کالج‌ های ارزان کانادا

کالج‌ های ارزان کانادا

کالج‌ های کانادا مقصد موردعلاقه بسیاری از دانشجویان است که می‌خواهند مستقیم وارد بازار کار شوند. برخی دیگر از دانشجویان نیز کالج‌های کانادا را انتخاب می‌کنند زیرا می‌خواهند پیش از ورود به دانشگاه سطح علمی و سطح زبان خود را بالا ببرند.

کالج‌های کانادا با توجه به اعتبار مدارک و سطح آموزشی خود، نسبت به سایر کشورهای انگلیسی‌زبان ارزان‌تر هستند. اگر به دنبال شناختن کالج‌های ارزان کانادا یا کالج‌های کانادایی با شهریه پایین هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

ادامه تحصیل در کانادا

دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان هرسال کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. کیفیت بالای آموزش، امکان مهاجرت آسان و همچنین فرصت‌های شغلی پس از تحصیل دلیل این انتخاب است. به‌طورکلی کشور کانادا برای ادامه تحصیل از سایر کشورهای انگلیسی‌زبان ارزان‌تر است و دانشگاه‌های آن هرسال در میان بهترین دانشگاه‌های جهان انتخاب می‌شود. شما می‌توانید از مقطع دبیرستان برای تحصیل در کانادا اقدام کنید. شما می‌توانید پس از پایان دبیرستان وارد کالج و یا دانشگاه شوید.

بیشتر بخوانید: پذیرش تحصیلی کانادا

انواع موسسه آموزشی در کانادا

مراکز آموزشی زیادی در کشور کانادا فعال است که شما می‌توانید در آن ادامه تحصیل دهید. این مراکز عبارتند از:

 • مدارس ابتدایی و دبیرستان

این مدارس تا کلاس دوازدهم دانش آموزان را آموزش می‌دهد. به‌طورکلی در کانادا سه نوع مدرسه وجود دارد: مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس دین. البته مدارس دینی خود مدارس خصوصی هستند. تحصیل در مدارس دولتی کانادا تا پایان سال دوازدهم برای افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند و یا شهروندان کانادا رایگان است. ولی مدارس کانادا برای دانش آموزان ایرانی مشمول هزینه شهریه می‌شود.

 • کالج

کالج یک مرکز آموزشی کوچک‌تر از دانشگاه است که متقاضی می‌تواند پس از دریافت دیپلم 12 ساله دبیرستان خود وارد آن شوند. کالج مدارک مختلفی در مقاطع مختلف صادر می‌کند. برنامه‌های آموزشی کالج‌ها را وزارت آموزش استانی تعیین می‌کند؛ بنابراین ممکن است قوانین، مدارک لازم، رشته‌ها، مقاطع، زبان و کاربرد کالج‌ها در هر استان متفاوت باشد.

 • مدارس فنی و حرفه‌ای

مدارس فنی و حرفه‌ای با صدور مدرک کالج، متقاضی را به‌سرعت وارد بازار کار می‌کنند. این مدارس نیز خود نوعی کالج هستند که هدف آن‌ها تربیت نیروی کار متخصص است. متقاضی پس از فراغت از تحصیل از مدارس فنی و حرفه‌ای کانادا مستقیماً وارد بازار کارهای فنی، صنعتی و گاهی مهندسی می‌شود.

 • دانشگاه

دانشگاه‌ها مراکز تحصیلی کلاسیکی هستند که در کانادا نیز دیده می‌شوند. 10 دانشگاه از دانشگاه‌های کشور کانادا در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار دارد. کیفیت آموزش در سطح دانشگاه‌های این کشور در سراسر دنیا مطرح است. اساتید دانشگاه کانادا از میان افرادی انتخاب می‌شوند که شخصیت آکادمیک شناخته‌شده‌ای دارند. در دانشگاه‌های این کشور دروس به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود.

 • کالج‌های کاری خصوصی

کالج‌های کاری خصوصی با برنامه‌ریزی و تقویم آموزشی شخصی فعالیت می‌کنند. وزارت آموزش کانادا در تنظیم برنامه‌های مربوط به این کالج‌ها نقشی ندارد. کالج‌های خصوصی شهریه گران‌تری برای دانشجویان بومی (دارای اقامت دائم و شهروند) در نظر می‌گیرند ولی میزان شهریه کالج‌های خصوصی برای دانشجویان بین‌المللی تفاوت چندانی با کالج‌های دولتی ندارد. قوانین هر کالج کاری خصوصی در کانادا متفاوت است.

 • مدارس زبان

مدارس زیادی در کانادا وجود دارد که مخصوص آموزش زبان انگلیسی یا فرانسوی به‌عنوان زبان دوم است. در مدارس زبان دولتی، برنامه‌ها و بودجه توسط بخش دولت استانی تنظیم می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارس زبان کانادا و ورود به کانادا از طریق آن، به این لینک مراجعه کنید.

با مراجعه به وب‌سایت دولتی EduCanada، یا سایت وزارت آموزشی استان موردنظر خود و یا اداره کانادایی آموزش بین‌الملل می‌توانید از رشته‌ها و مراکز آموزشی مختلف در کانادا مطلع شوید.

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا

برخلاف کالج‌های امریکا که به معنای یک مدرسه بزرگ است و مدارک سطح پایینی مناسب ادامه تحصیل در دانشگاه صادر می‌کند، کالج‌های کانادا برای این ساخته‌شده‌اند که آموزش فنی و علمی ارائه کنند. دیپلم‌ها و مدارکی که از کالج‌های کانادایی صادر می‌شود با هدف تأثیر در اقتصاد ایجادشده است. درحالی‌که دانشگاه‌های کانادا افراد را برای تحصیلات آکادمیک و بالا بردن سطح علمی هدایت می‌کند. در دانشگاه الزامی برای تربیت نیروی کار متخصص وجود ندارد اما در کالج‌ها، هدف تنها همین است.

دانشگاه‌ها مراکز آموزشی بزرگی هستند که در آن رشته‌ها و گرایش‌های مختلفی ارائه می‌شود. جامعه دانشگاهی بزرگ‌تر از کالج است. کلاس‌ها نیز تعداد زیادی دانشجو را دربرمی گیرند و به خاطر همین شلوغی باید دانشجوی خیلی خوبی باشید که موفق شوید توجه اساتید خود را جلب کنید. درحالی‌که کالج، فضایی کوچک‌تر از دانشگاه است و تنها برخی رشته‌های خاص را ارائه می‌دهد. تحصیل در کالج مناسب افرادی است که می‌خواهند به‌سرعت با اساتید خود و سایر دانشجویان، ارتباط مؤثر برقرار کنند.

همان‌طور که اشاره شد تمرکز کالج‌ها بر واردکردن متقاضی به بازار کار است. در کالج شما مهارت‌های استخدامی خاص، توانایی‌های فنی و تجارت را یاد می‌گیرید. درحالی‌که در دانشگاه فضای آموزشی بازتر است و شما می‌توانید بین ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و ورود به بازار کار انتخاب کنید. تحصیل در دانشگاه بیشتر مناسب افرادی است که قصد دارند در آینده وارد مشاغل آکادمیک بشوند و یا سطح علمی و تخصصی خود را همراه با هم بالا ببرند.

بهتر است با توجه به رشته خود میان تحصیل در کالج و دانشگاه‌های کانادا انتخاب کنید. درصورتی‌که رشته شما نیازمند تحصیلات مفصل است و بالا بردن معلومات در آن به زبان زیادی نیاز دارد، بهتر است دانشگاه را انتخاب کنید. به‌طور مثال تحصیل در رشته پزشکی و حقوق در کالج مناسب نیست؛ اما درصورتی‌که می‌خواهید وارد بازار کارهایی شوید که با دوره‌های کوتاه‌مدت در آن تخصص پیدا می‌کنید بهتر است به کالج وارد شوید.‌ به‌طور مثال طراحی وب‌سایت و بازیگری دوره‌هایی هستند که می‌توانید آن را در کالج بخوانید.

تحصیل در دانشگاه عموماً طولانی‌تر از کالج است. دوره کارشناسی در دانشگاه اصولاً 4 سال طول می‌کشد ولی گرفتن لیسانس کالج ممکن است در دوره‌های کوتاه‌مدت‌تر نیز ممکن باشد. افرادی که تمایل دارند در زمان کوتاهی پس از تحصیل شروع به کار کنند می‌بایست کالج را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

همان‌طور که می‌دانید کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی، مدرک صادر می‌کنند. اکثر دانشگاه‌ها، مدرک لیسانس، فوق‌لیسانس، دکتری و برخی از آن‌ها پست دکتری صادر می‌کنند. البته این وضعیت در کالج‌ها متفاوت است. برخی از کالج‌ها تنها دیپلم کالج در حرفه‌های مختلف صادر می‌کنند؛ اما برخی کالج‌ها تا مقاطع بالای تحصیلات تکمیلی را هم ارائه می‌کنند. این در مورد هر کالج با اعتبار و هدف آن مرکز آموزشی، متفاوت است.

شهریه دانشگاه‌ها اغلب از شهریه کالج بیشتر است. کالج‌های کانادا حتی برای دانشجویان بین‌المللی نیز از دانشگاه‌های قیمت مناسب‌تری دارند.

درصورتی‌که استعداد تحصیلی خوبی دارید و احتمال می‌دهید که بتوانید بورسیه بگیرید، بهتر است کالج‌های کانادا را انتخاب نکنید. بورسیه شدن در کالج به‌مراتب سخت‌تر از دانشگاه است و در مقاطع پایین‌تر ممکن است که اصلاً بورسیه‌ای وجود نداشته باشد.

مزایای تحصیل در کالج‌ های کانادا

 • ورود به رشته‌های مهم

برخی از رشته‌های دانشگاهی در کانادا دانشجو را به‌طور مستقیم برای تحصیل در دانشگاه نمی‌پذیرند. به‌طور مثال درصورتی‌که بخواهید در کانادا پزشکی بدون کنکور بخوانید، یکی از شرط‌های ورود به این رشته برای شما تحصیل دریکی از زیرشاخه‌های پزشکی است. پس از گرفتن مدرک خود در کالج می‌توانید وارد رشته‌هایی مانند این شوید. به‌علاوه داشتن این مدرک شانس شما را برای پذیرش در بهترین دانشگاه‌های کانادا بیشتر می‌کند.

 • ورود به بازار کار بدون اتلاف وقت

اگر از آن دسته افرادی هستید که بیشتر از درس خواندن به کار کردن به‌صورت تخصصی علاقمند هستند، تحصیل در کالج بهترین انتخاب شماست. برای گرفتن مدرک کالج کافی است تنها دو سال درس بخوانید و سپس کار مناسب تخصص خود پیدا خواهید کرد.

 • دستمزد بیشتر

در کارهای فنی و تکنیکی، افرادی فعال هستند که مدارکی از آموزشگاه‌های آزاد دارند و یا صرفاً با سابقه تخصصی خود وارد آن شغل شده‌اند. در این نوع مشاغل افرادی که در کالج تحصیل‌کرده‌اند نسبت به افراد متخصص بدون مدرک حقوق بیشتری دریافت می‌کنند. در سال 2018، افرادی که در کالج تحصیل‌کرده‌اند به‌طور میانگین هر هفته 1.100 دلار درآمد داشته‌اند ولی افرادی که با تحصیلات دبیرستان وارد بازار کارشده‌اند تنها حدود 730 دلار در هفته درآمد داشتند.

 • ورود به یک اجتماع بزرگ‌تر

حتماً شنیده‌اید که ورود به مقاطع تحصیلی پس از دبیرستان شما را با یک جامعه تازه آشنا می‌کند. کالج مرز بین کودکی و بزرگسالی شماست و راهی برای پیدا کردن ارتباط در میان سایر دانشجویان و همین‌طور اساتید شما. اگر نمره‌های دبیرستانتان نیز شما را راضی نمی‌کند کالج یک فرصت دوباره است که دوران دبیرستان خود را جبران کنید.

 • یادگیری مهارت‌های جدید

کلاس‌هایی که در کالج می‌گذرانید طوری طراحی‌شده که مهارت‌های شما را بیشتر کرده و اعتمادبه‌نفس بیشتری به شما ببخشد. در دوره‌های کالج شما می‌توانید در کلاس‌هایی شرکت کنید که لزوماً ارتباطی با رشته تخصصی شما ندارد. به‌طور مثال اگر در رشته برق مشغول تحصیل هستید، می‌توانید یک کلاس در زمینه کار با کامپیوتر بردارید و مهارت کامپیوتر خود را ارتقاء بدهید.

 • پیدا کردن مسیر زندگی

با ورود به کالج ممکن است حقیقت‌های جدیدی در مورد خود متوجه شوید. ممکن است با برداشتن درس‌های مختلف استعداد خود را در سایر رشته‌ها کشف کنید و یا به‌طورکلی به ادامه تحصیل در دانشگاه ادامه دهید. اگر به‌تازگی از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده‌اید و هنوز هدف خود را برای زندگی پیدا نکرده‌اید، بهتر است به مدت دو سال وارد یک دوره در کالج شوید. به‌احتمال‌زیاد در انتهای این دوره خودتان را یافته‌اید.

 • گسترش موقعیت‌های شغلی

درصورتی‌که در کالج ادامه تحصیل دهید، به دلیل این‌که توانایی‌ها و مهارت‌های جدید کسب کرده‌اید انتخاب‌های شغلی شما نیز بیشتر می‌شود. بسیاری از استخدام‌کنندگان به دنبال افرادی هستند که تخصص و تجربه خود را در محیط درسی کسب کرده‌اند. کارفرماهای کانادایی ترجیح می‌دهند افرادی که تحصیلات آکادمیک دارند را به مشاغل خود دعوت کنند.

 • جامعه پذیر شوید

درصورتی‌که می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید و در این کشور کار کنید، باید ابتدا با جامعه آشنا شوید. به همین دلیل بسیار خوب است که اگر طی یک دوره کوتاه‌مدت وارد دانشگاه شوید و با افرادی از فرهنگ‌های مختلف آشنا شوید.

همچنین بخوانید: کالج در کانادا و ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا

مقاطع تحصیلی در کالج‌ های کانادا

گرفتن مدرک کالج از کانادا راهی به‌سوی پیدا کردن شغل‌های بیشتر و پردرآمدتر است؛ اما کالج‌ها مدارک مختلفی صادر می‌کنند و اگر علاقه داشته باشید به‌صورت تخصصی در کالج بمانید و تحصیلات تکمیلی خود را بگذرانید، این خواسته کاملاً ممکن است. کالج‌های کانادا این مدارک را صادر می‌کنند:

مدرک  طول
دوره تحصیلی  
مدرک
پیش‌نیاز  
مدرک دوره کوتاه‌مدت (سرتیفیکیت)1 سال یا کمترمدرک دیپلم دوازده‌ساله
دیپلما (دیپلم کالج)2 سالمدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی
دیپلم پیشرفته کالج3 سالمدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی
لیسانس (BA)4 سالمدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی
ارشد (MA)  1 تا 2 سال  مدرک لیسانس یا معادل آن  
دکتری3 تا 5 سالمدرک فوق‌لیسانس یا معادل آن

اعتبار مدرک کالج‌ های کانادا

این‌طور نیست که اعتبار مدرک دانشگاه از کالج بالاتر باشد بلکه مدرکی که شما از کالج‌های کانادا دریافت می‌کنید، از اعتبار یکسان برخوردار هستند. مدرک کالج در کانادا برای ورود به بازار کار بسیار معتبر است و در کاریابی در بسیاری از دیگر کشورهای جهان به شما کمک می‌کند.

هزینه تحصیل در کالج‌ های کانادا

اگر اقامت دائم داشته باشید یا شهروند کانادا باشید، شهریه کالج‌های کانادا برای شما از 5000 دلار شروع می‌شود. درحالی‌که در دانشگاه‌ها شهریه مقطع کارشناسی ارشد حداقل 10000 دلار و مقطع دکتری حداقل 15000 دلار می‌باشد. درصورتی‌که هدف اصلی شما این است که زمان خود را برای پیشرفت در کار خود صرف کنید، شرکت در دوره‌های کالج به‌صرفه‌تر است.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا

دسترسی به اطلاعات مهم دانشگاه ها و کالج های کانادا

دانشگاه/
وبسایت
برنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

شهریه کالج‌ های کانادا برای دانشجویان خارجی

هزینه‌های تحصیلی یک دانشجوی بین‌المللی در کالج‌های کانادا تقریباً 14000 دلار کانادا در سال (برای دو ترم) می‌باشد. این مبلغ از مبلغ تحصیل در دانشگاه‌های کانادا ارزان‌تر است. اگر برای هزینه‌های پزشکی و خدمات درمانی خود بیمه نشده‌اید دانشگاه‌ها برنامه‌های بیمه‌ای مختلفی را برای دانشجویان خود ارائه می‌کنند. شما نمی‌توانید برای تحصیل در کالج از دولت کانادا درخواست وام یا بورسیه کنید.

بورسیه تحصیل در کالج‌ های کانادا

دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کالج، به آن دلیل که کوتاه و ارزان‌تر از دانشگاه است، به‌اندازه دوره‌های دانشگاه بورسیه ندارد. هرچند برخی از کالج‌ها به شما اجازه می‌دهند با دریافت جایزه‌ها و فاندهای کوچکی هزینه تحصیل خود را در کالج پرداخت کنید. بورسیه ثابتی برای دانشجویان بین‌المللی کالج‌ها وجود ندارد اما شما با مراجعه به این سایت می‌توانید همه بورسیه‌های موجود برای دانشجویان خارجی را مشاهده کنید.

همچنین بخوانید: بورسیه تحصیلی کانادا

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرم؟

اجازه پیدا کردن کار پس از تحصیل در کالج‌ های کانادا

اگر در دوره‌های یک‌ساله کالج تحصیل کنید، یک سال پس از پایان تحصیل خود فرصت دارید که برای خود شغلی پیداکرده و ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید. اگر در دوره‌های دو یا سه‌ساله کالج ثبت‌نام کنید نیز پس از پایان تحصیل سه سال فرصت دارید که شغلی پیدا کنید یا ادامه تحصیل بدهید. در دانشگاه نیز پس از پایان تحصیلات خود در هر مقطعی، سه سال فرصت دارید که ویزای خود را به ویزای اقامت دائم یا کار موقت تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: اقامت پس از تحصیل در کانادا

طول مدت ویزای کار پس از تحصیل کانادا

بهترین کالج‌ های کانادا

بهترین کالج‌های کانادا به ترتیب رتبه عبارتند از:

کالج‌ هامبر

کالج‌ هامبر در سال 1967 در شهر تورنتو تأسیس‌شده است. رتبه این کالج 30 موسسه‌های آموزشی کانادا را از بین کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور گرفته است. هامبر یک کالج پلی‌تکنیک است که دوره‌های کوتاه‌مدت با گواهی، دیپلم کالج، لیسانس و فوق‌لیسانس را ارائه می‌دهد. در حال حاضر کالج‌هامبر حدود 27 هزار دانشجو دارد. دوره‌هایی که در این کالج ارائه می‌شود عبارتند از:

 • طراحی سه‌بعدی
 • حسابداری
 • بازیگری
 • سلامت روان و اعتیاد (رشته جدید)
 • تبلیغات
 • انیمیشن
 • مارکتینگ
 • تکنولوژی معماری
 • مبانی هنر
 • شیرینی‌پزی
 • آشپزی
 • رفتارشناسی
 • بیوتکنولوژی
 • مجری‌گری
 • مهندسی راه
 • تجارت
 • مدیریت تجاری
 • امور کودکان و جوانان
 • مهندسی شهرسازی
 • نویسندگی خلاق
 • فیلمنامه نویسی
 • انتشار کتاب
 • برنامه‌نویسی
 • طراحی داخلی
 • مهندسی برق
 • طراحی مد و لباس

کالج سنتنیال

کالج سنتنیال در سال 1966 به‌عنوان اولین کالج دولتی کانادا تأسیس‌شده است. این کالج دانشجویانی از سراسر جهان می‌پذیرد و تنوع فرهنگی در آن به‌قدری بالاست که گفته می‌شود دانشجویان این کالج به بیش از 80 زبان مختلف صحبت می‌کنند. این کالج رتبه 33 را از میان کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا به خود اختصاص داده است. حدود 9000 دانشجوی بین‌المللی در این کالج تحصیل می‌کنند. رشته‌های ارائه‌شده در کالج سنتنیال کانادا عبارتند از:

 • مدیریت
 • تجارت
 • هنرهای تجسمی
 • بازیگری
 • مبانی هنر
 • هنرهای لیبرال
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی معماری
 • مهندسی الکترونیک
 • گردشگری
 • هتلداری
 • هوانوردی
 • خلبانی

کالج جورج براون

اگر به دنبال پیدا کردن بهترین کالج‌های کانادا هستید، احتمالاً نام کالج جورج براون برای شما آشناست. این کالج رتبه 37 را کسب کرده و یکی از پرطرفدارترین کالج‌های تورنتو محسوب می‌شود. کالج جورج براون به خاطر موفقیت خود در کاریابی برای فارغ‌التحصیلان خود مشهور است. ارتباطات قوی این کالج با شرکت‌ها، تولیدی‌ها و صنعت‌ها باعث شده که بتواند فارغ‌التحصیلان خود را به مشاغل موردعلاقه خود برساند. رشته‌هایی که در کالج جورج براون کانادا تدریس می‌شود عبارتند از:

 • هنر
 • طراحی
 • فناوری اطلاعات
 • برنامه‌نویسی کامپیوتر
 • طراحی بازی
 • ارتقاء برنامه‌های موبایل
 • هنر و مبانی هنر
 • طراحی دیجیتال
 • طراحی گرافیک
 • طراحی وب‌سایت
 • هنر جواهرات
 • جواهرسازی
 • بازیگری
 • رقص
 • مبانی رسانه

کالج موهاک

کالج موهاک به‌عنوان سی و نهمین مرکز آموزشی برتر در کانادا، یک موسسه علمی پژوهشی است که در سال 1966 تأسیس‌شده است. این کالج برای دانشجویان بین‌المللی خود امکاناتی مانند خوابگاه اقامتی، جایزه، بورسیه و غیره را در نظر گرفته است. تبلیغات زیادی توسط این کالج برای جذب دانشجویان بین‌المللی جدید انجام‌شده است. شما می‌توانید بدون مدرک زبان در این کالج کانادایی ادامه تحصیل دهید و هم‌زمان دوره‌های زبان انگلیسی خود را بگذرانید. رشته‌هایی که در کالج موهاک ارائه می‌شود عبارتند از:

 • آموزش پلیس
 • تبلیغات
 • انیمیشن سه‌بعدی
 • موسیقی
 • معماری
 • مبانی هنر و طراحی
 • اوتیسم و علوم رفتاری
 • تکنیسین امور اتومبیل
 • تکنیسین هواپیما
 • بیوتکنولوژی
 • مدیریت اختلالات ذهنی
 • مجری‌گری رادیو و تلویزیون
 • تجارت
 • مشاوره تحصیلی
 • مهندسی شهرسازی
 • دستیاری داروساز
 • تکنیسین سیستم‌های کامپیوتری
 • تکنیسین محیط‌زیست
 • طراحی گرافیک
 • سلامت و فیتنس (تربیت‌بدنی)

کالج نیاگارا

کالج نیاگارا واقع در منطقه نیاگارا، هم‌سطح آموزشی بالایی دارد و هم دریکی از زیباترین نقاط کشور کانادا واقع‌شده است. این کالج در سال 1967 تأسیس‌شده است و هم‌زمان دانشجویان کانادایی و دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کند. امکانات موجود در کالج نیاگارا مانند اقامتگاه، نمایشگاه و ارتباطات این کالج با صنعت و تجارت باعث شده که دانشجویان بسیاری از 60 کشور جهان وارد این کالج شوند. در حال حاضر کالج نیاگارا 10000 دانشجو دارد که حدود 1000 نفر از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. این کالج مدرک‌های دیپلم 1 و 2 ساله، دیپلم پیشرفته 3 ساله و لیسانس کالج 4 ساله ارائه می‌کند. رشته‌های ارائه‌شده در کالج نیاگارا عبارتند از:

 • توریسم
 • هتلداری
 • مدیریت
 • تجارت
 • آشپزی
 • قنادی
 • تجارت
 • علوم اجتماعی

کالج سنکا

کالج سنکا یکی از نام‌آشناترین کالج‌های کاناداست که در سال 1967 تأسیس‌شده و هدف آن آماده‌سازی دانشجو برای ورود تخصصی به بازار کار است. این کالج در تورنتو قرار داشته و رتبه 69 را از میان کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا کسب کرده است. اکثر دانشجویان فارغ‌التحصیل از این کالج مستقیماً وارد کار مربوط به رشته خود می‌شوند و کالج سنکا در کاریابی برای نیروهای متخصص آموزش‌دیده خود بسیار موفق عمل کرده است. دانشجویان بین‌المللی با در دست داشتن اقامتگاه و امکانات ویژه مانند دوره‌های فوق‌برنامه زبان انگلیسی و کامپیوتر از این کالج استقبال زیادی شده است. رشته‌های ارائه‌شده در این کالج عبارتند از:

 • خلبانی
 • تجارت
 • طراحی داخلی
 • طراحی محیط‌زیست
 • طراحی خلاق
 • آموزش
 • خدمات اجتماعی
 • مهندسی فناوری
 • طراحی مد و لباس
 • سلامتی
 • هتلداری و توریسم
 • حقوق
 • امنیت عمومی
 • رسانه و ارتباطات
 • علوم تجربی
 • مدارس مهارت‌آموزی تابستانه
 • هنرهای لیبرال

رشته‌‌های تحصیلی در کانادا

 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • شرایط اخذ پذیرش و بورسیه
 • آینده شغلی و میانگین درآمد

ارزان‌ ترین کالج‌ های موجود در کانادا

کالج آلگون کویین

کالج آلگون کویین (Algonquin College) یکی از بهترین و ارزان‌ترین کالج‌های کاناداست که نه‌تنها دانشجویان خارجی بلکه دانشجویان کانادایی نیز متقاضی تحصیل در آن هستند. این کالج در اتاوا قرار دارد. این کالج ازآن‌جهت شناخته‌شده است که تنوع رشته‌های ارائه‌شده در آن بالاست و رشته‌های آن با توجه به نیاز روز بازار کار طراحی می‌شوند. رشته‌های ارائه‌شده در این کالج عبارتند از:

 • اتومیشن و رباتیک
 • تجارت
 • هنر آشپزی
 • علوم غذایی
 • هتلداری و توریسم
 • فناوری اطلاعات
 • امنیت عمومی
 • پرستاری
 • سلامت دیجیتال

کالج بو ولی

کالج بو ولی (Bow Valley College) یک کالج دولتی است که در کلگری آلبرتا قرار دارد. این کالج در سال 1965 تأسیس‌شده و حدود 15000 دانشجو دارد. این کالج دوره‌های کوتاه‌مدت یک‌ساله با مدرک سرتیفیکیت و دوره‌های دیپلم کوتاه‌مدت کالج ارائه می‌کند و دوره‌های زبان انگلیسی آن هم به‌صورت مستقل فعال است. این کالج با تأکید بر کاریابی تأسیس‌شده و افرادی که وارد آن می‌شوند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بیشترین مهارت‌های لازم در رشته مورد انتخاب خود را برای ورود به بازار کار کسب می‌کنند. رشته‌های ارائه‌شده در کالج بو ولی عبارتند از:

 • تجارت
 • مدیریت تجاری
 • تجارت بین‌الملل
 • خدمات اجتماعی
 • علوم رفتاری
 • فناوری اطلاعات
 • طراحی گرافیک
 • طراحی داخلی
 • طراحی خلاق
 • زبان انگلیسی
 • تنوع فرهنگی
 • دستیار بهداشت
 • پرستار
 • تکنیسین داروخانه

کالج کموسان

کالج کموسان (Camosun College) در سال 1971 کار خود را به‌عنوان یک کالج دولتی در گریتر ویکتوریای بریتیش کلمبیا آغاز کرده است. این کالج دو واحد لنس داون و اینتراربن را دربرمی گیرد که این دو واحد اصلی، روی‌هم‌رفته حدود 20 هزار دانشجو را در خود جای‌داده‌اند. این کالج مدارک کوتاه‌مدت آموزشی (سرتیفیکیت)، دیپلم کالج، فوق‌دیپلم، لیسانس و لیسانس پیشرفته برای دانشجویان خود صادر می‌کند. یکی از ارزان‌ترین کالج‌های کانادا، کالج کموسان است که می‌توانید در آن به تحصیل یکی از رشته‌های زیر بپردازید:

 • مبانی هنر
 • هنرهای تجسمی
 • هنرهای لیبرال
 • علوم تجربی و بهداشت
 • مدیریت تجارت
 • تجارت
 • بهداشت دهان و دندان
 • دستیاری دندان‌پزشک
 • فناوری اطلاعات
 • تربیت‌بدنی
 • خدمات سلامت
 • خدمات اجتماعی
 • روزنامه‌نگاری

کالج جورجین

کالج جورجین (Georgian College) در سال 1967 در انتاریوی کانادا شروع به فعالیت کرده و 7 واحد اصلی دارد که بزرگ‌ترین آن در بری قرار دارد. این کالج با هدف آماده‌سازی دانشجویان برای ورود به محیط کار تخصصی رشته‌های تحصیلی ارائه می‌کند و تأکید آن برجذب دانشجویان خارجی است. شهریه پایین کالج جورجین باعث شده که دانشجویان بسیاری تمایل داشته باشند در این مرکز آموزشی تحصیل کنند. رشته‌های ارائه‌شده در کالج جورجین عبارتند از:

 • مدیریت اتوموتیو
 • مدیریت تجاری
 • طراحی داخلی
 • آموزش پلیس
 • پرستاری
 • علوم تجربی
 • علوم کامپیوتر
 • خدمات اجتماعی
 • توریسم
 • هتلداری
 • مطالعات محیط‌زیست
 • هنرهای لیبرال
 • هنرهای تجسمی
 • طراحی گرافیک

کالج لمبتون

کالج لمبتون (Lambton College) یک کالج دولتی که در سال 1969 در سارنیای آنتاریو تأسیس‌شده است. کالج لمبتون مناسب افرادی است که به رشته‌های زیرشاخه هنر و تکنولوژی علاقه دارند. دو واحد دیگر این دانشگاه در تورنتو و می سی ساگا قرار دارند. کالج لمبتون دومین کالج استان اونتاریو بوده است و از سال 1996 دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کند. در حال حاضر این کالج حدود 3.500 دانشجوی تمام‌وقت و 6.500 دانشجوی نیمه‌وقت دارد که تقریباً 3500 نفر آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه رشته‌های زیر را در مقاطع سرتیفیکیت، دیپلم کالج، لیسانس و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد:

 • فناوری
 • تجارت
 • سلامت
 • طراحی خلاق
 • طراحی گرافیک
 • طراحی مد و لباس
 • مدرسه آتش‌نشانی
 • فرهنگ شناسی
 • مدیریت تجاری

کالج لویالیست

کالج لویالیست (Loyalist college) نیز یکی از کالج‌های کانادا با قیمت مناسب می‌باشد که در سال 1967 کار خود را شروع کرده است. این کالج با صادر کردن مدارک آموزش کوتاه‌مدت (سرتیفیکیت) و دیپلم‌های یک و دوساله، نیروی کار متخصص برای ورود به فعالیت‌های اقتصادی و شغلی را آموزش می‌دهد. این کالج که در ابتدا یک دبیرستان دولتی خوش‌نام بود، با صنعت نیز ارتباط خوبی دارد. درصورتی‌که دوست دارید در کالج به‌صورت حرفه‌ای ورزش را هم ادامه بدهید، باید بدانید که کالج لویالیست صاحب چند تیم مشهور در رشته‌های والیبال، بسکتبال، راگبی و فوتبال است. زنان و مردان هردو تیم‌های ورزشی با کیفیتی دارند. رشته‌هایی که در این کالج ارائه می‌شود عبارتند از:

 • تجارت
 • مهندسی نرم‌افزار و دیتابیس
 • مدیریت هتلداری
 • توریسم
 • مدیریت پروژه
 • امنیت سایبری
 • فروش و مارکتینگ
 • تکنیسین سیستم‌های کامپیوتری
 • مدیریت پروژه‌های جهانی
 • محاسبه کلود

گرفتن پذیرش از کالج‌ های کانادا

گرفتن پذیرش از کالج‌های کانادا تا حد زیادی به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا شباهت دارد. به‌طورکلی نظام دانشگاه و کالج تا حد زیادی شبیه است اما تفاوت‌هایی مانند طول دوره تحصیل و گستردگی فضای آموزشی دارد. برای این‌که به کالج‌های کانادا درخواست پذیرش بدهید، باید این مراحل را دنبال کنید:

 • تعیین رشته و کالج

رشته و شهر موردنظر خودتان را جست‌وجو کنید. شما می‌توانید از طریق این لینک اطلاعات تماس اکثر کالج‌های کانادا را داشته باشید و برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت آن‌ها سر بزنید. در صورت لزوم می‌توانید با کالج‌های مذکور ارتباط مستقیم برقرار کرده و ای میل بفرستید.

 • در نظر گرفتن اونتاریو

استان اونتاریو تلاش کرده است که کالج‌های خود را نزد دانشجویان مطرح کند. به همین دلیل یک سامانه ایجاد کرده است که از طریق این سامانه می‌توانید برای کالج‌های مختلف ثبت‌نام کنید و اطلاعات کالج‌ها را ببینید. از طریق این سامانه دیگر نیازی نیست که به سایت تک‌تک کالج‌ها سر بزنید و یا برای هرکدام یک حساب کاربری بسازید. با ورود به این لینک، یک حساب کاربری برای خود ایجاد کرده و با یک‌بار ثبت‌نام در تمام کالج‌های انتاریو درخواست پذیرش بدهید.

 • آماده‌سازی مدارک

پیش از این‌که مهلت ثبت‌نام شروع شود، به سایت اصلی کالج سربزنید و ببینید که چه مدارکی لازم دارید. سعی کنید این مدارک را از پیش حاضر کنید. به‌طور مثال اگر قصد داشته باشید تحصیل بدون مدرک زبان در کالج‌های کانادا را انتخاب کنید، به زمان کمتر و مدارک کمتری نیاز دارید. پیش از شروع مهلت ثبت‌نام مدارک خود را ترجمه رسمی‌کنید.

 • درنظر گرفتن هزینه‌ها

هزینه‌های ثبت‌نام را در نظر بگیرید. هزینه رسیدگی به درخواست اپلای شما بین 50 تا 100 دلار است و این مبلغ بازگشت داده نمی‌شود.

 • تعداد رشته‌ها

اگر می‌خواهید برای چند رشته مختلف در کالج‌های کانادا درخواست پذیرش بدهید، به یاد داشته باشید که تعداد انتخاب‌های شما محدود است. به‌طورکلی می‌توانید برای 5 رشته مختلف درخواست بدهید. اگر می‌خواهید به یک کالج درخواست بدهید فراموش نکنید که نمی‌توانید برای بیش از سه رشته در یک کالج اپلای کنید.

 • ثبت‌نام و بارگزاری مدارک

بعضی از استان‌ها مانند اونتاریو سامانه استانی خود را برای ثبت‌نام در کالج‌ها دارند؛ مانند سامانه کالج‌های اونتاریو یا اپلای آلبرتا، اجوکیشن پلنر بی سی برای ثبت‌نام در کالج‌های بریتیش کلمبیا. درصورتی‌که بخواهید در سایر استان‌ها یا به‌صورت مستقیم در کالج‌های کانادا ثبت‌نام کنید، می‌بایست به‌صورت مستقیم از طریق سایت اصلی دانشگاه اقدام کنید.

 • پاسخ‌دهی به درخواست پذیرش

اگر برای ترم پاییز کالج‌های کانادا اقدام می‌کنید تا بهار پیش از شروع کلاس‌ها پاسخ پذیرش به دست شما خواهد رسید. درصورتی‌که مدرک زبان دارید می‌توانید در ماه سپتامبر وارد کانادا شوید؛ اما درصورتی‌که مدرک زبان به کالج ارائه ندهید، می‌بایست در ماه جولای وارد کانادا شده و پیش از آغاز رسمی تحصیلات خود، وارد دوره‌های زبان انگلیسی کالج خود شوید.

زمان‌ بندی درخواست پذیرش از کالج در کانادا

بیشتر درگاه‌های پذیرش کالج‌های کانادا برای دانشجویانی که تمایل دارند در ترم ماه اکتبر وارد کالج بشوند، در روز اول آگوست باز می‌شود. از این روز تا نوامبر فرصت دارید که مدارک خود را آماده کرده و در سایت اصلی کالج خود، درخواست پذیرش بدهید. پاسخ درخواست پذیرش شما تا مارس یا آوریل به اطلاع شما خواهد رسید.

مدارک لازم برای تحصیل در کالج‌ های کانادا

 • پاسپورت معتبر
 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی ترجمه‌شده
 • ترجمه ریزنمرات سه سال آخر تحصیل
 • سوابق تحصیلی (افتخارات، مسابقات، المپیادها و غیره)
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه (در صورت لزوم)
 • مدرک تمکن مالی برای پرداخت شهریه

محدودیت سنی ورود به کالج

برای ورود به کالج‌های کانادا شما باید حداقل 18 سال داشته باشید و دیپلم 12 ساله خود را دریافت کرده باشید. در قوانین کانادا برای ورود به کالج محدودیت سنی وجود ندارد ولی اگر دانشجوی بین‌المللی هستید، باید سن شما با تقاضای ویزای شما هماهنگی داشته باشد. به‌طور مثال شما ممکن است به خاطر سن خود در دانشگاه دچار مشکلی نشوید و با درخواست پذیرش شما موافقت شود ولی در پروسه دریافت ویزا به خاطر سن خود ریجکت شوید؛ بنابراین بهترین سن ورود به کالج‌های کانادا بین 18 تا 24 سال است. اگر بیشتر از 24 سال دارید بهتر است برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا اقدام کنید.

ایستگاه تجربه تراست!

 • کالج معادل دوره فنی و حرفه ای در ایران است و سرفصل های این دوره منطبق بر بازار کار است و علاوه بر دانش، مهارت را نیز به دانش آموزان انتقال می دهد.
 • کالج ها نمره زبان کمتری نسبت به دانشگاه ها می خواهند و امکان پذیرش مشروط نیز وجود دارد.
 • هزینه پرداختی در کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر است.
 • اگر زیر 1800 ساعت در کالج های کانادا تحصیل کرده باشید، برای گرفتن اقامت کانادا دچار مشکل خواهید شد.
 • حین تحصیل در کالج ها می توانید به صورت نیمه وقت 20 ساعت و در تعطیلات 40 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید.
 • متوسط حقوق برای یک کار دانشجویی جنرال تقریبا ساعتی 14-20 دلار است (بستگی به محل زندگی دارد).
 • در برخی از استان ها پس از تحصیل می توان به راحتی اقامت دائم گرفت اما در برخی دیگر، اخذ اقامت به اشتغال و اخذ ویزای کاری بستگی دارد.

خدمات تراست برای ادامه تحصیل در کانادا

تراست به‌عنوان نماینده رسمی ده‌ها موسسه آموزشی، کالج و دانشگاه در کانادا، آماده دادن مشاوره و همکاری با شماست. یکی از خدمات تخصصی موسسه مهاجرت تراست، انجام امور اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی است؛ بنابراین چنانچه در مورد انتخاب کالج در کانادا، بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان، نامه‌نگاری دانشگاهی با کالج‌های کانادا نیاز به خدمات داشتید با وکلا و مشاوران ما تماس بگیرید.

آقای شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست استاد و عضو هیئت‌علمی کالج اشتون کانادا به همراه سایر وکلای متخصص ما در امور ادامه تحصیل در کانادا در کنار شماست.

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

کالج‌های کانادا چه تفاوتی با دانشگاه دارند؟

کالج بیشتر مخصوص افرادی است که ترجیح می‌دهند زودتر تحصیل خود را تمام کنند و وارد بازار کار شوند. فضای کالج از دانشگاه کوچک‌تر است و تعداد دانشجویان در کلاس‌ها کمتر است. شهریه کالج از دانشگاه کمتر است.

دلیل تحصیل در کالج چیست؟

اصلی‌ترین دلیل افراد برای تحصیل در کالج این است که به دانش خود برای ورود به بازار کار نیاز دارند. در کالج شما با توجه به نیاز بازار کار و اقتصاد، برای فعالیت در یک شغل خاص آموزش می‌بینید.

چه رشته‌هایی را در کالج انتخاب کنیم؟

رشته‌هایی که در کمترین زمان بیشترین مهارت را کسب می‌کنید مناسب‌ترین رشته‌ها برای تحصیل در کالج هستند. به‌طور مثال خواندن رشته‌هایی مانند هتلداری، توریسم، طراحی بازی، طراحی گرافیک، خلبانی، آتش‌نشانی، تعلمیات پلیس، تکنیسینی داروخانه، پرستاری و مانند آن در کالج بهتر است.

کالج ارزان‌تر است یا دانشگاه؟

به‌طورکلی کالج‌ها از دانشگاه‌ها ارزان‌تر هستند و به این دلیل که کوتاه‌تر هستند، برای کسانی مناسب‌اند که می‌خواهند بر روی تحصیل به‌نوعی سرمایه‌گذاری کنند. هزینه کالج سالانه 14000 دلار و اگر شهروند کانادا باشید یا اقامت دائم داشته باشید، بین 5 هزارتا 10 هزار دلار کاناداست.

بهترین کالج‌های کانادا کدام کالج‌ها هستند؟

معروف‌ترین کالج‌های کانادا عبارتند از کالج‌هامبر، سنتنیال؛ جورج براون، سنکا، کالج موهاک و کالج نیاگارا.

ارزان‌ترین کالج‌های کانادا کدام کالج‌ها هستند؟

ارزان‌ترین کالج‌های کانادا عبارتند از کالج الگونکین، کالج بو ولی کالج کموسان، کالج جورجین، کالج لمبتون، کالج نیاگارا، کالج لویالیست و کالج سنکا.

دیدگاهتان را بنویسید