رشته فیزیوتراپی در کانادا

رشته فیزیواراپی در کانادا

فیزیوتراپی در کانادا را به عنوان یک روش درمانی تعریف می کنند که بر علم حرکت متمرکز است و به افراد کمک می کند تا با استفاده از حرکات و ورزش های خاصی، به موضوعات اساسی جسمی، قدرت، عملکرد، حرکت و به طور کلی به سلامت جسم خود برسند.

متخصصان مراقبت های بهداشتی که خدمات فیزیوتراپی را ارائه می دهد، فیزیوتراپیست نامیده می شوند. تحصیلات آن ها معمولا حداقل فوق لیسانس است و در تعیین دقیق دلایل آسیب و درمان مشکلات و بیماری های بدن مهارت دارند. فیزیوتراپی یک حرفه کاملا شناخته شده در کانادا است.

انجمن فیزیوتراپی کانادا خاطر نشان می کند که فیزیوتراپیست ها:

 • استانداردهای فیزیوتراپی را در سطح ملی رعایت می کنند.
 • امتحانات مربوط به فیزیوتراپی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

اطلاعات کلی رشته فیزیوتراپی در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش فیزیوتراپی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

وظایف کلی فیزیوتراپیست ها در کانادا

 • جلوگیری از آسیب و ناتوانی های مختلف در بدن
 • مدیریت شرایط حاد و مزمن
 • بهبود و حفظ عملکرد بدنی خوب
 • بازسازی اثرات بیماری یا ناتوانی بدن
 • آموزش به بیماران به منظور جلوگیری از بروز آسیب مجدد

رشته فیزیوتراپی مخصوص افرادی است که علاقه مند به حوزه های پزشکی و پیراپزشکی هستند و از کمک کردن به دیگران لذت می برند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته فیزیوتراپی و اپلای فیزیوتراپی هم اکنون با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید و یا فرم ارزیابی ما را تکمیل کنید تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد.

دروس رشته فیزیوتراپی در کانادا

 • تشریح اعصاب
 • بافت شناسی
 • آسیب شناسی
 • توانبخشی و فیزیوتراپی
 • ماساژ اندام ها
 • رادیولوژی
 • بیماری های مغز و اعصاب
 • ژنتیک

مزایای رشته فیزیوتراپی در کانادا

برگزاری دوره های عملی در حین تحصیل

آموزش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های کانادا بیشتر شامل کلاس های عملی است. بر خلاف بسیاری دیگر از کشورها که بیشتر روی جنبه تئوری این رشته تمرکز دارند، کشور کانادا اهمیت زیادی به یادگیری دروس به صورت عملی می دهد.

دانشکده های فیزیوتراپی در کانادا سمینارها و سخنرانی های مختلفی را در طول تحصیل و یا حتی بعد از تحصیلات برای افراد برگزار می کنند و هر ساله پیشرفته ترین روش های نوین روز دنیا در خصوص فیزیوتراپی را به این متخصصان انتقال می دهند.

تجربیات کاری در دنیای واقعی

از آن جایی که فیزیوتراپی یک حرفه عملی به شمار می رود، دانشکده های فیزیوتراپی در کانادا دوره های عملی را در مکان های بالینی برگزار می کنند. برگزاری کلاس های عملی فیزیوتراپی معمولا در بیمارستان ها و کلینیک های درمانی و تحت نظارت اساتید دانشگاهی صورت می گیرد. این امر باعث می شود تا افراد، آموخته های خود را در عمل به کار بگیرند و بتوانند از آن ها استفاده کنند.

کمک به مردم

جمعیت افراد مسن کانادا روز به روز بیشتر می شود و این امر موجب شده است تا نیاز به وجود فیزیوتراپیست ها بیش از پیش حس شود. به همین علت حرفه فیزیوتراپی به شدت می تواند در درمان و سلامت افراد تاثیرگذار باشد.

فراهم بودن فرصت های تحصیلی

با توجه به اهمیت فراوان کشور کانادا به حوزه های پزشکی و پیراپزشکی، دانشگاه های کانادا فرصت های یادگیری زیادی را برای دانشجویان علاقه مند به این رشته فراهم کرده اند. به گونه ای که هر سال ظرفیت پذیرش دانشجویان رشته فیزیوتراپی را افزایش داده تا احتمال قبولی افراد بیشتری در این رشته میسر باشد.

فراهم بودن فرصت های شغلی زیاد

فیزیوتراپی در کانادا حوزه ها و مشاغل متعددی برای کار دارد. به عنوان مثال یکی از پردرآمد ترین حوزه های فیزیوتراپی، کار با تیم های ورزشی است. بسیاری از تیم های ورزشی در کانادا به فیزیوتراپیست ها نیاز دارند.

آموزش با کیفیت

از اصلی ترین دلایلی که علاقه مندان به تحصیل در رشته فیزیوتراپی، کشور کانادا را انتخاب می کنند، کیفیت تحصیلی در دانشگاه های کانادا است. این امر موجب شده است تا هر ساله بسیاری از دانشکده های فیزیوتراپی در کانادا در میان برترین دانشگاه های جهان قرار بگیرند.

تحصیلات مقرون به صرفه

تحصیلات مقرون به صرفه و شهریه پایین دانشگاه ها یکی دیگر از مزایای تحصیل در دانشکده های فیزیوتراپی در کانادا است که این شهریه ها بسته به شرایط خاصی مانند استفاده از بورسیه های تحصیلی می تواند کمتر هم شود. علاوه بر پایین بودن شهریه های دانشگاه، هزینه زندگی در کانادا نیز بسیار کمتر از کشورهای دیگر است.

کار در هنگام تحصیل

دانشجویان فیزیوتراپی در کانادا می توانند در بیمارستان ها و مراکز درمانی مختلف فیزیوتراپی کار کنند تا علاوه بر اینکه رزومه کاری برای خود ایجاد می کنند، بخشی از هزینه های شهریه و هزینه های زندگی در طول دوران تحصیل خود را تامین کنند.

امنیت بالای زندگی در کانادا

کشور کانادا در سال ۲۰۱۶ به عنوان هشتمین کشور با امنیت بالا شناخته شد به گونه ای که میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است و دانشجویان بین المللی با اطمینان می توانند در کانادا درس بخوانند و کار کنند. برای آشنایی با امن ترین شهرهای کانادا، بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

فراهم بودن شرایط کار پس از تحصیل

طبق قوانین موجود در کشورها، دانشجویان بین المللی موظف اند تا پس از اتمام تحصیلات خود به کشورشان بازگردند اما قوانین کانادا به گونه ای است که امکان اخذ اقامت دائم و کار در این کشور را نیز برای متقاضیان فراهم کرده است.

از آن جایی که نیاز کشور کانادا به متخصصان حوزه بهداشت و درمان زیاد است، فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی طبق داشتن شرایط خاصی می توانند در مراکز درمانی این کشور مشغول به کار شوند.

ثبات اقتصادی

کشور کانادا یکی از با ثبات ترین اقتصادهای جهان را به خود اختصاص داده است به گونه ای که نرخ تورم تقریبا در چندین سال گذشته ثابت مانده است. این امر بدان معنا است که فیزیوتراپیست ها همیشه می توانند بودجه و درآمد خود را تخمین بزنند و یا حتی بخشی از درآمدشان را پس انداز کنند.

دیگر مزایای تحصیل رشته فیزیوتراپی در کشور کانادا

 • استفاده از امکانات رفاهی و آموزشی دانشگاه ها
 • اجازه کار دانشجویی در کانادا
 • امکان پیدا کردن شغل کمتر از ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی
 • امکان داشتن همراه در طول تحصیل
 • امکان اخذ اقامت دائم
 • چند فرهنگی بودن کانادا و احترام به همه جوامع
 • فراهم بودن فرصت های تحقیقاتی و چاپ مقالات در حوزه فیزیوتراپی به منظور پر کردن رزومه کاری
 • دو زبانه بودن کشور کانادا

بهترین شهر کانادا برای فیزیوتراپی

شهرهای ونکوور و تورنتو در کانادا از محبوب ترین شهرهای کانادا برای کار به عنوان فیزیوتراپیست هستند؛ چرا که این شهرها علاوه بر اینکه فیزیوتراپیست ها درآمد بالایی دارند، امکانات درمانی و تجهیزات زیادی نیز در مراکز درمانی مختلف برای آن ها وجود دارد که فیزیوتراپیست ها می توانند برای درمان بیماران از آن ها استفاده کنند.

شرایط تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا

بررسی شرایط تحصیلی دانشکده های فیزیوتراپی در کانادا

دانشگاه های فیزیوتراپی در کانادا هر کدام الزامات ثبت نامی خاصی دارند که پیش از اپلای کانادا باید آن ها را بررسی کنید. ممکن است حداقل نمره زبان مورد نیاز برای دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، بیشتر از نمره کسب شده شما باشد و یا اینکه دانشگاه مورد نظرتان آموزش را به زبان فرانسوی انجام دهد در حالی که شما مدرک زبان انگلیسی دارید.

مدرک زبان معتبر برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا

برای تحصیل در دانشکده های فیزیوتراپی در کانادا، داشتن مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا الزامی است. این مدرک می تواند بسته به دانشگاهتان انگلیسی یا فرانسوی باشد. برخی از دانشگاه ها شرایط پذیرش کاندیشنال را نیز برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند به این معنا که افرادی که مدرک زبان ندارند می توانند پیش از شروع کلاس های درس در کانادا دوره های زبان را بگذرانند.

همچنین بخوانید: نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا

تهیه مدارک و الزامات مورد نیاز برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا

رشته فیزیوتراپی به عنوان یکی از اصلی ترین زیر شاخه های پزشکی، نیازمند به داشتن الزاماتی همچون بالا بودن نمرات زیست شناسی، فیزیک و شیمی است به همین علت افراد علاقه مند به تحصیل در این رشته از دوران دبیرستان باید نمرات خود را تقویت کنند.

دیگر مدارک مورد نیاز در رشته فیزیوتراپی عبارت اند از:

تمکن مالی ویزای کانادا

متقاضیان تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا از روش های زیر می توانند تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی را اثبات کنند.

 • گردش حساب ۴ ماه اخیر
 • اثبات اینکه شما توانایی پرداخت شهریه دانشگاه خود را دارید.
 • ارائه مدارکی که اثبات کند شما یک حساب در یک بانک کانادایی دارید و از طریق آن انتقال وجه انجام می دهید.

بیشتر بخوانید: تمکن مالی ویزای کانادا

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا مجوزی است که به شما اجازه می دهد به صورت موقت تا پایان دوره تحصیلی خود در کانادا بمانید. شما با داشتن ویزای دانشجویی می توانید برای خانواده و همسر خود ویزای همراه کانادا بگیرید تا آن ها هم در طول دوره تحصیلی شما در کانادا زندگی کنند.

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

بورسیه تحصیلی رشته فیزیوتراپی در کانادا

دانشگاه‌ ها و مراکز آموزشی کانادا برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی بورسیه تحصیلی کانادا تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند.

لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه، شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

   برای دانشجویان استعداد درخشان و معدل بالا

 • بورسیه‌ های ورودی

  برای دانشجویان جدید الورود و سال اولی

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

   برای دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات علمی می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

  برای دانشجویانی که به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های کارآموزی

  برای دانشجویانی که مشتاق به انجام کار پاره وقت در کنار تحصیل هستند

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه دانشجویی در کانادا، وام‌ دانشجویی کانادا را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه های کانادا دریافت کنند.

بورسیه هایی که شما واجدالشرایط آن هستید!

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در مورد بورسیه های تحصیلی با توجه به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا می توانید به سایت های زیر مراجعه فرمایید.

findaphd.com

انواع پوزیشن های PHD و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

findamasters.com

انواع پوزیشن های مقطع کارشناسی ارشد و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

www.scholarships.com

با بورسیه های به روز در دانشگاه های سراسر جهان آشنا شوید.

 scholarshipportal

اسکالرشیپ، گرانت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را از این سایت بیابید.

scholarship-positions

این وب سایت برای دانشجویان بین المللی در راستای اپلای و یافتن کمک هزینه های تحصیلی طراحی شده است.

scholarshipscanada.com

با بورسیه های موجود در کشور کانادا آشنا شوید.

scholarships.universitystudy.ca

با انواع بورسیه های موجود در دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

idp.com

با ذکر نام دانشگاه و رشته تحصیلی خود از بورسیه ها و خدمات دانشجویی دانشگاه های کانادا مطلع شوید.

opportunitydesk

با 5000 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا آشنا شوید.

wemakescholars.com

از بیش از 155 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در کشور کانادا مطلع شوید.

scholars4dev

فهرستی به روز از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را بیابید.

درآمد و حقوق فیزیوتراپی در کانادا

جدول درآمد و حقوق فیزیوتراپی به تفکیک منطقه در کانادا

منطقهحداقل حقوق
در ساعت
متوسط حقوق
در ساعت
حداکثر حقوق
در ساعت
کلگری، آلبرتا۴۲.۶۱ دلار۴۷.۰۰ دلار۵۱.۶۴ دلار
ادمونتون، آلبرتا۳۹.۲۵ دلار۴۵.۹۸ دلار۵۱.۴۵ دلار
ونکوور، بریتیش کلمبیا۲۸.۰۰ دلار۳۹.۷۰ دلار۴۹.۲۸ دلار
وینیپگ – مانیتوبا۲۳.۰۸ دلار۳۶.۰۰ دلار۴۰.۰۰ دلار
فردریکتون، اروموکتون، نیوبرانزیوک۳۵.۰۰ دلار۳۶.۰۰ دلار۳۷.۰۰ دلار
هالیفاکس، نوا اسکوشیا۱۷.۸۴ دلار۳۶.۰۰ دلار۳۷.۰۰ دلار
تورنتو، انتاریو۲۰.۰۰ دلار۴۰.۵۱ دلار۴۸.۰۸ دلار
وینزور، انتاریو۲۷.۰۰ دلار۴۰.۰۰ دلار۴۵.۱۸ دلار
واترلو، انتاریو۲۷.۰۰ دلار۴۰.۰۰ دلار۴۵.۱۸ دلار
پرنس ادوارد آیلند۲۱.۱۱ دلار۳۷.۷۷ دلار۴۱.۳۵ دلار
مونترال، کبک۲۵.۰۰ دلار۳۵.۰۰ دلار۴۶.۰۰ دلار
ساسکاچوان۳۸.۵۴ دلار۴۲.۹۵ دلار۴۷.۱۶ دلار

درباره درآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

اقامت و کار پس از تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا

برای اینکه بتوانید به عنوان یک فیزیوتراپیست در کانادا کار کنید، باید مجوز استانی داشته باشید.

اطلاعات کلی مربوط به عناوین شغلی موجود در استان های کانادا

استانعنوان شغلیسازمان اخذ مجوز
آلبرتامتخصص طب فیزیکی / فیزیوتراپیستکالج فیزیوتراپیست های آلبرتا
بریتیش کلمبیافیزیوتراپیستکالج درمانگران فیزیکی بریتیش کلمبیا
منیتوبافیزیوتراپیستکالج فیزیوتراپیست های مانیتوبا، واحد گواهینامه حرفه ای و سوابق دانشجویی، دولت مانیتوبا
نیوبرانزویکفیزیوتراپیستکالج فیزیوتراپیست های نیوبرانزویک
نیوفاندلند و لابرادورمتخصص طب فیزیکیکالج فیزیوتراپی نیوفاندلند و لابرادور
نوا اسکوشیافیزیوتراپیستکالج فیزیوتراپی نوا اسکوشیا
انتاریومتخصص طب فیزیکیکالج فیزیوتراپیست های انتاریو
پرنس ادوارد آیلندفیزیوتراپیستکالج فیزیوتراپی جزیره پرنس ادوارد
کبکدرمانگر توانبخشی جسمیکالج فیزیوتراپی کبک
ساسکاچوانفیزیوتراپیستکالج فیزیوتراپی ساسکاچوان

تخصص های رشته فیزیوتراپی در کانادا

فیزیوتراپیست ها به طور کلی در درمان موارد زیر نقش اساسی دارند:

ارتوپدی

 کمک به بیماران در پیشگیری یا مدیریت بیماری های حاد یا مزمن ارتوپدی مانند آرتروز و قطع عضو.

اسکلتی عضلانی

پیشگیری و یا درمان بیمارانی که دچار بیماری های اسکلتی مانند گردن درد و کمردرد هستند.

عصب شناسی و نورولوژي

 ارتقاء‌ کیفیت زندگی در بیمارانی که به دلیل ضربه مغزی یا نخاعی آسیب دیده اند یا از بیماری های عصبی رنج می برند.

نگرانی های بهداشتی زنان

رسیدگی به مسائل بهداشتی زنان مربوط به باردرای، زایمان، مراقبت های پس از زایمان، شیردهی و… .

درد

کنترل یا جلوگیری از درد و تأثیر آن بر عملکرد در بیماران.

بی اختیاری

جلوگیری از بی اختیاری و اختلال عملکرد کف لگن

قلب و عروق

مراقبت و درمان و توانبخشی افرادی که از بیماری ها و صدماتی که برقلب و ریه ها وارد شده رنج می برند. مانند آسم. این درمانگران در درمان و کنترل خستگی، درد، گرفتگی عضلات و مفاصل نقش دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

هزینه های اضافی رشته فیزیوتراپی در کانادا

محل زندگی و اقامت

 یکی از اصلی ترین هزینه های قابل پرداختی برای دانشجویان بین المللی، هزینه های موجود برای مسکن و محل اقامت است. نوع اقامتگاه، آپارتمان، منزل و یا خوابگاهی که فرد برای زندگی انتخاب می کند تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها دارد. بسیاری از خوابگاه های دانشجویی هزینه کمتری در مقایسه با آپارتمان های شهری دارند.

هزینه های حمل و نقل

بسته به اینکه چه مقدار مسافتی را طی خواهید کرد، هزینه های حمل و نقل نیز با یکدیگر متفاوت است. اگر خوابگاه در خود پردیس دانشگاه باشد، هزینه های شما به شدت کاهش می یابد. نوع حمل و نقل نیز در این هزینه ها موثر هستند. استفاده از تاکسی، مترو، اتوبوس و یا دوچرخه در این هزینه ها تاثیرگذار است.

هزینه های درمانی

هزینه های ویزیت دکتر و بیمارستان در صورت بروز مشکل یکی دیگر از اصلی ترین هزینه های پرداختی دانشجویان است. اگر دانشجویان بیمه باشند این هزینه ها کاهش می یابند.

هزینه های اضافی مورد نیاز برای فیزیوتراپی

دانشجویان فیزیوتراپی ممکن است بسته به مقطع و یا برنامه ای که انتخاب می کنند هزینه هایی مانند شرکت در آزمایشگاه ها و یا کلاس های خصوصی را پرداخت کنند.

هزینه های متفرقه و هزینه های زندگی

هزینه های دانشجویی شامل شهریه و هزینه های متفرقه است. این هزینه ها ممکن است شامل هزینه کتاب های درسی، تلفن های همراه، حمل و نقل عمومی، سرگرمی، اینترنت و لباس باشد.

بیشتر بخوانید: زندگی دانشجویی در کانادا ، هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته فیزیوتراپی در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی در رشته فیزیوتراپی در کانادا

 • داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با حداقل نمره مورد نیاز
 • داشتن ۲ تا ۳ توصیه نامه
 • حداقل معدل ۱۴ دبیرستان
 • ارسال ریز نمرات دیپلم
 • کپی از کلیه مدارک دوره تحصیلی قبلی
 • داشتن روزمه قوی
 • انگیزه نامه

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در رشته فیزیوتراپی در کانادا

 • ذکر مقالاتی که در دوره قبلی چاپ کرده اید
 • مدرک زبان با حداقل نمره
 • به اتمام رساندن مقطع کارشناسی در رشته فیزیوتراپی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه
 • ذکر دستاوردهای علمی یا سمینارها و کنفرانس هایی که شرکت کرده اید

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع دکترا در رشته فیزیوتراپی در کانادا

 • ارسال پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • ارسال مقالات چاپ شده
 • داشتن مدرک زبان با حداقل نمره مورد نیاز
 • کپی از تمام مدارک تحصیلی مقطع قبلی

تحصیل فیزیوتراپی در مقاطع تحصیلی مختلف در کانادا

ادامه تحصیلات رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی در کانادا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی در کشور کانادا شامل کلیه اقدامات توانبخشی لازم در خصوص بازپروری اندام تحلیل رفته یا آسیب دیده است به گونه ای که فرد در مدت زمان کوتاهی بتواند دوباره به استقلال قبلی زندگی بازگشته و از عهده کارهای خود بدون نیاز به کمک دیگران بربیاید.

آموزش رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی در مدت ۳ تا ۴ سال صورت می گیرد و فرد با استفاده از مهارت های تئوری و بالینی برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر آماده می شود. فارغ التحصیلان یا تحصیلات خود را در یکی از گرایش های تخصصی فیزیوتراپی ادامه می دهند و یا اینکه در حوزه ها و مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان ها یا مراکز توانبخشی مشغول به کار می شوند.

ادامه تحصیلات رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا تقریبا ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان می توانند از بین گزینه های زیر یکی را برای تحصیل انتخاب کنند. نمره مدرک لیسانس برای دانشگاه هایی که تنها سوابق تحصیلی را بررسی می کنند بسیار اهمیت دارد.

 • کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی
 • کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی
 • کارشناسی ارشد ارگونومی
 • کارشناسی ارشد سلامت سالمندی

ادامه تحصیلات رشته فیزیوتراپی در مقطع دکترا در کانادا

چاپ حداقل ۲ مقاله در حوزه فیزیوتراپی برای پذیرش در مقطع دکترای فیزیوتراپی در کانادا الزامی است. متقاضیان باید در یک آزمون ورودی برای پذیرش در دانشگاه شرکت کنند. تحصیل در مقطع دکترای فیزیوتراپی بیشتر پژوهش محور است و افراد در سخنرانی ها، سمینارها و دوره های آموزشی مختلف شرکت می کنند.

گرایش های تحصیل در مقطع دکترای فیزیوتراپی در کانادا

 • دکترای فیزیولوژي
 • دکترای مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی
 • دکترای علوم تغذیه
 • دکترای ارگونومی
 • دکترای مهندسی بافت
 • دکترای سیاست گذاری سلامت
 • دکترای پزشکی مولکولی
 • دکترای رباتیک پزشکی
 • دکترای سالمند شناسی
 • دکترای علوم اعصاب
 • دکترای فیزیولوژي تشریحی
 • دکترای مهندسی پزشکی

همچنین بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا ، کارشناسی ارشد در کانادا ، تحصیل دکتری در کانادا

شهریه رشته فیزیوتراپی در کانادا

مهمترین تکنینک های مورد استفاده در فیزیوتراپی در کانادا

فیزیوتراپیست ها در کانادا بسته به نوع آسیب فرد بیمار، از تکنیک های مختلفی برای درمان بیماران استفاده می کنند. رایج ترین این تکنیک ها عبارت اند از:

تکنیک های دستی

حرکت مفاصل و بافت های بدن به نرم شدن آن ها و در نتیجه گردش خون کمک بسیاری می کند. این تکنیک یکی از رایج ترین روش های مورد استفاده در فیزیوتراپی است که به باز شدن گرفتگی های عضلانی بدن کمک می کند.

طب سوزنی

سوزن ها سیستم عصبی را تحریک می کنند و برای کاهش درد، آزاد سازی عضلات، تقویت سیستم ایمنی بدن و تنظیم عملکردهای مختلف بدن کار می کنند.

ورزش

آموزش الگوهای حرکتی مناسب به بیماران این امکان را می دهد تا خود را درمان کنند.

کار با دستگاه

استفاده از وسایل و تجهیزات کمکی نیز یکی از تکنیک های مورد استفاده در فیزیوتراپی است.

آینده شغلی رشته فیزیوتراپی در کانادا

با توجه به اینکه حرفه های پزشکی و پیراپزشکی در کانادا به شدت مورد توجه دولت کانادا قرار گرفته است، فیزیوتراپیست ها از امکانات کاری بسیار خوبی برخوردار هستند و پیش بینی می شود این متخصصان تا چندین سال آینده درآمد بیشتری نسبت به الان داشته باشند.

بیشتر بخوانید: بازار کار فیزیوتراپی در کانادا

دانشگاه های برتر رشته فیزیوتراپی در کانادا

لیست دانشگاه های برتر فیزیوتراپی کانادا

دانشگاه نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک که در سال ۱۷۸۵ تاسیس شد، ادعا می کند که بهترین دانشگاه کانادا برای آموزش رشته فیزیوتراپی است. این دانشگاه دارای پردیس های مختلفی است که در فردریکتون و سنت جان قرار دارند. دانشگاه نیوبرانزویک به عنوان قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان در کانادا شناخته می شود.

دانشگاه نیوبرانزویک یک دانشگاه مبتنی بر تحقیق است و هر ساله مقالات بی شماری در حوزه های مختلف فیزیوتراپی از این دانشگاه به چاپ می رسند.

دانشگاه منیتوبا

دانشگاه مانیتوبا اولین دانشگاه تاسیس شده در غرب کانادا است که در سال ۱۸۷۷ شروع به فعالیت کرد. دانشگاه مانیتوبا طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی مانند کارشناسی ارشد فیزیوتراپی (M.P.T) را ارائه می دهد که یک مدرک کاملا معتبر برای شروع فعالیت به عنوان یک فیزیوتراپیست است.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک که در سال ۱۹۵۹ تاسیس شده است یک موسسه تحقیقاتی مشهور است که در تورنتو، انتاریو واقع شده است. رشته فیزیوتراپی در این دانشگاه یکی از محبوب ترین گرایش های پیراپزشکی است که هر ساله افراد زیادی برای پذیرش در این دانشگاه با یکدیگر رقابت می کنند.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو با ارائه بهترین دوره های فیزیوتراپی در کانادا، مدرک دستیاری پزشک (BScPA) را ارائه می دهد که از طریق گروه خانواده و جامعه پزشکی (DFCM)، دانشگاه تورنتو در دسترس است. این برنامه برای دانشجویان دوره های کارشناسی تمام وقت و همچنین دانشجویان ورودی دوم آزاد است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی دیگر از موسسات برجسته در زمینه برنامه های فیزیکی درمانی در کانادا است. بریتیش کلمبیا یکی از مجهزترین آزمایشگاه ها را به خود اختصاص داده است و به عنوان یکی از بهترین دانشکده های فیزیوتراپی در کانادا، مجموعه ای از گواهینامه ها، چهار برنامه تحصیلی و یک برنامه آمادگی آزمون فیزیوتراپیست با تحصیلات بین المللی را پوشش می دهد.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یکی از بهترین دانشکده های فیزیوتراپی در کانادا است که دوره های علوم پایه بهداشتی و دوره های کارشناسی مربوط به فیزیوتراپی را نیز آموزش می دهد. برنامه فیزیوتراپی در مک گیل آموزش های توانبخشی جامعه، کار گروهی و حرفه ای بودن در تخصص را اساس آموزش خود قرار داده است.

دانشگاه مک مستر

از ویژگی های دانشگاه مک مستر در آموزش رشته فیزیوتراپی، گروه های کوچک در کلاس های درس و فراهم آوردن فرصت های آموزشی برای همه دانشجویان است. اساس آموزش در دانشگاه مک مستر، دانشجو محوری است و این امر باعث شده است تا افراد از همان ابتدا به صورت مستقل بار بیایند و برای حضور در جامعه آماده باشند.

دانشگاه آلبرتا

دانشجویان کارشناسی فیزیوتراپی دانشگاه آلبرتا همیشه بخش مهمی از دانشکده توانبخشی را تشکیل داده اند. برترین ویژگی دانشگاه آلبرتا در آموزش رشته فیزیوتراپی، به روز بودن اطلاعات افراد و یادگیری طبق پیشرفته ترین روش های روز دنیا است.

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا شهرتی جهانی در فیزیوتراپی دارد به گونه ای که رقابت بر سر پذیرش در این دانشگاه بسیار بالا است. از مهمترین ویژگی های دانشگاه اتاوا برای آموزش رشته فیزیوتراپی، همکاری بین دانشجویان و اساتید دانشگاهی است که این امر موجب چاپ مقالات متعدد در حوزه فیزیوتراپی شده است.

دانشگاه وسترن

دوره های فیزیوتراپی در دانشگاه وسترن همراه با تحقیقات تخصصی در حوزه فیزیوتراپی است که دانشجویان می توانند در حوزه های زیر تحقیق کنند:

 • توانبخشی قلبی – ریوی
 • توانبخشی افراد سالخورده
 • سلامت کودک
 • کنترل حرکتی و علوم اعصاب
 • فیزیولوژی و ورزش
 • توانبخشی اسکلتی عضلانی
 • روش های درمانی با استفاده از علم فیزیولوژی

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

نمره آیلتس مورد نیاز برای دانشگاه های کانادا در رشته فیزیوتراپی

دانشگاهحداقل نمره
کارشناسی
حداقل نمره
کارشناسی ارشد
دانشگاه تورنتو۶.۵۷.۰
دانشگاه بریتیش کلمبیا۶.۵۶.۵
دانشگاه مک گیل۶.۵۶.۵
دانشگاه مک مستر۶.۵۶.۵
دانشگاه آلبرتا۶.۵۶.۵

گرایش های رشته فیزیوتراپی در کانادا

ارتوپدی

ارتوپدی شامل توانبخشی در بیمارانی است که استخوان ها، عضلات، رباط ها، تاندون ها و یا مفاصل خود را جراحی کرده اند. فیزیوتراپیست های ارتوپدی، اختلالات و آسیب های اسکلتی عضلانی را تشخیص، مدیریت و درمان می کنند.

درمان گران ارتوپدی، در زمینه درمان مفاصل بعد از عمل، آسیب های ورزشی، آرتروز و قطع عضو آموزش دیده اند. یک فیزیوتراپیست ارتوپدی می تواند برای شرایط خاص شما که بر استخوان ها، عضلات یا مفاصل تأثیر می گذارد، تمرینات مناسب را تجویز کند.

فیزیوتراپی سالمندان

فیزیوتراپی سالمندان حوزه های مختلفی را در بخش های مختلفی مانند آرتزوز، پوکی استخوان، سرطان، آلزایمر، اختلالات تعادل و بی اختیاری را پوشش می دهد. فیزیوتراپیست های سالمندان ممکن است در مواردی همچون بازتوانی قلب یا فیزیوتراپی عصبی نقش داشته باشند.

فیزیوتراپیست های سالمندان برنامه های منحصر به فردی را برای کمک به بازیابی تحرک، کاهش درد و افزایش تناسب اندام ایجاد می کنند.

فیزیوتراپی عصبی

فیزیوتراپیست های عصبی با افرادی کار می کنند که اختلالات عصبی دارند و مشکلات رایج مربوط به مغز مانند فلج شدن، اختلالات بینایی، عدم تعادل و مشکلات راه رفتن را تجربه می کنند.

توانبخشی قلب و عروق و ریه

درمانگران فیزیکی توانبخشی قلب و عروق و ریه طیف گسترده ای از افراد مبتلا به اختلالات قلبی ریوی و همچنین کسانی را که تحت عمل جراحی قلب یا ریه قرار گرفته اند، درمان می کنند. اهداف اصلی این تخصص شامل افزایش استقامت بیمار و استقلال در عملکرد است.

فیزیوتراپی کودکان

تمرکز فیزیوتراپی کودکان، در تشخیص زود هنگام مشکلات سلامتی، درمان نوزادان، کودکان و نوجوانان با انواع آسیب ها، اختلالات و بیماری هایی که بر روی عضلات، استخوان ها و مفاصل تاثیر می گذارند، می باشد. تحصیل در رشته فیزیوتراپی کودکان به صورت تمام وقت شامل ۱ سال و پاره وقت به صورت ۲ سال است.

مدیریت زخم

مدیریت زخم یکی از گرایش های فیزیوتراپی است که به درمان نواحی آسیب دیده در پوست و لایه های زیرین و اطراف آن می پردازد. مدیریت زخم می تواند شامل ضد عفونی کردن زخم ها، پانسمان کردن زخم و برطرف ساختن آلودگی ها از روی سطح پوست باشد.

فیزیوتراپی در تناسب اندام و مراقبت های موضعی

افرادی که در این رشته از فیزیوتراپی تحصیل می کنند چاقی و لاغری افراد را مورد بررسی قرار می دهند و به حفظ تناسب اندام آن ها کمک می کنند. از دیگر موارد بسیار مهمی که در این رشته اهمیت دارد، درمان گوژپشتی افراد و کمک به بازگرداندن بدن به حالت قبل است.

فیزیوتراپی ورزشی

فیزیوتراپی ورزشی یکی از حوزه های فیزیوتراپی است که هر گونه آسیب های ورزشی وارد شده در بدن مانند رگ به رگ شدن و پارگی رباط را بررسی می کند. فیزیوتراپیست های ورزشی علاوه بر درمان آسیب های وارد شده به بدن، تمریناتی را برای جلوگیری از آسیب های ورزشی ارائه می دهند.

فیزیوتراپی در زنان و زایمان

فیزیوتراپی در زنان و زایمان نقش بسیار مهمی هم در دوران بارداری و هم پس از بارداری زنان دارند. رسیدن به وضعیت مطلوب و حالت قبلی بدن پس از زایمان، یکی از دغدغه های اصلی زنان است به همین علت این متخصصان به بهبود سلامت فرزند و مادر کمک می کنند.

تحصیل در این رشته معمولا ۲ سال به طول می انجامد و فارغ التحصیلان می توانند در باشگاه های ورزشی، تیم های ورزشی و یا به عنوان مربی بهداشت و درمان، مدیر باشگاه و استاد دانشگاه مشغول به کار شوند.

فیزیوتراپی عصبی یا نورولوژي

کلیه مشکلات مربوط به سکته مغزی، آسیب های نخاعی، آسیب های عصبی و مشکلات بعد از عمل جراحی در گرایش فیزیوتراپی عصبی بررسی می شوند. ضعف عضلانی، لرزش دست ها و یا عدم کنترل از دیگر نشانه های مشکلات به وجود آمده در سیستم عصبی بدن است که متخصص فیزیوتراپی نورولوژي به درمان آن ها می پردازد.

کد مشاغل رشته فیزیوتراپی در کانادا

کد شغلی برای رشته فیزیوتراپی در کانادا بر اساس طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا، 3142 انتخاب ‌شده است. ذکر این نکته ضروری است که مدیران فیزیوتراپی (به کد شغلی 0311 برای مدیران بخش سلامت رجوع شود) و تکنسین ‌های توان‌ بخشی فیزیکی (به کد 3237 برای سایر مشاغل تکنیکی در درمان و ارزیابی مراجعه شود) در این دسته شغلی جای نمی ‌گیرند.

ثبت نام فارغ التحصیلان فیزیوتراپی خارجی برای کار در کانادا

اتحادیه فیزیوتراپیست های کانادا (CAPR)، یک ارگان ملی در کانادا است که مسئولیت ارزیابی صلاحیت فیزیوتراپیست ها با تحصیلات بین المللی (IEPT) را دارد و آزمون ملی صلاحیت فیزیوتراپی (PCE) را برای فیزیوتراپیست های تحصیل کرده برگزار می کند.

 مسیر شغلی مورد نیاز برای کار به عنوان فیزیوتراپیست در کانادا

 1. درباره شرایط صدور مجوز استان یا ایالتی که می خواهید در آن کار کنید تحقیق کنید

  برای اینکه بتوانید در کانادا به عنوان فیزیوتراپیست کار کنید، باید مجوز داشته باشید. بیشتر استان ها یا مناطق دارای سازمانی هستند که حرفه فیزیوتراپی را در منطقه خود نظارت می کنند و همچنین به فیزیوتراپیست ها مجوز می دهند.
   هر ایالت قوانین خاص خودش را دارد که افراد با توجه به استانی که در آن قصد کار دارند باید این الزامات را انجام دهند. به عنوان مثال ممکن است استانی در کانادا از شما آزمون قوانین فیزیوتراپی را بگیرد تا دریابد که شما به اندازه کافی با قوانین و مقررات فیزوتراپی آشنا هستید یا خیر.
  الزامات دیگر ممکن است شامل ارائه لیستی از مراکزی که قبلا کار کرده اید یا نمرات دانشگاهی شما باشد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

 2. قبل از ترک کشور خود آماده باشید

  پس از اینکه به کشور کانادا سفر کنید باید در مورد کلیه اطلاعات مربوط به زندگی فیزیوتراپیست ها در کانادا تحقیق کنید و اگر می خواهید از نظر مالی هزینه های خود را به صورت تقریبی تخمین بزنید از این سایت استفاده کنید.
  سعی کنید قبل از سفر به کانادا کلیه مدارک و اطلاعاتی که نیاز دارید را تهیه کنید تا در کانادا بتوانید در وقت صرفه جویی نمایید.

 3. برای اعتبار سنجی اقدام کنید و اسناد را ارائه دهید

  اکنون که دانستید برای زندگی و کار به عنوان فیزیوتراپیست در کانادا چه کاری باید انجام دهید، وقت آن است که برای اعتبار سنجی اقدام کنید و تمام اسناد مورد نیاز را ارائه دهید. کامل نبودن اطلاعات شما می تواند منجر به تاخیر در روند مهاجرتی شما شود.

 4. نتایج ارزیابی اعتبار خود را دریافت کنید

  مدارک شما بررسی می شود و در صورتی که اطلاعات یا مدارک ناقصی در پرونده خود داشته باشید به شما اطلاع داده می شود تا آن ها زودتر رفع کنید. اگر همه شرایط را برآورد کنید نامه تائیدیه ای برای شما ارسال می شود که می توانید برای PCE اقدام کنید.
  بهتر است هر چه زودتر در آزمون زبان شرکت کنید. تا زمانی که شرط لازم زبان را برآورده نکنید نمی توانید برای PCE ثبت نام کنید.

 5. در آزمون صلاحیت فیزیوتراپی (PCE) شرکت کنید

  این آزمون از دو بخش کتبی و عملی تشکیل شده است و ۲ بار در سال برگزار می شود. شرکت در این آزمون ها و ثبت نام در آن ها نیاز به مهلت مشخصی دارد بنابراین پیش از موعد اتمام ثبت نام در آزمون شرکت کنید.

 6. چک کردن نتیجه آزمون و انجام مراحل مهاجرت در صورت قبولی

  توجه داشته باشید که خودتان باید پیگیر قبولی آزمون صلاحیت فیزیوتراپی باشید و کسی با شما تماس نمی گیرد. در صورتی که در آزمون قبول شدید به مراکز استانی ایالت مورد نظر خود اطلاع دهید و در مورد بقیه مراحل از آن ها سوال بپرسید.

شرح وظایف فیزیوتراپی در کانادا

 • ارزیابی شرایط جسمی بیماران
 • بررسی سابقه پزشکی فرد بیمار
 • استفاده از تمرینات کششی، تجهیزات و درمان عملی برای کنترل درد در بیماران و جلوگیری از افزایش درد
 • بررسی تکنیک های درمانی مورد نیاز برای فرد بیمار
 • ارجاع بیماران به پزشکان و متخصصان
 • در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم به بیمار و خانواده فرد بیمار در خصوص بهبودی در روند درمان
 • آموزش به بیماران در خصوص چگونگی پیشگیری از صدمات و زندگی سالم
 • ماساژ درمانی برای تسکین درد در عضلات و بافت های بدن
 • ارائه درمان با استفاده از تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی (به عنوان مثال لیزر درمانی، الکتروتراپی)
 • دادن تمریناتی به بیماران برای تقویت و افزایش توانایی های حرکتی آن ها

تحصیل رایگان رشته فیزیوتراپی در کانادا

شما با داشتن شرایط خاصی یا انجام الزامات لازم می توانید هزینه های تحصیلی خود در کشور کانادا را کاهش دهید.

در قسمت زیر به مهمترین مواردی که منجر به کاهش هزینه ها می شود اشاره می کنیم:

 • تحصیل در دانشگاه های مقرون به صرفه
 • کار در حین تحصیل
 • اخذ بورسیه های تحصیلی
 • کاهش هزینه های زندگی

کار حین تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا

دانشجویان فیزیوتراپی می توانند با داشتن Work Permit حداکثر هفته ای ۲۰ ساعت را خارج از دانشگاه در یکی از مراکز درمانی کار کنند و یا اینکه بدون داشتن Work Permit می توانند در پردیس دانشگاه کار کنند و بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند.

کار در حین تحصیل همچنین می تواند منجر به ساخت رزومه برای آینده شغلی شود.

مهارت های مورد نیاز برای کار به عنوان فیزیوتراپیست در کانادا

 • مهارت های ارتباطی خوب
 • داشتن مدرک دانشگاهی فیزیوتراپی
 • مهارت های مدیریتی
 • مهارت انجام کار گروهی
 • مهارت مدیریت زمان
 • توانایی ایجاد روحیه به بیماران

زمینه های کاری فیزیوتراپی در کانادا

 • درمان به صورت خصوصی در منزل
 • بیمارستان ها
 • مدارس
 • باشگاه های تناسب اندام
 • کلینیک های سرپایی

افراد می توانند در حوزه های زیر نیز مشغول به کار شوند:

 • فیزیوتراپی ارتوپدی – مقابله با مشکلات اسکلتی عضلانی
 • فیزیوتراپی قلبی – ریوی – درمان بیماران مبتلا به اختلالات قلبی و ریوی
 • فیزیوتراپی عصبی – ارائه توانبخشی عصبی برای بیمارانی که دچار سکته مغزی، بیماری آلزایمر یا ضایعه نخاعی شده اند.
 • فیزیوتراپی سالمندان – درمان بیماران مسن
 • فیزیوتراپی کودکان – ارائه درمان فردی و گروهی به کودکان
 • فیزیوتراپی ورزشی – کار با ورزشکاران

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

کدام دانشگاه های کانادا رشته فیزیوتراپی را ارائه می دهند؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه مانیتوبا
دانشگاه وسترن انتاریو
دانشگاه مک مستر
دانشگاه لاوال
دانشگاه دالهاوزی
دانشگاه مونترال
دانشگاه شربروک
دانشگاه تورنتو
دانشگاه اتاوا
دانشگاه ساسکاچوان

چه عواملی می تواند در کاهش هزینه های تحصیلی شما در رشته فیزیوتراپی موثر باشد؟

تحصیل در دانشگاه های مقرون به صرفه
کار در حین تحصیل
اخذ بورسیه های تحصیلی
کاهش هزینه های زندگی

بازار کار فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟

به دلیل وجود جمعیت پیر در کانادا در آینده ای نه چندان دور نیاز به حضور فیزیوتراپیست ها به خصوص فیزیوتراپیست های سالمندان بیش از پیش حس می شود. فیزیوتراپیست ها می توانند در مراکز مختلفی مشغول به کار شوند که برخی از آن ها عبارت اند از:
در منزل به صورت خصوصی
بیمارستان ها
مدارس
باشگاه ها
کلینیک های سرپایی
مراکز فیزیوتراپی

برای موفقیت در شغل فیزیوتراپی چه مهارت هایی لازم است؟

مهارت انجام کار گروهی
مهارت مدیریت زمان
توانایی ایجاد روحیه به بیماران
تجربه کاری به عنوان فیزیوتراپیست
مهارت های ارتباطی خوب
داشتن مدرک دانشگاهی فیزیوتراپی
مهارت های مدیریتی

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و کار در رشته فیزیوتراپی کدام اند؟

شهرهای ونکوور و تورنتو از محبوب ترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل در رشته فیزیوتراپی هستند.

گرایش های رشته فیزیوتراپی در کانادا کدام است؟

ارتوپدی
فیزیوتراپی سالمندان
فیزیوتراپی عصبی
توانبخشی قلب و عروق و ریه
فیزیوتراپی کودکان
مدیریت زخم
فیزیوتراپی در تناسب اندام و مراقبت های موضعی
فیزیوتراپی ورزشی
فیزیوتراپی در زنان و زایمان
فیزیوتراپی عصبی یا نورولوژي

کد مشاغل رشته فیزیوتراپی در کانادا چند است؟

کد شغلی برای رشته فیزیوتراپی در کانادا بر اساس طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا، 3142 می باشد.

چقدر طول می‌کشد تا یک فیزیوتراپ در کانادا شویم؟

در پاسخ به این پرسش که چقدر زمان می‌برد تا شما به یک فیزیوتراپ در کانادا تبدیل شوید، باید عرض کنیم که کسب مدرک کارشناسی در رشته فیزیوتراپی در کانادا در یک دوره تمام‌وقت به مدت سه سال یا چهار سال زمان نیاز دارد. بااین‌وجود، این مدرک شما را برای انجام طبابت به شکل حرفه‌ای در کانادا ضمانت نخواهد کرد. دوره‌های کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در کانادا نیز عموماً 2 ساله هستند که برای هر دانشگاه ممکن است کمی متفاوت باشد.

چطور می‌توانم در رشته فیزیوتراپی در کانادا مشغول به کار بشوم؟

برای اینکه به‌عنوان یک فیزیوتراپ در کانادا مشغول به کار شوید باید از یک کالج قانونی مدرک گرفته باشید. فیزیوتراپی به‌عنوان یکی از مشاغل تحت نظارت در کانادا محسوب می‌شود. این یعنی اینکه شما باید علاوه بر مدرک تحصیلی از طرف قانون نیز گواهی مربوطه را برای طبابت دریافت کنید.

چقدر باید هزینه کنم تا یک فیزیوتراپیست در کانادا بشوم؟

برای اینکه در رشته فیزیوتراپی در کانادا مشغول به کار شوید باید در زمان کنونی برای ثبت درخواست خود جهت ارزیابی در حدود 130 دلار کانادا بپردازید. برای آگاهی از جزئیات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

آیا فیزیوتراپ‌ها به‌عنوان یک پزشک در کانادا شناخته می‌شوند؟

در کانادا، فیزیوتراپ‌ها به‌عنوان فراهم آورندگان مراقبت‌های درمانی شناخته می‌شوند. در برخی از مناطق یک فیزیوتراپی است بخشی از کادر درمانی محسوب می‌شود که شامل پزشکان، پرستاران، فیزیوتراپ‌ها و سایر افراد کادر درمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید