مارکتینگ در کانادا

هر آنچه باید از تحصیل رشته مارکتینگ در کانادا بدانید.

مارکتینگ در کانادا

رشته مارکتینگ در کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
شهریه مقطع لیسانس۷۵۰۰ دلار تا ۱۶۵۰۰ دلار در سال
شهریه فوق لیسانس۷۵۰۰ دلار تا ۱۶۵۰۰ دلار در سال
شهریه دکتری۷۵۰۰ دلار تا ۱۶۵۰۰ دلار در سال
بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته مارکتینگدانشگاه مک گیل
دانشگاه تورنتو
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه بریتش کلمبیا
دانشگاه گوئلف
میانگین درآمد فارغ التحصیلان رشته مارکتینگ در کانادا۳۷۰۰۰ دلار الی ۷۸۰۰۰ دلار در سال
کد شغلی رشته مارکتینگ در کانادا۱۱۲۳
مدرک زبان برای رشته مارکتینگ در کانادابسته به دانشگاه مورد نظر انگلیسی یا فرانسوی

در مورد رشته مارکتینگ در کانادا

امروزه با گسترش تکنولوژي و فناوری اطلاعات، تبلیغات در بخش های مختلف تجاری اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. به همین علت امروزه رشته بازاریابی یا مارکتینگ یکی از رشته های پرطرفدار در کانادا به شمار می رود. بسیاری از افرادی که در حوزه بیزنس و بازاریابی هستند، شبکه های مجازی مختلف را بهترین راه تبلیغات می دانند به همین علت رشته ای مانند مارکتینگ بسیار اهمیت پیدا کرده است.

متخصصان بازاریابی به سازمان ها کمک می کنند تا بهترین راه ها را برای تبلیغ محصولات و خدمات خود شناسایی کنند. متخصصان مارکتینگ همیشه باید از نیاز مردم جامعه آگاه باشند و بدانند که مردم چه محصولاتی را بیشتر استفاده می کنند و فروش چه محصولاتی کمتر است و آیا این فروش کمتر به دلیل عدم نیاز مردم به آن محصول است یا صرفا به دلیل تبلیغات نادرست، محصول مورد نظر در میان مردم ناشناخته است.

تحصیل رشته مارکتینگ در کانادا و سپس کار در بخش های مختلف آن، نیاز به دانستن اطلاعاتی در این خصوص است. در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید، تا کلیه اطلاعات مورد نیاز برای اپلای و همچنین بهترین دانشکده هایی که می توانید رشته مارکتینگ یا بازاریابی را در آن مطالعه کنید به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید: اپلای مارکتینگ

کد شغلی رشته مارکتینگ در کانادا

کد شغلی در نظر گرفته شده برای مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی در کانادا ۱۱۲۳ است. این گروه شامل متخصصان تبلیغات، بازاریابان و مشاغل روابط عمومی است که تجزیه و تحلیل مشاغل مختلف دولتی و غیر دولتی در طیف گسترده از فعالیت ها مانند کار در شرکت های تبلیغاتی، کار با ورزشکاران، هنرمندان، رسانه ها، موزه ها، گالری ها و بخش های فرهنگی و سرگرمی را بر عهده دارند.

افراد با استفاده از کد ۱۱۲۳ می توانند به مشاغل زیر ورود پیدا کنند:

 • مشاور تبلیغات
 • متخصص ارتباطات
 • متخصص بازاریابی
 • مشاور جذب سرمایه
 • هماهنگ کننده در بخش رسانه
 • مسئول روابط رسانه
 • مشاور روابط عمومی
 • مسئول روابط عمومی
 • روزنامه نگار

کد شغلی رشته های مرتبط به مارکتینگ در کانادا عبارت اند از:

 • نویسندگان و مولفان: ۵۱۲۱
 • برنامه نویسان کنفرانس: ۱۲۲۶
 • مشاوران بازاریابی: ۴۱۶۳
 • مدیر روابط عمومی: ۰۱۲۴

گرایش های رشته مارکتینگ در کانادا

رشته مارکتینگ یکی از زیر مجموعه های رشته MBA به شمار می رود و گرایش های تحصیلی بسیار متعددی دارد. در قسمت زیر به برخی از مهمترین این گرایش ها اشاره می کنیم.

رشته بازاریابی اینترنتی در کانادا

با استفاده از شبکه های مجازی و اینترنت به منظور امر تبلیغات، بازاریابی اینترنتی گفته می شود. افرادی که در این حوزه تخصص دارند به طراحی صفحات آگهی و تبلیغ های بسیار کوچک یا بزرگ در فضای مجازی و وب سایت های مختلف می پردازند.

از آن جایی که امروزه بیشتر خریدهای مردم به صورت اینترنتی صورت می گیرد، تبلیغات و مارکتینگ در زمینه بازاریابی اینترنتی حوزه بسیار کارآمدی به شمار می رود. از بهترین مزایای این شغل و گرایش مارکتینگ این است که اینترنت وسیله ای است که به راحتی در دسترس مردم قرار دارد و به این صورت مردم می توانند هر زمان که بخواهند خرید های خود را به صورت اینترنتی انجام دهند بنابراین تبلیغات از این طریق می تواند مشاغل زیادی را برای افراد ایجاد کند.

رشته بازاریابی جهانی در کانادا

اگر بازاریابی را استراتژي ها و روش های تبلیغاتی مختلفی که منجر به فروش محصولات می شود در نظر بگیریم، رشته بازاریابی جهانی، تلاش سازمان ها و شرکت ها در سطح جهانی و بازاریابی بین المللی است به گونه ای تجارت بین کشورها صورت گیرد و کشورها بتواند از خدمات و کالاهای یکدیگر استفاده کنند.

مشاغل مربوط به رشته بازاریابی جهانی تاثیر زیادی در اقتصاد کشورها دارد به همین علت کشور کانادا به عنوان یک کشور ثروتمند و پر اهمیت در زمینه بازاریابی، اهمیت خاصی به بازاریابی جهانی می دهد.

رشته بازاریابی کسب و کار در کانادا

این نوع بازاریابی که شامل ۸۰ درصد مشاغل مارکتینگ می شود، تمرکز ویژه ای روی سازمان ها و شرکت های بازاریابی دارد. دانشجویان در این گرایش به صورت تخصصی آموزش میبینند که چگونه می توانند فروش محصولات شرکت های مختلف را با توجه به نیاز جامعه افزایش دهند و چگونه سودهی شرکت بیشتر می شود.

بازاریابی کسب و کار به صاحبان شرکت کمک می کند تا با شناخت نیازهای مردم یک جامعه بتوانند آن چه را که مورد نیازشان است تهیه کنند. دانشجویان این دوره، باید بتوانند تجزیه و تحلیل بازار را انجام دهند و همواره از رقبای خود در زمینه فروش محصولات مشابه آن ها آگاه باشند.

رشته بازاریابی اجتماعی در کانادا

بازاریابی اجتماعی در حقیقت یکی از بخش های مهم مارکتینگ است که میزان سودهی برای هر محصول را برای همه افراد دخیل در آن یکسان در نظر می گیرد به گونه ای که هم شخص تولید کننده و هم شخص مصرف کننده دچار ضرر نشود و از انتخاب خود راضی باشد.

بازاریابی اجتماعی روی مفاهیم اجتماعی مهم که با سلامت انسان سر و کار دارد تاکید می کند. به عنوان مثال مفاهیمی مانند گرم شدن کره زمین، بهداشت عمومی و یا حقوق بشر بیشتر در این حوزه مورد بررسی قرار می گیرند.

رشته بازاریابی رفتار مصرف کننده در کانادا

یکی از محبوب ترین بخش های مارکتینگ، بازاریابی رفتار مصرف کننده است به گونه ای که متخصصان این کار نیازهای مشتریان را شناسایی می کنند و خواسته های مردم را بر اساس بودجه آن ها تامین می کند. در حقیقت در اینجا هدف از ارائه خدمات یا فروش محصولات، جلب رضایت مشتریان است به گونه ای که مشتری در دفعات بعدی دوباره از محصولات شرکت شما استفاده کند.

رفتار مصرف کننده شامل بررسی کلیه عواملی است که روی تصمیم گیری فرد برای خرید محصولات تاثیر می گذارد است و این عوامل می تواند واکنش های روانشناختی، ویژگی های شخصیتی و یا تمایلات اجتماعی باشد.

رشته بازاریابی خرده فروشی در کانادا

تمرکز متخصص مارکتینگ در بخش مارکتینگ، شناسایی فروشگاه های متعدد در سراسر شهر است تا محصولات مورد نیاز را توسط فروشگاه ها در اختیار مردم قرار دهد.

از جمله مهمترین وظایف افرادی که در بخش مارکتینگ خرده فروشی کار می کنند عبارت است از:

 • انتخاب مکان های مناسب و فروشگاه های خوب در سطح شهر
 • تامین نیروی کار لازم
 • ایده پردازی به صورت خلاقانه
 • برنامه ریزی برای مقدار محصولاتی که هر ماه یا هر هفته باید به فروشگاه ها عرضه کنند
 • ایجا قرارداد با فروشگاه ها

اصول مهم مارکتینگ در کانادا

به صورت کلی بازاریابی ۴ مرحله اصلی دارد که در قسمت زیر به آن اشاره می کنیم:

 • اصل تولید محصولات در مارکتینگ

  شما به عنوان یک متخصص بازاریابی در وهله اول باید بازارکار محصولاتی که قرار است شرکت مورد نظر تولید کند را بررسی کنید تا ببینید مقدار نیاز جامعه به محصول مورد نظرتان برای تولید چقدر است و در کدام قسمت از بازار باید اصلاحات صورت گیرد تا میزان فروش محصولات بیشتر شود.

  بازاریابان کیفیت محصولات مشابه را در بازار بررسی می کنند تا بتوانند ایده خلاقانه تری را برای فروش محصولات خود ارائه دهند و کیفیت محصولات را ارتقاء‌ دهند.

 • اصل قیمت گذاری در مارکتینگ

  متخصصان مارکتینگ قیمت محصولات رقبا را بررسی می کنند و تخمین می زنند مشتریان در آینده تا چه اندازه می توانند برای این محصول هزینه پرداخت کنند.

  اگر قیمت محصول بسیار بالا باشد، مشتریان از خرید آن منصرف می شوند و از محصولات مشابه استفاده می کنند و اگر قیمت بسیار پایین باشد مقرون به صرفه برای شرکت نیست و شرکت دچار ضرر می شود. به عنوان بازاریاب باید با تجزیه و تحلیل نیاز مصرف کننده و بودجه مردم محدوده قیمت مناسبی را برای محصولات پیشنهاد کنید.

 • اصل انتخاب محل مناسب برای فروش محصولات

  باید بتوانید بهترین روش و محل ارائه خدمات و فروش محصولات شرکت را پیدا کنید چرا که این کار تاثیر زیادی در میزان افزایش فروش شرکت دارد. برخی از محصولات از طریق فضای مجازی فروش بیشتری دارد و برخی دیگر تنها از راه فروش حضوری امکان پذیر است. شما به عنوان یک بازاریاب باید کلیه جنبه های مناسب برای فروش محصول را پیدا کنید.

 • اصل ترویج و توسعه محصولات در مارکتینگ

  هر گونه عاملی که منجر به شناخت مردم از نوع محصول شما شود و بتواند به فروش محصولات شما کمک کند در اصل ترویج و توسعه محصولات بررسی می شود به همین منظور شما به عنوان یک متخصص مارکتینگ در شرایط خاصی می توانید روی محصولات تخفیف بگذارید تا مشتریان بیشتری را برای شرکت جذب کنید.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

تحصیل رشته مارکتینگ در کانادا

هر ساله دانشگاه هایی که در کانادا رشته مارکتینگ را آموزش می دهند بر سر برتری با یکدیگر به رقابت می پردازند. دانشکده های بازاریابی در تلاش اند تا بهترین و موثرترین استراتژي ها را برای آموزش رشته مارکتینگ در اختیار دانشجویان خود قرار دهند.

تحصیل در دانشکده های بازاریابی کانادا نیاز به انجام شرایط خاصی است که هر کدام از دانشگاه ها الزامات متفاوتی برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته است اما به طور کلی برای تحصیل در هر کدام از دانشکده های بازرگانی یا بازاریابی و مارکتینگ، توجه به نکات زیر الزامی است:

 1. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

  افراد علاقه مند به تحصیل در رشته مارکتینگ در کانادا در ابتدا باید مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا کسب کنند و حداقل نمره مورد نیاز بستگی به دانشگاهی دارد که می خواهند در آن تحصیل کنند.
  برخی از دانشگاه ها نیز پذیرش کاندیشنال را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند. به این صورت که افراد پیش از شروع دوره تحصیلی دانشگاه خود می توانند در دوره های زبان شرکت کنند و مدرک خود را کسب کنند.

 2. داشتن تمکن مالی لازم برای تحصیل

  تحصیل در رشته مارکتینگ در کانادا نیاز به داشتن تمکن مالی دارد و شما باید اثبات کنید که از عهده هزینه های زندگی و شهریه های دانشگاهی خود بر می آیید. این تمکن مالی در دانشگاه های مختلف و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است.

 3. تهیه الزامات مورد نیاز برای تحصیل

  پذیرش شما در دانشگاه های مارکتینگ بر اساس بررسی سوابق تحصیلی شما و نمرات شما صورت می گیرد. به همین علت با مراجعه به سایت دانشگاه و تحقیق در خصوص مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مارکتینگ، مدارک لازم را در سایت آپلود کنید و فرم پذیرش آنلاین را پر نمایید.

 4. اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل

  متقاضیانی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند باید ویزای تحصیلی کانادا داشته باشند تا بتوانند تا اتمام دوره تحصیلی خود در کشور کانادا بمانند. مدت اعتبار این ویزای تحصیلی بستگی به دوره تحصیلی شما دارد و قابل تمدید است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مارکتینگ در کانادا

مدارک ذکر شده در قسمت زیر، مدارک کلی تحصیل در دانشگاه های بازاریابی در کانادا هستند. ممکن است برخی از دانشگاه ها مدارک بیشتری از شما بخواهند که باید این مورد را از سایت دانشگاه مورد نظر بررسی کنید.

 • انتخاب گرایش مورد نظر از رشته مارکتینگ
 • ارسال ریز نمرات دبیرستان
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • توصیه نامه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • داشتن رزومه کاری
 • داشتن مدرک زبان
 • ذکر دستاوردهای علمی
 • ذکر سوابق کاری

بورسیه های تحصیلی رشته مارکتینگ در کانادا

دانشگاه‌ ها و مراکز آموزشی کانادا برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی بورسیه تحصیلی کانادا تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند.

لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه، شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

   برای دانشجویان استعداد درخشان و معدل بالا

 • بورسیه‌ های ورودی

  برای دانشجویان جدید الورود و سال اولی

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

   برای دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات علمی می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

  برای دانشجویانی که به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های کارآموزی

  برای دانشجویانی که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند

بورسیه هایی که شما واجدالشرایط آن هستید!

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در مورد بورسیه های تحصیلی با توجه به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا می توانید به سایت های زیر مراجعه فرمایید.

findaphd.com

انواع پوزیشن های PHD و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

findamasters.com

انواع پوزیشن های مقطع کارشناسی ارشد و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

www.scholarships.com

با بورسیه های به روز در دانشگاه های سراسر جهان آشنا شوید.

 scholarshipportal

اسکالرشیپ، گرانت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را از این سایت بیابید.

scholarship-positions

این وب سایت برای دانشجویان بین المللی در راستای اپلای و یافتن کمک هزینه های تحصیلی طراحی شده است.

scholarshipscanada.com

با بورسیه های موجود در کشور کانادا آشنا شوید.

scholarships.universitystudy.ca

با انواع بورسیه های موجود در دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

idp.com

با ذکر نام دانشگاه و رشته تحصیلی خود از بورسیه ها و خدمات دانشجویی دانشگاه های کانادا مطلع شوید.

opportunitydesk

با 5000 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا آشنا شوید.

wemakescholars.com

از بیش از 155 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در کشور کانادا مطلع شوید.

scholars4dev

فهرستی به روز از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را بیابید.

دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک هزینه دانشجویی در کانادا، وام‌ های دانشجویی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه های کانادا دریافت کنند.

در تراست بیشتر بخوانید: وام دانشجویی کانادا ، فاند تحصیلی کانادا

مقاطع تحصیلی مختلف رشته مارکتینگ در کانادا

تحصیل کارشناسی رشته مارکتینگ در کانادا

رشته مارکتینگ در مقطع کارشناسی در کانادا شامل آشنایی با استراتژی های لازم برای جلب نظر مشتریان در خرید محصولات است. بازاریابی و مارکتینگ در کانادا باعث می شود تا فروش و درآمد شرکت های بیزنسی و تجاری افزایش یابد. بنابراین این کشور از همان مقطع تحصیلی کارشناسی، این رشته را به صورت کاملا تخصصی به دانشجویان آموزش می دهد.

اصلی ترین موضوعات و دوره های تحصیلی رشته مارکتینگ در مقطع کارشناسی در کانادا عبارت اند از:

 • مقدمه ای بر رسانه های جدید و اجتماعی: در این کلاس، دانشجویان خواهند آموخت که رسانه های جدید چیست و چگونه با استفاده از مارکتینگ می توان چشم انداز شغلی رسانه را تغییر داد. با گسترش رسانه ها در دنیای امروزی، دانشجویان یاد می گیرند که چگونه می توانند استراتژی های مورد نیاز را با بازاریابی ترکیب کنند و به نتیجه ای دلخواه برسند.
 • بازاریابی و رسانه های دیجیتال: این دوره تحصیلی در کانادا، نقش فناوری های جدید در بازار امروزی را بررسی می کند. دانشجویان با ارزیابی وب سایت های مختلف تجزیه و تحلیل بازار را یاد می گیرند و می توانند تبلیغات را در سطح گسترده در شبکه های اجتماعی مختلف انجام دهند.
 • رفتار مصرف کننده: درک عادات خرید مصرف کنندگان و آشنایی با نیاز مصرف کنندگان برای توسعه استراتژي های بازاریابی موثر ضروری است. دانشجویان در کلاس ها یاد می گیرند که چگونه روی محصولات مختلف قیمت گذاری کنند و بهترین زمان و بهترین مکان را برای فروش محصولات خود پیدا کنند.

در تراست بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد رشته مارکتینگ در کانادا

مقطع کارشناسی ارشد بازاریابی و مارکتینگ در کانادا این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند تا دانش لازم را در زمینه های مختلف مانند بازاریابی دیجیتال، رسانه های اجتماعی، تبلیغات و ارتباطات، استراتژي های فروش، مدیریت فروش، بازاریابی کار آفرینی، مدیریت نوآوری محصول و… به دست بیاورند.

این دوره تحصیلی دانشجویان را با کلیه مهارت های تئوری و عملی مارکتینگ برای تجزیه و تحلیل بازارها و فراهم کردن استراتژي هایی که با تبلیغات سر و کار دارند آشنا می کند.

بیشتر بخوانید: کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل دکتری رشته مارکتینگ در کانادا

هدف از تحصیل در دکترای مارکتینگ در کانادا این است که دانشجویان در سطح بسیار حرفه ای برای ورود به مشاغل بازاریابی آماده شوند. افرادی که با مدرک دکترای بازاریابی وارد بازار کار کانادا می شوند درآمد بسیار بالایی خواهند داشت. افراد با داشتن مدرک دکترای مارکتینگ می توانند در دانشگاه ها به عنوان استاد دانشگاه تدریس کنند، یا در حوزه های تحقیقاتی مشغول به کار شوند.

بیشتر بخوانید: تحصیل دکتری در کانادا

مراحل اخذ پذیرش در رشته مارکتینگ در کانادا

تحقیق در خصوص دانشگاه مورد نظر

پر کردن فرم پذیرش آنلاین

درخواست پذیرش برای دانشگاه

ارسال مدارک و اسناد مورد نظر برای تحصیل در رشته مارکتینگ

برآورد کردن الزامات تحصیلی رشته مارکتینگ

منتظر ماندن برای دریافت نامه پذیرش دانشگاه

انجام اقدامات بعدی برای اخذ پذیرش

پادکست بشنوید!

پذیرش تحصیلی در کانادا

رادیو تراست

موضوع: پذیرش تحصیلی کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته مارکتینگ

با پیشرفت تکنولوژی در کانادا و درخواست کارفرمایان کانادایی برای استخدام متخصصان مارکتینگ در شرکت های تجاری خود، دانشگاه های مختلفی در کانادا به رقابت برای برتری با یکدیگر می پردازند تا متخصصانی ماهر را در زمینه مارکتینگ و بازاریابی پرورش دهند. به همین منظور تلاش کردیم تا لیستی از بهترین دانشگاه های مارکتینگ در کانادا را برای شما پیدا کنیم:

دانشگاه یورک

رشته مارکتینگ در دانشگاه یورک به زبان انگلیسی آموزش داده می شود و مقطع کارشناسی ارشد رشته مارکتینگ در این دانشگاه به صورت ۱ ساله و تمام وقت صورت می گیرد. از آن جایی که تورنتو یکی از استان های بسیار مهم تجاری به شمار می رود، شرکت های بیزنسی زیادی در این شهر قرار دارند و طبیعتا نیاز به متخصصان مارکتینگ و بازاریابی نیز در این استان افزایش یافته است.

دانشگاه یورک دارای ۱۱ دانشکده است که هر کدام از این دانشکده ها رشته های بسیار متعددی را آموزش می دهند که در نوع خود بی نظیر است. وجود یک کتابخانه بسیار بزرگ با تنوع کتاب از بسیاری از رشته ها یکی از مزیت های علمی این دانشگاه به شمار می رود.

دانشگاه کویینز

به جرات می توان گفت که دانشگاه کویینز یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در خصوص رشته مارکتینگ به شمار می رود و هر ساله در میان برترین دانشگاه های جهان نیز در زمینه آموزش رشته مارکتینگ قرار دارد. دانشگاه کوئینز رشته مارکتینگ را در مقطع کارشناسی ارشد به صورت ۱ ساله در نظر گرفته است و از بهترین روش های روز دنیا برای آموزش استفاده می کند.

دانشگاه کوئینز واقع در انتاریو یک دانشگاه تحقیقاتی به شمار می رود و مقصد مناسبی برای افرادی است که می خواهند در حوزه های تحقیقاتی رشته مارکتینگ فعالیت داشته باشند. کیفیت آموزشی این دانشگاه در رشته های مختلف تحصیلی به گونه ای است که بخش قابل توجهی از جمعیت دانشجویی این دانشگاه را متقاضیان بین المللی از سراسر جهان تشکیل می دهد.

دانشگاه ساسکاچوان

آموزش رشته مارکتینگ و گرایش های این رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ساسکاچوان ۲ سال به طول می انجامد و دانشجویان به طور دقیق با راهکارها و استراتژي های مختلف بازاریابی و مارکتینگ آشنا می شوند. این دانشگاه در واقع بزرگترین دانشگاه استان ساسکاچوان به شمار می رود و اعتبار بین المللی دارد.

یکی از برترین مزایای دانشگاه ساسکاچوان این است که مقاطع دکترای این دانشگاه در همه رشته ها بسیار مشهور است و دانشجویان رشته های مختلف از جمله رشته مارکتینگ پس از اتمام مقطع دکترای خود به سرعت وارد بازار کار می شوند.

دانشگاه تکنولوژي انتاریو

دانشگاه تکنولوژی انتاریو یکی از بی نظیر ترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته های بازاریابی، بازرگانی و مارکتینگ به شمار می رود چرا که این دانشگاه از همان ترم های اول تحصیل به دانشجویان در یافتن شغل مورد نظرشان کمک می کند. مقطع کارشناسی مارکتینگ نیز در این دانشگاه به صورت ۴ ساله و تمام وقت ارائه می شود.  

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

مهارت های مورد نیاز برای تحصیل رشته مارکتینگ در کانادا

مهارت جامعه شناسی برای متخصصان مارکتینگ در کانادا

درک نیازهای مشتریان و مردم جامعه یکی از مهمترین ویژگی هایی است که هر متخصص مارکتینگی باید داشته باشد. تحقیق در بخش های مختلف تجاری و تلاش برای بر طرف ساختن نیازهای روزمره مردم یکی از مواردی است که بازاریابان باید به آن توجه کنند.

مهارت خلاقیت برای متخصصان مارکتینگ در کانادا

هر چه ایده های تبلیغاتی شما جذاب تر باشد، مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد چرا که بسیاری از افراد حتی بدون توجه به محصول، صرفا به دلیل تبلیغات گسترده این محصول و معرفی آن توسط افراد بی شماری در جامعه آن را انتخاب می کنند.

مهارت گوش دادن برای متخصصان مارکتینگ در کانادا

یک بازاریاب خوب، روی سخنان گوینده تمرکز می کند و به موقع توضیحات خودش را در مسئله مورد نظر بیان می کند. هیچ کس از افراد پر حرف خوشش نمی آید و عدم گوش دادن به طرف مقابل و جواب دادن می تواند برای مشتریان بی ادبی تلقی شود.

مهارت کار گروهی برای متخصصان مارکتینگ در کانادا

بازاریابان در بخشی از کارها به صورت گروهی و در بخش دیگر به صورت انفرادی کار می کنند با این حال، به طور کلی بازاریابان باید بتوانند ارتباط خوبی با سایر همکاران خود داشته باشند و در همه کارهای مربوط به مارکتینگ نیز با آن ها هماهنگ باشند.

مهارت آشنایی با کامپیوتر و شبکه های مجازی برای متخصصان مارکتینگ در کانادا

امروزه بخش مهمی از تبلیغات در شبکه های مجازی صورت می گیرد به همین علت آشنایی با نرم افزارهای مختلف برای ساخت تبلیغات و انتشار آن ها در شبکه های مجازی، لازمه هر متخصص مارکتینگی است.

مهارت مدیریت بحران برای متخصصان مارکتینگ در کانادا

در هر کسب و کاری افراد گاهی با چالش هایی رو به رو می شوند که گاهی این بحران ها بسیار پیچیده هستند به همین علت متخصصان مارکتینگ باید بتوانند به خوبی مدیریت بحران کنند و چالش های به وجود آمده را حل و فصل کنند.

مهارت مدیریت زمان برای متخصصان مارکتینگ در کانادا

مدیریت زمان برای متخصصان مارکتینگ درست همان چیزی است که باعث می شود افراد بتوانند در کمترین زمان بهترین تبلیغات را برای جذب مشتریان انجام دهند و زمان را از دست ندهند.

مهارت طراحی گرافیک برای متخصصان مارکتینگ در کانادا

افرادی که در حوزه مارکتینگ فعالیت می کنند باید با نرم افزارهای گرافیکی آشنا باشند و بتوانند ایده های خلاقانه خود را در عمل نیز به کار ببرند. در حقیقت تبلیغات و طراحی گرافیک دو بخش جدایی ناپذیر اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عناوین شغلی برتر رشته مارکتینگ در کانادا

مشاغل کمی در کانادا وجود دارند که به اندازه رشته مارکتینگ بسیار متنوع و پردرآمد باشد و دلیل آن هم این است که فروش محصولات مختلف یا ارائه خدمات در هر حوزه زمانی میسر می شود که متخصصان مارکتینگ و بازاریابان خبره روی کار آیند. در حقیقت، زمینه کاری رشته مارکتینگ در کانادا آنقدر زیاد است که افراد می توانند در مشاغل بسیار مختلفی مشغول به کار شوند.

بازاریابان می توانند حتی گرایش کاری خود را انتخاب کنند و در بخشی از بیزنس که به آن علاقه مند هستند فعالیت کنند. به عنوان مثال بازاریابان ورزشی وظایف جداگانه ای از بازاریابان اینترنتی دارند و هیچ گاه نمی توان برای آن ها برتری تعیین کرد چرا که هر کدام از آن ها در جایگاه خود کاربردی هستند.

در قسمت زیر به برخی از مشاغل بسیار مهمی که در حوزه مارکتینگ در کشور کانادا وجود دارد اشاره می کنیم:

تبلیغات و مدیریت برند

سازمان هایی که خواهان موفقیت هستند، به ویژه در صنایع رقابتی، به طور معمول به هویت متمایزی نیاز دارند. آن ها به مشتریانی نیاز دارند تا از برندشان آگاه شوند و با آن ارتباطی پایدار برقرار کنند. در اینجاست که تبلیغات مطرح می شود. این تبلیغات شامل ارائه استراتژي هایی برای کمک به سازمان های مختلف در بازار به همراه محصولات و ارائه خدمات و تبلیغ متناسب با محصول در رسانه های اجتماعی است. در سال ۲۰۱۷ در کانادا حدودا ۵۷۸۰ نفر در سراسر کشور در این شغل مشغول به کار شدند که ۲۶۵۰ از آن ها در آنتاریو فعالیت داشتند.

عناوین شغلی بیشتری که در خصوص این شغل وجود دارد شامل هماهنگ کننده پروژه، مدیر تجاری، مدیر تبلیغات، برنامه ریز حساب و نماینده فروش تبلیغات است.

 • متوسط حقوق تبلیغات و مدیریت برند در کانادا: ۵۹۴۲۶ دلار در سال
 • بیشترین دستمزد دریافت شده برای تبلیغات و مدیریت برند: ۹۸۱۳۴ دلار در سال
 • استان ها و مناطق پر درآمد برای تبلیغات و مدیریت برند: آلبرتا، بریتیش کلمبیا، انتاریو
 • چشم انداز شغلی تبلیغات و مدیریت برند: چشم انداز شغلی این رشته در استان های نوا اسکوشیا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان بسیار قوی است و در بقیه استان ها معمولی است.

روابط عمومی و رسانه

مشاغلی که می توانید در این رابطه داشته باشید عبارت اند از هماهنگ کننده بازاریابی و ارتباطات، هماهنگ کننده رسانه، متخصص روابط عمومی و…

 • متوسط حقوق روابط عمومی و رسانه در کانادا: ۸۲۹۹۲ دلار در سال
 • بیشترین دستمزد دریافت شده روابط عمومی و رسانه: ۱۳۷۱۳۴ دلار در سال
 • استان ها و مناطق پر درآمد روابط عمومی و رسانه: آلبرتا، بریتیش کلمبیا، انتاریو
 • چشم انداز شغلی روابط عمومی و رسانه: چشم انداز شغلی این رشته در استان های نوا اسکوشیا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان بسیار قوی است و در بقیه استان ها معمولی است.

تجزیه و تحلیل بازار

ما به عنوان مصرف کننده، برای خرید عادات و ترجیحات متفاوتی داریم. در نتیجه تشخیص دقیق و ترکیب مناسب از ارائه خدمات و فروش محصولات و قیمت گذاری بر عهده بازاریابان و متخصصان مارکتینگ است. وقتی محققان و تحلیلگران وارد بازار کار می شوند، چالش های به وجود آمده برای تشخیص نیاز مشتریان کمتر می شود و در نتیجه تحلیلگران بازار با جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، باعث موفقیت شرکت های بیزنسی می شوند.

مشاغلی مانند تحلیلگر تحقیقات بازار، تحلیلگر بازاریابی، مشاور بازاریابی، هماهنگ کننده بازاریابی و متخصص بازاریابی از جمله مهمترین مشاغل مربوط به این حوزه به شمار می روند.

 • متوسط حقوق تحلیلگر بازاریابی در کانادا: ۷۱,۴۶۹ دلار در سال
 • بیشترین دستمزد دریافت شده برای تحلیلگر بازاریابی: ۱۱۱,۱۱۴ دلار در سال
 • استان ها و مناطق پر درآمد تحلیلگر بازاریابی: نیوبرانزویک و آلبرتا
 • چشم انداز شغلی تحلیلگر بازاریابی: معتدل در سراسر کانادا به جز استان منیتوبا که چشم انداز شغلی این حوزه کمتر از استان های دیگر است.

توسعه محصول و مدیریت تجربه مشتری

وظایف این افراد شامل موارد زیر است:

 • فرد باید بتواند ویژگی های محصول، قیمت و در دسترس بودن محصول را ارزیابی کند و توضیح دهد.
 • اسناد فنی را تهیه کند.
 • به تیم فروش شرکت در خصوص اطلاعاتی که جمع کرده، اطلاع رسانی کند.
 • پیگیر مسائل مربوط به کیفیت محصولات باشد.
 • به راه اندازی موفقیت آمیز محصولات جدید و ایجاد روابط مثبت بین مشتری و بیزنس کمک کند.

در دنیای تجاری و ارائه خدمات و فروش محصولات امروزی، برد با کسانی است که ارتباط خود را با مشتریان به خوبی حفظ کنند و بتوانند از طریق شبکه های اجتماعی و راه های ارتباطی مختلف با آن ها در ارتباط باشند. مدیریت تجربه مشتری به عنوان یکی از مهمترین مشاغل مارکتینگ و بازاریابی علایق مشتریان را در حوزه های مختلف بررسی می کند تا بتواند متناسب با نیاز و علایق مردم محصول تولید کند.

 • متوسط حقوق مشاغل مربوط به مدیریت تجربه مشتری در کانادا: ۷۲۱۹۶ دلار در سال
 • بیشترین دستمزد دریافت شده برای مشاغل مربوط به مدیریت تجربه مشتری: ۱۰۲۹۶۹ دلار در سال

فروش و توزیع

بسیاری از متخصصان مارکتینگ در بستن قرارداد ها که مرحله نهایی پروژه تولیدی یا ارائه محصولات است، فعالیت می کنند. این شغل می تواند به صورت مستقیم با مردم در تعامل باشد و فروش محصولات یا به صورت عمده ای و یا به صورت خرده فروشی در دسترس عموم قرار بگیرد.

مشاغل فروش عمده فروشی به یکی از این دو دسته تقسیم می شوند:

 1. فنی
 2. غیرفنی

محصولات فنی آنهایی هستند که می توانند از تجهیزات ساختمانی تا نرم افزار را شامل شوند، در حالی که غیر فنی شامل مواردی مانند خدمات یا اقلام غذایی است. مشاغل مربوط به این حوزه عبارت است از مشاور، هماهنگ کننده یا مدیریت فروش.

 • متوسط حقوق کارشناسان فروش و توزیع در کانادا: ۵۰۰۰۳ دلار در سال
 • بیشترین دستمزد دریافت شده برای کارشناسان فروش و توزیع: ۹۰۶۶۷ دلار در سال
 • استان ها و مناطق پر درآمد برای کارشناسان فروش و توزیع: آلبرتا، نیوفاندلند و لابرادور، انتاریو و ساسکاچوان
 • چشم انداز شغلی کارشناسان فروش و توزیع: چشم انداز شغلی فروش و توزیع در همه استان های کانادا به صورت معمولی است و در استان بریتیش کلمبیا به صورت قوی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، بر روی این لینک کلیک کنید.

بازار کار مشاغل مختلف در کانادا

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

مزایای تحصیل رشته مارکتینگ در کانادا

 • چشم انداز شغلی بسیار عالی فارغ التحصیلان رشته مارکتینگ در کانادا

طبق تحقیقات اداره آمار کار، چشم انداز شغلی برای افرادی که به عنوان مدیر تبلیغات یا مدیران بازاریابی کار می کنند بسیار عالی بیان شده است. چرا که دانشجویان رشته مارکتینگ در کانادا تحت آموزش های بسیار تخصصی این رشته قرار می گیرند و سطح بالایی از دانش تئوری و عملی را در مارکتینگ به دست می آورند به همین دلیل در مشاغل مربوط به مارکتینگ بسیار موفق خواهند بود.

 • درآمد بالای فارغ التحصیلان رشته مارکتینگ در کانادا

دانشجویان رشته مارکتینگ در کانادا خاطر جمع هستند که در هنگام ورود به بازار کار مارکتینگ درآمد بسیار خوبی خواهند داشت. حقوق متخصصان مارکتینگ در کانادا بسته به ساعات کاری افراد، جایی که در آن مشغول به کار می شوند، ساعات اضافه کاری و … با هم متفاوت است.

 • فرصت های شغلی متنوع برای رشته مارکتینگ در کانادا

با داشتن مدرک بازاریابی یا مارکتینگ در کانادا می توانید در طیف گسترده از مشاغل موجود در این حوزه مشغول به کار شوید. رشته مارکتینگ در کانادا اولا به شدت کاربردی است، دوما شرکت ها و سازمان های تجاری و بیزنسی مختلفی در کانادا وجود دارند که نیاز به متخصصان مارکتینگ دارند. به همین علت این رشته یکی از کاربردی ترین مشاغل در کانادا به شمار می رود که تنوع شغلی بسیار زیادی دارد.

 • امنیت شغلی بسیار بالای رشته مارکتینگ در کانادا

مشاغل مارکتینگ در کانادا از امنیت شغلی بسیار بالایی برخوردار هستند و افراد حتی می توانند در مشاغل بازاریابی اینترنتی در خانه کار کنند. در کل مشاغلی که امکان دور کاری در آن ها وجود دارد با استقبال زیادی در کانادا رو به رو می شوند و رشته مارکتینگ نیز یکی از همین مشاغل است.

 • گرایش های متنوع رشته مارکتینگ در کانادا

رشته مارکتینگ در کانادا دارای گرایش های متعددی است که افراد می توانند با توجه به علاقه مندی خود و بازار کار مربوط به آن رشته یکی را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند.

 • کیفیت بالای آموزشی دانشگاه های کانادا در رشته مارکتینگ

دانشگاه های مارکتینگ کانادا، هر کدام تلاش می کنند تا در نوع بهترین باشند به همین دلیل کیفیت آموزشی بسیار بالایی را در رشته های مختلف مارکتینگ ارائه می دهند.

دلایل کلی اهمیت تحصیل در کانادا

 • امنیت بالای زندگی و تحصیل در کشور کانادا
 • فراهم بودن امکان کار و زندگی در کانادا
 • امکان اخذ اقامت دائم در کانادا بعد از تحصیل
 • چند فرهنگی بودن کشور کانادا
 • بهره مندی کشور کانادا از امکانات پیشرفته تحصیلی و تکنولوژی
 • امکان استفاده دانشجویان از بورسیه های تحصیلی متعدد

بازار کار رشته مارکتینگ در کانادا

انتظار می رود بازار کار رشته مارکتینگ برای متخصصان تبلیغات و بازاریابان در کانادا از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۴، حداقل ۹ درصد رشد شغلی داشته باشد. این رشد شغلی عملا ناشی از نیاز به بازاریابی آگاهانه و روش های بازاریابی خلاقانه است.

امروزه شرکت ها بر تحقیقات روی مصرف کنندگان و تلاش برای برتری از رقبای خود تاکيد بیشتری دارند. این افزایش همچنین به اهمیت مستمر کمپین های بازاریابی یا تبلیغاتی برای سازمان ها نسبت داده می شود، زیرا آنها به دنبال افزایش سهم خود در بازار هستند.

افزایش سرعت اینترنت در گسترش تکنولوژي فرصت های جدید و پردرآمدتری را برای بازاریابان و متخصصان مارکتینگ فراهم کرده است. استفاده از اینترنت به این معنی است که سازمان ها می توانند شرکت های خود را در سطح جهانی گسترش دهند و در خصوص معرفی محصولات خود با سایر کشورها ارتباطات برقرار کنند.

بنابراین به طور کلی می توان گفت رشته مارکتینگ در گذشته بسیار ناشناخته بوده است، اما امروزه همه شرکت ها به دنبال راهی برای بازاریابی محصولات خود هستند و ترجیح می دهند این کار را دست افرادی بسپارند که تخصص این کار را دارند.

وظایف شغلی رشته مارکتینگ در کانادا

 • جمع آوری داده های مختلف در خصوص نظرات مصرف کننده
 • تجزیه و تحلیل داداه های کلیدی عملکرد کمپین های بازاریابی برای تعیین اثربخشی آن ها
 • جمع آوری اطلاعات مربوط به رقبا، مشتریان، قیمت ها و توزیع محصولات
 • تهیه نمودارها و گزارشات که عملکرد سازمان را در بازاریابی نشان دهد
 • همکاری با افراد خلاق برای اثر بخشی در تبلیغات
 • تلاش به منظور شناخته شدن برند مورد نظر
 • استفاده از رسانه های تبلیغاتی مختلف برای اثر بخشی روی مشتریان
 • همکاری با بخش فروش
 • ارزیابی ویژگی های محصولات یا خدمات و ارائه مشاوره در خصوص نیازهای تبلیغاتی مختلف
 • ارائه خدمات مشاوره ای به مشتریان در خصوص تبلیغات
 • ارائه تبلیغات مناسب در قالب رسانه های آنلاین و یا به صورت چاپی
 • نظر سنجی عمومی برای آشنایی با علایق و سلایق مردم در محصولات مختلف
 • نظارت بر قراردادهای ورزشی، ادبی، اجرایی یا سایر قرار دادها
 • تهیه بروشور، گزارش، خبرنامه و سایر مطالب
 • هماهنگی رویدادهای تبلیغاتی برای مخاطبین خارجی و داخلی مختلف

ساعات کاری متخصص مارکتینگ در کانادا

اکثر متخصصان مارکتینگ در کانادا به صورت تمام وقت کار می کنند بیش از ۴۰ درصد آن ها، بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند. به طور کلی، متخصصان بازاریابی هم می توانند به صورت تیمی و هم به صورت جداگانه کار کنند. تیم های مارکتینگ می تواند شامل نمایندگان فروش، متخصصان خلاق و ایده پرداز و یا تحلیلگران بازار باشد.

از آنجایی که کار متخصصان مارکتینگ تاثیر مستقیمی بردرآمد شرکت دارد، شغل آن ها می تواند به گونه ای باشد که گاهی مجبور باشند به جاهای دیگر سفر کنند به همین علت ساعات کاری آن ها بسیار بیشتر می شود و حقوق اضافه کاری دریافت می کنند.

همچنین بخوانید: قانون کار کانادا

فرصت های شغلی رشته مارکتینگ در کانادا

عناوین شغلی متفاوتی از یک متخصص بازاریابی یا متخصص مارکتینگ وجود دارد اما همه آن ها در کل، یک معنی دارند. این افراد ممکن است بر اساس سطح تجربه، عنوان شغلی و گرایش تحصیلیشان مشاغل مختلفی داشته باشند. برخی از این عناوین شغلی عبارت اند از:

 • کارشناسی ارشد بازاریابی
 • متخصص بازاریابی
 • کارشناس بازاریابی (پاره وقت)
 • کارشناس بازاریابی دیجیتال
 • کارشناس ارتباطات بازاریابی

درآمد متخصصان مارکتینگ در کانادا

متخصصان مارکتینگ و بازاریابان، بسته به جایی که در آن زندگی می کنند، میزان ساعات کاری و تجربه ای که دارند، درآمدهای متفاوتی دارند. با این حال برخی از میانگین درآمدهای متخصصان مارکتینگ به طور کلی در زیر آورده شده است:

 • میانگین درآمد سالانه متخصصان مارکتینگ در استان آلبرتا: ۶۰۰۳۰ دلار
 • میانگین درآمد سالانه متخصصان مارکتینگ در استان انتاریو: ۵۸۵۰۰ دلار
 • میانگین درآمد سالانه متخصصان مارکتینگ در استان بریتیش کلمبیا: ۵۶۵۵۰ دلار
 • میانگین درآمد سالانه متخصصان مارکتینگ در استان کبک: ۵۵۰۰۰ دلار
 • میانگین درآمد سالانه متخصصان مارکتینگ در استان ساسکاچوان: ۳۶۰۷۵ دلار
 • میانگین درآمد سالانه متخصصان مارکتینگ در استان نوا اسکوشیا: ۳۴۱۲۵ دلار

درباره درآمد در کانادا در تراست بخوانید.

بهترین استان های کانادا برای بازاریابی

طبق تحقیقات صورت گرفته تقریبا همه استان های کانادا شرایط کاری بسیار خوبی برای مشاغل مارکتینگ در نظر گرفته اند اما به صورت کلی تورنتو، کبک، انتاریو، ریچموند، آلبرتا و بریتیش کلمبیا شرایط ایده آلی برای متخصصان مارکتینگ دارند.

مدارک مورد نیاز برای اشتغال به عنوان متخصص مارکتینگ در کانادا

کارفرمایان ترجیح می دهند افرادی را در بخش های تبلیغاتی خود استخدام کنند که مدرک دانشگاهی آن ها بازاریابی، مدیریت بازرگانی، تبلیغات باشد و یا هر آن چه مربوط به بیزنس است. با این حال کسانی که در ارتباطات، تحقیقات بازاریابی، علوم اجتماعی و حوزه های مشابه تجربه عملی دارند، نیز شانس بالایی در شرکت ها به عنوان متخصص مارکتینگ خواهند داشت.

حداقل شرط لازم برای کار در شرکت های تبلیغاتی، داشتن مدرک کارشناسی ارشد است و برای ترفیع درجه افراد می توانند ادامه تحصیل بدهند. داشتن مهارت هایی مانند علم آمار نیز کمک زیادی به مهارت افراد در مشاغل مارکتینگ می کند. علم آمار می تواند به شما در تجزیه و تحلیل بهتر داده های اساسی کمک کند در حالی که علوم رایانه برای بازاریابی اینترنتی یا تجارت الکترونیکی مفید است.

به جز مدارک دانشگاهی، می توانید در آزمون های حرفه ای شرکت کنید که می تواند به شما در ارتقاء صلاحیت حرفه ای کمک کند. افرادی که قصد دارند در شرکت های بزرگ بازاریابی در کانادا مشغول به کار شوند باید حداقل ۲ سال سابقه کار داشته باشند و اگر به تازگی فارغ التحصیل شده اند و سابقه کاری ندارند، می توانند برای کارآموزی در بخش های بازاریابی یا فروش ثبت نام کنند.

روش های مهاجرت به کانادا به عنوان متخصص مارکتینگ

از آن جایی که کشور کانادا شرکت های تجاری و بیزنسی بسیار زیادی در حوزه ها و مشاغل گوناگونی دارد، در بسیاری از استان های خود دچار کمبود نیرو در زمینه بازاریابی و مارکتینگ است. به همین علت کانادا به خوبی از فارغ الحصیلان و متقاضیان بین المللی مارکتینگ حمایت می کند.

به طور کلی روش های مهاجرتی در نظر گرفته شده به کانادا بسیار متنوع است و افراد با توجه به شرایطی که دارند، می توانند از روش های خاصی برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند. از میان همه روش های در نظر گرفته شده، استفاده از سیستم اکسپرس اینتری کانادا یکی از آسان ترین، محبوب ترین و سریع ترین روش های مهاجرتی است.

سیستم اکسپرس انتری کانادا برای مهاجرت متخصصان مارکتینگ

این سیستم که از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است، داوطلبین گروه های مختلف و مشاغل متعدد از جمله مارکتینگ و بازاریابی را بر اساس فاکتورهای خاصی ارزیابی می کند و امتیازات خاصی به آن ها می دهد. متقاضیان باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز کسب کنند تا بتوانند به سیستم اکسپرس انتری وارد شوند.

داوطلبین با ساخت یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری، اطلاعات خواسته شده را وارد می کنند و سپس پس از بررسی پروفایل ها، افرادی که امتیاز بیشتری داشته باشند، یک دعوت نامه دریافت می کنند. متقاضیان حدودا ۶۰ روز زمان دارند تا اطلاعات و مدارک خواسته شده را در سایت آپلود کنند.

۴ برنامه اصلی مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرتی استانی

استان های مختلف کانادا، بخش مهمی از کمبود نیروهای کار خود را در مشاغل مختلف از جمله مارکتینگ از طریق برنامه مهاجرتی استانی یا همان PNP جبران می کند. به این صورت که افرادی که در سیستم اکسپرس انتری کانادا فرم پر کرده اند را شناسایی کرده و برای آن ها دعوت نامه می فرستند.

مهاجرت از این طریق هم سریع تر است، هم شانس بالایی برای پذیرش دارد و هم امتیاز شما را در سیستم اکسپرس انتری افزایش می دهد.

برخی از قوانین استان هایی که جزء برنامه PNP کانادا هستند

برنامه مهاجرتی آلبرتا (AINP)

 • جریان فرصت آلبرتا
 • جریان اکسپرس انتری آلبرتا
 • جریان خود اشتغالی کشاورزی (مربوط به مارکتینگ نیست)

برنامه مهاجرتی بریتیش کلمبیا

 • برنامه مهاجرتی مهارت
 • برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری
 • برنامه کارآفرینان BC

برنامه مهاجرتی استان منیتوبا

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا شامل جریان هایی است که برای معرفی کارگران ماهر و خانواده های آنها که تمایل به کار و زندگی دائمی در این استان دارند طراحی شده است. MPNP در حال حاضر در حال تمدید این برنامه است.

برنامه مهاجرتی نیوبرانزویک (NBPNP)

 • برنامه مهاجرتی کارآفرینان
 • برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی مارکتینگ
 • برنامه مهاجرتی کارگران ماهر با حمایت کارفرمایان کانادایی
 • برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس انتری کانادا

برنامه مهاجرتی استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

 • برنامه مهاجرتی کارگران ماهر
 • برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی مارکتینگ
 • برنامه مهاجرتی کارآفرینان

برنامه مهاجرتی نوا اسکوشیا

 • برنامه مهاجرتی نوا اسکوشیا برای کارگران ماهر واجد شرایط
 • برنامه مهاجرتی برای فارغ التحصیلان بین المللی مارکتینگ
 • برنامه مهاجرتی کارآفرینان و متخصصانی که به دنبال اخذ اقامت دائم در کانادا هستند.

برنامه مهاجرتی انتاریو

 • برنامه مهاجرتی کارگران خارجی انتاریو
 • برنامه مهاجرتی دانشجویان بین المللی مارکتینگ
 • برنامه مهاجرتی صاحبان مشاغل یا کارآفرینانی که دارای مهارت، تجربه و تحصیلات هستند و قصد اقامت در استان به صورت دائمی را دارند.

برنامه مهاجرتی پرنس ادوارد آیلند

 • برنامه مهاجرتی برای کارگران ماهر
 • برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی مارکتینگ
 • برنامه مهاجرتی کار آفرینانی که قصد زندگی و کار به عنوان بازاریاب و متخصص مارکتینگ در کانادا را دارند.

برنامه مهاجرتی ساسکاچوان

برنامه مهاجرتی ساسکاچوان یا همان SINP افراد را بیشتر از طریق سیستم اکسپرس انتری و مشاغل در خواستی مانند ساسکاچوان پذیرش می کند.

برنامه مهاجرتی مناطق شمال غربی (NTNP)

برنامه های شمالی در مناطق شمال غربی، کانادا سرزمین های شمال غربی درخواست های مهاجرت اقتصادی را برای اقامت در شمال کانادا تحت دو جریان اصلی – کارفرمایان و مشاغل – می پذیرد که یکی از آنها دارای سه جریان متمایز ، از جمله جریان هماهنگ با اکسپرس انتری برای کارگران ماهر است.

برنامه مهاجرتی استان یوکان

برنامه مهاجرتی یوکان که به آن YNP‌ گفته می شود، برنامه رسمی مهاجرت استانی یوکان به کارفرمایان واجد شرایط در قلمرو شمالی کانادا کمک می کند تا کارگران و بازرگانان خارجی آموزش دیده بین المللی را برای اقامت دائم کانادا معرفی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، روی این لینک کلیک کنید.

در تراست بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق کار ، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار فنی و حرفه ای فدرال

نیروی کار فنی مخصوص افرادی است که در مشاغل فنی و حرفه ای خبره هستند و هم سابقه شغلی در این زمینه دارند و هم تحصیلات.

همچنین بخوانید: ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا ، ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

این برنامه که به آن کلاس تجربه کانادایی گفته می شود، یک برنامه مهاجرتی معتبر برای افرادی است که تجربه کار کانادایی در زمینه مارکتینگ دارند.

بیشتر بخوانید: ویزای تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص فدرال

کشور کانادا، به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند از نظر اقتصادی، همواره به دنبال نیروی متخصص کار در زمینه های مختلف از جمله متخصصان مارکتینگ است. این افراد می توانند از طریق سیستم اکسپرس انتری به کشور کانادا مهاجرت کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

ویزای کاری پس از تحصیل در کشور کانادا

فارغ التحصیلان رشته مارکتینگ در کانادا می توانند پس از اتمام تحصیلات خود از طریق PGWP تا ۳ سال پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا کار کنند و سپس از طریق تجربه کار کانادایی برای درخواست اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

رشته مارکتینگ به چه معنا است؟

هدف از مارکتینگ و بازاریابی ارتقاء یک سازمان، نام تجاری، محصول، خدمات و فروش محصولات است. رشته بازاریابی در کانادا در وهله اول با تحقیقات آغاز می شود. شما در ابتدا باید هدف نهایی از کاری که می خواهید را انجام دهید و تحقیق کنید که مشتریان به چه چیزی نیاز دارند.

بهترین روش برای تبدیل شدن به یک متخصص مارکتینگ چیست؟

در گذشته بیشتر افرادی که در حوزه بازاریابی فعالیت می کردند مستقیما از دبیرستان وارد بازار کار می شدند و به صورت تجربی و عملی این حرفه را می آموختند. اما امروزه تجارت و بیزنس نیاز به دانش تئوری و عملی در زمینه مارکتینگ دارند و بیش از ۸۰ درصد افرادی که در مشاغل بازاریابی کار می کنند، تحصیلات دانشگاهی دارند.

دوره های آموزشی رشته مارکتینگ در کانادا حول محور چه موضوعاتی است؟

دوره های آموزشی و موضوعاتی که در رشته مارکتینگ در کانادا آموزش داده می شود بستگی به مقطع تحصیلی و مدرک شما دارد. برخی از دوره های آموزشی بازاریابی به صورت گواهی اعطا می شوند به همین علت به صورت فشرده آموزش داده می شود.
به طور کلی اصلی ترین موضوعاتی که دانشجویان رشته مارکتینگ مطالعه می کنند عبارت است از:
مبانی بازاریابی
تجزیه و تحلیل بازاریابی
ارتباطات
تبلیغات
نام تجاری
مدیریت بازاریابی
رسانه ها و شبکه های مجازی آنلاین
مدیریت بحران
بازاریابی خدمات
بازاریابی اینترنتی
اصول کلی مدیریت کسب و کار
تجزیه وتحلیل وب سایت
ساختار وب سایت و برنامه نویسی

بازار کار بازاریابی در کانادا چگونه است؟

گرایش های رشته مارکتینگ بسیار زیاد است به همین علت تنوع شغلی در این رشته متعدد است. شما به عنوان متخصص مارکتینگ در کانادا می توانید در شرکت ها و آژانس های تبلیغاتی کار کنید، جزو یک تیم بزرگ بازاریابی باشید و یا برای خودتان کار کنید.
دیگر مشاغلی که می توانید در این رشته فعالیت کنید دستیار بازاریابی، هماهنگ کننده، متخصص فروش، برنامه ریز، مشاور اجرایی، مدیر اجرایی و … است.

گرایش های تخصصی رشته مارکتینگ کدام اند؟

تبلیغات
مدیریت برند
بازاریابی الکترونیکی
بازاریابی مد
بازاریابی بین المللی
تحقیقات بازاریابی
رسانه و ارتباطات
بازاریابی موبایلی
بازاریابی آنلاین
تحقیق و توسعه محصول
روابط عمومی

چشم انداز شغلی رشته مارکتینگ در کانادا چگونه است؟

به طور کلی بیشتر مشاغل فروش و بازاریابی در کانادا چشم انداز بسیار خوبی در همه استان های این کشور دارند.
پیش بینی ایجاد شغل های مربوط به مارکتینگ برای سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۶ در کانادا عبارت اند از:
متخصصان تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی: ۳۶۲۰۰ موقعیت شغلی
محققان و مشاوران بازار (بخشی از یک گروه شغلی گسترده تر که شامل افسران توسعه کسب و کار، اقتصاددانان و محققان و تحلیلگران سیاست اقتصادی نیز می شود): ۱۹۸۰۰ موقعیت شغلی
مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی: ۱۸۶۰۰ موقعیت شغلی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مارکتینگ در کانادا چیست؟

انتخاب گرایش مورد نظر از رشته مارکتینگ
ریز نمرات دبیرستان
ترجمه مدارک تحصیلی
توصیه نامه
انگیزه نامه
رزومه کاری یا CV
مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی بر اساس دانشگاه مورد نظر
ذکر دستاوردهای علمی (مثل چاپ مقالات و …)
ذکر سوابق کاری و تجربیات مرتبط به حوزه بازاریابی

کدام استان کانادا چشم انداز شغلی قوی تری برای مشاغل مارکتینگ دارد؟

برخی از استان های کانادا مانند استان بریتیش کلمبیا چشم انداز شغلی قوی تری برای مشاغل مارکتینگ دارند.

آیا برای کار در حوزه های مارکتینگ در صنایع کانادا به گواهی های بیشتر نیاز است؟

به طور کلی برای کار به عنوان بازاریاب در حوزه های صنعتی نیاز به مدرک حرفه ای و گواهی خاصی نیست اما بسیاری از کارفرمایان امتیاز مثبتی برای افرادی که گواهی های اضافه مارکتینگ دارند می دهند. این گواهی ها دانش شما را در حوزه ای خاص افزایش می دهد و مهارت هایتان را افزایش خواهد داد.
معتبرترین گواهی های مارکتینگ و بازاریابی در کانادا شامل  موارد زیر است:
گواهی های انجمن بازاریابی کانادا (CMA)
چندین دوره گواهی آنلاین از طریق CMA در زمینه هایی مانند بازاریابی دیجیتال، تجزیه و تحلیل بازار
گواهینامه های صنعت: بسیاری از سازمان ها و انجمن های حرفه ای گواهی های بازاریابی را ارائه می دهند که تقریباً تمام موضوعات بازاریابی را می توانید در بخش مربوط به آن پیدا کنید. Copyblogger ، Hootsuite و HubSpot برخی از گواهینامه های برتر را که بازاریابان نیاز دارند ارائه می دهند.

از مهمترین مزایای تحصیل رشته مارکتینگ در کانادا چیست؟

کشور کانادا به شدت آموزش در حوزه های مربوط به اقتصاد کشور مانند مارکتینگ و بازاریابی را جدی می گیرد.
برنامه های آموزشی مارکتینگ در کانادا بسیار منعطف هستند.
دانشگاه های مارکتینگ کانادا در سراسر جهان بسیار محبوبیت دارند.
کشور کانادا یک کشور با تنوع فرهنگی بسیار زیاد است و به خوبی از دانشجویان بین المللی حمایت می کند.
مدارک تحصیلی مارکتینگ در کانادا کاملا معتبر هستند و در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شوند.

محبوب ترین مشاغل مارکتینگ در کانادا کدام اند؟

بازاریابی موتور جست و جو
کپی رایتر
بازاریابی از طریق وب سایت
بازاریابی از طریق ایمیل
بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی
بازاریابی محتوا

دانشگاه های برتر مارکتینگ در کانادا کدام اند؟

دانشگاه کنکوردیا
دانشگاه یورک
دانشگاه HEC‌ مونترال
دانشگاه رایرسون
دانشگاه کلگری
موسسه فناوری بریتیش کلمبیا
دانشگاه گلف
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه تورنتو
دانشگاه مک گیل
دانشگاه مانیتوبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *