دانشگاه های کبک

دانشگاه های کبک
 • کبک استانی فرانسوی زبان در شمال شرقی کانادا است و بیشتر جمعیت آن در مناطق جنوبی این استان زندگی می‌کنند.
 • کبک تنها استانی در کانادا است که زبان رسمی آن فرانسه است.
 • کبک بزرگترین استان کانادا است و محل زندگی بیش از 8.2 میلیون نفر است.
 • کبک استانی با فرهنگ‌های متنوع و گوناگون است و معمولا به عنوان “اروپا در آمریکای شمالی” شناخته می‌شود.
 • مرکز این استان، شهر کبک است که قدیمی‌ترین شهر کاناداست.
 • کبک همچنین دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان است.
 • بسیاری از معتبرترین دانشگاه های کانادا در کبک واقع شده‌اند.
 • دولت کبک اهمیت زیادی به آموزش می‌دهد و به صورت قابل توجهی در این بخش سرمایه‌گذاری می‌کند.

ویدیو معرفی شهر کبک کانادا

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

معرفی بهترین دانشگاه های کبک

 • دانشگاه‌های کبک جزو معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های کانادا و جهان به شمار می‌روند.
 • نام بسیاری از دانشگاه‌های کبک در لیست برترین دانشگاه‌های جهان به چشم می‌خورد.
 • دانشگاه‌های کبک کانادا به دلیل ارائه برنامه‌های آموزشی با کیفیت در سطح بین‌المللی شناخته شده‌اند.
 • دانشگاه‌های کبک کانادا طیف وسیعی از رشته‌های گوناگون را در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهند.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه‌های کبک می‌پردازیم.

دانشگاه مک گیل کبک

دانشگاه مک گیل (McGill University) دانشگاهی دولتی است که در استان کبک و شهر مونترال واقع شده است. دانشگاه مک گیل در میان معتبرترین دانشگاه‌های کانادا قرار دارد و سالانه هزاران دانشجوی بین‌المللی از بیش از 150 کشور جهان را به خود جذب می‌کند.

دانشگاه مک گیل نسبت به دیگر دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا بالاترین درصد دانشجویان دکترا را دارد.

این دانشگاه دو پردیس دارد. فاصله این دو پردیس تقریبا 20 مایل است. پردیس اصلی دانشگاه در مرکز شهر مونترال در دامنه کوه رویال است. پردیس دوم در 18 مایلی غرب دانشگاه در یک محیط روستایی‌تر است.

مک گیل قدیمی‌ترین دانشگاه مونترال و یکی از تنها سه دانشگاه انگلیسی زبان در کبک است. زبان اصلی آموزش در دانشگاه مک گیل زبان انگلیسی است. این دانشگاه از 10 دانشکده و مدرسه تشکیل شده است که حدود 300 برنامه تحصیلی را ارائه می‌دهند.

برخی از رشته‌هایی که در دانشگاه مک گیل ارائه می‌شوند عبارتند از: مهندسی مکانیک (مهندسی مکانیک در کانادا) و هوافضا (مهندسی هوافضا در کانادا)، مهندسی شیمی (مهندسی شیمی در کانادا)، مهندسی برق و الکترونیک (رشته مهندسی برق در کانادا)، مهندسی عمران (مهندسی عمران در کانادا)، تجارت و اقتصاد (رشته اقتصاد در کانادا)، حسابداری و مالی (حسابداری در کانادا)، اقتصاد، مدیریت کسب و کار، علوم کامپیوتر (علوم کامپیوتر در کانادا)، هنر و علوم انسانی (رشته هنر در کانادا)، باستان‌شناسی، معماری (معماری در کانادا)، هنرهای نمایشی و طراحی، ادبیات و زبانشناسی، تاریخ، فلسفه و الهیات، پزشکی (پزشکی در کانادا)، دندانپزشکی (دندان پزشکی در کانادا)، حقوق (رشته حقوق در کانادا)، علوم اجتماعی، جغرافیا، جامعه‌شناسی، مطالعات ارتباطات و رسانه‌ها، سیاست و مطالعات بین‌المللی (شامل مطالعات توسعه)، علوم فیزیکی (فیزیک در کانادا)، علوم زمین‌شناسی، محیط‌ زیست، زمین و علوم دریایی، ریاضیات و آمار (ریاضی در کانادا)، فیزیک و نجوم، شیمی، علوم زیستی (علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا)، علوم ورزشی، علوم بیولوژیکی، آموزش، کشاورزی و جنگلداری (مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا)، روانشناسی (روانشناسی در کانادا).

حدود دو سوم دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. این دانشگاه به بیمارستان‌های آموزشی متعددی وابسته است و دانشکده پزشکی آن قدیمی‌ترین دانشکده در کانادا است. پروژه‌های تحقیقاتی در این دانشگاه در بیش از 40 مرکز تحقیقاتی مانند مرکز بیوانفورماتیک مک گیل و سایر موسسات و بیمارستان‌های وابسته صورت می‌گیرد. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه مک گیل برای دانشجویان بین‌المللی بیشتر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل

هزینه تحصیل برای دوره‌های کارشناسی حدود 21109 دلار کانادا در سال است. همچنین هزینه تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی حدود 11000 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف، ممکن است کمی بیشتر یا کمتر باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه مک گیل

زبان تحصیل در دانشگاه مک گیل انگلیسی است. حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی 6.5 است. لازم به ذکر است داوطلب باید در هر چهار بخش نوشتن، مکالمه، شنیداری و خواندن حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. حداقل نمره کل تافل IBT برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی برای رشته‌های آموزش و مدیریت 100، برای رشته موسیقی 80 و برای دیگر رشته‌ها 90 است. همچنین حداقل نمره کل تافل IBT برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 100 است. داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد.

درباره هزینه تحصیل در کانادا و دوره زبان در کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

دانشگاه مونترال کبک

دانشگاه مونترال (Université de Montréal) در سال 1878 تاسیس شد. دانشگاه مونترال تنها دانشگاه فرانسوی زبان کانادایی است که در میان 100 دانشگاه برتر جهان و 5 دانشگاه برتر فرانسوی زبان قرار دارد.

دانشگاه مونترال دارای 13 دانشکده و مدارس مهم وابسته از جمله مدرسه پلی تکنیک مونترال (مهندسی) و مدرسه بازرگانی HEC Montréal (تجارت) است و یکی از بزرگترین مجتمع‌های دانشگاهی در آمریکای شمالی محسوب می‌شود.

دانشگاه مونترال در زمینه تحقیق به عنوان یکی از پویاترین دانشگاه‌های کانادا شناخته شده است. این دانشگاه حدود 250 برنامه کارشناسی و 350 برنامه تحصیلات تکمیلی را برای بیش از 67000 دانشجو ارائه می‌دهد. برخی از رشته‌هایی که در دانشگاه مونترال ارائه می‌شوند عبارتند از:

مدیریت، هنر و موسیقی، ارتباطات، اقتصاد و سیاست، برنامه‌ریزی و طراحی محیط زیست، محیط زیست و توسعه پایدار، معماری، علوم بنیادی، علوم بهداشتی، علوم انسانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق، ادبیات و زبان‌شناسی، علوم اجتماعی، علوم تدریس و آموزش، الهیات و علوم دینی، دامپزشکی (دامپزشکی در کانادا)، داروسازی (داروسازی در کانادا)، بیوشیمی، علوم کامپیوتر، دندانپزشکی، پزشکی، بیوانفورماتیک، زیست شناسی (زیست‌ شناسی در کانادا)، مهندسی پزشکی (مهندسی پزشکی در کانادا)، زیست شناسی و آسیب شناسی سلولی و بسیاری رشته‌های دیگر.

هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال

هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف، متفاوت است. به طور میانگین هزینه تحصیل در دوره‌های کارشناسی حدود 20400 دلار کانادا در سال و در دوره‌های تحصیلات تکمیلی حدود 19597 دلار کانادا در سال است.

زبان تحصیل در دانشگاه مونترال

زبان تدریس در دانشگاه مونترال، زبان فرانسه است. دانشجویانی که از دانشگاه فرانسوی زبان نیستند باید مدارک مهارت فرانسه را به همراه فرم مهارت فرانسه (که توسط دانشگاه داخلی پر شده است) ارائه دهند. مدرک مهارت زبان فرانسه می‌تواند توسط بخش زبان دانشگاه شما، یک آموزشگاه زبان و غیره صادر شود. بیشتر برنامه‌های تحصیل در دانشگاه‌های مونترال به سطح B2 فرانسوی نیاز دارند. برخی از برنامه‌ها به آزمون‌های زبان رسمی فرانسه و سطح بالاتری از مهارت زبان فرانسه احتیاج دارند.

دانشگاه لاوال کبک

دانشگاه لاوال (Université Laval) در سال 1867 تاسیس شد و در میان 10 دانشگاه تحقیقاتی برتر کانادا قرار دارد. دانشگاه دولتی لاوال در شهر کبک واقع شده است و حدود 43000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه لاوال جزو معتبرترین دانشگاه‌های کبک است.

دانشگاه لاوال هر ساله، پذیرای حدود 7000 دانشجوی بین‌المللی از 120 کشور جهان است. از اواسط دهه 1980، دانشگاه لاوال آموزش از راه دور را ارائه داده است. بیش از 30 برنامه و 400 دوره با آموزش از راه دور ارائه می‌شوند كه 80٪ آنها از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند.

در دانشگاه لاوال بیش از بیش از 500 برنامه آموزشی در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود.

برخی از رشته‌های که در دانشگاه لاوال ارائه می‌شوند عبارتند از: مدیریت، روانشناسی، امور مالی، حسابداری، جنگلداری، زیست شناسی گیاهی، علوم دامی، آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم، ادبیات انگلیسی و زبانشناسی، هنر و علم انیمیشن، جامعه شناسی، باستان شناسی، معماری، هنرهای تجسمی، مطالعات ادبی، حقوق، آموزش هنرهای زیبا، شنوایی شناسی، بیوانفورماتیک، بیوشیمی، زیست شناسی، زیست سلولی مولکولی، شیمی، موسیقی، طراحی محصول، زمین شناسی، فیزیک، مهندسی آب و بسیاری رشته‌های دیگر. برای مشاهده همه رشته‌هایی که در دانشگاه لاوال ارائه می‌شوند، می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه لاوال

در دانشگاه لاوال هزینه تحصیلی برای دانشجویان غیرکانادایی بیشتر است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی حدود 36194 دلار کانادا در سال و در مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 27000 تا 29000 دلار کانادا در سال است. ممکن است هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف، متفاوت باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه لاوال

در دانشگاه لاوال آموزش به طور عمده به زبان فرانسه ارائه می‌شود. تکالیف و امتحانات به طور معمول به این زبان نوشته می‌شوند.

هنگامی که در یک برنامه دانشگاه لاوال پذیرفته شدید، باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند شما به زبان فرانسه تسلط دارید. پس از ارسال درخواست پذیرش، اگر تحصیلات اولیه یا متوسطه خود را به زبان فرانسه انجام نداده‌اید، باید در آزمون دانش فرانسه TCF شرکت کنید. نتایج آزمون TCF همه داوطلبان باید مستقیما به دفتر ثبت دانشگاه لاوال ارسال شود. شما باید این آزمون را طی دو سال قبل از ارسال درخواست پذیرش قبول شده باشید. اگرچه TCF اصلی‌ترین آزمون مهارت زبان فرانسه است، اما نتایج آزمون‌های DELF ، TFI و TEF در صورتی که در دوسال گذشته کسب شده باشند نیز ممکن است پذیرفته شود، به شرط آنکه شامل یک بخش نوشتاری باشند.

دانشگاه کنکوردیا کبک

دانشگاه کنکوردیا (Concordia University) دانشگاهی تحقیقاتی دولتی است که در استان کبک کانادا و شهر مونترال واقع شده است. نزدیک به 51000 دانشجو اهداف آموزشی و پژوهشی خود را در دانشگاه کنکوردیا دنبال می‌کنند. این دانشگاه از چهار دانشکده (هنر و علوم، هنرهای زیبا، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر جینا کودی و دانشکده تجارت جان مولسون) و مدرسه تحصیلات تکمیلی تشکیل شده است.

حدود 10000 دانشجوی بین‌المللی از 150 کشور جهان در دانشگاه کنکوردیا مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه کنکوردیا در سال 1974 پس از ادغام کالج لویولا و دانشگاه سر جورج ویلیامز تاسیس شد و یکی از سه دانشگاه‌های کبک است که انگلیسی زبان اصلی آموزش آن است.

برخی از رشته‌هایی که در دانشگاه کنکوردیا ارائه می‌شوند عبارتند از: بازیگری تئاتر، جامعه‌شناسی، مطالعات زنان، هنرهای تجسمی، تاریخ هنر، مطالعات فیلم، مطالعات بازرگانی، ارتباطات و مطالعات فرهنگی، مهندسی هوا فضا، مهندسی صنایع (مهندسی صنایع در کانادا)، مهندسی کامپیوتر (مهندسی کامپیوتر در کانادا)، علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، شیمی، زیست‌شناسی، اکولوژی، اقتصاد، تجارت بین‌الملل، روزنامه‌نگاری، حرکت شناسی و فیزیولوژی ورزشی بالینی، زبانشناسی، ریاضیات و آمار، بیوشیمی، فلسفه، فیزیک، روانشناسی، ادبیات انگلیسی، مطالعات فرانسه، مطالعات فیلم، آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم، مطالعات شهری و برنامه‌ریزی شهری و بسیاری از رشته‌های دیگر. برای مشاهده رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه کنکوردیا در مقطع کارشناسی می‌توانید به این صفحه و برای رشته‌های ارائه شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صفحه مراجعه نمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

شهریه دانشگاه کنکوردیا در مقطع کارشناسی حدود 21000 تا 24000 دلار کانادا در سال است. همچنین هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکنیلی نیز به طور میانگین 22649 دلار کانادا در سال است. شهریه دانشگاه با توجه به رشته تحصیلی و تعداد واحدهای اخذ شده، می‌تواند متفاوت باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

زبان تحصیل در دانشگاه کنکوردیا، زبان انگلیسی است. حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی 6 و در مقاطع تحصیلات تکمیلی 6.5 است. البته حداقل نمره کل آیلتس برای تحصیل در برخی از رشته‌ها 7 و یا بالاتر است. همچنین حداقل نمره کل تافل IBT برای مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی 90 است.

دانشگاه کبک

دانشگاه کبک (Université du Québec) دارای ده شعبه است که تمامی آن‌ها در شهرهای مختلف استان کبک واقع شده‌اند. بیش از 87000 دانشجو از سراسر جهان در دانشگاه کبک تحصیل می‌کنند. در محوطه این دانشگاه تقریبا 40000 دانشجو زندگی می‌کنند که می‌توانند از امکاناتی مانند آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، استودیوهای تولید بازسازی شده و تاسیسات ورزشی و امکانات فرهنگی با کیفیت بالا بهره‌مند شوند. همانطور که گفته شده دانشگاه کبک سیستمی متشکل از ده دانشگاه و مدرسه عالی است. این دانشگاه‌ها عبارتند از:

شرایط تحصیل در هر کدام از شعبات دانشگاه کبک متفاوت است. داوطلبان می‌توانند برای اطلاع از شرایط تحصیل و اخذ پذیرش به سایت هر یک از این دانشگاه‌ها مراجعه کنند.

دانشگاه شربروک کبک

دانشگاه شربروک (Université de Sherbrooke) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کبک است. این دانشگاه در استان کبک واقع شده است. دانشگاه شربروک در سال 1954 تاسیس شد و اکثر کلاس‌های آن به زبان فرانسه تدریس می‌شوند. این دانشگاه میزبان بیش از 40500 دانشجو از سراسر جهان است.

دانشگاه شربروک از زمان تاسیس تاکنون از ورود دانشجویان بین‌المللی استقبال کرده است. در حال حاضر، 2200 دانشجوی خارجی از 100 کشور جهان در این دانشگاه حضور دارند. دانشگاه شربروک دارای سه پردیس است. پردیس اصلی، واقع در غرب شربروک، دارای هفت دانشکده است: دانشکده هنر، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده حقوق، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم ورزشی، دانشکده علوم و بازرگانی.

پردیس بهداشت در شرق شربروک است و محل دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی، مرکز بیمارستان دانشگاه شربروک (CHUS) و مرکز تحقیقات آن، موسسه داروسازی شربروک و غرفه تحقیقات کاربردی سرطان است. پردیس لونگوئیل، واقع در ساحل جنوبی مونترئال، بیشتر در زمینه تحصیلات تکمیلی نیمه‌وقت (مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا) در رشته‌های مختلف تخصص دارد و همچنین تعدادی از برنامه‌های کارشناسی را نیز ارائه می‌دهد.

دانشگاه شربروک رشته‌های بسیار متنوعی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارتند از: بیوشیمی بهداشت، زیست‌شناسی، زیست شناسی مولکولی و سلولی، شیمی، میکروب شناسی، داروسازی، حقوق، اقتصاد، آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم، زبان انگلیسی و مطالعات بین‌المللی، فلسفه، موسیقی، مطالعات ادبی و فرهنگی، مهندسی بیوتکنولوژی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی رباتیک، ریاضیات، فیزیک و بسیاری از رشته‌های دیگر. برای  مشاهده رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه شربروک می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه شربروک

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 21000 دلار کانادا در سال است. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 18000 دلار کانادا در سال و در مقطع دکتری حدود 16000 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف، متفاوت است.

زبان تحصیل در انشگاه شربروک

کلیه دانشجویانی که در دانشگاه شربروک پذیرفته شده‌اند باید تسلط کافی بر زبان فرانسه داشته باشند تا بتوانند برنامه‌های آموزشی را در تمام مقاطع تحصیلی بگذرانند. داوطلبان باید ابتدا در آزمون مهارت زبان فرانسه شرکت کنند. بسته به نتایج، دانشجو مجبور به گذراندن یک یا چند دوره فرانسه است. برای کمک به دانشجویانی که به زبان فرانسه صحبت نمی‌کنند، مرکز زبان گروه ادبیات و ارتباطات دانشگاه شربروک یک برنامه فشرده زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم را ارائه می‌دهد. این برنامه 5 دوره فشرده در زمینه‌های زیر ارائه می‌دهد:

ارتباط کلامی، ارتباط نوشتاری، دستور زبان، زبان و فرهنگ. این دوره‌ها برای دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه شربروک شده‌اند، رایگان است. لازم به ذکر است که برخی از برنامه‌های آموزشی در دانشگاه شربروک به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. حداقل نمره کل برای آزمون آیلتس آکادمیک 6.5 و حداقل نمره کل برای آزمون تافل IBT 86 است.

دانشگاه اچ ای سی مونترال کبک

دانشگاه اچ ای سی مونترال (HEC Montréal) در سال 1907 تاسیس شد. این مدرسه در استان کبک و شهر مونترال واقع شده است. مدرسه بازرگانی HEC Montréal یکی از مدارس برجسته تجارت کانادا است و دارای اعتبار سه گانه (AMBA ، AACSB و EQUIS) است.

HEC مونترال اولین مدرسه تجارت در کانادا است. مدرسه تجارت اچ ای سی مونترال دارای محیط چند زبانه و چند فرهنگی است. HEC مونترال دارای 4149 دانشجوی بین‌المللی از حدود 151 کشور است. برنامه‌های تجاری ارائه شده توسط HEC مونترال ممکن است از دوره‌های کارشناسی تا دکترا باشد. این کالج بودجه عظیمی را برای آموزش و تحقیقات در نظر گرفته است. HEC مونترال بزرگترین کتابخانه تجاری در کانادا را دارد.

HEC مونترال طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تخصصی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دوره MBA (ام بی ای در کانادا) که توسط این موسسه ارائه شده است دارای شهرت جهانی است. این دوره دانشجویان را از سراسر جهان جذب می‌کند. چند دوره محبوب دیگر شامل کارشناسی ارشد در امور مالی، کارشناسی ارشد در بازاریابی، کارشناسی ارشد در علوم داده و تجزیه و تحلیل تجارت و کارشناسی ارشد در تجارت بین‌المللی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه اچ ای سی مونترال

هزینه تحصیل دوره‌های مختلف ارائه شده توسط HEC مونترال متفاوت است. میانگین هزینه تحصیل در دوره‌های کارشناسی 28600 دلار کانادا در سال است. میانگین هزینه تحصیل در دوره‌های ارشد مانند دوره MBA 54000 دلار کانادا در سال است. همچنین هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز حدود 17200 دلار کانادا در سال است.

زبان تحصیل در دانشگاه اچ ای سی مونترال

HEC مونترال یک موسسه فرانسوی زبان است. در HEC مونترال اکثر برنامه‌های درسی به زبان فرانسه ارائه می‌شوند اما دوره‌های زیادی به زبان انگلیسی و حتی به زبان اسپانیایی نیز تدریس می‌شوند. حداقل نمره زبان برای رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. برای اطلاع یافتن از نمره‌های مورد نیاز برای آزمون‌های زبان انگلیسی به این صفحه و برای آزمون‌های زبان فرانسوی به این صفحه مراجعه کنید. 

دانشگاه بیشاپ کبک

دانشگاه بیشاپ (Bishop’s University) در سال 1843 تاسیس شد. این دانشگاه در لنوکسویل، منطقه‌ای از شهر شربروک واقع شده است. دانشگاه بیشاپ 105 برنامه را از طریق سه دانشکده ارائه می‌دهد.

این دانشکده‌ها عبارتند از: دانشکده هنر و علوم، دانشکده تجارت ویلیامز و دانشکده آموزش. دانشگاه بیشاپ جزو معدود دانشگاه‌های کبک است که برنامه‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

دانشگاه بیشاپ رشته‌های بسیار متنوعی را عمدتا در مقطع کارشناسی و بعضا در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارتند از: روانشناسی، بیوشیمی، مدیریت بازرگانی، علوم کامپیوتر، حسابداری، اقتصاد، شیمی، مطالعات محیطی و جغرافیا، ادبیات انگلیسی، هنرهای لیبرال، بازاریابی و کارآفرینی، ریاضیات، فیزیک، موسیقی، فلسفه، جامعه شناسی و بسیاری از رشته‌های دیگر. برای مشاهده رشته‌هایی که توسط دانشگاه بیشاپ ارائه شده‌اند می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بیشاپ

هزینه تحصیل در دانشگاه بیشاپ برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود 20000 تا 26000 دلار کانادا در سال است.

زبان تحصیل در دانشگاه بیشاپ

زبان تحصیل در دانشگاه بیشاپ، زبان انگلیسی است. حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 6.5 و حداقل نمره کل آزمون تافل IBT 90 است.

دانشگاه پلی تکنیک مونترال کبک

مدرسه یا دانشگاه پلی تکنیک مونترال (École Polytechnique de Montréal) در سال 1873 تاسیس شد. مدرسه پلی تکنیک مونترال یکی از موسسات تحقیقاتی و مهندسی برجسته کانادا است. دانشگاه پلی تکنیک مونترال بزرگترین دانشگاه مهندسی در کبک است. این دانشگاه وابسته به دانشگاه مونترئال کانادا است.

پلی تکنیک مونترال به عنوان یکی از دانشکده‌های مهندسی پیشرو در کانادا شناخته می‌شود و در میان دانشگاه‌های برتر تحقیقاتی جهان قرار دارد.

مدرسه پلی تکنیک مونترال طیف وسیعی از رشته‌ها را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارتند از: مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی، مهندسی هوافضا، مهندسی عمران، مهندسی معدن (مهندسی معدن در کانادا)، مهندسی برق، مهندسی زمین‌شناسی، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار. برای مشاهده لیست دوره‌های آموزشی ارائه شده توسط دانشگاه پلی تکنیک مونترال می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک مونترال

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 19000 دلار کانادا در سال است. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 21000 دلار کانادا در سال اول و 9200 دلار در سال دوم است.  هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز حدود 3800 دلار در سال است.

زبان تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک مونترال

زبان تدریس در مدرسه پلی تکنیک مونترال، زبان فرانسه است. دانشجویان دوره کارشناسی می‌توانند در کلاس‌های زبان فرانسه دانشگاه شرکت کنند و زبان فرانسوی را یاد بگیرند. داوطلبانی که قصد دارند برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از پلی تکنیک مونترال پذیرش اخذ کنند باید در یکی از آزمون‌های زبان فرانسه شرکت کنند. حداقل نمره‌های لازم برای آزمون‌ها زبان فرانسه به شرح زیر است.

 • TFI: 605
 • DELF: B2
 • DALF: C1, C2
 • TCF: B2, C1, C2 (400 تا 699)
 • TEF: B2, C1, C2 (541 تا 900)
 • TEF EXPRESS: C1

دانشکده ملی مدیریت عمومی کبک

دانشکده ملی مدیریت عمومی (École Nationale d’Administration Publique) یک مدرسه تحصیلات تکمیلی در شهر کبک کانادا است.  ENAP دارای پنج پردیس در سراسر کبک است که دارای دو پردیس اصلی در شهرهای کبک و مونترال و سه پردیس در گاتینو، ساگنای و تروا ریویر است. مدرسه ملی مدیریت ENAP برنامه‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها عبارتند از:

 • دیپلم‌های تحصیلات تکمیلی تخصصی در مدیریت دولتی، مدیریت بین‌الملل و مدیریت منطقه‌ای
 • کارشناسی ارشد مدیریت دولتی برای تحلیلگران در مدیریت بین‌الملل، تجزیه و تحلیل و توسعه سازمانی، ارزیابی برنامه و مدیریت منابع انسانی
 • کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل مدیریت شهری برای تحلیلگران
 • کارشناسی ارشد مدیریت دولتی برای مدیران در مدیریت عمومی، مدیریت بین‌المللی و مدیریت شهری
 • دکترا در تحلیل و مدیریت سیاست‌های عمومی و نظریه سازمانی و مدیریت عمومی

هزینه تحصیل در دانشکده ملی مدیریت عمومی کبک

هزینه تحصیل در مدرسه ملی مدیریت حدود 12949 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل در رشته های مختلف، متفاوت است.

زبان تحصیل در دانشکده ملی مدیریت عمومی کبک

زبان اصلی آموزش در مدرسه ملی مدیریت، زبان فرانسه است. البته برخی از برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شوند. بنابراین دانشجو باید دانش بسیار خوبی از زبان فرانسه و تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشد. دانشجویان بین‌المللی که قصد دارند از مدرسه ملی مدیریت پذیرش تحصیلی اخذ نمایند باید در آزمون بین‌المللی زبان فرانسه (TFI) شرکت کنند و نمره قابل قبولی را در این آزمون کسب نمایند.

زبان تحصیل در دانشگاه های کبک

بسیاری از دانشگاه‌های کبک به دو زبان فرانسوی و انگلیسی برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که برخی از کلاس‌های خود را به زبان دوم (زبان انگلیسی) تغییر دهید. زبان تحصیل در اکثر دانشگاه‌های کبک، زبان فرانسوی است اما برخی از این دانشگاه‌ها بعضی از دوره‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهند. به همین دلیل، بهتر است که دانشجویان به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی تسلط داشته باشند.

 در میان دانشگاه‌های کبک، تنها سه دانشگاه انگلیسی زبان وجود دارد. این دانشگاه‌ها عبارتند از: دانشگاه مک گیل، دانشگاه کنکوردیا و دانشگاه بیشاپ.

زبان تحصیل در بقیه دانشگاه‌های کبک در درجه اول زبان فرانسوی است و دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه‌های فرانسوی زبان کبک پذیرش تحصیلی اخذ نمایند باید مهارت خود را در زبان فرانسوی ثابت کنند. برخی از آزمون‌های معتبر زبان فرانسوی که مورد قبول اکثر دانشگاه ‌های کبک هستند عبارتند از: TFI، DELF، DALF، TCF، TEF، TEF EXPRESS. برخی از دانشگاه‌های کبک از دانشجویان مدرک زبان انگلیسی نیز می‌خواهند. داوطلبان باید در یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی معتبر مانند تافل یا آیلتس آکادمیک شرکت کنند و نمره قابل قبولی را در این آزمون‌ها کسب نمایند تا میزان مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهند.

هر یک از دانشگاه‌های کبک نمره‌ای را به عنوان حداقل نمره موردنیاز برای آزمون‌های زبان فرانسه و انگلیسی مشخص کرده‌اند. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه موردنظر خود از حداقل نمره مورد نیاز برای آزمون‌های زبان مطلع شوند.

پادکست بشنوید!

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه های کبک

شهریه هر یک از دانشگاه‌های کبک متفاوت است و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کبک تا حدود زیادی به رشته تحصیلی و سطح مدرک بستگی دارد. در دانشگاه‌های کبک، دانشجویان بین‌المللی به طور قابل توجهی بیشتر از شهروندان کانادایی شهریه پرداخت می‌کنند، اگرچه هنوز هم شهریه دانشگاه‌های کبک در مقایسه با شهریه دانشگاه‌های انگلستان، ایالات متحده آمریکا یا استرالیا بسیار مناسب‌تر است.

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کبک کانادا در مقطع کارشناسی 29000 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل در رشته‌های مهندسی و پزشکی معمولا برای دانشجویان بین‌المللی بیشتر است، در حالیکه هزینه تحصیل در رشته‌های علوم انسانی و هنر بسیار کمتر است. هزینه تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، که در اصطلاح به عنوان برنامه‌های “graduate” شناخته می‌شوند، تقریبا 18000 دلار کانادا در سال است، اگرچه هزینه برخی از دوره‌ها ممکن است بیشتر باشد. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه‌های کبک از هزینه تحصیل در دوره‌های مختلف مطلع شوند.

ددلاین دانشگاه های کبک

تاریخ ددلاین هر یک از دانشگاه‌های کبک با یکدیگر متفاوت است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کبک کانادا، آخرین مهلت درخواست یا تاریخ ددلاین معینی وجود ندارد. در واقع تاریخ ددلاین از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و برنامه‌ای به برنامه دیگر بسیار متفاوت است. اکثر دانشگاه‌های کانادا در سه ترم پائیز، زمستان و تابستان از سراسر جهان دانشجو می‌پذیرند. داوطلبانی که قصد دارند از یکی از دانشگاه‌های کبک کانادا پذیرش و یا بورسیه تحصیلی اخذ کنند، باید با مراجعه به سایت دانشگاه موردنظر خود از تاریخ ددلاین و آخرین مهلت ارسال مدارک مطلع شوند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کبک

هر ساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کبک کانادا با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. داوطلبانی که قصد دارند برای دوره‌های کارشناسی از دانشگاه‌های کبک پذیرش تحصیلی اخذ نمایند باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالا باشند.

معمولا معدل 16 به بالا جزو معدل‌های بالا محسوب می‌شود. البته برخی از دانشگاه‌های کبک معدل پایین‌تر از 16 را نیز قبول می‌کنند. برای بعضی از رشته‌ها مانند رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی آن دسته از داوطلبانی که معدل 17 به بالا دارند، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کبک را خواهند داشت.

داوطلبانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های کبک پذیرش تحصیلی اخذ نمایند باید در دوره کارشناسی ریزنمرات و معدل بالایی داشته باشند. برای مقطع دکتری نیز داوطلبان باید ریزنمرات و معدل بالایی در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشند. پایان نامه دوره کارشناسی ارشد نقش تعیین کننده‌ای در اخذ پذیرش تحصیلی در دوره دکتری دارد. همچنین داوطلبانی که دارای مقالات علمی و ISI هستند، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره دکتری خواهند داشت. اکثر دانشگاه‌های کبک کانادا از داوطلبان دوره‌های تحصیلات تکمیلی می‌خواهند که یک انگیزه نامه و دو یا سه توصیه‌نامه اساتید را نیز ارائه دهند. ارائه انگیزه‌نامه و توصیه نامه اساتید برای اخذ پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی الزامی است.

تمامی داوطلبانی که قصد دارند در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه‌های کبک پذیرش تحصیلی اخذ کنند، باید به زبان فرانسه یا زبان انگلیسی و یا هر دو مسلط باشند. بسیاری از دانشگاه‌های کبک از دانشجویان می‌خواهند تا با شرکت در آزمون‌های زبان معتبر مهارت خود را در زبان‌های فرانسه یا انگلیسی نشان دهند. یکی دیگر از موارد مهم در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کبک اثبات حمایت مالی است، اثبات اینکه شما پول لازم برای تأمین هزینه خود را دارید. شما باید نشان دهید که می‌توانید هزینه‌های تحصیل و همچنین هزینه زندگی (خوابگاه ، غذا و …) برای اولین سال حضور در دانشگاه‌های کبک کانادا را پرداخت کنید.

همانطور که می‌دانید شرایط لازم برای اخذ پذیرش از هر یک از دانشگاه‌های کبک با یکدیگر متفاوت است. برای اطلاع یافتن از شرایط اخذ پذیرش می‌توانید به سایت رسمی دانشگاه موردنظر خود مراجعه نمایید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کبک

در دانشگاه های کبک کانادا فرصت‌های زیادی برای بورسیه تحصیلی دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. بورسیه تحصیلی انواع مختلفی دارد. بعضی از بورسیه‌های تحصیلی تنها بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهند و بعضی از بورسیه‌های تحصیلی دیگر تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می‌دهند. دانشجویان که رزومه تحصیلی قوی و درخشانی دارند، می‌توانند از دانشگاه‌های کبک بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی اخذ نمایند

هر چقدر داوطلب ریزنمرات و معدل بالاتری داشته باشد، شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های کبک کانادا خواهد داشت. داشتن مدرک زبان با نمره بالا نیز می‌تواند شانس داوطلب را برای اخذ بورسیه تحصیلی افزایش دهد. امکان اخذ بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی برای آن دسته از داوطلبانی که مقالات علمی معتبر منتشر کرده‌اند، بسیار بیشتر است.

داوطلبانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی دارند باید درباره بورسیه‌های تحصیلی که توسط دولت کانادا، دولت‌های استانی مانند دولت استان کبک، بنیادهای خصوصی و سازمان‌های غیرانتفاعی ارائه می‌شوند، اطلاعات کسب کنند. برای مثال دولت کبک از طریق صندوق‌های تحقیقاتی خود FRQNT (طبیعت و فناوری‌ها)، FRQS و FRQSC (جامعه و فرهنگ) برای دوره دکتری، فوق دکتری و تحقیقات کوتاه مدت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی ارائه می‌دهد.

با مراجعه به این صفحه می توانید به اطلاعات بیشتری در مورد بورسیه‌های تحصیلی که توسط دانشگاه‌های کبک کانادا ارائه می‌شوند دست یابید. همچنین برای دریافت اطلاعات در مورد بورسیه دانشجویان بین‌المللی، می‌توانید با دفتر کمک‌های مالی دانشگاهی که مایل به حضور در آن هستید تماس بگیرید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای دانشگاه های کبک

اگر می‌خواهید تحصیلات خود را در دانشگاه‌های کبک دنبال کنید باید مراحل مختلفی را دنبال کنید تا مجوزهای لازم برای تحصیل مانند گواهی پذیرش کبک را دریافت کنید. البته اگر قصد ادامه تحصیل کوتاه مدت (برنامه تحصیل 6 ماهه یا کمتر) در دانشگاه‌های کبک کانادا را دارید، نیازی به اخذ مجوز تحصیل نخواهید داشت و در نتیجه نیازی به دریافت CAQ (گواهی پذیرش کبک) نخواهید داشت.

در ابتدا باید یک موسسه آموزشی یا دانشگاه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که باید دانشگاهی را انتخاب کنید توسط وزارت آموزش و پرورش و سایر وزارتخانه‌های دولت کبک شناخته شده باشند. می‌توانید لیست دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی تعین شده (DLI) و معتبر در کبک را در این صفحه مشاهده نمایید. تنها زمانی که در یکی از این برنامه‌های تحصیلی یکی از دانشگاه‌های کبک  به طور رسمی پذیرفته شدید، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را اخذ نمایید.

در مرحله بعدی باید گواهینامه پذیرش کبک (CAQ) خود را دریافت می‌کنید. با داشتن این گواهینامه شما مجاز به تحصیل در دانشگاه‌های کبک خواهید بود. این گواهینامه مدرکی است که نشان می‌دهد شما به عنوان دانشجوی بین‌المللی پذیرفته شده‌اید.

مزایای تحصیل در دانشگاه های کبک

دانشگاه‌های کبک تنها دانشگاه‌های دوزبانه (فرانسه و انگلیسی زبان) در کانادا هستند. دانشجویان بین‌المللی با تحصیل در دانشگاه‌های کبک فرصتی برای یادگیری زبان فرانسه پیدا می‌کنند و با ملیت‌ها و فرهنگ‌های گوناگون آشنا می‌شوند. کیفیت عالی برنامه‌های آموزشی، شهریه مناسب و هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه دانشگاه‌های کبک را به یک مقصد تحصیلی محبوب در بین دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

هزینه تحصیل یکی از بزرگترین نگرانی‌های دانشجویان بین‌المللی است. خوشبختانه، موسسات آموزشی و دانشگاه‌های کبک نسبت به سایر استان‌های کانادا شهریه مناسب‌تری دارند. همچنین گفته می‌شود که هزینه زندگی در کبک نسبت به سایر استان‌های کانادا کمتر است.

دانشگاه‌ها و کالج‌ های کبک به دلیل ارائه برنامه‌های آموزشی با کیفیت در سطح جهان شناخته شده و مشهور هستند. دانشگاه مک گیل، دانشگاه مونترال، دانشگاه HEC مونترال، دانشگاه کنکوردیا و دانشگاه پلی تکنیک مونترال تنها برخی از مراکز آموزشی برجسته در این استان هستند.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

هزینه تحصیل در دانشگاه های کبک کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در هز یک از دانشگاه‌های کبک با توجه به رشته و مقطع تحصیلی، متفاوت است. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کبک در مقطع کارشناسی 29000 دلار کانادا در سال و در مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 18000 دلار کانادا در سال است. البته هزینه تحصیل در برخی از رشته‌ها مانند رشته‌های پزشکی و مهندسی بسیار بالاتر است و تا 80000 دلار کانادا در سال نیز می‌رسد.

آیا می توانم پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کبک در کانادا بمانم؟

کانادا به دانشجویان بین‌المللی که تمایل دارند پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور بمانند و مشغول به کار شوند، اقامت دائم اعطا می‌کند. مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا بمانند و کار کنند. پس از یک سال کار در کانادا، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی واجد شرایط درخواست اقامت دائم می‌شوند.

آیا دانشگاه های کبک به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی اعطا می کنند؟

بله، بسیاری از دانشگاه‌های کبک، بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.

زبان تحصیل در دانشگاه های کبک چیست؟

در اکثر  دانشگاه‌های کبک، زبان تحصیل، زبان فرانسه است. البته برخی از برنامه‌های آموزشی ممکن است به زبان انگلیسی ارائه شوند. در بین دانشگاه‌های کبک تنها سه دانشگاه مک گیل، کنکوردیا و بیشاپ برنامه‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. این سه دانشگاه تنها دانشگاه‌های انگلیسی زبان در کبک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید