بهترین دانشگاه های حقوق در جهان

بهترین دانشگاه حقوق جهان

رشته حقوق یکی از مهمترین و البته پر طرفدارترین رشته های جهان است و در سراسر دنیا طرفداران خودش را دارد. این رشته گام اول برای ورود به بسیاری از مشاغل است و افراد زیادی برای شاغل شدن در حرفه مورد علاقه خود، ابتدا باید رشته حقوق را انتخاب کنند.

البته لازم به ذکر است که تحصیل در رشته حقوق چندان کار آسانی نیست و تحصیل و صد البته اشتغال در این حرفه نیاز به تلاش و پشتکار فراوان دارد. چرا که رشته حقوق واحدهای درسی چالش برانگیزی را شامل می شود و تنها کسانی که واقعا به آن علاقه دارند می توانند با موفقیت آن را به پایان برسانند.

البته امکان مطالعه رشته حقوق فقط در داخل کشور برای افراد فراهم نیست. بلکه متقاضیان می توانند برای مطالعه در دانشگاه های حقوق سراسر دنیا اقدام کنند و با بهترین امکانات و بالاترین کیفیت آموزشی، مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه های خارجی حقوق امکانات بسیار استثنائی و بی نظیری را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و شما می توانید با گذراندن دوره تحصیلی خود در یکی از این دانشگاه ها، بهترین تجربه را از تحصیل در رشته حقوق برای خود رقم بزنید.

شایان ذکر است که تحصیل در این دانشگاه ها به هیچ وجه نباید بدون مطالعه و فکر باشد و اولین کاری که باید کنید، این است که اطلاعات جامع و ضروری را در مورد بهترین دانشگاه های حقوق جهان به دست آورید.

به همین منظور، در این مقاله قصد داریم فهرستی از بهترین دانشگاه های حقوق جهان را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با دید بازتری بتوانید یکی از آن ها را مطابق نیازهای خود انتخاب کنید.

این فهرست بر اساس رتبه بندی QS برترین دانشگاه های حقوق 2021 در جهان نوشته شده است که آخرین و جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های حقوق جهان است. بنابراین اگر شما هم از علاقمندان به تحصیل رشته حقوق در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا هستید، تا انتهای متن با تراست همراه باشید تا ببینیم کدام دانشگاه با شرایط و نیازهای شما مطابقت بیشتری دارد.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد ایالات متحده که در رنکینگ بهترین دانشگاه های حقوق جهان رتبه اول را به خودش اختصاص داده است، قدیمی ترین موسسه تحصیلات عالی واقع در ایالات متحده بوده و در سال 1636 تاسیس شده است.

دانشگاه هاروارد به دلیل کیفیت بالای خدمات آموزشی که به دانشجویان ارائه می دهد و اعتبار آکادمیک خود در سطح جهانی به شدت شناخته شده است و نه تنها عنوان بهترین دانشگاه آمریکا را کسب کرده است، بلکه جایگاه بهترین دانشگاه حقوق دنیا را نیز از آن خود کرده است.

این دانشگاه که در ایالت ماساچوست شهر کمبریج آمریکا واقع است، مساحتی برابر با 209 هکتار دارد و دو سالن تئاتر و پنج موزه را در خود جای داده است.

 این دانشگاه همچنین خانه بزرگترین سیستم کتابخانه در جهان است که 18 میلیون جلد کتاب، 400 میلیون کتاب دست نوشته و 10 میلیون تصویر در آن قرار گرفتند.

دانشگاه هاروارد جزو دانشگاه های خصوصی کشور آمریکا به حساب می آید و تعداد 5.877 دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در آن هستند.

مانند بسیاری از دانشگاه های قدیمی آمریکا، دانشگاه هاروارد در اصل برای تعلیم دروس روحانیت تاسیس شد، اما در قرن 20 سیاست های آن به مقدار زیادی تغییر کردند و رشته های متنوع دیگری را پذیرفت.

امروزه تعداد 21.000 دانشجو در این دانشگاه بزرگ در حال تدریس هستند و می توانند در یکی از خوابگاه های مجهز این دانشگاه زندگی کنند.

همچنین بهتر است بدانید دانشجویان این دانشگاه و هیئت علمی آن تا کنون موفق به دریافت 108 مدال المپیک شده اند. این دانشگاه به طور منظم جایگاه اول را در بسیاری از رنکینگ های جهانی کسب می کند و این پشتکار نشان از عملکرد بی نظیر آن دارد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.harvard.edu/
ددلاین اپلای1 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانهبرای دانشجویان بومی آمریکا 15.523 دلار
دانشجویان بین المللی 18.030 دلار
رتبه در آمریکا2
شهر/ کشورآمریکا/ کمبریج

دانشگاه آکسفورد

دانشگاهی که رتبه دوم رنکینگ برترین دانشگاه های حقوق جهان را به خود اختصاص داده است، دانشگاه آکسفورد انگلستان است.

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان دنیا است و به قدری قدمت دارد که تاریخ تاسیس آن مشخص نیست. اما گفته می شود احتمالا آموزش و تحصیل در این دانشگاه به اوایل قرن 11 میلادی برگردد.

این دانشگاه در شهر آکسفورد انگلستان واقع شده است و به طور کلی 22.000 دانشجو در حال تحصیل در آن هستند که حدود نیمی از آن ها در مقاطع زیر کارشناسی ارشد درس می خوانند و حدود 40 درصد از آن ها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

جالب است بدانید دانشگاه آکسفورد یک پردیس اصلی ندارد و ساختمان ها و دانشکده های آن در اطراف مرکز شهر (مرکز شهر در زمان قرون وسطی) قرار گرفتند.

همچنین سیاست ها و قوانین دانشکده های این دانشگاه بسیار منحصر به فرد هستند و تعدادی از آن ها به زمان قرون وسطی بر می گردند.

علاوه بر این، دانشکده های دانشگاه آکسفورد خودگردان هستند و دانشجویانی که می خواهند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند، مستقیما به خود دانشکده ها درخواست پذیرش می دهند.

دانشجویان این دانشگاه می توانند ضمن تحصیل، به فعالیت های دیگری نیز بپردازند. به عنوان مثال، دانشگاه آکسفورد تمرکز زیادی روی دانش موسیقیایی دانشجویان دارد و باشگاه ها و انجمن های زیادی در تمام سبک های موسیقی برای توسعه این مهارت در دانشجویان توسعه داده است.

هیئت علمی این دانشگاه به بیش از 250.000 نفر می رسد که بالغ بر 120 نفر است و آن ها برندگان مدال المپیک هستند، 26 نفر آن ها جایزه نوبل دریافت کرده اند، 7 نفر از آن ها از شاعران برجسته هستند و بیش از 30 نفر آن ها را رهبران دنیای مدرن تشکیل می دهند.

همچنین بهتر است بدانید این دانشگاه عمومی است و انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.ox.ac.uk/
ددلاین اپلایبسته به نوع رشته تحصیلی، نوامبر، ژانویه یا مارس
شهریه هر ترمبرای دانشجویان انگلستان و ایرلند 9.250 پوند
دیگر دانشجویان بین المللی بسته به برنامه تحصیلی، بین 26.770 و 37.510 پوند
رتبه در انگلستاناول
شهر/ کشورانگلستان/ آکسفورد

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج انگلستان در شهر باستانی کمبریج، در بخش شمالی شهر لندن واقع شده است و رتبه سوم را در فهرست برترین دانشگاه های حقوق جهان به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه محل تحصیل حدود 18.000 دانشجو از سراسر دنیا است و 31 دانشکده خودگردان دارد که متقاضیان باید برای اخذ پذیرش از این دانشگاه، مستقیما با دانشکده ها ارتباط برقرار کنند.

6 رشته اصلی که در این دانشگاه ارائه می شود عبارت هستند از هنر و علوم انسانی، علوم زیستی، پزشکی بالینی، علوم انسانی و اجتماعی، علوم فیزیک و فناوری.

این دانشگاه که در سال 1209 تاسیس شده است، عنوان چهارمین دانشگاه قدیمی دنیا را به خود اختصاص داده است و خدمات آموزشی خود را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.cam.ac.uk/
ددلاین اپلای1، 11، 20 و 26 سپتامبر و 1، 15، 22 اکتبر
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی انگلستان 9.250 پوند
برای دانشجویان بین المللی از 22.227 تا 58.038 پوند
رتبه در انگلستاندوم
شهر/ کشورلندن/ انگلستان

دانشگاه ییل

دانشگاه ییل یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است، در سال 1701 در شهر نیو هیون آمریکا تاسیس شده و عنوان سومین دانشگاه قدیمی تحصیلات عالی آمریکا را به خود اختصاص داده است.

پردیس مرکزی دانشگاه ییل مساحتی به اندازه 260 هکتار دارد و ساختمان هایی با معماری قرن 18 در آن به یادگار مانده اند. این دانشگاه همچنین تسهیلات بی نظیری را به دانشجویان خود ارائه می دهد که از مهمترین آن ها می توان به زمین تنیس، هاکی و ورزش های دیگر اشاره کرد.

دانشگاه ییل خدمات آموزشی خود را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه داده و به حدود 2.537 دانشجوی بین المللی خدمات تحصیلی ارائه می دهد. علاوه بر این، دانشگاه ییل انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.yale.edu/
ددلاین اپلای2 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانهبرای دانشجویان بومی آمریکا 15.523 دلار
برای دانشجویان بین المللی 18.073 دلار
رتبه در آمریکاسوم
شهر/ کشورنیو هیون/ آمریکا

دانشگاه استنفورد

جایگاه پنجمین دانشگاه فهرست برترین دانشگاه های حقوق جهان، از آن دانشگاه استفورد واقع در شهر استنفورد ایالت کالیفرنیا است که در نزدیکی شرکت هایی نظیر یاهو و گوگل قرار دارد.

دانشگاه استنفورد مساحتی برابر با 8.180 هکتار دارد و یکی از بزرگترین دانشگاه های آمریکا با 7 دانشکده اصلی به حساب می آید:

 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده زمین شناسی، انرژی و علوم محیط زیست
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی

دانشگاه خصوصی استنفورد که در 1885 تاسیس شده است، خروجی تحقیقاتی بسیار بالایی دارد و به حدود 3.879 دانشجوی بین المللی خدمات ارائه می دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.stanford.edu/
ددلاین اپلای2 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی آمریکا 15.523 دلار
برای دانشجویان بین المللی 16.779 دلار
رتبه در آمریکاچهارم
شهر/ کشوراستنفورد/ آمریکا

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

ششمین جایگاه در رده بندی بهترین دانشگاه های حقوق جهان متعلق به مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن است. این مدرسه عمومی که در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان جایگاه 49 را دارد، انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

این مدرسه 40 برنامه تحصیلی زیر کارشناسی ارشد و 140 برنامه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد به بالا ارائه می دهد. این مدرسه محل بسیار مناسبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی است. زیرا محیط آن سرشار از فرهنگ های مختلف است و سالانه دانشجویان از 140 کشور مختلف در آن ثبت نام می کنند

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.lse.ac.uk/
ددلاین اپلایبین سپتامبر و 30 ژوئن
شهریه تقریبی سالیانهبرای دانشجویان بومی انگلیس 9.250 پوند
برای دانشجویان بین المللی 22.430 پوند
رتبه در انگلستان8
شهر/ کشورانگلستان/ لندن

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه خصوصی کلمبیا در سال 1754 تاسیس شده است و در شهر نیویورک آمریکا قرار دارد. این دانشگاه با نرخ پذیرش 5.8 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی، سومین دانشگاه سختگیر ایالات متحده در پذیرش دانشجویان به حساب می آید.

دانشگاه کلمبیا به 20 دانشکده مجزا تقسیم شده است مانند دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده مطالعات عمومی، دانشکده حقوق، دانشکده روزنامه نگاری و دانشکده کسب و کار.

تعداد کل دانشجویان این دانشگاه بالغ بر 28.000 نفر می‌ شوند که 8500 نفر از آن ها در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه خصوصی کلمبیا انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد و همچنین 11.252 نفر از محصلان آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.columbia.edu/
ددلاین اپلای1 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی آمریکا 15.523 دلار
برای دانشجویان بین المللی 21.828 دلار
رتبه در آمریکا15
شهر/ کشورآمریکا، نیویورک

دانشگاه نیویورک

دانشگاه نیویورک (NYU) که جایگاه هشتم را در برترین دانشگاه های حقوق دنیا را به خوش اختصاص داده است، یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است.

این دانشگاه خدمات آموزشی را در رشته هایی مانند حسابداری و اقتصاد، ریاضیات، حقوق و مطالعات قضایی، روانشناسی و فلسفه ارائه می دهد. همچنین بهتر است بدانید دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه نیویورک به تحصیل بپردازند.

این دانشگاه خصوصی بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد و به طور کلی 16.218 نفر دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.nyu.edu/
ددلاین اپلای5 ژانویه
شهریه تقریبی سالانه15.523 دلار برای دانشجویان بومی آمریکا
37.739 دلار برای دانشجویان بین المللی
رتبه در آمریکا27
شهر/ کشورنیویورک/ آمریکا

دانشگاه برکلی کالیفرنیا

دانشگاه برکلی کالیفرنیا که در جایگاه نهم برترین دانشگاه های حقوق دنیا قرار دارد، در سال 1868 تاسیس شده و یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است.

مساحت این دانشگاه به 1.232 هکتار می رسد و 40.000 دانشجو را در خود جای داده است. اکثر دانشجوهای کارشناسی ارشد این دانشگاه در خوابگاه ها و مراکز اقامتی آن زندگی می کنند.

این دانشگاه عمومی خروجی تحقیقاتی بسیار بالایی دارد و تعداد 9.428 دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در آن هستند. همچنین دانشگاه کالیفرنیا در حال حاضر، برنامه های تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.berkeley.edu/
ددلاین اپلای30 نوامبر
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی آمریکا 15.523
برای دانشجویان بین المللی 18.522 دلار
رتبه در آمریکا34
شهر/ کشورآمریکا، برکلی

دانشگاه ملی سنگاپور

جایگاه دهمین دانشگاه برتر حقوق دنیا، تعلق می گیرد به دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) که در قاره آسیا واقع شده است و بخش عمده تمرکز آن روی دیدگاه ها و روش های تحصیل و آموزشی قاره آسیا است. دانشگاه سنگاپور 17 دانشکده دارد که در پردیس های آن پراکنده شده اند.

جالب است بدانید بالغ بر 38.000 دانشجو از 100 کشور مختلف در این دانشگاه به تحصیل می پردازند و باعث غنی شدن فرهنگ آن شده اند. تعدادی از 17 دانشکده این دانشگاه عبارت هستند از هنر و علوم اجتماعی، کسب و کار، دندانپزشکی، طراحی و محیط زیست، مهندسی، حقوق و دانشکده های دیگر.

این دانشگاه عمومی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خدمات آموزشی خود را ارائه می دهد و می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به برنامه ها تحصیلی و رشته های ارائه شده در آن، به این سایت مراجعه کنید.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.nus.edu.sg/
ددلاین اپلایبرای مقطع کارشناسی 31 مارس
برای مقطع کارشناسی ارشد بسته به برنامه تحصیلی متفاوت است.
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجوهای بومی سنگاپور از 8.200 تا 9.200 دلار
برای دانشجوهای بین المللی از 17.550 تا 64.650 دلار
رتبه در سنگاپوراول
آدرسکنت ریج/ سنگاپور

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن استرالیا جایگاه یازدهم را در این رنکینگ دارد و در سال 1853 تاسیس شده است. این دانشگاه در قلب شهر بین المللی ملبورن واقع شده است، دائما میان بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد و عنوان برترین دانشگاه استرالیا را از آن خود کرده است.

بالغ بر 65.000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 30.000 نفر از آن ها را دانشجویان بین المللی از بالغ بر 130 کشور دنیا تشکیل داده اند.

این دانشگاه عمومی برنامه های تحصیلی خود را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد، انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را برای دانشجویان فراهم می کند و خروجی تحقیقاتی بسیار بالایی دارد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.unimelb.edu.au/
ددلاین اپلای30 نوامبر
شهریه تقریبه سالانهبرای دانشجویان بومی 9.050 دلار استرالیا
برای دانشجویان بین المللی 39.168 دلار استرالیا
رتبه در استرالیاسوم
شهر/ کشورملبورن/ استرالیا

دانشگاه شیکاگو

دانشگاه خصوصی شیکاگو در سال 1856 در شهر شیکاگو تاسیس شده که سومین شهر پر جمعیت آمریکا است. این دانشگاه همچنین در فهرست برترین دانشگاه های آمریکا قرار دارد و حدود 16.000 دانشجو را با نسبت 56 به 44 زن به مرد در خود جای داده است.

این دانشگاه در رنکینگ جهانی برترین دانشگاه های دنیا رتبه 10 را به خود اختصاص داده است و به حدود 4.696 دانشجوی بین المللی خدمات آموزشی ارائه می دهد.

دانشگاه خصوصی شیکاگو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین رشته MBA به دانشجویان برنامه تحصیلی ارائه می دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.uchicago.edu/
ددلاین اپلای4 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بومی آمریکا 15.523
برای دانشجویان بین المللی 34.719 دلار
رتبه در آمریکا6
شهر/ کشورشیکاگو/ آمریکا

دانشگاه نیو ساوث ولز

دانشگاه نیو ساوث ولز استرالیا در شهر سیدنی واقع شده و پیشگام حوزه تحقیقات، آموزش و نوآوری است. این دانشگاه که در سال 1949 تاسیس شده است، شامل 64.000 دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف است.

این دانشگاه عمومی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و رشته MBA خدمات آموزشی ارائه می دهد و خروجی تحقیقاتی بسیار بالایی دارد.

همچنین این دانشگاه 9 دانشکده دارد که به شرح زیر هستند:

 • دانشکده هنر و طراحی
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده طراحی محیط
 • دانشکده بازرگانی
 • دانشکده مهندسی
 • دانکشده حقوق
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشگاه UNSW کانبرا
اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.unsw.edu.au/
ددلاین اپلای30 نوامبر، 31 مارس و 31 جولای
شهریه تقریبی سالانه16.016 دلار استرالیا (بسته به رشته های مختلف، ممکن است متفاوت باشد.)
رتبه در استرالیا4
شهر/ کشورسیدنی/ استرالیا

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی همانطور که از اسم آن می توانید حدس بزنید، در سیدنی واقع شده است و برای میزان اشتغال فارغ التحصیلان خود رتبه اول را در استرالیا و رتبه چهارم را بین برترین دانشگاه های دنیا دارد. این دانشگاه همچنین در میان 50 دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرد.

دانشگاه سیدنی استرالیا با رشته ها و گرایش های متفاوتی که به دانشجویان ارائه می دهد، این امکان را برای آن ها فراهم می کند که بتوانند بر اساس علاقه و نیازهای خود، آینده مورد علاقه شان را دنبال کنند.

دانشگاه سیدنی بیش از 50.000 دانشجو را در خود جای داده است و دانشکده های آن به شرح زیر هستند:

 • هنر و علوم اجتماعی
 • کسب و کار
 • مهندسی و فناوری اطلاعات
 • علوم مراقبت بهداشتی
 • پزشکی و سلامت
 • علوم

همچنین بهتر است بدانید این دانشگاه عمومی خدمات مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و در کنار آن دوره MBA را پوشش داده و با خروجی تحقیقاتی بسیار بالا، حدود 25.940 دانشجوی بین المللی را در خود جای می دهد.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.sydney.edu.au/
ددلاین اپلای3 فوریه و 22 جولای
شهریه تقریبی سالانهبرای مقطع کارشناسی 40.500 تا 46.000 دلار
برای مقطع کارشناسی ارشد به بعد 39.500 تا 45.000 دلار
رتبه در استرالیا2
شهر/ کشورسیدنی/ استرالیا

دانشگاه تورنتو کانادا

یکی دیگر از برترین دانشگاه های حقوق جهان، دانشگاه تورنتو کانادا است. این دانشگاه در رتبه 17 رنکینگ برترین دانشگاه های حقوق جهان قرار دارد و در سال 1827 تاسیس شده است.

دانشگاه تورنتو رشته های متفاوتی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره MBA ارائه می دهد و خروجی تحقیقاتی بسیاری بالایی دارد.

علاوه بر این، دانشگاه تورنتو انواع بورسیه های تحصیلی را در به دانشجویان ارائه می دهد و حدود 27.536 نفر دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.utoronto.ca/
ددلاین اپلای7 نوامبر
شهریه تقریبی سالانهبسته به رشته های مختلف، از 11.420 تا 64.810 دلار
رتبه در کانادااول
شهر/ کشورتورنتو/ کانادا

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا که در فهرست برترین دانشگاه های این کشور قرار دارد، سالانه پذیرای تعداد بسیار زیادی دانشجوی بین المللی از 150 کشور مختلف است و بالاترین درصد دانشجویان دکترا را نسبت به مراکز تحقیقاتی دیگر کانادا دارد.

این دانشگاه آمار خیره کننده ای از استخدام فارغ التحصیلان خود دارد که به شرح زیر هستند:

 • 95 درصد فارغ التحصیل مهندسی
 • 91 درصد فارغ التحصیل پزشکی
 • 84 درصد فارغ التحصیل علوم
 • 92 درصد فارغ التحصیل دکتری در رشته های مختلف

جالب است بدانید از 3.5 میلیون ساکنین این شهر، حدود 800.000 نفر از آن ها متولد کشورهای دیگر هستند و 220.000 نفر از این تعداد تحصیلات عالی دارند؛ بنابراین این فضای چند فرهنگی باعث می شود جو بسیار دوستانه ای برای دانشجویان بین المللی در این شهر و دانشگاه به وجود بیاید.

دانشگاه عمومی مک گیل خروجی تحقیقاتی بالایی دارد و در کنار ارائه انواع بورسیه تحصیلی کانادا به دانشجویان، 10.827 دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهhttps://www.mcgill.ca/
ددلاین اپلای15 ژانویه (برای بعضی رشته ها و برنامه های تحصیلی متفاوت است.)
شهریه تقریبی سالانه21.006 دلار تا 56.444 دلار
رتبه در کانادادوم
شهر/ کشورمونترال/ کانادا

درباره تحصیل دکتری در کانادا بخوانید.

بیشتر بخوانید: رشته حقوق در کانادا ، بازار کار شغل حقوق در کانادا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

تحصیل در بهترین دانشگاه های حقوق دنیا

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که حقوق رشته مورد علاقه تعداد زیادی از دانشجویان است که علاوه بر فراهم کردن فرصت های شغلی فراوان برای افراد، به آن ها اجازه می دهد کارهای حقوقی خود را با دید بازتری انجام دهند.

اما تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور و برترین دانشگاه های دنیا چه مزایایی را در اختیار افراد قرار می دهد؟

یکی از اصلی ترین دلایلی که دانشجویان را ترغیب به تحصیل این رشته در کشورهای خارجی می کند، بازار کار این رشته است. به طور کلی رشته حقوق نسبت به سایر رشته ها بازار کار بهتری دارد و به ویژه در کشورهای خارجی، بهای زیادی به وکلای مجرب داده می شود.

علاوه بر این، مطالعه حقوق در کشورهای خارجی علاوه بر توسعه دانش کلی شما نسبت به این علم در یک کشور دیگر، باعث می شود یک دیدگاه وسیع تر از علم حقوق در ابعاد بزرگتر به دست آورید.

در واقع شما با مطالعه حقوق در یکی از برترین کشورهای خارجی، می توانید به جای تمرکز مطلق روی مفهوم حقوق در یک کشور، یک چشم اندازه بزرگتر و بدون محدودیت از این علم به دست آورید که شما را برای مواجهه با طیف وسیعی از چالش ها آماده می کند.

یکی دیگر از محرکه هایی که باعث ترغیب دانشجویان به تحصیل در رشته حقوق در برترین دانشگاه های جهان می شود این است که کشورهای مختلف، تخصص های متفاوتی را از این رشته ارائه می دهند.

به عنوان مثال اگر شما علاقه مند به تحصیل در گرایش حقوق و فناوری هستید، کشور آمریکا برنامه های تحصیلی متنوعی در این رشته تحصیلی دارد که می توانید با پیوستن به آن ها، رویاهای خود را دنبال کنید.

از طرفی مدت زمانی تحصیل در این رشته بسته به نوع برنامه تحصیلی مورد نظر شما و کشوری که در آن به تحصیل می پردازید متفاوت است. به عنوان مثال تحصیل در رشته حقوق و فارغ التحصیل شدن از آن در کشور کانادا معمولا 4 سال زمان می برد، در حالی که ممکن است این مدت زمان در کشورهای دیگر متفاوت باشد.

درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور بیشتر بخوانید.

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با علی ؛ دکتری حقوق دانشگاه مونترال

پادکست گفتگو با علی ؛ دکتری حقوق دانشگاه مونترال

رشته حقوق در کانادا

رادیو تراست

موضوع: رشته حقوق در کانادا

هزینه تحصیل رشته حقوق در بهترین دانشگاه های جهان

یکی از مهمترین معیارهایی که دانشجویان برای تحصیل در رشته حقوق در بهترین دانشگاه های دنیا باید مد نظر داشته باشند، هزینه تحصیل در خارج از کشور و زندگی در این دانشگاه ها است.

در این مقاله به شهریه 16 دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل در رشته حقوق اشاره کردیم، اما طیف شهریه ها ممکن است بسیار متفاوت باشند. به عنوان مثال شهریه متوسط دانشگاه های حقوق کانادا بین 15.000 تا 40.000 دلار هستند و ممکن است تعدادی از دانشگاه های همین کشور، شهریه بیشتری داشته باشند.

از طرف دیگر، متوسط هزینه تحصیل در رشته حقوق در کشور آمریکا، برای یک دانشگاه خصوصی حدود 43.020 دلار و برای یک دانشگاه دولتی حدود 39.612 دلار است.

دانشجویان باید دقت داشته باشند علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه زندگی در کشور مورد نظر نیز بسیار حائز اهمیت است. به طوری که اگر برای تحصیل از بین شهرها یا کشورهایی انتخاب کنید که هزینه های بسیار بالایی دارند، ممکن است از پس هزینه های آن ها بر نیایید.

بنابراین دقت داشته باشید برای انتخاب دانشگاه حقوق و تحصیل در خارج کشور، حتما دو معیار هزینه زندگی و شهریه دانشگاه را در نظر داشته باشید.

در تراست بیشتر بخوانید: هزینه زندگی دانشجویی در کانادا ، هزینه تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیل در بهترین دانشگاه های حقوق جهان

اگر از آن دسته افراد هستید که علی رغم داشتن شرایط لازم برای تحصیل در یکی از برترین دانشگاه های خارج کشور در رشته حقوق، نمی توانید از پس هزینه های آن ها بر بیایید، نگران نباشید.

بهتر است بدانید تقریبا تمام دانشگاه های برتر دنیا، انواع بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور را به دانشجویان ارائه می دهند و افرادی که توانایی پرداخت هزینه های سنگین بعضی دانشگاه ها را ندارند، می توانند از این بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند.

یکی از مهمترین نکاتی که در برخورداری از بورسیه تحصیلی دانشگاه اهمیت زیادی دارد جلب نظر استاد مربوطه است. در صورتی که شما موفق به جلب نظر او شوید و استاد مورد نظر شما را برای اخذ بورسیه به دانشگاه معرفی کند، می توانید یک قدم به اخذ بورسیه نزدیک تر شوید. همچنین اگر نامه پذیرش از طرف دانشگاه مورد نظر برای شما ارسال شد، همه چیز آماده است و شما می توانید از بورسیه های متنوع دانشگاه بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید: کمک هزینه دانشجویی در کانادا ، ایمیل دادن به استاد برای اپلای

اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

سخن نهایی

دانشجویان زیادی رویای تحصیل یا ادامه تحصیل در رشته حقوق را در کشور کانادا در سر دارند و مطالعه این رشته در یکی از دانشگاه های برتر دنیا آرزوی آنها است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و ابهامات زیادی در این باره دارید، می توانید از تیم مجرب و تخصصی تراست کمک بگیرید.

تیم تراست با راهنمایی شما در این مسیر و برداشتن موانع از سر راه شما، به شما کمک می کنند هر چه سریع تر به آرزوی خود برای تحصیل رشته حقوق در یکی از دانشگاه های برتر کانادا برسید و با سختی های زیادی در این مسیر روبرو نشوید.

بنابراین تردید نکنید و با این تیم مجرب برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. همچنین می توانید برای کسب مشاوره تخصصی از وکلای متخصص این تیم، وقت رزرو کنید.

چرا موسسه مهاجرتی تراست؟!

 پرونده‌های موفق

بیش از 6 هزار پرونده موفق در زمینه‌های مختلف از جمله کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری!

 مشاورین قانونی مهاجرت کانادا

تراست توسط مشاورین قانونی مهاجرت کانادا و عضو انجمن ICCRC اداره می‌شود

 نماینده رسمی مراکز آموزشی

ما نماینده رسمی بیش از 70 مرکز آموزشی مقاطع مختلف در کانادا هستیم.

 تجربه وکلا

وکالت پرونده‌ها فقط و فقط با توجه به تجربه قبلی وکلا پذیرفته ‌می‌شود.

 به‌روزترین اطلاعات

تراست مرجعی قابل اعتماد برای جدیدترین اخبار و اطلاعات مهاجرت به کانادا است!

 دیوارهای شیشه‌ای

شفافیت در ارائه خدمات سرلوحه کار مشاورین و وکلای موسسه تراست است.

 پیشنهاد بهترین‌ها

بهترین‌ها را به مشتری پیشنهاد می‌دهیم حتی به ضرر خودمان!

 همراه شما

مشاورین و وکلای تراست در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراه شما هستند!

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالی را بدون پاسخ نمی‌گذاریم!

برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت به راحتی می‌توانید با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ تخصصی بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

بهترین دانشگاه های حقوق جهان کدام هستند؟

بر اساس رنکینگ بهترین دانشگاه های حقوق دنیا، پنج مورد از بهترین دانشگاه های دنیا برای مطالعه رشته حقوق عبارت هستند از دانشگاه های هاروارد، آکسفورد، کمبریج، ییل و استنفورد.

هزینه تحصیل حقوق در بهترین دانشگاه های جهان چقدر است؟

هزینه تحصیل در برترین دانشگاه های حقوق جهان کاملا متفاوت است و نمی توان یک قیمت ثابت تعیین کرد. اما به طور کلی هزینه تحصیل رشته حقوق در برترین دانشگاه های جهان، تقریبا بین 15.000 تا 50.000 دلار خواهد بود. البته دقت داشته باشد فقط هزینه شهریه دانشگاه ها مهم نیست، بلکه هزینه زندگی در شهر مورد نظر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید آن را هنگام تخمین هزینه ها در نظر داشته باشید.

کدام دانشگاه های حقوق شهریه پایین تری برای پذیرش دارند؟

می توان گفت برترین دانشگاه های حقوق دنیا تقریبا طیف یکسانی از شهریه برای دانشجویان بین المللی دارند، اما به طور کلی هزینه دانشگاه های کانادا کمتر است.
تحصیل در دانشگاه های حقوق کانادا نیازمند شهریه کمتری نسبت به کشورهای دیگر بوده و گزینه مناسبی برای دانشجویانی است که از عهده هزینه های بالای شهریه بر نمی آیند.

حقوق وکلا در کدام کشور بیشتر است؟

بیشترین حقوق وکلا به ترتیب متعلق به کشورهای ژاپن، آمریکا، سوئیس، نروژ، ایرلند، هلند، آلمان و کانادا است. در کشور ژاپن وکلا با در آمد سالانه 145.000 دلار آمریکا، بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده اند.

چگونه می توانم به رایگان به تحصیل در رشته حقوق در خارج از کشور بپردازم؟

کشورهایی مانند دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد همگی فرصت تحصیل رایگان یا با هزینه بسیار پایین را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده اند. به عنوان مثال در نروژ امکان گذراندن تحصیلات دانشگاهی رایگان برای تمام دانشجویان، صرف نظر از ملیت و مقطع تحصیلی آن ها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.