کالج ‌های کلگری

کالج ‌های کلگری

کلگری بزرگترین شهر ایالت آلبرتا در بخش غربی کانادا و در فاصله 80 کیلومتری شرق کوه های راکی واقع شده است.

این شهر مقصد انتخابی دانشجویانی است که زمان مهاجرت به کانادا به دنبال آموزش عالی و لذت از طبیعت زیبا هستند. کلگری با مساحت 825 کیلومتر مربع و در چهارمین ایالت بزرگ کانادا قرار گرفته است.

این شهر در کنار کوه ‌های راکی، از رودخانه و دریاچه‌ های بی ‌شماری بهره می ‎برد و جنگل‌ های سرسبز و مناطق ساحلی آن زیبایی آلبرتا را تکمیل می ‌کند.

ساکنان آلبرتا هر چهار فصل را تجربه می کنند، از تابستان ‌های معتدل گرفته تا زمستان ‌های برفی و معتدل ‌ترین آب ‌و هوا را در بین ایالت های کانادا دارد.

‌کلگری یک شهر مشهور در آلبرتا است که با آسمان خراش ‌های متعددش، رشد بسیار زیادی کرده است و تمام آن ها را باید به لطف این موضوع بداند که به عنوان مرکز صنعت نفت در کانادا شناخته می ‌شود.

اگر قصد دارید در یکی از کالج‌ های کلگری درس بخوانید، اما کمی سردرگم هستید نگران نباشید؛ زیرا ما در ادامه اطلاعات لازم را در این مورد ارائه می دهیم و در انتها به معرفی چند کالج برتر این شهر می پردازیم. پس با تراست همراه شوید.

ایستگاه تجربه تراست!

 • کالج معادل دوره فنی و حرفه ای در ایران است و سرفصل های این دوره منطبق بر بازار کار است و علاوه بر دانش، مهارت را نیز به دانش آموزان انتقال می دهد.
 • کالج ها نمره زبان کمتری نسبت به دانشگاه ها می خواهند و امکان پذیرش مشروط نیز وجود دارد.
 • هزینه پرداختی در کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر است.
 • اگر زیر 1800 ساعت در کالج های کانادا تحصیل کرده باشید، برای گرفتن اقامت کانادا دچار مشکل خواهید شد.
 • حین تحصیل در کالج ها می توانید به صورت نیمه وقت 20 ساعت و در تعطیلات 40 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید.
 • متوسط حقوق برای یک کار دانشجویی جنرال تقریبا ساعتی 14-20 دلار است (بستگی به محل زندگی دارد).
 • در برخی از استان ها پس از تحصیل می توان به راحتی اقامت دائم گرفت اما در برخی دیگر، اخذ اقامت به اشتغال و اخذ ویزای کاری بستگی دارد.

لینک های مفید!

تحصیل در کالج ‌های کلگری کانادا

برای تحصیل در کالج‌ های این شهر نیاز به آزمون ورودی خاصی نیست و تنها با ارائه مدارک و داشتن شرایط لازم می توانید تحصیل خود را آغاز کنید.

البته در بعضی از رشته‌های خاص که متقاضی نیز برای آن بیشتر است، برای ورود به کالج باید امتیاز لازم را در آزمون ورودی کسب کنید.

بعد از این که اطلاعات لازم را در خصوص کالج مد نظر در شهر کلگری بدست آوردید، اکنون می توانید برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

برای این که تمام مراحل کار به خوبی انجام شود، باید پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

مدارک لازم برای پذیرش در کالج های شهر کلگری

مدارک لازم برای پذیرش در کالج های شهر کلگری

مدارک و شرایط لازم برای هر کالج با کالج دیگر متفاوت است و بهترین راه برای پیدا کردن اسناد و مدارک مراجعه به سایت اصلی کالج مد نظر خودتان است.

اما اگر بخواهیم به طور کلی این موارد را بیان کنیم، می توانیم به سوابق تحصیلی، سابقه شغلی در صورت وجود و شرایط سنی اشاره کنیم.

برای تحصیل در کلگری، مانند شهرهای دیگر کانادا باید مدرک زبان بین ‌المللی معتبر ارائه داده شود. این مدرک بسته به این که زبان آموزشی آن کالج، انگلیسی یا فرانسوی است فرق می کند.

پس از مطالعه سایت کالج و آماده‌ سازی مدارک، وقت آن رسیده است که با واحد پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی آن کالج مکاتبه و در مهلت مورد نظر مدارک را برایشان ارسال کنید.

حال دیگر درخواست پذیرش تحصیلی به شکل رسمی ثبت شده است و در صورتی که فرد شرایط لازم برای آن کالج را داشته باشد، نامه پذیرش تحصیلی اولیه با یک اعتبار موقت از سمت موسسه آموزشی مربوطه برای او صادر می شود.

در نامه موقتی که کارشناسان بخش پذیرش برایتان ارسال کرده اند، فهرستی از نقصی مدارک و هزینه هایی که باید پرداخت شود، قید شده است.

در این مرحله متقاضی باید برای هزینه‌های لازم که در نامه اطلاع رسانی شده است، مانند بیمه دانشجویی، خوابگاه و شهریه اقدام کند.

شهریه‌ای که در بالا مطرح شد، بسته به شرایط و قوانین کالج متفاوت است که می تواند بخشی از شهریه ترم اول یا حتی شهریه تمام دوره باشد.

متقاضی با تکمیل نقص ‌های موجود و ارسال فیش های پرداختی می تواند یک قدم به تحصیل در کالج های کلگری نزدیک شود.

هزینه تحصیل در کالج ‌های کلگری

هزینه تحصیل در کالج ‌های کلگری

هزینه تحصیل در شهر کلگری با توجه به سطح و کیفیت آموزشی بالا، در مقایسه با شهرهای کانادا و آمریکا کمتر است.

اما این شهر به دلیل شهریه‌های مقطوعی که برای دانشگاه های خصوصی و دولتی خود در نظر گرفته است، همواره به عنوان یک شهر با رقابت بسیار بالا برای دریافت پذیرش شناخته شده است.

همان طور که می دانید عوامل متفاوتی در هزینه تحصیل دخیل هستند، به عنوان مثال نوع کالج انتخابی و رشته تحصیلی را می توان دو عامل مهم در هزینه تحصیل دانست.

مکان دانشگاه و مدت زمانی که تحصیل فرد طول می کشد از عوامل دیگری هستند که بر هزینه تحصیل در کلگری نیز تاثیر می گذارند.

بعضی از موسسه‌ها و کالج ‌های کلگری برای پذیرش متقاضیان، مبلغی را به عنوان سپرده دریافت می کنند که در بعضی از موارد غیرقابل پس گرفتن است.

از موارد دیگر که باید برای تحصیل در کلگری در نظر گرفت مسائلی مانند خرید کتاب های درسی، عضویت در انجمن های مختلف دانشجویی و بیمه خدمات درمانی است.

متوسط هزینه تحصیل در کالج های کلگری برای دانشجوهای بین‌‌المللی و مقیم کانادا برای یک سال بین 9 تا 26 هزار دلار کانادا در نظر گرفته شده و طول دوران تحصیل در آن ها دو سال است.

البته مبلغ پرداختی برای ورودی دانشگاه برای دانشجویان کانادایی در هر مقطعی و کالجی در کلگری تقریبا بین 200 تا 900 دلار کانادا کمتر است.

اقامت پس از تحصیل در کلگری

اقامت پس از تحصیل در کلگری

دانشجویان بین‌‌الملل که کلگری را برای تحصیل انتخاب می کنند، می توانند در هنگام تحصیل یا پس از اتمام درست خود برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.

البته برای اقامت پس از تحصیل در کلگری مانند شهرهای دیگر کانادا، شرایط خاصی وجود دارد که فرد متقاضی باید مدارک لازم را تهیه کند و به دفاتر مربوطه انتقال دهد.

درباره اقامت کانادا و اقامت پس از تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

شرایط کار پس از تحصیل در کلگری

اگر مجوز معتبری برای تحصیل در کلگری در اختیار دارید می توانید برای کار به صورت پاره وقت یا تمام وقت درخواست دهید تا بتوانید کار خود را آغاز کنید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

کالج‌ های برتر شهر کلگری

در شهر کلگری کالج هایی با رنکینگ بالا وجود دارد و هر ساله دانشجویان زیادی این شهر را برای ادامه تحصیل بر می گزینند، به همین دلیل در ادامه قصد داریم چند کالج برتر کلگری را معرفی کنیم.

کالج Bay River

کالج Bay River

این کالج تمام تمرکز خود را بر یادگیری و افزایش تجربیات دانشجویان از موفقیت های مختلف گذاشته است، در Bay River دانشجو با مهارت‌های کارآفرینی و رقابتی آشنا می شود.

اولویت اصلی کالج Bay River این است که دانشجویان در محیط های کاری بهترین عملکرد را از خود نشان دهند و مهارت های مورد نیاز برای حرفه ای شدن را به طور کامل فرا بگیرند.

برنامه‌ های درسی هوشمندانه، تمرکز کافی روی دانشجویان از لحاظ درسی و داشتن اساتید مجرب این کالج را به یک انتخاب برتر برای تحصیل تبدیل کرده است.

اعضای هیئت علمی برجسته این کالج تمام تلاش خود را برای رشد و پیشرفت دانشجویان و یادگیری مسائل درسی به خوبی هر چه تمام تر می گذارند و نسبت به تعهد خود در ارائه آموزش با کیفیت کم کاری نمی کنند.

همچنین این کالج، امتحان دولینگو را به شکل آنلاین برگزار می کند که دانشجو سطح زبان انگلیسی خود را متوجه شود.

رشته های تحصیلی کالج Bay River

تحقیقات بالینی، مدیریت کسب و کار بین‌المللی، مدیریت مهمان نوازی، بهیاری، دستیار داروسازی، کارمند دفتر، محیط زیست، مددکار، دستیار آموزش، فناوری اطلاعات، امنیت سایبری، رشته صنعت نفت و گاز از جمله این رشته ها هستند.

شهریه تحصیل در کالج Bay River

بر اساس هر رشته و دوره تحصیلی تعیین می شود، به طور کلی در حال حاضر از 8000 تا 25000 دلار است.

شرایط پذیرش در کالج Bay River

 • دیپلم دبیرستان یا معادل آن
 • حداقل 18 سال سن یا بیشتر در زمان ثبت نام
 • پرداخت 650 دلار آمریکا برای پرونده سازی و پذیرش (این هزینه قابل برگشت یا انتقال نخواهد بود)
 • اگر انگلیسی زبان اصلی شما نباشد، مدارکی برای اثبات مهارت انگلیسی شما لازم است که باید یکی از مدارک درخواست شده با حداقل امتیاز را داشته باشید
 • حداقل امتیاز آیلتس آکادمیک، 5.5
 • حداقل امتیاز مورد نیاز تافل 500 در نوشتاری یا 173 به شکل اینترنتی

با وجود این، اگر مدرک دیپلم شما به زبان انگلیسی است، احتیاجی به امتیاز تافل یا آیلتس نخواهد بود. شرایط خاص دانش آموز مورد بررسی قرار می گیرد، اما هیچ تضمینی در آن نیست.

دانش آموزانی که زبان کشور آن ها انگلیسی نباشد، می توانند در شرایط خاصی مورد پذیرش قرار بگیرند به شرطی که دوره زبان انگلیسی سطح 10 را با موفقیت بگذرانند.

کالج SAIT

کالج SAIT

کالج SAIT با بیش از 100 برنامه شغلی و بیش از 1300 دوره آموزشی توانسته است با 90 درصد نرخ اشتغال، بیشترین میزان اشتغال را برای دانشجویان خود فراهم کند.

این کالج بزرگ و تحقیقاتی سالانه 7 میلیون دلار بودجه را از طریق بستن قرارداد بین دانشجویان و محققان با کارآفرینان به دست می آورد.

رشته های تحصیلی کالج SAIT

کسب و کار، تجارت، مهمانداری، محیط زیست، مهندسی، داروسازی، دیجیتال و وب، گرافیک و رسانه، فلسفه و منطق از جمله این رشته ها هستند.

درباره رشته داروسازی در کانادا بیشتر بدانید.

هزینه تحصیل در کالج SAIT

شهریه این کالج در حال حاضر، حدود 9200 دلار است.

شرایط و مراحل پذیرش کالج SAIT

در این کالج هر رشته شرایط خاص خود را دارد، اما بعضی از شرایط نیز بین رشته ها یکسان است.

 • حداقل نمره آیلتس 6 است.
 • حداقل نمره تافل برای هر مهارت 20
 • حداقل نمره PTE برای هر مهارت 53
 • حداقل نمره دولینگو 105
 • داشتن ریز نمرات دبیرستان
 • رشته خود را انتخاب کنید.
 • مدارک خود را به انگلیسی ترجمه کنید.
 • از مدارک خود اسکن رنگی بگیرید.
 • نمرات سال آخر دبیرستان را ارسال کنید.

زمان ارسال مدارک

 • آخرین مهلت ارسال نمرات، اول فوریه است.
 • آخرین مهلت پرداخت شهریه، اول می است.
کالج ABM

کالج ABM

کالج ABM کلگری خود را متعهد کرده است تا شرایط تحصیل را برای دانشجویان بین‌الملل به خوبی هرچه تمام تر فراهم کند.

این کالج دانشجویانی از کشورهای مختلف را در خود جای داده است و توانسته امکانات آموزشی خوبی را به متقاضیان تحصیل در آن ارائه دهد.

یک ویژگی کالج ABM این است که لازم نیست برای پذیرش منتظر شروع ترم جدید باشید و برخلاف سایر کالج ها که در سال چند ورودی دارند، طی یک فرآیند خاصی که ABM برای متقاضیان در نظر می گیرد، می توانید به سرعت آموزش خود را آغاز کنید.

طی بسیاری از برنامه‌هایی که این کالج برای دانشجویان در نظر می گیرد، حتی ماهانه دانشجویان را پذیرش می کند. برای دیدن تاریخ دقیق ثبت نام، بهتر است به سایت دانشگاه مراجعه کنید و به صفحه برنامه ها نگاهی بی‌اندازید.

رشته های تحصیلی کالج ABM

دیپلم پشتیبانی انسانی، دیپلم مدد کاری، دیپلم دستیار مطب پزشکی و کارمند بخش نگهداری، دستیاری داروخانه، دیپلم ماساژ درمانی، بهیاری، دستیاری حقوقی، دیپلم معلم یار، دستیار اداری، حسابداری، دیپلم مدیریت بازرگانی، روابط عمومی، توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل، دیجیتال مارکتینگ، دیپلم طراحی و توسعه وب، دیپلم گرافیست، دیپلم شبکه، دیپلم کمک های اولیه از جمله رشته های تحصیلی این کالج معروف هستند.

درباره رشته مدیریت بازرگانی در کانادا بیشتر بدانید.

هزینه تحصیل در کالج ABM

هزینه تحصیلی این کالج در حال حاضر، حدود 13000 دلار کانادا است.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در کالج ABM

 • داشتن ویزای تحصیلی از دولت کانادا
 • فارغ‌التحصیل دوره متوسطه دوم یا دانش آموز سال 12 دبیرستان
 • حداقل سن 18 سال
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • تکمیل کردن فرم پذیرش
 • کپی از ریز نمرات
 • دو کپی از عکس جدید خود
 • حداقل امتیاز برای آیلتس 6
 • حداقل امتیاز برای تافل 70
 • حداقل امتیاز PTE 54

باید به این نکته مهم اشاره کنیم که اگر به هر دلیلی خواستید درخواست خود را کنسل کنید یا پذیرفته شدید، اما می خواهید درخواست خود را لغو کنید، پول شما پس داده نخواهد شد.

 مراحل پذیرش در کالج ABM

در فاصله کوتاه پس از تماس شما با این کالج، فرم درخواست را  پر کنید. اطلاعات نوشته شده در برگه درخواست، اطلاعات مورد نیاز آن ها را در مورد تحصیلات، سوابق و اهداف شما را به آن ها خواهد داد.

مصاحبه با بخش پذیرش

هدف از این مصاحبه تبادل اطلاعات است و پرسنل پذیرش این کالج از این فرصت برای شناخت بیشتر شما و جواب دادن به سوالات شما در مورد کالج ABM استفاده خواهند کرد. همچنین باید گفت از شما امتحان ورودی گرفته می شود.

این امتحان ورودی استاندارد به آن ها کمک می کند تا علایق، توانایی ها و استعداد شما را برای پذیرش بسنجند.

کالج Bow Valley

کالج Bow Valley

Bow Valley یک کالج اجتماعی است که مدرک دیپلم ارائه می دهد. یکی از ویژگی های این کالج، داشتن شهریه کم در مقایسه با سایر کالج های کلگری است. همچنین این کالج شرایط ادامه تحصیل را برای افراد ناتوان فراهم کرده است.

در این کالج، برنامه زبان نیز برای تازه واردانی ارائه می شود که زبان اصلی آن ها انگلیسی نباشد.

رشته های تحصیلی کالج Bow Valley

مراقبت از کودکان، مطالعات معلولین، دستیار آموزش، مدیریت خدمات انسانی، عدالت، مطالعات اجتماعی، امنیت سایبری، طراحی دیجیتال، دیجیتال مارکتینگ، فناوری اطلاعات و نرم افزار، تکنسین داروخانه و منابع انسانی در این کالج تدریس می شوند.

درباره رشته مدیریت منابع انسانی در کانادا بیشتر بدانید.

تاریخ اقدام

 • آخرین مهلت درخواست، اول می، 4 آگوست، 1 دسامبر
 • شروع ترم؛ می، سپتامبر، ژانویه.

هزینه تحصیل در کالج Bow Valley

در حال حاضر حدود 4000 تا 17000 دلار است.

شرایط و مراحل پذیرش در کالج Bow Valley

 • رشته خود را انتخاب کنید.
 • فرم آنلاین را پر کنید.
 • مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کنید.
 • ریز نمرات را ارسال کنید.
 • بعد از پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی، مجوز تحصیلی لازم است.
 • هزینه اولیه به مقدار 1500 دلار را برای ثبت نام پرداخت کنید.
کالج پزشکی کامینگ

کالج پزشکی کامینگ

این موسسه تحقیقاتی در سال 1967 تاسیس شد و در سال 2014 به کالج کامینگ تغییر نام داد. این کالج، مراکز تحقیقاتی متنوعی، مانند موسسه مک گین برای سلامت مفاصل نیز دارد.

رشته های کالج کامینگ

بیهوشی، ژنتیک، زنان و زایمان، آنکولوژی، اطفال، روان‌پزشکی، آزمایشگاه و رادیولوژی.

هزینه تحصیل در کالج کامینگ

شهریه این کالج در حال حاضر حدود 15012 دلار است.

شرایط پذیرش در کالج کامینگ

 • تابعیت کانادا یا داشتن اقامت دائم.
 • کامینگ یک کالج بومی است که وظیفه اصلی آن جذب دانشجویان ایالت آلبرتا است. در این کالج هیچ دانشجوی بین‌المللی پذیرفته نمی شود و فقط 15% از متقاضیان، غیر بومی کانادایی هستند.
 • معدل دو سال اخیر تحصیل بر اساس قانون کانادا،  برای دانشجویان بومی 3.2 یا 3.8 برای دانشجویان خارج از آلبرتا است.
 • نامه معرفی ضروری است.
 • از دانشجویان مصاحبه گرفته می شود
کالج CDI

کالج CDI

CDI یک کالج خصوصی است که برنامه های آنلاینی دارد و کمک می کند که مهارت دانشجو برای شغل یابی افزایش یابد. یکی از مزایایی که کلاس های آنلاین این کالج دارد، صرفه جویی در هزینه رفت و آمد به کالج است.

این کالج با دانشگاه تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا و مونترال مستقیما همکاری می کند.

رشته های تحصیلی کالج CDI

حسابداری، کسب و کار، مهمانداری، منابع انسانی، گردشگری و دستیار داروخانه در این کالج تدریس می شوند.

هزینه تحصیل در کالج CDI

در حال حاضر حدود 10618 دلار کانادا و هزینه درخواست پذیرش نیز 350 دلار است.

تاریخ درخواست پذیرش 

آخرین مهلت درخواست پذیرش 15 ژوئن است.

شرایط پذیرش در کالج CDI

 • داشتن مدرک دیپلم
 • هنگام ثبت نام مدرک خود را باید ارائه دهد.
 • مدارک باید به انگلیسی ترجمه شوند.
 • حداقل نمره برای آیلتس، 6 و در هر مهارت دیگر آن نیز باید 6 باشد.
 • حداقل نمره تافل، باید 71 باشد.

رتبه کالج CDI

رتبه این کالج در جهان 3817 و در کانادا 96 است.

کالج کلگری

این کالج با 31000 دانشجو امکان تحصیل در بیش از 200 رشته تحصیلی از جمله مطالعات بین‌المللی، کار و برنامه های تحقیقاتی هم زمان با توسعه تنوع و تعالی یادگیری، آموزش و تحقیق در زمینه های جهانی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فراهم می کند. 

رشته های تحصیلی کالج کلگری

هنر، علوم، ورزش، پزشکی، مهندسی، بازرگانی از رشته های این کالج هستند.

دانشکده های آن، هنر، پزشکی، طراحی محیط، مدرسه بازرگانی، حرکت شناسی، حقوق، پرستاری و دامپزشکی است.

درباره رشته هنر در کانادا و رشته پزشکی در کانادا بیشتر بدانید.

هزینه تحصیل در کالج کلگری

 • میزان شهریه کارشناسی برای دانشجویان غیر کانادایی حدود 3400 دلار است.
 • میزان شهریه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان غیر کانادایی از 2000 تا 17000 دلار است.

مراحل درخواست تحصیل در کالج کلگری

 • مدارک مورد نیاز را به دقت آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که شرایط را رعایت کرده اید.
 • از 2 تا 6 ماه مدت برای تکمیل کردن مدارک نیاز دارید. اگر بخواهید از موسسه ای برای ثبت نام کمک بگیرید، توجه داشته باشید که فقط از طریق دانشگاه برای پذیرش اقدام کنید. در صورت پذیرش یک پیشنهاد به طور مستقیم از طرف دانشگاه برای شما ارسال می شود.
 • هزینه 45 دلار را برای درخواست پذیرش باید پرداخت کنید.

پذیرش دانشجو در کالج های کلگری بدون نیاز به مدرک زبان

کالج های کامینگ و Bow River، بدون نیاز به مدرک زبان دانشجو می پذیرند، اما شرایط دیگری برای پذیرش نیز دارند.

پادکست بشنوید!

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

بیشتر بخوانید

دانشگاه های کانادا
ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا
بیزینس اسکول های کانادا
تحصیل کالج در کانادا
کالج‌ های کبک
کالج های ونکوور
کالج‌ های تورنتو

معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

ایستگاه تجربه تراست!

 • کالج معادل دوره فنی و حرفه ای در ایران است و سرفصل های این دوره منطبق بر بازار کار است و علاوه بر دانش، مهارت را نیز به دانش آموزان انتقال می دهد.
 • کالج ها نمره زبان کمتری نسبت به دانشگاه ها می خواهند و امکان پذیرش مشروط نیز وجود دارد.
 • هزینه پرداختی در کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر است.
 • اگر زیر 1800 ساعت در کالج های کانادا تحصیل کرده باشید، برای گرفتن اقامت کانادا دچار مشکل خواهید شد.
 • حین تحصیل در کالج ها می توانید به صورت نیمه وقت 20 ساعت و در تعطیلات 40 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید.
 • متوسط حقوق برای یک کار دانشجویی جنرال تقریبا ساعتی 14-20 دلار است (بستگی به محل زندگی دارد).
 • در برخی از استان ها پس از تحصیل می توان به راحتی اقامت دائم گرفت اما در برخی دیگر، اخذ اقامت به اشتغال و اخذ ویزای کاری بستگی دارد.

سخن نهایی

در این مطلب با کالج های کلگری آشنا شدیم. اگر تصمیم دارید در این شهر و کالج های آن تحصیل کنید بدانید راه طولانی در پیش دارید. راهی که حرکت در آن بدون وجود یک چراغ راهنما امکان پذیر نیست و گروه تراست با تجربه و تخصص بالایی که دارد می تواند شما را در این مسیر هدایت کند.

مهاجرت برای تحصیل به یک کشور دیگر تصمیم جسورانه ای است که اگر با دقت انجام نشود، هزینه و وقت شما را می تواند هدر دهد.

تیم وکلای مهاجرتی تراست با دانش بالای خود می توانند شما را برای تحصیل در کانادا و کالج و دانشگاه های مختلف این کشور راهنمایی کنند و از ابتدای مسیر تا انتهای سکونت شما در این کشور بزرگ همراهتان باشند.

با اعتماد به تراست، آینده تحصیلی و مهاجرتی خود را تضمین کنید.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست کالج ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای کالج کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیازکالج مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای کالج ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه کالج پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از کالج در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از کالج، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

میزان قبولی در کالج های کلگری چند درصد تخمین زده شده است؟

کالج های این شهر امکانات بسیار خوبی دارند، اما سطح رقابت در آن ها بالا نیست. به همین دلیل طبق نظرسنجی ها میزان قبولی متقاضیان را 38 درصد تخمین زده اند. اگر در طول دوران مدرسه عملکرد خوبی داشته اید و همچنین نمرات خوبی نیز کسب کرده باشید، حتما شانس پذیرش و قبولی را خواهید داشت.

آیا زندگی در کلگری گران است؟

امکان دارد هزینه ها در کلگری به اندازه شهرهایی مانند تورنتو یا ونکوور بالا نباشد، اما به هر حال در بعضی از موارد از جمله مسکن، زندگی در این شهر گران است.

آیا کلگری برای دانشجویان بین الملل مقصد مناسبی است؟

از شهرهای برتر کانادا می توان تورنتو، مونترال، ونکوور، اتاوا، ادمونتون و کلگری را نام برد. این شهرها معتبرترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده اند و توانسته اند توجه دانشجویان بین المللی از سراسر جهان را به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.