بهترین دانشگاه های علوم سیاسی در جهان

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی در جهان

فعالیت سیاسی به علت تغییرات مداوم مسائل سیاسی در دنیا بسیار حساس است. به همین علت، بهتر است در یکی از بهترین دانشگاه‌های رشته علوم سیاسی تحصیل کنید، تحصیل در این دانشگاه‌ها این فرصت را به شما خواهد داد تا در ردیف کسانی باشید که در دنیای سیاسی تغییر ایجاد می‌کنند.

طبق آمار به‌دست‌آمده، رشته علوم سیاسی جزو 10 رشته پرطرفدار دنیا است. یکی از مزایای رشته علوم سیاسی پیدا کردن کار در بخش دولتی و خصوصی کشور خود یا جهان است.

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در سمت دیپلمات، تحلیل‌گر سیاسی، مقامات منتخب، برنامه ریزان شهر، مدیران ستادهای انتخاباتی، خبرنگاران یا در دانشگاه کار کنند. علاوه بر این، اگر کسی مدرک رشته علوم سیاسی را داشته باشد، می‌تواند در رشته حقوق ادامه تحصیل دهد.

به‌طورکلی، رشته علوم سیاسی در مورد رفتار سیاسی، سیستم یک دولت و روابط بین‌المللی در زمینه سیاست و جامعه اطلاعات بسیاری می‌دهد. دانشجویان رشته علوم سیاسی می‌توانند با به دست آوردن مهارت‌های زیادی در این زمینه، در مشاغلی مانند دولت‌های فدرال، استانی و محلی، سازمان‌های بین‌المللی و غیرانتفاعی، قضایی، بازرگانی، مدیریت و روزنامه‌نگاری مشغول شوند.

گروه تراست نیز با انجام پروژه‌های مختلف در زمینه مهاجرت می‌تواند به دانشجو برای انتخاب بهترین دانشگاه علوم سیاسی در کشور کانادا کمک کند.

لینک های مفید!

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی جهان

در این مقاله در مورد چندین نامزد عنوان بهترین دانشگاه علوم سیاسی کشورهای مختلف اطلاعاتی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهیم تا راحت‌تر بتوانند دانشگاه موردنظر خود را مطابق با استعداد و توانایی مالی خود انتخاب کنند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی است که در کانادا قرار دارد و جزو بهترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌رود. از سال 1915، دانشگاه بریتیش کلمبیا به نوآوری روی آورده است و دیدگاه کارآفرینی این دانشگاه باعث شده است که استادان و دانشجویان برای کشف راه‌های جدید یادگیری ترغیب شوند.

این دانشگاه دو پردیس بزرگ در ونکوور و کلونا دارد. همچنین در دانشگاه بریتیش کلمبیا بیش از 68500 دانشجو از کانادا و سراسر جهان تحصیل می‌کنند. این شهرت بین‌المللی به علت برتری در تحقیق و یادگیری پیشرفته، ارائه برنامه‌های ابتکاری کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه‌ای است.

دانشجویان در رشته علوم سیاسی با سیاست، اجتماع و اقتصاد بومی و بین‌المللی، نوشتن، ارائه، تحلیل داده‌ها، تحقیق و عملکرد سیاسی آشنا می‌شوند.

این دانشگاه در رشته علوم سیاسی حدود 35 استاد دارد که از محققان برجسته هستند و این رشته را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می‌کنند. یکی از مزایای تحصیل در رشته علوم سیاسی این دانشگاه، گذراندن دوره کارآموزی است.

دانشجویان علاوه بر یادگیری نظری، باید در دوره کارآموزی شرکت کنند. این دوره به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌هایی را کسب کنند و متوجه شوند که چطور رزومه خوبی بسازند، برای مشاغل اپلای کنند و پول بیشتری به دست آورند. در این دانشکده حدود 40 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و حدود 65 دانشجو در مقطع دکترا در حال تحصیل هستند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بین‌المللی حدود 38000 دلار کانادا
رتبه در کانادا3
ایالت/ کشوربریتیش کلمبیا/ کانادا

دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه SFU یا دانشگاه سایمون فریزر در شهر برنابی کشور کانادا قرار دارد و رشته‌های مختلفی را تدریس می‌کند. حدود 35000 دانشجوی بومی و بین‌المللی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. یکی از رشته‌های آن، رشته علوم سیاسی است. دانشکده علوم سیاسی این دانشگاه یکی از بهترین دانشکده‌هایی است که دانشجویان را برای شرکت در انجمن‌ها و کار آماده می‌کند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 اکتبر
شهریه تقریبی سالانه13000 دلار کانادا برای دانشجویان بین‌المللی
و برای دانشجویان بومی حدود 3000 دلار کانادا
رتبه در کانادا65
شهر/ کشوربرنابی/ کانادا

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یکی از بزرگترین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی آمریکا است که در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار دارد. در این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود 7000 دانشجو تحصیل می‌کنند. یکی از رشته‌های این دانشگاه، رشته علوم سیاسی است که اگر دانشجویی می‌خواهد در سمت تحلیل سیاسی، روابط بین‌المللی یا تحقیق کار کند، می‌تواند در این رشته تحصیل کند.

این دانشگاه تمام گرایش‌های علوم سیاسی را تدریس می‌کند. همچنین به دانشجویان اجازه می‌دهد تا در طول تحصیلات تکمیلی، سؤال‌های خود را در مورد سیاست و دولت تعریف و کاوش کنند.

علاوه بر این، دانشگاه هاروارد بزرگترین کتابخانه دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی بسیاری دارد. این دانشگاه شرایطی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که یکی از شرایط آن، داشتن مقاله است و نباید بیش از 20 صفحه شود.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالانه 54000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا2
شهر/ کشورماساچوست/ ایالت آمریکا

دانشگاه استنفورد

این دانشگاه خصوصی در استنفورد ایالت کالیفرنیا قرار دارد. دانشگاه استنفورد در سال 1891 تأسیس شد و تاکنون 31 جایزه نوبل دریافت کرده است.

از مزایای این دانشگاه می‌توان به کار کردن دانشجو هنگام تحصیل و گذراندن دوره کارآموزی اشاره کرد. یکی از رشته‌های این دانشگاه، رشته علوم سیاسی است که دانشجویان در این رشته با مسائل رفتار سیاسی، سیاست‌های عمومی و سیستم‌های حکومت‌داری آشنا می‌شوند.

دانشکده علوم سیاسی دانشگاه استنفورد دروس سیاست بومی و بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشجویان در این رشته در گرایش‌های سیستم‌های دولت‌مداری، خط‌مشی سیاسی، رفتار سیاسی و طراحی در سیاست‌گذاری تحصیل می‌کنند. دانشجویان این واحدها را به شکل نوشتاری و شفاهی یاد می‌گیرند تا مهارت‌های تحلیلی خود را افزایش دهند.

هدف این دانشگاه، تبدیل کردن دانشجویان به شهروند مؤثر در جامعه و آماده کردن آن‌ها برای مشاغلی است که نیاز به تفکر تحلیلی و روش‌های پیچیده تحقیق دارند.

دانشگاه استنفورد رشته علوم سیاسی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد و هدف آن آشنا کردن دانشجویان با سیستم سیاسی آمریکا و سیستم‌های بین‌المللی در زمینه نیروهای جهانی، تضادهای اجتماعی و سیستم‌های ایدئولوژیک است.

دانشجویان در رشته علوم سیاسی یاد می‌گیرند که تصمیم‌های سیاسی چگونه گرفته می‌شود و چطور می‌توانند مهارت‌های تحلیلی خود را در زمینه دولت و کسب‌وکار توسعه دهند.

برای کامل کردن دوره کارشناسی در این رشته، دانشجویان روی چند زمینه از علم داده‌ها تمرکز می‌کنند ازجمله انتخابات، نمایندگی و حکومت‌داری، روابط بین‌المللی، عدالت و قانون یا اقتصاد و توسعه سیاسی. دانشجویان این رشته‌ها را با یک دوره مقدماتی در علوم سیاسی با متد خاص و دوره‌های مختلفی تکمیل می‌کنند که در گروه و در دانشگاه ارائه می‌شود. همچنین این دانشگاه در رشته علوم سیاسی، دو مدرک BA و BAH را ارائه می‌دهد.

منظور از BA،bachelor of art و منظور از BAH، bachelor of Art degree with honours یا لیسانس هنر (درجه ممتاز) یک دوره تحصیلات پیشرفته و تخصصی است که نیاز به عملکرد بالاتر از درجه قبولی دارد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای 1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه53000 دلار برای مقطع کارشناسی
رتبه در ایالات‌متحده6
شهر/ کشوراستنفورد/ ایالات‌متحده

دانشگاه پیرینستون

این دانشگاه خصوصی در نیوجرسی ایالات‌متحده قرار دارد و در سال 1746 تأسیس‌شده است. دانشگاه پیرینستون چهارمین دانشگاه قدیمی آمریکا است.

یکی از رشته‌های این دانشگاه رشته علوم سیاسی است که در سال 2019 این رشته به وجود آمد. دانشگاه پرینستون به علت داشتن این رشته در رتبه 172 جهان قرار دارد.

در سال 2019 حدود 58 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 53 دانشجو در مقطع دکترا رشته علوم سیاسی فارغ‌التحصیل شدند. این دانشگاه 7 درصد پذیرش و 97 درصد قبولی دارد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان کارشناسی 45000 دلار آمریکا
و در مقطع تحصیلات تکمیلی 56000 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا1
شهر/ کشور نیوجرسی/ ایالات‌متحده آمریکا

دانشگاه دیپلماسی ژنو

دانشگاه خصوصی دیپلماسی ژنو یا GSD، در شهر پرگنی چمبسی در سوئیس قرار دارد و بهترین دانشگاه علوم سیاسی این کشور است.

دانشکده علوم سیاسی این دانشگاه در سال 1969 تأسیس شد و حدود 60 استاد در آن تدریس می‌کنند. این دانشکده یکی از بزرگترین دانشکده‌های سیاسی سوئیس است که تمام زمینه‌های رشته علوم سیاسی را تدریس می‌کند.

از گرایش‌های این رشته می‌توان به دولت و سیاست‌های عمومی، رفتار سیاسی، سیاست تطبیقی، سیاست دولت سوئیس، روابط بین‌الملل و نظریه سیاسی اشاره کرد. هدف این دانشگاه در رشته علوم سیاسی، درک عملکرد جامعه در سطح جهانی و ملی است.

دانشجویان واحدهای علوم سیاسی معاصر، نهادهای سیاسی، سیستم سیاسی، دولت، سیاست بین‌المللی، قدرت، احزاب، جنبش‌های اجتماعی، افکار عمومی، مذاکرات، سیاست محیط‌زیست، سیاست اجتماعی و اقتصادی را می‌گذرانند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای31 جولای
شهریه تقریبی سالانه27500 فرانک سوئیس
رتبه در جهان96
شهر/ کشورپرگنی چمبسی/ سوئیس

دانشگاه ETH زوریخ

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در علم و فناوری است و به دلیل تحقیقات پیشرفته و نوآوری خود شهرت دارد. این دانشگاه در سال 1855 به‌عنوان مدرسه پلی تکنیک فدرال سوئیس تأسیس و تاکنون برنده 21 جایزه نوبل، 2 مدال‌آور فیلد، 2 جایزه پریتزکر و 1 جایزه تورینگ شده است.

همچنین دانشگاه ETH زوریخ به شکل رسمی به نام موسسه فناوری فدرال سوئیس زوریخ شناخته می‌شود. دانشگاه ETH 16 دانشکده دارد که دانشجویان در رشته‌های مهندسی، ریاضیات، شیمی و فیزیک تحصیل می‌کنند.

دروس در این دانشگاه به شکل تئوری و عملی برگزار می‌شوند. برای دانشجویان مقطع کارشناسی دروس به زبان آلمانی و بیشتر رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی است. این دانشگاه در زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس واقع‌شده است و دو پردیس اصلی در مرکز شهر زوریخ دارد.

یکی از دانشکده‌های این دانشگاه، دانشکده علوم سیاسی است که در سال 1971 تأسیس شد و دانشجویان در مورد موضوعاتی مانند رفتار سیاستمداران، اتحادیه اروپا، جنگ و تضاد بین ایالات و فقر در کشورهای توسعه‌یافته اطلاعات کسب می‌کنند. MACIS یا مقطع کارشناسی ارشد رشته مطالعات بین‌المللی و تطبیقی، یکی از گرایش‌های رشته علوم سیاسی بوده که تمرکز آن بیشتر روی تحقیقات و پژوهش است.

دوره MACIS حدود 4 ترم است و روی دموکراسی، خشونت سیاسی، اقتصاد سیاسی و توسعه پایدار تمرکز دارد. این دوره به شکل زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

دوره MACIS به علت تمرکز زیاد روی تئوری، روش‌ها و تحقیقات یک فرصت عالی برای آماده‌سازی دانشجویان در مقطع دکترا و استخدام دانشجویان در بخش خصوصی یا دولتی است. تقریباً بیشتر فارغ‌التحصیلان این دوره، در مقطع دکترا ادامه تحصیل می‌دهند یا در بخش خصوصی، دولتی، بین‌المللی و جامعه معدنی مشغول به کار می‌شوند.

دانشجویان در ETH با فشار کاری سنگینی روبرو هستند؛ اما آن‌ها هنوز هم می‌توانند برای فعالیت‌های فرهنگی در اوقات فراغت، در بسیاری از همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه شرکت و همکاری کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلایماه می
شهریه تقریبی دانشگاه1300 فرانک سوئیس برای دانشجویان بومی و بین‌المللی
رتبه در سوئیس8
شهر/کشورزوریخ/ کشور سوئیس

دانشگاه آمستردام

دانشگاه دولتی آمستردام 39000 دانشجوی بومی و بین‌المللی دارد که در سال 1632 تأسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه‌های رشته علوم سیاسی است.

رشته علوم سیاسی در دانشگاه آمستردام تأثیر روابط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را روی روابط عمومی، ملی، اروپایی و جهانی بررسی می‌کند.

دانشجویان در رشته علوم سیاسی این دانشگاه در مورد سیاست‌های اروپا و روابط خارجی، روابط بین‌المللی، اقتصاد سیاسی، خط‌مشی عمومی و حکومت‌داری اطلاعاتی کسب می‌کنند. دوره تحصیلی رشته علوم سیاسی تمام‌وقت و به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای1 فوریه
شهریه تقریبی سالانه3000 یورو
رتبه در هلند1
شهر/ کشورآمستردام/ هلند

دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

دانشگاه دولتی اقتصاد و علوم سیاسی لندن یا LSE در شهر لندن کشور انگلستان قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی جهان است. این دانشگاه به علت تمرکز روی تمام جنبه‌های اجتماعی، سیاسی و علوم اقتصادی بسیار منحصربه‌فرد است. دانشکده علوم سیاسی این دانشگاه، یکی از بزرگترین دانشکده‌ها در این دانشگاه است و تقریباً همه حوزه‌های سیاسی را پوشش می‌دهد.

علوم سیاسی این دانشگاه، طیف گسترده‌ای از رویکردهای آکادمیک مانند نظریه سیاسی، نظریه انتخاب عقلانی، سیاست عمومی، ملی‌گرایی، سیاست تطبیقی و تاریخ نهادها را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد که در ادامه به جزئیات هرکدام اشاره می‌کنیم.

 • علوم سیاسی در مقطع کارشناسی. به گفته دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن، سیاست در محدوده قدرت و ایده است. سیاست تحلیلی، روشی است که هر شخص یا گروهی معزلات سیاسی را تعریف و تحلیل می‌کند. دانشجویان در رشته علوم سیاسی این دانشگاه واحدهایی مانند سیاست تطبیقی، نظریه انتخاب عقلانی، اقتصاد سیاسی، اداره امور عمومی و خط‌مشی دولتی، سیاست‌های اروپا و نظریه‌پردازی در سیاست را می‌گذرانند.

دانشجویان درباره مفاهیم و نظریه‌های اساسی مطالعه سیاست، ایده‌هایی مانند عدالت، دموکراسی، آزادی، حاکمیت و حقوق اطلاعات کسب می‌کنند. علاوه بر این، دانشجویان در مورد سیاست بین‌المللی یاد می‌گیرند و کشورها را با یکدیگر مقایسه می‌کنند. در سال سوم نیز باید پایان‌نامه‌ای ارائه دهند.

 • در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان در رشته علوم سیاسی واحدهایی مانند تجزیه‌وتحلیل فرایندهای سیاسی، طراحی نهادی و سیاست‌گذاری عمومی در دموکراسی لیبرال، اقتصاد سیاسی، انتخابات، قوه مقننه، دولت‌های اجرایی، سیاست‌های عمومی، توسعه و اقتصاد سیاست بین‌المللی را می‌گذرانند.

در اصل هدف کارشناسی ارشد علوم سیاسی، آشنا کردن دانشجویان با سیاست‌گذاری عمومی، تحلیل سیاست، تجارت، مشاوره سیاسی و امور عمومی است. همچنین هدف دیگر این مقطع، آماده کردن دانشجویان برای مقطع دکترا و کار کردن در بخش مدیریت دولتی یا بخش خصوصی است.

 • در مقطع دکترا، دانشجویان در مورد سیاست‌های اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین اطلاعاتی کسب می‌کنند. کلاس‌های مقطع دکترا بسیار کوچک است و در هر کلاس حدود 10 دانشجو تحصیل می‌کنند.
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلایبرای دوره کارشناسی، 26 ژانویه
برای دوره دکترا، 14 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی حدود 9250 یورو،
در مقطع کارشناسی ارشد حدود 23500
و در مقطع دکترا حدود 4500 یورو
برای دانشجویان بین‌المللی حدود 22430،
برای کارشناسی ارشد حدود 23520
و در مقطع دکترا حدود 20000 یورو
رتبه در انگلستان23
شهر/ کشورلندن/ انگلستان

دانشگاه لی کان یو علوم سیاسی

دانشگاه لی کان یو علوم سیاسی، دانشگاه ملی کشور سنگاپور است که در سال 2004 تأسیس‌شده است. این دانشگاه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، کارآموزی، دکترا و مراکز تحقیقاتی دارد.

این دانشگاه سه هدف زیر را پیگیری می‌کند.

 • پیشروترین مدرسه دولتی جهانی در آسیا
 • توسعه رهبری فکری
 • بهبود استانداردهای حکومت‌داری

رشته علوم سیاسی به شکل آنلاین و حضوری است و به دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی دو مدرک B.S و B.A داده می‌شود که این دو مدرک با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

 • مدرک BS، این مدرک به دانشجویانی داده می‌شود که رشته علوم سیاسی را به شکل آنلاین تحصیل‌کرده باشند. اگر دانشجوی نظامی هستید، این مدرک به شما کمک می‌کند تا دانش خود را گسترش دهید و مهارت‌های خود را برای پیشرفت حرفه خود بهبود بخشید.

همچنین این مدرک به دانشجو اجازه می‌دهد تا در دوره کارآموزی شرکت کرده و مهارت‌هایی را کسب کند.

 • مدرک BA، در مقطع BA دانشجویان یاد می‌گیرند تا سیاست داخلی و سیاست ملت‌های دیگر را تجزیه‌وتحلیل کرده و روی استدلال و نظریه سیاسی تمرکز کنند. همچنین این مدرک باعث پیدا کردن شغلی در زمینه علوم سیاسی و فرصتی برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی می‌شود.

دوره‌های بالاتر این رشته روی پروژه‌های تحقیقاتی تمرکز دارد و به دانشجو این امکان را می‌دهد تا بعد از فارغ‌التحصیلی در سمت سیاست‌های عمومی، مدیریت دولتی و علوم سیاسی همکاری کند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای31 دسامبر
شهریه تقریبی سالانه29000 دلار آمریکا
رتبه در آسیا1
شهر/ کشورسنگاپور

دانشگاه سیانس پو

دانشگاه سیانس پو در شهر پاریس کشور فرانسه قرار دارد و در سال 1872 تأسیس شد. نام دیگر این دانشگاه موسسه علوم سیاسی پاریس است و در بین بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی در سال 2019 در رتبه سوم قرار گرفت. اگر دانشجویی بخواهد در رشته علوم سیاسی و مطالعات بین‌المللی تحصیل کند، در صورت داشتن شرایط لازمه، می‌تواند وارد این دانشگاه شود.

رشته علوم سیاسی این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان با انجام پروژه‌هایی با این رشته آشنا می‌شوند.

این برنامه برای دانشجویانی است که به تحقیق و تدریس در این رشته علاقه دارند و می‌خواهند به‌عنوان متخصص در سازمان‌های بین‌المللی دولتی یا خصوصی، خدمات عمومی بین‌المللی در اروپا و مشاغل دیپلماتیک کار کنند.

دانشجویان این رشته، واحدهای سیاست‌های تطبیقی، روابط بین‌الملل، رفتار سیاسی، سیاست عمومی و زبان انگلیسی را می‌گذرانند. آن‌ها باید در ترم آخر سال دوم، مقاله تحقیقاتی بنویسند و موضوعی را در زمینه علوم سیاسی بررسی کنند.

در مقطع دکترا بیشتر تمرکز روی تحقیقات است. این دانشگاه برای رشته علوم سیاسی سه آزمایشگاه بزرگ به نام های CEVIPOF، CERI و CEE در نظر گرفته است که در زیر با هرکدام آشنا می‌شویم.

 • CEVIPOF، سه زیرمجموعه رفتار سیاسی، سیاسی اجتماعی و نظریه سیاسی را پوشش می‌دهد. در این آزمایشگاه 24 محقق و 25 دانشجو دکترا مشغول به فعالیت هستند.
 • CERI، این مرکز روی علوم اجتماعی در سطح بین‌المللی و در زمینه‌های روابط بین‌الملل، سیاست تطبیقی و سیاسی اقتصادی فعالیت دارد.
 • CEE، دانشجویان در این مرکز روی مطالعات تطبیقی اروپا کار می‌کنند.

دوره تحصیلی کارشناسی ارشد دو سال و دکترا علوم سیاسی حدود سه سال با پایان‌نامه است.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای27 دسامبر
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی و بین‌المللی حدود 10000 یورو
رتبه در فرانسه56
شهر/ کشورپاریس/ فرانسه

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا یا ANU، در شهر کانبرا کشور استرالیا قرار دارد که در جهان در جایگاه دهم و در کشور استرالیا در جایگاه اول برای مطالعات بین‌المللی و سیاست قرارگرفته است. جالب است بدانید دانشگاه ملی استرالیا تنها دانشگاهی است که در تحقیقات بسیار عالی عمل می‌کند. یکی از رشته‌های این دانشگاه، رشته علوم سیاسی است که به مطالعه سیاست و روابط بین‌الملل می‌پردازد.

دانشکده علوم سیاسی و روابط بین‌الملل این دانشگاه تاریخ طولانی دارد و دانشجویان در دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی این رشته تحصیل می‌کنند. اخیراً هدف این دانشکده، تمرکز روی روابط بین‌المللی استرالیا است و دانشجویان واحدهای سیاست‌های استرالیا، سیاست تطبیقی، نظریه سیاسی، حقوق بشر، سیاست اروپا و آمریکا را می‌گذرانند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتلینک
ددلاین اپلای24 می
شهریه تقریبی سالانهشهریه بین‌المللی 40000 دلار استرالیا
رتبه در استرالیا1
شهر/ کشورکانبرا/ استرالیا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

تحصیل در بهترین دانشگاه علوم سیاسی جهان

دوره و شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه علوم سیاسی هر کشوری متفاوت است. بااین‌حال، دانشجویان در این رشته می‌توانند در پنج مقطع تحصیلی ادامه تحصیل دهند.

 1. مدرک دیپلم، در این مقطع دانشجویان در مورد مفاهیم پایه و اساسی علوم سیاسی مانند ایدئولوژی‌های متداول اطلاعاتی کسب می‌کنند.
 2. Associate، در این مقطع دانشجویان در مورد فلسفه و سیاسی نظری، لیبرال و عملکرد ایالت و دولت فدرال اطلاعاتی کسب می‌کنند.
 3. دوره کارشناسی، در این مقطع دانشجویان در مورد علوم سیاسی اطلاعاتی کسب کرده و وقایع جهان را عمیق‌تر بررسی و تحلیل می‌کنند. همچنین روی موضوعاتی مانند حقوق، اخلاق و مفاهیم امور اداری دولتی اطلاعاتی به دست می‌آورند.
 4. دوره کارشناسی ارشد، در این دوره دانشجویان در رشته علوم سیاسی دقیق‌تر می‌شوند و در مورد تاریخ ایدئولوژی‌های سیاسی اطلاعاتی کسب می‌کنند.
 5. دانشجویان در دوره دکترا واحدهای پیشرفته را می‌گذرانند و باید مقاله و پایان‌نامه ارائه دهند.

دوره تحصیلی رشته علوم سیاسی معمولاً دو تا سه سال طول می‌کشد.

یکی از مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه علوم سیاسی، تحصیل به شکل آنلاین است. بیشتر دانشجویان علاقه‌مند هستند به شکل آنلاین تحصیل کنند. واحدهای درسی این روش با روش حضوری تفاوتی ندارد. دوره آنلاین برای دانشجویانی مناسب است که کار نیمه‌وقت یا تعهدات خانوادگی دارند.

دانشجویان می‌توانند سخنرانی‌های کلاس‌ها را دانلود کرده و با دیگر دانشجویان بحث کنند، ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند، تکالیف را انجام دهند و در امتحان‌ها شرکت کنند.

دوره تحصیلی در بهترین دانشگاه علوم سیاسی متفاوت است. بااین‌حال، دانشجویان عموماً واحدهای زیر را می‌گذرانند.

 • نظریه سیاسی
 • روابط بین‌المللی
 • اداره امور عمومی
 • عدالت
 • سیاست تطبیقی

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه علوم سیاسی جهان

هزینه تحصیل بهترین دانشگاه علوم سیاسی هر کشور در هر مقطعی متفاوت است. برای مثال، در کشور آمریکا شهریه رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی کمتر از مقطع کارشناسی ارشد است. به‌طورکلی، دانشگاه‌های ایالتی آمریکا با داشتن شهریه 10000 دلار آمریکا، شهریه دانشگاه‌های دولتی خارج از ایالت سالانه حدود 25000 دلار آمریکا و شهریه دانشگاه‌های خصوصی خارج از ایالت 35000 دلار آمریکا است.

در مقایسه هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه علوم سیاسی کانادا حدود 37000 تا 48000 دلار آمریکا است و هزینه زندگی برای یک دانشجو در این کشور سالانه حدود 10000 دلار آمریکا است.

اگر دانشجویی بخواهد در بهترین دانشگاه علوم سیاسی انگلستان تحصیل کند باید شهریه‌ای حدود 22000 دلار آمریکا پرداخت کند و هزینه زندگی در این کشور برای یک دانشجوی بین‌المللی ماهانه حدود 2000 دلار آمریکا است.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در خارج از کشور و هزینه تحصیل در کانادا

بورسیه‌ های بهترین دانشگاه علوم سیاسی جهان

تعدادی از بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی هر کشوری برای دانشجویان بورسیه در نظر گرفته‌اند که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می‌شود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان خود بورسیه‌ای در نظر گرفته است که مقدار آن ترمی 5000 دلار کانادا و سالانه 80000 دلار کانادا است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا بورسیه‌های مختلفی دارد که یکی از این بورسیه‌ها، IMES یا بورسیه ورودی بین‌المللی است که به دانشجویان دوره کارشناسی هنگام ثبت‌نام تعلق می‌گیرد. علاوه بر این، این بورسیه برای سه سال قابل تمدید است و شرایط خاصی ندارد.

این دانشگاه نیز برای دانشجویان بومی و بین‌المللی در نظر گرفته است که با داشتن شرایط این کمک مالی، به شما به شکل کتبی اطلاع می‌دهند. با توجه به حجم بالای برنامه‌های دریافتی در هر دوره ممکن است پرداخت وجوه تا اواسط دوره درخواست انجام نشود. به همین علت، دانشجو را تشویق می‌کنیم که از قبل برای آن برنامه‌ریزی کنند.

دانشگاه ETH زوریخ نیز برای دانشجویان بومی و بین‌المللی بورسیه‌هایی در نظر گرفته است. بااین‌حال، اگر دانشجویی بخواهد از این بورسیه استفاده کند باید شرایط دریافت بورسیه را داشته باشد. برای مثال، خانواده او وضعیت مالی خوبی نداشته باشند و دانشجو باید در دوره تحصیلی خود پیشرفت کند.

 در بخشی از این مقاله در مورد بورسیه تعدادی از بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی اطلاعاتی داده شد. با وجود این، بهتر است برای گرفتن بورسیه به وب‌سایت دانشگاه موردنظر خود مراجعه کرده و در مورد مقدار یا شرایط آن اطلاعات کامل‌تری کسب کنید.

سخن نهایی

در این مقاله در مورد بهترین دانشگاه علوم سیاسی کشورهای مختلف اطلاعاتی داده شد. بااین‌حال، انتخاب یک دانشگاه بستگی به بودجه و هدف هر شخص دارد. همچنین دانشجویان می‌توانند از گروه‌های مهاجرتی با سابقه نیز کمک بخواهند تا بتوانند بهترین دانشگاه را انتخاب کنند.

اگر دانشجویی می‌خواهد در بهترین دانشگاه علوم سیاسی کانادا تحصیل کند، می‌تواند از گروه تراست کمک بگیرد. این گروه با انجام پروژه‌های مختلف در زمینه مهاجرت می‌تواند دانشجویان را همراهی کند. چون در مسیر مهاجرت تحصیلی باید به نکات زیادی دقت کرد که تنها وکلای مجرب مهاجرتی می‌توانند شما را نسبت به آن‌ها آگاه سازند.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

برای تحصیل در بهترین دانشگاه علوم سیاسی باید چه شرایطی داشت؟

. داشتن مدرک دیپلم
. داشتن ویزای تحصیلی
. داشتن مدرک زبان مرتبط به کشور موردنظر (برای مثال، داشتن آیلتس 6.5)
. داشتن شرایط ورود به آن دانشگاه

برای تحصیل در بهترین دانشگاه علوم سیاسی باید چه معدلی داشته باشید؟

ابتدا معدل شما باید به GPA محاسبه شود و هر دانشگاهی بسته به معروفیت و رتبه خود، GPA متفاوتی برای ورود به آن رشته در آن دانشگاه را مشخص کرده است.

بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی چه دانشگاه‌هایی هستند؟

دانشگاه بسیاری وجود دارند که رشته علوم سیاسی رو تدریس می‌کنند، اما تحصیل در بهترین دانشگاه علوم سیاسی روی آینده دانشجو تأثیر بسزایی دارد؛ بنابراین، از بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی می‌توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه sfu، دانشگاه هاروارد، دانشگاه سنگاپور، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن اشاره کرد.

آیا بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی بورسیه می‌دهند؟

بله. تعدادی از دانشگاه‌های علوم سیاسی بورسیه می‌دهند. در این مقاله به تعدادی اشاره کردیم. علاوه بر این، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت دانشگاه‌ها مراجعه کنید یا از گروه تراست کمک بخواهید.

2 دیدگاه برای “بهترین دانشگاه های علوم سیاسی در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.