دانشگاه آتاباسکا

Athabasca University

 • سال تاسیس :1970
 • نوع موسسه :دانشگاه عمومی و دولتی، آموزش از راه دور و آنلاین
 • تعداد دانشجویان :40722
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :36622
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :4100
 • رنکینگ کانادا :42
 • رنکینگ بین المللی :1360
 • شهر :آتاباسکا
 • استان :آلبرتا
 • زبان :انگلیسی
 • سایت رسمی دانشگاه

دانشگاه آتاباسکا یکی از بهترین مراکز علمی در ایالت آلبرتا کانادا است و شما می توانید شرایط مختلف و اخبار این مرکز علمی را از طریق شبکه های اجتماعی زیر بررسی کنید.

معرفی دانشگاه آتاباسکا

ارائه آموزشی بی نظیر مطابق با استانداردهای آموزشی جهان، یکی از برترین مزیت های دانشگاه آتاباسکا به شمار می رود. از این رو نام این دانشگاه همواره در میان برترین دانشگاه های کانادا مشاهده می شود. دانشگاه آتاباسکا ۵ دانشکده اصلی دارد و به جز آن تعدادی مراکز تحقیقاتی و علمی نیز در خود جای داده است.

تصاویر دانشگاه آتاباسکا

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه آتاباسکا

افرادی که قصد دارند در دوره های آنلاین دانشگاه آتاباسکا شرکت کنند، باید مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند، حداقل سن مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه آتاباسکا نیز، ۱۶ سال به بالا است و دانشجویان کلاس های عملی را به صورت حضوری به اتمام خواهند رساند.

شرایط و مدارکی که برای تحصیل در دانشگاه آتاباسکا باید تهیه کنید بسته به مقطع، رشته و نوع آموزش (حضوری و‌ آنلاین) متفاوت است. در ابتدا به سایت رسمی دانشگاه آتاباسکا رفته، فرم اپلیکیشن را پر کرده و اپلیکیشن فی دانشگاه که معادل ۱۱۵ دلار است را واریز کنید.

مدارک ضروری برای پذیرش در دانشگاه آتاباسکا

مقطعشرایط
کارشناسیسن بیشتر از ۱۶ سال
داشتن حداقل نمره زبان دانشگاه
ریز نمرات مدرک قبلی
تمکن مالی
کارشناسی ارشدریز نمرات مدرک کارشناسی
داشتن مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر با نمرات بالا
کسب حداقل نمره زبان
تمکن مالی
دکتراداشتن مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر با نمرات بالا
توصیه نامه تحصیلی
انگیزه نامه
رزومه علمی قوی
تجربه کاری
کسب حداقل نمره زبان
مقاله چاپ شده
تمکن مالی

همانگونه که در بالا مشاهده می شود، برای اپلای در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آتاباسکا نیازی به انگیزه نامه و توصیه نامه نیست و بیشتر تمکن مالی اهمیت دارد.

در تراست بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا ، کارشناسی ارشد در کانادا ، تحصیل دکتری در کانادا

لینک های مفید!

راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه آتاباسکا

متقاضیانی که زبان مادریشان انگلیسی نیست، باید مدرک زبان داشته باشند و بتوانند مهارت های زبانی خود را اثبات کنند اما در کل، دانشگاه آتاباسکا سخت گیری زیادی در خصوص مدارک زبان ندارد.

به نکات زیر در خصوص مدارک زبان مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه آتاباسکا توجه فرمایید:

متقاضیان مقطع کارشناسی دانشگاه آتاباسکا باید حداقل نمره ۶ آیلتس آکادمیک یا ۵۹ PTE آکادمیک و یا نمره ۸۰ تافل iBT‌ را داشته باشند.

اگر مدارک بالا را ندارید می توانید یکی از شروط زیر را انجام دهید:

 • یا مهارت های انگلیسی خود را در دانشگاه آتاباسکا در دوره های آموزشی زبان تقویت کنید.
 • یا دوره دبیرستان خود را در کشور کانادا و یا یک کشور انگلیسی زبان دیگر بگذرانید.
 • یا ۱ سال در یک موسسه آموزش عالی به زبان انگلیسی تحصیل کنید.
 • یا ۱۵ واحد در یک دانشگاه که زبان آموزشی آن انگلیسی است بگذرانید.

برای اینکه در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا دانشگاه آتاباسکا پذیرفته شوید، باید نمره ۶ آیلتس آکادمیک یا ۸۰ تافل iBT‌ داشته باشید.

اگر یکی از مدارک زبان بالا را ندارید، باید یکی از شروط زیر را برآورد کنید:

 • در یکی از دوره های آموزشی زبان انگلیسی دانشگاه آتاباسکا شرکت کنید.
 • مدت زمانی را در یک دانشگاهی که به زبان انگلیسی آموزش می دهد بگذرانید.

ددلاین اپلای دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه آتاباسکا ددلاین مشخصی برای پذیرش متقاضیان در مقطع کارشناسی ارائه نداده است بنابراین شما در هر موقع از سال می توانید درخواست خود را برای پذیرش بفرستید.

با این حال توجه داشته باشید که در صورت قبولی پذیرش شما از دانشگاه آتاباسکا، حتما اقدامات مربوط به سفر خود را سریع تر انجام دهید و زودتر از شروع کلاس ها در کانادا باشید.

دانشگاه آتاباسکا بر خلاف مقطع کارشناسی خود که هیچ ددلاینی برای پذیرش دانشجویان در نظر نگرفته است، برای هر رشته از مقطع تحصیلات تکمیلی خود یک ددلاین مشخص کرده است. بنابراین ددلاین رشته های مختلف با هم متفاوت است. توجه داشته باشید که حتما ددلاین رشته مورد نظر خود را از این دانشگاه چک کنید چرا که برخی از رشته ها تنها ۱ بار در سال دانشجو می پذیرد.

هزینه‌ ها و شهریه دانشگاه آتاباسکا

هزینه های در نظر گرفته شده دانشگاه آتاباسکا به صورت دوره ای و اول هر ترم هنگام ثبت نام به طور کامل پرداخت می شود. هزینه ای که دانشجویان می پردازند بسته به مقطع تحصیلی و رشته ای که انتخاب می کنند متفاوت است.

توجه داشته باشید شهریه ای که افراد در خصوص تحصیل در دانشگاه آتاباسکا پرداخت می کنند به صورت سالانه نیست یعنی دانشجویان برای هر درس باید شهریه پرداخت کنند؛ پس شهریه شما بسته به تعداد واحدهایی دارد که در طول آن ترم برمی دارید اما به طور معمول دانشجویان سالانه ۹۰۰۰ دلار برای شهریه می پردازند. (این مقدار برای دوره های تحصیلی آنلاین کمتر است)

درباره هزینه تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

بورسیه‌ ها و کمک هزینه بین‌ المللی دانشگاه آتاباسکا

اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه ‌ی تحصیل در دانشگاه آتاباسکا را دارید، می‌توانید با هزینه‌ بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به هدف خود برسید. بورسیه تحصیلی کانادا یا کمک هزینه دانشجویی در کانادا، از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می‌ توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه ‌هایی را برای آنها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه‌ های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه‌ های تشویقی

  بورسیه‌ های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می ‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورده و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

  بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدیدالورود تعلق می ‌گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می‌ شود.

 • بورسیه ‌های تحقیقاتی یا RA

  بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA

  بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه‌ های کارآموزی

  بورسیه ‌های کارآموزی در کانادا به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس‌ های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه ‌ها و کمک ‌هزینه‌ های تحصیلی، وام دانشجویی کانادا را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آتاباسکا بگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مورد نظر، لازم است تا به سایت دانشگاه آتاباسکا مراجعه کرده و از بورسیه‌ های مربوط به رشته ‌ی خود مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می‌ توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه‌ های رشته‌ ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه ‌ها به سایت‌ های زیر مراجعه کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

مزایای اصلی تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

شهریه پایین تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

شهریه ای که دانشجویان دانشگاه آتاباسکا پرداخت می کنند در مقایسه با بسیاری از دانشگاه ها بسیار پایین است و این رقم حتی در دوره های آنلاین نیز بسیار کمتر خواهد بود. بنابراین تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه است.

رفت و آمد برای تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

همان گونه که گفتیم تحصیل در دانشگاه آتاباسکا به صورت غیر حضوری است و این امر می تواند تاثیر زیادی در حذف هزینه های رفت و آمد به دانشگاه داشته باشد با این حال حتی برای دوره های حضوری نیز، امکان استفاده از اتوبوس و دوچرخه برای رسیدن به دانشگاه وجود دارد.

امکان تحصیل در کنار خانواده در دانشگاه آتاباسکا

از آن جایی که بسیاری از دانشجویان همراه با خانواده شان برای تحصیل به کانادا سفر می کنند، ممکن است این کار برای آن ها هزینه بر باشد بنابراین با انتخاب دانشگاه آتاباسکا و شرکت در دوره های غیر حضوری به راحتی می توانید در کنار خانواده تان بمانید و تحصیل کنید.

امکان دوری از زندگی چند فرهنگی

ممکن است زندگی در کانادا برای افرادی که تجربه زندگی در یک جامعه چند فرهنگی را ندارند سخت باشد بنابراین افراد با انتخاب گزینه آنلاین دانشگاه آتاباسکا می توانند از این شرایط دور بمانند و دوره های درسی را از منزل دنبال کنند.

کاهش هزینه های زندگی با تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

زندگی و تحصیل در کانادا ممکن است برای قشر زیادی از مردم مخصوصا دانشجویان بین المللی، از نظر هزینه سنگین باشد بنابراین با انتخاب دوره های آنلاین دانشگاه آتاباسکا می توانید بسیاری از هزینه های دوره تحصیلی خود مانند هزینه رفت و آمد، اجاره خانه، زندگی در کشور کانادا، خورد و خوراک و… را کاهش دهید.

عدم نیاز به داشتن مدرک زبان با نمره بالا برای تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

به طور کلی، تحصیل در دانشگاه آتاباسکا و دانشگاه هایی که آموزش از راه دور را در دستور کار خود قرار داده اند، نیازی به مدرک زبان با نمره چندان بالایی ندارد حتی اگر مدرک تافل و آیلتس نداشتید می توانید با انجام شرایط آسان تری پذیرش تحصیلی این دانشگاه را بگیرید.

شرایط پذیریش آسان دانشگاه آتاباسکا برای تحصیل

پروسه پذیرش در دانشگاه های کانادا گاهی اوقات می تواند طولانی و پیچیده شود اما این شرایط برای تحصیل در دانشگاه هایی که دوره های آموزشی خود را به صورت آنلاین و از راه دور برگزار می کنند مانند دانشگاه آتاباسکا متفاوت است و این پروسه می تواند کمتر به طول بینجامد بنابراین در مدت زمان موتاهی می توانید پذیرش بگیرید.

کمپ ‌های دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه آتاباسکا در سال ۱۹۶۷ به عنوان چهارمین دانشگاه دولتی آلبرتا پس از دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری و دانشگاه لتبریج فعالیت خود را آغاز کرد. پردیس اصلی دانشگاه، واقع در شهر آتاباسکا است اما این دانشگاه پردیس های دیگری در سنت آلبر و ادمونتون نیز دارد. جدیدترین پردیس دانشگاه آتاباسکا نیز در کلگری ساخته شده است.

آموزش های دانشگاه آتاباسکا به سه صورت آموزش های فردی، آموزش های جمعی آنلاین و آموزش های گروهی صورت می گیرد.

آموزش فردی دانشگاه آتاباسکا

واحدهای درسی دانشجویان، هر کدام به تخصص ویژه ای برای تدریس نیاز دارند بنابراین برای هر کدام از این دروس، یک استاد در نظر گرفته شده است که پروژه ها و تکالیف درسی دانشجویان را بررسی می کنند و آموزش ها همراه با کمک درسی هایی همچون ویدیوهایی آموزشی صورت می گیرد.

آموزش جمعی آنلاین دانشگاه آتاباسکا

آموزش های آنلاین دانشگاه آتاباسکا در مقطع کارشناسی محبوبیت بیشتری دارد با این حال این دانشگاه تمام تلاش خود را کرده است تا بتواند تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف را به صورت آنلاین برای دانشجویان فراهم کند. کلاس های آنلاین معمولا با نرم افزار Adobe Connect صورت می گیرد.

آموزش گروهی آنلاین دانشگاه آتاباسکا

آموزش گروهی دانشگاه آتاباسکا همانند هر دانشگاه دیگری به صورت حضوری در کلاس های درس همراه با هم کلاسی ها انجام می شود و دانشجویان در طول ترم تحصیلی خود دروسی که انتخاب واحد کرده اند را به اتمام می رسانند.

دانشکده های دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه آتاباسکا دارای ۵ دانشکده بازرگانی، دانشکده بهداشت، دانشکده علوم و تکنولوژی، دانشکده تحصیلات تکمیلی و دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی است که هر کدام از این دانشکده ها، رشته های مختلفی دارد و در زیر به این رشته ها اشاره می شود.

رشته های موجود در دانشکده بهداشت دانشگاه آتاباسکا

 • رشته مشاوره
 • رشته پرستاری
 • رشته مطالعات بهداشت

رشته های موجود در دانشکده بازرگانی دانشگاه آتاباسکا

 • رشته های MBA
 • رشته بازرگانی
 • رشته مدیریت حسابداری

رشته های موجود در دانشکده علوم و تکنولوژی دانشگاه آتاباسکا

 • رشته علوم سیستم های اطلاعاتی و محاسباتی
 • رشته علوم کشاورزی
 • رشته علوم انسانی
 • رشته ریاضیات کاربردی

رشته های موجود در دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آتاباسکا

 • رشته نویسندگی و رسانه
 • رشته میراث و تاریخ اجتماعی
 • رشته مطالعات آموزش بزرگسالان
 • رشته مطالعات جامعه
 • رشته مطالعات تساوی حقوق
 • رشته MBA
 • رشته میراث و تاریخ اجتماعی
 • رشته مطالعات بهداشت
 • رشته پرستاری
 • رشته آموزش از راه دور
 • رشته مشاوره
 • رشته علوم دستگاه های اطلاعاتی

رشته های موجود در دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی دانشگاه آتاباسکا

 • رشته اسپانیایی
 • رشته روانشناسی
 • رشته مطالعات زنان و جنسیت
 • رشته انسان شناسی
 • رشته مطالعات عمومی
 • رشته تاریخچه هنر
 • رشته فلسفه
 • رشته مطالعات آموزشی
 • رشته مطالعات کانادا
 • رشته عدالت کیفری
 • رشته مهارت های نویسندگی
 • رشته زبان فرانسوی
 • رشته تاریخ
 • رشته اقتصاد سیاسی
 • رشته مطالعات موسیقی
 • رشته خدمات انسانی
 • رشته مدیریت بهداشت
 • رشته خدمات انسانی
 • رشته مطالعات کار

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

رشته‌‌های تحصیلی در کانادا

 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • شرایط اخذ پذیرش و بورسیه
 • آینده شغلی و میانگین درآمد

تاریخچه دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه آتاباسکا در سال ۱۹۷۰، توسط دولت آلبرتا و به منظور افزایش ثبت نام کننده هایی که به ادامه تحصیل علاقه مند هستند تاسیس شد. نکته قابل توجه در خصوص این دانشگاه، فراهم کردن شرایط آموزش از راه دور و به صورت آنلاین است که این امر خود دلیل بسیار خوبی برای ادامه تحصیل متقاضیان به شمار می رود و به این صورت افراد می توانند بدون اتلاف وقت به صورت آنلاین تحصیل کنند.

طبق نظرسنجی های صورت گرفته، بیش از ۹۵ درصد از فارغ التحصیلان رشته های مختلف از این دانشگاه، رضایت کاملی برای انتخاب دانشگاه آتاباسکا داشته اند. یکی از ویژگی های مهم دانشگاه آتاباسکا، انجام تحقیقات در بسیاری از رشته ها و زمینه ها است. به این صورت نام این دانشگاه نیز در میان یکی از دانشگاه های تحقیقاتی بسیار مهم کانادا مشاهده می شود چرا که دانشگاه آتاباسکا، یکی از ۴ دانشگاه جامع دانشگاهی و تحقیقاتی در کانادا به شمار می رود.

اهداف کلی دانشگاه آتاباسکا

یکی از اهدافی که دانشگاه آتاباسکا در نظر گرفته است، ارائه ی آموزشی است که باعث شود متقاضیان مختلفی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه بیایند. بنابراین این دانشگاه از همان ابتدای شروع فعالیت خود آموزش آنلاین را فراهم کرد تا همه افراد بتوانند در آن شرکت کنند. نکته قابل توجه دیگر آن است که این آموزش از راه دور با تمامی امکانات صورت می گیرد و دانشگاه تمامی تلاش خود را می کند تا افراد از دیگر دانشجویان دانشگاه های دیگر عقب نیوفتند.

دانشگاه آتاباسکا، هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در طیف گسترده ای از رشته ها آموزش می دهد و هر سال توانسته است رتبه های خوبی در رشته های متعدد دانشگاهی از آن خود کند. از دیگر اهداف مهم این دانشگاه، پرورش دانشجویانی مستقل و خود محور است که در آینده کاری خود بتوانند موفق شوند و این موضوع در انجام پروژه های انفرادی دانشگاه آتاباسکا نیز به چشم می خورد.

رنکینگ دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه آتاباسکا با وجود اینکه یک دانشگاه نسبتا تازه تاسیس به شمار می رود، توانسته است موفقیت بی نظیری را در رشته های مختلف به دست آورد به طوری که محبوبیت زیادی را در میان متقاضیان علاقه مند به تحصیل به دست آورده است. طبق آخرین گزارش های به دست آمده، دانشگاه آتاباسکا چهل و دومین دانشگاه برتر کانادا و ۱۳۶۰مین دانشگاه برتر جهان است.

بیشتر بخوانید: رنکینگ دانشگاه های کانادا

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه آتاباسکا در مقاطع مختلف

رشته های تحصیلی در دانشگاه آتاباسکا در مقطع کارشناسی ارشد

رشته روانشناسیرشته مدیریترشته انسان شناسی
رشته زبان انگلیسیرشته تاریخرشته زبان فرانسوی
رشته علوم انسانیرشته ریاضیاترشته پرستاری
رشته مدیریت کامپیوتریرشته حسابداریرشته هنر

رشته های تحصیلی در دانشگاه آتاباسکا در مقطع کارشناسی ارشد

رشته روانشناسیرشته مدیریترشته انسان شناسی
رشته زبان انگلیسیرشته تاریخرشته زبان فرانسوی
رشته علوم انسانیرشته ریاضیاترشته پرستاری
رشته مدیریت کامپیوتریرشته حسابداریرشته هنر

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه آتاباسکا در مقطع دکتری

رشته روانشناسیرشته مدیریترشته انسان شناسی
رشته زبان انگلیسیرشته تاریخرشته زبان فرانسوی
رشته علوم انسانیرشته ریاضیاترشته پرستاری
رشته مدیریت کامپیوتریرشته حسابداریرشته هنر

دوره های آموزش از راه دور دانشگاه آتاباسکا

دوره های کارشناسی

رشتهتوضیحاتتعداد واحد
کارشناسی لیسانس هنر (عمومی)لیسانس هنر آموزش از راه دور دانشگاه آتاباسکا، بر دو حوزه علوم انسانی و علوم اجتماعی متمرکز است و هنرهای لیبرال را به صورت جامع به دانشجویان آموزش می دهد.۹۰ واحد
کارشناسی مردم شناسیتفاوت دوره آموزشی آنلاین رشته مردم شناسی دانشگاه آتاباسکا با سایر دانشگاه ها در این است که آموزش رشته انسان شناسی در این دانشگاه، جامع تر و کامل تر از سایر دانشگاه ها است.۱۲۰ واحد
کارشناسی زبان انگلیسیبرنامه انگلیسی در دانشگاه آتاباسکا طیف گسترده ای از آثار ادبی از ژانرها، کشورها و دوره های مختلف تاریخی را بررسی می کند.۹۰ تا ۱۲۰ واحد
کارشناسی زبان فرانسویرشته زبان فرانسوی در دانشگاه آتاباسکا به صورت آنلاین با تمرکز بر تقویت مهارت های شفاهی و نوشتاری زبان فرانسوی برگزار می شود.۹۰ تا ۱۲۰ واحد
کارشناسی تاریخدانشگاه آتاباسکا در خصوص رشته تاریخ، مطالعه تاریخ و مسائل و رویدادهای جاری را در چهارچوب تحصیلی آموزش از راه دور خود قرار می دهد.۹۰ تا ۱۲۰ واحد
کارشناسی علوم انسانیرشته کارشناسی علوم انسانی، متمرکز بر زمینه های مختلف دانشگاهی است که تمرکز ویژه ای روی فرهنگ، ادبیات، تاریخ، هنر و فلسفه جامعه دارد.۱۲۰ واحد
کارشناسی مطالعات کارمطالعات کار یک برنامه میان رشته ای است که محل کار و افراد شاغل در جامعه را ارزیابی می کند. این دوره ها تاریخ، جامعه شناسی، اقتصاد سیاسی، مطالعات زنان، روابط صنعتی و سایر زمینه ها را پوشش می دهد.۱۲۰ واحد
کارشناسی اقتصاد سیاسیاقتصاد سیاسی به ارتباط متقابل بین سیاست، جامعه و اقتصاد مربوط می شود. این رشته به توزیع منابع مادی از لحاظ قوانین تولیدی می پردازد.۱۲۰ واحد
کارشناسی علوم سیاسیآموزش علوم سیاسی در دانشگاه آتاباسکا به صورت آنلاین و در حوزه های مطالعه قدرت، اقتدار و حاکمیت در امور بشری ارائه می شود و رشته ای است که با رفتارهای سیاسی و قانون اساسی سر و کار دارد.۱۲۰ واحد
کارشناسی روانشناسیروانشناسی بر مطالعه علمی رفتار و فرایندهای ذهنی انسان تمرکز دارد. برنامه روانشناسی آنلاین دانشگاه آتاباسکا به افزایش اطلاعات شما در این زمینه کمک می کند.۹۰ تا ۱۲۰ واحد
کارشناسی جامعه شناسیجامعه شناسی به شما کمک می کند تا دنیایی را که در آن زندگی می کنید بفهمید و تغییر دهید. مطالعه جامعه شناسی جنبه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یک جامعه جهانی در حال تغییر را بررسی می کند.۹۰ تا ۱۲۰ واحد
کارشناسی مطالعات زنان و جنسیتبرنامه آنلاین مطالعات زنان و جنسیت دانشگاه آتاباسکا دانش شما را در مورد زمینه های مختلف مطالعات زنان و زمینه های نوظهور مطالعات جنسیتی افزایش می دهد.۱۲۰ واحد
کارشناسی بازرگانی عمومیلیسانس بازرگانی زمینه های کاملی را در همه موضوع های اصلی کسب و کار، از حسابداری گرفته تا مدیریت استراتژیک و همه چیز آموزش می دهد.۱۲۰ واحد
کارشناسی بازرگانی حسابداریبا داشتن مدرک کارشناسی بازرگانی آنلاین حسابداری در دانشگاه آتاباسکا، درک عمیقی از جنبه های فنی و نظری حسابداری خواهید داشت و مشاغل گوناگونی را در این رشته پیدا خواهید کرد.۱۲۰ واحد
کارشناسی بازرگانی در مدیریت فناوری تجارتلیسانس بازرگانی در مدیریت فناوری کسب و کار به شما مهارت های تجاری مورد نیاز برای هر صنعت را آموزش می دهد.۱۲۰ واحد
کارشناسی بازرگانی در امور مالیلیسانس تجارت آنلاین دانشگاه آتاباسکا در امور مالی، دوره های مالی و اقتصادی را ادغام می کند تا بتوانید مهارت های مدیریت مالی را به دست ‌آورید و مشغول به کار شوید.۱۲۰ واحد
کارشناسی بازرگانی در مدیریت منابع انسانیاز آنجایی که امروزه رشته مدیریت منابع انسانی، فقط محدود به اداره ها نمی شود اهمیت زیادی دارد چرا که مدیریت منابع انسانی، بخشی از برنامه ریزی تجاری سازمان و استراتژی بلند مدت است.۱۲۰ واحد
کارشناسی بازرگانی در تجارت بومیاین برنامه تجاری جدید و منحصر به فرد، که فقط در دانشگاه آتاباسکا ارائه می شود، به شما این امکان را می دهد تا بر اصول تجارت و حکومت بومی تمرکز کنید.۱۲۰ واحد
کارشناسی بازاریابیبازاریابی یکی از محبوب ترین رشته های آتاباسکا است. بازاریابان نیازهای مشتریان را شناسایی کرده، محصولات و خدمات جدیدی را توسعه داده و آنها را در سطح محلی و بین المللی تبلیغ می کنند.۱۲۰ واحد
لیسانس مدیریت بهداشتفارغ التحصیلان برنامه مدرک مدیریت سلامتو بهداشت دانشگاه آتاباسکا با توسعه مدیریت کسب و کار، مهارت های سازمانی، تحلیلی و مدیریتی می توانند به برآوردن تقاضاهای فزاینده ای که برای دانشجویان ارائه شده است، کمک کنند.۹۰ واحد
لیسانس منابع انسانی و روابط کارکارشناسی منابع انسانی و روابط کار به روابط شغلی در زمینه های اجتماعی، حقوقی، سیاسی و اقتصادی می پردازد.۹۰ واحد
لیسانس مدیریت عمومیلیسانس مدیریت در دانشگاه آتاباسکا دارای دیدگاه بین المللی قوی در زمینه تجارت است. این برنامه مسائل اخلاقی، جهانی، سیاسی و زیست محیطی را که سازمان ها هر روز با آن روبرو هستند بررسی می کند.۹۰ واحد
لیسانس مدیریت بهداشتفارغ التحصیلان برنامه مدرک مدیریت سلامت دانشگاه آتاباسکا با توسعه مدیریت کسب و کار، مهارت های سازمانی، تحلیلی و مدیریتی می توانند به برآوردن تقاضاهای فزاینده ای که برای دانشجویان در حوزه بهداشتی ارائه شده است، کمک کنند.۹۰ واحد
لیسانس منابع انسانی و روابط کارلیسانس منابع انسانی و روابط کار به روابط شغلی در زمینه های اجتماعی، حقوقی، سیاسی و اقتصادی می پردازد.۹۰ واحد

دانشگاه آتاباسکا، به جز رشته های اصلی خود، گواهی های آموزشی متعددی را نیز ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رشته ها و گواهی ها، بر روی این لینک کلیک کنید.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه آتاباسکا

همان گونه که پیش از این گفته شد، اساس کار دانشگاه آتاباسکا به صورت آنلاین است بنابراین بیشتر رشته ها در مقاطع تحصیلی مختلف به صورت آموزش از راه دور صورت می گیرد. از این رو این دانشگاه در محوطه دانشگاه هیچ خوابگاهی در نظر نگرفته است. با این حال اگر چه نیازی به داشتن خوابگاه نیست منازل اجاره ای نزدیک دانشگاه یک گزینه در دسترس و مناسب برای دانشجویان است که در صورت نیاز می توانند اجاره کنند.

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

هر سال از بیش از۹۰ کشور جهان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اپلای می کنند، چرا که این دانشگاه نیاز به داشتن شرایط پیچیده ای برای تحصیل ندارد بنابراین افراد با حداقل شرایط لازم، می توانند به راحتی پذیرش این دانشگاه را بگیرند.

طبق آخرین گزارش های به دست آمده، نسبت دانشجویان زن به مرد ۶۶ به ۳۴ اعلام شده است که این میزان در رشته های مختلف دانشگاهی پراکنده شده است. آن چه دانشگاه آتاباسکا را از سایر دانشگاه های کانادا متمایز کرده است، آموزشی است که منجر به یافتن شغل آینده مرتبط با رشته تحصیلی دانشجویان است.

مشاهیر و فارغ‌ التحصیلان دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه ‌آتاباسکا، سابقه علمی درخشانی را طی سال ها از خود نشان داده است به همین منظور در زیر لیستی از افراد مشهور و موفق که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، مسئولیتی در این دانشگاه داشته اند و یا جزء اساتید برتر دانشگاه بوده اند تهیه شده است.

لیست مشاهیر و فارغ التحصیلان دانشگاه آتاباسکا

نامعلت شهرتارتباط با دانشگاه
Shannon-Ogbnai Abedaورزشکار المپیکیدانشجو
Carrie Antonورزشکار پارالمپیککارمند
Mark Arendzورزشکار پارالمپیکفارغ التحصیل
Pierre Bertonنویسنده و روزنامه نگاردارای مدرک افتخاری
Larry Clarkeتاجر مشهوردارای مدرک افتخاری
Deidra Dionneدارنده مدال برنز المپیکدانشجو
Meagan Duhamelورزشکار المپیکفارغ التحصیل
Christian Farstadورزشکار سابق المپیکفارغ التحصیل
Jonathan Filewichبازیکن مشهور هاکیدارای مدرک افتخاری
Northrop Fryeنویسندهدارای مدرک افتخاری
Jayne Gackenbachمحقق حرفه ایاستاد دانشگاه
Vicki Gabereauروزنامه نگاردارای مدرک افتخاری
Brent Gauvreauبازیکن مشهور هاکیفارغ التحصیل
Ted Harrisonهنرمنددارای مدرک افتخاری
Thomas Hickeyبازیکن مشهور هاکیدانشجو
Carol Huynhبازیکن المپیکفارغ التحصیل
Sandra Keithبازیکن المپیکدانشجو
Russell Kennedyبازیکن المپیکفارغ التحصیل
Dorothy Livesayشاعردارای مدرک افتخاری
Mark Luboschمشاور سابق شهر وینیپگفارغ التحصیل
Shirlee Mathesonنویسندهفارغ التحصیل
Graham Nishikawaورزشکار پارالمپیکفارغ التحصیل
Ryan O’Marraبازیکن مشهور هاکیدانشجو
Kaetlyn Osmondورزشکار المپیکدانشجو
Joseph Pivatoمنتقد ادبیاستاد دانشگاه
Eric Radfordورزشکار المپیکفارغ التحصیل
Beckie Scottدارنده مدال طلای المپیک در اسکیدانشجو
Amber Thomasشرکت کننده المپیکفارغ التحصیل
Ian Tysonموسیقی داندارای مدرک افتخاری
Pamela Wallinروزنامه نگاردارای مدرک افتخاری
Anne Wheelerفیلم سازدارای مدرک افتخاری
Tom Worthingtonبرنامه نویس مشهور استرالیاییفارغ التحصیل
Derek Zaplotinskyورزشکار پارالمپیکفارغ التحصیل

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاهیر دانشگاه آتاباسکا، روی این لینک کلیک کنید.

درمورد شهر دانشگاهی آلبرتا که دانشگاه آتاباسکا در آن واقع شده است!!!

استان آلبرتا، یکی از ۱۳ استان کانادا و واقع در غرب کانادا است. استان آلبرتا از غرب با بریتیش کلمبیا، از شرق با ساسکاچوان، از شمال با سرزمین های شمال غربی (NWT) و از جنوب با ایالت مونتانای ایالات متحده همسایه است. نرخ بیکاری در آلبرتا پایین است و فرصت های شغلی بی نظیری برای مشاغل مختلف در این استان وجود دارد.

حقایقی از استان‌ آلبرتا

 • کلگری، بزرگترین شهر آلبرتا است.
 • پایتخت آلبرتا تا سال ۱۹۰۵، کلگری بوده است.
 • ادمونتون در ابتدا سنت آلبرت نام داشت. در حال حاضر مرکز استان آلبرتا است.
 • آلبرتا مناظر کوهستانی بی نظیر با جنگل ها و بیابان های زیبا دارد.
 • محبوبیت استان آلبرتا به دلیل میراث فرهنگی و چشم اندازهای زیبای آن است.
 • سیستم‌ آموزشی آلبرتا در سطح جهان محبوبیت زیادی دارد و این استان دارای نرخ بالای فارغ التحصیلی از دبیرستان است.
 • اقتصاد آلبرتا، تا حد زیادی وابسته به نفت و گاز است و بخش عظیم دیگر بودجه این استان به دلایل جذب گردشگران است.
 • این استان بیش از ۴۰ پارک ملی دارد.
 • جمعیت استان آلبرتا، جوان است و تقریبا یک سوم جمعیت این استان، زیر ۲۴ سال سن دارند.
 • پارک ملی Banff، یکی از قدیمی ترین پارک های جهان، واقع در استان آلبرتا است.
 • اگر چه هزینه زندگی در استان آلبرتا بالا است، اما میانگین دستمزد مشاغل موجود در این استان نیز بالا است.
 • دولت آلبرتا به تازگی قصد کرده است تا تولید برق ذغال سنگ را حذف کند و از انرژی های تجدید پذیر مانند توربین های بادی و صفحات خورشیدی برای تولید برقی آبی تجدید پذیر استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استان آلبرتا، به این سایت مراجعه فرمایید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

دانشگاه آتاباسکا از چه نظر شهرت یافته است؟

دانشگاه آتاباسکا تمرکز خود را روی آموزش از راه دور گذاشته است و دوره های آموزشی مختلف رشته های خود را به صورت آنلاین در اختیار دانشجویان قرار می دهد. به همین دلیل افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت کنند، دانشگاه آتاباسکا را برای ادامه تحصیل در رشته خود انتخاب می کنند.

هدف اصلی دانشگاه آتاباسکا چیست؟

دانشگاه آتاباسکا قصد دارد تا از شیوه های مدرن و جدیدترین روش های آموزشی برای رشته های تحصیلی مختلف خود استفاده کند. بنابراین اصلی ترین هدف خود را معرفی این دانشگاه به دانشجویان سراسر جهان اعلام کرده است.

دانشگاه آتاباسکا در کدام استان واقع شده است؟

دانشگاه آتاباسکا در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد و در استان آلبرتا قرار دارد.

خوابگاه های دانشگاه آتاباسکا چگونه است؟

از آنجایی که تاکید دانشگاه آتاباسکا روی کلاس های آنلاین و آموزش از راه دور است، این دانشگاه خوابگاهی برای دانشجویان در نظر نگرفته است اما در صورتی که دانشجویان احتیاج به خوابگاه داشته باشند، می توانند از آپارتمان های متفرقه خارج از پردیس دانشگاه استفاده کنند.

دانشکده های دانشگاه آتاباسکا کدام است؟

دانشکده روان شناسی
دانشکده هنر
دانشکده مدیریت
دانشکده حسابداری
دانشکده انسان شناسی
دانشکده مدیریت کامپیوتری
دانشکده زبان انگلیسی
دانشکده پرستاری
دانشکده تاریخ
دانشکده ریاضیات
دانشکده زبان فرانسوی
دانشکده علوم انسانی

مدرک زبان مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه آتاباسکا چیست؟

حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه آتاباسکا ۶ و برای آزمون تافل ۹۵ است.

رنکینگ دانشگاه آتاباسکا چیست؟

رنکینگ دانشگاه آتاباسکا بین دانشگاه های کانادا بر اساس UniPage، چهل و دو است و رنکینگ جهانی این دانشگاه بر اساس UniPage تقریبا ۱۳۶۰ است.

مدارک مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه آتاباسکا کدام است؟

تکمیل فرم اپلیکیشن
حداقل سن ۱۶
انگیزه نامه
توصیه نامه
تمکن مالی
ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی

رفت و آمد به دانشگاه آتاباسکا چگونه صورت می گیرد؟

دانشجویانی که کلاس های درسشان به صورت حضوری برگزار می شود و نزدیک پردیس دانشگاه هستند، معمولا با دوچرخه و یا پیاده به دانشگاه رفت و آمد می کنند. اگر محل اقامت دانشجویان دور از پردیس دانشگاه باشد، رفت و آمد معمولا با اتوبوس و ون صورت می گیرد.

ددلاین ثبت نام در دانشگاه آتاباسکا چیست؟

دانشگاه آتاباسکا ددلاین مشخصی برای اپلای متقاضیان در نظر گرفته است و دانشجویان هر زمانی که بخواهند می توانند در این دانشگاه اپلای کنند. با این حال حداقل ۱ ماه پیش از شروع دوره های تحصیلی دانشگاه آتاباسکا اقدام مربوطه را انجام دهید تا در صورت نقص در پرونده، بتوانید به موقع مدارکتان را کامل کنید.

دانشگاه آتاباسکا بورسیه ای برای دانشجویان در نظر گرفته است یا خیر؟

بله دانشگاه آتاباسکا هر سال به دانشجویان برتر خود بورسیه تحصیلی اعطا می کند. مبلغ این بورسیه های تحصیلی بسته به بودجه دانشگاه دارد.

رشته های تحصیلی دانشگاه آتاباسکا چیست؟

دانشگاه آتاباسکا یکی از دانشگاه هایی است که آموزش های متعددی را در رشته های مختلف ارائه می دهد:
روانشناسی
مدیریت
انسان شناسی
زبان انگلیسی
تاریخ
زبان فرانسوی
پرستاری
علوم انسانی
ریاضیات
حسابداری
هنر
مدیریت
کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.