بهترین دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

از مهم‌ترین مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دوره MD و سایر رشته‌های مرتبط با پزشکی دانشگاه‌های کانادا عبارت‌اند از:

 • مدرک دیپلم با حداقل معدل 15
 • ریزنمرات تحصیلی دوران دبیرستان و لیسانس
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی که مورد تأیید WES باشد.
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه متناسب با زبان تدریس دانشگاه
 • نمرات آزمون MCAT و NEET
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • انگیزه نامه و نامه هدف از تحصیل
 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه

زمانی که صحبت از تحصیل پزشکی در خارج از کشور می‌شود، دانشگاه‌های پزشکی کانادا بهترین گزینه هستند. کشور کانادا از بالاترین کیفیت سیستم آموزشی در جهان برخوردار است. علاوه بر این موقعیت شغلی و شرایط کاری بسیار مطلوبی برای پزشکان دارد. همین امر باعث شده تا بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به این رشته تحصیلی، کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

در ادامه مطلب بهترین دانشگاه پزشکی این کشور را به شما معرفی می‌کنیم و اطلاعات لازم در مورد شرایط لازم، هزینه تحصیل و آینده شغلی شما پس از فارغ‌التحصیلی را بیان می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: پزشکی در کانادا

ایستگاه تجربه تراست!

نکات پزشکی در کانادا

افرادی که می خواهند در کانادا پزشکی بخوانند به دو دسته تقسیم می شوند.

 1. کسانی که از اول می خواهند در کانادا پزشکی بخوانند.
 2. افرادی که در ایران 7 سال پزشکی را خوانده اند و می خواهند در کانادا تخصص بخوانند.
 • تحصیل پزشکی در کانادا

برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا لازم است ابتدا در رشته ای ترجیحا مرتبط با پزشکی یک مدرک لیسانس 4 ساله در کانادا اخذ کرده، سپس برای ورود به دانشگاه در رشته پزشکی آزمون MCAT داده شود.

نکته 1 بهتر است رشته لیسانس رشته آسانی باشد تا معدل بالایی در آن کسب کرد.

نکته 2 در ایالت کبک می‌توان به جای اخذ مدرک لیسانس 4 ساله در کالج 2 سال تحصیل کرد و بعد آزمون MCAT را داد.

نکته 3 اخذ نمرات بالا در آزمون MCAT و معدل بالا در رشته لیسانس به قبولی در رشته پزشکی کمک می‌کند.

 • تحصیل برای تخصص پزشکی در کانادا

این افراد باید مدرکی پزشکی خود را در کانادا معادل سازی کنند، برای معادل سازی باید یک سری امتحان ها را دهید:

 • MCCQE1
  • این امتحان 8 ساعته، 2 بخش 4 ساعته دارد یکی صبح و یکی بعد از ظهر.
  • در بخش اول تئوری بوده و سوالات تستی هستند. و بخش دوم امتحان مربوط به تشخیص بالینی است.
 • MCCQE2: برای قوی تر کردن رزومه
 • NAC-OSCE: این بخش 12 ایستگاه عملی دارد که در هر بخش از مریض شرح حال گرفته می شود؛ مریض معاینه می شود و تشخیص خود را می دهید.
 • IELTS: حداقل آیلتس 7 لازم است.

بعد از گذراندن امتحانات در سایت Canadian resident matching program یک اکانت باز می کنید و مدارکتان را آپلود می کنید. برای مثال رزومه – امتحان ها – توصیه‌نامه از استادانِ دانشکده‌های پزشکی کانادا – کارهای پژوهشی – سوابق کاری. در این سایت شما دانشگاه ها و رشته های مدنظر خود را انتخاب می کنید و همچنین دانشگاه ها دانشجوهای خود را برای رزیدنتی از این طریق انتخاب کرده و دعوت به مصاحبه می کنند. بنابراین برای پر کردن این بخش بسیار مهم است که شما در کانادا سابقه کاری داشته باشید.

بهتر است پیش از باز کردن اکانت در سایت Canadian resident matching program برای Research position های کانادایی اپلای کنید که معمولا دو ساله هستند که به قوی ترشدن روزمه شما کمک می کند و همچنین می توانید با اساتید دیگر آشنا شوید و شایستگی های خود را نشان دهید و همچنین طی این مدت می توانید برای امتحاناتی که در کانادا برگزار می شوند خود را آماده کنید.

نکات

 • برای ثبت نام در امتحانات ذکر شده برای تایید مدرک پزشکی در کانادا لازم است در وبسایت Physician apply ثبت نام کرده و مدارک لازم را آپلود کرد.
 • امتحان MCCQE1 در کشورهای همسایه ایران برگزار می شود اما دو امتحان دیگر MCCQE2 , NAC-OSCE در کانادا داده شود.
 • گپ تحصیلی یعنی فاصله بین فارغ التحصیلی تا تخصص حداکثر می تواند 5 سال باشد که آن را هم باید با کار فعالیت های علمی و کاری مربوطه پر کرد.

لینک های مفید!

لیست بهترین دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

استان‌های کانادا بسته به نیاز کشور به پزشکان، تعداد بسیار محدودی صندلی را به دانشکده‌های پزشکی اختصاص می‌دهند. این تعداد به‌صورت معمول برای دانشجویان بین‌المللی حتی محدودتر نیز می‌شود. تا جایی که به‌صورت تقریبی به 3 تا 4 صندلی در هر دانشگاه می‌رسد.

از طرف دیگر کشور کانادا، 17 دانشگاه پزشکی دارد که در آن‌ها دوره‌های تمام‌وقت دکتری پزشکی (MD) ارائه می‌شود. از بین این دانشگاه‌ها فقط 6 کالج وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کند.

 در ادامه شش دانشگاه برتر ارائه‌دهنده مدرک دکترا پزشکی (MD) در کانادا که دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کند، معرفی می‌شود که عبارتند از:

دانشگاه تورنتو

دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های پزشکی کانادا است که در سال ۱۸۴۳ میلادی تأسیس شد. این دانشکده به دلیل کشف انسولین و سلول‌های بنیادی، همچنین انجام اولین پیوند موفقیت‌آمیز ریه در جهان به شهرت رسیده است.

دوره‌های چهارساله پزشکی این دانشگاه، بزرگ‌ترین برنامه‌های آموزش پزشکی در مقطع کارشناسی کانادا به‌حساب می‌آید. در طول دو سال اول این دوره تحصیلی، دانشجویان پزشکی دانشگاه، در طیف متنوعی از کلاس‌های درسی، آزمایشگاه‌ها، محیط‌ها و مکان‌های بالینی قرار می‌گیرند؛ تا بتوانند استعدادهای خود را توسعه دهند. مهارت‌های بالینی دانشجویان نیز در دو سال آخر برنامه تحصیلی بهبود پیدا می‌کند که به‌عنوان دوره کارآموزی به دانشجویان ارائه می‌شود.

دوره‌های دکترای پزشکی دانشگاه تورنتو با همکاری بیش از ۳۰ سایت آموزش بالینی برگزار می‌شوند که دارای بیمارستان‌هایی کاملاً وابسته هستند. این بیمارستان‌ها و مؤسسات تحقیقاتی همراه با دانشکده پزشکی، شبکه علوم بهداشت آکادمیک تورنتو را تشکیل می‌دهند که یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های تحقیقاتی، آموزشی و مراقبت‌های بالینی زیست پزشکی در آمریکای شمالی است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاه دولتی
سال تأسیس 1827
شهریه تقریبی 367,041 دلار کانادا
ددلاین اپلای 1 فوریه
رتبه در کانادا1
رتبه جهانی6
زبان انگلیسی و فرانسه
موقعیت تورنتو استان انتاریو

دانشگاه مک مستر

دانشکده پزشکی دانشگاه مک مستر در سال 1996 تاسیس شد. در حال حاضر نیز برنامه‌های بسیار متنوع‌تری در مقایسه با سایر دانشگاه‌های پزشکی کانادا ارائه می‌دهد. اخذ پذیرش در برنامه‌های پزشکی مقطع کارشناسی این دانشگاه با مدرک MD بسیار رقابتی است. تا جایی که این دانشگاه هرساله فقط 203 دانشجو را در این رشته پذیرش می‌کند.

دکتری تمام‌وقت MD این دانشگاه در مقایسه با سایر مدارک پزشکی کوتاه‌تر است و تحصیل در آن سه سال طول می‌کشد. دانشجویان این دوره تحصیلی 11 ماه در سال مشغول به تحصیل هستند و مطالعات خود را در چارچوب زمانی فشرده‌ای انجام می‌دهند.

شیوه و رویکرد آموزشی این دانشگاه بر این اصل استوار است که “دانشجویان باید پزشکی را به شیوه‌ای که پزشکان با طبابت کردن یاد می‌گیرند” یاد بگیرند. علاوه بر این هیچ پیش‌نیازی برای شرکت در این دوره تحصیلی وجود ندارد. به همین دلیل دانشجویان با هر زمینه علمی و شخصی می‌توانند در این دوره تحصیل کنند.

دانشجویان در طول دوره تحصیلی تشویق می‌شوند با بیماران ارتباط دارند و کار کنند. لذا دانش اصلی خود را از طریق ارتباط با بیماران کسب کنند؛ نه از طریق ارائه سخنرانی در مورد بیماری‌ها.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاه دولتی
سال تأسیس ۱۸۷۷
شهریه تقریبی 183,004 دلار کانادا
ددلاین اپلای ۱ فوریه
رتبه در کانادا4
رتبه جهانی69
زبان انگلیسی
موقعیت استان انتاریو- شهر همیلتون

دانشگاه مک گیل

دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه مک گیل، اولین دانشکده پزشکی کانادا است. علاوه بر این یکی از اصلی‌ترین دانشکده‌های دانشگاه مک گیل به‌حساب می‌آید و در سال 1829 تأسیس‌شده است.

امروزه، برنامه پایه پزشکی در مقطع کارشناسی این دانشگاه، دوره‌های چهارساله MD است که متقاضیان را ملزم به داشتن مدرک لیسانس می‌کند. این برنامه از ساختاری مشابه سایر برنامه‌های پزشکی در دانشگاه‌های پزشکی کانادا پیروی می‌کند؛ زیرا دو سال اول بر مهارت‌های بالینی تمرکز می‌کند؛ سپس سال سوم و چهارم بر قرارگیری بالینی در بخش‌هایی چون جراحی، روان‌پزشکی، اطفال و طب اورژانس تمرکز دارد.

دانشکده پزشکی مک گیل سه برنده جایزه نوبل تربیت‌کرده است که عبارت‌اند از: Andrew Schally، David H. Hubel و Jack W. Szostak.

همچنین این دانشکده اولین مدرک دانشگاه و اولین مدرک پزشکی کشور کانادا را به William Leslie Logie در سال 1833 اعطا کرد. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند پایان‌نامه او را با عنوان “پایان‌نامه افتتاحیه پزشکی در Cynanche trachealis” در مخزن موسسه کتابخانه مک گیل پیدا و مطالعه کنند.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی عمومی
سال تأسیس 1821
شهریه تقریبی287991 دلار کانادا
ددلاین اپلای15 ژانویه
رتبه در کانادا2
رتبه جهانی39
زبانانگلیسی و فرانسه
موقعیتشهر مونترال- استان کبک

دانشگاه کویینز

دانشکده دانشگاه کویینز در سال 1854 تاسیس شده است. در حال حاضر نیز به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی کانادا شناخته می‌شود. به همین دلیل تحصیل در آن می‌تواند آینده شغلی شما را تضمین کند.

رتبه علمی این دانشگاه مطابق با موسسه QS 151-200 در بین دانشگاه‌های برتر دنیا است. همچنین بالاترین نرخ رضایت فارغ‌التحصیلان در کانادا را دارد. بااین‌حال میزان شهریه دریافتی آن در مقایسه با سایر دانشگاه کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه تر است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
سال تأسیس1841
شهریه تقریبی345000 دلار کانادا
ددلاین اپلای1 دسامبر تا 1 فوریه
رتبه در کانادا10
رتبه جهانی239
زبانانگلیسی
موقعیتشهر کینگستون

دانشگاه شربروک

دانشگاه شربروک از دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان کشور کانادا است. فعالیت دانشکده پزشکی این دانشگاه بر تدریس و تحقیق استوار است. آموزش‌های موردنیاز نیز توسط برترین و برجسته‌ترین اساتید کشور کانادا و جهان به دانشجویان ارائه می‌شود.

رتبه این دانشگاه مطابق با موسسه QS در بین برترین دانشگاه‌های دنیا 401-450 است. در چند سال گذشته نیز به‌صورت متوالی در لیست برترین دانشگاه‌های کانادا قرارگرفته است.

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
سال تأسیس1954
شهریه تقریبی104,532 دلار کانادا
ددلاین اپلایآخرین هفته ماه آگوست
رتبه در کانادا23
رتبه جهانی651
زبانانگلیسی و فرانسه
موقعیتاستان کبک

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند از دیگر دانشگاه‌های پزشکی کانادا است که هرساله دانشجویان بین‌المللی متعددی را پذیرش می‌کند. این دانشگاه هرساله میلیون‌ها دلار بودجه را برای انجام تحقیقات مختلف در زمینه پزشکی اختصاص می‌دهد. هدف آن نیز تربیت متخصصانی و پزشکانی حرفه‌ای است که توانایی کار در مناطق روستایی کانادا و دیگر مناطق دنیا را داشته باشند.

رشته‌هایی که به‌صورت معمول در دانشکده پزشکی این دانشگاه ارائه می‌شوند نیز عبارتند از: آموزش پزشکی، بیهوشی، پزشکی خانواده، پاتولوژی آناتومیکان (Anatomical Pathology)، جراحی عمومی، پزشکی اطفال، رادیولوژی تشخیص پزشکی، روان‌پزشکی، نورولوژی، زنان و زایمان و …

اطلاعاتتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهلینک
نوع دانشگاهدولتی
سال تأسیس1925
شهریه تقریبی120000 دلار کانادا
ددلاین اپلای15 ژانویه
رتبه در کانادا24
رتبه جهانی701
زبانانگلیسی
موقعیتشمال شهر سینت

دانشگاه‌ های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

رشته‌ های مرتبط با پزشکی در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

علاوه بر دوره‌های دکتری پزشکی (MD) که با مدرک MBBS به دانشجویان ارائه می‌شود، دوره‌های مرتبط با رشته پزشکی زیادی وجود دارند. دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند از بین این رشته‌ها یک‌رشته تحصیلی را انتخاب کنند. ازجمله این رشته‌ها عبارت‌اند از:

کالج‌های
پزشکی در کانادا
دوره‌های ارائه‌شده برای
تحصیل پزشکی
MBBS در کانادا
دانشگاه مانیتوبالیسانس پزشکی
دانشگاه وسترن انتاریولیسانس علوم پزشکی (BMSc)
دانشگاه کویینزآموزش پزشکی در مقطع کارشناسی (UME)
دانشگاه واترلودوره کارشناسی علوم زیست پزشکی
 دانشگاه ترینیتی وسترندوره‌های پیش حرفه ای (پیش پزشکی، پیش دامپزشکی، پیش از دندانپزشکی و غیره)
دانشگاه فریزر ولیلیسانس حرکت شناسی، لیسانس پرستاری 
دانشگاه کلگریکارشناسی ارشد مطالعات جامعه و معلولیت (MCDS)، کارشناسی ارشد، دکترا

شرایط تحصیل در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

MBBS در دانشکده‌های پزشکی کانادا به‌عنوان مدرک 3 تا 4 ساله تمام‌وقت دکتری پزشکی (MD) ارائه می‌شود. این مدرک درواقع برای دوره کارشناسی در نظر گرفته‌شده است؛ بااین‌حال دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش و تحصیل در آن ملزم به داشتن مدرک 3 تا 4 ساله لیسانس در رشته‌های دیگر هستند.

نکات مهم دیگری که وجود دارد، این است که:

 • دانشگاه‌های کشور کانادا تعداد محدودی از دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در برنامه MD پذیرش می‌کنند.

این دانشگاه‌ها فقط آن دسته از متقاضیان خارجی را می‌پذیرند که پتانسیل لازم برای تبدیل‌شدن به متخصصان حرفه‌ای در زمینه مراقبت‌های بهداشتی آینده را داشته باشند. ازاین‌رو درصورتی‌که بسیار رقابتی هستید و رویکردی سخت‌گیرانه برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا دارید، به فکر تحصیل در دوره MD کانادا باشید.

 • دانشگاه‌های پزشکی کانادا حمایت‌های مالی خود را فقط به دانشجویانی ارائه می‌دهند که معرفی‌شده از طرف کشور یا آژانسی باشند که با آن‌ها همکاری داشته است.

لذا درصورتی‌که می‌خواهید از طرف دانشگاه‌های کانادا، بورسیه و حمایت مالی دریافت کنید؛ بهتر است مراحل پذیرش خود را با همکاری موسسه تراست انجام دهید؛ زیرا موسسه ما از قراردادهای همکاری متعددی با دانشگاه‌های کانادا برخوردار است.

مراحل تبدیل‌ شدن به یک دکتر در کانادا

پذیرش دوره MBBS در کانادا متناسب با دانشگاه انتخابی در ماه‌های شهریور تا آبان ماه انجام می‌شود. در این دوره مانند دوره MBBS ایالات‌متحده، دانشجویان بین‌المللی برای تبدیل‌شدن به یک دکتر، ملزم به طی کردن سه مرحله آکادمیک هستند. این مراحل به‌طور مفصل و کلی عبارت‌ند از:

 • دریافت مدرک لیسانس

دانشجویان بین‌الملل برای تحصیل در دوره‌های MBBS و دریافت مدرک MD از دانشگاه‌های پزشکی کانادا، ابتدا باید دوره سه یا 4 ساله لیسانس را در رشته‌های پزشکی یا غیرپزشکی طی کنند. این مدرک برای دانشجویان بین‌الملل معادل تحصیل در کالج‌های کانادا در نظر گرفته می‌شود.

 • دریافت مدرک دکتری پزشکی (MD)

برای دریافت این مدرک باید سه یا 4 مرحله را طی کرد که شامل دوره‌های پایه و کارآموزی می‌شود. موضوعات مرتبط با این رشته تحصیلی در 2 سال اول به‌عنوان دوره‌های پایه آموزش داده می‌شود. دانشجویان نیز در این دوره مباحث آموزشی را به‌صورت آکادمیک در کنار فعالیت‌های آزمایشگاهی یاد می‌گیرند.

در سال‌های بعد نیز دانشجویان در کنار پزشکان مجرب در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها مشغول به کار می‌شوند. این دوره نیز که در آن، دانشجویان مباحث علمی را به‌صورت تجربی یاد می‌گیرند، به‌عنوان دوره کارآموزی شناخته می‌شود.

 • اخذ اقامت پزشکی

اقامت پزشکی در کانادا شامل یک برنامه آموزشی 3 تا 5 ساله می‌شود. بعد از گذشت و تکمیل این برنامه، شما می‌توانید گواهی تخصص خود را از کالج سلطنتی پزشکان و جراحان کشور کانادا (RCPSC) دریافت کنید؛ یا اینکه موفق به دریافت گواهی پزشک خانواده از کالج پزشکان خانواده کانادا (CFPC) شوید.

البته باید توجه داشته باشید که دانشجویان بین‌الملل برای اینکه بتوانند به‌صورت قانونی در کشور کانادا طبابت کنند، باید مدرک آزمون‌هایی چون MCAT، NAC و MCCQE را هم داشته باشند.

در برخی مواقع نیز لازم است متناسب با استان محل زندگی در کانادا، امتحانات و شرایط جداگانه‌ای نیز داشته باشند.

فرآیند پذیرش و درخواست برای تحصیل در دوره MBBS دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش در برنامه‌های MD از تمامی رشته‌های تحصیلی دانشجو می‌پذیرند. بااین‌حال دانشجویان برای شایستگی لازم را در زمینه دروسی چون زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک نشان دهند. دیگر جزئیات لازم نظیر هزینه درخواست و ددلاین اپلای را در جدول زیر به تفکیک دانشگاه بیان می‌کنیم که عبارتند از:

دانشگاهفرایند درخواستهزینه درخواستددلاین اپلای
دانشگاه تورنتوخدمات درخواست دانشکده پزشکی انتاریو350اکتبر
دانشگاه مک گیلپورتال دانشگاه115نوامبر
دانشگاه مک مسترخدمات درخواست دانشکده پزشکی انتاریو345اکتبر
دانشگاه کوئینزخدمات درخواست دانشکده پزشکی انتاریو345سپتامبر
دانشگاه شربروکپورتال دانشگاه90نوامبر
دانشگاه مموریال نیوفاندلندپورتال CarRMS232سپتامبر

برای دریافت اطلاعات جزئی‌تر در مورد مراحل درخواست و پذیرش در دانشگاه‌های کانادا اینجا کلیک کنید.

شرایط پذیرش برای MBBS در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

حداقل شرط لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های پزشکی کشور کانادا، داشتن مدرک 3 یا 4 ساله لیسانس و نمره قبولی آزمون MCAT است. از دیگر شرایط اختصاصی هرکدام از دانشگاه‌های کانادا نیز عبارتند از:

دانشگاهشرایط اصلیدیگر شرایط لازم
دانشگاه تورنتولیسانس غیرپزشکی 4 ساله؛
حداقل 89%
پاسخ 250 کلمه‌ای به سؤالات مقاله
طرح‌ها و بیانیه‌های زندگی‌نامه،
مربوط به اشتغال،
فعالیت‌های داوطلبانه و غیره (هرکدام ۲۵۰ کلمه).
3 LORs
دانشگاه مک گیللیسانس 4 ساله؛
گذراندن دوره مقدماتی زیست‌شناسی،
شیمی، فیزیک
اثبات واکسیناسیون؛
بررسی سوابق کیفری؛
مهارت‌های اولیه IT و CS؛
مصاحبه
دانشگاه مک مسترلیسانس 3 ساله؛
حداقل 83%
قبولی در آزمون 90 دقیقه‌ای CASper ؛
3 LOR;
مصاحبه اتوبیوگرافی
دانشگاه کوئینزلیسانس 4 سالهقبولی در آزمون 90 دقیقه‌ای CASper
طرح اتوبیوگرافی؛
3 LOR;
واکسناسینه شدن؛
مصاحبه بررسی سوابق کیفری
دانشگاه شربروکمدرک لیسانس یا دیپلم کالج در علوم بهداشتیقبولی در آزمون 90 دقیقه‌ای CASper ؛
مصاحبه
دانشگاه مموریال نیوفاندلندمدرک کارشناسی؛
حداقل 85%
2 LORS،
داشتن حداقل یک مقاله علمی
قبولی در آزمون 90 دقیقه‌ای CASper ؛
مصاحبه  

 حداقل نمره آزمون MCAT موردنیاز برای دریافت مدرک پزشکی MBBS در کانادا

آزمون MCAT یکی از مهم‌ترین آزمون‌های موردنیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا است. حداقل نمره موردنیاز این آزمون برای تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی کانادا عبارتند از:

 • دانشگاه تورنتو: 125 در هر بخش
 • دانشگاه مک گیل: 508 یا 80th صدک
 • دانشگاه مک مستر: 123 در بخش تحلیل انتقادی و استدلال
 • دانشگاه کوئینز: مشخص نشده است.
 • دانشگاه شربروک: لازم نیست.
 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند: 510 با 127 در بخش CARS

مهارت های زبانی لازم برای پذیرش در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

دانشجویان بین‌الملل برای اثبات مهارت خود در زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس یا تافل را به دانشگاه ارائه دهند. حداقل نمره آیلتس لازم 6.5 است و حداقل نمره موردنیاز تافل (iBT) به شرح زیر است:

 • دانشگاه تورنتو: 100
 • دانشگاه مک گیل: 100
 • دانشگاه مک مستر: 86
 • دانشگاه کوئینز: 100
 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند: 90

دانشگاه شربروک برای اثبات مهارت دانشجویان خارجی در زبان فرانسه از آن‌ها یکی از دو مدرک زیر را طلب می‌کند:

 • آزمون بین‌المللی فرانسه: حداقل 860 نمره
 • آزمون DALF، TEF یا TCF: سطح C2

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آزمون‌های موردنیاز دانشگاه‌های کانادا اینجا کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: آزمون MCAT

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

هزینه‌ های تحصیل در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

هزینه تحصیل در دوره‌های MBBS کانادا برای دانشجویان بین‌الملل به سه قسمت تقسیم می‌شود؛ این سه قسمت شامل هزینه‌های قبل از ورود به دانشگاه، هزینه‌های تحصیل در دانشگاه و هزینه زندگی در کانادا است.

میزان تقریبی این هزینه‌ها نیز می‌تواند 100 هزار دلار کانادا در سال باشد. دانشجویان بین‌الملل می‌توانند، با دریافت وام، کار در حین تحصیل یا دریافت بورسیه تحصیلی آن را تأمین کنند.

هزینه‌ های قبل از ورود

این هزینه‌ها شامل هزینه‌هایی می‌شوند که شما در طی فرایند اخذ پذیرش دانشگاه انجام می‌دهید. به‌عنوان‌مثال هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های موردنیاز برای تحصیل در کانادا، هزینه‌های ویزا و … از این دسته هستند.

برآورد این هزینه‌ها به‌صورت معمول به شکل زیر است:

 • آزمون MCAT: 422 دلار کانادا
 • آزمون NEET: 27 دلار کانادا
 • آیلتس: 309 دلار کانادا
 • تافل: 210 دلار کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا: 235 دلار کانادا
 • مسافرت هوایی: 350 الی 1200 دلار کانادا
 • بیمه سلامت: 600 الی 800 دلار کانادا

شهریه تحصیلی دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

میزان شهریه و هزینه تحصیل در هرکدام از دانشگاه‌های پزشکی کشور کانادا به شرح زیر است:

 • دانشگاه تورنتو: 367,041 دلار کانادا
 • دانشگاه مک گیل: 183,004 دلار کانادا
 • دانشگاه مک مستر: 287991 دلار کانادا
 • دانشگاه کوئینز: 345000 دلار کانادا
 • دانشگاه شربروک: 104,532 دلار کانادا
 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند: 120000 دلار کانادا

هزینه‌ های زندگی در کانادا

از دیگر هزینه‌های مهمی که دانشجویان بین‌الملل برای تحصیل در کانادا باید در نظر بگیرند، هزینه زندگی در این کشور است. این بخش از هزینه‌ها متناسب با استان محل سکونت، سبک زندگی، نوع مسکن و …. متفاوت است. بااین‌حال به‌صورت تقریبی می‌تواند به شکل زیر باشد:

 • هزینه تهیه مسکن: 4000 الی 8000 دلار کانادا
 • تهیه غذا: 1500 الی 3000 دلار کانادا
 • تهیه کتاب: 2000 دلار کانادا
 • تهیه پوشاک: 900 الی 1100 دلار کانادا
 • دیگر هزینه‌ها: 2000 دلار کانادا

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

به‌صورت معمول بورسیه‌های تحصیلی زیادی به دانشجویان بین‌الملل متقاضی تحصیل در رشته‌های پزشکی تعلق نمی‌گیرد. بااین‌حال شما می‌توانید با دریافت مشاوره از متخصصان مجموعه تراست موفق به دریافت یکی از بورسیه‌های زیر شوید که عبارتند از:

نوع
بورسیه تحصیلی
شرایط
دریافت آن
مبلغ به دلار کانادا
Go Clean Scholarshipنوشتن یک مقاله در یک موضوع مشخص4,617
Education Future International Scholarshipحداقل معدل 60 درصد در کلاس 10 و 123,600 – 17,000
Lester B. Pearson International Scholarshipویژه دانشجویان دانشگاه تورنتومتغیر است.
Outdoor Sports Scholarshipمقاله 3000 کلمه‌ای در مورد تأثیر ورزش یا وسایل ورزشی بر زندگی انسان2,700
BrokerFish International Student Scholarshipنوشتن مقاله در مورد اهمیت بیمه سلامت1,300

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و کمک هزینه دانشجویی در کانادا بیشتر بخوانید.

اقامت پزشکی در کانادا

دانشجویان بین‌الملل بعد از فارغ‌التحصیلی، باید برای دریافت اقامت پزشکی در کانادا اقدام کنند تا در این کشور به طبابت بپردازند. شرایط عمومی لازم برای درخواست اقامت پزشکی در کانادا به شرح زیر است:

 • شرکت و کسب نمره قبولی در آزمون NAC
 • شرکت و کسب نمره قبولی در قسمت 1 و 2 آزمون صلاحیت شورای پزشکی کانادا (MCCQE)
 • نامه‌های مرجع
 • بیانیه‌های شخصی

کار پس از تحصیل در دانشگاه‌ های پزشکی کانادا

فارغ‌التحصیلان بعد از دریافت مدرک MBBS در کانادا و طبابت در این کشور می‌توانند 71000 الی 306000 دلار کانادا در سال درآمد داشته باشند. میزان درآمد متخصصان رشته پزشکی در کانادا به‌صورت معمول یکسان است. معمولاً درآمد هرکدام از متخصصان پزشکی این کشور به شرح زیر است:

 • پزشک خانواده: 47 دلار کانادا
 • متخصص پزشکی: 82 دلار کانادا
 • متخصص جراحی: 89 دلار کانادا

ممکن است به نظر برسد که پزشکان خانواده در مقایسه با سایر متخصصان درآمد کمتری دارند. توجه داشته باشید که به‌صورت میانگین، پزشکان خانواده تعداد افراد بیشتری را در طول روز ویزیت می‌کنند؛ بنابراین، می‌توان گفت: متوسط ​​​​درآمد پزشکی در کانادا برای همه تخصص‌ها کم‌وبیش یکسان است.

علاوه بر این توجه داشته باشید که میزان درآمد افراد تحت تأثیر استان محل تحصیل و کار نیز قرار می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال، پزشکان در ساسکاچوان 35 درصد بیشتر از پزشکان سایر استان‌ها درآمد دارند. درحالی‌که درآمد آن‌ها در استان بریش کلمبیا 30 درصد کمتر از درآمد ملی خواهد بود.

تجربه نیز یکی دیگر از عوامل مؤثر بر حقوق پزشکان است.

بیشتر بخوانید: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های پزشکی کانادا چگونه است؟

پذیرش در دانشکده‌های پزشکی این کشور محدود و بسیار رقابتی است.

تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی کانادا چه قدر طول می‌کشد؟

به‌صورت معمول تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی کشور کانادا سه تا 5 سال طول می‌کشد.

شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در کانادا چگونه است؟

برای تحصیل در رشته پزشکی کانادا در ابتدا دوره لیسانس را در یکی از رشته‌های پزشکی یا سایر رشته‌ها بگذرانید. بعدازآن نیز در آزمون MCAT شرکت و نمره قبولی را کسب کنید.

کدام یک از دانشکده‌های پزشکی کانادا دانشجویان بین‌الملل را پذیرش می‌کند؟

از بین دانشکده‌های پزشکی کانادا، 6 دانشکده پزشکی از دانشگاه تورنتو، مک مستر، مک گیل، کوئینز، شربروک و دانشگاه مموریال نیوفندلند دانشجو بین‌الملل پذیرش می‌کنند.

زبان تحصیل در دانشکده‌های پزشکی کانادا چیست؟

زبان تحصیل در اکثریت آن‌ها انگلیسی و در برخی از آن‌ها انگلیسی و فرانسه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.