رشته انگلیسی در کانادا

رشته انگلیسی در کانادا

رشته زبان انگلیسی در کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته زبان انگلیسیدانشگاه مگ گیل
دانشگاه تورنتو
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه کویینز
میانگین درآمد فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی در کانادا۳۵۰۰۰ دلار تا ۱۳۴۰۰۰ دلار در سال
کد شغلی رشته زبان انگلیسی۵۱۲۵ (کد مترجمی)
مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در رشته انگلیسیبسته به دانشگاه مورد نظر انگلیسی یا فرانسوی

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش رشته انگلیسی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته زبان انگلیسی در کانادا

زبان آموز انگلیسی که به اختصار به آن ELL یا همان English-language learner گفته می شود، اصطلاحی است که در برخی از کشورهای انگلیسی زبان مانند آمریکا و کانادا برای توصیف شخصی که علاوه بر زبان مادری یا هر زبان دیگری که ممکن است صحبت کند، زبان انگلیسی را می آموزد به کار گرفته می شود.

از دیگر اصطلاحات بسیار مهمی که در این حوزه به کار برده می شود، انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL)، انگلیسی به عنوان زبان اضافی (EAL)، انگلیسی به عنوان زبان محدود (LEP)، انگلیسی به عنوان زبان فرهنگی متنوع (CLD)، انگلیسی به عنوان زبان غیر بومی و… است.

آموزش رشته زبان انگلیسی در کانادا بیشتر حول محور رشته های آموزش زبان انگلیسی و ادبیات انگلیسی است. بسیاری از داوطلبین اپلای رشته زبان انگلیسی، به کشور کانادا سفر می کنند چرا که تحصیل در کانادا کلیه امکانات آموزشی مورد نیاز برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

مهمترین دوره های آموزشی زبان انگلیسی در کانادا

دوره های پیش از ورود به دانشگاه ها یا کالج های زبان

برخی از دوره های در نظر گرفته شده برای تحصیل رشته زبان انگلیسی، دوره هایی هستند که برای ورود به دانشگاه ها در نظر گرفته شده اند و دانشجویان را با سطوح مختلف انگلیسی آموزش می دهد. این دوره ها می توانند به صورت تمام وقت و یا پاره وقت باشند.

دوره های آموزشی تخصصی کادر بهداشت و درمان

دوره ها و اصطلاحات تخصصی موجود در حوزه پزشکی نیاز به گذراندن دوره آموزشی مخصوصی دارند به همین علت افرادی که قصد دارند تا در رشته هایی مانند پزشکی، پرستاری، هوشبری، دندانپزشکی و… تحصیل کنند می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

دوره های Intensive زبان انگلیسی

برخی دیگر از دوره های دیگر زبان انگلیسی به صورت کاملا فشرده است و به همین علت در مدت زمان کمتری آموزش داده می شود و معمولا زیر ۱ سال هستند.

دوره General زبان انگلسیی در کانادا

برخی از مشاغل موجود در کانادا نیاز به دانستن اصطلاحات خاصی برای برقراری ارتباط با دیگران هستند. دوره های جنرال کلیه لغات مورد نیاز برای این کارها و یا انجام کارهای روزمره را آموزش می دهد.

دوره های مخصوص برای آزمون کمبریج

برخی از افراد در زبان انگلیسی در سطح بسیار بالایی هستند به گونه ای که خود نیز این رشته را به دیگران آموزش می دهند به همین علت شرکت در کلاس های آزمون کمبریج گواهی هایی را به این افراد اعطا می کند که در سطح بین المللی شناخته شده هستند.

دوره های آموزشی Business

این دوره آموزشی نیز کلیه اصطلاحات و لغات آموزشی مورد نیاز در حوزه تجارت را به افراد می آموزد تا بتوانند در مشاغلی بیزنسی مشغول به کار شوند. این دوره بیشتر مخصوص افرادی است که قصد دارند در رشته های بازرگانی تحصیل کنند.

کد شغلی رشته زبان انگلیسی در کانادا

کد شغلی در نظر گرفته شده برای مترجمان در کانادا بر اساس طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا، ۵۱۲۵ در نظر گرفته شده است که افراد با استفاده از این کد می توانند به سیستم اکسپرس انتری کانادا وارد شوند. مترجمان، مطالب کتبی را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می کنند و یا اینکه در طول سخنرانی ها، جلسات، کنفرانس ها، مناظرات و گفتگوها یا در دادگاه ها، مطالب شفاهی را از زبانی به زبان دیگر ترجمه می کنند.

عناوین شغلی در نظر گرفته شده برای مترجمان در کانادا

 • مترجم زبان اشاره
 • مترجم کنفرانس
 • مترجم اخبار سیاسی
 • مترجم پزشکی
 • مترجم دادگاه
 • مترجم ناشنوایان
 • مترجم حقوقی
 • مترجم شفاهی
 • مترجم فرهنگی
 • مترجم آموزشی
 • مترجم ادبی
 • مترجم فنی
 • مترجم بین المللی
 • مترجم همراه
 • مترجم زبان اشاره کبک
 • مترجم ترجمه همزمان

بیشتر بخوانید: بازار کار مترجم در کانادا

گرایش های رشته زبان انگلیسی در کانادا

همانگونه که گفته شد بیشتر دانشکده های زبان انگلیسی کانادا، روی ادبیات زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی تمرکز دارند. بیشتر رشته ها و گرایش های ذکر شده در قسمت زیر نیز زیرمجموعه همین رشته ها هستند.

رشته زبان شناسی انگلیسی در کانادا

زبان شناسی، مطالعه علمی زبان است. این علم شامل تجزیه و تحلیل همه جنبه های زبان و همچنین روش های مطالعاتی و مدل سازی آن ها است. دانشجویان زبان شناسی در کانادا به طور خاص روی تجزیه و تحلیل زبانی که شامل آوا شناسی، واج شناسی، ریخت شناسی، نحو و معنا شناسی است تمرکز می کنند.

دانشجویانی که رشته زبان شناسی را به عنوان گرایش کارشناسی ارشد خود در کانادا انتخاب می کنند، با مردم بسیار در ارتباط هستند و جنبه های مختلف زبان شناسی را از طریق صحبت کردن افراد مختلف و توجه به لهجه و گویش آن ها بررسی می کنند.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند پس از اتمام تحصیلات خود در مراکز مختلفی همچون موسسات گفتار درمانی، در شرکت های تبلیغاتی، شرکت های مختلف به عنوان ویراستار و یا مشاغل پژوهشی مانند استاد دانشگاه مشغول به کار شوند.

رشته جامعه شناسی زبان انگلیسی در کانادا

جامعه شناسی زبانی، کلیه جنبه های زبانی مطالعه هنجارهای فرهنگی، انتظارات و زمینه و نحوه استفاده از زبان و تاثیر جامعه بر زبان را بررسی می کند. دانشجویان رشته جامعه شناسی روی فرهنگ، نژاد، دین و قانون مطالعه می کنند و مهارت هایی مانند تفکر انتقادی، حل مسئله را آموزش می بینند.

رشته جامعه شناسی انگلیسی تاثیر زیادی در حل مشکلات جامعه دارد و افراد می توانند پس از فارغ التحصیلی به عنوان سیاستمدار، مشاور اعتیاد، استاد دانشگاه، مشاور توانبخشی، مددکار بهداشت و روان، روزنامه نگار، وکیل و یا کار درمانگر کار کنند.

رشته تحلیل گفتمان انگلیسی در کانادا

تحلیل گفتمان انگلیسی (DA)، یا مطالعات گفتمانی، روشی برای تجزیه و تحلیل استفاده از نوشتار، آواز یا زبان اشاره یا هر رویداد نشانه شناسی مهم است. تفاوت اساسی بین تجزیه و تحلیل گفتمان و زبان شناسی متن در این است که تجزیه و تحلیل گفتمان بیشتر از آنکه ساختار متن را آشکار کند، ویژگی های اجتماعی-روانی یک فرد را آشکار می کند.

گفتمان، بخش مهمی از اندیشه یک فرهنگ و جامعه را شامل می شود به همین علت آشنایی با تحلیل گفتمان در هر کشور، تاثیر زیادی روی زبان شناسی، فلسفه، جامعه شناسی و در نهایت تجزیه و تحلیل مشکلات دارد.

رشته سبک شناسی انگلیسی در کانادا

رشته سبک شناسی انگلیسی یکی دیگر از شاخه های مهم رشته زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی است که به مطالعه و تفسیر متون گفتاری با توجه به سبک زبانی و لحن آن ها می پردازد. به گونه ای که دانشجویان دریابند افراد چگونه در موقعیت های مختلف مثلا در هنگام یک مصاحبه کاری از واژگان و کلمات مناسب استفاده می کنند.

رشته زبان انگلیسی بین المللی در کانادا

رشته زبان انگلیسی بین المللی به عنوان یک وسیله ارتباطی جهانی در گویش های متعدد به گونه ای که استاندارد برای زبان بین المللی باشد به کار گرفته می شود.

رشته فصاحت و بلاغت انگلیسی در کانادا

هدف از تحصیل در رشته بلاغت، مطالعه تکنیک هایی است که نویسندگان و سخنرانان برای اطلاع رسانی، ترغیب و یا ایجاد انگیزه برای مخاطبان خاص در شرایط خاص استفاده می کنند. بلاغت به طور معمول برای درک، کشف، توسعه استدلال ها و متقاعد کردن افراد در سخنرانی ها استفاده می شود.

رشته ارتباطات فنی انگلیسی در کانادا

ارتباطات فنی وسیله ای برای انتقال اطلاعات علمی، مهندسی یا سایر اطلاعات فنی است. برخی از افراد به عنوان ارتباط دهندگان فنی یا نویسندگان فنی تعیین می شوند. این افراد از مجموعه روش هایی برای تحقیق، مستندسازی و ارائه فرآیندها یا محصولات فنی استفاده می کنند.

 ارتباط دهندگان فنی ممکن است اطلاعاتی را که گرفته اند در اسناد کاغذی، صفحات وب، آموزش های مبتنی بر رایانه، متون ذخیره شده به صورت دیجیتالی، صدا، تصویر و سایر رسانه ها قرار دهند. انجمن ارتباطات فنی این حوزه را به عنوان هر نوع ارتباطی که بر موضوعات فنی یا تخصصی متمرکز باشد، به طور خاص با استفاده از فناوری ارتباط برقرار کند یا دستورالعمل هایی را در مورد نحوه انجام کارها، تعریف می کند.

رشته ادبیات انگلیسی در کانادا

دانشجویان رشته ادبیات انگلیسی در کانادا ادبیات جهان را به زبان انگلیسی می آموزند به گونه ای که در طول تحصیلات خود، آثار ادبی بزرگان را تجزیه و تحلیل می کنند. دانشجویان این رشته در طول تحصیلات خود نمایشنامه ها و متون ادبی مختلفی را می آموزند و به صورت تخصصی آن ها را نقد می کنند.

رشته ادبیات انگلیسی کانادایی

رشته ادبیات انگلیسی کانادایی، یک زبان چند فرهنگی است که توسط مردم بومی و افراد دیگر با پیشینه هایی از زبان های انگلیسی، فرانسوی – کانادایی، زبان های بومی و بسیاری دیگر از زبان ها مانند گالیگ کانادایی ایجاد شده است.

در دهه های اخیر ادبیات انگلیسی کانادا به شدت تحت تاثیر مهاجرین سایر افراد از کشورهای دیگر قرار گرفت به همین علت دچار تغییراتی شد. از این رو دانشجویان این رشته به طور دقیق با تاریخچه رشته ادبیات کانادایی آشنا می شوند.

تحصیل در رشته زبان انگلیسی در کانادا

شرایط تحصیلی در نظر گرفته شده برای داوطلبان تحصیل در این رشته مختلف است اما به طور کلی دانستن موارد زیر برای تحصیل در این رشته کمک زیادی به شما در این مسیر خواهد کرد:

 • در خصوص کلیه دانشگاه ها و بورسیه ها و مبلغ کمک هزینه های اعطایی آن برای دانشجویان بین المللی به خوبی تحقیق کنید چرا که این بورسیه ها به شدت می تواند در کاهش هزینه های شما موثر باشد.
 • کمک هزینه های تحصیلی معمولا برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است اما دانشجویان با شرایط عالی مقطع کارشناسی نیز می توانند از برخی از این کمک هزینه ها استفاده کنند.
 • مدرک زبان تافل و آیلتس دو مدرک بسیار معتبر برای پذیرش تحصیلی کانادا به شمار می رود.
 • اگر قصد نوشتن مقاله در یکی از حوزه های زبان انگلیسی را دارید موضوعی را انتخاب کنید که بتوانید در خصوص آن تحقیق کنید و از اساتید خود راهنمایی بخواهید.
 • مهلت ارسال درخواست پذیرش دانشکده های زبان را حتما بررسی کنید تا در صورت نقص در مدارکتان بتوانید این کمبود را جبران کنید.
 • سعی کنید حداقل از ۱ سال قبل از اتمام تحصیلات خود در مقطع تحصیلی زبان انگلیسی برای مقطع بعدی اقدامات لازم را برای اپلای کانادا انجام دهید.
 • برای تحصیل در دانشکده های زبان انگلیسی و یا هر رشته دیگری در کانادا حتما باید ویزای تحصیلی کانادا اخذ کنید. مدت زمان اعتبار این ویزا بسته به مدت زمان تحصیل شما در کانادا دارد و اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشید می توانید این ویزا را تمدید کنید.
 • به دلیل اینکه کانادا خود یک کشوری است که یکی از زبان های رسمی آن زبان انگلیسی است شما باید در سطح بالایی از تحصیلات علمی قرار گرفته باشید تا بتوانید پذیرش شوید.
 • داشتن مقالات علمی و دستاوردها و موفقیت های شما در زمینه زبان انگلیسی کمک زیادی به شما در افزایش شانس پذیرش می کند. 
 • رنکینگ دانشگاه های کانادا براساس میزان موفقیت های سالانه دانشجویان در زبان انگلیسی، مقالات چاپ شده، تعداد دانشجویان کل و تعداد دانشجویان فارغ التحصیل زبان، بودجه تحقیقاتی که صرف پژوهش های زبان انگلیسی شده است و… تعیین می شود.
 • داشتن تمکن مالی نیز اهمیت زیادی در پذیرش شما در دانشکده های زبان انگلیسی کانادا دارد. شما باید اثبات کنید که می توانید از عهده هزینه زندگی در کانادا و هزینه تحصیل در کانادا برآیید.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته زبان انگلیسی در کانادا

بورسیه های تحصیلی زبان انگلیسی در کانادا

دانشگاه‌ ها و مراکز آموزشی کانادا برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی بورسیه تحصیلی کانادا تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند.

لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

  برای دانشجویان استعداد درخشان و معدل بالا

 • بورسیه‌ های ورودی

  برای دانشجویان جدید الورود و سال اولی

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

  برای دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات علمی می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

  برای دانشجویانی که به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های کارآموزی

  برای دانشجویانی که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند

بورسیه هایی که شما واجدالشرایط آن هستید!

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در مورد بورسیه های تحصیلی با توجه به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا می توانید به سایت های زیر مراجعه فرمایید.

findaphd.com

انواع پوزیشن های PHD و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

findamasters.com

انواع پوزیشن های مقطع کارشناسی ارشد و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

www.scholarships.com

با بورسیه های به روز در دانشگاه های سراسر جهان آشنا شوید.

 scholarshipportal

اسکالرشیپ، گرانت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را از این سایت بیابید.

scholarship-positions

این وب سایت برای دانشجویان بین المللی در راستای اپلای و یافتن کمک هزینه های تحصیلی طراحی شده است.

scholarshipscanada.com

با بورسیه های موجود در کشور کانادا آشنا شوید.

scholarships.universitystudy.ca

با انواع بورسیه های موجود در دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

idp.com

با ذکر نام دانشگاه و رشته تحصیلی خود از بورسیه ها و خدمات دانشجویی دانشگاه های کانادا مطلع شوید.

opportunitydesk

با 5000 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا آشنا شوید.

wemakescholars.com

از بیش از 155 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در کشور کانادا مطلع شوید.

scholars4dev

فهرستی به روز از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را بیابید.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام دانشجویی کانادا را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه های کانادا دریافت کنند.

همچنین بخوانید: فاند تحصیلی کانادا ، کمک هزینه دانشجویی در کانادا

تحصیل مقاطع مختلف زبان انگلیسی در کانادا

تحصیل کارشناسی رشته زبان انگلیسی در کانادا

رشته کارشناسی ادبیات انگلیسی در کانادا

 دانشکده های ادبیات زبان انگلیسی کانادا، سمینارها و همایش های مختلفی را برای دانشجویان این مقطع در نظر گرفته است که پایه و اساس برگزاری این جلسات بر عهده خود دانشجویان است. یعنی افراد در رشته ها و حوزه های مختلف ادبیات انگلیسی لکچر و در خصوص موضوع خاصی ارائه می دهند.

دانشجویان رشته ادبیات انگلیسی در کانادا بیشتر روی تجزیه و تحلیل و نقد آثار ادبی جهان تمرکز می کنند و سپس بعد از فارغ التحصیلی از این مقطع می توانند به عنوان نویسنده، استاد دانشگاه و مدیر محتوای وب کار کنند یا اینکه در مشاغلی همچون نویسندگی برای روزنامه ها و مجلات مختلف، وزارت امور خارجه، شرکت های بازرگانی و یا در انتشارات به عنوان ویراستار فعالیت داشته باشند.

رشته کارشناسی آموزش زبان انگلیسی در کانادا

افرادی که علاقه مند به حوزه تدریس و آموزش در زبان انگلیسی هستند در مقطع کارشناسی آموزش زبان انگلیسی تحصیل می کنند و معمولا مقطع کارشناسی ارشد خود را نیز در همین رشته ادامه می دهند. 

بیشتر بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی در کانادا

دوره های آموزشی رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده های زبان کانادا معمولا ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد و افراد در گرایش های مختلف و تخصصی که برای این رشته در نظر گرفته شده است، تحصیل می کنند برخی از افراد نیز در کنار تحصیلات خود نیز به صورت پاره وقت کار می کنند.

دانشکده های زبان انگلیسی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد معمولا با ارائه پایان نامه هستند. یعنی افراد برای فارغ التحصیلی و اخذ مدرک خود حتما باید در یکی از موضوعات زبان انگلیسی پایان نامه بنویسند.

درباره کارشناسی ارشد در کانادا بیشتر بخوانید.

تحصیل دکتری رشته زبان انگلیسی در کانادا

مقطع تحصیلی دکترا در رشته زبان انگلیسی در کانادا بیشتر روی جنبه های تئوری و نظری این رشته در گرایش مد نظرتان تاکید می کند و به همین علت بیشتر یک دوره تحصیلی پژوهش محور است و دانشجویان در طول سال های تحصیلی خود روی نوشتن مقاله تمرکز می کنند.

بیشتر بخوانید: تحصیل دکتری در کانادا

مراحل اخذ پذیرش در رشته زبان انگلیسی در کانادا

 • تحقیق در خصوص دانشگاه مورد نظرتان در رشته زبان انگلیسی

 • انتخاب دانشگاهی که شرایط آن متناسب با شرایط شما است

 • انتخاب مقطع تحصیلی مورد نظرتان

 • تهیه مدارک و اسناد مورد نیاز برای اپلای در وب سایت رسمی دانشگاه

 • کسب مدرک زبان انگلیسی معتبر

 • آپلود مدارک خواسته شده در سایت دانشگاه

 • منتظر شدن برای بررسی مدارک و تایيد شما

 • انجام مراحل بعدی برای مهاجرت به کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته انگلیسی

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل واقع در مونترال یکی از بی نظیرترین دانشگاه های کانادا از لحاظ کیفیت آموزشی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی است به گونه ای که دانشکده زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه مک گیل همیشه جزء ۲۰ دانشگاه برتر کانادا قرار گرفته است.

محبوب ترین برنامه های آموزشی رشته زبان در این دانشگاه تئاتر، مطالعات فرهنگی و ادبیات انگلیسی به شمار می رود. دانشگاه مک گیل در میان یکی از پر متقاضی ترین دانشگاه های کانادا برای رشته زبان انگلیسی شناخته می شود به همین علت سختگیری زیادی برای پذیرش دانشجویان دارد.

دانشگاه تورنتو

آموزش رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه تورنتو در سطح بسیار عالی آموزش داده می شود به همین علت این دانشگاه نه تنها در ردیف برترین مراکز آموزشی کانادا، بلکه یکی از بهترین دانشگاه های جهان نیز به شمار می رود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از دانشگاه هایی است که آموزش زبان انگلیسی را به صورت جامع و در رشته های متعددی انجام می دهد. محبوب ترین برنامه این دانشگاه، رشته آموزش زبان انگلیسی است که مناسب افرادی که علاقه به حوزه تدریس در رشته زبان دارند.

این دانشگاه برنامه های آموزشی بی نظیری را برای دانشجویان زبان انگلیسی خود در نظر گرفته است. به گونه ای که نقد و تحلیل آثار ادبی، از برنامه های ثابت دانشکده زبان انگلیسی به شمار می رود.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در مقطع کارشناسی ارشد زبان انگلیسی، دو گزینه فارغ التحصیلی با پایان نامه و فارغ التحصیلی بدون پایان نامه و در عوض گذراندن چندین واحد درسی بیشتر را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشجویان علاقه مند به انجام حوزه های تحقیقاتی در زمینه زبان انگلیسی با انتخاب دانشگاه آلبرتا می توانند طیف گسترده ای از رشته های زبان انگلیسی را برای تحقیق انتخاب کنند.

دانشگاه کویينز

اعتبار دانشگاه کوئينز در رشته زبان انگلیسی به قدری زیاد است که فارغ التحصیلان رشته زبان و ادبیات انگلیسی از این دانشگاه می توانند در سازمان ها و مراکز آموزشی مختلف و معتبر مشغول به کار شوند. از اصلی ترین دلایل علاقه مندی متقاضیان به تحصیل در دانشگاه کوئینز، معتبر بودن مدارک دانشگاهی آن در سراسر جهان است.

دانشگاه کوئینز از پیشرفته ترین روش های روز دنیا برای آموزش رشته زبان انگلیسی استفاده می کند. این دانشگاه کنفرانس ها و همایش های زبان انگلیسی متعددی را در طول ترم برای دانشجویان برگزار می کند به همین علت فارغ التحصیلات زبان انگلیسی از دانشگاه کوئینز سطح علمی بسیار بالایی دارند.

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

مهارت های مورد نیاز برای تحصیل رشته زبان انگلیسی در کانادا

مهارت های تجزیه و تحلیل برای دانشجویان زبان انگلیسی

رشته زبان انگلیسی نیاز به تجزیه و تحلیل مقالات، آثار ادبی بزرگان و نقد هر گونه رمان انگلیسی و مجلات انگلیسی دارد. به همین علت دانشجویان رشته زبان انگلیسی مخصوصا در گرایش ادبیات انگلیسی باید مهارت تجزیه و تحلیل را داشته باشند.

مهارت خلاقیت برای دانشجویان زبان انگلیسی

یکی از مهارت های مورد نیاز برای هر زبان آموزشی داشتن خلاقیت است تا بتوانند در خارج از چهارچوب موضوع مورد بررسی، به ارائه نظرات جدید و خلاقانه در حوزه زبان انگلیسی بپردازند. داشتن خلاقیت در زبان انگلیسی باعث می شود تا زبان آموزان حتی بتوانند به سمت نویسندگی بروند و ایده های خلاقانه خود را روی کاغذ پیاده کنند.

مهارت تفکر انتقادی برای دانشجویان زبان انگلیسی

دانشجویان زبان انگلیسی، متون را بر اساس عوامل متعددی مانند دوره های تاریخی، مخاطب، ژانر، تجربه نویسنده و… ارزیابی می کنند. به همین علت داشتن مهارت تفکر انتقادی به زبان آموزان کمک می کند تا متون مختلف را بر اساس فاکتورهای مختلف تجزیه و بررسی کنند.

مهارت انتقاد پذیری برای دانشجویان زبان انگلیسی

انتقاد پذیری یک اصل مهم در زبان انگلیسی است چرا که افراد با این مهارت می توانند ایرادات کار خود را برطرف کنند و دفعه بعد مطلب بهتری را ارائه دهند. استفاده از تجربیات اساتید و دیگر افراد کمک زیادی به بهبودی فرد در زمینه کاری می کند.

مهارت صحبت کردن برای دانشجویان زبان انگلیسی

دانشجویان زبان انگلیسی باید بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند و از ایده ها نظرات خود برای دیگران بگویند. دانشجویان زبان انگلیسی در طول تحصیل خود دوره های مختلفی مانند داستان گویی دارند که باید بتوانند در مقابل اساتید خود و همکلاسی های دانشگاه به راحتی صحبت کنند. بنابراین مهارت برقراری ارتباط و صحبت کردن، لازمه هر دانشجوی زبان انگلیسی است.

مزایای تحصیل رشته زبان انگلیسی در کانادا

ارزش پول و استانداردهای زندگی بالا در خصوص تحصیل در رشته زبان انگلیسی

استانداردهای بالای تحصیل در کانادا، همراه با نرخ پایین تورم به این معنی است که شما به عنوان دانشجوی بین المللی در کشور کانادا به خوبی می توانید از پس شهریه های دانشگاه و هزینه های زندگی در این کشور برآیید. کشور کانادا، در زمینه مسکن، رفاه، امنیت شخصی، وضعیت سلامتی، درآمد و ثروت، ارتباطات اجتماعی، محیط زندگی خوب، شغل و درآمد، تحصیلات، تعادل بین کار و زندگی بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد.

امنیت بالای زندگی و کار در کانادا

میزان جرم و جنایت در کانادا آنقدر پایین است که طبق OECD (Better Life Index 2016) کشور کانادا از نظر امنیت در رتبه ۹ از ۱۰ قرار دارد به همین علت کشور کانادا مقصد مناسبی برای زندگی و تحصیل خواهد بود.

چند فرهنگی بودن کشور کانادا

کشور کانادا در سال ۲۰۱۶، به عنوان ششمین کشور جهان از لحاظ آزادی بیان و اعتقادات شناخته شده است به گونه ای که طبق نظرسنجی های صورت گرفته، ۹۲ درصد از شرکت کنندگان موافق بودند که کشورشان مکان مناسبی برای مهاجران است.

امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در رشته زبان انگلیسی در کانادا

دانشجویان رشته های مختلف از جمله زبان انگلیسی این امکان را دارند که با داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی و تجربه کاری مناسب در زمینه زبان انگلیسی بتوانند بلافاصله پس از اتمام تحصیلات خود، بدون ترک کانادا اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا کنند.

امکان تحصیل در یک محیط دو زبانه

کشور کانادا به عنوان یک کشور دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) مقصد بسیار مناسبی برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی است چرا که دانشجویان این فرصت را دارند تا در محیط نیز با این زبان آشنا شوند و مهارت های لازم برای تحصیل رشته زبان انگلیسی را کسب کنند.

دوره های آموزشی زبان انگلیسی بخش جدایی ناپذیر سیستم آموزشی کانادا به شمار می رود که باعث به وجود آمدن مشاغل زیادی در حوزه زبان انگلیسی در کانادا شده است.

معتبر بودن مدارک زبان انگلیسی کانادا در سراسر جهان

دانشکده های زبان انگلیسی در کانادا و کالج های مختلفی که این رشته را آموزش می دهند، مدارک معتبری به دانشجویان اعطا می کنند. به گونه ای که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود به راحتی وارد بازار کار می شوند و چه فارغ التحصیلان بخواهند در کانادا تحصیل کنند و چه به کشور خود باز گردند، مدارک آن ها کاملا به رسمیت شناخته شده است.

امکانات آموزشی عالی کانادا در خصوص آموزش رشته انگلیسی

روش های آموزش زبان انگلیسی هر سال تغییر می کند و اساتید در دانشکده های زبان انگلیسی از پیشرفته ترین متد روش دنیا برای آموزش این رشته به دانشجویان استفاده می کنند. انجام کارهای گروهی، ارتباط با سایر دانشجویان و مطالعات بیشتر در خصوص آموزش رشته زبان انگلیسی از مهمترین برنامه های دانشگاهی رشته زبان انگلیسی در کانادا به شمار می رود.

کیفیت بالای آموزشی در دانشکده های انگلیسی در کانادا

دانشکده های زبان انگلیسی در کانادا دانشجویان را برای کلیه مشاغل مربوط به این رشته آماده می کند و هر آن چه را که برای موفقیت شما در این رشته لازم است را در اختیار شما قرار می دهد. دانشکده های زبان انگلیسی در کانادا همچنین طی برگزاری کلاس های فوق برنامه و مخصوص، اصطلاحات و لغات تخصصی سایر رشته ها مانند رشته های مهندسی را نیز به دانشجویان می آموزند.

امکان کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی در رشته زبان انگلیسی در کانادا

فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی در کانادا می توانند حتی با مدارک تحصیلی پایین مانند فوق دیپلم نیز مشغول به کار شوند. کشور کانادا یکی از کشورهایی است که با وجود اقتصاد بسیار پر رونق، در بسیاری از بخش های خود دچار کمبود نیرو است و به همین علت به شدت از افراد ماهر و متخصص در زمینه انگلیسی حمایت می کند.

امکان تحصیل در یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه تکنولوژي

کانادا یکی از منحصر به فرد ترین کشورها در زمینه تکنولوژي است به همین علت مقصد محبوب بسیاری ازعلاقه مندان به تحصیل در رشته های مختلف است. آموزش رشته زبان انگلیسی در کانادا هیچ گاه تنها به صورت تئوری آموزش داده نمی شود بلکه استفاده از اینترنت برای آموزش این رشته اساس کار اساتید زبان انگلیسی در کانادا است.

امکان تحصیل در دانشگاه های مقرون به صرفه انگلیسی در کانادا

بر اساس رتبه بندی QS دانشگاه های جهانی، شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور در میان لیست ۵۰ شهر دانشجویی برتر در جهان قرار دارند که در این شهرها بهای زیادی به دانشجویان داده می شود. دانشجویان امکان تحصیل در دانشگاه های مقرون به صرفه را دارند و پس از تحصیل در رشته زبان انگلیسی به سرعت ظرف مدت کوتاهی وارد بازار کار می شوند.

کارفرمایان شهرهای ذکر شده، همواره از دانشجویان به خوبی حمایت می کنند و دانشجویان را در بخش های مختلف که دچار کمبود نیروی کار در زمینه زبان انگلیسی است، استخدام می کند. نکته قابل توجه دیگر این است که هزینه های زندگی مانند اجاره منازل، رفت و آمد و خورد و خوراک نیز به دلیل زیاد بودن جمعیت دانشجویی در این شهرها بسیار مناسب در نظر گرفته شده است.

کانادا در مقایسه با بسیاری از دیگر کشورهای انگلیسی زبان، مانند انگلستان یا استرالیا، برخی از مقرون به صرفه ترین هزینه های تحصیل را برای دانشجویان بین المللی دارد. برای مثال، در مقایسه با ایالات متحده آمریکا، تفاوت شهریه قابل توجهی وجود دارد. دوره های کارشناسی در ایالات متحده از حدود 23000 دلار در سال شروع می شود، در حالی که کانادا بین 5000 تا 20000 دلار متغیر است.

امکانات تفریحی زیاد برای دانشجویان رشته های مختلف در کانادا

کانادا یکی از بی نظیرترین طبیعت های دنیا را دارد که دارای وسعت بسیار زیادی است به گونه ای که امکانات تفریحی این کشور در هر ۴ فصل برقرار است و متناسب با هر فصل دانشجویان می توانند از محیط های باشکوه این کشور لذت ببرند.

امکان تجربه زندگی مستقل در زمان تحصیل در کانادا

تحصیل در رشته زبان انگلیسی در کانادا به شما کمک می کند تا مهارت های جدیدی را بیاموزید، با دیگر فرهنگ ها آشنا شوید، لهجه های انگلیسی دیگر کشورها را بدانید و بتوانید با چالش های دور ماندن از محل زندگی خود ‌آشنا شوید.

امکان استفاده از کمک هزینه های مالی و بورسیه های تحصیلی زبان انگلیسی

دانشکده های زبان انگلیسی در کانادا، بورسیه ها و کمک هزینه های مختلفی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. مبلغ این کمک هزینه ها بسته به بودجه دانشگاه، مقطع تحصیلی شما، مقطع تحصیلی ای که در آن درس می خوانید و … ممکن است با هم متفاوت باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، روی این لینک کلیک کنید.

مسیر شغلی زبان انگلیسی در کانادا

معمولا علاقه مندانی که قصد آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه ها و مراکز آموزشی مختلف زبان را در کانادا دارند، باید گواهی CELTA (سلتا) و یا TEFL (تفل) داشته باشند تا بتوانند به راحتی تدریس کنند. این مدارک در سراسر جهان معتبر هستند حتی پیش از مهاجرت به کانادا می توانید به صورت آنلاین آن را کسب کنید.

بسیاری از آموزشگاه ها، مشاغل مورد نیاز خود را در وب سایت های مختلف اعلام می کنند و از این طریق نیروی کار جذب می کنند. بنابراین افرادی که می خواهند در حوزه های آموزشی این رشته در کانادا کار کنند می توانند به سایت های کاریابی کانادا و این موسسات سر بزنند.

بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا

بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا مثبت اعلام شده است چرا که افراد می توانند در طیف گسترده ای از مشاغل کار کنند. حوزه های کاری رشته زبان انگلیسی در کانادا بسیار متنوع است. افرادی که جاب آفر کانادا داشته باشند به نسبت بقیه سریع تر وارد بازار کار می شوند.

فارغ التحصیلان می توانند به عنوان استاد در آموزشگاه ها و دانشگاه ها کار کنند، با آژانس های مسافرتی همکاری داشته باشند، تور لیدر باشند، کتاب ترجمه کنند، در سفارت خانه فعالیت کنند و یا در بخش های ادبی به ترجمه متنون ادبی و شعر بپرداند.

بازار کار مشاغل مختلف در کانادا

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

وظایف شغلی فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی در کانادا

 • ترجمه انواع مطالب مکتوب مانند مکاتبات، گزارش ها، اسناد حقوقی، کتاب های درسی از یک زبان به زبان دیگر و حفظ محتوا، زمینه و سبک مطالب اصلی تا حد امکان
 • بومی سازی نرم افزار و اسناد فنی همراه برای تطبیق آنها با زبان و فرهنگ دیگر
 • انجام تحقیقات اصطلاحی در مورد موضوعی معین یا در پاسخ به پرسش هایی برای تهیه واژه نامه ها، اصطلاحات، فرهنگ لغت
 • مدیریت، به روز رسانی و انتشار اطلاعات زبانی جمع آوری شده از پایگاه های داده اصطلاحات زبان
 • ارائه خدمات مشاوره ای به مترجمان، نویسندگان فنی اسناد حقوقی، علمی یا سایر موارد
 • ترجمه متن های مختلف با حفظ محتوا و سبک مطالب
 • تطبیق اسناد فنی با زبان و فرهنگ دیگر
 • اصلاح ایرادات متن اصلی و سپس ترجمه آن

مترجمان شفاهی نیز وظایف زیر را بر عهده دارند:

 • توجه دقیق به سخنان گوینده
 • ترجمه جملات فرد گوینده برای مخاطبین
 • ترجمه همزمان با سخنرانی فرد مترجم
 • ترجمه برای گروه های خاصی از جمله ترجمه در کنفرانس ها، دادگاه ها و …
 • آموزش به دیگر افراد علاقه مند به ترجمه شفاهی

فرصت های شغلی زبان انگلیسی در کانادا

مترجمان می توانند در کلیه سازمان ها و مراکزی که نیاز به مترجم دارند کار می کنند مانند:

 • دارالترجمه های خصوصی
 • ادارات دولتی
 • شرکت های چند ملیتی
 • انتشارات

مترجمان می توانند برای مراکز زیر کار کنند:

 • دولت
 • شرکت های بزرگ
 • دادگاه ها
 • همایش های بین المللی
 • رسانه
 • موزه ها
 • سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل متحد

درآمد معلمان زبان انگلیسی در کانادا

 • میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری کمتر از ۲ سال: ۵۵۳۰۰ دلار در سال
 • میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری ۲ تا ۵ سال: ۷۴۳۰۰ دلار در سال
 • میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری ۵ تا ۱۰ سال: ۹۶۵۰۰ دلار در سال
 • میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری ۱۰ تا ۱۵ سال: ۱۱۷۰۰۰ دلار در سال
 • میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری ۱۵ تا ۲۰ سال: ۱۲۸۰۰۰ دلار در سال
 • میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری بیش از ۲۰ سال: ۱۳۴۰۰۰ دلار در سال

درباره درآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اشتغال به عنوان مترجم یا معلم انگلیسی در کانادا

 • مدرک دانشگاهی در زمینه ترجمه با تخصص ترجمه حداقل به یکی از دو زبان رسمی کشور کانادا
 • مدرک دانشگاهی در رشته های مرتبط مانند زبان، زبان شناسی، فلسفه و دو سال سابقه کار به عنوان مترجم تمام وقت که به دو زبان کار می کند و حداقل یکی از آنها زبان رسمی است.
 • مترجمان زبان اشاره به یک برنامه آموزشی کالج یا گواهی دانشگاه در زمینه تفسیر زبان اشاره نیاز دارند.
 • مترجمان زبان اشاره ممکن است به گواهی یا ارزیابی گواهینامه در LSQ یا ASL احتیاج داشته باشند.
 • تسلط به سه زبان معمولاً برای مترجمان یا مترجمانی که در زمینه بین المللی کار می کنند لازم است.
 • عضویت در انجمن استانی یا منطقه ای مترجمان، ممکن است مورد نیاز باشد.

روش های مهاجرت به کانادا در مشاغل زبان انگلیسی

کشور کانادا شرایطی را برای متقاضیان کار در مشاغل مختلف در کانادا از جمله مشاغل مربوط به زبان انگلیسی در نظر گرفته است که افراد بتوانند از طریق این روش مهاجرتی، اقامت دائم در کانادا را داشته باشند. سیستم اکسپرس انتری که از سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را آغاز کرده است یکی از سریع ترین روش ها و معتبرترین راه های مهاجرت به کانادا به شمار می رود.

در این روش افراد با داشتن حداقل امتیاز لازم، می توانند واجد شرایط ثبت نام در این روش شوند. متقاضیان بر اساس فاکتورهایی مانند تجربه کاری در حوزه زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی زبان انگلیسی، فاکتور سن، فاکتور تطبیق پذیری، مدرک زبان و … ارزیابی می شوند و با کسب حداقل ۶۷ از ۱۰۰، واجد شرایط ورود به سیستم اکسپرس انتری می شوند.

متقاضیانی که امتیازات بالاتری نسبت به رقبای خود داشته باشند، دعوت نامه ویزای کانادا یا همان ITA ‌را دریافت می کنند و ۶۰ روز زمان دارند تا مدارک خواسته شده را در سایت آپلود کنند.

۴ برنامه اصلی مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری

برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص فدرال یا FSW

افرادی که سابقه کار در زبان انگلیسی در حوزه های مختلف این رشته را در خارج از کشور کانادا داشته اند، می توانند راحتی از طریق برنامه اسکیل ورکر، به کانادا مهاجرت کنند چرا که این برنامه یکی از محبوب ترین و در عین حال کارآمدترین روش های مهاجرتی در کانادا به شمار می رود.

در این روش مهاجرتی، فاکتورهایی مانند سن فرد متقاضی، تسلط با زبان فرانسوی یا انگلیسی، سازگاری، میزان تحصیلات فرد در حوزه زبان انگلیسی، تجربه کاری در رشته زبان انگلیسی و پیشنهاد کاری معتبر از طرف یک کارفرمای کانادایی امتیازدهی می شوند و با امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ می توانند به این سیستم وارد شوند.

بیشتر بخوانید: ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا

مهاجرت فارغ التحصیلان زبان انگلیسی از طریق تجربه کانادایی

این برنامه نیز مخصوص افرادی که در خود کشور کانادا سابقه کار در مشاغل زبان انگلیسی را داشته اند. حداقل سابقه کاری فرد در یکی از استان های کانادا در مشاغل زبان انگلیسی باید ۱ سال باشد و در طول ۳ سال گذشته این تجربه کاری را کسب کرده باشد.

بیشتر بخوانید: ویزای تجربه کانادایی

مهاجرت از طریق نیروی کاری متخصص فنی و حرفه ای فدرال

مهاجرت از این طریق مخصوص افرادی است که در گروه های فنی و حرفه ای مخصوصی تخصص دارند و می خواهند در کانادا کار کنند. در این روش اگر یک پیشنهاد کاری معتبر از طرف یک کارفرمای کانادایی داشته باشید شانس بالاتری برای مهاجرت خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

مهاجرت از طریق برنامه های استانی PNP

بسیاری از استان های کانادا، کمبود نیروی کار خود را از طریق برنامه های مهاجرتی استانی و از طریق سیستم اکسپرس انتری پذیرش می کند. استان هایی که دچار کمبود نیرو در مشاغل مربوط به زبان انگلیسی هستند به صورت مستقیم افرادی که در سیستم اکسپرس انتری کانادا برای این شغل ثبت نام کرده اند را انتخاب می کنند و برای آن ها دعوت نامه ارسال می کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص ، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

افرادی که از رشته زبان انگلیسی از یکی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند می توانند با اخذ ویزای کاری تا ۳ سال در کشور کانادا کار کنند و سپس از طریق برنامه تجربه کانادایی برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند. توجه داشته باشید که دوره تحصیلی شما نباید کمتر از ۸ ماه بوده باشد.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز همراه با ارسال ترجمه مدارک برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی در کانادا چیست؟

اداره مهاجرت کانادا (IRCC) در خصوص اسناد و مدارکی در هنگام درخواست مهاجرت به کشور کانادا باید همراه داشته باشید بسیار حساس است. به همین علت اگر مدرکی را اشتباه در سایت آپلود کنید و یا اصلا آپلود نکنید درخواست شما به راحتی ریجکت می شود.
برای تکمیل شدن، هرگونه اسناد و مدارکی که نیاز به ترجمه دارند باید شامل موارد زیر باشد:
1. ترجمه انگلیسی یا فرانسوی از مترجم معتبر
2. اقرارنامه از شخصی که ترجمه ها را تکمیل کرده است
3. فتوکپی معتبر از سند اصلی.
هر سه این الزامات باید رعایت شوند تا درخواست شما کامل تلقی شود.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا از برای کار در حوزه های زبان انگلیسی در کانادا چیست؟

افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا برای کار در مشاغل زبان انگلیسی دارند، می توانند شانس خود را از طریق برنامه های مهاجرتی استانی یا همان PNP امتحان کنند. مهاجرت از این طریق در صورتی که بتوانید نامینیت استانی شوید کمتر از ۶ ماه به طول می انجامد.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی کدام اند؟

دانشگاه مک گیل
دانشگاه تورنتو
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه کوئينز

بهترین سن برای مهاجرت به کانادا برای مشاغل مربوط به زبان انگلیسی چیست؟

سیستم اکسپرس انتری کانادا، امتیاز کامل ۱۲ را برای فاکتور سن به کسانی که بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشند را می دهد.

آیا سابقه کاری در زبان انگلیسی باید مرتبط با مدرک زبان انگلیسی باشد؟

بله افراد باید سابقه کاری متناسب با مدرک دانشگاهیشان داشته باشند یا رشته ای که مربوط به همان حوزه باشد مثلا فردی با داشتن مدرک دانشگاهی مکانیک نمی تواند سابقه کاری مترجمی زبان داشته باشد.

داشتن جاب آفر برای مهاجرت در مشاغل زبان انگلیسی در کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری الزامی است؟

خیر داشتن جاب آفر برای مهاجرت به کانادا الزامی نیست اما داشتن آن به شدت می تواند تاثیر مثبتی در افزایش امتیاز فرد داشته باشد.

چرا روش مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری به این اسم نام گذاری شده است؟

زیرا افراد می توانند کمتر از ۶ ماه دعوت نامه مهاجرت به کشور کانادا را دریافت کنند به همین دلیل، به این روش اکسپرس انتری یا روش ورود سریع گفته می شود.

آیا محدودیت خاصی برای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری برای فارغ التحصیلان رشته زبان وجود دارد؟

به طور کلی همه افراد واجد شرایط می توانند شانس خود را برای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری به کانادا امتحان کنند اما از آن جایی که کشور کانادا خود یک کشور انگلیسی زبان و فرانسوی زبان است ممکن است در پذیرش دبیران انگلیسی در برخی از استان ها محدودیت ظرفیتی بگذارد. اما با این حال بسیاری از افراد همچنیان با داشتن شرایط ایده آل شانس بالایی برای پذیرش خواهند داشت.

درآمد معلمان زبان انگلیسی در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری کمتر از ۲ سال: ۵۵۳۰۰ دلار در سال
میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری ۲ تا ۵ سال: ۷۴۳۰۰ دلار در سال
میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری ۵ تا ۱۰ سال: ۹۶۵۰۰ دلار در سال
میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری ۱۰ تا ۱۵ سال: ۱۱۷۰۰۰ دلار در سال
میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری ۱۵ تا ۲۰ سال: ۱۲۸۰۰۰ دلار در سال
میانگین درآمد معلمان زبان در کانادا با سابقه کاری بیش از ۲۰ سال: ۱۳۴۰۰۰ دلار در سال

بازار کار رشته مترجمی در کانادا چگونه است؟

مترجمان می توانند در کلیه سازمان ها و مراکزی که نیاز به مترجم دارند مثل دارالترجمه های خصوصی، ادارات دولتی، شرکت های چند ملیتی، انتشارات، مراکز دولتی، شرکت های بزرگ، دادگاه ها، همایش های بین المللی، رسانه ها، موزه ها و سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل متحد کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید