کالج‌ های کبک

کالج های کبک

کالج‌های کبک کانادا از لحاظ آموزشی، در سراسر جهان در رتبه دوم قرار می‌گیرند. بیشتر کالج‌های این شهر بین‌المللی هستند و مراکز تحقیقاتی خاصی نیز دارند. مسئولان شهر کبک برای تحصیل ارزش زیادی قائل هستند، در نتیجه روی آن سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند. دانشجویان نیز به علت مدرک تحصیلی معتبر کالج‌ها، هزینه‌های کم در مقایسه با کالج‌های دیگر شهرها و آب و هوای مناسب کبک، ترجیح می‌دهند در این شهر تحصیل کنند. بنابراین در این مقاله شما را با کالج‌های خصوصی و دولتی کبک بیشتر آشنا می‌کنیم. پس تا انتها با تراست همراه باشید.

ایستگاه تجربه تراست!

 • کالج معادل دوره فنی و حرفه ای در ایران است و سرفصل های این دوره منطبق بر بازار کار است و علاوه بر دانش، مهارت را نیز به دانش آموزان انتقال می دهد.
 • کالج ها نمره زبان کمتری نسبت به دانشگاه ها می خواهند و امکان پذیرش مشروط نیز وجود دارد.
 • هزینه پرداختی در کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر است.
 • اگر زیر 1800 ساعت در کالج های کانادا تحصیل کرده باشید، برای گرفتن اقامت کانادا دچار مشکل خواهید شد.
 • حین تحصیل در کالج ها می توانید به صورت نیمه وقت 20 ساعت و در تعطیلات 40 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید.
 • متوسط حقوق برای یک کار دانشجویی جنرال تقریبا ساعتی 14-20 دلار است (بستگی به محل زندگی دارد).
 • در برخی از استان ها پس از تحصیل می توان به راحتی اقامت دائم گرفت اما در برخی دیگر، اخذ اقامت به اشتغال و اخذ ویزای کاری بستگی دارد.

لینک های مفید!

ویدیو معرفی شهر کبک کانادا

کالج ‌های خصوصی کبک

کالج بیشاپ کبک

یکی از کالج‌‌های کبک، بیشاپ نام دارد که در سال 1843، و به شکل بومی ساخته شد. رشته‌هایی مانند رشته انسانی، علوم اجتماعی، طبیعی و کسب ‌و ‌کار در این کالج تدریس می‌شوند. این کالج در ناحیه غربی کبک کانادا و در شهر‌ک شربروک با آب و هوایی مناسب و محیطی دوستانه قرار گرفته است. دانشکده علوم و هنر بیشاپ، کلاس‌ها و دوره‌های علوم طبیعی، ریاضی، انسانی و علوم اجتماعی دارد.

بعضی از رشته‌های رایج نیز مانند روانشناسی، انگلیسی، تاریخ، عصب‌شناسی و تربیت بدنی در آن تدریس می‌شوند. دانشجویان از دانشکده کسب ‌و ‌کار با مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی یا لیسانس هنر فارغ‌التحصیل می‌شوند. همچنین رشته دیگری به نام رشته آموزش معلمان در این کالج تدریس می‌شود و هدف آن، آموزش و پرورش معلمانی است که توانایی مدیریت داشته باشند. این کالج برای معلمان و مدیران مدرسه‌ها تحصیلات تکمیلی به نام MED ارائه می‌‌دهد.

شهریه تحصیل سالانه کالج بیشاب

دانشجویان کانادایی اگر شهروند کبک و در حال تحصیل یا فارغ‌التحصیل باشند، شهریه‌ای بین 2544 تا 7940 دلار کانادا را باید پرداخت کنند. اما اگر دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل باشند 17530 تا 19581 دلار کانادا و اگر فارغ‌التحصیل باشند، این مقدار به  17530 دلار کانادا تغییر می‌کند.     

همچنین باید اشاره کنیم دانشجویان علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه‌های جانبی، مانند بیمه و ورزش را نیز باید پرداخت کنند که این هزینه‌ها براساس هر دانشجو و دانشگاه متغیر است و ممکن است از چند صد دلار تا چند هزار دلار کانادا باشد.

کالج پلی تکنیک کبک

کالج پلی تکنیک کبک، یکی از بزرگترین کالج‌های کانادا در زمینه مهندسی در کبک مونترال است که از نظر تحقیقات مهندسی در رتبه اول قرار می‌گیرد و به نام پلی تکنیک مونترال شناخته می‌شود. این کالج در سال 1873 تاسیس شد و هدف آن پیشبرد رشته‌های فنی بوده است.

اولین رشته‌های این کالج کامپیوتر و مهندسی برق بود، اما در سال 2003، سه ساختمان جدید به این کالج اضافه شد و رشته‌های مهندسی مانند مهندسی کامپیوتر، مخابرات، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، هوش مصنوعی و رشته های مهندسی دیگر را شامل می‌شود.

خدمات کالج پلی تکنیک

بیش از 1900 دانشجو در پلی تکنیک کبک در حال تحصیل هستند و در این دانشگاه، بخشی به نام دفتر بین‌المللی دانشجویان وجود دارد که به دانشجویان خارجی خدماتی مانند کمک در یافتن خانه، کار و بیمه ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید که دانشکده پلی تکنیک کبک خوابگاه کاملی برای دانشجویان ندارد، اما دانشجویان می‌توانند برای اقامت خود در نزدیکی کالج درخواست دهند.

نکته‌ای که وجود دارد محدود بودن اقامتگاه دانشجویان است، بنابراین دانشجویان باید در حد امکان زود‌تر اقدام کنند، معمولا اوایل ماه مارس بهترین زمان برای این کار است. یکی دیگر از خدمات این کالج، بیمه کردن دانشجویان است و از زمانی که دانشجویان خارجی وارد کالج می‌شوند به طور خودکار بیمه خواهند شد. با وجود این، برخی دانشجویان به دلایل خاصی می‌توانند از این طرح مستثنی باشند.

هزینه تحصیل در کالج پلی تکنیک

هزینه تحصیل برای این کالج در مقطع کارشناسی، سالانه 19.373 دلار کانادا و برای کارشناسی ارشد از 19099 تا 17973 دلار کانادا است.

زبان مورد نیاز برای کالج پلی تکنیک

 زبانی که در این کالج استفاده می‌شود، بیشتر زبان فرانسو‌ی است و برای پذیرش باید دوره‌های زبان فرانسوی را طی کنید که کالج برگزار می‌کند. اگر سطح زبان فرانسه شما ابتدایی، متوسط یا پیشرفته باشد، گذراندن این دوره‌ها مزئیت محسوب می‌شود و کمک می‌کند تا ارتباط‌های کلامی خود را بهبود بخشید. در این کالج ترم‌های تابستانی و بهاری نیز برگزار می‌شود و قبل از شروع کلاس‌ها ابتدا باید دوره کلاس‌های فرانسوی را گذرانده باشید.

شرایط پذیرش در کالج پلی تکنیک

 • داشتن مدرک دانشجویی در رشته مهندسی یا مدرک معادل
 • داشتن مدرک GPA با نمره حداقل 2.75 از 4 (یا معادل آن که مورد تایید پلی تکنیک مونترال باشد). در این مورد استثنا نیز وجود دارد. داوطلب با اثبات استعداد خود برای تحصیلات تکمیلی (برای مثال، داشتن سابقه مرتبط در رشته یا تدریس در دانشگاه بعد از فارغ‌التحصیلی) می‌تواند بدون داشتن مدرک GPA، پذیرش شود.

همچنین باید گفت داشتن این شرایط به معنای پذیرش در این کالج نیست. داوطلب‌ها باید برای هر رشته‌ای، دوره‌های خاصی را بگذرانند و هر رشته شرایط متفاوت خود را دارد.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

کالج ‌های دولتی کبک

کالج ‌های دولتی کبک

کالج شربروک کبک

کالجی دولتی و فرانسوی زبان در استان کبک است که بیش از 40500 دانشجو دارد و از زمان تاسیس دانشجویان بین‌المللی نیز داشته است، به نحوی که حدود 2200 دانشجو خارجی از 96 کشور در این کالج تحصیل کرده‌اند. این کالج تقریبا 6634 کارمند دارد که 3800 نفر از آن‌ها استاد هستند.

در کبک، دانشگاه‌ها آموزش بالاتری نسبت به دانشگاه‌های دیگر دارند. کالج شربروک در قسمت جنوبی کبک با فاصله حدود 150 کیلومتر از مونترال، 220 کیلومتر از کبک و 40 کیلومتر از مرز آمریکا قرار دارد.

رتبه بندی کالج شربروک

کالج شربروک یکی از بهترین کالج ‌های شهر شربروک کانادا است که در رده‌بندی QS 2021 رتبه 701 تا ه 750 را به دست آورده است.

شرایط پذیرش در کالج شربروک

شرایط پذیرش در کالج شربروک

 • اگر زبان فرانسه بلد نیستید، می‌توانید با زبان انگلیسی وارد این کالج شوید.
 • حداقل نمره آیلتس شما باید 6.5، تافل 86، TOEIC 750 باشد.
 • باید میانگین نمره متوسط را برای زبان فرانسه داشته باشید.
 • بیمه خود را پرداخت کنید

برگه درخواست برای تحصیل در کالج شربروک

 • برای درخواست، باید فرم کالج را پُر کنید.
 • آخرین مهلت برای فرستادن درخواست در هر سال 31 مارس است.

مقاطع تحصیلی در کالج شربروک

این کالج سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را شامل می‌شود. دوره کارشناسی سه تا چهار سال است و برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد باید 18 ماه تا 2 سال زمان صرف کنید.

رشته ‌های آموزشی در کالج شربروک

از جمله رشته‌هایی که در این کالج تدریس می‌‌شوند باید به حقوق، هنر و موسیقی، آموزش و فعالیت‌های جسمانی، برنامه‌نویسی کامپیوتر، مهندسی، پزشکی و رشته انسانی اشاره کرد. همچنین این کالج اجازه می‌دهد تا فارغ‌التحصیلان آن، مجوز کار دریافت کنند.

کالج وانیر کبک

کالج وانیر کبک

کالج وانیر، در سال 1970، به عنوان دومین کالج انگلیسی زبان کبک بعد از کالج دانسون  (Dawnson)در شهر کبک مونترال کانادا افتتاح شد. این کالج 25 برنامه برای دانشجویان خود به صورت دو سال پیش‌دانشگاهی و سه سال رشته‌های فنی قرار داده است. تعداد دانشجویان این کالج حدود 8000 نفر هستند. دوره پیش‌دانشگاهی به این علت 2 سال است که دانشجویان با آمادگی بیشتری وارد کالج شوند و برنامه 3 ساله دانشگاهی باعث می‌شود دانشجویان بتوانند حرفه خود را مشخص کنند.

برنامه های پیش دانشگاهی کالج وانیر

بازرگانی، ارتباطات (هنر، رسانه و تئاتر)، ریاضیات و علوم کامپیوتر، زبان‌های مدرن و علوم اجتماعی جزو برنامه‌های پیش‌دانشگاهی هستند که معمولا دوره آن‌ها، دو سال یعنی چهار ترم است.

برنامه‌های تخصصی دانشگاهی کالج وانیز

تکنولوژی سلامت حیوانات، تکنولوژی کشاورزی، مدیریت مالی، علوم کامپیوتر، پرستاری، موسیقی، مشاوره مراقبت خاص برنامه‌های تخصصی این کالج هستند که معمولا این دوره 6 ترمه است و حدود سه سال طول می‌کشد.  

شهریه و خوابگاه کالج وانیر

دفتر خدمات دانشجویی این دانشگاه در صورت نیاز در اختیار دانشجویانی که اتاق یا آپارتمان احتیاج دارند، اطلاعات لازم را قرار می‌دهد. شهریه این کالج برای دانشجویان با در نظر گرفتن رشته تحصیلی حدودا 800 دلار کانادا است.

نحوه درخواست پذیرش در کالج وانیر

ابتدا در سامانه آنلاین SRAM درخواست داده می‌شود. این سامانه درخواست شما را برای پذیرش دریافت می‌کند و آن را برای کالج وانیر می‌فرستد.

خدمات کالج وانیر برای دانشجویان بین ‌المللی

خدمات کالج وانیر برای دانشجویان بین ‌المللی

این کالج به دانشجویان بین‌المللی پذیرش می‌دهد که مدرکی معادل مدرک کبک داشته باشند و یکی از شرایط‌ مهم آن برای پذیرش، داشتن مهارت در زبان انگلیسی و قبولی در مصاحبه یا آزمون است و هر رشته شرایط پذیرش خاص خود را دارد. در زیر شرایط چند رشته را بررسی می‌کنیم.

موسیقی در کالج وانیر

تمام داوطلبان باید با ابزار موسیقی مورد نظر خود در یک آزمون شرکت کنند و در امتحان نوشتاری ورودی کالج را نیز پشت سر بگذارند.

پرستاری در کالج وانیر

متقاضیان باید امتحان عملی تخصصی و دروس پیش نیاز را گذرانده باشند. علاوه بر این، توانایی نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز لازم است و باید آزمونی برای تعیین سطح انگلیسی خود بدهند. همچنین باید نامه‌ای با عنوان «پذیرش» به سامانه SRAM بفرستند.

دانشجویانی که دو زبانه نیستند، باید دوره فرانسه را نیز بگذرانند و به مرکزی که کالج معرفی می‌کند برای گذراندن دوره فرانسه مراجعه کنند و بعد از گذراندن دوره امتحان بدهند. سپس وقتی مدرک فرانسه خود را گرفتند، می‌توانند کلاس‌های رشته پرستاری را بگذرانند.

قوانین مهاجرت برای کالج وانیر

داوطلب‌های بین‌المللی باید درخواست‌های خود را در اواسط ماه مارس برای پذیرش بفرستند. با این وجود فرستادن این درخواست‌ها به معنی پذیرش آنها نیست و داوطلب‌ها باید دوره‌های ضروری را نیز بگذرانند. این درخواست فقط برای پذیرش در این کالج فرستاده می‌شود و اگر مورد تایید بود، داوطلب‌ باید مدارکی را بفرستد که در زیر عنوان شده‌اند:

 • مدرک  CAQ (Certification acceptance Quebec) «مدرک پذیرش برای تحصیل در کالج ‌های کبک»
 • تحصیل به عنوان دانشجو با اجازه‌ی دفتر مهاجرت کانادا
 • طبق قانون کانادا، دانشجویان بین‌المللی که در کبک تحصیل می‌کنند، باید بیمه پزشکی داشته باشند. این بیمه در کل سال تحصیلی، دانشجو را پوشش می‌دهد.
 • این مدارک باید قبل از ماه آگوست و قبل از ثبت‌نام در سامانه ثبت شوند.

شهریه کالج وانیر

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا برای اجاره مکانی برای زندگی حدود 6000 دلار کانادا در سال و برای کتاب‌ها حدود 1000 دلار کانادا تخمین زده شده است، اما بر اساس رشته نیز فرق دارد. همچنین در نظر داشته باشید که به دانشجویان بین‌المللی بورس دولتی تعلق نمی‌گیرد. باید بدانید این کالج همچنین می‌تواند خانه‌های ارزان قیمتی را نیز برای اقامت دانشجو پیشنهاد دهد.

کالج داسون کبک

کالج داسون کبک

این کالج انگلیسی زبان در وست مائونت کبک کانادا، نزدیک مرکز مونترال با فضای سرسبز در زمینی حدود 12 هزار هکتار قرار گرفته است. حدود 8000 دانشجو روزانه و سه هزار دانشجو شبانه در 30 رشته تحصیلی آن مشغول به تحصیل هستند. کالج دانسون مانند کالج وانیر، مقطع پیش دانشگاهی دو ساله و دوره تخصصی سه ساله دارد که باعث می‌شود افراد بعد از فارغ‌التحصیلی، بتوانند وارد جامعه شوند و کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

برنامه های پیش دانشگاهی کالج دانسون

این برنامه‌ها شامل هنر، ادبیات، ارتباطات، سینما، زبان، علوم محیطی، گردشگری می‌شود.

برنامه‌های دانشگاهی کالج دانسون

از بین برنامه‌های تخصصی باید به انیمیشن سه بعدی، گرافیک، طراحی داخلی، پرستاری، مدیریت بازرگانی، خدمات اجتماعی و حسابداری اشاره کنیم.

درخواست پذیرش و شرایط پذیرش کالج دانسون

درخواست پذیرش و شرایط پذیرش کالج دانسون

دانشجویانی که نیاز به اخذ مجوز در کانادا را دارند باید برای ترم پاییز، تا اول مارس درخواست خود را بفرستند. اما دانشجویانی که مجوز خود را برای تحصیل در کالج گرفته‌اند، برای ترم زمستان درخواست خود را می‌دهند و فرم آنلاین درخواست را تکمیل می‌کنند. این فرم‌ هنگامی کامل می‌شود که متقاضیان موارد زیر را رعایت کرده باشند:

 • تمام مدارک خود را در فرم درخواست ضمیمه کرده باشند.
 • هزینه درخواست را به بانک کانادا ریخته باشند.
 • داوطلب‌های بین‌المللی باید مدارک دانشگاهی خود را ارسال کنند، همچنین باید مبلغی برای ارزیابی مدارک خود پرداخت کنند.
 • متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، باید به کالج اطلاع دهند.

نمره تافل و آیلتس برای کالج دانسون

 • حداقل نمره قبولی تافل اینترنتی 61، در کامپیوتر 175 و برای نوشتاری باید 500 باشد. همچنین باید اطلاعات تافل خود را در این وبسایت وارد کنند.
 • برای آیلتس حداقل نمره 6 از 9 است. اطلاعات باید در وبسایت آیلتس ثبت شود.
 • برای PTE، حداقل نمره 50 است، اطلاعات باید در Pearson PTE تکمیل شود.
 • لطفا این نکته را در نظر بگیرید که این نمرات بعد از تاریخ امتحان فقط دو سال اعتبار دارند.
 • تمام مدارک به غیر انگلیسی و فرانسوی، باید به این دو زبان ترجمه شوند.
 • دفتر پذیرش درخواست شما را دریافت می‌کند و تمام پرداختی‌ها و مدارک قبل از ماه مارس باید انجام شده باشند. مدارکی که دیر‌‌تر از اول مارس فرستاده شوند و یا ناقص باشند ترتیب اثر داده نمی‌شوند.

پادکست بشنوید!

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

کالج دانسون چه موقع به درخواست پاسخ می‌دهد

بررسی درخواست مراحلی دارد. بعد از آخرین مهلت یعنی اول مارس نتایج برای شما ارسال خواهد شد. متقاضی می تواند نتیجه درخواست خود را بعد از یک هفته مشاهده کند. در برگه نتیجه درخواست داوطلب، این موارد نوشته شده است:

 • انتخاب‌های برنامه تحصیلی
 • تایید درست واریزها و ارسال مدارک
 • خبر رد یا قبول شدن پذیرش
 • اگر برای برنامه تحصیلی که فرد اقدام کرده است پذیرفته شده باشد، یک نامه رسمی دریافت خواهد کرد و حتما باید دکمه تایید یا confirm را انتخاب کند. در غیر این صورت قادر به ثبت‌نام نیست.
کالج مک گیل کبک

کالج مک گیل کبک

کالج مک گیل نیز یکی از کالج‌‌های کبک و دولتی است که در سال 1821، تاسیس شد و دو دانشکده دارد. یکی در مرکز شهر مونترال و دیگری به نام مک دونالد که در بلوار سنت آن واقع شده است. این دو دانشکده 30 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند. زبان اصلی این کالج انگلیسی است. اما در سال‌های اخیر، زبان فرانسوی نیز جز زبان‌ اصلی این کالج محسوب می‌شود که حدود 20 درصد دانشجویان کالج را تشکیل می‌دهد. همچنین یک چهارم دانشجویان این کالج بین‌المللی هستند.

این کالج به طور کلی 10دانشکده دارد که در آن‌ها رشته‌هایی مانند علوم محیط زیست، کشاورزی، هنر، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، مدیریت، پزشکی و موسیقی تدریس می‌شود. طبق معمول هزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی بالاتر است. یکی از ویژگی‌های این دانشگاه، قدیمی بودن دانشکده پزشکی آن در بین تمام دانشگاه‌های کانادا است. همچنین این کالج حدود 40 مرکز تحقیقاتی مانند مرکز تحقیقاتی بیواینفورماتیک، مرکز پویایی جمعیت و مرکز سیاست‌گذاری دارد و یکی از دستاوردهای مهم این کالج تولید اولین گلبول قرمز مصنوعی است.

رتبه بندی کالج مک گیل

از نظر رده بندی کالج مک گیل در رتبه پنجاه و یکم در جهان قرار دارد.

کالج کونکوردیا کبک

کالج کونکوردیا کبک

کالج کونکوردیا، کالجی انگلیسی زبان که در کبک مونترال کانادا در سال 1974، تاسیس شده‌ است. در سال 2019 ، حدود 48هزار دانشجو در این کالج مشغول تحصیل بوده‌اند و این تعداد دانشجو باعث شد تا کالج کونکوردیا یکی از بزرگترین کالج‌ها در کانادا به شمار بیاید. این کالج، از چهار دانشکده هنر و علوم، علوم کامپیوتر و دانشکده بازرگانی تشکیل شده است.

دانشکده بازرگانی این کالج، همه ساله در بین 10 دانشکده برتر بازرگانی کانادا رتبه اول را به دست می‌آورد.

رتبه بندی کونکوردیا

کالج کونکوردیا در بین کالج ‌های دیگر کانادا، در جایگاه هفتم قرار گرفته است. هزینه تحصیل در کالج کونکوردیا، براساس رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است.

شرایط پذیرش در کالج کونکوردیا

اولین شرط مهم پذیرش، نمره‌ای است که دانشجو از تست ورودی به کالج به دست می‌آورد که حداقل نمره مورد قبول باید 76% به بالا باشد و فرد با این توانایی می‌تواند در این کالج تحصیل کند. یکی ‌دیگر از شرایط پذیرش دانشجو، گذراندن امتحان‌های SAT و ACT است.

کالج لاوال کبک

کالج لاوال کبک

زبان اصلی این کالج فرانسوی است و ملکه ویکتوریا در سال 1852، آن را تاسیس کرد. جالب است بدانید، اسم این کالج به انگلیسی ترجمه نشده و آن‌ را «universite Laval» می‌نامند. این کالج در سال 2002 بیش از 350 برنامه درسی به 38000 دانشجو بومی خود ارائه داد و سالانه بیش از 2500 دانشجوی خارجی جذب می‌کند.

هدف بیشتر دانشجویانی که وارد این کالج می‌شوند برنامه Français pour non francophone است که به دانشجویان کانادایی و خارجی فرانسوی آموزش می‌دهد. یکی از ویژگی‌های دیگری که این کالج را از کالج‌های دیگر متمایز می‌کند رشته جنگل‌داری است زیرا تنها کالجی است که این رشته را دارد.

رشته‌های کالج لاوال

علوم غذایی و کشاورزی، هنر‌های بصری، آموزش، دندانپزشکی، حقوق، جغرافیا، جنگلداری، پزشکی، پرستاری، موسیقی، داروسازی، فلسفه، مهندسی، علوم اجتماعی و مطالعات مذهبی است.

شرایط پذیرش کالج لاوال

پذیرش در کالج لاوال براساس تحصیلات عالی آکادمیک انجام می‌شود. برای قبولی در این کالج باید حداقل مدرک دیپلم را با مقداری آگاهی از زبان فرانسه داشته باشید. با این وجود، شرایط پذیرش بر اساس تابعیت فرق می‌کند و برای دانشجویان بین‌المللی پذیرش احتیاج به شرایط زیر دارد.

داشتن مدرک دیپلم برای 13 سال تحصیلی معادل دیپلم کبک (مدرک DSC یا DEC به زبان فرانسوی)، به عنوان مثال داشتن لیسانس رشته فرانسه. اما در هر صورت، هر رشته شرایط پذیرش خاص خود را دارد (مثلا دانشجویان برای بعضی از رشته‌ها ابتدا باید دروس پیش نیاز را بگذارنند.)

دوره لیسانس در کالج لاوال

دوره لیسانس در کالج لاوال

همچنین متقاضیانی که دارای مدرک لیسانس فرانسه یا کارشناسی فنی (IB) باشند، به جز رشته‌هایی مانند رشته جنگل‌داری، جغرافیا و ژئوماتیک می‌توانند مستقیما وارد دوره کارشناسی شوند و احتیاجی نیست تا دروس پیش نیاز را بگذرانند.

دوره کارشناسی ارشد در کالج لاوال

دانشجو باید مدرک لیسانس و یا تحصیلاتی را ارائه دهد که مورد تایید دفتر پذیرش دانشگاه است تا برای کارشناسی ارشد مورد پذیرش قرار گیرد.

دوره دکترا در کالج لاوال

متقاضی برای پذیرش در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی خود را به کالج ارائه دهد.

در کبک پس از گذراندن دو سال دروس پیش نیاز و پایان نامه، اگر موفق شدید و بتوانید توانایی‌ خود را به نمایش بگذارید می‌توانید برای گذراندن دوره دکترا پذیرش بگیرید.

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به‌راحتی و بدون هزینۀ خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

ایستگاه تجربه تراست!

 • کالج معادل دوره فنی و حرفه ای در ایران است و سرفصل های این دوره منطبق بر بازار کار است و علاوه بر دانش، مهارت را نیز به دانش آموزان انتقال می دهد.
 • کالج ها نمره زبان کمتری نسبت به دانشگاه ها می خواهند و امکان پذیرش مشروط نیز وجود دارد.
 • هزینه پرداختی در کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر است.
 • اگر زیر 1800 ساعت در کالج های کانادا تحصیل کرده باشید، برای گرفتن اقامت کانادا دچار مشکل خواهید شد.
 • حین تحصیل در کالج ها می توانید به صورت نیمه وقت 20 ساعت و در تعطیلات 40 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید.
 • متوسط حقوق برای یک کار دانشجویی جنرال تقریبا ساعتی 14-20 دلار است (بستگی به محل زندگی دارد).
 • در برخی از استان ها پس از تحصیل می توان به راحتی اقامت دائم گرفت اما در برخی دیگر، اخذ اقامت به اشتغال و اخذ ویزای کاری بستگی دارد.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست کالج ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای کالج کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیازکالج مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای کالج ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه کالج پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از کالج در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از کالج، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

برای یادگیری زبان فرانسه، آیا از طرف دولت هزینه آن پرداخت می‌شود؟

اگر با زبان فرانسه آشنایی داشته باشید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای برای پیشرفت زبان فرانسه خود از طریق آنلاین از سرویس‌دهی موسسه «FEL» استفاده کنید.

اگر دانشجوی تمام وقت نباشم، می‌توانم درخواست خود را برای دائمی شدن ارسال کنم؟

برای این‌ که شرایط دائمی شدن را داشته باشید، باید در کبک برای ادامه تحصیل به شکل تمام‌وقت، به طور موقت در این شهر زندگی کنید و شرایط مورد تایید اقامت در کبک را نیز داشته باشید.

اگر برنامه تحصیلی من شامل یک ترم یا چند ترم در دانشگاه دیگر کانادا «خارج از کبک» باشد، آیا واجد شرایط برای انتخاب دائمی هستم؟

برای مورد تایید قرار گرفتن، باید حداقل نصف دوران تحصیلتان را در شهر گذرانده باشید.

چرا برخی از دانشجویان با وجود فرستادن کامل مدارکی که کالج خواسته است، باید در مصاحبه نیز شرکت کنند؟

قانون مهاجرت کبک پیش‌بینی کرده است که مسئولان کالج‌های این شهر ممکن است از شخصی که در‌خواستی برای انتخاب دائمی ارائه داده است بخواهند تا صحت اطلاعات ارائه شده در اظهارات خود را ثابت کند.

هزینه زندگی در کبک در حین تحصیل چقدر است؟

هزینه تخمین زده شده برای یک خانواده چهار نفره ماهانه 2938 دلار کانادا و برای فرد مجرد ماهانه 804 دلار کانادا بدون در نظر گرفتن اجاره خانه است. هزینه زندگی در شهر کبک در مقایسه با نیویورک 34 درصد کمتر است.

آیا کبک برای زندگی و تحصیل مکان خوبی است؟

در این شهر میزان جرم و جنایات بسیار کم و به امن‌ترین کلانشهر برای پرورش کودکان معروف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.