بهترین دانشگاه های معماری جهان

بهترین دانشگاه های معماری جهان

اگر رشته شما معماری است و قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید. در این مقاله سعی کرده ایم تا دانشجویان را با بهترین دانشگاه های معماری جهان آشنا کنیم.

دوره تحصیلی در دانشگاه های معماری برای مقطع کارشناسی حدود 4 سال و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا 2 سال و 2 سال نیز برای دوره کارآموزی است.

برنامه های درسی این دانشگاه ها روز به روز در حال تغییر است. اما در کل در این دانشگاه ها دروسی مانند طراحی سه بعدی، ریاضیات و فناوری های مدرن تدریس می شوند.

اگر قصد تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های معماری جهان را دارید تا انتها همراه ما باشید تا بهترین تصمیم را با انتخاب دانشگاه مناسب بگیرید.

در تراست بخوانید: اپلای معماری ، معماری در کانادا ، بازار کار معماری در کانادا

دانشگاه های برتر جهان در رشته معماری

دانشگاه UCL انگلستان

این دانشگاه دولتی در شهر لندن کشور انگلستان قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های معماری جهان به شمار می رود.

دانشگاه UCL در سال 1826 تاسیس شد. مراکز تحقیقاتی و تحصیلات عالی این دانشگاه یکی از مهمترین مراکز در جهان است. از مهمترین دستاوردهای این دانشگاه می توان به کشف ساختار مولکولی اشاره کرد که این کار را دانشمندانی مانند جیمز واتسون و فرانسیس کریک انجام دادند.

این دانشگاه حدود 36000 دانشجو دارد. طبق آخرین رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان، دانشگاه ucl در رتبه دهم قرار دارد. این دانشگاه مشاغلی را به دانشجویان ارائه می دهد که آن ها بتوانند مهارت های حرفه ای خود را گسترش دهند و دانش خود را در یک صنعت خاص بهبود بخشند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.ucl.ac.uk
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالانهشهریه این دانشگاه برای افراد بومی 9250 پوند و برای دانشجویان بین المللی 17710 پوند انگلستان
رتبه در انگلستان10
شهر/کشورشهر لندن کشور انگلستان

دانشگاه ماساچوست

این دانشگاه خصوصی در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار دارد. دانشگاه ماساچوست در سال 1861 تاسیس شد و شعار آن آماده کردن دانش آموزان برای علم و فناوری است. از دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده معماری، مهندسی، هنر، علوم اجتماعی و مدیریت اشاره کرد.

در این دانشگاه حدود 11000 دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند که 34 درصد دانشجویان، دانشجویان بین المللی هستند.

از واحدهای رشته معماری این دانشگاه می توان به معماری اسلامی، مطالعات معماری، تاریخ معماری و هنر و آمار اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.mit.edu
ددلاین اپلایاول آگوست به شکل آنلاین
شهریه تقریبی سالانه53790  دلار آمریکا
رتبه در آمریکااول
شهر/کشورایالت ماساچوست کشور آمریکا

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال یک دانشگاه بین المللی و یک موسسه تحقیقاتی است که در سال 1878 تاسیس شد. دانشگاه مونترال با داشتن مرکز پلی تکنیک برای مهندسان، مرکز HEC برای کسب و کار و دانشکده های مختلف دیگر، یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود.

این دانشگاه 14 دانشکده دارد که در کل حدود 66500 نفر در آن مشغول به تحصیل و حدود 21 درصد این دانشجویان، دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه برای امنیت، چند فرهنگی بودن و هزینه کم زندگی مشهور است.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.umontreal.ca
ددلاین اپلایبرای دانشجویان بومی 1 می
برای دانشجویان بین المللی 1 مارس
شهریه تقریبی دانشگاهشهریه درون ایالتی 2000 دلار کانادا و شهریه بومی 7500 دلار کانادا
برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی 9000 دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد، 12500مریکا دلار
رتبه در کانادا4
شهر/کشورشهر مونترال ایالت کبک در کشور کانادا

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد در کشور آمریکا قرار دارد. دانشگاه هاروارد، قدیمی ترین دانشگاه این کشور است که در سال 1636 تاسیس شد. حدود 21000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.harvard.edu
ددلاین اپلایاول ژانویه
شهریه تقریبی دانشگاه69607 دلار آمریکا
رتبه در آمریکا2
شهر/کشورکمبریج ماساچوست آمریکا

دانشگاه ETH

این دانشگاه دولتی در سوئد قرار دارد که حدود 7733 دانشجو در آن تحصیل می کنند. این دانشگاه برای نوآوری و کارهای تحقیقاتی که انجام می دهد مشهور است.

این دانشگاه در سال 1855 تاسیس شد و جوایز زیادی را مانند جایزه نوبل و پریتزکر دریافت کرد. این دانشگاه 16 دانشکده دارد که دانشجویان در رشته های مختلف تحصیل می کنند. تحصیل در دانشگاه ETH نظری و عملی است. مقطع کارشناسی این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود در حالی که بیشتر رشته های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی هستند.

دانشجویان در این دانشگاه با فشار کاری سنگینی روبرو هستند، اما آن ها هنوز هم می توانند برای فعالیت های فرهنگی و شرکت در همایش ها و کنفرانس های منظم دانشگاه وقت بگذارند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.ethz.ch
ددلاین اپلایماه می
شهریه تقریبی دانشگاه1229 فرانک سوئیس برای دانشجویان بومی و بین المللی
رتبه در سوئد8
شهر/کشورزوریخ کشور سوئد

دانشگاه delft

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های معماری جهان است که به علت رشته معماری و مهندسی معدن در رتبه برتر بین دانشگاه های دیگر قرار دارد. در رشته معماری این دانشگاه، دانشجویان یاد می گیرند که بین فناوری، طراحی، روابط اجتماعی و محیط زیست رابطه ایجاد کنند. همچنین دانشجویان با معماری کشورهای دیگر نیز آشنا می شوند.

در دوره کارشناسی، دانشجویان بیشتر روی طراحی، فناوری و اجتماع تمرکز و در سمینارهایی در رابطه با تاریخ معماری شرکت می کنند. در اخر هم خودشان پروژه هایی را طراحی می کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتhttps://www.tudelft.nl/
ددلاین اپلایاول اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه۲,۱۶۸ یورو برای دانشجویان اتحادیه اروپا
14،500 یورو برای دانشجویان سایر کشورها
رتبه در هلند6
شهر/ کشوردلفت/ هلند

دانشگاه کلمبیا

این دانشگاه در سال 1754 تاسیس شد. پذیرش این دانشگاه حدود 5 درصد است. این دانشگاه یکی از پرطرفدارترین دانشگاه ها و بعد از هاروارد در رتبه دوم قرار دارد.

این دانشگاه شامل 20 دانشکده می شود. از جمله دانشکده کلمبیا، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی بنیاد فو و دانشکده مطالعات عمومی و همچنین دانشکده های تحصیلات تکمیلی مانند دانشکده حقوق کلمبیا، کالج پزشکان و جراحان کلمبیا.

این مرکز همچنین دارای پایگاه های تحقیقاتی جهانی در سراسر جهان با تعداد کل دانشجویان حدود 28000 نفر است که عمدتا از دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل شده اند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.columbia.edu
ددلاین اپلایاول ژوئن
شهریه تقریبی62000  دلار آمریکا
رتبه16
شهر /کشورنیویورک آمریکا

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در سال 1827 تاسیس شد. این دانشگاه دولتی در تورنتو استان اونتاریو قرار گرفته است. این دانشگاه به طور مکرر یکی از بهترین دانشگاه های کانادا به علت تحقیق و تدریس انتخاب می شود.

در این دانشگاه حدود 72785 دانشجو در مقطع کارشناسی و 20296 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. میزان پذیرش این دانشگاه حدود 43 درصد است. اگر دانشجویی بخواهد در این دانشگاه تحصیل کند باید حداقل معدل 15 داشته باشد.

دانشگاه تورنتو بهترین مکان برای نوآوری و تحقیقات است که به دانشجو کمک می کند تا با دانش آموزان دیگر در ارتباط باشد و با آن ها پروژه های درسی خود را انجام دهد.
در بین بیشتر دانشگاه های کانادایی، دانشگاه تورنتو 10 جایزه نوبل برده است.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.utoronto.ca
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی6590 دلار آمریکا
رتبه17
شهر/کشورتورنتو کانادا

دانشگاه مک گیل

این دانشگاه مستقر در مونترال و در میان معتبرترین دانشگاه های کانادا قرار دارد. سالانه هزاران دانشجوی بین المللی از بیش از 150 کشور جهان و بالاترین درصد دانشجویان دکترای هر دانشگاه تحقیقاتی کانادا را به خود جذب می کند.

دانشگاه مک گیل شهرت خود را مدیون 50 مرکز تحقیقاتی و موسسه، 400 برنامه، تاریخ غنی و شبکه پر رونق فارغ التحصیلان 250،000 نفری در سراسر جهان است.
فارغ التحصیلان با درصد بالایی مورد توجه کارفرمایان قرار می گیرند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.mcgill.ca
ددلاین اپلای15ژانویه
شهریه تقریبیبرای دانشجویان بین المللی 23000 تا 56000 دلار کانادا
رتبه3
شهر کشورمونترال کانادا

درباره سیستم آموزشی در کانادا بخوانید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که پردیس هایی در ونکوور و کلونا در ایالت بریتیش کلمبیا دارد، در سال 1908 تاسیس شده است و قدیمی ترین دانشگاه بریتیش کلمبیا به شمار می رود. این دانشگاه در میان سه دانشگاه برتر کانادا قرار دارد و با بودجه تحقیقاتی سالانه 600 میلیون دلار بیش از 8000 پروژه در سال انجام می دهد.

اخیرا این دانشگاه به عنوان دانشگاه بین المللی در آمریکای شمالی شناخته شده است. شعار این دانشگاه، «این از آن شما است» در سال 1915 اعلام شد و تعهد این دانشگاه به حمایت از نوآوری در ایده ها، کشف و یادگیری را نشان می دهد. انگیزه اصلی این دانشگاه، تشویق دانشجویان به ادامه تحصیل و ایجاد انگیزه است.

این دانشگاه برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، مشترک دانشگاهی، برنامه های تبادل و برنامه های آموزش از راه دور را ارائه می دهد.

فهرست گسترده ای از موضوعات در این برنامه ها گنجانده شده است و به دانشجویان این امکان را می دهد که متناسب با حوزه مورد علاقه خود، رشته هایی را انتخاب کنند. این لیست شامل علوم کاربردی، معماری، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، فلسفه، مردم شناسی و فرهنگ باستان، دین و قومیت است.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.ubc.ca
ددلاین اپلای15  ژانویه
شهریهبرای دانشجویان بین المللی 38000 دلار کانادا
رتبه31
شهر/ کشوربریتیش کلمبیا کانادا

درباره دانشگاه های ونکوور بخوانید.

دانشگاه EPFL

این دانشگاه دولتی یک مرکز تحقیقاتی است که در شهر لاسان سوئد قرار دارد و در سال 1853 تاسیس شد. دو ماموریت اصلی دانشگاه EPFL تحقیق و آموزش است.

این دانشگاه حدود 11449 نفر دانشجو دارد که حدود 6000 نفر آن ها در مقطع کارشناسی، 4000 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 2000 نفر در مقطع دکترا تحصیل می کنند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.epfl.ch
ددلاین اپلایاواسط ماه نوامبر تا 15 دسامبر
شهریه تقریبی1266 فرانک سوئیس برای دانشجویان بومی و بین المللی
رتبه در کشور سوئیس2
شهر / کشورشهر لوزان در کشور سوئیس

دانشگاه چینهوا

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها برای رشته های مهندسی و کامپیوتر است که در سال 2015 به یکی از بهترین دانشگاه ها تبدیل شد.

این دانشگاه در سال 1911 تاسیس شد و به طور تخصصی حدود 57 دانشکده دارد. از رشته های این دانشگاه می توان به علوم، مهندسی، هنر و ادبیات، علوم اجتماعی و پزشکی اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.tsinghua.edu.cn
ددلاین اپلای8  ژانویه برای دانشجویان کارشناسی
برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، 15 دسامبر
شهریه تقریبی دانشگاه4368 دلار آمریکا
رتبه در چین8
شهر/کشوربیژین کشور چین

دانشگاه سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور 38000 دانش آموز از 100 کشور مختلف دارد. این دانشگاه 17 دانشکده دارد که می توان به علوم اجتماعی و هنر، حسابداری، طراحی، مهندسی، سلامت عمومی، موسیقی، حقوق و داروسازی اشاره کرد.

این دانشگاه یک رویکرد یکپارچه و چند رشته ای را برای تحقیق در نظر می گیرد. با شرکایی از صنعت، دولت و دانشگاه همکاری می کند تا مسائل مهم و پیچیده مربوط به آسیا و جهان را رفع کنند.

مراکز تحقیقاتی که در این دانشگاه وجود دارد، طیف گسترده ای از موضوعاتی مانند انرژی، محیط زیست و پایداری شهری را پوشش می دهند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتhttps://www.nus.edu.sg/
ددلاین اپلای21 مارس
شهریه تقریبی دانشگاهبرای دانشجویان بین المللی حدود 20550
رتبه در سنگاپوراول
شهر/کشورسنگاپور

دانشگاه سیدنی استرالیا

این دانشگاه در سال 1850 در شهر سیدنی تاسیس شد. این دانشگاه به علت داشتن کادر مجرب، استادان و محققان به نام، دانشجویان زیادی را از سراسر نقاط دنیا به خود جذب می کند.

از جمله رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود کشاورزی، منابع طبیعی، معماری، هنر، اقتصاد و بازرگانی، حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی، مهندسی و موسیقی را می توان نام برد.

این دانشگاه 9 پردیس و در کل 12 دانشکده در زیر مجموعه خود دارد. این دانشگاه اطلاعات دانشجویان خود را با دانشگاه های مشهور دنیا مانند ملبورن و کوینزلند در استرالیا، دانشگاه هنگ کنگ در چین و دانشگاه آکسفورد در بریتانیا مبادله می کند.

در حال حاضر حدود 46000 دانشجو دارد که از این تعداد حدود 9000 نفر دانشجوی بین المللی هستند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.sydney.edu.au
ددلاین اپلای31 ژانویه و 30 ژوئن
شهریه تقریبی9000 دلار آمریکا
رتبه27
شهر کشورسیدنی استرالیا

دانشگاه هنگ کنگ

این دانشگاه در سال 1911 تاسیس شد. دانشگاه هنگ کنگ 10 دانشکده دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. از رشته های این دانشگاه می توان به رشته معماری، پزشکی، دندانپزشکی، علوم انسانی، حقوق، زبان شناسی و علوم اجتماعی اشاره کرد.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتhttps://www.polyu.edu.hk/en
ددلاین اپلای25 فوریه
شهریه تقریبی سالیانه15315 دلار
رتبه در هنگ کنگ5
شهر/ کشورهنگ کنگ/ هنگ کنگ

دانشگاه معماری منچستر

این دانشگاه در مرکز شهر منچستر کشور انگلستان قرار گرفته است و 100 سال قدمت دارد. تحقیقات معماری در این دانشگاه بیشتر میان رشته ای و به طور گسترده است. منظور از تحقیقات میان رشته ای، تلفیق دانش، روش و تجارب بین دو رشته علمی برای حل یک مسئله پیچیده است.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتwww.manchester.ac.uk
ددلاین اپلایاول آوریل
شهریه تقریبی سالانهبرای دانشجویان بین المللی 21000 پوند استرلینگ
رتبه در انگلستان27
شهر/کشورمنچستر انگلستان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

این دانشگاه در سال 1863 در شهر میلان ایتالیا تاسیس شد. دانشگاه پلی تکنیک یکی از دانشگاه های مشهور و برجسته قاره اروپا است. این دانشگاه 45000 دانشجو و هفت پردیس در لکو، کرمنا، مانتوا و پیاسنزا دارد که دانشجویان بین المللی را نیز از بیش از 100 کشور جهان جذب می کند.

اطلاعاتتوضیحات
وب سایتhttps://www.polimi.it/en
ددلاین اپلای19 نوامبر و 9 مارس
شهریه تقریبی سالیانهحدود 3898 یورو
رتبه در ایتالیا8
شهر/ کشورمیلان/ ایتالیا

دانشگاه تونگجی

دانشگاه تونگجی که نام قبلی آن، مدرسه پزشکی تونگجی بود. در سال 1907 در شانگهای چین تاسیس شد و در سال 1927 به دانشگاه تونگجی تغییر نام داد.

یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین موسسات در کشور چین است. دانشجویان این دانشگاه در رشته های مهندسی، علوم، پزشکی، مدیریت، هنر، حقوق و اقتصاد، معماری و مهندسی معدن تحصیل می کنند.

این دانشگاه یکی از پرطرفدارترین دانشگاه های کشور چین است که دانشجویان بسیاری را از سرتاسر کشور چین و دیگر نقاط جهان جذب می کند. در نتیجه، این دانشگاه یکی از انتخاب های مهم دانشجویان معماری و معدن به شمار می رود. کل دانشجویان این دانشگاه، حدود 30628 دانشجو و دانشجویان بین المللی آن حدود 5000 نفر هستند.

این دانشگاه با صنایع مختلف در ارتباط است که به همین منظور دانشجویان همیشه اطلاعات دسته اولی را از جامعه و صنایع مختلف به دست می آورند. همچنین دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه نسبت به دانشجویان دانشگاه های دیگر بیشتر در کشور چین کار پیدا می کنند.

تحقیقات یکی از اهداف مهم این دانشگاه است. به همین منظور در این دانشگاه، آزمایشگاه های مجهز قرار دارند. این دانشگاه برنامه های نوآورانه ای در کل سطوح تخصصی ارائه می دهد. تقریبا تمام رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه به شکل زبان انگلیسی تدریس می شوند.

اگر دانشجویی بخواهد در این دانشگاه درس بخواند باید شرایطی را داشته باشد. از جمله:

 • داشتن مدرک مرتبط. برای مثال، دوره کارشناسی دانشجو نیز باید رشته معماری باشد.
 • ریز نمرات را ارسال کند.
 • ویزای تحصیلی داشته باشد.
اطلاعاتتوضیحات
وب سایتhttps://en.tongji.edu.cn/
ددلاین اپلای31 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه3087 دلار
رتبه در چین9
شهر/ کشورشانگهای/ چین

آینده موفق؛ دانشجوی کانادایی شوید!


برای کسانی که میخواهند در یک دانشگاه برجسته در یکی از توسعه یافته ترین کشورهای جهان تحصیل کنند، کانادا می تواند یک گزینه جذاب باشد. بنابر گزارش وب سایت رتبه بندی دانشگاه ها (QS)، در مجموع 26 دانشگاه کانادا در زمره بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند.

 • آموزش مقرون به صرفه
 • تحصیل در جامعه ای سالم، امن و مهاجرپذیر
 • امکان کار در برترین شرکتهای بین المللی پس از تحصیل
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی
 • امکان دریافت ویزای همراه
آینده موفق؛ دانشجوی کانادایی شوید!

بورسیه تحصیلی رشته معماری در دانشگاه های جهان

می خواهید در رشته معماری در کشورهای دیگر تحصیل کنید، اما توانایی مالی بالایی ندارید؟ در ادامه به 6 دانشگاه برتر معماری جهان اشاره کرده ایم که به دانشجویان کمک می کنند تا بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور را دریافت کنند. در نظر داشته باشید که بیشتر بورسیه های تحصیلی به دوره های کارشناسی ارشد یا دکترا تعلق می گیرند.

دانشگاه معماری ETH

داوطلبانی که وضع مالی متوسط یا پایینی دارند، برای تحصیل در دانشگاه ETH سوئیس می توانند از بورسیه E4D استفاده کنند. یکی از شرایط استفاده از این بورسیه، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. برای گرفتن این بورسیه دانشجویان باید مدارکی مانند ریز نمرات، نامه پذیرش، دلیل دانشجو برای ادامه تحصیل در این دانشگاه و دو معرفی نامه را تا تاریخ 30 نوامبر ارسال کنند.

از مزایای این بورسیه می توان به کاهش هزینه های ویزا، اجازه زندگی در سوئیس در طول دوران تحصیلی اشاره کرد.

دانشگاه معماری MIT

بورسیه این دانشگاه به دانشجویان کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و میانگین بورسیه ای که دانشگاه MIT آمریکا در نظر گرفته است حدود 51000 دلار آمریکا است.

اگر دانشجویی بخواهد برای بورسیه این دانشگاه درخواست بدهد باید فرم CSS را تکمیل کند. این فرم یک فرم آنلاین است که بیشتر کالج های خصوصی و دانشگاه ها از آن استفاده می کنند. همچنین متقاضی باید فرمی به اسم فرم بررسی اطلاعات دانشجویان را در وب سایت MIT تکمیل کند. با پر کردن این فرم، مسئولان این دانشگاه در مورد مقدار بورسیه مورد نیاز شما تصمیم می گیرند.

 دانشگاه MIT به دانشجویان سال اول در هزینه های تحصیل، خانه و لباس کمک می کند. کمک هزینه ای که این دانشگاه برای دانشجویان سال اول در نظر گرفته است حدود 2000 دلار آمریکا برای ترم پاییز و زمستان است. مسئولان این دانشگاه کمک هزینه را به حساب دانشجویی دانشجویان واریز می کنند.

دانشگاه تورنتو

هر ساله دانشگاه تورنتو کانادا حدود 4000 دلار کانادا به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهد. اگر دانشجویی بخواهد از این بورسیه استفاده کند باید سابقه تحصیلی خوبی داشته باشد.

دانشجو اگر بخواهد از بورسیه این دانشگاه استفاده کند باید ابتدا فرم متقاضی و فرم بورسیه تحصیلی کانادا در این دانشگاه را تکمیل کند. همچنین نام بورسیه این دانشگاه Rosalind Murray Bradford است که به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. اگر دانشجویی بخواهد از این بورسیه استفاده کند باید تا اول نوامبر درخواست خود را ارسال کرده باشد.

کالج دانشگاهی لندن

 کالج دانشگاهی لندن (UCL) برای دانشجویان بین المللی رشته معماری بورسیه هایی را در مقطع کارشناسی، ارشد، دکترا و فوق دکترا در نظر گرفته است.

بورسیه ای که این کالج برای دانشجویان خود در سال 2021 در نظر گرفته برای افرادی است که نمی توانند از پس هزینه های دانشگاه بربیایند.

این بورسیه موارد زیر را پوشش می دهد:

 • پوشش کل شهریه دانشگاه و کمک به زندگی با مقدار 10750 یورو سالانه برای طول دوره تحصیلی
 • دانشجویی که پیشرفت تحصیلی داشته باشد می تواند از این بورسیه استفاده کند.

دانشگاه EPFL

دانشگاه EPFL سوئیس برای دانشجویان بین المللی، بورسیه ای به مبلغ 32000 فرانک سوئیس در نظر گرفته است که شامل شهریه، خوابگاه و هزینه های ویزا می شود.

دانشگاه epfl نیز برای بورسیه دادن شرایطی در نظر گرفته است که به شرح زیر هستند:

 • دانشجو باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.
 •  این بورسیه به کل دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد.
 • دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند از بورسیه این دانشگاه استفاده کنند.
 • برای بورسیه گرفتن به وب سایت این دانشگاه رجوع کرده و سپس فرم آنلاینی را تکمیل کنید. تمام مدارک خواسته شده باید به زبان انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی باشند.
 • درمراحل بعد باید سوابق تحصیلی و کپی گذرنامه خود را نیز ارسال کنید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا برای دانشجویان بین المللی خود سالانه 30 میلیون دلار کانادا بورسیه در نظر گرفته است.

نام بورسیه ای که این دانشگاه برای دانشجویان خود عنوان کرده است بورسیه (IMES) است. این بورسیه به افرادی تعلق می گیرد که در دوره کارشناسی وارد این دانشگاه می شوند. از سال اول این بورسیه به دانشجویان تعلق می گیرد و تا سه سال نیز این بورسیه تمدید می شود.

شرایط گرفتن این بورسیه به شرح زیر است.

 • دانشجوی جدید دانشگاه بریتیش کلمبیا باشید.
 • ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید.
 • اگر در 15 ماه ژانویه برای این دانشگاه درخواست بدهید به شکل خودکار از این بورسیه می توانید استفاده کنید.

 در این مقاله در مورد بورسیه های بعضی از دانشگاه ها صحبت کردیم، اما در زیر نکاتی را آورده ایم که بهتر است برای گرفتن بورسیه در نظر داشته باشید.

 • دستورالعمل های گرفتن بورسیه را با دقت بخوانید. اگر دستورالعمل ها را به دقت نخوانید باعث می شود مدارک لازم را به همراه نداشته باشید و به دردسر بیافتید. بنابراین، بهتر است با دقت و به طور مکرر دستور العمل ها و راهنمای درخواست را بخوانید.
 • نامه ای که برای بورسیه گرفتن می نویسید باید از نظر گرامر و هجی کردن درست باشد. نامه را چندین بار بخوانید و از درست بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • واقع بین باشید. اگر در گرفتن بورسیه رد شوید و مورد پذیرش قرار نگرید ناراحت نشوید. زیرا داوطلبان زیادی هستند که واجد شرایط بورسیه تحصیلی هستند، اما بورسیه گرفتن رقابتی است. بنابراین، به یاد داشته باشید که هیچ محدودیتی برای ارسال درخواست بورسیه به دانشگاه های مختلف وجود ندارد.

همچنین بخوانید: فاند تحصیلی کانادا ، ایمیل دادن به استاد برای اپلای

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

شهریه دانشگاه های برتر جهان در رشته معماری

یکی از مواردی که دانشجویان بین المللی را نگران می کند شهریه دانشگاه انتخابی خود است. شهریه ها براساس نوع دانشگاه، رشته و محل تحصیل متفاوت هستند. همچنین شهریه ها برای دانشجویان بین المللی و بومی متفاوت است. بنابراین، بهتر است ابتدا شهریه هر دانشگاهی را قبل از اپلای کردن بررسی کنید.

هزینه تحصیل در خارج از کشور رابطه مستقیم به دانشگاه و کشور مورد نظر دارد. اما به طور کلی هزینه دانشکده های معماری در بیشتر کشورها نسبت به دانشکده های دیگر بالاتر هستند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها معمولا بین 33،000 دلار تا 53،790 دلار است و با امکانات و شهرت دانشگاه تغییر می کند.

البته لازم است که هزینه های بالای زندگی نظیر هزینه اقامت، اینترنت، کتاب و لوازم تحریر، حمل و نقل، خدمات بهداشتی و سلامتی، خورد و خوراک و سایر موارد را نیز به هزینه دانشگاه اضافه کنید.

در مورد اروپا نیز در بعضی از دانشگاه ها بسته به این که بومی هستید یا جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا سایر کشورها، هزینه ها فرق می کند. اما بطور کلی متوسط هزینه تحصیل در رشته معماری به ازای هر سال، بین 5000 تا 50،000 دلار متغیر خواهد بود. همچنین باید دقت کنید هزینه زندگی در برخی از این کشورهای اروپایی نیز بسیار بالا است و قبل از تصمیم گیری برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان، باید اطلاعات لازم را نیز در این رابطه بدست آورید.

از طرفی هزینه تحصیل در کانادا در رشته معماری، بسته به دانشگاه انتخابی بین 9 تا 40 هزار دلار در سال خواهد بود. اما جنبه خوب ماجرا این است که مابقی هزینه های زندگی در کانادا، بسیار پایین تر از سایر کشورهای مطرح برای تحصیل در رشته معماری است. بدین ترتیب دغدغه اصلی شما در زمان تحصیل در کانادا، بیشتر به همان شهریه سالانه برمی گردد که آن هم در مقایسه با بسیاری از کشورها و دانشگاه ها رقم بالایی نیست.

همچنین بخوانید: کمک هزینه دانشجویی در کانادا

تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان در رشته معماری

دانشکده های معماری جهان در صنعت معماری در دهه گذشته شاهد پیشرفت های زیادی بوده اند. همچنین اگر دانشگاهی رشته های جدید مرتبط با معماری داشته باشد باعث می شود آن دانشگاه پیشرفت کند.

برای مثال، دانشگاهی در انگلستان در سال 2014 در مقطع ارشد رشته معماری بیشترین متقاضی را داشت. همچنین دانشجویی که از دانشگاه های معماری فارغ التحصیل شود، مدرک bachelor of Architecture را دریافت می کند که دریافت این مدرک حدود 5 سال طول می کشد.

برای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های جهان در رشته معماری، بهتر است شرایط زیر را داشته باشید.

 • مدارک آیلتس یا تافل
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • داشتن نمره مناسب در درس ریاضی

اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

سخن نهایی

در این مقاله سعی شد در حد امکان اطلاعاتی در مورد بهترین دانشگاه های معماری جهان، هزینه تحصیل و بورسیه هایی که به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد، اطلاعاتی داده شود.

کانادا همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم یک بهشت مهاجرتی برای علاقه مندان به تحصیل در رشته معماری است. اما باید دقت کنید هر سال قوانین هر دانشگاه ممکن است تغییر کند و بنابراین برای تصمیم گیری نهایی بهتر است شرایط خود را با مشاوران مجرب و دارای اطلاعات جدید در میان بگذارید.

گروه تراست با داشتن مشاوران و وکلای با تجربه می توانند در این مسیر کمک با ارزشی برای شما باشند و در مسیر مهاجرت از آغاز تا پایان شما را همراهی کنند.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

قدم اول را محکم بردارید!

اولین قدم مهاجرت، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است. مشاورین تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

سوالات متداول

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان باید چه معدلی داشته باشیم؟

هرقدر معدل شما بالاتر باشد از دانشگاه های بهتری می توانید پذیرش بگیرید. در نتیجه بهترین معدل 17 به بالا است.

در کل کدام کشور از نظر هزینه و شهریه برای تحصیل در رشته معماری مناسب است؟

انتخاب یک دانشگاه بستگی به شهریه و نیازهای هر شخص دارد اما به طور کلی بعضی از دانشگاه های کانادا کم هزینه تر هستند.

بهترین دانشگاه های معماری جهان کدام هستند؟

از دانشگاه های برتر معماری جهان می توان به دانشگاه ماساچوست، دلفت، ucl و EPFL اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.