کالج‌ های کبک

کالج های کبک

کالج‌های کبک کانادا از لحاظ آموزشی، در سراسر جهان در رتبه دوم قرار می‌گیرند. بیشتر کالج‌های این شهر بین‌المللی هستند و مراکز تحقیقاتی خاصی نیز دارند. مسئولان شهر کبک برای تحصیل ارزش زیادی قائل هستند، در نتیجه روی آن سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند.

دانشجویان نیز به علت مدرک تحصیلی معتبر کالج‌ها، هزینه‌های کم در مقایسه با کالج‌های دیگر شهرها و آب و هوای مناسب کبک، ترجیح می‌دهند در این شهر تحصیل کنند. بنابراین در این مقاله شما را با کالج‌های خصوصی و دولتی کبک بیشتر آشنا می‌کنیم. پس تا انتها با تراست همراه باشید.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

ایستگاه تجربه تراست!

 • کالج معادل دوره فنی و حرفه ای در ایران است و سرفصل های این دوره منطبق بر بازار کار است و علاوه بر دانش، مهارت را نیز به دانش آموزان انتقال می دهد.
 • کالج ها نمره زبان کمتری نسبت به دانشگاه ها می خواهند و امکان پذیرش مشروط نیز وجود دارد.
 • هزینه پرداختی در کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر است.
 • اگر زیر 1800 ساعت در کالج های کانادا تحصیل کرده باشید، برای گرفتن اقامت کانادا دچار مشکل خواهید شد.
 • حین تحصیل در کالج ها می توانید به صورت نیمه وقت 20 ساعت و در تعطیلات 40 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید.
 • متوسط حقوق برای یک کار دانشجویی جنرال تقریبا ساعتی 14-20 دلار است (بستگی به محل زندگی دارد).
 • در برخی از استان ها پس از تحصیل می توان به راحتی اقامت دائم گرفت اما در برخی دیگر، اخذ اقامت به اشتغال و اخذ ویزای کاری بستگی دارد.

ویدیو معرفی شهر کبک کانادا

کالج ‌های خصوصی کبک

کالج بیشاپ کبک

یکی از کالج‌‌های کبک، بیشاپ نام دارد که در سال 1843، و به شکل بومی ساخته شد. رشته‌هایی مانند رشته انسانی، علوم اجتماعی، طبیعی و کسب ‌و ‌کار در این کالج تدریس می‌شوند. این کالج در ناحیه غربی کبک کانادا و در شهر‌ک شربروک با آب و هوایی مناسب و محیطی دوستانه قرار گرفته است. دانشکده علوم و هنر بیشاپ، کلاس‌ها و دوره‌های علوم طبیعی، ریاضی، انسانی و علوم اجتماعی دارد.

بعضی از رشته‌های رایج نیز مانند روانشناسی، انگلیسی، تاریخ، عصب‌شناسی و تربیت بدنی در آن تدریس می‌شوند. دانشجویان از دانشکده کسب ‌و ‌کار با مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی یا لیسانس هنر فارغ‌التحصیل می‌شوند. همچنین رشته دیگری به نام رشته آموزش معلمان در این کالج تدریس می‌شود و هدف آن، آموزش و پرورش معلمانی است که توانایی مدیریت داشته باشند. این کالج برای معلمان و مدیران مدرسه‌ها تحصیلات تکمیلی به نام MED ارائه می‌‌دهد.

شهریه تحصیل سالانه کالج بیشاب

دانشجویان کانادایی اگر شهروند کبک و در حال تحصیل یا فارغ‌التحصیل باشند، شهریه‌ای بین 2544 تا 7940 دلار کانادا را باید پرداخت کنند. اما اگر دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل باشند 17530 تا 19581 دلار کانادا و اگر فارغ‌التحصیل باشند، این مقدار به  17530 دلار کانادا تغییر می‌کند.     

همچنین باید اشاره کنیم دانشجویان علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه‌های جانبی، مانند بیمه و ورزش را نیز باید پرداخت کنند که این هزینه‌ها براساس هر دانشجو و دانشگاه متغیر است و ممکن است از چند صد دلار تا چند هزار دلار کانادا باشد.

کالج پلی تکنیک کبک

کالج پلی تکنیک کبک، یکی از بزرگترین کالج‌های کانادا در زمینه مهندسی در کبک مونترال است که از نظر تحقیقات مهندسی در رتبه اول قرار می‌گیرد و به نام پلی تکنیک مونترال شناخته می‌شود. این کالج در سال 1873 تاسیس شد و هدف آن پیشبرد رشته‌های فنی بوده است.

اولین رشته‌های این کالج کامپیوتر و مهندسی برق بود، اما در سال 2003، سه ساختمان جدید به این کالج اضافه شد و رشته‌های مهندسی مانند مهندسی کامپیوتر، مخابرات، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، هوش مصنوعی و رشته های مهندسی دیگر را شامل می‌شود.

خدمات کالج پلی تکنیک

بیش از 1900 دانشجو در پلی تکنیک کبک در حال تحصیل هستند و در این دانشگاه، بخشی به نام دفتر بین‌المللی دانشجویان وجود دارد که به دانشجویان خارجی خدماتی مانند کمک در یافتن خانه، کار و بیمه ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید که دانشکده پلی تکنیک کبک خوابگاه کاملی برای دانشجویان ندارد، اما دانشجویان می‌توانند برای اقامت خود در نزدیکی کالج درخواست دهند.

نکته‌ای که وجود دارد محدود بودن اقامتگاه دانشجویان است، بنابراین دانشجویان باید در حد امکان زود‌تر اقدام کنند، معمولا اوایل ماه مارس بهترین زمان برای این کار است. یکی دیگر از خدمات این کالج، بیمه کردن دانشجویان است و از زمانی که دانشجویان خارجی وارد کالج می‌شوند به طور خودکار بیمه خواهند شد. با وجود این، برخی دانشجویان به دلایل خاصی می‌توانند از این طرح مستثنی باشند.

هزینه تحصیل در کالج پلی تکنیک

هزینه تحصیل برای این کالج در مقطع کارشناسی، سالانه 19.373 دلار کانادا و برای کارشناسی ارشد از 19099 تا 17973 دلار کانادا است.

زبان مورد نیاز برای کالج پلی تکنیک

 زبانی که در این کالج استفاده می‌شود، بیشتر زبان فرانسو‌ی است و برای پذیرش باید دوره‌های زبان فرانسوی را طی کنید که کالج برگزار می‌کند. اگر سطح زبان فرانسه شما ابتدایی، متوسط یا پیشرفته باشد، گذراندن این دوره‌ها مزئیت محسوب می‌شود و کمک می‌کند تا ارتباط‌های کلامی خود را بهبود بخشید. در این کالج ترم‌های تابستانی و بهاری نیز برگزار می‌شود و قبل از شروع کلاس‌ها ابتدا باید دوره کلاس‌های فرانسوی را گذرانده باشید.

شرایط پذیرش در کالج پلی تکنیک

 • داشتن مدرک دانشجویی در رشته مهندسی یا مدرک معادل
 • داشتن مدرک GPA با نمره حداقل 2.75 از 4 (یا معادل آن که مورد تایید پلی تکنیک مونترال باشد). در این مورد استثنا نیز وجود دارد. داوطلب با اثبات استعداد خود برای تحصیلات تکمیلی (برای مثال، داشتن سابقه مرتبط در رشته یا تدریس در دانشگاه بعد از فارغ‌التحصیلی) می‌تواند بدون داشتن مدرک GPA، پذیرش شود.

همچنین باید گفت داشتن این شرایط به معنای پذیرش در این کالج نیست. داوطلب‌ها باید برای هر رشته‌ای، دوره‌های خاصی را بگذرانند و هر رشته شرایط متفاوت خود را دارد.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

کالج ‌های دولتی کبک

کالج شربروک کبک

کالجی دولتی و فرانسوی زبان در استان کبک است که بیش از 40500 دانشجو دارد و از زمان تاسیس دانشجویان بین‌المللی نیز داشته است، به نحوی که حدود 2200 دانشجو خارجی از 96 کشور در این کالج تحصیل کرده‌اند. این کالج تقریبا 6634 کارمند دارد که 3800 نفر از آن‌ها استاد هستند.

در کبک، دانشگاه‌ها آموزش بالاتری نسبت به دانشگاه‌های دیگر دارند. کالج شربروک در قسمت جنوبی کبک با فاصله حدود 150 کیلومتر از مونترال، 220 کیلومتر از کبک و 40 کیلومتر از مرز آمریکا قرار دارد.

رتبه بندی کالج شربروک

کالج شربروک یکی از بهترین کالج ‌های شهر شربروک کانادا است که در رده‌بندی QS 2021 رتبه 701 تا ه 750 را به دست آورده است.

شرایط پذیرش در کالج شربروک

 • اگر زبان فرانسه بلد نیستید، می‌توانید با زبان انگلیسی وارد این کالج شوید.
 • حداقل نمره آیلتس شما باید 6.5، تافل 86، TOEIC 750 باشد.
 • باید میانگین نمره متوسط را برای زبان فرانسه داشته باشید.
 • بیمه خود را پرداخت کنید

برگه درخواست برای تحصیل در کالج شربروک

 • برای درخواست، باید فرم کالج را پُر کنید.
 • آخرین مهلت برای فرستادن درخواست در هر سال 31 مارس است.

مقاطع تحصیلی در کالج شربروک

این کالج سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را شامل می‌شود. دوره کارشناسی سه تا چهار سال است و برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد باید 18 ماه تا 2 سال زمان صرف کنید.

رشته ‌های آموزشی در کالج شربروک

از جمله رشته‌هایی که در این کالج تدریس می‌‌شوند باید به حقوق، هنر و موسیقی، آموزش و فعالیت‌های جسمانی، برنامه‌نویسی کامپیوتر، مهندسی، پزشکی و رشته انسانی اشاره کرد. همچنین این کالج اجازه می‌دهد تا فارغ‌التحصیلان آن، مجوز کار دریافت کنند.

کالج وانیر کبک

کالج وانیر، در سال 1970، به عنوان دومین کالج انگلیسی زبان کبک بعد از کالج دانسون  (Dawnson)در شهر کبک مونترال کانادا افتتاح شد. این کالج 25 برنامه برای دانشجویان خود به صورت دو سال پیش‌دانشگاهی و سه سال رشته‌های فنی قرار داده است. تعداد دانشجویان این کالج حدود 8000 نفر هستند. دوره پیش‌دانشگاهی به این علت 2 سال است که دانشجویان با آمادگی بیشتری وارد کالج شوند و برنامه 3 ساله دانشگاهی باعث می‌شود دانشجویان بتوانند حرفه خود را مشخص کنند.

برنامه های پیش دانشگاهی کالج وانیر

بازرگانی، ارتباطات (هنر، رسانه و تئاتر)، ریاضیات و علوم کامپیوتر، زبان‌های مدرن و علوم اجتماعی جزو برنامه‌های پیش‌دانشگاهی هستند که معمولا دوره آن‌ها، دو سال یعنی چهار ترم است.

برنامه‌های تخصصی دانشگاهی کالج وانیز

تکنولوژی سلامت حیوانات، تکنولوژی کشاورزی، مدیریت مالی، علوم کامپیوتر، پرستاری، موسیقی، مشاوره مراقبت خاص برنامه‌های تخصصی این کالج هستند که معمولا این دوره 6 ترمه است و حدود سه سال طول می‌کشد.  

شهریه و خوابگاه کالج وانیر

دفتر خدمات دانشجویی این دانشگاه در صورت نیاز در اختیار دانشجویانی که اتاق یا آپارتمان احتیاج دارند، اطلاعات لازم را قرار می‌دهد. شهریه این کالج برای دانشجویان با در نظر گرفتن رشته تحصیلی حدودا 800 دلار کانادا است.

نحوه درخواست پذیرش در کالج وانیر

ابتدا در سامانه آنلاین SRAM درخواست داده می‌شود. این سامانه درخواست شما را برای پذیرش دریافت می‌کند و آن را برای کالج وانیر می‌فرستد.

خدمات کالج وانیر برای دانشجویان بین ‌المللی

این کالج به دانشجویان بین‌المللی پذیرش می‌دهد که مدرکی معادل مدرک کبک داشته باشند و یکی از شرایط‌ مهم آن برای پذیرش، داشتن مهارت در زبان انگلیسی و قبولی در مصاحبه یا آزمون است و هر رشته شرایط پذیرش خاص خود را دارد. در زیر شرایط چند رشته را بررسی می‌کنیم.

موسیقی در کالج وانیر

تمام داوطلبان باید با ابزار موسیقی مورد نظر خود در یک آزمون شرکت کنند و در امتحان نوشتاری ورودی کالج را نیز پشت سر بگذارند.

پرستاری در کالج وانیر

متقاضیان باید امتحان عملی تخصصی و دروس پیش نیاز را گذرانده باشند. علاوه بر این، توانایی نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز لازم است و باید آزمونی برای تعیین سطح انگلیسی خود بدهند. همچنین باید نامه‌ای با عنوان «پذیرش» به سامانه SRAM بفرستند.

دانشجویانی که دو زبانه نیستند، باید دوره فرانسه را نیز بگذرانند و به مرکزی که کالج معرفی می‌کند برای گذراندن دوره فرانسه مراجعه کنند و بعد از گذراندن دوره امتحان بدهند. سپس وقتی مدرک فرانسه خود را گرفتند، می‌توانند کلاس‌های رشته پرستاری را بگذرانند.

قوانین مهاجرت برای کالج وانیر

داوطلب‌های بین‌المللی باید درخواست‌های خود را در اواسط ماه مارس برای پذیرش بفرستند. با این وجود فرستادن این درخواست‌ها به معنی پذیرش آنها نیست و داوطلب‌ها باید دوره‌های ضروری را نیز بگذرانند. این درخواست فقط برای پذیرش در این کالج فرستاده می‌شود و اگر مورد تایید بود، داوطلب‌ باید مدارکی را بفرستد که در زیر عنوان شده‌اند:

 • مدرک  CAQ (Certification acceptance Quebec) «مدرک پذیرش برای تحصیل در کالج ‌های کبک»
 • تحصیل به عنوان دانشجو با اجازه‌ی دفتر مهاجرت کانادا
 • طبق قانون کانادا، دانشجویان بین‌المللی که در کبک تحصیل می‌کنند، باید بیمه پزشکی داشته باشند. این بیمه در کل سال تحصیلی، دانشجو را پوشش می‌دهد.
 • این مدارک باید قبل از ماه آگوست و قبل از ثبت‌نام در سامانه ثبت شوند.

شهریه کالج وانیر

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا برای اجاره مکانی برای زندگی حدود 6000 دلار کانادا در سال و برای کتاب‌ها حدود 1000 دلار کانادا تخمین زده شده است، اما بر اساس رشته نیز فرق دارد. همچنین در نظر داشته باشید که به دانشجویان بین‌المللی بورس دولتی تعلق نمی‌گیرد. باید بدانید این کالج همچنین می‌تواند خانه‌های ارزان قیمتی را نیز برای اقامت دانشجو پیشنهاد دهد.

کالج داسون کبک

این کالج انگلیسی زبان در وست مائونت کبک کانادا، نزدیک مرکز مونترال با فضای سرسبز در زمینی حدود 12 هزار هکتار قرار گرفته است. حدود 8000 دانشجو روزانه و سه هزار دانشجو شبانه در 30 رشته تحصیلی آن مشغول به تحصیل هستند. کالج دانسون مانند کالج وانیر، مقطع پیش دانشگاهی دو ساله و دوره تخصصی سه ساله دارد که باعث می‌شود افراد بعد از فارغ‌التحصیلی، بتوانند وارد جامعه شوند و کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

برنامه های پیش دانشگاهی کالج دانسون

این برنامه‌ها شامل هنر، ادبیات، ارتباطات، سینما، زبان، علوم محیطی، گردشگری می‌شود.

برنامه‌های دانشگاهی کالج دانسون

از بین برنامه‌های تخصصی باید به انیمیشن سه بعدی، گرافیک، طراحی داخلی، پرستاری، مدیریت بازرگانی، خدمات اجتماعی و حسابداری اشاره کنیم.

درخواست پذیرش و شرایط پذیرش کالج دانسون

دانشجویانی که نیاز به اخذ مجوز در کانادا را دارند باید برای ترم پاییز، تا اول مارس درخواست خود را بفرستند. اما دانشجویانی که مجوز خود را برای تحصیل در کالج گرفته‌اند، برای ترم زمستان درخواست خود را می‌دهند و فرم آنلاین درخواست را تکمیل می‌کنند. این فرم‌ هنگامی کامل می‌شود که متقاضیان موارد زیر را رعایت کرده باشند:

 • تمام مدارک خود را در فرم درخواست ضمیمه کرده باشند.
 • هزینه درخواست را به بانک کانادا ریخته باشند.
 • داوطلب‌های بین‌المللی باید مدارک دانشگاهی خود را ارسال کنند، همچنین باید مبلغی برای ارزیابی مدارک خود پرداخت کنند.
 • متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، باید به کالج اطلاع دهند.

نمره تافل و آیلتس برای کالج دانسون

 • حداقل نمره قبولی تافل اینترنتی 61، در کامپیوتر 175 و برای نوشتاری باید 500 باشد. همچنین باید اطلاعات تافل خود را در این وبسایت وارد کنند.
 • برای آیلتس حداقل نمره 6 از 9 است. اطلاعات باید در وبسایت آیلتس ثبت شود.
 • برای PTE، حداقل نمره 50 است، اطلاعات باید در Pearson PTE تکمیل شود.
 • لطفا این نکته را در نظر بگیرید که این نمرات بعد از تاریخ امتحان فقط دو سال اعتبار دارند.
 • تمام مدارک به غیر انگلیسی و فرانسوی، باید به این دو زبان ترجمه شوند.
 • دفتر پذیرش درخواست شما را دریافت می‌کند و تمام پرداختی‌ها و مدارک قبل از ماه مارس باید انجام شده باشند. مدارکی که دیر‌‌تر از اول مارس فرستاده شوند و یا ناقص باشند ترتیب اثر داده نمی‌شوند.

پادکست بشنوید!

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

کالج دانسون چه موقع به درخواست پاسخ می‌دهد

بررسی درخواست مراحلی دارد. بعد از آخرین مهلت یعنی اول مارس نتایج برای شما ارسال خواهد شد. متقاضی می تواند نتیجه درخواست خود را بعد از یک هفته مشاهده کند. در برگه نتیجه درخواست داوطلب، این موارد نوشته شده است:

 • انتخاب‌های برنامه تحصیلی
 • تایید درست واریزها و ارسال مدارک
 • خبر رد یا قبول شدن پذیرش
 • اگر برای برنامه تحصیلی که فرد اقدام کرده است پذیرفته شده باشد، یک نامه رسمی دریافت خواهد کرد و حتما باید دکمه تایید یا confirm را انتخاب کند. در غیر این صورت قادر به ثبت‌نام نیست.
کالج مک گیل کبک

کالج مک گیل کبک

کالج مک گیل نیز یکی از کالج‌‌های کبک و دولتی است که در سال 1821، تاسیس شد و دو دانشکده دارد. یکی در مرکز شهر مونترال و دیگری به نام مک دونالد که در بلوار سنت آن واقع شده است. این دو دانشکده 30 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند. زبان اصلی این کالج انگلیسی است. اما در سال‌های اخیر، زبان فرانسوی نیز جز زبان‌ اصلی این کالج محسوب می‌شود که حدود 20 درصد دانشجویان کالج را تشکیل می‌دهد. همچنین یک چهارم دانشجویان این کالج بین‌المللی هستند.

این کالج به طور کلی 10دانشکده دارد که در آن‌ها رشته‌هایی مانند علوم محیط زیست، کشاورزی، هنر، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، مدیریت، پزشکی و موسیقی تدریس می‌شود. طبق معمول هزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی بالاتر است. یکی از ویژگی‌های این دانشگاه، قدیمی بودن دانشکده پزشکی آن در بین تمام دانشگاه‌های کانادا است. همچنین این کالج حدود 40 مرکز تحقیقاتی مانند مرکز تحقیقاتی بیواینفورماتیک، مرکز پویایی جمعیت و مرکز سیاست‌گذاری دارد و یکی از دستاوردهای مهم این کالج تولید اولین گلبول قرمز مصنوعی است.

رتبه بندی کالج مک گیل

از نظر رده بندی کالج مک گیل در رتبه پنجاه و یکم در جهان قرار دارد.

کالج کونکوردیا کبک

کالج کونکوردیا کبک

کالج کونکوردیا، کالجی انگلیسی زبان که در کبک مونترال کانادا در سال 1974، تاسیس شده‌ است. در سال 2019 ، حدود 48هزار دانشجو در این کالج مشغول تحصیل بوده‌اند و این تعداد دانشجو باعث شد تا کالج کونکوردیا یکی از بزرگترین کالج‌ها در کانادا به شمار بیاید. این کالج، از چهار دانشکده هنر و علوم، علوم کامپیوتر و دانشکده بازرگانی تشکیل شده است.

دانشکده بازرگانی این کالج، همه ساله در بین 10 دانشکده برتر بازرگانی کانادا رتبه اول را به دست می‌آورد.

رتبه بندی کونکوردیا

کالج کونکوردیا در بین کالج ‌های دیگر کانادا، در جایگاه هفتم قرار گرفته است. هزینه تحصیل در کالج کونکوردیا، براساس رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است.

شرایط پذیرش در کالج کونکوردیا

اولین شرط مهم پذیرش، نمره‌ای است که دانشجو از تست ورودی به کالج به دست می‌آورد که حداقل نمره مورد قبول باید 76% به بالا باشد و فرد با این توانایی می‌تواند در این کالج تحصیل کند. یکی ‌دیگر از شرایط پذیرش دانشجو، گذراندن امتحان‌های SAT و ACT است.

کالج لاوال کبک

کالج لاوال کبک

زبان اصلی این کالج فرانسوی است و ملکه ویکتوریا در سال 1852، آن را تاسیس کرد. جالب است بدانید، اسم این کالج به انگلیسی ترجمه نشده و آن‌ را «universite Laval» می‌نامند. این کالج در سال 2002 بیش از 350 برنامه درسی به 38000 دانشجو بومی خود ارائه داد و سالانه بیش از 2500 دانشجوی خارجی جذب می‌کند.

هدف بیشتر دانشجویانی که وارد این کالج می‌شوند برنامه Français pour non francophone است که به دانشجویان کانادایی و خارجی فرانسوی آموزش می‌دهد. یکی از ویژگی‌های دیگری که این کالج را از کالج‌های دیگر متمایز می‌کند رشته جنگل‌داری است زیرا تنها کالجی است که این رشته را دارد.

رشته‌های کالج لاوال

علوم غذایی و کشاورزی، هنر‌های بصری، آموزش، دندانپزشکی، حقوق، جغرافیا، جنگلداری، پزشکی، پرستاری، موسیقی، داروسازی، فلسفه، مهندسی، علوم اجتماعی و مطالعات مذهبی است.

شرایط پذیرش کالج لاوال

پذیرش در کالج لاوال براساس تحصیلات عالی آکادمیک انجام می‌شود. برای قبولی در این کالج باید حداقل مدرک دیپلم را با مقداری آگاهی از زبان فرانسه داشته باشید. با این وجود، شرایط پذیرش بر اساس تابعیت فرق می‌کند و برای دانشجویان بین‌المللی پذیرش احتیاج به شرایط زیر دارد.

داشتن مدرک دیپلم برای 13 سال تحصیلی معادل دیپلم کبک (مدرک DSC یا DEC به زبان فرانسوی)، به عنوان مثال داشتن لیسانس رشته فرانسه. اما در هر صورت، هر رشته شرایط پذیرش خاص خود را دارد (مثلا دانشجویان برای بعضی از رشته‌ها ابتدا باید دروس پیش نیاز را بگذارنند.)

دوره لیسانس در کالج لاوال

دوره لیسانس در کالج لاوال

همچنین متقاضیانی که دارای مدرک لیسانس فرانسه یا کارشناسی فنی (IB) باشند، به جز رشته‌هایی مانند رشته جنگل‌داری، جغرافیا و ژئوماتیک می‌توانند مستقیما وارد دوره کارشناسی شوند و احتیاجی نیست تا دروس پیش نیاز را بگذرانند.

دوره کارشناسی ارشد در کالج لاوال

دانشجو باید مدرک لیسانس و یا تحصیلاتی را ارائه دهد که مورد تایید دفتر پذیرش دانشگاه است تا برای کارشناسی ارشد مورد پذیرش قرار گیرد.

دوره دکترا در کالج لاوال

متقاضی برای پذیرش در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی خود را به کالج ارائه دهد.

در کبک پس از گذراندن دو سال دروس پیش نیاز و پایان نامه، اگر موفق شدید و بتوانید توانایی‌ خود را به نمایش بگذارید می‌توانید برای گذراندن دوره دکترا پذیرش بگیرید.

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به‌راحتی و بدون هزینۀ خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

دسترسی به اطلاعات مهم دانشگاه ها و کالج های کانادا

دانشگاه/
وبسایت
برنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه
معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست کالج ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای کالج کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیازکالج مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای کالج ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه کالج پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از کالج در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از کالج، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

برای یادگیری زبان فرانسه، آیا از طرف دولت هزینه آن پرداخت می‌شود؟

اگر با زبان فرانسه آشنایی داشته باشید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای برای پیشرفت زبان فرانسه خود از طریق آنلاین از سرویس‌دهی موسسه «FEL» استفاده کنید.

اگر دانشجوی تمام وقت نباشم، می‌توانم درخواست خود را برای دائمی شدن ارسال کنم؟

برای این‌ که شرایط دائمی شدن را داشته باشید، باید در کبک برای ادامه تحصیل به شکل تمام‌وقت، به طور موقت در این شهر زندگی کنید و شرایط مورد تایید اقامت در کبک را نیز داشته باشید.

اگر برنامه تحصیلی من شامل یک ترم یا چند ترم در دانشگاه دیگر کانادا «خارج از کبک» باشد، آیا واجد شرایط برای انتخاب دائمی هستم؟

برای مورد تایید قرار گرفتن، باید حداقل نصف دوران تحصیلتان را در شهر گذرانده باشید.

چرا برخی از دانشجویان با وجود فرستادن کامل مدارکی که کالج خواسته است، باید در مصاحبه نیز شرکت کنند؟

قانون مهاجرت کبک پیش‌بینی کرده است که مسئولان کالج‌های این شهر ممکن است از شخصی که در‌خواستی برای انتخاب دائمی ارائه داده است بخواهند تا صحت اطلاعات ارائه شده در اظهارات خود را ثابت کند.

هزینه زندگی در کبک در حین تحصیل چقدر است؟

هزینه تخمین زده شده برای یک خانواده چهار نفره ماهانه 2938 دلار کانادا و برای فرد مجرد ماهانه 804 دلار کانادا بدون در نظر گرفتن اجاره خانه است. هزینه زندگی در شهر کبک در مقایسه با نیویورک 34 درصد کمتر است.

آیا کبک برای زندگی و تحصیل مکان خوبی است؟

در این شهر میزان جرم و جنایات بسیار کم و به امن‌ترین کلانشهر برای پرورش کودکان معروف است.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید