بهترین دانشگاه‌ های صنایع غذایی در جهان

بهترین دانشگاه‌ های رشته صنایع غذایی در جهان

نیاز روزافزون جامعه به غذا، رشد بی‌رویه جمعیت و کاهش منابع غذایی، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که توجه دولتمردان، اندیشمندان و محققان را به خود معطوف داشته است.

بنابراین، لزوم استفاده بهینه از منابع غذایی موجود، به‌کارگیری روش‌های مطلوب نگهداری و جلوگیری از ضایعات بی‌رویه محصولات کشاورزی، تأمین مواد غذایی و بسته‌بندی مناسب برای حفظ و بهبود کیفیت محصولات از هیچ‌کس پوشیده نیست.

رشته صنایع غذایی درگذشته با نام مهندسی کشاورزی یا صنایع فرآورده‌های کشاورزی در دانشگاه‌های کشور ارائه می‌شد و از سال 1371 به‌طور رسمی به علوم و صنایع غذایی تغییر نام داده‌شده است.

تمام عملیاتی که پس از صید و برداشت محصولات زراعی، باغی یا ذبح دام انجام می‌شود و تبدیل مواد خام به ماده غذایی آماده مصرف مانند نگهداری، فرآوری و بسته‌بندی زیرمجموعه این رشته هستند.

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی به علوم و صنعتی گفته می‌شود که می‌کوشد تا مواد خام غذایی گیاهی و حیوانی، تولید، برداشت و فرآوری شود.

مهم‌ترین وظایف کارشناس علوم و مهندسی صنایع غذایی عبارتند از:

 • تهیه اطلاعات غذایی صحیح روی برچسب محصولات برای اطلاع مصرف‌کنندگان
 • بررسی روش‌های نگهداری سالم و ایمن مواد غذایی
 • آزمایش سلامت و کیفیت مواد غذایی و مشخص کردن تاریخ انقضای آن‌ها
 • اصلاح مواد غذایی برای سلامتی مصرف‌کنندگان مانند تولید محصولات فاقد چربی
 • کنترل کیفیت و بهداشت مواد غذایی
 • طراحی دستگاه‌های کارخانه برای تسریع در روند تولید مواد غذایی

برای موفق شدن در طول دوره تحصیلی و امکان ادامه تحصیل در این رشته، داوطلب باید از توان و دانش بالا در دروس شیمی، زیست‌شناسی و ریاضی برخوردار باشد.

عامل اصلی موفقیت در این رشته، علاقه فرد به رشته صنایع غذایی است. مهندسان علوم و صنایع غذایی باید هوش و ذکاوت داشته باشند تا بتوانند نیاز و تقاضای بازار را درک کنند.

دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که یکی از رشته‌های آن‌ها، رشته صنایع غذایی است؛ اما تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی می‌تواند باعث پیشرفت دانشجو در این رشته شود. در این مقاله در مورد بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی، ددلاین اپلای، رتبه و شهریه آن‌ها اطلاعاتی داده‌شده است. پس تا انتها همراه تراست باشید.

گروه تراست نیز با انجام پروژه‌های بسیاری در زمینه مهاجرت می‌تواند در انتخاب بهترین دانشگاه صنایع غذایی کشور کانادا دانشجویان را راهنمایی و همراهی کند.

لینک های مفید!

بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته صنایع غذایی

در زیر با تعدادی از بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی آشنا می‌شویم.

دانشگاه جیانگنان

دانشگاه جیانگنان یکی از بهترین دانشگاه‌های چین است که سال 1902 تأسیس شد. در این دانشگاه حدود 28000 دانشجو تحصیل می‌کنند که حدود 2000 نفر از این دانشجویان، دانشجویان بین‌المللی هستند و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.

علت محبوبیت دانشگاه جیانگنان، داشتن رشته صنایع غذایی است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی دو رشته صنایع غذایی و فناوری، رشته بهداشت، ایمنی غذایی و کنترل کیفی را ارائه می‌دهد. همچنین دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی صنایع تخمیری، مهندسی ایمنی غذایی و کنترل کیفی تحصیل می‌کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 جولای
شهریه تقریبی سالانهدر مقطع کارشناسی حدود 2385 دلار آمریکا
در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 3000 دلار آمریکا
رتبه در چین50
شهر/ کشورووسی/ چین

دانشگاه ججیانگ

دانشگاه ججیانگ یا ZJU در شهر هانگژوی چین قرار دارد و قدیمی ترین دانشگاه این کشور است. این دانشگاه را می‌توان ازنظر کیفیت آموزشی با دانشگاه‌هاروارد آمریکا مقایسه کرد، اما تفاوت آن‌ها در میزان جمعیت است که دانشگاه ججیانگ دانشجویان بسیاری دارد. در این دانشگاه حدود 55000 دانشجوی بومی و بین‌المللی تحصیل می‌کنند که 5 درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند.

همچنین دانشگاه ججیانگ یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته صنایع غذایی و فناوری است. این دانشگاه در رشته صنایع غذایی یک گرایش کارشناسی، شش گرایش کارشناسی ارشد و پنج گرایش دکترا ارائه می‌دهد.

این دانشگاه برای پذیرش شرایطی دارد که یکی از این شرایط، گذراندن امتحان ورودی است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای30 ژوئن
شهریه تقریبی سالانهمقطع کارشناسی و مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 5000 دلار آمریکا  
رتبه در چین4
شهر/ کشورهانگژو/ چین

دانشگاه کشاورزی چین

دانشگاه کشاورزی چین یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی است. این دانشگاه در سال 1905 در پکن تأسیس شد و حدود 13000 دانشجو در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در آن تحصیل می‌کنند. رشته صنایع غذایی این دانشگاه چهار گرایش تحصیلی دارد که شامل گرایش‌هایی مانند صنایع غذایی و مهندسی، بیوتکنولوژی مواد غذایی، تغذیه و ایمنی غذایی است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای10 تا 30 می
شهریه تقریبی سالانهکارشناسی حدود 4000 دلار آمریکا تحصیلات تکمیلی 5000 دلار آمریکا
رتبه در چین40
شهر/ کشورپکن/ چین

دانشگاه فناوری جنوب چین

دانشگاه فناوری جنوب چین یا SCUT در شهر گوانگ دونگ کشور چین قرار دارد که در سال 1952 تأسیس شد. در این دانشگاه حدود 40000 دانشجو تحصیل می‌کنند که 2000 نفر از آن‌ها دانشجوی بین‌المللی هستند.

دانشگاه SCUT دو رشته را در مقطع کارشناسی، 4 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 4 رشته دکترا ارائه می‌دهد. از رشته‌های مقطع کارشناسی می‌توان به صنایع غذایی و کنترل کیفی غذا اشاره کرد. رشته‌های دوره مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع تخمیری، مهندسی ایمنی غذایی و صنایع غذایی هستند.

در مقطع دکترا نیز رشته‌های صنایع و صنایع غذایی و مهندسی صنایع تخمیری تدریس می‌شوند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای10 تا 30 می
شهریه تقریبی سالانهدر مقطع کارشناسی حدود 3000 یورو و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 12000 یورو
رتبه در چین19
شهر/ کشورگوانگ دونگ/ چین

دانشگاه کمپیناس

یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی، دانشگاه کمپیناس نام دارد. این دانشگاه در شهر سائوپائولو کشور برزیل قرار دارد و در سال 1962 تأسیس‌شده است.

یکی از رشته‌های دانشگاه کمپیناس صنایع غذایی است که همراه با گرایش‌هایی مانند تغذیه، فناوری غذا، مهندسی غذا و ارتباطات ارائه می‌شود.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 مارس و 2 آگوست
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 192 دلار آمریکا
برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی و مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 1000 دلار آمریکا
رتبه در برزیل2
شهر/ کشورکمپیناس/ برزیل

دانشگاه ماساچوست امهرست

دانشگاه ماساچوست امهرست در ایالت ماساچوست کشور آمریکا قرار دارد و رشته صنایع غذایی را ارائه می‌دهد. این دانشگاه در سال 1863 تأسیس‌شده است و حدود 30000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آن تحصیل می‌کنند.

به دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته صنایع غذایی، مدرک B.S، M.S و Ph.D. داده می‌شود. همچنین در دوران کارشناسی ارشد دانشجویان باید به مدت یک سال دوره کارشناسی ارشد تخصصی را نیز بگذرانند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهدانشجویان بومی حدود 16000 دلار آمریکا دانشجویان بین‌المللی حدود 36000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا66
شهر/ کشورامهرست ایالت ماساچوست/ آمریکا

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یک دانشگاه دولتی است که در شهر تورنتو کشور کانادا قرار دارد و در سال 1827 تأسیس‌شده است. رشته‌های مختلفی در این دانشگاه تدریس می‌شوند که یکی از این رشته‌ها، رشته صنایع غذایی است. دانشجویان در آن، واحدهایی مانند تغذیه، ورزش، رفتار، شیمی، تحقیق در صنایع غذایی، تغذیه پیشرفته، میکروبیولوژی و در مقطع کارشناسی ارشد واحدهایی مانند سلامت عمومی، سمینار، ترکیبات غذایی و تغذیه را می‌گذرانند.

علاوه بر این، مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به دو شکل تمام‌وقت و پاره‌وقت ارائه می‌شود.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 جولای
شهریه تقریبی سالانه7000 دلار کانادا برای دانشجویان بومی
و 46000 دلار کانادا برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در کانادا1
شهر/ کشورتورنتو/ کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک دانشگاه دولتی است که سال 1908 در ایالت بریتیش کلمبیا کشور کانادا تأسیس شد. این دانشگاه به‌تازگی به‌عنوان دانشگاه بین‌المللی آمریکای شمالی شناخته‌شده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا خود را متعهد به حمایت از نوآوری در ایده‌ها، کشف و یادگیری می‌داند.

یکی از رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه، رشته صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد یا MFS است که در سال 2007 با هدف آماده‌سازی دانشجویان برای کار حرفه‌ای در صنایع راه‌اندازی شده است.

شما در برنامه MFS در کنار تجربه علمی ارزشمند در این صنعت، یک پایه نظری محکم در علوم غذایی کسب خواهید کرد. علاوه بر این، مهارت‌های کار گروهی، ارتباطی و نظریه‌ای را یاد می‌گیرید که می‌توانید از آن در سطح جهانی استفاده کنید.

در این برنامه می‌توانید دوره‌های متنوعی را انتخاب کرده و یادگیری خود را شغل دلخواهتان متناسب کنید.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بین‌المللی حدود 38000 دلار کانادا
رتبه در کانادا3
ایالت/ کشوربریتیش کلمبیا/ کانادا

 دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر یک دانشگاه دولتی است که در شهر منچستر کشور انگلستان قرار دارد. این دانشگاه در سال 2004 تأسیس شد و تاکنون حدود 25 جایزه نوبل برده است. دانشگاه منچستر بعد از کمبریج و آکسفورد یکی از بهترین دانشگاه‌های انگلستان است.

رشته‌های مختلفی در این دانشگاه تدریس می‌شوند که یکی از پرطرفدارترین آن‌ها، رشته صنایع غذایی است. در رشته صنایع غذایی این دانشگاه دانشجویان در مورد بیوشیمی و مکمل‌های غذایی اطلاعاتی به دست می‌آورند.

همچنین دانشجویان علاوه بر تحصیل حضوری می‌توانند به شکل آنلاین و پاره‌وقت در کلاس‌ها حضور پیدا کنند. از مزایای تحصیل در این رشته می‌توان به کسب مهارت‌های فنی، امکانات و ایمنی غذا اشاره کرد.

دانشجویان در مورد مهارت‌های فنی مانند تولید غذا، تحلیل حسی، میکروبیولوژی و بیوشیمی مهارت‌هایی یاد می‌گیرند. دومین مزیت این رشته، استفاده از امکاناتی مانند آشپزخانه‌های پیشرفته، آزمایشگاه‌های بیوشیمی و فیزیولوژی است که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

ازجمله سایر مزایای تحصیل در این دانشگاه عضو شدن در انجمن موسسه صنایع غذا و فناوری (FIT) است. به‌طورکلی، هدف دانشگاه منچستر از تدریس رشته صنایع غذایی، آماده کردن دانشجویان برای کار کردن است.

این رشته به شکل تئوری و عملی تدریس می‌شود و دانشجویان باید در سخنرانی‌ها، سمینارها شرکت کنند. در نتیجه، می‌توانند مهارت‌های فنی خود را در این رشته افزایش دهند.

همچنین در رشته صنایع غذایی دانشگاه منچستر، دانشجویان در سمینارها و ورکشاپ هایی شرکت خواهند کرد که به آن‌ها یاد می‌دهد تا در مورد ایمنی غذا با سیستم‌های مدیر کیفی مانند HACCP تحلیل کنند.

دوره تحصیلی این رشته به شکل تمام‌وقت و پاره‌وقت است که شامل 30 درصد سخنرانی یا شرکت در سمینار می‌شود. دانشجویان در رشته صنایع غذایی دانشگاه منچستر واحدهایی مانند پایه و اساس تغذیه، بیوشیمی، مکمل‌های غذایی، تحقیق، میکروبیولوژی، ایمنی غذا و مدیریت کیفی را می‌گذرانند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 آوریل
شهریه تقریبی سالانهبرای دوره کارشناسی 35000 دلار آمریکا
و برای مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 25000
رتبه در انگلستان5
شهر/کشورمنچستر/ انگلستان

دانشگاه کپنهانگ

دانشگاه کپنهانگ یکی از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی است که در کشور دانمارک قرار دارد. این دانشگاه در سال 1479 تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌ها در اسکاندیناوی است. دانشگاه کپنهانگ 4 پردیس دارد که در سراسر کپنهانگ پراکنده‌شده‌اند.

زبان تدریس بیشتر دروس دانشگاه کپنهانگ دانمارکی است. بااین‌حال، رشته‌هایی وجود دارند که به زبان انگلیسی و آلمانی نیز تدریس می‌شوند.

یکی از رشته‌های دانشگاه کپنهانگ، رشته صنایع غذایی است که این رشته در این دانشگاه به شکل علمی و تئوری تدریس می‌شود. رشته صنایع غذایی دانشگاه کپنهانگ شامل بخش‌هایی مانند طراحی و رفتار مشتری یا DCB، میکروبیولوژی و صنایع تخمیر و فناوری تحلیلی می‌شود.

بخش DCB، یک گروه علوم تحقیقاتی است که اخیراً تشکیل‌شده است و با رویکردهای یکپارچه در زمینه طراحی غذا، نوآوری، گروه‌های مختلف مصرف‌کنندگان و پاسخ‌های مصرف‌کنندگان کار می‌کند.

این گروه متشکل از دانشمندانی با رویکردهای انضباطی و زمینه‌های علوم طبیعی، فناوری، علوم حسی و رفتاری است.

برنامه کارشناسی ارشد در نوآوری غذایی و بهداشت نیز در این بخش قرار دارد. این گروه در طراحی غذاهای سالم و پایدار برای گروه‌های مصرف‌کننده با نیازهای مختلف (برای مثال، کودکان، سالمندان و بیماران) می‌پردازد.

بخش دوم رشته صنایع غذایی این دانشگاه، گرایش میکروبیولوژی و صنایع تخمیر است که این بخش تحقیقاتی را در مورد تخمیر مواد غذایی و قابلیت‌های کشت اولیه، حفظ و فساد مواد غذایی ازجمله کنترل بیولوژیکی، ایمنی و بهداشت مواد غذایی میکروبی، میکروفلور روده و پروبیوتیک ها در انسان و حیوانات و تضمین کیفیت میکروبیولوژی انجام می‌دهد.

بخش سوم فناوری تحلیلی است که در این بخش تحقیق و آموزش را در زمینه کنترل کیفیت طیفی، فناوری تحلیلی فرآیند، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها انجام می‌شود.

بیشتر واحدهای رشته صنایع غذایی به زبان دانمارکی است، اما بعضی از واحدهای این رشته مانند بیولوژی به انگلیسی تدریس می‌شوند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالانه10000 تا 17000 یورو
رتبه در دانمارک1
شهر/ کشورکپنهانگ/ دانمارک

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان در شهر میلان کشور ایتالیا قرار دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در اروپا است که 60000 دانشجو دارد و حدود 2000 استاد در آن تدریس می‌کنند.

دانشگاه میلان 9 دانشکده دارد که در آن‌ها 134 رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد و 21 رشته دکترا تدریس می‌شوند.

یکی از رشته‌های پرطرفدار دانشگاه میلان، صنایع غذایی نام دارد که هدف آن ارائه دانش بیشتر و مهارت‌های حرفه‌ای موردنیاز در این رشته است. دانشجویان در این رشته در مورد کیفیت غذا، انتظارات مشتریان و مشکلات تغذیه اطلاعاتی کسب می‌کنند.

همچنین در رشته صنایع غذایی این دانشگاه، واحدهایی مانند بیوشیمی، بیماری‌های متابولیک، کیفیت و ایمنی غذا، ساختار و موقعیت مولکول‌های اورگانیک در غذا، اقتصاد و فیزیولوژی تدریس می‌شوند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی
و تحصیلات تکمیلی حدود 3000 دلار آمریکا
رتبه در جهان164
شهر/ کشورمیلان/ ایتالیا

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی در سال 1850 در شهر سیدنی کشور استرالیا تأسیس شد. این دانشگاه یکی از 100 دانشگاه برتر جهان و در کشور استرالیا در میان 4 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد.

دانشجویان و محققان دانشگاه سیدنی از سراسر جهان هستند. رشته صنایع غذایی این دانشگاه به شکل حضوری انجام می‌شود و سال آخر دوره تحصیلی به شکل تحقیقاتی است.

در این دوره بعد از فارغ‌التحصیلی مدرک honors داده می‌شود. این دوره یک‌ساله است و به دانشجویان فرصت می‌دهد تا دانش خود را در مورد محصولات غذایی به اثبات برسانند.

در اصل دوره honors پلی بین مطالعات مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. در این دوره دانشجو باید با استاد راهنمای خود در مورد موضوعی تحقیق کرده و مقاله‌ای بنویسد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای31 ژانویه و 30 ژوئن
شهریه تقریبی سالانه10000 دلار استرالیا
رتبه در استرالیا2
شهر/ کشورسیدنی/ استرالیا

دانشگاه ایالت اوهایو

دانشگاه ایالت اوهایو یا OSU، یک دانشگاه دولتی است که در شهر کلمبوس ایالت اوهایو قرار دارد. همچنین این دانشگاه به دانشگاه کشاورزی اوهایو مشهور بوده و در بین سه دانشگاه بزرگ آمریکا جا گرفته است.

دانشکده اصلی دانشگاه OSU در کلمبوس قرار دارد. این دانشگاه رشته‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به رشته صنایع غذایی اشاره کرد که به شکل آنلاین و حضوری تدریس می‌شود.

تدریس رشته صنایع غذایی به شکل آنلاین برای افرادی مناسب است که از کشورهای مختلف قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند. از مزایای این دوره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دانشجو می‌تواند در زمان کمتری درس خود را تمام کند.
 • به پایان‌نامه احتیاج ندارد.

در مقایسه با روش تحصیل حضوری، دانشجویان علاوه برگذراندن واحدهای تحصیلی باید پروژه‌ای را ارائه دهند.

این دانشگاه برای پذیرش دانشجو در رشته صنایع غذایی شرایط زیر را در نظر گرفته است.

 • داشتن مدرک مرتبط در رشته تغذیه یا صنایع غذایی
 • داشتن حداقل معدل 15
 • توصیه‌نامه
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 فوریه
شهریه تقریبی سالانه28000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا53
شهر/ کشوراوهایو/ ایالات‌متحده آمریکا

دانشگاه مانش

دانشگاه مانش در سال 1958 تأسیس‌شده است و در ملبورن کشور استرالیا قرار دارد. هدف دانشگاه مانش، تدریس به شکل تئوری و عملی است تا دانشجو بتواند در جامعه موفق شود.

این دانشگاه در سال 2020 مقطع کارشناسی ارشد رشته صنایع غذایی را به وجود آورد. دانشگاه مانش درباره متقاضیان رشته صنایع غذایی می‌گوید: «اگر دانشجویی با تمرکز بر ایمنی غذا می‌خواهد زندگی را بهتر کند، این رشته مناسب او است.»

از دوره‌های رشته صنایع غذایی می‌توان به بازاریابی، آینده محصولات غذایی و مکمل‌ها اشاره کرد. این دوره در مورد فناوری‌ها و روندهای جدیدی است که روی تجارت بازاریابی مواد غذایی تأثیر می‌گذارد.

همچنین دانشجویان در دوره کارآموزی شرکت می‌کنند که این دوره به آن‌ها کمک می‌کند تا بهتر بتوانند در این زمینه کار کنند.

مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به شکل تمام‌وقت و 4 سال به شکل پاره‌وقت است.

دانشجویان در رشته صنایع غذایی واحدهای شیمی، بیوشیمی، بسته‌بندی، میکروبیولوژی و ایمنی، تغذیه و سلامتی و دوره کارآموزی را می‌گذرانند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه تقریبی سالانهحدود 38000 دلار استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در جهان58
شهر/ کشورملبورن/ استرالیا

دانشگاه UCL

دانشگاه UCL یک دانشگاه دولتی است که در شهر لندن کشور انگلستان در سال 1826 تأسیس شد تا دانشجویان بتوانند با هر نژاد و مذهبی در انگلستان تحصیل کنند. در این دانشگاه حدود 30000 دانشجو تحصیل می‌کنند.

در دانشگاه UCL رشته‌های مختلفی مانند داروسازی، حقوق، صنایع غذایی، جراحی دندان، مهندسی، علوم، موسیقی، صنایع غذایی، هنر، آموزش و بازرگانی تدریس می‌شوند.

یکی از رشته‌های این دانشگاه، رشته صنایع غذایی است که اگر دانشجویی بخواهد در این رشته تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • داشتن مهارت زبان انگلیسی
 • داشتن مدرک مرتبط
 • ویزای تحصیلی
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای31 مارس
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی حدود 10000
و برای دانشجویان بین‌المللی حدود 18000 پوند استرلینگ
رتبه در جهان10
شهر/ کشورلندن/ انگلستان

دانشگاه پورتو

دانشگاه پورتو سال 1911 در شهر پورتو کشور پرتغال تأسیس شد. این دانشگاه رشته‌های مختلفی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. دانشگاه پورتو نیز مانند دانشگاه‌های دیگر آموزش را با تحقیقات علمی ترکیب می‌کند.

در این دانشگاه حدود 30000 دانشجو تحصیل می‌کنند. یکی از رشته‌های این دانشگاه، رشته صنایع غذایی است که در سال 1996 به وجود آمد.

این دانشگاه تنها دانشگاه دولتی پرتغال است که در رشته صنایع غذایی مدرک کارشناسی می‌دهد. دلیل موفقیت این رشته، آموزش مناسب، ایجاد پروژه‌های میان‌رشته‌ای برای دانشجویان است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 می
شهریه تقریبی سالانه1250 یورو
رتبه در پرتغال1
شهر/ کشورپورتو/ پرتغال

دانشگاه واخنینگن

دانشگاه واخنینگن در کشور هلند قرار دارد و در سال 1876 تأسیس شد. یکی از رشته‌های این دانشگاه، رشته صنایع غذایی است که در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می‌شود.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 جولای برای دانشجویان بومی
و 1 می برای دانشجویان بین‌المللی
شهریه تقریبی سالانهحدود 2000 یورو
رتبه در هلند8
شهر/ کشورواخنینگن/ هلند

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته صنایع غذایی

دوره تحصیلی و شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه صنایع غذایی هر کشوری متفاوت است. باوجوداین، در بیشتر دانشگاه‌های صنایع غذایی دوره کارشناسی 3 تا 4 سال و دوره کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال است. همچنین در بهترین دانشگاه صنایع غذایی در این رشته دانشجویان باید واحدهایی مانند شیمی، علوم تغذیه، میکروبیولوژی، بیوشیمی، توسعه تولید غذا و نوآوری، ایمنی غذا و مدیریت کیفی را بگذرانند.

دانشجو برای تحصیل در بهترین دانشگاه صنایع غذایی باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • داشتن نمره مناسب در دروس ریاضی، شیمی، فیزیک و زیست‌شناسی حداقل 15
 • داشتن مدرک مرتبط یا معادل آن
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای تحصیل در دوره دکترا

همچنین اگر دانشجویی بخواهد در رشته صنایع غذایی تحصیل کند باید مهارت‌های زیر را داشته باشد.

 • مهارت کار گروهی. معمولاً در این رشته بیشتر تحقیقات و پژوهش‌ها به شکل گروهی است.
 • توجه به جزئیات. باید مطمئن شوید که غذای تولیدشده سالم است و این کار به آگاهی و مسئولیت بالایی احتیاج دارد.

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

هزینه‌ های تحصیل بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته صنایع غذایی

هزینه‌های تحصیل بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی در هر کشوری متفاوت است. برای مثال، هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه دولتی صنایع غذایی چین سالانه حدود 2500 تا 10000 دلار آمریکا و در دانشگاه خصوصی صنایع غذایی این کشور حدود 30000 دلار آمریکا است. همچنین اگر دانشجویی بخواهد در یکی از شهرهای این کشور زندگی کند باید ماهانه حدود 700 تا 1500 دلار آمریکا هزینه کند.

در مقایسه، هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه برزیل حدود 7800 تا 40000 دلار آمریکا و هزینه زندگی برای یک دانشجو ماهانه حدود 2000 دلار آمریکا است درحالی‌که شهریه بهترین دانشگاه صنایع غذایی کانادا در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی حدود 22500 و برای تحصیلات تکمیلی حدود 13500 دلار آمریکا است. علاوه بر این، هزینه زندگی در کانادا برای یک دانشجو سالانه حدود 15500 دلار کانادا است.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در خارج از کشور و هزینه تحصیل در کانادا

بورسیه بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته صنایع غذایی

بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی برای دانشجویان بین‌المللی و بومی خود بورسیه‌هایی در نظر گرفته‌اند که در زیر با تعدادی از این دانشگاه‌ها آشنا می‌شویم.

دانشگاه جیانگنان برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه در نظر گرفته است. دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می‌توانند بورسیه را با درصدهای مختلف دریافت کنند که در هزینه‌ی شهریه کمک می‌کند. (مقدار بورسیه به سابقه تحصیلی شما بستگی دارد.)

اگر دانشجویی بخواهد از بورسیه دانشگاه جیانگنان استفاده کند باید به زبان چینی یا انگلیسی تسلط داشته باشد و اگر دانشجویی معدل خوبی داشته باشد، درصد بالایی از بورسیه به او تعلق خواهد گرفت.

دانشگاه ججیانگ به دانشجویان ممتاز بورسیه‌های مختلفی می‌دهد که باعث کاهش شهریه می‌شود.

این دانشگاه نیز برای دانشجویان خود بورسیه‌هایی در نظر گرفته است که این بورسیه‌ها باعث کاهش شهریه یا حتی معافیت از شهریه می‌شوند. برای گرفتن این بورسیه‌ها دانشجویان باید شرایط زیر را داشته باشند.

 • داشتن مهارت زبان انگلیسی یا چینی
 • باید ازنظر روحی و روانی سالم باشند.
 • داشتن مدرک دیپلم برای مقطع کارشناسی با حداکثر سن 35
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای مقطع دکترا با حداکثر سن 40

دانشگاه پورتو برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه‌هایی را در نظر گرفته است. این بورسیه‌ها شامل کمک‌های مالی در شهریه‌ها، اجاره کردن خانه، غذا و حمل‌ونقل می‌شوند.

دانشگاه پورتو بورسیه دیگری نیز در نظر گرفته است که به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیرد.

این دانشگاه نیز مانند دانشگاه‌های دیگر برای دادن بورسیه، شرایطی مانند شرایط زیر را در نظر گرفته است.

 • شاگرد ممتاز بودن
 • داشتن مقاله

از مزایای بورسیه پورتو می‌توان به کمک‌هزینه ماهانه به دانشجو برای حضور در دانشگاه اشاره کرد.

سخن نهایی

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی باعث پیشرفت و موفقیت دانشجو می‌شود. در این مقاله، در مورد بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته صنایع غذایی اطلاعاتی آورده شده است که امیدوار هستیم به دانشجویان عزیز کمک کند تا آن‌ها بتوانند با در نظر گرفتن اهداف و بودجه خود، بهترین دانشگاه را انتخاب کنند. بااین‌حال، استفاده از گروه‌های مهاجرتی نیز برای دانشجویان می‌تواند مؤثر باشد. اگر دانشجویی بخواهد در بهترین دانشگاه‌های صنایع غذایی کشور کانادا تحصیل کند، می‌تواند از گروه تراست کمک بگیرد. این گروه با انجام پروژه‌های مختلفی در زمینه مهاجرت به کانادا می‌تواند در این مسیر دانشجویان را راهنمایی و آن‌ها را همراهی کند.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

بهترین دانشگاه صنایع غذایی در کدام کشورها است؟

. انگلستان
. آمریکا
. کانادا
. چین
. ایتالیا

حداقل معدل قابل‌قبول برای پذیرش در بهترین دانشگاه صنایع غذایی چند است؟

اگر دانشجویی بخواهد در بهترین دانشگاه صنایع غذایی تحصیل کند باید حداقل معدل 15 را داشته باشد.

بهترین دانشگاه صنایع غذایی کدام است؟

دانشگاه‌های زیر چنین ادعایی دارند:
. تورنتو
. UCL
. سانفرانسیسکو
. ججیانگ
. موناش
. کپنهانگ
. منچستر
. ماساچوست امهرست
. کمپیناس
. اوهایو

آیا بهترین دانشگاه هر کشوری بورسیه می‌دهد؟

بله. بعضی از بهترین دانشگاه‌های صنایع غذایی مانند جیانگنان، ججیانگ، کمپیناس و تورنتو بورسیه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.