در حالی است که چنانچه داوطلبان در سایر مناطق شهر ادمونتون قصد راه اندازی کسب وکار خود را داشته باشند، نیاز است تا از حداقل مالکیتی به اندازه 51 درصد در کسب و کار پیشنهادی برخوردار باشند.
 • میزان سرمایه گذاری در نظر گرفته شده برای کسب و کار پیشنهادی: ذکر این نکته ضروری است که سرمایه گذاری در کسب و کار پیشنهادی می تواند از طرف متقاضیان و یا از طرف همسر یا شریک زندگی داوطلبان و یا از طرف یک شرکت سرمایه گذار کانادایی تحقق یابد. اما حداقل مبلغ درخواست شده برای سرمایه گذاری به شکلی است که چنانچه یک کسب وکار در مرکز شهر واقع شود، حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز مبلغی به اندازه 100 هزار دلار تعیین شده است. این در حالی است که برای راه اندازی یک کسب وکار در سایر مناطق، حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز مبلغی به اندازه 50 هزار دلار در نظر گرفته شده است.
 • ارائه توصیه نامه: متقاضیان سرمایه گذاری باید از طرف یکی از نمایندگی های تعیین شده جهت سرمایه گذاری در ادمونتون، یک توصیه نامه دریافت کنند. 
 • برخورداری از توانایی مالی: از متقاضیان سرمایه گذاری در ادمونتون درخواست می شود تا مدرکی مبنی بر این موضوع که توانایی اقامت در ادمونتون کانادا و راه اندازی یک کسب و کار در این منطقه را دارند، ارائه دهند.

همچنین، با توجه به نوع فعالیتی که در کسب و کار پیشنهادی تعیین شده است نیز، داوطلبان سرمایه گذاری در ادمونتون می توانند از شانس بیشتری برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی برخوردار شوند. چرا که استان آلبرتا کانادا، گروهی از مشاغل و کسب وکارها را به عنوان بخش های کلیدی در اقتصاد این منطقه در نظر گرفته است.

بنابراین، با ارائه امتیازهای مشخصی به داوطلبانی که کسب وکار مورد نظر خود را در یکی از این زمینه ها راه اندازی کنند، برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا اقدام به حمایت از این کسب وکارها کرده است. به شکلی که داوطلبان نیاز است تا در طرح کسب و کار و یا ارائه استارتاپی، به ارتباط کسب وکار پیشنهادی خود با یکی از بخش های دارای اولویت در اقتصاد ادمونتون آلبرتا اشاره نمایند. برخی از اولویت های اقتصادی اعلام شده برای منطقه ادمونتون آلبرتا عبارت هستند از: بخش های مرتبط با داروسازی، کشاورزی، خدمات مالی، فناوری و علوم زیستی.

درباره تمکن مالی ویزای کانادا بخوانید.

شرایط سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال

در جدول زیر، شرایطی که برای پذیرش در برنامه کشاورز خود اشتغال جهت سرمایه گذاری در ادمونتون مورد نیاز است، آورده شده است. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این مسیر مهاجرتی به ادمونتون کانادا، می توانید به سایت رسمی برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا در این لینک، مراجعه کنید.  

معیار های
مورد نظر
توضیحات
مهارت در مدیریت مزرعهداوطلبان می توانند مهارت در مدیریت یک مزرعه را، از طریق روش های زیر اثبات نمایند:
ارائه اسناد مالی مرتبط با مزرعه داری
ارائه مدارک تحصیلی، آموزشی و سابقه کاری
ارائه یک طرح یا بیزینس پلن برای مزرعه داری در آلبرتا
ارائه مدارکی که نشان دهد یک موسسه مالی در کانادا قصد پشتیبانی از کسب وکار مورد نظر را دارد.
منابع مالی لازمسرمایه گذاری در ادمونتون حداقل به اندازه 500 هزار دلار کانادا، به شکلی که مدارک مالی داوطلبان باید نشان دهنده دارایی خالصی به مبلغ حداقل 500 هزار دلار کانادا نیز باشد.
سرمایه گذاری در تولید اولیهارائه طرح های سرمایه گذاری در بیزینس پلن پیشنهادی، جهت راه اندازی کسب وکار مورد نظر در ادمونتون آلبرتا

خدمات تراست برای سرمایه گذاری در کانادا

 • امکان اخذ مشاوره اولیه درخصوص سرمایه گذاری در کانادا
 • صرف زمان کافی و بررسی کامل شرایط متقاضیان و درخواست ها و اولویت های آنان در خصوص کسب و کارهایی که مد نظر دارند
 • طراحی نقشه راه دقیق و استراتژی هایی که در مسیر سرمایه گذاری در کانادا باید به کار گرفته شوند، به طور اختصاصی برای هر موکل و بر اساس شرایط منحصر به فرد آنها
 • ارائه چک لیست اسناد و مدارک قابل ارائه و همینطور فرم هایی که باید تکمیل شوند
 • بررسی دقیق تمامی اسناد، مدارک و فرم های ارائه شده توسط موکل جهت اطمینان از تکمیل و بی نقص بودن آن ها
 • ارائه لیستی از بیزینس های قابل خریداری در شهرهای مختلف کانادا بر اساس شرایط و خواسته های متقاضی
 • بررسی گزینه های موجود به همراه خود متقاضی و پیشنهاد بهترین های آنان
 • انجام تمامی کاغذ بازی ها و پروسه های قانونی پیچیده برای مشتری که باید طی شوند
 • عدم نیاز به طی کردن فرایندهای پیچیده توسط متقاضی و برعهده گرفتن تمامی آن ها توسط متخصصین تراست
 • اقدام به انجام تحقیقات کامل درخصوص سوابق مالی، وضعیت، عملکرد و سایر شرایط کسب و کار مد نظر
 • تهیه و تنظیم قرارداد بیزینس مربوطه که در آن سرمایه گذاری می شود
 • مطالعه کامل و دقیق متن قراردادی که برای خرید بیزنس تهیه و تنظیم شده است و ارائه هرگونه راهنمایی یا مشاوره ای که در ارتباط با آن لازم است
 • اطمینان از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری و مواردی مانند احتمال کلاهبرداری و ضررده بودن بیزینس برای سرمایه گذاری
 • انجام اقدامات لازم برای خریداری بیزینس مربوطه و سرمایه گذاری
 • تهیه بیزینس پلن جامع، کامل و بسیار دقیق با زمانبندی برای انجام هر مرحله از پیشبرد بیزینس
 • ارائه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به همراه طرح تجاری مناسب
 • اطمینان از تمامی جوانب و تلاش برای دریافت LMIA مثبت
 • حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده و تحقق تایم لاین تعیین شده
 • آماده سازی مدارک و فرم های مربوطه جهت درخواست برای اقامت دائم

جدول شرایط لازم برای سرمایه گذاری در ادمونتون

شرایط هر استان و حتی گاهی شرایط هر کدام از شهرهای یک استان ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

جدول شرایط عمومی و لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

محدوده شهرسرمایهسابقه کارمدرک
تحصیلی
سنمدرک
زبان
داخل شهر تورنتو800 هزار دلار (سرمایه)
600 هزار دلار (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیبدون محدودیت سنیCLB 4
خارج شهر تورنتو400 هزار دلار (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیدارای محدودیت سنی بر اساس منطقهCLB 4
بدون محدودیت در شهر600 هزار دلار  (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 10 سال گذشته)
حداقل مدرک فوق دیپلم (اگر متقاضی نشان دهد که 100 درصد مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفیت می کند)دارای امتیاز تا 64 سالCLB 4
شهرهای خیلی کوچک با جمعیت کم300 هزار دلار  (سرمایه)
100 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 5 سال گذشته)
حداقل مدرک تحصیلی دیپلمدارای سن بین 25 تا 49 سالCLB 5
شهرهای شمال کانادا600 هزار دلار  (سرمایه)
300 هزار دلار  (نقد)
250 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
100 هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
3 سال مالکیت بیزینش
یا سابقه مدیریت
(در 5 سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سالCLB5

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزا برای انواع مختلف روش های سرمایه گذاری

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ادمونتون

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق کارآفرینی

داوطلبان سرمایه گذاری در ادمونتون برای شرکت در برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، نیاز است تا فرم ها و مدارک خود را به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا ارسال نمایند. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • خلاصه ای از پروپوزال کسب وکار
 • فرم مربوط به دارایی خالص متقاضیان
 • فرم نماینده

برای دریافت فرم ها و مدارک مورد نیاز می توانید به وبسایت رسمی اداره مهاجرت آلبرتا در این لینک مراجعه کنید.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه ویزای استارت آپ

در ادامه، برخی از مدارک مورد نیاز برای شرکت در برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی، جهت سرمايه گذاری در ادمونتون آورده شده است. همچنین، برای دریافت مدارک و فرم ها، می توانید به آدرس برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا در این لینک مراجعه کنید.

 • بیزینس پلن: داوطلبان لازم است تا بیزینس پلن پیشنهادی خود را برای سرمایه گذاری در ادمونتون ارائه دهند.
 • ارائه استارتاپی: یکی دیگر از مدارک مورد درخواست، ارائه استارتاپی از طرح کسب وکار مورد نظر است، که داوطلبان نیاز است تا نسبت به تهیه یک ارائه کوتاه در چند اسلاید و در حدود 10 دقیقه، اقدام کنند.
 •  توصیه نامه: یکی دیگر از مدارکی که نیاز است تا داوطلبان سرمایه گذاری در ادمونتون نسبت به ارائه آن اقدام کنند، تهیه توصیه نامه از یکی از نمایندگی های تعیین شده است.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال

چنانچه قصد دارید تا از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال برای سرمایه گذاری در ادمونتون اقدام کنید، می توانید برای دریافت مدارک مورد نیاز، به این لینک مراجعه کنید.   

سرمایه گذاری در ادمونتون در یک نگاه

منطقه کلان شهر ادمونتون با حدود 105 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی، به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ در کشور کانادا شناخته شده است. همچنین، این منطقه یکی از سریع ترین رشدهای اقتصادی در کانادا را به خود اختصاص داده است.

با برخورداری از ارتباطات مناسب با بازارهای جهانی و نیز وجود منابع ارزشمند انرژی در این منطقه، ادمونتون یکی از مناسب ترین مناطق در امریکای شمالی برای سرمایه گذاری است. سایر بخش های اقتصادی در ادمونتون کانادا مانند بخش بهداشت و درمان و صنایع مرتبط با بخش کشاورزی و نیز صنایع تولید و فراوری مواد غذایی، در کنار برخورداری از نیروهای کاری ماهر، به عنوان نقاط قوتی در اقتصاد ادمونتون محسوب می شوند.

اگر تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا گرفته اید و برای انتخاب مناسب ترین راه سرمایه گذاری در این منطقه نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می توانید با یکی از کارشناسان مجرب در تیم تراست مشورت کنید.

هر چند کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا شناخته می شود، اما ذکر این نکته نیز ضروری است که مهاجرت همواره با دشواری هایی نیز همراه است. به شکلی که، نه تنها مراحل مختلفی برای پذیرش در برنامه های مهاجرتی ادمونتون در نظر گرفته شده است، بلکه برای پذیرش در هر برنامه نیز، لازم است تا داوطلبان از حداقل شرایط مشخصی برخوردار باشند.

اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که، حتی در صورت انجام موفقیت آمیز تمامی مراحل ذکر شده در برنامه مهاجرتی و نیز ارائه مدارک به شکل کامل، برای پذیرش داوطلبان در برنامه های مهاجرتی، به چندین ماه زمان نیاز است.

 بنابراین در صورت بروز هر گونه اشتباهی مانند ارائه ناقص مدارک، ممکن است مدت زمان اخذ پذیرش نیز طولانی تر شود. در نتیجه، دلسوزانه توصیه می کنیم تا به منظور جلوگیری از هر گونه اشتباه، حتما از مشاوره افراد با تجربه برای انجام امور مهاجرتی خود استفاده کنید.

موسسه مهاجرتی تراست با برخورداری از وکلایی خبره که به صورت تخصصی در زمینه سرمایه گذاری در مناطق مختلف کانادا و مهاجرت به این کشور مشغول به فعالیت هستند، می تواند به خوبی شما را در انجام کلیه امور مهاجرتی یاری نماید.

چنانچه تمایل دارید تا شرایط مهاجرتی خود را به شکل دقیق مورد بررسی قرار دهید، همین الان می توانید با مراجعه به سایت تراست در این لینک، فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نمایید. در این صورت کارشناسان ما در تیم تراست ضمن آگاهی از شرایط شما، می توانند مشاوره ای دقیق و دلسوزانه را در اختیار شما قرار دهند.

بیشتر بخوانید: ویزای سرمایه گذاری کانادا

مولفه های اقتصادی تأثیرگذار برای سرمایه گذاری در ادمونتون

ادمونتون را به عنوان یک مرکز اقتصادی در بخش های شمالی و مرکزی استان آلبرتا و نیز، به عنوان منطقه ای مهم برای بخش های مرتبط با صنایع نفت و گاز می شناسند. اما اقتصاد ادمونتون تنها به صنایع نفت و گاز وابسته نیست. طبق گزارش سایت edmonton journal، اقتصاد ادمونتون در مقایسه با شهر کلگری در استان آلبرتا، از تنوع بیشتری نیز برخودار است.

ادمونتون با برخورداری از بخش های اقتصادی قوی و متنوع توانسته است، نقش پر رنگی در جذب سرمایه های خارجی در کشور کانادا داشته باشد. خرده فروشی، خدمات مرتبط با تولید، هتل داری، بهداشت و درمان، آموزش، ساخت وساز و گردشگری، انرژی و فناوری های پاک، کشاورزی و محصولات غذایی، به عنوان بخش های فعال و مهم اقتصادی در ادمونتون کانادا محسوب می شوند.

در بخش خرده فروشی، ادمونتون دارای تعداد قابل توجهی از مراکز خرید است. به شکلی که، بزرگ ترین مرکز خرید در منطقه امریکای شمالی در ادمونتون کانادا قرار دارد. همچنین، سرمایه گذاری در ادمونتون و در بخش زیرساخت های شهری نیز، یکی از بخش های قابل توجه برای سرمایه گذاری می باشد. اقتصاد پایدار و قیمت مناسب مسکن در ادمونتون، این منطقه را به بهترین شهر در استان آلبرتا برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مسکن تبدیل کرده است. به شکلی که در 2 میلیون فوت مربع از زمین های مرکز شهر ادمونتون کانادا، عملیات ساخت و ساز در حال انجام است.

ادمونتون با جمعیتی بیش از 1 میلیون نفر، یکی از شهرهای جذاب در کانادا برای مهاجرت و سرمایه گذاری است. به شکلی که برآورد می شود جمعیت این شهر کانادایی تا سال 2050 میلادی به 2 میلیون نفر افزایش یابد. این موضوع موجب شده است تا ادمونتون یکی از سریع ترین رشدهای جمعیتی را در کشور کانادا تجربه کند.

همچنین، اکثر جمعیت ساکن در منطقه ادمونتون، جمعیتی جوان و دارای سنی بین 20 سال الی 39 سال هستند که این موضوع نشان دهنده جذابیت فراوان شهر ادمونتون کانادا برای نسل جوان است. در حقیقت، منطقه کلان شهر ادمونتون دومین شهر جوان در کشور کانادا است که به عنوان بهترین شهر برای کار و زندگی جوانان نیز انتخاب شده است. درباره مهاجرت به ادمونتون و اقتصاد کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

به طور خلاصه، ادمونتون با برخورداری از جذابیت اقتصادی در صنایع نفت و گاز، اقتصاد خود را تنها به این صنایع محدود نکرده است. رشد بخش های مرتبط با خرده فروشی و شرایط ایده آل برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مسکن، زمینه را برای جذب سرمایه های بیشتر به این منطقه از کانادا فراهم کرده است.

وجود جشن های مختلف نیز موجب شده است تا سرمایه گذاری در بخش گردشگری از رونق قابل توجهی برخوردار باشد. اما یکی از مهمترین مولفه های اقتصادی در رشد اقتصاد ادمونتون، برخورداری این شهر کانادایی از نیروهای کاری جوان و با انگیزه است.

این موضوع می تواند نیاز کسب وکارهای مختلف در این منطقه را به نیروهای کاری متخصص و ماهر، به خوبی برطرف نماید. در ادامه، ضمن معرفی مزایای سرمایه گذاری در ادمونتون، با جذابیت های سرمایه گذاری در این شهر کانادایی بیشتر آشنا می شویم.

همچنین درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی دولت فدرال در تراست بخوانید.

مزایای سرمایه گذاری در ادمونتون

 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون
 • اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون
 • مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون
 • تضمین آینده فرزندان از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون
 • دسترسی به بازارهای جهانی از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون
 • برخورداری از نیروهای کاری متخصص از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون
 • جذاب برای نخبه های دانشگاهی
 • مهاجرپذیری
 • کیفیت بالای زندگی در شهر ادمونتون

جزییات مزایای سرمایه گذاری در ادمونتون

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون: یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا سرمايه گذاري در ادمونتون است. کانادا همواره از جذب مهاجران و سرمایه گذاران خارجی حمایت کرده است. اقتصاد این کشور به اندازه ای پویا است که امکان سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران خارجی نیز فراهم کرده است.

به همین دلیل است که دولت کانادا مسیرهای مهاجرتی ویژه ای را برای جذب سرمایه گذاران در مناطق مختلف این کشور در نظر گرفته است. به شکلی که، سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی به راحتی می توانند با شرکت در یکی از مسیرهای مهاجرتی در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در ادمونتون، درخواست خود را برای مهاجرت به کشور کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور نیز ارائه دهند.

اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون: با سرمایه گذاری در ادمونتون می توانید در کمترین زمان ممکن برای اخذ پاسپورت کانادا اقدام کنید؛ جالب است بدانید که قدرت پاسپورت کانادا به اندازه ای است که به دارندگان آن این اجازه را می دهد تا به بیش از 180 کشور جهان بدون دریافت ویزا سفر کنند! به شکلی که، پاسپورت کانادا به عنوان یکی از برترین گذرنامه های جهان شناخته شده است.

اهمیت این موضوع زمانی به خوبی درک می شود که برای انجام امور مرتبط با تجارت و سرمایه گذاری، نیاز باشد تا به کشورهای مورد نظر خود در بازه های زمانی مختلف سفر کنیم. با اخذ پاسپورت کانادا به راحتی می توانید برای انجام کلیه امور مرتبط با کسب وکار خود، به کشورهای مختلف رفت و آمد داشته باشید و نگران مراحل اداری اخذ ویزا نیز نباشید.

اما چطور می توانید برای دریافت پاسپورت کانادا اقدام کنید؟ همانطور که اشاره شد، سرمایه گذاری در ادمونتون امکان دریافت اقامت دائم کانادا را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است. بنابراین با اخذ اقامت کانادا می توانید بعد از مدت زمان مشخصی، برای دریافت حق شهروندی کانادا نیز اقدام کنید. افرادی که موفق به اخذ حق شهروندی کانادا شوند، می توانند برای اخذ پاسپورت کانادا نیز درخواست خود را به دولت این کشور ارائه دهند. با مراجعه به این لینک می توانید ضمن مطالعه شرایط اعلام شده، برای دریافت پاسپورت کانادا اقدام کنید.    

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون: کانادا را می توان یکی از خانواده دوست ترین کشورهای جهان دانست. دلیل این موضوع نیز ارائه روش های مختلف مهاجرتی است که امکان مهاجرت همسر و فرزندان به کانادا را فراهم کرده است. مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ کانادا و مهاجرت از طریق برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، از جمله روش های رایجی هستند که امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا را برای مهاجران فراهم کرده اند.

اما یکی از بهترین روش هایی که می توان همراه با خانواده به کانادا مهاجرت کرد، سرمایه گذاری در ادمونتون است. با سرمايه گذاري در ادمونتون کانادا، نه تنها می توانید از مزیت های اقتصادی بسیار زیاد مرتبط با ایجاد کسب وکار در این کشور بهره مند شوید، بلکه می توانید به راحتی همراه با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید.  

تضمین آینده فرزندان از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون: یکی از مهمترین مزیت های مهاجرت خانوادگی به کانادا، دسترسی فرزندان شما به فرصت های کم نظیر تحصیلی و شغلی در کانادا است. کانادا یکی از کارآمدترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان را به شهروندان و ساکنان خود ارائه می دهد. برخورداری از تعداد بسیار زیادی از مدارس دولتی و خصوصی در کانادا در کنار کالج های معتبر، این امکان را برای فرزندان شما ایجاد می کند تا به راحتی بتوانند در محیط های آموزشی متناسب با استعدادها و علایق تحصیلی خود، ادامه تحصیل دهند.

جالب است بدانید که ادامه تحصیل در مدارس دولتی این کشور، برای افراد دارای اقامت دائم کانادا و شهروندان کانادایی نیز رایگان است. به علاوه، مراکز آموزشی بسیار معتبری در کانادا برخورداری از یک آینده درخشان را برای فرزندان شما تضمین خواهند کرد. با سرمایه گذاری در ادمونتون، امکان بهره مندی از بهترین فرصت های آموزشی و شغلی را به فرزندان خود هدیه می دهید.     

درباره تحصیل در کانادا، تحصیل رایگان در کانادا و تحصیل فرزندان در کانادا بیشتر بخوانید.

دسترسی به بازارهای جهانی از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون: یادآوری این نکته ضروری است که کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته و صنعتی در جهان است. این کشور با امضای قراردادهای مختلف تجاری با کشورهای مختلف جهان، امکان دسترسی سرمایه گذاران و تاجران کانادایی را به بازارهای جهانی فراهم کرده است.

جالب است بدانید که کانادا با بیش از  50 کشور جهان تفاهم نامه همکاری های اقتصادی امضا کرده است. اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که بدانیم این قراردادهای تجاری، امکان دسترسی کالاها و خدمات کسب وکارهای کانادایی را به بیش از یک میلیارد مشتری بالقوه در جهان تضمین خواهند کرد. بنابراین، با سرمایه گذاری در ادمونتون می توانید کسب وکار خود را به راحتی در مقیاس جهانی گسترش دهید.

برخورداری از نیروهای کاری متخصص از طریق سرمایه گذاری در ادمونتون: همانطور که اشاره شد، کانادا یکی از کشورهای صنعتی جهان است. بنابراین برای حفظ و توسعه اقتصادی خود، به شدت به نیروهای انسانی ماهر و متخصص نیاز دارد. وجود روش های مختلف مهاجرتی در کانادا موجب شده است تا این کشور بتواند نیاز خود را به تأمین نیروی کاری به خوبی برطرف نماید.

روش های مهاجرتی مختلف مانند ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا و ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا، امکان مهاجرت نیروهای کاری را به کشور کانادا به راحتی فراهم کرده است. بنابراین با سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا، می توانید نیروهای کاری ماهر و متخصص در کسب وکار مورد نظر خود را، به راحتی استخدام کنید.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق کار، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا بخوانید.

جذاب برای نخبه های دانشگاهی: ادمونتون کانادا با برخورداری از 6 موسسه آموزش عالی توانسته است در جذب نخبه های دانشگاهی عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان دهد. دانشگاه آلبرتا، موسسه فناوری آلبرتای شمالی، دانشگاه گرنت مک ایوان و دانشگاه کنکوردیا برخی از موسسات آموزشی مهمی هستند که امکان ادامه تحصیل را در رشته های مختلف برای دانشجویان در شهر ادمونتون، فراهم کرده اند.

به شکلی که این مراکز آموزشی به عنوان مراکز اصلی در تربیت نیروهای متخصصی هستند که در نهایت بخشی از این فارغ التحصیلان دانشگاهی، جذب بازار کار ادمونتون خواهند شد. چرا که هر ساله، در حدود 30 هزار دانشجو از این موسسات آموزش عالی در ادمونتون فارغ التحصیل می شوند.

 وجود مراکز بسیار معتبر آموزشی مانند دانشگاه آلبرتا موجب شده است تا هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل به ادمونتون کانادا مهاجرت کنند. این موضوع می تواند نگرانی کسب وکارهای مختلف را از بابت برخورداری از نخبه های دانشگاهی و بهره گیری از ایده های خلاقانه آنها در جهت رشد کسب و کار، به خوبی برطرف نماید. با سرمایه گذاری در ادمونتون می توانید بهترین نیروهای کاری متخصص را در کسب وکار خود داشته باشید.

درباره تحصیل در ادمونتون بیشتر بخوانید.

مهاجرپذیری: کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای جهان است. این کشور با ارائه روش های متنوع مهاجرتی، یکی از انعطاف پذیرترین سیستم های مهاجرتی را در جهان ارائه کرده است. به شکلی که هر شخصی از هر کشوری از جهان می تواند برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این کشور، درخواست خود را ارائه دهد.

این در حالی است که شهر ادمونتون کانادا نیز یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای کانادا محسوب می شود. به گونه ای که تقریبا از هر نژاد و مذهبی در شهر ادمونتون کانادا زندگی می کنند. بر طبق آماری که سایت معتبر Statistics Canada منتشر کرده است، از سال 2001 میلادی الی سال 2016 میلادی، جمعیت مهاجران در شهر ادمونتون کانادا افزایش قابل توجهی را نشان داده است.

به شکلی که، جمعیت مهاجران از تعداد 164940 نفر در سال 2001 میلادی، به تعداد 308605 نفر در سال 2016 میلادی رسیده است. در شکل زیر می توانید این روند افزایشی در تعداد مهاجران وارد شده به ادمونتون کانادا را مشاهده کنید:

روند رشد جمعیت مهاجران در شهر ادمونتون کانادا از سال 2001 میلادی الی سال 2016 میلادی

کیفیت بالای زندگی در شهر ادمونتون: آیا می دانستید که قیمت اجاره مسکن در شهر ادمونتون کانادا، بسیار کمتر از هزینه مسکن در سایر شهرهای بزرگ کانادا است؟ بر اساس گزارشی که سایت edmonton journal از قیمت مسکن در شهر ادمونتون کانادا منتشر کرده است، متوسط اجاره ماهانه برای یک آپارتمان با یک اتاق خواب در ادمونتون کانادا، در حدود 910 دلار است. برخورداری از درآمدهای زیاد در کنار هزینه های کمتر زندگی در شهر ادمونتون کانادا، این شهر را به یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی تبدیل کرده است.

همچنین، جالب است بدانید که شهر ادمونتون را با عنوان “شهر فستیوال های کانادا” می شناسند. به شکلی که شهر ادمونتون به تنهایی میزبان بیش از 850 جشن و رویداد مختلف در سطح ملی و بین المللی در کشور کانادا است. خوب است بدانید که در هر سال، در حدود 8.5 میلیون نفر از منطقه ادمونتون کانادا بازدید می کنند.

وجود ورزشگاه ها و مراکز تفریحی مجهز و مدرن در شهر ادمونتون کانادا نیز، بر جذابیت های این شهر کانادایی افزوده است. آیا می دانستید که یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان در شهر ادمونتون کانادا واقع شده است؟ مرکز خرید ادمونتون غربی به عنوان پنجمین مرکز خرید بزرگ در جهان، شناخته شده است. 

همچنین، با سرمایه گذاری در ادمونتون و اقامت در این شهر کانادایی، از زیبایی های طبیعت ادمونتون نیز بهره مند می شوید. خوب است بدانید که شهر ادمونتون با برخورداری از فضاهای سبز چشم نواز، یکی از زیباترین شهرهای کانادا برای زندگی است. این منطقه با برخورداری از بیش از 20 پارک بزرگ، فضای سبزی بسیار بیشتر از پارک مرکزی در شهر نیویرک امریکا را، به بازدیدکنندگان و ساکنان خود هدیه داده است.

در حقیقت، ادمونتون کانادا از بیشترین فضای سبز در بین تمام شهرهای واقع در منطقه امریکای شمالی برخوردار است. همچنین، این شهر یکی از آفتابی ترین شهرهای کانادا نیز محسوب می شود. به شکلی که در ماه ژوئن میلادی می توانید از حدود 17 ساعت روشنایی آفتاب بهره مند شوید. با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز می توانید اطلاعات جالبی درباره شهر ادمونتون کانادا بدست آورید.

با توجه به مولفه های اقتصادی و مزایایی که برای سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا مورد اشاره قرار گرفت، می توان این گونه نتیجه گیری کرد که یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در کانادا، کلان شهر ادمونتون است. عموماَ یکی از اهداف مورد توجه برای سرمایه گذاری در کشور کانادا، دستیابی به اقامت دائم این کشور از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی است.

با ایجاد یک کسب وکار در ادمونتون کانادا و سرمایه گذاری در این منطقه، به راحتی می توانید برای اخذ اقامت دائم در کانادا نیز اقدام کنید. نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که، برای سرمایه گذاری روش های مختلفی وجود که در ادامه همین مطلب نیز به آنها اشاره شده است.

هر چند در این مطلب به طور کامل به سرمایه گذاری در ادمونتون پرداخته شده است، اما فراموش نکنید که برای ایجاد یک سرمایه گذاری مطمئن و نیز سرعت بخشیدن به روند مهاجرت، نیاز است تا بهترین روش سرمايه گذاري در ادمونتون با توجه به شرایط خاص متقاضیان انتخاب شود.

این موضوع زمانی محقق می شود که داوطلبان از تمامی شرایط و قوانین سرمایه گذاری در منطقه مورد نظر آگاهی کافی را داشته باشند. دریافت مشاوره از یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا می تواند تمام نگرانی های شما را برطرف نماید و از صرف هزینه های غیرضروری و اتلاف وقت شما نیز جلوگیری کند.

با دریافت مشاوره از یکی از کارشناسان خبره در موسسه مهاجرتی تراست، نه تنها مناسب ترین راه سرمایه گذاری ادمونتون کانادا با توجه به شرایط شما برایتان در نظر گرفته می شود، بلکه صفر تا صد کار مهاجرتی شما نیز به وسیله یکی از وکلای با تجربه در تیم تراست انجام خواهد شد. همین الان می توانید با مراجعه به سایت تراست در این لینک، یک وقت مشاوره از کارشناسان مجرب در تیم تراست دریافت کنید.

سرمایه گذاری در ادمونتون چرا با موسسه تراست؟

 • درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری و موفقیت تبدیل آن به ویزا: آمار موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در موسسه مهاجرتی تراست و در سال ‌های اخیر، بسیار چشمگیر بوده است.
 • متعهد به مشتری، مقید به نتیجه: صفر تا صد کار مهاجرت خود را با خیالی راحت به وکلا و مشاوران متعهد و مجرب تراست بسپارید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را از ما دریافت کنید.
 • دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت: تیم حرفه ای تراست افتخار دارد که از وکلای مجرب در همه مراحل مهاجرت برای انجام فرآیند مهاجرتی شما استفاده می کند.

با توجه به این موضوع که برای دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرکت در برخی از برنامه های مهاجرتی، نیاز است تا تمام داوطلبان یک طرح تجاری و یا به اصطلاح بیزینس پلن خود را ارائه دهند، مشاوره با وکلای با تجربه تراست می تواند درصد قبولی و پذیرش طرح تجاری شما را نیز افزایش دهد.

وکلای مهاجرتی تراست ضمن آگاهی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کانادا، شما را در تدوین بهترین بیزنس پلن به خوبی یاری خواهند کرد. بنابراین، شما می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره و یا پر کردن فرم ارزیابی همین الان برای ارتباط با کارشناسان ما اقدام نمایید تا از شرایط خود برای اخذ تابعیت کانادا با سرمایه گذاری مطلع کنید.

اگر علاوه بر مزیت های ذکر شده در این متن، تشنه تجارت جهانی هستید و از سرمایه گذاری در یک تجارت سود آور لذت می برید، کانادا بستری مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری خواهد بود. این کشور به دلیل ارائه روش های متنوع سرمایه گذاری و جذب مثال زدنی و کم نظیر سرمایه گذاران خارجی توانسته به یکی از مقاصد مهم تجاری تبدیل شود. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، هیچ وقت دیر نیست.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا برای سرمایه گذاری در ادمونتون مدرک زبان لازم است؟

از آنجایی که زبان انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان های رسمی در کشور کانادا شناخته می شوند، یکی از شرایطی که عموماَ در برنامه های مهاجرت به کانادا نیز در نظر گرفته می شود، ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر در زبان انگلیسی یا فرانسوی است. به عنوان مثال، برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کارآفرینی و برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی، داوطلبان با ارائه حداقل نمره تعیین شده از یکی از امتحان های معتبر زبان، می توانند از امتیاز بیشتری برای پذیرش در این برنامه ها برخوردار شوند. اما ممکن است شرایط ارائه حداقل نمره از امتحان های معتبر زبان در برنامه های مهاجرتی مختلف، با یکدیگر متفاوت باشد. به همین دلیل نیاز است تا نسبت به بررسی شرایط اعلام شده در برنامه مهاجرتی مورد نظر خود، اقدام کنید.

حداقل مدرک تحصیلی برای سرمایه گذاری در ادمونتون کدام است؟

برای سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، داوطلبان نیاز است تا نسبت به ارائه یک مدرک لیسانس و یا یک مدرک دیپلم 2 ساله از یکی از موسسات آموزش عالی در ادمونتون آلبرتا اقدام کنند. این در حالی است که برای شرکت در برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی، حداقل مدرک تعیین شده برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، مدرکی معادل با مدرک کارشناسی در نظر گرفته شده است. از آنجایی که ممکن است شرایط شرکت در برنامه های مهاجرتی با یکدیگر متفاوت باشند، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی دقیق تر از این موضوع، شرایط اعلام شده برای برنامه مهاجرتی مورد نظر خود را بررسی نمایید.

آیا می توان با سرمایه گذاری در ادمونتون اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

بله. در حقیقت، یکی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. با سرمایه گذاری در ادمونتون می توانید ضمن برخورداری از مزایای سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب وکار در یکی از اقتصادهای پویا و پیشرفته در جهان، نسبت به اخذ اقامت دائم در کانادا نیز اقدام کنید. از آنجایی که برای سرمايه گذاري در ادمونتون روش های مختلفی از طرف نهادهای دولتی در کشور کانادا در نظر گرفته شده است، پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری در ادمونتون، حتما با یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا مشورت کنید. موسسه تراست تمامی خدمات مرتبط با سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا را به شکل تخصصی در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهد. با دریافت مشاوره تخصصی در رابطه با کلیه امور مرتبط با سرمایه گذاری در کشور کانادا، می توانید انجام تمامی مراحل مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور را نیز، به موسسه مهاجرتی تراست بسپارید.   

بهترین راه سرمایه گذاری در ادمونتون کدام است؟

با سرمایه گذاری در ادمونتون از طریق هر یک از روش های در نظر گرفته شده، می توانید برای دریافت اقامت دائم در کانادا اقدام کنید. در حقیقت، هر یک از راه های سرمايه گذاري در ادمونتون برای گروهی خاص از کارآفرینان و سرمایه گذاران تعیین شده است. به شکلی که، داوطلبان سرمایه گذاری ادمونتون نیاز است تا با در نظرگیری شرایط خود، نسبت به انتخاب مناسب ترین راه برای سرمایه گذاری اقدام کنند.
چنانچه برای انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری در ادمونتون نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می توانید با یکی از کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید. وکلای مهاجرتی در تیم تراست به صورت تخصصی در زمینه امور مرتبط با مهاجرت به کشور کانادا فعالیت می کنند. با دریافت راهنمایی از یکی از وکلای رسمی مهاجرت به کانادا در تیم تراست، با خیالی آسوده برای سرمايه گذاري در ادمونتون اقدام کنید.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در ادمونتون چقدر است؟

با وجود روش های متنوع برای سرمایه گذاری در ادمونتون کانادا، شرایط شرکت در برنامه های مهاجرتی به کانادا نیز، ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای سرمایه گذاری در شهر ادمونتون از طریق برنامه ویزای استارتاپ فارغ التحصیل خارجی، داوطلبان نیاز است تا نسبت به سرمایه گذاری حداقل به اندازه 50 هزار دلار اقدام کنند.
همچنین، داوطلبان باید از توانایی مالی کافی برای اقامت در ادمونتون آلبرتا و راه اندازی یک کسب وکار نیز برخوردار باشند. به شکلی که متقاضیان می توانند از حمایت یک موسسه سرمایه گذاری کانادایی نیز برای انجام این سرمایه گذاری برخوردار شوند. این در حالی است که برای شرکت در برنامه کشاورز خود اشتغال، داوطلبان نیاز است تا حداقل مبلغی به اندازه 500 هزار دلار کانادا را برای سرمایه گذاری در منطقه ادمونتون آلبرتا در نظر بگیرند. بنابراین حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در ادمونتون، با توجه به برنامه مهاجرتی مورد نظر می تواند متفاوت باشد.

آیا امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا با سرمایه گذاری در ادمونتون وجود دارد؟

با سرمایه گذاری در ادمونتون نه تنها می توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید، بلکه می توانید همراه با همسر و فرزندان خود نیز به کانادا مهاجرت کنید. کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق یکی از مسیرهای تعیین شده برای سرمایه گذاری در کشور کانادا، نسبت به دریافت اقامت کانادا اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید