بهترین دانشگاه‌ های مهندسی جهان

بهترین دانشگاه‌ های مهندسی جهان

مشاغل مهندسی، از پرطرفدارترین و پردرآمدترین مشاغل در جهان به شمار می‌آیند؛ بنابراین تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی در جهان که مدارک درجه‌یک را ارائه می‌دهند، می‌تواند شروع خوبی باشد و برای دانشجویان یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود. در این میان اگرچه گزینه‌های برتر در ایالات‌متحده و انگلستان واقع‌شده‌اند، اما دانشگاه‌های سنگاپور، چین و سوئیس نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و رنکینگ بالایی را کسب کرده‌اند.

مدرک مهندسی، فرصت‌هایی را برای مشاغل در محیط‌های مختلف ایجاد می‌کند. مهندسین در دفاتر، آزمایشگاه‌ها یا در کارخانه‌ها کار می‌کنند. وظایف مهندسین برحسب موقعیت آن‌ها متفاوت است، اما این متخصصان در کنار توانایی‌های فنی و تحلیلی، به مهارت‌های ارتباطی و سازمانی قوی نیاز دارند. بهترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیا، این توانایی‌ها و مهارت‌ها را در وجود دانشجویان تقویت کرده و فارغ‌التحصیلانی کارآمد را به جامعه علمی و فنی تحویل می‌دهند. جالب است بدانید طبق گزارشاتی که اداره آمار کار ایالات‌متحده ارائه داده است، مهندسین بالاترین درآمدها را داشته و درآمد سالانه‌شان عددی بین 50،000 تا 100،000 دلار امریکاست.

اما مهم‌تر از همه این‌ها، تصمیم‌گیری درباره انتخاب رشته مهندسی و انتخاب یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیاست که می‌تواند امری چالش‌برانگیز باشد، زیرا نتیجه این تصمیم‌گیری، شما را با دنیایی جدید مواجه می‌کند که از همه نظر با آنچه تجربه کرده‌اید، از سیستم آموزشی و زبان و فرهنگ گرفته تا هزینه‌های بالای تحصیل و اقامت تفاوت دارد. بااین‌حال بسیاری از مشتاقان به این تصمیم‌گیری گردن می‌نهند، چراکه به دنبال ارتقاء سطح زندگی و کار خود هستند و بدون شک آینده‌ای پربار را از این رهگذر برای خود رقم می‌زنند.

در ادامه تیم تراست شما را با شمه‌ای از شرایط و مشخصات بهترین دانشگاه‌های مهندسی دنیا آشنا می‌کند تا در این تصمیم‌گیری دشوار در کنارتان باشد. هرچند که باوجود وکلای مهاجرتی این تیم و سابقه‌ای درخشان در به نتیجه رساندن پرونده‌های مهاجرتی متعدد، می‌توانید به آینده‌ای روشن در زمینه کار و تحصیل و زندگی در کشور رویایی تان امیدوار باشید.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته مهندسی

موسسه فناوری ماساچوست

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) که در سال 1861 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی است که در شهر کوچک کمبریج واقع‌شده است. این مرکز که طور رسمی توسط کمیسیون آموزش عالی نیوانگلند تأییدشده، دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد و در رابطه با رشته‌های مهندسی نیز باید گفت این دانشگاه در تمام مقاطع یعنی مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و درجه دکترا دانشجو می‌پذیرد. لازم به ذکر است که MIT، دارای رتبه نخست در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیاست.

رشته‌های مهندسی ارائه‌شده در این دانشگاه شامل هندسی هوانوردی، مهندسی کشاورزی، مهندسی معماری، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و محیط‌زیست، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی الکترونیک و برق، مهندسی عمومی، مهندسی زمین‌شناسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن و متالورژی هستند.

خطی مشی این موسسه، مبتنی بر پذیرش انتخابی بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانش آموزان است. بعلاوه باید گفت این مرکز، امکانات و خدمات دانشگاهی و غیردانشگاهی متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که شامل کتابخانه، خوابگاه، امکانات ورزشی، فضای سبز، کمک‌های مالی و یا بورسیه تحصیلی، تحصیل در خارج از کشور و برنامه‌های مبادله، دوره‌های آنلاین، فرصت‌های آموزش از راه دور و همچنین خدمات اداری است.

به‌طورکلی باید گفت این دانشگاه دانشکده مهندسی، علوم انسانی، هنرها و علوم اجتماعی، معماری و برنامه‌ریزی و مدیریت و علوم را در برمی‌گیرد. جالب است بدانید MIT تا به امروز 85 جایزه نوبل، 58 مدال ملی علوم و 29 مدال ملی فناوری را از آن خودکرده است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای۱ نوامبر و 1 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه73،160 دلار
رتبه در ایالات‌متحده1
شهر/ کشورکمبریج / ایالات‌متحده

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد (SU) که در سال 1885 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی است که در حومه شهر بزرگ استنفورد کالیفرنیا واقع‌شده و در سال 2021، رتبه دوم بهترین دانشگاه‌های مهندسی دنیا را از آن خود کرد. هرچند که باید گفت این دانشگاه تنها در مقطع کارشناسی، دانشجوی رشته مهندسی می‌پذیرد اما برای برخی حوزه‌ها و رشته‌های دیگر، علاوه بر این، پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را در دستور کار خود دارد. گفتنی است این دانشگاه عمدتاً در مهندسی سخت‌افزار و نرم‌افزار بیشتری اثرگذاری را داشته است.

این موسسه همچنین دارای پردیس‌هایی در واشنگتن نیویورک و مونتری بوده و جالب است بدانید به لحاظ موقعیت جغرافیایی در دره سیلیکون واقع‌شده که لقب “کارخانه میلیاردر” را به دلیل قدرت در فناوری از آن خودکرده است.

این دانشگاه آموزش عالی، تعداد 18 موسسه تحقیقاتی بین‌رشته‌ای و هفت دانشکده را در خود جای‌داده و افتخارات مهمی ازجمله 19 جایزه نوبل را در کارنامه‌اش دارد. بعلاوه برخی فارغ‌التحصیلان نخبه این دانشگاه رزومه‌ای پربار داشته و از آن میان می‌توان به مؤسسان شرکت‌های گوگل، اینستاگرام، نتفلیکس و نایک اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه37،620 دلار برای دانشجویان بومی
و 76،413 دلار برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در ایالات‌متحده6
شهر/ کشورشهر استنفورد/ ایالات‌متحده

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج در سال 1209، به‌عنوان یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عمومی در شهر کوچک کمبریج شروع به کار کرد و سیاست پذیرش انتخابی بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی را مدنظر قرار داد.

این دانشگاه در حوزه‌های هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی و کسب‌وکار، زبان و فرهنگ، سلامت و پزشکی، مهندسی و فناوری و علوم دانشجو می‌پذیرد و مجموعاً 31 دانشکده را در خود جای‌داده است. گفتنی است متقاضیان تمام رشته‌ها، می‌توانند در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل در این دانشگاه بپردازند. جالب است بدانید که این دانشگاه در سال 2021، رتبه سوم را در میان بهترین دانشگاه‌های مهندسی جهان از آن خود کرد.

رشته‌های مهندسی ارائه‌شده در این دانشگاه عبارتند از مهندسی هوافضا و هوا گرمایی، مهندسی زیستی، مهندسی عمران، سازه و محیط‌زیست، مهندسی برق و الکترونیک، علوم برق و اطلاعات، انرژی و پایداری و محیط‌زیست، مهندسی اطلاعات و کامپیوتر، ابزار دقیق و کنترل و همچنین مهندسی مکانیک.

جالب است بدانید برخی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های مهندسی جهان توسط فارغ‌التحصیلان کمبریج به دست آمده‌اند ازجمله: اختراع موتور جت (سر فرانک ویتل)، نظریه پلاستیسیته (جان بیکر) و هاورکرافت (سر کریستوفر سیدنی کوکرل).

از مهم‌ترین امکانات این مرکز آموزشی می‌توان به 100 کتابخانه، 9 موزه هنری و علمی و فرهنگی، باغ گیاه‌شناسی، امکانات ورزشی، کمک‌های مالی و بورسیه تحصیلی، امکان تحصیل در خارج از کشور و برنامه‌های مبادله و همچنین خدمات اداری اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه9،250 پوند برای دانشجویان انگلیسی و اروپایی
و 33،825 پوند برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی 8،337 پوند
برای دانشجویان انگلیسی و اروپایی و 29،343 پوند
برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع تحصیلات تکمیلی
رتبه در انگلستان2
شهر/ کشورکمبریج/ انگلستان

دانشگاه ETH

این دانشگاه که به‌طور رسمی با عنوان موسسه پلی تکنیک فدرال زوریخ سوئیس شناخته می‌شود، در سال 1855 با وجود 16 دپارتمان افتتاح شد. این دپارتمان‌ها، تحصیلات آکادمیک را ارائه داده و امکان تحقیقات علمی را در زمینه‌های مختلف از مهندسی و معماری گرفته تا شیمی و فیزیک فراهم می‌کنند.

اکثر برنامه‌های تحصیلی در این دانشگاه، بر مبنای ریاضیات تخصصی استوار است. برای دانشجویان کارشناسی زبان‌اصلی آموزش آلمانی است، درحالی‌که اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی هستند.

این دانشگاه دارای دو شعبه یکی در شهر زوریخ و دیگری در محوطه‌ای مدرن روی تپه‌ای در حومه شهر است. حقیقت این است که دانشجویان در ETH با حجم کاری زیادی روبرو هستند، اما همچنان می‌توانند برای سایر فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی و شرکت در سمپوزیوم‌ها و کنفرانس‌های متعدد دانشگاه زمان پیدا کنند.

گفتنی است این مرکز آموزش عالی تاکنون برنده 20 جایزه نوبل ادبی شده و به لحاظ رشته‌های مهندسی، در سال 2021، رتبه چهارم را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیا کسب کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه1598 فرانک
رتبه در سوئیس1
شهر/ کشورزوریخ/ سوئیس

دانشگاه صنعتی نانیانگ

دانشگاه فناوری نانیانگ (NTU) در سال 1955، به‌عنوان یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عمومی در حومه کلان‌شهر سنگاپور تأسیس شد. این دانشگاه، دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که بسیاری از آن‌ها منجر به مدارج رسمی آموزش عالی مانند مدارک پیش لیسانس (گواهینامه‌ها، دیپلم‌ها، مدرک کاردانی)، مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌شوند.

 در مورد رشته‌های مهندسی نیز باید گفت متقاضیان می‌توانند برای تمام سطوح مختلف تحصیلی، بر اساس سیاست انتخابی دانشگاه و امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی پذیرش شوند. جالب است بدانید دانشکده مهندسی این موسسه، یکی از بزرگ‌ترین دانشکده‌های جهان است که بیش از 10،500 دانشجوی کارشناسی و 3500 فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد را در خود جای‌داده است.

این دانشگاه که 5 سال متوالی در شمار برترین دانشگاه‌های مهندسی جهان مطرح‌شده است، کلیه امکانات رفاهی و فرهنگی ازجمله کتابخانه، خوابگاه، امکانات ورزشی، کمک‌های مالی و خدمات اداری را ارائه می‌دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای19 مارس
شهریه تقریبی سالیانه9400 دلار برای دانشجویان بومی
و 13200 دلار برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در سنگاپور2
شهر/ کشورسنگاپور/ سنگاپور

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد، قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی‌زبان در جهان است و درواقع آن‌قدر قدیمی است که تاریخ تأسیس آن دقیقاً مشخص نیست. هرچند تصور می‌شود این دانشگاه در سال 1096، به‌عنوان یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عمومی در شهر کوچک آکسفورد واقع در جنوب شرقی انگلستان بازگشایی شد.

دانشگاه آکسفورد پردیس اصلی ندارد. ساختمان‌ها و امکانات آن در مرکز شهر قرون‌وسطایی آکسفورد پراکنده‌شده‌اند. تعداد 44 دانشکده و تالار و بیش از 100 کتابخانه در این مرکز آموزشی وجود دارند و حوزه‌های دانشگاهی مختلف نظیر علوم انسانی، ریاضی، فیزیک، علوم زندگی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی ارائه می‌شوند.

به لحاظ علوم مهندسی باید گفت این دانشگاه در رتبه ششم برترین دانشگاه‌های مهندسی جهان در سال 2021 شناخته‌شده است. گفتنی است آکسفورد دانشکده مهندسی این دانشگاه بسیار مشهور است و فارغ‌التحصیلانی را که در برخی از مهم‌ترین پروژه‌های مهندسی در جهان شرکت کرده‌اند را برای تدریس انتخاب نموده است.

از افتخارات این موسسه آموزشی می‌توان به 120 مدال المپیک، 26 جایزه نوبل، هفت شاعر و بیش از 30 رهبر جهان (ازجمله بیل کلینتون، ایندیرا گاندی و 26 نخست‌وزیر انگلستان) اشاره کرد. گفتنی است بیش از 20،000 دانشجو در آکسفورد مشغول به تحصیل هستند که 40 درصد آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه9،250 پوند برای دانشجویان انگلیسی و اروپایی
و 34،678 پوند برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی 7،665 پوند
برای دانشجویان انگلیسی و اروپایی و 23،950 پوند
برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع تحصیلات تکمیلی
رتبه در انگلستان1
شهر/ کشورآکسفورد/ انگلستان

دانشگاه برکلی کالیفرنیا

دانشگاه برکلی کالیفرنیا (UCB) که در سال 1868 تأسیس شد، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است و همچنین دارای شعبات و پردیس‌هایی در دیویس، ارواین، لس‌آنجلس، مرسد، ریورساید، سان دیه گو، سان‌فرانسیسکو، سانتا باربارا وسانتا کروز می‌باشد.

برکلی یکی از 14 بنیان‌گذار انجمن دانشگاه‌های آمریکاست و خواستگاه برخی از مشهورترین مؤسسات تحقیقاتی جهان ازجمله موسسه تحقیقات علوم ریاضی و آزمایشگاه علوم فضایی است. این مرکز آموزشی تاکنون برنده 99 جایزه نوبل، 23 جایزه تورینگ و 14 جایزه پولیتزر شده است؛ و البته جالب است بدانید که این دانشگاه در سال 2021، رتبه هفتم را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیا از آن خودکرده است.

محوطه دانشگاه برکلی تقریباً 1،232 هکتار از منطقه خلیج لس‌آنجلس را شامل می‌شود و بسیاری از ساختمان‌های آن به سبک هنری بوده و به‌عنوان بناهای تاریخی کالیفرنیا شناخته می‌شوند.

این دانشگاه در حوزه‌های علوم انسانی و هنر، سلامت و پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی و کسب‌وکار، زبان و فرهنگ، فناوری و علوم دارای دانشکده‌هایی بوده و امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را برای متقاضیان فراهم می‌آورد. گفتنی است سه‌چهارم از 40،000 دانشجوی آن در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و اکثر آن‌ها در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی می‌کنند و می‌توانند با یکدیگر دوست شده، در محیطی امن کار و تحصیل‌کرده و با یکدیگر تعامل داشته باشند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای30 نوامبر
شهریه تقریبی سالیانه27،072 دلار برای دانشجویان بومی
و 31،195 دلار برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در ایالات متحده4
شهر/ کشورکالیفرنیا/ ایالات‌متحده

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) که در سال 1905 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در فضای کلان‌شهر سنگاپور واقع‌شده است. این موسسه همچنین دارای پردیس‌هایی در بوکیت تیماه و اوترام است.

در این مرکز آموزشی 17 دانشکده در رشته‌های هنر و علوم اجتماعی، کسب‌وکار، محاسبات، آموزش، دندانپزشکی، طراحی و محیط‌زیست، پزشکی، مهندسی، علوم و مهندسی تلفیقی، حقوق، موسیقی، سلامت عمومی، سیاست عمومی، علوم پایه وجود دارند.

این دانشگاه در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد و امروزه 40،000 دانشجو از 100 کشور جهان را در خود جای‌داده است. لازم به ذکر است که این مرکز آموزشی در سال 2021، رتبه نهم را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی جهان بدست آورد. در ضمن این دانشگاه، یکی از قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه‌ها در جنوب شرق آسیا به شمار می‌آید.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای31 مارس
شهریه تقریبی سالیانه12،000 دلار
رتبه در سنگاپور2
شهر/ کشورسنگاپور/ سنگاپور

دانشگاه تسینگ هوا

این دانشگاه، یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویانی است که به دنبال برنامه‌های آموزش عالی مهندسی و علوم رایانه هستند زیرا این موسسه آموزشی از سال 2015 به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در جهان، برای هردوی این رشته‌ها رتبه‌بندی شده است. این دانشگاه به‌ویژه برای مشارکت‌های تحقیقاتی خود در مهندسی برق که نقش بسزایی در توسعه و نگهداری شبکه وسیع برق دولتی چین دارد، موردتوجه قرارگرفته است.

دانشگاه تسینگوا در سال 1911، به‌عنوان یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عمومی در شمال غربی پکن، در منطقه Haidian و در محل سابق باغ‌های سلطنتی سلسله چینگ افتتاح گردید و به‌طور رسمی توسط وزارت آموزش جمهوری خلق چین به رسمیت شناخته شد. شعار این دانشگاه: “نظم و انضباط شخصی” است و تا امروز افراد نام‌آوری ازجمله رئیس‌جمهور شی جین پینگ، از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند.

این دانشگاه در 20 مدرسه و 57 دپارتمان سازمان‌دهی شده که طیف وسیعی از رشته‌ها نظیر علوم، مهندسی، هنر و ادبیات، علوم اجتماعی و پزشکی را شامل می‌شوند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلایکارشناسی: 8 ژانویه
و کارشناسی ارشد و دکتری: 15 دسامبر و 1 مارس
شهریه تقریبی سالیانه30،000 یوان برای مقطع کارشناسی 39،000 یوان
برای مقطع کارشناسی ارشد
و 40،000 یوان برای مقطع دکترا
رتبه در چین2
شهر/ کشورپکن/ چین

دانشگاه هاروارد

هاروارد که در سال 1636 تأسیس شد، قدیمی‌ترین مؤسسات آموزش عالی در ایالات‌متحده است و ازنظر تأثیرگذاری، شهرت و شجره‌نامه آکادمیک، به‌عنوان یک دانشگاه برجسته نه‌تنها در ایالات‌متحده بلکه در جهان نیز موردتوجه قرارگرفته است. این دانشگاه رقابتی بوده و افراد بسیاری در سراسر جهان، رویای تحصیل در این موسسه را دارند.

این مرکز آموزشی در کمبریج ماساچوست، در سه مایلی شمال غربی بوستون واقع‌شده و پردیس 209 هکتاری آن دارای 10 مدرسه، دو آمفی‌تئاتر و پنج موزه است. همچنین بزرگ‌ترین سیستم کتابخانه دانشگاهی در جهان با 18 میلیون جلد کتاب را در خود جای‌داده است.

هاروارد نیز مانند بسیاری از کالج‌های ایالات‌متحده قبل از جنگ داخلی، برای تربیت افراد روحانی تأسیس شد؛ اما برنامه درسی و دانشجویی آن به‌سرعت عمومی گشت و در قرن بیستم، متقاضیان متنوع‌تری را پذیرا شد و در حال حاضر حدود 21000 دانشجو را آموزش می‌دهد. گفتنی است این مرکز آموزشی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد و جالب است بدانید که در سال 2021، این دانشگاه رتبه 11 را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیا از آن خود کرد.

از میان فارغ‌التحصیلان مطرح دانشگاه هاروارد می‌توان از هشت رئیس‌جمهور آمریکا، چند رئیس دولت خارجی، 62 میلیاردر زنده، 359 محقق Rhodes و 242 محقق Marshall یادکرد و البته این دانشگاه جوایز متعدد جوایز پولیتزر، نوبل و اسکار و 108 مدال المپیک را در کارنامه خود دارد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه56،528 دلار
رتبه در ایالات‌متحده2
شهر/ کشورکمبریج/ ایالات‌متحده

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در سال 1827، به‌صورت یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عمومی در شهر تورنتو تأسیس شد و به‌عنوان یک محیط یادگیری، کشف و ایجاد دانش در کانادا به کار خود ادامه داد. این دانشگاه امروزه یکی از برترین دانشگاه‌های جهان در زمینه تحقیق و پژوهش است و اختراع و نوآوری را در دستور کار خود دارد.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این فرصت را دارند که از طریق شبکه‌های چند رشته‌ای آموزش و پژوهش، از پیشروان برجسته علم بیاموزند و با آن‌ها همکاری کنند. این دانشگاه تاکنون بیش از 560،000 فارغ‌التحصیل بومی و بین‌المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا داشته و فرصت آموزش در رشته‌های هنر و علوم انسانی، مهندسی، علوم اجتماعی و کسب‌وکار، پزشکی و سلامت و فناوری را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند.

به‌طورکلی دانشگاه تورنتو دارای 44 دپارتمان پژوهشی بوده و در کنار این‌ها 8 دپارتمان برای مقطع کارشناسی و 14 دپارتمان برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را در خود جای‌داده است. درنهایت باید گفت این دانشگاه نیز با کسب رتبه 18، در لیست برترین دانشگاه‌های مهندسی جهان در سال 2021 قرار گرفت.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاه لینک
ددلاین اپلای1 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه14،180 برای دانشجویان بومی
و 62،250 برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در کانادا1
شهر/ کشورتورنتو/ کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)، به دلیل برتری در آموزش و تحقیقات و همچنین تأثیرگذاری جهانی، در سطح بین‌المللی شناخته‌شده و از سال 1915 درهای خود را به روی علاقه‌مندان علم و دانش گشوده است.

این دانشگاه، بیش از 68000 دانشجو را از کانادا و 140 کشور جهان در خود جای‌داده و شبکه جهانی فارغ‌التحصیلان آن به بیش از 370،000 نفر می‌رسد. گفتنی است این مرکز آموزشی تاکنون 8 جایزه نوبل و 65 مدال المپیک را کسب کرده است. پردیس‌های اصلی این دانشگاه نیز در ونکوور و کلونا واقع‌شده‌اند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا، دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی ازجمله مدارک پیش لیسانس (گواهینامه‌ها، دیپلم‌ها، مدرک کاردانی)، لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا در رشته‌های مختلف علمی ازجمله مهندسی می‌شوند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه برای مقطع کارشناسی
برای مقاطع کارشناسی ارشد شامل:
1 ژوئن و 16 ژانویه برای مهندسی بیوپزشکی، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر
31 جولای برای مهندسی شیمی و بیولوژی
1 سپتامبر و 1 مارس برای مهندسی مکانیک
شهریه تقریبی سالیانهحدود 40،000 برای مقطع کارشناسی 7،018 برای مقطع کارشناسی ارشد
رتبه در کانادا2
شهر/ کشورونکوور/ کانادا

دانشگاه EPFL

اینجا یک موسسه و دانشگاه تحقیقاتی در لوزان سوئیس است که در ارائه علوم طبیعی و مهندسی تخصص دارد. ریشه‌های آن را می‌توان در تأسیس یک مدرسه خصوصی در سال 1853 جستجو کرد که در ابتدا تنها 11 دانشجو داشت. هرچند زمان زیادی از آن روزها گذشته و EPFL امروزی، یکی از دو موسسه فناوری فدرال سوئیس است و بیش از 10،000 دانشجو از 112 ملیت مختلف دارد.

EPFL در قسمت فرانسوی‌زبان سوئیس واقع‌شده و با موسسه فناوری فدرال سوئیس در زوریخ (ETH زوریخ) همزاد است. پردیس EPFL در ساحل دریاچه ژنو قرار دارد و از 65 ساختمان با مساحتی بالغ‌بر 136 هکتار تشکیل‌شده است. این پردیس همچنین بانک‌ها، بارها، کافه‌ها و رستوران‌ها، دو موزه Musee Bolo و Archizoom را در خود جای‌داده است.

EPFL یک فرآیند پذیرش بسیار منحصربه‌فرد دارد و برای دانشجویان احتمالی که تبعه سوئیس هستند، به‌هیچ‌وجه انتخابی نیست. در پایان سال اول، یک آزمون برگزار می‌کند که تعیین می‌نماید آیا دانشجویان می‌توانند سال آموزشی را ادامه دهند یا مجبورند آن سال را تکرار کنند و جالب است بدانید که این روند سخت‌گیرانه، باعث ترک تحصیل بسیاری از دانشجویان می‌شود.

طیف گسترده‌ای از امکانات ورزشی و تفریحی، برگزاری چندین جشنواره موسیقی سالانه و رسانه‌های فعال دانشجویی از دیگر مشخصه‌های این دانشگاه قدرتمند و مطرح هستند. گفتنی است این مرکز آموزشی، توانسته است در رشته‌های مهندسی رتبه 12 را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی دنیا در سال 2021 از آن خود نماید.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 دسامبر و 15 آوریل
شهریه تقریبی سالیانه1420 فرانک
رتبه در سوئیس5
شهر/ کشورلوزان/ سوئیس

دانشگاه فناوری دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت که یکی از مؤسسات آموزشی برتر جهان است به‌خصوص در برخی رشته‌ها ازجمله رشته‌های مهندسی عمران و سازه، مهندسی مکانیک، مطالعات زیست‌محیطی، مهندسی و فناوری و معماری آموزش‌هایی بسیار چشمگیر داشته به‌طوری‌که در سال 2021، رتبه 15 را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی جهان بدست آورد.

این دانشگاه که در دلفت هلند مستقر است، یکی از بزرگ‌ترین پردیس‌های جهان را دارد و رستوران، پارک، مسیرهای دوچرخه‌سواری، باغ گیاه‌شناسی، مرکز رسانه‌ای جدید، شبیه‌ساز پرواز و آزمایشگاه آیرودینامیک را در مساحتی بالغ‌بر161 هکتار در خود جای‌داده است.

باید گفت این دانشگاه در ابتدا در سال 1842 به‌عنوان آکادمی سلطنتی برای آموزش مهندسان و کارمندان دولت، بین روتردام و لاهه تأسیس شد؛ اما بعدها در سال 1986، کاربری دانشگاهی یافت و اکنون بزرگ‌ترین دانشگاه فناوری هلند به شمار می‌آید و در زمینه هنر و طراحی، مهندسی و علوم، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 مه و 1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه10،400 یورو برای مقطع کارشناسی
و 15،575 یورو برای مقطع کارشناسی ارشد
رتبه در هلند6
شهر/ کشوردلفت/ هلند

دانشگاه Kaist

موسسه علم و فناوری پیشرفته کره (Kaist)، اولین موسسه علمی و مهندسی تحقیقاتی کره جنوبی است که در سال 1971 تأسیس شد. این مرکز آموزشی، به‌عنوان بهترین دانشگاه در کره شناخته می‌شود و ملقب به نوآورترین دانشگاه در منطقه آسیا و اقیانوسیه است. البته جالب است بدانید که در سال 2021، این دانشگاه رتبه 16 را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیا از آن خود کرد.

درنهایت باید گفت حدود 4000 دانشجوی کارشناسی و 6000 دانشجوی کارشناسی ارشد در این دانشگاه در حوزه‌های مختلف علم، مهندسی، فناوری و کسب‌وکار تحصیل می‌کنند.

پردیس اصلی دانشگاه در شهرک علمی Daedeok در شهر Daejeon، در 150 کیلومتری جنوب پایتخت کره جنوبی یعنی سئول واقع‌شده است. همچنین پردیس دیگری در خود سئول وجود دارد که مدرسه کسب‌وکار و همچنین مدارس تحصیلات تکمیلی امور مالی، مدیریت و اطلاعات و مدیریت رسانه را در خود جای‌داده است.

درمجموع 29 خوابگاه در حومه پردیس Daedeok وجود دارد که کاملاً ازنظر جنسیتی تفکیک‌شده‌اند. همچنین آپارتمان‌هایی برای دانشجویان متأهل در خارج از محوطه دانشگاه در نظر گرفته‌شده‌اند. بعلاوه این دانشگاه به‌طور مرتب رویدادهای هنری ازجمله اپرا، نمایش، کنسرت‌های پاپ، رقص و رسیتال کلاسیک را برگزار می‌کند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای22 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانهحدود 7000 دلار برای کارشناسی
و 27000 دلار برای تحصیلات تکمیلی
رتبه در کره جنوبی2
شهر/ کشورسئول/ کره جنوبی

دانشگاه پلی تکنیک میلان

این دانشگاه که در سال 1863 تأسیس شد، با بیش از 45000 دانشجو یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های فنی در اروپا و بزرگ‌ترین دانشگاه ایتالیایی در زمینه مهندسی، معماری و طراحی به شمار می‌آید. گفتنی است این دانشگاه، رتبه 20 را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی جهان داراست.

این مرکز آموزشی، دارای 7 پردیس است که در میلان و دیگر شهرهای نزدیک ایتالیا یعنی لکو، کرمونا، منتووا و پیاچنزا واقع‌شده‌اند. برنامه‌های آموزشی به ترتیب در 12 دپارتمان و 4 مدرسه، در تمام سطوح دانشگاهی ارائه می‌شوند. تقریباً کل دروس دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، درنتیجه این دانشگاه تعداد فزآینده‌ای از دانشجویان بین‌المللی را از بیش از 100 کشور جذب می‌کند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای19 نوامبر و 9 مارس
شهریه تقریبی سالیانهدر دو قسط 895،20 یورو است
و 3003 یورو جمعاً 3898 یورو
رتبه در ایتالیا8
شهر/ کشورمیلان/ ایتالیا

دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ

دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ (HKUST) که در سال 1991 تأسیس شد، یک دانشگاه تحقیقاتی بین‌المللی است که به آموزش و تحقیقات درجه‌یک اختصاص داده‌شده است. این دانشگاه جوان و بلندپرواز، برای پیشبرد دانش روی حوزه‌های مختلف به‌ویژه علوم، فناوری، مهندسی، مدیریت و مطالعات تجاری، علوم انسانی و اجتماعی و همچنین کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی هنگ کنگ متمرکزشده است.

 این دانشگاه در سال 2021 در زمینه مهندسی، رتبه 20 را در بین برترین دانشگاه‌های مهندسی جهان کسب کرد و با جوایز و دستاوردهای خیره‌کننده، هم‌اکنون میزبان بیش از 16000 دانشجو از بیش از 80 کشور پنج قاره است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای14 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه  42،100 دلار هنگ کنگ برای دانشجویان بومی
و 140،000 دلار هنگ کنگ برای دانشجویان بین‌المللی
رتبه در چین2
شهر/ کشورهنگ کنگ/ چین

دانشگاه توکیو

دانشگاه توکیو که در سال 1877 به‌عنوان اولین دانشگاه شاهنشاهی افتتاح شد، یکی از مشهورترین و معتبرترین مؤسسات آموزش عالی ژاپن به شمار می‌آید. در سال 2011، این دانشگاه ازنظر تعداد فارغ‌التحصیلان در سمت‌های مدیرعامل در شرکت‌های Fortune 500، در رتبه دوم جهان پس از هاروارد قرار گرفت.

همچنین 15 نفر از 62 نخست‌وزیر ژاپن در دانشگاه توکیو تحصیل‌کرده‌اند و پنج فارغ‌التحصیل نیز به فضانورد تبدیل‌شده‌اند. جالب است بدانید که در حوزه مهندسی نیز این دانشگاه، رتبه 20 را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی جهان در سال 2021 کسب کرد.

این مرکز آموزشی، از 10 دانشکده و 15 مدرسه تشکیل‌شده و دارای پنج پردیس در مناطق هونگو، کومابا، کاشیوا، شیروکان و ناکانو است. بعلاوه باید و 30000 دانشجو را شامل می‌شود که 2100 نفر از آن‌ها بین‌المللی هستند.

تجربه کارشناسی در دانشگاه توکیو منحصربه‌فرد است، زیرا این تنها دانشگاه ژاپنی است که دارای سیستم دوساله آموزش عمومی است قبل از اینکه دانشجویان رشته خود را انتخاب کنند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای7 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه535،800 ین
رتبه در ژاپن1
شهر/ کشورتوکیو/ ژاپن

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ (TUM) که در سال 1868 تأسیس شد، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آلمان به شمار می‌آید. این مرکز آموزشی دارای 15 دپارتمان و مدرسه علمی و حدود 40،000 دانشجو است که بیش از 30 درصد آن‌ها بین‌المللی هستند. گفتنی است بسیاری از دوره‌ها و آموزش‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. این دانشگاه در مقاطع مختلف در زمینه‌های مهندسی، علوم پایه، علوم زندگی و بهداشت، علوم اجتماعی دانشجو می‌پذیرد و در حال حاضر رتبه 29 را در میان‌برترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیا داراست.

این دانشگاه، خود را دانشگاه کارآفرین می‌نامد و هدف آن ایجاد محیط حمایتی برای کارآفرینان تازه‌کار است. حدود 200 برنامه در اینجا ارائه می‌شوند که شامل مجموعه گسترده‌ای از دوره‌ها و آموزش‌ها به زبان انگلیسی هستند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای30 سپتامبر و 31 مارس
شهریه تقریبی سالیانه  برای دانشجویان بومی رایگان
برای دانشجویان بین‌المللی بین 120 تا 140 یورو در هر ترم برای ثبت‌نام
رتبه در آلمان5
شهر/ کشورمونیخ/ آلمان

دانشگاه واترلو

و درنهایت سری می‌زنیم به دانشگاه واترلو (UW) که در 1957 تا سیس شد و یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عمومی به شمار می‌آید که در شهر کوچک واترلو استان آنتاریو واقع‌شده است.

دانشگاه واترلو به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های نوآوری کانادا، میزبان بیش از 100 دوره در رشته‌های کسب‌وکار، بهداشت، مهندسی، ریاضی، علوم، هنر، محیط‌زیست و موارد دیگر در مقطع کارشناسی است.

با وجود بیش از 50،000 دانشجوی دانشگاه و کالج، این دانشگاه طیف وسیعی از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها را در برگرفته است. گفتنی است این مرکز آموزشی در شهر واترلو، در 110 کیلومتری غرب تورنتو واقع‌شده که بزرگ‌ترین و پویاترین شهر کانادا محسوب می‌شود.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای1 ژوئن، 1 فوریه، 1 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه61،300 دلار کانادا
رتبه در کانادا3
شهر/ کشورواترلو/ کانادا

درنهایت پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سایر مراکز آموزشی که در شمار بهترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیا هستند، این سایت را مطالعه کنید.

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های علوم مهندسی دنیا

مهندسی امری است که جهان را به کار وا می‌دارد. مهندسان عمران زیرساخت‌ها را حفظ می‌کنند، درحالی‌که مهندسان مکانیک به دنبال بهبود ساختارها هستند و دستگاه‌ها و ماشین‌آلات جدیدی ایجاد می‌کنند. مهندسان صنایع، بهره‌وری را بهینه می‌کنند. مهندسان محیط‌زیست با مشکلات مربوط به آلودگی، زباله‌ها و چالش‌های مرتبط با آن‌ها برخورد می‌کنند؛ و مهندسان پزشکی فناوری‌های جدیدی را استفاده می‌کنند که در مراقبت‌های سلامتی و بهداشتی استفاده می‌شوند و به‌طورکلی هر مهندس به دنبال ایجاد یک راهکار برای بهبود دنیاست.

اخذ مدرک مهندسی، دانشجویان را برای مشاغل در بخش‌های صنعتی آماده می‌کند و فضایی جالب‌توجه برای پیشرفت آن‌ها فراهم می‌نماید. جالب است بدانید اداره آمار کار (BLS)، رشد 3 درصدی در مشاغل مهندسی را از سال 2019 تا 2029 پیش‌بینی می‌کند. در سال 2018، BLS نشان داد که مهندسان عمران، مکانیک و صنایع بیشترین رشد را در این رشته خواهند داشت.

مدرک کارشناسی مهندسی شامل دوره‌های پایه در ریاضیات، علوم و فناوری است و مهارت‌های تجزیه‌وتحلیل و حل مسئله را تقویت می‌کند؛ بنابراین دانشجویانی با ذهن تحلیلی و اخلاق کاری قوی، کاندیدای ایده آل برای مقاطع لیسانس مهندسی هستند. برنامه‌های درسی مهندسی بسته به رشته متفاوت است، اما دانشجویان می‌توانند مطالعات خود را بر شاخه‌های خاصی از این رشته متمرکز کنند. هیئت تائید صلاحیت مهندسی و فناوری (ABET) بیش از 25 حوزه مهندسی ازجمله مهندسی برق، نفت و محیط‌زیست را به رسمیت می‌شناسد.

شرایط و نیازمندی‌های صدور گواهینامه و مدرک به‌عنوان مهندس، بر اساس ایالت متفاوت است. به‌طورکلی برای تائید مهندس شدن، هر دانشجو نیاز به مدرک کارشناسی از یک برنامه مهندسی معتبر و گذراندن آزمون اصول مهندسی (FE) دارد. این آزمون که قدمتی 110 ساله دارد، برای سنجش توانایی دانشجویان در رشته‌هایی نظیر شیمی، عمران، برق، کامپیوتر، مهندسی مکانیک و محیط‌زیست برگزار می‌شود.

متخصصان همچنین می‌توانند به‌عنوان مهندسین حرفه‌ای مدرک بگیرند. در این رابطه، دانشجویان باید آزمون مهندسی حرفه‌ای (PE) را برای یک‌رشته خاص با موفقیت بگذرانند. این آزمون برای مهندسانی باتجربه حرفه‌ای مناسب است که به دنبال ارتقاء اعتبار خود هستند. درنهایت باید گفت طول مدت تحصیل در رشته مهندسی در مقطع کارشناسی معمولاً 3 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 3-4 سال است. برای کسب اطلاعات بیشتر این سایت را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا

هزینه‌ های تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان در رشته مهندسی

دانشگاه مناسب به فرد کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم را بدست آورده، در معرض دید قرارگرفته و فرصت‌های بی‌شماری پیش رویش قرار گیرد؛ و اگر از مشتاقان تحصیل در رشته مهندسی هستید تا آینده شغلی‌تان را تضمین کنید، حتماً می‌دانید که تحصیل در ایالات‌متحده، اولین گزینه برای بسیاری از جوانان مشتاق است که مایل به ادامه تحصیل مهندسی در خارج از کشور هستند.

در حقیقت ایالات‌متحده، دارای بیشترین تعداد دانشکده‌های مهندسی است که بسیاری از آن‌ها در لیست بهترین دانشگاه‌های مهندسی جهان رتبه قابل‌توجهی را کسب کرده‌اند؛ اما حقیقت این است که هزینه‌های تحصیل مهندسی در چنین دانشگاه‌هایی معمولاً بالا بوده و به‌طور متوسط مبلغی بالغ‌بر 45،000 و 60،000 دلار در سال است. البته به یاد داشته باشید که هزینه‌های زندگی در کنار شهریه دانشگاه، می‌تواند عددی قابل‌توجه را برای دانشجویان رقم بزند.

از طرفی دیگر اروپا نیز یک مقصد عالی برای دانشجویان بین‌المللی است، زیرا می‌توانید شهریه‌ای مقرون‌به‌صرفه را حتی در دانشگاه‌های برتر مهندسی پیدا کنید. کیفیت آموزش عالی است، با دانشجویانی از سراسر جهان ملاقات خواهید کرد و ازنظر شخصی و تحصیلی بسیار رشد خواهید نمود.

هزینه‌ها معمولاً برای دوره کارشناسی بین 10000 تا 30000 یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد بین 8000 تا 18000 یورو و در مقطع دکترا عددی بین 12000 تا 40000 یورو هستند. قطعاً مبلغ نهایی، به رتبه و سابقه دانشگاه مربوطه بستگی دارد و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های مهندسی در دنیا می‌تواند در شمار بالاترین شهریه‌ها قرار گیرد. بعلاوه باید گفت هزینه‌های زندگی نیز بسته به امکانات، می‌تواند متوسط و یا بالا باشد.

و درنهایت در مورد کانادا باید گفت شهریه دانشجویان بین‌المللی، در استان‌ها و برنامه‌های مختلف متفاوت است؛ اما به‌طورکلی در مقایسه با بسیاری از کشورها، تحصیل در کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه است. شما سالانه شهریه‌ای بین 20000 دلار تا 30000 هزار دلار کانادا را برای تحصیل در رشته مهندسی پرداخت خواهید کرد. این مبلغ تقریبی است و همان‌طور که اشاره کردیم با توجه به موسسه و برنامه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اید، متفاوت خواهد بود.

درنهایت برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید این سایت و این سایت و این سایت را نیز مطالعه کنید.

بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ های مهندسی جهان

اگر برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های مهندسی جهان تصمیم به اخذ بورسیه دارید، باید بدانید که از دو روش می‌توانید برای این امر اقدام کنید. به‌طورکلی بورسیه‌ها یا از سوی خود دولت ارائه می‌شوند و یا دانشگاه انتخابی، شما را بورسیه می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم پس از انتخاب رشته مهندسی و دانشگاه موردنظرتان، سری به اسکولارشیپ دانشگاه بزنید و اطلاعات تکمیلی را در این رابطه بدست آورید.

برای اخذ بورسیه در ابتدا لازم است که پس از تحقیق و انتخاب استاد راهنمای دانشکده موردنظر، ایمیلی به وی بزنید و ضمن معرفی خود و ارائه رزومه‌تان، نظر موافق او را برای بورسیه شدنتان جلب کنید. اگر در این مرحله موفق شوید، استاد موردنظر، شما را به دانشگاه معرفی می‌کند و سپس از طرف دانشگاه ایمیلی مبنی بر پذیرشتان ارسال خواهد شد. در صورت دریافت پاسپورت معتبر و ارسال مدارک به دانشگاه، می‌توانید شانس تحصیل در آن مرکز آموزشی را بدست آورید. البته در این فرآیند، لازم است توانایی مالی‌تان را نیز برای تحصیل و زندگی در کشور مقصد به اثبات برسانید؛ اما اگر بورسیه شما همراه فاند باشد، همین امر می‌تواند مدرکی دال بر توانایی مالی شما باشد.

تیم تراست با وجود سابقه‌ای پربار در به ثمر رساندن بیش از 6 هزار پرونده مهاجرتی موفق و برخورداری از همکاری وکلایی حرفه‌ای و متعهد، شما را در تمام مراحل مهاجرت یاری می‌کند؛ بنابراین اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت تحصیلی خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. پیشنهاد می‌کنیم همین حالا با مراجعه به این قسمت، یک‌وقت مشاوره تخصصی و البته رایگان را با وکلای ما در ونکوور کانادا و یا دفتر تهران رزرو کنید.

بیشتر بخوانید: فاند تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرم؟

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

بهترین دانشگاه‌های مهندسی جهان کدامند؟

از بین بهترین‌ها در این رشته می‌توان به موسسه فناوری ماساچوست، استنفورد، کمبریج، هاروارد، موسسه پلی‌تکنیک فدرال زوریخ سوئیس، آکسفورد، دانشگاه صنعتی نانیانگ، برکلی کالیفرنیا، دانشگاه ملی سنگاپور، تسینگوا، تورنتو، بریتیش کلمبیا، EPFL، دانشگاه فناوری دلفت، موسسه علم و فناوری پیشرفته کره، پلی‌تکنیک میلان، علم و فناوری هنگ کنگ، توکیو، دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه واترلو اشاره کرد.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته مهندسی چقدر است؟

هزینه‌های تحصیل مهندسی در ایالات‌متحده به‌طور متوسط مبلغی بالغ‌بر 45،000 و 60،000 دلار است. در اروپا هزینه‌ها معمولاً برای دوره کارشناسی بین 10000 تا 30000 یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد بین 8000 تا 18000 یورو و در مقطع دکترا عددی بین 12000 تا 40000 یورو هستند؛ و در کانادا نیز این مبلغ بین 20000 تا 30000 دلار کانادا می‌باشند. به یاد داشته باشید که هزینه‌های زندگی نیز به این هزینه‌های تحصیل اضافه می‌شوند.

به‌طورکلی ازلحاظ هزینه، کدام دانشگاه‌های برتر برای تحصیل در رشته مهندسی مناسبند؟

ازآنجایی‌که هزینه‌های زندگی در کانادا نسبت به اروپا و آمریکا بسیار مقرون‌به‌صرفه تر هستند و از طرفی هزینه‌های تحصیل نیز معقول می‌باشند، پیشنهاد می‌کنیم یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی کانادا را در این رابطه انتخاب نمایید.

چگونه می‌توان از بورسیه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های مهندسی برخوردار شد؟

بورسیه‌ها یا از طرف دولت و یا از طرف دانشگاه انتخابی ارائه می‌شوند. کافی است به اسکولارشیپ دانشگاه سر بزنید و اطلاعات کافی را در این رابطه بدست آورید. درعین‌حال برای شروع این پروسه لازم است ایمیلی به استاد انتخابی‌تان در دانشگاه موردنظر بزنید و ضمن معرفی خود و ارائه رزومه، موافقت وی را برای بورسیه شدنتان جلب نمایید. در صورت موفقیت در این امر، استاد مربوطه شما را به دانشگاه معرفی می‌کند و دانشگاه نیز یک ایمیل پذیرش برایتان ارسال خواهد نمود.

بهترین مرجع برای کسب اطلاعات جهت تحصیل در بهترین دانشگاه‌های مهندسی جهان کدام است؟

پیشنهاد ما به شما تیم تراست است؛ زیرا این تیم از همکاری وکلایی مجرب در امر مهاجرت سود می‌برد و سابقه‌ای طولانی و موفقیت‌آمیز در به نتیجه رساندن انواع پرونده‌های مهاجرتی به کانادا، استرالیا و سایر کشورهای مطرح دنیا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید