بهترین دانشگاه‌ های طراحی لباس در جهان

در دنیای مدرن، مد حتی در فعالیت‌های روزمره ما در مرکز توجه قرار دارد. همه ما می‌خواهیم با ظاهری خوب، شیک و مد روز بیرون بیاییم؛ بنابراین می‌بینید که مد به‌خودی‌خود تجارت است و افراد شیک‌پوش، افراد بانفوذی هستند.

صنعت طراحی لباس بسیار رقابتی است و اگر شخصی خلاقیت، اشتیاق و نظم داشته باشد، می‌تواند در این عرصه موفق شود. بااین‌حال، برای تبدیل‌شدن به طراح لباس باید مهارت‌های خوب و کافی را در این زمینه آموزش ببینید. دانشگاه‌های بسیاری وجود دارند که این رشته را تدریس می‌کنند، اما تحصیل در بهترین دانشگاه طراحی لباس در دنیا برای پیشرفت دانشجو نقش مهمی دارد.

تحصیل در یک دانشگاه با سابقه و تأییدشده در صنعت طراحی لباس به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌های خود را توسعه دهید و از اساتید و افراد متخصص در زمینه طراحی لباس، چیزهای زیادی یاد بگیرید. بنابراین، در این مقاله در مورد بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس در دنیا، ددلاین، وب‌سایت، رنکینگ و محل قرارگیری آن‌ها اطلاعاتی آورده شده است.

گروه تراست نیز با انجام پروژه‌های بسیاری در زمینه مهاجرت به کانادا می‌تواند دانشجویان عزیز را در انتخاب دانشگاه موردنظر خود کمک کند.

لینک های مفید!

بهترین دانشگاه های طراحی لباس جهان

در ادامه مقاله به معرفی بهترین دانشگاه‌هایی می‌پردازیم که در رشته طراحی لباس موفقیت‌های بسیاری کسب کرده‌اند و ادعا می‌کنند در دنیا بهترین هستند.

دانشگاه هنر لندن

دانشگاه هنر لندن یا UAL یک دانشگاه دولتی است که در شهر لندن کشور انگلستان قرار دارد و در سال 1986 تأسیس‌شده است این دانشگاه دانشجویان بسیاری را جذب می‌کند و تاکنون حدود 20000 دانشجوی بومی و بین‌المللی در آن مشغول تحصیل هستند.

این دانشگاه رشته‌هایی، مانند طراحی مد، منسوجات و جواهرات را ارائه می‌دهد که یکی از بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس کشور انگلستان است و در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه دوم قرار دارد. این دانشگاه 6 دانشکده دارد که یکی از آن‌ها، دانشکده طراحی لباس است.

دانشجویانی که برای تحصیل این رشته به این دانشگاه اپلای می‌کنند، می‌توانند بین 15 برنامه کارشناسی رشته طراحی لباس یکی را انتخاب کنند. طراحان لباس مشهوری مانند الکساندر مک کوئین، پل اسمیت، استلا مک کارتنی و کریستوفر کین از دانشگاه UAL فارغ‌التحصیل شده‌اند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای 14 ژوئن
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی حدود 17000 دلار آمریکا
و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 10000 دلار آمریکا
برای دانشجویان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی حدود 20000 دلار آمریکا
رتبه در انگلستان90
شهر/ کشورلندن/ انگلستان

دانشگاه مارانگونی

دانشگاه مارانگونی نیز یکی از بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس در دنیا است که در چهار شهر میلان ایتالیا، پاریس فرانسه، لندن انگلستان و میامی ایالات‌متحده آمریکا دانشکده دارد. البته ساختمان اصلی آن در شهر میلان است. این دانشگاه خصوصی در سال 1936 تأسیس شد و حدود 2200 دانشجو از کشورهای مختلف در آن مشغول تحصیل هستند.

رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند عبارتند از:

 • طراحی لباس
 • کسب‌وکار لباس
 • مدیریت برند
 • بازاریابی و تبلیغات

دانشجویان در این رشته‌ها یاد می‌گیرند تا داده‌ها را جمع‌آوری کرده، بازار را تحلیل کنند، در مورد استراتژی‌های برندهای جدید مواردی را فرامی‌گیرند و در آخر مدرک کارشناسی honors دریافت می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های این دانشگاه این است که دانشجویان در پردیس پاریس و لندن دوره کارآموزی یک‌ساله را می‌گذرانند تا در مورد این صنعت تجربه‌هایی کسب کنند و در طراحی لباس ایده‌های جدیدی داشته باشند.

افراد مشهوری، مانند فرانکو موچینو و دومنیکو دولچه از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلایژانویه و سپتامبر
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی حدود 21500 یورو
و برای دانشجویان بین‌المللی حدود 23300 یورو
رتبه در ایتالیا75
شهر/ کشورمیلان / ایتالیا

دانشگاه بین‌ المللی مدیریت ISM

دانشگاه خصوصی ISM در شهر دورتموند کشور آلمان قرار دارد و در سال 1990 تأسیس شد. این دانشگاه، دانشگاه کوچکی است که حدود 2000 دانشجو دارد. همچنین این دانشگاه دانشجویان بین‌المللی را می‌پذیرد. اگر دانشجویی بخواهد در این دانشگاه تحصیل کند باید در آزمون ورودی پذیرفته شود.

 ISM در رشته طراحی لباس و مدیریت فروش مدرک کارشناسی ارائه می‌دهد. دوره تحصیلی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد سه ترم است و بعد از اتمام واحدها، دانشجویان باید پایان‌نامه خود را ارائه دهند.

از واحدهایی که دانشجویان در این رشته باید بگذرانند، می‌توان به ساختارهای فروش، استراتژی خرده‌فروشی، قیمت‌گذاری و مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت برند و طراحی اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 آوریل برای ترم زمستان 15 نوامبر برای ترم تابستان
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی حدود 11805
و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 15000 دلار آمریکا
رتبه در آلمان169
شهر / کشوردرتموند/ آلمان

دانشگاه مد پاریس

دانشگاه مد پاریس یا PSL یک دانشگاه دولتی است و در شهر پاریس کشور فرانسه قرار دارد. یکی از رشته‌های این دانشگاه رشته مد است که دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند.

دوره تحصیلی این رشته دو ساله است که به دانشجویان اجازه می‌دهد در مورد کسب‌وکار و طراحی مد اطلاعاتی کسب کنند و در این زمینه دوره کارآموزی و پروژه میان‌رشته‌ای را بگذرانند.

همچنین این دوره برای دانشجویان بین‌المللی مناسب است که می‌خواهند در مورد فرهنگ فرانسه اطلاعاتی کسب کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای24 می
شهریه تقریبی سالانه15000 یورو
رتبه در جهان1
شهر/ کشورپاریس/ فرانسه

دانشگاه بین‌ المللی هنر برای مد ESMOD

دانشگاه بین‌المللی هنر برای مد ESMOD سال 1841 در شهر پاریس فرانسه تأسیس‌شده است که دانشجویان در زمینه طراحی لباس اطلاعات بسیاری کسب می‌کنند و به روش بین‌المللی آموزش می‌بینند.

ESMOD از 20 دانشکده در 13 کشور تشکیل‌شده است که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا برای یک ترم در هر زمان در خارج از دانشگاه تحصیل کنند.

دوره تحصیلی رشته طراحی در مقطع کارشناسی سه ساله است و به آن‌ها واحدهایی را در زمینه طراحی لباس ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این دانشگاه برای دانشجویان طراحی لباس آزمایشگاهی را اختصاص داده است تا آن‌ها در آنجا بتوانند به شکل عملی لباس‌هایی را طراحی کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلایاکتبر
شهریه تقریبی سالانه3000 دلار آمریکا
رتبه در فرانسه521
شهر/ کشورپاریس/ فرانسه

دانشگاه طراحی اروپایی IED

این دانشگاه نیز یکی از بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس دنیا است که در ایتالیا، اسپانیا و برزیل شعبه دارد. دانشجویان IED در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. موردی که این دانشگاه را از دانشگاه‌های طراحی لباس جدا کرده است، تأکید آن روی نوآوری، کارآفرینی و یاددادن مهارت‌هایی است که دانشجویان بتوانند بعد از فارغ‌التحصیلی در این زمینه کار کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 سپتامبر
شهریه تقریبی سالانهبرای دروس به زبان انگلیسی
و ایتالیایی حدود 1500000 یورو
رتبه در ایتالیا93
شهر/ کشورمیلان/ ایتالیا

دانشگاه پارسونز

دانشگاه پارسونز در شهر نیویورک کشور آمریکا قرارگرفته است که در سال 1919 تأسیس شد. این دانشگاه جزو بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس است. یکی از ویژگی‌های این دانشگاه، دادن فرصت به دانشجویان برای همکاری با افراد با تجربه در زمینه طراحی لباس در سراسر جهان است.

دانشگاه پارسونز چهار مقطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی، دوره‌های آنلاین و تابستانی در رشته‌های مد، مدیریت طراحی، مطالعات طراحی، رسانه و طراحی لباس را ارائه می‌دهد.

یکی از رشته‌های آن طراحی لباس است که دانشجویان می‌توانند در مقاطع BFA و MFA تحصیل کنند و میزان پذیرش دانشگاه پارسونز حدود 35 درصد و میزان فارغ‌التحصیلی حدود 72 درصد است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 نوامبر
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی بین‌المللی حدود 20000 تا 30000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا133
شهر/ کشورنیویورک/ آمریکا

دانشگاه FIT

دانشگاه FIT یکی از بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس در جهان است که در نیویورک آمریکا قرار دارد و در سال 1994 تأسیس شد.

این دانشگاه گاهی به نام MIT نیز شناخته می‌شود. دانشگاه FIT رشته طراحی لباس را با گرایش‌هایی مانند کسب‌وکار، بازاریابی و مدلینگ ارائه می‌دهد. دانشگاه FIT با دانشگاه‌های مشهور جهان در ارتباط است و طراحان لباس بسیاری مانند کلوین کلاین و مایکل کورس از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

دانشجویان این دانشگاه در مقاطع BFA و MFA تحصیل می‌کنند و درصد پذیرش دانشجو حدود 40 درصد و درصد فارغ‌التحصیلی حدود 77 درصد است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهترمی 13000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا2
شهر/ کشورنیویورک/ آمریکا

رویال کالج هنر

دانشگاه کالج هنر در شهر آنتورپ کشور بلژیک قرار دارد که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا بوده و در سال 1663 تأسیس‌شده است.

رویال کالج هنر رشته طراحی لباس در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد و هدف این دانشگاه یاددادن مهارت‌هایی در مورد لباس است که دانشجویان بتوانند پس از فارغ‌التحصیلی در رشته خود کار کنند.

در سال آخر مقطع تحصیلات تکمیلی دانشجویان باید پروژه‌ای را در زمینه طراحی لباس ارائه دهند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 می
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان اهل اروپا حدود 10000 یورو
برای دانشجویان بین‌المللی حدود 7000 یورو
رتبه در بلژیک31
شهر/ کشورآنتورپ/ بلژیک

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان در سال 1863 در ایتالیا تأسیس شد و یکی از بزرگترین دانشگاه‌های این کشور در زمینه معماری، طراحی و مهندسی است.

این دانشگاه حدود 42000 دانشجو دارد و یکی از ویژگی‌های مثبت این دانشگاه، شهریه کم آن است. یکی از رشته‌های دانشگاه پلی تکنیک میلان، طراحی لباس است که این دانشگاه اعتقاد دارد طراحی لباس یک استعداد است.

در این دانشگاه دانشجویان این رشته را به شکل میان‌رشته‌ای آموزش می‌بینند تا در زمینه طراحی لباس مردانه، زنانه، بچگانه و لباس ورزشی ماهر شوند.

هدف دانشگاه پلی تکنیک میلان از رشته طراحی لباس، آماده کردن دانشجویان برای کار کردن در شرکت‌های طراحی لباس است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای19 نوامبر
شهریه تقریبی سالانه3500 یورو برای دانشجویان بومی
و 3900 یورو برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در ایتالیا12
شهر/ کشورمیلان/ ایتالیا

دانشگاه مد بنکا گاکن

دانشگاه مد بنکا گاکن در توکیو قرار دارد. جالب است بدانید که ازنظر مد و طراحی یکی از بهترین‌های جهان است.

این دانشگاه نسل جدیدی از طراحان با تجربه را به جهان معرفی می‌کند. از رشته‌های این دانشگاه می‌توان به طراحی مد، تحقیق و ایجاد فناوری مد اشاره کرد. این دانشگاه به چهار دانشکده مهندسی مد، فناوری مد، بازاریابی مد و لوازم جانبی مد و منسوجات تقسیم می‌شود. همچنین دانشگاه مد بنکا گاکن در مقطع تحصیلات تکمیلی مد، طراحی و مدیریت مد ارائه می‌دهد.

اگر دانشجوی بین‌المللی بخواهد در این دانشگاه تحصیل کند باید با زبان ژاپنی آشنا و مدرک این زبان را داشته باشد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای31 مارس
شهریه تقریبی سالانه600000 تا 650000 ین
رتبه در ژاپن712
شهر/ کشورتوکیو/ ژاپن

دانشگاه هنر طراحی و معماری آلتو

دانشگاه هنر، طراحی و معماری آلتو در فنلاند قرار دارد و در سال 1849 تأسیس‌شده است. این دانشگاه، یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای رشته طراحی لباس است. اگر به مد نوردیک و اسکاندیناوی علاقه دارید، این دانشگاه برای شما می‌تواند مناسب باشد. شهرت دانشگاه هنر، طراحی و معماری آلتو به علت همکاری با شرکت‌های مشهور مد و فعالیت‌های تحقیقاتی است.

اگر دانشجویی بخواهد در این دانشگاه تحصیل کند، می‌تواند در رشته طراحی مد، طراحی مشترک، رهبری طراحی یا توسعه پایدار تحصیل کند. در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز می‌تواند در رشته طراحی مشترک و صنعتی یا طراحی مد، لباس و پارچه و برنامه طراحی معاصر شرکت کند.

رشته‌ها و گرایش‌ها طوری طراحی‌شده‌اند که دانشجویان مهارت‌های هنر و استعداد خود را کشف کنند. این دانشگاه 8 درصد پذیرش و 85 درصد قبولی دارد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 دسامبر تا 4 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهشهریه بین‌المللی حدود 12000 یورو
رتبه در فنلاند2
شهر/ کشورفنلاند

دانشگاه درکسل

این دانشگاه سال 1891 در فیلادلفیا تأسیس شد که رشته طراحی لباس را در مقطع کارشناسی تدریس کرده و دانشجویان را برای پیدا کردن کار در طراحی، سبک، تبلیغات و طراحی فنی و کامپیوتری آماده می‌کند. دانشگاه درکسل از دانشجویان خود می‌خواهد با فرستادن طرح‌هایی را آماده کرده و در مسابقات ملی و بین‌المللی شرکت کنند.

دانشگاه درکسل دوره تکمیلی برای دانشجویان مد در نظر گرفته است. برنامه‌های این دانشگاه، برنامه شش‌ماهه منحصربه‌فردی لست که یک دوره کارورزی طولانی به شمار می‌رود. این برنامه باعث می‌شود دانشجویان بتوانند مهارت‌هایی را کسب و توانایی‌های خود را بهبود بخشند تا راحت‌تر بتوانند وارد محیط کار شوند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 نوامبر
شهریه تقریبی سالانه54516 دلار آمریکا
رتبه در فیلادلفیا133
شهر/ کشور فیلادلفیا، پنسیلوانیا/ آمریکا

دانشگاه پلی مدا

دانشگاه پلی مدا یکی از بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس است که در شهر فلورانس ایتالیا قرار دارد. دانشگاه پلی مدا یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1986 تأسیس شد و رشته‌هایی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در فصل‌های پاییز، زمستان، بهار و تابستان ارائه می‌دهد.

رشته‌های این دانشگاه بیشتر طراحی مد، تجارت مد، کارگردان هنری و مدیریت طراحی است. دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی در رشته فناوری مد، فناوری چرم، کارگردانی هنر مد و مدیریت طراحی مد تحصیل کنند. در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌هایی، مانند طراحی لباس بافتنی، طراحی کیف، تجارت مد، پیش‌بینی روند مد و مدیر نوآوری ارائه‌شده است.

علاوه بر رشته‌های ارائه‌شده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، این دانشگاه دوره‌های کوتاه‌مدت نیز تدریس می‌کند که دوره آن‌ها 1 ماه است. در این نوع برنامه می‌توان به رشته‌هایی، مانند عکاسی مد، جواهرشناسی، مدیریت طراحی و مد پایدار اشاره کرد.

دوره تحصیلی کارشناسی در این دانشگاه سه سال و دوره کارشناسی ارشد دو سال است. دانشجویان دانشگاه پلی مدا می‌توانند در دوره کارآموزی، فشن شو یا نمایش مد شرکت کنند.

درصد فارغ‌التحصیلی این دانشگاه حدود 91 درصد و تعداد دانشجویان در حال حاضر حدود 2341 نفر است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 جولای
شهریه تقریبی سالانهبرای کارشناسی و برای کارشناسی ارشد حدود 3000 دلار آمریکا
رتبه در ایتالیا1
شهر/ کشورفلورانس پایتخت توسکانی/ ایتالیا

کالج مد لندن

کالج مد لندن یا LCF، یکی از بهترین و تنها کالج در انگلستان است که در سال 1906 تأسیس شد و در زمینه آموزش مد تخصص دارد. این کالج رشته‌های مختلفی را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد.

دانشگاه LCF برنامه‌ای در کشور پاریس دارد که دانشجویان را با مد و فرهنگ این کشور بیشتر آشنا می‌کند. این دانشگاه مدارکی، مانند BSc، BA و MSc را ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند در رشته‌های روانشناسی مد، مو و آرایش و روزنامه‌نگاری مد تحصیل کنند.

همچنین دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مدیریت طراحی لباس و MBA تحصیل کنند.

این دانشگاه 22 درصد پذیرش دارد و میزان فارغ‌التحصیلی آن 98 درصد است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای29 ژانویه
شهریه تقریبی سالانه9000 پوند استرلینگ
رتبه در جهان2
شهر/ کشورلندن/ انگلستان

دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون یکی از بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس است که در شهر تورنتو ایالت آنتاریو کشور کانادا است و در رتبه 26 بهترین دانشگاه‌های این کشور قرار دارد.

این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته طراحی لباس و طراحی ارتباطات (طراحی ارتباطات، یک‌رشته مختلط بین طراحی و توسعه اطلاعات است که مربوط به نحو مداخله رسانه‌ها مانند رسانه‌های چاپی، رسانه‌های الکترونیکی یا سخنرانی‌ها با مردم است) را ارائه می‌دهد.

طول مقطع کارشناسی چهار سال و طول مقطع کارشناسی ارشد به شکل تمام‌وقت 2 سال است.

اگر دانشجویی بخواهد در رشته طراحی لباس در این دانشگاه شرکت کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • ارسال رزومه
 • داشتن مقاله
 • پرداخت هزینه اپلای به مقدار 50 دلار کانادا

دانشگاه رایرسون در سال 1948 در کانادا تأسیس شد و به دانشجویان خود شانس می‌دهد تا با متخصصان این رشته در جهان در ارتباط باشند.

در دانشگاه رایرسون حدود 45000 دانشجوی بومی و بین‌المللی از 145 کشور تحصیل می‌کنند. یکی از ویژگی‌های دانشگاه رایرسون همکاری کردن با 80 دانشگاه از 30 کشور است، دانشجویان این رشته را به شکل عملی و نظری یاد می‌گیرند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 فوریه
شهریه تقریبی سالانه8000 دلار آمریکا برای دانشجویان بومی
و 25000 دلار آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در کانادا25
شهر/ کشورتورنتو/ کانادا

کالج طراحی لباس سنکا

کالج طراحی لباس سنکا در شهر تورنتو کشور کانادا قرار دارد و در سال 1967 تأسیس شد. کالج سنکا جزو 5 کالج برتر کانادا است.

دانشجویان در رشته‌های مختلف این کالج تحصیل می‌کنند که یکی از رشته‌های آن، رشته طراحی لباس است. طول دوره تحصیلی این رشته در مقطع کارشناسی حدود 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 2 سال است.

همچنین این دانشگاه علاوه بر رشته طراحی لباس، رشته‌هایی مانند مد و فناوری و بازاریابی مد را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

اگر دانشجویی بخواهد در رشته طراحی لباس در کالج سنکا تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • معدل آخرین سال تحصیلی او حداقل 14 باشد.
 • مدرک دیپلم داشته باشد.

هدف از رشته طراحی لباس در کالج سنکا، آموزش مهارت‌های ضروری کسب‌وکار، ارتباطات، مد و بازاریابی برای موفقیت در صنعت مد و طراحی لباس است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای8 نوامبر، 7 مارس، 15 ژانویه برای دانشجویان مقطع کارشناسی 15 ژانویه،
7 نوامبر برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالانه3500 یورو برای دانشجویان بومی
و 3900 یورو برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در کانادا12
شهر/ کشورتورنتو/ کانادا

 دانشکده طراحی لباس ویلسون

دانشکده طراحی لباس ویلسون در ریچموند بریتیش کلمبیا کشور کانادا قرار دارد. یکی از رشته‌های این دانشکده رشته طراحی لباس است که طول دوره تحصیلی آن در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است.

اگر دانشجویی بخواهد در این رشته تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • حداقل معدل 15
 • داشتن مدرک دیپلم
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 مارس
شهریه تقریبی سالانه 38000 دلار آمریکا
رتبه دانشگاه پلی‌تکنیک کوآنتلن در کانادا76
ایالت/ کشوربریتیش کلمبیا/ کانادا

دانشگاه SCAD

دانشگاه SCAD یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی طراحی لباس است که در ایالات سوانا، جورجیا، آتلانتا آمریکا و لاکست فرانسه قرار دارد. مدرکی که به فارغ‌التحصیلان رشته طراحی لباس می‌دهد، BFA نام دارد. BFA یا Bachelor of Fine Arts مدرکی است که به دانشجویان رشته هنر این دانشگاه تعلق می‌گیرد و برای گرفتن این مدرک، دانشجویان باید علاوه برگذراندن واحدها، پروژه‌ای را نیز در زمینه طراحی لباس ارائه دهند.

زمانی که دانشجو مدرک BFA را دریافت می‌کند، می‌تواند در مقطع کارشناسی ارشد هنرهای زیبا ادامه تحصیل دهد.

این دانشگاه در سال 1978 تأسیس شد و بیش از 14000 دانشجو از سراسر جهان در آن تحصیل می‌کنند که 17 درصد دانشجویان، دانشجویان بین‌المللی هستند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
شهریه تقریبی سالانهدر مقطع کارشناسی حدود 39000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا1
شهر/ کشورساوانا، جورجیا، آتلانتا آمریکا و لاکوست فرانسه

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

تحصیل در بهترین دانشگاه های طراحی لباس جهان

تحصیل در رشته طراحی لباس در هر کشوری متفاوت است، اما معمولاً در بیشتر دانشگاه‌ها، دانشجویان باید واحدهایی مانند فرهنگ، تاریخ مد، کارگاه بافت صنعتی، هویت طراح و مسائل مهم در تحقیقات مد را بگذرانند. علاوه بر این، دانشجویان باید در دوره کارورزی شرکت کنند و در پایان دوره تحصیلی پروژه‌ای را در رشته طراحی مد تحویل دهند.

همان‌طور که گفته شد تحصیل در بهترین دانشگاه طراحی لباس در هر کشوری متفاوت است. برای مثال، این رشته در کشور انگلستان به دانشجویان نوآوری و مفهوم کلی از طراحی لباس را ارائه می‌دهد. در کشور انگلستان این رشته بسیار رقابتی است و بیشتر دانشگاه‌های آن دوره کارآموزی دارند و دانشجویان را بعد از فارغ‌التحصیلی به شرکت‌های مربوطه معرفی می‌کنند. اگر دانشجویی بخواهد در بهترین دانشگاه انگلستان تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • حداقل نمره آیلتس 6 به‌طورکلی و هر مهارت آن 5.5
 • ارسال ریزنمرات
 • داشتن ویزای تحصیلی

در مقایسه، رشته طراحی لباس در کشور فرانسه، در مقطع کارشناسی سه سال، تحصیلات تکمیلی حدود 2 سال و دکترا حدود 3 سال است. همچنین بیشتر دانشگاه‌ها دوره کارآموزی و دوره‌های کوتاه‌مدت یک‌ماهه برای دانشجویان برگزار می‌کنند تا آن‌ها بتوانند مهارت خود را در این رشته توسعه دهند. اگر دانشجویی بخواهد در بهترین دانشگاه طراحی لباس فرانسه تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • داشتن ویزای تحصیلی
 • ارسال ریزنمرات

هرچند که لندن، نیویورک و پاریس مکان‌هایی در جهان هستند که طراحی لباس آن‌ها شهرت جهانی پیداکرده است، اما طبق آمار سایت mmode، مد حدود 8 میلیارد دلار کانادا به اقتصاد کبک کمک می‌کند و 48 درصد از تولیدات مد کانادا در آن استان واقع‌شده است.

دانشجویانی که به رشته طراحی لباس علاقمند هستند باید سابقه قوی در مهارت‌های ارتباطی و هنرهای زیبا داشته باشند. معمولاً انتظار می‌رود که دانش قبلی از خیاطی، اصول طراحی، حرفه مد و ریاضیات پایه داشته باشند و در طی دوره دانشجویان اصول طراحی لباس ازجمله خیاطی، تهیه الگوی تخت، نقاشی، پارچه و الگوی کامپیوتری را از استادانی خواهند آموخت که تخصص دارند.

با توجه به این‌که کانادا در رشته طراحی لباس از 140 کشور دانشجو می‌پذیرد، موارد زیر برای پذیرش دانشجو الزامی است.

 • داشتن مدرک دیپلم و ترجمه‌شده به زبان انگلیسی
 • داشتن حداقل معدل 15
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی و مدرک آیلتس، یا تافل

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

هزینه تحصیل بهترین دانشگاه های طراحی لباس جهان

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه طراحی لباس هر کشوری متفاوت است. برای مثال، اگر دانشجویی بخواهد در رشته طراحی لباس در کشور کانادا تحصیل کند باید سالانه شهریه‌ای حدود 50000 دلار آمریکا پرداخت کند و هزینه زندگی در این کشور سالانه 7000 تا 20000 دلار کانادا است.

درحالی‌که هزینه تحصیل در کشور آمریکا برای رشته طراحی لباس حدود 4000 تا 12000 دلار آمریکا سالانه و هزینه زندگی برای یک دانشجو سالانه حدود 10000 تا 18000 دلار آمریکا است.

در مقایسه اگر دانشجویی بخواهد در بهترین دانشگاه طراحی لباس در فرانسه تحصیل کند باید شهریه‌ای حدود 8000 یورو در سال پرداخت کند. البته علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه‌های جانبی مانند اجاره خانه، خرید کتاب اهمیت دارد که این هزینه‌ها در کشور فرانسه ماهانه حدود 1000 تا 2000 یورو است. درنتیجه، از آمار بالا متوجه می‌شویم هزینه تحصیل در این رشته در کانادا از کشورهای دیگر ارزان‌تر است.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در خارج از کشور و هزینه تحصیل در کانادا

کسب بورسیه بهترین دانشگاه های طراحی لباس جهان

بهترین دانشگاه طراحی لباس هر کشوری برای دانشجویان بومی و بین‌المللی بورسیه‌هایی را در نظر گرفته است. البته دانشگاه‌هایی هم هستند که به دانشجویان بورسیه نمی‌دهند برای مثال، دانشگاه ESMOD.

در ادامه مقاله به تعدادی از دانشگاه‌ها اشاره می‌کنیم که به دانشجویان خود بورسیه می‌دهند.

این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه‌هایی در نظر گرفته است که به دانشجویان مقطع کارشناسی تعلق می‌گیرد و حدود 50 درصد شهریه را پوشش می‌دهد. اگر دانشجویی شرایط زیر را داشته باشد، می‌تواند از این بورسیه استفاده کند.

 • سن داوطلب باید از 18 تا 26 سال باشد.
 • مدرک دیپلم داشته باشد.
 • باید حداقل مهارت زبانی b2 داشته باشند.

همچنین این دانشگاه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز بورسیه‌هایی در نظر گرفته است که 50 درصد شهریه‌ها را پوشش می‌دهد که شرایطی دارد.

 • داشتن مقاله
 • حداقل مدرک b2

این دانشگاه نیز به دانشجویان بومی و بین‌المللی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بورسیه می‌دهد و کمک مالی می‌کند. بیشتر بورسیه‌ها به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که دانشجو به شکل تمام‌وقت در این دانشگاه تحصیل کند. یکی از شرایط گرفتن این بورسیه، داشتن معدل 13 است و این بورسیه به دانشجویانی که دوره کارآموزی را می‌گذرانند، تعلق نمی‌گیرد.

همچنین دانشگاه درکسل بورسیه‌ای برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته است که به دانشجویان تمام‌وقت تعلق می‌گیرد.

هرساله دانشگاه سنکا برای دانشجویان بومی و بین‌المللی بورسیه و کمک مالی در نظر می‌گیرد که میزان آن بین 50 تا 5000 دلار آمریکا است. اگر دانشجویی بخواهد از بورسیه ‌این دانشگاه استفاده کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • نیاز مالی
 • سابقه تحصیلی خوب

دانشگاه آلتو نیز برای بورسیه‌هایی برای دانشجویان در نظر گرفته است که 50 درصد شهریه‌ها را پوشش می‌دهد. بورسیه ‌این دانشگاه نیز مانند دانشگاه‌های دیگر به سابقه تحصیلی دانشجو بستگی دارد. دانشجو می‌تواند هنگام ثبت‌نام برای بورسیه آلتو درخواست دهد.

مدت اعتبار این بورسیه حدود سه سال و برای تحصیلات تکمیلی حدود دو سال است.

این دانشگاه نیز برای دانشجویان خود بورسیه‌ای در نظر گرفته است که به دانشجویان به‌طور خودکار هنگام ثبت‌نام برای تحصیل در این دانشگاه تعلق می‌گیرد.

سخن نهایی

در انتها انتخاب یک دانشگاه بستگی به اهداف و تمکن مالی شخص دارد، اما برای اینکه دانشگاه مناسبی را انتخاب کنید بهتر است از متخصصان در زمینه مهاجرت کمک بگیرید.

گروه تراست نیز با داشتن سابقه طولانی در زمینه مهاجرت و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس کانادا می‌تواند در این زمینه به دانشجویان عزیز کمک کند.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

چه کشورهایی بهترین دانشگاه طراحی لباس را دارند؟

. فرانسه
. ایتالیا
. آمریکا
. انگلستان
. کانادا

برای تحصیل در بهترین دانشگاه طراحی لباس باید چه معدلی داشت؟

اگر می خواهید در بهترین دانشگاه طراحی لباس تحصیل کنید باید معدل بالای 15 داشته باشید.

اگر بخواهیم از بهترین دانشگاه طراحی لباس پذیرش بگیریم باید چه شرایطی داشته باشیم؟

. داشتن ویزای تحصیلی
. داشتن دیپلم با حداقل معدل 15
. داشتن آیلتس 7.5

آیا بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس در دنیا بورسیه می دهند؟

بله. تعدادی از بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس به دانشجویان بومی و بین‌المللی بورسیه می دهند.

بهترین دانشگاه طراحی لباس معمولاً بعد از فارغ‌التحصیلی چه مدرکی ارائه می‌دهد؟

معمولاً بعضی از دانشگاه‌ها به دانشجویان طراحی لباس خود مدرک BFA یا MFA می دهند که اولی مخفف bachelor fine of art و دومی مخفف master of fine art است.

2 دیدگاه برای “بهترین دانشگاه‌ های طراحی لباس در جهان

  سلام و درود من لیسانس رشته طراحی مد رو دارم و میخاستم فوق لیسانس مدو لباس فرانسه بورسیه رو بگیرم چیکار باید بکنم میتونید راهنماییم کنید مدرک فنی حرفه ایی خیاطی هم دارم فقط هنوز مدرک زبان نگرفتم…

  با سلام. موسسه ما به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.