تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

تحصیل در پرنس ادوارد

مزایای تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

 • نظام آموزشی حاکم بر مدارس و دانشگاه‌های پرنس ادوارد یکی از بهترین‌ و کارآمد‌ترین سیستم‌های آموزشی در کانادا و دنیا است.
 • رفتار محترمانه مردم در جزیره پرنس ادوارد کانادا با مهاجرین باعث می‌شود تا شما بتوانید سال‌های تحصیل در این ایالت را با آرامش خاطر پشت سر بگذارید.
 • سطح استانداردهای زندگی در جزیره پرنس ادوارد بالا است. تحصیل در پرنس ادوراد آیلند، تجربه زندگی در یکی از بهترین ایالات کانادا را برای شما به ارمغان می‌آورد.
 • با تعیین وام‌های دانشجویی و امکان اخذ وام از بانک‌های کانادایی از سوی دانشجویان، شما می‌توانید به راحتی و با دغدغه کم‌تری در جزیره پرنس ادوارد تحصیل کنید.
 • تدریس اساتید برجسته و مشهور در گروه‌های آموزشی مختلف در دانشگاه‌های پرنس ادوارد، این موقعیت را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بتوانند با راهنمایی اساتید مطرح در رشته تحصیلی خود، به نتایج بسیار خوب در انجام طرح‌های تحقیقاتی نائل شوند.
 • وجود آزمایشگاه‌های مجهز و پیشرفته یکی از ویژگی‌هایی است که دانشجویان را برای تحصیل در رشته‌های مختلف علمی در دانشگاه‌های پرنس ادوارد، تشویق می‌نماید.
 • دانشجویان در حال تحصیل در سایر دانشگاه‌های کانادا می‌توانند برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های پرنس ادوارد از برنامه انتقال دانشجو استفاده کنند. لازم به ذکر است که برخی از متقاضیان، موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های پرنس ادوارد نمی‌شوند اما سیستم ترنسفر دانشجو این اجازه را می‌دهد تا دانشجو بتواند بعد از گذراندن چند واحد درسی در دانشگاه مبدأ، برای تحصیل در دانشگاه‌های پرنس ادوارد اقدام نماید.
 • مهاجرین هم مانند سایر شهروندان کانادایی می‌توانند فرزندان خود را در مدارس پرنس ادوارد ثبت‌نام نمایند اما تا زمانی که مجوز اقامت دائم کانادا را به دست نیاورده باشند باید بابت هر سال تحصیلی، شهریه بپردازند.

در یک نگاه!

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

تحصیل در دانشگاه پرنس ادوارد

ایالت پرنس ادوارد کانادا یکی از استان‌های کانادا است که به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی و آموزشی مناسب، مورد توجه بسیاری از دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل در کانادا قرار گرفته است. برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های ایالت پرنس ادوارد، سوالات زیادی در مورد تحصیل در جزیره پرنس ادوارد مطرح می‌شود که دست یافتن به پاسخ صحیح، راهنمای خوبی برای اقدامات مربوط به دریافت مجوز تحصیل در جزیره پرنس ادوارد محسوب می‌شود. همچنین مطالعه این مقاله برای خانواده‌هایی که قصد ثبت‌نام فرزند خود را در مدارس جزیره پرنس ادوارد دارند، امری ضروری است.

تحصیل در مدارس جزیره پرنس ادوارد

مدارس در جزیره پرنس ادوارد به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. در مدارس دولتی که از بودجه دولت مرکزی کانادا برخوردار هستند، دانش‌آموزان از امکانات آموزشی با کیفیت استفاده می‌کنند. در این مدارس با تدریس معلمین خبره، دانش‌آموزان به بهترین شکل ممکن، مفاهیم درسی را می‌آموزند. با آموزش صحیحی که در مدارس پرنس ادوارد صورت می‌گیرد دانش‌آموزان می‌توانند تصمیمی درست برای آینده تحصیلی خود اتخاذ کنند. در مدارس خصوصی نیز امکانات آموزشی با کیفیت بسیار خوب در دسترس دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

در مورد تحصیل در مدارس جزیره پرنس ادوراد خوب است به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است فرزند شما در اوایل سکونت در این ایالت، مهارت کافی برای یادگیری دروس به زبان انگلیسی نداشته باشد باشد و همین نقطه ضعف باعث ‌شود که او نتواند همگام با سایر دانش‌آموزان، دروس خود را پیش ببرد. به همین دلیل توصیه می‌شود که حداقل برای سال اول تحصیلی، فرزند خود را در مدارس خصوصی ثبت‌نام کنید.

تحصیل فرزندان در کانادا
کتاب تحصیل فرزندان در کانادا
 • مزایای کانادا برای تحصیل فرزندان
 • هزینه های تحصیل در کانادا
 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل

هزینه تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

 تحصیل در دانشگاه‌های برتر در جزیره پرنس ادوارد که می‌تواند اقامت دائم کانادا را برای دانشجو به ارمغان بیاورد برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در این ایالت، هدفی مهم و البته رویایی خوشایند محسوب می‌شود. شما با آگاهی در مورد هزینه‌های تحصیل در جزیره پرنس ادوارد می‌توانید این رویا را به واقعیت مبدل کنید. ذهن بعضی از متقاضیان تحصیل در جزیره پرنس ادوارد، در رابطه با هزینه‌هایی که بعضا برای تحصیل در این ایالت برآورد می‌شود مخدوش شده است اما با خواندن این مقاله متوجه می‌شوید که در مورد هزینه تحصیل در جزیره پرنس ادوارد لازم نیست نگران باشید. دانشگاه‌ها در جزیره پرنس ادوارد از بودجه دولت مرکزی کانادا برای جذب دانشجویان واجد شرایط خارجی استفاده می‌کنند. این بودجه در بین اساتید در دپارتمان‌های آموزشی تقسیم می‌شود. بنابراین هر استاد می‌تواند با توجه به بودجه‌ای که به او اختصاص داده شده است چند دانشجوی خارجی را بپذیرد. شما هم می‌توانید جزء یکی از همین دانشجوها باشید.

اگر موفق به تحصیل در یکی از دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد از این طریق نشدید جای نگرانی نیست زیرا با استفاده از وام‌هایی که بانک‌های کانادایی به دانشجویان اختصاص می‌دهند می‌توانید دوران تحصیل خود در جزیره پرنس ادوارد را با دغدغه کم‌تری پشت سر بگذارید.

در مورد هزینه تحصیل در مدارس جزیره پرنس ادوارد نیز با دریافت کارت اقامت دائم کانادا می‌‌توانید فرزند خود را در مدارس کانادا به صورت رایگان ثبت‌نام کنید. در غیر این صورت باید بابت هر سال تحصیلی، شهریه پرداخت کنید.

متوسط هزینه زندگی ماهیانه یک دانشجو در جزیره پرنس ادوارد

برای تقاضای مجوز تحصیل ، یک دانشجوی خارجی باید نشان دهد که 10 هزار دلار علاوه بر شهریه، برای تأمین هزینه های زندگی در جزیره پرنس ادوارد نیز دارد. این مبلغ معادل 833 دلار در ماه است.

جدول زیر برآورد هزینه های زندگی در جزیره پرنس ادوارد را نشان می دهد. قیمت اقامت و برنامه غذا برای دانشگاه جزیره پرنس ادوارد و کالج هلند نیز در جدول زیر ارائه شده است. کالج د لایل امکانات اقامت دانشجویی را ارائه نمی دهد.

هزینه های زندگیماهیانه(دلار)سالیانه(دلار)
محل اقامت (مجرد ، خارج از دانشگاه)6007200
سوئیت در محل اقامت دانشگاه پرنس ادوارد (شامل قیمت برنامه غذا)4407 دلار در هر ترم – 5443 دلار در هر ترم8،814 دلار در سال (دو ترم) – 10،886 دلار در سال (دو ترم)
اتاق در محل اقامت کالج هلند638-8875108 دلار – 7102 دلار (سپتامبر تا آوریل)
غذا2503000
برنامه غذا در دانشگاه پرنس ادوارد2،104 دلار – 2،186 دلار در هر ترم (تقریباً سه ماه)4208 دلار – 4372 دلار در سال (دو ترم)
لباس ، متفرقه1501800
تفریح و سرگرمی1501800
حمل و نقل (قیمت شارلوت تاون)40480
قبض تلفن60720
اینترنت50600
خدمات رفاهی1001200
هزینه زندگی کل (بدون احتساب هزینه های خاص موسسه در بالا)140016800

ثبت نام در دانشگاه ‌های پرنس ادوارد

یکی از موارد مهم برای اقدام به تحصیل در دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد، کسب اطلاع از زمان شروع هر ترم تحصیلی است. برنامه آموزشی هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد که برای آگاهی بیشتر پیشنهاد می‌شود به سایت دانشگاه مراجعه کنید. اما معمولا شروع ترم تحصیلی در اکثر دانشگاه‌ها به شرح زیر است:

 • برای ثبت‌نام در ترم پاییز باید اول جولای اقدام کنید
 • برای ثبت‌نام در ترم ژانویه، باید اول نوامبر اقدام نمایید
 • برای تحصیل در ترم می باید اول مارچ ثبت نام کنید
 • برای ثبت‌نام در ترم جولای باید اول می اقدام کنید.

شرایط لازم برای تحصیل درجزیره پرنس ادوارد

 • معدل شما در دوره تحصیلی قبل نباید از نمره 15 کم‌تر باشد. البته ممکن است در برخی از دانشگاه‌ها، معدل 16 حداقل نمره مورد نظر برای پذیرش باشد.
 • ارائه مدرک زبان با نمره مورد نظر دانشگاه. اکثر دانشگاه‌ها در جزیره پرنس ادوارد، مدرک زبان تافل یا آیلتس را به عنوان یکی از ضوابط جذب دانشجوی بین‌الملل در نظر می‌گیرند. متقاضیان ارائه دهنده مدرک زبان تافل باید با نمره حداقل 86، این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند. در آزمون تافل نمره هیچ یک از بخش‌ها نباید کم‌تر از 21 باشد. متقاضیان ارائه دهنده مدرک زبان آیلتس نیز باید این آزمون را با نمره حداقل 6.5 گذرانده باشند. همچنین نمره هیچ یک از بخش‌ها نباید کم‌تر از 6 باشد.
 • شما باید مدرک و ریز نمرات مربوط به دوره‌های تحصیلی قبل خود را برای دانشگاه ارائه نمایید.
 • ارسال انگیزه‌نامه( SOP)، یکی از فرم‌هایی که متقاضیان در زمان اقدام برای تحصیل در جزیره پرنس ادوارد برای دانشگاه ارسال می‌کنند انگیزه‌نامه است. شما باید در قالب این فرم انگیزه خود را از انتخاب دانشگاه و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر، بیان کنید.
 • ارسال توصیه‌نامه. ارسال این فرم برای دانشگاه می‌تواند در پذیرش شما موثر واقع شود. برای دریافت توصیه‌نامه باید به استادی که در مقطع قبلی با او همکاری داشته‌اید مراجعه کنید. در این فرم، صلاحیت شما برای تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر تایید می‌شود. به این نکته هم دقت داشته باشید که فرم توصیه‌نامه باید توسط اداره آموزش دانشگاه مهر شده باشد، در غیر این صورت فاقد اعتبار است.
 • ارسال مقالات. معمولأ ارائه مقالاتی که در مجلات بین‌المللی چاپ شده باشند امتیاز خوبی برای متقاضی جهت ورود به دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد محسوب می‌شوند. بعضی از متقاضیان تصور می‌کنند که تعداد زیاد مقالات، ضریب موفقیت برای دریافت پذیرش را افزایش می‌دهد اما تجربه نشان داده است که کیفیت مقالات از کمیت آن‌ها مهم‌تر است و اساتید در گروه‌های آموزشی مختلف، به آن به عنوان ملاک مهم‌تری برای پذیرش دانشجو نگاه می‌کنند.
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ‌های پرنس ادوارد

در دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد، رشته‌های تحصیلی متعددی در دوره کارشناسی ارائه شده است. مقطع لیسانس در این ایالت معمولأ 4 سال و در بعضی از دانشگاه‌ها متناسب با رشته تحصیلی، 3 سال طول می‌کشد. طبق برنامه‌ریزی تحصیلی که برای دانشجویان دوره لیسانس در نظر گرفته می‌شود، واحدهای نظری و در برخی از رشته‌ها، واحدهای عملی باید گذرانده شوند. در واقع در مقطع کارشناسی، دانشجویان به برنامه‌های تحقیقاتی که هدف از آن‌ها جا به جا کردن مرزهای علم و فناوری باشد ورود پیدا نمی‌کنند زیرا امکان دسترسی به چنین هدفی در مقاطع تحصیلی بالاتر برای آن‌ها فراهم شده است. در دوره لیسانس، بعد از پشت سر گذاشتن تمام دروس در نظر گرفته شده در چارت تحصیلی، دانشجو مدرک لیسانس را دریافت می‌کند. لازم به ذکر است که در دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد، آموزش در دوره کارشناسی به شکلی ارائه می‌شود که دانشجو مهارت و دانش کافی برای ورود به بازار کار را دریافت کرده باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد، ارائه مقاله الزامی نیست اما مدرک زبان انگلیسی در صورتی که زبان مادری شما انگلیسی نباشد ضروری است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ های پرنس ادوارد

در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد، دروس به صورت تخصصی‌تر ارائه می‌شوند. در این دوره تحصیلی، برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای انجام می‌شوند که دانشجو پس از گذراندن تعداد کمی از واحدهای درسی، خود را برای شروع یک طرح تحقیقاتی آماده نماید. در این راستا، دانشجو باید خود را با یکی از اساتید گروه آموزشی، هماهنگ نماید. در واقع در این مرحله از دانشجو این انتظار وجود دارد تا بتواند یک مشکل علمی را با ارائه ایده، نظریه یا انجام کارهای آزمایشگاهی برطرف نماید. دانشجویان از طرح تحقیقاتی خود در قالب یک پایان‌نامه دفاع می‌کنند. در صورتی که دانشجو بتواند به صورت موفقیت‌آمیز از پایان‌نامه خود دفاع کند، مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه جزیره پرنس ادوارد برای او صادر می‌شود.

 در طی زمانی که دانشجو بر انجام تحقیقات خود متمرکز شده است، از راهنمایی اساتید در دپارتمان آموزشی بهره‌مند می‌شود.

لازم به ذکر است که برخی از دانشجویان خارجی، سعی در ورود به یکی از دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند زیرا با شکل‌گیری رابطه همکاری بین استاد و دانشجو، می‌توانند با دغدغه کم‌تری در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهند. البته این امر منوط به این است که دانشجو قصد ادامه تحصیل درهمان دانشگاه را داشته باشد.

 تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه ‌های پرنس ادوارد

بسیاری از دانشجویان در رشته‌های مختلف تحصیلی، آرزو دارند که مقطع دکتری خود را در یکی از دانشگاه‌های پرنس ادوارد بگذرانند. اعتبار دانشگاه‌ها و تسهیلاتی که در این مقطع به دانشجویان ارائه می‌گردد هر دانشجویی را  تشویق می‌نماید تا تحصیل در دوره دکتری را در یکی از دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد سپری نماید.

در این مقطع تحصیلی، برنامه‌های آموزشی که برای دانشجویان تعیین می‌گردد با مقاطع قبلی تفاوت‌هایی دارد. در واقع در این مرحله، دانشجویان با گذراندن واحد‌های درسی محدود، وقت بیشتری برای انجام تحقیقات و سرچ خواهند داشت. دانشجویان دکتری پس از اتمام واحدهای درسی در آزمون جامع دکتری شرکت می‌کنند. در این آزمون، علم و تخصص دانشجو در رشته تحصیلی، ارزیابی می‌شود. موارد امتحانی در آزمون جامع دکتری، فقط محدود به دروس سپری شده در دوره دکتری نیست بلکه دانشجو باید برای پاسخگویی به تمام دروس تخصصی از دوره لیسانس تا دکتری آمادگی داشته باشد. در صورتی مجاز به ادامه تحصیل در مقطع دکتری خواهید شد که آزمون جامع دکتری را با موفقیت پشت سر بگذرانید. در مرحله بعدی دانشجو باید موضوعی را که در رشته تحصیلی مربوطه با چالش یا ابهام مواجه است برای تحقیق انتخاب کند. دانشجویی که بتواند با موفقیت از رساله دکتری خود دفاع نماید، مدرک تحصیلی دکتری را دریافت می‌کند.

اقامت پس از تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

اگر قصد اقامت پس از تحصیل در جزیره پرنس ادوارد را دارید باید برای اخذ مجوزی تحت عنوان pgwp اقدام کنید. دانشجویان می‌توانند حداکثر تا 180 روز بعد از اعلام آخرین نمره مربوط به دروس ترمی، مجوز  pgwp را دریافت کنند. ممکن است در طی مدتی که قرار است نمرات اعلام بشوند اعتبار دوره تحصیلی‌تان منقضی شود در این صورت می‌توانید یکی از این دو راهکار را در پیش بگیرید:

 • دریافت گواهی میهمانی ( (visitor record
 • ترک کانادا و اقدام برای دریافت مجوز pgwp از خارج از کانادا.

اگر مجوز دوره تحصیلی به اتمام برسد و شما همچنان مقیم کانادا باشید محکوم به پرداخت جریمه خواهید شد.

با دریافت مجوز pgwp ممکن است این سوال مطرح شود که مجوز مذکور، تا چه مدتی اعتبار دارد. در پاسخ باید گفت که اعتبار مجوز مذکور با مدت زمان تحصیل شما در کانادا ارتباط دارد. شرکت در دوره‌های تحصیلی کمتر از هشت ماه، شما را مجاز به دریافت pgwp نمی‌کند. در صورتی که به مدت 8 ماه تا 2 سال در پرنس ادوارد تحصیل کرده باشید معادل مدت مذکور، مجاز به کار کردن در کانادا خواهید شد. برای مثال اگر 9 ماه در یکی از دانشگاه‌های کانادا تحصیل کرده باشید، می‌توانید به مدت 9 ماه در کانادا مشغول به کار شوید. مجوز کاری 3 ساله را در صورتی می‌توانید دریافت کنید که بیش از 2 سال در کانادا تحصیل کرده باشید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای اقامت پس از تحصیل در جزیره پرنس ادوارد، پاسپورت شما باید معتبر باشد یا اگر مدت زمان زیادی از اعتبار آن باقی نمانده است برای تمدید آن اقدام کنید.

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ های پرنس ادوارد

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های جزیره پرنس ادوارد، متقاضیان تحصیل در این ایالت با این سوال مواجه می‌کند که آیا تقدم و تاخر زمانی ارسال درخواست، در تصمیم دانشگاه برای پذیرش دانشجو تاثیر‌گذار است یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت که تقدم و تاخر زمانی ارسال درخواست، برای پذیرش دانشجو تا حدودی ملاک پذیرش دانشجو محسوب می‌شود. بدین معنا که برای شروع هر ترم تحصیلی، تنها تعداد مشخصی از دانشجویان می‌توانند ثبت‌نام کنند و همین امر باعث می‌شود تا رزومه متقاضیانی که برای ارسال درخواست خود زودتر اقدام کرده‌اند، مقدم بر سایر متقاضیان، بررسی شود. از میان اشخاص مذکور، هر کس که رزومه قوی‌تری ارائه کند موفق به دریافت نامه پذیرش خواهد شد.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در پرنس ادوارد

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

جهت مشاهده ویدیوها و پادکست های تجربیات تحصیل در کشور کانادا، از زبان دانشجویان ایرانی در کانادا، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

چه تعداد مدرسه در جزیره پرنس ادوارد  در حال فعالیت هستند؟

56 مدرسه دولتی انگلیسی زبان در پرنس ادوارد دایر هستند. در این مدارس، مشاورین هم فعالیت دارند و برخی از مدارس، به دانش‌آموزان خارجی، خوابگاه می‌دهند.

چگونه می‌توان در جزیره پرنس ادوارد  به عنوان یک معلم در مدارس استخدام شد؟

شما باید برای شروع فعالیت خود جهت تدریس در مدارس پرنس ادوارد آیلند، درخواست خود را به اداره محلی که برای ثبت‌نام معلمین در نظرگرفته شده تحویل بدهید و در آن‌جا نیز باید درخواست خود را خطاب به دپارتمانPEL مطرح کنید. متقاضیانی که تحصیلات خود را در خارج از کانادا به پایان رسانده باشند باید از طریق ATC- Int # 3 اقدام نمایند.

آیا در جزیره پرنس ادوارد دانشگاه وجود دارد؟

بله شما می‌توانید در دانشگاه و کالج در جزیره پرنس ادوارد تحصیل کنید. تنها دانشگاه در پرنس ادوارد ، UPEL است که در آن 8 دانشکده فعالیت دارند. شهریه تحصیل در دانشگاه پرنس ادوارد آیلند برای دانشجویان کانادایی، 5.860 و برای دانشجویان خارجی، 6.822 دلار کانادا است.

چرا تحصیل در دانشگاه  پرنس ادوارد آیلند برای دانشجویان جذاب است؟

به دلیل موقعیت خوب ایالت از لحاظ اقتصادی، اعتبار دانشگاه و البته حمایت مالی از دانشجویان.

آیا در پرنس ادوارد آیلند اتحادیه یا انجمن صنفی برای فعالیت و عضویت معلم‌ها وجود دارد؟

بله اتحادیه معلم‌ها در پرنس ادوارد آیلند فعالیت دارد و معلمین با عضویت در آن حقوق صنفی خود را دنبال می‌کنند و می‌توانند با طرح درخواست‌ها و نظرات خود به بهبود سیستم آموزشی در پرنس ادوارد آیلند کمک کنند.

آیا دانشجویان خارجی در پرنس ادوارد آیلند از وام و تسهیلات دانشجویی برخوردار می‌شوند؟

معمولأ وام‌های دانشجویی که متقاضیان برای دریافت آن باید به دانشگاه محل تحصیل خود درخواست بدهند به دانشجویان کانادایی اختصاص دارد. دانشجویان خارجی امکان استفاده از بورس تحصیلی را دارند و اشخاصی هم که موفق به دریافت آن نشده‌اند با مراجعه به بانک‌های کانادایی و دریافت وام، می‌توانند هزینه‌های خود را برای مدت تحصیل در پرنس ادوارد آیلند تامین نمایند.

آیا در ایالت پرنس ادوارد، مدارس کاتولیک نیز فعالیت دارند؟

در این ایالت نیز مانند سایر ایالات در کانادا، مدارس کاتولیک دایر هستند که معمولأ خانواده‌های مذهبی، فرزند خود را در آن‌ ثبت‌نام می‌کنند. تعداد این نوع از مدارس در مقایسه با مدارس دولتی و خصوصی در پرنس ادوارد  کم‌تر است.

آیا حضور در دوره پیش‌دبستانی برای کودکان در جزیره پرنس ادوارد الزامی است؟

بله کودکان باید قبل از ورود به مدرسه این دوره را پشت سر گذاشته باشند. در زمان ثبت‌نام فرزندتان در مدرسه، باید گواهی مربوط به دوره پیش‌دبستانی را ارائه نمایید.

آیا برای ثبت‌نام کودکان در دوره پیش‌دبستانی ایالت پرنس ادوارد باید شهریه پرداخت شود؟

بله مهاجرین تا قبل از دریافت کارت اقامت دائم کانادا باید برای ثبت‌نام فرزند خود در دوره پیش‌دبستانی پرنس ادوارد  شهریه پرداخت کنند.

با توجه به شیوع بیماری کووید 19 زمان بازگشایی مدارس در پرنس ادوارد به چه صورت خواهد بود؟

وزارت آموزش اعلام کرده است که مدارس در این ایالت در سپتامبر، سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند اما با توجه به فراگیر بودن بیماری امکان تغییر در برنامه‌های آموزشی ایالت، با هدف حفظ سلامت دانش‌آموزان وجود دارد.

کودکان در دوره پیش‌دبستانی جزیره پرنس ادوارد چند ساعت در مدرسه حضور دارند؟

تقریبا نیمی از روز را در مدرسه سپری می‌کنند و آموزش‌های لازم را برای ایجاد آمادگی جهت ورود به مدرسه دریافت می‌کنند.

آیا برای دوره‌های پیش‌دبستانی در جزیره پرنس ادوارد، مراکز مشخصی وجود دارد یا کودکان در مدرسه باید این دوره را سپری کنند؟

معمولا کودکان در جزیره پرنس ادوارد دوره‌ پیش‌دبستانی خود را در مدارس این ایالت پشت سر می‌گذارند.

چگونه دانشجویان خارجی می توانند برای تحصیل در جزیره پرنس ادوارد اقدام کند؟

به منظور درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، دانشجویان خارجی ابتدا باید یک نامه پذیرش از یک موسسات یادگیری تعیین شده دریافت کنند. از آنجا که هر موسسه ممکن است شرایط پذیرش و مراحل مختلف درخواست را داشته باشد ، متقاضیان می توانند به طور جداگانه با موسسه های مورد نظر تماس بگیرند.به منظور درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، دانشجویان خارجی ابتدا باید یک نامه پذیرش از یک موسسات یادگیری تعیین شده دریافت کنند. از آنجا که هر موسسه ممکن است شرایط پذیرش و مراحل مختلف درخواست را داشته باشد ، متقاضیان می توانند به طور جداگانه با موسسه های مورد نظر تماس بگیرند.

دانشگاه های برتر در جزیره پرنس ادوارد کدامند؟

جزیره پرنس ادوارد یک دانشگاه دارد – دانشگاه جزیره پرنس ادوارد یا UPEI  .با این وجود همه مراکز تحصیلی  شامل دانشکده های هنر ، علوم ، آموزش و دامپزشکی و دانشکده های تجاری و پرستاری را جداگانه پوشش می دهد. این دانشگاه بیشتر برای دانشجویان مقطع کارشناسی می باشد ، اگرچه دوره های تحصیلات تکمیلی موفق نیز دارد. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد توجه خاصی به موفقیت دانشجویی اختصاص دارد: همه دانشجویان سال اول در دوره های لیسانس، دوره های هدفمند را می گذرانند تا برای زندگی آکادمیک آماده شوند. دانشجویان می توانند بین مطالعات نوشتاری ، مطالعات تحقیقی ، یا مطالعات دانشگاهی یکی را انتخاب کنند.
مباحث آموزشی که توسط این دانشگاه ارائه میشود: آموزش ، علوم تغذیه ای ، دامپزشکی ، علوم رایانه ، آموزش

کالج های برتر در جزیره پرنس ادوارد کدامند؟

کالج هلند کالج تحصیلات تکمیلی انگلیسی زبان در جزیره است.این کالج از زمان تاسیس در سال 1969 ، به دلیل دروه های تجاری خود شهرت پیدا کرده است. این کالج دارای 11 پردیس و مرکز آموزشی است ، از جمله موسسات مشهوری این کالج می توان به موسسه آشپزی کانادا و موسسه آموزش دریایی اشاره کرد.
مباحث آموزشی توسط این کالج ارائه میشود: آموزش دریایی ، علوم کاربردی و فناوری مهندسی ، بازرگانی ، دانشکده هنرهای نمایشی
کالج Collège de l’Île (که قبلاً به عنوان Collège Acadie P.P-known شناخته می شد) یک کالج فرانسوی زبان است که در سال 1994 تأسیس شد. پردیس اصلی آن در ولینگتون ، در جزیره پرنس ادوارد است و دارای مراکز ماهواره ای در هر دو شهر دبلویس (DeBlois) و کارلتون (Charlottetown) است. برای خدمت بهتر به دانشجویان ، ارتباطی با کالج هلند و دانشگاه پرنس ادوارد (PEI) دارد. دانش آموزان از نسبت پایین معلم و دانشجو و برنامه نویسی متمرکز بر شغل برخوردار هستند.
مباحث آموزشی که توسط این کالج ارائه میشود: پرستاری عملی ، کارگر جوانان ، جوشکاری ، مربی دوران کودکی.

کدام مناطق تحصیلات در جزیره پرنس ادوارد محبوب هستند؟

انستیتوی آموزش دریایی و انستیتوی آشپزی کانادا در کالج هلند دانشجویانی را که مایل به تحصیل در رشته های مدیریت دریایی و مهمان نوازی هستند جذب خود میکنند.
علاوه بر موارد فوق ، بسیاری از برنامه های تحصیلی مختلف در موسسات جزیره پرنس ادوارد موجود است.

هزینه شهریه دانشجویان بین المللی در جزیره پرنس ادوارد چقدر است؟

شهریه دانشجویان بین المللی در جزیره پرنس ادوارد بین کالج ها و دانشگاه ها و بین دوره های مختلف تحصیلی بسیار متفاوت است. شهریه آموزشگاه زبان و تحصیلات تکمیلی تفاوت چشمگیری دارد.
در دانشگاه جزیره پرنس ادوارد ، دانشجویان خارجی بسته به دوره ، از 10،000 تا 65،000 دلار در سال می پردازند. هزینه های تحصیل سالانه یا به روز تغییر می کند.
در کالج هلند ، دانشجویان خارجی بسته به دوره ، از 6701 دلار تا 22،040 دلار در سال می پردازند. هزینه های تحصیل سالانه یا به روز تغییر می کند.
در کالج د لایل  Collège de l’Île ، دانشجویان خارجی بسته به دوره از 6000 دلار تا 7،750 دلار در سال می پردازند. هزینه های تحصیل سالانه یا به روز تغییر می کند.

شرایط بیمه و مراقبت های بهداشتی در جزیره پرنس ادوارد چگونه است؟

دانشجویان خارجی که در کانادا تحصیل می کنند ، ملزم به خرید بیمه درمانی هستند. در اکثر مواقع، این امر از طریق موسسات و پس ازدوره دوم متوسطه سازماندهی و مدریت می شود. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد ، کالج هلند و کالج د لایل همه برنامه های بهداشتی دانشجویی را ارائه می دهند.

گزینه های کمک مالی در PEI چیست؟

دانشجویان خارجی در جزیره پرنس ادوارد می توانند با همان شرایط شهروندان کانادایی و کسی که اقامت دائم دارد ، به وام های خصوصی دسترسی داشته باشند. وام ها توسط بانک ها ، تشکل های دانشجویی یا گروه های دیگر ارائه شود. مهم است که قبل از تعهد به انجام هرگونه قرارداد ، به درستی در مورد گزینه های وام تحقیق کرده و برنامه های سود و بازپرداخت را درک کنید.
بسیاری از سازمان ها و موسسات ممکن است بورس تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی که در جزیره پرنس ادوارد تحصیل می کنند ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، دانشجویان پیشنهاد میشود که با بخش خدمات بین المللی دانشجویان موسسه خود تماس بگیرند.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در جزیره پرنس ادوارد برنامه های مطالعه مهندسی را ارائه می دهند؟

کالج هالند طیف وسیعی از دوره های فناوری مهندسی و همچنین برنامه های معاملات و فناوری مربوط به مهندسی را ارائه می دهد.
دانشگاه جزیره پرنس ادوارد دانشکده مهندسی ندارد ، با این وجود اخیراً دانشکده مهندسی طراحی پایدار را ایجاد کرده است.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در جزیره پرنس ادوارد دوره های فناوری رایانه را ارائه می دهند؟

کالج هالند یک بخش مطالعات رایانه ای را برای دانشجویان خود اختصاص داده است ، همچنین طیف وسیعی از برنامه ها را در سیستم های اطلاعاتی و فن آوری شبکه ارائه می دهد.
دانشگاه جزیره پرنس ادوارد مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر را از طریق دانشکده علوم ارائه می دهد.

کدام کالج ها و دانشگاه ها در جزیره پرنس ادوارد دوره های تحصیل پرستاری را ارائه می دهند؟

به عنوان یک دوره محبوب در سراسر کانادا ، تحصیل در زمینه پرستاری و دوره های مربوط به بهداشت در سه موسسه عمومی پس از متوسطه دوم در جزیره پرنس ادوارد امکان پذیر است.
دانشگاه جزیره پرنس ادوارد یک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در پرستاری ارائه می دهد.کالج د لایل و کالج هالند هر دو دوره پرستاری عملی را ارائه می دهند.
کالج هلند همچنین هشت دوره مطالعاتی مرتبط با سلامت را ارائه می دهد ، از جمله پیراپزشکی و دستیار دندانپزشک.

چه مکانی در در جزیره پرنس ادوارد درجه STEM را ارائه می دهد؟

STEM مخفف علم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات است. در حالی که مشاغل در زمینه های STEM محبوب هستند ، اما هیچ دوره خاصی با عنوان “STEM” در یک کالج یا دانشگاه جزیره پرنس ادوارد وجود ندارد. به دانشجویان پیشنهاد میشود که دوره هایی را در زمینه مورد علاقه خاص خود پیدا کنند. برای تحقیق در مورد دوره ها میتوانید از ابزار و قابلیت جستجوی مدرسه استفاده کنید.

چشم انداز اشتغال دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی در جزیره پرنس ادوارد چیست؟

گزینه های اشتغال برای جوانان در جزیره پرنس ادوارد خوب و دلگرم کننده است ، چون این استان در تلاش است جوانان بیشتری را به منطقه جذب کند.
بخش بهداشت و درمان و کمک های اجتماعی کارفرمای اصلی در منطقه است و اشتغال در بخش اطلاعات ، فرهنگ و تفریح و بخش کشاورزی در حال رشد است.

چگونه یک فارغ التحصیل خارجی می تواند در جزیره پرنس ادوارد کار کند؟

فارغ التحصیلان DLI در جزیره پرنس ادوارد ممکن است پس از فارغ التحصیلی از یک دوره تحصیلی واجد شرایط ، برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اقدام کنند.

آیا تحصیل در جزیره پرنس ادوارد امکان مهاجرت دائم به کانادا را برای دانشجویان خارجی فراهم می کند؟

وجود فارغ التحصیل خارجی در جزیره پرنس ادوارد PEI PNP) ) به کارفرمایان جزیره پرنس ادوارد اجازه می دهد فارغ التحصیلان اخیر دانشگاه ها و کالج های معتبر جزیره پرنس ادوارد را استخدام کنند. فارغ التحصیلان خارجی که از یک موسسه جزیره پرنس ادوارد واجد شرایط تحصیلات تکمیلی فارغ التحصیل شده‌اند، اگر قبلاً توسط کارفرمای جزیره پرنس ادوارد برای یک حرفه ماهر در زمینه تحصیل خود استخدام شده باشند ، ممکن است واجد شرایط درخواست باشند.
فارغ التحصیلان خارجی می توانند درخواست اقامت دائم را از طریق سیستم مهاجرت فدرال اکسپرس انتری ارائه بدهند. به داوطلبان مهاجرت به کانادا که تحصیلات خود را در مدرسه ای در جزیره پرنس ادوارد به پایان رسانده اند ، ممکن است با توجه به سطح تحصیلات بالا ، امتیاز کسب شود. علاوه بر این ، فارغ التحصیلان بین المللی موسسات آموزشی کانادا ممکن است تجربه کاری مهم کانادایی را بدست آورند ،که یکی دیگر از فاکتورهای بسیار ارزشمند تحت سیستم Express Entry.

در جزیره پرنس ادوارد آب و هوا چگونه است؟

جزیره پرنس ادوارد یک جزیره کوچک است و آب و هوای آن به شدت تحت تأثیر دریای اطراف است. آب و هوا می تواند به سرعت از یک روز به روز دیگر تغییر کند. دما نسبت به سایر مناطق کانادا ملایم تر است و در زمستان به طور متوسط -5 درجه سانتیگراد و در تابستان به 20 درجه سانتیگراد می رسد. تابستان و پاییز اب و هوا مناسب و دلچسبی دارد زیرا اقیانوس اطراف تا زمستان یخبندان را از بین می برد.

تحصیل در جزیره پرنس ادوارد چه مزایایی دارد؟

جزیره پرنس ادوارد از کمترین میزان شهریه بین المللی در کانادا برخوردار است. برای افرادی که به دنبال تجربه یک جامعه و محیط شهری کوچک هستند ، جزیره پرنس ادوارد می تواند گزینه مناسبی باشد. تپه نوردی ، جنگل ها ، سواحل ماسه ای ، خلیج های اقیانوس و خاک سرخ  شهرت جزیره پرنس ادوارد را به عنوان استانی با زیبایی های  طبیعی برجسته کرده است.
دانشگاه جزیره پرنس ادوارد به پروتکل های کانادایی در مورد قابلیت انتقال اعتبارات دانشگاه پایبند است ، که بیان می کند تمام دوره های تحصیلی توسط دانشجویان انتقال یافته طی دو سال اول تحصیلات دانشگاهی در کانادا (از جمله سال آخر تحصیل در کبک) برای دریافت مدرک دیپلم تحصیلات دانشگاهی و دوره های انتقال دانشگاه که توسط کالج های محلی و کالج های دانشگاهی در بریتیش کلمبیا و آلبرتا ارائه می شود) برای اهداف اعطای مدرک شناخته می شود و به طور کامل اعتبار می یابد.

بزرگترین شهرها و شهرهای جزیره پرنس ادوارد کدامند؟

شارلوت تاون ، مرکز استان ، و تقریباً 35000 نفر در آنجا زندگی می کنند. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد و برخی از پردیس های کالج هلند در شارلوت تاون واقع شده است.
دومین شهر استان سامر ساید ، شهرداری اصلی در ضلع غربی جزیره است. چهار پردیس کالج هلند در اینجا واقع شده است.

2 دیدگاه برای “تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

  من لیسانس مهندسی صنایع دارم معدلم ۱۴.۶۸ هست و gpa 2.78 میشه ، ielts 7 ، نه ماهه فارغ التحصیل شدم، ۳ سال سابقکار در قسمت فنی یک کارخانه دارم ،شرایط مالی دانشگاه پرنس ادوارد رو هم دارم، شانس پذیرش در مقطع ارشد دارم؟؟؟

  با سلام. برای پذیرش از دانشگاه در ابتدا بایستی حداقل های رشته و دانشگاه مورد نظر را داشته باشید و سپس توسط کمیته دانشگاه پرونده شما بررسی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.