شهریه کالج های کانادا

شهریه کالج های کانادا

شهریه کالج های کانادا در یک نگاه

نام
کالج
شهریه سالانه
(دلار کانادا)
کالج کمبرین۱۳۳۰۰ دلار
کالج سلکرک۹۸۰۰ دلار
کالج موهاک۱۴۷۰۰ دلار
کالج داگلاس۱۸۰۰۰ دلار
کالج کموسان۱۴۸۰۰ دلار
کالج فلمینگ۱۳۷۴۹ دلار
کالج رد ریورتقریبا بین ۱۱۰۰۰ دلار تا ۲۷۰۰۰ دلار
کالج لانگارا۱۸۰۰۰ دلار
کالج هامبر۱۴۵۰۰ دلار
کالج سنکا۲۶۰۰۰ دلار الی ۱۳۰۰۰ دلار
کالج جورج بروانتقریبا بین ۱۴۰۰۰ دلار تا ۱۷۰۰۰ دلار
کالج سنتنیالتقریبا بین ۱۴۰۰۰ دلار الی ۲۸۰۰۰ دلار
کالج هنر و طراحی انتاریوتقریبا بین ۱۷۵۰۰ دلار الی ۲۰۰۰۰ دلار آمریکا
کالج کانستوگاتقریبا ۱۲۰۰۰ دلار برای کارشناسی ۱۸۰۰۰ دلار برای   Graduate Certificate
کالج جورجینتقریبا بین ۱۳۰۰۰ دلار الی ۱۵۰۰۰ دلار
کالج کانادورتقریبا بین ۱۲۰۰۰ دلار الی ۱۳۰۰۰ دلار
کالج فنشاوتقریبا بین ۱۴۰۰۰ دلار الی ۱۹۰۰۰ دلار
کالج سنت لارنس۱۲۰۰۰ دلار
کالج سنت کلر۱۴۰۰۰ دلار
کالج آلگون کویینتقریبا بین ۱۴۰۰۰ دلار الی ۳۰۰۰۰ دلار
کالج لویالیستتقریبا بین ۱۳۰۰۰ دلار الی ۱۸۰۰۰ دلار
کالج شریدانتقریبا بین ۱۷۰۰۰ دلار الی ۲۸۰۰۰ دلار
کالج دورهامتقریبا بین ۱۵۰۰۰ دلار الی ۱۷۰۰۰ دلار
کالج اوکاناگانتقریبا بین ۱۸۰۰۰ دلار الی ۲۴۰۰۰ دلار

کالج ها در هر کشور، تعاریف خاص خودش را دارند و افراد همواره بسته به هدفی که دارند در یکی از کالج ها ثبت نام می کنند. کالج ها در کانادا در حقیقت نیروی کار متخصص مورد نیاز کشور را تامین می کنند و نقش کلیدی در اقتصاد کانادا را رقم می زنند.

تعداد افراد در کلاس های درس کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر است و دوره های درسی بسیار کوتاه تر هستند. در نظر داشته باشید که شرایط پذیرش در کالج های کانادا نسبت به دانشگاه ها آسان تر است و افراد شهریه کمتری نیز می پردازند

هدف ما از نوشتن این مقاله، تمرکز روی میزان شهریه تقریبی در کالج های کانادا است با این حال ما اطلاعات دیگری که برای تحصیل در کالج های کانادا به آن نیاز دارید را برای شما شرح می دهیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

کتاب معرفی کالج‌ های کانادا
کتاب معرفی کالج‌ های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

تفاوت میان کالج و دانشگاه در کانادا

پس از اینکه در خصوص شهریه کالج های کانادا صحبت کردیم ، بیایید نگاهی به تفاوت های کالج و دانشگاه بیندازیم:

کالجدانشگاه
کالج ها بیشتر روی دروس عملی تمرکز می کننددانشگاه ها بیشتر روی مفاهیم تئوری متمرکز هستند
دوره های کالج ها معمولا هم کوتاه تر است و هم متنوع تردانشگاه ها سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را آموزش می دهند.
رشته های کالج ها بیشتر شامل مشاغل فنی است.دانشگاه ها رشته های مختلف را پوشش می دهند.
شهریه کالج ها معمولا کمتر است (شروع از ۵ هزار دلار در سال)شهریه دانشگاه ها معمولا بالاتر است (شروع از ۱۰ هزار دلار در سال)
به سختی می توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد.دریافت بورسیه تحصیلی شرایط راحت تری دارد.
تحصیل در کالج بهتر است یا دانشگاه؟

شهریه تحصیل در کالج های کانادا

شهریه کالج های کانادا به دلیل کوتاه تر بودن دوره های تحصیل و عوامل دیگر پایین تر است به همین دلیل هزینه مقرون به صرفه ای برای تحصیل دارند. برخی از رشته های کالج ها به دلیل اینکه واحدهای عملی بیشتری دارند، شهریه بالاتری هم دارند. ما در زیر به برخی از شهریه های کالج ها اشاره می کنیم. این هزینه ها تقریبی هستند و بسته به رشته مد نظر و کالج انتخابی شما می تواند متغیر باشد.

همچنین بخوانید : شهریه دانشگاه های کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا

کالج کمبرین

 • کالج کمبرین

کالج کمبرین سه پردیس در شمال استان آنتاریو دارد که بیش از ۸۰ برنامه آموزشی مختلف به صورت تمام وقت و ۹۰۰ برنامه به صورت پاره وقت را آموزش می دهد. کمبرین هر سال در میان ردیف ۵۰ کالج برتر تحقیقاتی در کانادا قرار می گیرد.

دانشکده های این کالج عبارت اند از علوم بهداشت، پرستاری، خدمات اورژانسی، خدمات جامعه، حوزه های آموزشی، ایمنی و مطالعات زیست محیطی، حقوق و عدالت. آموزش رشته های این کالج همگی به زبان انگلیسی است بنابراین شما برای تحصیل در کالج کمبرین باید سطح خاصی از زبان انگلیسی را بلد باشید.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
کمبرینرتبه در کانادا: ۱۱۹ رتبه در جهان: ۸۴۱۲۱۳۳۰۰ دلار در سالاقامتگاه های در نظر گرفته شده خوابگاهی: ۳۴۳۰ دلار در هر ترم اقامتگاه های در نظر گرفته شده خانه های شهری: ۳۱۸۵ دلار در هر ترمT.IBT: ۸۰ برای دیپلم و ۸۴ برای کارشناسی T.PBT: ۵۵۰ برای دیپلم و ۵۷۰ برای کارشناسی IELTS: ۷ برای دیپلم و ۶.۵ برای کارشناسی PBE: ۵۸ برای دیپلم و ۶۱ برای کارشناسیپاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ اکتبر

همچنین بخوانید : مهاجرت به آنتاریو ، تحصیل در آنتاریو

کالج سلکرک

 • کالج سلکرک

کالج سلکرک یکی دیگر از دلایل محبوبیت کالج سلکرک در این است که این کالج یک مقصد بی نظیر برای افرادی است که می خواهند هم در کانادا تحصیل کنند و هم کار کنند. افرادی که از این کالج فارغ التحصیل می شوند می توانند به راحتی با انجام شرایط خاصی اخذ اقامت کانادا را بگیرند.

نام کالجاطلاعات
کلی
شهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین
اپلای
سلکرکرتبه در کانادا: ۱۰۸ رتبه در جهان: ۷۶۹۵۹۸۰۰ دلار در سالاقامتگاه های
در نظر گرفته شده
خوابگاهی:
۴۳۰ – ۶۲۰ دلار در هر ترم
اقامتگاه های
در نظر گرفته شده
خانه های شهری:
۳۲۰۰ دلار – ۳۴۰۰ دلار در هر ترم
T.IBT: ۸۰ CELPIP: ۴ IELTS: ۶پاییز: ۱۵ ژانویه زمستان: ۱۵ اکتبر

کالج موهاک

کالج موهاک

کالج موهاک واقع در استان انتاریو دارای سه پردیس است و کلیه تمرکز آموزشی خود را بر مبنای آموزش عملی قرار داده است به همین دلیل افرادی که از این کالج فارغ التحصیل می شوند به راحتی می توانند در رشته خود وارد بازار کار شوند.

کالج موهاک از برترین کالج های تحقیقاتی به شمار می رود و هر سال مقالات زیادی از این کالج به چاپ می رسد. رشته های این کالج عبارت اند از رشته های بازرگانی، رشته های خدمات اجتماعی، رشته های فناوری، رشته های حوزه بهداشت و علوم سلامت، رشته های حوزه هنر و ارتباطات و …. .

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
موهاکرتبه در کانادا: ۸۹ رتبه در جهان: ۶۵۹۵۱۴۷۰۰ دلارهزینه سالانه ۷۷۷۵ دلار در سالPTE: ۵۰ CEFR: ۷ IELTS: ۶ TOFEL: ۷۹پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ ژوئن

درباره تحصیل در کانادا ، رنکینگ دانشگاه های کانادا و ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا بیشتر بدانید.

کالج داگلاس

 • کالج داگلاس

کالج داگلاس واقع در استان بریتیش کلمبیا است و از نظر موقعیت جغرافیایی درست در محلی است که به سیستم نقلیه یا مرکز شهر و مکان های تفریحی دسترسی آسان دارد. دانشجویانی که از این کالج فارغ التحصیل می شوند می توانند به سرعت وارد بازار کار شوند.

دانشکده های کالج داگلاس عبارت اند از دانشکده مطالعات کودک، خانواده و جامعه، دانشکده تجارت و بازرگانی، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده زبان، ادبیات و هنرهای نمایشی و دانشکده علوم و تکنولوژي.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
داگلاسرتبه در کانادا: ۸۴ رتبه در جهان: ۶۲۰۸۱۸۰۰۰ دلار در سالسالانه بین ۵۰۰۰ دلار الی ۸۰۰۰ دلارPTE: ۶۵ TOFEL: ۸۵ IELTS: ۶.۵پاییز: ۳۰ سپتامبر زمستان: ۳۰ ژانویه تابستان: ۳۰ می

همچنین بخوانید : تحصیل در استان بریتیش کلمبیا،کار در بریتیش کلمبیا

کالج کموسان

کالج کموسان

کالج کموسان نیز واقع در استان بریتیش کلمبیا است و دارای دو پردیس اصلی است. جالب است بدانید این کالج ، دانشجویان خود را از بیش از ۸۰ کشور جهان پذیرش می کند و یکی از کالج های چند فرهنگی به شمار می رود. پایین بودن ظرفیت کلاس های درس یکی از ویژگی های قابل توجه این کالج به شمار می رود و دانشجویان به خوبی می توانند مباحث درسی را یاد بگیرند.

دانشکده های کالج کموسان عبارت اند از دانشکده هنر و علوم، دانشکده بازرگانی، دانشکده بهداشت و خدمات انسانی، دانشکده تجارت و تکنولوژی، مرکز تربیت بدنی و آموزش ورزش، مرکز آموزش بومی و ارتباطات جامعه.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
کموسانرتبه در کانادا: ۱۰۰ رتبه در جهان: ۷۱۴۵۱۴۸۰۰ دلار در کانادااجاره خانه برای دانشجویان این کالج ماهانه بین ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار هزینه دارد.  البته گزینه های دیگری مانند اقامتگاه های خانگی هم در دسترس است که ماهانه بین ۷۰۰ الی ۹۵۰ دلار هزینه دارد.TOFEL برای لیسانس ۸۸ و برای دیپلم ۸۳، دولینگو برای لیسانس ۱۱۷ و برای دیپلم ۱۰۵، IELTS برای لیسانس ۶.۵ و برای دیپلم ۶ است. PTE‌ برای دیپلم ۵۴پاییز: ۳۱ اکتبر زمستان: ۲۸ فوریه تابستان: ۳۰ ژوئن

رشته های پرطرفدار در کانادا را در تراست بخوانید.

کالج فلمینگ

کالج فلمینگ دارای ۴ پردیس اصلی است و در استان انتاریو واقع شده است. این کالج شهرت بسیار زیادی در حوزه های خدمات اجتماعی، زیست محیطی، علوم منابع طبیعی و … دارد. اساتید کالج فلمینگ همواره از به روز ترین تکنولوژي دنیا برای آموزش استفاده می کنند.

دانشکده های کالج فلمینگ عبارت اند از: دانشکده علوم و هنرهای عمومی، دانشکده عدالت و توسعه جامعه، دانشکده بهداشت و سلامتی، دانشکده هنر و طراحی، دانشکده تجارت و تکنولوژي و دانشکده بازرگانی

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
فلمینگرتبه در کانادا: ۹۹ رتبه در جهان: ۷۲۲۱۱۳۷۴۹ دلار کاناداهزینه اقامتگاه های پردیس ها بین ۳۵۵۰ دلار تا ۳۸۰۰ دلار است و هزینه اقامت در شهر ماهانه بیش از ۵۰۰ دلار برآورد شده است.T.IBT برای دیپلم ۸۰ و برای کارشناسی ۸۸، نمره T.PBT برای دیپلم ۵۵۰ و برای کارشناسی ۵۷۷، IELTS‌ برای دیپلم ۶.۵ و برای کارشناسی نیز ۶.۵ نمره CAEL برای دیپلم ۶۰ و برای کارشناسی ۷۰تابستان: ۱ فوریه زمستان: ۱ فوریه بهار: ۱ فوریه

درباره تحصیل مجازی در کانادا بیشتر بخوانید.

کالج رد ریور

کالج رد ریور به عنوان بزرگترین موسسه آموزشی در منیتوبا به شمار می رود. این کالج برنامه کلاس های درسی را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری در اختیار دانشجویان قرار می دهد به همین دلیل تحصیل در این کالج، فرصت بسیار خوبی را برای افرادی که نمی توانند در کلاس های درس به صورت حضوری شرکت کنند فراهم می کند. این کالج، بورسیه ها و کمک هزینه های متعددی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که در صورت واجد شرایط بودن می توانند از آن ها استفاده کنند.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
رد ریوررتبه در کانادا: ۹۶ رتبه در جهان: ۷۱۰۴تقریبا بین ۱۱۰۰۰ دلار تا ۲۷۰۰۰ دلار در سالدانشجویان برای سکونت در خوابگاه این کالج باید تقریبا هفته ای ۲۱۰ دلار پرداخت کنند.T.IBT: ۸۰ IELTS: ۶.۵پاییز: ۲۱ آگوست زمستان: ۴ ژانویه تابستان: ۳ می

درباره هزینه تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

کالج لانگارا

کالج لانگارا واقع در استان بریتیش کلمبیا یک کالج دولتی است که تقریبا از ۱۰۰ کشور جهان پذیرش می کند. این کالج بیش از ۹۰ رشته مختلف در حوزه های متعدد را آموزش می دهد و از کالج های تحقیقاتی بسیار مهم کانادا به شمار می رود.

ظرفیت کلاس ها بسیار پایین است به همین دلیل اساتید فرصت کار کردن با همه دانشجویان و رفع اشکال را دارند. طبق نظر سنجی های صورت گرفته از دانشجویان و فراغ التحصیلان این کالج، بالای ۹۵ درصد از افراد به دلیل کیفیت بالای آموزشی کالج لانگارا، رضایت کامل داشتند.

زبان آموزشی کالج لانگارا زبان انگلیسی است به همین دلیل متقاضیان باید در یک آزمون زبان انگلیسی معتبر شرکت کرده و نتایج را به کالج ارائه دهند.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
لانگارارتبه در کانادا: ۸۱ رتبه در جهان: ۵۷۶۳۱۸۰۰۰ دلار کانادا در سالدانشجویانی که در اقامتگاه های خانگی سکونت دارند، ماهانه ۸۳۰ دلار پرداخت می کنند. هزینه اجاره آپارتمان در مرکز شهر نیز ماهانه ۲۰۰۰ دلار و در خارج از شهر ۱۵۹۰ دلار در ماه است.T.IBT: ۸۰ IELTS: ۶.۵پاییز: ۳۱ می تابستان: ۲۸ فوریه بهار: ۳۱ اکتبر

کالج هامبر

کالج هامبر، یکی از بزرگترین کالج ها در کانادا به شمار می رود که در شهر تورنتو، استان انتاریو قرار دارد. این کالج دارای سه پردیس است و از سراسر جهان متقاضیان را پذیرش می کند. کالج هامبر، دوره های پاره وقت و تمام وقت را در رشته های مختلف برای دانشجویان ارائه می دهد.

آموزش آنلاین نیز ویژگی مهم این کالج به شمار می رود و افراد همواره می توانند از میان گزینه های حضوری و آنلاین یکی را برای تحصیل انتخاب کنند.

دانشکده های مهم کالج هامبر عبارت اند از: دانشکده تجارت، دانشکده فناوری کاربردی، داشکده علوم بهداشت، دانشکده هنرهای خلاقانه و اجرایی، دانشکده هتلداری، سرگرمی و گردشگری، دانشکده علوم و خدمات اجتماعی، دانشکده مطالعات پزشکی و فناوری اطلاعات، دانشکده هنرها و علوم لیبرال

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
هامبررتبه در کانادا: ۷۱ رتبه در جهان: ۵۳۶۷۱۴۵۰۰ دلار کانادا در سالسالانه تقریبا بین ۶۰۷۱ – ۳۲۶۳ دلارTOFEL: ۹۰ IELTS: ۷ GMAT: ۵۶۰پاییز: ۳۱ می زمستان: ۳۰ سپتامبر

درباره نقشه کانادا و جغرافیای کانادا و همچنین تاریخچه کشور کانادا بیشتر بخوانید.

کالج سنکا

کالج سنکا واقع در شهر تورنتو، یکی از کالج هایی است که فارغ التحصیلان آن تا کنون به مشاغل بسیار مهمی در کشور دست یافته اند. در حقیقت کالج سنکا یکی از موفق ترین کالج ها در خصوص آموزش تخصصی رشته های مختلف به دانشجویان و سپس کاریابی بوده است.

شهریه معقول و مناسب، اساتید مجرب، کیفیت بالای آموزش در این کالج و صدها دلیل دیگر منجر به محبوبیت زیاد کالج سنکا در میان مردم شده است.

دانشکده های کالج سنکا عبارت اند از: دانشکده علوم کاربردی و فناوری مهندسی، دانشکده هنرهای کاربردی و علوم بهداشت، دانشکده ارتباطات، هنر و طراحی، دانشکده آموزش و تعلیم پیوسته، دانشکده بازرگانی و دانشکده هنر.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
سنکارتبه در کانادا: ۶۹ رتبه در جهان: ۴۷۸۱۲۶۰۰۰ دلار الی ۱۳۰۰۰ دلار در سالهزینه اقامتگاه های دانشجویی در ترم تابستان تقریبا ۲۹۰۰ دلار و در ترم زمستان ۴۱۰۰ دلار است.TOFEL: ۸۴ IELTS: ۶.۵ GMAT: ۵۶۰پاییز: ۱ آگوست زمستان: ۱ دسامبر تابستان: ۱ آوریل

کالج جورج بروان

کالج جورج براون واقع در استان انتاریو، سابقه آموزشی درخشانی را در رشته های مختلف برای خود رقم زده است. دسترسی راحت دانشجویان این کالج به مرکز شهر از مهمترین ویژگی های تحصیل در این کالج به شمار می رود.

وجود سیستم آموزش از راه دور و آنلاین موجب شده است تا بسیاری از دانشجویان تحصیلات آنلاین را انتخاب کنند و این امر منجر به محبوبیت زیاد این کالج در میان افرادی است که هم کار می کنند و هم به تحصیل می پردازند.

کالج جورج براون ۷ مرکز آموزشی بسیار مهم دارد که عبارت اند از: مرکز بازرگانی، مرکز خدمات جامعه و آموزش، مرکز آموزش هنر، طراحی و تکنولوژي اطلاعات، مرکز علوم بهداشت، مرکز ساخت و فناوری اطلاعات و مرکز هتلداری و هنر آشپزی.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
جورج بروانرتبه در کانادا: ۵۰ رتبه در جهان: ۳۲۱۱۷شهریه سالانه کالج جورج براون بین ۱۴۰۰۰ دلار تا ۱۷۰۰۰ دلارتقریبا ۱۰۰۰۰ دلار در سالIELTS برای کارشناسی ارشد: ۶.۵ و برای دیپلم ۶ PTE‌ برای کارشناسی ارشد ۶۰ و برای دیپلم ۵۴پاییز: ۲۷ ژوئيه زمستان: ۱۶ ژانویه

کالج سنتنیال

کالج سنتنیال، قدیمی ترین کالج عمومی انتاریو است و طیف گسترده ای از رشته های مختلف را به دانشجویان آموزش می دهد. بارزترین ویژگی محبوب این کالج در این است که بالای ۹۰ درصد از فارغ التحصیلان این کالج، تنها کمی پس از فارغ التحصیلی استخدام می شوند. کالج سنتنیال ۷ پردیس دارد.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
سنتنیالرتبه در کانادا: ۷۵ رتبه در جهان: ۵۳۱۲سالانه تقریبا بین ۱۴۰۰۰ دلار الی ۲۸۰۰۰ دلارتقریبا بین ۷۵۰ دلار الی ۱۰۰۰ دلارCAEL: ۶۰ هم برای دیپلم هم برای کارشناسی TOFEL: ۵۵۰ برای دیپلم و ۵۸۰ برای کارشناسی IELTS: ۶ برای دیپلم و ۶.۵ برای کارشناسیپاییز: ۱۰ دسامبر زمستان: ۲۱ ژانویه تابستان: ۱۰ آوریل

کالج هنر و طراحی انتاریو

 • کالج هنر و طراحی انتاریو

کالج هنر و طراحی انتاریو واقع در انتاریو، یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کالج های کانادا است که سابقه ای دیرینه در آموزش رشته های مختلف دارد. این کالج به دلیل پذیرش آسان مورد توجه بسیاری از متقاضیان برای تحصیل در کانادا قرار گرفته است.

کالج هنر و طراحی انتاریو به خلاقیت اهمیت زیادی می دهد به همین دلیل همواره از دانشجویان خلاق با ایده های نو حمایت می کند و هر آنچه برای عملی کردن طرح و ایده های خود به آن نیاز دارند را در اختیارشان قرار می دهد.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
کالج هنر و طراحی انتاریورتبه در کانادا: ۵۲ رتبه در جهان: ۱۶۸۵۱۷۵۰۰ دلار الی ۲۰۰۰۰ دلار آمریکاهزینه اقامت در خوابگاه های تک نفره ماهانه ۱۵۰۰ دلار و آپارتمان های چند خوابه ۲۰۰۰ دلارTOFEL: ۹۰ IELTS: ۷ DUOLINGO: ۱۲۰پاییز: ۱ مارس زمستان: ۱ نوامبر

کالج کانستوگا

 • کالج کانستوگا

کالج کانستوگا واقع در انتاریو، یک کالج عمومی است که دارای ۷ پردیس است. بسیاری از افرادی که از این کالج فارغ التحصیل می شوند کمتر از ۶ ماه می توانند مشغول به کار شوند. کالج کانستوگا تنوع رشته ای بسیار بالایی دارد و تقریبا ۲۰۰ رشته در این کالج آموزش داده می شود.

دانشکده های این کالج عبارت اند از: دانشکده طراحی و رسانه، دانشکده تجارت و کارورزی، دانشکده زبان و مطالعات ارتباطات، دانشکده هتلداری و هنرهای آشپزی، دانشکده مطالعات لیبرال، دانشکده خدمات جامعه، دانشکده مهندسی و تکنولوژي، دانشکده بازرگانی، دانشکده علوم کامپیوتر کاربردی و تکنولوژی اطلاعات، دانشکده فرصت های شغلی و تحصیلی.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
کانستوگارتبه در کانادا: ۸۳ رتبه در جهان: ۵۱۸۴تقریبا ۱۲۰۰۰ دلار برای کارشناسی و ۱۸۰۰۰ دلار برای Graduate Certificateبسته به اقامتگاه مد نظر شما اسکان در پردیس تقریبا: ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار اجاره آپارتمان در مرکز شهر ۱۳۰۰ دلار و در خارج از شهر ۱۱۰۰ دلار در ماهT.IBT: ۸۸ IELTS: ۶.۵ PTE: ۵۸پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ فوریه تابستان: ۱ فوریه

کالج جورجین

 • کالج جورجین

یکی از ویژگی های مهم تحصیل در کالج جورجین این است که این کالج فرصت های شغلی مختلفی را برای دانشجویان خود فراهم می کند. شهریه کالج جورجین بسیار معقول است و همین امر منجر به محبوبیت بیشتر این کالج شده است.

ظرفیت کلاس های درس کالج جورجین پایین است و فرصت یادیگری در کلاس های درس بالا است. بالای ۹۰ درصد از فارغ التحصیلان کالج جورجین کمتر از شش ماه می تواند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. تقریبا ۳۴ درصد از دانشجویان این کالج، دانشجویان بین المللی هستند.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
جورجینرتبه در کانادا: ۹۶ رتبه در جهان: ۶۸۹۵شهریه کارشناسی تقریبا بین ۱۳۰۰۰ دلار الی ۱۵۰۰۰ دلار است.هزینه تقریبی ۱ سال اقامت در خوابگاه های کالج جورجینIELTS: ۶.۵ T.IBT: ۸۹ PTE: ۶۱ CAE: ۱۷۵پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ فوریه تابستان: ۱ فوریه

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

کالج کانادور

 • کالج کانادور

کالج کانادور که یک کالج دولتی به شمار می رود، دارای ۴ پردیس اصلی است و هر سال دانشجویان زیادی را از سراسر کشور به خود جذب می کند. نورآوری، خلاقیت، علاقه به تحقیق و پژوهش تنها برخی از ویژگی های مهم کالج کانادور هستند.

دانشکده های کالج کانادور عبارت اند از: دانشکده بازرگانی و مدیریت، دانشکده تکنولوژي هوافضا و هوانوردی، دانشکده عدالت اجتماعی و مطالعات پلیس، دانشکده بیوتکنولوژی و مطالعات محیط زیست، دانشکده هنرهای آشپزی، دانشکده بهداشت، مراقبت های انسانی و سلامت، دانشکده زبان، دسترسی و مطالعات مقدماتی، دانشکده مطالعات بومی، دانشکده رسانه، طراحی و هنرهای نمایشی، دانشکده تکنولوژي و تجارت، دانشکده ورزش و تفریح

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
کانادوررتبه در کانادا: ۱۳۰ رتبه در جهان: ۸۶۷۱شهریه مقطع کارشناسی تقریبا ۱۲۰۰۰ دلار الی ۱۳۰۰۰ دلار کاناداهزینه سالانه اقامت در خوابگاه های این کالج تقریبا ۸۰۰۰ دلار در سال است.TOFEL: ۸۶ IELTS: ۶پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ اکتبر

یشتر بخوانید: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا، آزمون تافل برای کانادا و نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

کالج فنشاو

 • کالج فنشاو

کالج فنشاو یکی از متنوع ترین کالج ها در کانادا است که بیش از ۲۰۰ رشته را آموزش می دهد. این کالج در استان انتاریو واقع شده است و هر سال از بیش از ۷۰ کشور جهان دانشجویان را پذیرش می کند. طبق نظر سنجی های صورت گرفته، بالای ۸۵ درصد از فارغ التحصیلان از کالج فنشاو، رضایت زیادی از تحصیل در این کالج داشته اند.

زبان آموزشی در این کالج زبان انگلیسی است به همین دلیل متقاضیان باید مدارک زبان با نمره ی قابل توجهی را به کالج ارائه دهند تا در روند مهاجرتی آن ها مشکلی به وجود نیاید.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
فنشاورتبه در کانادا: ۹۳ رتبه در جهان: ۶۸۰۱شهریه مقطع کارشناسی در کالج فنشاو ۱۴۰۰۰ دلار الی ۱۹۰۰۰ دلار در سالآپارتمان های مسکونی در نظر گرفته شده کالج فنشاو سالانه ۹۰۰۰ دلار هزینه دارند و خوابگاه های سبک شهری سالانه ۷۰۰۰ الی ۸۰۰۰ دلار هزینه دارند.T.IBT: ۸۸ CAE: ۱۷۶ IELTS: ۶.۵ PTE: ۵۹پاییز: ۱ می زمستان: ۱ نوامبر
تابستان: ۱ مارس

کالج سنت لارنس

کالج سنت لارنس

کالج سنت لارنس دارای ۳ پردیس است که تقریبا ۱۰۰ رشته مختلف را آموزش می دهد. مهمترین رشته هایی که این کالج آموزش می دهد عبارت اند از موسیقی، درمان اعتیاد، روانشناسی، رسانه دیجتالی و … است. این کالج رشته های مختلف خود را هم به صورت آنلاین هم به صورت حضوری در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشکده های کالج سنت لارنس عبارت اند از: دانشکده علوم کاربردی و کامپیوتر، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده پرستاری، دانشکده بازرگانی، دانشکده تجارت و گردشگری، دانشکده خدمات جامعه و دانشکده مطالعات عدالت و هنرهای کاربردی.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
سنت لارنسرتبه در کانادا: ۱۰۷ رتبه: ۷۴۹۳سالانه تقریبا ۱۲۰۰۰ دلار برای مقطع کارشناسیهزینه سالانه اقامت در داخل پردیس: ۸۰۰۰ دلار هزینه سالانه در خارج از پردیس: ۶۷۵۰ دلارT.IBT: ۸۳ PTE: ۶۰ IELTS: ۶.۵ CAE: ۱۸۰پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ فوریه

کالج سنت کلر

کالج سنت کلر واقع در استان انتاریو، یک کالج دولتی است که در چندین سال گذشته به عنوان یکی از بهترین کالج های کانادا شناخته شده است. تقریبا بیش از ۱۰۰ رشته مختلف در این کالج آموزش داده می شود. کالج سنت کلر ۳ پردیس اصلی دارد.

تمرکز اصلی این کالج بیشتر روی موضوعاتی همچون هنرهای کاربردی در عدالت اجتماعی و مطالعات قانونی، مدیریت رویدادها، مدیریت منابع اسنانی، زنجیره تولید، کارشناسی علوم پرستاری، تبلیغات تعاملی و می باشد .

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
سنت کلررتبه در کانادا: ۱۰۸ رتبه در جهان: ۷۵۵۹شهریه مقطع کارشناسی سالانه تقریبا ۱۴۰۰۰ دلار است.دانشجویان برای اقامت در خوابگاه های داخل پردیس باید سالانه ۸۰۰۰ دلار کانادا پرداخت کنند.T.IBT: ۶۱ IELTS: ۵.۵پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۳۰ سپتامبر

کالج آلگون کویین

 • کالج آلگون کویین

کالج آلگون کویین که به آن AC‌ می گویند، ۳ پردیس اصلی دارد. این کالج رشته های گوناگونی را در حوزه های مختلف به دانشجویان آموزش می دهد. این کالج همواره در میان ۵۰ کالج برتر کانادا قرار گرفته است.

مهمترین دانشکده های این کالج عبارت اند از: دانشکده تکنولوژي پیشرفته، دانشکده بهداشت و مطالعات جامعه، دانشکده بازرگانی، دانشکده رسانه و طراحی، دانشکده هتلداری و گردشگری، دانشکده پلیس و امنیت عمومی

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
الگونکویینرتبه در کانادا: ۸۲ رتبه در جهان: ۶۰۹۹شهریه مقطع کارشناسی تقریبا ۱۴۰۰۰ دلار الی ۳۰۰۰۰ دلار در سالهزینه اقامت در خوابگاه های این کالج سالانه ۱۱۳۰۰ دلار است.T.IBT: ۸۸ PTE: ۶۰ IELTS: ۶.۵پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ فوریه

کالج لویالیست

کالج لویالیست

کالج  لویالیست واقع در استان انتاریو تقریبا ۷۰ رشته مختلف را به دانشجویان آموزش می دهد. جمعیت دانشجویی در این کالج بسیار پایین است و همین امر موجب شده است تا اساتید به خوبی با دانشجویان ارتباط برقرار کنند. این کالج همواره از دانشجویان خود حتی پس از فارغ التحصیلی حمایت می کند و در تلاش است تا بتواند یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی آن ها پیدا کنند.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
لویالیسترتبه در کانادا: ۱۴۶ رتبه در جهان: ۹۵۲۵شهریه سالانه تقریبا بین ۱۳۰۰۰ دلار الی ۱۸۰۰۰ دلارهزینه اقامتگاه های این کالج سالانه تقریبا ۶۰۰۰ دلار کانادا است.T.IBT: ۸۴ IELTS: ۶.۵پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ فوریه

کالج شریدان

کالج شریدان

کالج شریدان واقع در استان انتاریو، یک کالج دولتی است که تقریبا ۱۲۰ رشته مختلف را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. این کالج ۳ پردیس اصلی دارد که رشته های مختلفی در این سه پردیس آموزش داده می شود. وجود چندین مرکز پژوهشی پیشرفته در این دانشگاه و یک کتابخانه با کتاب های متنوع در همه موضوعات، بر محبوبیت این کالج افزوده است.

دانشکده بازرگانی، دانشکده بهداشت کاربردی و مطالعات جامعه، دانشکده تکنولوژی و علوم کاربردی، دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده انیمیشن، هنر و طراحی.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
شریدانرتبه در کانادا: ۸۹ رتبه در جهان: ۵۸۳۹شهریه سالانه مقطع کارشناسی در این کالج تقریبا ۱۷۰۰۰ دلار الی ۲۸۰۰۰ دلار است.برای ماندن در اقامتگاه های این کالج در مرکز شهر ماهانه تقریبا باید ۱۶۰۰ دلار و برای اقامتگاه های خراج از شهر ۱۳۰۰ دلار بپردازید.T.IBT: ۸۸ PTE: ۶۰ IELTS: ۶.۵ CAE: ۱۸۰پاییز: ۱ فوریه

کالج دورهام

کالج دورهام

کالج دورهام واقع در استان انتاریو یکی از بی نظیر کالج های کانادا در خصوص آموزش رشته های هنر، رسانه، هنرهای عمومی و مهندسی است. از بارزترین ویژگی های تحصیل در کالج دورهام نزدیکی پردیس به سیستم نقلیه عمومی، مراکز تفریحی و مراکز خرید است.

دانشکده های کالج دورهام عبارت اند از: دانشکده بازرگانی، IT و مدیریت، دانشکده تغذیه، دانشکده آموزش پیوسته، دانشکده مطالعات میان رشته ای، دانشکده سلامت و خدمات جامعه و دانشکده عدالت و خدمات اورژانسی.

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
دورهامرتبه در کانادا: ۸۲ رتبه در جهان: ۵۵۲۰شهریه سالانه تقریبا بین ۱۵۰۰۰ دلار الی ۱۷۰۰۰ دلار کانادادانشجویان برای ماندن در اقامتگاه دانشجویی دورهام باید ماهانه ۳۰۰ دلار الی ۶۵۶ دلار پرداخت کنند.T.IBT: ۸۸ IELTS: ۶پاییز: ۱ فوریه زمستان: ۱ اکتبر تابستان: ۱ فوریه

کالج اوکاناگان

کالج اوکاناگان

کالج اوکاناگان دانشجویان زیادی را از ۴۰ کشور مختلف پذیرش می کند. این کالج تقریبا ۴ پردیس اصلی دارد که رشته های مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. کالج اوکاناگان، ۱۳۰ رشته گوناگون را آموزش می دهد. تمرکز این کالج بیشتر روی رشته های حسابداری، امور مالی، هتلداری، مدیریت منابع انسانی، سیستم های اطلاعاتی کامپیوتر و … .

نام کالجاطلاعات کلیشهریهاقامتگاهنمره زبانددلاین اپلای
اوکاناگانرتبه در کانادا: ۸۰ رتبه در جهان: ۵۷۷۲شهریه سالانه تقریبا بین ۱۸۰۰۰ دلار الی ۲۴۰۰۰ دلار است.هزینه های اقامت در خوابگاه های درون پردیس ۳۵۰ دلار الی ۶۰۰ دلار در ماه و برای اقامتگاه های خارج از اقامتگاه ۶۵۰ دلار در ماه است.T.IBT: ۷۹ PTE: ۵۸ IELTS: ۶.۵پاییز: ۷ فوریه بهار: ۸ اکتبر

اطلاعات مهم دانشگاه ها و کالج های کانادا

دانشگاه
/وبسایت
برنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه مهاجرتی تراست در خصوص مهاجرت تحصیلی شما عزیزان

ارائه مشاوره اولیه

پیش از هر چیزی، موسسه مهاجرتی تراست شما را در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا و پذیرش در کالج ها راهنمایی خواهند کرد. بنابراین برای دریافت نوبت مشاوره یا به صورت آنلاین فرم مشاوره را که موجود در وب سایت رسمی ماست پر کنید یا با یکی از شماره های ذکر شده در وب سایت ما تماس حاصل گیرید تا برای شما یک نوبت مشاوره رزور شود.

تنظیم قرارداد

حال که مشاوران ما شما را در خصوص تحصیل در کالج های کانادا راهنمایی کردند وقت آن رسیده است تا یک قرارداد رسمی میان شما و موسسه مهاجرتی تراست بسته شود تا روال قانونی کار شما انجام شود.

ارائه مدارک مورد نیاز

اکنون مدارک مورد نیاز را در اختیار مشاوران ما قرار دهید تا اقدامات مهاجرتی شما بی هیچ نگرانی برای شما آغاز شود. در نظر داشته باشید که کارشناسان ما لیست کلیه مدارک مورد نیاز را در اختیارتان می گذارند تا در اسرع وقت آن ها را تهیه کنید.

معرفی بهترین کالج های کانادا برای شما

در حقیقت ما کالجی تحت عنوان بهترین کالج کانادا برای تحصیل نداریم و این شرایط شما است که ایجاب می کند کدام یک از کالج های کانادا با شرایط شما برای تحصیل سازگاری بیشتری دارد بنابراین کارشناسان ما که از قبل شرایط شما را بررسی کرده اند بسته به هدف مورد نظر شما از تحصیل و آینده شغلی رشته مد نظر شما، کالج هایی که با شرایط شما سازگاری دارند را به شما معرفی خواهند کرد.

تصمیم نهایی برای انتخاب کالج و سپس اپلای برای کالج

با تائيد نهایی انتخاب کالج مد نظر شما، بار دیگر مدارک مورد نیاز برای آپلود در سایت کالج بررسی می شود و در سایت بارگزاری می شوند. ممکن است برخی از کالج ها مدارک بیشتری را از شما بخواهند یا از شما بخواهند نتایج آزمون خاصی را ارائه دهید. همه چیز بستگی به کالج انتخابی شما دارد.

پرداخت هزینه ها

هزینه هایی مانند اپلیکیشن فی و پرداخت شهریه جزء مواردی است که حتما باید پرداخت شود وگرنه پذیرش شما دچار مشکل می شود یا اصلا مورد شما را بررسی نخواهند کرد. کارشناسان ما تمامی تلاش خود را خواهند کرد تا بتوانند بالاترین بورسیه تحصیلی که می تواند شامل حال شما شود را برایتان بگیرد تا بخشی از هزینه های زندگی و شهریه را بتوانید پرداخت کنید.

دریافت نامه پذیرش

پس از Submit کردن مدارک شما، باید منتظر نامه پذیرش خود باشید تا بتوانید اقدامات بعدی مهاجرت خود را انجام دهید.

اخذ ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی نیز یکی دیگر از مهمترین اقدامات بعدی ما است که برای شما انجام می دهیم. برای اینکه بتوانید در کانادا تحصیل کنید نیاز به ویزای تحصیلی دارید که این کار توسط کارشناسان خبره ما برای شما عزیزان انجام می شود.

سخن پایانی

کالج ها، یکی از مهمترین مراکز آموزشی در کانادا به شمار می رود به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به تحصیل برای ورود سریع تر به بازار کار، به جای دانشگاه ها، کالج را انتخاب می کنند. ما در بالا سعی کردیم به برخی از مهمترین نکاتی که برای تحصیل در کالج های کانادا به آن نیاز دارید اشاره کنیم. امیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان موثر واقع شده باشد.

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در کالج های کانادا وجود دارد؟

خیر. هیچ کالج و دانشگاهی در کانادا نیست که شهریه تحصیلی کاملا رایگانی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته باشد. با این حال شما می تونید به دنبال بورسیه هایی باشید که بتواند برخی از هزینه های تحصیلی و زندگی در کانادا را برای شما پوشش دهد.
به عنوان مثال بورسیه Lester B. Pearson هزینه کامل تحصیل و زندگی برای یک دانشجوی بین المللی که قصد دارد دوره های UG را در کانادا دنبال کند را پوشش می دهد.

ارزان ترین استان های کانادا برای تحصیل کدام اند؟

برخی از مقرون به صرفه ترین مناطق کانادا نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، کبک و نیوفاندلند هستند.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل می تواند بر اساس شهریه دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت باشد. هزینه زندگی به طور کلی حدود 10000 تا 2000 CAD است. شهریه می تواند از 8000 دلار کانادا تا 50000 دلار کانادا بر اساس دوره، سطح تحصیل و دانشگاه انتخابی متغیر باشد.

چه رشته هایی در کانادا مورد تقاضا هستند؟

برخی از محبوب ترین دوره ها در کانادا عبارتند از مدیریت پروژه، علوم کامپیوتر و مهندسی، مهندسی مکانیک، مدیریت تدارکات و زنجیره تامین، مدیریت بازرگانی بین المللی و MBA.

آیا تحصیل در کانادا ارزان تر است یا انگلستان؟

هزینه تحصیل در یک برنامه خاص در انگلستان یا کانادا بسته به انتخاب دانشگاه قابل مقایسه است. با این حال، هزینه زندگی در انگلستان بسیار بیشتر از هزینه زندگی در کانادا است. هزینه کلی یک دانشجوی بین المللی که در انگلستان تحصیل می کند بیشتر از یک دانشجو در کانادا است.

آیا تحصیل در آمریکا ارزانتر است یا کانادا؟

هزینه های تحصیل و سایر هزینه های زندگی که یک دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در کانادا تجربه می کند بسیار کمتر از دانشجوی محصل در ایالات متحده است.

دیدگاهتان را بنویسید