اپلای تاریخ

اپلای تاریخ

“کسانی که تاریخ را نمی دانند، مقدر هستند که آن را تکرار کنند.”

“ادموند بورک-سیاستمدار و نویسنده”

به عنوان یک تعریف ساده، تاریخ را می توان مطالعه آنچه که در گذشته رخ داده است تعریف کرد. مورخان سعی می کنند تا با استفاده از شواهد موجود به این موضوع پی ببرند که چرا مردم گذشته به چیزهای خاص ایمان داشته اند و دلیل کارهایی که انجام می داده اند چه بوده است. مطالعات تاریخ به ما کمک می کنند تا به این موضوع پی ببریم که جامعه، فرهنگ، اعتقادات و سیاست ها در گذشته متفاوت از امروز بوده اند و سیر تحول موارد گفته شده از گذشته تا به امروز به چه صورت بوده است.

خواه نقش یک دیکتاتور کاریزماتیک مثل سزار یا هیتلر باشد و یا تاثیر ادیان در جنگ هایی که بین انسان ها در دوره های مختلف شکل گرفته اند؛ انسان ها عادت دارند که عوامل مختلفی که موجب جنگ و ظلم شده اند را نادیده بگیرند. به عنوان یک مورخ، شما الگوهای خاصی را در تاریخ بشر مطالعه خواهید کرد تا به این موضوع پی ببرید که بشر کجاها اشتباه کرده است و برای جلوگیری از وقوع مجدد آن اشتباهات در آینده چه کارهایی باید انجام داد.

همانند سایر رشته ها، رشته تاریخ نیز برای اپلای و تحصیل در خارج از کشور، احتیاج به بررسی و مشورت دقیق با کارشناسان در این زمینه دارد. در ادامه با تراست همراه باشید تا به آشنایی بیشتر با این رشته و چند و چون شرایط و مراحل مورد نیاز برای اپلای این رشته در خارج از کشور بپردازیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای تاریخ

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

درباره رشته تاریخ

تاریخ به معنی مطالعه مجموع تجربیات بشر است و این تجربیات می تواند مربوط به گذشته و یا حال باشند. تحصیل در رشته تاریخ مجموعه ای از مهارت ها از جمله تفکر انتقادی، مهارت های تحلیلی، توانایی پردازش و ایجاد مقادیر زیادی از اطلاعات را در دنیایی که پر از اطلاعات است به شما خواهد بخشید.

بنابراین باید بگوییم که تاریخ در زمره موضوعات و رشته های دانشگاهی است که شما باید حجم زیادی از مطالب را در آن فرا بگیرید. رشته تاریخ یکی از گسترده ترین رشته های دانشگاهی است و به روش های مختلف تدریس می شود. برای تحصیل رشته تاریخ در خارج از کشور می توانید موضوعات مختلفی از جمله تاریخ اقتصاد، تاریخ فرهنگ، تاریخ اجتماعی و سیاسی و… را انتخاب کنید. همه موارد گفته شده را می توان در سطوح مختلف از جمله محلی، ملی و یا بین المللی مورد مطالعه قرار داد.

به عنوان یک دانشجو که قصد تحصیل در رشته تاریخ را دارد شما باید مهارت های زیر را در طول تحصیل فرا بگیرید:

 • ارتباطات حرفه ای در سطح مکالمه و نویسندگی
 • مهارت های عمومی IT
 • مهارت های تحقیق آکادمیک عمیق و تخصصی
 • توانایی نقد و تحلیل اعتبار متون و منابع تاریخی
 • استفاده از انواع متنوع منابع تاریخی برای ارجاع دادن دیگران و خود به موضوعات تاریخی
 • دانش کامل نسبت به تحرکات مهم تاریخی و سیاسی در طول تاریخ
 • خود مدیریتی، برنامه ریزی مناسب و رعایت ضرب الاجل ها
 • تفکر تحلیلی و ارزیابی انتقادی
 • توانایی شرکت در بحث ها و داشتن استدلالات منطقی
 • حساسیت به زمینه های مختلف فرهنگی و تاریخی
 • مهارت برنامه ریزی، تحقیق و نوشتن مقالات
 • دانش و اطلاعات کافی نسبت به چگونگی شکل گیری حوادث گذشته و جهان معاصر

بیشتر بخوانید: استادی پلن ، آزادسازی مدرک تحصیلی ، معافیت تحصیلی برای اپلای

اپلای رشته تاریخ در خارج از کشور

اگر علاقه زیادی به تاریخ دارید و مغز تحلیلی و تند و تیزی دارید، تحصیل رشته تاریخ در خارج از کشور می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. بسیاری از دانشجویان رشته تاریخ، برای مهاجرت و اپلای رشته تاریخ در خارج از کشور معمولا از طریق کارشناسی ارشد اقدام می کنند. تعدادی از دانشجویان رشته تاریخ که برای ادامه تحصیل در این رشته اپلای می کنند بعد از اتمام دوره تحصیل خود و اخذ کار در کشور مد نظر تلاش می کنند تا اقامت کشور مورد نظر را نیز بدست آوردند. درباره اپلای برای ارشد و اپلای برای ارشد مجدد با مراجعه به هر لینک می‌توانید اطلاعات کاملی کسب کنید.

برخی از دانشگاه ها به سوابق تحصیلی افراد و نمرات عالی در درس تاریخ دوره دبیرستان توجه ویژه خواهند داشت، البته که این موضوع برای تمامی دانشگاه ها صادق نمی باشد. از جمله دروس و مهارت هایی که می توانند نقش موثری در انتخاب فرد از سوی دانشگاه مد نظر برای تحصیل در رشته تاریخ داشته باشند می توان به سیاست، فلسفه، ادبیات انگلیسی و اقتصاد اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات مفید و کلی درباره‌­ی دانشگاه ها، مدارک مورد نیاز، زمان اپلای، طول مدت تحصیل در هر دانشگاه و جزئیات بیشتر اپلای رشته تاریخ می توانید به اینجا مراجعه کنید.

همچنین درباره اصطلاحات اپلای و اینکه چگونه اپلای کنیم بخوانید.

گرایش های رشته تاریخ در خارج از کشور

پیش از تصمیم به انتخاب رشته تاریخ برای تحصیل در خارج از کشور، بایستی ابتدا بطور تخصصی و جامع تمامی گرایش های این رشته و دانشگاه های ارائه دهنده این گرایش ها را مورد بررسی قرار داد. برای مشورت در این زمینه می توانید از کارشناسان و مشاوران تیم تراست، مشاوره اپلای بگیرید.

تاریخ به خودی خود یک موضوع گسترده است، اما انتخاب رشته تاریخ برای تحصیل به این معنی نیست که شما مجبور هستید که تمامی موارد و موضوعات تاریخی را مطالعه کنید. شاخه ها و گرایش های مختلفی در رشته تاریخ خصوصا در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارند که می توانید در طول دوران تحصیل خود، براساس علایق و سلایق خود آنها را انتخاب کنید.

در اینجا به گرایش های مختلف رشته تاریخ که می توانید برای تحصیل انتخاب کنید اشاره شده است (توجه داشته باشید که گرایش های رشته تاریخ در کشورهای مختلف می توانند متفاوت باشند):

گرایشتوضیحات
تاریخ سیاسیدرحالی که رشته تاریخ به عنوان یک نسخه گسترده از تاریخ سیاسی تلقی می شود، اما گرایش تخصصی تاریخ سیاسی خود ترکیبی از علوم سیاسی همراه با مطالعات تاریخی است. این گرایش یکی از گرایش های معمول برای تحصیل در رشته تاریخ است و دانشجویان در این گرایش به تحلیل فرایند های سیاسی، رهبران، جنبش ها، رویداد ها و… خواهند پرداخت. یکی از مهم ترین موضوعاتی که در این گرایش مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد بررسی علل ظهور و سقوط سیستم های مختلف سیاسی و همچنین رهبر های سیاسی جهان در برهه های مختلف تاریخی است.
تاریخ اجتماعیوقایع تاریخی نیز بطور قابل توجهی ساختار و دستگاه و عملکرد یک جامعه را شکل می دهند و به همین دلیل، گرایش تاریخ اجتماعی در بین گرایش های رشته تاریخ ظهور پیدا کرد و مورد توجه علاقه مندان قرار گرفت. تاریخ اجتماعی در واقع به مطالعه تجارب حاصل از زندگی گذشتگان می پردازد و مردم، آداب و رسوم، تجربیات و… را در رابطه با وقایع مهم گذشته مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد.
تاریخ اقتصادیاین تخصص به عنوان یکی از گرایش های کمتر شناخته شده رشته تاریخ، اقتصاد را با مطالعه وقایع تاریخی و چگونگی تاثیر وقایع تاریخی بر اقتصاد نقاط مختلف دنیا مورد بررسی قرار می دهد و از این راه می تواند ارتباط تنگاتنگی میان اقتصاد و تاریخ برقرار کند. تاریخ اقتصادی با هدف درک فرایند های مختلف اقتصادی در زمان های قدیم به عنوان یک گرایش ظهور پیدا کرد و این گرایش به مطالعه موارد مختلفی از جمله بازارها، صنایع مختلف، وسایل تولیدی، مصرف یک کالا و طبقات کارگری و اشرافی و… می پردازد.
تاریخ دیپلماتیکهمانطور که از نامش پیداست، این شاخه از رشته تاریخ با دیپلمات ها، اقدامات و فرایند های دیپلماتیک و روابط دیپلماتیک بین دو یا چند کشور سر و کار دارد. موضوعات جنگ، صلح، معاهدات، اتحاد ها و سازمان های بین المللی نیز در این شاخه مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرند.
تاریخ هنرتاریخ هنر یکی از گرایش های رشته تاریخ است که به بررسی و تجزیه و تحلیل اشکال مختلف هنرهای تجسمی از جمله مجسمه ها، نقاشی ها، معماری و… و زمان خلق این آثار می پردازد. این گرایش از رشته تاریخ به دنبال گره گشایی از فرایند های هنری و شناسایی تکامل و معنای وجودی در پشت اشکال هنری است.
تاریخ غذادر این شاخه از رشته تاریخ دانشجویان با فرهنگ های مختلف آشپزی و سیر تکامل آشپزی در نقاط مختلف دنیا، روش ها و تکنیک های مختلف آشپزی و علوم مختلفی که در آشپزی دخیل هستند سر و کار دارند. همچنین در این گرایش به عنوان یکی از گرایش های منحصر به فرد رشته تاریخ، تاثیرات جامعه شناختی، فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی مواد غذایی مورد مطالعه و بررسی قرار خواهند گرفت.
تاریخ علم و پزشکیتاریخ علم و پزشکی به عنوان یکی از گرایش های تخصصی رشته تاریخ، تاثیر تحولات علمی و پزشکی بر جامعه را در زمان های گذشته بررسی می کند. بسیاری از اختراعات و مخترعان علمی در گذشته حضور داشته اند و این گرایش وظیفه دارد تا اکتشافات پزشکی و علمی مشهور در طول تاریخ و همچنین مخترعان مطرح را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد.
تاریخ فرهنگیتاریخ فرهنگی یکی از جوانب دیگری است که در حوضه گرایش های رشته تاریخ بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به عنوان یک رشته دانشگاهی در سال‌های اخیر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در گرایش تاریخ فرهنگی به مطالعه جوانب مختلف فرهنگی از جمله عقاید، سنت ها، آیین ها، زبان ها و … پرداخته می شود. این شاخه از رشته تاریخ سهم همه ی موارد گفته شده را در ایجاد هویت های فرهنگی ملت ها تجزیه و تحلیل و بررسی می کند.
تاریخ زنانیکی از شاخه های برجسته رشته تاریخ، گرایش تاریخ زنان است که نقش زنان در شکل گیری وقایع مهم و تحول آفرینی آنها در تاریخ جهان را بررسی و مطالعه می کند. در این گرایش همچنین به تاریخ فمینیسم و زنان مشهور در زمینه های مختلف تحصیلی و علمی، هنری، ادبیات و حتی سیاست پرداخته می شود.
تاریخ فکریاین شاخه از رشته تاریخ توسعه و تکامل ایده ها را مورد بررسی قرار می دهد و دانشجویان این گرایش به مطالعه افکار و اندیشه های متفکران گوناگون و چگونگی نقش آنها در شکل گیری تاریخ می پردازند.
تاریخ محیط زیستاین شاخه یک گرایش نسبتا جدید است و به محیط زیست و اجزای مختلف آن توجه ویژه ای دارد. در این گرایش تاثیرات فعالیت و تعاملات انسان در شکل گیری محیط زیست و تاثیر محیط زیست بر روی انسان ها در طول تاریخ مورد توجه و بررسی قرار می گیرد.

بیشتر بدانید: اپلای حین سربازی

گرایش های رشته تاریخ در خارج از کشور

بهترین گرایش رشته تاریخ در خارج از کشور

هرگاه صحبت از بهترین گرایش در هر رشته تحصیلی می شود، متاسفانه این موضوع چیزی نیست که بتوان بدون در نظر گرفتن علایق و استعداد های افراد مختلف درباره ی آن تصمیم گیری گرد. رشته تاریخ نیز همانند سایر رشته ها، گرایش های مختلفی را در دل خود جای داده است که هریک از این گرایش ها چیزهای جدید و متفاوتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. قرار بر این نیست که با ورود به رشته تاریخ تمامی مطالب تاریخی و کتاب های مختلف را مطالعه کنید و حجم بسیار زیاد مطالب تاریخی را فرا بگیرید، بلکه با انتخاب گرایش مناسب و مورد علاقه می توانید تمام حواس خود را روی یک موضوع خاص متمرکز کنید. اگر به سیاست یا دیپلماسی علاقه دارید می توانید یکی از گرایش های مرتبط با این موضوعات را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید و اگر به هنر علاقه دارید، تحصیل در گرایش تاریخ هنر می تواند کلید موفقیت شما باشد.

در صورت نیاز درباره اپلای با معدل پایین و اپلای بدون مدرک زبان بخوانید.

بورسیه رشته تاریخ در خارج از کشور

از جمله مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد تحصیل در رشته ای در خارج از کشور را دارند، هزینه تحصیل در خارج از کشور می‌باشد. در این زمینه شما می توانید با استفاده از انواع بورسیه های تحصیلی که توسط دولت ها و دانشگاه ها اعطا می شوند بخشی از یا تمام هزینه های تحصیلی خود را پوشش دهید. جهت مشورت و تصمیم گیری در این باره می توانید با مشاوران تیم تراست نیز در تماس باشید.

از انجمن های تخصصی و حرفه ای و سازمان های غیر انتفاعی گرفته تا دانشگاه ها و شرکت های خصوصی، بورس های تحصیلی به منظور پیشرفت دانشجویان و کسانی که مشتاق به یادگیری هستند به طور گسترده در دسترس اند، اما دست یابی به آنها کار چندان ساده ای نیست. از طرفی در کشور ما افزایش قیمت ارز و هزینه های بالای زندگی در کشورهای دیگر باعث شده است که بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به این فکر باشند تا علاوه بر هزینه هایی که خود پرداخت می کنند، بتوانند بورسیه تحصیلی مناسب برای تضمین شرایط تحصیل‌شان در خارج از کشور را نیز بدست آورند.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور و کمک هزینه های تحصیلی می توانید به اینجا مراجعه کنید. توجه داشته باشید که تاریخ شروع و پایان هریک از این بورس ها متفاوت است و به دلیل متغیر بودن در اینجا ذکر نشده است. برای آشنایی بیشتر شما با انواع بورسیه های تحصیلی موجود، در اینجا چند نمونه از بورسیه های تحصیلی رشته تاریخ ذکر شده است:

نام بورسجزئیات بورس
Fulbright Foreign Student Scholarship Program USAمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکترا
کشور ارائه دهنده بورس: آمریکا
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های آمریکا
رشته های مورد پذیرش: تمامی رشته ها
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: دانشجویان بین المللی (پذیرش از 155 کشور)
New Zealand Aid Programme 2022 Scholarships for international studentsمقطع تحصیلی: دکترا، کارشناسی ارشد، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس: نیوزیلند
دانشگاه ها: دانشگاه اوکلند، دانشگاه تکنولوژی اوکلند، دانشگاه لینکلن نیوزیلند، دانشگاه مسی، دانشگاه کانتربری، دانشگاه اوتاگو، دانشگاه وایکاتو، دانشگاه سلطنتی ولینگتون
رشته های مورد پذیرش: شمار زیادی از رشته ها از جمله تاریخ
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: بین المللی
Australia Awards Scholarships For International Studentsمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: استرالیا
رشته های مورد پذیرش: تمامی رشته ها
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های استرالیا
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: بین المللی (کشورهای مورد تایید)
University of Northampton – Master’s Scholarships 2020-21مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: انگلستان
رشته های مورد پذیرش: شمار زیادی از رشته ها از جمله تاریخ
دانشگاه ها: دانشگاه نورث­امپتون
نوع بورس: کمکی
کشور های مورد پذیرش: بین المللی
Global Korea Scholarship – Funded by Korean Governmentمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکترا
کشور ارائه دهنده بورس: کره جنوبی
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های کره جنوبی
رشته های مورد پذیرش: تمامی رشته ها
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: بین المللی
Asia Institute PhD Scholarship, University Of Melbourneمقطع تحصیلی: دکترا
کشور ارائه دهنده بورس: استرالیا
دانشگاه ها: دانشگاه ملبورن
رشته های مورد پذیرش: تاریخ، علوم سیاسی، زبان، ادبیات
نوع بورس: کمکی
کشور های مورد پذیرش: بین المللی
Korean Government Self Finance Support Announcedمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس: کره جنوبی
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های کره جنوبی
رشته های مورد پذیرش: تمامی رشته ها
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: بین المللی
Friedrich Ebert Stiftung Scholarships    مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکترا، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس: آلمان
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های آلمان
رشته های مورد پذیرش: تمامی رشته ها
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: بین المللی + دانشجویان آلمانی
Postgraduate Taught Aviva Scholarship at University of Dundee in UKمقطع تحصیلی: پست دکترا
کشور ارائه دهنده بورس: انگلستان
دانشگاه ها: دانشگاه داندی
رشته های مورد پذیرش: شمار زیادی از رشته ها از جمله تاریخ
نوع بورس: کمکی
Joint Japan World Bank Graduate Scholarship Programمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: آمریکا، ژاپن، آفریقا
دانشگاه ها: دانشگاه های آمریکا، ژاپن و آفریقا
رشته های مورد پذیرش: شمار زیادی از رشته ها از جمله تاریخ
نوع بورس: کامل (هزینه تحصیل کامل+هزینه ماهانه+هزینه بلیط هواپیما+هزینه های اضافی)
کشور های مورد پذیرش: کشور های عضو بانک جهانی که در حال توسعه هستند
British Chevening Scholarshipsمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکترا
کشور ارائه دهنده بورس: انگلیس
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های انگلیس
رشته های مورد پذیرش: تمامی رشته ها
نوع بورس: کامل (هزینه تحصیل کامل+هزینه ماهانه+هزینه بلیط هواپیما+هزینه های اضافی)
کشور های مورد پذیرش: کشورهای در حال توسعه و مشترک المنافع
Japanese Government (MEXT) Scholarships for Young Leaders Programمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس: ژاپن
دانشگاه ها: تمامی دانشگاه های ژاپن
نوع بورس: کامل
کشور های مورد پذیرش: بین المللی

همچنین بخوانید: پذیرش تحصیلی کانادا ، بورسیه تحصیلی کانادا ، فاند تحصیلی کانادا

بورسیه رشته تاریخ در خارج از کشور

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

دانشگاه های برتر رشته تاریخ در خارج از کشور

برترین دانشگاه های دنیا براساس نظام رتبه بندی QS در سال 2020 در رشته تاریخ

نام دانشگاهتوضیحات و معرفی دانشگاه
دانشگاه MIT – آمریکادانشگاه MIT یا Massachusetts Institute of Technology یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در کمبریج ماساچوست قرار گرفته است. این مؤسسه تعداد 4602 دانشجوی کارشناسی و 6972 دانشجوی کارشناسی ارشد را در خود جای داده است. تا پیش از اکتبر 2020، این دانشگاه 97 برنده جایزه نوبل، 26 برنده جایزه تورینگ و 8 مدال آور فیلدز را به عنوان دانش آموختگان یا اعضای هیئت علمی و محقق در کارنامه خود ثبت کرده است.
علاوه بر همه موارد گفته شده این دانشگاه افتخار حضور 58 نفر از دریافت کنندگان مدال ملی علوم، 29 نفر از دریافت کنندگان مدال ملی فناوری و نوآوری و… را در کارنامه درخشان خود به ثبت رسانده است. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه استنفورد – آمریکادانشگاه استنفورد معتبر ترین و برترین دانشگاه جهان براساس آمار موسسه های QS و TIMES در سال 2019 و 2020 و دومین دانشگاه برتر جهان در سال 2021 است که در استنفورد در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. دانشگاه استنفورد همچنین با ضریب پذیرش 4% در سال 2020، یکی از رقابتی ترین دانشگاه های جهان است.
در واقع ورود به دانشگاه استنفورد از هر دانشگاه دیگری در جهان سخت تر است و پس از آن دانشگاه های هاروارد و MIT قرار گرفته اند. فارغ التحصیلان این دانشگاه شمار زیادی از ابر شرکت های حال حاضر دنیا را تاسیس کرده اند و 84 برنده جایزه نوبل و هشت برنده مدال فیلدز از دانشجویان یا اساتید این دانشگاه بوده اند. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه هاروارد – آمریکادانشگاه هاروارد دانشگاهی خصوصی در شهر کمبریج ایالات متحده آمریکا است. این دانشگاه در سال 1636 میلادی ساخته شده است و امروزه لقب قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از معتبر ترین موسسات در جهان را به خود اختصاص داده است.
نام این دانشگاه در ابتدا دانشکده نو بود، اما بعدها بدلیل اینکه شخصی به اسم جان هاروارد 400 جلد کتاب به همراه مبلغی پول به این دانشگاه کمک کرد نام این موسسه به دانشگاه هاروارد تغییر پیدا کرد. در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS، در سال 2020 دانشگاه هاروارد رتبه سوم را در میان دانشگاه های جهان و رتبه اول را در ایالات متحده به خود اختصاص داد.
این دانشگاه همچنین در رتبه بندی موسسه تایمز در سال 2020 توانست رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص دهد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
موسسه فناوری کالیفرنیا – آمریکاموسسه فناوری کالیفرنیا مشهور به CalTech دانشگاهی خصوصی و یک مرکز تحقیقاتی معتبر است که در پاسادانا ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1891 تاسیس شده است و حدود 2100 دانشجو دارد که 900 نفر از این تعداد در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند.
آزمایشگاه ساخت پیشرانه های ناسا تحت اداره این دانشگاه است و همین موضوع می تواند ثابت کند که این دانشگاه چقدر موفق بوده است. در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS، در سال 2020 این دانشگاه توانسته است رتبه پنجم دانشگاه های جهان و چهارم در آمریکا را به دست بیاورد.
براساس رتبه بندی تایمز نیز موسسه فناوری کالیفرنیا در سال 2020 توانسته است رتبه دوم را در جهان به دست بیاورد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه آکسفورد – انگلیسدانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی در جهان است. قدمت این دانشگاه به حدی است که تاریخ تاسیس آن هنوز مشخص نیست اما اسنادی که به دست آمده اند این احتمال را می دهند که در سال 1096 آموزش در این دانشگاه جریان داشته است. این دانشگاه در بسیاری از حوزه های علوم و فناوری پیشگام است.
رشد این دانشگاه از زمانی آغاز شد که هنری دوم تحصیل دانشجویان انگلیس در دانشگاه پاریس را ممنوع اعلام کرد. بعد از اختلافی که بین دانشجویان و مسئولین دانشگاه آکسفورد در سال 1209 میلادی شکل گرفت، عده ای از کادر آکادمیک این دانشگاه به شهر کمبریج رفته و دانشگاه کمبریج کنونی را در این شهر بنا نهادند. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
موسسه فناوری فدرال زوریخ – سوئیسموسسه فناوری فدرال زوریخ ETH یکی از معتبر ترین دانشگاه های اروپا و جهان است که در شهر زوریخ سوئیس قرار گرفته است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 17000 دانشجو از 80 کشور مختلف جهان و در مقاطع تحصیلی مختلف در خود جای داده است.
موسسه فناوری فدرال زوریخ در بین برترین های جهان قرار دارد؛ این دانشگاه در رشته های مهندسی رتبه ششم جهان و در رشته های علوم و ریاضیات رتبه 15 جهان را به دست آورده است. این دانشگاه 21 برنده جایزه نوبل و دانشمندان بزرگی همچون آلبرت اینشتین را پرورش داده است. در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در سال 2020 این دانشگاه در رتبه ششم جهان و اول سوئیس قرار گرفته است.
همچنین براساس رده بندی دانشگاه های جهان که موسسه تایمز در سال 2020 انجام داده است دانشگاه ETH در رتبه سیزدهم دانشگاه های دنیا قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه کمبریج – انگلیسدانشگاه کمبریج در سال 1209 تاسیس شده است و دومین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی جهان به شمار می رود. ماموریت دانشگاه کمبریج کمک به جوامع از طریق پیگیری آموزش، یادگیری و تحقیق و پژوهش در بالاترین سطوح است.
این دانشگاه از 31 دانشکده و 100 بخش مختلف تشکیل شده است که 12000 دانشجوی کارشناسی و 6000 دانشجوی کارشناسی ارشد را در خود جای داده است. بخشی از شهرت این دانشگاه به دلیل معماری تاریخی و وجود امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته است.
از جمله افراد مشهوری که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به ایزاک نیوتن، چارلز داروین و استیون هاوکینگ اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
کالج سلطنتی لندن – انگلیسکالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن یکی از معتبر ترین و بهترین مراکز آموزش عالی بریتانیا و جهان در زمینه های دامپزشکی، مهندسی، علوم پایه، علوم زیستی، پزشکی و اقتصاد است. این دانشگاه در واقع در کنزینگتون جنوبی در مرکز لندن قرار گرفته است و ورودی آن در خیابان نمایشگاه اکسیبیشن رود قرار گرفته است.
دانشگاه امپریال لندن حدود 16600 دانشجو را در خود جای داده است که از این میان حدود 9 هزار نفر در مقطع کارشناسی و حدود 7600 نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند. این دانشگاه براساس رتبه بندی تایمز جایگاه هشتم جهان را بدست آورده است. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه شیکاگو – آمریکادانشگاه شیکاگو از معتبر ترین دانشگاه های جهان است و در ایالت ایلینوی در آمریکا قرار گرفته است. این دانشگاه به تنهایی توانسته است 82 برنده جایزه نوبل را به دنیا معرفی کند. از جمله افراد معروفی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به باراک اوباما، ساموئل هانتینگتون و جیمز واتسون اشاره کرد.
در رتبه‌بندی QS دانشگاه‌ های جهان در سال 2020، دانشگاه شیکاگو در رده 10 برترین دانشگاه ‌های جهان و پنجم آمریکا قرار گرفته‌است. در رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌ های جهان در سال 2020 که مؤسسه تایمز آن را ارائه داده ‌است نیز این دانشگاه در رتبه نهم دنیا قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه کالج لندن – انگلیسدانشگاه UCL یکی از برترین دانشگاه های جهان است. این مرکز علمی در قلب شهر لندن واقع شده است و از نمای ظاهری مدرنی برخوردار است. دانشگاه UCL از زمان تاسیس خود در سال 1826 کاملا پاسخگوی نیاز های جامعه بوده است و این موضوع امروزه نیز ادامه دارد.
دانشگاه UCL دانشگاهی بود که مسیر تحصیل در دانشگاه را به روی کسانی که از تحصیل محروم شده بودند گشود. این دانشگاه اولین دانشگاه در انگلستان است که دانشجویان زن را در شرایط کاملا برابر با مردان پذیرش کرد. کالج دانشگاهی لندن به نقل از موسسه عالی تایمز و QS در سال 2019، به ترتیب در رتبه 14 و 10 دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد و یکی از برترین دانشگاه های انگلستان محسوب می شود. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین در صورتی که قصدتان تحصیل در کانادا است، می‌توانید درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا با مراجعه به لینک مورد نظر اطلاعات کاملی کسب کنید.

بهترین مقصد ها برای تحصیل رشته تاریخ در خارج از کشور

 • آلمان

آلمان تاثیرگذار ترین وقایع تاریخی را در طول قرن گذشته به خود دیده است و چیزهای زیادی برای گفتن در دل خودش جای داده است. برای تجربه تحصیل در یک کشور خارجی و بازدید از شهر و موزه های جنگ، آلمان می تواند یک گزینه بسیار مناسب باشد. بعد از یادگیری حقایق نهفته در موزه های جنگ، به جستجوی حقایق موجود در موزه های هنری این کشور بپردازید تا عمیقا تاثیری که جنگ بر فرهنگ و هنر این کشور گذاشته است را درک کنید. اگر به شنیدن داستان های جنگ از زبان قدیمی تر ها علاقه دارید می توانید زمان بیشتری را با مردم این کشور سپری کنید.

 • چین

از آنجا که مکان های تاریخی بسیار غنی و با قدمت نزدیک به پنج هزار سال در چین وجود دارند، انتخاب چین به عنوان مقصدی برای تحصیل در رشته تاریخ هرگز گزینه اشتباهی به نظر نمی رسد. سعی کنید در طول سفر تفریحی یا دوران تحصیل خود در چین درباره فلسفه فرهنگ، جنگ های نظامی، فرهنگ مذهبی و تاریخ سیاسی این کشور اطلاعات جامع و خوبی کسب کنید.

 • ایتالیا

تحصیل رشته تاریخ در یکی از مطلوب ترین کشورهای جهان برای تحصیل و سفر می تواند بسیار جذاب باشد. با تحصیل رشته تاریخ در ایتالیا می توانید موضوعات محبوب از جمله تاریخ گلادیاتور ها، امپراطوری روم و کاتولیک ها را به خوبی مطالعه و بررسی کنید.

 • انگلستان

اگر به داستان های تاریخی مربوط به حملات وایکینگ ها، سر بریدن ها و قلعه های تاریخی علاقه دارید، انگلیس می تواند مکان مناسبی برای تحصیل رشته تاریخ باشد. کشور انگلیس برای مطالعه تاریخ اخیر جهان نیز محل بسیار مناسبی است، خصوصا اگر تمایل داشته باشید تا از مدرک تاریخ خود برای به دست آوردن یک شغل سیاسی استفاده کنید.

همچنین درباره اپلای برای دکتری و اپلای برای پست داک بخوانید.

بهترین مقصد ها برای تحصیل رشته تاریخ در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای رشته تاریخ در خارج از کشور

شما برای تحصیل در رشته تاریخ در خارج از کشور، مثل سایر رشته ها احتیاج به ویزای تحصیلی خواهید داشت. اما ویزای تحصیلی چیست؟ ویزای تحصیلی به ویزایی گفته می شود که اجازه ادامه تحصیل و زندگی در خارج از کشور همراه با آن را برای شما فراهم می کند. ویزای تحصیلی در مواقعی این امکان را به شما می دهد که در کنار تحصیل به کارهای پاره وقت نیز مشغول شوید.

برای تحصیل در هر کشور باید ویزای تحصیلی مد نظر همان کشور را تهیه کنید، بنابراین تفاوت هایی در فرایند اخذ ویزای تحصیلی کشور های مختلف وجود خواهد داشت که ما در اینجا سعی خواهیم کرد به‌صورت کلی به برخی از آنها بپردازیم. برای دریافت ویزای تحصیلی بهتر است ابتدا در رشته مورد نظر و دانشگاه و کشور مورد نظر پذیرش شوید. دقت داشته باشید که برای دریافت ویزای تحصیلی باید مراحلی را طی کنید که ما به‌صورت مختصر و از ابتدا هر یک از این مراحل را توضیح خواهیم داد.

 • تصمیم برای تحصیل در خارج از کشور: اگر تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور گرفته اید، باید کشوری را به عنوان مقصد انتخاب کنید که با روحیات و انگیزه های موجود در شما سازگاری داشته باشد. شما باید هزینه های تحصیل را نیز مد نظر قرار دهید، چراکه هزینه های تحصیل در کشور های مختلف متفاوت است.
 • زبان: از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید اطلاع از زبانی است که در دانشگاه مورد نظر شما مورد استفاده قرار می گیرد. با علم به این موضوع شما می توانید تا زمان حضور در دانشگاه مقصد برای ادامه تحصیل، مهارت های زبانی خود را تا حد ممکن تقویت کنید.
 • مهارت ها: مسلما دانشگاه مقصد توجه ویژه ای به مهارت های شما خواهد داشت؛ بنابراین هرچه مهارت های خود را افزایش دهید شانس بیشتری برای اخذ پذیرش و اخذ ویزای کشور مورد نظر خواهید داشت.
 • رشته و دانشگاه مورد نظر: برای اینکه آینده علمی درخشانی داشته باشید، باید رشته و دانشگاه مورد نظر خود را بر حسب علایق و اولویت هایتان تعیین کنید. نکته مهم دیگر اینکه، در انتخاب دانشگاه مورد نظر توجه داشته باشید که مدرک اخذ شده از آن دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم ایران باشد.

درباره تغییر رشته در اپلای بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی خارج از کشور

 • ترجمه ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • توصیه نامه از اساتید با اعتبار بالا
 • انگیزه نامه ترجمه شده
 • ترجمه رزومه تحصیلی

پس از پذیرش در رشته مورد نظر، شما باید اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را آغاز کنید. در اینجا مراحل اخذ ویزای تحصیلی به‌صورت کلی آورده شده است. بدیهی است که تفاوت هایی نیز از دانشگاهی به دانشگاه دیگر وجود خواهد داشت :

 • درخواست وقت مصاحبه از سفارت کشور مورد نظر
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه نامه پذیرش در دانشگاه مورد نظر به سفارت
 • ارائه نامه مبنی بر توان مالی
 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز
 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • شناسنامه خود شخص
 • پرداخت هزینه های صدور ویزا
 • ارائه عکس از خود شخص
 • ارائه مدارک مبنی بر اینکه شما پس از اتمام تحصیل قصد بازگشت به کشور را دارید

شما باید قبل از سفر به مقصد مورد نظر برای تحصیل نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید؛ به طور معمول باید پیش از ارائه درخواست اخذ ویزا مدتی صبر کنید تا درخواست شما برای تحصیل در دانشگاه مد نظر مورد تأیید مسئولان دانشگاه قرار گیرد و ممکن است که شخصا برای درخواست ویزا مجبور شوید که به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید. قبل از برنامه ریزی سفر حتما زمان کافی را برای رفع اشکالات و یا تبادل اطلاعات با دیگران اختصاص دهید. دانشگاه مورد نظر که شما را پذیرش کرده است موظف است تا اطلاعات کامل و جامع در اختیار شما قرار دهد.

نام و نوع ویزایی که شما برای دریافت آن اقدام می کنید ممکن است در کشور های مختلف متفاوت باشد اما به احتمال خیلی زیاد نوع ویزایی که شما احتیاج دارید ویزای تحصیلی و غیر مهاجرتی خواهد بود. این اساسا به این معنی است که شما قصد اقامت دائم در کشور مد نظر را ندارید و اقامت شما به‌صورت موقتی و صرفاً برای تحصیل خواهد بود. با این حال، برای اطلاع از نوع دقیق ویزای مورد نیاز و فرم های مورد نیاز برای پر کردن باید به سفارت یا کنسولگری مقصد تحصیلی مورد نظر خود بروید.

پیش از درخواست برای ویزا، به احتمال زیاد ممکن است که نیاز به اثبات پذیرش در رشته و دانشگاه مد نظر داشته باشید. نخستین کار در این موارد این است که با دانشگاه یا کالج مورد نظر تماس بگیرید تا مشخص شود که برای چه نوع ویزایی باید درخواست دهید و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا نیز از سوی دانشگاه مورد نظر برای شما ارسال شوند. هنگامی که دانشگاه یا کالج مورد نظر اطلاعات لازم در زمینه اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز را به شما ارائه کند، شما باید آماده درخواست دادن برای اخذ ویزا باشید. در بعضی از کشور ها، اقدام برای اخذ ویزا می تواند به روش های مختلفی انجام شود؛ از طریق پست، پیک، آنلاین و به‌صورت شخصی. اگر به روش های گفته شده اطمینان ندارید می توانید به سفارت یا کنسولگری مورد نظر مراجعه کنید و نحوه درخواست برای اخذ ویزا را از خود کارکنان سفارت بپرسید و یا در سایت سفارت جستجو کنید. ویزای شما در صورت ارائه اطلاعات نادرست یا خودداری از گفتن حقایق در هنگام درخواست، معتبر نخواهد بود.

بسته به کشور و ملیت شما، پردازش ویزا می تواند از چند روز تا چند ماه طول بکشد. اطمینان داشته باشید که زمان کافی برای اخذ ویزای تحصیلی در اختیار دارید، چراکه توصیه نمی شود که با عجله برای اخذ ویزا و کارهای دیگر اقدام کنید.

در برخی از کشور ها تمدید ویزا بسیار ساده است، درحالی‌که در برخی دیگر از کشور ها این موضوع می تواند چالش برانگیز باشد و حتی گاها ممکن است برای تمدید ویزا مجبور به ترک کشور مد نظر شوید.

در ادامه جزئیات فرایند اخذ ویزای تحصیلی و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا در کشور های مختلف آورده شده است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر و دریافت راهنمایی در این زمینه می توانید با کارشناسان تیم تراست نیز در تماس باشید.

کشورجزئیات اخذ ویزای تحصیلی
کانادافرایند درخواست برای اجازه تحصیل در کانادا:
دریافت نامه پذیرش از موسسه مورد نظر
اقدام برای اخذ اجازه تحصیل بصورت آنلاین یا با استفاده از روش های دیگر
انجام معاینه پزشکی
دریافت نتیجه درخواست
مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ ویزای تحصیلی کانادا:
نامه پذیرش از دانشگاه و موسسه مورد نظر
نتایج تست معاینه پزشکی و نامه تایید از پلیس
دو عدد عکس مناسب برای پاسپورت از خودتان
نامه تایید کننده اینکه شما توانایی مالی لازم برای تحصیل در کشور مقصد را دارید.
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
بلژیکفرایند اخذ ویزای تحصیلی:
پذیرفته شدن در دانشگاه مد نظر
مراجعه یا تماس با نزدیک ترین سفارت بلژیک
انتظار برای تصمیم گیری
اقدام برای ویزا
مدارک مورد نیاز:
فرم کامل و امضا شده درخواست ویزا
پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 12 ماه از زمانی که وارد بلژیک می شوید.
نامه تمکن مالی شامل هزینه های سلامتی، مخارج زندگی، تحصیل و بازگشت به کشور
گواهی پزشک مبنی بر سلامت کامل
نامه اثبات اینکه هیچگونه محکومیت کیفری نداشته اید.
نامه تایید پذیرش در یکی از دانشگاه های بلژیک
اصل و کپی تایید شده از مدرک دیپلم متوسطه یا معادل آن
انگیزه نامه برای توضیح دلیل انتخاب بلژیک برای تحصیل
اثبات مهارت در زبان
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
فرانسهفرایند اخذ ویزای تحصیلی:
پذیرفته شدن در دانشگاه مدنظر
تکمیل فرم ها و ارسال مدارک مورد نیاز
ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز
دریافت نتیجه درخواست
اقدام برای اخذ ویزا
مدارک مورد نیاز:
گذرنامه معتبر که در 10 سال گذشته صادر شده باشد و تا حداقل 3 ماه پس از تاریخ عزیمت به فرانسه معتبر باشد.
فرم درخواست ویزا برای اقامت طولانی مدت به همراه امضاء
دو عدد عکس مناسب برای پاسپورت
مدرک برای اثبات محل اقامت در فرانسه
مدرک اثبات تمکن مالی
مدرک اثبات بیمه
تامین هزینه های پزشکی و بیمارستان تا حداقل 30000 یورو
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
آمریکافرایند اخذ ویزای تحصیلی:
پذیرفته شدن در رشته و دانشگاه مورد نظر
ثبت نام و پرداخت هزینه مورد نظر (350 دلار) برای SEVIS
تکمیل درخواست و پرداخت هزینه لازم برای ویزای غیر مهاجرتی (160 دلار)
قرار مصاحبه برای ویزا
دریافت نتیجه مصاحبه و درخواست
مدارک مورد نیاز:
گواهی واجد شرایط بودن برای دانشجوی غیر مهاجر
رسید هزینه SEVIS
رسید فرم درخواست ویزای آنلاین برای دانشجویان غیر مهاجر
گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه بیش از مدت زمان اقامت در آمریکا
گذرنامه های قدیمی که ممکن است گرفته باشید
مدرک اثبات تمکن مالی
دو عکس رنگی، یکی بصورت فیزیکی و دیگری بصورت دیجیتال
مدارک تحصیلی اخیر، نمرات آزمون ها و…
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
آلمانفرایند اخذ ویزای تحصیلی:
دریافت نامه پذیرش و تایید از دانشگاه و موسسه مورد نظر
پر کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی بصورت آنلاین یا… (بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید)
یکجا کردن و جمع آوردی مدارک مورد نیاز از جمله نامه تمکن مالی و مهارت در زبان انگلیسی
تنظیم وقت برای اخذ ویزای تحصیلی در سفارت مورد نظر (در صورت نیاز)
شرکت در مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز
دریافت نتیجه درخواست برای ویزا
ثبت نام برای ویزا
مدارک مورد نیاز:
فرم های درخواست تکمیل شده
نامه تایید مهارت در زبان انگلیسی
نامه پذیرش از دانشگاه
سوابق آکادمیک و رزومه
گذرنامه
حساب بانکی مسدود شده با مبلغ کافی پول برای تامین هزینه های زندگی
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: تمکن مالی ویزای کانادا ، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا ، تمدید ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزا برای اپلای رشته تاریخ در خارج از کشور

اپلای رشته تاریخ در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

اپلای تاریخ در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

در مقطع کارشناسی رشته تاریخ معمولا گرایش خاصی وجود ندارد و دانشجویان موظف هستند تا در طول دوره تحصیلی سه یا چهار ساله این مقطع، واحد های درسی مورد نیاز را گذرانده و در صورت تمایل خود را برای ورود به مقطع بعد یعنی کارشناسی ارشد رشته تاریخ آماده کنند. در مقطع کارشناسی رشته تاریخ دوره های حضوری و از راه دور فراوانی برای ادامه تحصیل وجود دارند که توسط دانشگاه های مختلف به علاقه مندان ارائه می شوند.

درباره تحصیل کارشناسی در کانادا، تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا و تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا بخوانید.

اپلای تاریخ در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

دوره کارشناسی ارشد تاریخ معمولا دو سال طول خواهد کشید. این مقطع تحصیلی معمولا توسط افرادی انتخاب می شود که علاقه مند به تحصیل، تحقیق، سیاست، حفاظت از آثار تاریخی و یا کار در موزه ها هستند. مقطع کارشناسی ارشد رشته تاریخ معمولا بر توسعه مهارت های تحقیقاتی و تحلیلی و تفسیر موضوعات مختلف توسط دانشجویان از طریق مطالعات میان رشته ای موضوعاتی مانند انسان شناسی، علوم سیاسی، جامعه شناسی و … تاکید دارد. در مقطع کارشناسی ارشد رشته تاریخ، دانشجویان می توانند از میان گرایش های مختلف این رشته یک گرایش را برای کسب تخصص بیشتر انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهند. برنامه دروس دوره کارشناسی ارشد مهارت های گسترده ای را به دانشجویان این رشته آموزش خواهد داد؛ به طوری که فارغ التحصیلان این رشته در مقطع کارشناسی ارشد در مشاغل مختلف سرآمد خواهند بود.

بیشتر بخوانید: کارشناسی ارشد در کانادا ، مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا ، ددلاین دانشگاه های کانادا

اپلای تاریخ در مقطع دکتری در خارج از کشور

مدرک دکترای تاریخ را می توان به عنوان گوهری گران‌بها برای آشنایی بیشتر با زمینه های اجتماعی، فرهنگی و سنتی مردم و ملت ها تلقی کرد. شما بایستی مدرک کارشناسی ارشد در رشته تاریخ داشته باشید تا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا را برای خود فراهم کنید. در کل، بیش از 4000 موسسه آموزش عالی تنها در قاره سبز یعنی اروپا وجود دارند که طیف وسیعی از گرایش های رشته تاریخ را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند.

درباره تحصیل دکتری در کانادا و تاثیر مقاله بر اپلای بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته تاریخ در خارج از کشور

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اپلای در هریک از گرایش ها و دانشگاه هایی که قصد تحصیل رشته تاریخ در آن را دارید متفاوت است. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز هر دانشگاه می توانید به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. کلیات شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته تاریخ (فارغ از مباحث اپلای و اخذ ویزا که به‌صورت جداگانه ذکر شد) در اینجا ارائه شده است:

 • شرکت در آزمون ورودی (بعضی از دانشگاه ها)
 • شرکت در مصاحبه (بعضی از دانشگاه ها)
 • ترجمه و ارائه مدرک تحصیلی پیشین (دیپلم, کارشناسی یا کارشناسی ارشد) به دانشگاه مد نظر
 • بسیاری از دانشگاه ها به دنبال شخصیت مناسب هستند و نه زمینه علمی مناسب برای تحصیل؛ بنابراین شما باید علاقه به تحصیل در رشته مورد نظر را در انگیزه نامه خود به خوبی به تصویر بکشید.
 • ارائه مدرک زبان مطابق با استاندارد های دانشگاه مورد نظر (مدرک تافل یا آیلتس یا… با نمره مد نظر دانشگاه)

نمرات و سایر ملزومات در بین دانشگاه های مختلف متفاوت است، پس دقت داشته باشید که همیشه برای اپلای در دانشگاه و رشته ای دست به کار شوید که واقعا علاقه دارید.

همچنین درباره تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و شرط معدل برای تحصیل در کانادا بخوانید.

بازار کار رشته تاریخ در خارج از کشور

همانند اکثر موضوعات علوم انسانی و علوم اجتماعی، با فارغ التحصیلی در رشته تاریخ دسترسی به طیف گسترده ای از مشاغل امکان پذیر خواهد بود. فارغ التحصیلان رشته تاریخ باید دانش گسترده ای درباره مسائل گذشته بشر به دست آورده باشند و توانایی تحلیلگری خود را توسعه دهند تا بتوانند از دانش خود در حوزه تاریخ برای کمک به مشکلات اجتماعی امروز جامعه استفاده کنند.

 • بخشی از عناوین شغلی مرتبط با رشته تاریخ
عنوان شغلیتوضیحات
محقق و استاد دانشگاهبه عنوان یک محقق دانشگاهی، شما تخصص و مهارت های خود که از طریق مطالعه و تحقیق فراوان به دست آورده اید را به کار خواهید گرفت. هدف در این حرفه این است که شما مقالاتی درباره نتایج کار و تحقیقات خود در مجلات معتبر و کتاب ها یا سایت ها منتشر کنید.
همچنین در این حرفه شما احتمالا باید در امر آموزش و نظارت بر دانشجویان و همچنین شرکت در سخنرانی ها و کنفرانس ها نیز نقش فعالی داشته باشید.
برای آشنایی بیشتر با این حرفه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
مسئول بایگانیبه عنوان یک مسئول بایگانی، بخش عمده ای از کار شما مرتبط با حفظ اطلاعات و در دسترس قرار دادن آن اطلاعات برای کاربران خواهد بود و این موضوع امروزه در بسیاری از محل ها به‌صورت دیجیتال صورت می گیرد. بایگانی ها ممکن است شامل کتاب های ارزشمند تاریخی، مقالات، نقشه ها، عکس ها، چاپ های قدیمی، فیلم ها، نوار ها و پرونده های ایجاد شده در رایانه باشند.
کاربران این اطلاعات نیز می توانند افراد مختلفی از جمله محققان، دانشگاهیان، متخصصانی که با تاریخ در ارتباط هستند و یا حتی عموم مردم باشند.
برای آشنایی بیشتر با این حرفه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
مسئول میراث فرهنگیشما به عنوان یک مسئول میراث فرهنگی وظیفه حفاظت و مدیریت مکان ها و بناهای تاریخی، مناظر طبیعی، موزه ها، آثار باستانی و املاک دیگری که از نظر تاریخی دارای اهمیت هستند را برعهده خواهید داشت. از جمله وظایف دیگری که در این حرفه برعهده خواهید داشت می توان به حفاظت از سایت های تاریخی مهم و توسعه برنامه هایی برای حفظ فرهنگ یک جامعه یا میراث یک ناحیه اشاره کرد.
هدف شما در این حرفه ایجاد تعادل میان حفظ یک مکان تاریخی و درآمد زایی از آن مکان تاریخی و شکل دهی به یک کسب و کار پایدار و متعادل خواهد بود.
برای آشنایی بیشتر با این حرفه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
 بازرس بناهای تاریخیدر این حرفه وظیفه اصلی شما مشاوره در زمینه حفاظت و ارتقاء حفاظت از بناهای تاریخی و سازه ها و مناطق خاصی که از نظر تاریخی اهمیت دارند و دارای معماری و هنر خاصی هستند خواهد بود.
به طور خاص، شما وظیفه مراقبت و حفاظت طولانی مدت از مکان های تاریخی را برعهده خواهید داشت و همچنین ممکن است در پروژه های بازسازی مکان های تاریخی که می توانند دارای اهمیت اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی باشند نیز شرکت داشته باشید.
برای آشنایی بیشتر با این حرفه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
مسئول آموزشی موزه یا گالریبه عنوان مسئول آموزشی موزه، اطمینان حاصل خواهید کرد که مجموعه آثار موجود در یک موزه به عنوان یک منبع یادگیری برای افراد با سنین مختلف عمل خواهد کرد. شما به عنوان مسئول آموزش در یک موزه می توانید با توسعه و ارائه برنامه های یادگیری و ایجاد علاقه به مشارکت در کلاس ها در بازدید کنندگان و یا افراد و گروه های مختلف به این هدف دست پیدا کنید.
برنامه های تشویقی شما باید به گونه ای باشند تا افرادی که به طور معمول از موزه ها و گالری ها بازدید نمی کنند را علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بکنند. شما در این حرفه باید شیوه جذب افراد مختلف از جمله جوانان، کودکان خردسال، افراد مسن و… را بلد باشید.
برای آشنایی بیشتر با این حرفه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
متصدی موزه یا گالریشما به عنوان متصدی موزه یا گالری، مجموعه ای از آثار باستانی و هنری را مدیریت خواهید کرد و این مدیریت می تواند شامل مراقبت، نمایش برای بازدید کنندگان، تفسیر آثار مورد نظر و… باشد تا بتوانید آگاهی بیشتری به مردم بدهید.
این حرفه می تواند بسیار متنوع باشد و یک مسئول یا متصدی موزه می تواند در زمینه های دیگر از جمله مدیریت روابط عمومی، بازاریابی، جمع آوری کمک های مالی و اجرای برنامه های آموزشی نقش ویژه داشته باشد. همچنین از یک متصدی انتظار می رود تا بودجه مورد نیاز موزه را تهیه کند، کارمندان موزه را مدیریت کند و با افراد مختلف ارتباط برقرار کند.
برای آشنایی بیشتر با این حرفه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
مسئول نمایش موزه یا گالرییک مسئول نمایش موزه یا گالری وظیفه و مسئولیت برنامه ریزی، تحویل و نصب آثار موجود در نمایشگاه های شخصی، فصلی یا دائمی را برعهده دارد. در موزه ها و گالری های بزرگتر، یک مسئول نمایش می تواند به عنوان یک متخصص در زمینه نظارت، آموزش و بازاریابی در کنار دیگر افراد کار کند.
در موزه های کوچک نیز این افراد می توانند وظایف مختلف دیگری از جمله سرپرستی یک موزه را برعهده داشته باشند.
برای آشنایی بیشتر با این حرفه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دبیر مدرسهشما به عنوان یک دبیر مدرسه وظیفه آموزش تاریخ به دانش آموزان 11 تا 18 ساله را برعهده خواهید داشت. با تخصص خود در زمینه تاریخ، شما باید مسئولیت برنامه ریزی و آموزش، تدریس و در نهایت ارزیابی دانش آموزان را برعهده بگیرید.
هدف شما در این حرفه تضمین فرهنگ سالم یادگیری و پیشرفت دانش آموزان در امر آموزش خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این حرفه می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: کار در خارج از کشور

بازار کار رشته تاریخ در خارج از کشور

میانگین درآمد رشته تاریخ در خارج از کشور

پایگاه Salary Expert معتبر ترین پایگاه در زمینه اطلاع رسانی درآمد مشاغل مختلف در سطح جهان است. اطلاعات گردآوری شده از این پایگاه به‌صورت دوره ای بروزرسانی می شوند، بنابراین بدیهی است که برای بررسی دقیق تر آمار و ارقام حتما بایستی به بروزرسانی های این پایگاه دسترسی داشته باشید. (افراد مبتدی با سابقه کار 1 تا 3 سال و افراد ارشد با سابقه کار بیش از 8 سال در نظر گرفته شده اند.)

 • میانگین حقوق معلم تاریخ در خارج از کشور
کشوردرآمد
آمریکامیانگین حقوق سالانه: 57,286 دلار
میانگین حقوق ساعتی: 27.54 دلار
متوسط پاداش: 1,277 دلار
حقوق مبتدی: 41,785 دلار
حقوق ارشد: 70,167 دلار
آلمانمیانگین حقوق سالانه: 43,861 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 21,09 یورو
متوسط پاداش: 978 یورو
حقوق مبتدی: 31.993 یورو
حقوق ارشد: 53.723 یورو
فرانسهمیانگین حقوق سالانه: 38 906 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 18,70 یورو
متوسط پاداش: 868 یورو
حقوق مبتدی: 28 362 یورو
حقوق ارشد: 47 626 یورو
انگلیسمیانگین حقوق سالانه: 32,753 پوند
میانگین حقوق ساعتی: 15.75 پوند
متوسط پاداش: 730 پوند
حقوق مبتدی: 23,890 پوند
حقوق ارشد: 40,117 پوند
 • میانگین حقوق استاد تاریخ در خارج از کشور
کشوردرآمد
استرالیامیانگین حقوق سالانه: 82,182 دلار
میانگین حقوق ساعتی: 39.51 دلار
متوسط پاداش: 1,882 دلار
حقوق مبتدی: 59,205 دلار
حقوق ارشد: 101,411 دلار
کانادامیانگین حقوق سالانه: 70,708 دلار
میانگین حقوق ساعتی: 33.99 دلار
متوسط پاداش: 1,619 دلار
حقوق مبتدی: 50,857 دلار
حقوق ارشد: 87,111 دلار
ایتالیامیانگین حقوق سالانه: 36.975 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 17,78 یورو
متوسط پاداش: 847 یورو
حقوق مبتدی: 26.571 یورو
حقوق ارشد: 45.513 یورو
ژاپن    میانگین حقوق سالانه: 6,254,654 ین
میانگین حقوق ساعتی: 3,007.05 ین
متوسط پاداش: 143,232 ین
حقوق مبتدی: 4,491,959 ین
حقوق ارشد: 7,694,148 ین
 • میانگین حقوق متصدی موزه در خارج از کشور
کشوردرآمد
هلندمیانگین حقوق سالانه: 46.731 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 22,47 یورو
متوسط پاداش: 1.187 یورو
حقوق مبتدی: 33.307 یورو
حقوق ارشد: 57.728 یورو
دانمارکمیانگین حقوق سالانه: 406.317 کرون
میانگین حقوق ساعتی: 195,34 کرون
متوسط پاداش: 10.320 کرون
حقوق مبتدی: 289.508 کرون
حقوق ارشد:  501.787کرون
روسیهمیانگین حقوق سالانه: 788 526 روبل
میانگین حقوق ساعتی: 379,10 روبل
متوسط پاداش: 20 029 روبل
حقوق مبتدی: 568 391 روبل
حقوق ارشد: 985 157 روبل
یونانمیانگین حقوق سالانه: 28.491 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 13,70 یورو
متوسط پاداش: 724 یورو
حقوق مبتدی: 20.254 یورو
حقوق ارشد: 35.106 یورو
 • میانگین حقوق مسئول آموزشی موزه در خارج از کشور
کشوردرآمد
ترکیهمیانگین حقوق سالانه: 48.770 لیره
میانگین حقوق ساعتی: 23,45 لیره
متوسط پاداش: 819 لیره
حقوق مبتدی: 36.804 لیره
حقوق ارشد: 59.668 لیره
اماراتمیانگین حقوق سالانه: 129,660 درهم
میانگین حقوق ساعتی: 62.34 درهم
متوسط پاداش: 2,178 درهم
حقوق مبتدی: 97,299 درهم
حقوق ارشد: 157,746 درهم
برزیلمیانگین حقوق سالانه: 50.875 رئال
میانگین حقوق ساعتی: 24,46 رئال
متوسط پاداش: 855 رئال
حقوق مبتدی: 38.287 رئال
حقوق ارشد: 62.073 رئال
اتریشمیانگین حقوق سالانه: 33 958 یورو
میانگین حقوق ساعتی: 16,33 یورو
متوسط پاداش: 570 یورو
حقوق مبتدی: 25 342 یورو
حقوق ارشد: 41 087 یورو
 • میانگین حقوق مدیر موزه در خارج از کشور
کشوردرآمد
چینمیانگین حقوق سالانه: 152,847 رنمینبی
میانگین حقوق ساعتی: 73.48 رنمینبی
متوسط پاداش: 3,072 رنمینبی
حقوق مبتدی: 112,533 رنمینبی
حقوق ارشد: 189,390 رنمینبی
هندمیانگین حقوق سالانه: 4,93,453 روپیه
میانگین حقوق ساعتی: 237.24 روپیه
متوسط پاداش: 9,918 روپیه
حقوق مبتدی: 3,64,977 روپیه
حقوق ارشد: 6,14,242 روپیه
کره جنوبیمیانگین حقوق سالانه: 30,807,975 وون
میانگین حقوق ساعتی: 14,811.53 وون
متوسط پاداش: 619,240 وون
حقوق مبتدی: 22,556,662 وون
حقوق ارشد: 37,961,980 وون
لهستانمیانگین حقوق سالانه: 77 738 زلوتی
میانگین حقوق ساعتی: 37,37 زلوتی
متوسط پاداش: 1 563 زلوتی
حقوق مبتدی: 56 641 زلوتی
حقوق ارشد: 95 324 زلوتی
 • میانگین حقوق مسئول آرشیو در خارج از کشور
کشوردرآمد
سوئیسمیانگین حقوق سالانه: 65,470 فرانک
میانگین حقوق ساعتی: 31.48 فرانک
متوسط پاداش: 1,434 فرانک
حقوق مبتدی: 47,357 فرانک
حقوق ارشد: 80,234 فرانک
مالزیمیانگین حقوق سالانه: 76,738 رینگیت
میانگین حقوق ساعتی: 39.89 رینگیت
متوسط پاداش: 1 681 رینگیت
حقوق مبتدی: 56 032 رینگیت
حقوق ارشد: 94 932 رینگیت
پانامامیانگین حقوق سالانه: 23,601 بالبوا
میانگین حقوق ساعتی: 11.35 بالبوا
متوسط پاداش: 517 بالبوا
حقوق مبتدی: 17 185 بالبوا
حقوق ارشد: 29 116 بالبوا
اوکراینمیانگین حقوق سالانه: 268 463 گریونا
میانگین حقوق ساعتی: 129,07 گریونا
متوسط پاداش: 5 879 گریونا
حقوق مبتدی: 197 905 گریونا
حقوق ارشد: 335 301 گریونا
 • سخن پایانی

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا تحصیل رشته تاریخ در خارج از کشور سخت است؟

رشته تاریخ یکی از گسترده ترین رشته های دانشگاهی است و دانشجویانی که این رشته را برای تحصیل انتخاب می کنند باید آمادگی لازم برای مطالعه و درک حجم وسیعی از مطالب و اطلاعات را داشته باشند.

آینده شغلی رشته تاریخ به چه صورت است؟

آینده شغلی دانشجویان رشته تاریخ تنها در حد تبدیل شدن به یک معلم تاریخ دیگر نخواهد بود و حتما لازم نیست که به عنوان یک فارغ التحصیل رشته تاریخ در بایگانی یا انبار کتاب کار کنند و گرد و غبار به جا مانده بر روی کتاب ها را پاک کنند. مشاغل زیادی وجود دارند که در آنها به مهارت های یک فارغ التحصیل رشته تاریخ نیاز است، از جمله قانون، تجارت، پزشکی، امور مالی، حسابداری، جهانگردی، برنامه ریزی شهری، روزنامه نگاری و…

درآمد رشته تاریخ در کانادا چقدر است؟

دبیر تاریخ: 63,350 دلار کانادا
استاد تاریخ: 70,708 دلار کانادا
متصدی موزه: 76,668 دلار کانادا
مدیر موزه: 60,394 دلار کانادا
مسئول آرشیو: 67,221 دلار کانادا

برای تدریس در خارج از کشور، مدرک کارشناسی کفایت می‌کند یا باید مدرک دانشگاهی بالاتر داشت؟

برای تحصیل در مقطع ابتدایی، داشتن مدرک کارشناسی کفایت می‌کند. اما داشتن مدرک کارشناسی ارشد باعث افزایش حقوق می‌شود. برای تدریس در مقاطع دبیرستان و کالج، مدرک کارشناسی ارشد الزامی است.

برای اپلای تاریخ چه مدارکی نیاز خواهد بود؟

مدارک مورد نیاز در رشته تاریخ برای کشورهای مختلف تقریبا یکسان است. برای مثال شما نیاز به مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، ترجمه رسمی ریز نمرات و مدرک زبان خواهید داشت. باید اشاره کرد که انگیزه نامه نیز جزو مهم‌ترین مدارکی است که می‌تواند اهداف شما را برای اپلای نشان دهد. در کنار این موارد مدارک هویتی و توصیه نامه برای تحصیلات تکمیلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

با کدام مدرک زبان می‌توان برای اپلای تاریخ اقدام کرد؟

معمولا مدارک زبان بین المللی و استاندارد مورد قبول دانشگاه‌های معتبر هستند. این مدارک شامل تافل، آیلتس، آزمون PTE و حتی آزمون کمبریج هستند. البته، در کشورهایی مانند کانادا می‌توان با استفاده از تمامی این مدارک پذیرش تحصیلی گرفت. برای کشورهای دیگر نیز بهتر است ابتدا وب سایت مورد نظر بررسی شود.

بهترین دانشگاه‌های جهانی برای اپلای تاریخ کدام‌ها هستند؟

بهترین دانشگاه‌ها را می‌توان ام آی تی آمریکا، استنفورد، هاروارد، دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه آکسفورد دانست.

آیا می‌توان با اپلای تاریخ برای مقاطع تحصیلی مختلف بورسیه دریافت کرد؟

این امکان در دانشگاه‌های معتبر جهانی فراهم شده است و شما می‌توانید با در اختیار داشتن معدل بالا و سوابق علمی درخشان کمک هزینه تحصیلی دریافت کنید. این کمک هزینه‌ها در کشورهایی مانند کانادا شامل کمک هزینه‌های همزمان با پذیرش و کمک هزینه‌های خارجی از نهادهای مختلف کشور هستند. همچنین، در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و استرالیا نیز بورسیه‌های متعددی در زمان اپلای تاریخ وجود دارد.

در صورت اپلای تاریخ برای کدام مقاطع تحصیلی می‌توان پذیرش گرفت؟

شما می‌توانید در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این رشته پذیرش بگیرید. باید گفت، پس از پایان تحصیلات و براساس مقطع تحصیلی می‌توان در موقعیت‌های شغلی متنوعی مشغول به کار شد. این موقعیت‌های شغلی می‌تواند محقق دانشگاهی، بازرس بناهای تاریخی، متصدی موزه یا حتی مسئول آموزش موزه باشد.

گرایش‌های موجود برای اپلای تاریخ شامل کدام‌ها هستند؟

باید گفت، رشته تاریخ دارای بسیاری از گرایش‌ها است که علاقمندان به این رشته تنوع بالایی در مورد ادامه تحصیل در آن در اختیار دارند. این گرایش‌ها در کشورهای مختلف شامل تاریخ سیاسی، تاریخ اجتماعی، تاریخ اقتصادی، تاریخ دیپلماتیک، تاریخ هنر، تاریخ فرهنگی و تاریخ محیط زیست هستند.

4 دیدگاه برای “اپلای تاریخ

  درود، ادب و احترام، بنده شهاب الدین صفوی هستم، دفعه قبل در رابطه با مهاجرت به آمریکا، ایمیل زدم،الآن اگر امکان دارد راجع به امکان مهاجرت به کانادا وضعیت بنده را ارزیابی کنید، دکتر شهاب الدین صفوی، دکتر درتاریخ

  با سلام. لطفا جهت ارزیابی شرایطتان برای مهاجرت، یک وقت مشاوره رزرو بفرمایید.
  سپاس

  سلام، بنده ۴۴ سال‌ سن دارم دارای مدرک تحصیلی دکتري تاریخ (لیسانس و فوق لیسانس تاریخ ) متأهل، داراي سابقه بیمه ۲۳ سال ،سابقه تدریس دروس تخصصی تاریخ در مدارس و دانشگاه، مهارت در آرشیو، موزه داری، راهنما تورهای گردشگری، سند پژوهی، مهارت در نگارش فیلمنامه نویس تاریخی، متخصص تاریخ و تمدن و هنر مشرق زمین، خانمم داراي مدرک تحصیلی مهندسی فضای سبز و مستر معماری شهر سازی و ۳۸ سال سن و دوفرزند ۵ ساله هستيم آیا امکان مهاجرت به آمریکا برایمان مهيا است لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم دکتر شهاب الدین صفوی دکتر در تاریخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.