دانشگاه های کلگری

دانشگاه های کلگری

کلگری شهری در کشور کانادا است که در جنوب استان آلبرتا واقع شده است. کلگری بزرگترین شهر استان آلبرتا کانادا است. بیش از 1.3 میلیون نفر در کلگری زندگی می کنند، که این شهر را به چهارمین شهر بزرگ کانادا تبدیل می کند. فعالیت اقتصادی در کلگری به شدت متمرکز بر صنعت نفت، دامداری، کشاورزی و گردشگری است. کلگری از نظر قومی متنوع است و یکی از شهرهای مهاجرپذیر کانادا می باشد. همچنین کلگری یکی از امن ‌ترین شهرهای کانادا است. دانشگاه های کلگری جزو بهترین و معتبرترین دانشگاه های کانادا می باشند و به دلیل ارائه برنامه های آموزشی باکیفیت و پروژه های تحقیقاتی خود شناخته می شوند. هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان یکی از دانشگاه های کلگری را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب می کنند. در ادامه شرایط تحصیل در کانادا در دانشگاه های کلگری را بررسی می کنیم.

بهترین دانشگاه های کلگری

دانشگاه های کلگری به دلیل ارائه خدمات آموزشی منحصر به فرد در سطح بین المللی شناخته شده اند. دانشگاه های کلگری طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهند. دانشگاه های کلگری مرکزی پویا برای یادگیری می باشند و دانشجویان خود را برای مواجه شدن با چالش های مختلف آماده می کنند. در ادامه برخی از برترین دانشگاه های کلگری را معرفی و شرایط تحصیل در هر یک از این دانشگاه ها را بررسی می کنیم.

همچنین درباره کالج ‌های کلگری و تحصیل در آلبرتا بخوانید.

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری (University of Calgary) در سال 1966 تاسیس شد و یکی از پیشروترین دانشگاه های کانادا در آموزش و تحقیقات می باشد. دانشگاه کلگری یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در شهر کلگری و استان آلبرتا است. بیش از 31000 دانشجو در دانشگاه کلگری در رشته های مختلف تحصیل می کنند که حدود 25000 نفر آنها در مقطع کارشناسی، 6000 نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی و حدود 500 نفر دانشجوی پسا دکترا هستند. همچنین حدود 3000 دانشجو بین المللی از 125 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه کلگری به عنوان یک موسسه مهم تحقیقاتی در کانادا دارای 14 دانشکده است و بیش از 250 برنامه دانشگاهی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد. همچنین دانشگاه کلگری دارای 85 مرکز تحقیقاتی در زمینه هایی از جمله بهداشت، علوم اجتماعی، تجارت، انرژی و محیط زیست است. برخی از رشته هایی که در دانشگاه کلگری ارائه می شوند عبارتند از:

روانشناسی، هنر، علوم انسانی، معماری، هنرهای نمایشی و طراحی، باستان شناسی، ادبیات و زبانشناسی، تاریخ، فلسفه و الهیات، فناوری مهندسی، مهندسی شیمی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و هوافضا، علوم فیزیکی، علوم زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی، فیزیک و نجوم، علم شیمی، ریاضیات و آمار، تجارت و اقتصاد، مدیریت کسب و کار، حسابداری و مالی، علوم کامپیوتر، علوم زیستی، علوم ورزشی، کشاورزی و جنگلداری، علوم بیولوژیکی، علوم دامپزشکی، پزشکی، دندانپزشکی، علوم اجتماعی، جغرافیا، مطالعات ارتباطات و رسانه ها، جامعه شناسی، سیاست و مطالعات بین المللی (شامل مطالعات توسعه)، حقوق و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط دانشگاه کلگری در مقطع کارشناسی به این صفحه و برای مشاهده رشته های ارائه شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صفحه مراجعه نمایید.

همچنین درباره تحصیل کارشناسی در کانادا، کارشناسی ارشد در کانادا، تحصیل دکتری در کانادا و پست داک کانادا، با مراجعه به هر لینک بخوانید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه کلگری

انگلیسی زبان رسمی آموزش در دانشگاه کلگری است. همه متقاضیان باید مهارت خود در زبان انگلیسی را برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی نشان دهند.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی حداقل نمره کل آزمون آیلتس آکادمیک برای رشته آموزش 8 (داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 7 را کسب کرده باشد)، برای رشته پرستاری 7 (داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 7 را کسب کرده باشد) و برای سایر رشته ها 6.5 است. همچنین حداقل نمره کل تافل IBT برای رشته آموزش 108 (داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 27 را کسب کرده باشد)، برای رشته پرستاری 92 (داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 23 را کسب کرده باشد)، و برای سایر رشته ها حداقل نمره کل تافل آی بی تی، 86 است. برای مشاهده سایر آزمون های زبان مورد قبول دانشگاه کلگری و حد نصاب نمره زبان در هر یک از این آزمون ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

برای اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی حدقل نمره کل آیلتس آکادمیک 6.5 می باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. همچنین حداقل نمره کل تافل آی بی تی 86 است؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد. برخی از آزمون های زبان دیگر نیز مورد تایید دانشگاه کلگری می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه کلگری

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 30000 دلار کانادا در سال می باشد. هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی از 8000 دلار کانادا در سال تا 29000 دلار کانادا در سال متغیر است. هزینه تحصیل تا حدود زیادی بستگی به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد.

درباره آزمون تافل برای کانادا، نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا و هزینه تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

دانشگاه کلگری

دانشگاه مونت رویال کلگری

دانشگاه مونت رویال (Mount Royal University) یک دانشگاه دولتی در شهر کلگری و استان آلبرتا است که در سال 1910 تاسیس شده است. دانشگاه مونت رویال جزو بهترین دانشگاه های کلگری می باشد. دانشگاه مونت رویال دارای چندین دانشکده مجزا می باشد؛ دانشکده هنر این دانشگاه موضوعاتی مانند اقتصاد، انگلیسی، زبان ها و فرهنگ ها، علوم انسانی، طراحی داخلی، روانشناسی، جامعه شناسی و انسان شناسی را آموزش می دهد. دانشکده تجارت دانشگاه مونت رویال در زمینه هایی مانند حسابداری، امور مالی، مدیریت عمومی، منابع انسانی، نوآوری و کارآفرینی، تجارت بین الملل، بازاریابی، نوآوری اجتماعی و مدیریت زنجیره تامین تخصص دارد. دانشکده مطالعات ارتباطات این دانشگاه بر موضوعاتی مانند مطالعات رسانه، طراحی اطلاعات، روزنامه نگاری و روابط عمومی متمرکز است. دانشکده بهداشت دانشگاه مونت رویال رشته هایی از قبیل مطالعات کودک و مددکاری اجتماعی، بهداشت و تربیت بدنی، پرستاری و مامایی را ارائه می دهد. دانشکده علوم و فناوری رشته های زیست شناسی، شیمی و فیزیک، علوم زمین و محیط زیست، ریاضیات و محاسبات و… را ارائه می دهد. دانشگاه مونت رویال دارای موسسات متعددی مانند موسسه پایداری محیط زیست و موسسه نوآوری و کارآفرینی می باشد. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط دانشگاه مونت رویال می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه مونت رویال

زبان اصلی آموزش در دانشگاه مونت رویال انگلیسی است و ضروری است که کلیه دانشجویان در زمینه های خواندن، نوشتن، مهارت شنیداری و صحبت کردن به زبان انگلیسی دانش کافی داشته باشند تا در تحصیل خود موفق شوند. حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای اخذ پذیرش در دانشگاه مونت رویال 6.5 است؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 5.5 را کسب کرده باشد. حداقل نمره کل تافل iBT نیز 86 است؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه مونت رویال می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید، می توانید از برنامه های زبان انگلیسی ما دیدن کنید. دانشگاه مونت رویال طیف کاملی از دوره های زبان انگلیسی را ارائه می دهد که می تواند به شما در بهبود مهارت های زبانی برای تحصیلات آکادمیک کمک کند.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه مونت رویال

هزینه تحصیل در دانشگاه مونت رویال حدود 36450 تا 38250 دلار کانادا در سال است. برای اطلاع یافتن از جزئیات هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه مونت رویال می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین بخوانید

رنکینگ دانشگاه های کانادا

دوره زبان در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

دانشگاه مونت رویال کلگری

موسسه فناوری آلبرتای جنوبی کلگری

مؤسسه فناوری آلبرتای جنوبی (The Southern Alberta Institute of Technology) در سال 1916 تاسیس شد و جزو یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی کلگری است. موسسه فناوری جنوب آلبرتا (SAIT) در مرکز شهر کلگری کانادا واقع شده است و 11023 دانشجو به صورت تمام وقت به همراه 1270 دانشجو به صورت نیمه وقت در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. SAIT یک موسسه پلی تکنیک است که بیش از 100 برنامه شغلی در زمینه های بازرگانی، تجارت و فناوری ارائه می دهد. موسسه فناوری جنوب آلبرتا (SAIT) یکی از 50 کارفرمای برتر آلبرتا است. موسسه فناوری آلبرتای جنوبی به دانشجویان برجسته بورس تحصیلی ارائه می دهد. 95 درصد فارغ التحصیلان موسسه فناوری آلبرتای جنوبی، این موسسه را به دانشجویان دیگر توصیه می کنند و مشخص شده است که 97 درصد دانشجویان این دانشگاه از کیفیت برنامه های آموزشی خود راضی هستند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما می توانید برای اخذ مدرک لیسانس، دیپلم و گواهینامه های معتبر درخواست پذیرش خود را ارائه دهید. موسسه فناوری جنوب آلبرتا (SAIT) رشته های بسیار متنوعی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: حسابداری، مدیریت اطلاعات اداری، مراقبت پیشرفته پیراپزشکی، فناوری کاربردی سیستم های اطلاعات جغرافیایی، مهمانداری و مدیریت گردشگری، مدیریت بازرگانی، مدیریت پروژه های ساختمانی، مدیریت کسب و کار، تجارت و کارآفرینی و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده تمامی دوره های ارائه شده توسط موسسه فناوری جنوب آلبرتا (SAIT) می توانید به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می توانید برای مشاهده دوره هایی که صرفا برای دانشجویان بین المللی ارائه می شوند به این لینک مراجعه نمایید.

 • زبان تحصیل در موسسه فناوری جنوب آلبرتا

انگلیسی زبان تحصیل در موسسه فناوری جنوب آلبرتا است. حداقل نمره کل داوطلب در آزمون آیلتس باید 6 باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. حداقل نمره کل داوطلب در آزمون تافل iBT نیز 80 می باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر آزمون های زبان مورد تایید موسسه فناوری جنوب آلبرتا می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

 • هزینه تحصیل در موسسه فناوری جنوب آلبرتا

هزینه تحصیل در رشته های مختلف، متفاوت می باشد. به طور کلی هزینه تحصیل در موسسه فناوری جنوب آلبرتا برای دانشجویان بین المللی حداقل 11337 دلار کانادا در سال و حداکثر 53901 دلار کانادا در سال می باشد. برای مشاهده جزئیات هزینه تحصیل در موسسه فناوری جنوب آلبرتا می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

درباره ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا بخوانید.

موسسه فناوری آلبرتای جنوبی کلگری

دانشگاه هنر آلبرتا کلگری

دانشگاه هنر آلبرتا (Alberta University of the Arts) یک دانشگاه دولتی است که در شهر کلگری و استان آلبرتا واقع شده است. دانشگاه هنر آلبرتا یکی از معتبرترین دانشگاه های کلگری می باشد. این موسسه قبلا به عنوان کالج هنر و طراحی آلبرتا شناخته میشد. دانشگاه هنر آلبرتا (AUArts) تنها موسسه اختصاصی هنر، صنایع دستی و طراحی آلبرتا است و با داشتن هر یک از استودیوهای مشترک خود تحت نظارت متخصصان ماهر، بهترین امکانات هنری را در کانادا دارد. دانشگاه آلبرتا تنها موسسه هنری در استان آلبرتا است که برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در سطوح دانشگاهی در زمینه هنر، صنایع دستی و طراحی ارائه می دهد. دانشگاه هنر آلبرتا رشته های بسیار متنوعی را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: طراحی، نقاشی، مجسمه سازی، ارتباط دیداری، عکاسی، صنایع دستی و رسانه های نوظهور، هنرهای تجسمی و برخی از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته هایی که در دانشگاه هنر آلبرتا ارائه می شوند می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه هنر آلبرتا

زبان تحصیل در دانشگاه هنر آلبرتا، زبان انگلیسی می باشد. داوطلبان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه هنر آلبرتا در یکی از آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه شرکت کنند و حداقل نمره موردنیاز در آن آزمون را که توسط خود دانشگاه تعیین می شود، کسب نمایند. برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی دانشگاه هنر آلبرتا، حداقل نمره کل داوطلب در آزمون زبان آیلتس آکادمیک باید 6.5 باشد. حداقل نمره کل داوطلب در آزمون تافل iBT باید 83 باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد. برخی از آزمون های زبان دیگر نیز مورد تایید دانشگاه هنر آلبرتا می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این آزمون ها و حدنصاب نمره هر یک از آزمون ها برای دوره های کارشناسی می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

برای اخذ پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر آلبرتا نیز داوطلبان باید در یکی از آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه شرکت نمایند. برای اخذ پذیرش در دوره تحصیلات تکمیلی حداقل نمره کل داوطلب در آزمون آیلتس آکادمیک باید 7 باشد. حداقل نمره کل آزمون تافل iBT نیز باید 93 باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 22 را کسب کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه و حدنصاب نمره در هر یک از این آزمون ها برای دوره های تحصیلات تکمیلی می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه آلبرتا

هزینه تحصیل در دانشگاه هنر آلبرتا تا حدود زیادی بستگی به رشته تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم دارد. به طور کلی هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی دانشگاه هنر آلبرتا حدود 22000 دلار کانادا در سال می باشد. به طور میانگین هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی نیز حدود 32000 دلار کانادا در سال است.

درباره پذیرش تحصیلی کانادا، تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بخوانید.

دانشگاه آمبروز کلگری

دانشگاه آمبروز (Ambrose University) یک دانشگاه هنرهای لیبرال خصوصی مسیحی است که در شهر کلگری و استان آلبرتا واقع شده است. این دانشگاه متعهد به ادغام دین مسیحیت با رشته های دانشگاهی است. دانشگاه آمبروز در سال 1921 تأسیس شد. این دانشگاه به طور رسمی توسط وزارت آموزش عالی آلبرتا شناخته شده است. دانشگاه آمبروز (AUC) دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به اخذ مدارک رسمی آموزش عالی در چندین زمینه تحصیلی می شود. دانشگاه امبروز بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی فراوانی را به دانشجویان خود اعطا می کند. حدود 90 درصد دانشجویان دانشگاه آمبروز کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند. دانشگاه آمبروز مدارک معتبری را در زمینه های هنر، علوم، آموزش و تجارت ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در دانشگاه امبروز ارائه می شوند عبارتند از: هنرهای نمایشی، بازیگری، موسیقی، مدیریت کسب و کار، مدیریت بازرگانی، تاریخ، ادبیات انگلیسی، روانشناسی، علوم رفتاری، زیست شناسی و برخی از رشته های دیگر. برای مشاهده تمام رشته های ارائه شده توسط دانشگاه آمبروز می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین درباره بورسیه تحصیلی کانادا و کمک هزینه دانشجویی در کانادا بیشتر بخوانید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه آمبروز

زبان تحصیل در دانشگاه امبروز، انگلیسی است. داوطلبان باید در یکی از آزمون های مورد تایید دانشگاه شرکت کنند و حداقل نمره موردنیاز را در این آزمون ها کسب نمایند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه آمبروز حداقل نمره کل داوطلب در آزمون آیلتس آکادمیک باید 6.5 باشد. حداقل نمره کل داوطلب در آزمون تافل iBT نیز باید 83 باشد.

برای تحصیل در رشته آموزش در مقطع کارشناسی حداقل نمره کل داوطلب در آزمون آیلتس باید 8 باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 7 را کسب کرده باشد. همچنین حداقل نمره تافل iBT باید 100 باشد؛ داوطلب باید در بخش مکالمه حداقل نمره 27، بخش مهارت نوشتاری نمره 25، بخش مهارت شنیداری و خواندن نمره 24 را کسب کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه امبروز به این لینک مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه آمبروز

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه امبروز حدود 19480 دلار در سال برای دانشجویان بین المللی می باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در رشته های مختلف، ممکن است کمی متفاوت باشد.

همچنین بخوانید: رشته های پرطرفدار در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا

دانشگاه سنت مری کلگری

دانشگاه سنت مری کلگری (St Mary’s University) یک دانشگاه کاتولیک خصوصی است که در شهر کلگری و استان آلبرتا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1986 تاسیس شد. دانشگاه سنت مری کلگری یکی از بهترین دانشگاه های کلگری می باشد. دانشگاه سنت مری خدمات دانشگاهی و غیر دانشگاهی از جمله کتابخانه، امکانات ورزشی، کمک های مالی و یا بورس تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

دانشگاه سنت مری یک دانشگاه آموزشی و تحقیقاتی است که مدارک معتبر و بسیار ارزشمندی را در رشته های علوم و آموزش ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در دانشگاه سنت مری کلگری ارائه می شوند عبارتند از: روانشناسی، زیست شناسی، انگلیسی، مطالعات کانادایی، تاریخ، مدیریت، فلسفه، علوم سیاسی، جامعه شناسی و برخی از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط دانشگاه سنت مری می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه سنت مری کلگری

انگلیسی زبان رسمی آموزش در دانشگاه سنت مری است. همه متقاضیان باید با شرکت در یکی از آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه و کسب نمره مورد نیاز، مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه سنت مری کلگری، داوطلب باید در تمامی بخش های آزمون آیلتس آکادمیک حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. در آزمون تافل iBT نمره کل داوطلب باید حداقل 80 باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 19 را کسب کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه سنت مری کلگری می توانید به این صفحه مراجعه کنید و در قسمت دانشجویان بین المللی، بخش مهارت زبان انگلیسی (ENGLISH LANGUAGE PROFICIENCY) را مطالعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه سنت مری کلگری

هزینه تحصیل در دانشگاه سنت مری کلگری از 24000 دلار کانادا در سال تا 32000 دلار کانادا در سال متغیر است. هزینه تحصیل در دوره های آموزشی مختلف، متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات هزینه های تحصیل در دانشگاه سنت مری کلگری می توانید به این لینک مراجعه کنید.

دانشگاه لتبریج کلگری

دانشگاه لثبریج یا دانشگاه لتبریج (University of Lethbridge) در سال 1967 ابتدا به عنوان یک موسسه هنرهای لیبرال تاسیس شد و سپس به یک دانشگاه جامع با برنامه های گسترده تبدیل شد. دانشگاه لتبریج یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است. این دانشگاه بر آموزش، یادگیری تجربی و تحقیقات بین رشته ای تمرکز دارد. دانشگاه لثبریج دارای دو پردیس می باشد. پردیس اول در شهر لث بریج و پردیس دوم در شهر کلگری واقع شده است. در کل بیش از 9000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. ساختار دانشگاهی دانشگاه لتبریج در چهار دانشکده و سه مدرسه طبقه بندی می شود: دانشکده آموزش، دانشکده هنر و علوم، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده تحصیلات تکمیلی، مدرسه آموزش لیبرال و دانشکده تجارت. دانشگاه لثبریج یکی از برترین دانشگاه های کلگری می باشد. این دانشگاه همچنین به عنوان یک موسسه تحقیقاتی برجسته در کانادا و جهان شناخته می شود. برنامه های آموزشی ارائه شده در دانشگاه لتبریج جزو با کیفیت ترین برنامه های آموزشی برجسته در کشور کانادا است. دانشجویان دانشگاه لثبریج پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه فرصت های شغلی زیادی در کانادا پیدا می کنند.

دانشگاه لتبریج بیش از 150 دوره کارشناسی و 75 برنامه تحصیلات تکمیلی را از طریق دانشکده های هنر و علوم، دانشکده تجارت، دانشکده آموزش، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده علوم بهداشتی و سایر دانشکده های خود ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در دانشگاه لتبریج ارائه می شوند عبارتند از: بیوتکنولوژی کشاورزی، مطالعات کشاورزی، مردم شناسی، آمار کاربردی، باستان شناسی و جغرافیا، هنر، تاریخ هنر (مطالعات موزه)، بیوشیمی، علوم بیولوژیکی، مطالعات کانادایی، شیمی، علوم کامپیوتر، هنرهای صوتی دیجیتال، اقتصاد، انگلیسی، علوم محیطی، زبان فرانسه، جغرافیا، تاریخ، مدیریت منابع انسانی و روابط کاری، هنر بومی – استودیوی هنر، هنر بومی – تاریخ هنر، مطالعات بومی، مدیریت بین الملل، روزنامه نگاری، حرکت شناسی، حقوق، ریاضیات، پزشکی، آموزش زبان های مدرن، موسیقی، پرستاری، فلسفه، تربیت بدنی، فیزیک، روانشناسی، جامعه شناسی، مطالعات شهری و منطقه ای، دامپزشکی، مطالعات زنان و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط دانشگاه لتبریج می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه لتبریج

زبان تحصیل در دانشگاه لتبریج، زبان انگلیسی است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه لتبریج داوطلبان باید با شرکت در یکی از آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه، میزان مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهند.

برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی نمره کل داوطلب در آزمون زبان آیلتس آکادمیک باید حداقل 6 باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. نمره کل داوطلب در آزمون تافل iBT باید حداقل 80 باشد؛ داوطلب باید در بخش های خواندن، مکالمه و مهارت شنیداری حداقل نمره 16 و در بخش مهارت نوشتاری حداقل نمره 18 را کسب کرده باشد. برای کسب اطلاعات درباره دیگر آزمون های زبان موردتایید دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.

برای اخذ پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی نمره کل داوطلب در آزمون آیتلس آکادمیک باید حداقل 6.5 باشد؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. حداقل نمره کل داوطلب در آزمون تافل iBT باید 86 باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه لتبریج در دوره های تحصیلات تکمیلی می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه لتبریج

هزینه تحصیل در دانشگاه لتبریج به طور میانگین 20074 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است هزینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد.

بیشتر بخوانید

زندگی دانشجویی در کانادا

ددلاین دانشگاه های کانادا

دانشگاه لتبریج کلگری

دانشگاه آتاباسکا کلگری

دانشگاه آتاباسکا (Athabasca University) جزو یکی از موسسات آموزش آنلاین آزاد در کانادا است که به بیش از 43000 دانشجو در 87 کشور خدمات آموزشی ارائه می دهد. دانشگاه آتاباسکا (AU) پنجمین دانشگاه بزرگ کانادا و جزو یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی در آلبرتا است. دانشگاه آتاباسکا (AU) برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را عمدتا به صورت آنلاین ارائه می دهد. دانشگاه آتاباسکا در سال 1970 با هدف حذف موانع دسترسی به آموزش برای بزرگسالان در سراسر جهان تأسیس شده است. برنامه های آموزشی دانشگاه آتاباسکا به صورت آنلاین و از طریق آموزش از راه دور ارائه می شوند.

دانشگاه آتاباسکا رشته های بسیار متنوعی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در دانشگاه اتاباسکا ارائه می شوند عبارتند از: انسان شناسی، ادبیات انگلیسی، زبان فرانسه، تاریخ، علوم انسانی، روانشناسی، جامعه شناسی، مطالعات زنان، بازرگانی، حسابداری، امور مالی، مدیریت منابع انسانی، تجارت، مدیریت بهداشت، منابع انسانی و روابط کاری، مدیریت، مطالعات ارتباطات، ریاضیات کاربردی، معماری، محاسبات و سیستم های اطلاعاتی، مدیریت منابع میراث فرهنگی، مدیریت دولتی و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی به این صفحه و برای مشاهده رشته های ارائه شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

زبان تحصیل در دانشگاه آتاباسکا، انگلیسی است. داوطلبان باید برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه آتاباسکا در یکی از آزمون های زبان موردتایید دانشگاه شرکت کنند و حداقل نمره موردنیاز را کسب نمایند. برای اخذ پذیرش در دانشگاه آتاباسکا حداقل نمره کل داوطلب در آزمون آیلتس باید 6 باشد. در آزمون تافل iBT نیز حداقل نمره کل داوطلب باید 80 باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر آزمون های زبان موردتایید دانشگاه آتاباسکا می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه آتاباسکا

میانگین هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی 12916 دلار کانادا در سال، در دوره های کارشناسی ارشد 16672 دلار کانادا در سال و در دوره های دکتری حدود 10123 دلار کانادا در سال می باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در رشته های مختلف، متفاوت است.

روش های اخذ پذیرش از دانشگاه های کلگری

دانشگاه های کلگری جزو معتبرترین دانشگاه های جهان می باشند و به همین دلیل میزان تقاضا برای تحصیل در دانشگاه های کلگری بسیار بالا است. هر ساله بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کلگری با یکدیگر به رقابت می پردازند. داوطلبانی که قصد دارند برای تحصیل در دوره های کارشناسی از یکی از دانشگاه های کلگری پذیرش تحصیلی اخذ نمایند باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده باشند و بالای 16 سال سن داشته باشند. داشتن معدل بالا در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی شانس داوطلب را برای اخذ پذیرش تحصیلی بالا می برد. بسیاری از دانشگاه های کلگری معدل 15 به بالا را به عنوان حدنصاب معدل در دوره دیپلم و پیش دانشگاهی در نظر گرفته اند. اما برای اخذ پذیرش در برخی از رشته ها مانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی و برخی از رشته های مهندسی معدل داوطلب باید بیشتر باشد. داوطلبانی که معدل بالاتری دارند، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کلگری خواهند داشت. یکی دیگر از شروط اصلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کلگری شرکت در آزمون های معتبر زبان انگلیسی می باشد. داوطلبان باید با شرکت کردن در یکی از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون آیلتس یا تافل  میزان مهارت خود در زبان انگلیسی را ثابت کنند. لازم به ذکر است که هر یک از دانشگاه های کلگری نمره خاصی را به عنوان حداقل نمره مورد نیاز برای هر یک از آزمون های زبان در نظر گرفته اند. داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون های زبان و حدنصاب نمره زبان در هریک از این آزمون ها به سایت دانشگاه های کلگری مراجعه کنند.

آن دسته از داوطلبانی که قصد دارند برای دوره های کارشناسی ارشد از دانشگاه های کلگری پذیرش تحصیلی اخذ کنند باید ریزنمرات و معدل بالایی در دوره کارشناسی داشته باشند. برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد، عملکرد تحصیلی داوطلب در دوره کارشناسی بسیار مهم می باشد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره دکتری نیز داوطلبان باید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معدل بالایی داشته باشند. یکی از شروط اخذ پذیرش تحصیلی در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری داشتن توصیه نامه اساتید می باشد. بسیاری از دانشگاه های کلگری از داوطلبان می خواهند که دو یا سه توصیه نامه اساتید را به همراه مدارک دیگر ارائه دهند. همچنین برخی از دانشگاه های کلگری برای پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی نتایج آزمون GRE را ملاک ارزیابی قرار می دهند. برای اخذ پذیرش در برخی از رشته های تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی داوطلبان باید در آزمون GRE شرکت کنند و نمره خوبی را در این آزمون کسب نمایند. یکی دیگر از شروط اصلی اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شرکت در آزمون های زبان معتبر می باشند. داوطلبان باید نمره بالایی را در یکی از آزمون های زبان معتبر و مورد تایید دانشگاه کسب کنند. به طور کلی شرایط اخذ پذیرش هر یک از دانشگاه های کلگری از یکدیگر متفاوت می باشد. داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی دانشگاه های کلگری مراجعه کنند و از شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته مورد نظر خود اطلاع یابند.

همچنین بخوانید: دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا

روش های اخذ پذیرش از دانشگاه های کلگری

روش های اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کلگری

برخی از دانشجویان بین المللی توان پرداخت هزینه های تحصیل در کشورهای خارجی را ندارند و به همین دلیل به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی هستند. اکثر دانشگاه های کلگری برای دانشجویان ممتاز بین المللی در رشته های مختلف بورسیه تحصیلی در نظر گرفته اند. برخی از این بورسیه های تحصیلی تنها بخشی از هزینه های تحصیل دانشجو را پوشش می دهند و برخی از بورسیه ها یا کمک هزینه های تحصیلی تمام هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهند. به طور کلی داشتن رزومه تحصیلی درخشان شانس داوطلب را برای اخذ بورسیه تحصیلی افزایش می دهد. برای اخذ بورسیه تحصیلی در دوره های کارشناسی داوطلب باید در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی معدل بالایی داشته باشد. شرکت در یکی از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون آیلتس یا تافل و کسب نمره بالا در این آزمون ها یکی دیگر از شروط اساسی برای اخذ بورسیه تحصیلی می باشد.

برای اخذ بورسیه تحصیلی در دوره های تحصیلات تکمیلی داوطلب باید رزومه تحصیلی بسیار درخشانی داشته باشد. آن دسته از داوطلبانی که قصد دارند برای دوره های کارشناسی ارشد از دانشگاه های کلگری بورسیه تحصیلی اخذ نمایند باید در دوره کارشناسی ریزنمرات و معدل بالایی داشته باشند. داشتن چند توصیه نامه از اساتید نیز می تواند شانس داوطلب را برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کلگری افزایش دهد.

برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری، داوطلبان باید در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد عملکرد تحصیلی خوبی داشته باشند. یکی از شروط مهم اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری داشتن ریزنمرات و معدل بالا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. شرکت در آزمون های زبان معتبر مانند آزمون آیلتس و تافل و کسب نمره بالا در این آزمون ها نیز بسیار مهم می باشد. داشتن مقالات علمی و مقالات ISI نیز شانس داوطلب را برای اخذ بورسیه تحصیلی دوره دکتری چند برابر می کند. آن دسته از داوطلبانی که به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی هستند می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های کلگری از بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ها باخبر شوند. همچنین برخی از سایت های معتبر نیز اخبار مرتبط با بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه های کلگری را بر روی سایت خود قرار می دهند. برای مشاهده بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های کلگری و دانشگاه های استان آلبرتا می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین درباره فاند تحصیلی کانادا با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

ددلاین دانشگاه های کلگری

هر یک از دانشگاه های کلگری تاریخ ددلاین متفاوتی دارند. از طرفی در هر یک از دانشگاه های کلگری تاریخ ددلاین رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. برخی از دانشگاه های کلگری فقط یک بار در سال و آن هم در ماه سپتامبر شروع به ثبت نام دانشجویان می کنند. برخی دیگر از دانشگاه های کلگری در طول سه دوره یعنی پائیز، زمستان و تابستان شروع به جذب دانشجو می کنند. ددلاین آخرین مهلتی است که دانشجو می تواند مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کند. از این رو ددلاین دانشگاه ها بسیار مهم می باشند و داوطلبان باید برای اخذ پذیرش یا بورسیه تحصیلی به تاریخ ددلاین دانشگاه و رشته موردنظر خود توجه کنند تا بتوانند به موقع مدارک موردنیاز را برای دانشگاه ارسال نمایند. در غیر این صورت دانشجو برای یک یا دو ترم فرصت تحصیل در دانشگاه را از دست خواهد داد. اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های کلگری هستید، باید با مراجعه به سایت دانشگاه، ددلاین مربوط به رشته و مقطع تحصیلی خود را پیدا کنید.

ددلاین دانشگاه های کلگری

زبان تحصیل در دانشگاه های کلگری

زبان اصلی آموزش در دانشگاه های کلگری زبان انگلیسی است و کلیه دانشجویان باید در زمینه های خواندن، نوشتن، مهارت شنیداری و صحبت کردن به زبان انگلیسی دانش کافی داشته باشند تا بتوانند تحصیلات خود را در دانشگاه های کلگری با موفقیت به پایان برسانند. برای تحصیل در دانشگاه های کلگری داوطلبان باید در یکی از آزمون های زبان مورتایید دانشگاه موردنظر خود مانند آزمون آیلتس یا آزمون تافل شرکت کنند و در این آزمون ها نمره قابل قبولی را کسب نمایند. به طور کلی اکثر دانشگاه های کلگری برای آزمون آیلتس آکادمیک نمره 6.5 به بالا و برای آزمون تافل نمره 83 به بالا را به عنوان حداقل نمره مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دوره های آموزشی خود در نظر گرفته اند. هر یک از دانشگاه های کلگری نمره خاصی را به عنوان حداقل نمره قابل قبول برای آزمون های زبان مشخص کرده اند. همچنین حدنصاب نمره زبان انگلیسی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های کلگری از جزئیات آزمون های زبان موردتایید دانشگاه و حدنصاب نمره زبان در هر یک از آزمون ها باخبر شوند.

پادکست بشنوید!

هزینه تحصیل در دانشگاه های کلگری

در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های آمریکا، انگلستان و استرالیا، هزینه تحصیل در دانشگاه های کلگری بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های کلگری به موارد بسیار زیادی بستگی دارد. به طور کلی هزینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد. از طرفی هزینه تحصیل در هر یک از دانشگاه های کلگری متفاوت می باشد. برای مثال شهریه دانشگاه های دولتی کلگری بسیار مناسب تر از شهریه دانشگاه های خصوصی کلگری می باشد. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های کلگری در دوره های کارشناسی حدود 30000 دلار کانادا در سال و در مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 20000 دلار کانادا در سال می باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در برخی از رشته ها مانند رشته های پزشکی و برخی از رشته های مهندسی بسیار بالاتر می باشد و هزینه تحصیل در این رشته ها تا 60000 دلار کانادا در سال هم می رسد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه های کلگری از میزان شهریه ها و هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف مطلع شوند.

همچنین درباره وام دانشجویی کانادا و کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

مزایای تحصیل در دانشگاه های کلگری

کلگری یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در کانادا می باشد. کلگری یکی از بزرگترین قطب های آموزش کانادا است. شهر کلگری برخی از برجسته ترین دانشگاه های کانادا را نیز در خود جای داده است. دانشگاه های کلگری به دلیل ارائه خدمات آموزشی منحصر به فرد، برنامه های آموزشی با کیفیت و همکاری در پروژه های تحقیقاتی در سطح بین المللی شناخته شده اند. دانشگاه های کلگری اعتبار علمی بسیار بالایی دارند و به همین دلیل دانشجویان بسیاری از سراسر جهان دانشگاه های کلگری را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. از طرفی دانشگاه های کلگری در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های جهان، شهریه مناسب تری دارند و این یکی دیگر از مزیت های تحصیل در دانشگاه های کلگری می باشد.

کلگری از جمعیت جوان و تحصیلکرده استقبال می کند. این شهر به عنوان جوانترین شهر کانادا محسوب می شود. اگر مشتاق تحصیل در کانادا هستید، کلگری بهترین مکان برای شما خواهد بود. 41٪ مردم کلگری 20 تا 44 سال سن دارند و میانگین سنی جمعیت کلگری 36 سال است. در کلگری فرصت های شغلی زیادی برای افراد تحصیل کرده وجود دارد. دانشجویانی که در دانشگاه های کلگری تحصیل می کنند، می توانند پس از فارغ التحصیلی در کلگری مشغول به کار شوند و سپس برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کنند.

بیشتر بخوانید

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

سوالات متداول

آیا دانشگاه های کلگری معتبر هستند؟

بله، دانشگاه های کلگری از سطح علمی بسیار بالایی برخودار می باشند و دارای اعتبار بین المللی هستند.

آیا می توانم پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کلگری در کانادا بمانم؟

پس از فارغ التحصیلی از یک دوره آموزشی که حداقل 8 ماه به طول انجامیده باشد، دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند. این اجازه کار یک مجوز کار آزاد است که به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند.
دانشجویان حداکثر تا 90 روز پس از فارغ التحصیلی فرصت دارند تا درخواست خود برای اخذ ویزای ویزای کار یا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) را ارائه دهند. فارغ التحصیلان در هنگام درخواست باید دارای مجوز تحصیل معتبر باشند. فارغ التحصیلان می توانند پس از یک سال کار کردن در کانادا برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به وب سایت IRCC مراجعه کنید.

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های کلگری چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های کلگری بسیار مناسب می باشد. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های کلگری در دوره های کارشناسی 30000 دلار کانادا در سال و در دوره های تحصیلات تکمیلی 20000 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در برخی از رشته های تحصیلی مانند رشته پزشکی بسیار بیشتر است و تا 60000 دلار کانادا در سال هم می رسد.

آیا دانشگاه های کلگری به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی اعطا می کنند؟

بله، بسیاری از دانشگاه های کلگری به دانشجویان بین المللی که سابقه تحصیلی درخشانی دارند، بورسیه تحصیلی اعطا می کنند. علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه های کلگری درباره بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه اطلاعات کسب کنند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات