پذیرش کالج کانادا بدون مدرک زبان

پذیرش کالج کانادا بدون مدرک زبان

بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی که قصد دارند به کانادا برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند، با یک مشکل بزرگ روبرو می‌شوند و آن هم اخذ مدرک زبان است.

این افراد حتی ممکن است تمام شرایط و مدارک موردنیاز را برای مهاجرت به کانادا داشته باشند، اما به دلیل نداشتن مدرک زبان نتوانند اقدام به اپلای کنند. حتی بعضی از این متقاضیان چندین بار اقدام به اخذ مدرک آیلتس یا تافل کرده‌اند، اما به هر دلیلی نتوانسته‌اند نمره قابل‌قبول را کسب کنند.

سؤالی که در این شرایط برای بسیاری از متقاضیان پیش می‌آید این است که آیا ارائه مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی ضروری است و چگونه می‌توانند بدون داشتن این مدرک اقدام به مهاجرت کنند؟

همان‌طور که می‌دانید، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان به‌ویژه در حوزه تحصیلی، کشور کانادا است و بسیاری از مهاجران تحصیلی تصمیم می‌گیرند بدون مدرک زبان اقدام به اخذ ویزای تحصیلی این کشور کنند.

در این مقاله قصد داریم ابتدا به روش‌های عمومی اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک آیلتس بپردازیم که برای همه دانشگاه‌ها قابل‌استفاده هستند، سپس به معیارهایی اشاره می‌کنیم که بسیاری از دانشگاه‌ های کانادا برای پذیرش بدون مدرک زبان ارائه می‌دهند. در ادامه با تراست همراه باشید.

لینک های مفید!

معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
پذیرش در کالج های کانادا بدون مدرک زبان

پذیرش در کالج های کانادا بدون مدرک زبان

تعداد بسیار زیادی از دانشجویان مشتاق هستند برای ادامه تحصیلات خود، به کشور کانادا مهاجرت کنند؛ زیرا کیفیت سیستم آموزشی این کشور در سراسر دنیا شناخته‌شده است، ویزای تحصیلی آن نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است، کانادا تبدیل به یک جامعه چند فرهنگی شده و از امنیت بالایی برخوردار است.

از طرف دیگر، در کشور کانادا بیش از 175 دانشگاه، مدارس خصوصی زبان و تسهیلات آموزشی بی‌نظیر وجود دارد که میل دانشجویان را به مهاجرت به این کشور بیشتر می‌کنند.

معمولاً در کشورهایی که انگلیسی‌، زبان اصلی آن‌ها است یا بخش زیادی از خدمات آموزشی آن‌ها به زبان انگلیسی است، ارائه مدرک بین‌المللی زبان یا آیلتس اجباری است که کانادا هم یکی از این کشورها محسوب می‌شود.

اما اخیراً به‌ویژه به دلیل بیماری همه‌گیر ویروس کرونا، بسیاری از مراکز آزمون آیلتس بسته‌شده‌اند و به همین دلیل کشورهایی مانند کانادا به فکر ایجاد تغییراتی در سیستم پذیرش دانشجوی خود و قوانین اخذ ویزای تحصیلی افتادند که در نتیجه باعث مطرح‌شدن راه‌حل‌هایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان شد. در ادامه مطلب به تعدادی از راه‌حل‌ها و شرایطی که دانشگاه‌های کانادایی برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی بدون مدرک آیلتس ارائه می‌دهند، خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و دوره زبان در کانادا

راه حل برای پذیرش در کالج های کانادا بدون مدرک آیلتس

به‌طورکلی برای اخذ پذیرش کالج کانادا بدون مدرک زبان آیلتس، 4 راه‌حل وجود دارد:

 • ارائه مدرک تسلط بر زبان انگلیسی
 • جستجو برای اخذ پذیرش دانشگاه‌هایی که نیاز به مدرک آیلتس ندارند
 • شرکت در کلاس‌های آموزش زبان آنلاین
 • دریافت یکی دیگر از مدارک بین‌المللی زبان

در ادامه هرکدام از این روش‌ها را بررسی خواهیم کرد.

ارائه مدرک تسلط بر زبان انگلیسی

این راه‌حل یکی از بهترین روش‌هایی است که برای دانشجویان بین‌المللی برای اخذ پذیرش کالج کانادا بدون ارائه مدرک آیلتس وجود دارد.

دانشگاه‌های کانادا در حال حاضر 2 گزینه به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند که یکی از آن‌ها ارائه مدرک تسلط بر زبان انگلیسی است. در این روش، اگر شما تمام دروس قبل خود را به زبان انگلیسی مطالعه کرده باشید، می‌توانید مدرکی دال بر این موضوع از مدرسه یا دانشگاه قبل خود دریافت کرده و از آن به‌عنوان مدرک زبان استفاده کنید.

حتی دانش آموزان و دانشجویانی که مدرسه خود را در مؤسسات انگلیسی‌زبان گذرانده‌اند، می‌توانند به‌جای کسب مدرک آیلتس این مدرک زبان را ارائه دهند.

دانشگاه های کانادایی که به مدرک آیلتس نیاز ندارند

مدرک آیلتس هرگز از مدارک موردنیاز برای سفارت‌های کانادایی نبوده است، اما برای دانشگاه‌های این کشور موردنیاز است.

البته این جمله برای همه دانشگاه‌های این کشور صدق نمی‌کند؛ بلکه امروزه تعداد زیادی از دانشگاه‌های کانادا اجازه تحصیل را بدون مدرک آیلتس به دانشجویان خارجی می‌دهند.

شما می‌توانید با یک جستجوی ساده در گوگل، نام و مشخصات این دانشگاه‌ها را پیدا کنید. تعدادی از برترین دانشگاه‌هایی که به مدرک آیلتس نیاز ندارند عبارتند از:

در بخش‌های بعدی به بررسی هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

شرکت در کلاس زبان آنلاین

سومین روش برای ورود به دانشگاه‌های کانادا بدون مدرک آیلتس، شرکت در کلاس‌های آموزش زبان آنلاین است. این روش بسیار آسان‌تر از دریافت مدرک آیلتس است و تکمیل آن نیاز به دستیابی به یک نمره خاص مانند آیلتس ندارد.

دانشجویان می‌توانند به‌جای ارائه مدرک آیلتس، از این کلاس‌های آنلاین برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های کانادا استفاده کنند.

دریافت یکی دیگر از مدارک بین المللی زبان

تعداد زیادی از دانشگاه‌ها در کشور کانادا وجود دارند که مدارک بین‌المللی دیگری را نیز به‌جز آیلتس قبول می‌کنند. این موارد عبارت هستند از:

 • تافل
 • ارزشیابی CAEL
 • PTE
 • CanTEST

توجه داشته باشید که نوع مدرک قابل‌قبول هر دانشگاه و موسسه‌ای ممکن است متفاوت باشد و شما برای مطلع شدن از مدرک موردقبول دانشگاه موردنظر باید مدارک موردنیاز ذکرشده را در وب‌سایت رسمی آن بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: آزمون تافل برای کانادا ، نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

قوانین و شرایط پذیرش کالج کانادا بدون مدرک زبان

اخیراً تعداد زیادی از دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، مدرک آزمون دولینگو را به‌جای آزمون آیلتس می‌پذیرند که کمی با مدرک آیلتس متفاوت است.

همچنین درصورتی‌که شما یکی از معیارهای زیر را داشته باشید، ممکن است بتوانید در تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌های کانادا بدون مدرک زبان به تحصیل بپردازید:

 • اگر در آزمون‌های دیگری مانند تافل نمره بالایی کسب کرده باشید.
 • اگر دوره تحصیلی مدرسه خود را به مدت حداقل 4 سال در یک مدرسه انگلیسی‌زبان گذرانده باشید.
 • اگر شما ساکن بومی یک کشور انگلیسی‌زبان هستید.
 • اگر حداقل یک‌ترم یا یک سال تحصیلی در کالج یا دانشگاه به مطالعه زبان انگلیسی مشغول بوده‌اید.

شما می‌توانید با داشتن تنها یکی از این معیارها، بدون مدرک آیلتس در تعداد زیادی از دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوید.

البته دقت داشته باشید که این موضوع فقط درباره دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا صدق می‌کند. در خصوص تحصیل در مدارس این کشور باید گفت تقریباً هیچ‌کدام از مدارس کانادا برای پذیرش دانش آموزان نیاز به مدرک زبان یا حتی معیارهای ذکرشده در بالا ندارند و در صورت ضعیف بودن سطح زبان دانش‌آموز، می‌تواند در همان مدرسه به تحصیل زبان بپردازد.

در متون بالا اشاره کردیم که تعداد زیادی از دانشگاه‌های برتر کانادا، خدمات آموزشی خود را بدون نیاز به مدرک آیلتس و با شرایط و مدارک ذکرشده ارائه می‌دهند.

در ادامه به تعدادی از برترین این دانشگاه‌ها می‌پردازیم و آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan) که واقع در ایالت ساسکاچوان کانادا است، در سال 1907 تأسیس‌شده است و با بیش از 20000 دانشجو، بزرگترین دانشگاه این ایالت به شمار می‌رود.

انواع شهریه‌های این دانشگاه برای رشته‌های مختلف در سال اول، بین 15.142 تا 20.358 دلار کانادا هستند.

این دانشگاه که به‌عنوان خانه دانشجویان بین‌المللی به‌حساب می‌آید، مدرک تافل را (با نمره کلی 86 و حداقل نمره 19 در هر بخش) به‌عنوان جایگزین مدرک آیلتس قبول می‌کند.

هزینه شهریه با دیگر هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه در کل حدود 24.484 تا 30.807 دلار کانادا است. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر درباره نحوه پذیرش و شرایط این دانشگاه، به این لینک مراجعه کنید.

دانشگاه براک

دانشگاه براک کانادا (Brock University) که در ایالت انتاریو واقع‌شده است، یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا به‌حساب می‌آید و عمده تمرکز آن روی دوره‌های تحقیقاتی است.

این دانشگاه که 7 دانشکده و 12 کرسی تحقیقاتی دارد، دانشجویانی به تعداد 1884 نفر را در خود جای‌داده است و 6 خوابگاه دارد.

مدرک آیلتس شانس دریافت پذیرش از این دانشگاه را افزایش می‌دهد، اما اجباری نیست.

دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون (Carleton University) واقع در شهر اتاوا که در سال 1942 تأسیس‌شده است، در جنوب این شهر قرار دارد. تعداد دانشجویان این دانشگاه به بالغ‌بر 28.000 نفر می‌رسد و هزینه درخواست پذیرش آن 100 دلار کانادا است.

همچنین هزینه تحصیل یک سال کامل در این دانشگاه به همراه خوراک و پوشاک و هزینه‌های روزمره، به 33.160 تا 40.194 دلار کانادا می‌رسد. این دانشگاه خدمات آموزشی خود را در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد.

دانشگاه وینیپگ

دانشگاه عمومی وینیپگ (University of Winnipeg) واقع در شهر مانیتوبا کانادا است که در سال 1871 تأسیس‌شده است. تعداد آمار ثبت‌نام این دانشگاه در دهه گذشته بیش از 50 درصد افزایش‌یافته و این موضوع نشان‌دهنده کیفیت بسیار بالای آموزشی این دانشگاه است.

مدرک زبان آیلتس برای اخذ پذیرش این دانشگاه اجباری نیست و در عوض شما باید تسلط خود را بر زبان انگلیسی به یکی از روش‌های ذکرشده در قسمت‌های بالا ثابت کنید.

بعضی از مهم‌ترین شرایط و مدارک اخذ پذیرش در این دانشگاه عبارتنداز:

 • ارائه مدرک دوره پیش‌دانشگاهی
 • شرکت در آزمون عمومی کنکور
 • معدل حداقل 12 دوره دبیرستان
 • ارائه مدرک زبان تافل یا آیلتس

دانشگاه رجینا

دانشگاه رجینا (University of Regina) که یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های کانادا واقع در شهر رجاینا ایالت ساسکاچوان است، در سال 1974 تأسیس‌شده است و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

شرایط موردنیاز پذیرش در مقطع کارشناسی هرکدام از دانشکده‌های این دانشگاه عبارتنداز:

 • دانشکده علوم: ریاضیات و یکی از دروس شیمی، زیست‌شناسی یا فیزیک در سطح A
 • دانشکده مهندسی: ریاضیات، شیمی و فیزیک در سطح A
 • دانشکده بهداشت و حرکت‌شناسی: ریاضیات، شیمی و فیزیک در سطح A
 • دانشکده مدیریت بازرگانی: ریاضیات
 • دانشکده پرستاری: ریاضیات و زیست‌شناسی در سطح A و شیمی در سطح A

برای اخذ پذیرش این دانشگاه بدون مدرک آیلتس، شما باید ثابت کنید تحصیلات تکمیلی خود را (مقطع پیش‌دانشگاهی و هر مقطعی که پس از دبیرستان گذرانده‌اید) به زبان انگلیسی گذرانده‌اید. البته بهتر است هنگام کسب پذیرش به وب‌سایت دانشگاه سر بزنید و ببینید این قانون شامل حال کشور ایران می‌شود یا خیر.

دانشگاه مموریال

دانشگاه مموریال (Memorial University) واقع در ایالت نیوفاندلند، تنها دانشگاه این ایالت است و در سال 1925 تأسیس‌شده است. مراحل اخذ پذیرش در این دانشگاه به شرح زیر هستند:

 • دانشگاه و دانشکده موردنظر خود را انتخاب کرده و مهلت‌های ارائه درخواست را بررسی کنید.
 • مدارک موردنیاز را بررسی کرده و آن‌ها را جمع‌آوری کنید. این مدارک عبارت هستند از تقاضانامه عمومی، ریزنمرات رسمی و هزینه غیرقابل استرداد برای بررسی تقاضا
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک برابر با 50 دلار کانادا

اگر شما بتوانید با نشان دادن نمرات خود در 4 سال گذشته حرفه آکادمیک ثابت کنید که تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارید، این دانشگاه شما را از ارائه مدرک آیلتس معاف خواهد کرد.

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا (Concordia University) واقع در شهر مونترال کانادا است و در سال 1974 تأسیس‌شده است. این دانشگاه شامل 4 دانشکده و 1 مدرسه است و در 300 رشته مقطع کارشناسی و 200 رشته مقطع کارشناسی ارشد خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

برای تحصیل در این دانشگاه بدون مدرک آیلتس، شما باید یک دوره آموزش زبان آکادمیک را در این دانشگاه گذرانده باشید. البته این شرایط برای همه دانش آموزان یکسان نیست.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

در این بخش، مدارک عمومی موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را ذکر می‌کنیم. دقت داشته باشید این مدارک مهم‌ترین مدارک تمام دانشگاه‌های کانادا هستند و ممکن است هر دانشگاه نیاز به شرایط یا مدارک ضروری دیگری نیز داشته باشد.

 • اسکن تمام مدارک تحصیلی و ریزنمرات دیپلم و پیش‌دانشگاهی ترجمه‌شده به انگلیسی و فرانسوی
 • اسکن پاسپورت
 • رزومه انگلیسی یا فرانسوی
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه مرتبط با رشته
 • توصیه‌نامه از طرف اساتید
 • یک یا چند قطعه عکس

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

مدرک آیلتس و سختی های آن

مدرک آیلتس و سختی های آن

آیلتس یا سیستم سنجش بین‌المللی زبان انگلیسی، یک ارزیابی بین‌المللی است که شامل 4 آزمون متفاوت اسپیکینگ، رایتینگ، لیسنینگ و ریدینگ است که تمام 4 مهارت متقاضیان را می‌سنجد و بر اساس معیارهای خاص، امتیاز می‌دهد.

نمره آیلتس همواره یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین شرایط مهاجرت تحصیلی به بسیاری از کشورها بوده است که کشور انگلیسی‌زبان کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

امروزه تعدادی از مشکلات و موانعی که در مسیر دریافت مدرک آیلتس برای مهاجرت تحصیلی وجود دارند، سد راه تعداد زیادی از دانشجویان می‌شوند. تعدادی از این مشکلات عبارتنداز:

 • هزینه بسیار بالای کسب مدرک این آزمون که می‌تواند برای بسیاری متقاضیان غیرقابل پرداخت باشد.
 • رایتینگ آزمون آیلتس شامل نوشتن متون کوتاه‌ها و طولانی است که برای دانشجویانی که در مهارت رایتینگ ضعیف هستند بسیار سخت خواهد بود.
 • انجام آزمون آیلتس ممکن است بیشتر از 1 روز زمان ببرد؛ زیرا بخش اسپیکینگ آن از بقیه قسمت‌های آن جدا است.
 • بخش اسپیکینگ این آزمون به شکل چهره به چهره است که ممکن است باعث مضطرب شدن متقاضی شود و درنتیجه متقاضی نتواند توانایی‌های خود را به‌خوبی نشان دهد.

به این دلایل و ده‌ها دلیل دیگر، بسیار از متقاضیان مهاجرت تحصیلی تصمیم می‌گیرند این آزمون را انجام ندهند و به فکر روش‌های مهاجرت بدون ارائه مدرک آیلتس می‌افتند.

همچنین بخوانید: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

ایستگاه تجربه تراست!

 • کالج معادل دوره فنی و حرفه ای در ایران است و سرفصل های این دوره منطبق بر بازار کار است و علاوه بر دانش، مهارت را نیز به دانش آموزان انتقال می دهد.
 • کالج ها نمره زبان کمتری نسبت به دانشگاه ها می خواهند و امکان پذیرش مشروط نیز وجود دارد.
 • هزینه پرداختی در کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر است.
 • اگر زیر 1800 ساعت در کالج های کانادا تحصیل کرده باشید، برای گرفتن اقامت کانادا دچار مشکل خواهید شد.
 • حین تحصیل در کالج ها می توانید به صورت نیمه وقت 20 ساعت و در تعطیلات 40 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید.
 • متوسط حقوق برای یک کار دانشجویی جنرال تقریبا ساعتی 14-20 دلار است (بستگی به محل زندگی دارد).
 • در برخی از استان ها پس از تحصیل می توان به راحتی اقامت دائم گرفت اما در برخی دیگر، اخذ اقامت به اشتغال و اخذ ویزای کاری بستگی دارد.

سخن نهایی

کشور کانادا با مزیت‌ها و شرایط بی‌نظیری که در اختیار متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌گذارد، هرسال تعداد بیشتری از مهاجران تحصیلی را به خود جذب می‌کند.

اگر شما هم ترغیب به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شده‌اید اما مدرک زبان ندارید، می‌توانید شرایط و دانشگاه‌های ذکرشده را در این مقاله مطالعه کرده و یکی را به‌دلخواه انتخاب کنید.

اما نکته حائز اهمیت این است که فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا بسیار پیچیده است و فقط وجود یک تیم متخصص مانند تراست می‌تواند شما را در طی کردن این مسیر با موفقیت راهنمایی کند.

پس تردید نکرده و همین حالا با تیم مشاوره مجرب تراست ارتباط برقرار کنید یا با ارسال ایمیل، درخواست وقت مشاوره کنید.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست مدارس یا دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از بهترین مدارس یا دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در بهترین دانشگاه ها در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای مدارس و دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز مدرسه، کالج یا دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای این مراکز ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه تحصیل شما پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در مقاطع یا ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از مدرسه، کالج یا دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش تحصیلی، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

چرا دانشجویان بین‌المللی به مدرک آیلتس نیاز دارند؟

مدرک آیلتس به این دلیل مهم است که پیش‌زمینه‌ای را از سطح زبان انگلیسی متقاضیان در اختیار اساتید قرار می‌دهد تا اساتید بدانند دانشجو تا چه حد می‌تواند مفاهیم درسی انگلیسی را پردازش کند.

آیا کسب مدرک آیلتس برای مهاجرت تحصیلی به کانادا الزامی است؟

خیر الزامی نیست، اما بهتر است بدانید نداشتن مدرک آیلتس اخذ پذیرش شما را سخت‌تر می‌کند؛ زیرا تعداد دانشگاه‌هایی که در کانادا مدرک آیلتس را اجباری نمی‌دانند کمتر است و حق انتخاب شما محدودتر خواهد بود.

آیا می‌توانم قبل از شروع ترم‌های دانشگاه، در کلاس‌های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنم؟

بله دانشگاه‌های خاصی مانند دانشگاه ساسکاچوان که در این مقاله به آن اشاره شد، برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی ارائه می‌دهند که دانشجویان می‌توانند قبل از شروع کلاس‌های خود در آن‌ها شرکت کنند.

آیا می‌توانم با کسب مدرک زبان دیگری به‌جز انگلیسی اقدام به اخذ پذیرش تحصیل در کانادا کنم؟

اگر قصد دارید اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه‌هایی کنید که در مناطق فرانسوی‌زبان کانادا مانند ایالت کبک قرار دارند، می‌توانید به‌جای زبان انگلیسی، مدرک زبان فرانسوی را ارائه دهید.

آیا اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک آیلتس ممکن است؟

بر اساس قوانین جدید ویزای کانادا، اگر مدرک آیلتس نداشته باشید هیچ مشکلی در فرآیند اخذ ویزا به وجود نخواهد آمد. شما برای این‌که بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید، لازم است فقط پذیرش دانشگاه مورد خود را در کانادا کسب کرده و مدارک آن را ارائه دهید.

آیا موفقیت در آزمون آیلتس سخت است؟

آزمون آیلتس به‌خودی‌خود سخت نیست؛ اگر مهارت‌های خود را به‌اندازه کافی تقویت کرده باشید می‌توانید آن را با نمره قابل قبول پشت سر بگذارید.

برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان باید از کجا شروع کنم؟

اولین کاری که باید کنید، این است که نامه پذیرش یا ادمیشن موسسه یا دانشگاه موردنظر را دریافت کنید. سپس با همراه داشتن مدارک موردنیاز دیگر، به سفارت کانادا دریکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید و بعدازاین که با آفیسر ها مصاحبه کردید و قبول شدید، می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.