دانشگاه فرست نیشنز

First Nations of Canada

دانشگاه فرست نیشنز کانادا

شاید برایتان جالب باشد تا از زندگی دانشجویی و شرایط تحصیل در این مرکز علمی اطلاع پیدا کنید که شبکه‌های اجتماعی این دانشگاه اطلاعات جالبی را در این مورد ارائه داده است. شبکه های اجتماعی دانشگاه فرست نیشنز کانادا از بهترین منابع برای بررسی شرایط تحصیل و زندگی در این مرکز علمی هستند. در زیر این شبکه های اجتماعی بیان می شوند.

معرفی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشگاه فرست نیشنز کانادا که به اختصار به آن FNUniv  گفته می شود، یک دانشگاه کالج فدرال است که در استان ساسکاچوان قرار دارد. این دانشگاه ۳ پردیس اصلی دارد و برنامه های مختلفی را در زمینه های تجارت، علوم انسانی و علوم اجتماعی ارائه می دهد. برنامه های دانشگاه فرست نیشنز کانادا بسیار کاربردی هستند به همین دلیل محبوبیت زیادی در میان دانشجویان بین المللی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

تصاویر دانشگاه فرست نیشنز کانادا

لینک های مفید!

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه فرست نیشنز کانادا را دارند باید حداقل معدل دیپلم دبیرستان آن ها ۱۴ باشد. هر چه معدل بالاتری داشته باشید، شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه را خواهید داشت. داشتن مدرک زبان با حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه فرست نیشنز نیز یکی دیگر از شرایط بسیار مهم تحصیل در این دانشگاه است.

همه افراد با شرایط سنی مختلف می توانند برای اپلای در دانشگاه فرست نیشنز کانادا اقدام کنند و این دانشگاه محدودیت سنی خاصی برای پذیرش دانشجویان در نظر نگرفته است. از طرف دیگر کلیه متقاضیان باید تمکن مالی لازم برای پرداخت شهریه در این دانشگاه و زندگی در استان ساسکاچوان را در طول دوره تحصیلی خود در کانادا داشته باشند تا با پذیرش آن ها در دانشگاه موافقت شود.

از دیگر شرایط بسیار مهم تحصیل در دانشگاه فرست نیشنز کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب معدل B دیپلم دبیرستان
 • ترجمه مدارک مقطع تحصیلی قبلی
 • بالا بودن دروس مربوط به رشته تحصیلی مورد نظر

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

مدارکی که دانشگاه های کانادا از شما می خواهند بسته به رشته ای که مد نظرتان است متفاوت است با این حال برخی از مدارک، لازمه اپلای در همه رشته ها است و جزء مدارک عمومی حساب می شود.

مهمترین مدارک لازم برای اپلای در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

 • دو قطعه عکس
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان با حداقل نمره مورد نیاز
 • اسکن مدرک دیپلم
 • انگیزه نامه
 • حداقل ۲ تا ۳ توصیه نامه تحصیلی
 • ارسال ریز نمرات
 • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی
 • ذکر دستاوردهای علمی

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

آموزش رشته های مختلف در این دانشگاه به زبان انگلیسی صورت می گیرد به همین دلیل افرادی که زبان مادریشان زبان انگلیسی نیست باید مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کنند.

آزمون های زبان مورد تائید دانشگاه فرست نیشنز کانادا

آزمونمیانگین نمرهحداقل نمرهبالاترین نمره
IELTS۷.۵۶.۵۹
TOEFL۱۰۰۸۳۱۲۰

متقاضیانی که نتوانند حداقل نمره لازم برای اپلای در دانشگاه فرست نیشنز را به دست آورند می توانند از پذیرش کاندیشنال این دانشگاه بهره ببرند.

این شرایط عبارت اند از:

 • متقاضی باید ۳ سال دبیرستان خود را در یک دبیرستان انگلیسی زبان گذرانده باشد.
 • متقاضی می تواند در دوره های زبانی دانشگاه فرست نیشنز کانادا در پردیس رجینا شرکت کرده و حداقل نمره ۵۵ را از دوره های ESL کسب کند.

در تراست بخوانید: نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا

ددلاین اپلای دانشگاه فرست نیشنز کانادا

ترمددلاین
پاییزددلاین بیشتر رشته های برای اپلای: ۱ مارس
مصاحبه دانشجویان کارشناسی تربیت معلم بومی: اواخر مارس
ددلاین اپلای رشته هنرهای بصری: ۱ آوریل
زمستانددلاین بیشتر رشته ها برای اپلای: ۱ سپتامبر
ددلاین اپلای تربیت معلم بومی: اواخر سپتامبر
ددلاین اپلای رشته هنرهای بصری: ۱ دسامبر
بهار/تابستانددلاین اپلای کلیه رشته ها به جز مددکاری: ۱ فوریه

بیشتر بخوانید: ددلاین دانشگاه های کانادا

راه های جبران معدل پایین برای اپلای در دانشگاه فرست نیشنز

معدل متقاضیان یکی از فاکتورهایی است که توسط دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بررسی می شود به همین دلیل افرادی که از دوران دبیرستان قصد دارند تا در این دانشگاه تحصیل کنند سعی در بالا بردن نمرات درسی خود دارند. با این حال بسته به عوامل متعددی، افراد نمی توانند نمرات بالایی کسب کنند.

راه های جبران کمبود معدل برای اپلای

سابقه کاری

هر چقدر رزومه کاری شما و میزان تجربه کاری شما بیشتر باشد، احتمال پذیرش شما در دانشگاه نیز بیشتر می شود. تمامی سوابق کاری شما چه به صورت نیمه وقت و چه به صورت تمام وقت می تواند در این خصوص موثر باشد.

شرکت در آزمون های GRE یا GMAT

برخی از آزمون ها مانند GRE‌ یا GMAT به گونه ای هستند که میزان توانایی علمی شما را نشان می دهند به همین دلیل در همه دانشگاه های جهان معتبر هستند. افرادی که معدل پایینی دارند می توانند کمبود نمرات خود را با شرکت در یکی از این دو آزمون جبران کنند. درباره آزمون جی مت برای کانادا با مراجعه به لینک بخوانید.

شرکت در دوره های Pathway Programs

یکی دیگر از راه های جبران مدل پایین شرکت در دوره های آماده سازی است. این دوره ها کلیه مهارت های لازم برای ادامه تحصیل را در اختیاز متقاضیان قرار می دهد.

مکاتبه با اساتید دانشگاه فرست نیشنز کانادا کانادا

اگر قصد گرفتن فاند تحصیلی کانادا از دانشگاه فرست نیشنز را دارید، بهترین گزینه ممکن برای مطمئن شدن از این کار، مکاتبه با اساتید است. این کار باعث می شود با درخواست شما موافقت شود. از طرفی پذیرش شما در این دانشگاه نیز قطعی می شود. اما مکاتبه با اساتید به چه صورت است و چه نکاتی را در این باره باید رعایت کرد؟

مکاتبه با اساتید یا به صورت تلفی و ۹۹ درصد مواقع به صورت ایمیل صورت می گیرد. توصیه ما نیز این است که از ایمیل برای مکاتبه با اساتید استفاده کنید تا هم رسمی تر باشد و هم استاد مد نظرتان وقت کافی برای بررسی رزومه شما داشته باشد. بنابراین نکاتی که در این خصوص گفته می شود نیز در مورد نحوه نگارش ایمیل و چگونگی مکاتبه با اساتید دانشگاه فرست نیشنز کانادا است.

نکات مهم در خصوص نگارش ایمیل برای مکاتبه با اساتید

 • اساتیدی را انتخاب کنید که حوزه علاقه مندی تحقیقاتتان با یکدیگر یکسان و یا نزدیک به هم باشد تا بتوانید با هم همکاری کنید.
 • ایمیل اساتید را از سایت رسمی دانشگاه فرست نیشنز کانادا و یا پایان مقاله های علمی آن ها پیدا کنید.
 • ایمیل خود را با معرفی خودتان و رشته تحصیلی مقطع قبلی تان آغاز کنید و اگر دستاوردهای علمی قابل توجهی دارید آن را ذکر کنید.
 • علت انتخاب این دانشگاه و استادی که برای مکاتبه انتخاب کرده اید را توضیح دهید و در خصوص حوزه های علاقه مندی خود به تحقیقات توضیح دهید.
 • مدارک مورد نیاز برای مکاتبه مانند نمره زبانی که کسب کرده اید را ذکر کنید.
 • راه هایی که استاد می تواند با شما ارتباط داشته باشد را بیان کنید و برای مکاتبه از یک ایمیل معتبر استفاده کنید.
 • از حشو و زیاده گویی پرهیز کنید و ایمیل خود را بیشتر ۴ پاراگراف ادامه ندهید.
 • نحوه نگارش شما، توانمندی شما در رایتینگ انگلیسی را نشان می دهد. به همین دلیل متن خود را چند بار بخوانید تا ایراد گرامری و غلط املایی نداشته باشد.

در تراست بیشتر بخوانید: ایمیل دادن به استاد برای اپلای

هزینه‌ ها و شهریه‌ دانشجویان در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

میزان شهریه ای که دانشجویان بین المللی هر سال باید برای دانشگاه فرست نیشنز کانادا پرداخت کنند، بسته به عوامل مختلفی متفاوت است اما به طور کلی دانشجویان مقطع کارشناسی سالانه ۲۲,۹۵۰ دلار و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد سالانه ۱۶,۵۲۲ دلار می پردازند.

درباره هزینه تحصیل در کانادا، تحصیل کارشناسی در کانادا و کارشناسی ارشد در کانادا بخوانید.

بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه بین‌ المللی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه ‌ی تحصیل در دانشگاه فرست نیشنز کانادا را دارید، می‌توانید با هزینه‌ بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به هدف خود برسید. بورسیه ‌تحصیلی کانادا یا کمک‌ هزینه ‌های دانشجویی این دانشگاه از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می‌ توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه ‌هایی را برای آنها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه‌ های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه‌ های تشویقی

  بورسیه‌ های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می ‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورده و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

  بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدیدالورود تعلق می ‌گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می‌ شود.

 • بورسیه ‌های تحقیقاتی یا RA

  بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA

  بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه‌ های کارآموزی

  بورسیه ‌های کارآموزی در کانادا به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس‌ های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه ‌ها و کمک ‌هزینه‌ های تحصیلی، وام ‌دانشجویی کانادا را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه فرست نیشنز کانادا بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک ‌هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مورد نظر، لازم است تا به سایت دانشگاه فرست نیشنز کانادا مراجعه کرده و از بورسیه‌ های مربوط به رشته ‌ی خود مطلع شوید.

همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می‌ توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه‌ های رشته‌ ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه ‌ها به سایت‌ های زیر مراجعه کنید.

مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشگاه فرست نیشنز کانادا، به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های ساسکاچوان هر سال متقاضیان زیادی برای اپلای دارد.

مراحل زیر را در خصوص اپلای در این دانشگاه انجام دهید:

 1. تحقیق در خصوص کلیه مسائل مربوط به دانشگاه فرست نیشنز کانادا

  کلیه رشته های تحصیلی آموزشی در دانشگاه فرست نیشنز را بررسی کنید تا ببینید مقطع و گرایش مد نظرتان در این دانشگاه آموزش داده می شود یا خیر. بیشتر رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه فرست نیشنز در مقطع کارشناسی ارشد ادامه خواهند داشت.

 2. بررسی شرایط لازم برای اپلای در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

  پیش از هر چیزی، شرایطی که برای اپلای در رشته مد نظرتان به آن نیاز دارید را بررسی کنید تا بتوانید قبل رسیدن ددلاین پذیرش آن ها را برآورده کنید.

 3. تهیه مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

  مدارک لازم برای اپلای را تهیه کنید و آن ها را در سایت دانشگاه آپلود کنید. هر چه مدارک شما کامل تر باشد و شرایط بهتری نسبت به رقبای خود داشته باشید، شانس پذیرش شما نیز افزایش می یابد.

 4. پرداخت اپلیکیشن فی در سایت دانشگاه فرست نیشنز کانادا

  بررسی مدارک شما و شرایطتان برای اپلای در دانشگاه فرست نیشنز نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی دارد. اگر این هزینه را پرداخت نکنید، ‌مدارک شما بررسی نخواهند شد. این هزینه را پرداخت کنید و منتظر جواب نهایی پذیرش خودتان در این دانشگاه باشید.

مراحل اپلای در دانشگاه گاهی ممکن است دچار پیچیدگی هایی شود که نتوانید آن ها را به خوبی انجام دهید. اما جای نگرانی نیست چرا که مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست به بهترین وجه ممکن به شما در این خصوص خدمات رسانی می کنند. با ما در تماس باشید.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

مزایای تحصیل در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

بیشتر رشته های ارائه شده در دانشگاه فرست نیشنز کانادا، در مقطع کارشناسی ارشد نیز ادامه می یابند. به همین دلیل این دانشگاه بهترین گزینه ممکن برای افرادی است که از ابتدا قصد دارند در رشته مربوطه خود تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. دلایل متعددی وجود دارد که دانشجویان بومی و غیر بومی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند.

مهمترین مزایای انتخاب دانشگاه فرست نیشنز برای تحصیل

مهمان نوازی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

این دانشگاه هر سال بخشی از ثبت نامی های خود را به دانشجویان بین المللی اختصاص می  دهد و همواره پذیرای دانشجویان بین المللی از جوامع مختلف است. مهمان نوازی و حمایت دانشگاه فرست نیشنز کانادا همیشه مورد توجه افراد بوده است به همین دلیل بسیاری از متقاضیان علاقه مند به تحصیل در کانادا، استان ساسکاچوان و دانشگاه فرست نیشنز کانادا را برای تحصیلات خود انتخاب می کنند.

متناسب بودن شغل آینده فارغ التحصیلان و رشته تحصیلی افراد در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

از دیگر مزایای بسیار مهم تحصیل در دانشگاه فرست نیشنز کانادا این است که افراد می توانند به راحتی در یکی از مشاغل مربوط به رشته تحصیلیشان کار پیدا کنند و طبیعتا داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلیشان برای آینده کاری آن ها نیز اهمیت دارد.

کار در کنار تحصیل برای دانشجویان دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشگاه فرست نیشنز کانادا این امکان را برای دانشجویان خود فراهم کرده است که با داشتن Work Permit ‌هفته ای ۲۰ ساعت خارج از پردیس دانشگاه کار کنند. البته اگر بخواهید در خود دانشگاه کار کنید نیازی به داشتن مجوز کاری یا همان وورک پرمیت ندارید.

شهریه مقرون به صرفه دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشگاه فرست نیشنز کانادا یکی از دانشگاه هایی است که شهریه معقولی را برای دانشجویان در نظر گرفته است تا همه متقاضیان از هر قشری بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

آموزش با کیفیت رشته های دانشگاهی فرست نیشنز کانادا

شهریه مقرون به صرفه دانشگاه فرست نیشنز کانادا به معنای بی کیفتی این دانشگاه نیست. دانشگاه فرست نیشنز کانادا یکی از معتبرترین دانشگاه های استان ساسکاچوان به شمار می رود و تمامی تلاش خود را کرده است تا امکانات آموزشی و رفاهی لازم را برای طول دوره تحصیلی دانشجویان فراهم کند.

آموزش تخصصی رشته های موجود در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

شاید بتوان گفت اصلی ترین دلیل محبوبیت دانشگاه فرست نیشنز کانادا این است که رشته هایی را به دانشجویان آموزش می دهد که بسیار کاربردی هستند و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند کار پیدا کنند. به همین دلیل از اساتید برجسته برای آموزش رشته های دانشگاهی خود استفاده می کند تا دانشجویان بتوانند دروس را به طور تخصصی یاد بگیرند.

معتبر بودن دانشگاه فرست نیشنز کانادا در جهان

نکته قابل توجه در خصوص دانشگاه فرست نیشنز کانادا این است که مدارک دانشگاهی آن در سراسر جهان بسیار معتبر هستند و فارغ التحصیلان می توانند خیالشان از بابت مدرکی که می گیرند راحت باشد. فارغ التحصیلان از این دانشگاه حتی بعد از اینکه به کشورشان بازگشتند، طی مدت کوتاهی می توانند در حوزه رشته تحصیلی خود کار پیدا کنند.

فرصت انجام تحقیق در دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشجویان دانشگاه فرست نیشنز کانادا این فرصت را خواهند داشت که در حوزه تخصصی رشته خود یا با اساتید دانشگاه و یا با همکلاسی هایشان تحقیقات انجام دهند و آن ها را در قالب مقاله به چاپ برسانند. خوشبختانه دانشگاه فرست نیشنز کانادا حمایت خود را با اعطای بورسیه های تحصیلی متعدد و کمک هزینه های آموزشی در این زمینه اعلام کرده است.

کمپ های دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشگاه فرست نیشنز کانادا سه پردیس اصلی دارد که عبارت اند از:

 • پردیس رجینا: در محوطه دانشگاه رجینا (1 First Nations Way)
 • پردیس ساسکاتون: واقع در Asimakaniseekan Askiy Urban Reserve 230 – 103B Packham Avenue
 • پردیس شمالی: واقع در 1301 Central Ave, Prince Albert

تاریخچه دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشگاه فرست نیشنز کانادا یک دانشگاه دولتی است که در استان ساسکاچوان قرار دارد و در سال ۱۹۷۶ تاسیس شده است. این دانشگاه در رشته های دانش بومی، آموزش بومیان و جهان بینی محبوبیت زیادی دارد و این رشته ها به صورت تخصصی در این دانشگاه آموزش داده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

اهداف کلی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشگاه فرست نیشنز کانادا یکی از تخصصی ترین دانشگاه ها در زمینه تحقیقات است مخصوصا این که دانشجویان بیشتر روی موضوعات مدیریتی و تجارتی تمرکز دارند. از آنجایی که تحصیلات نقش بسیار مهمی در کانادا دارد، این دانشگاه به رشته تربیت معلم نیز اهمیت زیادی می دهد و از جدیدترین اهدافش پرورش معلمانی حرفه ای است.

از طرف دیگر این دانشگاه تمامی تلاش خود را کرده است تا کلیه امکانات رفاهی و آموزشی لازم را برای دانشجویان تهیه کند تا دانشجویان در طول تحصیل خود هیچ مشکلی نداشته باشند. این امر خود یکی از عوامل تبلیغاتی برای دانشگاه و معرفی آن به جهان به شمار می رود.

رنکینک دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشگاه فرست نیشنز کانادا هر سال با بسیاری از دانشگاه های کانادا و جهان به رقابت می پردازد و این امر از بهبود رنکینگ دانشگاه ها در طی سال های گذشته مشخص است.

برخی از رتبه بندی های موجود برای دانشگاه فرست نیشنز کانادا عبارت اند از:

 • رنگینگ دانشگاه فرست نیشنز کانادا در جهان: ۶۸۴۳ از ۱۴۱۶۰
 • رنگینگ دانشگاه فرست نیشنز کانادا در آمریکای شمالی: ۱۶۹۴ از ۲۶۲۴
 • رنگینگ دانشگاه فرست نیشنز کانادا در کانادا: ۸۳ از ۱۰۱
 • رنگینگ دانشگاه فرست نیشنز کانادا در ساسکاچوان: ۳ از ۶
 • رنگینگ دانشگاه فرست نیشنز کانادا در رجینا: ۲ از ۴

رشته های تحصیلی در دانشگاه فرست نیشنز کانادا در مقاطع مختلف

رشته های تحصیلی در دانشگاه فرست نیشنز کانادا در مقطع کارشناسی

دانشگاه فرست نیشنز کانادا فرصت یادگیری بسیار عالی را برای همه دانشجویان بین المللی فراهم کرده است تا بتوانند بسته به عوامل مختلفی مانند حوزه علاقه مندی خود و نیاز جامعه به مشاغل مختلف، رشته تحصیلی مورد نظرشان را انتخاب کنند. در زیر به توضیحاتی در خصوص رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه فرست نیشنز می پردازیم.

رشته تجارت بومی و مدیریت دولتی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

این برنامه به طور کاملا تخصصی، روی دیدگاه های افراد در زمینه های مدیریت تجارت و مدیریت دولتی تاکید می کند. این دانشکده این وعده را داده است که دانشجویان می توانند کلیه مهارت های مربوطه به تجارت و مدیریت دولتی را به صورت تخصصی آموزش ببینند.

کلاس های اصلی این رشته در پردیس رجینا برگزار می شوند و برخی از کلاس ها نیز در پردیس شمالی دایر هستند. آموزش این رشته هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری در دسترس است.

دانشجویان می توانند از میان گزینه های تمام وقت و پاره وقت زیر یکی را برای تحصیل انتخاب کنند:

 • گواهی مدیریت – سطح I و II
 • گواهی مدیریت (مدیریت بومی) – سطح I و II
 • گواهی توسعه اقتصادی بومی
 • گواهینامه مدیریت مهمان نوازی، گردشگری و تفریح  (HTGEM)
 • دیپلم مدیریت (DAdmin)
 • لیسانس مدیریت (BAdmin)

مدرک لیسانس مدیریت به دانشجویان این امکان را می دهد که در چندین حوزه تمرکز اصلی تخصص داشته باشند. حوزه های تخصصی تحصیل در این رشته عبارت اند از:

 • حسابداری
 • کارآفرینی
 • دارایی، مالیات، سرمایه گذاری
 • مدیریت منابع انسانی
 • تجارت بین المللی
 • مدیریت
 • بازاریابی

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

رشته ارتباطات بومی و هنرهای زیبا دانشگاه فرست نیشنز کانادا

ارتباطات بومی و هنرهای زیبا دو برنامه اصلی دارد که شامل مشارکت و تقویت خلاقیت هنری، تفکر انتقادی و مشارکت جامعه از طریق توسعه مهارت های ارتباطی در هنرهای زیبا و روزنامه نگاری است. دانشجویانی که هنرهای ارتباطی بومی را مطالعه می کنند، این فرصت را خواهند داشت که مهارت های بین فردی خود و مهارت های صحبت در جمع را بهبود بخشند و در فضایی هیجان انگیز با سایر رشته ها و فرهنگ ها آشنا شوند.

INCA یک برنامه دیپلم دو ساله ارائه می دهد که دانشجویان را برای کار در صنعت ارتباطات، از جمله رسانه های بومی و اصلی (چاپ، پخش و وب) و روابط عمومی آماده می کند. دیپلم دو ساله یک برنامه 72 ساعته (24 کلاس) است که به دوره هایی در تاریخ و سیاست، سنت های مردم، تحقیقات مبتنی بر جامعه، مدیریت تجارت، سیستم های ارتباطی سنتی و معاصر، زبان ها و هنر می پردازد.

این برنامه در پردیس رجینا دانشگاه فرست نیشنز کانادا ارائه می شود و فارغ التحصیلان از این رشته می توانند در مشاغل روزنامه نگاری و روابط عمومی مشغول به فعالیت شوند. از آنجایی که این رشته یکی از رشته های مورد نیاز برای جامعه کانادا به شمار می رود بهای زیادی برای آموزش آن داده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رشته، روی این لینک کلیک کنید.

رشته تربیت معلم دانشگاه فرست نیشنز کانادا

رشته تربیت معلم دانشگاه فرست نیشنز کانادا، دانشجویان را به طور حرفه ای با تکنیک های معلمی آشنا می کند. فارغ التحصیلان به راحتی می توانند در مدارس استان ساسکاچوان تدریس کنند.

گزینه های در دسترس برای رشته تربیت معلم این دانشگاه عبارت اند از:

 • لیسانس آموزش و پرورش – ابتدایی (آموزش بومی)
 • لیسانس آموزش و پرورش آموزش ابتدایی (آموزش بومی)
 • لیسانس آموزش و پرورش – متوسطه (آموزش بومی)
 • لیسانس تحصیلات تکمیلی (BEAD) – متوسطه (آموزش بومی)
 • لیسانس تحصیلات تکمیلی (BEAD) – متوسطه (رشته هنرهای تجسمی)
 • لیسانس آموزش و پرورش (بومی) برنامه مقطع ابتدایی
 • گواهی مطالعات گسترده – آموزش بومی
 • گواهی مطالعات گسترده – زبان های ملل اول

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

رشته بهداشت بومی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

واحد بهداشت بومی دوره ها و برنامه هایی را در زمینه بهداشت بومی، موضوعات معاصر در سلامت بومی، درمان سنتی و روش های تحقیق درباره سلامت بومی ارائه می دهد. این واحد بر اهمیت گنجاندن آموزه های فرهنگی مردم بومی در برنامه اذعان دارد. این رشته در دو سال اول در پردیس شمالی و بقیه دوره در پردیس رجینا برگزار می شود.  

هدف از این رشته این است که دانشجویان را با درک بین رشته ای از سلامتی و روش هایی که عوامل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی سلامت آن ها را بر باورها، نگرش ها، تجربیات و عملکردهای فردی شکل می دهد، ارائه دهد. این کار از طریق در نظر گرفتن رفاه جامعه با توجه به عملکرد ذهنی، عاطفی، روحی، فیزیولوژیکی و بیولوژیکی افراد، خانواده ها و جوامع است.

فارغ التحصیلان لیسانس مطالعات بهداشت در حال حاضر در زمینه سلامت در خدمات بهداشتی دولتی یا اجتماعی در زمینه های مدیریت، توسعه سیاست و ارتقاء سلامت مشغول به کار هستند یا تحصیلات پیشرفته ای را در زمینه های مرتبط مانند پزشکی، مشاوره، مددکاری اجتماعی، بهداشت عمومی یا آموزش خواهند داشت.

برنامه های آموزشی رشته بهداشت بومی در این دانشگاه عبارت است از:

 • تمرکز بر سلامت و رفاه بومیان (CIHWB)
 • گواهینامه در عملکرد بهداشت بومی (CIHP)
 • گواهی مطالعات بهداشتی
 • دیپلم مطالعات بهداشت
 • لیسانس مطالعات بهداشت

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

رشته ادبیات بومی به انگلیسی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

این رشته در دانشگاه فرست نیشنز کانادا در هر سه پردیس ارائه می شود و دوره های پیشرفته تر آن در پردیس رجینا برگزار می شود. دوره های زبان انگلیسی بر ادبیات، فرهنگ ها و تاریخ کانادا متمرکز است. اساتید دانشگاه مهارت های نوشتاری و گفتاری دانشجویان را در زبان انگلیسی تقویت می کنند و به آن ها فرصت انجام تحقیقات در خصوص ادبیات انگلیسی را می دهند.

دانشجویانی که علاقه مند به حوزه های خلاقانه ادبیات هستند می توانند در حوزه های شعرنویسی، داستان یا نمایشنامه شرکت کنند و به طور تخصصی در این بخش ها فعالیت داشته باشند. رشته زبان انگلیسی مهارت ها و شایستگی های ضروری برای بسیاری از مسیرهای شغلی، از جمله تحصیل، حقوق، تبلیغات، روابط عمومی، روزنامه نگاری، رسانه های اجتماعی، بازاریابی، انتشار و تحقیق و سایر موارد را به دانشجویان آموزش می دهد.

اطلاعات بیشتر در این زمینه را از این سایت مطالعه فرمایید.

رشته مددکاری اجتماعی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

برنامه های مددکاری اجتماعی بومی (INSW)یک برنامه کاملا معتبر در سطح بین المللی است. گواهی ها و برنامه های این رشته در دانشگاه فرست نیشنز کانادا به افراد کمک می کند تا بتوانند به عنوان مددکار اجتماعی وارد جامعه شوند.

برنامه هایی که SISW ارائه می دهد عبارتند از:

 • گواهی کار اجتماعی بومی (2 ساله)-همه پردیس ها
 • لیسانس مددکاری اجتماعی بومی (4 ساله)-همه پردیس ها
 • کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی بومی – پردیس ساسکاتون

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

رشته مطالعات بومی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

این برنامه به دانشجویان کمک می کند تا به مطالعه فکری مردم بومی کانادا و فرهنگ و ملل مختلف، تاریخ آن و شرایط مردم کانادا بپردازند. دوره های این رشته هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس در دسترس است.

دانشجویان می توانند برای برنامه های دیگری در دانشکده هایی مانند حقوق، مدیریت، آموزش، هنرهای زیبا، علوم و مددکاری اجتماعی درخواست دهند یا در رشته های علوم اجتماعی یا علوم انسانی و تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل شوند. این برنامه در هر سه پردیس رجینا، ساسکاچوان و پردیس شمالی در دسترس است.

مهارت هایی که این رشته در دانشجویان تقویت می کند عبارت اند از:

 • مهارت های ارتباطی شفاهی و کتبی قوی
 • تجزیه و تحلیل قوی و مهارت های تفکر انتقادی
 • آگاهی عمیق از امور زندگی بومیان
 • بررسی روش های تحقیق بومی با جوامع بومی
 • تخصص در تنوع فرهنگی و دیدگاه اقلیت ها
 • مهارت های گوش دادن و پاسخ دادن
 • درک گسترده ای از مسائل بین فرهنگی و تنوع

مشاغل مربوط به این رشته عبارت اند از:

 • ارتباطات و تحقیقات
 • هماهنگ کننده اطلاع رسانی جامعه
 • خدمات عمومی
 • مشاور سیاست
 • مشاور مدرسه

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

رشته دانش و علوم بومی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

برنامه های موجود در این رشته عبارت اند از:

 • مدرک کارشناسی علوم (BSc) با همکاری دانشگاه  Regina
 • لیسانس علوم (BSc) در علوم محیط زیست بومی (IENS) با همکاری گروه زیست شناسی در دانشگاه Regina
 • لیسانس هنر (BA) در منابع و مطالعات محیطی (BARES) با همکاری دانشکده هنر در دانشگاه Regina و Polytechnic Saskatchewan  
 • گواهی مدیریت محیط زیست بومی با مشارکت مرکز آموزش در دانشگاه Regina

فارغ التحصیلان از این رشته می توانند در مشاغل زیر مشغول به کار شوند:

 • ارزیابی زیست محیطی
 • مدیریت منابع زیست محیطی
 • معدن
 • توسعه زمین
 • مدیریت و اکتشاف منابع طبیعی
 • تاثیر سلامتی
 • آموزش محیط زیست
 • مسائل زیست محیطی جهانی

این رشته به صورت ۴ ساله در پردیس رجینا برگزار می شود و برخی از دوره ها را به می توان به صورت آنلاین در پردیس شمالی گذراند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

رشته های تحصیلی در دانشگاه فرست نیشنز کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

کلیه رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرست نیشنز کانادا در پردیس رجینا برگزار می شود. برنامه های تحصیلات تکمیلی بومی دانشگاه First Nations کانادا و دانشگاه Regina برنامه های تحصیلات تکمیلی زیر را با تمرکز بر مطالعات بومی ارائه می دهند.

کارشناسی ارشد زبان شناسی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

این رشته، یک برنامه فارغ التحصیلی در زبان شناسی است که ادامه مدرک مقطع کارشناسی زبان شناسی در مقطع کارشناسی است و افراد را به طور کاملا حرفه ای با این رشته آشنا می کند.

کارشناسی ارشد تربیت معلم دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشجویانی که مقطع کارشناسی خود را در رشته تربیت معلم در این دانشگاه گذرانده اند در یک برنامه ۲ ساله کارشناسی ارشد که ادامه همان رشته است شرکت می کنند و در پایان ترم آخر پایان نامه ارائه می دهند.

کارشناسی ارشد رشته زبان بومی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

دانشجویان این رشته طی یک برنامه ۲ ساله به تحصیل در آموزش زبان بومی می پردازند و در پایان دوره تحصیلات خود پایان نامه ارائه می دهند.

اطلاعات بیشتر در خصوص رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه فرست نیشنز کانادا، از این سایت مطالعه فرمایید.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

همانگونه که پیش از این گفته شد، دانشگاه فرست نیشنز کانادا ۳ پردیس اصلی دارد که در رجینا، ساسکاتون و پرینس آلبرت قرار دارند. توجه داشته باشید که خوابگاه های دانشگاه  فقط برای پردیس رجینا در دسترس هستند و بقیه دانشجویان در سایر پردیس ها می توانند از آپارتمان های متفرقه برای سکونت استفاده کنند.

خوابگاه های پردیس رجینا چندین نوع مختلف هستند که دانشجویان بسته به ظرفیت خوابگاه ها از نوع سوئیتی و یا آپارتمانی آن استفاده می کنند. همه خوابگاه های دانشگاه فرست نیشنز کانادا از هر نوعی که باشند، امکانات لازم برای زندگی در طول تحصیل دانشجویان را دارند.

از جمله مهمترین امکانات موجود در خوابگاه ها می توان به وجود میز تنیس، اتاق بازی، اینترنت پر سرعت، وسایل آشپزی، سیستم گرمایشی و سرمایشی، لباسشویی و تلفن اشاره کرد.

از نظر اجاره پرداختی در این خوابگاه ها، دانشجویان حداقل ۳۰۰۰ دلار و حداکثر ۴۰۰۰ دلار در ترم می پردازند. این هزینه فقط مربوط به هزینه خوابگاه است و دانشجویان برای هزینه غذا بسته به طرح غذایی که انتخاب می کنند باید ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار بیشتر پرداخت کنند.

از طرف دیگر آپارتمان های متفرقه به گونه ای هستند که تهیه وسایل لازم برای زندگی در این خوابگاه ها بر عهده دانشجویان است به همین دلیل خیلی مقرون به صرفه نیستند. دانشجویان در این حالت سعی می کنند چندین هم خانه داشته باشند تا هزینه های زندگی میان افراد تقسیم شوند.

چگونگی رفت و آمد دانشجویان از محل اقامت به دانشگاه

بیشتر دانشجویانی که در نزدیکی دانشگاه فرست نیشنز کانادا سکونت دارند، ترجیح می دهند از دوچرخه برای رفت و آمد به دانشگاه استفاده کنند تا در هزینه های خود صرفه جویی کنند. از دیگر مهمترین وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد نیز می توان به اتوبوس ها اشاره کرد که این روش یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها برای رفت و آمد است.

دانشگاه فرست نیشنز کانادا در کدام شهر و منطقه کشور قرار گرفته است

حقایق جالب در خصوص استان ساسکاچوان کانادا

 • تا آوریل 2019 ، جمعیت ساسکاچوان حدود 1.2 میلیون نفر تخمین زده می شد. این استان ششمین استان پرجمعیت کانادا است.
 • ساسکاچوان با 651،900 کیلومتر مربع (251،700 مایل مربع) هفتمین استان بزرگ کانادا از نظر مساحت کل است.
 • ساسکاچوان دارای 2 پارک ملی و حدود 40 پارک استانی است.
 • اقتصاد استان بر کشاورزی، معدن و انرژی استوار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

هزینه‌ های زندگی پس از پذیرش از دانشگاه فرست نیشنز

با استفاده از جداول زیر می‌توانید هزینه‌های زندگی را پس از پذیرش از دانشگاه فرست نیشنز کانادا به دست آورید، هزینه‌ها به دلار کانادا محاسبه‌شده است.

هزینه رستوران در استان ساسکاچوان

نوع وعده غذاییمبلغ پرداختی
هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت و مقرون به صرفه در استان ساسکاچوان۲۵.۰۰ دلار
هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران متوسط برای ۲ نفر در استان ساسکاچوان۷۰.۰۰ دلار
هزینه مک دونالد در یکی از شعبه های مک دونالد در استان ساسکاچوان۱۱.۵۰ دلار
هزینه ۱ لیوان کاپوچینو در استان ساسکاچوان۴.۵۰ دلار
هزینه ۱ بطری نوشابه پپسی در استان ساسکاچوان۲.۹۰ دلار
هزینه ۱ بطری آب در استان ساسکاچوان۲.۴۴ دلار

هزینه سوپرمارکت در استان ساسکاچوان

اقلام سوپر مارکتهزینه پرداختی
شیر (۱ لیتری)۲.۱۰ دلار
نان (۱ عدد)۲.۷۵ دلار
برنج (۱ کیلوگرم)۴.۰۳ دلار
تخم مرغ (۱۲ عدد)۳.۹۰ دلار
پنیر محلی (۱ کیلوگرم)۱۱.۶۳ دلار
فیله مرغ (۱ کیلوگرم)۱۱.۸۷ دلار
سیب (۱ کیلوگرم)۴.۳۲ دلار
موز (۱ کیلوگرم)۱.۹۸ دلار
پرتغال (۱ کیلوگرم)۴.۴۲ دلار
گوجه (۱ کیلوگرم)۳.۸۶ دلار
سیب زمینی (۱ کیلوگرم)۲.۶۴ دلار
پیاز (۱ کیلوگرم)۲.۷۷ دلار

هزینه حمل و نقل در استان ساسکاچوان

حمل و نقلهزینه
بلیط یک طرفه در داخل استان ساسکاچوان۳.۰۰ دلار
هزینه ماهانه اتوبوس در استان ساسکاچوان۸۳.۰۰ دلار
تاکسی (۱ کیلومتر) در استان ساسکاچوان۱.۹۴ دلار
گازوئیل (۱ لیتر) در استان ساسکاچوان۱.۱۳ دلار

هزینه آب و برق و گاز و دیگر امکانات در  استان ساسکاچوان

نوع هزینهمبلغ پرداختی
حداقل هزینه (برق، گرمایش، سرمایش، آب) برای آپارتمان 85 متر مربع۲۵۵.۷۸ دلار
1 دقیقه.  پیش پرداخت تلفن همراه تعرفه محلی (بدون تخفیف یا طرح)۰.۳۴ دلار
اینترنت۷۵.۰۷ دلار

هزینه تفریح و سرگرمی در استان ساسکاچوان

نوع تفریحمبلغ قابل پرداختی
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال در استان ساسکاچوان۵۴.۱۰ دلار
اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته) در استان ساسکاچوان۲۱.۷۵ دلار
بلیط سینما، اکران بین المللی ، 1 صندلی در استان ساسکاچوان۱۴.۷۵ دلار

مخارج فرزندان در استان ساسکاچوان

نوع هزینهمبلغ پرداختی
پیش دبستانی (یا مهد کودک)، تمام روز، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک۷۷۷.۵۰ دلار
دبستان بین المللی، سالانه برای 1 کودک۹,۴۳۳.۳۳ دلار

هزینه لباس در استان ساسکاچوان

نوع لباسهزینه قابل پرداختی
شلوار جین در استان ساسکاچوان۵۸.۶۹ دلار
لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (Zara, H&M) در استان ساسکاچوان۴۲.۲۵ دلار
۱ جفت کفش مخصوص دویدن در استان ساسکاچوان۱۰۱.۵۵ دلار
1 جفت کفش چرم مردانه در استان ساسکاچوان۱۲۵.۹۹ دلار

اجاره‌بها  آپارتمان در استان ساسکاچوان

نوع آپارتماناجاره پرداختی در ماه
آپارتمان ۱ خوابه در مرکز استان ساسکاچوان۱,۱۹۱.۲۵ دلار
آپارتمان ۱ خوابه در خارج از شهر۹۲۵.۹۶ دلار
آپارتمان ۳ خوابه در مرکز استان ساسکاچوان۱,۷۰۵.۵۶ دلار
آپارتمان ۳ خوابه خارج از استان ساسکاچوان۱,۵۶۹.۴۴ دلار

خرید آپارتمان در استان ساسکاچوان

نوع آپارتمانهزینه پرداختی
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز استان ساسکاچوان۲,۶۲۶.۳۹ دلار
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر۴,۵۸۶.۸۱ دلار

حقوق ماهانه در استان ساسکاچوان

حقوقحقوق دریافتی
متوسط ​​حقوق ماهانه خالص (پس از مالیات) در استان ساسکاچوان۳,۴۲۹.۹۷ دلار
نرخ بهره وام مسکن ، سالانه ، برای 20 سال نرخ ثابت۳.۱۲ دلار

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

دانشگاه فرست نیشنز کانادا چگونه است و در کجاست؟

دانشگاه فرست نیشنز کانادا واقع در استان ساسکاچوان است که سه پردیس در رجینا، ساسکاتون و پرینس آلبرت دارد. این دانشگاه رشته های مختلفی را در حوزه های علوم اجتماعی، تجارت و علوم انسانی را آموزش می دهد.

مدارک لازم برای اپلای در دانشگاه فرست نیشنز کانادا چیست؟

ارائه دستاوردهای علمی
داشتن دو عدد عکس
ترجمه مدارک به انگلیسی
داشتن پاسپورت
۲ تا ۳ توصیه نامه
ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی

دانشجویان برای مکاتبه با اساتید چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

از غلط املایی در نوشتن ایمیل پرهیز کنید.
از زیاده گویی در ایمیل استفاده نکنید.
علت انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل را توضیح دهید.
از دستاوردهای علمی خود بگویید.

مراحل پذیرش در دانشگاه فرست نیشنز کانادا چگونه است؟

تحقیق در خصوص کلیه مسائل مربوط به دانشگاه فرست نیشنز کانادا
بررسی شرایط لازم برای اپلای در دانشگاه فرست نیشنز کانادا
تهیه مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرست نیشنز کانادا
پرداخت اپلیکیشن فی در سایت دانشگاه فرست نیشنز کانادا

مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه فرست نیشنز کانادا چیست؟

امکان کار در کنار تحصیل در دانشگاه فرست نیشنز کانادا
حمایت دانشگاه فرست نیشنز کانادا از دانشجویان بین المللی
شهریه معقول و مقرون به صرفه دانشگاه فرست نیشنز کانادا
آموزش با کیفیت در دانشگاه فرست نیشنز
معتبر بودن مدارک فرست نیشنز کانادا
امکان همکاری دانشجویان بین المللی و اساتید دانشگاه در امر تحقیقات

پردیس های دانشگاه فرست نیشنز کانادا کدام است؟

دانشگاه فرست نیشنز کانادا سه پردیس در رجینا، ساسکاتون و پردیس شمالی دارد که دانشجویان بسته به رشته تحصیلیشان در این پردیس ها تحصیل می کنند.

اصلی ترین رشته های آموزشی در دانشگاه فرست نیشنز کانادا چیست؟

رشته تجارت بومی و مدیریت دولتی دانشگاه فرست نیشنز کانادا
رشته ارتباطات بومی و هنرهای زیبا دانشگاه فرست نیشنز کانادا
رشته تربیت معلم دانشگاه فرست نیشنز کانادا
رشته بهداشت بومی دانشگاه فرست نیشنز کانادا
رشته زبان های بومی دانشگاه فرست نیشنز کانادا
رشته ادبیات بومی به انگلیسی دانشگاه فرست نیشنز کانادا
رشته مددکاری اجتماعی دانشگاه فرست نیشنز کانادا
رشته مطالعات بومی دانشگاه فرست نیشنز کانادا
رشته دانش و علوم بومی دانشگاه فرست نیشنز کانادا

شرایط اقامتی در دانشگاه فرست نیشنز چگونه است؟

دانشجویان بسته به شرایط مختلفی می توانند در خوابگاه های دانشگاه فرست نیشنز کانادا و یا آپارتمان های متفرقه زندگی کنند. این دانشگاه تنها برای پردیس رجینا خوابگاه در نظر گرفته است و دانشجویان در پردیس های دیگر می توانند از سایر گزینه های اقامتی استفاده کنند.

دانشگاه فرست نیشنز کانادا در کدام استان است و شرایط اقتصادی این استان چگونه است؟

دانشگاه فرست نیشنز کانادا در استان ساسکاچوان قرار دارد و اقتصاد این استان بیشتر بر مبنای کشاورزی و معدن است.

بارزترین ویژگی دانشگاه فرست نیشنز کانادا چیست؟

این دانشگاه بسیاری از برنامه های آموزشی خود را به صورت آنلاین و آموزش از راه دور در نظر گرفته است و برخی دیگر از برنامه ها به صورت تلفیقی هستند. یعنی برخی از دروس به صورت حضوری و برخی دیگر به صورت آنلاین در دسترس هستند.

امکانات ورزشی موجود در دانشگاه فرست نیشنز کانادا چگونه است؟

دانشگاه فرست نیشنز کانادا، به شدت به ورزش و تدریس دانشجویان اهمیت می دهد به همین دلیل امکان استفاده از باشگاه های ورزشی را برای دانشجویان رایگان کرده است.

فعالیت های دانشجویی در دانشگاه فرست نیشنز کانادا چگونه است؟

هر ۳ پردیس دانشگاه فرست نیشنز کانادا، گروه ها، سازمان ها و انجمن های مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که افراد بسته به علاقه مندی خود در یکی از این سازمان ها فعالیت خود را آغاز می کنند. این دانشگاه همچنین یک مرکز مشاوره معتبر دارد که افراد می توانند در مواقع لزوم از مشاوره های این مرکز بهره ببرند.

زبان دانشگاه فرست نیشنز کانادا چیست؟

کلیه رشته های آموزشی در دانشگاه فرست نیشنز کانادا به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. به همین دلیل متقاضیانی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند باید یک مدرک زبان ارائه دهند و ترجمه مدارک نیز باید به زبان انگلیسی باشد.

اصلی ترین پردیس دانشگاه فرست نیشنز کانادا چیست؟

رشته های مختلفی در ۳ پردیس دانشگاه فرست نیشنز کانادا آموزش داده می شود اما اصلی ترین پردیس این دانشگاه، رجینا است که این دانشگاه ساختمان هایی را برای اقامت دانشجویان نیز در نظر گرفته است.

آیا امکان آموزش از راه دور برای دانشجویان دانشگاه فرست نیشنز کانادا وجود دارد؟

بله دانشجویان می توانند از گزینه آموزش آنلاین استفاده کنند. توجه داشته باشید که این دانشگاه کلیه امکانات لازم برای آموزش از راه دور را برای دانشحویان فراهم کرده است و بیشتر آموزش ها از طریق ویدئو کنفرانس صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.