بهترین دانشگاه‌ های کشاورزی در جهان

بهترین دانشگاه‌ های کشاورزی در جهان

یکی از رشته‌هایی که معمولاً کمتر موردتوجه افراد قرار می‌گیرد اما از اهمیت بالایی برخوردار است، رشته کشاورزی است. می‌توان گفت تقریباً تمام مواد غذایی مهم ما انسان‌ها از طریق کشاورزی تأمین می‌شود و هرچقدر به علم و دانش بیشتری در این مسیر دست پیدا کنیم، بهتر و با هزینه کمتری می‌توانیم مواد غذایی موردنیاز را تهیه و تولید کنیم.

البته رشته کشاورزی تنها به کلمه «کشاورزی» محدود نیست و تعداد زیادی گرایش دیگر دارد که در بخش‌های بعدی مقاله آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. یکی از بهترین مسیرهایی که افراد علاقمند به این رشته می‌توانند برای تضمین آینده خود انتخاب کنند، مطالعه آن در بهترین دانشگاه‌های جهان است. این دانشگاه‌ها به دلیل خدمات بی‌نظیری که ارائه می‌دهند، بهشت دانشجویان محسوب می‌شوند.

در این مقاله قصد داریم به تعدادی از برترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اطلاعات آن‌ها بپردازیم و سپس مروری داشته باشیم به هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها و گرایش‌های رشته کشاورزی.

اگر شما هم قصد دارید رشته کشاورزی را در یکی از این دانشگاه‌ها مطالعه کنید، حتماً تا انتهای مقاله با تراست همراه باشید.

لینک های مفید!

دانشگاه و مرکز پژوهشی واخنینگن

اولین دانشگاهی که می‌خواهیم به معرفی آن بپردازیم، دانشگاه واخنینگن واقع در شهری به همین نام در هلند است. تاریخ تأسیس این دانشگاه که لقب بهترین دانشگاه کشاورزی دنیا را در رنکینگ 2021 کیو اس به خود اختصاص داده است، به سال 1876 بازمی‌گردد و بنابراین یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هلند است.

دانشگاه واخنینگن که درعین‌حال مرکز پژوهشی هم هست، خروجی تحقیقاتی بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است و از دانشگاه‌های دولتی کشور هلند به‌حساب می‌آید. این دانشگاه با ارائه انواع کمک‌هزینه‌های تحصیلی، 4.131 دانشجوی بین‌المللی را در خود جای‌داده است و همچنین تعداد اساتید آن به 2.767 نفر می‌رسد؛ یعنی به ازای هر 5 دانشجو، یک استاد برای تدریس آن‌ها وجود دارد که نسبت بی‌نظیری است.

دانشگاه واخنینگن 6 برنامه تحصیلی را در مقطع کارشناسی، 30 برنامه تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارشد و 3 برنامه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد را به شکل آنلاین ارائه می‌دهد.

صرف‌نظر از کسب جایگاه اول در بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا، این دانشگاه 15 سال متوالی است که لقب بهترین دانشگاه هلند را در اختیار دارد. همچنین این دانشگاه رتبه 123 را در بهترین دانشگاه‌های دنیا از آن خودکرده است. حوزه‌هایی که دانشگاه واخنینگن در آن‌ها به ارائه برنامه تحصیلی می‌پردازد، عبارتند از:

 • کشاورزی
 • منابع طبیعی
 • صنایع غذایی
 • علوم پایه
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 آوریل
شهریه تقریبی سالانه20.939 دلار آمریکا
رتبه در هلنداول
شهر/ کشورواخنینگن/ هلند

دانشگاه کالیفرنیا دیویس

دومین دانشگاهی که قصد داریم به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا معرفی کنیم، دانشگاه کالیفرنیا واقع در ایالت دیویس است. این دانشگاه که در سال 1905 تأسیس‌شده است، خروجی تحقیقاتی بسیار بالایی دارد و از دانشگاه‌های عمومی ایالات‌متحده به‌حساب می‌آید.

پردیس این دانشگاه با مساحت بسیار بالای 2100 هکتار، دومین پردیس بزرگ ایالت کالیفرنیا بعد از دانشگاه‌های کالیفرنیا و مرسد به‌حساب می‌آید. این دانشگاه که همچنین با نام اختصاری UCD شناخته می‌شود، 8.414 دانشجوی بین‌المللی را در خود جای‌داده است و 3.420 استاد دارد.

در حال حاضر بالغ‌بر 30.229 دانشجو در دانشگاه دیویس کالیفرنیا مشغول به تحصیل هستند که حدود 6.720 نفر از آن‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر تحصیل می‌کنند. از پرطرفدارترین برنامه‌های تحصیلی ارائه‌شده در این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقتصاد کشاورزی
 • حشره‌شناسی
 • زیست‌شناسی تکاملی
 • زیست‌شناسی گیاهان
 • محیط‌شناسی (اکولوژی)

دانشکده‌های این دانشگاه در مقطع کارشناسی عبارتند از:

 • دانشکده کشاورزی و علوم زیست‌محیطی
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ادبیات و علوم
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای30 نوامبر
شهریه تقریبی سالانه44.249 دلار آمریکا
رتبه در کشور34
شهر/ کشورکالیفرنیا/ آمریکا

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد که بزرگترین دانشگاه و موسسه تحقیقاتی علوم کشاورزی و منابع طبیعی در کشورهای حوزه اسکاندیناوی است، جایگاه سوم را در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا کسب کرده است. این دانشگاه دولتی که با نام اختصاری SLU شناخته می‌شود، در سال 1775 میلادی تأسیس‌شده است و از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا و اسکاندیناوی به شمار می‌رود.

پردیس مرکزی این دانشگاه در شهر اوپسالا سوئد واقع‌شده است، اما پردیس‌های دیگری در شهرهای آلنارپ، اسکارا، لوما و اومئو دارد و همین موضوع دانشگاه علوم کشاورزی کشور سوئد را به وسیع‌ترین مرکز تحقیقاتی آن تبدیل کرده است.

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد به‌طورکلی چهار دانشکده دارد که نام آن‌ها را در زیر آوردیم:

 • دانشکده باغ آرایی، باغبانی و علوم کشاورزی
 • دانشکده منابع طبیعی و علوم کشاورزی
 • دانشکده دامپزشکی و علوم دامی
 • دانشکده جنگل‌داری

برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به جزئیات تدریس و برنامه‌های ارائه‌شده در این دانشگاه، به این سایت مراجعه کنید.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبسته به رشته تحصیلی
بین 12.000 تا 34.000 دلار آمریکا
رتبه در سوئد10
شهر/ کشوراوپسالا/ سوئد

دانشگاه پاریس تک

یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های علوم کشاورزی جهان، دانشگاه پاریس تک یا انیستیتوی علم و فناوری پاریس، واقع در فرانسه است.

این دانشگاه تازه تأسیس در سال 2007 ساخته‌شده است و از نوع دانشگاه‌های دولتی فرانسه محسوب می‌شود. دانشگاه پاریس تک صرف‌نظر از پردیس اصلی خود در شهر پاریس، پردیس‌های دیگری در شهرهای دیگر فرانسه ازجمله نانسی، مون پلیه و کلرمون دارد.

این دانشگاه همچنین برنامه‌های تحصیلی متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد و در تمام جهان به‌عنوان دانشگاهی که تعلیم در آن بر اساس تحقیقات تجربی انجام می‌شود، شهرت دارد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 اکتبر
رتبه در فرانسه29
شهر/ کشورپاریس/ فرانسه

دانشگاه کرنل

پنجمین مورد در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا، به دانشگاه کرنل تعلق می‌گیرد. این دانشگاه که در سال 1865 تأسیس‌شده است، در شهر نیویورک آمریکا قرار دارد.

دانشگاه کرنل از دانشگاه‌های خصوصی ایالت نیویورک به‌حساب می‌آید و یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان است. هزینه زندگی در خوابگاه‌های این دانشگاه، سالانه 15.846 دلار آمریکا است و ظرفیت کل ثبت‌نام آن به 24.027 نفر می‌رسد.

مساحت پردیس اصلی این دانشگاه 745 هکتار بوده و رتبه 61 را در فهرست بهترین آموزش مقطع کارشناسی دریافت کرده است. دانشگاه کرنل ازجمله دانشگاه‌های سخت‌گیر در پذیرش به‌حساب می‌آید و درصد پذیرش تنها 11 درصد نشان از این موضوع دارد.

این دانشگاه همچنین انواع کمک‌هزینه‌های تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد، به‌طوری‌که 47 درصد از دانشجویان تمام‌وقت کارشناسی این دانشگاه تحت پوشش کمک‌هزینه‌های آن هستند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای2 ژانویه
شهریه تقریبی سالانه59.316 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا18
شهر/ کشورنیویورک/ آمریکا

موسسه فناوری فدرال سوئیس دانشگاه صنعتی زوریخ

موسسه فناوری فدرال سوئیس، دانشگاه صنعتی زوریخ (ETH)، یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا است که در رتبه ششم این رنکینگ قرار دارد. موسسه فناوری فدرال سوئیس در سال 1855 تأسیس‌شده است و یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های اروپا و همچنین جهان به‌حساب می‌آید.

این موسسه در شهر زوریخ سوئیس قرار دارد و رتبه 26 را در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا به خود اختصاص داده است. این دانشگاه بالغ‌بر 19.043 دانشجو را در خود جای‌داده است که حدود 7.696 نفر از این تعداد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند.

از محبوب‌ترین رشته‌های ارائه‌شده توسط این دانشگاه به شرح زیر هستند:

 • علوم کشاورزی
 • زیست‌شناسی و بیوشیمی
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی شهرسازی
 • میکروبیولوژی
 • فیزیک
 • پزشکی
 • اقتصاد و کسب‌وکار
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 دسامبر 2021
شهریه تقریبی هر ترم795 دلار آمریکا
رتبه در سوئیساول
شهر/کشورزوریخ/ سوئیس

دانشگاه کشاورزی چین

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد، دانشگاه کشاورزی چین است که با نام اختصاری CAU نیز شناخته می‌شود. تاریخ تأسیس این دانشگاه که در شهر پکن چین واقع‌شده است، به سال 1905 بازمی‌گردد و از نوع دانشگاه‌های دولتی است.

تعداد کل دانشجویان این دانشگاه به 20.609 نفر می‌رسد که حدود 283 نفر از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. دانشگاه کشاورزی چین با رتبه 406 بین بهترین دانشگاه‌های دنیا، رشته‌های پرطرفداری را ارائه می‌دهد که بعضی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • علوم کشاورزی
 • زیست‌شناسی و بیوشیمی
 • زیست‌شناسی سلولی
 • شیمی
 • انرژی و سوخت‌های فسیلی
 • مهندسی
 • محیط‌شناسی
 • میکروبیولوژی
 • مطالعات گیاهی و حیوانی
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای10 می
شهریه تقریبی سالانهبرای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی:
بین 400 تا 5.393 دلار آمریکا
برای مقطع دکتری به زبان انگلیسی:
4.622 دلار آمریکا
رتبه در چین27
شهر/ کشورپکن/ چین

دانشگاه ویسکانسین مدیسون

هشتمین دانشگاهی که قصد داریم به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا معرفی کنیم، دانشگاه ویسکانسین واقع در شهر مدیسون کشور آمریکا واقع‌شده است.

این دانشگاه که در تاریخ 1848 تأسیس‌شده است، شهرت زیادی در کشور آمریکا و تمام دنیا دارد و لقب بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه ایالت ویسکانسین را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، دانشگاه ویسکانسین اولین دانشگاه عمومی است که در این ایالت تأسیس‌شده است.

همچنین بد نیست بدانید این دانشگاه دولتی در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های دنیا جایگاه 75 را کسب کرده و از خروجی تحقیقاتی بالایی برخوردار است. دانشگاه ویسکانسین 5.166 استاد را در خود جای‌داده که رقم قابل‌توجهی است.

دانشگاه ویسکانسین ظرفیت ثبت‌نام 33.456 نفر را در مقطع کارشناسی دارد، اما ظرفیت ثبت‌نام کل آن به 45.317 نفر نیز می‌رسد و از تعداد کل دانشجویان آن، 5.737 نفر از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می می‌دهند.

این دانشگاه به دلیل برتری خود در ارائه رشته‌های زیر، همواره بین بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا در رنکینگ کیو اس قرار می‌گیرد:

 • تاریخ
 • جغرافیا
 • مهندسی شیمی
 • کشاورزی و جنگلداری
 • مطالعات ارتباطات و رسانه
 • علوم اجتماعی
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 فوریه
شهریه تقریبی سالیانهبرای دانشجویان بومی آمریکا 10.741
و برای دانشجویان بین‌المللی 38.629 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا42
شهر/ کشورمدیسون/ آمریکا

دانشگاه کالیفرنیا برکلی

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا رتبه نهم را به خود اختصاص داده است، دانشگاه برکلی کالیفرنیا نام دارد.

تاریخ ساخت این دانشگاه به سال 1868 برمی‌گردد و بنابراین جزو دانشگاه‌های قدیمی ایالت کالیفرنیا و کشور آمریکا به‌حساب می‌آید. همچنین این دانشگاه دولتی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا محسوب می‌شود و از اعضای انجمن علمی این کشور است.

علاوه بر این بد نیست بدانید تعداد دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه به 9.428 عدد می‌رسد و 3.701 نفر استاد را در خود جای‌داده است. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه به 40.000 نفر می‌رسد که حدود سه‌چهارم آن‌ها را دانشجویان مقطع کارشناسی تشکیل می‌دهند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه26.544 دلار آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در آمریکا3
شهر/ کشوربرکلی/ آمریکا

دانشگاه ایالتی میشیگان

یکی دیگر از دانشگاه‌های کشور آمریکا که موفق به کسب جایگاه دهم رنکینگ بهترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان شده است، دانشگاه ایالتی میشیگان است.

این موسسه که در تاریخ 1855 تأسیس‌شده است، در دسته‌بندی دانشگاه‌های عمومی آمریکا قرار دارد و ظرفیت ثبت‌نام آن در مقطع کارشناسی به 39.176 نفر می‌رسد.

دانشگاه ایالتی میشیگان پردیس بسیار بزرگی دارد که مساحت آن به 5.192 هکتار می‌رسد. این دانشگاه در پذیرش دانشجویان تقریباً سختگیر بوده و نرخ پذیرش 71 درصد را به خود اختصاص داده است.

رتبه این دانشگاه در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا 157 است و به‌طورکلی 3.005 استاد را در خود جای‌داده است. دانشگاه ایالتی میشیگان انواع بورسیه‌ها را به دانشجویان اختصاص می‌دهد و تعداد دانشجویان بین‌المللی آن به 5.795 نفر می‌رسد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 نوامبر و 1 فوریه
شهریه تقریبی سالیانهبرای دانشجویان بومی آمریکا 14.460
و برای دانشجویان بین‌المللی 39.766 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا80
شهر/ کشورمیشیگان/ آمریکا

دانشگاه گنت

یازدهمین مورد در رنکینگ بهترین دانشگاه کشاورزی جهان، دانشگاه گنت واقع در شهر گنت بلژیک است. البته دقت داشته باشید که این دانشگاه را با نام خنت نیز می‌شناسند.

دانشگاه گنت در سال 1817 تأسیس‌شده است و بنابراین از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور بلژیک است. بهتر است بدانید دانشگاه گنت از موسسه‌های آموزشی هلندی‌زبان است و می‌توان گفت عنوان بزرگترین دانشگاه فلاندری را در دست دارد.

دانشگاه گنت بلژیک بین بهترین دانشگاه‌های دنیا رتبه 85 را به خود اختصاص داده است و همچنین به 37.587 دانشجو که 4.051 نفر از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند، خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

به تعدادی از رشته‌هایی که این دانشگاه سالانه رتبه‌های درخشانی در آن‌ها دریافت می‌کند، دقت کنید:

 • علوم کشاورزی
 • بیماری‌های عفونی
 • ریاضیات
 • هنر و علوم انسانی
 • زیست‌شناسی و بیوشیمی
 • زیست‌شناسی سلولی
 • مهندسی شیمی
 • فیزیک
 • اقتصاد و کسب‌وکار
 • محیط‌زیست
 • علوم اجتماعی
 • جغرافیا
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 ژوئن
شهریه تقریبی سالیانهبسته به رشته تحصیلی، متفاوت است.
رتبه در بلژیک2
شهر/ کشورگنت/ بلژیک

دانشگاه ریدینگ

جایگاه دوازدهم در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا، به دانشگاه ریدینگ واقع در شهری به همین نام در کشور انگلستان تعلق دارد.

دانشگاه ریدینگ در سال 1892 تأسیس‌شده است و از دانشگاه‌های دولتی انگلستان به‌حساب می‌آید. این دانشگاه همچنین بین بهترین دانشگاه‌های دنیا، رتبه 327 را به خود اختصاص داده است. تعدادی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاه ریدینگ به شرح زیر هستند:

 • علوم کشاورزی
 • هنر و علوم انسانی
 • شیمی
 • پزشکی
 • اقتصاد و کسب‌وکار
 • مهندسی
 • محیط‌زیست
 • علوم جغرافیا
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 ژوئن
شهریه تقریبی سالیانهبین 16.890 تا 18.300 پوند
رتبه در انگلستان33
شهر/ کشورریدینگ/ انگلستان

دانشگاه کپنهاگ

یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر جهان در رشته کشاورزی، دانشگاه کپن هاگ واقع در کشور دانمارک است و جالب است بدانید قدیمی‌ترین دانشگاه و مرکز تحقیقاتی این کشور به‌حساب می‌آید.

تاریخ تأسیس این دانشگاه به سال 1479 برمی‌گردد و در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا، رتبه 79 را کسب کرده است.

این دانشگاه عمومی رشته‌های بسیار متنوعی را ازجمله علوم کشاورزی، هنر و علوم انسانی، زیست‌شناسی و بیوشیمی، زیست‌شناسی سلولی، ریاضیات، شیمی، فیزیک و مهندسی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه کپنهاگ از دانشگاه‌های دولتی کشور دانمارک به‌حساب می‌آید و 4.135 دانشجوی بین‌المللی را از تعداد کل 40.000 دانشجو در خود جای‌داده است. همچنین تعداد کل اساتید این دانشگاه به 7.293 نفر می‌رسد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالانه10.000 تا 17.000 یورو
رتبه در دانمارکاول
شهر/ کشورکپنهاگ/ دانمارک

دانشگاه ایالتی آیووا

یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان، دانشگاه ایالتی آیووا بوده و در ایالتی به همین نام در کشور آمریکا واقع‌شده است.

دانشگاه آیووا که با نام اختصاری ISU نیز شناخته می‌شود، در سال 1858 تأسیس‌شده است و از دانشگاه‌های قدیمی این کشور به‌حساب می‌آید.

ظرفیت ثبت‌نام دانشگاه آیووا در مقطع کارشناسی به 28.294 نفر می‌رسد و در گروه دانشگاه‌های دولتی این قرار دارد. همچنین بد نیست بدانید این دانشگاه در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا رتبه 494 را به خود اختصاص داده است.

ظرفیت ثبت‌نام کل این دانشگاه به 33.391 نفر می‌رسد و 2.441 نفر از این تعداد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. دانشگاه آیووا خدمات آموزشی خود را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد و از مهم‌ترین رشته‌های ارائه‌شده در آن به شرح زیر هستند:

 • کشاورزی
 • علوم زیستی و زیست پزشکی
 • کسب‌وکار و بازاریابی
 • مهندسی
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای31 مارس
شهریه تقریبی سالیانه12.431 تا 13.270 دلار آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در آمریکا118
شهر/ کشورایمز/ آمریکا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

آخرین دانشگاهی که قصد داریم به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان معرفی کنیم، دانشگاه بریتیش کلمبیا واقع در ونکوور کانادا است.

تاریخ تأسیس این دانشگاه که در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های جهان رتبه 32 را به خود اختصاص داده است، به سال 1908 بازمی‌گردد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا که از دانشگاه‌های دولتی کانادا محسوب می‌شود، 55.359 دانشجو را در خود جای‌داده است که حدود 18.105 نفر از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. این رقم، تعداد زیادی است و محیط این دانشگاه را به فضای دلخواهی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

علاوه بر این، تعداد اساتید این دانشگاه به 6.201 عدد می‌رسد. به‌عبارت‌دیگر به ازای هر 9 دانشجو، یک استاد در دانشگاه بریتیش کلمبیا وجود دارد.

این دانشگاه که معمولاً با نام اختصاری UBC شناخته می‌شود، انواع بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

همچنین بد نیست بدانید که این دانشگاه خدمات آموزشی خود را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد و همچنین دانشجویان متقاضی دوره MBA را می‌پذیرد. علاوه بر این، دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه 32 را از رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا به خود اختصاص داده است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه33.700 دلار آمریکا
رتبه در کانادا3
شهر/ کشورونکوور/ کانادا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های کشاورزی جهان

تا اینجای مقاله به 15 مورد از برترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا پرداختیم و هزینه تقریبی تحصیل در آن‌ها را به همراه مؤلفه‌های دیگر به‌طور خلاصه بررسی کردیم. اما این دانشگاه‌ها تنها تعداد بسیار کمی از بهترین دانشگاه‌های کشاورزی موجود در سراسر دنیا بودند و نمی‌توان هزینه تحصیل در این رشته را در دانشگاه‌های دیگر دنیا بر اساس آن‌ها تخمین زد.

همچنین نمی‌توان رقم ثابتی برای تحصیل این رشته در بهترین دانشگاه‌های جهان تخمین زد، زیرا بسته به کشور، مقطع تحصیلی و زمان تحصیل ممکن است این رقم بسیار متفاوت باشد.

به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه تحصیل در رشته کشاورزی در بهترین دانشگاه‌های جهان، از 10.000 تا 70.0000 دلار آمریکا بسته به کشور، دانشگاه و مؤلفه‌های دیگر متغیر است. به‌عنوان‌مثال اگر قصد دارید برای تحصیل در این رشته به کشور کانادا سفر کنید، باید هزینه‌ای بین 40.000 تا 69.000 دلار کانادا هزینه کنید. درحالی‌که هزینه تحصیل این رشته در کشورهای دیگری مانند دانمارک و سوئیس حدود 7.000 تا 19.000 دلار آمریکا است.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا بسیار متغیر است و باید با توجه به کشور و دانشگاه موردنظر آن را تخمین بزنید.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در خارج از کشور و هزینه تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ های کشاورزی جهان

یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های دانشجویان برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان، دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه موردنظر است.

البته بورسیه تحصیلی مانند هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کشاورزی دنیا کاملاً بستگی به کشور و دانشگاه موردنظر دارد و باید شرایط دقیق آن را با مراجعه به وب‌سایت دانشگاه موردنظر جویا شوید.

به‌عنوان‌مثال، تعدادی از مهم‌ترین شرایطی را که دانشجویان باید برای تحصیل در رشته کشاورزی در دانشگاه‌ های کانادا در قسمت پایین ارائه داده‌ایم. البته دقت داشته باشید که این شرایط معمولاً بین تعداد زیادی از دانشگاه‌های دنیا مشترک هستند.

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا و البته تعداد دیگری از دانشگاه‌های دیگر، برخورداری از نمرات و رزومه مناسب است. بهتر است بدانید تعداد زیادی از دانشگاه‌های کشور کانادا برای اعطای بورسیه، نمرات دانشجو را نسبت به ویژگی‌های دیگر در اولویت قرار می‌دهند.

یکی دیگر از مؤلفه‌های تعیین‌کننده در اخذ بورسیه دانشگاه‌های کانادا و کشورهای دیگر، میزان مهارت فرد متقاضی در زبان انگلیسی است.

ازآنجایی‌که زبان‌اصلی اغلب متقاضیان بین‌المللی اخذ بورسیه این دانشگاه‌ها انگلیسی نیست، داشتن تسلط قابل‌قبول بر زبان انگلیسی و ارائه مدارکی مانند آیلتس، تافل یا دولینگو می‌تواند شانس قبولی شما را در اخذ بورسیه افزایش دهد.

یکی دیگر از شرایطی که در فهرست پیش‌نیازهای اخذ بورسیه کشورهای دنیا و ازجمله کانادا قرار دارد، داشتن معرفی‌نامه از طرف یکی از اساتید معتبر است. شما با ارائه این مدرک می‌توانید شانس خود را تا حد زیادی برای دریافت بورسیه افزایش بالا ببرید.

از شروط دیگر اخذ بورسیه از دانشگاه‌های کانادا و کشورهای دیگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام فعالیت‌های علمی داوطلبانه
 • داشتن مقاله
 • انجام پژوهش
 • ارائه سابقه کار مرتبط
 • برنامه تحصیلی موجه و انگیزه نامه قوی

سخن نهایی

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان رویای بسیاری از جوانانی است که به این رشته و گرایش‌های آن علاقه دارند.اگر شما هم با مطالعه این مقاله و خدمات بی‌نظیری که بهترین دانشگاه‌های کانادا در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند ترغیب به تحصیل در این دانشگاه‌ها شدید، بهترین کار کمک گرفتن از تیم حرفه‌ای تراست است.

همان‌طور که مشاهده کردید، دانشگاه‌های کانادا در فهرست بهترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان حرفی برای گفتن دارند و شرایط مناسبی را برای تحصیل دانشجویان ارائه می‌دهند. بنابراین تردید نکنید و برای طی کردن هر چه زودتر و آسان‌تر این مسیر، وقت مشاوره تخصصی را از تیم حرفه‌ای تراست دریافت کنید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

بهترین دانشگاه کشاورزی جهان کدام است؟

بهترین دانشگاه کشاورزی جهان، دانشگاه واخنینگن واقع در کشور هلند است.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه کشاورزی جهان چقدر است؟

به‌طورکلی برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان باید بین 10.000 تا 50.000 هزینه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه واخنینگن هلند چقدر است؟

دانشگاه واخنینگن هلند بهترین دانشگاه کشاورزی دنیا است و برای تحصیل در آن باید حدود 20.939 دلار آمریکا هزینه کنید.

آیا می‌توان بدون پرداخت هزینه در بهترین دانشگاه‌های کشاورزی جهان تحصیل کرد؟

کشورهایی مانند آلمان، سوئیس، آرژانتین و هلند فرصت تحصیل در رشته کشاورزی را با هزینه بسیار پایین و گاهی به رایگان در اختیار متقاضیان بین‌المللی قرار می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.