بیزینس اسکول روو

بیزینس اسکول روو

بیزینس اسکول روو (Rowe) یکی از مدارس کسب و کار برجسته در کانادا می باشد که بخش عمده ای از فعالیت های دانشکده مدیریت دانشگاه دالهاوزی (Dolhousie University) در استان نوا اسکوشیا را به خود اختصاص داده است. دانشگاه دالهاوزی در شهر هالیفاکس یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها‌ی کشور کانادا است که در سال 1818 تاسیس شد و از آن زمان تا کنون به عنوان دانشگاهی پیشران در عرصه رهبری تحقیقات و نوآوری در علوم مختلف از جمله مدیریت کسب و کار و بازرگانی شناخته شده است. این دانشگاه زیبا در مجاورت ساحل شرقی کانادا، بیش از 19 هزار دانشجو از سراسر جهان را در خود جای داده است.

تحصیل در مدرسه کسب و کار روو در دانشکده مدیریت دانشگاه دالهاوزی می تواند فرصتی استثنائی برای دانشجویانی باشد که می خواهند خیلی زود وارد بازار کار جهانی شوند و همزمان با تحصیل، آموخته های خود را در فضایی حرفه ای تجربه نمایند.

لینک های مفید!

مزیت تحصیل در بیزینس اسکول روو

همانطور که در چشم انداز برنامه ریزی شده دانشکده مدیریت دانشگاه دالهاوزی آمده است، دانشجویانی که در بیزینس اسکول این دانشکده تحصیل می کنند صلاحیت لازم برای اشتغال همزمان در عرصه های تخصصی مدیریت کسب و کار را دارند و می توانند همزمان با تحصیل، درآمد قابل قبولی داشته باشند چرا که دوره های کارورزی در این دانشکده غالبا همراه با پرداخت حقوق می باشد. علاوه بر این بیزینس اسکول روو به دلیل قدمت طولانی و سابقه درخشان خود توانسته است روابط قوی با کارفرمایان سازمان های تجاری دولتی و خصوصی برقرار کند و دانشجویان می توانند از طریق مشاوره با تیم خدمات مدیریت این دانشکده امکان اشتغال خود در هر یک از این سازمان های مطرح تجاری را فراهم نمایند. همچنین مرکز کارآفرینی نرمن نیومن (Norman Newman) فعال در دانشکده مدیریت دانشگاه دالهاوزی به شما کمک می کند تا بتوانید مشاغل جدید را ایجاد کرده و شبکه ای تجاری را شکل دهید.

فارغ التحصیلان بیزینس اسکول روو فارغ التحصیلان مبتکری هستند که به ایجاد تغییرات برجسته و پیشرفت در محل کار خود شهرت دارند. تحصیل در بیزینس اسکول روو این فرصت را به دانشجویان می دهد تا به طور همزمان در ارتباط آموزشی با سه مدرسه دیگر این دانشکده : مدیریت عمومی، مدیریت اطلاعات و مطالعات محیطی قرار گیرند و تجارب خود را با آن ها به اشتراک بگذارند.

تحصیل در بیزینس اسکول های کانادا می تواند فرصتی طلایی برای اخذ اقامت دائم در کوتاه ترین زمان ممکن باشد. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید و مدیریت کسب و کار رشته مورد نظر شماست، مشاوران تیم حرفه ای تراست می توانند همراهی مطئمن برای شما باشند تا این مسیر را به بهترین شکل طی کنید.

دوره های ارائه شده در بیزینس اسکول روو

دوره های ارائه شده در بیزینس اسکول روو

رشته های ارائه شده در بیزینس اسکول روو در دانشکده مدیریت دانشگاه دالهاوزی، در دو مقطع کارشناسی و کارشناس ارشد ارائه می شوند.

کارشناسی تجارت (BCom)

لیسانس تجارت (Bachelor of Commerce Co-op ) در بیزینس اسکول روو همراه با دوره های حرفه ای کار مشارکتی می باشد که در گرایش های زیر ارائه می شود:

 • حسابداری
 • کارآفرینی
 • امور مالی
 • تجارت جهانی
 • مدیریت منابع انسانی و سازمان ‌ها
 • بازاریابی
 • تامین منابع و حمل و نقل

تحصیل در مقطع لیسانس مدیریت کسب و کار در بیزینس اسکول روو، به شما این امکان را می دهد که دانشی نسبی در رشته های اصلی بازاریابی، حسابداری، امور مالی، مدیریت بازرگانی و رفتار سازمانی به دست آورید و از طریق یادگیری علوم مربوط با پایگاه های داده و سایر برنامه های نرم افزاری مورد استفاده در تجزیه و تحلیل آماری، پیش بینی های مالی و تغییرات بازار جهانی، خود را به فردی متخصص جهت ورود به بازار کار حرفه ای تبدیل کنید. مدرک کارشناسی مدرسه بازرگانی روو مورد تایید AACSB(Association to Advance Collegiate Schools of Business) می باشد. همچنین بیزینس اسکول Rowe، ارائه دهنده یکی از بهترین برنامه های کار مشارکتی در کانادا می باشد که توسط سازمان آموزش و کار مشارکتی کانادا ارائه می شود.

فارغ التحصیلان کارشناسی تجارت (BCom) بیزینس اسکول روو می توانند به عنوان حسابدار، مدیر و مشاور تجاری، مدیر منابع انسانی، کارآفرین متخصص و بازاریاب حرفه ای مشغول به کار شوند.

 • طول دوره تحصیلی: 4 سال
 • شروع دوره: سپتامبر

کارشناسی ارشد MBA (حضوری/آنلاین)

دوره کارشناسی ارشد ترکیبی حضوری/آنلاین رشته مدیریت کسب و کار در بیزینس اسکول روو، یکی از متمایز ترین دوره های آموزشی این رشته در کشور کانادا می باشد که به طور همزمان به شکل آنلاین و حضوری ارائه می شود. به همین دلیل این دوره می تواند مناسب آن دسته از دانشجویانی باشد که می خواهند در حین کار، در مقاطع تکمیلی ادامه تحصیل دهند. یادگیری آنلاین توسط منابع آموزشی مختلف از جمله فیلم، وبلاگ، فایل های صوتی و گفتگو در فضا های مجازی صورت می گیرد که علاوه بر آن در پایان هر ترم، شرکت کنندگان در این دوره در یکی از شهرهای منتخب کانادا در یک جلسه آموزشی فشرده سه تا پنج روزه گرد هم می آیند تا مطالب آموخته شده را جمع بندی و ارائه نمایند.

این دوره MBA در بیزینس اسکول Rowe دارای انعطاف زمانی می باشد و شما می توانید برنامه آموزشی خود را در کمتر از سه و نیم تا چهار سال و یا تا هفت سال به اتمام برسانید.

 • طول دوره تحصیلی: متغیر از 2 تا 7 سال
 • شروع دوره: سپتامبر

کارشناسی ارشد MBA (اقامت مشارکتی)

هدف از ارائه دوره متفاوت CRMBA در بیزینس اسکول روو، انتقال مهارت و تجربه میان علوم مختلف جهت دستیابی به توانایی مدیریت جمعی این تخصص ها در کنار یکدیگر می باشد. آیا به آنچه در دوره کارشناسی خود خوانده اید علاقه دارید و می خواهید دامنه توانایی های خود را گسترش دهید؟ دوره Corporate Residence MBA مدرسه تجارتی روو به شما کمک می کند تا از مهارت هایی که در حال حاضر دارید استفاده کنید و مجموعه جدیدی از مهارت های تجاری و مدیریتی را برای راه اندازی کسب و کار خود در زمینه رشته تحصیلی ‌تان بیاموزید.

کارشناسی ارشد کاربرد علوم در تجارت

کارشناسی ارشد کابرد علوم در تجارت (Science in Business) در دانشکده روو یک برنامه پایان نامه محور تحصیلات تکمیلی است. این یک برنامه آموزشی تمام وقت 16 ماهه است که فرصت های پیشرفته تری را برای ورود به یک دوره دکتری مدیریت بازرگانی یا تقویت مهارت جهت فعالیت در صنعت همراه با تخصص در تحقیقات دانشگاهی را فراهم می کند. دانشجویان مهارت های خود را از طریق دوره هایی در حوزه تخصصی خود و با نوشتن یک پایان نامه تکمیل می کنند.

پس از پذیرش در این رشته، شما با یک سرپرست که در طول برنامه با شما کار خواهد کرد همراه خواهید شد. دو ترم اول شامل دروس اجباری و انتخابی است. در صورت لزوم، سرپرست شما ممکن است یک یا دو دوره انتخابی خاص را به مدرک شما اضافه کند. در ترم سوم، با کمک استاد راهنمای خود، یک موضوع تحقیقاتی برای پایان نامه خود انتخاب می کنید و یک تحقیق میدانی را متناسب با آن انجام می دهید تا نیاز های پایان نامه را برآورده کنید. در ترم آخر ، شما باید یک پایان نامه قابل انتشار را که برای فارغ التحصیلی با درجه کارشناسی ارشد علوم در تجارت در نظر گرفته شده است، تکمیل و با موفقیت دفاع کنید. تحصیل در این رشته می تواند پیشرفتی ممتاز برای آن گروه از دانشجویان باشد که تمایل به اشتغال در عرصه های پژوهشی و دانشگاهی دارند.

 • طول دوره تحصیلی: 2 سال
 • شروع دوره: سپتامبر

کارشناسی ارشد MBA (برنامه ترکیبی)

برنامه ترکیبی Corporate Residency MBA/Juris Doctor دربیزینس اسکول روو، یک برنامه آموزشی بسیار متفاوت می باشد که به دانشجویان این امکان را می دهد تا در مدت چهار سال هم مدرک حقوق بگیرند و هم مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی کسب کنند. دانشجویان به طور معمول یک سال کامل تحصیلات بازرگانی و سپس یک سال حقوق یا بالعکس را به پایان می رسانند. بقیه تحصیلات آن ها ترکیبی از دوره های تجارت و حقوق است.

شرایط و مدارک تحصیلی جهت اخذ پذیرش در بیزینس اسکول روو

پذیرش در لیسانس تجارت

قبل از اینکه درخواست دهید، باید شرایط عمومی پذیرش و همچنین شرایط پذیرش ویژه برنامه را داشته باشید. شرایط عمومی برای مقطع کارشناسی تجارت عبارت است از:

 • اتمام دوره متوسطه (پایه 12)
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • کسب حداقل 70٪ نمره نهایی در دروس انگلیسی، ریاضیات و سه درس تخصصی دیگر در پایه دوازدهم
 • کسب حداقل معدل 70% در 5 درس تخصصی پایه دوازدهم (مجموع انگلیسی، ریاضیات و سه درس دیگر)

لطفا توجه داشته باشید که پذیرش در بسیاری از برنامه ها‌ی آموزشی در بیزینس اسکول روو رقابتی می باشد بنابراین داشتن حداقل میانگین تضمین پذیرش نیست.

پذیرش در فوق لیسانس MBA

جهت آگاهی از شرایط ویژه اخذ پذیرش در هر یک از دوره های کارشناسی ارشد و مدارک مورد نیاز می توانید با مشاوران تراست تماس حاصل نمایید. شرایط عمومی برای مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار عبارت است از:

 • مدرک کارشناسی معتبر
 • کسب حداقل معدل کل 3.5 از 4.33 نمره و یا 80 درصد معدل کل در 60 واحد پایانی دوره کارشناسی
 • ارائه 5 سال سابقه کار حرفه ای

جهت اخذ پذیرش در دوره های اقامتی/مشارکتی (CRMA) نیازی به دارا بودن تجربه کاری نیست. همچنین دانشجویانی که واجد شرایط فوق نباشند و حداقل معدل مورد نیاز را نداشته باشند، در صورت ارائه سابقه کاری حرفه ای قابل توجه، پورتفولیوی ارزیابی یادگیری قبلی و یا مدرک GMAT را با حداقل نمره 550 ارائه دهند.

مدرک زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در بیزینس اسکول روو

مقطع لیسانس

 • آیلتس: نمره کلی 6.5 همراه با حداقل نمره 6 در هر یک از مهارت ها
 • تافل اینترنتی: نمره کلی 90 همراه با حداقل نمره 20 در هر مهارت
 • تافل کتبی: حداقل نمره 237

مقطع فوق لیسانس

 • آیلتس: 8
 • تافل اینترنتی: 105
 • تافل کتبی: 600
ددلاین اپلای در بیزینس اسکول روو

ددلاین اپلای در بیزینس اسکول روو

بیزینس اسکول Rowe دو بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

 • ددلاین اپلای دانشجویان ورودی سپتامبر: 1 آپریل
 • ددلاین اپلای دانشجویان ورودی ژانویه: 15 سپتامبر

هزینه تحصیل در بیزینس اسکول روو

جهت تحصیل در مدرسه کسب و کار Rowe دانشجویانی که شهروند کانادایی یا اقامت دائم نیستند باید شهریه بین المللی اضافی پرداخت کنند. با توجه به اینکه مبالغ پرداختی بر اساس رشته و گرایش تحصیلی، ترم ورودی و سال تحصیلی متفاوت تعیین می شود، برای آگاهی از جزئیات شهریه و سایر هزینه ها می توانید به تقویم تحصیلات تکمیلی مراجعه نمایید. به طور میانگین شهریه سالیانه تحصیل در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این مدرسه بازرگانی به شرح زیر می باشد:

 • کارشناسی تجارت: 20000  دلار کانادا
 • ارشد MBA (اقامتی/مشارکتی): 35000 دلار کانادا
بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در بیزینس اسکول روو

بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در بیزینس اسکول روو

در مدرسه کسب و کار روو Rowe، تحصیلات دانشگاهی یک سرمایه گذاری مالی قابل توجه است. هر دانشجویی در این دانشکده منحصر به فرد است، همچنین شرایط مالی او نیز منحصر به فرد است. تیم جوایز دانشجویی و کمک مالی بیزینس اسکول روو بر اساس سابقه تحصیلی، حرفه ای و وضعیت نمرات دانشجویان جوایز و بورسیه های دولتی و سازمانی متعددی را ارائه می دهند که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • جایزه یادبود Andrew Peacock

دانشجویان ممتاز کارشناسی رشته تجارت که دارای تجربه کار حرفه ای باشند واجد دریافت این جایزه می باشند. (دانشجویان دارای معلولیت و ناتوانی خاص در اولویت می باشند)

 • جایزه گروه Sagewood
 • این جایزه به ارزش 2000 دلار ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی می باشد که حداقل دو سال از برنامه آموزشی خود را گذرانده باشند و به دنبال کارآفرین به دنبال راه اندازی یک کسب و کار شخصی می باشند.
 • جوایز رشته MBA

دانشجویان رشته MBA و تجارت که حداقل یک سال از برنامه آموزشی خود را گذرانده اند و در حال انجام یک مطالعه پژوهشی در زمینه مدیریت کسب و کار های خانوادگی هستند، واجد دریافت این جوایز 2500 و 1000 دلاری می باشند.

 • بورسیه Acadian Lines Limited

این بورسیه به ارزش 750 دلار به دانشجیان ممتاز دوره کارشناسی تعلق می گیرد که عضویت فعال در برنامه ها و مسابقات ورزشی دانشکده دارند.

 • بورسیه Ernst and Young

این بورسیه به ارزش 500 دلار به دانشجویان ممتاز سال سوم دوره کارشناسی تجارت با گرایش حسابداری تعلق می گیرد.

 • بورسیه Eaton Foundation

دانشجویان سال آخر کارشناسی که دارای معدل برتر در سال سوم و بالاترین نمره در دروس تخصصی می باشند واجد دریافت این بورسه 2000 دلاری هستند.

بیزینس اسکول روو برای دانشجویان جدیدالورود نیز کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد که امکان برخورداری از ین کمک هزینه بستگی به رزومه تحصیلی دانشجو دارد. دانشجویانی که دارای حداقل معدل 80 درصد یا امتیاز 26 در دیپلم IB باشند شانس بالاتری برای دریافت این کمک هزینه ورودی به ارزش 500 تا 3000 دلار می باشند.

همچنین دانشجویان ورودی مقطع ارشد در صورتی که دارای رزومه تحصیلی و حرفه ای و یا طرح پژوهشی قابل توجهی باشند از جوایز ورودی 1000 تا 2000 دلاری برخوردار خواهند شد.

محل اقامت دانشجویان بیزینس اسکول روو

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در بیزینس اسکول Rowe در دانشکده مدیریت دانشگاه Dalhousie هستند می توانند از تمام خوابگاه ها و واحد های اقامتی دانشگاه، برای اقامت خود استفاده کنند.

در آخر تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاوره‌ تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

بیزینس اسکول روو در کدام دانشگاه کانادا قرار دارد؟

این مدرسه کسب و کار در دانشگاه محبوب و با قدمت دالهاوزی قرار دارد که تاریخ تاسیس آن به سال ۱۸۱۸ باز می گردد. دانشگاه دالهاوزی دارای بیش از ۱۹ هزار دانشجو است که مدرسه کسب و کار آن دارای محیطی علمی، جذاب و پویا است.

رشته های ارائه شده در مدرسه کسب و کار روو کدام ها هستند؟

شما در این مرکز علمی می توانید در رشته های مدیریت، تجارت، حسابداری، امور مالی و مدیریت اجرایی پذیرش بگیرید. در بیزینس اسکول روو مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده است. در کنار این رشته ها، دوره های جدید و بسیار کاربردی نیز در این مرکز علمی وجود دارند که کاربرد علوم در تجارت از جمله آن ها است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از این مدرسه کسب و کار چیست؟

گذرنامه معتبر، مدرک زبان، مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی و ریز نمرات برای پذیرش تحصیلی کارشناسی مورد نیاز است. در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز شما باید سابقه کار، توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه را ارائه دهید.

بورسیه های بیزینس اسکول روو چه میزان از هزینه ها را پوشش می دهند؟

بر اساس رزومه، شما می توانید برای بورسیه ها درخواست دهید. بورسیه های مختلفی در داخل دانشگاه ارائه شده است که میزان آن ها از ۵۰۰ دلار تا دو یا سه هزار دلار است. با این حال، شما با داشتن رزومه رقابتی می توانید از کمک هزینه های بهتر نیز استفاده کنید.

آیا امکان اسکان در خوابگاه در مدرسه کسب و کار روو دانشگاه دالهاوزی وجود دارد؟

این مدرسه کسب و کار تحت نظر دانشگاه دالهاوزی است و دانشجویان آن می توانند از امکانات دانشگاه استفاده کنند. واحدهای اقامتی این دانشگاه شامل بخش های آپارتمانی و اتاق های چند نفره و تک نفره هستند که بر اساس درخواست، در طول دوران تحصیل به دانشجو واگذار می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.