رشته نوروساینس در کانادا

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی رشته نوروساینس در کانادا بپردازیم. نوروساینس یا نوروبیولوژی رشته ای دانشگاهی است که به مطالعه علمی سیستم عصبی می پردازد. در حقیقت، رشته نوروساینس یا رشته علوم اعصاب، گرایشی بین رشته ای است که مباحث مختلفی از علوم مانند روانشناسی، آناتومی، زیست شناسی مولکولی، علوم کامپیوتر و مدل سازی ریاضی را در بر می گیرد.

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش نوروساینس در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اهمیت رشته نوروساینس در کانادا

کانادا را می توان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه مطالعات مرتبط با رشته نوروساینس دانست. وجود مجلات علمی معتبر در رشته نوروساینس و ارائه برنامه های آموزشی بسیار با کیفیت و متنوع در تعداد بسیار زیادی از موسسات و مراکز آموزشی کانادا، همگی نشان دهنده این موضوع است که پژوهش های مرتبط با رشته علوم اعصاب با جدیت و توجه فراوان در کشور کانادا، در حال انجام است.

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با مهدی ؛ دانشجوی دکتـری نوروسایـنس در دانشگاه مک گیل کانـادا

پادکست گفتگو با مهدی ؛ دانشجوی دکتـری نوروسایـنس در دانشگاه مک گیل کانـادا

گفتگو با مهدی ؛ رشته نوروساینس در کانادا

رادیو تراست

موضوع: رشته نوروساینس در کانادا

دانشگاه های دارای رشته نوروساینس در کانادا

فهرست برخی از دانشگاه های ارائه دهنده دوره های مرتبط با رشته نوروساینس در کانادا

دانشگاه کارلتون

دانشکده نوروساینس در دانشگاه Carleton در تمامی مقاطع اقدام به ارائه دوره های مرتبط با رشته تحصیلی نوروساینس کرده است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی 4 دوره آموزشی مرتبط با رشته نوروساینس را برای دانشجویان علاقه مند به این رشته فراهم کرده است. برای مشاهده مشخصات بیشتر درباره هر یک از این دوره ها، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

برخی از مشخصات این دانشگاه برای تحصیل در رشته نوروساینس عبارتند از:

 • ارائه دوره های 3 ساله و 4 ساله در مقطع کارشناسی رشته نوروساینس
 • ارائه دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در رشته نوروساینس
 • ارائه برنامه های متنوع پژوهشی به منظور بررسی اثرات زیست محیطی، بیولوژیکی و روانشناختی بر عملکرد مغز
 • امکان عضویت در انجمن نوروساینس در دانشگاه کارلتون

دانشگاه مک گیل

دوره های ارائه شده برای تحصیل رشته نوروساینس در کانادا در دانشگاه مک گیل برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. برخی از ویژگی های دانشگاه مک گیل برای ادامه تحصیل رشته نوروساینس در ادامه آورده شده است. همچنین، چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره هر یک از دوره های ارائه شده در این دانشگاه بدست آورید، می توانید به آدرس اینترنتی دانشگاه مک گیل در این لینک مراجعه کنید.  

 • ارائه دوره های مرتبط با رشته نوروساینس با همکاری چند دانشکده در دانشگاه مک گیل
 • انجام پژوهش های سلولی، مولکولی و رفتارشناسی در رشته نوروساینس
 •  امکان شرکت در سمپوزیوم ها و سمینارهای سالانه در دانشگاه مک گیل
 • امکان عضویت در انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته علوم اعصاب (GSAN)

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره دکتری ارائه شده برای رشته نوروساینس در کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا دوره ای طولانی تر نسبت به برخی از موسسات آموزشی در کانادا است. اما با توجه به گزارشی که دانشگاه بریتیش کلمبیا از وضعیت فارغ التحصیلان خود ارائه داده است، در بین سال های 2005 الی 2013 میلادی و از بین 92 فارغ التحصیل این رشته، 84 نفر موفق به کسب موقعیت های شغلی بسیار خوبی شده اند.

از جمله این فرصت های شغلی تدریس در دانشگاه های دیگر مانند دانشگاه تورنتو است. برخی از مشخصات دانشگاه بریتیش کلمبیا در ارتباط با رشته نوروساینس عبارتند از:

 • ارائه دوره کارشناسی نوروساینس رفتاری در دانشکده روانشناسی (برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این برنامه تحصیلی می توانید به این لینک مراجعه کنید.)
 • ارائه دوره های کارشناسی ارشد و دکتری رشته نوروساینس در دانشکده پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

شرایط تحصیل در رشته نوروساینس در کانادا

با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه، شرایط تحصیل در این رشته نیز ممکن است متفاوت باشد. در جدول زیر و برای تعدادی از مراکز آموزشی، برخی از شرایط تحصیل در رشته نوروساینس در کانادا آورده شده است:

نام موسسهمقطعشرایط
دانشگاه کارلتونکارشناسیدیپلم متوسطه
تافل آی بی تی 86 با حداقل نمره 22 در مهارت های نوشتاری و گفتاری و 20 در سایر مهارت ها و یا آیلتس آکادمیک 6.5 با حداقل نمره 6 در هر مهارت
دانشگاه کارلتونکارشناسی ارشدمدرک کارشناسی
حداقل معدل کل برابر با 14
تافل آی بی تی 86 با حداقل نمره 22 در مهارت های نوشتاری و گفتاری و 20 در سایر مهارت ها و یا آیلتس آکادمیک 6.5 با حداقل نمره 6 در هر مهارت
دانشگاه کارلتوندکتریمدرک کارشناسی ارشد
حداقل معدل کل برابر با 16
حداقل تافل 86 یا آیلتس آکادمیک 6.5
دانشگاه مک گیلکارشناسی ارشدمدرک کارشناسی
حداقل cGPA معادل با 3.3
تافل آی بی تی 86 با حداقل نمره 20 در هر مهارت و یا حداقل آیلتس 6.5
دانشگاه مک گیلدکتریمدرک کارشناسی* یا کارشناسی ارشد
حداقل cGPA معادل با 3.3
تافل آی بی تی 86 با حداقل نمره 20 در هر مهارت و یا حداقل آیلتس 6.5
دانشگاه بریتیش کلمبیاکارشناسیدیپلم متوسطه
آیلتس آکادمیک 6.5 با حداقل نمره 6 در هر مهارت و یا تافل آی بی تی 90 با حداقل نمره 21 در مهارت های نوشتاری و گفتاری و 22 در سایر مهارت ها
دانشگاه بریتیش کلمبیاکارشناسی ارشدآیلتس 7 با حداقل نمره 6.5 در هر مهارت و یا تافل آی بی تی 100 با حداقل نمره 21 در مهارت های نوشتاری و گفتاری و 22 در سایر مهارت ها
مدرک کارشناسی
حداقل معدل کل برابر با 16
دانشگاه بریتیش کلمبیادکتریآیلتس 7 با حداقل نمره 6.5 در هر مهارت و یا تافل آی بی تی 100 با حداقل نمره 21 در مهارت های نوشتاری و گفتاری و 22 در سایر مهارت ها
مدرک کارشناسی ارشد
حداقل معدل کل برابر با 16

* چنانچه برای شرکت در دوره دکتری رشته نوروساینس در دانشگاه مک گیل با حداقل مدرک کارشناسی اقدام می کنید، می توانید شرایط مربوط به ورود به دوره دکتری با مدرک کارشناسی را در این لینک مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا ، کارشناسی ارشد در کانادا ، تحصیل دکتری در کانادا

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته نوروساینس در کانادا

 • مدت زمان تحصیل و هزینه لازم برای ادامه تحصیل رشته نوروساینس در کانادا برای برخی از دانشگاه های این کشور و برای سال تحصیلی 2022 میلادی
موسسهمقطعزمانهزینه تحصیل
دانشگاه کارلتونکارشناسی3 الی 4 سالشهریه 28,997.78 دلار کانادا در هر سال تحصیلی
دانشگاه کارلتونکارشناسی ارشد2 سالدر حدود 8,171.72 دلار کانادا برای یک ترم تحصیلی
دانشگاه کارلتوندکتری4 سالدر حدود 6,799.72 دلار کانادا برای یک ترم تحصیلی
دانشگاه مک گیلکارشناسی ارشدحداکثر 3 سالدر حدود 10,057.85 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی
برای مشاهده جزئیات هزینه ها می توانید به سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه مک گیلدکتری4 الی 5 سالدر حدود 9,102.20 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی
برای مشاهده جزئیات هزینه ها می توانید به سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه بریتیش کلمبیاکارشناسی4 سالشهریه 42,396.00 دلار کانادا برای سال اول تحصیلی
دانشگاه بریتیش کلمبیاکارشناسی ارشد2 الی 3 سالشهریه 9,131.31 دلار کانادا برای سال اول تحصیلی
دانشگاه بریتیش کلمبیادکتری6 الی 7 سالشهریه 9,131.31 دلار کانادا برای سال اول تحصیلی

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با محمدرضا ؛ کارشناسی ارشد نوروساینس از دانشگاه ویکتوریا کانـادا

پادکست گفتگو با محمدرضا ؛ کارشناسی ارشد نوروساینس از دانشگاه ویکتوریا کانـادا

گفتگو با محمدرضا ؛ تجربه تحصیل در دانشگاه ویکتوریا

رادیو تراست

موضوع: تجربه تحصیل در دانشگاه ویکتوریا

بورسیه تحصیلی رشته نوروساینس در کانادا

 • بورسیه های ارائه شده برای رشته نوروساینس در کانادا برای 3 دانشگاه
دانشگاهنوع بورسیهمقدار بورسیه
دانشگاه کارلتوندستیاری آموزشی برای مقاطع تحصیلات تکمیلیبیش از 10 هزار دلار کانادا در سال
برای مشاهده فهرست بورسیه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کارلتون می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه کارلتونبورسیه های مریت برای مقاطع تحصیلات تکمیلیبین هزار دلار کانادا الی 12 هزار دلار کانادا در سال
دانشگاه مک گیلبودجه پژوهشی برای دانشجویان بین المللی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری34 هزار دلار کانادا برای دانشجویان سال اول و برای سال تحصیلی 2022 میلادی
برای مشاهده لیست کامل بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه مک گیل می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه دستیاری پژوهشی دانشکده روانشناسی برای دانشجویان کارشناسی8,321.60 دلار کانادا
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بورسیه های تحصیلی دانشکده می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیاحداقل 22 هزار دلار کانادا در هر سال تحصیلی برای مدت 4 سال
برای مشاهده فهرست کامل بورسیه ها و جوایز تحصیلی می توانید به صفحه اینترنتی مرتبط با برنامه تحصیلی در این لینک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: بورسیه تحصیلی کانادا ، فاند تحصیلی کانادا

کد مشاغل رشته نوروساینس در کانادا

بر اساس طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، برای مشاغل مرتبط با رشته زیست شناسی کد شغلی 2121 در نظر گرفته شده است. همچنین، پرستارانی که در کشور کانادا در رشته نوروساینس مشغول کار هستند، دارای کد شغلی 3012 می باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

مسیر شغلی رشته نوروساینس در کانادا

در حقیقت فارغ التحصیلان رشته نوروساینس در کانادا می توانند در مراکز علمی و پژوهشی مشغول به کار شوند. همچنین، کار در مراکز درمانی و بیمارستان ها، تدریس در مدارس و کالج ها و کار در شرکت های داروسازی از جمله فرصت های شغلی موجود برای یک فارغ التحصیل رشته نوروساینس یا علوم اعصاب در کانادا است.  

همچنین بخوانید: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا

لینک های مفید در رابطه با رشته نوروساینس در کانادا

 • نشانی دانشکده نوروساینس در دانشگاه کارلتون در این لینک.
 • نشانی مرکز مطالعات نوروبیولوژی رفتاری در دانشگاه کنکوردیا در این لینک.
 • نشانی دانشکده روانشناسی و نوروساینس در دانشگاه دالهاوزی در این لینک.
 • نشانی صفحه مرتبط با برنامه یکپارچه نوروساینس در دانشگاه مک گیل در این لینک.
 • نشانی دانشکده پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا در این لینک.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

هزینه تحصیل رشته نوروساینس در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل و شهریه شرکت در دوره های رشته نوروساینس در کانادا با توجه به عوامل مختلفی مانند مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است. همچنین، هزینه های تحصیلی می تواند با توجه به این موضوع که محل اقامت دانشجویان در داخل و یا خارج از محیط دانشگاه باشد نیز متفاوت باشد.
به عنوان مثال، برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته نوروساینس در دانشگاه کارلتون فهرستی از هزینه ها به شکل زیر تخمین زده شده است:
فهرست هزینه ها برای سال تحصیلی 2022 میلادی دانشگاه کارلتون
-شهریه: 28,997.78
-کتاب و کمک وسایل آموزشی: در حدود 1,400
-هزینه های شخصی: در حدود 2,000
همچنین، در صورت اقامت دانشجویان بین المللی در محیط دانشگاه، هزینه برای یک خانه دو خوابه، غذا و اینترنت مبلغی برابر با 11,359 دلار کانادا تعیین شده است. این در حالی است که برای اقامت در خارج از این دانشگاه، هزینه اقامت مبلغی در حدود 8,600 دلار کانادا خواهد بود. ذکر این نکته ضروری است که در صورت اقامت خارج از محیط دانشگاه، هزینه تهیه مسکن با توجه به منطقه و نوع خانه ممکن است متفاوت باشد.
به عنوان مثالی دیگر، هزینه های تحصیلی برای ادامه تحصیل رشته نوروساینس در کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال اول تحصیلی و برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در جدول زیر آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که هزینه ها با فرض این موضوع است که محل اقامت در محیط دانشگاه و یک اتاق اشتراکی باشد.
فهرست هزینه ها برای سال تحصیلی 2022 میلادی دانشگاه بریتیش کلمبیا
شهریه: 42,396.00 دلار کانادا
هزینه های دانشجویی: 1,101.72 دلار کانادا
کتاب و کمک وسایل آموزشی: 1,540.00 دلار کانادا
اقامت دانشجویی: 5,451.00 دلار کانادا
موبایل و لپ تاپ: 2,000.00 دلار کانادا
غذا: 5,541.00 دلار کانادا
بیمه خدمات درمانی: 600.00 دلار کانادا
هزینه های شخصی: 960.00 دلار کانادا
هزینه های جانبی: 600.00 دلار کانادا
مجموع هزینه ها برای سال اول تحصیلی: 60,189.72 دلار کانادا

درآمد رشته نوروساینس در کانادا چقدر است؟

متوسط درآمد یک متخصص در رشته نوروساینس در کانادا مبلغی در حدود 110,137 دلار کانادا در سال است.

چطور می‌توانم در رشته نوروساینس در کانادا مشغول به کار بشوم؟

برخورداری از مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری می تواند فرصت های شغلی بیشتری را در زمینه های پژوهشی نصیب فارغ التحصیلان رشته نوروساینس در کانادا نماید.
توانایی در تشخیص الگوهای مفهومی، داشتن مهارت های استنتاجی مناسب و برخورداری از تفکر انتقادی نیز از دیگر مواردی است که ممکن است برای یک فرصت شغلی در رشته نوروساینس مورد نیاز باشد. برخورداری از دانش بسیار خوب درباره انواع اختلالات ذهنی از دیگر موارد مورد نیاز برای استخدام یک متخصص نوروساینس در کانادا است.
همچنین، توانایی استفاده از ابزارهای پزشکی، تجهیزات و برنامه های کامپیوتری نیز از دیگر مهارت های مورد توجه برای استخدام فارغ التحصیلان رشته نوروساینس در کانادا است. به علاوه، برخورداری از مهارت های ارتباطی و روابط عمومی خوب نیز می تواند در یافتن یک موقعیت شغلی مناسب تأثیرگذار باشد.
ذکر این نکته ضروری است که مهارت های درخواستی برای هر فرصت شغلی نیز می تواند متفاوت باشد.

مدت زمان تحصیل در رشته نوروساینس در کانادا چقدر است؟

با توجه به مقطع تحصیلی، مدت زمان تحصیل در رشته نوروساینس در کانادا نیز متفاوت است. دوره های کارشناسی عموماَ دوره هایی 4 ساله، کارشناسی ارشد 2 الی 3 سال و دوره های دکتری رشته نوروساینس در کانادا نیز از 4 سال تا 7 سال متغیر است.
معمولاَ دانشگاه ها به دانشجویان این امکان را می دهند تا بتوانند در صورت لزوم، مدت زمان بیشتری را نسبت به زمان متداول برای اخذ مدرک دانشگاهی داشته باشند.

مسئولیت های شغلی یک متخصص رشته نوروساینس در کانادا کدام است؟

در ادامه به برخی از مسئولیت های مهمی که ممکن است از یک متخصص رشته نوروساینس در کانادا درخواست شود، اشاره شده است:
1. مدیریت و رهبری گروهی از تکنسین ها و دانشجویان و نیز کمک در انجام پژوهش و یا کارهای کلینیکی
2. مطالعه و به روزرسانی اطلاعات خود درباره جنبه های توسعه ای، ساختاری، محاسباتی، پزشکی، مولکولی، سلولی و کاربردی سیستم های عصبی
3. آماده سازی نمونه های بافت و سلولی و نیز استفاده از اجزای مرده، ژن ها و آنتی بادی ها به منظور تشخیص مولفه های سیستم عصبی
4. استفاده از ابزار و تجهیزات به منظور بررسی و مشاهده فعالیت های مغزی و عصبی
5. توسعه ابزارها و فرآیندها به منظور تحلیل داده ها
6. مطالعه سیستم های عصبی ساده حشرات به منظور جداسازی رفتارهای خاص
7. ایجاد راه حل های پزشکی و دارویی و کار با بیماران در طول آزمایش های بالینی
8. ایجاد و تدوین استاندارد برای داروهای تولیدی
9. تشخیص اختلالات ذهنی یا روانشناختی و نیز تجویز روش های درمانی پزشکی یا غیر پزشکی برای بیماران در محیط های کلینیکی

خدمات موسسه تراست برای ادامه تحصیل رشته نوروساینس در کانادا کدام است؟

اخذ پذیرش از کلیه مراکز آموزشی در کانادا
موسسه تراست با برخورداری از سال ها تجربه در ارائه خدمات مهاجرت تحصیلی به کانادا، یکی از موسسات پیشتاز در زمینه مهاجرت به کانادا است. اخذ پذیرش از کلیه موسسات آموزشی، کالج ها و دانشگاه های کانادا یکی از خدمات بسیار مهمی است که موسسه تراست توانسته است در طول سال ها فعالیت خود برای هزاران دانشجوی ایرانی با موفقیت به انجام برساند.
اخذ ویزای تحصیلی کانادا
از دیگر خدمات تراست اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. معمولا دانشجویان با توجه به فرصت بسیار کمی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و مهاجرت به این کشور دارند، ممکن است برای انجام کارهای سفارت و اخذ ویزای کانادا با مشکلاتی مواجه شوند. با توجه به در دسترس نبودن سفارت کانادا در ایران برای هموطنان عزیز، پیشنهاد می شود به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه های خود حتما از خدمات موسسه تراست در این زمینه استفاده کنید.
توجه داشته باشید که اخذ ویزای تحصیلی کانادا خود با دشواری هایی نیز همراه است. قانع نمودن افسر اداره مهاجرت کانادا از این موضوع که شما برای مقاصد تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنید یکی از مسائل بسیار مهمی است که در صورت عدم رعایت نکات مرتبط با آن، می تواند به ریجکت ویزای تحصیلی کانادا نیز منجر شود.
کارشناسان مجرب تراست ضمن برخورداری از سال ها تجربه و تخصص، به شکل روزانه در حال انجام تمامی کارهای مرتبط با سفارت کانادا برای طیف وسیعی از هموطنان عزیز هستند. بنابراین، مشاوره با یکی از کارشناسان زبده تراست برای اخذ ویزای تحصیلی، می تواند شانس موفقیت شما را برای اخذ ویزای کانادا افزایش دهد.
رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا
چنانچه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا خودتان اقدام کرده اید و یا در هر صورت با ریجکت ویزای کانادا مواجه شده اید، به هیچ وجه نگران نباشید. چرا که کارشناسان تراست با بررسی دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی شما می توانند راه حل های مناسبی را برای رفع ریجکتی ویزای کانادا در اختیار شما قرار دهند.  
جمع آوری مدارک مورد نیاز
یکی از حساس ترین مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا جمع آوری صحیح، کامل و دقیق تمامی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا است. دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کانادا مدارک مشخصی را برای ثبت نام و پذیرش از دانشجویان ایرانی درخواست می کنند. مدارکی مانند توصیه نامه از اساتید، رزومه و انگیزه نامه، پورتفولیو و نیز مدارک هویتی از جمله مدارکی هستند که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مورد نیاز است.
اما سفارت کانادا نیز مدارک مشخصی را برای ارائه ویزای تحصیلی کانادا از دانشجویان بین المللی درخواست می کند. با توجه به محدودیت زمانی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، پیشنهاد می کنیم انجام کارهای مهاجرتی و جمع آوری مدارک خود را به یکی از کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست بسپارید.
راهنمایی برای پرداخت صحیح هزینه ها
یکی از مواردی که معمولاَ دانشجویان ممکن است مورد توجه قرار ندهند، نحوه صحیح پرداخت هزینه های تحصیلی و هزینه های مرتبط با اداره مهاجرت کانادا است. در صورت مشاوره با کارشناسان تراست، ابتدا شرایط شما بر اساس شرایط اعلام شده از طرف موسسه آموزشی مورد ارزیابی قرار می گیرد. تنها در صورتی که از شرایط مناسبی برخوردار باشید به شما پیشنهاد می شود تا برای پرداخت هزینه هایی مانند هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه اقدام کنید.
همچنین، اداره مهاجرت کانادا فهرستی از هزینه ها را برای اخذ ویزای اقامت موقت کانادا و ویزای دانشجویی اعلام کرده است، که دانشجویان لازم است تا برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا حتما تمام هزینه های درخواست شده را به موقع پرداخت نمایند. کارشناسان تراست می توانند در این زمینه نیز راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند تا مشکلی در روند اخذ مجوز تحصیلی کانادا نداشته باشید.

آیا برای تحصیل رشته نوروساینس در کانادا مدرک زبان لازم است؟

عموماَ موسسات آموزشی در کانادا برای ثبت نام دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف از دانشجویان مدرک زبان متناسب با شرایط اعلام شده برای دوره آموزشی را درخواست می کنند. بنابراین چنانچه موسسه آموزشی مورد نظر از شما حداقل نمره زبان از یکی از آزمون های معتبر را درخواست نماید، شما باید مدرک معتبری برای اثبات این موضوع ارائه دهید.  

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در رشته نوروساینس در کانادا وجود دارد؟

بله. در حقیقت کشور کانادا یکی از متنوع ترین بورسیه ها و کمک هزینه های آموزشی و پژوهشی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده است. به شکلی که موسسات آموزشی مختلف اقدام به ارائه بورسیه های متنوعی برای مقاطع تحصیلی مختلف در کانادا کرده اند.
برخی از این بورسیه های تحصیلی به صورت خودکار و در صورت پذیرش دانشجویان در دوره های آموزشی، برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود. اما برخی دیگر از بورسیه های دانشگاه ها به صورت کاملا رقابتی هستند و تنها در صورت برخورداری از شرایط لازم می توان مبالغ اعلام شده را دریافت نمود.

آیا برای ادامه تحصیل رشته نوروساینس در کانادا ارائه استادی پلن لازم است؟

بله. استادی پلن و یا همان طرح یا برنامه تحصیلی جزء مدارکی است که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا از دانشجویان بین المللی درخواست می شود. بنابراین، دانشجویان خارجی لازم است تا برنامه تحصیلی خود را به افسر اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.
با ارائه اهداف تحصیلی خود در استادی پلن، به افسر اداره مهاجرت کمک می کنید تا درک بهتری از نیت های شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا داشته باشد.

آیا برای ادامه تحصیل رشته نوروساینس در کانادا تمکن مالی لازم است؟

بله. شما باید بتوانید به افسر اداره مهاجرت کانادا ثابت نمایید که هزینه های تحصیلی و زندگی خود را برای مدت تحصیل در کانادا در اختیار دارید. در غیر این صورت احتمالا با درخواست شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا موافقت نخواهد شد.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • مریم

  سلام با ارشد میکروبیولوژی میتونم دکترا نوروساینس بخونم تو کانادا؟

  • کارشناس تراست

   با سلام. اگر الزامات را دارا باشید و اگر استاد محور باشد و بتوانید استاد راهنما پیدا کنید امکانش وجود دارد.

 • Moon

  سلام لیسانس ریاضی کاربردی برای اپلای به این رشته بهتره یا مهندسی پزشکی؟

 • نازنین

  با سلام
  با لیسانس مهندسی صنایع هم امکان اپلای و تحصیل در کارشناسی ارشد نوروساینس هست؟؟

 • سحر

  /سلام با تشکر ازسایت خوبتنون
  رشته ی نوروساینس از مقطع کارشناسی وجود داره؟

 • M

  سلام وقتتون بخیر باشه . ببخشید برای پذیرش ، فردی ک کارشناسی مشاوره بهشتی خونده امکان پذیره؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. بله می‌تواند اقدام کند، اما مهمترین مسئله هدف از تحصیل و توجیه پذیر بودن تحصیل می باشد.

 • ارزو ک

  باسلام از کارشناسی فیزیک میشه ارشد نوروساینس خوند وکاملا فیلد کاریتو از ریاضی به فیزیک تغبیر بدی؟

 • نگار

  سلام من لیسانس پرستاری دارم میتونم برای ارشد نوروساینس اپلای کنم؟

 • shadoe

  سلام من رشته تجربیم.امسال کنکور دارم.
  برای تحصیل پر رشته نوروساینس باید چه رشته ای‌رو برای‌ورودی دانشگاه انتخاب‌کنم؟؟
  تحصیل در‌این رشته فقط‌در‌مقطع دکتری‌هست؟
  و ایا این رشته با رشته فراروان شناسی هم در ارتباط‌هست؟

  و از طریق رشته پزشکی فقط‌میشه این رو خوند؟ یا از رشته هایی مثل زیست سلولی مولکولی هم میشه؟

  اگر پاسخ بدید ممنون میشم. کمک بزرگی میکنید.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. رشته نوروساینس فقط مقطع دکتری نمی باشد اما برای تحصیل در مقطع دکتری نیاز است با اساتید رشته مورد نظرتان مکاتبه داشته باشید و بصورت کلی برای تحصیل در کانادا نیاز است که الزامات هر رشته را دارا باشید و نمره زبان حداقل آیلس 6 الی 6.5 دریافت کنید

 • ن

  سلام، ببخشید با مدرک کارشناسی ارشد کامپیوتر میشه برای دکترای این رشته اقدام کرد؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای مقطع دکتری نیاز می باشد با اساتید رشته موردنظرتان در کانادا مکاتبه کنید. برای بررسی بیشتر نیاز می باشد یک وقت مشاوره دریافت کنید.

 • صدف

  سلام .با تشکر از اطلاعات خبتون.چه دیپلمی برای تحصیل در این رشته باید داشت؟ تجربی یا ریاضی؟ یا اینکه کدام دیپلم بهتر لست؟

 • محمد

  دمتون گرم. به این میگن محتوا. مبالغ رو نوشتین یه حدودی آدم دستش میاد. مرسی ازتون