دانشگاه کبک ریموسکی

The Université du Québec à Rimouski

 • سال تاسیس :1969
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی
 • تعداد دانشجویان :6700
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :5400
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :1300
 • رنکینگ کانادا :66
 • رنکینگ بین المللی :2523
 • شهر :ریموسکی
 • استان :کبک
 • تعداد پرسنل :1392
 • کشور :کانادا
 • زبان :فرانسوی
 • واحد پول :دلار کانادا
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه کبک ریموسکی

از زمان تاسیس دانشگاه کبک ریموسکی، یعنی سال ۱۹۶۹ تا کنون بیش از ۵۰۰۰۰ مدرک دانشگاهی در مقاطع مختلف به دانشجویان این دانشگاه اعطا شده است. دانشگاه کبک ریموسکی از نظر تعداد بالای ثبت نامی‌ها در رتبه اول قرار دارد و بزرگترین جمعیت دانشگاهی را در کانادا به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که بیش از ۱۰۰۰۰۰ دانشجو به تحصیل دراین دانشگاه می‌پردازند و ۷۰۰۰ دانشجوی جدید هر ساله به این دانشگاه اضافه می‌شوند. از این تعداد دانشجو، حدودا ۵۵۰ نفرآن‌ها از ۴۵ کشور مختلف سراسر جهان هستند. ظرفیت سالن‌های مخصوص سخنرانی‌ها و کنفرانس‌ها ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ نفر است و میانگین تعداد دانشجویان در هر کلاس تقریبا ۳۰ نفر است. بر اساس آخرین گزارش‌های اعلام شده و بررسی‌های گسترده از کانادا، دانشجویان ارشد و نیز دکتری در دانشگاه ریموسکی کبک رضایت بالایی از در اختیار داشتن امکانات برای انتشار مقاله‌های خود و نیز انجام تحقیقات درسی خود نشان دادند. بنابراین این دانشگاه همواره با هدف تمرکز بر تحقیقات، در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹، هشت بار در میان سه دانشگاه برتر از نظر تحقیقات قرار گرفته است. این دانشگاه در رابطه با بیش از ۷۰ پروژه تحقیقاتی با ۱۵ کشور جهان همکاری ویژه‌ای دارد و برای دانشجویان بین المللی خود تا جای ممکن امکانات رفاهی مناسبی را فراهم می‌کند. دانشگاه کبک ریموسکی یک کشتی تحقیقاتی ۱۰ میلیون دلاری با نام کوریولیس دوم (Coriolis II) دارد که هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای امر تحقیقات در رشته اقیانوس شناسی از این کشتی استفاده می‌کنند.

اهداف کلی دانشگاه کبک ریموسکی

انتخاب دانشگاه کبک ریموسکی به این معنا است که رسیدن به اهدافتان در اولویت اول زندگی شما قرار دارد، زیرا این دانشگاه همواره با داشتن اساتید مجرب و شناخته شده در تلاش است تا محیطی کاملا استاندارد با آموزش‌های مدرن را برای دانشجویان خود فراهم کند. آن‌چه واضح است این است که پرورش دانشجویان برای ورود به جامعه، ابتکار عمل، خلاقیت، یادگیری و پیشرفت در علم و همچنین ورزش در اولویت اول دانشگاه کبک ریموسکی قرار دارد. یکی از مهم‌ترین امکانات آموزشی این دانشگاه، آموزش از راه دور و یادگیری الکترونیکی در تعدادی از رشته‌ها است که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است تا درصورتی که نمی‌توانند به صورت حضوری به دانشگاه بروند از این امکانات استفاده کنند. طی سال‌های اخیر، دانشگاه کبک ریموسکی تحقیقات ویژه‌ای در زمینه‌ی مهندسی، آموزش، ادبیات، علوم مدیریت و علوم بهداشت انجام داده که باعث پیشرفت این دانشگاه در زمینه علمی شده است. این دانشگاه یکی از بالاترین میزان موفقیت‌های علمی را در استان کبک دارد و فارغ التحصیلان شانس بالایی در پیدا کردن شغل خواهند داشت. دانشگاه کبک ریموسکی، سه روزنامه دانشجویی فعال دارد یکی در زمینه جغرافیا، یکی برای دانشجویان تاریخ و دیگری مجله‌ای به نام Character که در زمینه ادبیات مشغول به فعالیت است. هر ساله در این دانشگاه مسابقات رقابتی مانند هنرهای نمایشی، نمایش‌های استعداد یابی و مسابقات دیگر برگزار می‌شود که دانشجویان استقبال زیادی از این مسابقات دارند.

کمپ‌های دانشگاه کبک ریموسکی

دو پردیس اصلی دانشگاه کبک ریموسکی یکی واقع در ریموسکی و دیگری در لویز است. ریموسکی به شهر دانشجویی معروف است، به گونه ای که از هر سه نفری که در این شهر زندگی می‌کنند، دو نفر از آن‌ها دانشجو است. از طرف دیگر، شهر لویز در کنار رودخانه‌ای قرار دارد که باعث شده منابع طبیعی بسیار زیبایی برای این شهر ایجاد شود. این شهر از نظر اقتصادی در سطح بالایی قرار دارد و بنابراین درصد بیکاری برای دانشجویان فارغ التحصیل بسیار کم است. از جمله مهم‌ترین رشته‌ها در پردیس لویز، آموزش، مدیریت، علوم کامپیوتر و پرستاری است. هر دو پردیس دارای امکاناتی از جمله کتابخانه‌، کافه تریا و نیز مراکز تحقیقاتی هستند.

دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه کبک ریموسکی

تعداد دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی حدودا ۲۷۸۹ نفر است، درحالی که تعداد دانشجویان پاره وقت به ۲۸۶۷ نفر می‌رسد. حدودا ۱۲.۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه سال اولی هستند. در جدول زیر نگاهی دقیق تر به این ارقام می اندازیم:

مقطعتعداد
تعداد کل ثبت نام کننده‌ها۶۷۰۰ (دانشجویان تمام وقت)
تعداد دانشجویان ثبت نام کننده در مقطع کارشناسی۲۷۸۰(دانشجویان تمام وقت)
تعداد دانشجویان ثبت نام کننده در مقطع تحصیلات تکمیلی۶۴۶ نفر
تعداد دانشجویان ثبت نام کننده پاره وقت در مقطع کارشناسی۲۸۶۷ نفر
فارغ التحصیلان پاره وقت۵۰۸ نفر
نسبت دانشجویان مرد به زن۳۲ به ۶۸

مشاهیر و فارغ‌ التحصیلان دانشگاه کبک ریموسکی

نام مشاهیر و فارغ‌التحصیلانسمت و یا موقعیت شغلی
Normand Labrie  نورمند لابری از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ معاون تحقیقات و تحصیلات تکمیلی بوده است. همچنین از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ به عنوان مدیر علمی صندوق تحقیقات کبک مشغول به فعالیت بوده است و در نهایت در سپتامبر ۲۰۱۶ به عنوان عضو شورای برنامه ریزی دانشگاهی فرانسوی زبان در انتاریو منسوب شد. عمده پژوهش‌های نومند لابری در زمینه زبان شناسی و اقلیت‌های زبانی به ویژه زبان فرانسوی بوده است.
Johnny Huard  دکتر جانی هوارد استاد برجسته تحقیقات ارتوپدی، نایب رئیس تحقیقات در دپارتمان جراحی ارتوپدی در دانشکده پزشکی McGovern است.
Paul Tréguerاقیانوس شناس فرانسوی که متولد ۳ مارس ۱۹۴۲ که در بسیاری از اکتشافات علمی شرکت کرده است.
Michel Rouleau  مایکل نورمن رولائو متولد ۴ ژوئیه ۱۹۶۷ که در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰ به عنوان معاون رئیس ستاد، مشغول به کار شد و پیش از آن به عنوان افسر ارتش کانادا مشغول به کار بوده است. او در سال ۱۹۸۵ به عنوان افسر توپخانه به نیروهای مسلح کانادا پیوسته بود.
Laure Waridel  زاده ۱۰ ژوئیه ۱۹۷۳ که فعال محیط زیست، نویسنده، طرفدار محیط زیست و مفسر رادیو و تلویزیون است.
Dany Laferrière  دنی لافریر زاده ۱۳ آوریل ۱۹۵۳ که شهرت زیادی در زمینه نویسندگی و فیلم نامه نویسی دارد.
Bernard Deromeمتولد ۱۰ ژانویه ۱۹۴۴ که فعالیت او در زمینه روزنامه نگاری، گویندگی خبر و مجری گری تلویزیون است.
Élisabeth Carrier   الیزابت کریر در لوویس به دنیا آمد و در رشته پرستاری از کبک فارغ التحصیل شد. پس از سه سال کار کردن انسان دوستانه در آفریقا، در سال ۱۹۷۹، ماموریت‌هایی طولانی مدت در اردوگاه‌های پناهندگان، کشورهای در حال جنگ و یا قحطی زده شروع کرد. او در سال ۱۹۸۸، به خاطر کمک‌های فراوان و خالصانه به مردم و نیز به خاطر فداکاری‌هایش نسبت به محروم‌ترین افراد جهان، در کانادا شهرت بسیاری یافت.
Maurice Tanguay  موریس تانگوای متولد ۲۰ سپتامبر ۱۹۳۳، تاجر، مجری ورزشی و عضو فعال نیکوکاری در کانادا است. وی در سال ۱۹۹۱ بنیاد خیریه موریس تانگوای را تاسیس کرد که هدف آن کمک به کودکان معلول، بیمار و یا محروم در شرق کبک بود.
Jean Lemire نجار بسیار موفق کانادایی
Alain Caronمتولد ۵ مه ۱۹۵۵ که شهرت زیادی در موسیقی جاز دارد. او از ۱۱ سالگی شروع به نواختن کرد و در سن ۱۵ سالگی به مهارت زیادی در موسیقی رسید.
Bernard Voyer  برنارد وویر متولد ۷ مارس ۱۹۵۳، کوهنورد کانادایی-فرانسوی که از جمله مهم‌ترین صعودهای کوهنوردی او صعود به قله اورست در سال ۱۹۹۹ و کوه فوجی در سال ۲۰۰۴ بوده است. وی در سال ۲۰۰۰ برنده مدال طلای انجمن جغرافیایی سلطنتی کانادا شد.
Pierre Dansereauمتولد ۵ اکتبر ۱۹۱۱، بوم شناس و استاد دانشگاه در استان کبک است که به خاطر تحقیقاتش در مورد اکوسیستم‌ها و بوم شناسی، مشهور است.
Joseph A. Rouleauمتولد ۲۸ فوریه ۱۹۲۹، خواننده اپرای کانادایی-فرانسوی که در ۲۸ فوریه ۲۰۱۹ فوت شد.
Jean-Yves Gautier  متولد ۲۰ نوامبر ۱۹۳۸، زیست شناس فرانسوی و استاد دانشگاه که در سال ۲۰۰۰ به علت سرطان ریه در گذشت.
René Simon  بازیگر فرانسوی که در ۱۸ مه ۱۸۹۸ در سنت ساوین به دنیا آمد و در ۱۷ فوریه ۱۹۷۱ در پاریس درگذشت.
Charles E. Beaulieuمتولد ۵ ژوئیه ۱۹۳۰، یک تاجر موفق کانادایی که در استان کبک به دنیا آمد و در سال ۱۹۵۱ لیسانس هنر، در سال ۱۹۵۶ لیسانس علوم و در سال ۱۹۶۰ دکترای خود را گرفت. او از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۸ استاد متالورژی و فلز سازی در دانشگاه لاوال بود و از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۰ نیز به عنوان مدیر دانشگاه کبک انتخاب شد.
Claire L’Heureux-Dubéوی از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۲ در دیوان عالی عدالت کانادا مشغول به خدمت رسانی بوده است. او اولین زن از کبک و دومین زنی بود که پس ار برتا ویلسون به این سمت منصوب شد. پیش از این نیز او یکی از اولین وکلای زنی بود که به پرونده‌های طلاق رسیدگی می‌کرد و نیز اولین زنی بود که به عنوان قاضی در دادگاه تجدیدنظر کبک منصوب شد.
Gilles Vigneaultمتولد ۲۷ اکتبر ۱۹۲۸، شاعر، ناشر، ترانه سرا و خواننده کبکی که اولین تجربه خوانندگی او در سال ۱۹۶۰ در باشگاه ال ارلکاین در کبک بود که پس از آن موفق به برگزاری کنسرت در همان سال شد و اولین آلبوم خود را در سال ۱۹۶۲ ضبط کرد. او نه تنها در کبک بلکه در کل استان کانادا و اروپا شهرت دارد.

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه  کبک ریموسکی در مقاطع مختلف

رشته ‌های دانشگاه ریموسکی در مقطع کارشناسی

لیسانس مدیریتلیسانس زیست شناسیلیسانس شیمی و تحقیقات زیستی
لیسانس ارتباطات (روابط انسانی)لیسانس آموزش پیش دبستانی و ابتداییلیسانس آموزش و پرورش
لیسانس آموزش حرفه‌ایلیسانس مهندسی سیستم‌های الکترومکانیکیلیسانس مهندسی برق
لیسانس مهندسی مکانیکلیسانس جغرافیالیسانس تاریخ
لیسانس علوم کامپیوترلیسانس هنر و نویسندگی خلاقانهلیسانس حسابداری
لیسانس علوم پرستاریلیسانس مددکار اجتماعی 

رشته‌های اصلی دانشگاه کبک ریموسکی کانادا:

زیست شناسیجغرافیاتاریخ
علوم کامپیوترادبیات و تاریخ ادبیحمل و نقل دریایی

گواهی‌های اعطایی مقطع لیسانس در دانشگاه کبک ریموسکی

گواهی مدیریتگواهی تجارت الکترونیکیگواهی آموزش مدرن
گواهی آموزش پیش دبستانی و ابتداییگواهی کارآفرینیگواهی امور مالی و حسابداری
گواهی مدیریت پروژهگواهی مدیریت منابع انسانیگواهی مدیریت فناوری کسب و کار
گواهی کامپیوترگواهی بازاریابیگواهی برنامه ریزی مالی
گواهی روانشناسیگواهی سلامت روانگواهی علوم حسابداری
گواهی مراقبت‌های ویژهگواهی پرستاری از بیماران مبتلا به اختلال اوتیستم 

برنامه‌های کوتاه مدت مقطع لیسانس در دانشگاه کبک ریموسکی

 برنامه کوتاه مدت مدیریت و رهبری جامعهبرنامه کوتاه مدت بهبود نوشتن در زبان فرانسهبرنامه کوتاه مدت انگلیسی
برنامه کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دومبرنامه کوتاه مدت آموزش و پرورشبرنامه کوتاه مدت محیط زیست
برنامه کوتاه مدت ریخت شناسی کره زمینبرنامه کوتاه مدت مهندسی مخابراتبرنامه کوتاه مدت انرژی باد
برنامه کوتاه مدت مدیریت و اطلاعات مالیبرنامه کوتاه مدت انفورماتیک کاربردیبرنامه کوتاه مدت ادبیات
برنامه کوتاه مدت مجسمه سازیبرنامه کوتاه مدت حل مشکلات اجتماعی معاصربرنامه کوتاه مدت بهداشت روانی
برنامه کوتاه مدت پرستاری  

رشته‌های دانشگاه ریموسکی در مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد تجارتکارشناسی ارشد آموزش (حرفه ای)کارشناسی ارشد آموزش (پژوهشی)
کارشناسی ارشد علم اخلاقکارشناسی ارشد جغرافیاکارشناسی ارشد مدیریت حیات وحش و زیستگاه
کارشناسی ارشد مدیریت پروژهکارشناسی ارشد مدیریت منابع دریاییکارشناسی ارشد تاریخ
کارشناسی ارشد کامپیوترکارشناسی ارشد علوم کامپیوتر حرفه ایکارشناسی ارشد اقیانوس شناسی
کارشناسی ارشد پرستاریکارشناسی ارشد پرستاری (با پایان نامه)کارشناسی ارشد پرستاری (بهداشت روانی)
کارشناسی ارشد تحلیل و پیشگیری از خطرات طبیعیکارشناسی ارشد حسابداری 

برنامه‌های کوتاه مدت مقطع فوق لیسانس در دانشگاه کبک ریموسکی

برنامه کوتاه مدت یادگیری مهارت‌ها در کارگروهیبرنامه کوتاه مدت توسعه تخصص و مهارت در تجارتبرنامه کوتاه مدت توسعه تخصص و مهارت در مدیریت پروژه
برنامه کوتاه مدت علم اخلاقبرنامه کوتاه مدت مهندسی برقبرنامه کوتاه مدت مهندسی الکترومکانیک
برنامه کوتاه مدت مهندسی مکانیک  

رشته‌های مقطع دکتری در دانشگاه کبک ریموسکی

دکترای زیست شناسیدکترای علوم محیط زیستدکترای اقیانوس شناسی
دکترای مدیریت منابع دریایی  

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه کبک ریموسکی

 • تکمیل فرم پذیرش
 • انگیزه نامه
 • ترجمه ریزنمرات و مدرک تحصیلی
 • توصیه نامه
 • اثبات توانایی زبانی و ارائه مدرک زبان

هزینه‌ها و شهریه دانشگاه کبک ریموسکی

نام رشتهشهریه سال اولمدت دوره
کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر (M.Sc)۱۵۲۱.۴۱ دلار۲ سال
کارشناسی علوم کامپیوتر کاربردی (B.ASc)۱۳۳۵.۹۱دلار۳ سال
دکترای فلسفه۱۳۳۸.۹۱دلار۳ سال
گواهی کامپیوتر۱۱۵۳.۲۱دلار۱ سال
علت هزینههزینه
هزینه خوابگاه۴۷۴۰دلار
هزینه غذا۳۶۰۰دلار در سال
هزینه ورودی و ثبت نام۲۸۵۰دلار
هزینه خرید کتاب و لوازم التحریر۷۰۰ دلار در سال (بستگی به رشته دارد)
هزینه استفاده از تلفن۶۰۰ دلار در سال
بیمه درمانی۹۵۰ دلار در سال
سایر هزینه‌ها۲۰۰۰ دلاردرسال

بورسیه‌ها و کمک هزینه بین ‌المللی دانشگاه کبک ریموسکی

دانشگاه کبک ریموسکی برای رفاه حال دانشجویان و حمایت از آن‌ها، کمک هزینه‌های مالی زیادی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. در جدول زیر به تعدادی از این کمک هزینه‌ها می‌پردازیم.

بورسیه‌ها و کمک‌های مالی که دانشگاه کبک ریموسکی ارائه می‌دهد:

Bourses d’accueil au baccalauréat کمک هزینه‌های مقطع لیسانساین کمک هزینه به مبلغ ۱۰۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار در دسترس تمام دانشجویان تمام وقت و جدیدالورود پذیرفته شده در مقطع لیسانس قرار می‌گیرد. اولویت با دانشجویان ممتاز است. درخواست این نوع بورسیه مالی خود به خود، در پرتال دانشجویی قرار می‌گیرد و متقاضیان باید از قسمت جست و جوی پیشرفته نوع بورسیه را انتخاب کنند.
بورسیه پذیرشی مقطع لیسانساین نوع کمک هزینه در مقطع لیسانس و حدود ۱۰۰۰ دلار است که به تمام دانشجویان تمام وقت زیر تعلق می‌گیرد:
کارشناسی شیمی محیط زیست و منابع طبیعی، کارشناسی مهندسی عمران، کارشناسی مهندسی سیستم‌های الکترومکانیکی، کارشناسی مهندسی برق، کارشناسی مهندسی مکانیک، کارشناسی جغرافیا، کارشناسی تاریخ، کارشناسی علوم کامپیوتر، کارشناسی نویسندگی خلاقانه
بورسیه فرهنگی لیسانساین نوع کمک هزینه بستگی به فعالیت دانشجویان در زمینه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دارد.
بورسیه‌های علمیاین کمک هزینه مخصوص دانشجویانی است که در مسابقات رقابتی نوامبر رتبه قابل توجهی را کسب می‌کنند.
بورسیه حمایت مالی از دانشجویان با مشکل مالیدانشگاه کبک ریموسکی به کمک سازمان‌های خیریه، کمک‌های مالی را برای دانشجویانی در نظر گرفته است، که در طول سال تحصیلی دچار مشکلات مالی و یا مشکلات خانوادگی می‌شوند.
بورسیه پذیرشی مقطع فوق لیسانساین کمک هزینه مالی بین ۱۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار در اختیار دانشجویانی قرار می‌گیرد که به تازگی در مقطع فوق لیسانس دانشگاه کبک ریموسکی ثبت نام کرده‌اند.
بورسیه فرهنگی مقطع فوق لیسانسدانشجویانی که فعالیت ویژه ای در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه داشته باشند می‌توانند از این کمک هزینه استفاده کنند.
کمک های مالی تحقیقاتی تحصیلات تکمیلیاین نوع بورسیه مالی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای حمایت آن‌ها در تحقیقات در نظر گرفته شده است. به این صورت که دانشگاه مبلغی را به دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری برای کارهای تحقیقاتی و پروژه‌های پایان نامه دانشجویان به آن‌ها می‌دهد تا وقت خود را به طور کامل به پروژه‌های تحصیلی خود اختصاص دهند.
کمک هزینه مقطع کارشناسی ارشد: ۵۰۰۰ دلار
کمک هزینه مقطع دکتری: ۷۰۰۰ دلار
کمک هزینه مالی تحقیقاتی برای متخصصان بهداشتتشویق متخصصان بهداشت برای تحقیقات در مقطع کارشناسی ارشد: ۱۷۵۰۰ دلار برای ۱۲ ماه  (غیر قابل تمدید) دکتری: ۲۰۰۰۰دلار
کمک هزینه مالی مخصوص اساتیداز آن‌جایی که بسیاری از اساتید دانشگاه، استاد راهنمای دانشجویان هستند، در تحقیقات کمک‌های شایانی به دانشجویان خود می‌کنند. بنابراین زمانی که دانشجویی پروژه خود را با استاد خود شروع کند، این کمک هزینه با هدف بهبود در روند تحقیقات در اختیار استاد قرار می‌گیرد.
کمک هزینه مالی برای رشته اقیانوس شناسی۱۰۰۰دلار‌ الی ۱۳۰۰دلار

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه کبک ریموسکی

اقامتگاه‌های دانشگاه کبک ریموسکی هم در داخل محوطه دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه قرار دارند. تمام آپارتمان‌های دانشجویی مبله هستند و به طور کلی هر واحد دارای چهار اتاق خواب، یک اتاق نشیمن، آشپزخانه و حمام است. هر اتاق خواب دارای تخت، میز کار و صندلی، کمد، قفسه، کشو و آیینه است. اقامتگاه‌های داخلی در محوطه پردیس ریموسکی شامل پنج ساختمان است که می‌توانند ۳۱۴ دانشجو را در خود جای دهند. محل‌هایی که به خوابگاه‌های اقامتی ریموسکی نزدیک‌اند شامل کافه تریا و کافه دانشجویی، باشگاه ورزشی و نزدیکی به بازارها است. تعدادی از قوانین و مقررات این خوابگاه‌ها در جدول زیر ذکر شده است:

شما به عنوان یکی از ساکنین این خوابگاه، باید صلح و آرامش را در خوابگاه برقرار کنید و به حقوق سایر دانشجویان احترام بگذارید.از آن‌جایی که دانشجویان در خوابگاه ساعاتی را به استراحت و یا مطالعه می‌پردازند، هنگامی که از رادیو، ضبط صوت و یا تلویزیون استفاده می‌کنید، ترجیحا از هدفون استفاده کنید و یا با صدای کم گوش کنید.
در هنگام  عبور و مرور در محوطه داخلی آپارتمان و راهرو‌ها آلودگی صوتی ایجاد نکنید و مزاحم آرامش سایر دانشجویان نشوید.هر تخت رزرو شده فقط برای یک دانشجو است و نمی‌توانید همراه داشته باشید.
هیچگونه تغییری در چیدمان وسایل اتاق نباید انجام دهید و همه چیز را همان گونه که به شما تحویل داده شده است، پس دهید.شما موظفید تا هر گونه خسارت و آسیبی که به هر کدام از وسایل خوابگاه زده‌اید را به سرپرست اطلاع دهید
شما حق استفاده از مواد زیر را در داخل ساختمان و اتاق‌ها ندارید:
سیستم‌های گرمایشی اضافه، کباب پز گازی و یا ذغالی، مواد منفجره، اجاق گاز و یا یخچال قابل حمل
شما حق نوشتن هیچ یادداشت و نقاشی روی دیوارها را ندارید و نمی‌توانید بدون داشتن اجازه کتبی از مسئولین دیوارها را رنگ کنید  و درصورت آسیب زدن به جایی نمی‌توانید بدون هماهنگی با سرپرست خوابگاه، اقدام به تعمیر آن کنید.
از قرار دادن چکمه، دوچرخه، سطل زباله و سایر وسایل دست و پا گیر در راهروها خودداری کنید.استعمال دخانیات در خوابگاه ممنوع است.
از خرید و فروش هرگونه مواد مخدر جدا خودداری کنید.طبق ماده ۳۹۳ قانون کیفری کانادا، فعال کردن سیستم‌های هشدار و استفاده غیرضروری از شیلنگ‌های آتش نشانی و خاموش کننده‌ها کاملا ممنوع است.
شما باید در غیاب خود در اتاق را قفل کنید. خوابگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال گم شدن وسایل شما قبول نخواد داشت.درصورتی که به جرم سرقت، بداخلاقی و یا رفتار ناشایست مقصر شناخته شوید، ممکن است اخطار تخلیه اتاق برای شما صادر شود.

شهر ریموسکی که دانشگاه کبک ریموسکی در آن واقع شده است!!!

شهر ریموسکی شهری در ایالت کبک کانادا است که در منطقه ای به نام باس سینت لاورنت و در دهانه‌ی رودخانه ریموسکی واقع شده و تا سال ۲۰۱۶، ۴۸۶۶۴ نفر جمعیت را در خود جای داده است. شهر ریموسکی در ناحیه ی آب و هوای مرطوب قاره ای قرار دارد و از زمستان‌هایی سرد و برفی و همچنین تابستان‌های گرم و بارانی برخورد دار است. این شهر یک بار ۶ مه ۱۹۵۰ دچار آتش سوزی شدیدی شد که در این حادثه ۳۱۹ خانه آتش گرفت. این آتش سوزی از حیاط شرکت Price Brothers شروع شد و آتش سوزی به سرعت از رودخانه عبور کرد و با وزش بادهای شدید به سرعت شدت گرفت و خانه‌های بسیاری را سوزاند. آن چه که درمورد این شهر قابل توجه است این است که هزینه زندگی در این شهر نسبتا پایین است و شهر ریموسکی جزء یکی از ارزان ترین شهرها برای زندگی است. شاید به عنوان یک دانشجوی بین المللی تمایل داشته باشید تا از برخی از این هزینه ها مطلع شوید که در ادامه به آن ها می پردازیم:

هزینه رستوران:

 • یک وعده ی غذایی در یک رستوران ارزان قیمت: ۱۳.۵۰ دلار کانادا
 • یک وعده غذایی برای دونفر در یک رستوران معمولی: ۵۰.۰۰ دلار کانادا
 • کاپوچینو: ۳.۳۸ دلار کانادا
 • آب (یک بطری): ۱.۸۸ دلار کانادا

هزینه خوراک:

 • شیر (1 لیتر): ۲.۸ دلار کانادا
 • نان سفید (۵۰۰ گرم): ۲.۹۶ دلار کانادا
 • برنج (۱کیلوگرم): ۳.۲۹ دلار کانادا
 • تخم مرغ (۱۲ عدد ): ۳.۳۴ دلار کانادا
 • سیب (۱ کیلوگرم): ۴.۴۰ دلار کانادا
 • گوجه (۱ کیلو گرم) : ۴.۷۱ دلار کانادا
 • پیاز (۱ کیلو گرم): ۲.۳۷ دلار کانادا

هزینه حمل و نقل و قبوض:

 • بلیط یک طرفه :۳.۷۵ دلار کانادا
 • تعرفه تاکسی به ازای هر کیلومتر: ۱.۷۵ دلار کانادا
 • تعرفه تاکسی به ازای هر یک ساعت به صورت در خدمت: ۳۹.۰۰ دلار کانادا
 • گازوئیل (۱ لیتر) : ۱.۰۸ دلار کانادا
 • هزینه ی قبوض (برق، سیستم گرمایش، سیستم سرمایش، آب ) برای یک آپارتمان ۸۲ متری : ۹۵.۰۴ دلار کانادا

هزینه پوشاک:

 • شلوار جین مارک: ۵۸.۰۰ دلار کانادا
 • یک لباس تابستانی مارک : ۴۴.۰۹ دلار کانادا
 • یک جفت کتونی ورزشی با کیفیت متوسط: ۱۰۸.۳۳ دلار کانادا
 • یک جفت کفش مردانه چرمی : ۱۳۰.۵۰ دلار کانادا

اجاره بهای منزل:

 • اجاره بهای آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر : ۶۰۰.۰۰ دلار کانادا
 • اجاره بهای آپارتمان (1 اتاق خواب) در حاشیه شهر: ۵۰۰.۰۰ دلار کانادا

حقوق ماهانه:

میانگین حقوق ماهانه بدون در نظر گرفتن مالیات: ۲۴۹۱.۲۰ دلار کانادا