بهترین دانشگاه‌ های معماری در کانادا

بهترین دانشگاه‌ های معماری در کانادا

سالانه تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های معماری کانادا افزایش پیدا می‌کند. رشته معماری، تلفیقی از علم مهندسی و هنر است و دانشجویان با تحصیل در آن امکان فعالیت درزمینهٔ علمی و عملی متعددی را کسب می‌کنند. همین امر این رشته را به یکی از خاص‌ترین رشته‌های تحصیلی تبدیل کرده که اکثر دانشجویان آرزوی تحصیل در آن را دارند.

دانشگاه‌های کشور کانادا نیز از بالاترین سطح آموزشی در سطح جهان برخوردارند و دوره‌های معماری را با استفاده از برجسته‌ترین شیوه‌های آموزشی و فناوری‌های روز دنیا ارائه می‌دهند. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله بهترین دانشگاه‌های معماری کانادا را معرفی و تمامی اطلاعات لازم جهت تحصیل در این کشور را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: اپلای معماری

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از برترین دانشگاه‌های کشور کانادا محسوب می‌شود که در شهر ونکوور قرار دارد. این دانشگاه درزمینهٔ رشته معماری رتبه اول در کانادا و رتبه بیستم در جهان را به خود اختصاص داده است. رشته معماری در دانشگاه بریتیش کلمبیا با گرایش‌های مختلفی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می‌شود. از سال ۲۰۲۰ نیز این دانشگاه سه گرایش طراحی در معماری، معماری منظر و شهرسازی را به مقطع کارشناسی رشته معماری خود اضافه کرده است.

علاوه بر این از ۶ گرایش مختلف در مقطع کارشناسی ارشد و یک‌رشته دومنظوره برخوردار است که دانشجویان با تحصیل در آن علاوه بر آشنایی با جنبه معماری و طراحی، آموزش‌های لازم درزمینهٔ علمی و مهندسی را کسب می‌کنند.

مقطع کارشناسی ارشد معماری دانشگاه بریتیش کلمبیا در طی یک دوره سه‌ساله برگزار می‌شود و به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و رقابتی‌ترین دوره‌ی دانشگاه‌های معماری کانادا شناخته می‌شود؛ زیرا دانشجویان معماری مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بریتیش کلمبیا این امکان را دارند تا در برنامه‌های فنی حرفه‌ای دانشگاه شرکت کنند. همچنین در هنگام تحصیل می‌تواند در شرکت‌های بزرگ معماری مشغول به کار شوند و درآمد کسب کنند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی40000 دلار
رتبه در کانادا3
رتبه جهانی34
زبانانگلیسی
شهرونکوور

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه‌های معماری کانادا محسوب می‌شود که در شهر تورنتو تأسیس‌شده است. رشته معماری در این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می‌شود. رشته‌های مقطع کارشناسی دانشکده معماری این دانشگاه شامل لیسانس هنر در دو تخصص، مطالعات معماری، مطالعات بصری و … می‌شود. مقطع کارشناسی ارشد معماری نیز دارای 8 رشته مختلف نظیر ارشد مطالعات بصری (MVC)، ارشد معماری (March)، ارشد معماری منظر (MLA)، ارشد طراحی شهری (MUD) و … است.

در این دانشگاه ابزارها و معیارهای بسیار مناسبی جهت کار و اجرا در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد تا آن‌ها بتوانند به‌صورت آزادانه و با استفاده از خلاقیت خود به طراحی و اجرا بپردازند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
ددلاین اپلایا فوریه
شهریه تقریبی40000 الی 62000 دلار  
رتبه در کانادا1
رتبه جهانی6
زبانانگلیسی و فرانسه
شهرتورنتو

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل در شهر مونترال استان کبک تأسیس‌شده است و در بین دانشگاه‌های معماری کانادا رتبه سوم را خود اختصاص داده است. از معروف‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌های درسی دانشکده معماری این دانشگاه نیز می‌توان به برنامه طراحی اشاره کرد. این برنامه در مدت‌زمان یک هفته و در مناطق کوچک اطراف شهر مونترال برگزار می‌شود. هدف از برگزاری آن نیز آموزش دانشجویان درزمینهٔ طراحی و آمادگی آن‌ها جهت ورود به بازار کار در آینده است.

رشته معماری در دانشگاه مک گیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برگزار می‌شود. مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه شامل دوره‌های 3 ترمه و 4 ترمه می‌شود. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که دارای تجربه کاری درزمینهٔ معماری هستند، می‌توانند در برنامه‌های کارشناسی ارشد تخصصی معماری که به‌صورت دوره‌های 3 ترمه برگزار می‌شود، شرکت کنند و بعد از زمینه تئوری و تاریخ معماری یا طراحی شهری مشغول به تحصیل شوند.

 مقطع دکترای معماری این دانشگاه نیز تحقیقات محور است و تحصیل در آن حداقل ۳ سال طول می‌کشد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلایدوره‌های حرفه‌ای 5 سپتامبر الی 15 دسامبر
دوره‌های فوق حرفه‌ای 5 سپتامبر الی 15 ژانویه
نوع دانشگاهدولتی
شهریه تقریبی22000 الی 49000 دلار
رتبه در کانادا2
رتبه جهانی39
زبانانگلیسی و فرانسه
شهرمونترال

دانشگاه واترلو

از دیگر دانشگاه‌های معماری کانادا می‌توان به دانشگاه واترلو اشاره کرد. این دانشگاه چهارمین دانشگاه برتر درزمینهٔ رشته معماری در کشور کانادا محسوب می‌شود و سالانه بیش از 500 دانشجو را در مقطع کارشناسی پذیرش می‌کند. علاوه بر این رشته معماری را با 7 گرایش مختلف در مقطع کارشناسی ارشد آموزش می‌دهد. از محبوب‌ترین و اصلی‌ترین رشته‌های معماری ارائه‌شده در این دانشگاه می‌توان معماری و ساختمان، لیسانس مطالعات معماری (BAS)، ارشد معماری (Arch) و … را نام برد.

دانشجویان دانشکده معماری دانشگاه واترلو می‌توانند در برنامه‌های فنی حرفه‌ای دانشگاه شرکت کنند. همچنین در کنار تحصیل، در بزرگ‌ترین شرکت‌های معماری کشور کانادا مشغول به کار شوند و همراه با کسب تجربه، درآمد کسب کنند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
ددلاین اپلایا فوریه
شهریه تقریبی54000 دلار
رتبه در کانادا7
رتبه جهانی179
زبانانگلیسی
شهرواترلو

دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یکی از جامع‌ترین دانشگاه‌های معماری کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 1942 در پایتخت کشور کانادا تأسیس‌شده است. رشته معماری در این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برگزار می‌شود. از محبوب‌ترین دوره‌های معماری مقطع کارشناسی این دانشگاه می‌توان به لیسانس مطالعات معماری (BAS) اشاره کرد که در سه حوزه تخصصی طراحی، شهرسازی و حفظ و نگهداری تدریس می‌شود. برای اخذ پذیرش و تحصیل در این رشته‌ها در کنار مدارک تحصیلی به یک پورتفولیو احتیاج دارید.

از محبوب‌ترین دوره‌های تحصیلات تکمیلی معماری این دانشگاه نیز می‌توان به ارشد مطالعات معماری (MAS)، دوره‌های 2 ساله رشد معماری (Arch) (این دوره‌ها به دانشجویان دارای مدرک کارشناسی 4 ساله همراه با تجارب کاری درزمینهٔ طراحی معماری اختصاص دارد)، دوره‌های سه‌ساله Arch (این دوره به دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از سایر رشته‌های تحصیلی که مایل به تحصیل در رشته معماری هستند، اختصاص دارد) و phd اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
ددلاین اپلای1 آوریل
شهریه تقریبیحدوداً 18000 دلار
رتبه در کانادا6
رتبه جهانی97
زبانانگلیسی
شهراتاوا

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال جزء معروف‌ترین دانشگاه‌های معماری کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 1878 م تأسیس‌شده است و دوره‌های معماری را در مقطع کارشناسی ارشد (M.Arch) با بیش از 10 رشته تخصصی برگزار می‌کند.

از رشته‌های تخصصی معماری این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد می‌توان به طراحی معماری، مدل‌سازی مهندسی، طراحی با کمک کامپیوتر، سیستم‌های محیطی، حفظ و نگهداری، عکاسی، معماری منطقه، تکنیک‌های حرفه‌ای، زمین‌ساخت، برنامه‌ریزی و طراحی شهری، پایداری و … اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
ددلاین اپلای1 فوریه
شهریه تقریبی8000 الی 9000 دلار
رتبه در کانادا5
رتبه جهانی73
زبانفرانسه و انگلیسی
شهرمونترال

دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون جزء برترین دانشگاه‌های معماری کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 1948 تأسیس‌شده است و در مرکز شهر تورنتو کانادا قرار دارد. در دانشکده معماری این دانشگاه رشته‌های مختلفی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می‌شود. از محبوب‌ترین رشته‌های معماری مقطع کارشناسی دانشکده مهندسی و علوم معماری این دانشگاه می‌توان علوم معماری (Arch.Sci) را نام برد.

از دوره‌های معماری مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه نیز می‌توان به ارشد معماری (Arch) و ارشد توسعه‌ی شهری و ارشد برنامه‌ریزی (MPL) اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
ددلاین اپلای20 ژانویه
شهریه تقریبی30000 الی 32000 دلار
رتبه در کانادا25
رتبه جهانی904
زبانانگلیسی
شهرتورنتو

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های معماری کانادا در استان آلبرتا محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 1908 تأسیس‌شده است و فرصت‌های مناسبی برای تکامل و پیشرفت در زندگی در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

رشته معماری در دانشکده طراحی محیط (EVDS) این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می‌شود. دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه آموزش محور و پژوهش محور هستند. دوره‌های ارشد پژوهش محور در چهار حوزه ارشد معماری (March)، ارشد برنامه‌ریزی (MPlan)، ارشد معماری منظر (MLA) و گرایش فرعی مطالعات معماری (ARST) آموزش داده می‌شود.

دوره‌های ارشد پژوهش محور و دوره‌های دکترا این دانشگاه نیز شامل ارشد طراحی محیط (MED) و دکترای طراحی محیط (PHD) می‌شود که نیاز به ارائه پایان‌نامه دارند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
ددلاین اپلای15 مارس
شهریه تقریبی13000 الی 18000 دلار
رتبه در کانادا8
رتبه جهانی200 تا 250
زبانانگلیسی و فرانسه
شهرکلگری

دانشگاه لاوال

دانشگاه لاوال یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های معماری کانادا محسوب می‌شود که در جنوبی‌ترین نقطه استان کبک قرار دارد. این دانشگاه در سال 1852 تأسیس‌شده است و رشته‌های معماری را در دانشکده برنامه‌ریزی، معماری و هنرهای تجسمی ارائه می‌دهد. تمامی دوره‌های رشته معماری نیز به زبان فرانسه برگزار می‌شوند. لذا متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید به زبان فرانسه تسلط داشته باشند و یک مدرک معتبر زبان فرانسه به دانشگاه ارائه دهند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
ددلاین اپلای15 سپتامبر
شهریه تقریبی15000 الی 20000 دلار
رتبه در کانادا15
رتبه جهانی420
زبانفرانسه
شهرکبک

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه‌های معماری کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 1818 تأسیس‌شده است و به‌واسطه شیوه آموزشی و تحقیقات متعدد در سطح جهان از شهرت گسترده‌ای برخوردار است.

رشته معماری در دانشکده معماری و برنامه‌ریزی این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می‌شود. دوره‌های معماری مقطع کارشناسی این دانشگاه شامل دوره‌های چهارساله BEDS/March و دوره 2 ساله لیسانس مطالعات طراحی محیط (BEDS) می‌شود.

از دوره‌های ارشد دانشکده معماری این دانشگاه نیز می‌توان دوره 2 ساله معماری (March)، ارشد برنامه‌ریزی، ارشد مطالعات برنامه‌ریزی، همچنین دوره 1 ساله مطالعات طراحی محیط (MEDS) برای دارندگان مدرک لیسانس و علاقه‌مند به طراحی و ساخت‌وساز اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
ددلاین اپلای1 مارس
شهریه تقریبی13000 الی 15000 دلار
رتبه در کانادا12
رتبه جهانی291
زبانانگلیسی
شهرهالیفاکس ایالت نُوا اِسکوشیا

دانشگاه‌ های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

شرایط تحصیل در دانشگاه‌ های معماری کانادا

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های کشور کانادا متناسب با دانشگاه انتخابی و مقطع تحصیلی متفاوت است؛ اما به‌صورت کلی داوطلبان برای اخذ پذیرش هرکدام از دانشگاه‌های کشور کانادا باید از شرایطی کلی برخوردار باشند که به شرح زیر است:

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی

مدت‌زمان تحصیل در مقطع لیسانس معماری 3 تا 4 سال است. برای تحصیل در آن باید از حداقل شرایط زیر برخوردار باشید که عبارتند از:

 • حداقل معدل دیپلم و پیش دانشگاه 75 درصد
 • داشتن نمرات بالا در دروسی نظیر ریاضی، فیزیک، شیمی، زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

از اصلی‌ترین شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های معماری کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مدرک کارشناسی مرتبط با رشته معماری از یک دانشگاه معتبر
 • برخورداری از معدل بالا 16 (+B) در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • کسب نمره قبولی در آزمون GRE

شرایط تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

متقاضیان تحصیل در رشته معماری دانشگاه‌های کانادا متناسب با زبان رشته تحصیلی خود باید به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشند. حداقل نمره لازم در هرکدام از آزمون‌های زبان متناسب با دانشگاه انتخابی متغیر است. در ادامه حداقل نمرات موردقبول در آزمون‌های زبان انگلیسی، در برخی از دانشگاه‌های معتبر کانادا را بیان می‌کنیم:

دانشگاهحداقل نمره
آیلتس
حداقل نمره
TOEFL (iBT)
دانشگاه تورنتو7.093
دانشگاه مک گیل6.586
دانشگاه بریتیش کلمبیا7.0100
دانشگاه واترلو6.590
دانشگاه رایرسون7.093
دانشگاه کلگری7.5105

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان کشور کانادا نیز باید در آزمون بین‌المللی زبان فرانسه (TFI) شرکت کنند و در این آزمون حداقل 550/990 نمره کسب کنند.

بیشتر بخوانید: آزمون تافل برای کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه‌ های معماری کانادا

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا جهت اخذ پذیرش در رشته معماری در ابتدا باید به سایت دانشگاه انتخابی مراجعه کنند. سپس با تکمیل فرم درخواست آنلاین، مدارک لازم را در سایت دانشگاه آپلود کنند. این مدارک به‌صورت کلی شامل مدارک زیر می‌شود:

 • کارنامه و ریزنمرات تحصیلی مقاطع پیشین
 • رزومه تحصیلی و شغلی که شامل سوابق تحصیلی و شغلی، مقالات چاپ‌شده، پروژه و کارآموزی‌های مرتبط، سوابق همکاری با اساتید و … است
 • توصیه‌نامه دریافت شده از اساتید مقاطع پیشین تحصیلی
 • یک انگیزه نامه که در آن دلایل تحصیل خود در رشته معماری در کانادا را شرح داده باشید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌ های معماری کانادا

دانشگاه‌های کشور کانادا بورسیه‌های متنوعی را در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان بین‌المللی رشته معماری قرار می‌دهد. در ادامه به برخی از بورسیه‌های تحصیلی ارائه‌شده از سمت دانشگاه معتبر کانادا اشاره می‌کنیم.

دانشگاهبورسیه تحصیلیمبلغ
به دلار کانادا
دانشگاه تورنتوSeite & Mary Kole Kerim Scholarship;
UToronto Future Leaders Scholarship
1250 8000
دانشگاه مک گیلMaureen Anderson Prize in Architecture
Sheila Baillie Scholarship in Architecture
400   5000
دانشگاه واترلوInternational Student Entrance Scholarship President’s Scholarship2000 الی 10.000
دانشگاه کارلتونCyril M. Leeder Awardمتغیر است
دانشگاه رایرسونPresident’s Entrance Scholarships سالانه 10.000
دانشگاه بریتیش کلمبیاBCIT Entrance Awardsبه دانشجویان سال اول تعلق نمی‌گیرد.
دانشگاه لورنتینArchitecture Design Prizeمتغیر است.

جهت اطلاع از سایر بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کانادا اینجا کلیک کنید.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و کمک هزینه دانشجویی در کانادا بیشتر بخوانید.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های معماری کانادا

به‌صورت کلی دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل و زندگی در کشور کانادا سه نوع هزینه را باید بپردازند. این سه هزینه شامل هزینه قبل از ورود، شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کشور کانادا می‌شود.

 • هزینه‌ های قبل از ورود

این هزینه‌ها یک‌بار و در طی انجام مراحل درخواست پذیرش در دانشگاه پرداخت می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • هزینه درخواست: 150-70 دلار کانادا
 • مجوز تحصیل در کانادا: 150 دلار کانادا
 • مسافرت هوایی: 1.437- 1.045 دلار کانادا
 • هزینه درخواست تافل: 235 دلار کانادا
 • هزینه درخواست آیلتس: 244 دلار کانادا
 • هزینه GMAT آزمون : 250 دلار کانادا
 • هزینه GRE آزمون : 230-205 دلار کانادا

شهریه دانشگاه

از دیگر هزینه‌های دانشجویان در هنگام تحصیل در دانشگاه‌های معماری کانادا شهریه دانشگاه است. در ادامه نمودار نرخ شهریه سالانه رشته معماری در برخی دانشگاه‌های کانادا را قرار می‌دهیم تا بتوانید میزان شهریه آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

نمودار میزان شهریه رشته معماری در مقطع لیسانس

نمودار میزان شهریه رشته معماری در مقطع لیسانس

نمودار میزان شهریه رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد

نمودار میزان شهریه رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در خارج از کشور و هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در مناطق مختلف کشور کانادا با یکدیگر متفاوت است. بااین‌حال می‌توان گفت هزینه سالانه زندگی دانشجویان بین‌المللی در کشور کانادا به شرح زیر است:

 • هزینه مسکن: 4.800 الی 36.000 دلار کانادا
 • مواد غذایی و آشامیدنی: 3.267 الی 4.574 دلار کانادا
 • کتاب و لوازم درسی: 1.960 الی 2.631 دلار کانادا
 • سایر هزینه‌های زندگی: 6.534 الی 9.800 دلار کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه زندگی در کشور کانادا اینجا کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

کار پس از تحصیل در دانشگاه‌ های معماری کانادا

در کشور کانادا طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی، در اختیار فارغ‌التحصیلان رشته معماری قرار می‌گیرد؛ زیرا با توجه به رونق اقتصادی ناشی از ساخت‌وسازها، میزان تقاضا برای متخصصان معماری در این کشور سالانه افزایش می‌یابد. از طرف دیگر میزان حقوق معماران در کانادا سالانه 10 درصد افزایش می‌یابد که همین امر می‌تواند مشوق اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته معماری دانشگاه‌های کانادا باشد. در ادامه برخی از مشاغل پردرآمد مرتبط با رشته معماری در کانادا، به همراه میزان درآمد آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

عنوان شغلیحقوق سالانه
به دلار کانادا
عنوان شغلیحقوق سالانه
به دلار کانادا
معمار116.200تکنسین معماری119.000
طراح معماری107.900مشاور معماری120.000
نقشه‌کش معماری91.000مدیر برآورد معماری128.000
مدیر معماری145.600طراح شهری58.000
دستیار مدیر معماری128.000دستیار طراحی و دکوراسیون98.800
معمار منظر113.000ناظر تدوین101.000
دستیار طراحی داخلی81.500برنامه‌ریز تسهیلات120.000
تکنسین معماری119.000طراح داخلی124.000
مدیر ساخت‌وساز91.039دستیار طراحی و دکوراسیون98.800
مدیر معماری145.600 – –

بیشتر بخوانید: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معماری چند سال طول می‌کشد؟

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معماری در کانادا تقریباً 1.5 الی 2 سال طول می‌کشد. بااین‌حال مدت‌زمان تحصیل در این مقطع در برخی دانشگاه‌های کانادا نیز 3 سال است.

آیا با تحصیل در کانادا می‌توان آینده شغلی مناسبی داشت؟

بله، زیرا در این کشور طیف وسیعی از مشاغل برای معماران وجود دارد و مطابق با گزارش وزارت کار کانادا انتظار می‌رود 7800 شغل جدید در بین سال‌های 2017 تا 2026 در کانادا برای فارغ‌التحصیلان رشته معماری ایجاد شود.

معمار شدن در کشور کانادا چه مدت طول می‌کشد؟

معمار شدن در این کشور 5 تا 7 سال طول می‌کشد.

بهترین دوره‌های رشته معماری کدامند؟

از محبوب‌ترین دوره‌های آموزشی رشته معماری عبارتند از:
. ساخت معماری در دانشکده معماری IE و طراحی
. مدیریت ساخت‌وساز در دانشگاه کلمبیا
. آموزش پیشرفته نرم‌افزار AUTODESK
. معماری رومی در دانشگاه ییل

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات