دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت بهداشت در کانادا

دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت بهداشت در کانادا

تحصیل در کانادا، یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیماتی است که یک دانشجو می‌تواند برای آینده تحصیلی خود بگیرد. کیفیت آموزش در مدارس و دانشگاه‌ های کانادا به‌قدری بالاست که این کشور را به یکی از بهترین کشورهای انگلیسی‌زبان برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است.

دانشگاه‌های کانادا با بهره‌مندی از استانداردهای به‌روز آموزشی و همچنین با مشورت سازمان ملل متحد، بهترین شیوه آموزشی را پایه‌ریزی کرده‌اند. همین امر باعث شده است که افراد فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های کانادایی، به نیروهای متخصص رشته خودشان تبدیل شوند. با تحصیل در این دانشگاه‌ها سواد علمی و عملی شما در موازات یکدیگر پیشرفت می‌کند. مدارکی که از دانشگاه‌های کانادایی می‌گیرید در بیشتر کشورهای دنیا معتبر است.

تحصیل در کشور کانادا به معنای پیدا کردن یک شغل ایده‌آل در این کشور و داشت یک زندگی سرشار از آرامش است. درصورتی‌که تصمیم دارید در این کشور زندگی کنید و پس از پایان تحصیلات خود به کاری مشغول شوید، اهمیتی ندارد که کدام‌یک از کشورها اعتبار مدرک تحصیلی شما را قبول دارند. هرچند اگر تصور می‌کنید که ممکن است روزی به کشور خود برگردید، لازم است در مورد دانشگاه‌هایی که مورد تائید وزارت بهداشت و علوم است بدانید.

مهم‌ترین دغدغه‌ای که دانشجویان پزشکی و رشته‌های گرایش آن دارند، این است که آیا دانشگاه مقصد آن‌ها مورد تائید وزارت علوم قرارگرفته است یا خیر. درصورتی‌که بدون اطمینان از این تائید در یک دانشگاه تحصیل کنید، ممکن است مدرک شما در ایران مورد تائید نباشد و بنابراین، مجبور باشید که درس خود را از ابتدا شروع کنید. چنین چیزی برای فردی که حدود شش سال برای دریافت مدرک پزشکی یا دندان‌پزشکی خود وقت صرف کرده، ناممکن است؛ بنابراین بهتر است پیش از هر چیزی درباره این‌که کدام دانشگاه‌ها در ایران مورد تائید وزارت بهداشت هستند تحقیق کنید.

هرسال وزارت بهداشت ایران طی یک اطلاعیه، لیست دانشگاه‌های معتبر جهان را به دانشجویان علاقمند اعلام می‌کند. درصورتی‌که دانشگاه شما در این لیست قرار ندارد و این برای شما سؤالاتی ایجاد کرده است، می‌توانید با مشاوران ما در تیم تراست در ارتباط باشید. ما با تجربه بیش از 6000 پرونده موفق تحصیلی، از به‌روزترین اخبار و قوانین جدید آموزشی ایران و کانادا مطلع هستیم و اطلاعات خود را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

دانشگاه‌ های کانادا مورد تایید وزارت بهداشت

قبل از نهایی کردن تصمیم خود در مورد یک دانشگاه کانادایی، مطمئن شوید که وزارت بهداشت و درمان ایران دانشگاه شما را تائید می‌کند. درصورتی‌که دانشگاه انتخابی شما مورد تایید نباشد، مدرک شما در ایران معتبر نیست و نمی‌توانید با آن فعالیت کنید. خوشبختانه بیشتر دانشگاه‌های تراز بالای پزشکی در کانادا، مورد تائید وزارت بهداشت ایران هستند. هرسال کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور سه‌نظام رتبه‌بندی بین‌المللی QS، Shanghai و Times را بررسی کرده و لیست دانشگاه‌های معتبر را منتشر می‌کند. درصورتی‌که یک دانشگاه در لیست وزارت بهداشت باشد به این معنا نیست که شعبه‌های این دانشگاه در کشورهای دیگر و یا کالج‌های وابسته به آن‌هم مورد تایید هستند.

در ادامه این مطلب، ما لیست دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در سال تحصیلی 2022 را در اختیار شما قرار داده و این دانشگاه‌ها را به‌اختصار به شما معرفی می‌کنیم.

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی در ابتدا یک کالج بود که در سال ۱۸۱۸ توسط فرماندار وقت نوااسکوشیا یعنی جورج رمزی، تأسیس شد. از سال ۱۸۳۸ تا 1863 این کالج به دلیل دارا بودن مشکلات مالی به‌صورت پراکنده فعالیت می‌کرد اما در سال ۱۸۶۳ پس از سازماندهی مجدد فعالیت خود را آغاز کرد. کالج دالهاوزی در سال 1997، به‌صورت رسمی تبدیل به یک دانشگاه شد و طبق قوانین استانی نام آن به دانشگاه دالهاوزی تغییر کرد. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور کاناداست که همچنان رو به پیشرفت به فعالیت خود ادامه می‌دهد. رتبه این دانشگاه در میان دانشگاه‌های جهان 251 تا 300 را در جهان در میان دانشگاه‌های کانادا، رتبه 13 تا 18 می‌باشد.

 •  این دانشگاه دوازده دانشکده دارد که عبارتند از:

دانشکده کشاورزی، معماری، علوم، هنر و علوم اجتماعی، آموزش، کامپیوتر، مهندسی، دندان‌پزشکی، پزشکی، حقوق، بهداشت و مدیریت. بیشتر دانشجویان علاقمند به پزشکی، به دانشگاه دالهاوزی برای ادامه تحصیل علاقمند هستند.

دانشگاه لول دو کبک

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که نزد وزارت بهداشت، معتبر است دانشگاه لول دو کبک یا لول می‌باشد. این دانشگاه قدیمی‌ترین و اولین دانشگاهی است که در کشور کانادا و امریکا، دروس خود را به زبان فرانسوی ارائه می‌کند. دانشگاه لول طبق منشور سلطنتی بریتانیا توسط ملکه ویکتوریا در سال 1852 تأسیس شد. پردیس دانشگاه لول در همان سال در منطقه سن فوی سیلِری کپ روژ احداث شد و همچنان فعالیت می‌کند. این دانشگاه قبل از دستور ملکه ویکتوریا، یک کالج مذهبی به نام کالج مذهبی سمینار کبک بود که در سال 1663 تأسیس‌شده بود و طبق دستور فرانسیس لاوال، به زبان فرانسوی تدریس می‌کرد. فرانسیس لاوال، اولین اسقف کبک بود که به دانش مسیحی علاقه زیادی داشت.

 در رده‌بندی‌های جهانی و داخلی معمولاً نام دانشگاه لول در رده برترین‌های کانادا به چشم می‌خورد. این دانشگاه نه‌تنها از سطح آموزشی بالایی برخوردار است بلکه دانشجویان هرسال با عملکرد تحقیقاتی خوب خود، افتخارآفرینی می‌کنند. زبان‌اصلی تدریس در دانشگاه لول فرانسوی است پس باید برای انتخاب دانشگاه، ازجمله افرادی باشید که به زبان فرانسوی هم علاقه‌مندند.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده‌ علوم اداری، علوم کشاورزی و غذایی، معماری، برنامه‌ریزی شهری و هنرهای تجسمی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده آموزش، دانشکده حقوق، دانشکده علوم انسانی، دانشکده جنگلداری، دانشکده جغرافیا و ژئوماتیک، دانشکده علوم بین‌الملل، دانشکده هنر، دانشکده داروسازی، دانشکده موسیقی، دانشکده پرستاری، دانشکده فلسفه، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده علم و مهندسی، دانشکده علوم اجتماعی؛ و دانشکده الهیات و مطالعات دینی

دانشگاه مک گیل

یکی از شناخته‌شده‌ترین مؤسسات آموزشی کانادا دانشگاه مک گیل است که در سال 1821 در مونترال؛ در زمین‌هایی بنا شد که یک تاجر اسکاتلندی به مام جیمز مک گیل از خود به‌جای گذاشته بود. این دانشگاه طبق منشور سلطنتی پادشاه جورج چهارم، 47 سال قبل از این‌که کشور کانادا شکل امروزی خود را بگیرد، تأسیس شد. اگر به دنبال یکی از قدیمی‌ترین و موفق‌ترین دانشگاه‌های کانادا را بشناسید، در مورد دانشگاه مک گیل و افرادی که از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند مطالعه کنید. این دانشگاه ازآن‌جهت که از ابتدا در دوره استعمار انگلستان ساخته‌شده، به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. 

سالانه بیش از 40.000 فرد علاقمند به تحصیل در کانادا وارد دانشگاه مک گیل می‌شوند.

دانشجویان اغلب در پنج دانشکده بزرگ این موسسه آموزشی یعنی هنر، علوم، پزشکی، مهندسی و مدیریت مشغول به تحصیل می‌شوند. اگر به دنبال تحصیل در رشته پزشکی یا یکی از گرایش‌های آن هستید با مدرکی که از دانشگاه مک گیل دریافت می‌کنید می‌توانید در کشور کانادا و ایران مشغول به کار شوید.

دانشگاه مک‌ مستر

دانشگاه مک مستر یک موسسه آموزشی دولتی است که در همیلتون، استان آنتاریو قرارگرفته و در سال 1887 تأسیس‌شده ‌است. این دانشگاه به وسعت خود مشهور است: واحد اصلی که در نزدیکی باغ مشهور همیلتون قرارگرفته، 121 هزار هکتار وسعت دارد. مراکز تحقیقاتی این دانشگاه به‌روز هستند و همراه دانشکده و خوابگاه‌ها واحد اصلی دانشگاه مک‌مستر را تشکیل می‌دهند. این دانشگاه در کانادا و سایر کشورها طرفداران بسیاری دارد و دانشجویان مهاجر بسیاری را پذیرفته است. رتبه این دانشگاه در برخی رشته‌ها بیشتر است و این رشته‌ها در آن اهمیت بیشتری دارند. اگر به رشته‌های پزشکی و پرستاری علاقمند هستید باید بدانید که رتبه این دانشگاه در پزشکی در کانادا رتبه دوم و در جهان رتبه 27 را کسب کرده است. رشته پرستاری این دانشگاه نیز رتبه 4 کانادا و رتبه 56 در میان دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داده است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده مهندسی، دانشکده تجارت، علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم و علوم اجتماعی.

دانشگاه مموریال نیوفاوندلند

دانشگاه مموریال نیوفاوندلند یک دانشگاه دولتی است که به نام‌های مختلفی ازجمله مموریال یا ام یو ان (MUN) شناخته می‌شود. این دانشگاه که به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه آتلانتیک در کشور کانادا شناخته می‌شود، جزء دانشگاه‌های جامع کاناداست. این نوع دانشگاه‌ها تمام رشته‌های دانشگاهی اصلی را ارائه می‌کنند. دانشکده پزشکی دانشگاه مموریال که واحد سنت جان نام دارد، در محل بیمارستان عمومی نیوفاوندلند قرارگرفته و خدمات بیمارستانی هم ارائه می‌کند. متخصصین تغذیه در این واحد تحصیل می‌کنند و به‌عنوان متخصص تغذیه وارد بازار کار می‌شوند.

 این دانشگاه حدود هجده هزار دانشجو دارد در کشور کانادا رتبه 25 و در جهان رتبه 701-501 را گرفته است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده آموزش، تجارت، هنر، علوم پایه، موسیقی، پزشکی، مهندسی، داروسازی، پرستاری و تحصیلات تکمیلی.

دانشگاه کویینر واحد کینگ استون

دانشگاه کویینز که در سال ۱۸۴۱ شده، یک دانشگاه دولتی پژوهش-محور است که در کینگ استون، استان انتاریو قرارگرفته است. این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه‌های کانادا بود که اجازه تحصیل زنان را صادر کرد و تا امروز نیز تأکید زیادی بر توانمندسازی زنان داشته است. فضای 1400 هکتاری این دانشگاه با امکانات زیادی در اختیار حدود 23 هزار دانشجو قرار می‌گیرد. بخش زیادی از دانشجویان دانشگاه کوئینز را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. دوره تجارت این دانشگاه در سراسر جهان مشهور است. دانشکده حقوق کوئینز هم در کانادا رتبه 3 تا 7 را کسب کرده است. اگر به تحصیل در رشته مهندسی معدن علاقمند هستید، باید بدانید که دانشگاه کوئینز رتبه اول در کانادا و رتبه ششم را در جهان برای آموزش این رشته کسب کرده است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده حقوق، هنر و علوم، تجارت، مهندسی، آموزش، پزشکی، پرستاری و توان‌بخشی.

دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سیمون فریزر اس اف یو(SFU)  یکی دیگر از دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در کاناداست. این دانشگاه شهر برنابی در استان بریتیش کلمبیا کانادا قرارگرفته و در سال ۱۹۶۵ تأسیس‌شده است.. نام این دانشگاه را از نام یک کاشف و بازرگان پوشاک خزدار برداشته‌اند. محوطه اصلی این دانشگاه در کوه برنابی قرار دارد که این باعث شده دانشگاه سیمون فریزر یکی از زیباترین چشم‌اندازها را داشته باشد. این دانشگاه هر تابستان برای دانشجویان خود کمپ‌های تابستانی با نام تم وود برگزار می‌کند. در این کمپ‌ها جوانان از سراسر جهان برای تقویت مهارت‌های زبان و شرکت در فعالیت‌های متعدد دورهم جمع می‌شوند. واحدهای برنابی، سوری و ونکوور این دانشگاه را تشکیل می‌دهند که واحد اصلی آن واحد برنابی محسوب می‌شود. این دانشگاه برای چند سال متوالی در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان قرارگرفته است. اگر به ورزش حرفه‌ای در کنار تحصیلتان علاقه دارید، می‌توانید تحصیل در دانشگاه سیمون فرزیزر را انتخاب کنید. علاوه بر سطح قوی دانشکده پزشکی، این دانشگاه اولین دانشگاه کانادایی بود که به انجمن ملی ورزشی دانشگاهی کانادا پیوست و هنوز هم بر اهمیت ورزش تأکید می‌کند.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده علوم کاربردی، هنر و علوم اجتماعی، مدیریت و اقتصاد، ارتباطات و تکنولوژی، علوم بهداشت، محیط‌زیست، آموزش و علوم محیطی.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال که در شهر مونترال در استان کبک قرار دارد، یک دانشگاه پژوهش محور دولتی و فرانسوی‌زبان است. دروس به زبان انگلیسی هم در این دانشگاه ارائه می‌شود ولی بیشتر دروس به زبان فرانسوی است و برای ثبت‌نام در این دانشگاه نیازمند مدرک زبان فرانسوی خواهید بود.

دو موسسه آموزشی زیرمجموعه دانشگاه مونترال هستند، دانشکده پلی تکنیک مونترال که رشته‌های مهندسی در آن تدریس می‌شود و دانشکده اچ ای سی مونترال که مختص رشته‌های مدیریتی است. البته این دو موسسه توسط وزارت بهداشت تائید نمی‌شوند بلکه تنها مدارک تحصیلی صادرشده از واحد اصلی دانشگاه مونترال مورد تائید وزارت بهداشت می‌باشد. این دانشگاه بیش از ۶۵۰ برنامه آموزشی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین ۷۱ برنامه آموزشی را در مقطع دکترا ارائه می‌دهد. بیشتر دانشجویان دانشگاه مونترال دانشجوی مقطع کارشناسی هستند.

دانشگاه مونترال در سال 1878 به‌عنوان یکی از دانشکده‌های زیرمجموعه دانشگاه لول دو کبک در تأسیس شد. این دانشگاه طبق دستور پاپ در سال ۱۹۱۹ و منشور استانی در سال 1920 پس از سال‌ها از دانشگاه لول جدا شد و به‌عنوان دانشگاه مونترال، به استقلال رسید. دانشگاه مونترال در سال ۱۹۴۲ از منطقه “کغتیه لتین” مونترال به محل کنونی خود یعنی مونت رویال جابه‌جا شد. این دانشگاه در سال ۱۹۶۷ پس از تصویب یک منشور استانی دیگر، به‌عنوان یک موسسه سکولار بنیان نهاده شد. این دانشگاه  یک دانشگاه دوجنسیتی است و در حال حاضر بیش از 34 هزار دانشجوی کارشناسی و بیش از 12 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد دارد.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده آموزش، پزشکی، دندان‌پزشکی، طراحی محیط‌زیست، حرکت‌شناسی، داروسازی، پرستاری، اپتومتری، بهداشت عمومی، دام‌پزشکی، داروسازی، آموزش پیوسته، پلی تکنیک و تحصیلات تکمیلی.

دانشگاه شربروک

نام دانشگاه شربروک نیز در فهرست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به چشم می‌خورد. این دانشگاه فرانسوی‌زبان، در سال 1975 تأسیس‌شده و بیش از هر چیز به وسعت خود معروف است. این دانشگاه واحد تحقیق و پژوهش و خوابگاه‌ها را در میان رودخانه‌ها و کوه‌ها و جنگل‌ها و در طبیعتی بی‌نظیر جای‌داده است. این دانشگاه یکی از زیباترین محوطه‌های طبیعی را دارد که دقیقاً مانند زندگی کردن در یک منطقه‌ی بکر جنگلی است. زبان تدریس در این دانشگاه فرانسوی می‌باشد و رشته‌های پزشکی و تکنولوژی آن در جهان معروف هستند.

این دانشگاه دارای سه پردیس است: پردیس اصلی، پردیس سلامت و پردیس لونژه که مخصوص برگزاری برنامه‌ها و مراسم‌های دانشجویی می‌باشد.

 • دانشکده‌های دانشگاه شربروک عبارتند از:

دانشکده علوم انسانی، نبوغ، حقوق، مهندسی، مدیریت، تجارت، علوم پزشکی و تکنولوژی.

دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف یک دانشگاه دولتی و پژوهشی است که در میان دانشگاه‌های جامع مورد تائید وزارت بهداشت دسته‌بندی می‌شود. دانشگاه گوئلف در شهر گوئلف واقع در استان انتاریو قرارگرفته است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۴ پس از ادغام کالج کشاورزی انتاریو، موسسه مک‌دونالد و کالج دامپزشکی انتاریو ایجاد شد و از به هم پیوستن آن‌ها به موسسه جدیدی تبدیل گشت. این دانشگاه نودوچهار برنامه درسی را در مقطع کارشناسی و چهل‌وهشت برنامه درسی را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. یکی از جذابیت‌های دانشگاه گوئلف امکاناتی مانند کافه، رستوران، خوابگاه و مراسم‌های دانشجویی است. این دانشگاه مانند یک شهرک است که نیازی به خارج شدن از آن ندارید.

کالج کشاورزی انتاریو که حالا قسمتی از دانشگاه گوئلف محسوب می‌شود، دارای چند واحد مختلف در سراسر استان است. به‌طورکلی کالج کشاورزی دانشگاه گوئلف سه محوطه آموزشی دارد: دو محوطه در بخش‌های شرقی پرسکات، راسل و لیدز، یک واحد آموزشی دیگر این دانشگاه هم در شهر چاتام-کنت در نزدیکی دیترویت واقع‌شده است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده هنر، مطالعات انگلیسی و تئاتر، ادبیات و زبان‌های خارجی، زیست‌شناسی، مدیریت و اقتصاد، دپارتمان فیزیک و مهندسی، دانشکده مهندسی، علوم کامپیوتر، علوم انسانی، طراحی محیط‌زیست، علوم محیطی و دام‌پزشکی.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۰۸ توسط دولت استانی آلبرتا، در ادمونتون ساخته‌شده است. در حال حاضر آلبرتا یکی از مشهورترین دانشگاه‌های کاناداست. محوطه اصلی این دانشگاه در یک محیط طبیعی زیبا و در ساحل جنوبی رودخانه ساسکاچوان شمالی قرارگرفته است. اگر در مورد بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا جست‌وجو کرده باشید، احتمالاً نام دانشگاه آلبرتا برای شما بسیار آشناست. این دانشگاه به‌فرمان الکساندر کامرون رادرفورد تأسیس‌شده است و از آن زمان، روبه‌پیشرفت بوده است. یکی از سیاست‌های دانشگاه آلبرتا پذیرفتن دانشجویان مهاجر است؛ بنابراین این دانشگاه علاوه بر این‌که مورد تائید وزارت بهداشت است، محیطی راحت و دوستانه برای دانشجویان مهاجر دارد.

دانشگاه آلبرتا یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا است و واحد پژوهش آن از اعتبار بالایی در میان دانشگاه‌های تحقیقاتی بزرگ دنیا نیز برخوردار است. این دانشگاه در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد و تاکنون بیش از 25000 دانشجو از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند. یکی از جذابیت‌های این دانشگاه این است که در یکی از شهرهای زیبای کانادا قرار دارد. ادمونتون یک شهر سرزنده است که یک‌میلیون نفر جمعیت را در خود جای‌داده است. آلبرتا مرکز عمده‌ای برای صنعت انرژی نیز محسوب می‌شود. دسترسی شما به دلیل سیستم حمل‌ونقل مناسب از هر نقطه شهر به محوطه اصلی دانشگاه، بسیار آسان است. آلبرتا از سال‌های گذشته تاکنون جزء بهترین و پرطرفدارترین دانشگاه‌های کشور کانادا بوده است. این دانشگاه در میان دانشگاه‌های کانادا رتبه 5 و در میان دانشگاه‌های جهان رتبه 150-101 را کسب کرده است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده کشاورزی و علوم زیست‌محیطی، دانشکده علوم، دانشکده توان‌بخشی، بهداشت، داروسازی و علوم دارویی، پرستاری، پزشکی، دندان‌پزشکی، دام‌پزشکی، علوم ورزشی، آموزش، حقوق، تربیت‌بدنی، هنر و بازرگانی.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

از دانشگاه‌هایی که همواره مورد تائید وزارت بهداشت بوده است، دانشگاه بریتیش کلمبیا یا یوبی‌سی است. این دانشگاه، یک دانشگاه معتبر دولتی است که در استان بریتیش کلمبیا قرارگرفته است. بریتیش کلمبیا در سراسر جهان به خاطر کیفیت خود مشهور است و در رتبه‌بندی‌های جدید رتبه 17 در جهان را کسب کرده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا در حال حاضر حدود 62 هزار دانشجو دارد و رتبه دوم دانشگاه‌های کانادا را به خود اختصاص داده است. محوطه دانشگاه پزشکی بریتیش کلمبیا در بیمارستان عمومی ونکوور قرارگرفته است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده علوم کاربردی، هنر، بازرگانی، آموزش، پزشکی، جنگل‌داری، سلامت و بهداشت

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری از دانشگاه‌های دولتی پژوهش محور کانادا است که به‌تازگی شعبه‌ای در دوحه قطر نیز افتتاح کرده است. این دانشگاه چهار پردیس مختلف در منطقه آلبرتا و کلگری دارد. این دانشگاه در حال حاضر 34 هزار دانشجو را در خود جای‌داده است. یکی از ویژگی‌های شهر کلگری دانش‌محور بودن آن و وجود نهادهای تولیدی متعدد است. به همین دلیل دانشگاه کلگری تا حد زیادی بر روی دانش، تولید و ورود به بازار کار تمرکز کرده است. استراتژی این دانشگاه بر پایه تربیت نیروی کار متخصص بناشده و همین باعث شده که دانشگاه کلگری در میان دانشگاه‌های کشور کانادا، رتبه نهم را کسب کند.

یکی از جنبه‌های مثبت دانشگاه کلگری اهمیت فعالیت‌های خارج از کلاس و برنامه‌های بین‌رشته‌ای در آن است. مقالات علمی و تحقیقات عملی بسیاری از این دانشگاه به پیشرفت علم تجربی کمک کرده است. این دانشگاه 76 کرسی تحقیقاتی در کانادا و چندین موسسه تحقیقاتی را در برمی‌گیرد. در حال حاضر دانشگاه کلگری رتبه 178 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده پزشکی، هنر، طراحی، تحصیلات تکمیلی، طراحی حرکت؛ حقوق، پرستاری، علوم، دام‌پزشکی، علوم تربیتی، فنی مهندسی، تجارت و کار اجتماعی.

دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا، یک دانشگاه دولتی واقع در وینیپگ از توابع ایالتی با همین نام، یعنی مانیتوبا است. دانشگاه مانیتوبا در ۱۸۷۷ به‌عنوان اولین دانشگاه غرب کشور کانادا تأسیس‌شده و در حال حاضر نیز در تحقیق و پژوهش، یک مرکز آموزشی بنام مصوب می‌شود.

این دانشگاه در کشور کانادا رتبه بیست و یکم و در جهان رتبه 551-401 را گرفته و هم‌اکنون حدود 26000 دانشجو و 22 دانشکده دارد.

 • دانشکده‌های مهم آن عبارتند از:

دانشکده معماری، هنر، علوم پایه، زمین‌شناسی، بهداشت دندان، دندان‌پزشکی، پزشکی، پرستاری، داروسازی، دام‌پزشکی، بهداشت و درمان، فیزیوتراپی و توان‌بخشی، حقوق، تجارت، موسیقی و علوم اجتماعی.

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا، در سال 1848 با نام کالج بای‌تاون در مرکز شهر اتاوا تأسیس‌شده است. این دانشگاه به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا اعتبار جهانی خود را همچنان حفظ کرده و در لیست دانشگاه‌های معتبر کانادا از سوی وزارت بهداشت نیز تائید شده است. دروس در این دانشگاه به دو زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می‌شود. قبولی در این دانشگاه بسیار چالش‌برانگیز است زیرا هرسال بهترین دانشجویان برای ورود به دانشگاه اوتاوا با هم رقابت می‌کنند. در حال حاضر دانشگاه اتاوا رتبه 218 دانشگاه‌های جهان و رتبه یازدهم دانشگاه‌های کانادا را به خود اختصاص داده است. اگر دوست دارید که مسیر تحصیل خود را به‌سوی آکادمیسین شدن پیش ببرید و تحصیلات خود را فشرده و در سطح بالا به پایان برسانید، دانشگاه اتاوا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است. در بسیاری از رشته‌ها مانند پزشکی، دانشگاه اتاوا آزمون داخلی مخصوص به خود را دارد؛ یعنی درصورتی‌که نمرات دبیرستان و کالج شما بالا باشد و در این دانشگاه پذیرفته شوید، می‌بایست یک آزمون ورودی علمی هم بدهید.

ازآنجاکه نیمی از سی هزار دانشجوی دانشگاه اتاوا فرانسوی هستند، دروس در این دانشگاه به هردو زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود؛ بنابراین شما در اکثر رشته‌ها می‌توانید به انتخاب خودتان به هریک از این زبان‌ها تحصیل کنید. اگر به زبان‌های خارجی علاقه داشته باشید می‌توانید در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی دانشگاه هم شرکت کنید و در کنار گذراندن دوره‌های خود، یک‌زبان خارجی هم یاد بگیرید.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده مهندسی، علوم اجتماعی، پزشکی، علوم، علوم بهداشتی، آموزش، حقوق و مدیریت

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو که با نام یوآف‌تی هم شناخته می‌شود، یک دانشگاه پژوهشی دولتی است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ طبق منشور سلطنتی، با نام کالج پادشاهی و به‌عنوان نخستین موسسه آموزش عالی در مستعمرات کانادا تأسیس شد. سپس سال‌های سال کلیسای انگلیس اداره شد تا در سال ۱۸۵۰ طبق قوانین آموزشی جدید کانادا، به یک موسسه آموزشی سکولار تبدیل شد. از آن زمان به بعد این دانشگاه با نام شهری که در آن واقع‌شده، یعنی تورنتو شناخته می‌شود. اگر در حوالی تورنتو قدم بزنید غیرممکن است که دانشگاه تورنتو و پارک کوئینز را در کنار یکدیگر نبینید.

11 کالج مختلف زیر نظر دانشگاه تورنتو فعالیت می‌کنند که هیچ‌کدام از آن‌ها به‌جز واحد اصلی دانشگاه تورنتو مورد تائید وزارت بهداشت نیست. این دانشگاه با توجه به افتخارآفرینی و خدمات پژوهشی فراوان خود، در سال‌های اخیر به‌عنوان بهترین دانشگاه کانادا شناخته‌شده است در حال حاضر دانشگاه تورنتو رتبه بیست و یکم دانشگاه‌های جهان و رتبه 1 کانادا را به خود اختصاص داده است. دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو رتبه 1 را در جهان دارد؛ بنابراین اگر قصد دارید در بهترین دانشکده پزشکی جهان درس بخوانید، لازم است خود را برای آزمون ورودی دانشگاه تورنتو آماده کنید. این دانشگاه هم در کنار نمرات و سابقه تحصیلی درخشان، به رتبه خوبی از یک آزمون ورودی اختصاصی نیاز دارد.

 • دانشکده‌های دانشگاه تورنتو عبارتند از:

دانشکده خدمات اجتماعی، پرستاری، داروسازی، پزشکی، بهداشت، حقوق، علوم اجتماعی، اطلاعات، حرکت‌شناسی و تربیت‌بدنی، موسیقی، دندان‌پزشکی، جنگل‌داری، علوم کاربردی و مهندسی، معماری و مطالعات پیوسته.

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا قدیمی‌ترین دانشگاه بریتیش کلمبیاست که در سال 1903 به‌عنوان یک کالج کار خود را شروع کرد. این کالج که با فرمان سلطنتی تأسیس‌شده بود، در سال 1963 طبق قوانین آموزشی جدیدتر به یک دانشگاه تبدیل شد. پس‌ازآن دانشگاه ویکتوریا می‌توانست در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو بپذیرد. در حال حاضر دانشگاه ویکتوریا دارای بیش از 22 هزار دانشجو است که بسیاری از آن‌ها را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی یعنی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین علاقه‌مندان به تحصیل در رشته پزشکی مقصد محبوبی بوده است.

این دانشگاه در کشور کانادا رتبه 14 و در جهان رتبه 346-301 را به خود اختصاص داده است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده تجارت، آموزش، مهندسی، حقوق، علوم پایه و علوم انسانی.

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان که با نام دانشگاه یو اس هم شناخته می‌شود، یک دانشگاه دولتی و پژوهش محور است. این دانشگاه نیز جزء قدیمی‌ترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های کانادا به‌حساب می‌آید که در سال 1907 آغاز به کارکرده است. این دانشگاه ابتدا در سال 1907 طبق قانون استانی ساسکاچوان برنامه‌ریزی‌شده و سپس دو سال بعد با آمادگی کامل گشوده شد. از ابتدا هدف از تأسیس دانشگاه ساسکاچوان ارائه آموزش با کیفیت عالی در تمامی زمینه‌ها و فراهم کردن امکان بهره‌برداری از مزایای آن برای همه افراد بدون در نظر گرفتن نژاد، اعتقاد یا مذهب تأسیس شد.

این دانشگاه همچنان با ارزش‌های اولیه خود در حال فعالیت است و به همین دلیل مورد استقبال دانشجویان خارجی بسیاری قرارگرفته است. دانشگاه ساسکاچوان بزرگترین موسسه آموزش عالی در ساسکاچوان بوده و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا می‌باشد.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده کشاورزی و منابع زیستی، علوم و هنر، آموزش، بازرگانی، مهندسی، محیط‌زیست، حرکت‌شناسی، حقوق، کتابداری، پزشکی، داروسازی، پرستاری، علوم تغذیه، توان‌بخشی، بهداشت عمومی و دام‌پزشکی.

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو که با نام واترلو و یوواترلو هم شناخته می‌شود، در حال حاضر یکی از مشهورترین دانشگاه‌های کانادا می‌باشد. در ابتدا این دانشگاه در سال 1957 به‌عنوان یکی از دانشکده‌های کالج واترلو تأسیس شد و به‌مرور، به‌عنوان یک بخش خودمختار از کالج واترلو درآمد. در سال 1959 با رای مجلس انتاریو این نهاد به یک دانشگاه مستقل تبدیل شد. اولین هدف از تأسیس دانشگاه واترلو آموزش تکنیسین‌ها و مهندسان در نتیجه رشد اقتصادی بعد از جنگ بود.

هم‌اکنون دانشگاه واترلو یک دانشگاه پژوهشی و دولتی است. واحد اصلی آن در واترلو، استان انتاریو واقع‌شده است. اگر به دیدن پارک واترلو بروید، احتمالاً ساختمان واحد اصلی دانشگاه واترلو را می‌بینید. این دانشگاه در حال حاضر محبوب است و هرسال، به محبوبیت آن در میان متقاضیان مهاجرت دانشجویی به کانادا بیشتر می‌شود. بسیاری از دانشجویان به این دلیل دانشگاه واترلو را انتخاب می‌کنند که می‌توانند از قراردادهای آموزشی آن با سایر مؤسسات آموزشی خارجی استفاده کرده و در یک یا دو کشور دیگر آموزش ببینند. این همکاری باعث شده که هرسال دانشجویان خارجی بیشتری نیز وارد دانشگاه واترلو شوند. دانشگاه واترلو با حدود 200 مرکز آموزشی در سراسر جهان همکاری می‌کند. این دانشگاه یکی از بیشترین مبلغ‌های کمک‌هزینه و بورسیه تحصیلی را به دانشجویان خود اختصاص می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه واترلو، بهتر است با وکلای ما در موسسه تراست مشورت کنید. ما در تراست با تجربه هزاران پرونده مهاجرت موفق و بهره‌گیری از اساتید دانشگاه‌های کانادا، اطلاعات به‌روزی در مورد شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو داریم.

این دانشگاه رتبه ۲۰۰-۱۵۱ را در میان دانشگاه‌های جهان و رتبه ۹-۷ را در میان دانشگاه‌های کشور کانادا کسب کرده است.

 • دانشکده‌های دانشگاه واترلو عبارتند از:

دانشکده علوم بهداشت، هنر، مهندسی، محیط‌زیست، ریاضیات و علوم.

دانشگاه وسترن انتاریو

دانشگاه وسترن انتاریو یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر کاناداست. این دانشگاه که در سال 1878 تأسیس‌شده، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کاناداست. وزارت بهداشت نیز دانشگاه وسترن را تائید کرده است. این دانشگاه در انتاریو قرار دارد و یک دانشگاه جامع و پژوهش محور می‌باشد. قرار گرفتن واحد اصلی دانشگاه وسترن بر فراز کرانه‌های رود تامس باعث شده که این دانشگاه آب و هوایی ساحلی و منظره‌ای بی‌نظیر داشته باشد. این دانشگاه رتبه 6-7 دانشگاه‌های کانادا را دارد درحالی‌که دانشکده پزشکی آن، رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص داده است.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده آموزش، موسیقی، حقوق، پزشکی، مهندسی، هنر و جامعه‌شناسی، علوم انسانی و علوم پایه.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور کاناداست که وزارت بهداشت نیز آن را تائید کرده است. ازلحاظ وسعت محیط این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه کاناداست. دانشگاه یورک به لحاظ تعداد دانشجویان، رتبه سومین دانشگاه بزرگ کانادا را گرفته است زیرا در حال حاضر این دانشگاه حدود 50 هزار دانشجو دارد. تنها شمار کارمندان این دانشگاه به 7000 نفر می‌رسد که این امر نشان می‌دهد که دانشگاه یورک چقدر وسیع است. این دانشگاه دو واحد دارد: واحد کیل که در یورک شمالی یعنی در منطقه شمال غربی شهر قرارگرفته و دوره‌های زبان انگلیسی در آن برگزار می‌شوند. واحد دیگر واحد گلندون است که دوره‌های زبان فرانسوی در آن برگزار می‌شود. واحد گلندون به لحاظ مساحت از دانشگاه کیل کوچکتر است و تعداد دروس ارائه‌شده در آن نیز محدودتر است. به‌طورکلی باوجوداین که دانشگاه یورک یک مرکز آموزشی دوزبانه است اما عمده برنامه‌های آموزشی آن به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند.

 • دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده هنر، علوم طبیعی و مهندسی، مطالعات حرفه‌ای و هنرهای لیبرال، آموزش، مهندسی محیط‌زیست، پزشکی، حقوق، تحصیلات تکمیلی و بازرگانی.

اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

بیشتر بخوانید: پذیرش تحصیلی کانادا و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت چه دانشگاه‌هایی هستند؟

وزارت بهداشت ایران هرسال با مطالعه سازمان‌های معتبری که دانشگاه‌ها را رتبه‌بندی می‌کنند و همچنین با استفاده از کارشناسان این نهاد، لیستی از دانشگاه‌های مورد تائید خود منتشر می‌کند. دانشگاه‌هایی که نام آن‌ها در این لیست باشد مورد تائید وزارت بهداشت هستند.

آیا کالج‌ها و واحدهای وابسته به دانشگاه‌ها نیز مورد تائید وزارت بهداشت است؟

خیر. درصورتی‌که در لیست تائید وزارت بهداشت تنها نام دانشگاه ذکرشده باشد، مقصود تنها واحد اصلی دانشگاه است و واحدها و کالج‌های وابسته به آن مورد تائید نیستند.

کدام دانشگاه‌های کانادایی مورد تائید وزارت بهداشت هستند؟

دانشگاه‌های یورک، وسترن، واترلو، تورنتو، بریتیش کلمبیا، کلگری، ساسکاچوان، ویکتوریا، اتاوا، دالهاوزی، لول، مک گیل، مک مستر، کوئینز مانیتوبا، آلبرتا، گوئلف، شربروک، مونترال، سیمون فریزر و مموریال نیوفاوندلند دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در سال تحصیلی 2022 هستند.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی کانادا کدام دانشگاه‌ها هستند؟

دانشگاه‌های پزشکی کانادا رتبه بسیار خوبی در جهان کسب کرده‌اند. بهترین این دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی عبارتند از دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه آلبرتا.

درصورتی‌که در دانشگاهی تحصیل کنیم که مورد تائید وزارت بهداشت نیست، چه اتفاقی می‌افتد؟

در این صورت مدرک شما موردپذیرش نیست و شما نمی‌توانید با مدرک خود وارد بازار کار شوید. هیچ‌یک از واحدهایی که در دانشگاه گذرانده‌اید موردپذیرش دانشگاه‌های ایران نیست بنابراین نمی‌توانید دروس خود را معادل‌سازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.