دانشگاه سنت جرومز

st jerome's university

دانشگاه سنت جرومز

دانشگاه سنت جرومز در منطقه واترلو ایالت انتاریو کانادا قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات مفید در مورد این مرکز علمی به آدرس شبکه های اجتماعی زیر مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه سنت جرومز کانادا

دانشگاه سنت جروم یا سنت جرومز یک دانشگاه دولتی کاتولیک روم به شمار می رود که واقع در واترلو در استان انتاریو است. این دانشگاه در سال ۱۸۶۵ با عنوان دانشکده سن ژروم فعالیت خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۹۵۹ نام آن به سنت ژروم تغییر پیدا کرد و درنهایت نام اصلی آن سنت جرومز است. تمرکز اصلی این دانشگاه روی برنامه های کارشناسی است به همین دلیل محبوبیت زیادی برای رشته های کارشناسی خود دارد.

تصاویر دانشگاه سنت جرومز

لینک های مفید!

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه سنت جرومز

از آنجایی که دانشگاه سنت جرومز و دانشگاه واترلو تعامل نزدیکی با یکدیگر دارند، دانشجویان این دانشگاه همزمان از دو دانشگاه مدرک تحصیلی خود را دریافت می کنند. متقاضیان باید حداقل معدل ۱۴ دیپلم دبیرستان را داشته باشند و نمرات دروس رشته مد نظرشان باید بالا باشد. دانشگاه سنت جرومز، محدودیت سنی برای متقاضیان در نظر نگرفته است و همه افراد با همه گروه های سنی می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

 متقاضیانی که قصد تحصیل در یکی از رشته های این دانشگاه را دارند باید شرایط خاصی داشته باشند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

مهمترین شرایط مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز

 • کسب حداقل ۷۰ درصد از سوابق تحصیلی دبیرستان
 • داشتن دیپلم دبیرستان
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی
 • ترجمه مدارک

شرایط اپلای در دانشگاه سنت جرومز

شرایطتوضیحات
گپ تحصیلیهر چه فاصله زمانی آخرین مقطع تحصیلی شما با اپلای برای دانشگاه سنت جرومز کمتر باشد، شانس بیشتری برای پذیرش در این دانشگاه خواهید داشت.
مدرک زبانکشور کانادا یک کشور دو زبانه به شمار می رود و از آنجایی که زبان آموزشی دانشگاه سنت جرومز، انگلیسی است، یکی از اصلی ترین شرایط اپلای داشتن مدرک زبان معتبر است.
تمکن مالیاینکه بتوانید اثبات کنید هزینه های کافی برای زندگی در واترلو در طول تحصیل خود دارید و می توانید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید، از  اصلی ترین شرایط پذیرش در دانشگاه سنت جرومز به شمار می رود.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه سنت جرومز

مدارکی که برای اپلای در دانشگاه های کانادا به آن ها نیاز دارید بسته به رشته ای که انتخاب می کنید متفاوت است چرا که ممکن است برخی از رشته ها از شما نمونه کار عملی بخواهد یا نمرات مدرک زبان رشته مد نظر شما متفاوت باشد.

اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای کلیه رشته های دانشگاه سنت جرومز

 • اسکن پاسپورت (پاسپورت شما باید معتبر باشد و از زمان انقضای آن نگذشته باشد)
 • اسکن مدرک دیپلم دبیرستان
 • اسکن معدل
 • ارسال ریز نمرات
 • ارسال رزومه کاری و دستاوردهای علمی
 • ترجمه مدارک
 • توضیح در خصوص فعالیت های پژوهشی تان
 • داشتن حداقل ۲ توصیه نامه تحصیلی
 • داشتن انگیزه نامه
 • ذکر مقالات چاپ شده
 • ارائه مدرک زبان با حداقل نمره مورد قبول دانشگاه سنت جرومز
 • دو قطعه عکس

جبران معدل پایین برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز

اگرچه دانشگاه سنت جرومز، سختگیری زیادی در خصوص پذیرش متقاضیان در دانشگاه خود ندارد اما هر چه شرایط شما نسبت به سایر رقیب هایتان بیشتر باشد، شانس قبولی شما نیز بیشتر می شود. بنابراین اگر معدل پایینی در مقطع دبیرستان دارید، می توانید از راه های زیر برای جبران کمبود معدل خود استفاده کنید:

فاکتورهاتوضیحات
سابقه کاریداشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی تا حد زیادی می تواند پایین بودن معدل شما را جبران کند. این کار باعث قوی تر شدن رزومه شما می شود در نتیجه شانس بیشتری برای اخذ پذیرش در دانشگاه سنت جرومز خواهید داشت.
شرکت در آزمون GRE و آزمون جی مت برای کانادااین آزمون ها در سراسر دانشگاه های کانادا معتبر هستند و میزان بار علمی شما را می سنجند. البته این آزمون ها بیشتر برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند و دانشگاه سنت جرومز در حال حاضر فقط یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارد.
شرکت در دوره های آماده سازیاین دوره ها که Pathway Programs‌ نام دارند، باعث جبران کمبود معدل و یا ضعف در رزومه می شوند. و شامل دوره های زیر هستند:
Year One
Bachelors Pathway
Foundation
Pre – Master

کار در کنار تحصیل در دانشگاه سنت جرومز

دانشگاه سنت جرومز، شرایطی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که دانشجویان بتوانند در کنار تحصیل خود کار کنند. اگر بخواهید کاری در محیط پردیس دانشگاه داشته باشید، چه مرتبط با رشته تحصیلی و چه کارهای متفرقه مانند کار در کتابخانه ها و … نیازی به داشتن مجوز کاری یا همان Work Permit ندارید اما کار در خارج از پردیس دانشگاه نیاز به مجوز کاری دارید.

شما در طول دوره تحصیلی خود می توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید اما در تابستان و تعطیلات میان ترم می توانید تا ۴۰ ساعت در هفته هم فعالیت داشته باشید. میانگین حقوق دریافتی برای دانشجویانی که در کنار تحصیلات خود کار می کنند، ۱۲ دلار در ساعت اعلام شده است.

درباره کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه سنت جرومز

اگر در کشوری زندگی می کنید که زبان شما انگلیسی نیست، برای اینکه بتوانید برای دانشگاه سنت جرومز اپلای کنید، باید مدرک زبان انگلیسی معتبری با حداقل نمره مورد پذیرش دانشگاه سنت جرومز داشته باشید. دانشگاه سنت جرومز مدارک زبان زیر را برای پذیرش متقاضیان در نظر گرفته است.

 • حداقل نمره آزمون CAEL‌ برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز: ۷۰
 • حداقل نمره آزمون TOEFL برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز: ۹۰ (نمره بخش اسپیکینگ و رایتینگ کمتر از ۲۵ نباشد)
 • حداقل نمره آزمون IELTS برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز: ۶.۵ (در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ) و نمره ۶ (در بخش های ریدینگ و لیسنینگ)
 • حداقل نمره آزمون PTE‌ برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز: ۶۳ (نمره بخش های اسپیکینگ و رایتینگ کمتر از ۶۵ نباشد)
 • حداقل نمره آزمون EFAS‌ برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز: اخد حداقل ۷۵ درصد از نمره

اگر متقاضیان نتوانسته باشند، حداقل نمره مورد نظر را برای مدرک زبان خود کسب کنند، دانشگاه سنت جرومز به آن ها پذیرش کاندیشنال می دهد بنابراین دانشجویان می توانند نکات زیر را در این خصوص در نظر بگیرند:

 • باید بتوانید مهارت های زبان انگلیسی خود را از طریق دوره های زبان برگزار شده در دانشگاه سنت جرومز اثبات کنید.
 • یا ۱۵ واحد در یک دانشگاه که زبان آموزشی آن انگلیسی است بگذرانید.
 • یا ۱ سال در یک موسسه آموزش عالی به زبان انگلیسی تحصیل کنید.
 • مقطع تحصیلی خود را در کانادا و یا یک کشور انگلیسی زبان گذرانده باشید.

مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه سنت جرومز

برای اینکه بتوانید در دانشگاه سنت جرومز کانادا تحصیل کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در خصوص گرایش مد نظرتان در دانشگاه سنت جرومز تحقیق کنید

  پیش از هر چیزی باید مطمئن شوید، گرایش مد نظر شما در دانشگاه سنت جرومز وجود دارد. تمرکز دانشگاه سنت جرومز بیشتر روی مدارک کارشناسی است به همین دلیل اگر قصد تحصیل کارشناسی در کانادا را دارید، بی شک این دانشگاه بهترین گزینه ممکن برای شما خواهد بود.

 2. شرایط مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز را ارزیابی کنید

  شرایط پذیرش در دانشگاه سنت جرومز را به طور کلی و سپس شرایط مختص رشته مورد نظرتان را بررسی کنید. اگر اقدام خاصی باید انجام دهید پیش از رسیدن زمان ددلاین پذیرش آن را انجام دهید تا بتوانید کلیه شرایط را در نظر بگیرید.

 3. مدارک مورد نیاز را برای پذیرش در دانشگاه سنت جرومز تهیه کنید

  مدارکی که برای اپلای نیاز دارید را تهیه کنید. برخی از این مدارک از قبل باید تهیه شده باشد مثلا نمره آزمون زبانتان باید از جایی که در آزمون شرکت کرده اید مستقیما به دانشگاه سنت جرومز ارسال شود.

 4. اپلیکیشن فی را پرداخت کنید و منتظر نتیجه درخواست خود بمانید

  ارسال مدارک به دانشگاه بدون پرداخت اپلیکیشن فی، عملا بی فایده است چرا که درخواست شما ثبت نمی شود و حتی اگر ثبت شود، بررسی نمی شود. اپلیکیشن فی را پرداخت کنید و منتظر بمانید نتیجه درخواست شما مشخص شود.

ددلاین اپلای دانشگاه سنت جرومز

 • ترم پاییز: ۱ اکتبر
 • ترم زمستان: ۱ فوریه
 • ترم بهار و تابستان: ۱ می

مکاتبه با اساتید دانشگاه سنت جرومز کانادا

بخش بسیار مهمی از پذیرش در دانشگاه سنت جرومز به مکاتبه با اساتید برمی گردد به گونه ای که اگر با درخواست شما موافقت شود، پذیرش شما در این دانشگاه نیز قطعی خواهد بود. مکاتبه با اساتید گاهی با تلفن و بیشتر مواقع به منظور رسمی شدن آن، از طریق ایمیل صورت می گیرد. بنابراین پیشنهاد ما این است که هر چه سریع تر یک مکاتبه اصولی و درست را انتخاب کنید.

نکات مهم برای مکاتبه با اساتید

 • ایمیل خود را با معرفی خود آغاز کنید و سپس در خصوص رشته تحصیلی خود توضیح دهید.
 • در مورد حوزه های پژوهشی استاد مورد نظرتان تحقیق کنید.
 • در مورد دستاوردهای علمی خود توضیح دهید و موفقیت های علمیتان را ذکر کنید.
 • به هیچ عنوان از مدل های آمده مکاتبه با اساتید موجود در گوگل استفاده نکنید.
 • به همه اساتید یک دانشکده ایمیل نزنید. صبر کنید اگر از یک استاد جواب منفی دریافت کردید، مکاتبه با استاد دیگری را امتحان کنید.
 • ایمیل شما نباید طولانی باشد و کل مطالب را در ۲ تا ۳ پاراگراف به اتمام برسانید.
 • از ارائه اطلاعات غلط جدا پرهیز کنید چرا که شما بعدا باید ادعا های خود را اثبات کنید و عدم صداقت شما منجر به بی اعتمادی اساتید و رد پذیرش شما می شود.
 • زمان ارسال ایمیل نیز اهمیت زیادی دارد. سعی کنید مکاتبه با اساتید را اول صبح انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ایمیل دادن به استاد برای اپلای

هزینه‌ ها و شهریه‌ دانشجویان در دانشگاه سنت جرومز

دانشجویان موظف هستند هر ترم مبلغی هزینه برای شهریه دانشگاه سنت جرومز پرداخت کنند و از آنجایی که این دانشگاه کاملا وابسته به دانشگاه واترلو است. بنابراین شهریه های دانشگاهی آن نیز کاملا مشابه با دانشگاه واترلو اعلام شده است.

دانشجویان در رشته های هنر و تجارت برای یک سال تحصیلی خود (۲ ترم) تقریبا ۴۰.۹۰۰ دلار پرداخت می کنند که دانشجویان بین المللی باید نصف این مبلغ را حتما در شروع ترم خود باید پرداخت کنند.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه بین‌ المللی دانشگاه سنت جرومز

اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه ‌ی تحصیل در دانشگاه سنت جرومز را دارید، می‌توانید با هزینه‌ بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به هدف خود برسید. بورسیه تحصیلی کانادا یا کمک هزینه دانشجویی در کانادا از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می‌ توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه ‌هایی را برای آنها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه‌ های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه‌ های تشویقی

  بورسیه‌ های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می ‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورده و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

  بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدیدالورود تعلق می ‌گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می‌ شود.

 • بورسیه ‌های تحقیقاتی یا RA

  بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA

  بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه‌ های کارآموزی

  بورسیه ‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس‌ های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه ‌ها و کمک ‌هزینه‌ های تحصیلی، وام دانشجویی کانادا را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه سنت جرومز بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مورد نظر، لازم است تا به سایت دانشگاه سنت جرومز مراجعه کرده و از بورسیه‌ های مربوط به رشته ‌ی خود مطلع شوید.

همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می‌ توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه‌ های رشته‌ ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه ‌ها به سایت‌ های زیر مراجعه کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه سنت جرومز

هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان، برای تحصیل در دانشگاه سنت جرومز به استان انتاریو سفر می کنند. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های انتاریو به شمار می رود و اهمیت زیادی برای دانشجویان بین المللی قائل است.

برخی از مزایای تحصیل در دانشگاه سنت جرومز

امکان تحصیل در یک مکان خوب

دانشجویان دانشگاه سنت جرومز مطابق با استانداردهای آموزشی روز دنیا تحصیل می کنند و همواره از روش های نوین برای اموزش آن ها استفاده می شود. شاخص کیفیت زندگی در استان انتاریو در وضعیت بسیار خوب قرار دارد به همین علت دانشجویان این امکان را دارند که بتوانند در یک مکان خوب تحصیل کنند. این دانشگاه تمامی تلاش خود را برای رفاه حال دانشجویان کرده است تا بتوانند به صورت پایه ای با رشته تحصیلی خود آشنا شوند.

شناخت دانشگاه سنت جرومز در جهان

برنامه های آموزشی دانشگاه سنت جرومز از جمله رشته های الهیات در سطح جهان بسیار معتبر هستند به همین دلیل متقاضیانی که می خواهند این رشته ها را به صورت تخصصی آموزش ببینند برای این دانشگاه اپلای می کنند. از طرف دیگر، مدارکی که دانشگاه سنت جرومز اعطا می کند در سطح جهان بسیار معتبر هستند و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در صورتی که به کشور خودشان بازگردند به راحتی می توانند در رشته ای که تحصیل کرده اند کار پیدا کنند.

حمایت دانشگاه سنت جرومز از دانشجویان بین المللی

دانشگاه سنت جرومز به دو طریق حمایت خود را از دانشجویان بین المللی اعلام کرده است. یکی به دلیل اعطای بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلف و دیگری فراهم کردن شرایطی برای اخذ اقامت دائم در کانادا. در حین تحصیل در کانادا، دانشجویان می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. اقامت دائم به آنها امکان می دهد پس از کسب مدارک لازم و تجربه کار کانادایی در کانادا زندگی و کار کنند. این امکان برای اقامت دائم در کانادا پس از تحصیل در کانادا یکی از مزایای بسیاری از تحصیل در دانشگاه سنت جرومز است.

ایجاد توانمدی مدیریت و پتانسیل رهبری در دانشجویان سنت جرومز

فارغ التحصیلان موفق دانشگاه سنت جرومز نشان از اهمیت بسیار زیاد این دانشگاه به پرورش افرادی توانمند در رهبری برای رشته های مختلف است و این امر در طول سال های مختلف تحصیلی به اثبات رسیده است. دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند به خوبی می توانند مشاغل مدیریتی در رشته تحصیلی خود را داشته باشند. القای حس خود باوری و مستقل بار آوردن دانشجویان از نشانه های آماده سازی دانشجویان در امر رهبری است.

نوآوری دانشگاه سنت جرومز

به طور کلی کانادا کشوری است که به نوآوری فناوری در جهان معروف است و دانشگاه سنت جرومز نیز از این قاعده مستثنی نیست. این دانشگاه همواره از بهترین تکنولوژي روز دنیا برای آموزش رشته های مختلف استفاده می کند و کتابخانه ها، سیستم های آموزشی آنلاین، آموزش های ویژه، کنفرانس ها، سمینارهای آموزشی و … را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.

حمایت دانشگاه سنت جرومز از دانشجویان بین المللی

استان انتاریو، با فراهم کردن فرصت های شغلی مختلف برای افراد، نرخ بیکاری را تا حد زیادی پایین آورده است. به همین دلیل فارغ التحصیلان از دانشگاه های استان انتاریو از جمله دانشگاه سنت جرومز پس از اتمام تحصیلاتشان در مدت زمان کوتاهی می توانند شغل مورد نظرشان را پیدا کنند.

چند فرهنگی بودن دانشگاه سنت جرومز

دانشگاه سنت جرومز، یک دانشگاه چند فرهنگی است که از ۱۴ کشور در سراسر جهان دانشجو می پذیرد. به همین دلیل از دانشجویان بین المللی استقبال می کند. مردم کانادا نیز به دلیل صمیمی بودن و خوش برخورد بودن شهرت دارند.

در بالا به مزایای تحصیل در دانشگاه سنت جرومز اشاره شد. در زیر به دیگر دلایلی که منجر به انتخاب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور کانادا شده است اشاره می کنیم:

 • مهمان نوازی مردم کانادا
 • ثبات اقتصادی کانادا
 • متنوع بودن فرصت های کاری در رشته های مختلف در کشور کانادا
 • امکان استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی کانادا با حداقل هزینه و یا به صورت رایگان
 • امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده و همسر فرد دانشجو

تاریخچه دانشگاه سنت جرومز

دانشگاه سنت جرومز یک دانشگاه دولتی به شمار می رود که از قدیمی ترین دانشگاه های شهر واترلو در انتاریو است. به همین دلیل سابقه ای دیرینه در آموزش رشته های مختلف دارد. این دانشگاه با دانشگاه واترلو همکاری دارد و هر دو در یک راستای تحصیلی قدم برمی دارند. فعالیت رسمی سنت جرومز از سال ۱۸۶۵ شروع شد و در آن زمان به کالج سنت جروم مشهور بود. در طول سال های مختلف این کالج، شروع به ساخت دانشکده های مختلف کرد و رشته های بیشتری را به دانشگاه اضافه کرد تا جایی که به دانشگاه معتبری در کل جهان تبدیل شد.

دانشگاه در سال ۱۹۹۸ به دانشگاه کالج سنت جروم تغییر نام داد و فعالیت خود را دوباره از سر گرفت. رشته های آموزشی موجود در دانشگاه سنت جرومز براساس رشته های هنر و الهیات است و رشته های مربوط به این حوزه ها را به طور کاملا تخصصی آموزش می دهد. دانشگاه سنت جرومز سال ها است با دانشگاه واترلو همکاری می کند و به دنبال طیف گسترده ای از برنامه ها و استخدام اساتیدی است که دانشجویان را برای ورود به مشاغل مختلف آماده کند.

دانشجویان دانشگاه سنت جروم در دانشگاه واترلو ثبت نام می کنند و مدرک کارشناسی هنر یا مدرک کارشناسی ارشد اندیشه کاتولیک را مطالعه می کنند. این دانشگاه طیف وسیعی از دوره های آموزشی را که توسط آخرین تحقیقات علمی ارائه شده است را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و از پیشرفت دانشجویان حمایت می کند.

از زمان تأسیس دانشگاه سنت جرومز در سال 1865، دانشگاه سنت جروم از موضوعات مختلف کاتولیک استفاده کرده است تا جهان پیرامون ما را مورد مطالعه قرار دهد. جامعه سنت جروم متنوع است. از کاتولیک ها، غیر کاتولیک ها و مردمان غیرمذهبی همگی دعوت می شود تا در بررسی ایده ها شرکت کرده و سپس بر اساس آنها بتوانند دنیایی بهتر را برای مردم جامعه بسازند.

دانشگاه سنت جرومز  آموزش کامل هنرهای لیبرال را ارائه می دهد که شامل دوره های انگلیسی، تاریخ، فلسفه، روانشناسی، مطالعات دینی، علوم انسانی، جامعه شناسی، فرانسوی و ایتالیایی است. دانشگاه سنت جرومز میزبان برنامه های مطالعاتی بین رشته ای محبوب، از جمله مطالعات قرون وسطایی است.

اهداف کلی دانشگاه سنت جرومز

دانشگاه سنت جرومز که اکنون بیش از ۱۵۰ سال سابقه آموزشی دارد، میزبان دانشجویانی است که به دنبال تحصیلات آزاد، فرصت های یادگیری تجربی متحول کننده و محیط یادگیری پرورش دهنده اما چالش برانگیز است و به دانشجویان اجازه می دهد مهارت های مورد نیاز برای رشته خود را کسب کنند.

دانشجویانی که در دانشگاه سنت جرومز ثبت نام می کنند از تمام مزایا و امکانات رفاهی برای آموزش استفاده می کنند چرا که دانشگاه سنت جرومز دانشجویانی را با تفکر انتقادی و مهارت های رهبری برای زندگی پس از دانشگاه آماده می کند و فرصت های آموزشی بی نظیری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

این دانشگاه اهمیت زیادی به امر تحقیقات می دهد و بیشترین تمرکز خود را روی آموزش تخصصی رشته های آموزشی خود قرار داده است. به همین دلیل مهمترین اهداف خود را همکاری بیشتر دانشجویان و اساتید در امر تحقیقات معرفی کرده است.

رشته های تحصیلی در دانشگاه سنت جرومز در مقاطع مختلف

رشته های تحصیلی در دانشگاه سنت جرومز در مقطع کارشناسی

دانشگاه سنت جرومز یکی از دانشگاه هایی است که اهمیت زیادی به رشته های تحصیلی مختلف می دهد. این دانشگاه در طول سال های تحصیلی مختلف رشته های بیشتری را به دانشگاه خود اضافه کرده است. در زیر به برخی از رشته های بسیار مهم دانشگاه سنت جرومز اشاره می کنیم:

رشته های تحصیلی دانشگاه سنت جرومز در مقطع کارشناسی:

 • کارشناسی زبان انگلیسی
 • کارشناسی جامعه شناسی و مطالعات حقوقی
 • کارشناسی تاریخ
 • کارشناسی مطالعه خانواده، ازدواج و تمایلات جنسی
 • کارشناسی علوم انسانی
 • کارشناسی مطالعات مذهبی
 • کارشناسی مطالعات قرون وسطی
 • کارشناسی روان شناسی
 • کارشناسی فلسفه

رشته های تحصیلی در دانشگاه سنت جرومز در مقطع کارشناسی ارشد

درحال حاضر رشته اندیشه های کاتولیک، اصلی ترین رشته دانشگاه سنت جرومز در مقطع کارشناسی ارشد به شمار می رود.

هنرهای افتخاری دانشگاه سنت جرومز

 • رشته مردم شناسی
 • رشته هنرهای زیبا
 • رشته مطالعات ایتالیایی
 • رشته جامعه شناسی
 • رشته مطالعات مذهبی
 • رشته مطالعات توسعه اجتماعی
 • رشته مطالعات کلاسیک
 • رشته مطالعات قرون وسطی
 • رشته مطالعات حقوقی
 • رشته مطالعات جنسی، ازدواج و خانواده
 • رشته مطالعات روسیه و اروپای شرقی
 • رشته مطالعات آزادی
 • رشته علوم اقتصاد
 • رشته موسیقی
 • رشته مطالعات زنان
 • رشته زبان اسپانیایی
 • رشته علوم سیاسی
 • رشته زبان فرانسوی
 • رشته زبان آلمانی
 • رشته مطالعات صلح و جنگ
 • رشته تئاتر و اجرا
 • رشته ارتباطات محاوره ای
 • رشته فلسفه

رشته‌‌های تحصیلی در کانادا

 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • شرایط اخذ پذیرش و بورسیه
 • آینده شغلی و میانگین درآمد

معرفی دانشکده های دانشگاه سنت جرومز

دانشکده ها و توضیحات

دانشکده زبان انگلیسی دانشگاه سنت جرومز

یکی از منحصر به فرد ترین بخش های آموزشی دانشگاه سنت جرومز، مربوط به دانشکده زبان انگلیسی است. دانشجویان این رشته، به طور کامل به روابط عمیق و پیچیده ادبیات و جهان می پردازند و به جزئیات موضوعات مربوط به این بخش ها توجه ویژه ای دارند. کلاس های درس زبان انگلیسی چیزی فراتر از مکالمه و گفت‌وگو است. در حقیقت اساتید رشته زبان انگلیسی در این دانشگاه مهارت های عملی در نوشتن و تفکر انتقادی دانشجویان را پرورش می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده تاریخ دانشگاه سنت جرومز

گروه تاریخ در دانشگاه سنت جرومز، متعهد به حفظ، کاوش و افزایش دانش گذشته بشری با تمرکز بر تاریخ مدرن کانادا و تاریخ قرون وسطی، بر مردم، ملت ها، مناظر، ایده ها، رویدادها، سیاست، دین و ساختارهای اجتماعی مانند نژاد، جنسیت، طبقه و قومیت است. برنامه ها و دوره های آموزشی این دانشگاه برای تحریک کنجکاوی فکری و توانایی تفکر انتقادی دانشجویان طراحی شده و ارائه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه سنت جرومز

علوم انسانی یک رویکرد بین رشته ای و چند وجهی برای آموزش است که ریشه در سنت هنرهای لیبرالی دارد. همانطور که از نامش پیداست، این علم قلمرو سیرت وجودی بشری است. بنابراین به بررسی جنبه های اساسی انسانیت و انسان بودن می پردازد. هدف از برنامه علوم انسانی، آگاهی عمیق و حساسیت فرد نسبت به پیچیدگی ها و احوال آدمی است. برای این منظور، علوم انسانی دیدگاه های مختلف رشته های علوم انسانی و اجتماعی مانند ادبیات، فلسفه، تاریخ، الهیات، جامعه شناسی، روانشناسی و علوم سیاسی را در بر می گیرد.

الگوی آموزشی برای برنامه علوم انسانی، گفتگو است. آنچه در اینجا ضروری است تعامل سازنده دیدگاه های مختلف در مورد مسائل مهم تأثیرگذار بر انسان است. از طریق ساختار یادگیری گفتمانی، دانشجویان درک وسیعی از ایده های این موضوعات به دست می آورند و تمدن غربی شکل گرفته شده با رویارویی دیدگاه های مختلف را بررسی می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده مطالعات ایتالیایی و فرانسوی دانشگاه سنت جرومز

این دانشکده، دانشجویان را به طور حرفه ای با فرهنگ های ایتالیایی و فرانسوی در غالب آموزش زبان آشنا می کند. دوره های ایتالیایی دانشگاه سنت جرومز شامل دوره های زبان مبتدی و متوسط و مجوعه ای جذاب از دوره های ادبیات و فرهنگ است که به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. دانشجویان فرانسوی یکی از برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه واترلو را دنبال می کنند و ممکن است واجد شرایط تحصیل در کبک (Chicoutimi) یا فرانسه باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده مطالعات قرون وسطی سنت جرومز

از سقوط امپراتوری روم تا آغاز دوران مدرن، این رشته تحصیلی بین رشته ای، که توسط دانشگاه سنت جروم و دانشگاه واترلو تدریس می شود، به دانشجویان اجازه می دهد تا علایق خاص خود را کشف کرده و موضوعات مورد علاقه خود را در این زمینه مطالعه کنند.

مطالعه قرون وسطی جذاب است و به طور فزاینده ای برای درک شکل گیری تمدن مدرن حیاتی شناخته می شود. ریشه های فرهنگ ما از جهان قرون وسطی سرچشمه می گیرد و بر اساس میراث کلاسیک حفظ و گسترش یافته است. مطالعات قرون وسطایی در دانشگاه سنت جرومز توسط چندین بخش دانشگاهی از جمله تاریخ، مطالعات کلاسیک، انگلیسی، هنرهای زیبا، مطالعات فرانسوی و ایتالیایی، مطالعات اسپانیایی و آمریکای لاتین، موسیقی و فلسفه صورت می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده زبان فرانسوی سنت جرومز

هدف کلی تحصیلات دانشگاهی این است که به ما کمک کند تا از طریق رشد ذهن و به کارگیری بخش های مختلف آن به انسان های کامل تری تبدیل شویم. اما این اجزا مستلزم نظمی است که از دیدگاه فلسفه بررسی می شود. تمام دوره هایی که توسط گروه فلسفه ارائه می شود در فضای صمیمی تری در محوطه دانشگاه سنت جرومز تدریس می شود و عموماً به کلاس های کوچکتر دلالت دارد و همیشه امکان تعامل آسان با اعضای هیئت علمی را فراهم می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده روان شناسی سنت جرومز

با تکمیل دوره های اصلی مانند روانشناسی مقدماتی، روانشناسی اجتماعی و آسیب شناسی روانی، دانشجویان روانشناسی دانشگاه سنت جروم می توانند از تخصص اعضای هیات علمی در موضوعاتی مانند روانشناسی تربیتی، نوجوانی و جوانی و اختلالات یادگیری استفاده کنند. دانشجویان همچنین می توانند فرصت هایی را برای کسب تجربه تحقیقاتی و همچنین توسعه مهارت های مشاهده ای و تحلیلی خود برای پرداختن به مسائل پیچیده فردی، ارتباطی و اجتماعی داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده مطالعات مذهبی سنت جرومز

دانشجویان در دانشگاه سنت جرومز ادیان جهان را از جنبه های مختلف، از جمله تلاقی آنها با سیاست، اقتصاد و توسعه اجتماعی، بررسی می کنند. اساتید این دانشگاه به طور خاص به نحوه مشارکت دین در پرسش های مدرن مربوط به سیاست و عدالت اجتماعی، برقراری صلح و روابط بین المللی، بحران زیست محیطی، ارزش های اجتماعی ، اخلاق جنسی، الهیات و فرهنگ عامه علاقه مند هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشکده مطالعات جنسی، ازدواج و خانواده سنت جرومز

مسائل جنسی، ازدواج و خانواده (SMF) به دانشجویان فرصت می دهد تا تحقیقات و نظریه های مربوط به جنسیت انسان و روابط را از طیف وسیعی از رشته ها و در علوم انسانی و اجتماعی بررسی کنند. بسیاری از دوره ها در SMF  مسائل مربوط به این موضوع را آموزش می دهند و دیدگاه عدالت اجتماعی را اتخاذ می کنند به صورتی که دانشجویان را به تفکر انتقادی در مورد موضوعات غالباً نادیده گرفته شده به چالش می کشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه سنت جرومز

دانشگاه سنت جرومز، خوابگاه هایی را هم در داخل پردیس دانشگاه و هم خارج از پردیس دانشگاه در نزدیکی دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشجویان در این اقامتگاه ها تجربه زندگی اجتماعی، معاشرت با افراد از فرهنگ های مختلف و امکان زندگی در یک مکان آرام را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. قراردادهای اقامت در دانشگاه واترلو و سنت جروم شامل یک قرارداد هشت ماهه شامل دو دوره تحصیلی چهار ماهه است.

افرادی که می خواهند در اقامتگاه های دانشگاه سنت جرومز تحصیل کنند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

شایستگی همکاری

در زمان اقامت، دانشجو باید با تمام مسئولین اقامت همکاری داشته باشد. به عنوان مثال، دانشجویانی که با دستورالعمل های رفتاری، انضباطی و اداری همکاری نکرده اند، ممکن است از پذیرش مجدد محروم شوند. همچنین دانشجویانی که مهلت پرداخت شهریه را رعایت نمی کنند، از پذیرش مجدد محروم می شوند. قبل از رسیدگی به هرگونه درخواست، تمام قبوض بدهی به محل اقامت باید به طور کامل پرداخت شود.

شایستگی تحصیلی

هر دانشجوی سال آخر باید حداقل چهار واحد درسی کامل را در یک دوره به پایان برساند و از نظر تحصیلی در وضعیت مطلوبی قرار گیرد،درست همانطور که این قوانین در دانشگاه واترلو وجود دارد.

هر دانشجوی سال اول باید حداقل سه واحد درسی کامل را در یک دوره به پایان برساند و از وضعیت علمی خوبی برخوردار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

وسایل و امکانات موجود در پردیس دانشگاه سنت جرومز

امکاناتتوضیحات
تخت خواب هاتخت خواب های اقامتگاه های دانشگاه سنت جرومز قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و دانشجویان می توانند برخی از وسایل خود را زیر تخت ها بگذارند.
میز و صندلیبرای همه افرادی که در اقامتگاه زندگی می کنند میز و صندلی مطالعه در نظر گرفته شده است.
یخچال و فریزرمینی یخچال های موجود در اقامتگاه های دانشگاه سنت جرومز فضای مناسبی برای نگهداری چند وعده غذایی و نوشیدنی دارند.
سینک  ظرفشوییهر اتاق در محل اقامت با سینک ظرفشویی برای راحتی شما مجهز شده است.
اینترنتاقامتگاه های دانشگاه سنت جرومز مجهز به اینترنت پرسرعت برای دانشجویان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانشگاه سنت جرومز کانادا در کدام شهر و منطقه کشور قرار گرفته است

دانشگاه سنت جرومز واقع در شهر واترلو در استان انتاریو است. این شهر در جنوب انتاریو قرار دارد و با مرکز استان یعنی انتاریو، ۱ ساعت فاصله دارد. واترلو از نظر آب و هوایی، در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد است. با این حال این شهر جزء شهرهایی به شمار می رود که بارش باران بسیار زیاد است. شاخص آلودگی در شهر واترلو پایین است و امنیت در این شهر بالا است. شهر واترلو از نظر هزینه زندگی، مقرون به صرفه است و جزء شهرهای نسبتا ارزان کانادا به شمار می رود.

جدول هزینه‌ های زندگی پس از پذیرش از دانشگاه سنت جرومز

تمامی هزینه ها در جداول زیر به دلار کانادا می باشند.

هزینه غذا در استان انتاریو

هزینه غذامبلغ پرداختی
هزینه ناهار برای دو نفر۵۶.۴ دلار
هزینه فست فود۸.۷۷ دلار
کاپوچینو۳.۴۴ دلار
پپسی۱.۸۳ دلار

اجاره در استان انتاریو

نوع آپارتمان و سایر هزینه هامبلغ پرداختی
اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز استان انتاریو (۴۰ متری)۱۱۴۹ دلار
اجاره آپارتمان ۱ خوابه ارزان قیمت (۴۰ متری) در مرکز استان انتاریو۹۵۶ دلار
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز استان انتاریو (۸۰ متری)۱۸۸۸ دلار
هزینه آب و برق و گار برای ۱ نفر۸۶.۸ دلار
هزینه آب و برق و گار برای ۱ خانواده۱۳۳ دلار
خرید آپارتمان در مرکز شهر۵۹۴۵ دلار
خریپ آپارتمان در حاشیه شهر۴۷۲۵ دلار

هزینه حمل و نقل در استان انتاریو

نوع حمل و نقلهزینه پرداختی
هزینه حمل و نقل در داخل شهر۲.۶۸ دلار
هزینه بلیط برای یک ماه۹۶.۳ دلار
هزینه تاکسی۱۷ دلار
۱ لیتر گاز۰.۹۱ دلار

هزینه اقلام و خوراکی در استان انتاریو

نوع اقلامهزینه پرداختی
شیر (۱ لیتر)۲.۰۹ دلار
نان۲.۰۴ دلار
برنج (۱ کیلوگرم)۲.۴۴ دلار
تخم مرغ (۱۲ عدد)۲.۷۹ دلار
پنیر (۱ کیلوگرم)۱۲.۷ دلار
سینه مرغ (۱کیلوگرم)۱۱ دلار
سیب درختی (۱ کیلوگرم)۳.۰۳ دلار
موز (۱ کیلوگرم)۱.۲۸ دلار
پرتغال (۱ کیلوگرم)۳ دلار
گوجه (۱ کیلوگرم)۳.۳۱ دلار
سیب زمینی (۱ کیلوگرم)۲.۱۴ دلار
پیاز (۱ کیلوگرم)۲.۰۱ دلار
آب (۱ لیتر)۱.۰۱ دلار
نوشابه (۲ لیتر)۱.۹۱ دلار
قرص سرما خوردگی۹.۷ دلار
شامپو۴.۱۶ دلار
دستمال توالت (۴ رول)۲.۴ دلار
خمیر دندان۲.۰۵ دلار

سایر هزینه ها در استان انتاریو

نوع هزینههزینه پرداختی
عضویت در باشگاه ورزشی (۱ ماه)۳۷.۹ دلار
بلیط سینما (۱ نفر)۱۱.۳ دلار
هزینه ویزیت دکتر۶۲ دلار
کوتاهی مو۱۵.۱ دلار
شلوار جین۵۱ دلار

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

از کجا شروع کنم؟

اگر می‌خواهید در کمترین زمان فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، همین حالا تماس بگیرید!

سوالات متداول

مدارک لازم برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز کدام است؟

ارائه مقالات چاپ شده
حداقل ۲ توصیه نامه
انگیزه نامه
پر کردن فرم درخواست پذیرش موجود در سایت دانشگاه
اسکن معدل
ریز نمرات دبیرستان
رزومه کاری و تحصیلی

دانشگاه سنت جرومز چه شرایطی را برای تحصیل دانشجویان خود در نظر گرفته است؟

داشتن مدرک زبان انگلیسی، دیپلم دبیرستان، ترجمه مدارک، بالا بودن نمرات دبیرستان و داشتن تمکن مالی کافی، اصلی ترین شرایط تحصیل در دانشگاه سنت جرومز است.

رشته های تحصیلی در دانشگاه سنت جرومز در مقطع کارشناسی کدام است؟

کارشناسی زبان انگلیسی
کارشناسی جامعه شناسی و مطالعات حقوقی
کارشناسی روان شناسی
کارشناسی مطالعه خانواده، ازدواج و تمایلات جنسی
کارشناسی علوم انسانی
کارشناسی مطالعات مذهبی
کارشناسی تاریخ
کارشناسی زبان انگلیسی
کارشناسی مطالعات قرون وسطی
کارشناسی روان شناسی
کارشناسی فلسفه

دانشگاه سنت جرومز چگونه دانشگاهی است؟

این دانشگاه در سال ۱۸۶۵ در استان انتاریو تاسیس شد و یکی از دانشگاه هایی است که تمرکز ویژه ای روی برنامه های کارشناسی دارد.

مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه سنت جرومز چگونه است؟

تحقیق در خصوص گرایش مد نظرتان در دانشگاه سنت جرومز
شرایط مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه سنت جرومز را ارزیابی کنید
مدارک مورد نیاز را برای پذیرش در دانشگاه سنت جرومز تهیه کنید
پرداخت اپلیکیشن فی و منتظر ماندن برای نتیجه درخواست

هزینه‌ ها و شهریه‌ دانشجویان در دانشگاه سنت جرومز چگونه است؟

دانشجویان در رشته های هنر و تجارت برای یک سال تحصیلی خود (۲ ترم) تقریبا ۴۰.۹۰۰ دلار پرداخت می کنند که دانشجویان بین المللی باید نصف این مبلغ را حتما در شروع ترم خود باید پرداخت کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه سنت جرومز چگونه است؟

امکان تحصیل در یک مکان خوب
ایجاد توانمندی مدیریت و پتانسیل رهبری در دانشجویان سنت جرومز
حمایت دانشگاه سنت جرومز از دانشجویان بین المللی
چند فرهنگی بودن دانشگاه سنت جرومز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.