تحصیل در نیوبرانزویک

تحصیل در نیوبرانزویک

نیوبرانزویک یکی از چهار ایالت آتلانتیک کانادا است که به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی بسیار خوب و استقرار دانشگاه‌های معتبر در آن، به یکی از ایالات جذاب برای دانشجویان خارجی تبدیل شده است. امکانات بسیار خوبی که در دانشگاه‌های نیوبرانزویک در اختیار دانشجویان گذاشته می‌شود و تجربه حضور در دانشگاه‌های معتبر در دنیا، ذهن بسیاری از دانشجویان را به سمت تحصیل در نیوبرانزویک سوق می‌دهد. همچنین بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا که قصد سکونت در نیوبرانزویک را دارند به همراه خانواده و فرزندان خود وارد این ایالت می‌شوند. همین مسئله باعث شده تا سوالات متعددی از سوی خانواده‌ها برای تحصیل فرزندشان در مدارس نیوبرانزویک مطرح شود. در این مقاله قصد داریم شما را با سیستم آموزش این ایالت آشنا کنیم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم.

در یک نگاه!

مزایای تحصیل در دانشگاه ‌های نیوبرانزویک

 • نظام آموزشی در نیوبرانزویک، یکی از مدرن‌ترین سیستم‌های آموزشی شناخته شده در دنیاست.
 • ساکنین در نیوبرانزویک خوش‌برخورد هستند. بنابراین در طول مدت تحصیل در این ایالت، در کنار تحصیل، احساس خوشایندی از زندگی در کنار مردم نیوبرانزویک خواهید داشت.
 • کیفیت زندگی در نیوبرانزویک بالاست و این ویژگی، زمینه را برای سپری نمودن یک زندگی لذت‌بخش در نیوبرانزویک برای شما فراهم می‌کند.
 • نیوبرانزویک، یکی از ایالات گرم کانادا محسوب می‌شود و این ویژگی، نیوبرانزویک را به یکی از ایالات جذاب برای ایرانیان علاقه‌مند به تحصیل در کانادا تبدیل نموده است. تحصیل در ایالتی که در کنار برخورداری از سیستم آموزشی مدرن، بتوانید از آب و هوای خوب هم لذت ببرید یکی از معیارهای مهم برای انتخاب دانشگاه است.
 • برای دانشجویان از سایر دانشگاه‌های کانادا این فرصت ایجاد شده است تا بتوانند برای گذراندن برخی از واحدهای درسی خود به یکی از دانشگاه‌ها در نیوبرانزویک منتقل شوند. در واقع بعضی از دانشجویان خارجی، موفق به گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر نیوبرانزویک نمی‌شوند اما با وجود سیستم ترنسفر دانشگاه‌ها در این ایالت، امکان انتقال دانشجو و یا گذراندن واحدهای درسی در یکی از دانشگاه‌های نیوبرانزویک، ایجاد شده است.
 • با در نظر گرفتن وام‌های دانشجویی مختلف برای دانشجویان در دانشگاه‌های نیوبرانزویک، می‌توانید به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر در کانادا بپردازید.
 • با وجود وسایل آزمایشگاهی مجهز در دانشگاه‌های نیوبرانزویک، تحقیقات و پروژه‌های مورد نظرتان را با کم‌ترین خطا می‌توانید انجام بدهید.
 • دانشجویان در رشته‌هایی مانند نانو که نیاز به استفاده از مواد آزمایشگاهی دارند در دانشگاه‌های نیوبرانزویک با محدودیت خاصی برای استفاده از این مواد مواجه نیستند و می‌توانند مراحل مختلف پروژه خود را با به کارگیری مواد عالی انجام بدهند.
 • فعالیت اساتید برجسته و مشهور در دانشگاه‌های نیوبرانزویک بسیاری از دانشجویان خارجی را برای اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های این ایالت تشویق می‌نماید.
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

متوسط هزینه زندگی ماهیانه یک دانشجو در نیوبرانزویک

برای تقاضای مجوز تحصیل ، یک دانشجوی خارجی باید نشان دهد که 10 هزار دلار علاوه بر شهریه ، برای تأمین هزینه های زندگی در نیوبرانزویک نیز دارد که این مبلغ معادل 833 دلار در ماه است.

برای تخمین تقریبی هزینه های زندگی در نیوبرانزویک ، لطفاً به زیر مراجعه کنید.

مواردهزینه تقریبی ماهانه (دلار)هزینه تقریبی سالانه (دلار)
محل اقامت (مشترک ، خارج از دانشگاه)4004.800
غذا3003.600
لباس ، متفرقه1501.800
تفریح ​​و سرگرمی1501.800
حمل و نقل (به واحد پول کانادا Fredericton)40480
قبض تلفن60720
اینترنت50600
خدمات رفاهی80960
هزینه زندگی کلی1.23014.760

تحصیل در مدارس نیوبرانزویک

در نیوبرانزویک، مدارس با به استفاده از سیستم آموزشی مدرن و استخدام معلمین کارآزموده، موقعیت خود را به عنوان یکی از سیستم‌های آموزشی پربازده در کانادا تثبیت نموده است. دانش‌آموزان در نیوبرانزویک به منظور آشنایی اولیه با مفاهیم درسی، مرحله آمادگی را در سن 5 یا 6 سالگی پشت سر می‌گذارند. دانش‌آموزان در این ایالت با سپری کردن دوره ابتدایی، در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل می‌شوند و با دریافت مدرک خود در سن 18 سالگی، وارد کالج یا دانشگاه می‌شوند. در مدارس نیوبرانزویک، بعضی از واحدهای درسی مانند ریاضی و هنر در تمام مدارس، تدریس می‌شوند اما برخی از دروس اختیاری هستند و هر دانش‌آموز با در نظر گرفتن علاقه خود و با توجه به هدفی که برای آینده شغلی خود دنبال می‌کند، تعدادی از واحدهای درسی اختیاری را سپری می‌کند. معمولا دروس تجربی مانند تعمیر اتومبیل و نجاری در برنامه دروس مدارس به عنوان درس اختیاری گنجانده می‌شود.

مدارس در نیوبرانزویک به سه دسته دولتی، خصوصی و کاتولیک تقسیم می‌شوند. مدارس دولتی، از بودجه دولت فدرال کانادا برخوردار هستند. مدارس خصوصی نیز که شهریه آن‌ها کمی بیشتر از مدارس دولتی است، مراکز آموزشی با کیفیتی هستند و برخی از خانواده‌ها به دلیل کم‌تر بودن تعداد دانش‌آموزان حاضر در کلاس درس، فرزندشان را در آن‌ها ثبت نام می‌کنند. مدارس کاتولیک نیز از سوی خانواده‌های مذهبی مورد استقبال قرار می‌گیرند.

تحصیل فرزندان در کانادا
کتاب تحصیل فرزندان در کانادا
 • مزایای کانادا برای تحصیل فرزندان
 • هزینه های تحصیل در کانادا
 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل

هزینه تحصیل در نیوبرانزویک

 تحصیل در دانشگاه‌های معتبر در نیوبرانزویک که اقامت پس از تحصیل در کانادا را برای متقاضی، می‌تواند به همراه داشته باشد برای بسیاری از دانشجویان، هدفی بزرگ و البته رویایی خوشایند است. کسب اطلاعات صحیح و جامع در مورد هزینه‌های تحصیل در نیوبرانزویک این رویا را به حقیقت، مبدل می‌نماید. برخی از متقاضیان تحصیل در نیوبرانزویک بابت هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های این ایالت، نگران هستند اما در این قسمت ما با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با هزینه‌های تحصیل در نیوبرانزویک شما را برای اتخاذ تصمیم درست یاری خواهیم کرد.

دانشگاه‌ها در نیوبرانزویک از بودجه دولت مرکزی کانادا برای پذیرش دانشجویان خارجی واجد شرایط، که هر سال برای دانشگاه‌ها واریز می‌گردد برخوردار هستند. این بودجه بین دانشکده‌های مختلف و اساتید، تقسیم می‌شود. بنابراین هر استاد مجاز به انتخاب یک یا چند دانشجو می‌شود. این دسته از دانشجویان،  به صورت رایگان و با استفاده از بودجه تعیین شده به تحصیل در دانشگاه نیوبرانزویک مشغول می‌شوند.

اگر برای ورود به یکی از دانشگاه‌های نیوبرانزویک با استفاده از بودجه دولتی، موفق نشدید، ناامید نباشید زیرا راه تحصیل در نیوبرانزویک بر شما بسته نشده است. شما می‌توانید با دریافت وام‌هایی که بانک‌های کانادایی به دانشجویان مشغول به تحصیل، پرداخت می‌‌نمایند شهریه مربوط به هر ترم تحصیلی را پرداخت کنید.

در رابطه با هزینه تحصیل در مدارس نیز لازم به ذکر است که با اخذ کارت اقامت دائم کانادا، شما نیز مانند سایر شهروندان کانادایی می‌توانید فرزند خود را به صور رایگان در مدارس نیوبرانزویک ثبت‌نام کنید.

زمان ثبت نام در دانشگاه‌ های نیوبرانزویک

اگر قصد ثبت نام در دانشگاه‌های نیوبرانزویک را دارید باید قبل از انجام هر اقدامی به زمان ثبت‌نام و شروع ترم تحصیلی جدید توجه نمایید. چارت آموزشی هر دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد و همین امر می‌تواند شروع ترم تحصیلی را متغیر نماید. شما می‌توانید برای آگاهی بیشتر  به سایت دانشگاه مراجعه کنید. اما به معمولأ شروع ترم تحصیلی در اکثر دانشگاه‌ها به شرح زیر است:

 • برای تحصیل در ترم پاییز باید اول جولای برای ثبت‌نام اقدام کنید
 • برای تحصیل در ترم ژانویه، باید اول نوامبر ثبت نام کنید
 • برای تحصیل در ترم می باید اول مارچ ثبت نام نمایید
 • برای تحصیل در ترم جولای باید اول می ثبت نام را انجام بدهید

شرایط تحصیل در نیوبرانزویک

 • اکثر دانشگاه‌ها در نیوبرانزویک، شرط معدل را به عنوان یکی از ضوابط در پذیرش دانشجو لحاظ می‌کنند. معدل شما در مقطع تحصیلی قبلی نباید از 15 کم‌تر باشد و برخی از دانشگاه‌ها معدل 16 را به عنوان حداقل نمره برای پذیرش دانشجو اعلام می‌کنند.
 • ارائه مدرک زبان معتبر. اگر در آزمون زبان تافل شرکت کرده‌اید نمره شما نباید کم‌تر از 86 باشد همچنین مهارت در بخش‌های مختلف آزمون نباید کم‌تر از 21 باشد. اگر قصد ارائه مدرک آیلتس را دارید باید در این آزمون، حداقل نمره 6.5 را به دست بیاورید و نمره هیچ مهارتی نباید کم‌تر از 5 باشد.
 • متقاضیانی که قصد دارند مقطع کارشناسی را در یکی از دانشگاه‌های نیوبرانزویک سپری کنند باید مدرک دیپلم و ریز نمرات خود را برای دانشگاه ارسال نمایند.
 • یکی دیگر از مدارکی که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های نیوبرانزویک باید ارائه کنید، فرم انگیزه‌نامه( SOP) است. در این فرم باید هدف از تحصیل در مقطع تحصیلی مورد نظر و همچنین انتخاب دانشگاه نیوبرانزویک را تشریح کنید.
 • توصیه‌نامه نیز فرمی است که ارائه آن، تاثیر به سزایی بر اخذ پذیرش دارد. برای تهیه این فرم می‌توانید به استادی که در مقطع قبلی تحصیلی با او همکاری داشتید هماهنگ باشید.
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

 گرفتن پذیرش از دانشگاه ‌های نیوبرانزویک

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های نیوبرانزویک برای بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل در نیوبرانزویک این سوال را  ایجاد کرده است که آیا دانشگاه، برای پذیرش دانشجو، تقدم و تاخر زمانی در ارسال درخواست را معیار قرار می‌دهد یا ملاک دیگری هم در تصمیم دانشگاه تاثیرگذار است. در پاسخ  باید گفت که تقدم و تاخر زمانی ارسال درخواست، در جذب دانشجو تا حدودی تاثیر دارد. بدین معنا که در آغاز هر ترم تحصیلی، تنها تعداد مشخصی از دانشجویان، می‌توانند برای شروع به تحصیل، ثبت نام کنند و همین امر موجب می‌شود تقاضای اشخاصی که زودتر برای دریافت نامه پذیرش اقدام کرده‌اند مورد بررسی قرار بگیرد. از میان اشخاص مذکور، متقاضی که از رزومه قوی‌تری ارائه کرده باشد موفق به دریافت نامه پذیرش خواهد شد.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در نیوبرانزویک

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

تحصیل در مقطع کارشناسی نیوبرانزویک

در دانشگاه‌های نیوبرانزویک، رشته‌های تحصیلی متنوعی در مقطع لیسانس ارائه می‌شوند. در این مقطع تحصیلی که در برخی از دانشگاه‌ها 4 سال و در برخی دیگر با توجه به رشته تحصیلی، 3 سال به طول می‌انجامد، دانشجویان در ترم‌های اول تحصیل، با مفاهیم  مربوط به رشته تحصیلی خود آشنایی پیدا می‌کنند. برنامه تحصیلی در دوره کارشناسی طوری تنظیم می‌شود که محصلین در رشته‌های نظری، واحد‌های درسی تئوری را پشت سر می‌گذارند و دانشجویان در رشته‌هایی که باید به صورت تجربی نیز با مفاهیم درسی آشنایی پیدا کنند ملزم به گذراندن واحدهای عملی و آزمایشگاهی هستند. به طور کلی در مقطع کارشناسی دانشجویان وارد پروژه‌هایی که هدف از آن‌ها کشف یا رسیدن به نتایج مطلوب علمی باشد نخواهند شد. در واقع دنبال نمودن چنین هدفی برای دانشجو در مقاطع تحصیلی بالاتر فراهم می‌شود. در دوره لیسانس، بعد از سپری نمودن دروس برنامه‌ریزی شده در چارت تحصیلی، مدرک لیسانس برای دانشجو صادر خواهد شد. لازم به ذکر است که در دانشگاه‌های نیوبرانزویک، سیستم آموزشی در دوره لیسانس، به گونه‌ای طراحی می‌شود که دانشجو با تمام مفاهیم کاربردی برای ورود به بازار کار، آشنایی پیدا می‌کند. در واقع با پشت سر گذاشتن دوره لیسانس، شما آموزش‌های لازم را برای ورود به بازار کار دریافت می‌کنید.

 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیوبرانزویک

در دانشگاه‌های نیوبرانزویک این امکان برای دانشجویان در مقطع فوق لیسانس فراهم شده است تا بتوانند به صورت تخصصی‌تر به چالش‌های مطرح در رشته تحصیلی خود نگاه کنند. برنامه‌ریزی تحصیلی برای این دوره به گونه‌ای انجام می‌گیرد تا دانشجویان در چند ترم اول شروع به تحصیل، واحدهای درسی تئوری و عملی را بگذرانند. سپس جست‌و‌جو برای انتخاب یک موضوع جالب دارای ارزش علمی را آغاز کنند.

در واقع در این مرحله، دانشجو باید خود را برای برطرف نمودن یک مشکل علمی با ارائه ایده یا نظریه آماده کند. دانشجو باید نتیجه تحقیق خود را در قالب پایان‌نامه ارائه کرده و از آن دفاع نماید. در طول مدتی که دانشجو بر روی پایان‌نامه خود متمرکز شده است از راهنمایی یک یا چند تن از اساتید گروه آموزشی، بهره‌مند می‌شود. در دوره کارشناسی ارشد، اگر دانشجو بتواند علاوه بر گذراندن واحدهای درسی، از پایان‌نامه نیز با موفقیت و کسب حداقل نمره مورد نظر در دانشگاه، دفاع کند، مدرک فوق لیسانس برای او صادر خواهد شد.

لازم به ذکر است که بسیاری از دانشجویان خارجی، ترجیح می‌دهند که برای تحصیل در دوره فوق لیسانس وارد دانشگاه‌های نیوبرانزویک بشوند زیرا شروع آشنایی و همکاری با اساتید دانشکده در این دوره تحصیلی، کمک بسیار موثری به دانشجویان برای پذیرش در مقطع دکتری می‌نماید. در واقع برخی از دانشجویان، بعد از اتمام دوره فوق لیسانس در دانشگاه‌های نیوبرانزویک، قصد ادامه همکاری با همان استاد در مقطع بالاتر را پیدا می‌کنند و می‌توانند با داشتن رزومه قوی و آشنایی با سیستم آموزشی دانشگاه، شانس بیشتری برای راه یافتن به دوره دکتری، پیدا کنند.

دانشگاه‌ های نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک (UNB): دانشگاه نیوبرانزویک یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در کانادا است که رشته‌های مختلف تحصیلی، به زبان انگلیسی در آن تدریس می‌شوند. بیش از 11000 دانشجو در مقاطع مختلف، در این دانشگاه تحصیل می‌کنند همچنین تعداد دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه نیوبرانزویک، قابل توجه است. علاقه‌مندان به رشته‌های هنر، حقوق و علوم کامپیوتر می‌توانند این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند.

دانشگاه نیوبرانزویک
دانشگاه نیوبرانزویک
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

دانشگاه سنت‌ توماس (St.Thomas): در این دانشگاه که در شهر فردریکتون قرار گرفته است فقط رشته‌های زیر مجموعه علوم انسانی تدریس می‌شوند. حضور اساتید برجسته در رشته‌های مختلف دانشگاه سنت‌توماس، دانشجویان زیادی را از سر‌تاسر دنیا برای تحصیل در این دانشگاه علاقه‌مند نموده است.

دانشگاه مونت‌ آلیسون (Mount Alison): در این دانشگاه که وابسته به کلیسای متحد کانادا است، دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف در حال تحصیل هستند. اکثر دانشجویان در دانشگاه مونت‌آلیسون در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. لازم به ذکر است که رشته‌های تحصیلی فقط تا دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

دانشگاه یورک‌ ویل(Yorkville): دانشگاه یورک‌ویل یکی از دانشگاه‌های خصوصی در نیوبرانزویک است که به دلیل سطح بسیار خوب آموزش، توجه بسیاری از دانشجویان را جلب نموده است. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته‌های مدیریت بازرگانی و روانشناسی با حضور اساتید برجسته برای دانشجویان فراهم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته‌های تحصیلی، به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

اقامت پس از تحصیل در نیوبرانزویک

اگر تمایل دارید بعد از اتمام تحصیل خود در دانشگاه‌های نیوبرانزویک به اقامت خود در کانادا ادامه بدهید لازم است که برای دریافت مجوزی به نام pgwp اقدام کنید. شما حداکثر تا 180 روز پس از اعلام آخرین نمره مربوط به دروس ترمی مجاز به دریافت این مجوز هستید. ممکن است در طول مدتی که منتظر اعلام نمرات از سوی دانشگاه هستید، اعتبار مجوز دوره تحصیلی‌تان منقضی شود در این صورت باید با به کارگیری یکی از روش‌های زیر از غیر‌قانونی شدن اقامت در کانادا جلوگیری کنید:

 • دریافت گواهی میهمانی ( (visitor record
 • ترک کانادا و اقدام برای دریافت مجوز pgwp از خارج از کانادا.

در صورتی که مجوز دوره تحصیلی منقضی شود و شما به اقامت خود در کانادا ادامه بدهید ممکن است محکوم به پرداخت جریمه بشوید.

با دریافت مجوز pgwp این سوال ممکن است به وجود آید که مجوز مذکور، تا چه زمانی معتبر است. در پاسخ باید گفت که اعتبار مجوز مذکور با طول دوره تحصیل شما در کانادا ارتباط دارد. در صورتی که شما در برنامه‌های تحصیلی کمتر از هشت ماه، شرکت کنید اصلا مجاز به دریافت pgwp نیستید. اگر مدت زمان حضور شما در برنامه تحصیلی، از 8 ماه تا 2 سال باشد معادل همان مدت، مجوز برای کار در کانادا صادر خواهد شد. مثلا اگر 9 ماه در یکی از مراکز آموزش عالی نیوبرانزویک تحصیل کرده باشید، می‌توانید به مدت 9 ماه در کانادا مشغول به کار بشوید. اگر مدتی بیش از 2 سال در کانادا تحصیل کرده باشید مجوز کاری با اعتبار 3 ساله برایتان صادر خواهد شد.

دقت کنید که برای اقامت بعد از تحصیل در نیوبرانزویک ، پاسپورت شما باید همچنان معتبر باشد در غیر این صورت می‌تواند مشکلاتی را برای اقامت شما در کانادا ایجاد نماید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

جهت مشاهده ویدیوها و پادکست های تجربیات تحصیل در کشور کانادا، از زبان دانشجویان ایرانی در کانادا، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا مدارس در نیوبرانزویک تعطیل هستند؟

مدارس در نیوبرانزویک به دلیل شیوع بیماری کووید 19، تعطیل هستند و فعلا برنامه قطعی برای بازگشایی آن‌ها وجود ندارد.

آیا حضور در پیش‌دبستانی برای دانش‌آموزان در نیوبرانزویک اجباری است؟

گذراندن دوره پیش‌دبستانی برای دانش‌‌آموزان، اجباری است و در زمان ثبت‌نام در مدارس باید گواهی مربوط به دوره پیش‌دبستانی، ارائه شود.

دانش‌آموزان در نیوبرانزویک از چه سنی تحصیل در مدرسه را آغاز می‌کنند؟

دانش‌‌آموزان از 6 سالگی وارد مدرسه می‌شوند و تحصیلات خود را تا 18 سالگی در آن ادامه می‌دهند. البته دانش‌‌آموزان می‌توانند در 16 سالگی، به تحصیلات خود در مدارس نیوبرانزویک پایان بدهند.

آیا تحصیل در مدارس نیوبرانزویک رایگان است؟

شهروندان کانادایی و مهاجرینی که کارت اقامت دائم کانادا را دریافت کرده باشند می‌توانند به صورت رایگان در مدارس تحصیل نمایند. مهاجرین برای ثبت‌نام فرزند خود در مدارس نیوبرانزویک باید شهریه بپردازند. البته بابت مبلغ شهریه نگران نباشید چون امکان دریافت وام از بانک‌های کانادایی وجود دارد. شما می‌توانید اقساط وام را در بازه زمانی تعیین شده از سوی بانک پرداخت کنید.

آیا هزینه تحصیل در نیوبرانزویک گران است؟

اگر بتوانید از تسهیلات و خدمات تحصیلی که دولت کانادا برای دانشجویان خارجی واجد شرایط در نظر گرفته استفاده کنید به طور رایگان در نیوبرانزویک تحصیل می‌کنید. شما برای تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی دانشگاه‌های نیوبرانزویک می‌توانید از تحصیل رایگان برخوردار بشوید اما اگر موفق به تحصیل رایگان نشدید می‌توانید برای تامین هزینه‌های خود از وام استفاده کنید.

آیا معلمین در نیوبرانزویک انجمن یا اتحادیه صنفی دارند؟

بله معلمین مشغول به کار در نیوبرانزویک، در اتحادیه صنفی معلمین در ایالت نیوبرانزویک عضو هستند و در این اتحادیه در مورد امور صنفی و امور مرتبط با تدریس معلمین تصمیم‌گیری می‌نمایند.

کودکان در نیوبرانزویک چند ساعت را در پیش‌دبستانی می‌گذرانند؟

تقریبا نیمی از روز را در پیش‌دبستانی سپری می‌کنند.

چگونه یک دانشجوی خارجی می تواند برای تحصیل در نیوبرانزویک اقدام کند؟

برای درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، دانشجویان خارجی ابتدا باید نامه پذیرش را از یک موسسه یادگیری تعیین شده  (DLI )دریافت کنند. از آنجا که هر یک از موسسات شرایط پذیرش و مراحل مختلف برای ثبت درخواست  دارند ، متقاضیان می توانند به طور جداگانه با موسسه های مورد نظر تماس بگیرند.

دانشگاه های برتر نیوبرانزویک کدامند؟

دانشگاه نیوبرانزویک UNB قدیمی ترین دانشگاه دولتی آمریکای شمالی است (که در سال 1785 تاسیس شد). این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه جامع دارای پردیس هایی در فردریکتون و سنت جان می باشد که تحصیلات تکمیلی و کارشناسی را در حوضه های هنر و علوم ارائه می دهد. همچنین به دلیل تحقیقات در بسیاری از زمینه های نوآورانه مانند علوم فضایی ، شیمی و فناوری اطلاعات مورد توجه قرار گرفته است. با بسیاری از فرصتهای خارجی و فعالیتهای فوق برنامه در UNB ، این دانشگاه خود را آماده رقابت با دانشگاه های بزرگ دیگر کرده است .
مباحث آموزشی که در این دانشگاه ارائه میشود: محیط زیست و منابع طبیعی ، حقوق ، علوم بهداشتی و زیست شناسی دریایی
Université de Moncton بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان خارج از کبک(Quebec) است. علاوه بر مجموعه گسترده ای از هنرها و علوم ، بازرگانی و برنامه های مهندسی ، این دانشگاه دارای تنها برنامه اختصاصی قانون عمومی است که به زبان فرانسه در کانادا تدریس می شود. در حالی که دوره ها به زبان فرانسوی برگزار می شوند ، بسیاری از دانشجویان انگلیسی صحبت می کنند و از این فرصت برای توسعه مهارت های زبان خود نهایت استفاده را می کنند. کلیه دانشجویان در طی مراحل پذیرش به زبان فرانسه ارزیابی می شوند و دانشجویان غیرفرانسوی زبان مجموعه ، دوره های زبان فرانسه را می گذرانند. Université de Moncton با 10.470 دلار در سال (به علاوه هزینه های جانبی) برای 2016/2017 کمترین هزینه دانشجویان خارجی در استان را دارد.
مباحث آموزشی که در این دانشگاه ارائه میشود: حقوق ، جنگلداری ، آموزش ، تغذیه ، مددکاری اجتماعی ، تجارت ، علوم کامپیوتر کاربردی
دانشگاه Mount Allison تحصیلات رقابتی را در محیط یک شهر کوچک ارائه می دهد. در واقع ،جمعیت شهر ساکویل ، جایی که دانشگاه در آن واقع شده است ، آنقدر کم است که در طول ترم دانشگاه ، جمعیت شهر تقریباً دو برابر می شود. نسبت دانشجو به معلم چشمگیر است و این دانشگاه به دلیل رویکرد عملی و میان رشته ای شناخته می شود. در سال 2014 ، مجله Maclean’s Magazine برای سومین سال متوالی “کوه A” را در رتبه یک گروه کارشناسی قرار داد.
مباحث آموزشی که در این دانشگاه ارائه میشود: معاملات ، مدیریت بازرگانی ، مهندسی عمران ، مدیریت هتل و رستوران ، فناوری اطلاعات ، مهندسی مکانیک زیست شناسی ، مطالعات دینی ، شیمی ، نمایش ، برنامه های دوگانه

کالج های برتر نیوبرانزویک کدامند؟

کالج جامعه نیوبرانزویک ، یک کالج غیرمتمرکز با شش دانشگاه ، نزدیک به 90 دوره را در بیش از 15 دانشکده مجزا ارائه می دهد. این کالج عمومی برای دانشجویانی که به دنبال کارآموزی ، تعاونی یا مولفه عملی پس از فارغ التحصیلی هستند ، ایده آل است.
مباحث آموزشی که در این دانشگاه ارائه میشود: معاملات ، مدیریت بازرگانی ، مهندسی عمران ، مدیریت هتل و رستوران ، فناوری اطلاعات ، مهندسی مکانیک
Collège Communautaire de Nouveau-Brunswick در سال 1970 تأسیس شد ، بزرگترین دانشکده جامع فرانسوی زبان در نیوبرانزویک است که به تمام جوامع فرانکوفون و آکادیان در استان خدمت می کند. پنج دانشگاه آن بیش از 90 دوره را در 16 زمینه آموزشی ارائه می دهد. هدف این دانشکده این است که دانشجویان را برای توسعه اقتصادی آینده در منطقه ، آموزش دهد ، که شامل کشتی سازی و ساخت نیروگاه برق است.
مباحث آموزشی که در این دانشگاه ارائه میشود: طراحی پارچه ، عکاسی ، هنرهای تجسمی بومی ، لیسانس هنرهای کاربردی

کدام مناطق تحصیلی در نیوبرانزویک دارای محبوبیت چشمگیری هستند؟

نیوبرانزویک دارای دو دوره عالی مطالعاتی حوضه قانون در دانشگاه های نیوبرانزویک و دانشگاه مونکتون است.
در سراسر کانادا ، مهندسی و پرستاری از برنامه های محبوب به مشار می ایند.همچنین هنرهای لیبرال نیز در بسیاری از دانشگاههای کوچک متفرقه در سراسر استان محبوب است.
علاوه بر دوره های فوق ، موسسات در سراسر نیوبرانزویک طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهند.

هزینه شهریه دانشجویان بین المللی در نیوبرانزویک چقدر است؟

شهریه دانشجویان خارجی بسته به موسسه و برنامه تحصیلی بسیار متفاوت است. دانشجویان خارجی در نیوبرانزویک بین 11000 تا 15000 دلار در سال در دانشگاه و حدود 12000 دلار در سال در کالج می پردازند. شهریه به دوره تحصیلی بستگی دارد و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار متفاوت باشد.

گزینه های بیمه و مراقبت های بهداشتی در نیوبرانزویک کدامند؟

دانشجویان خارجی که در کانادا تحصیل می کنند می توانند پس از سه ماه اقامت در این استان ، برای پوشش بهداشتی استان درخواست دهند. دانشجویان خارجی ملزم به ارائه مدرک اقامت و ثبت نام تمام وقت در یک موسسه تحصیلات تکمیلی نیوبرانزویک خواهند بود.

گزینه های کمک مالی در نیوبرانزویک چیست؟

دانشجویان خارجی در نیوبرانزویک میتواند با همان شرایط شهروندان کانادایی و اقامت دائم به وام های خصوصی دسترسی داشته باشند. وام ها توسط بانک ها ، تشکل های دانشجویی یا گروه های دیگر ارائه شود. مهم است که قبل از تعهد به انجام هرگونه قرارداد ، به درستی در مورد گزینه های وام تحقیق کنید ، و برنامه های سود و بازپرداخت را درک کنید.
بسیاری از سازمان ها و موسسات بورس تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی که در نیوبرانزویک تحصیل می کنند ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به دانشجویان پیشنهاد می شود  تا با بخش خدمات بین المللی دانشجویان موسسه خود تماس بگیرند.
به ویژه در دوره های تحصیلات تکمیلی اغلب گزینه های بودجه برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل می کنند وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مستقیماً با موسسه آموزشی تماس بگیرید.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در نیوبرانزویک برنامه های مطالعه مهندسی را ارائه می دهند؟

به عنوان یک رشته محبوب در سراسر کانادا ، تحصیل در رشته مهندسی در چندین دانشگاه و کالج نیوبرانزویک امکان پذیر است.
دانشگاه نیوبرانزویک اولین دانشگاه کانادایی بود که در سال 1854 برنامه مهندسی را ارائه داد. اکنون هفت گزینه مهندسی در مقطع کارشناسی در دسترس است ؛ شیمی ، عمران ، برق ، زمین شناسی ، ژئوماتیک ، مکانیک و نرم افزار. همچنین دارای شش دوره تحصیلات تکمیلی (شیمی ، عمران ، برق ، جنگل ، ژئوماتیک و مکانیک) است.
کالج جامعه نیوبرانزویک همچنین به دلیل دوره های مهندسی خود شناخته شده است. این دانشگاه هشت دوره مطالعه تمام وقت را با تخصص در مهندسی عمران ، برق ، مکانیک و فناوری مهندسی برق ارائه می دهد
کالج کموناتور نووو-برونزویک برنامه های ساختمان و مهندسی عمران را به زبان فرانسه ، همچنین چندین برنامه و تخصص مرتبط را ارائه می دهد.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در نیوبرانزویک دوره های فناوری رایانه را ارائه می دهند؟

به عنوان یک دوره محبوب در سراسر کانادا ، تحصیل در زمینه کامپیوتر و دوره های مرتبط در چندین دانشگاه و کالج نیوبرانزویک امکان پذیر است.
دانشگاه نیوبرانزویک ، مونت آلیسون و دانشگاه مونکتون همه دوره های علوم کامپیوتر را ارائه می دهند.
کالج جامعه نیوبرانزویک 9 برنامه فناوری اطلاعات را با تخصص هایی مانند بازی ، تجزیه و تحلیل تجارت و تست تضمین کیفیت ارائه می دهد.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در نیوبرانزویک دوره های تحصیل پرستاری را ارائه می دهند؟

به عنوان یک رشته محبوب در سراسر کانادا ، تحصیل در رشته پرستاری و دوره های بهداشتی مرتبط با آن در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های نیوبرانزویک امکان پذیر است.
دانشگاه نیوبرانزویک دوره های پرطرفدار لیسانس پرستاری و لیسانس مستمر پیشرفته پرستاری را ارائه می دهد. دوره ها بر اساس رویکردهای فلسفی، تکنیک های پرستاری و همچنین تجربه عملی در نظر گرفته شده اند.
Université de Moncton دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری را به زبان فرانسه ارائه می دهد.
کالج کموناتور نووو-برونزویک 13 دوره زبان به فرانسوی در پرستاری و مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. کالج جامعه نیوبرانزویک هشت دوره مربوط به مراقبت های بهداشتی ، از جمله پرستاری عملی را ارائه می دهد.

مناطق ارائه دهنده مدرک STEM در نیوبرانزویک کدام اند؟

STEM مخفف علم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات است. در حالی که مشاغل در زمینه های STEM محبوب هستند ، اما هیچ دوره خاصی با عنوان “STEM” در کالج یا دانشگاه نیوبرانزویک وجود ندارد. به دانشجویان پیشنهاد میشود تا در زمینه های مورد علاقه خاص خود دوره هایی را بررسی و پیدا کنند. برای تحقیق در مورد دوره ها در این زمینه ها از ابزار جستجوی مدرسه استفاده کنید.

چشم انداز اشتغال دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی در نیوبرانزویک چیست؟

اشتغال در بخش های دارایی ، بیمه ، املاک و مستغلات ، اجاره و لیزینگ ، تجارت عمده فروشی و خرده فروشی و تولید بین ژوئن 2015 تا سپتامبر 2016 افزایش یافته است. بخش بهداشت و درمان و کمک های اجتماعی یکی از کارفرمایان اصلی در استان است. نیوبرانزویک به دلیل کمبود نیروی ماهر در استان نیاز به جذب مهاجر دارد. دانشجویان خارجی با مدرک یا دیپلم از موسسه ای در نیوبرانزویک می توانند پس از فارغ التحصیلی برای مشاغل محلی مطلوب انتخاب و مشغول به کار شوند.

چگونه یک فارغ التحصیل خارجی می تواند در نیوبرانزویک کار کند؟

فارغ التحصیلان DLI در نیوبرانزویک میتوانند پس از فارغ التحصیلی از یک دوره تحصیلی واجد شرایط ، برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اقدام کنند.

آیا تحصیل در نیوبرانزویک شرایطی را برای مهاجرت دائم دانشجو به کانادا فراهم می کند؟

مسیر بازار کار نیوبرانزویک ورودی سرانجام به اقامت دائم در کانادا ختم میشود. داوطلبانی که حداقل 12 ماه تمام وقت (یا مقدار مساوی نیمه وقت) تجربه کار ماهرانه در نیوبرانزویک را در سه سال قبل از ارسال درخواست داشته باشند ، در ا.لویت قرار می گیرند. یکی از بهترین راههای دستیابی به بازار کار حرفه ای در نیوبرانزویک فارغ التحصیلی از کالج یا دانشگاهی در استان و سپس اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی است.
همچنین فارغ التحصیلان بین المللی با یک پیشنهاد شغلی ، واجد شرایط جریان کار ماهرانه با پشتیبانی کارفرما از برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک باشند. نیوبرانزویک از طریق افرادی که یک پیشنهاد شغل دائمی و تمام وقت از کارفرمای نیوبرانزویک دریافت کرده اند ، برای ان ها برنامه ریزی می کند.
فارغ التحصیلان بین المللی همچنین می توانند درخواست اقامت دائم را از طریق سیستم مهاجرت فدرال اکسپرس اینتری ارائه دهند. به داوطلبان مهاجرت به کانادا که تحصیلات خود را در مدرسه ای در نیوبرانزویک به پایان رسانده اند ، با توجه به سطح تحصیلات ، امتیاز می دهند. علاوه بر این ، فارغ التحصیلان بین المللی موسسات آموزشی کانادا ممکن است تجربه کاری مهم کانادایی را کسب کرده باشند که یکی دیگر از فاکتورهای بسیار ارزشمند تحت سیستم اکسپرس اینتری است.

آب و هوا در نیوبرانزویک چگونه است؟

مانند بسیاری از مناطق کانادا ، نیوبرانزویک تابستانهای گرم و زمستان های سرد دارد. دمای تابستان معمولاً در سایر نقاط افزایش نمی یابد و مناطق ساحلی آب و هوای مطبوع تری دارند.

تحصیل در نیوبرانزویک چه مزایایی دارد؟

نیوبرانزویک اگرچه تعداد انگلیسی زبانانش از فرانسوی زبانان بیشتر است ، اما یک اقلیت فرانکوفون قابل توجه دارد و رسما یک استان دو زبانه است. این به دانشجویان خارجی این فرصت را می دهد تا به هر دو زبان رسمی کانادا تحصیل کنند. علاوه بر این ، دانشگاه های استان با همکاری با سایر موسسات در سراسر جهان ، تمرکز بین المللی را حفظ می کنند.
نیوبرانزویک یک محیط زندگی شهری بدون شلوغی و یک کلانشهر پراکنده است. فردریکتون ، سنت جان ، مونتکتون و دیپه همگی مراکز مشهور آموزش عالی هستند.
با تعهد اخیر استان در زمینه جذب مهاجران اقتصادی بیشتر ، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند از طریق نیوبرانزویک راهی آرام و اسان برای اقامت دائم پیدا کنند.

بزرگترین شهرها و روستاهای نیوبرانزویک کدامند؟

فردریکتون ، مرکز استان ، مرکزی برای خدمات دولتی ، موسسات آموزشی و نظامی است.
مونکتون از نظر وسعت، بزرگترین شهر نیوبرانزویک است. ارتباطات هوایی و ریلی آن به استقرار این شهر به عنوان یک مرکز تجاری ، تجاری و توزیع کمک قابل توجه کرده است.
سنت جان ، شهری بندری با برخی صنایع سنگین ، پرجمعیت ترین شهر نیوبرانزویک است. از زمان تعطیلی صنعت کشتی سازی در سال 2003 ، این شهر توسعه بخشهای گردشگری ، خدمات آموزشی و فناوری اطلاعات را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.