داروسازی در کانادا

داروسازی در کانادا

معرفی رشته داروسازی در کانادا

رشته داروسازی علمی است که در آن متخصصان داروهای مورد نیاز برای درمان بیماری های مختلف را تولید می کنند و در اختیار بیماران قرار می دهند. این رشته در کانادا به عنوان یکی از پولساز ترین رشته های این کشور شناخته شده است.

فعالیت های داروسازان در کانادا عبارت است از:

 • ترکیب مواد شیمیایی مختلف برای تولید داروها
 • همکاری با سایر افراد در بخش های بهداشتی و درمانی
 • نظارت بر نحوه اثر بخشی داروهای مختلف بر بدن افراد
 • ارائه توصیه های دارویی مختلف به بیماران
 • ساخت داروهای جدید متناسب با بیماری های جدید

* وظایف بیشتر داروسازان را می توانید از این سایت بررسی کنید.

رشته داروسازی حوزه کاری بسیار گسترده ای دارد و این شغل مناسب افرادی است که شناخت بالایی از انواع داروها دارند.

اطلاعات کلی رشته داروسازی در کانادا

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با مژده ؛ دانشجوی دکتری تخصصی فارماکولـوژی دانشگاه مک گیـل کانادا

پادکست گفتگو با مژده ؛ دانشجوی دکتری تخصصی فارماکولـوژی دانشگاه مک گیـل کانادا

تجربه تحصیل فارماکولوژی در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تجربه تحصیل فارماکولوژی در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش داروسازی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

دروس رشته داروسازی در کانادا

به طور کلی برخی از دروس این رشته عبارت اند از:

 • بیولوژي مولکولی و ژنتیک
 • فیزیک در داروسازی
 • فیزیولوژي
 • خدمات بهداشتی
 • بیوشیمی بالینی
 • ایمونولوژي
 • فارماکولوژي
 • گیاهان دارویی

همچنین درباره مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا ، زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل بخوانید.

مزایای رشته داروسازی در کانادا

در قسمت زیر به دلایل اهمیت تحصیل در رشته داروسازی در کشور کانادا اشاره شده است:

 • اهمیت به دانشجویان بین المللی: کانادا هر سال میزبان بیش از ۱۸۰,۰۰۰ دانشجوی بین المللی است. کانادا در آینده ای نزدیک به مهاجرپذیرترین کشور در زمینه های تحصیلی از جمله رشته های پردرآمد جهان مانند داروسازی تبدیل می شود.
 • صرف بودجه مالی برای رشته داروسازی: کانادا بیش از هر کشور دیگری بودجه و هزینه زیادی را صرف سیستم آموزش و پروش خود در دنیا می کند. از آن جایی که بخش عظیمی از رشته داروسازی وابسته به تحقیقات است این امر تاثیر زیادی در پیشرفت تحصیلی دانشجویان داروسازی است.
 • درآمد بالای داروسازان در کانادا: دانشجویانی که از دانشکده های داروسازی دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند، آینده درخشانی خواهند داشت و از درآمد بسیار بالایی در داروسازی برخوردارند. این رشته در کانادا یکی از پولسازترین رشته های این کشور است.
 • معتبر بودن مدرک داروسازی در کشورهای مختلف: مدارک تحصیلی کشور کانادا در همه جای دنیا معتبر است و فارغ التحصیلان رشته داروسازی بعد از اتمام تحصیلات خود اگر نخواهند در کانادا مشغول به کار شوند، به راحتی در کشور خود وارد بازار کار می شوند.
 • مناسب بودن شهریه های دانشگاهی: بسیاری از دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشکده های داروسازی، شهریه معقولی دارند و این شهریه برای دانشجویان بین المللی نیز قابل پرداخت خواهد بود به گونه ای که همه اقشار جامعه از کشورهای مختلف بتوانند آن را پرداخت کنند.
 • ثبات نرخ تورم در کانادا: کشور کانادا یکی از کشورهایی است که پایین ترین نرخ تورم را در سال های اخیر داشته است و از این رو دانشجویان داروسازی نگران افزایش هزینه زندگی در کانادا و یا افزایش شهریه ها در این کشور نیستند!
 • ایجاد شرایط مناسب برای اقامت دائم: دانشجویان بین المللی می توانند پس از اتمام تحصیلات خود درخواست اقامت دائم دهند و با انجام شرایط مورد نیاز پس از اتمام تحصیلات خود و گذراندن دوره کارآموزی در کانادا مشغول به کار شوند.
 • پایین بودن نرخ جرم و جنایت در کانادا: به طور کلی کشور کانادا به دلیل دسترسی به آموزش با کیفیت، امید به زندگی بالا و نرخ پایین جرم و جنایت، طی ۹ سال گذشته، به عنوان کشور رتبه ۱ شناخته شده است.
 • امکانات رفاهی کامل برای زندگی در کانادا: سازمان ملل متحد کانادا، با ارزیابی بیش از ۲۰۰ شاخص مختلف از نظر کیفیت زندگی، این کشور را به عنوان بهترین کشور برای زندگی اعلام کرده است به همین دلیل فارغ التحصیلان رشته داروسازی هم از نظر کاری و هم از نظر زندگی، رفاه کاملی دارند.
 • امنیت بالای زندگی در کانادا: دانشگاه های کانادا در سراسر این کشور امنیت ۲۴ ساعته را برای دانشجویان در نظر گرفته اند به گونه ای که دانشجویان با اطمینان کامل می توانند در دانشگاه ها تحصیل کنند. سیستم های حمل و نقل عمومی نیز از امنیت بالایی در این کشور برخوردار است.
 • فراهم آوردن شرایط کار پاره وقت: دانشجویان داروسازی در طول دوران تحصیلی خود می توانند کار پاره وقت داشته باشند و به عنوان دستیار داروساز مشغول به کار شوند. این کار پاره وقت علاوه بر تامین هزینه های زندگی دانشجو در کانادا به تجربه کاری فرد نیز کمک می کند.

با وجود اینکه کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشورها در جهان به شمار می رود، قوانین سختگیرانه ای برای مهاجرت ندارد و اگر فرد به تعهدات اقامتی خود پایبند باشند می تواند به راحتی در این کشور اقامت دائم بگیرد.

اهمیت رشته داروسازی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

اکثر دانشکده های داروسازی برای تکمیل الزامات پیش نیازهای خود حداقل به ۲ سال تحصیلات کارشناسی نیاز دارند. روند مصاحبه و پذیرش در هر دانشگاه با یکدیگر متفاوت است. مدارک و نمرات مورد نیاز برای اپلای در رشته داروسازی در کشور کانادا از مهمترین نکاتی است که باید به آن ها توجه کنید.

در قسمت زیر به مهمترین این الزامات می پردازیم. اطلاعات بیشتر را از این سایت مطالعه فرمایید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • PCAT (The Pharmacy College Admission Test) نیاز نیست (آزمون ورودی کالج داروسازی)
 • حداقل نمره GPA، ۳.۶۷ از ۴ است. (با این حال ۷۰ الی ۸۰ درصد از امکان پذیرش شما بستگی به مصاحبه حضوری دارد)
 • نوع مصاحبه در این دانشگاه: MMI (multiple mini-interview) چند مصاحبه مینی

اطلاعات بیشتر در مورد رشته داروسازی را از این سایت مطالعه فرمایید.

دانشگاه تورنتو

 • PCAT (The Pharmacy College Admission Test) نیاز نیست (آزمون ورودی کالج داروسازی)
 • متقاضیان رشته داروسازی در دانشگاه تورنتو قبل از اقدام برای اپلای باید دوره فیزیولوژي در مقطع کارشناسی را به اتمام برسانند.
 • نوع مصاحبه در این دانشگاه: MMI (multiple mini-interview) چند مصاحبه مینی

اطلاعات بیشتر در مورد رشته داروسازی را از این سایت مطالعه فرمایید.

دانشگاه آلبرتا

 • پذیرش در دانشکده داروسازی دانشگاه آلبرتا بر اساس سوابق تحصیلی، بالا بودن نمرات شما در دبیرستان، مهارت های شما، اثبات توانمدی هایتان، انگیزه نامه، توصیه نامه و پذیرش در مصاحبه حضوری است.
 • حداقل نمره GPA: ۳.۷ از ۴ (نمره GPA کمتر از ۳ در دانشکده داروسازی آلبرتا مورد قبول نیست)
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر

اطلاعات بیشتر در مورد رشته داروسازی را از این سایت مطالعه فرمایید.

دانشگاه ساسکاچوان

 • سه فاکتور اصلی در پذیرش متقاضیان بین المللی برای رشته داروسازی در دانشگاه ساسکاچوان دخیل هستند. (عملکرد تحصیلی فرد در دوره های قبلی تحصیل خود: ۶۰ درصد، آزمون مهارت های انتقادی: ۳۰ درصد، مصاحبه ویدئویی شخصی: ۱۰ درصد)
 • گذراندن ۶۰ واحد دوره تحصیلی پیش از اپلای در رشته داروسازی الزامی است.
 • دانشکده داروسازی ساسکاچوان سالانه تقریبا ۹۰ دانشجو ثبت نام می کند که از این تعداد، ۷۶ دانشجو بومی و ۱۴ دانشجو از کشورهای دیگر هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد رشته داروسازی را از این سایت مطالعه فرمایید.

دانشگاه مونترال

 • پذیرش بر اساس: ۸۰ درصد سابقه تحصیلی، ۲۰ درصد نمره آزمون CASPer (متقاضی در صورت لزوم می تواند برای مصاحبه دعوت شود)
 • PCAT (The Pharmacy College Admission Test) نیاز نیست (آزمون ورودی کالج داروسازی)
 • قبولی در آزمون پذیرش فرانسه (اخذ نمره حداقل ۸۵۰ از ۹۹۰ در آزمون بین المللی فرانسه)

اطلاعات بیشتر در این زمینه را از این سایت مطالعه فرمایید.

دانشگاه مانیتوبا

 • PCAT (The Pharmacy College Admission Test) نیاز نیست (آزمون ورودی کالج داروسازی)
 • تاکئید این دانشگاه در رشته داروسازی روی آزمایشگاه های شبیه سازی شده، یادگیری تجربی و آموزش حرفه ای است و به دلیل رقابتی بودن پذیرش، دانشجویان باید نمرات بالایی در دوره تحصیلی خود برای اپلای در رشته داروسازی دانشگاه مانیتوبا کسب کنند.

اطلاعات بیشتر در این زمینه را از این سایت مطالعه فرمایید.

دانشگاه لاوال

 • متقاضیان رشته داروسازی یا PharmD در دانشگاه لاوال بر اساس سوابق تحصیلی، نمرات آزمون CASPer و شرایط دیگر ارزیابی می شوند. اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون CASPer و تاریخ امتحان را از این سایت بررسی کنید.
 • دانشجویان بین المللی باید در یک آزمون بین المللی فرانسوی شرکت کنند و نمره حداقل ۸۶۰ از ۹۹۰ را کسب کنند.
 • پذیرش دانشجویان داروسازی در دانشگاه لاوال به این صورت است: ۸۰ درصد برای سوابق تحصیلی و ۲۰ درصد برای نتیجه آزمون CASPer

اطلاعات بیشتر در این زمینه را از این سایت بررسی کنید.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

 • PCAT (The Pharmacy College Admission Test) نیاز نیست (آزمون ورودی کالج داروسازی)
 • این دانشگاه هر سال ۴۰ دانشجوی داروسازی را ثبت نام می کند. متقاضیانی پذیرش می شوند که ویژگی ها، مهارت ها و توانمندی های لازم برای داروساز شدن را داشته باشند.
 • متقاضیان باید در آزمون CASPer شرکت کنند. این آزمون در تاریخ های متعددی گرفته می شود که افراد می توانند با توجه به زمان مورد نظرشان برای ادامه تحصیل، زودتر در این آزمون شرکت کنند.

اطلاعات بیشتر در این زمینه را از این سایت بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، محاسبه GPA در کانادا ، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش داروسازی در کانادا

مدارک مورد نیاز برای کارشناسی داروسازی در کانادا

 • داشتن دیپلم دبیرستان
 • پر کردن فرم درخواست پذیرش آنلاین (موجود در سایت دانشگاه ها)
 • ارسال ریز نمرات دوره متوسطه
 • اثبات تمکن مالی
 • حداقل ۲ تا ۳ توصیه نامه
 • داشتن مدرک زبان معتبر
 • ارسال رزومه قوی
 • انگیزه نامه

مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد داروسازی در کانادا

 • داشتن مدرک کارشناسی داروسازی یا یک مدرک مرتبط از یک دانشگاه معتبر
 • نمره GPA متناسب با شرایط دانشگاه مورد نظر
 • اثبات تمکن مالی
 • داشتن مدرک زبان معتبر مانند آیلتس یا تافل
 • رزومه قوی
 • انگیزه نامه
 • در صورت چاپ مقالات علمی آن ها را ذکر کنید.

مدارک مورد نیاز برای دکترای داروسازی در کانادا

 • ارسال مدارک پایان نامه دوره کارشناسی ارشد
 • رزومه قوی
 • ذکر سوابق کاری
 • دکر تجربه های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه های مختلف
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • اثبات مهارت های زبانی با داشتن مدرک آیلتس یا تافل

مدارک بالا به صورت کلی برای اپلای در رشته داروسازی در کانادا بیان شده است. پیش از ارسال مدارک خود حتما مدارک جزئی تر را از سایت دانشگاه مورد نظر بررسی کنید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته داروسازی در کانادا

دانشگاه آلبرتا

 • دوره تحصیلی رشته داروسازی در دانشگاه آلبرتا ۱۳ ماه تا ۵ سال است.
 • دانشجویان می توانند از دو گزینه تحصیل به صورت پاره وقت و تمام وقت یکی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان باید مبلغی در حدود ۳۲۰۰۰ دلار به عنوان شهریه رشته داروسازی پرداخت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت دانشگاه آلبرتا مراجعه کنید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • دوره تحصیلی رشته داروسازی در دانشگاه بریتیش کلمبیا به صورت ۴ ساله در نظر گرفته شده است.
 • دوره عملی رشته داروسازی در بریتیش کلمبیا در مدت ۴۲ هفته آموزش داده می شود.
 • حداقل مبلغ مورد نیاز برای شرکت در دوره های عملی ۲۵۵۵ دلار بیان شده است.

اطلاعات بیشتر درباره دوره را می‌توانید از سایت دانشگاه بریتیش کلمبیا دریافت کنید.

دانشگاه مانیتوبا

 • برای ورود به رشته داروسازی در منیتوبا ۲ سال دوره پیش نیاز داروسازی را باید بگذرانید.
 • دوره تحصیلی رشته داروسازی در دانشگاه منیتوبا برای رشته داروسازی ۴ ساله است.
 • شهریه دانشگاه تقریبا ۲۶۰۰۰ دلار است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره تحصیلی و دروسی که در این دوره تدریس می‌شوند به آدرس سایت دانشگاه منیتوبا مراجعه شود.

دانشگاه مموریال نیوفاندلاند

 • تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه مموریال نیوفاندلند به صورت ۵ ساله در نظر گرفته شده است.
 • این دوره شامل ۴۴ هفته کارورزی نیز می شود.
 • دانشجویان شهریه ای تقریبا معادل با ۳۴۰۰۰ دلار برای رشته داروسازی پرداخت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت دانشگاه مموریال نیوفاندلاند مراجعه شود.

دانشگاه دالهاوزی

 • شهریه داانشگاه دالهاوزی در رشته داروسازی حدودا ۳۰۶۹۵ دلار است.
 • هزینه ذکر شده شامل هزینه های جانبی مانند کتاب های دانشگاهی نمی شود.
 • دوره تحصیلی رشته داروسازی در این دانشگاه به صورت ۴ ساله ارائه می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه دالهاوزی مراجعه کنید.

درباره هزینه ویزای کانادا ، هزینه تحصیل در کانادا و هزینه زندگی در کانادا بخوانید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته داروسازی در کانادا

بورسیه تحصیلی رشته داروسازی در کانادا

دانشگاه‌ ها و مراکز آموزشی کانادا برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آنها در نظر می ‌گیرند.گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند.

لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد.

 برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

 برای دانشجویان استعداد درخشان و معدل بالا

 • بورسیه‌ های ورودی

برای دانشجویان جدید الورود و سال اولی

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

 برای دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات علمی می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

برای دانشجویانی که به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های کارآموزی

برای دانشجویانی که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ های دانشجویی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه های کانادا دریافت کنند.

بورسیه هایی که شما واجدالشرایط آن هستید!

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در مورد بورسیه های تحصیلی با توجه به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا می توانید به سایت های زیر مراجعه فرمایید.

findaphd.com

انواع پوزیشن های PHD و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

findamasters.com

انواع پوزیشن های مقطع کارشناسی ارشد و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

scholarships.com

با بورسیه های به روز در دانشگاه های سراسر جهان آشنا شوید.

scholarshipportal.com

اسکالرشیپ، گرانت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را از این سایت بیابید.

scholarship-positions.com

این وب سایت برای دانشجویان بین المللی در راستای اپلای و یافتن کمک هزینه های تحصیلی طراحی شده است.

scholarshipscanada.com

با بورسیه های موجود در کشور کانادا آشنا شوید.

scholarships.universitystudy.ca

با انواع بورسیه های موجود در دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

idp.com

با ذکر نام دانشگاه و رشته تحصیلی خود از بورسیه ها و خدمات دانشجویی دانشگاه های کانادا مطلع شوید.

opportunitydesk.info

با 5000 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا آشنا شوید.

wemakescholars.com

از بیش از 155 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در کشور کانادا مطلع شوید.

scholars4dev.com

فهرستی به روز از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را بیابید.

همچنین بخوانید: تحصیل رایگان در کانادا ، فاند تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، وام دانشجویی کانادا

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های کانادا در رشته داروسازی

معمولاً بسیاری از دانشگاه‌ها بورسیه‌های متعددی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرند که مقدار آن با توجه به عوامل مختلفی مانند دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و شرایط و سوابق دانشجو متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم در کنار فاکتورهایی مانند شهرت و اعتبار آکادمیک دانشگاه، شهر محل تحصیل و امکانات رفاهی، یکی از معیارهای اصلی را در جهت انتخاب یک دانشگاه برای تحصیل در رشته داروسازی در کانادا، میزان کمک‌های مالی و بورسیه‌هایی که آن دانشگاه ارائه می‌دهد در نظر بگیرید.

بورسیه‌های تحصیلی برای 3 دانشگاه آلبرتا، مموریال نیوفاندلاند و دالهاوزی در رشته داروسازی در کانادا در جدول زیر آورده شده است:

دانشگاهنوع بورسیهمقدار بورسیه
دانشگاه آلبرتابورسیه ندارد. دانشجویان می‌توانند برای دریافت وام دانشجویی اقدام کنند.
دانشگاه مموریال نیوفاندلاندجوایز مختلف بر اساس نیاز مالی دانشجو، عملکرد دانشجو در ترم‌های تحصیلی و فعالیت‌های خارج از کلاسبرای اطلاع از مقدار بورسیه‌ها به سایت دانشگاه مراجعه و یا با مسئول دانشکده تماس بگیرید.
دانشگاه دالهاوزیبورسیه مخصوص دانشکده داروسازیبرای اطلاع از مقدار بورسیه‌ به سایت دانشگاه مراجعه و یا با مسئول دانشکده تماس بگیرید.

با مراجعه به سایت دانشگاه ها می‌توان از وجود یا عدم وجود بورسیه‌ تحصیلی کانادا کمک‌ هزینه دانشجویی در کانادا، مانند جوایز و وام دانشجویی کانادا با خبر شد.

همچنین بخوانید: رنکینگ دانشگاه های کانادا ، ارزان ترین دانشگاه های کانادا ، رشته های پرطرفدار در کانادا

بورسیه تحصیلی رشته داروسازی در کانادا

آینده شغلی رشته داروسازی در کانادا

آینده شغلی این رشته بسته به شرایط فرد با یکدیگر متفاوت است اما به طور کلی کانادا یکی از کشورهایی است که اهمیت زیادی به مشاغل موجود در سیستم درمانی می دهد. پیش بینی می شود این رشته در آینده فرصت های شغلی خوبی داشته باشد.

اطلاعات بیشتر در این خصوص را از این سایت مطالعه فرمایید.

فارغ التحصیلان رشته داروسازی از یکی از دانشگاه های کانادا می توانند:

 • در داروخانه ها کار کنند.
 • در کارخانه های آرایشی و بهداشتی فعالیت داشته باشند.
 • در بخش های پژوهشی رشته داروسازی کار کنند.
 • به عنوان استاد دانشگاه مشغول به کار شوند.
 • در مراکز آموزشی و بهداشتی درمانی نقش داشته باشند.

دانشگاه های برتر رشته داروسازی در کانادا

کشور کانادا یکی از پیشرفته ترین روش های آموزشی را برای رشته داروسازی در دانشگاه های خود در نظر گرفته است به همین علت بیشتر دانشکده های داروسازی آن در ردیف برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند. لیست زیر به اطلاعات کلی در مورد این دانشگاه ها اشاره می کند.

اطلاعات بیشتر در این خصوص را از این سایت مطالعه فرمایید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) برترین برنامه داروسازی در کانادا را دارد.
 • برنامه MS رشته داروسازی در این دانشگاه همراه با تحقیقات است.
 • همه دانشجویان می توانند فاند تحصیلی ۲۱۰۰۰ دلاری دریافت کنند.
 • حداقل نمره زبان مورد نیاز برای دانشجویان بین الملی داروسازی این دانشگاه: تافل (حداقل ۷)، آیلتس (iBT) ۱۰۰ یا بیشتر از ۱۰۰

دانشگاه واترلو

 • شهرت دانشگاه واترلو در رشته داروسازی، انجام تحقیقات حرفه ای در گرایش های مختلف این رشته است.
 • ارسال کپی از مدارک قبلی تحصیلی، رزومه، توصیه نامه، انگیزه نامه و تکمیل فرم اطلاعات اپلای ضروری است.
 • برنامه MS‌ داروسازی در دانشگاه واترلو به دو صورت پاره وقت و تمام وقت در دسترس است.
 • مدرک کارشناسی ارشد این دانشگاه به دانشجویان امکان انجام پژوهش های مختلف را در حوزه های زیر می دهد:

 شیمی دارویی، نانو پزشکی، تولید واکسن، فارماکولوژی دارویی و حوزه های تخصصی دیگر

دانشگاه آلبرتا

 • مدرک داروسازی دانشگاه آلبرتا در سطح جهان بسیار معتبر است و این یکی از دلایل جذب دانشجویان بین المللی در این دانشگاه است.
 • دوره تحصیلی MS‌ داروسازی در دانشگاه آلبرتا به صورت ۲ ساله و تمام وقت همراه با ارائه پایان نامه ارائه می شود.
 • جوایز، بورسیه ها و فاندهای تحصیلی در این دانشگاه در دسترس است.
 • نمرات مورد نیاز مدرک زبان به صورت زیر است.

نمره تافل (۵۵۰ (کاغذی)، ۲۱۳ (آزمون کامپیوتری)، ۸۸ (مبنی بر اینترنت))

 • حداقل نمره GPA‌ برای داروسازی در دانشگاه آلبرتا ۳ از ۴ است.
 • انگیزه نامه، رزومه قوی و تجربه کاری قبلی الزامی است.

دانشگاه دالهاوزی

 • این دانشگاه قدیمی ترین و ممتازترین موسسه تحقیقاتی کانادا است که به خاطر آموزش های آموزشی مبتنی بر عمل شناخته شده است.
 • دوره تحصیلی MS در فارماکولوژی و علوم دارویی به صورت ۲ ساله ارائه می شود.
 • تمرکز ویژه تحقیقات در دانشگاه دالهاوزی کانادا در رشته داروسازی شامل تحقیقات سرطان، بیماری های قلبی عروقی، صرع و بیماری های دیگر است.
 • بورسیه های مختلفی در این دانشگاه در دسترس است.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

 • علت محبوبیت این دانشگاه، برگزاری دوره های تخصصی آموزشی در رشته داروسازی است.
 • تمرکز اصلی این دانشگاه روی شیمی دارویی، طراحی دارو و کشف مولکول های جدید با خواص ضد سرطان یا ضدعفونی، فارماکولوژی و مکانیسم نارسایی سلویی در بیماری های خود ایمنی است.
 • متقاضی برای پذیرش در این دانشگاه باید حداقل ۷۵ درصد از نمرات دوره کارشناسی را با نمرات بالایی کسب کرده باشد.

دانشگاه تورنتو

 • دانشگاه تورنتو به دلیل آموزش با کیفیت در کانادا شناخته شده است.
 • برنامه کارشناسی ارشد در علوم دارویی و همچنین فارماکولوژی و سم شناسی با حداقل نمره B در مقطع کارشناسی و نمره خوب در مدرک تافل ارائه می شود.
 • فاندهای تحصیلی و بورسیه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

دانشگاه ساسکاچوان

 • دانشگاه ساسکاچوان برای تحقیقات استثنایی و چاپ مقالات متعدد در حوزه داروسازی مشهور است.
 • این دانشگاه دو مدرک کارشناسی ارشد در زمینه داروسازی – مدرک فارماکولوژی و یکی در داروسازی ارائه می دهد. مدارک تحصیلی تفاوت چندانی با هم ندارد، به جز موضوعاتی که برای مدرک تدریس می شوند.
 • متقاضی برای پذیرش در این دانشگاه باید حداقل ۷۰ درصد از نمرات دوره کارشناسی را با نمرات بالایی کسب کرده باشد.
 • حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در رشته داروسازی دانشگاه ساسکاچوان، ۶  و نمره تافل ۸۶ است.
 •  
 • دوره تحصیلی کارشناسی ارشد رشته داروسازی به صورت تمام وقت و در مدت ۲ سال ارائه می شود.

دانشگاه مک گیل

 • دانشگاه مک گیل به صورت تخصصی روی حوزه ترکیبات دارویی و پزشکی به صورت تخصصی تحقیق انجام می دهد.
 • دانشگاه مک گیل یکی از متنوع ترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود به گونه ای که هر سال از بیش از ۱۵۰ کشور دنیا به این دانشگاه سفر می کنند.
 • مدرک ارائه شده در این دانشگاه، کارشناسی ارشد داروسازی نام دارد که در مدت ۲ سال و به صورت تمام وقت ارائه می شود.
 • حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در رشته داروسازی دانشگاه مک گیل، ۶  و نمره تافل ۸۶ است.
 • دانشجویان رشته داروسازی پس از اتمام تحصیلات کارشناسی ارشد رشته داروسازی، می توانند مقطع دکترا را نیز در این دانشگاه ادامه بدهند.
 • داشتن توصیه نامه، انگیزه نامه و مدارک آخرین مقطع تحصیلی الزامی است.

دانشگاه مانیتوبا

 • از دلایل مشهور بودن این دانشگاه در حوزه داروسازی، ارائه ایده های نوین آموزشی در بخش داروسازی است که این امر باعث شده است علم داروسازی دچار تغییر و تحول در این دانشگاه شود.
 • نام مدرک کارشناسی ارشد ارائه شده در دانشگاه مانیتوبا، فارماکولوژی و درمان نام دارد که به مدت ۲ سال به صورت تمام وقت آموزش داده می شود.
 • حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در رشته داروسازی دانشگاه مانیتوبا، ۶ و نمره تافل ۸۶ است.

دانشگاه وسترن

 • دانشگاه وسترن دارای دو شعبه یکی در وسترن و یکی در لندن است.
 • این دانشگاه به دلیل تحقیقات و پژوهش حرفه ای در حوزه داروسازی شناخته شده است.
 • ماینگین نمرات ۲ سال پایانی کارشناسی متقاضیان برای اپلای در کارشناسی ارشد داروسازی در دانشگاه وسترن الزامی است.
 • حداقل نمره قبولی مدرک آیلتس ۶.۵ از ۷ یا نمره ۱۰۰ برای تافل است.
 • دانشجویان بین المللی باید یک کپی از مدارک تحصیلی قبلی، فهرستی از مقالات چاپ شده و رزومه کاری خود را ارسال کنند.

گرایش های رشته داروسازی در کانادا

 • داروشناسی

مطالعه جنبه های مثبت و منفی داروها بر بدن، چگونگی واکنش آن ها در بدن و تاثیرات آن ها در شاخه داروشناسی مطالعه می شوند.

 اطلاعات بیشتر در این باره را از این سایت مطالعه فرمایید.

 • تولید دارو

ساخت دارو شامل کلیه اقدامات و فعالیت های مورد نیاز برای تهیه و ساخت داروها است که باید طبق استانداردهای خاصی تهیه شوند. این استانداردها در تولید دارو به معنای کاهش عوارض مصرف داروها برای بدن بیماران است.

 اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید به این سایت مراجعه فرمایید.

 • فارماکوگنوزی

دانشجویان این گرایش از داروسازی به بررسی داروهایی می پردازند که منشا گیاهی دارند نه منشا شیمیایی. به طور کلی این متخصصان دارویی ها بررسی می کنند که شیمیایی نباشند.

 اگر به اطلاعات جزئی تری در این باره نیاز دارید به این سایت مراجعه فرمایید.

 • فرمولاسیون دارویی

این رشته از محبوب ترین رشته های داروسازی در کانادا است و شامل فرایند ترکیب داروهای مختلف و ساخت داروهای جدید است. این داروها ممکن است به هر شکلی باشند مانند انواع شربت ها، قرص ها، کرم ها، کپسول ها و غیره.

 اطلاعات بیشتر در این زمینه را از این سایت بررسی کنید.

 • داروساز بیمارستان

 این تخصص به عنوان یک گرایش جداگانه در کانادا تدریس نمی شود و صرفا یک حوزه کاری به شمار می رود. چرا که به ازای هر ۵۰ تخت در بیمارستان حداقل ۱ دکتر داروساز باید در بیمارستان باشد به همین علت کشور کانادا به این تخصص بهای زیادی می دهد. این متخصصان به توزیع داروهای مختلف متناسب با نیاز هر بیمار می پردازند.

 • فناوری دارویی

داروسازانی که این گرایش تحصیلی در کانادا را انتخاب می کنند، همواره به دنبال راهی برای به کارگیری به روزترین تکنولوژي روز دنیا برای تولید داروهای مختلف است. ارزیابی کیفیت داروهای تولید شده از مهمترین وظایف این متخصصان است.

اطلاعات بیشتر در این خصوص را از این سایت مطالعه فرمایید.

 • مراقبت دارویی

بیشتر داروهای شیمیایی در کنار فوایدی که دارند، ممکن است عوارضی هم داشته باشند. رشته مراقبت های دارویی در کانادا به عنوان یکی از مهمترین گرایش های رشته داروسازی، به مطالعه مراقبت های دارویی و خطرات ناشی از مصرف این داروها می پردازد. اگر به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید، به این سایت مراجعه فرمایید.

 • داروسازی بالینی

داروسازان بالینی، واکنش و اثرات مختلف داروها را بر بدن بیماران بررسی می کنند و با استفاده از اطلاعات دارویی در دسترس، بهترین نتایج را برای اثر بخشی داروها در روند درمان بیان می کنند. فارغ التحصیلان از این رشته در کانادا می توانند در آسایشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز دولتی مختلف کار کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

 • داروسازی فیزیکی

این گرایش در داروسازی در کانادا به کاربرد مطالعات فیزیک و شیمی در حوزه داروسازی می پردازد و داروها و خواص آن ها را در سطح مولکولی بررسی می کند

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

 • مشاوره دارویی

یکی از دلایلی که داروها ممکن است در روند درمان اثر بخش نباشد، استفاده نادرست از داروها و عدم آگاهی از میزان استفاده و زمان استفاده از داروها است به همین علت این رشته با هدف ارائه مشاوره به بیماران و در اختیار گذاشتن اطلاعات مورد نیاز برای نحوه استفاده از داروهای مختلف به وجود آمده است.

 • شیمی دارویی

این رشته از داروسازی، تاثیراتی که ماده های مختلف در بدن موجودات زنده می گذارد را بررسی می کند. فارغ التحصیلان این گرایش از دانشکده های داروسازی کانادا می توانند در شرکت های داروسازی یا آزمایشگاه ها کار کنند.

اطلاعات بیشتر در این زمینه را از این سایت مطالعه فرمایید.

 • صنایع داروسازی

صنایع داروسازی در کانادا به عنوان یکی از پردرآمدترین و درعین حال یکی از حیاتی ترین گرایش های داروسازی است. این رشته شامل تولید و بازاریابی داروهای تولید شده است به گونه که از آخرین تکنولوژي برای تولید این داروها استفاده شده باشد.

 اطلاعات بیشتر در خصوص رشته صنایع دارویی را از این سایت مطالعه فرمایید.

 • داروسازی تحقیقاتی

مواد و ترکیبات شیمیایی مختلف می تواند باعث تولید داروهای حیاتی برای انسان ها شود اما پیش از اینکه داروها ساخته شوند، دانستن اطلاعات مربوط به خواص هر یک از ترکیبات داروها الزامی است. داروسازان تحقیقاتی ضمن آشنایی کامل با همه مواد و ترکیبات شیمیایی این اطلاعات را در اختیار داروسازان و شرکت های دارویی قرار می دهند.

بهترین استان های کانادا برای رشته داروسازی

داروسازان در کانادا از مزایا و خدمات زیادی بهره مند هستند به گونه ای که در استان های زیر داروسازان از آینده درخشانی برخوردارند.

درآمد رشته داروسازی در کانادا

 • داروسازان در کانادا به طور میانگین ۹۵۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند.
 • درامد داروسازان از ۵۰,۶۰۸ شروع می شود و تا ۱۲۰,۰۰۰ دلار در سال هم می رسد.
 • این درآمدها به طور کلی بیان شده است و بسته به عواملی مانند تجربه کاری، ساعات کاری و تخصص افراد متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

درباره کار در کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بخوانید.

میانگین درآمد رشته داروسازی در کانادا

به گزارش سایت neuvoo درآمد در رشته داروسازی در کانادا به تفکیک برخی از مناطق در جدول زیر عنوان‌شده است.

شهردرآمد در سال
آلبرتا150 هزار دلار کانادا
ساسکاچوان130 هزار دلار کانادا
نیوفاندلند و لابرادور127 هزار دلار کانادا
بریتیش کلمبیا121 هزار دلار کانادا
آنتاریو120 هزار دلار کانادا

کد مشاغل رشته داروسازی در کانادا

کد شغلی داروسازی در کانادا ۳۱۳۱ بیان شده است و بر اساس این طبقه بندی فارغ التحصیلان رشته داروسازی در حوزه های زیر می توانند مشغول به کار شوند:

 • کار در بیمارستان: آن ها می توانند در بیمارستان ها به عنوان داروساز مشغول به کار شوند و در مورد در اختیار گذاشتن مقدار صحیح داروها به بیماران اظهار نظر کنند. در صورت لزوم درست کردن داروهای ترکیبی برعهده این داروسازان است.
 • کار در صنعت: داروساران صنعتی روی انجام کارهای تحقیقاتی فعالیت می کنند به همین علت نقش مهمی در ایمنی و تبلیغ داروی تولید شده دارند.
 • نقش مشاوره ای: داروسازان در ارائه مشاوره و خدماتی مانند آگاه سازی بیماران از اطلاعات دارویی و میزان مصرف آن ها نیز نقش بسیار مهمی دارند و می توانند در حوزه مشاوره دارویی فعالیت داشته باشند.
 • کار در بخش دامپزشکی: داروسازان دامپزشکی نقش مهمی در مراقبت از بیماران و تولید داروهای مختلف برای درمان بیماری های حیوانات دارند.
 • کار در دانشگاه: داروسازان می توانند به عنوان استاد دانشگاه و یا محقق در دانشگاه ها مشغول به کار شوند و به دانشجویان رشته داروسازی را آموزش دهند.
 • کار در آزمایشگاه: هر دارویی پیش از تولید انبوه نیاز به تحقیقات فراوان و سپس آزمایش فرضیات مربوط به تحقیقات در محیط آزمایشگاه دارد به همین علت برخی از داروسازان در آزمایشگاه ها کار می کنند.

همچنین درباره بازار کار داروسازی در کانادا ، کارآموزی در کانادا و قانون کار کانادا بخوانید.

مسیر شغلی رشته داروسازی در کانادا

 • کسب مدرک کارشناسی

 برای اینکه به عنوان یک داروساز مشغول به کار شوید در ابتدا باید مدرک کارشناسی را از یکی از ۱۰ دانشگاهی که در کانادا رشته داروسازی را ارائه می دهد دریافت کنید. وجود این مدرک از این دانشگاه ها ضروری است. به همین دلیل یکی از دلایلی که افراد می خواهند در کانادا تحصیل کنند این است که می توانند به عنوان داروساز در کانادا مشغول به کار شوند.

 • شرکت در امتحان

سپس، در امتحان مربوط به رشته داروسازی در کانادا شرکت کنید. آدرس سایتی که به دو زبان انگلیسی و فرانسوی است و درباره این امتحان توضیحات لازم را داده است، در این لینک قرار داده شده است.

 • شرکت در دوره کارآموزی

در گام بعدی باید تجربه عملی در دوره کارآموزی را کسب کنید. البته باید به این نکته توجه کنید که رشته داروسازی در کانادا تحت نظارت قوانین ایالتی و سرزمینی است. مقامات قانونی به شکل مستقیم مسئول ارائه مدارک و پروانه‌های داروسازی به فارغ ‌التحصیلان این رشته در کانادا هستند.

در حقیقت، این مقامات قانونی ایالتی و سرزمینی هستند که مهارت‌های داروسازان را مورد ارزیابی قرار داده و مطمئن می‌شوند که سلامت عمومی جامعه حفظ خواهد شد.

برای مشاهده سایر شرایط احتمالی در هر ایالت، به لینک مراجعه کنید.

 • اثبات توانمندی در صحبت کردن انگلیسی یا فرانسوی

از آن جایی که زبان مردم کانادا انگلیسی و یا در برخی از استان ها، فرانسوی است، برای کار به عنوان داروساز باید به یکی از این دو زبان مسلط باشید.

درباره وکیل مهاجرت ، موسسه مهاجرت به کانادا و مشاوره اپلای بیشتر بدانید.

وظایف شغلی رشته داروسازی در کانادا

در کانادا بیش از ۴۲ هزار داروساز دارای مجوز مشغول به کار هستند که ۷۰ درصد از این داروسازان در داروخانه ها فعالیت می کنند. شما در کانادا به عوان یک داروساز، مسئولیت ها و وظایف مختلفی را خواهید داشت که در قسمت زیر به برخی از مهمترین آن ها اشاره می کنیم.

 • چک کردن نسخه: وظیفه اصلی یک داروساز، بررسی نسخه ها برای بیماران است. علت اصلی بررسی نسخه ها توسط یک داروساز، ارائه دوز مناسب برای داروهاست.
 • ساخت داروهای تجویز شده: یک داروساز وظیفه دارد تا به بهترین وجه ممکن داروهای ساختنی را برای بیماران ترکیب کند و بسازد.
 • توزیع محصولات دارویی: از دیگر وظایف داروسازان در کانادا، توزیع محصولات به بیماران و یا دیگر متخصصان بهداشت و درمان است.
 • مشاوره به بیماران: داروسازان وظیفه دارند تا بیماران را از عوارض جانبی داروها آگاه سازند و به آن ها نحوه و میزان مصرف داروهای مختلف را بگویند.
 • نظارت بر فعالیت داروخانه ها: یکی دیگر از مهمترین وظایف داروسازان در کانادا، کنترل، نظارت و هماهنگی در میان اعضای داروخانه است.
 • بررسی میزان موجودی دارو: یک داروساز باید همواره نیاز داروخانه به داروهای مختلف را بررسی کند تا داروخانه با کمبود دارو مواجه نشود.
 • تحقیقات برای محصولات جدید: با پدیدار شدن بیماری های جدید، نیاز به وجود داروهای جدید نیز بیش از پیش حس می شود. داروسازان باید برای تولید محصولات جدید و با کیفیت در این زمینه تحقیق کند.
 • کنترل کیفیت: داروساز باید محصولات با کیفیت را برای درمان سریع تر بیماران در اختیارشان قرار دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

بازارکار داروسازان در کانادا

از آن جایی که جمعیت افراد پیر در کانادا رو به افزایش است، نیاز به وجود داروسازان واجد شرایط بیش از پیش حس می شود و موقعیت های کاری فراوانی در اختیار دانشجویان بین المللی علاقه مند به رشته داروسازی قرار می گیرد. داروسازان در کانادا می توانند در بخش های زیر مشغول به کار شوند.

 • نظارت بر نسخه پیچی در داروخانه ها و بیمارستان ها
 • فعالیت در زمینه پخش و توزیع داروها
 • نظارت بر کیفیت تولید داروها
 • فعالیت در حوزه های پژوهشی

اطلاعات بیشتر را از این سایت مطالعه فرمایید.

مهارت های مورد نیاز برای کار داروسازان در کانادا

افرادی که علاقه مند به تحصیل در رشته داروسازی در کانادا هستند باید مهارت های زیر را برای ورود به این رشته و این شغل داشته باشند.

 • توانایی درک مطلب: داروساز باید بتواند تمامی اطلاعات نوشتاری مانند نسخه ها را بخواند و متناسب با آن ها به بیماران دارو بدهد.
 • توانایی گوش دادن و درک بیمار:  توانایی درک بیماران، کادر پزشکی و دیگر همکاران یکی از مهمترین مهارت های یک داروساز است.
 • تفکر انتقادی: توانایی حل مشکلات و سنجیدن راه حل های درمانی مختلف
 • توجه به جزئیات:  توانایی انجام وظایف به صورت دقیق
 • توان بدنی: توانایی ایستادن روی پا به مدت طولانی
 • دلسوزی و همدلی:  داشتن حس همدلی و دلسوزی با بیمار، ارائه مشاوره به بیمار و همدردی با او

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته داروسازی در کشور کانادا با مشاوران ما وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید و یا فرم ارزیابی ما را تکمیل نمایید تا وضعیت شما مورد بررسی قرار گیرد.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

بازارکار رشته داروسازی چگونه است؟

داروسازان می توانند در بخش های مختلفی به خصوص محیط های زیر مشغول به کار شوند:
● نظارت بر نسخه پیچی در داروخانه ها و بیمارستان ها
● فعالیت در زمینه پخش و توزیع داروها
● نظارت بر کیفیت تولید داروها
● فعالیت در حوزه های پژوهشی

بهترین استان های کانادا برای رشته داروسازی کدام است؟

● انتاریو
● بریتیش کلمبیا
● منیتوبا
● آلبرتا

گرایش های برتر رشته داروسازی در کانادا کدام اند؟

● داروشناسی
● تولید دارو
● فارماکوگنوزی
● فرمولاسیون دارویی
● داروساز بیمارستان
● فناوری دارویی
● مراقبت دارویی
● داروسازی بالینی
● داروسازی فیزیکی
● مشاوره دارویی
● شیمی دارویی
● صنایع داروسازی
● داروسازی تحقیقاتی

دانشگاه های دارای رشته داروسازی در کانادا کدام اند؟

بر اساس اطلاعاتی که سایت انجمن داروسازی کانادا ارائه کرده است، 10 دانشگاه در کانادا دارای دانشکده رشته داروسازی هستند و برنامه‌های آموزشی مربوط به رشته داروسازی در کانادا را ارائه می‌دهند که عبارت اند از:
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه مانیتوبا
دانشگاه مموریال نیوفاندلند
دانشگاه دالهاوزی
دانشگاه مونترال
دانشگاه لاوال
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه ساسکاچوان
دانشگاه تورنتو
دانشگاه واترلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.