دانشگاه سنت آن

university sainte-anne

دانشگاه سنت آن کانادا
 • سال تاسیس :۱۸۹۰
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی/عمومی
 • رنکینگ کانادا :89
 • رنکینگ بین المللی :9357
 • شهر :چرچ پوینت
 • استان :نوا اسکوشیا
 • کشور :کانادا
 • زبان :فرانسوی
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :October 15
 • مهلت ثبت نام ترم می :November 15
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :January 1
 • رئیس دانشگاه :Allister Surette
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه سنت آن کانادا

دانشگاه سنت آن کانادا واقع در نوا اسکوشیا، دانشگاه نسبتا کوچکی است که در ۱ سپتامبر سال ۱۸۹۰ تاسیس شد. این دانشگاه تقریبا دارای ۵۰۰ دانشجو است و دانشجویان بومی و بین‌المللی را در خود جای داده است. سنت آن تنها دانشگاه فرانسوی زبان در نوا اسکوشیا به شمار می‌رود و از متقاضیان زیادی از سراسر جهان استقبال می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این دانشگاه، فرصت یادگیری دروس عملی به صورت تجربی است که دانشگاه با فراهم کردن امکانات، این مسیر را هموار می‌سازد. در سال ۲۰۱۰ از دانشگاه سنت آن به عنوان سبزترین دانشگاه کانادا نام برده شد به طوری که این دانشگاه از سه منبع انرژی تجدید پذیر در پردیس‌ اصلی دانشگاه استفاده می‌کند. تولید آب گرم در ساختمان ‌ها و نیز اقامتگاه‌ ها توسط ۱۱۸ پنل خورشیدی، تولید برق با نصب دو توربین بادی و یک ایستگاه شارژ برای خودروهای الکتریکی از جمله‌ی این اقدامات است. دانشگاه سنت آن به دلیل فرانسوی زبان بودن برنامه ‌ها و رشته‌ های دانشگاهی‌اش مشهور است و در سه ترم پاییز، زمستان و نیز بهار و تابستان برگزار می‌شود. برنامه‌های دانشگاهی دانشگاه سنت آن بسیار سختگیرانه و جدی در نظر گرفته می‌شود به گونه‌ای که اگر دانشجویی سه بار دروس مربوط به فرانسوی را نتواند پاس کند، از دانشگاه اخراج می‌شود.

اهداف کلی دانشگاه سنت آن کانادا

از آن‌جایی که ورود به دانشگاه، گامی بسیار مهم در زندگی است، مشاوران دانشگاه سنت آن همواره در پی کمک کردن به دانشجویان در زمینه‌های زیر هستند:

 • مشاوره دادن به دانشجویان درمورد ادامه تحصیل در خارج از کشور، مشکلات احتمالی و هزینه‌های زندگی در شهر مورد نظر
 • انتخاب دانشگاه متناسب با دارایی شما و علاقه شما به رشته‌ی مورد نظرتان
 • کمک به متقاضیان برای تهیه و یا ویرایش مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش
 • کمک به دانشجویان واجد شرایط برای گرفتن کمک هزینه‌های مالی
 • کمک به درخواست ویزای دانشجویی
 • تلاش برای تسهیل روند ثبت نام متقاضیان در دانشگاه و دادن اطلاعات کافی به آن‌ها در زمینه درسی، دانشگاهی و یا اقامتگاه‌ها

در ادامه به برخی دلایلی که دانشگاه سنت آن را به دانشگاهی مناسب برای ادامه تحصیل تبدیل می‌کند، اشاره می‌کنیم:

 • دانشگاه سنت آن، با به چالش کشیدن دانشجویان در برنامه‌های دانشگاهی، دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند.
 • از آن‌جایی که زبان دانشگاه سنت آن فرانسوی است، این موضوع مزیت زیادی برای آینده دانشجویان خواهد داشت.
 • داشتن بورسیه‌ تحصیلی کانادا و فاند تحصیلی کانادا به شکلی متنوع برای دانشجویان
 • در نظر گرفتن امکانات بالای رفاهی برای دانشجویان در اقامتگاه‌ها
 • داشتن امکانات ورزشی و سالن‌های تناسب اندام در دانشگاه
 • تضمین آینده شغلی و کار پس از تحصیل در کانادا
 • به کارگیری روش‌های نوین در تدریس
 • استفاده از اساتید مجرب و خبره در تمامی رشته‌ها
 • برگزاری سمینار های آموزشی برای دانشجویان با هدف آشنایی آن ‌ها با ورود به بازار کار
 • سختگیری در برنامه ‌های آموزشی و تجدید نظر در عملکرد خدمات و شیوه ‌های آموزشی
 • احترام به تمامی فرهنگ‌ها و درک متقابل یکدیگر
 • ایجاد محیطی آرام برای مطالعه و کار در فضایی دوستانه
 • همکاری دو طرفه دانشجویان و اساتید برای دستیابی به موفقیت و رسیدن به اهداف آموزشی
 • تنوع در رشته‌ها و برنامه ‌های دانشگاه
 • یادگیری دروس هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری

دانشگاه سنت آن در سال ۲۰۱۳، یک برنامه ریزی ۵ ساله برای دانشگاه خود تا سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته بود که با اتمام این برنامه در سال ۲۰۱۸ یک برنامه راهبردی جدید دیگر از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ نوشته شد. این برنامه با کمک بیش از ۱۲۰ نفر از جمله با مشورت اعضای هیئت مدیره، دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی نوشته شد. طبق بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که برنامه‌‌‌ای که در دوره‌ی قبل یعنی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ تنظیم شده بود، حدود ۹۵ درصد از اهدافش را تحقق بخشید و در همه برنامه‌های دانشگاه این راهبردها را در دستور کار خود قرار داد. تمامی سعی دانشگاه سنت آن بر این است تا محیطی را برای دانشجویان فراهم کند که بتوانند به استقلال برسند و دانشگاه تمرین خوبی برای مستقل شدن آن‌ها و ورود به جامعه باشد این تمرین از طریق یادگیری، تحقیق، نوآوری و یادگیری زبان فرانسوی میسر می‌شود بنابراین همواره یک محیط منحصر به فردی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا با فرهنگ‌های مختلف به موفقیت در محیط جدید برسند.

به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با زبان فرانسوی و تسلط آن‌ها بر این زبان، کلاس‌های فرانسوی در طول بهار و ترم تابستان به مدت ۵ هفته برگزار می‌شود تا دانشجویان به سطح بالاتری از زبان فرانسوی برسند.

سطح کلاس‌های فرانسوی عبارت‌اند از:

 • مبتدی دوره اول و مبتدی دوره دوم
 • سطح متوسط ۱، سطح متوسط ۲ و سطح متوسط ۳
 • سطح پیشرفته ۱، سطح پیشرفته ۲ و سطح پیشرفته ۳

 برای آشنایی بیشتر به دوره زبان در کانادا روی لینک کلیک کنید.

کمپ ‌های دانشگاه سنت آن کانادا

دانشگاه سنت آن دارای پنج پردیس در سراسر نوا اسکوشیاست. پردیس اصلی در چرچ پوینت در قلب منطقه فرانکفون کلار در نزدیکی خط ساحلی خلیج سنت مری قرار دارد. همانگونه که گفته شد، ساختمان اصلی دانشگاه سنت آن، در Church Point نوا اسکوشیا توسط William Critchlow Harris طراحی و در سال ۱۸۸۹ ساخته شد. این پردیس دارای امکانات مجهزی مانند کلاس‌های درس مدرن، سالن‌های سخنرانی، اتاق‌های کنفرانس، مجموعه‌های ورزشی، سالن غذا خوری و آزمایشگاه‌ها است. این مجموعه‌های ورزشی به عنوان فعالیت ‌های فوق برنامه دانشگاه در نظر گرفته شده ‌اند و شامل زمین تنیس، زمین بستکبال و یک زمین والیبال ساحلی است. پردیس همچنین دارای طبیعت زیبا و سرسبزی است که شامل درختان و جنگل‌‌های مخروطی، حیات وحش و سنگریزه‌‌ها است. این دانشگاه دارای دو مرکز تحقیقاتی بسیار مهم و مجهز آکادی و آزمایشگاه نوآوری در علم و صنعت نیز است.

دانشکده ‌های دانشگاه سنت آن کانادا

در دانشکده هنر و علوم، ممکن است مطالعاتی را در چندین زمینه دنبال کرد: زبان، ادبیات و زبان‌شناسی فرانسه، تاریخ، مطالعات کانادایی، مطالعات آکادی، تجارت، زبان و ادبیات انگلیسی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، علوم عمومی، مطالعات پیش دامپزشکی و علوم بهداشتی. در دانشکده برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، دانشجویان ممکن است مطالعاتی را در علوم اداری، فناوری کامپیوتر، اداره دفتر و آموزش دنبال کنند.

محبوب ترین رشته‌ها: فرانسه، تجارت، اداره کسب و کار و آموزش و پرورش هستند. دانشکده‌‌های دانشگاه سنت آن به صورت زیر اند:

دانشکده مطالعات زبان فرانسه

دانشکده تاریخ

دانشکده علوم اداری

دانشکده علوم

دانشکده حرفه‌های بهداشتی

دانشکده علوم تربیتی

دانشکده مطالعات زبان انگلیسی

دانشکده زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه سنت آن کانادا

تعداد دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه سنت آن در سال ۲۰۰۶ – ۲۰۰۵ حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ دانشجو بود. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ تعداد دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی ۳۹۰ نفر، دانشجویان پاره وقت ۱۲۰ نفر و دانشجویان تحصیلات تکمیلی حدودا ۳۰ نفر بودند. طبق آمارهای به دست آمده ۳۲.۹ درصد از دانشجویان دانشگاه سنت زن و ۶۷.۱ درصد آن‌ها مرد هستند. هم اکنون این آمار به شرح زیر است:

 • تعداد کل دانشجویان سنت آن: ۴۲۰
 • تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی:۴۱۰
 • تعداد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی: ۱۰

مشاهیر و فارغ ‌التحصیلان دانشگاه سنت آن کانادا

نامسمت، موقعیت شغلی و توضیحات
Louis LaPierre  متولد ۱۹۴۲، استاد سابق بوم شناسی کانادایی که از سال ۱۹۷۰ تا زمان بازنشستگی‌اش در سال ۲۰۰۱ تدریس کرد و شیوه‌ها و استراتژی‌‌های زیادی را برای حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست ارائه داد. اگر چه مقالات دانشگاهی بسیار کمی منتشر کرد اما در طول زندگی حرفه‌ای خود به جوایز بسیاری دست یافت. سرانجام در سال ۲۰۱۲، دکترای افتخاری از دانشگاه سنت آن کانادا دریافت کرد. 
Edward Langille متولد ۱۹۵۹، استاد زبان‌های مدرن (زبان و ادبیات فرانسه) بوده که در مطالعات فرهنگ و تاریخ اکادی نیز تخصص داشته است. او تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه فرانسوی زبان نوا اسکوشیا یعنی دانشگاه سنت آن به پایان رساند و در سال ۲۰۰۴ با کمک‌های او به پیشرفت دانش و فرهنگ، توسط دولت فرانسه شناخته شد.
Ryan Doucette  متولد؛ ۲۲ ژوئیه ۱۹۸۳، بازیگر و کمدین کانادایی که بیشتر به خاطر نقش‌ آفرینیش در فیلم‌های Cloudburst و The Disappeared و مجموعه تلویزیونی Forgive Me شناخته شده است.
Phil Comeau  متولد سال ۱۹۵۶، کارگردان فیلم و تلویزیون کانادایی که در سالنیرویل، نوا اسکوشیا به دنیا آمد. او در مونکتون، نیوبرانزویک و مونترال، کبک زندگی می‌کند. وی کارگردان فیلم‌ها و قسمت‌های تلویزیونی در کانادا و در بیش از ۲۰ کشور جهان بوده است. فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی او ۱۰۱ جایزه در جشنواره‌های فیلم در ۵ قاره دریافت کرده‌اند.
Wayne Gaudet  متولد ۱۲ اوت ۱۹۵۵، سیاستمدار کانادایی که از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۳ نماینده ناحیه انتخاباتی کلار در مجلس نوا اسکوشیا بود. او عضو حزب لیبرال نوا اسکوشیا است و در سال ۱۹۷۷ با لیسانس هنر از دانشگاه سنت آن فارغ التحصیل شد و سپس لیسانس آموزش و پرورش را در دانشگاه سنت مری دریافت کرد. او بعد ها در چِرچ پوینت ساکن شد.
Pierre E. Belliveau  ۱۸ متولد مه ۱۸۹۶ – ۲۰ سپتامبر ۱۹۶۶، پزشک و چهره سیاسی در نوا اسکوشیا، کانادا بود. او از سال ۱۹۵۳ تا ۱۹۶۳ نماینده کلار در مجلس نوا اسکوشیا به عنوان عضو لیبرال بود.
Joseph William Comeau  جوزف ویلیام (ویلی) (۱۲ مارس ۱۸۷۶ – ۱۱ ژانویه ۱۹۶۶) مربی و چهره سیاسی در نوا اسکوشیا، کانادا که از سال ۱۹۰۷ تا ۱۹۲۵ نماینده شهرستان دیگبی در مجلس نوا اسکوشیا و از سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۴۸ به عنوان عضو لیبرال انتخاب بود. او از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۲۸ عضو شورای قانون گذاری نوا اسکوشیا شد و در سال ۱۹۱۷ از سمت خود در مجمع استانی استعفا داد تا برای کسب کرسی در مجلس عوام نامزد شود. سرانجام در سن ۸۹ سالگی در یارموث در گذشت. نوه او Robert Thibault نیز از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ در مجلس عوام خدمت کرده است.

رنکینگ دانشگاه سنت آن کانادا

رتبه جهانی دانشگاه سنت آن ۹۳۵۷ و رتبه این دانشگاه در کشور کانادا ۱۸۸ است.

 رشته ‌های تحصیلی در دانشگاه سنت آن در مقاطع مختلف

 برنامه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه سنت آن:

کارشناسی ارشد آموزش زبان فرانسوی به عنوان زبان اول
کارشناسی ارشد آموزش زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم
رشته زیست شناسی

برنامه‌های کارشناسی دانشگاه سنت آن:

رشته کارشناسی مطالعات علومرشته کارشناسی علوم (برنامه سه ساله)
رشته کارشناسی مطالعات زبان انگلیسیرشته کارشناسی مطالعات کانادا
رشته کارشناسی مطالعات آکادیرشته کارشناسی مطالعات فرانسه
رشته کارشناسی تاریخرشته کارشناسی تجارت
رشته کارشناسی مددکاری اجتماعیرشته کارشناسی مطالعات زبان انگلیسی و فرانسوی
رشته کارشناسی مطالعات بهداشتی (بهداشت عمومی) 

گواهی نامه‌های آموزشی دانشگاه سنت آن:

گواهی آموزشی مدیریت بازرگانیگواهی آموزشی فناوری اطلاعات
گواهی آموزشی فناوری کامپیوترگواهی آموزشی کارآفرینی و تجارت
گواهی آموزشی کودک یاری یا آموزش ویژه کودکانگواهی آموزشی علوم بهداشتی یا پیش دامپزشکی (برنامه‌های دو ساله)
گواهی آموزشی خدمات انسانی، مشاوره خدمات انسانی، مراقبت‌های بهداشتیگواهی آموزشی فرانسه (دیپلم کاربردی فرانسه)
گواهی کاربردی زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم (مبتدی، متوسط و پیشرفته)گواهی آموزشی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه سنت آن کانادا

متقاضیان بین‌المللی دانشگاه سنت آن ملزم به پیروی از روند خاص درخواست اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در این دانشگاه هستند. در صورتی که شرایط پذیرش در این دانشگاه را داشته باشید برای ادامه روند ثبت نام به شما ایمیل زده می‌شود.  حدود ۸۷ درصد از متقاضیان در این دانشگاه قبول خواهند شد.

هزینه درخواست بررسی: ۲۹۵ دلار (غیر قابل استرداد)

مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا در دانشگاه سنت آن برای مقطع کارشناسی:

 • کپی از نمرات آخرین مدرک تحصیلی (مدرسه، کالج و …)
 • انگیزه نامه
 • داشتن مدرک زبان یکی از آزمون‌های TOEFL/IELTS/ PTE
 • داشتن دو یا سه توصیه نامه

*توجه داشته باشید که دانشگاه سنت آن از کلیه دانشجویان جدید الورود خود آزمون ورودی و تعیین سطح می‌گیرد. (مقطع کارشناسی)

مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد:

 • متقاضیان باید حداقل ۲ سال سابقه تدریس داشته باشند.
 • مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر گرفته باشند.

درباره اینکه چگونه اپلای کنیم روی لینک کلیک کنید.

مدارک زبان مورد نیاز در دانشگاه سنت آن

از آن‌جایی که زبان دانشگاه سنت آن فرانسوی است، بنابراین متقاضیان باید حداقل سطح Langue écrite I را در زبان فرانسوی بلد باشند. (مقطع کارشناسی)

تاریخ‌ های مهم و ددلاین اپلای دانشگاه سنت آن کانادا

توضیحاتتاریخ
روز ورود دانشجویان جدید الورود به اقامتگاه‌ها۳۱ اوت و ۱ سپتامبر ۲۰۱۹
ثبت نام در کلاس‌ها (همه پردیس‌ها)۳ سپتامبر ۲۰۱۹
روز امتحان زبان فرانسوی و زبان انگلیسی (همه پردیس‌ها)۳ سپتامبر ۲۰۱۹
شروع کلاس‌ها۴ سپتامبر ۲۰۱۹
روز تغییر انتخاب واحد، حذف و اضافه و پرداخت شهریه۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹
روز شکر گزاری۱۴ اکتبر ۲۰۱۹
روز مطالعه۱۰ و ۱۱ دسامبر ۲۰۱۹
پایان ترم پاییز۱۲ تا ۱۸ دسامبر
ورود دانشجویان در اقامتگاه ‌ها۴ و ۵ ژانویه ۲۰۲۰
ثبت نام در کلاس‌ها (همه پردیس‌ها)۶ زانویه ۲۰۲۰
شروع کلاس‌ها۷ زانویه ۲۰۲۰
روز مطالعه۹ آوریل ۲۰۲۰
دوشنبه، عید پاک۱۳ آوریل ۲۰۲۰
پایان ترم زمستان۱۴ تا ۲۰ آوریل ۲۰۲۰
شروع کلاس‌های ترم بهار ۲۷ آوریل ۲۰۲۰
جشن دانشگاهی و اعطای مدارک فارغ التحصیلی۱۸ ژوئن  ۲۰۲۰
ثبت نام ترم تابستانی (کارشناسی ارشد)۲۲ ژوئن ۲۰۲۰

درباره زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا بیشتر بخوانید.

هزینه ‌ها و شهریه دانشگاه سنت آن کانادا

هزینه‌های زندگی در نوا اسکوشیا و تحصیل در نوا اسکوشیا به ویژه در دانشگاه سنت آن به عوامل مختلفی از جمله شهریه رشته مورد نظر شما، کتاب ‌های مورد نیاز، هزینه مسکن، غذا و هزینه‌ ها و مخارج شخصی بستگی دارد اما به طور کلی این هزینه‌ها به صورت زیر است:

شهریه و هزینه‌هاهزینه سالانه
شهریه۹۵۸۵دلار
هزینه‌های مسکن و اتاق۵۰۰۸دلار
بیمه درمانی۱۳۶دلار
وعده غذایی۴۹۲۰دلار
هزینه‌های شخصی۱۱۲۵دلار

بورسیه‌ ها و کمک هزینه بین ‌المللی دانشگاه سنت آن کانادا

دانشگاه سنت آن کانادا به دلیل رفاه حال دانشجویان کمک هزینه‌های مالی زیادی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها عبارت اند از:

 • بورسیه دانشجویانی که از دبیرستان‌های کانادا فارغ التحصیل شده اند.
 • بورسیه مخصوص پیشرفت تحصیلی دانشجویان.
نوع کمک هزینهتوضیحاتهزینه
فاند تحصیلی مخصوص شایستگی دانشجویاناین کمک هزینه تحصیلی مالی که به تعداد محدودی وجود دارد مخصوص دانشجویانی است که در یک زمینه علمی و یا تحقیقاتی رتبه ای کسب کنند یا رکورد بزنند.۴۵۰۰دلار
کمک هزینه تحصیلی مالی رهبری- ورزشیاثبات شایستگی رهبری دانشگاه و یا جامعه در مورد ورزش۳۰۰۰دلار (تقریبی)
Bourse Rosalie et Désiré Comeau  دانشجویان برای دریافت این نوع کمک‌هزینه مالی باید نیاز مالی جدی داشته باشند.۲۰۰۰دلار
Bourse d’études postsecondaires en français langue seconde  در وهله اول زبان رسمی متقاضی این نوع بورس باید زبان انگلیسی باشد.۲۰۰۰دلار
Bourse pour l’étude d’une langue officielle de Patrimoine canadien  برای دریافت این فاند تحصیلی باید فارغ التحصیل دبیرستان جزیره پرینس ادوارد باشید.۱۰۰۰دلار
Bourse acadienneدو کمک‌هزینه مالی هر کدام به ارزش ۱۰۰۰ دلار به فارغ التحصیلان مدارس نوا اسکوشیا اعطا می‌ شود. به این صورت که افرادی با نمرات بالا در ۱۲ سال تحصیلی دبیرستان این کمک هزینه را دریافت می‌کنند.۱۰۰۰دلار
Bursaries for Postsecondary Studies in French as a Second Language (FSL)دانشگاه سنت آن باهدف تشویق دانشجویان به شرکت در کلاس‌ های آموزش فرانسوی و یادگیری این زبان، بورسیه ‌هایی را در نظر گرفته است که به صورت سالانه و از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ در دسترس هستند.۳۰۰۰دلار

درباره وام دانشجویی کانادا بیشتر بخوانید.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه سنت آن کانادا

بیشتر اتاق‌های اقامتگاه‌های دانشگاه سنت آن، اتاق‌ های تک نفره هستند با این حال امکان دارد دانشجویان سال اولی هم اتاقی داشته باشند. در صورتی که می‌خواهید با یکی از دوستان خودتان هم اتاق باشید نام او را در فرم رزرو خوابگاه قید کنید. در صورت امکان این مورد بررسی می ‌شود. زندگی در اقامتگاه‌‌های دانشگاه سنت آن نسبت به بسیاری از خوابگاه‌های دیگر دانشگاه‌ها بسیار مقرون به صرفه است، زیرا هزینه خوابگاه فقط برای اجاره بها نیست و پولی که پرداخت می‌کنید هزینه پول آب و برق، استفاده از تلفن همراه، سیستم گرمایش و سرمایش و دیگر هزینه‌ها است. اقامتگاه‌‌های دانشجویی این دانشگاه نزدیک به مرکز ورزشی دانشگاه، آزمایشگاه ‌ها و کتابخانه است. دانشگاه سنت آن حدودا ۹۲درصد از دانشجویان را در اقامتگاه‌های خود اسکان می‌دهد. اما اقامتگاه‌ها بین دانشجویان خانم و آقا مشترک است و تنها یک اقامتگاه  فقط برای بانوان در نظر گرفته شده است.

نام خوابگاهتوضیحاتامکاناتهزینه
Résidence bord de mer (اقامتگاه ساحلی)این اقامتگاه، به دلیل مشرف بودن به دریا، متقاضیان زیادی دارد و از منظره بسیار زیبایی برخوردار است. در کنار این اقامتگاه یک زمین والیبال ساحلی با امکانات زیاد وجود دارد و به طور کلی این خوابگاه مخصوص افرادی است که به طبیعت علاقه‌مند هستند و این سبک از زندگی در دل طبیعت را دوست دارند. این اقامتگاه به یک مرکز ورزشی نیز نزدیک است و دانشجویان علاقه‌مند به ورزش می‌توانند از این امکانات ورزشی استفاده کنند.اینترنت رایگان، پارکینگ رایگان، اتاق رخت‌شویی۲۵۵۹.۳۴دلار در هر ترم برای شهریه اقامتگاه بدون طرح غذا  
Résidences au coeur du campus (اقامتگاه‌های موجود در پردیس‌های دانشگاه)این اقامتگاه ۱۶ الی ۲۲ اتاق تک نفره و دو نفره در مرکز پردیس اصلی دانشگاه دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های جغرافایی این خوابگاه، واقع بودن در خود دانشگاه و در نتیجه نزدیکی به کلاس‌های درس و دیگر امکانات دانشگاه است.اینترنت رایگان، پارکینگ رایگان، اتاق رختشویی، اتاق‌ های تک نفره، اتاق‌ های دونفرههزینه برای اتاق دو نفره: ۲۰۹۲.۸۶ دلار (برای دونفر) هزینه برای اتاق دو نفره:۲۵۵۹.۳۴ دلار (برای یک نفر) هزینه اتاق تک نفره: ۲۳۲۴.۳۹ دلار طرح غذا (اجباری): ۲۵۳۳.۹۴دلار
Résidences appartement (اقامتگاه به سبک آپارتمان)  آپارتمان ‌های Lajeunesse و Bellefontaine به سبک آپارتمانی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که محیطی آرام و دوستانه و ایده آل است.اینترنت رایگان، پارکینگ رایگان، اتاق رخت‌شوییهزینه زندگی در اقامتگاه Lajeunesse: ۲۸۹۵.۴۰دلار هزینه زندگی در اقامتگاه Bellefontaine: ۲۸۹۵.۴۰دلار
  Résidence Beauséjour  این اقامتگاه که دارای ۶۴ اتاق است، بزرگ‌ترین اقامتگاه در محوطه دانشگاه است و نزدیک‌ترین اقامتگاه به کلاس‌های درس است.اینترنت رایگان، پارکینگ رایگان، اتاق رختشوییهزینه اقامتگاه: ۲۶۱۰.۰۰دلار طرح وعده غذایی: ۲۵۳۳.۹۴دلار

شهر نوا اسکوشیا که دانشگاه سنت آن در آن واقع شده است

نوا اسکوشیا یکی از ایالت‌های کانادا است که دور تا دور آن با آب احاطه شده است. این استان، از یک شبه جزیره اصلی و جزیره کیپ برتون که در سراسر تنگه کانسو قرار دارد، به وجود آمده است. نوا اسکوشیا، یکی از تنها سه استان دریایی کانادا است که در سواحل اقیانوس اطلس آمریکای شمالی واقع شده است. استان نوا اسکوشیا به خاطر جزر و مد بالا، خرچنگ، ماهی، زغال اخته، و سیب مشهور است. همچنین به دلیل نرخ غیرمعمول بالای غرق شدن کشتی در جزیره سیلر شناخته شده است. نام نوا اسکوشیا از زبان لاتین به معنی «اسکاتلند جدید» گرفته شده و این استان از شمال با خلیج سنت لارنس و تنگه نورث ومبرلند، و از جنوب و شرق با اقیانوس اطلس هم مرز است. نوا اسکوشیا از غرب توسط برزغ چیگنکتو به استان نیوبرانزویک متصل است و این دومین استان کوچک از ۱۰ استان کانادا است که از جزیره پرنس ادوارد بزرگتر است.

بیشتر جمعیت نوا اسکوشیا انگلیسی زبان هستند و حدود ۴ درصد جمعیت آن به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. با توجه به نزدیکی این شهر به اقیانوس اطلس، صنعت ماهیگیری و شیلات از اهمیت زیادی برخوردار است. جنگل داری و انرژی نیز نقش بزرگی در اقتصاد نوا اسکوشیا ایفا می‌کند. از سال ۱۹۹۱، نفت و گاز دریایی نیز به بخش مهمی از اقتصاد تبدیل شده است، اگرچه تولید و درآمد در حال حاضر رو به کاهش است، اما کشاورزی همچنان بخش مهمی در این استان به ویژه در دره آناپولیس است.