بهترین دانشگاه‌ های دندانپزشکی جهان

بهترین دانشگاه‌ های دندانپزشکی جهان

آیا آرزوی تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارید؟ حقیقت این است که شرکت در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان، راهی مطمئن برای دستیابی به این هدف خواهد بود. برای شغل دندانپزشکی در حال حاضر تقاضای زیادی در دنیا دارد بنابراین، تحصیل در یکی از این دانشکده‌های دندانپزشکی معتبر بسیار حائز اهمیت است.

اداره آمار کار ایالات‌متحده، پیش‌بینی می‌کند که مشاغل دندانپزشکی تا سال 2026 رشد 19% داشته که این رشد در مقایسه با سایر مشاغل بسیار سریع‌تر و بیشتر است. این امر ممکن است به دلیل افزایش اطلاعات در زمینه مراقبت‌های پزشکی یا افزایش سن جمعیت و تقاضا برای مراقبت بهتر اتفاق بیفتید.

اما شاید بتوان گفت سخت‌ترین کار، انتخاب از میان بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان است؛ زیرا هرکدام از آن‌ها می‌تواند به لحاظ مالی، فرهنگی و یا مهاجرتی برایتان ایجاد چالش کند. اینکه یک شخص متخصص و حرفه‌ای در کنارتان به شما در تصمیم‌گیری کمک کند و ریسک‌های مسیر را کاهش داده و متناسب با شرایط و علائق شما در این انتخاب یاری‌تان کند، بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه تیم تراست، شما را با برخی از بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان آشنا خواهد کرد. هدف این است که در این تصمیم‌گیری سرنوشت‌ساز در کنارتان باشیم و با بهره‌مندی از وکلایی حرفه‌ای و متعهد و دلسوز، شما را در تحقق رویاهایتان برای ساختن یک زندگی بهتر و شرایط تحصیلی ایده آل کمک نماییم.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته دندانپزشکی

دانشگاه گوتنبرگ

در مقایسه با سایر کشورها، تحقیقات دندانپزشکی در سوئد بسیار ریشه‌دار بوده و مردم این کشور خصوصاً کودکان و نوجوانان، به‌طور منظم تحت مراقبت‌های دندانپزشکی قرار می‌گیرند؛ بنابراین رشته دندانپزشکی در این کشور آینده روشنی دارد.

دانشگاه گوتنبرگ در گوتنبرگ سوئد واقع‌شده و در سال،2021 رتبه نخست را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا از آن خود کرد. این دانشگاه، تقریباً 37000 دانشجو و 5900 کارمند و 40 دپارتمان را در خود جای‌داده و یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های شمال اروپا به شمار می‌آید.

برنامه‌های تحصیلی موسسه در سطح کارشناسی شامل آموزش دندان‌پزشکان (پنج‌ساله)، متخصص دندانپزشکی (سه سال) و تکنسین دندانپزشکی (سه سال) هستند. آموزش تکمیلی نیز به‌صورت یک‌ساله، برای دندان‌پزشکان دارای مدرک از اتحادیه اروپا و سوئیس ارائه می‌شود.

موفقیت‌های این موسسه نه‌تنها به محققان فردی، بلکه به چند گروه تحقیقاتی قوی وابسته است که هم در مکانیسم‌های اساسی و هم در مسائل بالینی تخصص دارند. تخصص‌ها در زمینه بیماری‌های عمده دهان و دندان در کودکان و بزرگ‌سالان، تحقیقات ایمپلنت، مسائل رفتاری و استرس دندان مطرح می‌شوند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.gu.se/en
ددلاین اپلای15 ژانویه و 15 آوریل
شهریه تقریبی سالیانهرایگان برای دانشجویان اتحادیه اروپا
و 10،000 تا 19،250 پوند برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا
رتبه در سوئد4
شهر/ کشورگوتنبرگ/ سوئد

دانشگاه میشیگان آن آربور

یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در ایالات‌متحده دانشگاه میشیگان است که در سال 817، قبل از اینکه ایالت میشیگان حتی تبدیل به یک ایالت شود، تأسیس شد و در سال 1837 از دیترویت به محوطه مرکزی آن در آن آربور منتقل شد.

میشیگان، 780 هکتار وسعت دارد و در حدود 46000 دانشجو را در خود جای‌داده است. بعلاوه فارغ‌التحصیلان زنده میشیگان بیش از نیم میلیون نفر را شامل می‌شوند که این مجموعه، یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های فارغ‌التحصیلان هر دانشگاهی در جهان به شمار می‌آید.

این دانشگاه به دلیل داشتن استانداردهای بالای تحقیق موردستایش قرارگرفته است و برنامه جامع تحصیلات تکمیلی دانشگاه و مدرک دکتری در رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) و همچنین مدارک حرفه‌ای در معماری، کسب‌وکار، پزشکی، حقوق، داروسازی، پرستاری، مددکاری اجتماعی، بهداشت عمومی و دندانپزشکی ارائه می‌دهد. گفتنی است این دانشگاه در سال 2021، مقام دوم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا بدست آورد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://umich.edu
ددلاین اپلای30 ژوئن برای مقطع کارشناسی
و 1 دسامبر برای مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالیانه68،370 دلار
رتبه در ایالات‌متحده23
شهر/ کشورمیشیگان/ ایالات‌متحده

مرکز دانشگاهی دندانپزشکی آمستردام

این دانشگاه که به‌اختصار ACTA نامیده می‌شود، یک دانشکده دندانپزشکی مستقل است که توسط دانشگاه آمستردام و دانشگاه VU آمستردام به اشتراک گذاشته‌شده است. درواقع هدف ACTA، کمک به اجرای مأموریت‌های هر دو دانشگاه است.

ACTA تحقیقات علمی انجام داده، برنامه‌های آموزشی دندانپزشکی تدارک می‌بیند و خدمات درمانی را در زمینه دندانپزشکی به‌صورت روزانه به حدود 300 بیمار ارائه می‌دهد. در محافل بین‌المللی، ACTA در زمره پیشگامان آموزش و پژوهش قرار دارد. علاوه بر کارشناسی، این دانشگاه دوره‌های تحصیلات تکمیلی را نیز برای دانشجویان تدارک دیده است.

گفتنی است امسال تقریباً 800 دانشجو در برنامه دندانپزشکی این مرکز آموزشی ثبت‌نام کرده‌اند. جالب است بدانید که این مرکز در سال 2021، رتبه سوم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان کسب کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://acta.nl/en
ددلاین اپلای15 سپتامبر
شهریه تقریبی سالیانه4،166 تا 4،387 یورو
رتبه در هلند57
شهر/ کشورآمستردام/ هلند

دانشگاه هنگ کنگ

دانشگاه هنگ کنگ (HKU) که در سال 1911 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عمومی است که در کلان‌شهر هنگ کنگ واقع‌شده است. این مرکز آموزشی، قدیمی‌ترین موسسه عالی هنگ کنگ است و یکی از برترین دانشگاه‌های آسیایی به شمار می‌آید. دانشگاه هنگ کنگ در بین معتبرترین دانشگاه‌های جامع تحقیقاتی در جهان، رتبه 26 را دارد و در سال 2021 نیز رتبه چهارم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان بدست آورد.

این مرکز آموزشی، درواقع جامعه‌ای متنوع با بیش از 9000 دانشجوی بین‌المللی از 96 کشور جهان است و برنامه‌های درسی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در سطح بین‌المللی با زبان انگلیسی ارائه می‌دهد و در حوزه‌های هنر و علوم انسانی، مهندسی، پزشکی و سلامت، کسب‌وکار و علوم اجتماعی، فناوری و علم، زبان و فرهنگ دانشجو می‌پذیرد. استانداردهای استثنایی دانشگاهی و تحقیقات پیشگام HKU، بسیاری از دانشمندان برتر را به هنگ کنگ جذب می‌کند.

جالب است بدانید در 11 سال گذشته، بیش از 99.4 درصد فارغ‌التحصیلان، یک پیشنهاد شغلی در هرسال تحصیلی متوالی دریافت کرده‌اند و بسیاری از آن‌ها مشاغل مختلفی را در زمینه‌های مختلف مالی، حقوق، مهندسی و فناوری آغاز کرده‌اند و در شرکت‌های بین‌المللی نظیر اپل، گوگل و گلدمن ساکس مشغول به کارشده‌اند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.hku.hk/
ددلاین اپلای18 نوامبر
شهریه تقریبی سالیانه42،100 دلار هنگ کنگ
رتبه در چین1
شهر/ کشورهنگ کنگ/ چین

کینگز کالج لندن

کینگز کالج لندن، در شمار 25 دانشگاه برتر جهان و یکی از قدیمی‌ترین‌ها در انگلستان است. این موسسه، بیش از 27،600 دانشجو از حدود 150 کشور جهان دارد و به دلیل تدریس و تحقیقات پیشرفته شهرت بالایی در سطح جهانی کسب کرده است به‌نحوی‌که 84% تحقیقات آن، به‌عنوان “پیشرو در جهان” یا “بین‌المللی عالی” شناخته می‌شوند.

از طرفی این مرکز آموزشی شهرت ویژه‌ای در ارائه برنامه‌های علوم انسانی، حقوق، علوم (شامل طیف وسیعی از حوزه‌های بهداشتی مانند روان‌پزشکی، پزشکی، پرستاری و دندانپزشکی) و علوم اجتماعی ازجمله امور بین‌الملل دارد؛ و نقش عمده‌ای در بسیاری از پیشرفت‌های زندگی مدرن داشته نظیر کشف ساختار DNA و تحقیقاتی که منجر به توسعه رادیو، تلویزیون، تلفن‌های همراه و رادار شدند.

گفتنی است این دانشگاه در سال 2021، رتبه پنجم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا کسب کرد. اگر علاقه‌مند به تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه هستید، باید بدانید اینجا بزرگ‌ترین دانشکده دندانپزشکی در انگلستان را دارد و سالانه حدود 150 دندان‌پزشک آموزش می‌دهد و از این رهگذر برای دانشجویان فرصت تجربه بالینی در چندین بیمارستان را فراهم می‌کند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.kcl.ac.uk
ددلاین اپلای1 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه9،250 پوند برای دانشجویان بومی
و 43،500 برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در انگلستان15
شهر/ کشورلندن/ انگلستان

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در تورنتوی انتاریو است که در محوطه اطراف پارک کوئین واقع‌شده است. این دانشگاه، با منشور سلطنتی در سال 1827 تأسیس شد و در حال حاضر شامل یازده دانشکده است که هریک دارای استقلال قابل‌توجهی در امور مالی و نهادی و تفاوت‌های قابل‌توجه در شخصیت و تاریخ هستند. این دانشگاه همچنین، دو پردیس واقع در اسکاربرو و میسیساگا دارد.

دانشگاه تورنتو بیش از 700 برنامه کارشناسی و 200 برنامه کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد و نام آن در تمام رتبه‌بندی‌های مهم دانشگاه‌های برتر جهان آورده شده است. گفتنی است این مرکز در سال 2021 نیز، در لیست برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا خودنمایی کرد و همچنین تاکنون 12 جایزه نوبل و 6 جایزه تورینگ را کسب کرده است.

و اما در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی باید بگوییم دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تورنتو، در حوالی بیمارستان تورنتو واقع‌شده و از همکاری جوامع مهندسی و مهندسی پزشکی و پزشکی نوآورانه کانادا سود می‌برد. این دانشکده، از تدوین سیاست‌های بهداشت دهان و دندان تا تولید نسل بعدی مواد دندانپزشکی را در دستور کار خود دارد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.utoronto.ca
ددلاین اپلای1 نوامبر
شهریه تقریبی سالیانه37،080 دلار برای دانشجویان بومی
و 93،700 دلار برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در کانادا1
شهر/ کشورتورنتو/ کانادا

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو

این مرکز آموزشی، به‌عنوان اولین دانشکده ملی دندانپزشکی در ژاپن، در 12 اکتبر 1928 تأسیس شد و در سال 1944 عنوان دانشگاه پزشکی توکیو را دریافت کرد؛ و سپس در سال 1946 به دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو تغییر نام داد.

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو (TMDU)، در بین دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی ژاپن منحصربه‌فرد بوده و دارای چهار سیستم آموزش و تحقیقات تکمیلی است: علوم پزشکی و دندانپزشکی، علوم بهداشتی، علوم پزشکی – بخش آموزش و علوم زیست پزشکی – بخش تحقیقات.

ازنظر سازمانی این مرکز دارای چهار دانشکده (پزشکی، دندانپزشکی، علوم بهداشتی و علوم بهداشت دهان و دندان)، یک دانشکده کارشناسی هنرهای آزاد و علوم، دو موسسه تحقیقاتی (زیست مواد و مهندسی زیستی، تحقیقات پزشکی)، یک بیمارستان آموزشی وابسته به دانشکده پزشکی، یک بیمارستان آموزشی متصل به دانشکده دندانپزشکی و یک دانشکده تکنسین دندانپزشکی است.

هدف این دانشگاه، تربیت متخصصان پزشکی است که نه‌تنها قادر باشند نیازهای اساسی جامعه را برآورده کنند، بلکه تبدیل به محققان و رهبرانی شوند که می‌توانند کارهای پیشگامانه در سطح بین‌المللی در حیطه پزشکی و دندانپزشکی انجام دهند. این دانشگاه معتبر در سال 2021، رتبه ششم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان از آن خود کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.tmd.ac.jp/english
ددلاین اپلای11 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه642،960 ین
رتبه در ژاپن20
شهر/ کشورتوکیو/ ژاپن

دانشگاه کالیفرنیا

دانشگاه کالیفرنیا (UCSF)، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در سان‌فرانسیسکوی کالیفرنیا واقع‌شده است. این دانشگاه در سال 1864 تأسیس شد و در سال 1873، با دانشگاه گلدن استیت ارتباط برقرار کرد و به دپارتمان پزشکی بدل گشت.

این مرکز آموزشی در حال حاضر 4 دانشکده یعنی پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و داروسازی را در خود جای‌داده است. برنامه‌های درسی ارائه‌شده بر اساس علوم پایه، بالینی و اجتماعی بوده و بر درک مکانیسم‌های زیست‌شناسی، تجزیه‌وتحلیل عوامل اجتماعی، فرهنگی و تاریخی سلامت، کاهش بیماری‌های انسانی، کاهش نابرابری‌های سلامت و پیشبرد سلامت در سراسر جهان تمرکز دارند.

UCSF تاکنون موفق به کسب 11 جایزه و همچنین جایزه تجزیه‌وتحلیل پزشکی آلبرت لاسکر و جایزه تجزیه‌وتحلیل پزشکی بالینی Lasker-DeBakey شده است. گفتنی است این دانشگاه در سال 2021، رتبه هفتم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان کسب کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.ucsf.edu
ددلاین اپلای31 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه43،410 دلار برای دانشجویان بومی
و 55،655 دلار برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در ایالات‌متحده74
شهر/ کشورسان‌فرانسیسکو/ ایالات‌متحده

دانشگاه‌ هاروارد

وقتی صحبت از رتبه‌بندی دانشگاه‌ها می‌شود، به نظر می‌رسد که هاروارد در هر زمینه‌ای حرفی برای گفتن دارد و یک پیشروی جهانی به شمار می‌آید. این امر در حوزه دندانپزشکی نیز صادق است، به‌طوری‌که این دانشگاه در سال 2021، رتبه هشتم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان از آن خود کرد. گفتنی است دانشکده پزشکی دندانپزشکی هاروارد مستقر در بوستون، دوره‌های تحصیلات تکمیلی بسیاری ازجمله برنامه DMD را ارائه می‌دهد.

هاروارد در سال 1636 در کمبریج ایالات‌متحده و در شمال غربی بوستون در مساحتی بالغ‌بر 209 هکتار تأسیس شد و در حال حاضر قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در این کشور محسوب می‌شود. 10 مدرسه، 5 موزه، 2 آمفی‌تئاتر، کتابخانه‌ای با 18 میلیون جلد کتاب، جوایز متعدد جوایز پولیتزر، نوبل و اسکار و 108 مدال المپیک، از مهم‌ترین افتخارات این مرکز آموزشی به شمار می‌آیند.

لازم به ذکر است در حال حاضر 21000 دانشجوی ملی و بین‌المللی در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و در رشته‌های مختلف هنر و علوم انسانی، مهندسی، پزشکی و سلامت، کسب‌وکار و علوم اجتماعی، زبان و فرهنگ و همچنین فناوری و علوم مشغول به تحصیل هستند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.harvard.edu
ددلاین اپلای15 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه64،984 دلار
رتبه در ایالات‌متحده2
شهر/ کشورکمبریج/ ایالات‌متحده

دانشگاه برن

این دانشگاه، در سال 1834 در برن سوئیس تأسیس شد و امروزه طیف وسیعی از دوره‌ها و برنامه‌ها را در 8 دانشکده و 150 کالج ارائه می‌دهد. این موسسه تقریباً 17،904 دانشجو دارد و این امر باعث شده سومین دانشگاه برجسته در سوئیس محسوب شود.

دانشکده‌های برن علوم مختلفی نظیر الهیات، حقوق، کسب‌وکار، اقتصاد و علوم اجتماعی، پزشکی و دندانپزشکی، دامپزشکی و علوم انسانی را ارائه می‌دهند. از طرفی این مرکز آموزشی، انستیتوها و کلینیک‌های بسیاری را در لنگگاس داراست که یک منطقه سنتی دانشگاهی در مرکز شهر به شمار می‌آید.

این دانشگاه به‌طور فعال، در طیف گسترده‌ای از پروژه‌های تحقیقاتی اروپایی و جهانی به‌ویژه در زمینه تحقیقات فضایی مشارکت دارد. البته این مرکز آموزشی، در رشته دندانپزشکی نیز سرآمد است به‌نحوی‌که در سال 2021 رتبه نهم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان از آن خود کرد؛ اما واقعیت این است که تعداد پذیرش در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی این دانشگاه بسیار محدود است. به همین دلیل اگر قصد تحصیل در این رشته‌ها را دارید، باید زودتر اقدام کرده و پذیرش بگیرید.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.unibe.ch/index_eng.html
ددلاین اپلای15 فوریه
شهریه تقریبی سالیانه1700 یورو
رتبه در سوئیس6
شهر/ کشوربرن/ سوئیس

موسسه کارولینسکا

موسسه کارولینسکا (KI) که به‌طور خاص به علوم پزشکی و بهداشت می‌پردازد، در سال 1810 در استکهلم سوئد تأسیس شد و تا امروز توانسته به اعتباری جهانی در رشته‌های مختلف علمی دست یابد. این مرکز آموزشی، در تمام مقاطع تحصیلی دانشجو می‌پذیرد و درعین‌حال با سازمان‌های منطقه‌ای بهداشت و درمان همکاری دارد؛ بنابراین فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه، به نحوی عالی آینده شغلی شما را رقم می‌زند و به‌راحتی می‌توانید جذب این سازمان‌ها شوید.

و اما مژده به علاقمندان تحصیل در رشته دندانپزشکی! باید بگوییم گروه پزشکی دندانپزشکی این موسسه با آموزش‌های پیشرفته و تحقیقات معنی‌دار، مراقبت‌های دندانی بسیار حرفه‌ای را برای آیندگان رقم می‌زند. علاوه بر این، کلینیک دندانپزشکی دانشگاه، یک فضای دانشجویی را ارائه می‌دهد که در آن دانشجویان تحت نظارت مربیان مجرب تمرین می‌کنند. برنامه دندانپزشکی در موسسه کارولینسکا، به‌طور کامل به زبان سوئدی ارائه داده می‌شود. گفتنی است این موسسه در سال 2021، رتبه دهم را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان کسب کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://education.ki.se/
ددلاین اپلای15 ژانویه و 15 آگوست
شهریه تقریبی سالانه380،000 کرون
رتبه در سوئد1
شهر/ کشوراستکهلم/ سوئد

دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ، در سال 1833 تأسیس شد و اکنون بزرگ‌ترین دانشگاه سوئیس به شمار می‌آید. این دانشگاه بیش از 25،800 دانشجو دارد که شامل دانشجویان کارشناسی، دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان بین‌المللی متعدد است. افتخارات متعدد این دانشگاه در طی سالیان متمادی، آن را در شمار برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌های مختلف مطرح کرده است. در رشته دندانپزشکی نیز این مرکز آموزشی توانست در سال 2021، رتبه 11 را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان بدست آورد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.uzh.ch/en.html
ددلاین اپلای15 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه2000 دلار
رتبه در سوئیس2
شهر/ کشورزوریخ/ سوئیس

دانشگاه UCL

این دانشگاه که در سال 1826 در لندن تأسیس شد، در تمام مقاطع تحصیلی دانشجو می‌پذیرد و در حال حاضر 18000 دانشجو از 150 کشور جهان در این دانشگاه به تحصیل مشغول‌اند. گفتنی است این مرکز آموزشی، تاکنون 30 جایزه نوبل را بدست آورده و در سال 2021 نیز رتبه 12 را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان از آن خود کرد.

موسسه تحقیقاتی دندانپزشکی ایستمن که وابسته به دانشگاه بوده و در مجاورت بیمارستان دندانپزشکی ایستمن واقع‌شده، یکی از بهترین گروه‌های تحقیقاتی دندانپزشکی در جهان را در خود جای‌داده است. بدین ترتیب، فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی می‌توانند به آینده روشن شغلی در این حیطه امیدوار باشند. البته باید گفت فارغ‌التحصیلان این رشته، در ابتدا یک دوره کارآموزی را با بخش خصوصی شروع می‌کنند تا در حرفه خود تخصص لازم را بدست آورند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.ucl.ac.uk
ددلاین اپلای26 ژانویه برای مقطع کارشناسی
30 جولای برای مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالیانه9،250 پوند برای دانشجویان بومی
و 31،200 پوند برای دانشجویان بین‌المللی
در مقطع کارشناسی 26،680 پوند برای مقطع تحصیلات تکمیلی
رتبه در انگلستان4
شهر/ کشورلندن/ انگلستان

دانشگاه سائوپائولو

دانشگاه سائوپائولو (USP)، یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عمومی در کلان‌شهر سائوپائولو است و قدیمی‌ترین دانشگاه برزیل و یکی از معتبرترین مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی در آمریکای لاتین به شمار می‌آید. اولین مدرسه آن، دانشکده حقوق بود که در سال 1827 تأسیس شد و بعدها در سال 1934 چندین دانشکده دیگر به آن اضافه شدند و امروزه در حیطه‌های مهندسی، پزشکی و سلامت، هنر و علوم انسانی، کسب‌وکار و علوم اجتماعی، زبان و فرهنگ و همچنین فناوری و علم دانشجو می‌پذیرد.

 این مرکز آموزشی دارای 8 پردیس، 42 مدرسه، 6 موسسه تخصصی و چهار موزه مهم است و حدود 20 درصد از کل نتایج علمی برزیل را ارائه می‌دهد. تحصیل در این دانشگاه، برای دانشجویان بومی رایگان است و سالانه بیش از 11،000 دانشجوی جدید در دوره‌های کارشناسی پذیرفته می‌شوند. این موسسه آموزشی در حال حاضر دارای بیش از 90،000 دانشجوی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است.

گفتنی است این مرکز آموزشی، در حیطه دندانپزشکی نیز از اعتبار و سابقه‌ای درخشان برخوردار بوده و جالب است بدانید که در سال 2021، رتبه 13 را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان کسب کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www5.usp.br
ددلاین اپلای10 ژوئن
شهریه تقریبی سالیانه1000 دلار
رتبه در برزیل1
شهر/ کشورسائوپائولو/ برزیل

دانشگاه کوئین مری

اینجا یکی از دانشگاه‌های پیشروی لندن در زمینه تحقیق و پژوهش است. قدمت آن به سال 1785 بازمی‌گردد و امروزه یک دانشگاه بین‌المللی به شمار می‌آید که با وجود پرسنل و دانشجویانی از بیش از 160 ملیت، یکی از متنوع‌ترین مؤسسات آموزش عالی در جهان است.

تحقیق و آموزش، هم‌زمان در این مرکز انجام می‌شوند. فارغ‌التحصیلان در تمام دانشکده‌های این دانشگاه آثاری برجسته و جهانی در علوم مختلف از روباتیک و تحقیق و نوآوری هوش مصنوعی گرفته تا ژن‌درمانی و درمان هموفیلی و پیشرفت‌های درمانی در درمان سرطان و بیماری‌های قلبی کسب کرده‌اند.

به دلیل کیفیت بالای تحقیقات و آموزش، این مرکز آموزشی رتبه بالایی را در بریتانیا در حیطه‌های پزشکی، دندانپزشکی، زبان‌شناسی و مهندسی کسب کرده و در سال 2021 نیز رتبه 14 را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا بدست آورد. دانشجویان این رشته مطالب مربوط به مراقبت از دهان، ازجمله پیشگیری و درمان بیماری‌های دندان، غربالگری سرطان دهان، مدیریت تروما، ارتودنسی و جراحی دهان را مطالعه خواهند کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.qmul.ac.uk
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه27،900 پوند
رتبه در انگلستان29
شهر/ کشورلندن/ انگلستان

دانشگاه واشنگتن

دانشگاه واشنگتن، یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های دولتی جهان است. این دانشگاه در سال 1861 با یک پردیس بزرگ در سیاتل واشنگتن افتتاح شد و در حال حاضر این دارای 3 پردیس در سیاتل، تاکوما و بوتل است.

بعلاوه این مرکز آموزشی 16 دانشکده دارد که آموزش‌هایی در حیطه‌های هنر و علوم، کسب‌وکار، دندانپزشکی، آموزش، مهندسی، محیط‌زیست، اطلاعات، آثار اجتماعی، حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی، سیاست و بهداشت عمومی ارائه می‌دهند.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه واشنگتن (UWSOD) که مقر آن در شمال غربی سیاتل است، به دندان‌پزشکان آموزش‌هایی در سطح جهانی ارائه می‌دهد؛ اما پذیرش آن بسیار محدود است به‌نحوی‌که سالانه در مقاطع مختلف، تقریباً 1000 دانشجو از سراسر دنیا می‌پذیرد. گفتنی است این دانشگاه رتبه 15 را در سال 2021 در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا از آن خود کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.washington.edu
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه102،000 دلار
رتبه در ایالات‌متحده59
شهر/ کشورسیاتل/ ایالات‌متحده

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا در سال 1740، به‌عنوان دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در فیلادلفیا تأسیس شد. جالب است بدانید بنیامین فرانکلین، یکی از بنیان‌گذاران این دانشگاه است.

دانشگاه پنسیلوانیا دوره‌های مختلفی را در رشته‌های متنوع از طریق مدارس و دانشکده‌های معتبرش نظیر مدرسه ارتباطات آننبرگ، تحصیلات تکمیلی، مدرسه وارتون، دانشکده پزشکی پرلمن، دانشکده سیاست و فعالیت اجتماعی، دانشکده دامپزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده هنرها و علوم، دانشکده پزشکی دندانپزشکی، دانشکده طراحی، دانشکده پرستاری، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی ارائه می‌دهد.

تحقیقاتی که در دانشکده دندانپزشکی انجام می‌شود، پیشگامانه و ابتکاری بوده و دندانپزشکی در این مرکز فقط آموزش تکنیک‌های پیشرفته نیست، بلکه نوآوری و تأثیرگذاری را نیز مدنظر است. کلینیک دندانپزشکی UPenn بدون در نظر گرفتن سن، نژاد، مذهب و جنسیت، به بهترین نحو از بیماران استقبال می‌کند.

دانشجویان می‌توانند در مقاطع تحصیلی مختلف نظیر پیش لیسانس (گواهینامه، دیپلم، کاردانی)، لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل شوند. جمعیت دانشجویی در دانشگاه، بیش از 24،800 دانشجو است و بیش از 11،500 نفر در برنامه‌های کارشناسی ثبت‌نام کرده‌اند. این دانشگاه در بسیاری از زمینه‌های علمی، رتبه بالای جهانی دارد و در سال 2021 نیز رتبه 16 را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا بدست آورد؛ و البته باید گفت 30 جایزه نوبل را نیز در رزومه خود دارد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.upenn.edu
ددلاین اپلای1 ژوئن
شهریه تقریبی سالیانه95000 دلار
رتبه در ایالات متحده12
شهر/ کشورفیلادلفیا/ ایالات‌متحده

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

این دانشگاه با عنوان اختصاری UCM، در سال در 1293 در مادرید اسپانیا تأسیس شد و با وجود بیش از 170 استاد رسمی و بیش از 170 برنامه تحصیلات تکمیلی، به بزرگ‌ترین دانشگاه اسپانیا بدل شد. اغلب دروس به زبان اسپانیایی آموزش داده می‌شوند، اما دروسی نیز وجود دارند که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

UCM دارای یک گروه دانشجویی بسیار متنوع از 80 ملیت است و طیف گسترده‌ای از خدمات دانشجویی ازجمله خوابگاه، تیم شغلی، بیمه، دسترسی به امکانات ورزشی برجسته و فعالیت‌های دانشجویی مانند گروه‌های تئاتر، انجمن‌های دانشجویی، رویدادها و مسابقات فرهنگی را ارائه می‌دهد.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه، روبروی دانشکده داروسازی و در کنار دانشکده‌های پزشکی و پرستاری، فیزیوتراپی و پودیاتری واقع‌شده است. این چهار مرکز، اکثر مدارک علوم بهداشتی که در UCM تدریس می‌شوند را ارائه می‌دهند. لازم به ذکر است که این دانشگاه، در سال 2021 رتبه 18 را در میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا از آن خود کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.ucm.es/english
ددلاین اپلای15 جولای
شهریه تقریبی سالیانه20،600 یورو
رتبه3
شهر/ کشورمادرید/ اسپانیا

درنهایت پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سایر مراکز آموزشی که در شمار بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی در دنیا هستند، این سایت و این سایت را نیز مطالعه کنید.

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های علوم دندانپزشکی دنیا

تصمیم‌گیری برای ورود به حرفه دندانپزشکی، یک تصمیم بسیار هوشمندانه و عالی است: ساعات کاری خوب، درآمد ایده آل، امنیت شغلی و اعتبار حتی در سطحی جهانی در انتظار کسانی است که از یکی از بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان فارغ‌التحصیل می‌شوند؛ بنابراین اگرچه راه برای تبدیل‌شدن به یک دندانپزشک عمومی یا متخصص دندانپزشکی طولانی است، اما ارزشش را دارد.

دندانپزشکی، مطالعه علمی است که با دندان‌ها سروکار دارد. بااین‌حال، رشته‌های متنوعی در رابطه با این علم شکل‌گرفته‌اند. یک دندانپزشک عمومی، به دانشی برای تشخیص و درمان مشکلات شایع دهان و دندان مجهز است، اما از طرفی تخصص در یک بخش خاص به جراح دندانپزشک برای رفع مشکلات پیچیده‌تر کمک می‌کند.

تخصص‌های متداولی که در این رابطه وجود دارند عبارتند از: پزشکی و رادیولوژی دهان جراحی دهان و فک و صورت، پروتزهای دندانی، دندانپزشکی محافظه‌کار و اندودنتیکس، پریودنتیست، ارتودنسی، پونتیک، آسیب‌شناسی دهان و دندانپزشکی اجتماعی و پیشگیرانه. بعلاوه در سال‌های اخیر، تخصص‌های فرعی شکل‌گرفته‌اند که محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین پیداکرده‌اند که از آن جمله می‌توان به دندانپزشکی ایمپلنت، دندانپزشکی زیبایی، دندانپزشکی سالمندان و دندانپزشکی با لیزر اشاره کرد.

برای تبدیل‌شدن به یک دندانپزشک، شما نیاز به مدرک کارشناسی در هر زمینه‌ای دارید. سپس باید یک مدرک دکتری جراحی دندان (DDS) یا یک دکترای پزشکی در دندانپزشکی (DMD) را کسب کنید. متقاضیان دانشکده دندانپزشکی نیز موظفند در دوره‌های پیش‌نیاز مانند زیست‌شناسی، شیمی معدنی و آلی، فیزیک و بیوشیمی دارای نمرات بالایی باشند.

سپس در مقاطع تحصیلات تکمیلی و برای کسب مدارک DDS و DMD موضوعاتی نظیر آناتومی دندان، فیزیولوژی، آسیب‌شناسی، زیست‌شناسی مولکولی، میکروبیولوژی دهان، علوم اعصاب، رادیولوژی، فارماکولوژی و بیهوشی دندان آموزش داده می‌شوند.

و سرانجام در تکمیل دروس، دانشجویان دندانپزشکی مراحل بالینی را تکمیل می‌کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد با بیماران واقعی کار کنند تا آموزش‌های خود را در عمل به‌کارگیرند.

در مورد اینکه تحصیل در این رشته چقدر طول می‌کشد باید گفت بسته به کشور و ایالت و نوع تخصص، این امر می‌تواند متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال در ایالات‌متحده، باید یک دوره سه‌ساله و پس‌ازآن چهار سال مدرسه دندانپزشکی را بگذرانید. درحالی‌که در انگلستان، لازم است حداقل پنج سال را صرف مطالعه کنید.

به‌طورکلی دندانپزشک شدن معمولاً 8 سال طول می‌کشد. درواقع پس از اتمام برنامه 4 ساله کارشناسی خود، لازم است 4 سال در دانشکده دندانپزشکی به تحصیلات تکمیلی بپردازید. البته برای برخی تخصص‌ها، این زمان ممکن است بیشتر باشد. از طرفی کسانی که ابتدا مدرک کارشناسی خود را تکمیل نمی‌کنند یا دوره کارشناسی و دکتری ترکیبی را گذرانده‌اند، ممکن است زمان کمتری برای تکمیل تحصیلات صرف کنند.

به‌هرحال هنگامی‌که یک دندانپزشک فارغ‌التحصیل می‌شود و مجوز دولتی را دریافت می‌کند، می‌تواند ملاقات بیماران را آغاز کند؛ و درنهایت چه بخواهید متخصص ارتودنسی شوید یا متخصص پروتز، جراح فک و صورت یا دندانپزشک عمومی، پس از اتمام تحصیل و دریافت مدرک همیشه امنیت شغلی زیادی برایتان وجود خواهد داشت.

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا

هزینه‌ های تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته دندانپزشکی

گفتنی است هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی، بسته به محل تحصیل شما متفاوت خواهد بود. شهریه از موسسه‌ای به موسسه دیگر متفاوت است و قیمت کتاب، غذا، مسکن و لوازم نیز به همان اندازه متغیر هستند.

اگر رویای کار و تحصیل در امریکا را دارید، باید بگوییم به‌طورکلی در ایالات‌متحده 64 دانشگاه درجه یک و پیشرفته در دندانپزشکی وجود دارند. دانشکده‌های دندانپزشکی ذکرشده از شهرت، امکانات عالی و اساتیدی بسیار حرفه‌ای و متخصص برخوردارند.

طبق گزارشات اداره آمار کار در ایالات‌متحده این شغل در حال حاضر دومین حرفه برتر در امریکا بوده و میانگین شهریه سالیانه برای دندانپزشکی در ایالات‌متحده، بین 11،400 دلار تا 84،630 دلار است. بااین‌وجود، حقوق دندان‌پزشکان در ایالات‌متحده نیز بسیار بالا بوده و تقریباً معادل 238،000 دلار در سال است.

در مورد هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی در اروپا باید گفت بسته به اینکه کدام کشور اروپایی را برای تحصیل انتخاب می‌کنید، هزینه تحصیل بین 3000 تا 20000 یورو در سال متغیر است.

از طرفی هزینه اخذ مدرک دندانپزشکی چهارساله در مقطع کارشناسی می‌تواند به‌طور متوسط از 50،000 دلار تا 200،000 دلار کانادا برای دانشجویان داخلی و تا 360،000 دلار کانادا برای دانشجویان بین‌المللی این کشور متغیر باشد. شهریه‌ها به‌طورمعمول شامل هزینه‌های آکادمیک، غیردانشگاهی و ابزار دندانپزشکی هستند.

اما به یاد داشته باشید که هزینه‌های شما برای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا صرفاً به شهریه محدود نمی‌شود، بلکه هزینه‌های زندگی ازجمله حمل‌ونقل، لوازم‌التحریر، مسکن، درمان، پوشاک، خوراک، اینترنت، قبوض و … نیز به این عدد اضافه خواهند شد.

ازآنجاکه هزینه‌های زندگی در ایالات‌متحده و اروپا بسیار بالاست، این امر در کنار شهریه دانشگاه، رقمی قابل‌توجه می‌شود و ممکن است نگرانی‌هایی را به دانشجویان تحمیل نماید؛ اما جالب است بدانید که در مقایسه با این دو، هزینه‌های زندگی در کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و در ضمن راه‌های زیادی برای کاهش این هزینه‌ها وجود دارد و همه‌چیز به سبک زندگی شما برمی‌گردد. به‌طورکلی نیاز است سالانه حدود 15000 دلار کانادا برای هزینه‌های زندگی کنار بگذارید.

درنهایت در نظر داشته باشید که برای پرداخت شهریه در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان معمولاً کمک‌هایی نظیر وام‌های تخصصی، کمک‌های بلاعوض، بورسیه‌ها و برنامه‌های مقرون‌به‌صرفه در نظر گرفته می‌شوند.

اطلاعات بیشتر را از این سایت و این سایت و این سایت بدست آورید.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در خارج از کشور و هزینه تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ های دندانپزشکی جهان

بورسیه‌های تحصیلی، معمولاً یا به‌صورت دولتی و یا از سوی دانشگاه موردنظرتان ارائه می‌شوند. آنچه مسلم است این است که برای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان، باید بتوانید توانایی مالی خود را به اثبات برسانید؛ اما درصورتی‌که بورسیه شوید، همین امر تأییدی بر توانایی مالی شما خواهد بود.

فرآیند دریافت بورسیه نیز بدین شکل است که در ابتدا یک استاد راهنما در دانشگاه موردنظرتان انتخاب می‌کنید و برای او ایمیلی می‌فرستید تا خودتان را از طریق اطلاعات کافی و رزومه‌ای قابل‌توجه به وی معرفی نمایید. درصورتی‌که استاد مربوطه صلاحیت شما را برای بورسیه شدن و تحصیل در دانشگاه موردنظرتان تأیید کرد، شما را به دانشگاه معرفی می‌کند. در این صورت ایمیلی مبنی بر پذیرشتان به‌عنوان یک دانشجوی بورسیه، از طرف دانشگاه ارسال می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی، سری به اسکولارشیپ دانشگاه بزنید و اطلاعات کافی در این رابطه بدست آورید.

اما درعین‌حال تیم تراست بسیار خوشحال خواهد شد که در تمامی این مراحل و انتخاب و اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظرتان، در کنارتان باشد و شما را یاری دهد. گفتنی است این تیم، بیش از 6 هزار پرونده مهاجرتی موفق را در رزومه خود دارد و وکلای مهاجرتی حرفه‌ای این مجموعه، بهترین منابع اطلاعاتی برای رسیدن شما به اهدافتان به شمار می‌آیند. پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به این قسمت، یک‌وقت مشاوره با این وکلای مجرب در ونکوور کانادا و یا دفتر تهران، رزرو نمایید و از ریسک‌های این مسیر پر چالش بکاهید.

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرم؟

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان کدامند؟

برخی از بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان عبارتند از دانشگاه گوتنبرگ، میشیگان آن آربور، مرکز دانشگاهی دندانپزشکی آمستردام، هنگ کنگ، کینگز کالج لندن، تورنتو، دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو، کالیفرنیا، هاروارد، برن، کارولینسکا، زوریخ، UCL، سائوپائولو، کوئین مری، واشنگتن، پنسیلوانیا و دانشگاه کامبلوتنس مادرید.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان چقدر است؟

بسته به کشور و دانشگاه انتخابی این هزینه‌ها متغیر هستند. به‌عنوان‌مثال هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی ایالات‌متحده به‌طور متوسط سالانه بالغ‌بر 45،000 و 60،000 دلار و در اروپا برای دوره کارشناسی بین 10000 تا 30000 یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد بین 8000 تا 18000 یورو و در مقطع دکترا عددی بین 12000 تا 40000 یورو است؛ و در کانادا نیز این مبلغ به‌طور متوسط سالانه در حدود 20000 تا 30000 دلار کانادا می‌باشد.

تحصیل دندانپزشکی در کدام کشور مقرون‌به‌صرفه تر است؟

با توجه به هزینه‌های مناسب و مقرون‌به‌صرفه زندگی در کانادا، تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان که در این کشور واقع‌شده‌اند را پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا هزینه‌های زندگی در ایالات‌متحده و اروپا بسیار بالاست که این هزینه‌ها در کنار شهریه، رقم قابل‌توجهی می‌شوند.

درآمد دندان‌پزشکان فارغ‌التحصیل در برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی دنیا چقدر است؟

با توجه به رشد روزافزون این حرفه در مقایسه با سایر مشاغل، باید بگوییم آینده‌ای روشن و درآمدی عالی در انتظار فارغ‌التحصیل دندانپزشکی است؛ اما این رقم در کشورهای مختلف با توجه به فرهنگ برخورداری از خدمات دندانپزشکی متفاوت است. به‌عنوان‌مثال اداره آمار کار ایالات‌متحده، حقوق دندان‌پزشکان در این منطقه بسیار بالا بوده و تقریباً معادل 238،000 دلار در سال است.

آیا برنامه‌ای به‌عنوان کمک‌هزینه برای پرداخت شهریه در بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان در نظر گرفته‌شده است؟

بله در بسیاری از این دانشگاه‌ها امکانات و برنامه‌های مختلفی ازجمله وام‌های تخصصی، کمک‌های بلاعوض، بورسیه‌ها و برنامه‌های مقرون‌به‌صرفه در نظر گرفته می‌شوند.

چگونه از وجود شخصی متخصص برای انتخاب از میان‌برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان کمک بگیریم؟

ما به شما تیم تراست را پیشنهاد می‌کنیم. این موسسه که از وجود وکلای مهاجرتی متعهد و کارآزموده برخوردار است، بهترین مرجع برای پیشبرد پرونده‌های مهاجرتی و تحصیلی شما در کانادا، استرالیا و بسیاری دیگر از کشورهای دنیاست.

دیدگاهتان را بنویسید