اپلای تربیت بدنی

اپلای رشته تربیت بدنی

تربیت بدنی، دانش آموزش تناسب اندام و یادگیری مهارت هایی است که به آمادگی جسمانی نیاز دارند. در تاریخ ملت ها نیز تربیت بدنی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است، بطوریکه به عنوان یک فاکتور برتری برای افراد محسوب می شده است.

تربیت بدنی دانشی است مشتمل بر آموزش های عملکردی و درک مهارت های حرکتی پایه، بازی ها و تناسب اندام در طول حیات و همچنین مهارت های شخصی و اجتماعی مربوط به شرکت در فعالیت های ورزشی و بدنی. در رشته تربیت بدنی به علوم ورزشی مختلف پرداخته می شود و این رشته جزو رشته هایی محسوب می شود که برای ارتقای سلامت و به زیستی در میان افراد جامعه به شدت مورد نیاز است.

برای تحصیل در رشته تربیت بدنی نیاز به مهارت و آمادگی جسمانی بالایی خواهید داشت. شما پس از گذراندن واحدهای درسی این رشته در گرایش های مختلف، می توانید وارد بازار کار شده و در زمینه های مختلفی فعالیت داشته باشید.

اهداف اصلی تحصیل در رشته تربیت بدنی

 • ارتقاء و بهبود آمادگی جسمانی
 • ارتقاء مهارت ها
 • فعالیت بدنی منظم و سالم
 • پشتیبانی و کمک به سایر جوانب زندگی
 • ارتقاء نظم و انضباط شخصی
 • قضاوت و تصمیم گیری بهتر
 • کاهش استرس
 • تقویت روابط با دیگران
 • بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس
 • کمک به تعیین اهداف زندگی

همچون سایر رشته ها، رشته تربیت بدنی نیز برای اپلای و تحصیل در خارج از کشور، احتیاج به بررسی و مشورت دقیق با کارشناسان در این زمینه دارد. در ادامه با ما در تیم تراست همراه باشید تا به آشنایی بیشتر با این رشته و چند و چون شرایط مورد نیاز برای اپلای این رشته در خارج از کشور بپردازیم.

درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و بهترین کشور برای تحصیل بخوانید.

درباره رشته تربیت بدنی

گسترش سواد در غرب در بین سال های 1500 تا 1800 میلادی منجر به این تفکر شد که تناسب اندام و ورزش به ذهن کمک خواهد کرد. بنابراین سالن های ورزشی در سطح اروپا احداث شدند، بطوریکه اولین سالن ورزشی اروپا در سال 1799 در شهر کپنهاگ دانمارک تاسیس شد. بعدها، در حالی که مدارس دولتی آلمان، دانمارک و ایالات متحده آمریکا سیستم هایی را برای آموزش تربیت بدنی در سطح جامعه پیاده سازی کرده بودند، تربیت بدنی به برنامه های درسی دوره لیسانس پیوست و در سال 1901 در دانشگاه کلمبیا به یک رشته اصلی و مستقل تبدیل شد.

در ژاپن، مدارس از قرن هفدهم آموزش فیزیکی و ذهنی دانش آموزان را با هم مرتبط کردند. مدارس دولتی با آموزش های تربیت بدنی اجباری در سال 1872 تاسیس شدند. اتحاد جماهیر شوروی نیز پس از سال 1917 تاکید کرد که تربیت بدنی نیز باید در مدارس و موسسات تربیت بدنی به طور جدی آموزش داده شود.

اما امروزه تربیت بدنی در بسیاری از مدارس ابتدایی و متوسطه در کشورهای مختلف مورد نیاز و اجباری است. بیشتر آموزش ها در داخل سالن های ورزشی با امکانات مختلف صورت می گیرد، اما آموزش در فضای باز نیز همچنان در دستور کار است.

با توجه به تاریخچه این رشته و اهمیت روزافزونی که این علم در میان جوامع مختلف یافته است، پی میبریم که رشته تربیت بدنی در جهت آموزش مهارت ها و دانش لازم برای آموزش و مربی گری ورزش در سطوح و زمینه های مختلف طراحی شده است. در این رشته شما به توسعه ورزش، آموزش مربی گری، فیزیولوژی و روانشناسی می پردازید و یاد خواهید گرفت که چگونه می توان این دانش را در کلاس و مربی گری بکار گرفت.

با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل ممکن است شما طیف مختلفی از دروس را برای گذراندن در پیش رو داشته باشید، اما در اینجا کلیاتی درباره دروس و موضوعات مورد تدریس در رشته تربیت بدنی آورده شده است:

 • دانش بازی ها و ورزش های مختلف (تنیس، والیبال، بسکتبال و…)
 • کسب مهارت
 • رشد حرکتی
 • فعالیت بدنی فراگیر
 • آناتومی
 • حرکت شناسی
 • سلامت
 • فیزیولوژی ورزش
 • بیومکانیک
 • بیولوژی
 • فعالیت های تناسب اندام فردی
 • تغذیه
 • بهداشت ورزش
 • آسیب شناسی

لینک های مفید!

مراحل اپلای تربیت بدنی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اپلای رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

همانطور که گفته شد، رشته تربیت بدنی در جهت آموزش مهارت ها و دانش لازم برای آموزش و مربی گری ورزش در سطوح و زمینه های مختلف طراحی شده است. تحصیل در رشته تربیت بدنی در دانشگاه های خارج از کشور گزینه ایده آلی برای کسانی است که می خواهند تا علاقه به ورزش و تناسب اندام را با تدریس و آموزش ترکیب کنند. شما پس از کسب مدرک در این رشته می توانید به عنوان یک مربی تمام کمال فعالیت کنید، مدیریت ورزش مدارس را برعهده داشته باشید و به کودکان برای حفظ سلامتی و تناسب اندام کمک کنید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که در رشته تربیت بدنی در حال تحصیل است، شما باید دیدگاه منحصر به فردی در مورد تربیت بدنی و مربی گری داشته باشید. شما در دوران تحصیل خود فرهنگ ورزشی کشورهای دیگر را مشاهده خواهید کرد و این فرصت را خواهید داشت تا از بهترین امکانات در جهان بهره مند شوید. ما در ادامه به معرفی گرایش ها، دانشگاه های برتر و نحوه اقدام برای تحصیل در رشته تربیت بدنی صحبت خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات مفید و کلی درباره­ ی دانشگاه ها، مدارک مورد نیاز، زمان اپلای، طول مدت تحصیل در هر دانشگاه و جزئیات بیشتر اپلای رشته تربیت بدنی می توانید به این لینک مراجعه کنید.

درباره اینکه چگونه اپلای کنیم بخوانید.

گرایش های رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

اگر تصمیم به تحصیل در رشته تربیت بدنی در خارج از کشور دارید، باید آگاهی کامل از دروس و گرایش های این رشته داشته باشید. رشته تربیت بدنی تنها به زمینه های ورزشی و جسمانی محدود نمی شود و در جنبه های مختلفی از زندگی فرد و یک جامعه نقش پررنگی را ایفا می کند.

پیش از تصمیم به انتخاب رشته تربیت بدنی برای تحصیل در خارج از کشور، بایستی ابتدا بطور تخصصی و جامع تمامی گرایش های این رشته و دانشگاه های ارائه دهنده این گرایش ها را مورد بررسی قرار داد. برای مشورت در این زمینه می توانید از کارشناسان و مشاوران تیم تراست کمک بگیرید.

گرایشتوضیحات
            جامعه شناسی ورزشیدر این گرایش، عملکردی که ورزش می تواند بر جامعه ای که در آن زندگی می کنیم داشته باشد مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. هدف در جامعه شناسی ورزشی، مطالعه تاثیراتی است که ورزش می تواند در جایگاه ها و نهاد مختلفی اعم از مدارس، دولت، رسانه ها و تبلیغات داشته باشد. این رشته و گرایش به دلیل نیاز به حضور تربیت بدنی و ورزش در سطح جامعه شکل گرفته است. شاید مهم به نظر نرسد، اما این شاخه از علم تربیت بدنی نقش اساسی در توسعه یک جامعه برعهده دارد. مطالعات مهمی در جامعه شناسی ورزشی انجام شده است.
بعنوان مثال؛ جنسیت یکی از شناخته شده ترین مباحت در حوزه جامعه شناسی ورزشی است. بدلیل نابرابری جنسیتی و نقشی که جنسیت در طول تاریخ ورزش ایفا کرده است. اگر به گذشته نگاهی بیندازیم، می توانیم به این موضوع پی ببریم که حضور زنان در فعالیت های ورزشی ممنوع بوده است. آن ها مجاز به شرکت در مسابقات نبودند، چرا که ورزش یک فعالیت مردانه تلقی می شد.
جامعه شناسی ورزشی شاخه ای از علم تربیت بدنی است که به زنان کمک می کند تا در جامعه امروزی برابر با مردان دیده شوند. این گرایش یکی از دلایلی است که امروزه مشاهده می کنیم زنان نیز همچون مردان مجاز به انجام هرگونه فعالیت ورزشی هستند. حوزه دیگری که در جامعه شناسی ورزشی مورد مطالعه قرار می گیرد رسانه است. ورزش در تمام دنیا از تلویزیون ها و رادیو ها پخش می شود. بنابراین ورزش این توانایی را دارد تا ملل مختلف را با یکدیگر متحد کند و تاثیرات بزرگی را در سطح جهانی به جا بگذارد.
          بیومکانیک در تربیت بدنیاین شاخه از علم تربیت بدنی به استفاده از اصول مکانیکی در مطالعه موجودات زنده می پردازد. بیومکانیک به عنوان رشته ای شناخته می شود که نیروهای مختلفی که در بدن انسان عمل می کنند و تاثیراتی که این نیروها بر روی شخص به جا می گذارند را مطالعه می کند. این رشته همچنین به مطالعات علمی متمرکز بر روی حرکت انسان، سیستم اسکلتی و عضلانی انسان و رابطه بین فیزیک و ورزش می پردازد.
گرایش بیومکانیک در تربیت بدنی از بسیاری جهات مهم و حیاتی است. بعنوان مثال، این شاخه به دانش آموزان کمک می کند تا در فعالیت های بدنی عملکرد بهتری داشته باشند و احتمال آسیب های بدنی کاهش یابد. این شاخه همچنین به بهبود تکنیک ها در حین انجام فعالیت های ورزشی و افزایش ایمنی نیز کمک می کند.
یکی دیگر از دلایل مهم بودن بیومکانیک در تربیت بدنی، این است که این شاخه در کمک به دانش آموزان با نیاز های ویژه بسیار شناخته شده و حیاتی است. بیومکانیک به دانش آموزان کمک می کند تا تکنیک ها و وضعیت بدنی خود را در حین انجام فعالیت های ورزشی بهبود بخشند تا بتوانند در هر زمینه از فعالیت های ورزشی که مشغول انجام آن هستند عملکرد بهتری داشته باشند. معلمان و مربیان نیز در این زمینه نقش مهمی در افزایش انگیزه و کمک به دانش آموزان ایفا می کنند.
          پزشکی ورزشیپزشکی ورزشی شاخه ای از تربیت بدنی است که میان فعالیت های ورزشی و بدن انسان رابطه برقرار می کند. این شاخه از علم تربیت بدنی در مورد عواملی که عملکرد را در ورزش تحت تاثیر قرار می دهند مطالعاتی انجام می دهد.
این شاخه، بر روی افراد یا ورزشکاران تمرکز دارد تا بتوانند عملکرد خود را بهبود ببخشند و از آسیب ها جلوگیری کنند یا آن ها را هرچه سریع تر بهبود دهند. متخصصان پزشکی ورزشی بدلیل کار با تیم های حرفه ای در بسیاری از ورزش ها، مورد توجه و مشهور هستند اما آن ها می توانند با اشخاص نیز همکاری داشته باشند.
مشاغل زیادی در زمینه پزشکی ورزشی وجود دارد، از جمله : مربی ورزشی، کینزیوتراپیست، پرستاری، فیزیولوژیست ورزشی، فیزیوتراپی و… وقتی صحبت از تخصص و دانش در حیطه ورزش می شود، شاخه پزشکی ورزشی یک شاخه غنی از این جهت خواهد بود. متخصصان این حوزه باید بسیار تحصیل کرده و با تجربه باشند تا در هنگام نیاز بتوانند کارهای بزرگ انجام دهند.
این شاخه از علوم تربیت بدنی در سراسر جهان بسیار مورد نیاز است، اما از طرف دیگر بسیار رقابتی است. بنابراین اگر این شاخه را برای تحصیل مدنظر دارید، باید برای رقابت سخت با دیگران در این زمینه آماده باشید.
        فیزیولوژی ورزشفیزیولوژی ورزش رشته ای است که تاثیر ورزش در وضعیت جسمانی و بدن فرد را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد. این رشته توانایی هوازی، خستگی و اثرات فیزیولوژیکی که ممکن است برنامه های ورزشی در شرکت کننده داشته باشند را مورد مطالعه قرار می دهد.
اگر اطلاعی از خصوصیات فیزیولوژیکی بدن نداشته باشیم، می توانیم به بدن خود آسیب برسانیم. بنابراین ما باید ظرفیت های بدن را به خوبی بشناسیم. این شاخه می تواند در ایجاد یک زندگی فعال و سالم به ما کمک کند.
فیزیولوژی ورزش شاخه ای است که می تواند شاخه های دیگر را در حوزه تربیت بدنی بکار گیرد تا اهدافی را برای ما محقق سازد. بعنوان مثال، این شاخه می تواند با شاخه های دیگر کار کند تا بهترین شرایط را برای ورزشکاران در حین ورزش ایجاد کند و ایمنی را برای ورزشکار به ارمغان بیاورد. یک فیزیولوژیست ورزشی می تواند مزایای زیادی را برای تیم یا شخص مورد نظر به ارمغان بیاورد.
وظیفه آن ها شامل نظارت بر تمرینات ورزشکاران از طریق ارزیابی و اندازه گیری عملکرد های طبیعی بدن مانند تنفس، متابولیسم، ترکیب بدنی، عضله،تغذیه و سیستم های عصبی، ریوی و قلبی عروقی می باشد.
فلسفه ورزشاین شاخه از علم تربیت بدنی، برای حل مشکلات و تصمیم گیری از طریق استفاده از منطق و قضاوت، معیارهای موجود را مطالعه، تحلیل و تعیین می کند. همچنین، فلسفه ورزش می تواند مباحث، عقاید و ارزش های بحث برانگیز مربوط به مشارکت های ورزشی و تربیت بدنی را مطالعه و بررسی کند.
این شاخه برای علم تربیت بدنی بسیار مهم است، چراکه بدون آن نمی توانیم سوالاتی را که در هنگام ورزش پیش می آیند را پاسخ دهیم. فلسفه ورزش از دیدگاه تاریخی در پنج زیرشاخه تقسیم بندی می شود.
از جمله این زیرشاخه ها می توان به متافیزیک، معرفت شناسی، زیبایی شناسی و اخلاق و منطق اشاره کرد. همه فلاسفه ورزشی از این پنج زیرشاخه برای حل مشکلات استفاده می کنند.
  روانشناسی ورزشیروانشناسی ورزشی شاخه بسیار جالبی است و می تواند نقش پررنگی در زندگی ورزشکاران داشته باشد. این شاخه، از اصول، مفاهیم، عناصر و عوامل حوزه روانشناسی برای مطالعه رفتارهای فردی در حین ورزش ها استفاده می کند.
این شاخه از علم تربیت بدنی، همچنین عواملی که ممکن است بر روند یادگیری و عملکرد ورزشی شرکت کنندگان تاثیر بگذارند را مورد بررسی قرار می دهد. روانشناسی ورزشی شاخه ای است که در تیم های حرفه ای برای کمک به بازیکنان دارای مشکلات روحی بسیار مورد نیاز است. اگر دوست دارید تا وقت خود را صرف کار بر روی ورزشکاران بکنید، این شاخه می تواند برای شما بسیار مناسب باشد.
یادگیری حرکتییادگیری حرکتی رشته ای است که عوامل موثر بر یادگیری و اجرا را در مهارت های حرکتی دانش آموز یا ورزشکار بررسی و تحلیل می کند. شخصی که در این شاخه از علوم تربیت بدنی تخصص دارد به عنوان یک تسهیل کننده عمل می کند و مراحل مختلف رشد و تکامل انسان را برای یادگیری سیستماتیک مهارت های حرکتی و ورزشی بکار می گیرد.
این شاخه بسیار مهم و جالب است و نقش مهمی را در رشد کودکان، نوجوانان و بزرگسالان ایفا می کند. یادگیری حرکتی شاخه ای است که شامل ترکیب تجربه و علم می شود.
تربیت بدنی سازگاریاین گرایش از رشته تربیت بدنی ظرفیت ها و محدودیت های افراد دارای معلولیت جسمی یا نیازهای ویژه را مورد بررسی قرار می دهد. این شاخه به تشویق دانش آموزان معلول برای توسعه فعالیت های بدنی می پردازد. گاهی اوقات، دانش آموزان با نیازهای ویژه، سرعت یادگیری کندتر از دانش آموزان عادی دارند و این شاخه نیز از همین رو ایجاد شده است.
تربیت بدنی سازگاری یا وفق دهنده با دلایل مختلفی ایجاد شده است که یکی از آن ها این است که دانش آموزان عادی و دانش آموزان با شرایط ویژه بتوانند در یک برنامه تمرینی و در کنار یکدیگر به تمرین بپردازند. متخصص این رشته وظیفه بسیار حیاتی در زمینه کار کردن با دانش آموزان یا ورزشکاران با شرایط خاص را بر عهده دارد.
این دانش آموزان نمی توانند مانند دانشجویان عادی رفتار یا فکر کنند. این شاخه در سراسر جهان بسیار شناخته شده است و فرصت های شغلی فراوانی برای این رشته وجود دارد. اگر به دنبال فرصت های شغلی مناسب هستید، این گرایش می تواند گزینه خوبی باشد.
مدیریت ورزشیمدیریت ورزشی شاخه ای از تربیت بدنی است که در ورزش های دانشگاهی، حرفه ای و حتی آماتور بسیار مورد نیاز است. مدیران ورزشی کسانی هستند که وظیفه پاسخگویی به همه امور درون تیمی را برعهده دارند. بعنوان مثال، زمانی که تیم قصد دارد تا با یک بازیکن قرارداد عقد کند، این مدیر ورزشی است که تصمیم گیری های لازم را انجام می دهد.
بنابراین فرد در این زمینه باید دارای مهارت هایی از قبیل رهبری خوب، برنامه ریزی مناسب، سازماندهی امور، ارتباطات خوب، حل مسئله، ریسک پذیری و … باشد. پشت هر تیم خوب یک مدیر ورزشی خوب وجود دارد که اداره امور را به خوبی در دست دارد. اگر شما ورزشکار نیستید، اما به دنبال شغلی هستید که با ورزش در تماس باشد، این رشته می تواند یکی از انتخاب های شما باشد.
تعلیم و تربیت ورزشیفرد متخصص در این رشته و گرایش، وظیفه مطالعه و طراحی برنامه های درسی، روش های تدریس، ظرفیت های معلمین، فنون ارزیابی، اداره، نظارت و سازماندهی رویداد ها و فعالیت های مرتبط با تربیت بدنی را برعهده دارد.
این رشته وظیفه دارد تا میان آموزش و ورزش رابطه برقرار کند. در این شاخه، متخصصان باید بتوانند بهترین محیط را برای یادگیری دانش آموزان و دانشجویان ایجاد کنند. این شاخه به مربیان کمک می کند تا تاثیر زیادی در زندگی دانش آموزان و دانشجویان داشته باشند و این خود می تواند حس فوق العاده ای را برای کسی که در فرایند آموزش دانش آموزان دخیل است به ارمغان بیاورد.

همچنین درباره اپلای بدون مدرک زبان ، اپلای با معدل پایین و اپلای با مدرک دانشگاه آزاد بخوانید.

بهترین گرایش رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

این سوال که بهترین گرایش در هر رشته تحصیلی چیست، چیزی نیست که بتوان بدون در نظر گرفتن علایق و استعداد های افراد مختلف درباره ی آن تصمیم گیری گرد. رشته تربیت بدنی نیز همانند سایر رشته ها، گرایش های مختلفی را در دل خود جای داده است که هریک از این گرایش ها چیزهای جدید و متفاوتی را برای شما به ارمغان خواهند آورد. بنابراین، با توجه به توضیحات گفته شده در رابطه با گرایش های مختلف رشته تربیت بدنی، سعی بر این داشته باشید تا بهترین گرایش را متناسب با اخلاقیات و علایق و خصوصیات شخصی خودتان و یا با کمک مشاورین تعیین کنید.

درباره اپلای حین سربازی ، اپلای برای ارشد و اپلای برای دکتری بخوانید.

بورسیه رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

بورسیه رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

از جمله مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد تحصیل در رشته ای در خارج از کشور را دارند، هزینه های لازم برای تحصیل است. در این زمینه شما می توانید با استفاده از انواع بورسیه های تحصیلی که توسط دولت ها و دانشگاه ها اعطا می شوند بخشی یا تمام هزینه های تحصیلی خود را پوشش دهید. جهت مشورت و تصمیم گیری در این باره می توانید با مشاوران تیم تراست در تماس باشید یا از وکیل مهاجرت ما کمک بخواهید.

بورسیه های تحصیلی هدیه های گران بهایی هستند و نیازی به بازپرداخت آن ها نیست. سالانه هزاران نفر توسط مدارس، دانشگاه ها، کارفرمایان، افراد، سازمان ها و… بورسیه دریافت می کنند. دانشگاه ها و کشور های مختلف در زمینه اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی، سیاست های متفاوتی اتخاذ می کنند. از این رو بهتر است بعد از انتخاب رشته و مقطع مورد نظر برای تحصیل، بصورت تخصصی درباره ی بورسیه های مورد نظر در کشور مقصد اطلاع کسب کنید.

لیست بورسیه های موجود در رشته تربیت بدنی و علوم فیزیکی

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی می توانید به اینجا مراجعه کنید. توجه داشته باشید که تاریخ شروع و پایان هریک از این بورسیه ها متفاوت است و بدلیل متغیر بودن در اینجا ذکر نشده است.

نام بورسیهجزئیات بورسیه
Fulbright Foreign Student Scholarship Program USAمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکتری
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های آمریکا
کشور ارائه دهنده بورسیه: آمریکا
نوع بورس: کامل
کشورهای مورد پذیرش: دانشجویان بین المللی (پذیرش از 155 کشور)
Singapore International Graduate Awardمقطع تحصیلی: دکتری
کشور ارائه دهنده بورس: سنگاپور
دانشگاه ها: دانشگاه بین المللی سنگاپور، دانشگاه نانیانگ، دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور
نوع بورسیه: کامل
کشورهای مورد پذیرش: بین المللی
Australia Awards Scholarships For International Studentsمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: استرالیا
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های استرالیا
نوع بورس: کامل
کشورهای مورد پذیرش: بین المللی (کشورهای مورد تایید)
Global Korea Scholarship-Funded by Korean Governmentمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکتری
کشور ارائه دهنده بورس: کره جنوبی
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های کره جنوبی
نوع بورس: کامل
کشورهای مورد پذیرش: بین المللی
Orange Knowledge Programme Netherlandsمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: هلند
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های هلند
نوع بورس: کامل
کشورهای مورد پذیرش: بین المللی
Korean Government Self Finance Support Announcedمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس: کره جنوبی
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های کره جنوبی
نوع بورس: کامل
کشورهای مورد پذیرش: بین المللی
Friedrich Ebert Stiftung Scholarshipsمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکتری، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس: آلمان
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های آلمان
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: بین المللی+دانشجویان آلمانی
ANU Chancellor’s International Scholarshipمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس: استرالیا
دانشگاه ها: دانشگاه بین المللی استرالیا
نوع بورس: کمکی
کشور های مورد پذیرش: بین المللی
British Chevening Scholarshipsمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکتری
کشور ارائه دهنده بورس: انگلیس
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های انگلیس
نوع بورس: کامل (هزینه تحصیل کامل+هزینه ماهانه+هزینه بلیط هواپیما+هزینه های اضافی)
کشورهای مورد پذیرش: کشورهای در حال توسعه و مشترک المنافع
Japanese Government (MEXT) Scholarships for Young Leaders Programمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: ژاپن
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های ژاپن
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: بین المللی
300 Russian Government funding, 2020-21مقطع تحصیلی: دکتری، کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: روسیه
نوع بورس: کمکی
کشور های مورد پذیرش: بین المللی
Heinrich Boll Foundation Scholarshipsمقطع تحصیلی: دکتری، کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: آلمان
دانشگاه ها: دانشگاه های آلمان+سوئد
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: دانشجویان آلمان و اتحادیه اروپا

بیشتر بخوانید: بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور ، فاند تحصیلی ، استادی پلن

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

دانشگاه های برتر رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

براساس اطلاعات بدست آمده از پایگاه TOPUNIVERSITIES که یکی از پایگاه های معتبر در حوزه رتبه بندی دانشگاه ها است، لیست برترین دانشگاه های دنیا در سال 2020 در زمینه تربیت بدنی و علوم ورزشی بصورت زیر است:

لیست برترین دانشگاه های تربیت بدنی در دنیا

دانشگاهتوضیحات
دانشگاه Loughborough انگلیسدانشگاه Loughborough دانشگاهی در قلب انگلستان است و دارای شهرت بین المللی در زمینه آموزش و تحقیقات، ارتباط قوی با صنعت و علوم ورزشی است. این دانشگاه بیش از 17000 دانشجوی در حال تحصیل و کارمند را در خود جای داده است.
دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادادانشگاه بریتیش کلمبیا در سال 1915 تاسیس شده است و بیش از 60000 دانشجو در خود جای داده است. این دانشگاه شهرت بین المللی زیادی در زمینه تحقیقات و یادگیری در سطح پیشرفته دارد.
دانشگاه کوئینزلند استرالیابرای بیش از یک قرن، دانشگاه کوئینزلند افراد برجسته ای را آموزش داده و با افراد برجسته و مهمی همکاری کرده است. این دانشگاه غرق در تاریخ و سنت ها است، اما در عین حال در خط مقدم نوآوری های تاثیرگذار بر جوامع انسانی حرکت می کند.
دانشگاه سیدنی استرالیادانشگاه سیدنی با این امید تاسیس شد تا به همه این فرصت را بدهد تا از طریق آموزش به توانایی های بالقوه خود پی ببرند. این دانشگاه امروزه نیز بر همان باور قبلی خود راسخ و استوار است. دانشگاه سیدنی هم اکنون در رتبه 4 جهانی و 1 استرالیا و از حیث اشتغال فارغ التحصیلان در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.
دانشگاه تورنتو کانادادانشگاه تورنتو، بزرگترین و بهترین دانشگاه در میان دانشگاه های کانادا و یکی از معتبر ترین مراکز آموزشی-تحقیقاتی در آمریکای شمالی است. این دانشگاه در سال 1827 به عنوان اولین موسسه آموزش عالی کانادا تاسیس شد.
دانشگاه بیرمنگام انگلستاندانشگاه بیرمنگام با رتبه 87 در جهان در سال 2021، دانشگاهی است با آجر های قرمز رنگ که در قرن نوزدهم میلادی تاسیس شده است. جمعیت دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی 21495 و در مقطع کارشناسی ارشد 12335 هزار نفر است و از این حیث رتبه چهارم را در انگلستان به خود اختصاص داده است.
دانشگاه آلبرتا کانادااین دانشگاه در سال 1908 میلادی تاسیس شد. پردیس این دانشگاه در جنوب رود ساسکاچوان شمالی در شهر ادمونتون قرار گرفته است. دانشگاه آلبرتا بیش از 39000 دانشجو دارد که از این تعداد، 8000 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند. دانشگاه آلبرتا جزو پنج دانشگاه برتر کانادا و 100 دانشگاه برتر جهان می باشد.
دانشگاه کپنهاگ دانمارکدانشگاه کپنهاگ با بیش از 40000 دانشجو و بیش از 9000 کارمند، بزرگترین موسسه در حوزه تحقیقات و آموزش در دانمارک است. هدف این دانشگاه به نقل از اساسنامه دانشگاه، انجام تحقیقات و ارائه آموزش ها در بالاترین سطح علمی است.
دانشگاه دیکین استرالیادانشگاه دیکین در ایالت ویکتوریا در استرالیا واقع شده است و در سال 1974 تاسیس گردیده است. امروزه این دانشگاه با بیش از 34000 دانشجو از جمله 6000 دانشجوی خارجی از 100 کشور مختلف، یکی از بزرگ ترین دانشگاه های استرالیا است.
دانشگاه اکستر انگلیسدانشگاه اکستر در سال 1955 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد، اما ریشه های آموزش در این دانشگاه به بیش از 150 سال پیش بر می گردد. این دانشگاه در میان 10 دانشگاه برتر انگلستان قرار دارد و شهرت بین المللی این دانشگاه روز به روز در حال افزایش است.
دانشگاه باث انگلیسدانشگاه باث، دانشگاهی واقع در شهر باث در کشور انگلستان است. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های انگلستان به شمار می رود و در فهرست برترین دانشگاه های بریتانیا رتبه نهم را به خود اختصاص داده است.

همچنین درباره ددلاین دانشگاه های کانادا ، مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا بیشتر بخوانید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

شما برای تحصیل رشته تربیت بدنی در خارج از کشور، همانند سایر رشته ها احتیاج به ویزای تحصیلی خواهید داشت. ویزای تحصیلی به ویزایی گفته می شود که اجازه ادامه تحصیل و زندگی همراه با آن را در خارج از کشور برای شما فراهم می کند. ویزای تحصیلی در مواقعی این امکان را به شما می دهد که در کنار تحصیل به کارهای پاره وقت نیز مشغول شوید.

برای تحصیل در هر کشور باید ویزای تحصیلی مد نظر همان کشور را تهیه کنید، بنابراین تفاوت هایی در فراید اخذ ویزای تحصیلی کشور های مختلف وجود خواهد داشت که ما در اینجا سعی خواهیم کرد بصورت کلی به برخی از آن ها بپردازیم. برای دریافت ویزای تحصیلی بهتر است ابتدا در رشته مورد نظر و دانشگاه و کشور مورد نظر پذیرش شوید. دقت داشته باشید که برای دریافت ویزای تحصیلی باید مراحلی را طی کنید که ما بصورت مختصر و از ابتدا هر یک از این مراحل را توضیح خواهیم داد.

 • تصمیم به تحصیل در خارج از کشور: اگر تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور گرفته اید، باید کشوری را به عنوان مقصد انتخاب کنید که با روحیات و انگیزه های موجود در شما سازگاری داشته باشد. شما باید هزینه های تحصیلی را نیز مد نظر قرار دهید، چراکه هزینه های تحصیل در کشور های مختلف متفاوت است.
 • زبان: یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید اطلاع از زبانی است که در دانشگاه مورد نظر شما مورد استفاده قرار می گیرد. با علم به این موضوع شما می توانید تا زمان حضور در دانشگاه مقصد برای ادامه تحصیل، مهارت های زبانی خود را تا حد ممکن تقویت کنید.
 • مهارت ها: مسلما دانشگاه مقصد توجه ویژه ای به مهارت های شما خواهد داشت؛ بنابراین هرچه مهارت های خود را افزایش دهید شانس بیشتری برای اخذ پذیرش و اخذ ویزای کشور مورد نظر خواهید داشت.
 • رشته و دانشگاه مورد نظر: مسلما برای اینکه آینده علمی درخشانی داشته باشید باید رشته و دانشگاه مورد نظر خود را بر حسب علایق و اولویت ها تعیین کنید. نکته مهم دیگر اینکه، در انتخاب دانشگاه مورد نظر توجه داشته باشید که مدرک اخذ شده از آن دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران باشد. می توانید با دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در لینکی که برایتان آورده ایم آشنایی بیشتری پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه ها

 • ترجمه ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • توصیه نامه از اساتید با اعتبار بالا
 • انگیزه نامه ترجمه شده
 • ترجمه رزومه تحصیلی

و اما پس از پذیرش در رشته مورد نظر، شما باید اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را آغاز کنید. در اینجا مراحل اخذ ویزای تحصیلی بصورت کلی آورده شده است. بدیهی است که در مواقعی تفاوت هایی نیز وجود خواهد داشت.

 • درخواست وقت مصاحبه از سفارت کشور مورد نظر

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

 • ارائه نامه پذیرش در دانشگاه مورد نظر به سفارت

 • ارائه نامه مبنی بر توان مالی

 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز

 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه

 • شناسنامه خود شخص

 • پرداخت هزینه های صدور ویزا

 • ارائه عکس از خود شخص

 • ارائه مدارک مبنی بر اینکه شما پس از تحصیل قصد بازگشت به کشورتان را دارید

جزئیات اخذ ویزای تحصیلی در کشور های مختلف

کشورجزئیات
کانادافرایند درخواست برای اجازه تحصیل در کانادا:
دریافت نامه پذیرش از موسسه مورد نظر
اقدام برای اخذ اجازه تحصیل بصورت آنلاین یا با استفاده از روش های دیگر
انجام معاینه پزشکی
دریافت نتیجه درخواست مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ ویزای تحصیلی کانادا:
نامه پذیرش از دانشگاه و موسسه مورد نظر
نتایج تست معاینه پزشکی و نامه تایید از پلیس
دو عدد عکس مناسب برای پاسپورت از خودتان
نامه تایید کننده اینکه شما توانایی مالی لازم برای تحصیل در کشور مقصد را دارید
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.
                چینفرایند اخذ ویزای تحصیلی:
پذیرفته شدن در دانشگاه مدنظر
دریافت فرم JW201 یا JW202
تکمیل فرم های مد نظر
ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز
دریافت نتیجه درخواست ثبت نام در دفتر مدیریت خروج و ورود
انجام تست پزشکی
مدارک مورد نیاز:
گذرنامه معتبر با تاریخ انقضای حداقل شش ماه از زمان درخواست
پذیرش نامه رسمی همراه با مهر دانشگاه
فرم تکمیل شده JW201 یا JW202
یک عدد عکس رنگی و تمام رخ برای پاسپورت
رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا
جزئیات شماره پرواز، تاریخ و زمان پرواز و جزئیات پرواز برگشت
جزئیات محل اقامت شما
مدارک تایید معاینه پزشکی
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.
                آلمانفرایند اخذ ویزای تحصیلی:
دریافت نامه پذیرش و تایید از دانشگاه و موسسه مورد نظر
پر کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی بصورت آنلاین یا به روش های دیگر ( بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید)
یکجا کردن و جمع آوردی مدارک مورد نیاز از جمله نامه تمکن مالی و مهارت در زبان انگلیسی
تنظیم وقت برای اخذ ویزای تحصیلی در سفارت مورد نظر (در صورت نیاز)
شرکت در مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز
دریافت نتیجه درخواست برای ویزا
ثبت نام برای ویزا
مدارک مورد نیاز:
فرم های درخواست تکمیل شده
نامه تایید مهارت در زبان انگلیسی
نامه پذیرش از دانشگاه
سوابق آکادمیک و رزومه
گذرنامه
حساب بانکی مسدود شده با مبلغ کافی پول برای تامین هزینه های زندگی
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.
                ترکیهفرایند اخذ ویزای تحصیلی:
پذیرش در دانشگاه یا موسسه مورد نظر
قرار ملاقات در کنسولگری ترکیه
تکمیل درخواست ها و ارائه مدارک انتظار برای تصمیم گیری
اقدام برای درخواست اقامت موقت پس از پذیرش
مدارک مورد نیاز:
گذرنامه با اعتبار حداقل 90 روز
فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزای دانشجویی ترکیه
2 عدد عکس برای گذرنامه
نامه پذیرش از دانشگاه، همراه با زمان اقامت
مدرک اثبات بیمه سفر برای کل اقامت شما در ترکیه
مدرک اثبات بیمه سلامت
مدرک اثبات رزرو بلیط هواپیما برای پرواز به ترکیه
ارائه مدارک تمکن مالی
پرداخت هزینه پردازش ویزا
اثبات محل اقامت در ترکیه
مدارک تحصیلی قبلی
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.
              آمریکافرایند اخذ ویزای تحصیلی:
پذیرفته شدن در رشته و دانشگاه مورد نظر
ثبت نام و پرداخت هزینه مورد نظر (350 دلار) برای SEVIS
تکمیل درخواست و پرداخت هزینه لازم برای ویزای غیر مهاجرتی (160 دلار)
قرار مصاحبه برای ویزا
دریافت نتیجه مصاحبه و درخواست
مدارک مورد نیاز:
گواهی واجد شرایط بودن برای دانشجوی غیر مهاجر
رسید هزینه SEVIS
رسید فرم درخواست ویزای آنلاین برای دانشجویان غیر مهاجر
گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه بیش از مدت زمان اقامت در آمریکا
گذرنامه های قدیمی که ممکن است گرفته باشید
مدرک اثبات تمکن مالی
دو عکس رنگی، یکی بصورت فیزیکی و دیگری بصورت دیجیتال
مدارک تحصیلی اخیر، نمرات آزمون ها و…
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

درباره تاثیر مقاله بر اپلای ، پذیرش تحصیلی کانادا و هزینه تحصیل در کانادا بخوانید.

اپلای رشته تربیت بدنی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج

با اخذ مدرک در رشته تربیت بدنی، شما مهارت و دانش لازم برای آموزش و مربی گری ورزش در سطوح مختلف را خواهید داشت. شما می توانید برای تحصیل رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام کنید. تفاوت بسیار کمی بین این دو مدرک وجود دارد، اما برنامه ها و موضوعات درسی مقطع کارشناسی ارشد تمرکز بیشتر و تخصصی تری بر روی رشته های ورزشی و فیزیولوژی ورزش دارند.

همچنین درباره اپلای برای ارشد مجدد بخوانید.

اپلای رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

اپلای رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی، بسته به جایی که برای تحصیل انتخاب می کنید معمولا 3 یا 4 سال طول خواهد کشید. داوطلبانی که علاقه و استعداد خوبی در زمینه ورزش و فعالیت های ورزشی دارند، باید دوره کارشناسی تربیت بدنی را برای شروع مسیر موفقیت خود انتخاب کنند. مدرک تحصیلی کارشناسی رشته تربیت بدنی به نوبه خود می تواند گزینه های شغلی مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد.

در این دوره شما با تکنیک های مفید برای حفظ تناسب اندام بدن انسان آشنایی پیدا خواهید کرد. برخی از دانشگاه ها برخلاف زمان معمول دوره لیسانس رشته تربیت بدنی که 3 تا 4 سال است، این مقطع را در یک دوره دو ساله نیز ارائه می کنند و علاقه مندان می توانند این دوره را بصورت تمام وقت یا نیمه وقت پشت سر بگذارند.

مهارت های لازم برای موفقیت در مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی

 • توانایی ورزشی
 • سازگاری و تطابق پذیری
 • مهارت های حرکتی
 • مهارت های ادراکی (توانایی بازی خوانی و پیش بینی بازی)
 • مهارت های سازمانی
 • تعیین هدف
 • مثبت اندیشی
 • ارتباطات خوب
 • توانایی کار تیمی
 • صبر
 • عزم راسخ
 • مهارت حل مسئله
 • مهارت تصمیم گیری به موقع
 • مهارت های بین فردی
 • مدیریت زمان
 • خلاقیت
 • سخت کوشی و تلاش

دروس مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی به دو دسته تئوری و عملی تقسیم بندی می شوند.

لیست دروس تئوری و عملی رشته تربیت بدنی

تئوریعملی
تاریخ تربیت بدنیفوتبال
مدیریت در تربیت بدنیبوکس
آموزش بهداشت و سرگرمی در تربیت بدنیشنا
انگلیسی و مهارت های ارتباطیتنیس روی میز
آناتومی و فیزیولوژی کاربردیهندبال
یادگیری حرکتی و روانشناسی ورزشییوگا
روش تدریس در تربیت بدنیکریکت
تمرین آموزشمهارت آموزش
مدیریت ورزشیژیمناستیک
آموزش بهداشتکشتی
جامعه شناسی ورزشپاور لیفتینگ و بدنسازی
سازماندهی و مدیریتجودو
آناتومی، فیزیولوژی و حرکت شناسیبدمینتون
مربی گریکبدی
آمار و کاربرد کامپیوتر در تربیت بدنیوالیبال
روانشناسی تربیتی، راهنمایی و مشاورهسافتبال
روش شناسی آموزشیتنیس
فیزیولوژی ورزشهاکی
حرکت شناسی و بیومکانیکمهارت در بازی و ورزش
ارزیابی و اندازه گیریدو و میدانی
اصول آموزش ورزشی و یوگا

اپلای رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

در سطح تحصیلات تکمیلی شما باید یک یا دو سال را صرف خواندن رشته تربیت بدنی یا رشته های مرتبط بکنید. معمولا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری توسط کسانی انتخاب می شوند که در حوزه فعالیت خود متخصص هستند و می خواهند تا دانش خود را گسترش دهند یا مزایا و قابلیت های اشتغال خود را بهبود ببخشند.

مهارت های مورد نیاز برای تحصیل رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در خارج از کشور

 • توانایی ورزشی
 • توانایی های ارتباطی
 • صبر و حوصله
 • خلاقیت
 • مهارت های حرکتی
 • مهارت های بین فردی
 • سازگاری و انطباق پذیری
 • مهارت های سازمانی
 • تمرکز
 • مهارت های حل مسئله

دروس تئوری رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در خارج از کشور

 • فرایند تحقیق در تربیت بدنی و علوم ورزشی
 • آمادگی حرفه ای در تربیت بدنی و ورزش
 • آمار کاربردی در تربیت بدنی
 • مراقبت و توانبخشی ورزشی
 • جنسیت، ناتوانی و آموزش ورزش فراگیر
 • آموزش بهداشت و تغذیه ورزشی
 • روانشناسی ورزشی
 • آموزش محیطی
 • تکنولوژی ورزشی
 • روزنامه نگاری ورزشی و رسانه های جمعی
 • آمادگی جسمانی و سلامتی
 • پایان نامه
 • فیزیولوژی ورزش
 • علم یوگا
 • بیومکانیک ورزشی و حرکت شناسی
 • جامعه شناسی ورزشی
 • اصول علمی آموزش ورزش
 • پزشکی ورزشی

دروس عملی رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در خارج از کشور

 • دو و میدانی (پرش طول، پرش ارتفاع، پرتاب نیزه و دیسک، تیراندازی و…)
 • یوگا، ایروبیک، دفاع شخصی، تکواندو، تیراندازی، تیر اندازی با کمان
 • تخصص در بازی ها (کبدی، تنیس روی میز، والیبال، بسکتبال، کریکت، فوتبال، هندبال، هاکی، نتبال، سافتبال، بوکس، شمشیر بازی، جودو، کاراته، ووشو و…)
 • دروس آموزشی کلاسی در رابطه با تئوری ورزش های مختلف
 • مربی گری دروس تخصصی
 • روانشناسی ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، بیومکانیک ورزشی و حرکت شناسی

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اپلای در هر یک از گرایش ها و دانشگاه هایی که قصد تحصیل رشته تربیت بدنی در آن را دارید متفاوت است. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز هر دانشگاه می توانید به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

شرایط کلی برای تحصیل در رشته تربیت بدنی

 • شرکت در آزمون ورودی (بعضی از دانشگاه ها)
 • شرکت در مصاحبه (بعضی از دانشگاه ها)
 • ترجمه و ارائه مدرک تحصیلی پیشین (دیپلم، کارشناسی یا کارشناسی ارشد) به دانشگاه مد نظر
 • بسیاری از دانشگاه ها به دنبال شخصیت مناسب هستند و نه زمینه علمی مناسب برای تحصیل در رشته تربیت بدنی، بنابراین شما باید یک شخصیت با ذهن باز و همراه با علاقه وافر به فعالیت های ورزشی و علوم تربیت بدنی از خود نشان دهید.
 • ارائه مدرک زبان مطابق با استاندارد های دانشگاه مورد نظر (مدرک تافل یا آیلتس یا… با نمره مد نظر دانشگاه)
 • نمرات و سایر ملزومات در بین دانشگاه های مختلف متفاوت است، پس دقت داشته باشید که همیشه برای اپلای در دانشگاه و رشته ای دست به کار شوید که واقعا علاقه دارید.

بازار کار رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

بخشی از عناوین شغلی مرتبط با رشته تربیت بدنی

عنوان شغلیتوضیحات
معلم تربیت بدنیمعلم تربیت بدنی در مدارس وظیفه آموزش بهداشت و تربیت بدنی را به دانش آموزان برعهده دارد. مربیگری در زمینه ورزش های مختلفی که دانش آموزان انجام می دهند نیز یکی دیگر از وظایف معلم تربیت بدنی است.
جدا از این ها، معلم تربیت بدنی وظیفه نظارت بر دانش آموزان، ناهار، سالن های ورزشی و… را نیز برعهده دارد.
استاد، استاد یار و دانش یار دانشگاهدر کالج و دانشگاه ها می توان به عنوان استاد یار، دانش یار و پروفسور و در صورت واجد شرایط بودن برای آموزش تربیت بدنی به دانشجویان در زمینه های مختلف و موضوعات تخصصی کار کرد.
مسئول حوزه تربیت بدنی و ورزشدر دانشگاه ها می توان به عنوان مسئول در حوزه تربیت بدنی و ورزش کار کرد. در این سمت، فرد وظیفه دارد تا در جنبه های مختلفی از جمله توسعه و سازماندهی امور ورزشی فعالیت کند.
بازرس تربیت بدنی در بخش های دولتی و خصوصییک بازرس تربیت بدنی، وظیفه نظارت بر توسعه و پیشرفت امور ورزشی و کیفیت زیرساخت های ورزشی را بر عهده دارد.
مدیر یا مربی باشگاه ورزشی و تناسب انداممدیر یا مربی باشگاه ورزشی، وظیفه نظارت بر محیط ورزشی و ورزشکارانی که در آن محیط مشغول فعالیت هستند را بر عهده دارد. یک مدیر ورزشی همچنین در زمینه ارائه مشاوره به ورزشکاران نیز باید تخصص کافی را داشته باشد.
مفسر ورزشیمفسر های ورزشی، تحلیل و تفسیر در زمینه علوم ورزشی و ورزش های مختلف به مردم و رسانه ها ارائه می کنند.
افسر پلیسنیروی پلیس هر شهر به افراد ورزشکار با توانایی های فیزیکی بالا برای محافظت از امنیت شهر نیاز دارد.
نیروی ارتشارتش هر کشور نماد قدرت و پایندگی آن کشور است. یک فرد متخصص در علوم ورزشی و تربیت بدنی می تواند گزینه مناسبی برای نیروی ارتش باشد.
درمانگر ورزشیدرمانگر ورزشی مسئول ارائه خدمات برای بهبود تحرک، بازیابی عملکرد، تسکین درد و پیشگیری یا محدود کردن ناتوانی جسمی دائمی در افرادی که از آسیب ها و یا بیماری ها رنج می برند است.
کار درمانگرکار درمانگر به افراد کمک می کند تا توانایی خود در انجام وظایف روزانه و محیط زندگی خود را بهبود بخشند. در این شغل شما باید با افرادی کار کنید که از نظر جسمی، ذهنی، عاطفی و… ناتوان هستند. شما همچنین مسئول مشاوره به این افراد هستید.
مربی ورزشکارانمربیان ورزشی یکی از اولین افرادی هستند که می توانند در هنگام آسیب دیدگی به ورزشکار خدمات ارائه دهند. مربیان ورزشی به شدت در بازیابی توانایی و شناسایی آسیب های ورزشکاران نقش دارند.
یک مربی ورزشی می تواند در همکاری با یک پزشک متخصص و دارای صلاحیت در زمینه کمک به ورزشکاران کمک کند.
متخصص تناسب اندام، مربی تناسب اندام شخصیمتخصص و مربی تناسب اندام می تواند در باشگاه های ورزشی با جمع ورزشکاران کار کند و یا به طور انحصاری با یک فرد خاص در زمینه بدنسازی کار کند. میزان نیاز به مربیان بدنسازی روز به روز در حال افزایش است.
مربی ایبروبیک و رقصیک مربی ایروبیک و رقص می تواند بصورت خصوصی یا گروهی با ورزشکاران کار کند و به آن ها در زمینه رقص و ایروبیک مشاوره بدهد.
مدیریت ورزشیمدیر ورزشی می تواند در زمینه های مختلفی فعالیت داشته باشد؛ از جمله:
اداره امور ورزشی
مدیریت برنامه های ورزش همگانی
بازار یابی ورزشی
مدیریت در حوزه تناسب اندام
مدیریت رویداد های ورزشی
متخصص تناسب اندام سالمنداندر این حوزه کاری شما باید بتوانید مراقبت های بهداشتی و ورزشی مناسب برای افراد مسن را فراهم آورید. یک متخصص تناسب اندام افراد سالمند در واقع ترکیبی است از یک متخصص تناسب اندام و یک درمانگر ورزشی
مربی ورزشییک مربی ورزشی می تواند در هر حوزه ای از علوم ورزشی از فوتبال گرفته تا بسکتبال و بیسبال فعالیت داشته باشد. مربی ورزشی همچنین می تواند برنامه ورزشی برای ورزشکاران آماده کند. یک مربی ورزشی می تواند در مدرسه، کالج و دانشگاه، باشگاه ها و هر جای دیگری فعالیت داشته باشد.

همچنین بخوانید: کار در خارج از کشور ، کار در کانادا ، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

میانگین درآمد رشته تربیت بدنی در خارج از کشور

درآمد فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی، تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله نوع کار، ساعات کار، محل کار و… می تواند متفاوت باشد. در جداول زیر اطلاعاتی درباره متوسط درآمد بعضی از مشاغل حیطه علوم ورزشی و تربیت بدنی در کشور های مختلف آورده شده است. پایگاه Salary Expert معتبر ترین پایگاه در زمینه اطلاع رسانی درآمد مشاغل مختلف در سطح جهان است. اطلاعات گردآوری شده از این پایگاه بصورت دوره ای به روزرسانی می شوند، بنابراین بدیهی است که برای بررسی دقیق تر آمار و ارقام حتما بایستی به به روزرسانی های این پایگاه دسترسی داشته باشید.

جدول میانگین درآمد رشته تربیت بدنی در خارج

در جداول زیر افراد مبتدی با سابقه کار 1 تا 3 سال و افراد ارشد با سابقه کار بیش از 8 سال در نظر گرفته شده اند.

 • میانگین درآمد معلم تربیت بدنی
    آمریکامیانگین حقوق سالانه: 53,072 دلار
میانگین حقوق ساعتی: 25.52 دلار
متوسط پاداش: 1,237 دلار
حقوق مبتدی: 38,766 دلار
حقوق ارشد: 65,006 دلار
    آلمانمیانگین حقوق سالانه: 40.636 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 19,54 یورو
متوسط پاداش: 947 یورو
حقوق مبتدی: 29.682 یورو
حقوق ارشد: 49.774 یورو
    فرانسهمیانگین حقوق سالانه: 36 044 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 17,33 یورو
متوسط پاداش: 840 یورو
حقوق مبتدی: 26 312 یورو
حقوق ارشد: 44 123 یورو
    انگلیسمیانگین حقوق سالانه: 30,356 پوند
میانگین حقوق ساعتی: 14.59 پوند
متوسط پاداش: 707 پوند
حقوق مبتدی: 22,173 پوند
حقوق ارشد: 37,182 پوند
    استرالیامیانگین حقوق سالانه: 98,909 دلار
میانگین حقوق ساعتی: 47.55 دلار
متوسط پاداش: 2,285 دلار
حقوق مبتدی: 71,255 دلار
حقوق ارشد: 122,152 دلار
 • میانگین درآمد افسر پلیس
    کانادامیانگین حقوق سالانه: 77,336 دلار
میانگین حقوق ساعتی: 37.18 دلار
متوسط پاداش: 1,786 دلار
حقوق مبتدی: 55,623 دلار
حقوق ارشد: 95,354 دلار
    ایتالیامیانگین حقوق سالانه: 42.947 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 20,65 یورو
متوسط پاداش: 992 یورو
حقوق مبتدی: 30.862 یورو
حقوق ارشد: 52.907 یورو
    ژاپن    میانگین حقوق سالانه: 6,301,289 ین
میانگین حقوق ساعتی: 3,029.47 ین
متوسط پاداش: 145,560 ین
حقوق مبتدی: 4,525,451 ین
حقوق ارشد: 7,757,916 ین
 • میانگین درآمد روانشناس ورزشی
    هلندمیانگین حقوق سالانه: 56.643 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 27,23 یورو
متوسط پاداش: 1.529 یورو
حقوق مبتدی: 39.968 یورو
حقوق ارشد: 70.145 یورو
    دانمارکمیانگین حقوق سالانه: 492.560 کرون
میانگین حقوق ساعتی: 236,81 کرون
متوسط پاداش: 13.299 کرون
حقوق مبتدی: 347.454 کرون
حقوق ارشد: 609.797 کرون
    روسیهمیانگین حقوق سالانه: 954.251 روبل
میانگین حقوق ساعتی: 458,77 روبل
متوسط پاداش: 25.765 روبل
حقوق مبتدی: 680.981 روبل
حقوق ارشد: 1.195.152 روبل
    یونانمیانگین حقوق سالانه: 34.549 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 16,61 یورو
متوسط پاداش: 933 یورو
حقوق مبتدی: 24.316 یورو
حقوق ارشد: 42.676 یورو
 • میانگین درآمد مربی تربیت بدنی
    ترکیهمیانگین حقوق سالانه: 58.133 لیره
میانگین حقوق ساعتی: 27,95 لیره
متوسط پاداش: 1.354 لیره
حقوق مبتدی: 42.912 لیره
حقوق ارشد: 71.959 لیره
    اماراتمیانگین حقوق سالانه: 155,071 درهم
میانگین حقوق ساعتی: 74.55 درهم
متوسط پاداش: 3,613 درهم
حقوق مبتدی: 113,831 درهم
حقوق ارشد: 190,881 درهم
    برزیلمیانگین حقوق سالانه: 60.893 رئال
میانگین حقوق ساعتی: 29,28 رئال
متوسط پاداش: 1.419 رئال
حقوق مبتدی: 44.827 رئال
حقوق ارشد: 75.170 رئال
    اتریش    میانگین حقوق سالانه: 40.640 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 19,54 یورو
متوسط پاداش: 947 یورو
حقوق مبتدی: 29.667 یورو
حقوق ارشد: 49.749 یورو

همچنین درباره درآمد در کانادا و کاریابی در کانادا بخوانید.

سخن پایانی

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مدارک لازم برای اپلای تربیت بدنی چیست؟

شما باید مدارکی مانند پایان تحصیلات در مقطع قبلی، ترجمه ریز نمرات و مدرک زبان را آماده کنید. البته، مدارک هویتی از جمله مهم‌ترین مدارک به شمار می‌روند. در صورتی که برای مقطع تحصیلات تکمیلی اپلای کنید، باید انگیزه نامه قوی، توصیه نامه، رزومه کاری و تحصیلی و سوابق علمی دیگر را به دانشگاه تحویل دهید. البته، ممکن است بعضی از دانشگاه‌ها دارای آزمون‌های ورودی باشند.
تمامی مدارک شما باید به صورت ترجمه شده رسمی باشد که شرایط مختلف آن در وب سایت هر دانشگاه بیان شده است.

مدرک زبان مورد نیاز برای اپلای تربیت بدنی چیست؟

مدارک زبان بین المللی معتبر مانند تافل و آیلتس در اکثر دانشگاه‌ها مورد قبول است. این مدارک می‌تواند PTE یا حتی آزمون دولینگو باشد. برای پذیرش می‌توان از طریق دیگری نیز توانایی زبان خود را اثبات کرد. یکی از این روش‌ها که در کشور کانادا مورد قبول است، تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی زبان یا دبیرستان انگلیسی زبان در مقطع قبلی است.

آیا می‌توان بدون داشتن مدرک زبان در رشته تربیت بدنی پذیرش گرفت؟

پذیرش بدون مدرک زبان که همان پذیرش مشروط یا کاندیشنال نام دارد در بسیاری از دانشگاه‌ها فراهم شده است. در این روش شما پس از تایید گرفتن از دانشگاه باید در دوره‌های زبان شرکت کنید و در مدت زمان معین به سطح مورد نظر برسید. البته، توصیه اکید این است که قبل از اپلای مدرک زبان تافل یا آیلتس را آماده کنید تا در روند پذیرش یا ویزا به مشکل بر نخورید.

بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته تربیت بدنی چیست؟

رشته تربیت بدنی پای ثابت رشته‌های دانشگاهی به شمار می‌رود که در بیشتر دانشگاه‌های کشورها ارائه شده است. از جمله بهترین مراکز علمی می‌توان دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، کوئینزلند استرالیا، تورنتو کانادا و بیرمنگام انگلیس را نام برد.

درآمد فارغ التحصیلان تربیت بدنی در خارج از کشور چقدر است؟

درآمد فارغ التحصیلان این رشته در کشور آمریکا بیش از 50 هزار دلار است و این میزان در کشور آلمان بیش از 40 هزار یورو در سال برآورد شده است. در کشور کانادا درآمد متخصصان این رشته بین 50 هزار دلار تا 70 هزار دلار در سال است. در رشته تربیت بدنی درآمد وابسته به تخصص مربوطه و سوابق کاری است و موقعیت شغلی انتخابی نیز نقش مهمی در افزایش یا کاهش درآمد دارد.

فارغ التحصیلان تربیت بدنی در چه موقعیت‌های شغلی فعالیت می‌کنند؟

در قدم نخست فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند به عنوان معلم تربیتی مشغول فعالیت شوند. در کنار این موضوع، شغل‌هایی مانند روانشناس ورزشی و مربی تربیت بدنی نیز از جمله بهترین موقعیت‌های شغلی به شمار می‌رود. در صورتی که علاقه به محیط دانشگاهی داشته باشید، می‌توانید به عنوان استاد دانشگاه نیز فعالیت کنید. در کنار آن، متخصص تناسب اندام و مدیر ورزشی نیز از بهترین موقعیت‌های شغلی این رشته به شمار می‌رود.

آیا امکان ادامه تحصیل پس از کارشناسی در رشته تربیت بدنی ممکن است؟

در مورد رشته تربیت بدنی می‌توانید پس از فارغ التحصیلی ویزای کار دریافت کنید و مشغول به کار شوید. در واقع، موقعیت‌های شغلی برای این رشته در خارج از کشور متعدد است و براساس قوانین کشورها می‌توان برای موقعیت‌های شغلی اقدام کرد. در کشورهایی مانند کانادا قوانین مناسبی برای کار یا ادامه تحصیل وجود دارد که می‌توانید برنامه‌های آن را بررسی کنید.

نکات مهم برای اخذ پذیرش در رشته تربیت بدنی چیست؟

در مورد رشته تربیت بدنی ممکن است نیاز به یک آزمون ورودی باشد. برای رسیدن به اهداف خود بهتر است مدارک را در وب سایت دانشگاه مربوطه بررسی کنید و به صورت دقیق آن را آماده کنید. مطمئنا تمامی مدارک باید به صورت ترجمه شده باشند و پاسپورت باید اعتبار حداقل شش ماهه داشته باشد. همچنین پر کردن دقیق فرم‌های پذیرش در وب سایت دانشگاه مربوطه از اهمیت بالایی برخوردار است.

بورسیه‌های رشته تربیت بدنی چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

بورسیه‌های رشته تربیت بدنی نیز هر ساله به صورت اختصاصی در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد. این بورسیه‌ها براساس سطح علمی دانشجو و سوابق علمی به وی اعطا می‌شود. بعضی از بورسیه‌ها شامل بخشی از هزینه‌های دانشجو هستند و در کنار آن، کمک هزینه‌هایی وجود دارند که تمامی هزینه‌های زندگی و تحصیل را شامل می‌شوند. البته، جوایز علمی نیز در دانشگاه وجود دارند که هر ساله براساس سوابق علمی به دانشجو داده می‌شوند.

آیا مدارک اضافی برای ویزای تحصیلی نیاز است؟

در مورد پذیرش تحصیلی شما باید مدارک مورد نظر را در وب سایت دانشگاه بررسی کرده و آن‌ها را آماده کنید. پس از پذیرش گرفتن، باید برای فرآیند ویزا اقدام کنید که شامل بعضی از مدارک اضافی خواهد بود. از جمله این مدارک گواهی تمکن مالی، عکس، اصل و ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه و فرم‌های درخواست ویزا است.

6 دیدگاه برای “اپلای تربیت بدنی

  با سلام. در بیشتر موارد نیازی به داشتن بیمه نمی باشد و داشتن یک نامه از کارفرما مبنی بر اینکه در آن شرکت مشغول به کار بوده اید کافی می باشد.

  باسلام
  بنده سال در مقطع کارشناسی در سال ۹۵ در رشته نرم افزار با معدل ۱۶/۵۰ از دانشگاه غیر انتفاعی و فارغ التحصیل مدیریت ورزشی در مقطع ارشد در سال ۱۳۹۹ با معدل ۱۷/۵۰ روزانه از یکی از دانشگاه های تهران هستم. و در هیچ کدام سابقه کاری و رزومه ندارم ولی علاقمند به اپلای هستم. بنظر شما برای ارشد نرم افزار اپلای کنم یا برای اپلای phdمدیریت ورزشی تلاش کنم؟
  با تشکر از شما

  با سلام.
  اگر قصد دارید برای ارشد مجدد اقدام کنید ، باید دلیل قانع کننده بیاورید برای اینکه چرا قصد دارید ارشد مجدد بخوانید. که ریسک بالایی هم دارد.
  اما اگر می خواهید برای دکتری اقدام کنید، باید با اساتید دانشگاه مکاتبه کنید و استادی را پیدا کنید که از طریق ایشان بتوانید اپلای کنید، به این دلیل که پی اچ دی استاد محور می باشد.

  سلام خسته نباشید
  من دانشجو دانشگاه پردیس رشته تربیت بدنی هستم یعنی تربیت معلم ‌‌
  میخوام بعد لیسانس گرفتن مهاجرت کاری بگیرم بنظرتون چه مدارکی دیگه نیازع که بهتر مهاجرت کنم
  و چه کشوری مدنظرتون هست

  سلام
  برای دریافت ویزای کاری، داشتن سابقه کاری بسیار حائز اهمیت است و باید نشان بدهید در زمینه کاری که الان مشغول به آن هستید و در آینده نیز می خواهید کار کنید، تخصص کافی را دارید. اگر زمینه کاری شما با رشته تحصیلی مرتبط باشد، تاثیر بهتری را خواهد داشت. در کل هر موضوعی که بتواند تخصص شما را در حیطه موردنظر نشان بدهد، شرایط شما را برای دریافت پیشنهاد شغلی بهتر فراهم می کند. در کنار تخصص، شما به نمره آیلتس جنرال در حد پنج و نیم، شش هم احتیاج دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.