بهترین دانشگاه های ریاضی در جهان

بهترین دانشگاه های ریاضی در جهان

با در نظر گرفتن این که علم ریاضی مادر همه علوم است و فقط یک سری فرمول و قواعد نیست، باید گفت ریاضیات درست فهمیدن صورت مساله و درست فکر کردن برای رسیدن به جواب درست است. این رشته به مطالعه مباحثی چون کیفیت و ساختار (جبر)، فضا (هندسه) و تغییرات (آنالیز ریاضی) می پردازد.

ریاضی دانان، درستی یا نادرستی فرضیه ها را با اثبات ریاضی نشان می دهند. همچنین ریاضیات در بسیاری از زمینه ها مانند علوم طبیعی، مهندسی، پزشکی، اقتصاد و علوم اجتماعی یک علم ضروری است.

بنابراین، نتیجه می گیریم اگر دانشجویی این توانایی را داشته باشد تا بتواند در بهترین دانشگاه های ریاضی جهان تحصیل کند موفق خواهد بود، می تواند در این رشته پیشرفت کند و به درجات عالی برسد.

ما نیز در این مقاله در مورد نامزدهای عنوان بهترین دانشگاه ریاضی جهان، ددلاین اپلای، شهریه و رتبه آن ها اطلاعاتی در اختیار دانشجویان قرار می دهیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

لینک های مفید!

بهترین دانشگاه ریاضی جهان

در زیر در مورد بهترین دانشگاه های کشورهای کانادا، آمریکا، چین، ژاپن و سوئیس در رشته ریاضی صحبت خواهیم کرد.

دانشگاه MIT

این دانشگاه خصوصی در استان کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد و یک موسسه کوچک است که در مقطع کارشناسی حدود 5000 دانشجو دارد.

یکی از رشته های این دانشگاه، رشته ریاضی است که حدود 330 دانشجو در مقطع کارشناسی و 115 دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی دارد و درصد پذیرش دانشجویان بین المللی این دانشگاه در رشته ریاضی 8 درصد است.

دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی در رشته ریاضی مدرک BS یا Ms را دریافت کرده و در دوره تحصیلی این رشته، در گرایش های ریاضی کاربردی و محض تحصیل می کنند.

معمولا دانشجویان این رشته در مقطع کارشناسی همراه با رشته ریاضیات در رشته هایی مانند مهندسی کامپیوتر، فیزیک و اقتصاد تحصیل می کنند.

برخی از دانشجویان دانشگاه MIT بعد از فارغ التحصیلی در رشته ریاضیات، در رشته های ریاضیات، فیزیک، مهندسی کامپیوتر یا امور مالی ادامه تحصیل می دهند، برخی دیگر از دانشجویان این رشته وارد بازار کار می شوند، در بانک کار می کنند یا مهندس نرم افزار می شوند.  

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.mit.edu///:https
ددلاین اپلایاول نوامبر
شهریه تقریبی53790 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا4
شهر/کشورکمبریج آمریکا

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یکی از بزرگترین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی آمریکا است که مانند دانشگاه MIT در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار دارد. در مقطع کارشناسی این دانشگاه حدود 7000 دانشجو تحصیل می کنند.

دانشکده ریاضی این دانشگاه، یکی از مراکز برتر ریاضی در جهان است که پروژه های بسیاری انجام داده است. اگر دانشجویی بخواهد از این دانشگاه فارغ التحصیل شود باید پایان نامه ارائه دهد یا پروژه capstone را بگذراند.

منظور از پروژه capstone، یک تجربه علمی و فکری برای دانشجویان است که به طور معمول در سال آخر دانشگاه، دانشجویان این دوره را می گذرانند.

ممکن است ساختار آن مانند پایان نامه باشد، اما در واقع پروژه های تحقیقاتی طولانی مدتی است که دانشجویان در آن شرکت می کنند. روند کار به این شکل است که دانشجویان در مورد حرفه یا موضوع مورد علاقه خود تحقیق می کنند و نتیجه را به شکل فیلم کوتاه، سخنرانی یا روی کاغذ ارائه می دهند.

به طور کلی هدف از این پروژه، تشویق کردن دانشجویان به تفکر انتقادی، حل مشکلات چالش برانگیز و توسعه مهارت هایی مانند ارائه شفاهی، سخنرانی در جمع، سواد رسانه ای، کار گروهی، برنامه ریزی، خودکفایی یا تعیین هدف است تا آن ها را برای پیدا کردن شغل مورد نظر آماده کند. این دانشگاه پنج درصد پذیرش دارد، اما درصد قبولی آن 96 درصد است.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.harvard.edu
ددلاین اپلایاول ژانویه
شهریه 54000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا2
شهر / کشورماساچوست ایالت آمریکا

دانشگاه استنفورد

این دانشگاه خصوصی در استنفورد ایالت کالیفرنیا قرار دارد. دانشگاه استنفورد در سال 1891 تاسیس شد و تاکنون 31 جایزه نوبل دریافت کرده است.

از مزایای این دانشگاه می توان به کار کردن دانشجو هنگام تحصیل و گذراندن دوره کارآموزی اشاره کرد. دانشکده ریاضیات این دانشگاه یکی از بهترین مراکز ریاضی جهان است و متخصصان ریاضی در این مراکز جمع می شوند تا پیشرفت دانشجویان در رشته ریاضیات را رقم بزنند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.stanford.edu/
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه۵۲،۸۵۷ دلار برای مقطع کارشناسی
رتبه در ایالات متحده6
شهر/ کشور استنفورد/ ایالات متحده

دانشگاه پیرینستون

این دانشگاه خصوصی نیز در نیوجرسی ایالات متحده قرار دارد که در سال 1746 تاسیس شده است. دانشگاه پیرینستون چهارمین دانشگاه قدیمی آمریکا است.

دانشجویان در این دانشگاه دو سال ریاضیات عمومی را می گذرانند سپس تحت نظر استاد راهنما روی موضوعی در رشته ریاضیات تمرکز و تحقیق می کنند. آمار پذیرش این دانشگاه 7 درصد است و 97 درصد آمار قبولی دارد.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.princeton.edu
ددلاین اپلایاول ژانویه
شهریه تقریبیبرای دانشجویان کارشناسی، 44554 دلار آمریکا
در مقطع تحصیلات تکمیلی 56470 دلار آمریکا
رتبه در آمریکااول
شهر/کشورشهر پرینستون ایالت نیوجرسی کشور آمریکا

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد یک مرکز تحقیقاتی است که در انگلستان است. اگرچه این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلیسی زبان است، اما تقریبا 1200 دانشجوی کارشناسی و ارشد در دانشکده ریاضیات مشغول تحصیل هستند. دانشجویان دانشکده ریاضیات دانشگاه آکسفورد در ریاضیات کاربردی و محض تحصیل می کنند. به طور کلی این دانشگاه 18 درصد دانشجویان را می پذیرد.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.ox.ac.uk
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه10000 پوند استرلینگ
رتبه در انگلستان2
شهر/کشورشهر آکسفورد کشور انگلستان

دانشگاه کمبریج

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلیسی زبان جهان است که در سال 1209 تاسیس شد. گروه ریاضیات این دانشگاه رشته هایی مانند ریاضی کاربردی، ریاضی محض، آمار و ریاضیات محض را تدریس می کند. همچنین میزان پذیرش این دانشگاه حدود 21 درصد و میزان درصد قبولی آن 83 درصد است.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.cam.ac.uk
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه10000 پوند استرلینگ برای دانشجویان بومی
22000 پوند استرلینگ برای دانشجویان بین المللی
رتبه در انگلستان1
شهر/کشورشهر کمبریج کشور انگلستان

دانشگاه کالیفرنیا برکلی

این دانشگاه دولتی در شهر برکلی، ایالت کالیفرنیا قرار دارد و در سال 1868 تاسیس شده است. دانشکده ریاضیات این دانشگاه 55 استاد و حدود 1000 دانشجو کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. همچنین در این دانشگاه رشته های تربیت معلم ریاضی، ریاضیات مکمل و خالص تدریس می شوند.

میزان پذیرش این دانشگاه در رشته ریاضی حدود 17 درصد و میزان قبولی آن تقریبا 91 درصد است.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.berkeley.edu
ددلاین اپلای 30 نوامبر
شهریه تقریبیشهریه بومی 44000 دلار آمریکا
48000 دلار آمریکا برای دانشجویان بین المللی
رتبه در آمریکا22
شهر / کشوربرکلی کشور کانادا

دانشگاه پاریس سود

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه است که در رشته ریاضی و علوم شهرت جهانی دارد. دانشگاه پاریس سود در سال 1971 تاسیس شد و دارای آزمایشگاه های زیادی در رشته های فیزیک، فیزیک هسته ای، الکترونیک و علوم نانو است. همچنین این دانشگاه بزرگترین پردیس در کشور فرانسه را دارد.

در دانشگاه پاریس سود رقابت شدیدی بین متقاضیان وجود ندارد، اما برای پذیرش دانشجو شرایطی را در نظر گرفته است. هزینه تحصیل در این دانشگاه ممکن است سالانه حدود 1000 دلار آمریکا باشد اما با وجود شهریه کم، این دانشگاه به دانشجویان کمک مالی نیز می کند.

دانشگاه پاریس سود، موسسه آموزشی بزرگی است که بیش از 28000 دانشجو دارد و دانشجویان بین المللی را نیز می پذیرد.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.u-psud.fr
ددلاین اپلایترم پاییز: 17 ژانویه یا اول آوریل
ترم بهار: 15 سپتامبر
شهریه تقریبیبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی حدود 1179 دلار.
برای دانشجویان بین المللی حدود 300 دلار آمریکا در مقطع تحصیلات تکمیلی و در مقطع کارشناسی حدود 217 دلار آمریکا
رتبه در فرانسه4
شهر/کشورپاریس کشور فرانسه

دانشگاه سوربن پاریس

این دانشگاه فرانسوی زبان یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه از لحاظ تحقیقات و آموزش است. از رشته های این دانشگاه می توان به علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، ریاضیات و پزشکی اشاره کرد. حدود 3400 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

اساسنامه گروه ریاضیات این دانشگاه در سال 2005 تشکیل و در سال 2007 بروزرسانی شد. گروه ریاضیات دانشگاه سوربن شامل آزمایشگاه های تحقیقاتی و واحدهای آموزشی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می شود.

هر آزمایشگاه تحقیقاتی از طریق هیئت مدیره خود در مورد سیاست تحقیقاتی خود تصمیم می گیرد. مراکز تحقیقاتی این دانشگاه ارتباط نزدیکی با بهترین دانشگاه های جهان دارند و با دانشمندان زیادی از کشور فرانسه و کشورهای دیگر همکاری می کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.sorbonne-universite.fr
ددلاین اپلایبرای دانشجویان بین المللی 30 آوریل
شهریه سالانهبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی حدود 1184 دلار آمریکا
برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی حدود 217 دلار آمریکا و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 306 دلار آمریکا
رتبه در فرانسه16
شهر/کشورپاریس کشور فرانسه

دانشگاه کیوتو

دانشگاه کیوتو یکی از موفق ترین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی آسیا است که در ژاپن قرار دارد. این دانشگاه در سال 1897 تاسیس شد و علت موفقیت آن، داشتن رویکرد منحصر به فرد در آموزش و پژوهش است. آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی پیشرفته این دانشگاه دانشجویان و محققان را قادر می سازد تا تجربیات عملی را تجربه کنند.

یکی از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود، رشته ریاضی است که اگر دانشجویی بخواهد در این رشته تحصیل کند از او آزمون ورودی گرفته می شود. دانشکده ریاضیات کیوتو در سال 1908 در شهر کیوتو کشور ژاپن تاسیس شد و یکی از بهترین مراکز رشته ریاضیات در جهان است.

این دانشکده انواع گرایش های ریاضیات را در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان چینی و بین المللی ارائه می دهد.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.kyoto-u.ac.jp
ددلاین اپلای31 اکتبر به شکل آنلاین
شهریه تقریبیبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی حدود 5000.
برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی حدود 4712 دلار آمریکا
رتبه در ژاپن2
شهر/کشورکیوتو کشور ژاپن

دانشگاه PSL

این دانشگاه و مرکز تحقیقاتی تازه تاسیس شده آن با موسسه کالج فرانسه، موسسه ESPCI، Chiemi، دانشگاه Dauphine و موسسه Curie همکاری می کند. هدف دانشگاه PSL، ارتقا رتبه با استفاده از تحقیقات خود و پیشنهاد راه حل هایی برای مسائل پیش روی جهان مانند مسائل اقتصادی، زیست محیطی، مسائل مهم اجتماعی و انقلاب دیجیتالی است.

این دانشگاه 4500 محقق و 17000 دانشجو دارد.PSL  به عنوان بهترین دانشگاه ریاضی جهان در فرانسه از سال 2011 به نتایج قابل توجهی رسیده است و حدود 200 پروژه تحقیقاتی و 100 برنامه آموزشی جدید را راه اندازی کرده است. همچنین این دانشگاه محیط ایده آلی برای رشته های بین رشته ای فراهم کرده است.

دانشگاه PSL در طول سال های فعالیت خود برنده 28 جایزه نوبل، 10 جایزه فیلدز، 3 جایزه آبل و 79 جایزه مولیر شده است.

دانشکده ریاضیات دانشگاه PSL اعتقاد دارد که ریاضیات یک علم پایه و زنده است و در کنار کاربردهای متعدد آن در سایر زمینه های علوم تکامل پیدا می کند. از این رشته می توان در فیزیک، علوم کامپیوتر، زیست شناسی، علوم اعصاب، شیمی، اقتصاد و علوم اجتماعی استفاده کرد.

از گرایش هایی که در دانشگاه PSL تدریس می شوند، می توان به ریاضیات پایه و کاربردی اشاره کرد. همچنین در این دانشگاه، آزمایشگاه های ریاضی وجود دارند که در مورد این رشته کارهای تحقیقاتی انجام می دهند. هدف این برنامه این است که طیف گسترده ای از تیم ها و آزمایشگاه ها را به هم نزدیک کند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.psl.eu
ددلاین اپلای12 مارس
شهریه تقریبیبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی 170 یورو
برای دانشجویان بین المللی 2770 یورو سالانه
دانشجویان بومی در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 243 یورو
دانشجویان بین المللی حدود 3770 یورو
رتبه در فرانسه1
شهر/کشورپاریس فرانسه

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی است که در کانادا قرار گرفته و به طور مداوم در میان 40 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

از سال 1915، دانشگاه بریتیش کلمبیا به نوآوری روی آورده است و دیدگاه کارآفرینی این دانشگاه باعث شده است کارمندان و اساتید را برای کشف راه های جدید یادگیری ترغیب کند.

این دانشگاه دو پردیس بزرگ در ونکوور و کلونا دارد. همچنین در دانشگاه بریتیش کلمبیا بیش از 68500 دانشجو از کانادا و سراسر جهان تحصیل می کنند. این شهرت بین المللی برای برتری در تحقیق و یادگیری پیشرفته، ارائه برنامه های ابتکاری کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه ای است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا با گسترش فرصت های خارج از کلاس باعث پیشرفت یادگیری و آموزش می‌ شود. از جمله این فرصت ها می توان به کارآموزی اشاره کرد.

گروه ریاضیات دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از قوی ترین گروه های ریاضیات در کانادا است که شهرت بین المللی دارد.

یکی از گرایش های اصلی رشته ریاضیات، ریاضیات محض و کاربردی است که این گرایش ها، شامل هندسه جبری، توپولوژی جبری، تجزیه و تحلیل، ریاضیات ترکیبی، هندسه، دیفرانسیل، سیستم های دینامیکی، مکانیک سیالات، توپولوژی هندسی، نظریه نمودار، تجزیه و تحلیل هماهنگی، ریاضیات کاربردی صنعتی، نظریه اطلاعات، ریاضی امور مالی، فرمول ریاضی، تحلیل عددی، معادلات دیفرانسیل جزئی و نظریه احتمالات می شوند.

در این دانشکده حدود 40 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و حدود 65 دانشجو در مقطع دکترا تحصیل می کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.ubc.ca
ددلاین اپلای 15 ژانویه
شهریهبرای دانشجویان بین المللی 38000 دلار کانادا
رتبه در کانادا61
شهر/ کشوربریتیش کلمبیا کانادا

بیشتر بخوانید: بازار کار ریاضی در کانادا

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه های دولتی کانادا و مدعی بهترین دانشگاه ریاضی جهان است که چند پردیس به نام های جورج، میسیسگا و اسکاربرگ دارد. در این دانشگاه بیش از 93000 دانشجوی بومی و 23000 دانشجوی بین المللی در 98 رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

یکی از شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه، داشتن نمره 6.5 برای مقطع کارشناسی و حداقل نمره 7 در مقطع کارشناسی ارشد است.

گروه ریاضیات این دانشگاه فرصت هایی را برای تحقیقات فراهم می کند که منجر به دریافت درجه کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های ریاضیات محض و کاربردی می شود.

حوزه های تحقیقاتی دانشکده شامل تحلیل واقعی و پیچیده، معادلات دیفرانسیل جزئی، تجزیه و تحلیل هارمونیک، تجزیه و تحلیل غیر خطی، چندین متغیر پیچیده، تجزیه و تحلیل عملکرد، جبرهای C، نظریه ارگودیک و عدد جبری است.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.utoronto.ca
ددلاین اپلای 15 ژانویه
شهریه تقریبی 6590 دلار آمریکا
رتبه در کانادا1
شهر/کشورتورنتو کانادا

درباره تحصیل در کانادا بخوانید.

دانشگاه ETH  زوریخ

این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر جهان در علم و فناوری است و به دلیل تحقیقات پیشرفته و نوآوری خود شهرت دارد. این دانشگاه در سال 1855 به عنوان مدرسه پلی تکنیک فدرال سوئیس تاسیس و برنده 21 جایزه نوبل، 2 مدال آور فیلد، 2 جایزه پریتزکر و 1 جایزه تورینگ شد.

همچنین این دانشگاه به شکل رسمی به نام موسسه فناوری فدرال سوئیس زوریخ مشهور است. این دانشگاه 16 دانشکده دارد که دانشجویان در رشته های مهندسی، ریاضیات، شیمی و فیزیک تحصیل می کنند.

دروس در این دانشگاه به شکل تئوری و عملی برگزار می شوند. برای دانشجویان مقطع کارشناسی دروس به زبان آلمانی و بیشتر رشته های مقطع کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی است. این دانشگاه در زوریخ بزرگترین شهر سوئیس واقع شده و دارای دو پردیس اصلی در مرکز شهر زوریخ است.

دانشجویان در ETH با فشار کاری سنگینی روبرو هستند. اما آن ها با این حال می توانند برای فعالیت های فرهنگی و اوقات فراغت، در بسیاری از همایش ها و کنفرانس های دانشگاه شرکت و همکاری کنند.

ریاضیات در علوم و جامعه مدرن نقش اساسی دارد. گروه ریاضیات در ETH زوریخ یک مرجع شناخته شده بین المللی برای تحقیقات و آموزش ریاضیات در بالاترین سطح است. این گروه با طیف گسترده ای از ریاضیات محض و کاربردی، محیط ایده آلی را برای دانشجویان و دانشمندان ارائه می دهد.

همچنین گروه ریاضیات با سابقه طولانی خود، تحقیقات سطح بالایی را در بیشتر زمینه های ریاضیات محض و کاربردی انجام می دهد. این تحقیقات با همکاری تعدادی از استادان مستقل، سمینارهای مخنلف برای ریاضیات کاربردی (SAM)، سمینار آماری (SrS) و موسسه تحقیقات عملیاتی (IFOR) تشکیل می شوند.

این گروه همراه با انستیتوی ریاضیات دانشگاه زوریخ، دانشکده تحصیلات تکمیلی ریاضیات زوریخ (ZGSM)، یکی از بزرگترین مدارس دکتری رشته ریاضیات را در اروپا و جهان هدایت می کند.

فارغ التحصیلان رشته ریاضیات این دانشگاه بیشتر در بخش خدمات، مدیریت، صنعت و تحقیقات ملی و بین المللی کار می کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایت دانشگاهwww.ethz.ch
ددلاین اپلایماه می
شهریه تقریبی دانشگاه1229 فرانک سوئیس برای دانشجویان بومی و بین المللی
رتبه در سوئیس8
شهر/کشورزوریخ کشور سوئیس

دانشگاه سنگاپور

یک دانشگاه برجسته که با تمرکز بر دیدگاه ها و تخصص های آسیایی، یک رویکرد جهانی در زمینه آموزش و تحقیقات ارائه می دهد. دانشگاه سنگاپور 17 دانشکده دارد. همچنین این دانشگاه تلاش می کند تا یک محیط حمایتی و ابتکاری را برای ارتقا دانشجویان در جامعه ایجاد کند.

دانشگاه سنگاپور یک رویکرد یکپارچه و چند رشته ای را برای تحقیق در نظر می گیرد. این دانشگاه با صنایع مختلف، دولت و دانشگاه های دیگر کار می کند تا مسائل مهم و پیچیده مربوط به آسیا و جهان را برطرف کند.  

دروس این دانشگاه به شکل ژاپنی و انگلیسی نیز تدریس می شوند و حدود 22000 دانشجو در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند.

گروه ریاضیات این دانشگاه با توانایی ها و تخصص بیش از هفتاد عضو هیئت علمی و محققان، تحقیقاتی را انجام می دهد که از پیشرفت نظری علوم ریاضی حمایت می کند و این حمایت باعث استفاده بین رشته ای از ریاضیات در علوم، مهندسی و سایر زمینه ها می شود.

دانشگاه سنگاپور یاNUS  در رشته ریاضیات، گرایشی به نام SPM دارد که در سال 2005 به ویژه برای گروهی از دانشجویانی به وجود آمد که در علوم ریاضی، استعداد و اشتیاق زیادی دارند.

این گرایش شامل تعدادی از ماژول های ویژه طراحی شده به نام ماژول های S در ریاضیات بنیادی است. علاوه بر این، دانشجویان این رشته تحت نظر دقیق اعضای هیئت علمی، دو ترم در سمینارهای کارشناسی در قالب موضوعی شرکت می کنند.

در این دوره دانشجویان دوره هایی مانند جبر، تحلیل ریاضی، جبر خطی، تحلیل پیچیده و ماتریکس را می گذرانند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایت دانشگاهwww.Nus.edu.sg
ددلاین اپلای21 مارس
شهریه تقریبی دانشگاهبرای دانشجویان بین المللی حدود 20550
رتبه در سنگاپوراول
شهر/کشورسنگاپور

کالج سلطنتی لندن

این کالج یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان و جهان است که روی علوم، مهندسی، پزشکی و کسب و کار تمرکز دارد.

کالج سلطنتی لندن آموزش همراه با تحقیق و پژوهش انجام می دهد و دانشجویان را با چالش های واقعی و بدون پاسخ روبرو می کند. آموزشی که همه چیز را برای پرسیدن و فرصت های کار در تیم های چند ملیتی فراهم می کند.

مرکز کالج سلطنتی لندن در جنوب کنزینگتون لندن واقع شده است. در منطقه ای معروف به نام آلبرتوپولیس که چشم اندازی از قرن نوزدهم با علم و هنر دارد. در نتیجه می توان گفت همسایه های این کالج، تعدادی از سازمان های فرهنگی مانند موزه های ویکتوریا و رویال آلبرت هال هستند.

یکی از مزیت های این دانشگاه، پیوستن دانشجویان به جامعه ای از محققان رده بالا است. هدف کالج سلطنتی لندن تمرکز بر کاربرد عملی تحقیقات به ویژه پرداختن به چالش های جهانی و سطح بالای همکاری بین رشته ای است که تحقیقات را بسیار موثر می کند.

همچنین کالج سلطنتی لندن برنده نوبل در رشته های مهندسی، علوم پزشکی و اجتماعی شده است. کالج سلطنتی لندن یکی از دانشگاه های بین المللی در جهان است که حدود 59 درصد آن دانشجویان بین المللی از بیش از 140 کشور هستند.

طبق گفته این دانشگاه اصول ریاضی زیر بنای تحقیق و نوآوری در علوم، مهندسی، فناوری و بسیاری از زمینه های دیگر زندگی است.

از برنامه های آموزشی رشته ریاضیات این دانشگاه می توان به ریاضیات کاربردی، فیزیک، مالی، ریاضیات محض و آمار اشاره کرد. استادان دانشگاه انعطاف پذیری در زمینه های مورد علاقه خود را به شما ارائه می دهند.

مهارت های منطقی و تحلیلی به دست آمده در دوره های این دانشگاه بسیار مورد توجه کارفرمایان در طیف وسیعی از صنایع قرار گرفته است.

فارغ التحصیلان رشته ریاضیات از این دانشگاه، در زمینه های بانکی، محاسبات، حقوق، آموزش و پرورش و زمینه های دیگر وارد دنیای کار می شوند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.imperial.ac.uk
ددلاین اپلای29 ژانویه
شهریه تقریبیبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی حدود 17211 دلار آمریکا و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 10327 دلار آمریکا
برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی حدود 33465 و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 34777 دلار آمریکا
رتبه در انگلستان4
شهر/کشورلندن انگلستان

دانشگاه ییل

این دانشگاه خصوصی در سال 1701 تاسیس شد که مجموع دانشجویان کارشناسی آن حدود 6000 نفر است و در سال 2021 در رتبه 4 قرار گرفت.

این دانشگاه در نیو هیون ایالت کنتیکت آمریکا قرار گرفته است. از رشته های مهم این دانشگاه می توان به رشته مدیریت، حقوق، پزشکی، هنر، ریاضیات و پرستاری اشاره کرد.

دانشکده ریاضیات این دانشگاه باور دارد که رشته ریاضی جنبه های بسیاری دارد و زبان و ابزار علوم به شمار می آید.

همچنین مدیران دانشگاه ییل اعتقاد دارند ریاضیات جنبه های مختلفی از علم را منعکس می کند. این دانشگاه برای رشته ریاضیات 21 درصد پذیرش دارد.

دانشجویان در این دانشگاه 7 واحد زیر را برای رشته ریاضیات می گذرانند:

 • جبر و محاسبات
 • منطق
 • تحلیل پیچیده
 • هندسه و توپولوژی
 • ریاضیات مکمل
 • الگوریتم
 • آمار

همچنین دانشگاه ییل در رشته ریاضی در مقطع کارشناسی، دو مدرک BS و BA ارائه می دهد. دانشجویان برای دوره کارشناسی ارشد نیز مدرک MA، فلسفه یا MS در فیزیک و ریاضی دریافت می کنند.

در طول دو سال تحصیلی دوره دکترا رشته ریاضی، دانشجویان حدود 8 واحد را می گذرانند تا برای پروپوزال و پایان نامه آماده شوند. همچنین آن ها می توانند به دانشجویان کارشناسی درس بدهند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.yale.edu
ددلاین اپلایاول نوامبر
شهریه تقریبیبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی حدود 20000 دلار آمریکا
برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی حدود 46000 دلار آمریکا و در مقطع تحصیلات تکمیلی 45000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا7
شهر/کشورنیوهیون ایالات متحده

دانشگاه وارویک

این دانشگاه در انگلستان قرار گرفته است و حدود 29 دانشکده و بیش از 50 مراکز تحقیقاتی دارد. در سال 1965 تاسیس شد و سالانه حدود 28000 دانشجو جذب می کند.

رشته های مقطع کارشناسی این دانشگاه در رشته ریاضی، شامل مدرک BS، ریاضیات و فیزیک، ریاضیات و فلسفه و ریاضیات و آمار می شود. دوره تحصیلی کارشناسی حدود 3 سال است.

همچنین دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد رشته ریاضی در گرایش ریاضیات و فیزیک، ریاضیات و آمار تحصیل کنند. در این دوره دانشجویان باید علاوه بر گذراندن واحدها به پژوهش نیز بپردازند.

از طرف دیگر متقاضیان دکترا می توانند در رشته های ریاضیات، ریاضیات میان رشته ای تحصیل کنند. مقطع دکترای ریاضی به تحقیقات پیشرفته تاکید دارد در حالی که برنامه میان رشته ای به دانشجویان این امکان را می دهد که دوره های درسی را با رشته دیگری مانند شیمی، فیزیک یا زیست شناسی ترکیب کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.warwick.ac.uk
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبیبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی حدود 17000 و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 24000 دلار آمریکا
دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی حدود 27000 و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 29000 دلار آمریکا
رتبه در انگلستان10
شهر/کشورکاونتری انگلستان

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

تحصیل در دانشگاه های برتر رشته ریاضی

تحصیل در دانشگاه های برتر رشته ریاضی از لحاظ دوره های تحصیلی و شرایط تحصیلی متفاوت است، اما به طور کلی، طول دوره تحصیلی در کارشناسی حدود 4 سال و تحصیلات تکمیلی حدود 2 سال است.

معمولا دو نوع مدرک به نام MSc و MA وجود دارد. اگر دانشجویی بخواهد مدرک MA بگیرد، می تواند دبیر ریاضی شود. اما اگر دانشجویی تصمیم بگیرد در مقطع MSc تحصیل کند، می تواند در مقطع دکترا نیز ادامه تحصیل دهد.

در دانشگاه های برتر جهان، این رشته به شکل تمام وقت و نیمه وقت تدریس می شود. از واحدهای این رشته می توان به محاسبات نمادین، دیفرانسیل جزئی، رمزگذاری معادلات، نظریه ها و تئوری نمودار، تجزیه و تحلیل واقعی و پیچیده و سیستم های پویا و کاربردی اشاره کرد.

شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر جهان در رشته ریاضی

 • داشتن مهارت انگلیسی در آیلتس، تافل یا PTE
 • داشتن مدرک مرتبط با رشته ریاضی
 • داشتن رزومه
 • داشتن توصیه نامه
 • ارسال ریزنمرات

همانطور که گفته شد دوره ها و رشته ریاضی در دانشگاه های برتر هر کشوری متفاوت هستند. برای مثال، انگلستان به دلیل سیستم آموزشی خود بسیار شناخته شده است و به همین علت یکی از مقصدهای دانشجویان بین المللی است. رشته ای که باعث پیشرفت و نام آوری دانشگاه های این کشور شده است، رشته ریاضی است.

در مقایسه دانشگاه های برتر کانادا در رشته ریاضیات، دو نوع مدرک MSc و MA ارائه می دهد که تفاوت آن ها در این است که اگر دانشجویی بخواهد مدرک MSc را بگیرد، می تواند مهندس شود یا ادامه تحصیل دهد، اما اگر دانشجویی بخواهد MA بگیرد بعد از فارغ التحصیلی می تواند معلم شود.

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

هزینه های تحصیلی دانشگاه های برتر جهان در رشته ریاضی

هزینه های تحصیلی براساس رشته، دانشگاه، کشور و مقطع تحصیلی متفاوت هستند. برای مثال، هزینه تحصیلی دانشگاه MIT با دانشگاه استنفورد متفاوت است. بخواهیم مقایسه کنیم هزینه تحصیلی در دانشگاه MIT برای دانشجویان بومی حدود 15000 دلار آمریکا و برای دانشجویان بین المللی حدود 53000 دلار آمریکا است، در حالی که شهریه دانشگاه استنفورد سالانه حدود 56000 دلار آمریکا است.

به طور کلی تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا در رشته ریاضیات، حدود 7000 تا 65000 دلار آمریکا، در دانشگاه های برتر کانادا شهریه ریاضی حدود 13000 تا 42000 دلار آمریکا، در انگلستان حدود 10500 تا 55000 دلار آمریکا و در آلمان حدود 2700 تا 20000 دلار آمریکا است. در نتیجه، آلمان شهریه پایین تری دارد. با این حال، انتخاب یک دانشگاه به اهداف و بودجه هر شخص بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا ، هزینه تحصیل در خارج از کشور

بورسیه های تحصیلی بهترین دانشگاه های ریاضی جهان

بعضی از دانشگاه های برتر رشته ریاضی برای دانشجویان بین المللی بورسیه و کمک مالی هایی را در نظر گرفته اند که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

دانشگاه هاروارد

این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در رشته ریاضی بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است که دانشجویان کشورهای آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، چین، کلمبیا، کرواسی، مصر، فرانسه، آلمان، یونان، هنگ کنگ، مکزیک، نیوزلند، اسپانیا و انگلستان می‌ توانند از این بورسیه ها استفاده کنند.

دانشگاه آکسفورد

این دانشگاه نیز برای دانشجویان بین المللی کمک مالی و بورسیه های کمی در نظر گرفته است. دانشجویان بین المللی از قاره های آسیا، آمریکا و کانادا می توانند از این بورسیه بهره ببرند.

همچنین دانشگاه های سنگاپور، تورنتو، بریتیش کلمبیا، وارویک، ییل، MIT و اکثر دانشگاه های برتر دیگر برای دانشجویان بین المللی بورسیه هایی را در نظر گرفته اند که دانشجو با داشتن شرایط آن دانشگاه می تواند از این بورسیه ها استفاده کند.

بیشتر بخوانید: بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور ، فاند تحصیلی

سخن نهایی

تحصیل در بهترین دانشگاه ریاضی جهان آرزوی بسیاری از علاقه مندان به این رشته است و کشور کانادا دانشگاه های خوبی برای انتخاب در این زمینه دارد که به تعدادی از آن ها در بالا اشاره کردیم.

اما همانطور که می دانید مهاجرت تحصیلی به کانادا تصمیم بزرگی است و این بهشت مهاجرتی قوانین خاص خود را دارد. بنابراین بهتر است در این زمینه از وکلای مهاجرتی مجرب و بااعتمادی مانند گروه تراست استفاده کنید که می توانند از آغاز تا پایان مسیر مهاجرت کنار شما باشند.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

اگر بخواهیم در بهترین دانشگاه های جهان در رشته ریاضی تحصیل کنیم باید چه معدلی داشته باشیم؟

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های ریاضی جهان باید حداقل معدل 15 یا 3.5 داشته باشید.

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه ریاضی جهان چیست؟

داشتن توصیه نامه
ارسال ریز نمرات
داشتن مدرک آیلتس یا تافل

بهترین دانشگاه های جهان برای رشته ریاضی کدام هستند؟

بریتیش کلمبیا، دانشگاه پیرینستون، استنفورد، آکسفورد، کمبریج، کالج سلطنتی لندن، وارویک، ETH، دانشگاه سنگاپور، دانشگاه PSL، دانشگاه کیوتو و دانشگاه سوربن پاریس

شهریه بهترین دانشگاه های رشته ریاضی چقدر است؟

شهریه دانشگاه های برتر آمریکا در رشته ریاضیات حدود 7000 تا 65000 دلار آمریکا
در دانشگاه های برتر کانادا شهریه ریاضی حدود 13000 تا 42000 دلار آمریکا
در انگلستان حدود 10500 تا 55000 دلار آمریکا
در آلمان حدود 2700 تا 20000 دلار آمریکا  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.