علوم آزمایشگاهی در کانادا

فهرست مطالبمعرفی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادااهمیت رشته علوم آزمایشگاهی در کانادادانشگاه های دارای رشته علوم آزمایشگاهی در کاناداشرایط تحصیل…

رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

معرفی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

قبل از معرفی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا و صحبت در مورد محیط حیرت‌انگیز آزمایشگاه، ابتدا بهتر است چند پرسشی که در ادامه آورده شده است را از خود بپرسید. آیا شما از حل کردن مسائل و چیدن پازل‌ها در کنار هم لذت می‌برید؟ آیا در انجام چندین کار به شکل هم‌زمان مهارت دارید؟ آیا دوست دارید در محیط‌های کاری چالش‌برانگیز که همه‌چیز به‌سرعت اتفاق می‌افتد مشغول به کار شوید؟ آیا از انجام کارهای عملی لذت می‌برید؟ آیا به دنبال شغلی هستید که بتوانید در محیط‌های کاری مختلفی مشغول به کار شوید؟ اگر پاسخ شما به اکثر سؤالات مطرح‌شده در بالا مثبت است، به شما تبریک می‌گوییم! چرا که می‌توانید به دنیای شگفت‌انگیز رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا واردشده و احتمالاً رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا ممکن است گزینه ‌مناسبی برای شما باشد. بنابراین، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم.

 اما تعریفی که از این رشته ارائه می‌شود چیست؟ رشته علوم آزمایشگاهی تلفیقی از رشته‌های شیمی و زیست‌شناسی است که متخصصان این رشته به تجزیه‌وتحلیل خون، اوره، بافت‌ها و سایر ارگان‌های بدن می‌پردازند. به‌بیان‌دیگر، رشته علوم آزمایشگاهی مطالعه مایعات بیولوژیکی و سایر اعضای بدن انسان به‌منظور تشخیص بیماری‌ها است. بدین منظور، تعداد متنوعی از آزمایش‌ها بر روی نمونه‌ها در آزمایشگاه انجام می‌شود. از یک آزمایش خون ساده تا آزمایش‌های بسیار پیچیده‌تری که برای کشف و تشخیص بیماری‌هایی مانند دیابت، سرطان و ایدز (HIV/AIDS) انجام می‌شود، همگی به‌وسیله متخصصان علوم آزمایشگاهی صورت می‌گیرد. این نوع از تجزیه‌وتحلیل نیاز به دانشی گسترده در زمینه فیزیولوژی، یافتن ارتباط بین اطلاعات آزمایشگاهی با یک نوع بیماری خاص و دانشی کامل از وسایل آزمایشگاهی و اصول انجام آزمایش است.

همچنین، یک متخصص علوم آزمایشگاهی مسئول تأیید نمودن صحت نتایج اعلام‌شده در آزمایشگاه است. به‌علاوه، گزارش نتایج آزمایشگاهی به پاتولوژیست‌ها و پزشکان از جمله مسئولیت‌های دیگر یک فارغ‌التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا است. اطلاعاتی که یک متخصص در رشته علوم آزمایشگاهی به پزشکان ارائه می‌دهد بر درمان بیماری تأثیر خواهد گذاشت. متخصصان علوم آزمایشگاهی از دستگاه‌های الکترونیکی پیچیده، کامپیوترها و ابزارهای دقیق برای انجام آزمایش‌های خود استفاده می‌کنند که این تجهیزات بسیار گران‌قیمت هستند.

معرفی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

در کشور کانادا انجمنی برای رسیدگی به امور متخصصان علوم آزمایشگاهی و اعطای مجوز اشتغال به کار در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا وجود دارد. انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا (CSMLS) یک انجمن ملی و مسئول تأیید صلاحیت متخصصان علوم آزمایشگاهی در کشور کانادا محسوب می‌شود. همچنین، این انجمن به ارائه خدمات آموزشی در همه ایالت‌های کانادا به‌غیراز کبک و برای آن دسته از متخصصان علوم آزمایشگاهی که در خارج از کانادا مدرک خود را دریافت کرده‌اند می‌پردازد. اگر قصد اپلای رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا را دارید، بهتر است از اهمیت این رشته در کانادا که در ادامه به آن پرداخته‌شده است با خبر شوید.

همچنین درباره تحصیل در کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا و تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا بخوانید.

اهمیت رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

رشته علوم آزمایشگاهی به‌اندازه‌ای دارای اهمیت است که در تشخیص، تجویز دارو و نوع درمان بیماری‌های مختلف نقش اساسی و کلیدی ایفا می‌کند. متخصصان علوم آزمایشگاهی در کانادا بسیار موردتقاضا و موردتوجه هستند. به‌گونه‌ای که رشد تقاضا در علوم آزمایشگاهی در کانادا پیش‌بینی می‌شود که بالاتر از سایر مشاغل قرار داشته باشد. بنابراین، رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا از امنیت شغلی خوبی برخوردار خواهد بود.

با پیشرفت وسایل آزمایشگاهی، متخصصان رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا به اخذ تصمیماتی که منجر به تأیید کردن‌ نتایج و داده‌هایی که مورداستفاده پزشکان قرار خواهد گرفت، می‌پردازند. این میزان نفوذ تصمیمات متخصصان علوم آزمایشگاهی بر روی پزشکان به‌اندازه‌ای است که تخمین زده می‌شود 70 تا 80 درصد از تصمیماتی که پزشکان در مورد هر نوع بیماری می‌گیرند به‌طور مستقیم متأثر از نتایج اعلام‌شده از سوی متخصصان علوم آزمایشگاهی است.

به‌طورکلی برخورداری از تقاضای بالا برای متخصص علوم آزمایشگاهی، رشد سریع در رشته علوم آزمایشگاهی، داشتن حقوقی رقابتی و فرصت‌های شغلی زیاد، رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا را به یک فرصت شغلی بسیار خوب تبدیل کرده است. به‌گونه‌ای که بر اساس گزارشی که سایت Forbes در سال 2015 منتشر کرده است، رشته علوم آزمایشگاهی یکی از 20 شغل برتر و در بین رشته‌های علوم پزشکی جزء 10 رشته برتر محسوب ‌می‌شود.

درباره ددلاین دانشگاه های کانادا ، بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا بخوانید.

اهمیت رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

دانشگاه های دارای رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

برخی از دانشگاه ‌های کانادا اقدام به ارائه‌ی دوره‌های مربوط به رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا کرده‌اند که در زیر به اسامی‌ 6 دانشگاهی که دوره‌های این رشته را ارائه می‌دهند، اشاره‌شده است:

موسسه فناوری دانشگاه انتاریو اقدام به ارائه دوره کارشناسی در رشته علوم آزمایشگاهی کرده است. در سال 2020 میلادی، دانشگاه Ontario Tech در فهرست 40 دانشگاه برتر در حوزه پژوهش قرارگرفته است. رشته علوم آزمایشگاهی در این دانشگاه، در سطح کارشناسی به‌صورت دوره‌ای تمام‌وقت ارائه می‌شود.  دانشگاه آلبرتا نیز دوره کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی را در کانادا ارائه داده است. همچنین، دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز که در جمع بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد، با ارائه دوره‌ی کارشناسی ارشد در کنار دوره کارشناسی در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا، یکی از بهترین و جامع‌ترین دوره‌ها را در این رشته در کانادا فراهم کرده است.

همچنین درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا ، ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا و شرط معدل برای تحصیل در کانادا بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

  • موسسه فناوری دانشگاه انتاریو

شرکت در دوره علوم آزمایشگاهی در سطح کارشناسی در موسسه فناوری دانشگاه انتاریو بسیار رقابتی است و داشتن حداقل شرایط، ورود به این دوره را برای دانشجویان تضمین نمی‌کند. دانشجویان بین‌المللی برای اطلاع از شرایط شرکت در دوره، لازم است تا با دانشگاه تماس بگیرند.

  • دانشگاه آلبرتا

دوره کارشناسی در دانشگاه آلبرتا علاوه بر داشتن مدرک دیپلم دبیرستان نیازمند داشتن شرایط دیگری است و دانشجویان نمی‌توانند به‌صورت مستقیم از دبیرستان وارد این دوره شوند. همچنین، حداقل معدل عنوان‌شده برابر با GPA مساوی با 2.7 است. زمان ورود به این دوره،  ماه سپتامبر، ژانویه و می میلادی است و دانشجویان بین‌المللی لازم است تا تسلط خود را به زبان انگلیسی نشان دهند. همچنین، زبان دوره به‌صورت انگلیسی یا فرانسوی خواهد بود. برای مشاهده تمامی شرایط به نشانی سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا بدین‌صورت است که دانشجویان باید مدرکی مبنی بر تسلط خود به زبان انگلیسی را معادل نمره 100 در امتحان تافل آی بی تی، با حداقل نمره 22 در مهارت‌های خواندن و شنیداری و نمره 21 در دیگر مهارت‌ها، و یا نمره 7 آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6.5 در هر مهارت را به دانشگاه ارائه دهند. همچنین، دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی نیز در دانشگاه British Columbia ارائه می‌شود که برای دریافت جزئیات شرکت در دوره به آدرس سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.

شرایط تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا
  • دانشگاه نیوبرانزویک

دوره کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا نیوبرانزویک، دوره‌ای است که برای ورود به آن نیازمند کسب حداقل نمره 85 زبان انگلیسی در امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 6.5 در امتحان آیلتس آکادمیک است. البته دانشجویان می‌توانند مدارک دیگری مانند CAEL را نیز با حداقل نمره 60 برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی ارائه دهند. دانشجویان بین‌المللی برای مشاهده تمامی شرایط به آدرس سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنند.

همچنین درباره محاسبه GPA در کانادا ، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و آزمون تافل برای کانادا بخوانید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

  • موسسه فناوری دانشگاه انتاریو

رشته علوم آزمایشگاهی در سطح کارشناسی به‌صورت دوره‌ای تمام‌وقت در موسسه فناوری دانشگاه انتاریو ارائه می‌شود. مدت‌زمان این دوره 4 سال عنوان ‌شده است. با پشت سر گذاشتن این دوره اجازه ثبت ‌نام در آزمون انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا را خواهید داشت. دانشجویان از سال اول شرکت در این دوره تجربه حضور در آزمایشگاه‌های شبیه‌ سازی را کسب خواهند کرد. به‌علاوه، در این دانشگاه، به دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا در سال اول دروس شیمی، زیست‌شناسی و علوم بهداشت تدریس خواهد شد. در سال چهارم این دوره نیز به مدت 30 هفته دوره عملی ارائه خواهد شد. شهریه شرکت در این دوره برای دانشجویان بین‌المللی در هر سال تحصیلی در حدود 31 هزار دلار کانادا اعلام‌شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.

  • دانشگاه آلبرتا

دوره کارشناسی در دانشگاه Alberta دوره‌ای 4 ساله ذکرشده است. شهریه شرکت در دوره 17 هزار دلار کانادا برای دانشجویان بین‌المللی عنوان‌شده است.این دانشگاه که یکی از دانشگاه‌های برتر در کشور کانادا محسوب می‌شود، 38 هفته آموزش عملی را در سال سوم کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا برای دانشجویان در نظر گرفته است. در صورت پذیرش در این دوره از دانشجویان خواسته می‌شود تا مبلغ 500 دلار کانادا را به‌عنوان سپرده بانکی به پذیرش دانشگاه ارائه دهند. همچنین، شرکت در دوره کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه آلبرتا کانادا شهریه‌ای معادل با شهریه سایر دوره‌های کارشناسی در این دانشگاه دارد. شهریه با توجه به واحد درسی و اینکه در کدام ترم تحصیلی ثبت‌نام می‌کنید برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیانی که اقامت کانادا را دارند متفاوت است که برای دریافت جزئیات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی در دانشگاه British Columbia به شکل دوره‌ای 2 ساله ارائه می‌شود. دوره کارشناسی ارشد رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، دوره‌ای پژوهش محور است که با ارائه 12 واحد درسی و دارا بودن پایان‌نامه دوره‌ای بسیار کامل محسوب می‌شود. طول دوره بر اساس توانمندی‌های دانشجو بین 2 الی 3 سال خواهد بود. همچنین، شهریه شرکت در دوره برای دانشجویان بین‌المللی در سال معادل 8.952.27 دلار کانادا اعلام‌شده است.

  • دانشگاه نیوبرانزویک

دوره کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا نیوبرانزویک، نیازمند شهریه‌ای در حدود 29 هزار دلار کانادا الی 36 هزار دلار کانادا است که دانشجویان بین‌المللی برای شرکت در این دوره باید آن را پرداخت نمایند. برای دریافت جزئیات بیشتر با واحد دانشگاهی تماس بگیرید.

همچنین درباره مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا ، هزینه تحصیل در کانادا و هزینه ویزای کانادا بخوانید.

دوره آموزش رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

بورسیه تحصیلی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

موسسه فناوری دانشگاه آنتاریو در حدود 204 بورسیه مختلف به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. با توجه به اینکه دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا دانشگاه انتاریو می‌توانند برای بسیاری از این بورسیه‌ها درخواست خود را ارائه دهند، فرصت داشتن کمک‌ هزینه تحصیلی در این دانشگاه قابل‌ توجه است. مبلغ کمترین بورسیه ارائه‌ شده برای دانشجویان ورودی 24 هزار دلار کانادا و بیشترین مقدار بورسیه 36 هزار دلار کانادا خواهد بود. برای مشاهده تمامی بورسیه‌های ارائه‌شده در دانشگاه انتاریو به این لینک مراجعه شود.

دانشگاه نیوبرانزویک نیز بورسیه‌های متعددی را برای دانشجویان خود هم در سطح کارشناسی و هم در سطح کارشناسی ارشد در نظر گرفته است که با مراجعه به سایت این دانشگاه نیز می‌توانید در جریان کامل انواع بورسیه‌ها قرار بگیرید. همچنین، برخی از بورسیه‌های ارائه‌شده در دانشگاه‌های کانادا در جدول زیر نشان داده‌شده است:

دانشگاه

نوع بورسیه

مقدار بورسیه

دانشگاه نیوبرانزویک

بورسیه ورودی

500 الی 52 هزار دلار کانادا

دانشگاه آلبرتا

بورسیه ورودی

500 دلار الی 40 هزار دلار کانادا

بورسیه هم‌زمان با تحصیل

50 دلار الی 25 هزار دلار کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دستیار پژوهشی

برای اطلاع از مقادیر کمک‌ هزینه‌های تحصیلی به سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

تحصیل رایگان در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

کمک هزینه دانشجویی در کانادا

درآمد رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

بر اساس گزارشی که سایت neuvoo از درآمد متخصصان علوم آزمایشگاهی منتشر کرده است، میانگین درآمد در کانادا برای یک متخصص علوم آزمایشگاهی در حدود 84 هزار دلار کانادا در هرسال و یا 43 دلار کانادا در هر ساعت است. اگر به‌عنوان یک متخصص علوم آزمایشگاهی تازه‌وارد محیط کاری شده‌اید، درآمد شما تقریباً 45 هزار دلار کانادا در هرسال خواهد بود. این در حالی است که متخصصان باتجربه در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا درآمدی در حدود 112 هزار دلار کانادا در سال را خواهند داشت. همچنین، در جدول زیر می‌توانید بر اساس هر منطقه در کانادا درآمد مربوط به رشته علوم آزمایشگاهی را در کانادا مشاهده کنید:

شهردرآمد در سال
نوناووت122 هزار دلار کانادا
آلبرتا112 هزار دلار کانادا
یوکان100 هزار دلار کانادا
آنتاریو95 هزار دلار کانادا
ساسکاچوان88 هزار دلار کانادا

درباره کار پس از تحصیل در کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بخوانید.

کد مشاغل رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

کد شغلی برای رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا با عنوان (Medical laboratory technologists) بر اساس طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، 3211 عنوان‌شده است. هر چند با توجه به فرصت‌های شغلی که یک فارغ‌التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا پیش روی خود دارد می‌تواند در موقعیت‌ها و محیط‌های مختلف کاری مشغول به کار شود.

درباره کار در کانادا ، کار‌آموزی در کانادا و قانون کار کانادا بخوانید.

مسیر شغلی رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا

دریافت مدرکی در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا درهای ورود به فرصت‌های شغلی بسیار زیادی را در کشور کانادا به روی شما باز می‌کند. رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا دانشجویان این رشته را برای ورود به شغل‌های هیجان‌انگیز، چالش‌برانگیز و پویا در محیط‌هایی مانند آزمایشگاه‌های بیمارستانی، آزمایشگاه‌های کلینیکی، آزمایشگاه‌های دامپزشکی، آزمایشگاه‌های مرتبط با پژوهش‌های صنعتی و آزمایشگاه‌های بیوتکنولوژی مولکولی آماده ‌می‌کند.

حوزه‌های تخصصی علوم آزمایشگاهی عبارتند از شیمی بالینی، هماتولوژی، ایمونولوژی بالینی، میکروبیولوژی بالینی و رشته‌های نوظهور تشخیص‌های مولکولی. به‌علاوه، با داشتن مدارک تحصیلی عالی می‌توانید شغل‌های مدیریتی و یا تدریس در دانشگاه را داشته باشید. در این لینک می‌توانید کلیه مشاغلی که یک متخصص علوم آزمایشگاهی می‌تواند بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه وارد آن شود را مشاهده کنید.

اما برای اشتغال به کار در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا پس از دریافت مدرک تحصیلی دانشگاهی و گذراندن یک دوره کارآموزی، باید در انجمن علوم آزمایشگاهی کانادا که مسئول اعطای گواهی اشتغال به کار برای متخصصان علوم آزمایشگاهی در کانادا است ثبت‌نام نمایید. سپس در امتحان تأیید صلاحیت که سه بار در سال در سرتاسر کانادا برگزار می‌شود نیز شرکت نمایید. برای شرکت در امتحان لازم نیست حتماً شهروندی کانادا را داشته باشید، اما توجه داشته باشید که این امتحان فقط در داخل خاک کانادا برگزار می‌شود. بنابراین، برای شرکت در امتحان ارزیابی صلاحیت متخصصان علوم آزمایشگاهی در کانادا باید به این کشور سفر کنید. بعد از قبولی در امتحان باید با مقامات استانی که در آن قصد مشغول به کار شدن را دارید تماس گرفته و برای دریافت اجازه کار هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم یک متخصص علوم آزمایشگاهی در کانادا بشوم؟

شرایط استخدامی برای متخصصان رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا بدین‌صورت است که فرد متقاضی باید دارای یک مدرک تحصیلی در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا به‌اندازه 2 الی 3 سال تحصیل آکادمیک باشد. به‌علاوه، دوره کارورزی پس از تحصیلات دانشگاهی نیز موردنیاز است.  شخص متقاضی اشتغال در رشته علوم آزمایشگاهی درکانادا باید در انجمن نظارتی علوم آزمایشگاهی در کانادا (CSMLS) ثبت‌نام کرده باشد. کارفرماهای کانادایی عموماً داشتن مدرک از انجمن علوم آزمایشگاهی در کانادا را به‌عنوان یکی از شروط استخدامی اعلام می‌کنند.

تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا چقدر طول می‌کشد؟

برای به دست آوردن تخصص در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا لازم است تا یک مدرک 4 ساله از دانشگاه در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا و یا حداقل یک مدرک 2 یا 3 ساله دانشگاهی در این رشته به دست آورید. ادامه تحصیل در دوره‌ای 2 ساله در رشته‌ای مرتبط می‌تواند در به دست آوردن شغلی مناسب بسیار کمک‌ کننده باشد.

آیا تقاضا برای رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا وجود دارد؟

کانادا با کمبود نیروی متخصص در رشته علوم آزمایشگاهی روبه‌رو است. بر اساس اطلاعاتی که سایت job bank از رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا ارائه کرده است، در طی 10 سال آینده بین سالهای 2018 الی 2028 در کانادا، کمبود نیروی کاری در این حرفه وجود خواهد داشت. به‌گونه‌ای که فرصت‌های شغلی در طی سالهای اعلام‌شده به بیش از 20 هزار موقعیت شغلی برای متخصصان علوم آزمایشگاهی در کانادا خواهد رسید و تصور می‌شود میزان کمبود نیروی متخصص در این رشته در سال‌های آتی نیز ادامه داشته باشد. رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا مانند سایر رشته‌های حوزه بهداشت و درمان از میانگین داشتن فرصت‌های شغلی بیشتری در مقایسه با سایر مشاغل در کانادا برخوردار است.

درآمد یک دستیار رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا انتاریو چقدر است؟

بر اساس گزارشی که سایت erieri از درآمد دستیاران علوم آزمایشگاهی در انتاریو کانادا ارائه داده است، میانگین درآمد یک دستیار رشته علوم آزمایشگاهی در انتاریو کانادا در حدود 40 هزار دلار کانادا در سال و یا 19 دلار کانادا در هر ساعت عنوان‌شده است. تخمین زده می‌شود که یک دستیار علوم آزمایشگاهی در کانادا تا سال 2025 به میزان 12 درصد افزایش در حقوق را تجربه کند.