بهترین دانشگاه‌ های روانشناسی جهان

بهترین دانشگاه‌ های روانشناسی جهان

تحصیل دریکی از بهترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا، آرزوی بسیاری از افراد در سراسر دنیاست و هزاران دانشجو در جهان این رشته را برای درک بهتر رفتار، روابط و تعاملات انسانی انتخاب می‌کنند. حقیقت این است که ذهن و روان انسان بسیار پیچیده است و باوجود تحقیقات زیادی که در این رابطه انجام‌گرفته، هنوز پتانسیل تحقیقاتی بسیاری برای کشف عملکرد، قابلیت‌ها و ساختار ذهن و روان باقی‌مانده است.

اگر شما نیز به این مقوله علاقه‌مندید و رویای تحصیل دریکی از بهترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا را در ذهن می‌پرورانید باید بدانید این علم، آینده شغلی بسیار قابل‌توجهی نیز دارد. طبق آمار اداره کار ایالات‌متحده، پیش‌بینی‌شده است که میزان اشتغال روانشناسان از سال 2018 تا 2028، به‌اندازه 14 درصد افزایش یابد که این رشد بسیار سریع‌تر از میانگین رشد سایر مشاغل است. البته این چشم‌انداز شغلی، بیشتر برای کسانی که مدرک دکترا در این رشته اخذ نمایند و تخصص کاربردی داشته باشند روشن‌تر است.

نکته مهم این است که شما باید با توجه به شرایط، وضعیت مالی و علائقتان انتخاب درستی از میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا داشته باشد. این امر می‌تواند زندگی‌تان را به‌طور کامل تحت تأثیر قرار دهد، زیرا شما را با فرهنگ و سبک زندگی متفاوتی روبرو می‌کند.

از طرفی مهاجرت برای تحصیل در این دانشگاه‌ها خود به‌تنهایی، چالش‌ها و ریسک‌هایی را به همراه دارد و حتی با کوچک‌ترین خطا در اپلای، ممکن است پذیرشتان با مشکل و یا ریجکت شدن مواجه شود؛ بنابراین تردیدی نیست که برای موفقیت هرچه بیشتر در این انتخاب، نیاز به وجود شخصی حرفه‌ای و باتجربه دارید تا این مسیر را با فشار روانی کمتر و شانس بیشتری طی کنید.

در ادامه تیم تراست شما را با برخی از بهترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا آشنا خواهد کرد. این موسسه که از وجود وکلایی متعهد و کار بلد و همچنین سابقه‌ای درخشان در امر مهاجرت برخوردار است، می‌تواند شما را با آینده‌ای عالی برای تحصیل و کار و زندگی در کشور موردنظرتان یاری کند.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته روانشناسی

دانشگاه‌ هاروارد

هاروارد، دانشگاهی قدیمی و اصیل در ایالات‌متحده است که در کمبریج و بوستون ماساچوست مستقر است و پردیسی 209 هکتاری و 10 مدرسه آموزش عالی را در خود جای‌داده است. جالب است بدانید قدمت این مرکز آموزشی، به سال 1636 بازمی‌گردد. این دانشگاه که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد، در حال حاضر دارای 21000 دانشجو بوده و بیش از 360،000 فارغ‌التحصیل در سراسر جهان دارد.

از افتخارات این دانشگاه معتبر می‌توان به 108 مدال المپیک و تعداد بسیاری جوایز پولیتزر، نوبل و اسکار اشاره کرد. در ضمن این دانشگاه در رشته‌های مختلف، دارای رتبه جهانی است. در زمینه روانشناسی نیز این مرکز آموزشی در سال 2021، رتبه اول را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا از آن خود کرد.

گفتنی است روانشناسی، یکی از محبوب‌ترین دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌هاروارد به شمار می‌آید. دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند یکی از سه رشته روانشناسی عمومی، علوم عصبی شناختی و روانشناسی تکاملی؛ و رشته علوم شناختی را انتخاب کنند. برنامه تحصیلات تکمیلی نیز چهار موضوع اصلی تحقیق را پوشش می‌دهد: شناخت، مغز و رفتار؛ روانشناسی رشد؛ روانشناسی اجتماعی و علوم بالینی

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.harvard.edu
ددلاین اپلای1 ژوئن برای مقطع کارشناسی
1 دسامبر برای مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالیانه51،143 دلار برای مقطع کارشناسی
35،760 برای مقطع تحصیلات تکمیلی
رتبه در ایالات‌متحده2
شهر/ کشورکمبریج/ ایالات‌متحده

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد (SU) که در قلب دره سیلیکون واقع‌شده است، در سال 1885 تأسیس شد و امروزه بیش از 16300 دانشجو، 2180 استاد و 1800 دانشمند فوق دکتری دارد. این موسسه بین‌المللی، از 50 منطقه در ایالات‌متحده و بیش از 90 کشور دیگر در تمامی مقاطع دانشجو می‌پذیرد. گفتنی است 18 موسسه تحقیقاتی بین‌رشته‌ای و هفت دانشکده در این مرکز وجود دارند.

گروه روانشناسی، یکی از اولین گروه‌هایی است که در دانشگاه استنفورد بنیان‌گذاری شد و در طی چندین دهه به‌عنوان بهترین گروه روانشناسی در بین دانشگاه‌های ایالات‌متحده شناخته‌شده است. گفتنی است این مرکز آموزشی، در سال 2021 رتبه دوم را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی جهان به دست آورد.

دانش‌آموختگان روانشناسی استنفورد می‌توانند تحقیقات مستقلی را تکمیل کرده و یا تابستان را با همکاری اعضای هیئت‌علمی در یک پروژه تحقیقاتی سپری کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند به انجمن روانشناسی دانشگاه استنفورد بپیوندند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.stanford.edu/
ددلاین اپلای5 ژوئن و 1 نوامبر برای مقطع کارشناسی
30 نوامبر برای مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالیانه73،964 دلار برای مقطع کارشناسی
54،315 دلار برای مقطع تحصیلات تکمیلی
رتبه در ایالات‌متحده6
شهر/ کشورشهر استنفورد/ ایالات‌متحده

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های انگلیس بوده و قدمت آن به سال 1096 بازمی‌گردد. روانشناسی در آکسفورد، یک‌رشته علمی مبتنی بر تدوین دقیق و آزمایش ایده‌هاست. این کار از طریق آزمایش و مشاهده سیستماتیک، به‌جای درون‌نگری انجام می‌شود. دپارتمان روانشناسی آزمایشی آکسفورد، به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان یکی از گروه‌های روانشناسی پیشرو در انگلستان شناخته می‌شود.

گفتنی است دپارتمان روانشناسی تجربی در دانشگاه آکسفورد، تحت مدیریت پروفسور کیا نوبر و شامل بیش از 30 گروه تحقیقاتی با بیش از 400 دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد. زمینه‌های کلیدی تحقیق شامل علوم اعصاب رفتاری، روانشناسی رش، ادراک و شناخت، روانشناسی اجتماعی و روانشناسی و سلامت مغز است. این دپارتمان، در سال 1898 تأسیس شد و دارای سابقه طولانی و معتبر است.

جالب است بدانید که این دانشگاه در سال 2021، رتبه سوم را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا کسب کرد. از دیگر مهم‌ترین افتخارات این دانشگاه می‌توان به کسب 120 مدال المپیک و 26 جایزه نوبل اشاره کرد.

لازم به ذکر است دوره‌های کارشناسی روانشناسی تجربی (EP) و روانشناسی، فلسفه و زبان‌شناسی (PPL) با هم یک گروه کارشناسی شامل حدود 250 دانشجو را تشکیل می‌دهند. در این دوره علوم روانشناسی، علوم اعصاب، فلسفه، آمار و موضوعات مرتبط ارائه می‌شوند. علاوه بر مطالعه برای امتحانات، دانشجویان کارهای آزمایشگاهی و یک پروژه تحقیقاتی را به‌عنوان بخشی از دوره کارشناسی به پایان می‌رسانند.

کارشناسی ارشد تحقیقات روانشناسی نیز یک دوره یک‌ساله است که یک برنامه آموزشی گسترده در زمینه روانشناسی را شامل می‌شود.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.ox.ac.uk/
ددلاین اپلای15 اکتبر برای مقطع کارشناسی
3 دسامبر برای مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالیانه9،250 یورو برای دانشجویان بومی
و 31،030 برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی
8،620 یورو برای دانشجویان بومی
و 28،560 یورو برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد
رتبه در انگلستان1
شهر/ کشورآکسفورد/ انگلستان

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج در سال 1209 در شهر کمبریج انگلستان افتتاح شد و امروزه این موسسه، 31 کالج و 150 دپارتمان و دانشکده و مدرسه را در خود جای‌داده است. در ضمن بیش از 18000 دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی و کسب‌وکار، زبان و فرهنگ، سلامت و پزشکی، روانشناسی و فناوری و علوم از گوشه و کنار جهان در این مرکز آموزشی گرد هم آمده‌اند.

این دانشگاه در بسیاری از رشته‌ها ازجمله روانشناسی نیز سرآمد بوده و در سال 2021، رتبه چهارم را از آن خود کرد. گفتنی است دانشجویان این رشته می‌توانند از سال دوم به بعد، کارهای آزمایشگاهی را انجام دهند تا یادگیری دروس و سمینار خود را تکمیل کنند و به‌مرور به تخصص و مهارت دست پیدا نمایند.

زمینه‌های مطالعه در این رشته در مقطع کارشناسی شامل آمار، نوروآناتومی، انتقال‌دهنده‌های عصبی، تصویرسازی عصبی، روانشناسی رشد، آسیب‌شناسی روانی، روانشناسی شناختی، زبان، جنسیت، روابط و تأثیرات خانوادگی، شخصیت و رفتار اجتماعی گروهی است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.cam.ac.uk/
ددلاین اپلای1 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه3763 یورو برای مقطع کارشناسی
3285 یورو برای مقطع تحصیلات تکمیلی
رتبه در انگلستان2
شهر/ کشورکمبریج/ انگلستان

دانشگاه برکلی کالیفرنیا

دانشگاه برکلی کالیفرنیا (UCB) که یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های ایالات‌متحده به شمار می‌آید، از سال 1868 در زمینی به مساحت تقریبی 1،232 هکتار در خلیج لس‌آنجلس با معماری زیبا و هنری احداث شد و در طی سالیان، افتخارات متعددی ازجمله 99 جایزه نوبل، 23 جایزه تورینگ و 14 جایزه پولیتزر را کسب کرد.

این مرکز تحقیقاتی که در رشته‌های مختلف، رتبه‌های قابل‌توجهی را در دنیا کسب کرده است، نهایتاً در سال 2021، رتبه پنجم را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا به دست آورد. گفتنی است دپارتمان روانشناسی دانشگاه برکلی کالیفرنیا در زمینه‌هایی مانند توسعه، شناخت، شخصیت اجتماعی و عصب‌شناسی تحقیق می‌کند و برنامه‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد.

در ضمن پردیس‌های دانشگاه برکلی کالیفرنیا، در لس‌آنجلس، دیویس، ارواین، مرسد، سان دیه گو، ریورساید، سان فرانسیسکو، سانتا باربارا وسانتا کروز واقع‌شده‌اند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.berkeley.edu/  
ددلاین اپلای30 نوامبر برای مقطع کارشناسی
و 1 دسامبر برای مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالیانه11،442 دلار برای دانشجویان بومی
و 41،196 دلار برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی
11،442 دلار برای دانشجویان بومی
و 26،544 دلار برای دانشجویان بین‌المللی مقطع تحصیلات تکمیلی  
رتبه در ایالات‌متحده4
شهر/ کشورکالیفرنیا/ ایالات‌متحده

دانشگاه لس‌ آنجلس کالیفرنیا

دانشگاه لس‌آنجلس کالیفرنیا (UCLA) که در سال 1919 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی دولتی است که در محیط کلان‌شهر لس‌آنجلس کالیفرنیا واقع‌شده است. این مرکز، میزبان اساتید مشهور جهان است که در 230 رشته کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تدریس می‌کنند و بیش از 24 برنامه دانشگاهی در 20 رشته برتر در این دانشگاه ارائه می‌شود. این دانشگاه در سال 2021، رتبه ششم را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا از آن خود کرد.

پروژه‌های تحقیقاتی در مقطع کارشناسی از ابتدای سال اول در دسترس هستند و بیش از نیمی از دانشجویان UCLA با تجربه تحقیق در علوم انسانی، علوم اجتماعی یا STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) فارغ‌التحصیل می‌شوند.

گفتنی است برنامه درسی دوره کارشناسی رشته روانشناسی، دامنه پدیده‌های رفتاری و انواع روش‌ها و رویکردهای نظری را موردمطالعه قرار می‌دهد. علاوه بر دوره‌های اصلی، دانشجویان می‌توانند دروس خاصی را در زمینه‌هایی مانند سایکوبیولوژی، رفتار حیوانات، یادگیری و به خاطر سپاری، انگیزه، ادراک، شناخت، اندازه‌گیری، شخصیت شناسی و روانشناسی بالینی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی رشد، روانشناسی سلامت بگذرانند. این دپارتمان، همچنین دارای فرصت‌های تحقیقاتی متعددی بوده و دانشجویان همچنین می‌توانند کارهای خود را در مجله روانشناسی کارشناسی UCLA و مجله علمی کارشناسی منتشر کنند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.ucla.edu
ددلاین اپلای1 دسامبر و 1 نوامبر
شهریه تقریبی سالیانه27،300 دلار
رتبه در ایالات‌متحده5
شهر/ کشورلس‌آنجلس/ ایالات‌متحده

دانشگاه ییل

دانشگاه ییل، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در نیوهاون کانکتیکات است و سومین مرکز قدیمی آموزش عالی در ایالات‌متحده به شمار می‌آید. قدمت این دانشگاه به سال 1701 بازمی‌گردد و در حال حاضر این مرکز آموزشی دارای 14 مدرسه در رشته‌های علوم انسانی و هنر، مهندسی، پزشکی و سلامت، فناوری و علوم، علوم اجتماعی و کسب‌وکار و همچنین زبان و فرهنگ است. علاوه بر این، دانشجویان این موسسه آموزشی مهارت‌های نوشتاری، استدلال کمی و زبان‌های خارجی را آموزش می‌بینند.

و اما باید گفت رشته روانشناسی ییل در 12 دوره ارائه می‌شود و علاوه بر این دوره‌ها، دانشجویان فرصت‌های تحقیقاتی بیشتر را در این رشته دارند. جالب است بدانید که ییل همچنین ارتباطات قابل‌توجهی با مؤسسات و سازمان‌ها دارد و دانشجویان می‌توانند به کمک دانشگاه، دوره‌های کارآموزی و بورسیه را با این مراکز بگذرانند. لازم به ذکر است این دانشگاه، رتبه هفتم را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا در سال 2021 کسب کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.yale.edu/
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالانه59،728 دلار
رتبه در ایالات‌متحده4
شهر/ کشورنیوهاون/ ایالات‌متحده

دانشگاه میشیگان آن آربور

این دانشگاه که در سال 817 در دیترویت تأسیس شد و در سال 1837 به آن آربور منتقل گشت، مساحتی بالغ بر 780 هکتار داشته و در حال حاضر یکی از برترین مؤسسات تحقیقاتی ایالات‌متحده به شمار می‌آید. رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی و STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این مرکز تدریس شده و همچنین مدارک حرفه‌ای در رشته‌های معماری، کسب‌وکار، پزشکی، حقوق، داروسازی، پرستاری، مددکاری اجتماعی، بهداشت عمومی و دندانپزشکی از طرف این موسسه آموزشی به علاقمندان ارائه می‌شود.

و اما اگر علاقمند به تحصیل در رشته روانشناسی این دانشگاه هستید، باید به انتخابتان تبریک بگوییم. اینجا یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های دنیا در رشته‌های مختلف می‌باشد و در سال 2021 نیز رتبه هشتم را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی جهان از آن خود کرد.

گفتنی است هدف دپارتمان روانشناسی، ارائه دروسی به دانشجویان در زمینه‌های مختلف و سطوح متفاوتی از تجزیه‌وتحلیل است. علاوه بر این، دپارتمان همچنین متدهای روش‌شناختی مورداستفاده در مطالعه رفتار، به‌ویژه رفتار انسان را آموزش می‌دهد. در ضمن دانشگاه میشیگان، فرصت کارآموزی در بخش روانشناسی مؤسسات و سازمان‌ها را برای دانشجویانش فراهم می‌کند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://umich.edu
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه35،124 دلار
رتبه در ایالات‌متحده23
شهر/ کشورمیشیگان/ ایالات‌متحده

دانشگاه پنسیلوانیا

این دانشگاه که مدارکی در مقاطع پیش لیسانس (گواهینامه، دیپلم، کاردانی)، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های هنر و علوم انسانی، مهندسی، پزشکی و سلامت، علوم اجتماعی و کسب‌وکار، فناوری و علوم، زبان و فرهنگ ارائه می‌دهد، در سال 1740 به‌عنوان دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در فیلادلفیا تأسیس شد.

این مرکز آموزشی در حال حاضر بیش از 24،800 دانشجو را در خود جای‌داده و لیستی جامع از فارغ‌التحصیلان برجسته از تمام اقشار دارد. گفتنی است این مرکز آموزشی، موفق به کسب بیش از 25 جایزه نوبل شده و دارای رتبه‌های برتر جهانی ازجمله رتبه دهم در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیاست.

درنهایت در مورد رشته روانشناسی باید بگوییم دانشجویان می‌توانند تحصیلات خود را در زمینه‌های یادگیری و رفتار حیوانات، رفتار و عصب‌شناختی، روانشناسی تکاملی، آسیب‌شناسی روانی، روان‌درمانی، روانشناسی اجتماعی و فرهنگی ادامه دهند. تحصیلات تکمیلی روانشناسی نیز در این دانشگاه، بر بورس تحصیلی و پیشرفت تحقیقاتی تأکید دارد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.upenn.edu
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه24،539 دلار
رتبه در ایالات‌متحده12
شهر/ کشورفیلادلفیا/ ایالات‌متحده

دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام (UVA)، یک دانشگاه مدرن و تحقیقاتی است که از سال 1632، در قلب پایتخت هلند واقع‌شده و بزرگ‌ترین دانشگاه این کشور به شمار می‌آید. این مرکز آموزشی در حال حاضر 30،000 دانشجو را در خود جای‌داده که از این آمار، بیش از 7000 دانشجو، بین‌المللی بوده و از بیش از 100 کشور جهان در اینجا حضور پیداکرده‌اند.

در ضمن باید گفت دانشگاه آمستردام، بیش از 200 برنامه تحصیلی را به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهد. در این موسسه، علاقمندان می‌توانند دریکی از رشته‌های حقوق، علوم کامپیوتر، هنر و علوم انسانی، فیزیک، اقتصاد و کسب‌وکار، روانشناسی، آموزش، علوم اجتماعی، علوم بالینی و سلامت و همچنین علوم زندگی در تمامی مقاطع به تحصیل بپردازند.

در دپارتمان روانشناسی نیز، دانشمندان با استعداد و دارای اعتبار بین‌المللی در این دانشگاه به تدریس مشغول‌اند تا درک بهتری از ذهن و رفتار انسان ارائه دهند. گفتنی است این دانشگاه در سال 2021، رتبه 15 را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی جهان به دست آورد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.uva.nl/en
ددلاین اپلای15 ژانویه برای مقطع کارشناسی
و 1 مارس برای مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالیانه12،216 یورو برای مقطع کارشناسی،
15،416 یورو برای تحصیلات تکمیلی
رتبه در هلند5
شهر/ کشورآمستردام/ هلند

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)، به‌عنوان دانشگاه شاخص سنگاپور و از بهترین دانشگاه‌های آسیا است. این مرکز آموزشی در سال 1905 در شهر سنگاپور افتتاح شد و در حال حاضر 17 دانشکده در 3 پردیس و حدود 40،000 دانشجو از 100 کشور جهان را در خود جای‌داده است. بعلاوه رویکرد چند رشته‌ای دانشگاه در زمینه آموزش، تحقیق و کارآفرینی آنرا قادر می‌سازد تا با صنایع، دولت‌ها و دانشگاه‌های دیگر همکاری نزدیک داشته باشد و به مسائل مهم و پیچیده مربوط به آسیا و جهان بپردازد.

اگر به رشته روانشناسی علاقه‌مندید، باید بگوییم رشته روانشناسی NUS برای اولین بار در سال تحصیلی 1986-87 معرفی شد و این برنامه، قدیمی‌ترین برنامه روانشناسی در سنگاپور به شمار می‌آید. دپارتمان روانشناسی، فارغ‌التحصیلان و دانشمندان رفتاری به جامعه تحویل می‌دهد که در روش‌های تحقیق تجربی برای شرح رفتار و تجربه انسان مهارت دارند و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل پرداخته‌اند. گفتنی است این دانشگاه توانست رتبه 16 را در سال 2021، در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا به دست آورد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.nus.edu.sg
ددلاین اپلای1 نوامبر و 15 می
شهریه تقریبی سالیانه29،850 دلار برای مقطع کارشناسی،
36،800 دلار برای مقطع کارشناسی ارشد
و 35،480 دلار برای مقطع دکترا
رتبه در سنگاپور2
شهر/ کشورسنگاپور/ سنگاپور

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) یک مرکز جهانی برای آموزش، یادگیری و تحقیق است. UBC به‌طور مداوم در طی سالیان متمادی در رشته‌های مختلف در بین 20 دانشگاه دولتی برتر جهان جای داشته و عنوان بین‌المللی‌ترین دانشگاه آمریکای شمالی را داراست. پردیس‌های اصلی این دانشگاه نیز، در ونکوور و کلونا واقع‌شده‌اند.

این دانشگاه از سال 1915 تأسیس‌شده و بیش از 68000 دانشجوی کانادایی و بین‌المللی از 140 کشور جهان را در خود جای‌داده است. تاکنون 8 جایزه نوبل و 65 مدال المپیک را به دست آورده و همچنین در سال 2021، رتبه 16 را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا کسب کرد.

اگر مایلید در رشته روانشناسی این دانشگاه تحصیل کنید، باید بدانید برنامه‌های روانشناسی UBC تجربیات یادگیری پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهند که شما را برای موفقیت در تحصیلات تکمیلی و یا اشتغال در بخش‌های دولتی و خصوصی آماده می‌کنند. در واقع دپارتمان روانشناسی آموزش‌هایی را در زمینه‌های علوم اعصاب رفتاری، علوم بالینی، علوم شناختی، تقویت رشد و سلامت و یادگیری، روش‌های کمی و اجتماعی و شخصیتی ارائه می‌دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.ubc.ca/
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه30،000 دلار
رتبه در کانادا2
شهر/ کشورونکوور/ کانادا

دانشگاه پرینستون

این دانشگاه در سال 1746 به‌عنوان کالج نیوجرسی تأسیس شد و در سال 1896 به‌افتخار منطقه‌ای که در آن مستقر است، به‌طور رسمی به دانشگاه پرینستون تغییر نام داد. دانشجویان این موسسه، امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های مختلف را دارند؛ و جالب است بدانید این مرکز، در تمام چهار سال تحصیل به همه دانشجویان کارشناسی‌اش خوابگاه ارائه می‌دهد و 98 درصد از دانشجویان کارشناسی در محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند.

در ضمن این موسسه آموزشی به دلیل زیبایی پارک محوطه دانشگاه و همچنین برخی از ساختمان‌های شاخص اش که توسط برخی از مشهورترین معماران آمریکا طراحی‌شده‌اند، بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است دپارتمان روانشناسی دانشگاه پرینستون، دوره‌های اساسی و پیشرفته کارشناسی را در مورداحساس، ادراک، حرکت، زبان، استدلال، تصمیم‌گیری و تعامل اجتماعی برگزار می‌کند. همچنین دانشجویان می‌توانند روش‌های آماری پاینه را نیز بیاموزند.

گفتنی است دپارتمان روانشناسی این دانشگاه، فرصتی برای مشارکت در تحقیقات پیشرفته جهت فعالیت‌های مستقل فراهم می‌آورد. جالب است بدانید این دانشگاه در سال 2021، رتبه 18 را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا به دست آورد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.princeton.edu/  
ددلاین اپلای22 نوامبر
شهریه تقریبی سالیانه56،010 دلار
رتبه در ایالات‌متحده8
شهر/ کشورپرینستون/ ایالات‌متحده

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو (U of T)، در سال 1827 در تورنتوی کانادا تأسیس شد و امروزه یکی از برجسته‌ترین مؤسسات آموزش عالی در جهان به شمار می‌آید. تعداد 630،000 فارغ‌التحصیل این دانشگاه در بیش از 190 کشور دنیا زندگی می‌کنند و این دانشگاه توانسته هزاران همکاری تحقیقاتی معنی‌دار با شرکای بین‌المللی در سراسر جهان داشته باشد.

این دانشگاه که 44 دپارتمان پژوهشی و 8 دپارتمان را در خود جای‌داده، امکان تحصیل در رشته‌های هنر و علوم انسانی، مهندسی، علوم اجتماعی و کسب‌وکار، پزشکی و سلامت و فناوری را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای علاقمندان فراهم می‌کند.

بعلاوه باید گفت این مرکز آموزشی، دارای رتبه‌های جهانی بالایی در علوم مختلف بوده و در سال 2021 نیز رتبه 19 را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا از آن خود کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.utoronto.ca
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه20،000 دلار
رتبه در کانادا1
شهر/ کشورتورنتو/ کانادا

دانشگاه ملبورن

هنگامی‌که دانشگاه ملبورن (UNIMELB) در سال 1853 تأسیس شد، صرفاً یک مجموعه ساختمان در یک پارک بزرگ در حومه شهر بود که چهار استاد و 16 دانشجو را در خود جای‌داده بود؛ اما اکنون این مرکز آموزشی، یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های این کشور و جهان به شمار می‌آید و بیش از 8000 پرسنل و حدود 65000 دانشجوی بومی و بین‌المللی را از 130 کشور جهان در خود جای‌داده است.

این دانشگاه دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی رسمی مانند مدارک پیش لیسانس (گواهینامه‌ها، دیپلم‌ها، مدرک کاردانی)، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های هنر و علوم انسانی، مهندسی، پزشکی و سلامت، علوم اجتماعی و کسب‌وکار، فناوری و علوم، زبان و فرهنگ می‌شوند. در ضمن پردیس اصلی، دسترسی عالی و نزدیکی به امکانات حمل‌ونقل، کافه‌ها، مراکز خرید، اماکن هنری و ورزشی و اقامتگاه‌ها و هتل‌ها دارد.

جالب است بدانید چهار نخست‌وزیر استرالیا و پنج فرماندار کل این کشور، از دانشگاه ملبورن فارغ‌التحصیل شده‌اند؛ و این دانشگاه در طول سالیان، رتبه‌های جهانی قابل‌توجهی را کسب کرده: ازجمله رتبه 20 در بین برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا در سال 2021!

اگر مایلید برای تحصیل در رشته روانشناسی این دانشگاه اقدام کنید، باید بدانید در طول دوره کارشناسی درک عمیقی از روانشناسی به دست خواهید آورد که شما را برای تحقیقات آینده یا تحصیلات تکمیلی بالینی آماده می‌کند. شما از اولین سال تحصیلی، مهارت‌های تحقیقاتی برای تفسیر و درک رفتار انسان را به دست خواهید آورد و در ادامه در زمینه روانشناسی زیستی، روانشناسی شناختی، روانشناسی رشد و روانشناسی اجتماعی مطالعه خواهید کرد. ادامه مسیر تحصیل نیز به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که دائماً از طریق آموزش مبتنی بر پژوهش و تحقیقات عملی، به تخصص و مهارت لازم دست پیدا خواهید کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.unimelb.edu.au/  
ددلاین اپلای22 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه46،584 دلار استرالیا برای مقطع کارشناسی
29،440 دلار استرالیا برای مقطع تحصیلات تکمیلی
رتبه در استرالیا1
شهر/ کشورملبورن/ استرالیا

دانشگاه کاتولیک لوون

دانشگاه کاتولیک لوون (KU Leuven)، در سال 1425 تأسیس شد و تقریباً به مدت شش قرن مرکز یادگیری بوده است. امروزه این دانشگاه، دارای بالاترین رتبه در بلژیک بوده و همچنین یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین دانشگاه‌های اروپا به شمار می‌آید.

این دانشگاه تحقیقاتی برجسته، به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع و در رشته‌های مهندسی، پزشکی و سلامت، فناوری و علوم، علوم اجتماعی و کسب‌وکار، هنرها و علوم انسانی و زبان و فرهنگ دانشجو می‌پذیرد. گفتنی است این دانشگاه در طی سالیان، رتبه‌های بالایی را در رشته‌های مختلف کسب کرده که از آن میان می‌توان به رتبه 23 در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا در سال 2021 اشاره کرد.

لازم به ذکر است در دوره روانشناسی، از دانشجویان انتظار می‌رود که از جنبه‌های مختلف به بینشی علمی در رابطه با عملکرد انسان دست پیدا کنند. در این رشته، رفتار و فرآیندهای ذهنی موردمطالعه قرار می‌گیرد که درنتیجه تعامل بین عوامل بیولوژیکی، عوامل روانشناختی (ادراک، شناخت، انگیزه و غیره) و عوامل اجتماعی (هنجارها و ارزش‌ها، زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و موقعیتی و غیره) شکل می‌گیرند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.kuleuven.be  
ددلاین اپلای1 ژوئن و 1 مارس
شهریه تقریبی سالیانه961.90 یورو برای دانشجویان بومی
و 1،250 یورو برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در بلژیک1
شهر/ کشورلوون/ بلژیک

دانشگاه نیو ساوت ولز

دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) یک دانشگاه پیشرو در زمینه تحقیقات، آموزش و نوآوری است که در سال 1949 در سیدنی تأسیس شد و در حال حاضر 64000 دانشجو از بیش از 130 کشور جهان را در تمامی مقاطع تحصیلی در خود جای‌داده است.

گفتنی است این مرکز آموزشی، دانشجویان را برای کسب مشاغل بین‌المللی آماده می‌کند و شهرت بالایی در میان کارفرمایان دارد، به‌نحوی‌که رتبه سوم را در زمینه اشتغال‌زایی در استرالیا کسب کرده است. در عین پیشرو در زمینه انرژی خورشیدی، مواد پایدار و محاسبات کوانتومی است. بعلاوه به‌طور مدام در طی سالیان در رشته‌های مختلف سرآمد بوده، ازجمله اینکه رتبه 24 را در میان‌برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا در سال 2021 به دست آورد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.unsw.edu.au
ددلاین اپلای30 نوامبر و 31 مارس برای مقطع کارشناسی
31 اکتبر برای مقطع تحصیلات تکمیلی
شهریه تقریبی سالیانه41،209 دلار
رتبه در استرالیا4
شهر/ کشورسیدنی/ استرالیا

دانشگاه اراسموس نتردام

دانشگاه اراسموس که در شهر روتردام هلند واقع‌شده، دارای 5،000 دانشجوی بین‌المللی است که کمتر از 20 درصد کل دانشجویان را تشکیل می‌دهند. این مرکز آموزشی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته‌های کسب‌وکار، اقتصاد، حقوق، روانشناسی، آموزش‌وپرورش، جامعه‌شناسی، مدیریت دولتی، مدیریت و توسعه شهری، مطالعات توسعه، تاریخ، هنر و فرهنگ، رسانه‌ها، فلسفه، پزشکی و سلامت دانشجو می‌پذیرد.

بعلاوه دانشگاه اراسموس، انواع مختلفی از بورسیه‌ها و کمک‌های مالی را بر اساس نیاز دانشجویان ارائه می‌کند. همچنین راهنمایی‌هایی را برای دانشجویانی که واجد شرایط دریافت کمک‌های مالی دولت هلند هستند در نظر می‌گیرد.

این دانشگاه، دارای رتبه‌های بین‌المللی قابل قبولی است و در سال 2021 نیز در فهرست برترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا قرار گرفت. اگر شما نیز مشتاق مطالعه تغییرات پیچیده رفتاری در هلند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به تحصیل در رشته روانشناسی این دانشگاه بپردازید. مطالعات روانشناسی می‌تواند فرصت بسیاری را برای شما ایجاد کند. شما می‌توانید حرفه‌ای را به‌عنوان مربی، مشاور انتخاب و ارزیابی، مشاور منابع انسانی و نظایر این‌ها انتخاب کنید.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.eur.nl/en
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه2،168 یورو برای دانشجویان بومی
و 6،900 یورو برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در هلند4
شهر/ کشورروتردام/ هلند

درنهایت پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سایر مراکز آموزشی که در شمار بهترین دانشگاه‌های روانشناسی در دنیا هستند، این سایت و این سایت و این سایت را نیز مطالعه کنید.

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

ببینید و بشنوید!

ویدیو تجربه تحصیل روانشناسی در کانــادا

پادکست تجربه تحصیل روانشناسی در کانــادا

گفتگو با زهرا ؛ روانشناسی در کانادا

رادیو تراست

موضوع: روانشناسی در کانادا

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های علوم روانشناسی دنیا

روانشناسی به‌عنوان یک‌رشته کاربردی و دانشگاهی، هم برای افراد و هم برای کل جامعه مفید است. این علم درباره تأثیرات بیولوژیکی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی صحبت می‌کند که بر نحوه تفکر، عمل و احساس انسان تأثیر می‌گذارد. بعلاوه روانشناسی یک‌رشته چندوجهی است و شامل بسیاری از زیرمجموعه‌های مطالعاتی مانند رشد انسان، سلامتی، رفتارهای بالینی، اجتماعی و فرآیندهای شناختی و همچنین بررسی رفتار حیوانات می‌شود.

دانشجویان روانشناسی یاد می‌گیرند که بفهمند چرا افراد به شیوه خاصی رفتار می‌کنند، چگونه به دنیای اطراف خود واکنش نشان می‌دهند و کدام عوامل کلیدی ممکن است بر این واکنش تأثیر بگذارد؛ بنابراین در کل اگر به درک عمیق‌تری از الگوها و شرایط رفتاری انسان و حیوان علاقه دارید، این رشته بسیار مناسب شماست و تحصیل دریکی از بهترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا می‌توانند آینده شغلی شما را تضمین کند.

شما حتی با مدرک کارشناسی روانشناسی هم می‌توانید وارد بازار کار شوید و با توجه به مهارت‌هایی که کسب کرده‌اید، یک روانشناس آموزشی در کنار نوجوانان باشید. همچنین برخی از فارغ‌التحصیلان مشاغل خود را در زمینه مراقبت از کودکان، بهداشت و تحصیل آغاز می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر به مشاغل حقوقی، اجتماعی و رفاهی روی می‌آورند. از سوی دیگر، درصد کمی از فارغ‌التحصیلان روانشناسی نیز به‌عنوان مدیر بخش تجاری، صنعتی یا دولتی به اشتغال می‌پردازند؛ و یا در بخش منابع انسانی و امور مالی، بازاریابی، فروش و روابط عمومی کار می‌کنند.

جالب است بدانید طبق گزارشات اداره آمار کار ایالات‌متحده، روانشناسان شاغل در صنعت تحقیق و توسعه علمی به‌طور متوسط سالانه 149،780 دلار دستمزد دریافت می‌کنند. روانشناسانی که در کالج‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس حرفه‌ای مشغول به کار هستند نیز به‌طور متوسط، 70،360 دلار درآمد سالانه دارند.

مدرک کارشناسی در این رشته به‌صورت BA و BS ارائه می‌شود. هر دوی این‌ها متمرکز بر روانشناسی هستند. بااین‌حال دانشجویانی که مدرک BA را دریافت کرده‌اند، دوره‌های بیشتری را در علوم اجتماعی گذرانده‌اند و اما مدرک BS، در کنار مطالعات روانشناسی، عمدتاً بر مطالعات فنی در علوم، ریاضی و آمار نیز تأکید دارد.

شرایط ورود به مقاطع روانشناسی، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر تفاوت دارد. معمولاً برای پذیرش، نیاز به سوابق علمی قوی و استعداد در زمینه‌های علمی و غیرعلمی تعیین‌شده دارید. هرچند که برخی دیگر از دانشگاه‌های معتبر، لزوماً چنین پیشینه‌ای را از شما انتظار ندارند؛ اما به‌طورکلی دانشجویانی که دارای دانش وسیعی در علوم انسانی هستند، بسیار موردتوجه قرار می‌گیرند.

درنهایت باید گفت به‌طور متوسط مدت‌زمان اخذ مدرک کارشناسی 4 سال و کارشناسی ارشد 1-2 سال است. در ضمن معمولاً ​​4 تا 8 سال طول می‌کشد تا یک فرد بتواند مدرک دکترای خود را دریافت کند. هزینه کلی مدرک دکترا می‌تواند به عوامل مختلفی ازجمله دانشگاه محل تحصیل، طول برنامه و همچنین میزان کمک مالی موجود بستگی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر این سایت نیز مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا

هزینه‌ های تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته روانشناسی

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، انتخاب محل تحصیل از بین انبوه گزینه‌های عالی امری دشوار است و ارتباط تنگاتنگی با بودجه و علائق شما در امر مهاجرت و تحصیل دارد.

اما به‌طورکلی تحصیل در ایالات‌متحده آمریکا، رویایی بزرگ است که برای بسیاری از دانشجویان خارجی تحقق‌یافته است؛ اما برای اقدام به اشتغال، دانشجویان باید حتماً مدرک Phd دریافت کنند. کارشناسی ارشد روانشناسی در ایالات‌متحده نیز یک مقطع تحصیلات تکمیلی است که می‌تواند به‌عنوان یک مدرک مستقل (کارشناسی ارشد نهایی) یا به‌عنوان بخشی از یک برنامه دکتری و پایان‌نامه آن در نظر گرفته شود.

هزینه تحصیل در رشته روانشناسی برای دانشجویان بین‌المللی در بهترین دانشگاه‌های ایالات‌متحده سالانه حداقل 25،548 دلار برای برنامه‌های کارشناسی و 19،103 دلار برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است. این هزینه برای دانشجویان بومی سالیانه معادل 7،413 دلار در مقطع کارشناسی و 10،477 در مقطع تحصیلات تکمیلی می‌باشد.

در اروپا نیز بسته به دانشگاه انتخابی، بومی یا بین‌المللی بودن دانشجو و همچنین دولتی یا خصوصی بودن مرکز آموزشی هزینه تحصیل متفاوت است؛ اما به‌طورکلی تحصیل در بهترین دانشگاه‌های روانشناسی اروپا، عددی معادل 3000 تا 37،000 یورو خواهد بود.

میانگین شهریه سالانه برنامه کارشناسی روانشناسی در کانادا نیز بین 18،190 تا 57،470 دلار کانادا، بسته به دانشگاه انتخابی متغیر است. شهریه سالانه کارشناسی ارشد نیز بین 9،242 تا 27،516 دلار کانادا متغیر بوده و دکترا نیز سالانه شهریه‌ای معادل 6،539 تا 16،564 دلار کانادا را شامل می‌شود.

اما نکته مهم دیگر، هزینه‌های زندگی در خارج از کشور است. این هزینه‌ها که مواردی ازجمله مسکن، خوراک، پوشاک، حمل‌ونقل، اینترنت، قبوض و غیره را در برمی‌گیرند، در ایالات‌متحده به‌شدت بالا بوده و این امر در کنار شهریه دانشگاه، می‌تواند عددی قابل‌توجه باشد.

در برخی از کشورهای اروپایی نیز هزینه‌های زندگی بالاست، اما در این میان هزینه‌های زندگی در کانادا در مقایسه با مناطق دیگر بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و بسته به سبک زندگی، سالانه حدود 15000 دلار کانادا خواهد بود؛ بنابراین تحصیل در بهترین دانشگاه‌های روانشناسی کانادا بیش از سایرین توصیه می‌شود.

اطلاعات بیشتر را از این سایت و این سایت به دست آورید.

بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ های روانشناسی جهان

اگر از شما نیز ازجمله افرادی هستید که به بورسیه فکر می‌کنید و در تلاشید تا از این گزینه برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا کمک بگیرید، در بدو امر باید بدانید بورسیه ممکن است به‌صورت دولتی و یا از سوی دانشگاه موردنظرتان ارائه شود. درهرصورت پس از انتخاب، اگر به سایت دانشگاه رفته و سری به اسکولارشیپ آن بزنید، می‌توانید اطلاعات لازم را در این رابطه به دست آورید.

به‌طورکلی برای اخذ بورسیه، لازم است تا با یک استاد راهنما در دانشگاه منتخب ارتباط برقرار کرده و یک ایمیل حاوی رزومه و اطلاعات کاملتان برای وی ارسال کنید. درصورتی‌که موافقت او را برای ارائه بورسیه جلب نمایید، استاد مربوطه شما را به دانشگاه معرفی کرده و سپس از طرف دانشگاه ایمیلی مبنی بر پذیرش شما به‌عنوان یک دانشجوی بورسیه ارسال خواهد شد.

اما توصیه می‌کنیم این مسیر پر چالش را به‌تنهایی طی نکنید و از یک شخص حرفه‌ای برای مواجهه با ریسک‌های احتمالی کمک بگیرید. درنهایت باید بگوییم تیم تراست با رزومه‌ای پربار در به ثمر رساندن بیش از 6 هزار پرونده مهاجرتی و همکاری با وکلایی کارآزموده و باتجربه، آمادگی خود را برای تحقق رویاهایتان جهت تحصیل دریکی از بهترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا اعلام می‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید همین حالا با مراجعه به این قسمت، یک‌وقت مشاوره تخصصی با وکلای ما در ونکوور کانادا و یا دفتر تهران رزرو نمایید.

بیشتر بخوانید: فاند تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرم؟

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

بهترین دانشگاه‌های روانشناسی جهان کدامند؟

از بین بهترین‌ها در این رشته می‌توان به هاروارد، استنفورد، آکسفورد، کمبریج، برکلی کالیفرنیا، لس‌آنجلس کالیفرنیا، ییل، میشیگان آن آربور، پنسیلوانیا، آمستردام، دانشگاه ملی سنگاپور، بریتیش کلمبیا، پرینستون، تورنتو، ملبورن، دانشگاه کاتولیک لوون، نیو ساوت ولز، اراسموس نتردام، اشاره کرد.

آینده شغلی فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا چگونه است؟

طبق آمار اداره کار ایالات‌متحده، پیش‌بینی‌شده میزان اشتغال روانشناسان از سال 2018 تا 2028، به‌اندازه 14 درصد افزایش یابد. بعلاوه باید گفت در حال حاضر طبق همین آمار، روانشناسانی که در صنعت تحقیق و توسعه علمی اشتغال دارند به‌طور متوسط سالانه 149،780 دلار دستمزد دریافت می‌کنند و درآمد سالانه روانشناسان شاغل در کالج‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس حرفه‌ای نیز به‌طور متوسط 70،360 دلار است.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته روانشناسی چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته روانشناسی برای دانشجویان بین‌المللی در بهترین دانشگاه‌های ایالات‌متحده سالانه حداقل 25،548 دلار برای برنامه‌های کارشناسی و 19،103 دلار برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است. در اروپا نیز هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های روانشناسی اروپا، عددی معادل 3000 تا 37،000 یورو خواهد بود.
میانگین شهریه سالانه برنامه کارشناسی روانشناسی در کانادا نیز بین 18،190 تا 57،470 دلار کانادا، بسته به دانشگاه انتخابی متغیر است. شهریه سالانه کارشناسی ارشد نیز بین 9،242 تا 27،516 دلار کانادا متغیر بوده و دکترا نیز سالانه شهریه‌ای معادل 6،539 تا 16،564 دلار کانادا را شامل می‌شود.

تحصیل در کدامیک از دانشگاه‌های روانشناسی دنیا به لحاظ مالی مقرون‌به‌صرفه تر است؟

همان‌طور که می‌دانید، در کنار شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی در کانادا نسبت به اروپا و آمریکا مناسب‌تر است و نهایتاً بسته به سبک زندگی، لازم است سالانه حدود 15000 دلار کانادا برای این منظور صرف نمایید؛ بنابراین تحصیل دریکی از بهترین دانشگاه‌های روانشناسی کانادا را به شما توصیه می‌کنیم.

فرآیند اخذ بورسیه چگونه است؟

بورسیه‌ها، از طرف دولت و یا دانشگاه موردنظرتان ارائه می‌شوند؛ اما درهرصورت باید پس از انتخاب دانشگاه، ایمیلی به یکی از اساتید آن دانشگاه ارسال کنید و پس از معرفی کامل و ارسال رزومه‌تان، نظر وی را برای بورسیه شدن جلب نمایید. در این صورت استاد مربوطه شما را به دانشگاه معرفی می‌کند و دانشگاه نیز برای شما ایمیلی مبنی بر پذیرش شما به‌عنوان یک دانشجوی بورسیه ارسال می‌نماید.

از چه مرجعی برای انتخاب از میان بهترین دانشگاه‌های روانشناسی دنیا کمک بگیریم؟

ما به شما تیم تراست را پیشنهاد می‌کنیم که از همکاری وکلای مهاجرتی حرفه‌ای و متعهد برخوردار بوده و رزومه‌ای درخشان در به نتیجه رساندن بیش از 6 هزار پرونده مهاجرتی داراست.

دیدگاهتان را بنویسید