اپلای ریاضی

اپلای رشته ریاضی

رشته ریاضی از آن دست رشته‌هایی است که همه ی ما تا حدودی با آن آشنا هستیم. اما این رشته در تحصیلات آکادمیک کمی متفاوت است و گرایشات و زیر مجموعه‌های بسیاری دارد. در ادامه با ما در تیم تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته ریاضی در اختیار شما قرار دهیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای ریاضی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته ریاضی

رشته‌ی ریاضی مسیری حرفه‌ای برای کسانی است که به راه‌حل‌ها و حل مسائل دنیای واقعی علاقه‌مند هستند. تحصیل در این رشته از اهمیت بالایی داراست زیرا در بسیاری از حوزه‌های مختلف نیاز به درک پیشرفته و اساسی مفاهیم ریاضی وجود دارد. ریاضیات مطالعه کمیت‌ها، ساختارها، فضا و تغییرات است. اگرچه این رشته در ظاهر انتزاعی به نظر می‌رسد، اما از لایه‌های زیرین و پیچیده رشته ریاضیات، درمی‌یابیم که در اصل این علم به دنبال راه‌حل‌ها و پاسخ‌های قطعی است به طوری که هیچ شک و شبهه‌ای در آن راه نداشته باشد. ممکن است با آوردن عبارت علم ریاضیات در ذهن، به زنجیره‌های عددی طولانی، دریایی از کسرها و معادلات پیچیده و یا صفحات پر از اشکال هندسی و نمودارها فکر کنیم، اما چیزی که بسیاری از افراد در علم ریاضیات نسبت به آن بی‌توجه هستند این است که معادلات پیچیده و راه‌حل‌های دشوار در ریاضی، همه و همه در واقع به دنبال راهی برای ساده کردن مسائل تودرتو هستند. کسانی که به راه‌حل‌های بهتر، سریع تر و هوشمندانه می‌اندیشند اغلب به سمت علم ریاضیات کشیده خواهند شد.
ما تا ابد به علم ریاضیات احتیاج خواهیم داشت همان علمی که گالیله از آن برای توضیح جهان استفاده کرد. ریاضی حقایقی را برطرف کرده و خطاهایی را کشف می‌کند که باعث اعتبار بیشتر کارها می‌شود. ریاضی برابر است با اثبات تمامی واقعیت‌ها.

بیشتر بخوانید: ریاضی در کانادا ، بازار کار ریاضی در کانادا

اپلای ریاضی

چرا رشته ریاضیات

امروزه ریاضی‌دانان همه چیز را از روابط پیچیده ریاضی از موجودات گرفته تا هندسه‌‌های عجیب و غریب مورد بررسی قرار می‌دهند. ریاضیات کاربردی رشته‌ای بین رشته‌ای است که به کاربرد ریاضیات به مسائل عملی در علوم فیزیکی، علوم اجتماعی، فناوری، مهندسی یا کسب و کار می‌پردازد. ریاضیات کاربردی می‌تواند شامل شاخه های مختلف ریاضی مانند ریاضیات مهندسی، برنامه نویسی خطی، مدل سازی پیوسته، تحلیل عددی، آمار، نظریه اطلاعات، نظریه بازی‌ها و غیره باشد. از آن‌جایی که مطالعات ریاضی شما را برای درک مسائل مختلف آماده می‌کند می‌توانید با استفاده از مهارت‌هایی که آموخته‌اید در بسیاری از مشاغل مشغول به کار شوید. در زیر به چهار دلیل اصلی مطالعه ریاضی خواهیم پرداخت:

علتتوضیحات
آموختن ریاضی برای درک جهان پیرامونریاضیات در بسیاری از صنایع و موضوعات جهان نقش برجسته‌ای ایفا می‌کند. از کارهای روزمره مانند شمارش و خرید گرفته تا حل مشکلات ریاضی به طور دقیق مانند آمارها و تفسیر داده‌ها از ریاضی استفاده می کنیم. به همین ددلیل آموختن ریاضیات کمک می کند تا دانشی اساسی از موضوع به دست آورید و به پیشرفت صنایع کمک کنید. اینکه بتوانید تخصصی در رشته ریاضی را کسب کنید و به درکی از جهان پیرامون خود برسید می‌توانید در هر مسیری که انتخاب می‌کنید موفق شوید.
آموختن ریاضی به جهت حل مسائل پیچیدهتوسعه مهارت‌های شما در رشته ریاضی باعث حل مسائل پیچیده و توابع ریاضی می‌شود و در نهایت می توانید در صنعت و یا یکی از رشته های مهندسی مشغول به کار شوید. ریاضی یک رشته ضروری در دنیای امروز است. این ابزار قدرتمند برای حل مشکلات اطراف ما و دیدگاه ما از مسائل مهم پیش روی ما به عنوان افراد، کسب و کارها و ملت ها است. چه بخواهیم چه نخواهیم ریاضی همواره ما را تحت تاثیر خود قرار می دهد و به همین خاطر است که بیشتر حرفه ها برای عبور از مشکلات خود به ریاضی روی می آورند.
رسیدن به درجات عالی تحصیلیتوسعه مهارت های شما در رشته ریاضی باعث حل مسائل پیچیده و توابع ریاضی می شود و در نهایت می توانید در صنعت و یا یکی از رشته های مهندسی مشغول به کار شوید. ریاضی یک رشته ضروری در دنیای امروز است. این ابزار قدرتمند برای حل مشکلات اطراف ما و دیدگاه ما از مسائل مهم پیش روی ما به عنوان افراد، کسب و کارها و ملت ها است. چه بخواهیم چه نخواهیم ریاضی همواره ما را تحت تاثیر خود قرار می دهد و به همین خاطر است که بیشتر حرفه ها برای عبور از مشکلات خود به ریاضی روی می آورند.
توسعه مهارت های علمیریاضیات مهارت هایی را به شما می آموزد که می توانید در بسیاری از موقعیت های مختلف کاری و شخصی از آن ها استفاده کنید. به این ترتیب مهارت هایی که در ریاضی فرا می گیرید مهارت هایی هستند که در طول زندگی از آن ها استفاده خواهید کرد. از جمله توانمندی در تجزیه و تحلیل داده ها، تفکر انتقادی، مدیریت زمان، ارتباطات و تصمیم گیری.

درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و بهترین کشور برای تحصیل بخوانید.

اپلای ریاضی در خارج از کشور

اپلای ریاضی در خارج از کشور


بسته به حوزه تخصص انتخاب شده، شاخه‌‌های ریاضی کاربردی، هم شامل درک عمیق ریاضی و هم دانش پایه موضوعات دیگر می‌شود. کالج‌ها و دانشگاه‌ها تعداد زیادی از این تخصص‌ها را ارائه می‌دهند که برخی از آنان عبارت اند از:

 • زیست شناسی ریاضی
 • ترکیب شناسی
 • امور مالی ریاضی
 • تجزیه و تحلیل کاربردی
 • علوم اعصاب محاسباتی
 • احتمال
 • ریسک و آمار

در کنار دانش ریاضی و استدلال تحلیلی، دانشجویان به فراگیری دانش تکنیک های مسئله سازی و حل مسئله، مهارت های مدیریت کار خوب، ظرفیت بالایی برای مفهوم سازی و برقراری ارتباط نتایج و استدلال ها نیاز خواهند داشت. فارغ التحصیلان لیسانس یا کارشناسی ارشد ریاضیات کاربردی این فرصت را دارند که در بسیاری از زمینه ها و محیط های کاری از جمله آموزش و تحقیقات دانشگاهی، خدمات فناوری یا صنعت، کار کنند. آن ها همچنین می توانند در مهندسی، برنامه نویسی، امور مالی، کسب و کاری به راه اندازند ، یا می توانند خدماتی را برای سازمان های غیرانتفاعی، شرکت ها یا موسسات دولتی ارائه دهند.
امروزه بازار کار در رشته ریاضی کم رونق تر شده است.  با این حال بسیاری از علاقه مندان به این رشته برای ادامه تحصیل در گرایش مورد علاقه خود در ریاضی تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌گیرند. به دلیل رقابتی شدن بازار کار در رشته ریاضی متقاضیان بیشتر در پی گرفتن مدرک فوق دکتری هستند به جای اینکه بعد از گرفتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مشغول به کار شوند به همین دلیل اپلای در رشته ریاضیات نسبت به گذشته کمی سخت ‌تر شده و ملاک ارزیابی افراد چه برای پذیرش در دانشگاه و چه استخدام شغلی بیشتر براساس سوابق تحصیلی، تحقیقات دانشجویان و به طور کلی اثبات توانایی  ‌های فرد به صورت عملی است نه صرفا نمرات دانشجویان و متقاضیان. بنابراین در صورتی که در مورد اپلای در رشته ریاضی به اطلاعات بیشتر نیازمندید می توانید با مشاوران ما در تیم حرفه ای تراست در ارتباط باشید.

همچنین درباره اپلای برای ارشد، اپلای برای دکتری و اپلای برای پست داک با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

ادامه تحصیل رشته ریاضیات در خارج از کشور

ادامه تحصیل رشته ریاضیات در خارج از کشور


ریاضی دانان و علاقه مندان به این رشته همواره در پی یافتن راهی برای کشف فرمول ‌های جدید ریاضی و نیز اثبات نظریه ‌هایشان به جهت کمک به حل بسیاری از مشکلات زندگی بشر می ‌باشند. می‌ توان گفت تقریبا همه رشته ‌های مهندسی به نوعی وابسته به رشته ریاضی اند. از اقتصاد و علوم پزشکی گرفته تا علوم طبیعی همگی وابسته به فرمول‌ ها و قواعد ریاضی اند. بنابراین مشخص است که علم ریاضیات مادر همه علوم است و هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل در این رشته با هم رقابت می‌کنند. در جدول زیر سعی شده است تا به توضیحی کوتاه در مورد برخی از دانشگاه‌ های برتر ریاضی بپردازیم تا شما بتوانید برای ادامه تحصیل در این رشته راحت تر  و مصمم تر تصمیم بگیرید.

دانشگاهتوضیحات
موسسه فناوری ماساچوست (MIT)موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، به عنوان یک موسسه تحقیقاتی مشهور و تخصصی در جهان است که تمرکز ویژه ‌ای بر فناوری و علم ریاضیات دارد. این موسسه دارای ۶۰ عضو هیئت علمی و نیز دانش پژوهان برجسته ای است که همواره در حال خدمت رسانی به دانشجویان اند. موسسه فناوری ماساچوست دارای دو Fields Medals (مدال فیلدز به عنوان یکی از بالاترین افتخاراتی است که یک ریاضی دان می‌تواند دریافت کند و این کنگره هر چهار سال یک بار برگزار می ‌شود) و جوایز متعدد نوبل است. مطالعات در رشته ریاضیات به دو بخش تقسیم شده است: ریاضیات محض و ریاضیات کاربردی. دانشجویان مقطع کارشناسی در این موسسه ۳۳۰ نفر و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۱۱۵ نفراند.
دانشگاه هاروارددانشگاه هاروارد فعالیت ویژه ‌ای در زمینه ریاضیات برای دانشجویان خود ارائه می ‌دهد. بیشتر رشته ‌های ریاضی در این دانشگاه نیاز به پایان نامه دارند بنابراین برگزاری انواع سمینارها، مراکز تدریس خصوصی و کلاس‌ های رفع اشکال کمک شایانی به دانشجویان می ‌کند.
دانشگاه استنفورددانشگاه استنفورد با تجلیل از ۱۲۵ سال موفقیت پر رونق و جهانی در قلب کالیفرنیا دستاورد های تحقیقاتی زیادی را از آن خود کرده است. این دانشگاه با بیش از ۵۹ استاد و مدرس در طیف وسیع و متنوعی از رشته ‌ها، خدماتی را به دانشجویان رشته ریاضیات ارائه می ‌دهد. استادان دارای تخصصی ویژه در طیف وسیعی از موضوعات از جمله ریاضیات، نظریه اعداد، نظریه نمایش هستند و مدارکی عالی را به دانشجویان اعطا می‌کنند.
دانشگاه کمبریجدانشگاه کمبریج دارای ۳۱ کالج و ۱۵۰ گروه و دانشکده است. دانشگاه کمبریج دانشکده ریاضیات خود را به دو بخش تقسیم کرده است؛ (۱) ریاضیات کاربردی و فیزیک نظری و (۲) ریاضیات محض و آمار ریاضی. گروه ریاضی کاربردی دارای ۵۰ عضو هیئت علمی است و ۱۱۰ دانشجوی پژوهشی را در نظر می‌گیرد و گروه ریاضی محض دارای ۴۲ عضو هیئت علمی است.
دانشگاه آکسفورددانشگاه آکسفورد یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌های جهان است که شهرت زیادی را در بسیاری از رشته‌ها داشته است. دانشجویان در هر دو رشته ریاضی محض و ریاضی کاربردی در یک ساختمان درس می ‌خوانند. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد حدودا ۱۲۰۰ نفر می‌ باشند و دانشگاه ۱۷۰ هیئت علمی دارد.
دانشگاه کالیفرنیا، برکلیاعضای هیئت علمی گروه ریاضیات دانشگاه برکلی ۵۵ نفر است و این دانشگاه نزدیک به ۱۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته ریاضی دارد. دپارتمان ریاضی بخش گسترده ای از دانش را در منابع تحقیقاتی و بورسیه در کتابخانه آمار ریاضیات به دانشجویان ارائه می ‌دهد. دانشگاه کالیفرنیا، برکلی همچنین کارگاه ‌ها و سمینار های آموزشی مختلفی را در اختیار دانشجویان رشته ریاضی قرار می ‌دهد.
دانشگاه پرینستونرشته ریاضی فیزیک به طور ویژه‌ای در این دانشگاه شکوفا شد به گونه ای که آموزش آمریکا را به استاندارد های اروپایی در قرن بیستم سوق داد. امروزه دپارتمان تاریخی ریاضیات ۶۴ هیئت علمی و ۱۷ محقق دارد که به طور فشرده دانشجویان را راهنمایی می ‌کنند.
دانشگاه فناوری فدرال زوریخ (سوئیس)امروزه دانشگاه ETH با فراهم کردن یک محیط ایده آل برای مطالعه و تحقیق، دارای سابقه‌ی طولانی در امر تحقیق و پزوهش در ریاضی است.
دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلسدانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس با ارائه برنامه ‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته ریاضی، رویکرد آموزشی پویایی را از خود نشان داده است. بخش ریاضی این دانشگاه در سال ۲۰۰۷ جایزه مهمی را دریافت کرد که افتخار بالایی را برای دانشگاه از آن خود کرد.
دانشگاه نیویورکاین دانشگاه با داشتن ۷۰ عضو هیئت علمی در رشته ریاضی به تحصیل دانشجویان در رشته ریاضی کمک می‌کنند.
موسسه فناوری کالیفرنیااین موسسه با بیش از ۲۰۰۰ دانشجو توسط بهترین دانشمندان و ریاضیدانان در جهان مشغول به فعالیت است. تعداد اعضای هیئت علمی گروه ریاضی ۱۷ نفر است و همواره در حال خدمت رسانی به دانشجویان هستند.
دانشگاه کلمبیا۵۶ عضو هیئت علمی تمام وقت در این دانشگاه، فرصت یادگیری را در اختیار دانشجویان قرار می ‌دهد. دانشجویان به طور مرتب هفته ای یک بار در سمینار ها و سخنرانی‌ های ریاضی شرکت می ‌کنند.
دانشگاه شیکاگودانشگاه شیکاگو با دریافت سرمایه راه اندازی بخش ‌های مختلف دانشگاهی خود از آقای John D. Rockefeller در سال ۱۸۹۰ به سرعت دپارتمان ریاضیات خود را پس از تاسیس مدرسه، تاسیس کرد.
دانشگاه ییلدانشگاه ییل به عنوان سومین دانشگاه قدیمی ایالات متحده به شمار می ‌رود که گسترش و نفوذ زیادی را از زمان تاسیس خود تا به حال داشته است. گروه ریاضی نیز از این قائده مستثنی نیست و برنامه ‌های زیادی را در زمینه ‌های تحقیقاتی و برنامه‌ های تحصیلات تکمیلی ارائه می ‌دهد.
دانشگاه تورنتودانشگاه تورنتو اولین برنامه ‌های رشته ریاضی خود را در سال ۱۸۷۷ افتتاح کرد و این دانشگاه خیلی زود به عنوان یکی از موسسات تحقیقاتی پیشرو در کانادا شد. دانشجویان می‌توانند در یکی از دو پردیس دانشگاه یعنی UTSG و UTSC ادامه تحصیل دهند.
دانشگاه پنسیلوانیاگروه ریاضیات دانشگاه پنسیلوانیا برنامه ‌های ریاضیات زیادی را برای درک تئوری، روش ‌ها و شیوه ‌ها در ریاضیات آماده می‌ کند.
دانشگاه وارویکدپارتمان ریاضیات این دانشگاه که در سال ۱۹۶۵ تاسیس شد، در ابتدا تنها در رشته‌ های تجزیه و تحلیل، جبر و توپولوژی تدریس می‌ شد و سپس نظریه اعداد، ریاضیات گسسته و ریاضیات کاربردی به این دانشگاه اضافه شدند.
دانشگاه ملی سنگاپوردپارتمان ریاضیات دانشگاه ملی سنگاپور بیش از ۶۰ هیئت علمی دارد و دانشجویان در رشته‌ هایی همچون ریاضیات محض، ریاضیات کاربردی، علم داده ‌ها تجزیه و تحلیل و امور مالی مطالعه می‌ کنند.
دانشگاه بریتیش کلمبیادانشگاه بریتیش کلمبیا دارای ۱۶ دانشکده، ۱۸ مدرسه و دو کالج است. گروه ریاضیات دارای ۶۰ هیئت علمی و بیش از ۱۳۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی است که در رشته‌ هایی همچون آموزش ریاضی، موسیقی، ریاضیات و اقتصاد فعالیت می ‌کنند.
دانشگاه کیوتوکیوتو دومین و شناخته شده ترین موسسه آموزش عالی در ژاپن است. دپارتمان ریاضیات در دانشگاه کیوتو دارای ۱۷ استاد تمام وقت می ‌باشد که با دریافت دو مدال فیلدز به افتخار بالایی دست یافته اند. آموزش پایه این دانشگاه تاکید بر یادگیری حساب، جبر، هندسه و تجزیه و تحلیل است.

درباره دانشگاه های کانادا، تحصیل در کانادا و ددلاین دانشگاه های کانادا بخوانید.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

گرایش ها و زیر مجموعه های رشته ریاضی در خارج از کشور

رشته ریاضی گرایش‌های متنوعی دارد که از اصلی ترین آن‌ ها می ‌توان به ریاضی محض، ریاضی کاربردی و دبیری ریاضی اشاره کرد:

 • دبیری ریاضی: رشته ریاضی تنها به دانستن چندین فرمول ریاضی بسنده نمی کند و همواره افرادی که به این رشته علاقه دارند، ساعت ‌های زیادی را صرف حل کردن مسائل گوناگون ریاضی می‌کنند. دبیری ریاضی یکی از مشاغلی است که بسیار پر طرفدار است و داوطلبان در مدارس و یا موسسات آموزشی به تدریس این رشته می ‌پردازند.
 • ریاضی محض: افرادی که در این شاخه از ریاضی مطالعه می ‌کنند، همواره سعی می ‌کنند تا با استفاده از قوانین ریاضی به کشف روابط پیچیده طبیعت و این قوانین ریاضی بپردازند.
 • ریاضی کاربردی: این افراد با استفاده از قوانین، روش‌ ها و فرمول ‌های ریاضی به حل مسائل عملی در سازمان‌ ها و امور مختلف می ‌پردازند. ریاضی کاربردی بیشتر در بازرگانی و مهندسی به کار گرفته می‌ شود.

گرایش‌‌های و زیر شاخه‌های رشته ریاضی بسیار زیاد و متنوع است در زیر به برخی از آن‌ ها اشاره می‌شود.

رشته آماررشته مهندسی الکترونیکرشته مهندسی برقرشته مهندسی اپتیک و لیزررشته مهندسی پزشکی
رشته مهندسی نفترشته مهندسی شهرسازیرشته مراقبت پروازرشته مهندسی موادرشته مهندسی معدن
رشته مهندسی پروژهرشته مهندسی هوافضارشته برق قدرترشته مهندسی رباتیکرشته هوانوردی و خلبانی
رشته مهندسی مکاترونیکرشته مهندسی انرژیرشته مهندسی پلیمررشته مهندسی عمرانرشته دبیر فنی برق قدرت
رشته ماشین ابزاررشته مهندسی فناوری اطلاعاترشته مهندسی کشتیرشته مهندسی راه آهنرشته مهندسی خودرو
رشته مهندسی ماشین‌های کشاورزیرشته مهندسی مکانیک نیروگاهرشته مهندسی سیستم

در زیر به اطلاعاتی جزئی تر در مورد رشته‌ ها و گرایش های برخی از دانشگاه ها در رشته ریاضی پرداخته می شود:

دانشگاهتوضیحات
موسسه فناوری ماساچوست (MIT)دانشجویان در مقطع کارشناسی می‌توانند در یکی از رشته‌های زیر به ادامه تحصیل بپردازند: ریاضیات کاربردی/ ریاضیات عمومی/ ریاضیات در علوم کامپیوتر/ ریاضیات نظری دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی می‌توانند یکی از رشته‌ های زیر را مطالعه کنند: زیست شناسی محاسباتی/ هندسه/ نظریه نمایش/ علوم نظری کامپیوتر
دانشگاه هارواردمعادلات دیفرانسیل/ هندسه دیوفانتوسی/ ریاضیات گروه لی/ ریاضی فیزیک/ نظریه اعداد
دانشگاه کمبریجبرنامه ‌های ریاضی در نظر گرفته شده در دانشگاه کمبریج طیف گسترده ای از رشته‌ ها را از نظر درجه کیفیت و نیز تحقیقات را برای دانشجویان خود انجام می ‌دهد.
دانشگاه آکسفورددر مجموع ۱۶ گروه مختلف ریاضی در این دانشگاه در رشته ‌های متنوعی مشغول به فعالیت هستند از جمله گروه هندسه، گروه تاریخ ریاضیات، گروه معادلات دیفرانسیل و نیز ریاضیات گسسته
دانشگاه کالیفرنیا، برکلیدانشجویانی که در دانشگاه برکلی تحصیل می‌کنند، می‌ توانند در ریاضیات کاربردی و یا ریاضیات محض مشغول به ادامه تحصیل شوند. همچنین دانشجویان می ‌توانند در دوره ‌های انتخابی هندسه، منطق یا محاسبات مشغول به فعالیت شوند. برنامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه برکلی برای رشته ریاضی شامل دو مدرک دکتری است یکی در ریاضیات و دیگری در ریاضیات کاربردی به طوری که دانشجویان، دوره ‌های مقدماتی را همراه با امتحانات شفاهی، سمینار و پایان نامه به اتمام می ‌رسانند.
دانشگاه پرینستوندر مقطع تحصیلات تکمیلی، دانشجویان به طور معمول دو سال را صرف گسترش پیشینه خود در ریاضیات می‌کنند، دروس پایه را می آموزند و به انجام تحقیقات در زمینه ریاضیات می ‌پردازند. انتظار می‌ رود دانشجویان برای دستیابی به اطلاعات سایر دانشجویان در سمینار ها شرکت کنند و نیز مقالاتی را در زمینه رشته خود بنویسند.
دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلسریاضیات آماری مالی/ ریاضیات کاربردی/ ریاضیات عمومی/ ریاضیات برای تدریس/ ریاضیات، اقتصاد/. همچنین دانشگاه برنامه ‌هایی را درنظر گرفته است که به توسعه جامعه از طریق تحریک علاقه کودکان به ریاضیات در سنین پایین کمک شایانی کرده است.
دانشگاه نیویورکبخش ریاضی دانشگاه نیویورک برنامه‌ های خود را به ریاضیات محض و ریاضیات کاربردی تقسیم می‌ کند. زیر شاخه ‌های این رشته‌ ها عبارت اند از : ریاضیات ارگودیک، هندسه جبری، تجزیه و تحلیل و معادلات دیفرانسیل، سیستم ‌های پویا و ارگودیک، نظریه احتمال و محاسبات علمی
دانشگاه کلمبیامطالعات ریاضی مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کلمبیا فشرده است. علاوه برتسلط کامل بر موضوعات ریاضی، به دانش زبان دوم نیز نیاز دارد. رشته‌ های مقطع دکترا شامل آمار و علوم کامپیوتر است و در مقاطع دیگر این رشته‌ ها به صورت رو به رو است. هندسه جبری/ تحلیل هندسی/ ریاضی فیزیک/ نظریه اعداد/ احتمال و ریاضیات مالی و توپولوژی.
دانشگاه شیکاگودانشگاه شیکاگو در مقطع تحصیلات تکمیلی هر ساله حدودا ۸۰ داوطلب در مقطع دکترا ثبت نام می‌کند. دانشجویان علاوه بر ارائه پایان نامه به صورت کتبی و شفاهی، می ‌بایست در سمینار های مخصوصی شرکت کنند. رشته‌ های مختلف ریاضی در دانشگاه شیکاگو عبارت اند از: جبر، هندسه جبری، تحلیل، ریاضیات کاربردی، منطق، نظریه احتمال، علوم نظری کامپیوتر، توپولوژی و دینامیک
دانشگاه میشیگاندانشجویان در مقطع کارشناسی می‌توانند یکی از رشته ‌های زیر را انتخاب کنند: علوم ریاضی کاربردی، ریاضیات آماری، ریاضیات مالی و تدریس ریاضیات. همچنین رشته‌ های کارشناسی ارشد عبارت اند از: ریاضیات کاربردی و بین رشته ‌ای و کارشناسی ارشد ریاضیات عمومی. مطالعات رشته دکترا نیز عبارت اند از : جبر، تجزیه و تحلیل کاربردی، هندسه و توپولوژی
دانشگاه کارنگی ملونگروه ریاضی دانشگاه کارنگی ملون در مقطع کارشناسی عبارت اند از: ریاضیات کاربردی، ریاضیات و منطق گسسته، علوم ریاضی و آمار. این بخش همچنین با بخش‌ های هنر و علوم کارنگی ملون، علوم کامپیوتر و اقتصاد همکاری نزدیکی دارد تا به دستیابی به علم به هم کمک کنند. دانشجویان دکتری نیز می‌توانند در زمینه ‌هایی همچون تحلیل کاربردی و محاسبات علمی، ریاضیات، گسسته و احتمال به ادامه تحصیل بپردازند.
دانشگاه وارویکدانشگاه وارویک برخلاف دیگر دانشگاه‌ ها، تحقیقات ریاضی محض و ریاضی کاربردی را با هم ترکیب می‌کند تا فضای دانشگاهی منحصر به فردی را ایجاد کند. این برنامه ‌ها عبارت اند از: مرکز ریاضیات گسسته و کاربرد آن و برنامه هندسه هذلولی.
دانشگاه تگزاس در آستینزیست شناسی محاسباتی، هندسه، سیستم‌ های پویا، تحلیل
دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگوریاضیات کاربردی، علمی کاربردی، علوم کامپیوتر، اقتصاد، ریاضیات عمومی، احتمال و آمار و اموزش متوسطه. سه برنامه کارشناسی ارشد نیز در ریاضیات، آمار محض و نیز کاربردی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. در مقطع دکترا نیز دانشجویان می ‌توانند دوره ‌های ریاضیات عمومی و یا دوره‌ های تخصصی علوم محاسباتی و آمار را انتخاب کنند. به نمایندگی از تقریبا تمامی زیر شاخه ‌های ریاضی، رشته‌ های زیر نیز به این دانشگاه اضافه شدند: بیوانفورماتیک/ متغیر های پیچیده/ منطق و پیچیدگی محاسبات
دانشگاه ملی سنگاپوررشته ‌های دانشگاه ملی سنگاپور در رشته ریاضیات عبارت است از تصویر برداری و علم بینایی/ اقتصاد ریاضی/ منطق ریاضی و علوم نظری کامپیوتر
دانشگاه بنموسسه ریاضیات کاربردی/ موسسه شبیه سازی عددی/ موسسه ریاضی/ پژوهشکده ریاضیات گسسته
دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه ‌های تحصیلات تکمیلی برای مدرک کارشناسی ارشد ۲ سال و برای مقطع دکترا ۳ یا ۴ سال است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند با اعضای هیئت علمی، همکاری ویژه‌ای داشته باشند در زمینه‌ هایی مانند ریاضیات کاربردی/ آنالیز هارمونیک/ نظریه اعداد و احتمال
دانشگاه کیوتوهندسه جبری/ ریاضیات کاربردی/ توپولوژی/ تجزیه و تحلیل هندسی گسسته/ تحلیل هارمونیک/ نظریه اعداد/ معادلات دیفرانسیل جزئی/ نظریه احتمال
دانشگاه هنگ کنگمقطع کارشناسی: ریاضی محاسباتی و تحقیقاتی عملیاتی/ ریاضیات، اقتصاد و امور مالی، ریاضیات محض. دانشجویان در مقطع دکتری نیز می‌توانند هر دو رشته ریاضیات محض و کاربردی را باهم ترکیب کنند از جمله: ریاضیات محاسباتی و مالی، هندسه، نظریه اعداد، بهینه سازی و کنفرانس ‌های تحقیقاتی
دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگریاضیات کاربردی/ ریاضیات عمومی/ ریاضیات محض و آمار

همچنین بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا ، کارشناسی ارشد در کانادا ، تحصیل دکتری در کانادا

رشته ریاضی در خارج از کشور

بورسیه رشته ریاضی در خارج از کشور


از آن‌جایی که گرایشات رشته ریاضیات معمولا تنوع زیادی دارند، لذا بسیاری از افراد تصمیم به ادامه تحصیل در یکی از زیر شاخه ‌های آن در خارج از کشور می‌گیرند. نکته قابل توجه این است که رشته ریاضیات و زیر مجموعه های آن جزء رشته ‌های پر هزینه به شمار می ‌روند و بنابراین بیشتر دانشگاه ‌ها بورسیه‌ هایی را برای رفاه حال دانشجویان در نظر می‌گیرند. همان گونه که امروزه پذیرش در دانشگاه ‌ها در رشته ریاضی نسبت به قبل سخت ‌تر شده، گرفتن بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور نیز کار آسانی نیست و ملزم به واجد الشرایط بودن مواردی است که در زیر به برخی از این دانشگاه ‌ها و این شرایط اشاره می ‌شود.

نام کشورتوضیحات و شرایط بورسیه تحصیلی در رشته ریاضی

آمریکا
اولین و مهم ترین شرط در دریافت بورس تحصیلی در دانشگاه‌ های کانادا، داشتن معدل حداقل ۱۴ و نیز دارا بودن مدرک زبان است. ضمن اینکه این بورس در اولویت اول به کسانی اعطا می‌شود که سابقه کاری داشته باشند و یا جوایز بین المللی در مسابقات ریاضی دریافت کرده باشند.

آلمان
دانشجویان برای تحصیل در رشته ریاضی در دانشگاه‌ های آلمان، شهریه ای پرداخت نمی‌کنند اما سایر هزینه ‌های تحصیل در این کشور بر عهده دانشجویان است از جمله پرداخت اجاره بهای خوابگاه، هزینه زندگی و … . از مهم ترین شرایط دریافت بورس تحصیلی مالی در دانشگاه‌ های آلمان در رشته ریاضی داشتن مدرک زبان تافل و یا آیلتس می ‌باشد. همچنین دانشجو باید حداقل دو سال تجربه در زمینه ریاضی چه به صورت پژوهشی و چه به صورت تدریس داشته باشد تا بتواند از این بورس استفاده کند. دانشجویان ۳۱ اوت هر سال می ‌توانند برای دریافت این بورس درخواست ارسال کنند.

روسیه
به جرات می ‌توان گفت که کشور روسیه یکی از کشور هایی است که به راحتی بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان خود قرار می ‌دهد و مبلغ این کمک هزینه ‌ها به گونه ای که دانشجو با خیال راحت بسیاری از مخارج خود و شهریه دانشگاه را پرداخت می‌کند. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، مدرک زبان، رزومه کاری و کپی پاسپورت است.

درباره فاند تحصیلی و هزینه تحصیل در خارج از کشور بخوانید.

دانشگاه های برتر رشته ریاضی در خارج از کشور


۱۰ دانشگاه برتر رشته ریاضیات در جهان بر اساس رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۰ به شرح زیر می باشد:

رتبهنام دانشگاه و یا موسسه برتر در رشته ریاضی
1موسسه فناوری ماساچوست (MIT)
2دانشگاه هاروارد
3دانشگاه استنفورد
4دانشگاه کمبریج
5دانشگاه آکسفورد
6دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (UCB)
7دانشگاه پرینستون
8مؤسسه فناوری فدرال زوریخ (سوئیس)
9دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)
10دانشگاه نیویورک (NYU)
دانشگاه های برتر رشته ریاضی در خارج از کشور

برخی دیگر از دانشگاه های برتر در زمینه ی رشته ها و گرایشات علم ریاضی در سراسر نقاط جهان عبارت است از:

دانشگاه هاتوضیحات
دانشگاه های برتر رشته ریاضیات در آفریقا و خاورمیانهآفریقا دارای پنج دانشگاه در رتبه بندی برتر رشته ریاضیات است. چهار تا از این دانشگاه ‌ها در آفریقای جنوبی واقع شده اند و دیگری دانشگاه قاهره در مصر است که در رده ۳۵۱ – ۴۰۰ قرار گرفته است. در سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۱۶ دانشگاه در خاور میانه در میان بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته ریاضیات جای گرفتند. از این تعداد ۶ دانشگاه در اسرائیل هستند از جمله موسسه فناوری تخنیون که در رده بین ۵۱ تا ۱۰۰ نام برده شده است. ایران نیز امسال در این رتبه بندی مشاهده می ‌شود که ۴ دانشگاه جز این رتبه بندی اند. از این ۴ دانشگاه، دو دانشگاه به تازگی در میان این رتبه بندی ‌ها قرار گرفته اند. اردن و امارات متحده عربی نیز هر کدام یک دانشگاه در رتبه بندی ریاضی از آن خود کرده اند. عربستان سعودی نیز دارای ۴ دانشگاه در این رتبه بندی است از جمله دانشگاه ملک عبدالعزیز (KAU) که از رتبه ۱۰۱ – ۱۵۰ به رتبه ۵۱ – ۱۰۰ در سال جاری تغییر پیدا کرده است.
دانشگاه های برتر ریاضیات در آمریکای لاتیندر میان رتبه بندی QS رشته ریاضیات در سال ۲۰۲۰، آمریکای لاتین ۱۸ دانشگاه را در این رتبه بندی جای داده است که از این تعداد ۸ دانشگاه از برزیل در این رده بندی قرار دارند از جمله دانشگاه Universidade de São Paulo که رتبه بندی آن ۵۱ – ۱۰۰ می ‌باشد. شیلی نیز عملکرد خوبی از خود در رشته ریاضیات به جای گذاشته است و دارای ۵ دانشگاه در این رتبه بندی است از جمله دانشگاه فدرال سانتا ماریا. آرژانتین نیز یک دانشگاه برتر در ریاضیات در این رتبه بندی دارد با نام دانشگاه بوئنوس آیرس که در رتبه ۱۵۱ – ۲۰۰ قرار دارد. کلمبیا و مکزیک نیز هر کدام دو دانشگاه در رتبه بندی امسال با رتبه بین ۱۰۱ – ۱۵۰ دارند.
دانشگاه های برتر رشته ریاضیات در آسیا۱۰۳ دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در رشته ریاضیات در آسیا یافت می ‌شود. از این تعداد، ۳۷ دانشگاه در چین قرار دارند از جمله دانشگاه چینهوا (رتبه بین ۵ تا ۲۰)، دانشگاه پکن (رتبه ۲۲)، دانشگاه شانگهای جیائو تانگ (رتبه ۳۹) و دانشگاه فودان (رتبه ۵۰). شش دانشگاه ریاضی در هنگ کنگ قرار دارند از جمله دانشگاه چینی هنگ کنگ (رتبه ۳۱)، دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ (۳۴). همچنین ۱۲ دانشگاه در هند در این رتبه بندی مشاهده می ‌شوند ژاپن نیز در سال جاری عملکرد خوبی دارد و دارای ۱۴ دانشگاه در این رتبه بندی است از جمله دانشگاه توکیو با رتبه ۲۴ و دانشگاه کیوتو با رتبه بندی ۴۹ در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. مالزی نیز در سال ۲۰۲۰ دارای ۵ دانشگاه است و تایوان دارای ۶ دانشگاه است از جمله دانشگاه ملی تایوان (۵۱ – ۱۰۰). ویتنام و سنگاپور نیز هر کدام دارای دو دانشگاه در رتبه بندی رشته ریاضیات هستند از جمله دانشگاه ملی سنگاپور (رتبه ۱۳) و دانشگاه فناوری نانیانگ (رتبه ۴۹). سه دانشگاه برتر در رشته ریاضیات آسیا نیز در پاکستان قرار دارد.
دانشگاه های برتر ریاضیات در ایالات متحده و کانادادر حال حاضر ۹۱ دانشگاه در ایالات متحده وجود دارد که دوره های عالی ریاضیات را ارائه می دهند. از این تعداد، هفت دانشگاه در ۱۰بین دانشگاه برتر جهان قرار دارند و مؤسسه فناوری ماساچوست وضعیت خود را به عنوان بهترین دانشگاه جهان برای تحصیل در رشته ریاضیات برای چهارمین سال متوالی حفظ کرده است. در خارج از ده دانشگاه برتر، دانشگاه های قابل توجه دیگر شامل دانشگاه کلمبیا (رتبه ۱۲)، دانشگاه شیکاگو (افزایش یک درجه ای به جایگاه ۱۶ ام) و مؤسسه فناوری کالیفرنیا (سقوط سه درجه ای به جایگاه ۱۷ ام) هستند. کانادا نیز دارای ۲۱ دانشگاه برتر جهان برای رشته ریاضیات است که سه تا از این دانشگاه ‌ها در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارند از جمله دانشگاه تورنتو (رتبه ۱۵)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه ۲۳) و دانشگاه واتر لو (رتبه ۴۱).
دانشگاه های برتر ریاضیات در استرالیا و نیوزیلنداسترالیا دارای ۱۸ دانشگاه برتر در رشته ریاضیات است که از این تعداد ۴ دانشگاه در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند از جمله دانشگاه ملبورن (رتبه۳۲)، دانشگاه نیو ساوت ولز (رتبه ۳۶)، دانشگاه ملی استرالیا (۳۹) و دانشگاه سیدنی (رتبه ۴۵). در نیوزلند ۵ دانشگاه برتر وجود دارد که در رتبه بندی امسال از جمله دانشگاه اوکلند در جایگاه ۵۱ – ۱۰۰ واقع شده است.
دانشگاه های برتر رشته ریاضیات در اروپادر سال ۲۰۲۰، حدودا ۲۲۴ دانشگاه در رشته ریاضی در رتبه بندی اروپا قرار گرفتند. ۳۹ دانشگاه ریاضیات در بریتانیا یافت می ‌شوند که دو دانشگاه از این تعداد، در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. دانشگاه کمبریج و دانشگاه آکسفورد هر دو در سال جاری به ترتیب یک رتبه به رتبه چهارم و پنجم ارتقا دادند. از دیگر دانشگاه ‌ها می‌ توان به دانشگاه واریک (ارتقا یک درجه ای به رتبه ۱۹)، دانشگاه ادینبورگ (رتبه ۳۶) و کالج دانشگاهی لندن (رتبه ۴۹) اشاره کرد. آلمان نیز در رده بندی امسال عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است. در حال حاضر آلمان ۳۲ دانشگاه در این رتبه بندی دارد از جمله دانشگاه بون و دانشگاه مونکن که هر دو در رده ۵۱ – ۱۰۰ قرار دارند. فرانسه نیز عملکرد خوبی دارد با داشتن ۲۴ دانشگاه در این رتبه بندی توانسته جایگاه خوبی را در این میان داشته باشد. همچنین سه دانشگاه در فرانسه جزء ۵۰ دانشگاه برتر رشته ریاضیات قرار دارند از جمله: دانشگاه علوم و ادبیات پاریس یا همان پی اس ال(رتبه ۱۴) و نیز دانشگاه اکول پلی تکنیک (رتبه ۲۷). اسپانیا نیز دارای ۱۵ دانشگاه در این رتبه بندی است که از این تعداد، ۴ دانشگاه در میان ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان اند از جمله دانشگاه کمپلوتنسه مادرید (UCM) و دانشگاه بارسلونا(UB) که هر دو از رتبه ۱۵۱ – ۲۰۰ به رتبه ۱۰۱ – ۱۵۰ در سال ۲۰۲۰ تغییر پیدا کردند. همچنین روسیه دارای ۱۳ دانشگاه در این رتبه بندی است از جمله دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو در جایگاه ۴۳. ایتالیا نیز دارای ۱۹ دانشگاه در رتبه بندی رشته ریاضیات است از جمله دانشگاه پلی تکنیک میلان و دانشگاه ساپینتزا که هر دو در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. بلژیک، اتریش و پرتغال هر کدام در سال جاری ۵ دانشگاه دارند. همچنین ترکیه و سوئیس هر کدام ۶ دانشگاه برتر در این رتبه بندی دارند. یونان و فنلاند نیز هر کدام دارای سه دانشگاه برتر در رشته ریاضیات اند. دانشگاه آلتو فنلاند در سال جاری از رتبه ۲۰۱ – ۲۵۰ به رتبه ۱۵۱ – ۲۰۰ تغییر یافته است. دانمارک نیز شامل چهار دانشگاه برتر ریاضیات اروپاست که دانشگاه مپنهاگ در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی قرار دارد. سوئد و لهستان هر کدام ۷ دانشگاه از بهترین دانشگاه‌ها در رشته ریاضی را دارند.

اپلای رشته ریاضی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور


برای تحصیل در مقاطع تحصیلی متفاوت (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ) نیاز به اپلای داریم که برخی از این مراحل در جدول زیر ذکر شده است:

مراحل اپلایتوضیحات
انتخاب رشته مورد نظرحدودا ۲۹ دانشگاه در مقطع کارشناسی رشته ریاضیات را پذیرش می ‌کنند. کالج‌ های زیر در مقطع کارشناسی ریاضیات می ‌پذیرند. تعداد تقریبی این دانشجویان نیز در پرانتز آورده شده است. توجه داشته باشید که این اعداد سال به سال متفاوت است و این آمار مربوط به سال ۲۰۱۹ است. کالج بالیول (۱۰)،کالج براسنوس دانشگاه آکسفورد (۷)، کالج کلیسای مسیح آکسفورد (۸)، دانشگاه کوریس کریستی (۶)، دانشگاه اکستر انگلستان(۱۰)، کالج هرتفورد (۶)، کالج عیسی مسیح (۱۰)، کالج کبل (۱۰)، کالج لیدی مارگارت هال (۱۲)، کالج لینکلن (۹)، کالج مگدالن آکسفورد (۷)، کالج منسفیلد دانشگاه آکسفورد (۸)، کالج مورتون (۹)، دانشگاه نیو کالج (۷)، اوریل کالج دانشگاه آکسفورد (۹)، کالج پمبروک کمبریج (۷)، کالج کوئین مری لند لندن (۷)، کالج سامرویل (۱۰)، کالج سنت آن (۱۱)، کالج سنت کاترین کمبریج (۱۱)، دانشگاه کمبریج کالج سنت ادموند هال (۷)، کالج سنت هیلدا آکسفورد (۸)، کالج سنت هیو (۱۳)، کالج سنت جان (۱۱)، کالج سنت پیتر (۹)، کالج وادهام (۱۰)، کالج ووستر (۱۴)
انتخاب دانشگاه مورد نظرحدودا ۲۹ دانشگاه در مقطع کارشناسی رشته ریاضیات را پذیرش می ‌کنند. کالج‌ های زیر در مقطع کارشناسی ریاضیات می ‌پذیرند. تعداد تقریبی این دانشجویان نیز در پرانتز آورده شده است. توجه داشته باشید که این اعداد سال به سال متفاوت است و این آمار مربوط به سال ۲۰۱۹ است. کالج بالیول (۱۰)،کالج براسنوس دانشگاه آکسفورد (۷)، کالج کلیسای مسیح آکسفورد (۸)، دانشگاه کوریس کریستی (۶)، دانشگاه اکستر انگلستان(۱۰)، کالج هرتفورد (۶)، کالج عیسی مسیح (۱۰)، کالج کبل (۱۰)، کالج لیدی مارگارت هال (۱۲)، کالج لینکلن (۹)، کالج مگدالن آکسفورد (۷)، کالج منسفیلد دانشگاه آکسفورد (۸)، کالج مورتون (۹)، دانشگاه نیو کالج (۷)، اوریل کالج دانشگاه آکسفورد (۹)، کالج پمبروک کمبریج (۷)، کالج کوئین مری لند لندن (۷)، کالج سامرویل (۱۰)، کالج سنت آن (۱۱)، کالج سنت کاترین کمبریج (۱۱)، دانشگاه کمبریج کالج سنت ادموند هال (۷)، کالج سنت هیلدا آکسفورد (۸)، کالج سنت هیو (۱۳)، کالج سنت جان (۱۱)، کالج سنت پیتر (۹)، کالج وادهام (۱۰)، کالج ووستر (۱۴)
ثبت نام برای آزمون پذیرش ریاضیاز آن ‌جایی که امکان مصاحبه حضوری برای همه متقاضیان امکان پذیر نیست، لذا متقاضیان می ‌بایست در آزمونی به نامMAT که مخفف Mathematics Admissions Test می ‌باشد شرکت کنند. این آزمون در حقیقت مربوط به متقاضیان رشته ریاضی است که سطح علمی و توانمندی ‌های دانشجویان مشخص شود. این آزمون هر سه سال یک بار برگزار می‌شود و داوطلبان در سپتامبر ثبت نام می‌کنند. از طرف دیگر آزمون ریاضی دیگری به نام TMUA وجود دارد که برخی از دانشگاه‌ ها این آزمون را جایگزین آزمون MAT کرده اند اما این آزمون مورد پذیرش دانشگاه آکسفورد نیست. بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که قبل از درخواست اپلای، نوع آزمون ریاضی دانشگاه مورد نظر خود را نیز چک کنند. ** استفاده از ماشین حساب، کاغذی که روی آن فرمول نوشته شده باشد و فرهنگ لغت در این آزمون مجاز نیست و درصورت استفاده تخلف به حساب می‌ آید.
ایجاد حساب کاربری از طریق UCASمتقاضیان موظف اند تا از طریق پرتال دانشجویی آنلاین که در سایت های دانشگاه ها وجود دارد، فرم پذیرش آنلاین را پر کنند.

از آن جایی که شرایط بسته به رشته، سال تحصیلی و همچنین مقاطع تحصیلی کمی متفاوت است لذا لازم است جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه های مورد نظر خود سری بزنید تا از شرایط رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر خود مطلع شوید. در ضمن می توانید در این راه از مشاوران تیم تراست نیز کمک بگیرید.

درباره تغییر رشته در اپلای، اپلای برای ارشد مجدد و اپلای برای دکترای مجدد بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته ریاضی در خارج از کشور

رشته‌ ریاضی نیز همچون سایر رشته ‌ها الزامات خاصی را برای پذیرش متقاضیان می ‌طلبد و پذیرش در این رشته نسبت به گذشته بسیار سختگیرانه تر بررسی می ‌شود. دانستن این نکته مهم است که مدارک مورد نظر برای اپلای ریاضی در کشور های مختلف متفاوت است اما همه دانشگاه ‌ها تا حدودی قواعد خاصی را دنبال می ‌کنند لذا در جدول زیر سعی شده است تا مدارک مورد نظر جهت اپلای دانشگاه‌ ها را به طور کلی بیان کنیم.

مقطع تحصیلات تکمیلی

مدرک مورد نظرتوضیحات
مدرک کارشناسی ریاضیبدیهی است که اولین شرط جهت اپلای ریاضی در مقطع تحصیلات تکمیلی داشتن مدرک کارشناسی ریاضی است. متقاضیان بدون اتمام کارشناسی خود نمی ‌توانند در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهند. حداقل نمره ریاضی متقاضی باید ۳ از ۴ باشد.
انگیزه نامهتمامی رشته‌ ها ازجمله ریاضی برای اپلای به انگیزه نامه نیاز دارند. متقاضیان در این انگیزه نامه هدف خود از مطالعه در این رشته و اهداف خود را شرح می ‌دهند. متن انگیزه نامه شما باید کامل باشد و پاسخگوی تمامی سوالات خواسته شده دانشگاه باشد از جمله اینکه هدف شما از ادامه تحصیل در این دانشگاه چیست، تجربه کاری و مهارت شما در این رشته چیست، برنامه مورد نظرتان برای بعد از اتمام تحصیل را شرح دهید، توانمندی‌هایتان در رابطه با رشته مورد نظرتان را شرح دهید.
مدرک زبان انگلیسیتمامی افراد غیر بومی انگلیسی می‌ بایست برای اپلای مدرک زبان انگلیسی تافل و یا آیلتس داشته باشند. این نمره در دانشگاه ‌های مختلف متفاوت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تیم تراست در ارتباط باشید.
مقالهداشتن مقاله یکی از ویژگی های مثبت برای اپلای در بسیاری از دانشگاه ها به شمار می رود و در صورت داشتن مقاله در رزومه خود از رقیبانتان جلو تر خواهید بود.

درباره تاثیر مقاله بر اپلای و مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای ریاضی

بازار کار رشته ریاضی در خارج از کشور

شغلفرصت‌های شغلیالزامات
ریاضیدانریاضیات یکی از رشته ‌هایی است که دانشجویان حتی در دوران دانشجویی نیز می‌ توانند شغل پیدا کنند و وارد بازار کار شوند. از جمله پرکاربرد ترین فرصت‌ های شغلی عبارت اند از: سازمان ‌های تحقیقاتی مهندسی / سازمان ‌های مربوط به آمار و پیش بینی / شرکت ‌های هوافضا / شرکت‌ های مربوط به دستگاه ‌ها و تجهیزات پزشکی / شرکت‌های بیمهترجیحا مدرک کارشناسی ارشد اما در برخی موارد کارشناسی نیز مورد تائید است.
معلم ریاضیفارغ التحصیلان از این رشته پس از گذراندن یک دوره آزمایشی می‌ توانند وارد بازار کار شوند. این تدریس یا می‌ تواند به صورت عمومی در مدرسه باشد و یا شاگرد خصوصی. از آن جایی که جوانان سرمایه های اصلی یک کشور هستند، لذا یک معلم ریاضی می بایست از علم بالایی برخوردار باشد اما آنچه که از این هم مهم تر است این است که معلمان ریاضی به جز داشتن دانش باید توانایی انتقال مطالب را نیز داشته باشند.دکترا و یا مدرک کارشناسی ارشد
آماردانآماردان ها براساس اطلاعات موجود بر روش ها و مدل های ریاضی به بررسی احتمال وقوع یک مسئله در آینده می پردازند. متاسفانه این شغل آنگونه که باید شناخته شده نیست و لذا سازمان ‌ها کسانی را استخدام می‌کنند که آشنایی مختصری با علم آمار دارند و دنیال متخصص این کار نیستند. با اینکه ریاضی و آمار از هم جداپذیر نیستند علم آمار به تخصص ویژه خود نیاز دارد.کارشناسی و یا کارشناسی ارشد
مهندس هوافضااین رشته نیز با اینکه رشته مهمی به شمار می ‌رود هنوز آن گونه که باید برنامه ریزی‌ های لازم را ندارد و لذا افراد با توانمندی ‌های بالا می ‌توانند در مراکزی مشغول به کار شوند. از جمله شرکت ‌های هواپیما سازی، موسسات مربوط به تحقیقات موشکی، صنایع خودرو سازی، مراکز مربوط به ساخت موشککارشناسی و یا کارشناسی ارشد
اقتصاددانبه جرات می ‌توان گفت این رشته از آینده خوبی برخوردار است چرا که افراد می ‌توانند در حوزه‌ های مختلفی مشغول به کار شوند از جمله مشاور کسب و کار، کار در وزارت خانه ‌ها، کارشناسی بیمه، استاد دانشگاه، مدیر مالی و … . این افراد معمولا با استفاده از نظریه ها و روش های مختلف به تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی کشور می پردازند تا اولا اقتصاد یک کشور را به جریان بیندازند دوما در مواقع ضروری کشور را از بحران نجات دهند.کارشناسی ارشد
تحلیلگر مالیاز آن جایی که فارغ التحصیلان در این حوزه در شرکت ‌های بیمه، بانک ‌ها، بورس ‌ها و این گونه مراکز مشغول به کار هستند می ‌توان گفت این رشته آینده شغلی خوبی دارد البته در صورتی که فرد کاملا آگاه به علم اقتصاد و فناوری ارتباطات باشد.مدرک کارشناسی ارشد

همچنین بخوانید: کار در خارج از کشور ، کار پس از تحصیل در کانادا ، اقامت پس از تحصیل در کانادا

بازار کار رشته ریاضی در خارج از کشور

میانگین درآمد دانش ‌آموختگان ریاضی در دیگر کشورها

شغلاطلاعات آماری ضروری شغل
آمار۲۰۱۷: میانگین دستمزد: ۱۰۱۵۶۰ دلار ۲۰۱۶: تعداد مشاغل: ۲۳۶۰۰ پیش بینی رشد اشتغال در این رشته در سال‌های ۲۰۱۶ – ۲۰۲۶: ۲۲٪ حداقل مدرک مورد نیاز: مدرک لیسانس ۲۰۱۷: کمترین میزان دستمزد: ۵۹۹۵۰ دلار ۲۰۱۷: بیشترین میزان دستمزد: ۱۸۴۷۷۰ دلار
ریاضیدان۲۰۱۷: میانگین دستمزد: ۸۴۷۶۰ دلار ۲۰۱۶: تعداد مشاغل: ۴۰۳۰۰ پیش بینی رشد اشتغال در این رشته در سال‌های ۲۰۱۶ – ۲۰۲۶: ۳۳٪ حداقل مدرک مورد نیاز: مدرک کارشناسی ارشد ۲۰۱۷: کمترین میزان دستمزد: ۵۲۸۶۰ دلار ۲۰۱۷: بیشترین میزان دستمزد: ۱۶۱۹۰۰ دلار
تحلیل گر تحقیقات عملیات۲۰۱۷: میانگین دستمزد: ۸۱۳۹۰ دلار ۲۰۱۶: تعداد مشاغل: ۱۱۴۰۰۰ پیش بینی رشد اشتغال در این رشته در سال‌های ۲۰۱۶ – ۲۰۲۶: ۲۷٪ حداقل مدرک مورد نیاز: مدرک لیسانس ۲۰۱۷: کمترین میزان دستمزد: ۴۵۲۷۰ دلار ۲۰۱۷: بیشترین میزان دستمزد: ۱۳۴۴۷۰ دلار

*توجه داشته باشید که این درآمد ‌ها به صورت سالانه بیان شده‌اند.

شغلدرآمدشغلدرآمد
آمار و حسابرسی۱۵۸۲۴۰ دلارجغرافی‌دان۹۹۵۴۰ دلار
کنترل کننده ترافیک هوایی۱۶۱۶۵۰ دلارزمین شناس۱۶۱۲۶۰ دلار
انیماتور۹۹۱۳۰ دلارمعلم ریاضی دبیرستان۸۲۰۰۰ دلار
معمار۱۲۲۶۴۰ دلارمتخصص آب شناسی۱۱۰۱۱۰ دلار
فضانورد۹۳۰۰۰ دلارزیست شناس۱۰۰۵۸۰ دلار
بیوفیزیکدان ریاضی۱۳۸۸۲۰ دلارآماردان زیستی۱۱۷۲۱۰ دلار
ریاضیدان۱۴۰۵۰۰ دلارمهندسی مکانیک۱۱۷۵۵۰ دلار
مهندسی شیمی۱۳۲۹۸۰ دلارتحلیگر امنیت ملی۱۰۵۵۸۱ دلار
استاد ریاضی دانشگاه۱۲۸۳۳۰ دلارمهندس نفت۱۵۰۳۱۰ دلار
زیست شناس محاسباتی۱۰۰۵۸۰ دلارفیزیکدان۱۶۶۴۰۰ دلار
آماردان۱۱۷۲۱۰ دلاراقتصاددان۱۱۲۷۸ دلار
میانگین درآمد دانش‌آموختگان ریاضی

به طور میانگین حقوق متوسط و دستمزد برای شغل معلم ریاضی ۴۴۲۲۲$ است.

شغلموقعیتحقوقاطلاعات
معلم ریاضی – برج هملت (Tower Hamlets )شرق لندن۱۵۰ دلار – ۱۷۰ دلار در روزجذب نیرو از ماه نوامبر
معلم ریاضی در لستر (Leicester)انگلستان – میدلند شرقی۱۲۰ دلار – ۱۹۰ دلار در روزجذب نیرو از ماه سپتامبر
معلم ریاضی در Bridgendبریجند۱۲۰ دلار – ۱۴۰ دلار در روزجذب نیرو از ماه سپتامبر
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

مدارک لازم برای اپلای ریاضی چیست؟

برای پذیرش در این رشته بهتر است توجه زیادی به اعتبار پاسپورت داشته باشید تا روند اپلای و ویزا به خوبی طی شود. تمامی مدارک باید به صورت ترجمه شده باشند. مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، ترجمه ریز نمرات و مدرک زبان برای پذیرش در مقطع کارشناسی مورد نیاز است. برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز باید رزومه، توصیه نامه، انگیزه نامه و در صورت وجود مقالات علمی تحویل دانشگاه شوند.
رشته ریاضی از جمله رشته‌هایی است که برای پذیرش آن نیاز به مدرک GRE نیز هست.

با کدام یک از مدارک زبان می‌توان در رشته ریاضی پذیرش گرفت؟

در این رشته می‌توان با مدارک مختلف بین المللی پذیرش تحصیلی گرفت. از جمله این مدارک می‌توان تافل و آیلتس را نام برد. البته، امکان دارد مدارک دیگری نیز در دانشگاه‌ها مورد قبول باشد که می‌توان مدرک کمبریج، PTE و آزمون دولینگو را نام برد. در این رشته تحصیلی می‌توان پذیرش مشروط نیز دریافت کرد اما بهترین کار این است قبل از اپلای مدرک زبان مورد نیاز آماده شود.

گرایش‌ها و تخصص‌های مختلف رشته ریاضی چیست؟

گرایش‌های مختلفی در رشته ریاضی وجود دارد که شامل دبیری ریاضی، ریاضی محض و ریاضی کاربردی است. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند با کسب تخصص‌های مورد نظر در موقعیت‌های شغلی مختلف مشغول به کار شوند. این تخصص‌ها شامل معلم ریاضی، آمار دان، تحلیلگر مالی و در مقاطع تحصیلات تکمیلی متخصص علم داده است.

شهریه دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته ریاضی چقدر است؟

رشته ریاضی از جمله رشته‌هایی است که جزو علوم پایه محسوب می‌شود. در دانشگاه‌های مختلف دانشکده علوم پایه وجود دارد و شهریه تحصیل در آن‌ها براساس شرایط متغیر است. شهریه در کشور کانادا و برای مقطع کارشناسی و دوره‌های کوتاه مدت بین 6 هزار دلار تا 20 هزار دلار در سال متغیر است. این شهریه در دانشگاه‌های آمریکا ممکن است بیشتر باشد. البته، کشورهایی نیز وجود دارند که شهریه در آن‌ها پایین‌تر است.

بهترین دانشگاه‌ها برای اپلای ریاضی کدام است؟

بهترین دانشگاه‌ها شامل دانشگاه کلمبیا، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، واترلو و دانشگاه سیدنی هستند. البته، دانشگاه‌های اروپایی مانند کمبریج و آکسفورد نیز از جمله برترین مراکز علمی جهان در رشته ریاضی هستند.

آیا امکان پذیرش بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های خارج از کشور وجود دارد؟

این امکان فراهم شده است اما به دلیل نیاز به مدرک زبان در فرآیند ویزا بهتر است مدرک آن آماده شود. پذیرش مشروط یا کاندیشنال از جمله روش‌های پذیرش تحصیلی است که در اختیار داوطلبان قرار دارد. در این نوع پذیرش داوطلب باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره مورد نظر شرکت کرده و به سطح زبان مورد نیاز برسد.

درآمد فارغ التحصیلان رشته ریاضی در خارج از کشور چقدر است؟

در گرایش‌های مختلف این رشته درآمد متغیر است. با این حال، فارغ التحصیلان رشته ریاضی می‌توانند درآمد قابل توجهی داشته باشند و این درآمد براساس تخصص نیز تفاوت‌هایی را دارد. درآمد یک متخصص آمار در خارج از کشور بین 50 تا 100 هزار دلار است و این میزان در مورد ریاضیدان با سابقه شغلی زیاد تا 150 هزار دلار نیز می‌رسد. از جمله موقعیت‌های شغلی پر درآمد و پر تقاضا در حال حاضر می‌توان متخصص علوم داده را نام برد.

دروس رشته ریاضی شامل کدام موارد است؟

دروس ریاضی شامل تمامی دروسی است که به بررسی علم ریاضی به صورت پایه‌ای می‌پردازد. در این رشته تحصیلی شما با دروسی مواجه خواهید شد که بیشتر محاسبات ریاضی و تحلیل آن هستند. باید گفت، متخصصان این رشته می‌توانند در سطح وسیعی از شغل‌ها فعالیت کنند که شامل صنایع مختلف و شرکت‌های تحقیقاتی می‌شود.

آیا امکان دریافت بورسیه در رشته ریاضی وجود دارد؟

برای رشته‌های علوم پایه در دانشگاه‌های مختلف بودجه‌های اختصاصی بسیاری وجود دارد. این بودجه‌ها هر ساله در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد که به صورت کمک هزینه‌ها و جوایز علمی به داوطلبان اعطا می‌شود. بسیاری از این کمک هزینه‌ها بخشی از هزینه‌های تحصیلی و زندگی را شامل می‌‌شود و برخی نیز شامل تمامی هزینه‌های تحصیلی و زندگی است. نکته مهم برای دریافت کمک هزینه‌ها داشتن معدل عالی در مقطع قبلی و سایر سوابق علمی درخشان است.

فارغ التحصیلان رشته ریاضی در کدام حوزه‌های شغلی می‌توانند فعالیت کنند؟

فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در آموزش و پرورش، شرکت‌های آمار، بخش‌های تحقیقاتی و دانشگاهی و صنایع هایتک مشغول به فعالیت شوند. در واقع، شما براساس علاقه خود می‌توانید برای موقعیت‌های شغلی مختلف تقاضا دهید که در مورد رشته ریاضی تعداد وسیعی از موقعیت‌های شغلی فراهم شده است.

آیا می‌توان با مدرک ریاضی در تخصص علم داده مشغول به کار شد؟

علم داده یا دیتا ساینس از جمله رشته‌های بسیار عالی دانشگاهی است که تقاضای شغلی آن نیز روز به روز در حال افزایش است. این رشته دارای پیش نیازهایی است که بیشتر مربوط به ریاضی و علوم محاسباتی هستند. البته، توانایی‌های برنامه نویسی نیز از جمله مهم‌ترین مهارت‌های آن است. بنابراین، فارغ التحصیلان رشته ریاضی می‌توانند در تخصص علم داده نیز فعالیت کنند.

2 دیدگاه برای “اپلای ریاضی

  سلام دکترا ریاضی دارم و ۱۲ سال تدریس در منطقه ۱ تهران در بهترین مدرسه و دنبال ویزای کاری در رشته خودم در کانادا و آمریکا هستم لطفا راهنمایی بفرمایید

  با سلام. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه، شما می توانید وقت مشاوره رزرو نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.