دانشگاه سادبری

University of Sudbury

دانشگاه سادبری
 • سال تاسیس :1913
 • نوع موسسه :عمومی
 • رنکینگ کانادا :21
 • رنکینگ بین المللی :12647
 • شهر :سادبری
 • استان :انتاریو
 • زبان :انگلیسی و فرانسوی
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :جولای 9
 • مهلت ثبت نام ترم می :نوامبر 13
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :ژانویه 12
 • سایت رسمی دانشگاه

دانشگاه سادبری یک مرکز علمی در ایالت انتاریو و منطقه سادبری است که رشته های مختلفی را ارائه کرده است. با مراجعه به شبکه های اجتماعی این دانشگاه می توانید آخرین اخبار آن را مشاهده کنید.

معرفی دانشگاه سادبری کانادا

دانشگاه سادبری در سال ۱۹۱۳ تاسیس شد و طی سال های طولانی به عنوان تنها موسسه آموزشی حرفه ای در انتاریو به شمار می رفت. سادبری، یک دانشگاه دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) است که وابسته به کلیسای کاتولیک روم است. این دانشگاه، رشته های آموزشی خاصی را در زمینه های علوم انسانی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

تصاویر دانشگاه سادبری

لینک های مفید!

دوره های آموزشی دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری، رشته های محدودی را برای دانشگاه خود در نظر گرفته است اما خوشبختانه این امر باعث شده است که به هر رشته بهای زیادی دهد و تا حد زیادی روی هر رشته، برنامه ریزی کند. اصلی ترین برنامه های آموزشی این دانشگاه شامل مطالعات بومی، فلسفه، مطالعات دینی، ارتباطات، برنامه روزنامه نگاری، رسانه های چاپی و الکترونیکی، عکاسی خبری، طراحی گرافیکی و ارتباطات متقابل است.

برنامه مطالعات بومی موضوعات زیادی مانند سیاست و حقوق، سلامت و تندرستی، عدالت اجتماعی، فرهنگ و زبان محیط سنتی را پوشش می دهد. این موضوع درک مردم بومی، سنت های آن ها و جوامع ملی و بین المللی را ارتقا می بخشد. فلسفه طیف وسیعی از موضوعات مانند اخلاق، تفکر انتقادی، حقوق، آموزش، دانش، فناوری و موارد دیگر را افزایش می دهد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه سادبری

توجه داشته باشید که دانشگاه سادبری عضو بنیاد Laurentian است به همین دلیل افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه سادبری را دارند نیز به عضویت این بنیاد در می آیند. کلیه مدارک و اطلاعات مورد نیاز شما برای ثبت نام در دانشگاه و یا شهریه ای که برای دانشگاه واریز خواهید کرد، مربوط به دانشگاه یا این بنیاد است.

مهمترین شرایط پذیرش متقاضیان در دانشگاه سادبری

 • نمره کنکور سراسری
 • داشتن مدرک دیپلم
 • ترجمه مدارک دبیرستان به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • تمکن مالی

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه سادبری

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری، یک دانشگاه دو زبانه انگلیسی و فرانسوی است به همین دلیل افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید یکی از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی را ارائه دهند.

آزمون زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه سادبری

 • آزمون PTE Academic: حداقل ۶۰
 • آزمون تافل pBT: حداقل ۲۳۰
 • آزمون CAEL: حداقل ۷۰ (نمره هیچ بخشی کمتر از ۶۰ نباشد)
 • آزمون تافل iBT: حداقل ۸۸
 • آزمون آیلتس آکادمیک: حداقل ۶.۵ (نمره هیچ بخشی کمتر از ۶ نباشد)

بیشتر بخوانید: آزمون تافل برای کانادا ، نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

آزمون زبان فرانسوی مورد تایید دانشگاه سادبری

آزمون های TCF و TET یا DALF، آزمون های زبان فرانسوی مورد تائید دانشگاه سادبری هستند که شما باید حداقل نمره C-1‌ را از این آزمون ها کسب کنید تا واجد شرایط پذیرش در دانشگاه سادبری شوید.

دانشگاه سادبری، شرایط مشروط را نیز برای دانشجویان در نظر گرفته است به این صورت که افراد علاقه مند به تحصیل در دانشگاه سادبری می توانند پیش از شروع دوره های تحصیلی خود، در دوره های آموزش زبان شرکت کنند. درباره پذیرش کاندیشنال با مراجعه به لینک موردنظر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ددلاین اپلای دانشگاه سادبری

 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :۱ اکتبر
 • مهلت ثبت نام ترم می : ا فوریه
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: ا آوریل

مکاتبه با اساتید دانشگاه سادبری کانادا

یکی از مهمترین نکاتی که باید در خصوص پذیرش در دانشگاه سادبری به یاد داشته باشید، مکاتبه با اساتید است. مکاتبه با اساتید ممکن است یا به صورت تلفنی و یا به صورت ایمیل صورت بگیرد. مرسوم ترین نوع مکاتبه با اساتید همان استفاده از ایمیل است که این کار هم رسمی تر است و هم اساتید، زمان بیشتری دارند تا درخواست شما را بررسی کنند.

ایمیل شما باید کاملا رسمی و محترمانه باشد. هر چه مدارک شما و رزومه شما کامل تر و قوی تر باشد، احتمال تائید شدن شما توسط آن استاد بیشتر است. شما باید به هر نحوی ثابت کنید که فرد مناسبی برای پذیرش در دانشگاه سادبری هستید.

نکات مهم در نوشتن ایمیل به استاد

در ابتدا به سایت رسمی دانشگاه سادبری مراجعه کرده و ایمیل اساتید را پیدا کنید. سپس حوزه علاقه مندی در خصوص تحقیقات استاد را بیابید. سعی کنید مقالاتی که اساتیدتان نوشته اند را بخوانید تا ببینید تمایلی به نوشتن در خصوص موضوعات تحقیقاتی آن ها دارید یا خیر.

رایج ترین روش هایی که شما می توانید به اساتید دانشگاه دست پیدا کنید عبارت است از:

 • کمک گرفتن از افرادی که در دانشگاه سادبری درس خوانده اند و توانسته اند از آن اساتید تائیدیه بگیرند.
 • یافتن ایمیل و اطلاعات اساتید در سایت دانشگاه از قسمت Faculties یا Department یا Colleges
 • یافتن اطلاعات مربوط به اساتید از شبکه های مجازی
 • پیدا کردن اساتید از منابع مقالاتی که چاپ کرده اند

نکاتی که در خصوص نوشتن ایمیل به اساتید باید رعایت کنید عبارت است از:

مواردتوضیحات
عنوان مناسب ایمیلاولین چیزی که در هنگام باز کردن ایمیل به چشم می خورد، عنوان ایمیل است چرا که اساتید ممکن است از افراد مختلفی ایمیل های متفرقه دریافت کنند و نداشتن عنوان مناسب ایمیل می تواند منجر به نادیده گرفته شدن آن شود.
عنوان مناسب استادشروع ایمیل خود را با عنوان مناسبی از استاد شروع کنید و او را با کلمات مناسبی مانند Dear Dr خطاب کنید تا احترام خودتان نسبت به استاد مورد نظرتان را نشان دهید.
حجم مناسب ایمیلاز زیاده گویی پرهیز کنید و تاثیر عمیق ایمیل خود را در همان ۲ تا ۳ پاراگراف بیان کنید. در خصوص علاقه مندی خود به موضوعات پژوهشی صحبت کنید و سپس دستاوردهای علمی خود را ذکر کنید.
لحن مناسب در ایمیللحن شما باید کاملا رسمی باشد و از کلمات خودمانی در آن استفاده نکنید.
تملق و چاپلوسی نیز به عنوان بی ادبی تلقی می شود. بنابراین همه چیز را صادقانه بیان کنید و از به کاربردن کلمات محاوره ای پرهیز کنید.
صداقت در ایمیلمطالب غیر واقعی و دروغین می تواند به ضرر شما شود چرا که شما بعد باید ادعاهای خود را اثبات کنید و عدم صداقت شما منجر به بی اعتمادی اساتید و عدم تائید شما می شود.
اصول نگارشیبه کاربردن اصول نگارشی درست در ایمیل می تواند مهارت شما در رایتینگ را نشان دهد. ایمیل خود را چند بار بازخوانی کنید تا مطمئن شوید هیچ غلط املایی در آن وجود ندارد.
زمان مناسب ارسال ایمیلایمیل شما اولا باید در زمان کاری اساتید ارسال شود و معمولا اول صبح برای ارسال ایمیل بهتر است. دوما اینکه حداقل ۱ سال قبل از شروع ترم تحصیلی مورد نظرتان با اساتید مکاتبه کنید تا اگر جواب منفی گرفتید مکاتبه با استاد دیگری را امتحان کنید. نکته دیگر این است که هرگز در روزهای تعطیل ایمیل ندهید.
مدارک مکاتبه با اساتیدنمره مدرک زبانی که برای اپلای در دانشگاه سادبری گرفته اید را برای استاد مربوطه ارسال کنید و اگر هنوز در امتحان زبان شرکت نکرده اید، تاریخ آزمونتان را ذکر کنید.
کیفیت ایمیلکیفیت ایمیل تا حد زیادی می تواند در تائید شدن درخواست شما موثر باشد. اگر از کلمات کلیشه ای استفاده کنید، استاد ترغیبی برای خواندن ادامه ایمیل پیدا نمی کند و ممکن است آن را حتی تا انتها نخواند.

در بالا سعی کردیم به اصلی ترین نکاتی که برای مکاتبه با اساتید دانشگاه سادبری به آن نیاز دارید بپردازیم. اگر به اطلاعات بیشتری در این خصوص نیاز دارید، از مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست برای نوشتن ایمیل کمک بگیرید.

در تراست بیشتر بخوانید: ایمیل دادن به استاد برای اپلای

هزینه‌ ها و شهریه‌ دانشجویان در دانشگاه سادبری

به طور کلی، شهریه دانشگاه های کانادا در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا، بسیار مقرون به صرفه است اما برخی از دانشگاه های کانادا حتی هزینه معقول تری هم دارند. یکی از دانشگاه های مقرون به صرفه، دانشگاه سادبری است که دانشجویان با وضعیت مالی متوسط می توانند از عهده شهریه های آن برآیند.

شهریه دانشجویان بین المللی به طور متوسط ۲۵-۲۶ هزار دلار در مقطع کارشناسی و ۱۲-۱۵ هزار دلار در مقطع کارشناسی ارشد است. این هزینه تنها مربوط به شهریه دانشجویان می شود و سایر هزینه ها مانند هزینه خوابگاه، رفت و آمد و خورد و خوراک به صورت جدا هستند.

درباره هزینه تحصیل در کانادا بخوانید.

بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه بین‌ المللی دانشگاه سادبری

اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه ‌ی تحصیل در دانشگاه سادبری را دارید، می‌توانید با هزینه‌ بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به هدف خود برسید. بورسیه تحصیلی کانادا یا کمک هزینه دانشجویی در کانادا در این دانشگاه از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می‌ توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه ‌هایی را برای آنها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه‌ های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه‌ های تشویقی

  بورسیه‌ های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می ‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورده و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

  بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدیدالورود تعلق می ‌گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می‌ شود.

 • بورسیه ‌های تحقیقاتی یا RA

  بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA

  بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه‌ های کارآموزی

  بورسیه ‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس‌ های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه ‌ها و کمک ‌هزینه‌ های تحصیلی، وام دانشجویی کانادا را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه سادبری بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک ‌هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مورد نظر، لازم است تا به سایت دانشگاه سادبری مراجعه کرده و از بورسیه‌ های مربوط به رشته ‌ی خود مطلع شوید.

همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می‌ توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه‌ های رشته‌ ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه ‌ها به سایت‌ های زیر مراجعه کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری، یکی از معتبرترین دانشگاه های استان انتاریو به شمار می رود و هر سال تعداد زیادی از متقاضیان بین المللی را ثبت نام می کند اما به راستی مزایای تحصیل در دانشگاه سادبری چیست؟

برخی از مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه سادبری

جامعه چند فرهنگی دانشگاه سادبری

حدودا ۲۲ درصد از دانشجویان دانشگاه سادبری افرادی هستند که از کشورهای دیگر برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اند به همین دلیل دانشگاه سادبری تمامی تلاش خود را کرده است تا امکانات رفاهی کامل را در اختیار دانشجویان قرار دهد و از همه دانشجویان از هر قشر و فرهنگی با هر دین و مذهبی که هستند حمایت کند.

فراهم بودن فرصت های شغلی برای دانشجویان سادبری

دانشجویان دانشگاه سادبری پس از فارغ التحصیلی به راحتی جذب بازار کار می شوند و می توانند در رشته ای که تحصیل کرده اند شغل مورد نظرشان را پیدا کنند. علت این امر کاربردی بودن رشته های تحصیلی دانشگاه سادبری است که منجر به به وجود آمدن فرصت های شغلی فراوان شده است.

امکان کار در کنار تحصیل در دانشگاه سادبری

دانشجویان دانشگاه سادبری برای اینکه بتوانند برخی از هزینه های زندگی خود را در طول تحصیل در کشور کانادا پرداخت کنند و از عهده شهریه دانشگاه برآیند، درکنار تحصیلات خود کار می کنند. این کار می تواند هم در پردیس دانشگاه باشد و هم در خارج از پردیس دانشگاه.

امکانات آموزشی و تفریحی دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری تمامی تلاش خود را کرده است تا کلیه امکات رفاهی و آموزشی مناسب را در اختیار دانشجویان قرار دهد تا بتوانند تحصیلات خوبی را در مدت زمان تحصیل خود داشته باشند. این دانشگاه امکانات رفاهی زیادی در پردیس خود دارد و به شدت به ورزش و تندرستی دانشجویان اهمیت می دهد. به همین دلیل در پردیس این دانشگاه، باشگاه های ورزشی برای دانشجویان وجود دارد.

آموزش حرفه ای دانشجویان دانشگاه سادبری

کلیه دانشجویان دانشگاه سادبری به طور حرفه ای با رشته تحصیلی خود ‌آشنا می شوند و در ابتدا دروس پایه ای و عمومی رشته خود و سپس دروس تخصصی را مطالعه می کنند. به همین دلیل سطح دانش این دانشجویان بسیار بالا است و به راحتی می توانند وارد مشاغلی با درآمد بالا شوند.

اعتبار مدارک دانشگاه سادبری در جهان

اگر چه بسیاری از کارفرمایان و شرکت ها ترجیح می دهند افرادی را استخدام کنند که مهارت بیشتری داشته باشند و اهمیت کمتری به مدارک دانشگاهی می دهند اما آموزش تخصصی رشته های مختلف در دانشگاه سادبری باعث شده است تا دانشجویان مهارت بسیار بالایی در رشته تحصیلی خود داشته باشند. به همین دلیل کلیه مدارک اعطایی دانشگاه سادبری، در جهان معتبر هستند و افرادی که پس از تحصیلات خود به کشورشان باز می گردند می توانند به راحتی مشغول به کار شوند.

فرصت مشاوره معتبر!

به راحتی می‌توانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ معتبر بهره‌مند شوید.

کمپ های دانشگاه سادبری

 • پردیس اصلی دانشگاه سادبری یک پردیس جامع با خدمات کامل است که محیط یادگیری صمیمی، کلاس های کوچک و خوابگاه های دانشجویی بی نظیری دارد.
 • این پردیس خدمات آموزشی، رفاهی و تفریحی مختلفی را هم برای دانشجویان و هم برای کارکنان و اساتید در نظر گرفته است.
 • برخی از مهمترین امکانات موجود در پردیس دانشگاه سادبری شامل کتابفروشی برای دانشجویان، چندین باشگاه ورزشی، سالن غذاخوری، پارکینگ، خدمات امنیتی، کلینیک گفتار و زبان و… است.
 • پردیس دانشگاه سادبری دارای یک کتابخانه بزرگ مجهز به اینترنت های بی سیم، رایانه های پیشرفته، چاپگر و پروژکتور است.
 • پردیس دانشگاه سادبری همچنین فعالیت زیادی در خصوص مشاوره و پشتیبانی به دانشجویان، ایجاد انجمن دانشجویی، سلامت و تندرسی و فرصت های کاری دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده های دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری، ۴ دانشکده دارد که عبارت اند از:

 • دانشکده مطالعات مذهبی
 • دانشکده فرهنگ و ارتباطات (صرفا به زبان فرانسوی)
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده مطالعات بومی

تاریخچه دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری (University of Sudbury) یک دانشگاه دو زبانه است که در هنگام تاسیس آن یعنی در سال ۱۹۱۳، توسط کالج Sacre Cour مدیریت می شد و در نهایت در سال ۱۹۵۷، به نام دانشگاه سادبری تغییر پیدا کرد. از آنجایی که سابقه آموزشی این دانشگاه بسیار طولانی است، دانشگاه سادبری اولا یکی از دانشگاه های معتبر برای تحصیل به شمار می رود، دوما محبوبیت زیادی در میان متقاضیان بین المللی دارد.

دانشگاه سادبری در شمال استان انتاریو قرار دارد و خود این استان به دلیل فراهم کردن فرصت های شغلی فراوان در بخش های مختلف، یک استان مهاجرپذیر به شمار می رود.

اهداف کلی دانشگاه سادبری

محبوبیت دانشگاه سادبری، به دلیل فعالیت بسیار زیاد این دانشگاه در انجام تحقیقات و پروژه های دانشجویانی با استعداد در سطح بین المللی است. به همین دلیل این دانشگاه تمامی تلاش خود را کرده است تا بتواند در امر تحقیقات، زبانزد باشد.

دانشگاه سادبری قصد دارد تا روی حوزه های خاص و نادر تحقیق کند و بیان کرده است حتی اگر مدت زمان طولانی را مجبور به صرف تحقیقات کند، ترجیح می دهد روی موضوعات خاص تحقیق کند. به همین دلیل این دانشگاه مختص دانشجویانی است که علاقه زیادی به تحقیق در موضوعات نادر و کمیاب هستند.

رنکینک دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری، یکی از برترین دانشگاه های استان انتاریو به شمار می رود و هر سال رتبه خوبی را در میان برترین دانشگاه های کانادا از آن خود می کند. طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته، دانشگاه سادبری رتبه ۱۲۶۴۷ را در جهان و رتبه ۲۱ را در کانادا دارد.

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا بخوانید.

رشته های تحصیلی در دانشگاه سادبری در مقاطع مختلف

رشته هایی که دانشگاه سادبری ارائه می دهد کم است اما این رشته ها به طور کاملا حرفه ای آموزش داده می شوند:

 • روزنامه نگاری
 • فلسفه
 • فرهنگ عامه پسند و مردم شناسی
 • مطالعات دینی

اطلاعات بیشتر درباره رشته های تحصیلی دانشگاه سادبری

رشتهاطلاعاتطول دورهشهریه
سالانه
روزنامه نگاریدانشجویان در رشته رونامه نگاری به زبان فرانسوی در دانشگاه سادبری با کلیه وظایف روزنامه نگاران آشنا می شوند و به دانشجویان کمک می کند تا از به روزترین تکنولوژي روز دنیا برای آموزش این رشته استفاده کنند.۴ سال – کارشناسی۲۸,۰۰۰ دلار در سال
فرهنگ عامه پسند و مردم شناسی  این برنامه فقط به زبان فرانسوی آموزش داده می شود و آموزش این رشته شامل مشارکت دانشجویان با یکدیگر، به کارگیری خلاقیت آن ها و توانمندسازی آن ها در جامعه برای آشنایی با مردم شناسی، مدیریت سرزمین های فرهنگی و تنوع فرهنگی است.۱ سال – گواهی۲۸,۰۰۰ دلار در سال
مطالعات بومیاین برنامه در دانشگاه سادبری، دانشجویان را به طور ویژه با شیوه زندگی مردم بومی و مشارکت آن ها در جوامع محلی آشنا می کند و کلیه اطلاعات تئوری و عملی در این موضوع را به آن ها آموزش می دهد.۴ سال – کارشناسی۲۸,۰۰۰ دلار در سال
فلسفهرشته فلسفه در دانشگاه سادبری، دانشجویان را به طور حرفه ای با موضوعاتی مانند سیاست، اخلاق، تجارت و قانون آشنا می کند و هر آنچه را که دانشجویان در این خصوص باید بدانند را به آن ها آموزش می دهد.۴ سال – کارشناسی۲۸,۰۰۰ دلار در سال
مطالعات دینیمطالعات دینی، یک برنامه منحصر به فرد در دانشگاه سادبری به شمار می رود که به رابطه بین دین و فرهنگ می پردازد.۴ سال – کارشناسی۲۸,۰۰۰ دلار در سال

رشته‌‌های تحصیلی در کانادا

 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • شرایط اخذ پذیرش و بورسیه
 • آینده شغلی و میانگین درآمد

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری دو گزینه اقامت در داخل پردیس و خارج از پردیس را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و دانشجویان بستگی به ظرفیت خوابگاه ها در آن ها سکونت می کنند. خوابگاهی که در پردیس دانشگاه سادبری وجود دارد، ۱۸۰ نفر ظرفیت دارد. دانشگاه Sudbury Residence که قبلاً به عنوان اقامتگاه مات Lucien شناخته می شد، اتاق های مسکونی تک نفره  و دو نفره را به دانشجویان خود ارائه می دهد. هر اتاق مجهز به خدمات تلویزیونی و اینترنت پرسرعت است.

همه خوابگاه ها و سالن های اقامتی سادبری، مجهز به آشپزخانه، اتاق مطالعه و رختشویی هستند. نکته قابل توجه در خصوص دانشجویانی که در خوابگاه های دانشگاه سادبری اقامت می کنند این است که دانشجویان می توانند به عضویت بخش های مختلفی مانند باشگاه ها درآیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید؛ همچنین درباره زندگی دانشجویی در کانادا در تراست بیشتر بخوانید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

دانشگاه سادبری کانادا در کدام شهر و منطقه کشور قرار گرفته است

بسیاری از مردم جهان، کانادا را بهترین کشور جهان برای زندگی می دانند. با این حال هزینه زندگی در کانادا بسته به استان، منطقه و شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت است. اگر دانشگاه سادبری را برای تحصیل در کانادا انتخاب کرده اید، باید نسبت به هزینه های زندگی در استان انتاریو آگاه باشید تا بتوانید برنامه ریزی مالی مناسبی برای زمان تحصیلتان داشته باشید.

هزینه های زندگی در استان انتاریو

هزینه مسکن در استان انتاریو

قیمت املاک و اجاره منازل در این استان در شهرهای مختلف متفاوت است. عوامل سیاسی، اقتصادی و مالی هر سال در کاهش یا افزایش اجاره خانه یا خرید خانه تاثیرگذار است. اجاره منزل در استان انتاریو بستگی به اندازه خانه، موقعیت جغرافیایی و وضعیت خانه دارد.
متوسط اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تا 1718 دلار می رسد. همان آپارتمان خارج از مرکز شهر ماهانه 1683 دلار هزینه دارد. اگر قصد خرید خانه در انتاریو را دارید، ممکن است برای خرید یک آپارتمان در مرکز شهر 5640 دلار و در صورت خرید مسکن در حومه، 5426 دلار در هر متر مربع هزینه کنید.

هزینه حمل و نقل در استان انتاریو

هزینه های زیر، حداقل هزینه پرداختی برای حمل و نقل در استان انتاریو است:

 • بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی: ۳.۰۳دلار
 • هزینه ماهانه: ۷۵.۰۰ دلار
 • شروع تاکسی: ۲.۸۰ دلار
 • تاکسی 1 کیلومتر: ۱.۸۶ دلار
 • تاکسی 1 ساعت در انتظار – ۲۵.۰۰ دلار
 • کرایه بزرگسالان Presto: مبلغ ۳.۱۰ دلار
 • بلیط یک سفره Presto: مبلغ ۳.۲۵ دلار
 • بلیط دو سواری Presto: مبلغ ۶.۵۰ دلار
 • کارت روز Presto: مبلغ ۱۳.۵۰ دلار
 • کارت ماهانه TTC بزرگسالان: ۱۵۶.۰۰دلار
 • کارت ماهانه TTC دانشجویان و سالمندان: ۱۲۸.۱۵ دلار
 • یک لیتر بنزین می تواند حدود ۰.۸۸ دلار برای شما هزینه داشته باشد.

هزینه غذا در استان انتاریو

طبق تحقیقات صورت گرفته، یک مرد بالغ در انتاریو باید 65 دلار در هفته برای مصرف غذای سالم هزینه کند. و یک زن هم سن باید 50 دلار در هفته برای تغذیه سالم هزینه کند.

علاوه بر این، اگر در خارج از خانه غذا می خورید، ممکن است مجبور شوید هزینه های زیر را بپردازید:

 • غذاهای ترکیبی در مک دونالد – ۹.۰۰دلار
 • کاپوچینو معمولی – ۴.۳۸ دلار
 • پپسی (بطری 0.33 لیتری) – ۱.۹۴ دلار
 • آب (بطری 0.33 لیتری) -۱.۴۷دلار

هزینه های پرداختی تفریح در استان انتاریو

بیشترین سرگرمی های مردم استان انتاریو به جز باشگاه و تفریحات گردشی، مربوط به تماشای فیلم و سریال است به همین دلیل مردم انتاریو هزینه زیادی برای خرید اشتراک در Netflix را می پردازند.

متوسط هزینه ای که مردم استان انتاریو در این خصوص پرداخت می کنند عبارت است از:

 • اشتراک نتفلیکس: ۱۴.۹۹ دلار در ماه
 • اپل تی وی پلاس: ۵.۹ دلار در ماه
 • دیزنی پلاس: ۱۱.۹۹ دلار در ماه
 • کریو (Crave): ۹.۹۹ دلار در ماه
 • آمازون پرایم ویدئو: ۷.۹۹ دلار در ماه
 • اپل موزیک/ اسپاتیفای: ۹.۹۹ دلار در ماه

هزینه مراقبت های بهداشتی در استان انتاریو

مانند بسیاری از کشورهای دیگر، مراقبت های بهداشتی در کانادا تحت سیستم مالیاتی کشور است. بنابراین شما هیچ هزینه ای برای خدمات مراقبت های بهداشتی نمی پردازید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

از جمله مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه سادبری چیست؟

متقاضیان تحصیل در دانشگاه سادبری، به دلایل مختلفی ممکن است این دانشگاه را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند. برخی از مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه سادبری عبارت است از:
امکان کار در کنار تحصیل
حمایت دانشگاه سادبری از دانشجویان بین المللی
اعطای بورسیه و کمک هزینه های مالی به دانشجویان
معتبر بودن مدرک دانشگاه سادبری در جهان
خلاقیت در آموزش در دانشگاه سادبری
چند فرهنگی بودن دانشگاه سادبری

اصلی ترین دوره های آموزشی دانشگاه سادبری کانادا چیست؟

مطالعات بومی
مطالعات دینی
فلسفه

خوابگاه های دانشگاه سادبری چگونه است؟

دانشگاه سادبری، خوابگاه هایی را هم در داخل پردیس دانشگاه و هم در خارج از آن برای دانشجویان در نظر گرفته است که ظرفیت آن ۱۸۰ نفر است. خوابگاه ها مجهز به کلیه امکانات لازم برای زندگی هستند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه سادبری کدام است؟

حداقل ۲ تا ۳ توصیه نامه
ترجمه مدارک به زبان انگلیسی یا فرانسوی
کسب معدل B یا ۷۰ درصد دیپلم دبیرستان
تکمیل فرم پذیرش دانشگاه موجود در سایت رسمی دانشگاه سادبری
مدرک زبان معتبر با حداقل نمره پذیرش دانشگاه سادبری
دیپلم دبیرستان
ریز نمرات مدارک تحصیلی مقطع قبلی

ویژگی اصلی دانشگاه سادبری چیست؟

یکی از مهمترین دلایل محبوبیت دانشگاه سادبری، آموزش از راه دور این دانشگاه است که منجر به افزایش تقاضای دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه شده است. البته این دانشگاه کلیه امکانات لازم برای آموزش مجازی و از راه دور را برای دانشجویان فراهم کرده است.

دانشکده های دانشگاه سادبری کدام اند؟

دانشگاه سادبری ۴ دانشگاه دارد که عبارت اند از:
دانشکده مطالعات مذهبی
دانشکده مطالعات بومی
دانشکده فلسفه
دانشکده فرهنگ و ارتباطات بومی

آیا امکان کار در کنار تحصیل در دانشگاه سادبری وجود دارد؟

بله دانشجویان دانشگاه سادبری بدون داشتن ورک پرمیت می توانند در پردیس دانشگاه و با داشتن ورک پرمیت می توانند در خارج از پردیس دانشگاه کار کنند.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه سادبری چیست؟

متقاضیان پذیرش در دانشگاه سادبری باید تمکن مالی لازم برای تحصیل در دانشگاه سادبری و زندگی در کانادا را داشته باشند، مدرک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنند، بیمه سلامت معتبر داشته باشند و کلیه شرایط مختص به رشته مورد نظرشان را رعایت کنند.

آخرین مهلت ارائه درخواست در دانشگاه سادبری چه زمانی است؟

مهلت ارائه درخواست ژانویه: ۱ اکتبر
مهلت ارائه درخواست سپتامبر: ۱ آوریل
مهلت ارائه درخواست می: ۱ فوریه

مراحل ثبت نام در دانشگاه سادبری کانادا چیست؟

تحقیق در خصوص مقطع تحصیلی مورد نظر و رشته های دانشگاه سادبری
گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه
اقدام برای استادی پرمیت

اهداف آموزشی دانشگاه سادبری چیست؟

دانشگاه سادبری تمرکز ویژه ای روی انجام تحقیقات در حوزه ها و موضوعات خاص دارد و قصد دارد دانشجویانی که علاقه مند به امر تحقیقات هستند را ثبت نام کند. از دیگر اهداف مهم دانشگاه سادبری، تربیت و آموزش دانشجویان به نحوی است که بتوانند بعد از فارغ التحصیلی به سرعت وارد بازار کار شوند.

مزایای تحصیل در دانشگاه سادبری کانادا چیست؟

وجود امکانات آموزشی بی نظیر در دانشگاه سادبری
حمایت دانشگاه سادبری از دانشجویان بین المللی
امنیت بالای دانشگاه سادبری
چند فرهنگی بودن دانشگاه سادبری
وجود امکانات رفاهی عالی در پردیس دانشگاه سادبری

زبان دانشگاه سادبری چیست؟

رشته های دانشگاه سادبری به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در درسترس هستند به همین دلیل متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید یکی از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی را برای اپلای ارائه دهند.

مدارک اپلای در دانشگاه سادبری چیست؟

برخی از مدارک مربوط به اپلای در دانشگاه سادبری مختص همان رشته است و برخی دیگر مدارک عمومی هستند.
اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اپلای عبارت است از:
انگیزه نامه
حداقل ۳ توصیه نامه
مدرک دیپلم دبیرستان
ترجمه دیپلم به مدارک فرانسوی یا انگلیسی
ارسال ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
داشتن نامه تمکن مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.