اپلای مدیریت منابع انسانی

اپلای مدیریت منابع انسانی

دنیای امروز، دنیای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ است که افراد زیادی در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف به کار در حوزه‌های متعدد مشغول می‌شوند. برای اینکه یک سازمان به اهداف خود برسد در ابتدا باید یک برنامه‌ریزی درست داشته باشد که مدیریت همه مسائل و مشکلات موجود در شرکت را در دست بگیرد.

افراد برای اینکه بدون هیچ مشکلی در کنار یکدیگر کار کنند، باید ضوابط و شرایط خاصی را بپذیرند و انجام دهند. مدیریت منابع انسانی در این مجموعه نقش بسیار مهمی دارد. از استخدام نیروهای جدید گرفته تا آموزش آن‌ها و برقراری آرامش و امنیت همه بر عهده یک مدیر منابع انسانی است.

هرساله بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی برای برترین دانشگاه‌های سراسر جهان اپلای می‌کند. در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته مدیریت منابع انسانی در اختیار شما قرار دهیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای مدیریت منابع انسانی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته مدیریت منابع انسانی

رشته مدیریت منابع انسانی که به‌اختصار به آن منابع انسانی نیز گفته می‌شود، رویکردی استراتژیک و مدیریتی برای افراد حاضر در یک شرکت یا سازمان است، به‌گونه‌ای که این شیوه مدیریتی به رونق کسب‌وکار در آن مجموعه کمک کند. مدیریت منابع انسانی در درجه اول روی مدیریت افراد درون سازمان‌ها تمرکز می‌کند و از طرفی دیگر مسئول نظارت بر مدیریت پاداش کارکنان، حقوق و مزایای آن‌ها، ارزیابی عملکرد آن‌ها و نظارت بر دیگر بخش‌هاست.

هدف کلی از تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی این است که یک سازمان از طریق متخصصانی درزمینه مدیریت به اهداف خود دست یابد. آن‌ها می‌توانند در پیدا کردن، جذب، آموزش، افزایش کارکنان، حفظ روابط و یا مزایای کارکنان تخصص داشته باشند. مدیریت منابع انسانی جزء ضروری تمام سازمان‌های تجاری است.

متخصصان منابع انسانی نه‌تنها باید همیشه با قوانین اشتغال و بیمه‌نامه‌ها آشنا باشند بلکه باید روابط بین کارکنان مجموعه را به‌گونه‌ای مدیریت کند که مشکلی در سازمان به وجود نیاید. برنامه‌ریزی، هماهنگی نیروهای کار در یک سازمان، ارائه مشاوره به آن‌ها، نظارت بر کار آن‌ها و دیگر وظایف از مهم‌ترین کارهایی است که یک مدیر منابع انسانی انجام می‌دهد. در جدول زیر به برخی از مهم‌ترین وظایف کلی مدیر منابع انسانی اشاره می‌شود.

وظیفهتوضیحات
حمایت از استراتژی سازمانیمسیری که یک شرکت برای اهداف خود طی می‌کند، نگرانی‌هایی را به همراه خواهد داشت که برای حل این مشکلات، استراتژی‌های مختلفی را برای شرکت در نظر می‌گیرند. یکی از وظایف مدیر منابع انسانی حمایت از این استراتژی‌ها و اصلاح آن‌ها در صورت لزوم است.
استخدام نیروی انسانی واجد شرایطدر نظر گرفتن چهارچوب و مقررات ویژه‌ای برای استخدام کارکنان نیز یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف مدیر منابع انسانی است به‌گونه‌ای که شرکت با کمبود نیرو مواجه نشود.
پرورش استعدادهادر اختیار گذاشتن فرصت‌های پیشرفت برای کارکنان به‌گونه‌ای که برای رسیدن به اهداف شرکت مؤثر باشد.
آشنایی با قوانین استخدامآشنایی با قوانین و مقرراتی که هرساله برای استخدام کارکنان وضع می‌شود. مدیر منابع انسانی باید کاملاً به این مسائل آشنا باشد تا دچار تخلف نشود.
پاداش و ارائه دیگر مزایاشناسایی افرادی که در پیشرفت و ترقی سازمان نقش دارند از مهم‌ترین وظایف مدیر منابع انسانی است.
به حداقل رساندن خطرات در محل کارفراهم آوردن یک بستر ایمن برای کارکنان یکی از مهم‌ترین وظایف مدیر منابع انسانی است. کاهش عوامل خشونت برانگیز در محل کار، دسترسی آسان کارمندان به پله‌های اضطراری در مواقع خطر و استفاده از تجهیزات مناسب برای محافظت در برابر آسیب‌ها از مهم‌ترین وظایف این متخصصان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

همچنین بخوانید: رشته‌ های پر طرفدار در کانادا

در مورد رشته مدیریت منابع انسانی

اپلای رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

افرادی که قصد ورود به مشاغل مربوط به مدیریت منابع انسانی را دارند، حداقل به مدرک کارشناسی رشته مدیریت منابع انسانی نیاز پیدا می‌کنند. برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها افرادی که مدارک بالاتری مانند کارشناسی ارشد و دکتری دارند را استخدام می‌کنند. برخی از دانشگاه‌ها به‌جز ارائه مدارک اصلی دانشگاهی، گواهی‌های مختلفی را نیز برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. اگرچه داشتن این گواهی‌ها برای ورود به مشاغل مدیریت منابع انسانی ضروری نیست اما برای فرد در این زمینه بسیار کمک‌کننده است تا بتواند از رقبای خود پیشی بگیرد.

همچنین بخوانید: مشاوره اپلای، تاثیر مقاله بر اپلای و اپلای با معدل پایین

ادامه تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در رشته مدیریت منابع انسانی را دارید در ابتدا باید با فرهنگ کشور موردنظر خود آشنایی داشته باشید. به‌عنوان‌مثال عقاید و سبک زندگی آن‌ها در نظر بگیرید، مخصوصاً اگر می‌خواهید برای کار هم در آن کشور بمانید.

نکته دیگر این است که حتماً هزینه تحصیلی دانشگاه موردنظرتان را بررسی کنید برخی از کشورها مانند آلمان شهریه بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند یا اینکه در دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه نیویورک تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

شرایط آب و هوایی کشور موردنظر نیز یکی دیگر از عواملی است که قبل از تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور باید آن را در نظر بگیرید. به‌عنوان‌مثال اگر کشوری که اکنون در آن زندگی می‌کنید گرمسیر است به‌سختی می‌توانید در کشوری زندگی کنید که سردسیر باشد.

گرایش های رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

حوزه کاری رشته مدیریت منابع انسانی گاهی چنان پیچیده است که تنها وجود یک مدیر منابع انسانی در یک مجموعه کافی نیست و شرکت به افراد متخصصی در گرایش‌های خاصی نیاز دارد. رشته مدیریت منابع انسانی به گرایش‌های مختلفی در حوزه دانشگاهی تقسیم نمی‌شود! اما خود این رشته از بخش‌های تخصصی تشکیل‌شده که افراد می‌توانند در یکی از این حوزه‌ها فعالیت داشته باشند. در حقیقت این بخش‌ها تنها شیوه‌های مختلف استراتژی به کار گرفته‌شده در این رشته هستند نه اینکه فرد به‌طور خاص در این گرایش تحصیل کند.

مسئولیتتوضیحات
برنامه‌ریزی منابع انسانیمدیران منابع انسانی، مسئول برنامه‌ریزی و دستیابی به اهداف یک سازمان هستند. ‌آن‌ها معمولاً به شناسایی، آماده‌سازی و اجرای اهداف کسب‌وکار با مدیران اجرایی می‌پردازند. این مشارکت فعال در برنامه‌ریزی، مدیران منابع انسانی را قادر می‌سازد تا درک کاملی از فعالیت‌های موردنیاز برای حمایت از رشد شرکت داشته باشند. نقش مدیران منابع انسانی، شامل تجزیه‌وتحلیل نتایج عملکردهای مختلف سازمان برای رسیدن به یک هدف کلی است.
تجزیه‌وتحلیل و طراح مشاغلبرنامه‌ریزی منابع انسانی مستلزم واگذاری منابع مناسب در دسترس کارکنان است. به‌گونه‌ای که شرکت یا سازمان موردنظر در یک مسیر مشخص یعنی رسیدن به هدف آن سازمان قرار گیرد. از دیگر وظایف رشته مدیریت منابع انسانی، تحلیل مشاغل است که شامل شرح شغل موردنظر، تعیین جایگاه کارمندان در یک سازمان، مشخص نمودن اینکه کدام کارمند چه گزارشی را تهیه کند، در اختیار گذاشتن منابع موردنیاز در دسترس افراد، تعیین حقوق و مزایا و تشویق‌های مالی برای کارکنان است.
استخدام کارمندانپیدا کردن و استخدام کارمندان مناسب یک فرایند بسیار پیچیده است. یکی دیگر از وظایف مدیران منابع انسانی در این زمینه، تهیه فهرستی از الزامات موردنیاز برای استخدام شغلی در شرکت است تا افراد با توجه به توانمندی‌های خود و الزامات شرکت موردنظر، شانس خود را برای استخدام در یک سازمان امتحان کنند. دانشجویان مدیریت منابع انسانی در طول تحصیل خود با فرایند و نحوه چگونگی مصاحبه با متقاضیان کار آشنا می‌شوند تا بتوانند بهترین گزینه ممکن را برای شرکت موردنظر استخدام کنند.
آموزشاستخدام نیروی کار تنها نیمی از مسئولیت مدیر منابع انسانی است. نیم دیگر آن مربوط به آموزش افرادی است که در شرکت استخدام‌شده‌اند. مسلماً نیروهای تازه‌وارد نیاز به آموزش‌های ویژه‌ای برای کار در بخش‌های مختلف دارند که وظیفه آموزش به این افراد جزء حوزه تخصصی مدیر منابع انسانی است و درصورتی‌که شخص نتواند از عهده وظایف خود بربیاید مسئول آن مدیر منابع انسانی خواهد بود.
طراحی کاریکی دیگر از مهم‌ترین وظایف رشته مدیریت منابع انسانی طراحی کار است به‌عبارت‌دیگر این حوزه بیشتر حالت برنامه‌ریزی برای مجموعه را دارد. برنامه‌ریزی و طراحی کار باید به‌گونه‌ای باشد که همه کارمندان رأس ساعت مشخصی در شرکت حضور یابند، استراحت کنند و وظایف خود را به اتمام برسانند. حتی گاهی ممکن است مدیر منابع انسانی قوانینی را برای شرکت وضع کند که همه از این قوانین تبعیت کنند.
بررسی عملکرد کارمندانبررسی عملکرد تمامی اعضای مجموعه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای افزایش مهارت‌های کارمندان و بررسی سوابق عملکرد کارکنان یکی دیگر از وظایف اصلی مدیر منابع انسانی است. ۹۳ درصد از کارکنان بر این باور هستند که اولویت اصلی آن‌ها، به‌کارگیری روش‌های کارآمد برای رشد و پیشرفت کاری آن‌ها است. به همین علت یکی دیگر از وظایف مدیر منابع انسانی، فراهم کردن فرصت‌های یادگیری و عوامل مؤثر بر موفقیت و رشد کارمندان است.
حفظ فرهنگ و فرهیختگی در کارشما به‌عنوان یک مدیر منابع انسانی وظیفه حفظ فرهیختگی در کار را بر عهده‌دارید. کارکنان از همان ابتدای ورود به شرکت باید با اهداف در نظر گرفته‌شده سازمان آشنا باشند و برای رسیدن به این اهداف باید تلاش کنند. علاوه بر این، عملکرد یک فرد تا حدی زیادی به محیطی که در آن کار می‌کند بستگی دارد؛ بنابراین یکی دیگر از وظایف مدیر منابع انسانی، برقراری آرامش در کار و دور کردن عوامل استرس‌زا برای کارمندان است.
حل‌وفصل درگیریافراد مختلف در یک سازمان ممکن است از قسمت‌های مختلف شهر با فرهنگ‌های مختلفی در این سازمان کار کنند به همین علت گاهی ممکن است بر سر مسائلی باهم اختلاف‌نظر داشته باشند. یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف مدیر منابع انسانی حل‌وفصل این دعواها و اختلاف‌نظرها است به‌گونه‌ای که کاملاً بی‌طرفانه مسئله را برطرف کند. حتی گاهی در موارد ضروری، مدیر منابع انسانی این اختیار را دارد که کارمند یا کارمندان مشکل‌ساز را اخراج کند.
اطمینان از سلامت و ایمنی کارکنانپایه و اساس هر شرکت، کارکنان آن شرکت هستند و این افراد در صورتی می‌توانند بهترین خدمات خود را ارائه بدهند که هم ازنظر ذهنی و روحی و هم ازنظر جسمی سالم و تندرست باشند. به همین علت مدیر منابع انسانی باید سلامت کارمندان مجموعه را تضمین کند. حتی گاهی ممکن است لازم باشد مدیر منابع انسانی یک پزشک برای شرکت استخدام کند یا اینکه برای کارمندان کارگاه‌های مخصوص آموزشی ایمنی آتش‌نشانی را در نظر بگیرد. غذایی که برای کارکنان تهیه می‌شود نیز باید ازنظر بهداشتی بررسی شوند.
پاداشدرنهایت مدیر منابع انسانی باید کارمندان ممتاز و برجسته شرکت را شناسایی کنند تا از کارمندان برتر تقدیر و تشکر شود. این پاداش بستگی به بودجه شرکت ممکن است به‌صورت نقدی، اهدای یک هدیه و یا حتی ترفیع شغلی و ارائه تقدیرنامه باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

گرایش های رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

بورسیه رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

بورسیه‌های تحصیلی یا کمک‌هزینه‌های دانشجویی از راه‌های مختلف تأمین می‌شوند که می‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌گذاران، مددکاران یا مؤسسات مالی در اختیار دانشجویان واجدالشرایط قرار گیرند. لازم به ذکر است که درهرصورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجدالشرایط قرار گیرد.

شاید این سؤال پیش بیاید که این بورسیه‌ها به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور بیشتر بخوانید.

در پاسخ به چند نوع بورسیه اشاره خواهیم کرد:

 • بورسیه‌های ورودی به دانشجویان جدیدالورود تعلق می‌گیرد و معمولاً بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن‌ها اعطا می‌شود.
 • بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام برمی‌دارند.
 • بورسیه‌های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می‌پردازند. مبلغ خوب و قابل‌توجهی نصیب دانشجویانی می‌شود که در کنار اساتید به تحصیل می‌پردازند و دانشجویان می‌توانند برای هزینه‌های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب کنند.
 • بورسیه‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره‌وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت‌اند. این کارها به صورتی برنامه‌ریزی می‌شوند که به درس دانشجو لطمه‌ای وارد نشود. لازم به ذکر است که دانشجو در روزهای تعطیل حتی می‌تواند به‌صورت تمام‌وقت کارکرده و حقوق کار تمام‌وقت را کسب کند.
 • بورسیه‌های تشویقی گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

درصورتی‌که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه‌ها، کمک‌هزینه‌های تحصیلی یا حتی وام‌های دانشجویی در رشته مدیریت منابع انسانی مطلع شوید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه موردنظر خود مراجعه کرده و از بورسیه‌های مربوط به این رشته‌ مطلع شوید. همچنین سایت‌هایی طراحی‌شده‌اند که شما می‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ی تحصیلی موردنظر از بورسیه‌های رشته‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌های رشته مدیریت منابع انسانی به سایت‌های www.scholarships.com، scholarshipportal و careeronestop  مراجعه کنید.

بورسیه رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

دانشگاه های برتر رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که داوطلبان باید آن را در نظر بگیرند. بسیاری از کارفرمایان ترجیح می‌دهند افرادی را استخدام کنند که علاوه برداشتن دانش بالا و مهارت‌های عالی در مدیریت منابع انسانی، از یک دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیل شوند. در جدول زیر به لیستی از برترین دانشگاه‌های موجود در رشته مدیریت منابع انسانی اشاره‌شده است.

بیشتر بدانید: دانشگاه های کانادا، رنکینگ دانشگاه های کانادا و ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه پردودانشگاه پردو یکی از برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت منابع انسانی است. این دوره به‌صورت ۱۸ ماهه و بیشتر حول محور موضوعات روابط صنعتی، مشاوره، سرمایه انسانی و بخش غرامت و پاداش تمرکز دارد. دانشجویان رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع کارشناسی دانشگاه پردو باید در پایان‌ترم آخر خود یک پروژه در رابطه با یکی از موضوعات مربوط به این رشته را ارائه دهند.
دانشگاه دریکدانشگاه دریک، یک دوره جامع و کامل آنلاین را در رشته مدیریت منابع انسانی در حوزه‌های یادگیری و فناوری، طراحی و توسعه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. آموزش رشته مدیریت منابع انسانی در دانشگاه دریک، دانشجویان را برای ورود به حوزه‌های مدیریت در سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری آماده می‌کند.
دانشگاه ای اند ام تگزاس (A & M)یکی از مزایای تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در دانشگاه ای اند ام (A & M) شهریه مقرون‌به‌صرفه دانشگاه است و این امر خود عامل مؤثری در جذب متقاضیان علاقه‌مند به تحصیل در این رشته است. مهم‌ترین مهارت‌ها و دوره‌هایی که در رشته مدیریت منابع انسانی بررسی می‌شوند، تغییر و توسعه‌سازمانی و مدیریت کارکنان سازمان است. برنامه تحصیلی این دانشگاه به‌صورت تمام‌وقت ارائه می‌شود و کارآموزی حرفه‌ای را در تابستان در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دانشجویان می‌توانند در مدت ۱۶ ماه این دوره تحصیلی را به اتمام برسانند.
دانشگاه نیویورکدانشگاه نیویورک مقطع کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی را با استفاده از اصول مدیریتی روز دنیا در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دانشجویان در این دوره با مدیریت سرمایه انسانی، اثربخشی سازمانی، مدیریت استعدادهای درخشان سازمان و آموزش و استخدام کارکنان به‌صورت تخصصی آشنا می‌شوند. خوشبختانه بیش از ۹۵ درصد از فارغ‌التحصیلان رشته مدیریت منابع انسانی دانشگاه نیویورک در عرض ۶ ماه بعد از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار می‌شوند.
دانشگاه تگزاس در آرلینگتوندانشگاه تگزاس در آرلینگتون آموزش رشته مدیریت منابع انسانی را در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت پاره‌وقت و تمام‌وقت ارائه می‌دهد. دانشجویان جدید در طول پاییز، بهار و تابستان ثبت‌نام می‌شوند. دانشجویان در طول تحصیل خود با طیف گسترده‌ای از موضوعات مختلف در این حوزه مانند‌ آموزش کارکنان، قوانین منابع انسانی و سایر موضوعات آشنا می‌شوند.
دانشگاه پپردایندانشگاه پپرداین یکی از مشهورترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی است که این برنامه را در مدت ۱۲ ماه برای دانشجویان ارائه می‌دهد. دوره کارآموزی این دانشگاه نیز اهمیت زیادی برای تجربه کاری و رزومه دانشجویان قائل است.
دانشگاه بپتیست هیوستوندانشگاه بپتیست هیوستون یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین دانشگاه‌های موجود برای تحصیل در کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی به شمار می‌رود که هر دو گزینه تحصیل در دانشگاه و تحصیل به‌صورت ‌آنلاین را در اختیار دانشجویان قرار داده است. دانشجویان در این دانشگاه با موضوعات مختلفی در رشته مدیریت منابع انسانی آشنا می‌شوند.
دانشگاه تنسیمتخصصان مدیریت منابع انسانی تصمیم‌های مهمی را در حوزه کسب‌وکار می‌گیرند به‌گونه‌ای که بتوانند در روند رسیدن به اهداف شرکت مؤثر باشند. دانشگاه تنسی آموزش کارشناسی ارشد رشته مدیریت منابع انسانی را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و با استفاده از تکنیک‌های آموزشی روز دنیا ارائه می‌دهد. این دانشگاه متقاضیان را پاییز هرسال ثبت‌نام می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

ازآنجایی‌که هر کشور، دارای قوانین و مقررات خاص خودش است، روند اخذ ویزا و الزامات و شرایط آن‌هم با یکدیگر فرق می‌کند. دانشجویان تا زمانی که به‌طور قطعی در دانشگاه موردنظرشان پذیرش نشده باشند نمی‌توانند برای ویزای تحصیلی اقدام کنند. آنچه در اخذ ویزا اهمیت دارد این است که فرد تمامی این مراحل را به‌درستی انجام دهد چراکه هرگونه خطا و اشتباه در این مراحل و یا ناقص بودن مدارک می‌تواند منجر به بازماندن شما از تحصیل شود. انتخاب یک تیم مشاوره مجرب در این زمینه شما را در این مسیر یاری می‌کند تا بتوانید به‌آسانی ویزای خود را دریافت کنید.

همچنین بخوانید: ویزای تحصیلی چیست

 موسسه مهاجرتی تراست با داشتن سال‌ها تجربه در این زمینه شما را در این مسیر یاری می‌کند. توجه داشته باشید کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید کاملاً با روحیات شما سازگار باشد و آشنایی نسبی با فرهنگ مردمان آن کشور داشته باشید.

درباره ویزای تحصیلی کانادا، تمدید ویزای تحصیلی کانادا و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

مراحل و مدارک زیر به‌صورت کلی برای اخذ ویزا آورده شده‌اند:

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به‌صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ موردنظر (در اینجا رشته‌ مدیریت منابع انسانی)
 • همراه داشتن نامه‌ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی ازجمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور موردنظر با حداقل نمره‌ی موردنیاز
 • پرداخت هزینه‌ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوءپیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ‌شده‌اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکرشده در قسمت بالا به‌صورت کلی در نظر گرفته‌شده‌اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

درباره تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

اپلای رشته مدیریت منابع انسانی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

اپلای رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

مدرک کارشناسی مدیریت منابع انسانی یک برنامه ۴ ساله است که جنبه‌های مختلفی از این رشته را دربرمی گیرد. افرادی که قصد اپلای در این رشته را دارند باید حتماً دوره تحصیلی دبیرستان را به اتمام رسانده باشند. حداقل مدرک موردنیاز برای ورود به مشاغل مدیریت منابع انسانی، مدرک کارشناسی است به همین علت این مقطع از محبوبیت زیادی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: چگونه اپلای کنیم، اصطلاحات اپلای و اپلای بدون مدرک زبان

گزینه های در دسترس برای تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع کارشناسی:

 • مدرک کارشناسی علوم انسانی
 • لیسانس علوم (کارشناسی) مدیریت منابع انسانی
 • لیسانس مدیریت کسب‌وکار (BBA) در مدیریت منابع انسانی (Bachelor of Business Administration)

دوره یا دوره‌هایی که برای تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در آن شرکت می‌کنید، ممکن است بسته به دانشگاه موردنظرتان با یکدیگر متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال شما در دوره‌ی BBA کلاس‌های کسب‌وکار، حسابداری، امور مالی، آمار، بازاریابی و سیستم‌های اطلاعاتی را مطالعه خواهید کرد.

همچنین بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا

مدرک کارشناسی مدیریت منابع انسانی حوزه‌های زیر را پوشش می‌دهد:

 1. استخدام نیروی‌های کار
 2. اصول و شیوه‌های مدیریت منابع انسانی
 3. مدیریت و ارزیابی عملکرد کارکنان
 4. آشنایی با قوانین اشتغال
 5. طراحی سازمان در محیط کار
 6. علوم رفتاری

مدرک کارشناسی رشته مدیریت منابع انسانی فرصت‌های شغلی مختلفی را می‌تواند برای فارغ‌التحصیلان این رشته فراهم کند مانند:

 1. مدیر منابع انسانی عمومی
 2. مدیر روابط کار
 3. مدیر آموزش و توسعه
 4. مدیر هماهنگ‌کننده
 5. مدیر منابع انسانی کل
 6. مدیر استخدام کارکنان

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

اپلای رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

مدرک کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی یکی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است که حدوداً ۱ تا ۲ سال به طول می‌انجامد. برنامه کارشناسی ارشد این رشته بر مفاهیم مدیریتی، تئوری‌ها و استراتژی‌های مختلف مدیریتی متمرکز است.

بیشتر بخوانید: اپلای برای ارشد و اپلای برای ارشد مجدد

گزینه های موجود برای تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع کارشناسی ارشد:

 • کارشناسی ارشد علوم انسانی در رشته مدیریت منابع انسانی و یا موضوعات مرتبط با آن
 • کارشناسی ارشد مدیریت کسب‌وکار (MBA) در مدیریت منابع انسانی

حوزه‌هایی که در این رشته موردبررسی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر است:

 1. رفتار و طراحی سازمانی
 2. مدیریت استراتژیک
 3. اصول اخلاقی
 4. قانون اشتغال و کار
 5. تغییر سازمانی
 6. انتخاب و استخدام
 7. جبران خسارت
 8. آشنایی با روابط بین کارمندان
 9. آموزش نیروهای کار

به گفته BLS (اداره آمار کار)، پیش‌بینی‌شده است که اشتغال مدیران منابع انسانی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ رشد ۱۳ درصدی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

اپلای رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع دکتری در خارج از کشور

دوره تحصیلی دکترای مدیریت منابع انسانی، بین ۴ تا ۷ سال به طول می‌انجامد و بیشتر مناسب افرادی است که علاقه‌مند به تدریس در دانشگاه‌ها یا انجام تحقیقات تخصصی در حوزه مدیریت منابع انسانی هستند. دانشجویان بعد از گذراندن دوره‌های درسی مانند آمار، روش‌های تحقیق و استراتژی‌های عملی، تحقیقات گسترده‌ای را در بخش‌های توسعه نیروهای کار، رهبری سازمانی، روابط کار و مدیریت منابع انسانی انجام می‌دهند. فارغ‌التحصیلان از این مقطع یا به‌عنوان محقق مشغول به کار می‌شوند یا در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند.

بیشتر بخوانید: اپلای برای دکتری و اپلای برای پست داک

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

اپلای رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع دکتری در خارج از کشور

مدارک موردنیاز برای اپلای رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

مدارک موردنیاز برای اپلای در رشته مدیریت منابع انسانی بسته به کشور و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید متفاوت است. برخی از دانشگاه‌ها صرفاً سوابق تحصیلی را بررسی می‌کنند و برخی دیگر از دانشگاه‌ها سختگیری زیادی برای پذیرش دانشجویان دارند و برای ثبت‌نام دانشجویان یک آزمون ورودی می‌گیرند و درصورتی‌که قبولی، دیگر شرایط را بررسی می‌کنند.

همچنین بخوانید: مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

لیست زیر، مدارک کلی اپلای در رشته مدیریت منابع انسانی را نشان می‌دهد اما مدارک تخصصی‌تر و الزامات لازم را می‌توانید از سایت دانشگاه موردنظر خود بررسی کنید.

 • رشته و دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه موردنظرتان را در سایت دانشگاه پرکنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتماً یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه‌نامه نیاز دارید.
 • درصورتی‌که رزومه کاری دارید حتماً مدارک آن را ارسال کنید.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • مدرک زبان معتبر کشور موردنظر با حداقل نمره موردنیاز را ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده‌اید را ارسال کنید.
 • آخرین مدرک تحصیلی‌تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

همچنین بخوانید: تمکن مالی ویزای کانادا

بازار کار رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

طبق بررسی‌های صورت گرفته رشته مدیریت منابع انسانی جزء رشته‌های پردرآمد حوزه‌های مدیریتی به شمار می‌رود و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد تقریباً بیشتر مدیران منابع انسانی از شغل خود رضایت دارند. یکی از دلایل محبوبیت رشته مدیریت منابع انسانی این است که این حوزه به‌هیچ‌عنوان خسته‌کننده نیست! چراکه فعالیت‌ها و وظایف افراد در این زمینه بسیار متنوع است. مدیران منابع انسانی در طول روز با افراد زیادی در ارتباط هستند و همین مورد سبب می‌شود که از رشته خود خسته و دل‌زده نشوند.

حوزه کاری مدیران منابع انسانی در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف سازمان‌های دولتی و خصوصی است و آن‌ها می‌توانند در طیف گسترده‌ای از وظایف سازمان فعالیت داشته باشند.

بیشتر بخوانید: کار در کانادا ، قانون کار کانادا و کاریابی در کانادا

بازار کار رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور

میانگین درآمد رشته مدیریت منابع انسانی در دیگر کشورها

سایت salary expert، یکی از معروف‌ترین سایت‌های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم‌ترین درآمد کشورها را در رشته مدیریت منابع انسانی نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که این سایت هرروز اطلاعات خود را به‌روزرسانی می‌کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. درصورتی‌که به اطلاعات حقوق و درآمدها به‌صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات موردنیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: مشاغل پردرآمد در کانادا و درآمد در کانادا

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در اتریشمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: 17 یورو
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: 859 یورو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) 526, 26 یورو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) 42,629 یورو   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در استرالیامیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۳۱ دلار
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱,۵۵۲ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۸,۰۱۶ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی‌ باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۷,۱۶۳ دلار   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در باهامامیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۵ دلار
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۷۴۱ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۲,۹۵۲ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی ‌باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۶,۸۸۶ دلار   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در بلغارستانمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۹ لو
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۴۴۰ لو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۳,۸۵۰ لو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۲,۲۵۷ لو  
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در بلاروسمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۳ روبل
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱۵۱ روبل
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴,۷۳۶ روبل
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷,۶۱۱ روبل   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در برمودامیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲۱ دلار
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱,۰۵۹ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۲,۸۰۷ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۲,۷۲۲ دلار    
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در کانادامیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲۹ دلار
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱,۴۴۲ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۴,۵۶۰ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۱,۶۱۱ دلار   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در چینمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۷۸ یوان
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۳,۹۳۶ یوان
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲۲,۹۱۶ یوان
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹۷,۵۳۲ یوان  
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در کاستاریکامیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۳,۹۸۶ کولون
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۲۰۱,۴۸۱ کولون
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶,۲۶۵,۱۳۱ کولون
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰,۰۶۸,۳۵۴ کولون   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در جمهوری چکمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲۱۱ کرونا
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱۰,۶۴۲ کرونا
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۲۸,۶۲۲ کرونا
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۲۸,۱۱۲ کرونا   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در مراکشمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۳۷ درهم
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱,۸۷۰ درهم
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۸,۰۰۰ درهم
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۳,۲۰۸ درهم 
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در مصرمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۳۷ پوند
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱,۸۵۴ پوند
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۸,۰۸۹ پوند
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۳,۳۵۲ پوند
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در نیوزیلندمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲۶ دلار
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱,۳۰۶ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۰,۳۹۳ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۴,۹۱۳ دلار  
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در فنلاندمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۷ یورو
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۸۷۵ یورو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۶,۹۹۹ یورو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۳,۳۸۸ یورو   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در فرانسهمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۷ یورو
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۸۳۵ یورو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵,۷۹۸ یورو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۱,۴۵۹ یورو   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در گرجستانمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۴ لاری
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۶۹۵ لاری
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۱,۸۸۹ لاری
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۵,۱۷۸ لاری    
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در پرتغالمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۹ یورو
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۴۷۱ یورو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۴,۵۲۳ یورو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۳,۳۴۰ یورو  
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در پاکستانمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۵۰۵ روپیه
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۲۵,۵۲۳ روپیه
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۰۱,۴۱۷ روپیه
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۲۸۷,۹۱۵ روپیه  
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در مجارستانمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲,۴۲۴ فورینت
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱۲۲,۵۲۸ فورینت
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۷۹۰,۸۲۴ فورینت     میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶,۰۹۲,۰۲۹ فورینت   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در اوکراینمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۰۷ گریونا
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۵,۴۲۱ گریونا
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۷۰,۲۲۵ گریونا
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۷۳,۵۵۹ گریونا   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در ایالات‌متحده‌ عربیمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۵۸ درهم
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۲,۹۱۱ درهم
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۰,۳۸۲ درهم
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۵,۲۴۹ درهم   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در ایالات‌متحده‌ آمریکامیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲۸ دلار
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱,۳۹۲ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۳,۰۲۲ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۹,۱۳۸ دلار   
 میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در کره‌ جنوبیمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۵,۷۱۸ وون
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۷۹۴,۴۵۵ وون
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۴,۶۷۲,۷۸۹ وون
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۹,۶۵۰,۳۰۹ وون  
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در سوئدمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۶۲ کرون
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۸,۱۷۲ کرون
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵۲,۳۲۹ کرون
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۰۵,۵۰۵ کرون    
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در سنگاپورمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲۵ دلار
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱,۲۷۲ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۹,۴۶۴ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۳,۴۲۰ دلار   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در فیلیپینمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۸۷ پزو
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۹,۴۵۹ پزو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۹۴,۷۷۱ پزو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۷۳,۷۱۱ پزو    
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۷۱ راند
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۸,۶۵۷ راند
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۶۹,۷۷۷ راند
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۳۳,۵۴۴ راند   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در مکزیکمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱۰۱ پزو
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۵,۰۹۳ پزو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۵۷,۹۸۶ پزو
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۵۳,۸۹۱ پزو   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در ژاپنمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲,۳۴۰ ین
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۱۱۸,۲۸۵ ین
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۶۴۹,۱۴۸ ین
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵,۸۶۴,۳۵۰ ین
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در قزاقستانمیانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۱,۲۷۳ تنگه
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه‌کاری: ۶۴,۳۵۱ تنگه
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲,۰۱۱,۳۴۲ تنگه    
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی باتجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳,۲۳۲,۳۲۰ تنگه  

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب‌های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه‌ی ما در موسسه‌ی مهاجرتی تراست با سال‌ها تجربه درزمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند.

برای اطلاعات بیشتر لینک‌های مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا بخوانید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

رشته مدیریت منابع انسانی چیست؟

رشته مدیریت منابع انسانی که به‌اختصار به آن منابع انسانی نیز گفته می‌شود، رویکردی استراتژیک و مدیریتی برای افراد حاضر در یک شرکت یا سازمان است، به‌گونه‌ای که این شیوه مدیریتی به رونق کسب‌وکار در آن مجموعه کمک کند. مدیریت منابع انسانی در درجه اول روی مدیریت افراد درون سازمان‌ها تمرکز می‌کند و از طرفی دیگر مسئول نظارت بر مدیریت پاداش کارکنان، حقوق و مزایای آن‌ها، ارزیابی عملکرد آن‌ها و نظارت بر دیگر بخش‌هاست.

مدارک مورد نیاز برای اپلای مدیریت منابع انسانی چیست؟

مدارک مورد نیاز شامل مدارک هویتی مانند پاسپورت و ترجمه شناسنامه فرد هستند. در این رشته و مقطع کارشناسی باید مدارک ریز نمرات ترجمه شده، مدرک دبیرستان و مدرک زبان ارائه شود. از جمله مهم‌ترین مدارک برای مقاطع بالاتر نیز توصیه نامه دانشگاهی، انگیزه نامه، سوابق علمی قابل توجه و رزومه شغلی و تحصیلی است.
در رشته مدیریت منابع انسانی ممکن است بعضی از دانشگاه‌ها نمره آزمون GMAT را نیز درخواست کنند که برای اطلاع از آن می‌توانید وب سایت دانشگاهی را بررسی کنید.

نکات مهم اپلای مدیریت منابع انسانی چیست؟

بهترین کار این است که پس از انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر، سری به وب سایت آن بزنید. در واقع، تمامی مدارک مورد نیاز در وب سایت دانشگاه بیان شده است و بهتر است به دقت آن‌ها را آماده کنید. مدارک شما باید به صورت ترجمه شده آماده شوند و براساس اعلام دانشگاه باید به حداقل‌‌های مورد نیاز در مورد نمره زبان نیز دقت کنید. آماده کردن انگیزه نامه و توصیه نامه نیز از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز است که روند اپلای را سرعت خواهد بخشید.

آیا برای اپلای مدیریت منابع انسانی و پذیرش در آن داشتن مدرک زبان الزامی است؟

رشته مدیریت منابع انسانی از جمله رشته‌هایی است که مدرک زبان اهمیت بالایی در آن دارد. در واقع، به دلیل تعامل بهتر با نیروی کار و سایر افراد بهتر است سطح خوبی از زبان را داشته باشید. برای اپلای در این رشته با بررسی وب سایت دانشگاهی می‌توانید از آزمون‌های مورد قبول دانشگاه مطلع شوید. معمولا مدارک تافل و آیلتس در تمامی دانشگاه‌ها مورد قبول هستند. در صورت ارائه نمرات بهتر نسبت به حداقل‌ها مطمئنا روند پذیرش نیز به صورت بهتری طی خواهد شد.

آیا داشتن سوابق شغلی و سوابق پژوهشی در اپلای مدیریت منابع انسانی تاثیری دارد؟

داشتن سابقه کاری برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از مهم‌ترین نکات است. در این رشته بهتر است سوابق پژوهشی نیز برای مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه شود. باید اشاره کرد که کمیته پذیرش دید بهتری به رزومه‌هایی دارد که در آن سوابق شغلی و سوابق پژوهشی عنوان شده است.

انگیزه نامه و توصیه نامه چه نقشی در اپلای منابع انسانی دارد؟

نوشتن انگیزه نامه از جمله مهم‌ترین مدارکی است که می‌توانید با استفاده از آن علاقه خود به حوزه علمی مورد نظر را نشان دهید. همچنین، این مدرک نشان دهنده اهداف تحصیل شما است. در کنار این مدرک، توصیه نامه دانشگاهی نیز نشان دهنده اعتبار علمی شما است که نقش مهمی در پذیرش دارد.

بازار کار رشته مدیریت منابع انسانی در خارج از کشور به چه شکل است؟

رشته مدیریت منابع انسانی از جمله بهترین رشته‌های دانشگاهی در سال‌های آینده است. براساس آمار معتبر، این رشته در سال‌های آینده دارای تقاضای شغلی بسیاری است و جزو بهترین رشته‌ها از نظر تعداد موقعیت‌های شغلی و درآمد است. در این بین کشورهای پیشرفته‌ای مانند کانادا از بهترین مقاصد برای تحصیل و ادامه شغل در این حوزه شغلی است.

میانگین حقوق مدیران منابع انسانی در کانادا چقدر است؟

میانگین حقوق مدیر منابع انسانی در هر ساعت: ۲۹ دلار 
میانگین درآمد مدیر منابع انسانی از ساعات اضافه کاری: ۱,۴۴۲ دلار
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۴,۵۶۰ دلار   
میانگین حقوق مدیر منابع انسانی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۱,۶۱۱ دلار

وظایف کلی مدیران منابع انسانی چیست؟

در رشته مدیریت منابع انسانی، این مدیران وظایف مختلفی دارند که برخی از این وظایف به شرح زیراند:
– حمایت از استراتژی سازمانی
– استخدام نیروی انسانی واجد شرایط
– پرورش استعدادها
– آشنایی با قوانین استخدام در هرسال
– پاداش و ارائه دیگر مزایا
– به حداقل رساندن خطرات در محل کار و فراهم آوردن بستری ایمن برای کار

دانشگاه‌های برتر در رشته مدیریت منابع انسانی کدام اند؟

– دانشگاه پردو
– دانشگاه دریک
– دانشگاه ای اند ام تگزاس (A & M)
– دانشگاه نیویورک
– دانشگاه تگزاس در آرلینگتون
– دانشگاه پپرداین
– دانشگاه بپتیست هیوستون
– دانشگاه تنسی

مدارک موجود برای رشته مدیریت منابع انسانی در مقاطع مختلف کدام اند؟

گزینه‌های موجود برای تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع کارشناسی:
– مدرک کارشناسی علوم انسانی
– لیسانس علوم (کارشناسی) مدیریت منابع انسانی
– لیسانس مدیریت کسب‌وکار (BBA) در مدیریت منابع انسانی (Bachelor of Business Administration)

گزینه‌های موجود برای تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع کارشناسی ارشد:
– کارشناسی ارشد علوم انسانی در رشته مدیریت منابع انسانی و یا موضوعات مرتبط با آن
– کارشناسی ارشد مدیریت کسب‌وکار (MBA) در مدیریت منابع انسانی
 
گزینه‌های موجود برای تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در مقطع دکتری:
– دکترای مدیریت منابع انسانی

آشنایی با کدام نرم‌افزارها برای مدیران منابع انسانی ضروری است؟

برای ورود به بازار کار رشته مدیریت منابع انسانی لازم است تا با نرم‌افزارهای این رشته آشنا شوید که برخی از آنان عبارت‌اند از:
– TMS
– HRIS
– ATS
– Microsoft Office

دیدگاهتان را بنویسید