دانشگاه مونکتون

Université de Moncton

 • سال تاسیس :1963
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی/عمومی
 • شعار :Surge illuminare Arise/Shine (شعار به انگلیسی)
 • تعداد دانشجویان :4907
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :4319
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :588
 • رنکینگ کانادا :55
 • رنکینگ بین المللی :1709
 • شهر :ادمونتون، مونکتون و شیپاگان
 • استان :نبوبرانزویک
 • تعداد پرسنل :822
 • کشور :کانادا
 • زبان :فرانسوی
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :October 1
 • مهلت ثبت نام ترم می :June 15
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :February 1
 • واحد پول :دلار کانادا
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه مونکتون کانادا

دانشگاه مونکتون که در ۱۹ ژوئن ۱۹۶۳ تاسیس شد، حاصل ادغام سه کالج Collège Saint-JosephCollège du Sacré-Cœur و Collège Saint-Louis است. دانشگاه مونکتون، در سال ۱۹۸۹ مقطع کارشناسی در آموزش بزرگسالان را به دانشگاه خود اضافه کرد. مونکتون دانشگاهی فرانسوی زبان است که در ادموندستون (Edmundston)، مونکتون (Moncton) و شیپاگان (Shippagan)، در استان نیوبرانزویک کانادا در خدمت جامعه آکادی آتلانتیک کانادا قرارگرفته است. این دانشگاه تنها دانشگاه فرانسوی زبان در نیوبرانزویک و همچنین بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در کانادا به شمار می‌رود. مونکتون یکی از تنها دو دانشگاه دریانوردی است. این دانشگاه سه پردیس دارد که پردیس اصلی آن در مونکتون واقع شده است.

مونکتون همواره در میان دانشگاه‌های کانادا رتبه بالایی را کسب کرده است. فرایند پذیرش در دانشگاه مونکتون دارای شرایط و مراحل متعددی است که مهم‌ترین آن عملکرد تحصیلی قبلی متقاضی است. لازم به ذکر است که در این دانشگاه حدودا با ۶۰ درصد از درخواست متقاضیان موافقت می‌شود و دانشجویان ‌می‌توانند در سه ترم تحصیلی دانشگاه مونکتون ثبت نام کنند. دانشگاه مونکتون که به اختصار به آن UN گفته می‌شود، فاندهای تحصیلی فراوان و متنوعی را نیز برای رفاه حال دانشجویان در نظر می‌گیرد و دانشگاه، طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را برای آموزش آنلاین ارائه می‌دهد. دانشگاه مونکتون حدود ۶ هزار دانشجو را در خود جای داده و ۹۹۹ استاد توسط دانشگاه استخدام شده‌اند. از آن‌جایی که دانشگاه شرکای بین المللی دارد، دانشجویان نیز می‌توانند در بسیاری از برنامه‌های تجاری شرکت کنند. از جمله مهم‌ترین بخش‌های دانشگاه مونکتون چند انجمن بسیار مهم از جمله انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا (AUCC)، انجمن دانشگاه‌های فرانسوی زبان (AUFC)، انجمن مدارس جنگلداری دانشگاهی کانادا (CBIE) و انجمن مطبوعاتی دانشگاهی کانادا (CUP) است. اکثر فعالیت‌های دانشگاهی در پردیس مونکتون صورت می‌گیرد و تعداد کمی از آن‌ها در دو پردیس دیگر یعنی برگزار می‌شود.

اهداف کلی دانشگاه مونکتون کانادا

دانشگاه مونکتون، نقش مهمی را در توسعه و سرزندگی آکادی‌های نیوبرازویک ایفا می‌کند و به زندگی آن‌ها رنگ و بوی تازه‌ای می‌بخشید. این دانشگاه، به طور غیر قابل انکار یک عامل کلیدی در ترویج سلامت و رونق فرهنگ مردم آکادی داشته است. دانشگاه مونکتون کانادا، حدودا ۲۰۰ رشته دانشگاهی را در سه پردیس خود ارائه می‌دهد. اقامتگاه‌های دانشجویی نیز با هدف کاهش هزینه‌های عبور و مرور و جلوگیری از اتلاف وقت، در پردیس‌ها واقع شده اند. به جز فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای پیشرفت دروس و برنامه‌های درسی دانشگاه، امکانات تفریحی نیز در این دانشگاه وجود دارد، از جمله: برگزاری نمایش‌های کمدی، اجرای موسیقی، بازی و دیگر فعالیت‌ها. همچنین وجود ورزشگاهی در این دانشگاه نشان دهنده اهمیت مسئولین به سلامت جسم دانشجویان است. این ورزشگاه، علاوه بر داشتن ورزش‌هایی همچون فوتبال و دو و میدانی، همواره میزبان رویداد های ملی و بین المللی مانند مسابقات جهانی، دو و میدانی، بازی‌های لیگ فوتبال کانادا و جام جهانی فوتبال زنان است. علاوه بر این ورزش‌ها، سالن تناسب اندام  و استخر نیز از دیگر امکانات این خوابگاه است.

کمپ ‌های دانشگاه مونکتون کانادا

دانشگاه مونکتون دارای سه پردیس به صورت زیر است:

 • پردیس مونکتون، در مونکتون (پردیس اصلی)
 • پردیس ادموندستون، در ادمونستون
 • پردیس شیپاگان در شیپاگان
نام پردیستوضیحات
پردیس مونکتونپردیس اصلی دانشگاه مونکتون، در شهر نیوبرانزویک واقع شده است که به طور مرتب برنامه ‌های تمام وقت و پاره وقت را ارائه می‌دهد. این آموزش‌ها هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری (آنلاین) در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد. رشته‌های این دانشگاه بیشتر شامل تجارت، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک، بهداشت، مهمانداری و گردشگری، فناوری اطلاعات و علوم اجتماعی است. امکانات این پردیس شامل سالن ورزشی، مرکز تناسب اندام، کتابخانه و امکانات رفاهی و سرگرمی است. از آن‌جایی که این پردیس واقع در مونکتون است، دانشجویان می‌توانند به پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکی روی یخ و نیز شنا بپردازند.
پردیس ادموندستونپردیس ادموندستون، بیشتر به خاطر کیفیت بالای تدریس در دانشکده‌ها شناخته شده است. این پردیس با ظرفیت نزدیک به ۴۰۰ دانشجو به ارائه برنامه‌های متنوعی می‌پردازد. کلاس‌های درس معمولا با تعداد دانشجویان کم برگزار می‌شود و امکانات رفاهی مختلفی در محیط دانشگاه نیز برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. پردیس ادموندستون، بسیاری از برنامه‌های علوم و هنر را به صورت زیر ارائه می‌دهد: مدرک کارشناسی مدیریت جنگل، کارشناسی ارشد علوم جنگل، مدرک کارشناسی علوم پرستاری، رشته کارشناسی علوم آزمایشگاهی کاربردی پزشکی
پردیس شیپاگاناز آن‌جایی که این پردیس مشرف به اقیانوس است، فضای سبز این دانشگاه بسیار زیبا و دلنشین است و این امر موجب پر طرفدار بودن پردیس شیپاگان شده است. همواره سعی دانشگاه بر این بوده تا امکانات لازم برای ادامه تحصیل دانشجویان را فراهم کند از جمله ساخت آزمایشگاه‌های مدرن، اتاق‌های ویدئو کنفرانسی، اتاق‌های کامپیوتر و … . این پردیس امکانات ورزشی از جمله باشگاه تناسب اندام و استخر نیز دارد. برنامه‌های این پردیس عبارت اند از: لیسانس مدیریت اطلاعات، کارشناسی علوم پرستاری، گواهی مدیریت بازرگانی، گواهی مقدماتی علوم بهداشتی

دانشکده‌ های دانشگاه مونکتون کانادا

پردیس اصلی دانشگاه مونکتون دارای هشت دانشکده به صورت زیر است:

دانشکده هنر و علوم اجتماعیدانشکده آموزشدانشکده مهندسی (شامل مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک)دانشکده تحصیلات تکمیلی
دانشکده علوم بهداشتی و خدمات اجتماعیدانشکده علومدانشکده حقوقدانشکده مدیریت
دانشکده حقوق دانشکده مونکتون

دانشکده حقوقِ دانشگاه مونکتون یکی از تنها دو دانشکده حقوق فرانسوی زبان در جهان است. (دانشگاه دیگری که به زبان فرانسوی حقوق را تدریس می‌کند دانشگاه اتاوا است)

دانشکده علوم بهداشتی و خدمات اجتماعی مونکتون:

این دانشکده با تلاش، آموزش و تمرین، رژیم غذایی را دانشجویان آماده می‌کند تا بتوانند بعد از فارغ التحصیلی در زمینه کارشناس رژیم خدمت رسانی کنند.

دانشکده علوم دانشگاه مونکتون:

در این دانشکده رشته‌هایی مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی، بیوشیمی، زیست شناسی، و همچنین علوم کامپیوتر تدریس می‌شود.

دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه مونکتون

طبق گزارش‌های به دست آمده از سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰، تعداد کل درخواست اخذ پذیرش متقاضیان ۸۹۲۲ نفر بوده و تعداد کل ثبت نام شده‌ها ۴۹۰۷ نفر برآورد شده است. قبولی‌های دانشگاه مونکتون حدود ۵۵درصد است که از این تعداد، ۳۸درصد از آن‌ها دانشجویان آقا و ۶۲درصد دانشجویان خانم بوده اند.

 • تعداد کل دانشجویان: ۴۹۰۷
 • تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی: ۴۳۱۹
 • تعداد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی: ۵۸۸

مشاهیر و فارغ‌ التحصیلان دانشگاه مونکتون

نامسمت یا موقعیت شغلی و توضیحات
Michel Bastarache  متولد ۱۰ ژوئن ۱۹۴۷، وکیل و بازرگان کانادایی و کارمند بازنشسته دیوان عالی عدالت کانادا. او در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۷۱ به عنوان مترجم حقوقی استان نیوبرانزویک مشغول به کار بود. در سال ۱۹۷۸، به عنوان استاد حقوق به دانشگاه مونکتون پیوست و از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۳ رئیس دانشکده حقوق بوده است. از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۴ مدیر کل زبان‌های رسمی در وزارت امور خارجه کانادا بود و همچنین از سال ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۷ رئیس کاردانی بخش حقوق دانشگاه اتاوا شد.
Hubert Marcoux  متولد ۱۲ فوریه ۱۹۴۱، ملوان، نویسنده و سفرنامه نویس کانادایی که به مدت ۱۸ سال به صورت انفرادی در سراسر جهان سفر کرد. او پس از سفر ۱۸ ساله اش برای زندگی با خواهرش در Bedford به نوا اسکوشیا بازگشت و از آن‌جایی که قایق و در طول سفر خراب شده بود و پولی برای تعمیر آن نداشت، شروع به نوشتن اولین رمان خود در مورد تجربیات و خاطراتش در طول این سفر۱۸ ساله کرد. بعد از چاپ کتابش، به سخنرانی در کنفرانس‌ها و نوشتن برای مجلات تجاری مشغول شد.
Joël Bourgeois  متولد ۲۵ آوریل ۱۹۷۱، دارنده مدال طلای مسابقات دو در بازی‌های Pan American در سال ۱۹۹۹. او در مسابقات دو میدانی ۳۰۰۰ متری مردان در تابستان ۱۹۹۵ مدال نقره کانادا و در همین رویداد در سال ۱۹۹۹ مدال برنز را به دست آورد. وی از سال ۲۰۱۰ تاکنون به همراه خانواده اش در کبک زندگی می‌کند.
Herménégilde Chiasson  متولد ۷ آوریل ۱۹۴۶، استاد، شاعر، هنرمند و نمایشنامه نویس، و ستوان سابق فرماندار نیوبرانزویک. وی علاوه بر این‌ها، فعالیت‌های دیگری از جمله، دبیر دبیرستان، روزنامه نگار، سردبیر، محقق و نیز مدرس دانشگاه مونکتون در سال ۱۹۷۳ داشته است. او در وهله اول خود را یک هنرمند هنرهای تجسمی می‌داند اما در زمینه‌های ادبیات، سینما و تئاتر نیز تخصص زیادی دارد. او در کل زندگی اش تقریبا ۳۰ نمایشنامه نوشته است.
Stéphane Dion  متولد ۲۸ سپتامبر ۱۹۵۵، استاد دانشگاه، رهبر سابق حذب لیبرال، دانشمند سیاسی و سیاستمدار بازنشسته کانادایی که در سال ۲۰۱۷ سفیر کانادا در آلمان و فرستاده ویژه اتحادیه اروپا بود. دیون از سال ۲۰۱۵، در زمان نخست وزیری جاستین ژوستاین وزیر امور خارجه بود تا اینکه در سال ۲۰۱۷ از کابینه خارج شد. او همچنین از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ رهبر حزب لیبرال کانادا و رهبر اپوزیسیون در مجلس عوام بود. دیون پیش از ورود به سیاست، استاد علوم سیاسی در دانشگاه مونترال بود که تحقیقاتش بر فدرالیسم کانادا و مدیریت عمومی متمرکز بود. او بارها علیه جنبش حاکمیت کبک نوشته و صحبت کرده است.
Brian Gallantمتولد ۲۷ آوریل ۱۹۸۲، که از ۷ اکتبر ۲۰۱۴ تا ۹ نوامبر ۲۰۱۸ به عنوان سی و سومین نخست وزیر نیوبرانزویک خدمت کرده است. گالانت در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ اعلام کرد که به محض برگزار شدن انتخابات رهبری، برای انتخاب جانشینش از سمت رهبر لیبرال کناره گیری خواهد کرد بنابراین در ۷ اکتبر ۲۰۱۹ استعفا داد. او در ۳۲ سالگی جوان‌ترین نخست وزیر نیوبرانزویک به شمار می‌رفت و هنگامی که در سن ۳۶ سالگی از سِمَت خود کناره گیری کرد، جوان ترین نخست وزیر کانادا بود.
Corinne Gallantمتولد ۲۴ ژوئیه ۱۹۲۲، استاد کانادایی که به عنوان رهبر فمینیستی ریاست یک کمیته را بر عهده داشت که منجر به ایجاد یک شورای مشورتی در نیوبرانزویک درمورد وضع زنان شد. وی همچنین ریاست موسسه‌ای تحقیقاتی در کانادا را برای پیشرفت زنان برعهده داشت. وی یکی از اولین زنانی است که در آکادی موفق به دریافت مدرک دکتری شد و سال‌ها در دانشگاه مونکتون فلسفه تدریس کرد و نائب رئیس دانشکده هنربود.
Alain Hachéمتولد ۱۴ دسامبر ۱۹۷۰، فیزیکدان و استاد دانشگاه مونکتون کانادا که نویسنده دو کتاب محبوب در مورد هاکی روی یخ با نام‌های Physics of Hockey و Slap Shot Science است.
Roméo LeBlancمتولد ۱۸ دسامبر ۱۹۲۷، فرماندار کل سابق کانادا، روزنامه نگار، سیاستمدار و دولتمرد کانادایی که دبیر مطبوعاتی نخست وزیران Lester B. Pearson و Pierre Trudeau واشینگتن شد. سپس در انتخابات فدرال سال ۱۹۷۲ کرسی مجلس عوام را به عنوان نماینده حزب لیبرال به دست آورد. بنابراین زمینه‌ای برای انتصاب وی به عنوان وزیر شیلات و اقیانوس‌ها در کابینه‌ای به ریاست وستمورلند-کنت میسر شد.
James E. Lockyerمتولد ۲۷ می ۱۹۴۹، وکیل، استاد حقوق و سیاستمدار سابق کانادایی که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ برنامه‌ های حمایتی و فشرده‌ای را برای وکلای کانادایی طراحی کرد و در سال ۲۰۰۸ به خاطر موفقیت در پرونده ‌های محاکمیتی، جایزه شایستگی را دریافت نمود. او رئیس سابق انجمن حقوق نیوبرانزویک است که در سال ۱۹۸۷ به عنوان مشاور ملکه منصوب شد. او از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ عضو دادگاه تجدید نظر حمل و نقل دولت فدرال کانادا (TATC)بود.
Bernard Lordمتولد ۲۷ سپتامبر ۱۹۶۵، وکیل کانادایی و سیاستمدار که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۶ به عنوان سی امین نخست وزیر نیوبرانزویک خدمت کرد و در سن ۳۳ سالگی به عنوان یکی از جوان ترین نخست وزیرهای تاریخ کانادا برگزیده شد.
Antonine Maillet  متولد ۱۰ می ۱۹۲۹، رمان نویس و نمایش نامه نویس آکادی.
Percy Mocklerمتولد ۱۴ آوریل ۱۹۴۹، سناتور سابق نیوبرانزویک که در دانشگاه مونکتون تحصیل کرد و در آن‌جا لیسانس علوم سیاسی و جامعه شناسی و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی را کسب کرد.
Claude Roussel  متولد ۱۹۳۰، مجسمه ساز و نقاش کانادایی که از پیشگامان مجسمه سازی مدرن در آکادیا به شمار می‌رود. او در سن ۱۰ سالگی شروع به ساختن وسایل چوبی کرد و سپس اوج موفقیت و پیشرفت خود را در سن ۱۷ سالگی نشان داد. آثار هنری او در بیش از ۲۰۰ نمایشگاه در کانادا و در سطح بین المللی به نمایش گذاشته شده است. وی تا زمان بازنشستگی اش یعنی تا فوریه ۱۹۹۲ در دانشگاه تدریس می‌کرد.

رنکینگ دانشگاه مونکتون

دانشگاه مونکتون کانادا در جایگاه ۱۷۵۱ جهان ایستاد. این دانشگاه رتبه ۴۷۴ را بر اساس سیستم رتبه بندی Continental ranking و رتبه ۴۹ را توسط Webtronics از آن خود کرد.

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه مونکتون در مقاطع مختلف

رشته لیسانس مدیریت بازرگانی (حسابداری)رشته لیسانس مدیریت بازرگانی (مالی)رشته لیسانس مدیریت بازرگانی (عمومی)
رشته لیسانس مدیریت بازرگانی (مدیریت بین المللی)رشته لیسانس مدیریت بازرگانی (مدیریت)رشته لیسانس مدیریت بازرگانی (بازاریابی)
رشته لیسانس مدیریت بازرگانی سیستم‌های اطلاعاتی سازمانیرشته لیسانس کاربردی در رشته جنگلداریرشته لیسانس بیوتکنولوژی کاربردی
رشته لیسانس طراحی داخلی کاربردیرشته لیسانس خدمات مالی کاربردیرشته لیسانس بازاریابی کاربردی
رشته لیسانس علوم آزمایشگاهی کاربردیرشته لیسانس کاربرد فناوریرشته لیسانس آموزش (برنامه دو ساله)
رشته لیسانس هتل داری و گردشگریرشته لیسانس هنرهای تجسمیرشته لیسانس هنرهای تجسمی (گرایش تدریس)
رشته لیسانس علوم کاربردی کامپیوتررشته لیسانس مهندسی عمرانرشته لیسانس مهندسی برق
رشته لیسانس مهندسی مکانیکرشته لیسانس موسیقیرشته لیسانس کارشناسی علوم پرستاری
رشته لیسانس مطالعات فرانسهرشته لیسانس جغرافیارشته لیسانس تاریخ
رشته لیسانس فلسفهرشته لیسانس روانشناسیرشته لیسانس زبان انگلیسی
رشته لیسانس بیوشیمیرشته لیسانس زیست شناسیرشته لیسانس ریاضیات
رشته لیسانس فیزیکرشته لیسانس علوم (تخصص در بیو شیمی و زیست شناسی مولکولی)رشته لیسانس جرم شناسی
رشته لیسانس جامعه شناسیگواهی مطالعات مقدماتی در موسیقیمدرک تحصیلی در تدریس برای دانش آموزان کم شنوا
گواهی مدیریت منابع انسانیگواهی در نوشتن خلاقانهمدرک کارشناسی ارشد خدمات بهداشتی و درمانی
مدرک تحصیلات تکمیلی در آموزش اختلالات بیناییگواهی در مدیریت خدمات مالیرشته کارشناسی ارشد بیوشیمی
رشته کارشناسی ارشد زیست شناسیرشته کارشناسی ارشد شیمیرشته کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
رشته کارشناسی ارشد ریاضیاترشته کارشناسی ارشد فیزیکرشته کارشناسی ارشد جنگل داری
رشته دکترای مطالعات ادبیرشته دکترای روانشناسیرشته دکترای علوم فیزیک
رشته دکترای حرفه ای روانشناسیرشته کارشناسی ارشد علوم اجتماعیرشته کارشناسی ارشد روانشناسی
رشته حرکت شناسیرشته مترجمیرشته تغذیه
رشته آموزش متوسطهرشته انفورماتیکرشته ارتباطات
رشته تربیت بدنیرشته آموزش ابتداییرشته طراحی داخلی
رشته پرتونگاریرشته مدیریت مالی 

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه مونکتون

دانشگاه مونکتون با داشتن هزاران دانشجو و سه پردیس به یک مرکز جامع و کامل یادگیری در کانادا تبدیل شده است. در این دانشگاه، هم برنامه‌های پاره وقت و هم تمام وقت وجود دارد و تمامی مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه تدریس می‌شوند. آن چه باید در مورد درخواست اخذ ویزا بدانید:

 • دانشگاه مونکتون در سه ترم پاییز، زمستان و بهار، و تابستان دانشجو می‌ پذیرد بنابراین، ددلاین هر سه ترم باهم متفاوت است.
 • هم متقاضیان کارشناسی و هم تحصیلات تکمیلی باید به صورت آنلاین از طریق پورتال آنلاین درخواست دهند.
 • متقاضیان بین المللی باید تا پایان روند ویزای خود، سایر مدارک را نیز در زمان مقرر کامل کنند.
 • متقاضیان می‌‌بایست شناسه ایمیل معتبر داشته باشند زیرا هر گونه اطلاعات اعم از درخواست پذیرش شما و یا رد شدن آن از طریق ایمیل ممکن است.
 • روند بررسی درخواست شما ممکن است حتی تا ۶ ماه طول بکشد.
 • در صورت رد شدن درخواستتان برای ترم بعد درخواست بفرستید.

متقاضیان بین المللی دانشگاه مونکتون باید تمامی مدارک و الزاماتی که دانشجویان کانادایی انجام می ‌دهند را برآورد کنند با این حال آن‌‌ها نیاز به تهیه و فرستادن برخی دیگر از مدارک نیز دارند:

دانشجویان سال اول:

 • درخواست فرم پذیرش و تکمیل آن
 • کپی از مدارک دبیرستان و نمرات دیپلم
 • داشتن حداقل دو توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • داشتن مدرک زبان برای اثبات توانایی زبان فرانسه

دانشجویان سال دوم و سوم:

 • نسخه‌های اصلی مدارک اصلی
 • پرداخت ۵۰ دلار برای بررسی درخواست اخذ پذیرش
رشتهشرایط و مدارک مورد نیاز
فوق لیسانس مدیریت بازرگانی (BBA)متوسط نمرات زبان فرانسوی شخص باید ۶۵ درصد به بالا باشد. همچنین متقاضی باید در دروس اقتصاد و دروس اجتماعی نمرات بالایی را کسب کرده باشد.
فوق لیسانس زبان انگلیسیدروس مطالعاتی علوم انسانی و ادبیات باید میانگین حداقل ۶۵ درصد داشته باشند.
لیسانس حقوقحداقل نمره کارشناسی باید ۲.۸۰ از ۴.۳۰ باشد.

تاریخ‌ های مهم و ددلاین اپلای دانشگاه مونکتون کانادا

زمانددلاین (مهلت پایانی)
ترم پاییز۱۵ ژوئن
ترم زمستان۱ اکتبر
تحصیلات تکمیلی ترم پاییز۱ فوریه
تحصیلات تکمیلی ترم زمستان۱ سپتامبر
شروع کلاس‌های ترم زمستان۱۳ ژانویه ۲۰۲۰
مطالعات میان ترم۲ تا ۶ مارس ۲۰۲۰
روز عید پاکدوشنبه، ۱۳ آوریل
آخرین روز کلاس‌‌های ترم زمستان۱۷ آوریل ۲۰۲۰
مطالعه و فرجه قبل از شروع امتحانات ترم زمستان۱۸ و ۱۹ آوریل ۲۰۲۰
شروع کلاس‌های ترم بهار و تابستان۱۱ مارس ۲۰۲۰
مراسم فارغ التحصیلی در پردیس شیپاگان۲۲ مه ۲۰۲۰
مراسم فارغ التحصیلی ادموندستون۲۳ مه ۲۰۲۰
روز نیوبرانزویک (تعطیل)۳ اوت
روز ملی آکادیا۱۵ اوت  
شروع کلاس‌های ترم پاییز۷ سپتامبر ۲۰۲۰
مطالعات میان ترم۲۶ تا ۳۰ اکتبر
آخرین روز کلاس‌های ترم پاییز۸ دسامبر
مطالعه و فرجه قبل از شروع امتحانات ترم زمستان۹ و ۱۰ دسامبر

هزینه ‌ها و شهریه دانشگاه مونکتون کانادا

هزینه دانشگاهیدانشجویان بین المللی
شهریه۱۲۷۱۳دلار
هزینه‌ های مرتبط۵۶۸دلار
طرح بهداشت و درمان۴۳۰دلار
طرح دندانپزشکی۹۷دلار
مجموع۱۳۸۰۸دلار

هزینه ‌های مربوط به اقامت در دانشگاه مونکتون

اسکان و هزینه‌های اقامتگاهی۳۹۵۰دلار
خرید کتاب و وسایل لازم۸۰۰دلار
غذا۲۵۰۰دلار
هزینه‌های شخصی (اوقات فراغت، اینترنت، تلفن همراه)۲۵۰۰دلار
مجموع۹۷۵۰دلار

بورسیه ‌ها و کمک هزینه بین ‌المللی دانشگاه مونکتون کانادا

یکی از ویژگی‌های دانشگاه مونکتون کانادا، در نظر گرفتن بسیاری از بورسیه‌ها و کمک‌ هزینه‌های مالی بلا عوض به دانشجویان است تا دانشجویان بتوانند با خیال راحت به مطالعه و ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازند. به جز کمک‌هزینه‌های در نظر گرفته شده برای پیشرفت تحصیلی، نیاز مالی، کمک هزینه برای کارآموزی و انواع دیگر کمک هزینه‌ها که توسط دانشگاه به دانشجویان اعطا می‌شود، بسیاری از بنیادهای خیریه، شرکت‌ها و سازمان ‌ها نیز مبلغی را برای کمک‌های مالی و فاند تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

به طور کلی این کمک هزینه‌ها شامل تمامی مقاطع تحصیلی می‌شوند از جمله:

 • کمک هزینه تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه مونکتون
 • کمک هزینه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مونکتون
 • کمک هزینه تحصیلی مقطع دکتری دانشگاه مونکتون

در زیر به ۱۰ نوع کمک هزینه مالی برتر دانشگاه مونکتون اشاره می‌شود:

نام بورسیه تحصیلیتوضیحات
University of British Columbia Neporany Doctoral Fellowship in Canada, 2019  این بورسیه بین المللی توسط موسسه مطالعاتی اوکراین برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است و از این کمک هزینه در مقطع دکتری می‌توانید در پروژه‌‌های سیاسی، اقتصادی و زمینه ‌های مرتبط استفاده کنید. ارزش این بورسیه حدود ۵۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰۰ دلار است و آخرین مهلت درخواست آن ۱ مارس ۲۰۲۱ است.
David W. Strangway Award For Excellence, 2017  این کمک هزینه به ارزش ۲۰۰۰ دلار است و ۱۵ مارس آخرین مهلت درخواست آن است.
Aspire – Canada Scholarship Program, 2017این کمک هزینه به ارزش ۱۰۰۰ دلار است و ۱۵ ژوئیه، آخرین مهلت درخواست آن است.
IAL Research Grants For Doctoral Studiesاین کمک هزینه مخصوص شهروندان سنگاپوری به ارزش ۱۰۰۰۰ دلار است که شامل پرداخت شهریه و نیز پرداخت ماهانه است.
HKADC Overseas Arts Administration Scholarshipsاین کمک هزینه درصورت وجود بودجه تا ۴۵۰۰۰ دلار هم در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد.
National Arts Council Arts Scholarships in Singapore, 2020این کمک هزینه از طرف شورای ملی هنر (NAC) برای دانشجویان بین المللی ارائه می ‌شود. ارزش این کمک هزینه ۹۰ درصد شهریه + کمک هزینه + کرایه بلیط هوایی است
University of Toronto – Petro Jacyk Visiting Scholars Program in Canada, 2019-20  ارزش این کمک هزینه، هزینه مسکن + کمک هزینه زندگی + سفر + بیمه پزشکی + هزینه ویزا است. ۱ فوریه آخرین مهلت درخواست این کمک هزینه است.
Graduate Fellowshipsآخرین مهلت درخواست این کمک هزینه مالی ۱۵ أوریل است.
NEADS National Student Awards in Canada, 2020  ارزش این کمک هزینه حدودا ۵۰۰۰ دلار است و آخرین مهلت درخواست آن ۸ مه است.
Ritchie-Jennings Memorial Scholarship Program, 2020  ارزش این کمک هزینه بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار است و ۳۰ ژانویه آخرین مهلت درخواست آن است.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه مونکتون کانادا

اقامتگاه‌های پردیس ادمونستون همه امکانات لازم را برای رفاه حال دانشجویان خود در نظر گرفته اند و این اقامتگاه در سال ۲۰۱۵ به طور کامل بازسازی شده است. این اقامتگاه به بسیاری از رستوران‌ها و مغازه‌های اطراف نزدیک است.

اقامتگاه ادمونستونتوضیحاتامکانات
اسکان استودیوییسادهمیز آشپزخانه با دو صندلی، یخچال کوچک، کابینت آشپزخانه، حمام خصوصی در اتاق (توالت + دوش) کابل تلویزیون (شامل تلویزیون نمی‌ شود)، تلفن، اتاق سرگرمی و تفریح، دسترسی به اینترنت پر سرعت(هزینه فعال سازی اینترنت ۱۵دلار)، دو اتاق رختشویی، پارکینگ رایگان
تعداد واحد ها۷۸
هزینه برای هر نفر (۸ ماه)۳۹۳۰دلار
اقامتگاه لوئیس سیر –  اتاق تک نفرهتوضیحات امکانات
تعداد نفراتاتاق تکیمیز آشپزخانه با دو صندلی، یخچال کوچک، کابینت آشپزخانه، حمام خصوصی در اتاق(توالت + دوش) کابل تلویزیون (تلویزیون شامل نمی‌شود)، تلفن، یک اتاق سرگرمی و تفریح، دسترسی به اینترنت پر سرعت (هزینه فعال سازی اینترنت ۱۵دلار)، دو اتاق رختشویی، پارکینگ رایگان
تعداد واحدها۱۲
هزینه برای هر نفر (۸ ماه)۳۳۵۰دلار

اقامتگاه‌ های پردیس مونکتون (پردیس اصلی)

پردیس مونکتون دارای چندین اقامتگاه است که مهم‌ترین آن‌ها اقامتگاه‌های Médard-Collette و Lefebvre است. این اقامتگاه‌ها محیطی کاملا آرام و دوستانه اند که بیشتر برای دانشجویان سال اول در نظر گرفته شده‌ اند. در  جدول زیر به توضیحاتی درمورد این اقامتگاه‌ها می‌پردازیم:

دیگر اقامتگاه‌های دانشگاه مونکتون:

نام اقامتگاهامکانات خوابگاهی
P.-A.-Landry36 اتاق تک نفره، یک سالن مشترک، تخت، میز و صندلی، حمام و توالت، دو کمد لباس، یخچال کوچک، ماکروویو، آشپزخانه، دسترسی به تلفن، اینترنت پر سرعت
Médard-Collette۸۳ اتاق دو خوابه که در مجموع ۱۶۶ دانشجو را می‌تواند اسکان دهد. وجود ماشین لباسشویی و خشک کن در هر طبقه، سالن‌های مشترک و اتاق بازی و سرگرمی، تخت، صندلی، کمد لباس، میز، کشو، قفسه، آشپزخانه، یخچال، ماکروویو

اقامتگاه Médard-Collette

نوع اقامتگاهبه صورت استودیو
نوع اتاقدو نفره
تعداد دانشجویان۸۳
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۴۸۸۷دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، سه کشو لباسی، یخچال بزرگ، آشپزخانه با میز ناهارخوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت

اقامتگاه Lafrance

نوع اقامتگاهبه صورت استودیویی (ساده)
نوع اتاقاتاق‌های تک نفره
تعداد دانشجویان۱۶۰
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۴۱۷۳دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پر سرعت

اقامتگاه Lafrance (اتاق تک نفره نوع اول)

نوع اقامتگاهنوع اول – کوچک
نوع اتاقاتاق‌های تک نفره
تعداد دانشجویان۳۹
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۳۸۰۹دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت

اقامتگاه Lafrance (اتاق تک نفره دوع دوم):

نوع اقامتگاهنوع دوم –  بزرگتر از اقامتگاه نوع اول
نوع اتاقاتاق ‌های تک نفره
تعداد دانشجویان۱۶
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)
۴۳۰۸
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پر سرعت

اقامتگاه Lafrance (استودیو سه خوابه):

نوع اقامتگاهاستودیو سه خوابه
نوع اتاقسه نفر در هر اتاق
تعداد دانشجویان۲۰
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۳۹۷۸دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پر سرعت

اقامتگاه Lafrance (استودیوی دو خوابه با اتاق نشیمن):

نوع اقامتگاهاستودیوی دو خوابه با اتاق نشیمن
نوع اتاقدو نفر در هر اتاق
تعداد دانشجویان۹
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۵۰۳۷دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام، تلویزیون
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت

اقامتگاه P.-A.-Landry (استودیو ساده):

نوع اقامتگاهاستودیوی ساده
نوع اتاقاتاق تک نفره
تعداد دانشجویان۳۶
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۵۸۱۲دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام، تلویزیون
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت

آپارتمان یک خوابه:

نوع اقامتگاهبه صورت آپارتمانی
نوع اتاق۱ یا ۲ نفر در هر اتاق
تعداد دانشجویان۳۶
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)تک نفره: ۶۲۱۴ دلار – ۶۲۷۶ دلار دو نفره: ۳۱۰۰دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام، تلویزیون
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت، پارکینگ رایگان

آپارتمان دو خوابه:

نوع اقامتگاهآپارتمانی (دو خوابه)
نوع اتاق۲ یا ۳ نفر در هر اتاق
تعداد دانشجویان۳۶
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)دو  نفره: ۳۷۸۶ دلار سه نفره: ۲۴۸۰دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام، تلویزیون
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت، پارکینگ رایگان

اقامتگاه‌های پردیس Shippagan 

اقامتگاه Jean-Guy Rioux

نوع اقامتگاهآپارتمانی (دو خوابه)
نوع اتاق۲ نفر در هر اتاق
تعداد دانشجویان۱۲
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۳۶۶۰دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهارخوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام، تلویزیون
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت، پارکینگ رایگان

اقامتگاه Raymond-Chiasson

نوع اقامتگاهاستودیوی دو یا سه خوابه
نوع اتاق۲ یا ۳ نفر در هر اتاق
تعداد دانشجویان۱۸
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۳۹۳۰دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام، تلویزیون
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت، پارکینگ رایگان

اقامتگاه mixte

نوع اقامتگاهاتاق تک نفره
نوع اتاقیک نفر در هر اتاق
تعداد دانشجویان۱۶
اجاره خوابگاه (برای ۸ ماه)۳۲۱۰دلار
امکاناتتخت خواب، میز و صندلی، قفسه کتاب، کمد، یخچال کوچک، آشپزخانه با میز ناهار خوری، ماکروویو، توالت خصوصی و حمام، تلویزیون
همچنین شاملوسایل گرمایشی و سرمایشی، تلفن، انباری، اینترنت بی سیم پرسرعت، پارکینگ رایگان، اتاق مطالعه

در مورد نیوبرانزویک که دانشگاه مونکتون در آن واقع شده است!!!

نیوبرانزویک بزرگترین استان از سه استان دریایی کانادا است. این شهر در زیر شبه جزیره گاسپی کبک و در کنار ایالت مین قرار دارد. نیوبرانزویک یکی از اولین استان ها به همراه انتاریو، کبک و نوا اسکوشیا بود که برای تشکیل حکومت کانادا در سال ۱۸۶۷ به هم پیوستند. نیوبرانزویک امروزه دارای جمعیت متنوع و فزاینده چند فرهنگی است که دارای سواحل شنی زیبا در تابستان، شاخ و برگ ‌های دیدنی در پاییز، گل های وحشی در بهار و برف خالص و سفید در زمستان است. این استان با تپه ‌ها و دره های زیبا و همچنین معماری تاریخی و مدرن که در بسیاری از شهرها و روستاهایش وجود دارد، بسیار شهرت یافته است.

حقیقت ‌های کوتاه در مورد نیوبرانزویک کانادا

 • نیوبرانزویک عموماً قدیمی‌ترین استان کانادا محسوب می‌شود.
 • پیشینه تاریخی مردم بومی نیوبرانزویک به سال ۸۰۰۰ پیش از میلاد برمی‌گردد که ۵۰۰۰ سال قبل از تمدن مصر باستان است
 • بیش از ۸۰ درصد نیوبرانزویک از جنگل پوشیده شده است.
 • نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه در کانادا است. محققان نورس بر این باورهستند که وایکینگ‌ها در حدود سال ۱۰۰۰ سرزمین‌های ساحلی نیوبرانزویک را کشف کردند.
 • در سال ۱۵۳۴ ژاک کارتیه فرانسوی اولین کاشف اروپایی نیوبرانزویک کنونی بود.
 • نیوبرانزویک یکی از استان‌های اصلی کانادا است و تنها استان رسماً دو زبانه در کانادا به شمار می‌رود.
 • این استان ساحلی شرقی بزرگترین استان از سه استان دریانوردی کانادا است و دارای هشت شهر بزرگ، از جمله فردریکتون، پایتخت آن است.
 • نیمه شمالی نیوبرانزویک دارای آب و هوای مشخص قاره ای، با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم است.
 • نیمه جنوبی دارای آب و هوای دریایی معتدل تری است، با زمستان‌های ملایم تر و تابستان‌های کمی خنک تر.
 • بارش در طول سال نسبتاً به طور مساوی می‌بارد.
 • مه در بهار و اوایل تابستان رایج است.
 • املاک نیوبرانزویک در میان ارزان ترین خانه‌های کانادا است.
 • بر اساس گزارشات به دست آمده در مه ۲۰۲۰، میانگین قیمت خانه فقط ۱۹۲۰۰۰ دلار بوده است که این نشان دهنده ارزان بودن ملک در نیوبرانزویک نسبت به دیگر شهرهای کانادا است.
 • اگر چه نیوبرانزویک اقتصاد چندان قوی ندارد اما با این حال متوسط درآمد معمولی برای کارکنان ۱۶.۶۰ دلار در ساعت است که این مقدار درامدی بالاتر از کارکنان جزیره پرینس ادوارد (۱۵.۲۰ دلار) و پایین تر از نیوفاندلند و لابرادور (۲۰.۴۵دلار) است.
 • شهرهای اصلی نیوبرانزویک عبارت اند از: سنت جان (Saint John)، فردریکتون (Fredericton) و مونکتون (Moncton)
 • به منظور رفاه حال شهروندان نیوبرانزویک، بیشتر خدمات بهداشتی و درمانی رایگان است. به جز هزینه‌های غیر ضروری مثل عمل‌های زیبایی و خدمات دندان پزشکی
 • نکته قابل توجه در مورد نیوبرانزویک این است که این استان از امنیت بالایی برخوردار است و جرم و جنایت خیلی کمی در آن صورت می‌گیرد.
 • مذهب بیشتر مردم این استان کاتولیک و مسیحیت است.