بهترین دانشگاه‌ های جهان

بهترین دانشگاه‌ های جهان

در بین رشته‌های دانشگاهی رشته‌هایی هستند که بعد از فارغ‌التحصیلی از آن‌ها می‌توان درآمد زیادی کسب کرد و به همین علت، نسبت به رشته‌های دیگر طرفداران بیشتری دارند. از رشته‌های پرطرفدار تحصیلی می‌توان به رشته‌های مهندسی، علوم انسانی، پرستاری، داروسازی، فناوری اطلاعات، منابع انسانی، امور مالی و روانشناسی اشاره کرد.

اگر تمایل دارید در بهترین دانشگاه‌های جهان در یکی از این رشته‌ها ادامه تحصیل دهید، می‌توانید از این مقاله استفاده کنید. تا انتها با تراست همراه باشید.

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا

بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته برق و الکترونیک

دانشگاه‌های بسیاری وجود دارند که یکی از رشته‌های آن‌ها رشته برق و الکترونیک است. بااین‌حال، تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان می‌تواند آینده شغلی دانشجو را بیشتر تضمین کند.

از مشهورترین دانشگاه‌های این رشته می‌توان به دانشگاه‌های تورنتو کشور کانادا و دانشگاه آکسفورد انگلستان اشاره کرد. اجازه دهید هرکدام را بیشتر معرفی کنیم.

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو یکی از مشهورترین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور کانادا است که به‌طور مداوم جزو 5 دانشگاه برتر این کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه به دلیل توانایی بالا در آموزش بسیار شناخته‌شده است. دانشگاه تورنتو دانشجویان را از سراسر کانادا و کشورهای دیگر جذب می‌کند و بیش از 80000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه در سال 1827 تأسیس شد و دو پردیس در میسیگا و اسکاربرگ دارد. دانشگاه تورنتو حدود 700 رشته در مقطع کارشناسی و 60 رشته در مقطع کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد.

دانشکده برق و الکترونیک این دانشگاه، یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشکده‌ها در آمریکای شمالی است که دروسی مانند دیجیتال، آنالوگ، سیگنال، سیستم‌های یکپارچه روی تراشه از DC تا THz 1، دستگاه‌های الکترونیکی با جریان بالا و مدارات مجتمع را پوشش می‌دهد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتwww.utoronto.com
ددلاین اپلای5 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی حدود 10000 دلار آمریکا
و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 12000 دلار آمریکا
برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی
و تحصیلات تکمیلی حدود 34000 دلار آمریکا
رتبه در کانادا1
شهر/کشورتورنتو/کانادا

دانشگاه آکسفورد انگلستان

دانشگاه آکسفورد یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که در جنوب شرقی انگلستان واقع‌شده است. امروزه دانشگاه آکسفورد در رتبه اول جهان قرار دارد.

این دانشگاه تابه‌حال بیش از 70 جایزه نوبل را از آن خود کرده است. دانشگاه آکسفورد 22000 دانشجو دارد که نیمی از آن‌ها در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند و 40 درصد دانشجویان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

هر دانشکده‌این دانشگاه جامعه کوچکی است که دانشجویان و دانشمندان از رشته‌های مختلف تحصیلی دور هم جمع شده‌اند. این روش باعث می‌شود پروژه‌های جدید و فضای منحصربه‌فردی از خلاقیت ایجاد شود.

یکی از ویژگی‌های دانشگاه آکسفورد این است که دانشجو می‌تواند به‌طور دائم و منظم با استاد در ارتباط باشد، از نزدیک با او همکاری کند و دائماً در مورد مقالات و سایر کارهای علمی بازخورد دریافت کند.

یکی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاه آکسفورد، برق و الکترونیک است که دوره تحصیلی آن 4 سال به شکل تمام‌وقت است. این دانشگاه به دانشجویان برق مدرک MEng (Hon) می‌دهد.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتwww.ox.ac.uk
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه تقریبی سالانه10000 پوند استرلینگ
رتبه در انگلستان2
شهر/کشورآکسفورد/انگلستان

بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته علوم انسانی

در رشته علوم انسانی بهترین دانشگاه‌های جهان، دانشگاه مونترال کانادا و دانشگاه کمبریج انگلستان هستند که هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال یکی از چهار دانشگاه شهر مونترال است که رشته‌های آن به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند. این دانشگاه در سال 1878 تأسیس شد و حدود 68000 دانشجو دارد که در رشته‌های مختلف تحصیل می‌کنند.

یکی از رشته‌های پرطرفدار دانشگاه مونترال، علوم انسانی است که دوره تحصیلی آن در مقطع کارشناسی حدود 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 2 سال است. همچنین به دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی، مدرک BA، BAS، BSW داده می‌شود.

اگر دانشجویی بخواهد در رشته منابع انسانی این دانشگاه تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • مدرک دیپلم
 • داشتن مدرک زبان فرانسوی
 • داشتن ویزای تحصیلی
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتwww.umontreal.ca
ددلاین اپلایفصل پاییز برای کارشناسی 1 فوریه،
فصل زمستان 1 نوامبر برای مقطع کارشناسی ارشد
1 فوریه برای ترم پاییز،
1 سپتامبر برای ترم زمستان
شهریه تقریبی سالانهبرای مقطع کارشناسی حدود 9000 دلار آمریکا
در مقطع کارشناسی ارشد حدود 8000 دلار کانادا
در مقطع دکترا حدود 7000 دلار کانادا
رتبه در کانادا3
شهر/کشورمونترال/کانادا

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج در سال 1209 در شهر کمبریج کشور انگلستان تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است که جزو 5 دانشگاه برتر انگلستان قرار دارد. این دانشگاه 13 دانشکده دارد که عمدتاً مستقل هستند و هرکدام رشته خاصی را تدریس می‌کنند. دانشگاه کمبریج تاکنون 89 جایزه نوبل برده است.

دانشجویان بسیاری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 25 درصد این دانشجویان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

دانشگاه کمبریج در زمینه تحقیق، تخصص، نوآوری و تدریس بسیار عالی عمل می‌کند.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه کمبریج، داشتن خوابگاه برای طول دوره تحصیل است، زیرا بعضی از دانشگاه‌های انگلستان فقط برای دانشجویان سال اول خوابگاه ارائه می‌دهند.

در دانشگاه کمبریج دانشجویان علاوه بر تحصیل می‌توانند از امکانات رفاهی این دانشگاه نیز استفاده کنند؛ زیرا در این دانشگاه تعدادی انجمن‌های دانشجویی، اتاق موسیقی و باشگاه‌های ورزشی وجود دارد که برای رفاه دانشجویان در نظر گرفته‌شده‌اند.

یکی از ویژگی‌های دانشگاه کمبریج موسسه‌ای به نام خدمات کار است که در این موسسه به فارغ‌التحصیلان و دانشجویان در زمینه اشتغال و کارآموزی کمک می‌کند. علاوه بر این، هدف این مرکز ارتقا مهارت‌های فردی برای موقعیت بهتر است.

از مهم‌ترین رشته‌های این دانشگاه می‌توان به علوم انسانی اشاره کرد که طیف وسیعی از گرایش‌ها مانند مردم‌شناسی، تجزیه‌وتحلیل فرهنگ و اندیشه مادی جوامع گذشته را پوشش می‌دهد. دانشجویان در این رشته واحدهایی مانند معماری و تاریخ هنر، مطالعات خاورمیانه و آسیا، زبان انگلیسی، موزیک و فلسفه را می‌گذرانند.

اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتwww.cam.ac.uk
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه تقریبی سالانه1000 پوند استرلینگ برای دانشجویان بومی
و 22000 پوند استرلینگ برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در انگلستان1
شهر/کشورکمبریج/ انگلستان

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

بهترین دانشگاه رشته پرستاری

در بین دانشگاه‌های جهان، دانشگاه مک مستر بهترین دانشگاه پرستاری جهان است که در زیر بیشتر با آن آشنا می‌شویم.

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در شهر همیلتون ایالت آنتاریو کشور کانادا قرار دارد که دانشجویان بومی و بین‌المللی آن در 6 دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و تجارت تحصیل می‌کنند. این دانشگاه در سال 1887 تأسیس شد و رشته‌های آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دوره تحصیلی این دانشگاه در سه ترم پاییز، زمستان و تابستان است.

یکی از مهم‌ترین رشته‌های این دانشگاه پرستاری است که هدف آن، آماده کردن پرستاران برای کار در مراکز مراقبت‌های بهداشتی است. فارغ‌التحصیلان پرستاری این دانشگاه مدرک McMaster (BScN) را دریافت می‌کنند.

اگر دانشجویی بخواهد در رشته این دانشگاه تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • داشتن معدل 18
 • گذراندن دوره عملی پرستاری
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتwww.mcmaster.ca
ددلاین اپلای1 آوریل
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی 6000
و برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در کانادا6
شهر/کشورهمیلتون/کانادا

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا یکی از دانشگاه‌های دولتی ایالات‌متحده آمریکا است که حدود 90000 دانشجو در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند.

این دانشگاه دانشکده‌های مختلفی مانند علوم کشاورزی، هنر و معماری، کسب‌وکار، ارتباطات، علوم زمینی و معدن، آموزش، مهندسی، بهداشت و توسعه انسانی، فناوری اطلاعات، حقوق، داروسازی و پرستاری دارد.

همان‌طور که گفته شد یکی از دانشکده‌های این دانشگاه پرستاری است که این رشته را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. طبق گزارش‌هایی که انجام‌شده است، این دانشکده جزو بهترین دانشکده‌های پرستاری ایالات‌متحده است.

دانشکده پرستاری دانشگاه پنسیلوانیا در سال 1935 تأسیس شد و حدود 2000 دانشجو دارد. این دانشکده دانشجویان زیادی را می‌پذیرد و آن‌ها رشته پرستاری را به شکل تئوری و نظری یاد می‌گیرند.

یکی از شرایط فارغ‌التحصیلی در این رشته، گذراندن سه سال دوره عملی در کلینیک است و بعد از اتمام دوره کارشناسی رشته پرستاری دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.

اگر دانشجویی بخواهد در این رشته تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • حداقل معدل 14 یا در GPA حدود 3
 • گذراندن امتحان عملی
 • ارسال ریزنمرات
 • داشتن مدرک آیلتس یا تافل (حداقل نمره در آیلتس 7 و حداقل نمره در تافل 100)
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتwww.psu.edu
ددلاین اپلای1 نوامبر
شهریه تقریبی سالانهشهریه بومی این دانشگاه حدود 36000 دلار آمریکا است.
رتبه در آمریکا63
شهر/کشورسنتر ایالت پنسیلوانیا/ کشور آمریکا

بهترین دانشگاه‌ های داروسازی در جهان

رشته داروسازی یکی از رشته‌های پرطرفدار جهان است که هرساله دانشجویان زیادی تمایل دارند در این رشته تحصیل کنند. از بهترین دانشگاه‌های جهان در این رشته می‌توان به دانشگاه موناش روسیه، ناتینگام انگلیس و تورنتو کانادا اشاره کرد.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان و کانادا است که به‌طور مداوم جزو 5 دانشگاه برتر این کشور به شمار می‌آید و حدود 80000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

دانشگاه تورنتو در سال 1827 تأسیس شد و دو پردیس در میسیگا و اسکاربرگ دارد. دانشجویان این دانشگاه در 700 رشته مقطع کارشناسی و 60 رشته مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.

یکی از رشته‌های دانشگاه تورنتو رشته داروسازی است که در دانشکده‌ای به نام دانشکده داروسازی لسلی دان تدریس می‌شود.

از رشته‌های این دانشکده می‌توان به کارشناسی ارشد داروسازی و دکتری داروسازی اشاره کرد. در مقطع کارشناسی رشته داروسازی این دانشکده دانشجویان دوره تحصیلی چهارساله می‌گذرانند تا به شکل عملی و تجربی با این رشته آشنا شوند.

مقطع دیگر این رشته دکتری داروسازی است. دانشجویان در مقطع دکتری در مورد رشته داروسازی تحقیقاتی انجام می‌دهند. طول دوره دکتری حدود 5 سال است. اگر دانشجویی بخواهد در مقطع دکتری این دانشکده تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی، پزشکی، پرستاری یا داروسازی از یک دانشگاه معتبر
 • حداقل معدل 15 یا در سیستم نمره دهی GPA، B+ د ر مقطع کارشناسی ارشد
 • حداقل معدل 18 یا در سیستم نمره دهی GPA، A- در مقطع کارشناسی
 • دانشجویان بین‌المللی باید مدرک زبان تافل داشته باشند که حداقل نمره قابل‌پذیرش حدود به شکل کاغذی حدود 600 و به شکل اینترنتی حدود 100 تا 120 و در بخش گفتاری و نوشتاری حدود 22 تا 30 است.
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتwww.utoronto.com
ددلاین اپلای برای رشته داروسازی8 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی حدود 10000 دلار آمریکا
و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 12000 دلار آمریکا
برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی
و تحصیلات تکمیلی حدود 34000 دلار آمریکا
رتبه در کانادا1
شهر/کشورتورنتو/کانادا

دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام در شهر ناتینگهام کشور انگلستان قرار دارد و جزو بهترین دانشگاه‌های جهان است که در سال 1798 تأسیس شد. بیش از 40000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

هدف این دانشگاه، بین‌المللی کردن آن است و به همین علت دانشگاه ناتینگهام حدود 5 پردیس در کشورهای مختلف مانند مالزی و چین دارد. در پردیس کشور چین حدود 6000 دانشجو و در مالزی حدود 5000 دانشجو تحصیل می‌کنند.

از دستاوردهای دانشگاه ناتینگهام می‌توان به دریافت 2 جوایز نوبل و انجام کارهای پژوهشی متعدد اشاره دارد و کارهای پژوهشی این دانشگاه در رشته‌های مختلف مانند داروسازی، شیمی و فیزیک بوده است.

رشته داروسازی این دانشگاه به شکل عملی و تئوری تدریس می‌شود. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مورد داروها به بیماران و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مشاوره دهند. همچنین دانشجویان این رشته می‌توانند در داروخانه‌ها مشغول به کار شوند.

اگر دانشجویی بخواهد در رشته داروسازی این رشته تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • نمره عالی در دروس شیمی، ریاضی، زیست یا فیزیک
 • داشتن نمره آیلتس 7
 • داشتن مدرک دیپلم
 • داشتن حداقل معدل 14
اطلاعاتتوضیحات
وب‌سایتwww.nottingham.ac.uk
ددلاین اپلای30 ژوئن
شهریه تقریبی سالانه10000 پوند استرلینگ برای دوره کارشناسی
رتبه در کشور انگلستان18
شهر/کشورناتینگهام

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان

بهترین دانشگاه‌های جهان شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته‌اند. برای مثال، یکی از شرایط دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا نمره آیلتس و تافل است که دانشجو باید حداقل نمره 61 در تافل و حداقل نمره 5.5 در آیلتس داشته باشد.

از شرایط دیگر این دانشگاه می‌توان به رزومه علمی اشاره کرد که دانشجویان باید رزومه قوی داشته باشند و فعالیت‌های علمی مرتبط با رشته خود انجام داده باشند. اگر دانشجویی مقالات علمی داشته باشد برای او امتیاز به شمار می‌رود.

همچنین دانشجو باید مدرک دیپلم، ویزا، توصیه‌نامه و گذرنامه داشته باشد. در مقایسه دانشگاه تورنتو نیز شرایطی دارد که دانشجو باید مدرک دیپلم، مدرک تافل یا آیلتس (حداقل نمره 6 در آیلتس) و ویزای تحصیلی داشته باشد.

دانشگاه کمبریج نیز شرایطی دارد که از شرایط این دانشگاه می‌توان به داشتن حداقل معدل 18، توصیه‌نامه، تکمیل پرسشنامه برای تحصیل در این دانشگاه و قبول شدن در آزمون کتبی دانشگاه کمبریج اشاره کرد.

هزینه‌ های تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان

هزینه‌های تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان متفاوت است. برای مثال، هزینه تحصیل در دانشگاه کمبریج برای رشته علوم انسانی حدود 23000 پوند است درحالی‌که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه تورنتو سالانه حدود 36000 دلار کانادا پرداخت می‌کنند.

در مقایسه شهریه تحصیلی دانشگاه آکسفورد حدود 26000 پوند و در دانشگاه پنسیلوانیا حدود 53000 دلار آمریکا است.

بورسیه‌ های تحصیلی بهترین دانشگاه‌ های جهان

دانشگاه مک مستر برای دانشجویان خود بورسیه‌هایی در نظر گرفته است که مقدار آن حدود 37000 دلار کانادا است.

اگر دانشجویی بخواهد از بورسیه‌این دانشگاه استفاده کند باید اول ژانویه هرسال اقدام کند و نتیجه آن سپتامبر معلوم می‌شود. همچنین یکی از مشهورترین بورسیه‌های دانشگاه مک مستر، بورسیه ورودی است که به دانشجویان ترم اول بر اساس سوابق تحصیلی و پیشرفت آن‌ها داده می‌شود.

اگرچه دانشگاه کمبریج یکی از گران‌ترین دانشگاه‌های جهان است، اما این دانشگاه نیز برای دانشجویان خود در مقطع کارشناسی ارشد و پژوهشگری بورسیه‌هایی در نظر گرفته است.

دانشجویان می‌توانند بورسیه‌ها و کمک‌های مالی را درخواست کنند، این بورسیه‌ها بخشی از هزینه‌ها، مانند شهریه و هزینه خوابگاه را پوشش می‌دهند.

دانشگاه ناتینگهام نیز به دانشجویانی که در تحصیل خود پیشرفت کنند و سوابق تحصیلی عالی داشته باشند بورسیه تحصیلی می‌دهد. این بورسیه تحصیلی به 30 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و 40 درصد به دانشجویان تحصیلات تکمیلی تعلق می‌گیرد.

یکی از انواع بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه بورسیه کامل است که به دانشجویان سال اولی تعلق می‌گیرد و کل شهریه آن‌ها را پوشش می‌دهد.

نحوه اپلای کردن برای بورسیه کامل دانشگاه ناتینگهام به شرح زیر است.

 • فرم متقاضی جداگانه‌ای را برای گرفتن بورسیه کامل پر کنید. این فرم را می‌توان به شکل آنلاین پر کرد.
 • متقاضیان مهلت‌دارند تا تاریخ 31 می درخواست دهند.

دانشگاه پنسیلوانیا نیز بورسیه‌ای برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که این بورسیه به دانشجویان با استعداد و با انگیزه تعلق می‌گیرد. اگر دانشجویی بخواهد از بورسیه ‌این دانشگاه استفاده کند باید در هنگام ثبت‌نام در دانشگاه پنسیلوانیا برای گرفتن بورسیه نیز درخواست دهد.

دانشگاه آکسفورد نیز برای دانشجویان خود بورسیه‌هایی در نظر گرفته است که هرساله حدود 11000 مورد به دانشجویان بورسیه می‌دهد.

اگر دانشجویی بخواهد از بورسیه ‌این دانشگاه استفاده کند باید سوابق تحصیلی و معدل بالایی داشته باشد. دانشجویان مهلت‌دارند تا آخر ماه ژانویه درخواست خود را ارسال کنند.

همچنین اگر دانشجویی بخواهد بورسیه شود باید حداقل نمره 8 در آیلتس و در تافل حداقل نمره 110 داشته باشد. معدل کارشناسی نیز باید حداقل 15 یا در GPA، 4 باشد.

بیشتر بخوانید: فاند تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا

سخن نهایی

در این مقاله در مورد مهم‌ترین رشته‌ها و بهترین دانشگاه‌های جهان اطلاعاتی داده شد. بااین‌حال، گروه‌های مهاجرتی نیز وجود دارند که می‌توانند به دانشجویان در زمینه تحصیل در دانشگاه‌های جهان کمک کنند.

یکی از این گروه‌ها، گروه مهاجرتی تراست است که در زمینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کانادا می‌تواند چراغ راه مسیر مهاجرت تحصیلی متقاضیان باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

از بین دانشگاه‌های جهان رشته علوم انسانی، کدام دانشگاه‌ها بهترین هستند؟

در کانادا دانشگاه مونترال و در انگلستان دانشگاه کمبریج بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی هستند.

آیا دانشگاه‌های علوم انسانی و برق برای دانشجویان بورسیه در نظر گرفته‌اند؟

بله. دانشگاه تورنتو و دانشگاه کمبریج برای دانشجویان بورسیه در نظر گرفته‌اند. برای مثال، دانشگاه تورنتو به دانشجویان بین‌المللی بورسیه می‌دهد که مقدار آن 7500 دلار آمریکا و به مدت 4 سال قابل تمدید است. علاوه بر این، با مراجعه به وب‌سایت هر دانشگاهی می‌توانید از مقدار و شرایط بورسیه‌های آن‌ها مطلع شوید.

در رشته برق بهترین دانشگاه‌های جهان چه دانشگاه‌هایی هستند؟

در رشته برق دانشگاه تورنتو و دانشگاه آکسفورد بهترین دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند.

اگر بخواهیم برای بورسیه گرفتن دانشگاه مک مستر اقدام کنیم باید در چه تاریخی درخواست دهیم؟

اگر دانشجویی بخواهد از بورسیه ‌این دانشگاه استفاده کند باید اول ژانویه برای گرفتن بورسیه اقدام کند.

اگر بخواهیم در دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کنیم باید تافل داشته باشیم یا آیلتس؟

این دانشگاه مدرک تافل را بهتر می‌پذیرد.

آیا می‌توان از دانشگاه پنسیلوانیا بورسیه گرفت؟

بله. این دانشگاه به دانشجویان با استعداد و داشتن رزومه قوی بورسیه می‌دهد.

از بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته داروسازی چه دانشگاه‌هایی را می‌توان نام برد؟

دانشگاه‌های تورنتو و ناتینگهام بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته داروسازی هستند.

برای گرفتن بورسیه دانشگاه آکسفورد باید چه شرایطی داشته باشیم؟

از شرایط مهم گرفتن بورسیه دانشگاه آکسفورد می‌توان به داشتن حداقل نمره 8 در آیلتس و معدل 15 اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.