تحصیل در کانادا با معدل پایین

تحصیل در کانادا با معدل پایین

زمانی که بیشتر دانشجویان با نمرات پایین برای تحصیل به کانادا می روند، حس بدی را تجربه می کنند. به ویژه وقتی که می‌خواهند در مورد ادامه زندگی خود تصمیم بگیرند و می دانند معدل آن ها در کشور مقصد یا کشور خودشان هم قابل قبول نیست.

این مشکل را برخی از دانشجویان با هدف تحصیل در خارج دارند. به همین علت، در این مقاله اطلاعاتی در مورد تحصیل با معدل پایین در کانادا ارائه می دهیم. تا انتها با تراست همراه باشید.

درباره اپلای با معدل پایین و شرط معدل برای تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

GPA چیست

در کانادا معدل، GPA نام دارد که سیستم نمره دهی است و امتیاز آن از 1 تا 4 محاسبه می شود. بالاترین معدل 4، 3 معدل متوسط و 2 معدل پایین است.

بیشتر اساتید، معدل پایین تر از 3 را نمره کم می دانند. اگر معدل بالا داشته باشید برای پذیرش در دانشگاه مشکلی نخواهید داشت، اما با داشتن معدل پایین احتمال رد شدن زیاد است. همچنین گاهی در کانادا و آمریکا به جای معدل 1 تا 5 از حروف A، B، C، E، D و F استفاده می شود.

GPA چطور محاسبه می شود

GPA چطور محاسبه می شود

برای شروع باید بدانید که ساعت اعتباری و امتیازها چگونه است. ساعت اعتباری کل مدت زمانی است که دانشجویان در کلاس ها می گذرانند.

امتیازها، نمره هایی هستند که بر اساس رشته تحصیلی خود دریافت می کنند. معدل؛ میانگین نمرات دانشجو در کل ساعت هایی است که دانشجو در هر ترم کسب می کند.

در زیر معادل نمرات ایران با GPA کانادا آورده شده است.

  • نمرات 10 تا 12 معادل 1، E
  • نمرات 12 تا 14 معادل 2، D
  • نمرات 14 تا 16 معادل 3، C
  • نمرات 16 تا 18 معادل 4، B
  • نمرات 18 تا 20 معادل 5، A

همچنین معدل پایین 10، F به شمار می رود که مورد تایید نیست.

درباره محاسبه GPA در کانادا بیشتر بدانید.

چطور برای تحصیل در کانادا معدل بهتری داشته باشیم

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید معدل خود را برای تحصیل در کانادا بهبود بخشید و در ادامه به آن ها اشاره می شود.

دروس را مجددا بگذرانید

برای این که معدل بالاتری به دست آورید، بهتر است دوباره درس هایی را پاس کنید که در آن ها نمرات خوبی نداشته اید. اگر سوال داشتید بهتر است از اساتید خود بپرسید. این روش، بار دوم بهتر جواب می دهد؛ زیرا با موضوع آشنا هستید.

مهارت انگلیسی خود را بهتر کنید

مهارت انگلیسی خود را بهتر کنید

امتحان آیلتس یا تافل برای دانشجویانی ضروری است که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست. بیشتر دانشگاه ها حداقل نمره آیلتس و تافل خود را مشخص کرده اند. اگر بتوانید نمره خوبی در این دو آزمون کسب کنید، کمک بزرگی برای یاد گیری درس ها و کسب معدل قابل قبول خواهد بود.

درباره دوره زبان در کانادا ، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و همچنین اپلای بدون مدرک زبان بیشتر بدانید.

در فعالیت های فوق برنامه شرکت کنید

این نوع فعالیت ها تاثیر خوبی روی معدل شما خواهند گذاشت. اگر تبحری در ورزش، هنر یا تئاتر دارید، در این کلاس ها شرکت کنید. همچنین می توانید کارهای داوطلبانه نیز انجام دهید تا بتوانید پذیرش بگیرید. باید نشان دهید که می توانید بین تحصیل و فعالیت های خود تعادل ایجاد کنید.

با این روش امکان دارد که با نمره پایین، شما را بپذیرند. سابقه کاری یا موفقیت در دوره کار آموزی نیز با وجود معدل پایین بسیار مهم است.

در دوره های آماده سازی شرکت کنید

این برنامه به دانشجویان کمک می کند تا با آمادگی بیشتر وارد دانشگاه شوند. این دوره ها معمولا یک سال طول می کشند و بهترین روش برای پذیرش در دانشگاه ها هستند. دوره های آماده سازی در دو دسته زیر قرار می گیرند.

  • آمادگی برای دوره کارشناسی

در این دوره شما دروس پیش نیازی را طبق رشته خود می گذرانید. با موفقیت گذراندن این دوره، راه شما را برای ورود به دانشگاه هموار می کند.

  • آمادگی برای دوره کارشناسی ارشد

در این دوره نیز قبل از ورود به مقطع کارشناسی ارشد، دوره هایی را به شکل پیش نیاز می گذرانید تا با آمادگی بیشتر وارد این مقطع شوید.

همچنین یکی از دوره های آماده سازی برای تحصیل در دانشگاه، دوره های زبان انگلیسی یا فرانسه برای دانشجویان بین المللی است.

درباره آزمون تافل برای کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بیشتر بدانید.

پیشنهاد از طرف معلمان یا اساتید خود

اساتید و معلم ها زمان زیادی را با شما سپری کرده اند. آن ها شما را بهتر از خودتان می شناسند. از آن ها درخواست کنید تا شما را راهنمایی کنند. گزارش کتبی آن ها از توانایی های شما، مسیر ورود به دانشگاه های کانادا را برای شما باز خواهد کرد.

نوشتن SOP

نوشتن SOP

نوشتن شرایط، موقعیت و توانایی های خود خیلی به شما کمک می کند، با این گزارش شما خودتان را به کسانی که شما را نمی شناسند، معرفی می کنید.

این نامه فرصت دیگری برای شما است که مهارت های خود را نشان دهید. کاملا برای نوشتن SOP وقت بگذارید و نامه بسیار خوبی بنویسید که خوانندگان از آن لذت ببرند.

درباره انگیزه نامه بیشتر بدانید.

دانشگاه مناسبی برای خودتان پیدا کنید

با اطلاعات بالا متوجه شدید که چگونه با وجود معدل پایین بتوانید در دانشگاه یا کالج پذیرفته شوید. در ادامه مقاله فهرستی از دانشگاه هایی آمده است که با وجود معدل پایین می توانید در آن ها تحصیل کنید.

درخواست دادن برای دانشگاهی که مناسب شما است نه تنها کمک می کند تا از لحاظ آکادمیک موفق شوید بلکه شما را مطمئن می سازد تا از زمان خود در حین تحصیل لذت ببرید.

دانشگاه کاپیلانو

این دانشگاه در شهر بریتیش کلمبیا ، شمال ونکوور قرار دارد. حداقل معدل قابل قبول در دانشگاه کاپیلانو 12 است. این دانشگاه، 5 دانشکده به نام هنر و علوم، کسب و کار و مطالعات حرفه ای، هنرهای مکمل و مطالعات جهانی دارد.

کلاس های این دانشگاه 35 دانشجو دارند و شعار این دانشگاه یادگیری به شکل عملی است. اگر در این دانشگاه درس بخوانید، می توانید با نشان دادن توانایی های خود بعد از تحصیل با موفقیت در شرکت هایی کار کنید که به افرادی با مهارت و رشته شما نیاز دارند.

دانشگاه نیو همشپر جنوبی

این دانشگاه خصوصی در سال 1932 تاسیس شده است. این دانشگاه حدود 3000 دانشجوی دانشگاهی و 80000 دانشجو آنلاین دارد. از جمله رشته های این دانشگاه، MBA، اقتصاد و فناوری اطلاعات است.

درباره رشته MBA در کانادا و رشته اقتصاد در کانادا بیشتر بدانید.

شرایط معدل در هر رشته متفاوت است و برای پذیرش حداقل معدل 13.5 را باید داشته باشید.

دانشگاه استرایر

دانشگاه استرایر حدود 125 سال است که فعال است. رشته های این دانشگاه حسابداری، آموزش، امنیت سایبری، سیستم اطلاعات و مدیریت هستند. دانشجویان با معدل 13 می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

درباره رشته حسابداری در کانادا بیشتر بدانید.

دانشگاه تامپسون ریورز

این دانشگاه دولتی است و در بریتیش کلمبیا قرار دارد. رشته های این دانشگاه، بیولوژی و بایومدیکال، بیوشیمی، ژنتیک، دامپزشکی، مدیریت، کسب و کار، حسابداری، مالی، مدیریت منابع انسانی ، روزنامه نگاری، علوم کامپیوتر، مهندسی، ادبیات زبان انگلیسی، موسیقی، تاریخ، ریاضیات، جغرافیا و فیزیک هستند.

درباره رشته ژنتیک در کانادا ، رشته دامپزشکی در کانادا ، رشته مدیریت منابع انسانی در کانادا ، رشته علوم کامپیوتر در کانادا ، رشته ریاضی در کانادا و همچنین رشته فیزیک در کانادا بیشتر بدانید.

برای تحصیل در دانشگاه حداقل معدل 14 مورد نیاز است.

درباره دانشگاه تامسون ریورز کانادا بیشتر بدانید.

دانشگاه لتبریج

دانشگاه لتبریج در سال 1967 در شهر بلک فوت تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است که مراکز تحقیقاتی زیادی نیز دارد. از رشته های این دانشگاه می توان به علوم کامپیوتر، پرستاری، فلسفه و مدیریت اشاره کرد.

درباره رشته پرستاری در کانادا بیشتر بدانید.

حداقل معدل قابل قبول در دانشگاه لتبریج 13 است.

دانشگاه سنت ماریز

دانشگاه سنت ماریز

دانشگاه سنت ماریز دولتی است و درشهر هالیفاکس قرار دارد که در سال 1802 تاسیس شده است و حدود 7000 دانشجو از 115 کشور دارد. رشته های این دانشگاه مهندسی، حسابداری و زیست محیطی هستند. حداقل معدل برای این دانشگاه 14 است.

رویال ردز

یک دانشگاه دولتی است که در شهر کال وود بریتیش کلمبیا قرار دارد. در حال حاضر این دانشگاه 20000 دانشجوی دارد که در رشته های مدیریت، تجارت، محیط زیست، ارتباطات و حقوق تحصیل می کنند.

درباره رشته حقوق در کانادا بیشتر بدانید.

حداقل معدل برای پذیرش در این دانشگاه، 14 است.

دانشگاه کلورادو

دانشگاه کلورادو یک دانشگاه تحقیقاتی با 8 دانشکده است که در فورت کالنیز کلرادو قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 2018 حدود 34166 دانشجو بومی و بین المللی داشت. از رشته های این دانشگاه، می توان به موسیقی، ارتباطات، حقوق، محیط زیست، آموزش و پرورش و هنر اشاره کرد.

درباره رشته هنر در کانادا بیشتر بدانید.

معدل قابل قبول در این دانشگاه، 14 است.

شرایط پذیرش با معدل پایین

شرایط پذیرش با معدل پایین

در زیر نکاتی را آورده ایم که به شما کمک می کند تا بتوانید با معدل پایین در دانشگاه های کانادا تحصیل کنید.

  • دانشگاه را از زوایای دیگر نیز بررسی کنید. به عنوان متقاضی، شاید شما توانایی ها و مهارت های خاصی داشته باشید که ارزش آن ها بالاتر از پایین بودن معدل باشد.

شاید سوابق کاری و اهداف با ارزشی داشته باشید. حقیقت این است که بیشتر دانشگاه ها با معدل شما را ارزیابی می کنند و دیگر به رزومه شما توجه زیادی نمی کنند. بنابراین سعی کنید قبل از اقدام شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف را بررسی کنید.

  • گرفتن پذیرش با مهارت های دیگر خود. اگر معدل شما پایین است، اما شرایط دیگر دانشگاه را دارید، می توانید اقدام کنید. برای مثال داشتن حداقل نمره در GRE و GMAT، مقاله و توصیه نامه می تواند شانس پذیرش شما را افزایش دهد.
  • گذراندن دوره های تکمیلی می توانند راهی برای افزایش اعتبار شما باشند. اگر ترجیح می دهید این مسیر را امتحان کنید.

سخن پایانی

همان طور که در بالا مشاهده شد، دانشگاه هایی در کانادا هستند که دانشجویان با معدل پایین را می پذیرند. بنابراین لازم نیست در مورد اخذ پذیرش برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود ناامید شوید.

اما برای حرکت به سمت تحصیل در کانادا باید یک راهنما و مشاور با تجربه و دانش کارهای مهاجرتی در کنار شما باشد. گروه تراست چنین ویژگی و تخصصی را دارد و می تواند در تمام مراحل پذیرش تحصیلی شما در کانادا کنار شما باشد.

همچنین اگر در مورد شرایط و تحصیل در کانادا با معدل پایین سوال هایی داشتید می توانید از مشاوران متخصص این گروه بپرسید و از آن ها کمک بگیرید. این گروه با داشتن مشاوران با تجربه، آماده خدمت به دانشجویان آینده کشور کانادا و راهنمایی آن ها است.

سوالات متداول

چگونه می توانم sop خوبی بنویسم؟

برای نوشتنSOP  خوب بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:
● نامه SOP نباید بیشتر از 2 صفحه نوشته شود و احتیاجی به نوشتن داستان زندگیتان نیست.
● در این نامه بیشتر در مورد توانایی ها، سوابق و علایق خود به رشته مورد نظر بنویسید.
● برای چند بار نامه خود را بخوانید تا غلط گرامری و تایپی نداشته باشید.
● از استاد خود بخواهید نامه را بخواند و در صورت صلاحدید آن را تایید کند.
● دلیل انتخاب این دانشگاه را مشخص کنید.

آیا می توانم با معدل پایین بورسیه تحصیلی دریافت کنم؟

بله. بورسیه هایی نیز هستند که برای دانشجویان با معدل پایین در نظر گرفته شده است. یکی از روش ها برای گرفتن بورسیه، داشتن توصیه نامه است. این نامه به داورها کمک می کند تا در مورد شما تجدید نظر کنند.

آیا معدل پایین روی گرفتن ویزا تاثیر دارد؟

بله. معدل پایین روی اخذ ویزای تحصیلی تاثیر بالایی دارد.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات