موسسه مهاجرتی در رشت

موسسه مهاجرتی در رشت

برای بهره مندی از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی تراست در دفاتر ایران و کانادا، نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توانید به صورت غیرحضوری از طریق تماس تلفنی یا اینترنتی مشاوره مهاجرتی دریافت نمایید. توجه داشته باشید که هم اکنون دفاتر ما در شهرهای تهران، کاشان، ونکوور و ریچموند فعال هستند. برای برقراری ارتباط می توانید مستقیما با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۲۹۲۹ تماس حاصل فرمائید.

معتبرترین موسسه مهاجرتی در رشت

در سال های اخیر مهاجرت تبدیل به یک پدیده و سبک زندگی پرطرفدار در میان ایرانیان شده است. سالیانه ایرانیان زیادی از طریق موسسات مهاجرتی، شرکت، دفاتر، مشاوران و وکلای مهاجرتی اقدام به ثبت درخواست مهاجرت به خارج از کشور کرده و در بسیاری از موارد موفق به مهاجرت به کشور مورد نظرشان می شوند.

وجود فرصت های بسیار زیاد مهاجرتی باعث شده است که متقاضیان واجد شرایط بتوانند به راحتی از طریق شرکت های مهاجرتی و خدمات آن ها اقدام به اخذ اقامت کشور مورد نظرشان بکنند. در حال حاضر کشور کانادا فرصت های تحصیلی زیادی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از سراسر جهان فراهم کرده است که می توانند از طریق اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و ویزای دانشجویی وارد این کشور شوند.

همچنین فرصت های دیگری از قبیل ویزای کار کانادا برای متخصصان و ویزای استارتاپ کانادا برای سرمایه گذاران خارجی در کشور کانادا فراهم است. شرکت های مهاجرتی معمولا کیس های متقاضیان را از نظر بهترین گزینه و بالاترین شانس مهاجرتی مورد بررسی قرار داده و به شخص مراجعه کننده پیشنهاد می دهند.

اما متقاضی نیز میتواند بر اساس علائق و صلاحدید خود، مقصدی را برای مهاجرت انتخاب نماید. این کار ممکن است فرآیند مهاجرت، هزینه ها و مدت زمان آن را برای شخص متقاضی بیشتر یا کمتر نماید. توصیه می شود قبل از اقدام برای دریافت خدمات ویزا از یک موسسه مهاجرت به خارج از کشور، سعی کنید شرایط مورد نظرتان را مورد بررسی قرار داده و در مورد آماده بودن یا نبودن مدارک تان برای مهاجرت اطمینان حاصل کنید.

بسیاری از متقاضیان در زمان ثبت درخواست با نقص در مدارک مواجه بوده و ممکن است فرآیند مهاجرت آنها با مشکل روبرو شود. البته در زمان دریافت مشاوره از یک دفتر مهاجرتی نیز می توانید در مورد زمان یا مدارک مورد نیاز سوالاتی را مطرح کنید ولی معمولا اطلاعات بسیار گسترده ای در مورد انواع ویزا و فرآیندهای مربوط به آن در دسترس می باشند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
 • تجربه کیس های موفق از بیش از ۲۰ ملیت مختلف
شروین مدنی

ویژگی‌ های وکیل موسسه مهاجرتی در رشت

1. وکیل قانونی مهاجرت به کانادا باید مجوزهای لازم را داشته باشد

برای جلوگیری از کلاهبرداری و نظارت بیشتر، دولت کانادا توصیه کرده برای پیگیری امور پرونده خود تنها از وکلا یا مشاورین مورد تایید اداره مهاجرت کانادا کمک گرفته شود.

این افراد که لازم است شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند پس از گذراندن دوره های آموزشی و شرکت در آزمون های مخصوص، مجوز لازم برای همکاری با اداره مهاجرت کانادا را دریافت می کنند و دائما تحت نظارت کانون مشاوران مهاجرت کانادا هستند.

 • در صورتی که از افرادی که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا نباشند برای امور مهاجرتی خود کمک بگیرید، پرونده شما قابل دادرسی نخواهد بود.

برای بررسی اینکه آیا وکیل / مشاوری که با وی همکاری دارید مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است یا خیر میتوانید به صفحه کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی کانادا مراجعه نموده و نام مشاور خود را جستجو نمایید.

مجوز فعالیت شروین مدنی از اداره مهاجرت کانادا

توجه! هر فرد با هر عنوان و سابقه کاری (نماینده یا ایجنت مدارس و دانشگاه ها، موسسه کاریابی و…) در صورتی که عضو کانون مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا نباشد مورد تایید اداره مهاجرت کانادا نخواهد بود.

این روزها خیلی از افراد مدعی تعداد زیادی پرونده موفق هستند و در اینستاگرام کار می کنند یا دارای دفاتری در ایران و کانادا هستند اما کارشان قانونی نیست و اگر طی همکاری با آنها به مشکل برخوردید امکان پیگیری قضایی را نخواهید داشت.

حتما دقت داشته باشید که در صورتی که با یک موسسه مهاجرتی کار می کنید، قرارداد شما باید توسط مشاور قانونی مهاجرت صاحب امتیاز آن موسسه امضا شود و امضای افراد دیگر اعتباری نداشته و قابل پیگیری از مراجع قانونی نیست.

2. قرارداد وکیل مهاجرت باید منطبق با فرمت اعلام شده توسط ICCRC-CRCIC باشد

همه مشاورین/ وکلای قانونی مهاجرت به کانادا باید از قراردادی تبعیت کنند که مطابق با فرمت تاییده شده ICCRC-CRCIC باشد. یک قرارداد معتبر، یک قرارداد دو طرفه است و به نفع وکیل و موکل است و علاوه بر اطلاعات وکیل و موکل و کد وکیل، بندهای زیر را پوشش می دهد:

 • طرفین قرارداد (Definitions)
 • وظایف و مسئولیتهای وکیل / مشاور (RCIC Responsibilities and Commitment)
 • وظایف و مسئولیتهای موکل (Client Responsibilities and Commitments)
 • روش پرداخت (Billing method)
 • مبلغ و شرایط پرداخت (Payment Terms and Conditions)
 • برنامه پرداخت (Payment Schedule)
 • سیاست برگشت وجه (Refund Policy)
 • حل و فصل اختلافات (Dispute Resolution Related to the Code of Professional Ethics)
 • محرمانگی (Confidentiality)
 • فورس ماژور (Force Majeure)
 • سیاست تغییرات (Change Policy)
 • اتمام قرارداد (Termination)
 • انصراف (Discharge or Withdrawal of Representation)
 • قوانین حاکم (Governing Law)

در قرارداد باید سیاست های موسسه یا مشاور در قبال هر یک از این مسائل کاملا مشخص بوده و طبق قوانین اداره مهاجرت باشد.

مبلغ قرارداد یکی از مواردی است که باید در قرارداد ذکر شود، و از همان شروع کار مشخص باشد.

در صورتی که قرارداد وکیل یا مشاور شما منطبق با این فرمت نیست می توانید به او اعتراض نمایید.

3. وکیل مهاجرت نباید کارهای غیرقانونی انجام دهد

ارائه مدارک جعلی یکی از مصادیق بارز کارهای غیرقانونی در امر مهاجرت به شمار می رود.

برخی موسسات مهاجرتی اقدام به جعل اسناد و مدارک در جهت قوی تر شدن پرونده فرد می نمایند. این کار از هر نظر غیرقانونی است و در صورتی که آفیسر پرونده متوجه شود (که به احتمال خیلی زیاد متوجه می شود) علاوه بر اینکه پرونده شما ریجکت خواهد شد، برای شما مدتی محرومیت نیز در نظر گرفته می شود.

حتی در صورتیکه که بعد از دریافت اقامت دائم، دولت کانادا متوجه جعلی بودن مدارک شما گردد، ممکن است شما را از کانادا اخراج نماید.

توجه! ارسال دعوتنامه های صوری، جعل سند ملک، سابقه کاری، سند ازدواج / طلاق، خرید و فروش جاب آفر، ایده و طرح بیزنس و… جزء امور غیرقانونی محسوب می شوند.

4. وکیل مهاجرت باید در دسترس باشد

بعضی از وکیل ها به واسطه مشغله ای که دارند فرصت ارتباط گرفتن با کلاینت را ندارند و سوالات و مشکلاتی که برای کلاینت به وجود می آید را تنها از طریق مشاورانی که در ایران یا کانادا دارند می توان پیگیری کرد. اما در موسسه مهاجرتی تراست، از لحظه عقد قرارداد، کلاینت با مشاور در ارتباط مستقیم است و می تواند مسائل خودش را مطرح بکند و وکیل نیز به تمام گفتگوهای کلاینت و مشاور نظارت دارند.

5. دارای دفاتر فعال در ایران و کانادا باشد

اجباری برای حضور وکیل در کانادا یا ایران وجود ندارد. اما به طور کلی بهتر است که موسسه مهاجرتی هم در ایران و هم در کانادا در دسترس باشد.

طبیعی است که وکیلی که در کانادا زندگی می کند اطلاعات واقع بینانه تری را می تواند در اختیار شما قرار بدهد و از سمت اداره مهاجرت هم نظارت بیشتری انجام می گیرد. برخی خدمات مثل دریافت Atip نیز تنها برای کسانی که در کانادا حضور دارند امکان پذیر است.

اما از طرفی کشوری مثل کانادا اختلاف زمانی زیادی با ایران دارد. اگر موسسه مهاجرتی فقط در کانادا دفتر داشته باشد ممکن است با توجه به ساعات کاری متفاوت و تعطیلات متفاوت کار پرونده شما با تاخیر مواجه شود. داشتن دفتر و مشاور در ایران می تواند کار شما را تسریع نماید.

آشنایی با تیم مشاوره مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی تراست

مهمترین سوالی که باید از هر شرکت مهاجرتی بپرسید

بهترین موسسه مهاجرتي در رشت

یک موسسه مهاجرتی شامل تیم قوی از وکلا و مشاوران مهاجرتی است که هدف آن فراهم کردن و تسهیل زمینه اخذ ویزا و اقامت متقاضیان است. به یاد داشته باشید که یک موسسه مهاجرتی نمی‌تواند تضمین کننده دریافت ویزا برای شما باشد و تنها به دلیل آگاهی از قوانین و سیاست‌های مهاجرتی می تواند فرآیند را برای شما تسهیل کند.

یک شرکت مهاجرتی به دلیل آشنایی کامل با روندهای مهاجرت به کشورهای مختلف و داشتن تجربه زیاد و موفقیت در کیس های مختلف می توانند مناسب ترین گزینه ها را به شما پیشنهاد دهد. موسسه مهاجرتی تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند.

شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

در حال حاضر تعداد بسیار زیادی موسسه مهاجرتی در شهر رشت فعالیت کرده و خدمات مهاجرتی در حوزه های مختلف را ارائه می دهند. اما انتخاب یک دفتر مهاجرتی معتبر از میان صدها گزینه موجود کار بسیار دشواری است و ممکن است پس از هزینه های فراوان، نتیجه مطلوب را برای شما به همراه نداشته باشد.

بنابراین داشتن یک مشاور و وکیل مهاجرت و دریافت خدمات مشاوره پیش از انتخاب بسته های مهاجرتی از اهمیت بالایی برخوردار است. تیم تراست برای رفاه حال شما متقاضیان، شرایط افراد برای مهاجرت را بررسی می‌کند. همین حالا می‌توانید با متخصصان ما در تراست تماس بگیرید یا از طریق  فرم ارزیابی اقدام کنید.

همچنین درباره راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و دلایل مهاجرت از ایران بخوانید.

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: معیارهای انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی

خدمات موسسه مهاجرتی در رشت

از میان طیف وسیعی از خدمات مهاجرتی در رشت از قبیل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، استارت آپ و غیره، عوامل مختلفی بر انتخاب نوع خدمات مهاجرتی و نوع ویزای درخواستی از طرف شما تاثیر گذار هستند. برای مثال اگر رزومه تحصیلی قوی از قبیل معدل دانشگاهی بالا، مقاله چاپ شده در ژورنال های معتبر، سابقه تدریس یا پژوهش، نمره زبان بالا و غیره دارید، بهتر است برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

چنانچه مهارت بالایی در یک حوزه خاص داشته و سابقه کار مرتبط و قابل ملاحظه ای در ارتباط با آن دارید می توانید برای مهاجرت از نوع کاری اقدام نمایید.

از طرف دیگر انتخاب مقصد نیز تا حد زیادی بر فرآیند مهاجرت و مدت زمان آن تاثیرگذار خواهد بود. چنانچه شما کشور امریکا را به عنوان مقصد مهاجرتی از نوع تحصیلی انتخاب کنید به مراتب ممکن است کار راحت تری نسبت به مهاجرت از نوع سرمایه گذاری داشته باشید.

چرا که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امریکا در حال حاضر از طریق کارآفرینی امکان پذیر بوده و همانند ترکیه یا امارات نمی‌توان از طریق خرید مسکن یا خرید زمین این کار را انجام داد. بنابراین کشور مورد نظر، مهارت‌ها و توانمندی های شما تا حد زیادی تعیین کننده نوع خدمات مهاجرتی مناسب برای شما خواهد بود.

همچنین بخوانید: وکیل مهاجرت پزشکان ، وکیل مهاجرت هنرمندان ، وکیل ویزای استارتاپ کانادا

شانس اخذ ویزا با استخدام وکیل مهاجرت

هزینه خدمات موسسه مهاجرتی در رشت

هزینه خدمات مهاجرتی در رشت توسط یک شرکت مهاجرتی و بر اساس نوع خدمات مورد نظر شما و مدت زمان لازم برای به نتیجه رسیدن آنها ارزیابی و مشخص می شود. ممکن است برای خدمات مهاجرتی مورد نظر شما هزینه های مختلفی وجود داشته باشد. فرض کنید شما یک رزومه تحصیلی قوی دارید و برای گرفتن پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های امریکا به یک موسسه مهاجرتی در رشت مراجعه می کنید.

در ابتدا باید نمرات زبان جی آر ای و تافل خودتان را برای اپلای آماده کنید که هزینه آزمون تافل 245 دلار و آزمون جی آر ای 205 دلار است. پس از آن نیاز است که مدارک خودتان را در یک یا چند دانشگاه سابمیت کنید که در این مرحله باید هزینه اپلیکیشن فی را بپردازید که بسته به دانشگاه ممکن است بین 30-90 دلار برای هر دانشگاه متفاوت باشد.

در نهایت پس از اخذ پذیرش و بورس تحصیلی باید برای گرفتن وقت سفارت و دریافت ویزا امریکا مبالغی را به عنوان MRV FEE and SEVIS FEE پرداخت نمایید که هزینه آنها به ترتیب معادل 160 دلار و 350 دلار خواهد بود.

علاوه بر این ممکن است هزینه های جانبی دیگری مانند هزینه سفر به خارج از کشور برای مصاحبه، هزینه دریافت نامه پذیرش دانشگاه، هزینه اقامت در کشور خارجی و … نیز وجود داشته باشد.

وضعیت دیگری را در نظر بگیرید که شما قصد دارید از طریق مهاجرت سرمایه گذاری برای اقامت در کشور یونان اقدام کنید که در این حالت می بایست مبلغی معادل 200-300 هزار یورو را برای خرید ملک و مبلغ 30-40 هزار یورو را برای مواردی مانند بیمه، مالیات و غیره بپردازید و این مبلغ برای کشور دیگری مانند پرتغال معادل 350-500 هزار یورو خواهد بود. همانطور که مشاهده کردید هزینه مربوط به خدمات مهاجرتی مورد نظر شما بسته به کشور مقصد، نوع و شرایط آن متفاوت خواهد بود.

همچنین درباره بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور، فلوشیپ خارج از کشور و زندگی در خارج از کشور بخوانید.

موسسه مهاجرتی در رشت برای تحصیل در کانادا

در سال های اخیر درخواست مهاجرت تحصیلی از طریق دریافت ویزای دانشجویی تبدیل به یکی از پرمتقاضی ترین روش های مهاجرت برای بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشت شده است. این نوع از مهاجرت از طریق درخواست تحصیل در خارج از کشور و دریافت ویزای معتبر دانشجویی امکان پذیر است و معمولا فرآیند آن برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ساده تر است. چرا که این افراد مدارک تحصیلی آماده برای اپلای داشته و معمولا گپ تحصیلی (فاصله بین فارغ التحصیلی تا اپلای) کمتری دارند.

توجه داشته باشید که مهاجرت تحصیلی در اصل یک مهاجرت موقت بوده و ممکن است اقامت دائم در کشور مقصد را به همراه نداشته باشد. برای اینکه بتوانید اقامت دائم کشور مقصد را از طریق ویزای دانشجویی بدست آورید می بایست بعد از اتمام تحصیل برای تغییر ویزا به کار اقدام کنید.

به طور کلی مدارکی که برای درخواست پذیرش دانشگاه و پر کردن فرم اپلای در دانشگاه ها نیاز دارید عبارتند از مدارک تحصیلی، توصیه نامه، رزومه، مدارک زبان، انگیزه نامه، پروپوزال تحقیقاتی و سایر مدارک تکمیلی در صورت نیاز و درخواست دانشگاه. در مرحله بعد باید مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت و مصاحبه را آماده کنید که این مدارک تا حد زیادی برای کشورها و سفارت های مختلف یکسان است.

از جمله این مدارک می توان به نامه پذیرش دانشگاه، پاسپورت، رسید پرداخت هزینه سفارت، روزمه، مدارک تحصیلی، مدارک ازدواج (در صورت نیاز)، مدرک پایان خدمت و غیره اشاره نمود. البته فرآیند مصاحبه حضوری سفارت ممکن است برای برخی از کشورها اجباری و برای برخی دیگر اختیاری باشد.

فرآیند مصاحبه حضوری سفارت برای کشورهای امریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا، فرانسه، آلمان، سوئد، نروژ، سوئیس و غیره اجباری و برای کشورهایی مانند هلند، فنلاند و چین اختیاری است.

هزینه پرداخت وقت سفارت نیز برای کشورهای مختلف متفاوت است و این هزینه میتواند از 47 دلار تا 500 دلار متغیر باشد. برای مثال هزینه وقت سفارت آمریکا 160 دلار، وقت سفارت استرالیا و انگلستان در حدود 480 دلار و المان و فرانسه به ترتیب 89 و 118 دلار هستند.

لازم به ذکر است بسیاری از دانشگاه های کانادا و آمریکا هزینه ای را برای اپلای در دانشگاه دریافت می کنند و این هزینه ممکن است تا سقف 100 دلار نیز بالا برود. اما اکثر دانشگاه های اروپا، نیوزلند، استرالیا و آسیا هزینه ای برای سابمیت روزمه و اپلای دریافت نمیکنند و این کار را رایگان برای شما انجام می دهند.

قبل از سابمیت رزومه و درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه سعی کنید مزایا و معایب کشور مقصد را به دقت ارزیابی کنید. برای مثال هزینه تحصیل در کشور نروژ کاملا رایگان بوده ولی از طرفی پذیرش تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی ممکن است کار دشواری باشد. بسیاری از کشورهای اروپایی بر خلاف امریکا، کانادا، استرالیا و انگلستان به دانشجویان مقطع دکتری به عنوان افراد شاغل نگاه میکنند و در ازای تحصیل در مقطع دکتری به آنها حقوق ماهانه پرداخت می کنند.

متقاضیان عزیز در رشت، چنانچه قصد دارید لیست دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی مختلف را مشاهده کرده و بر اساس جدیدترین رنکینگ جهانی و رتبه دانشگاه ها در هر رشته اقدام به انتخاب کشور مقصد کنید، می توانید از این لینک استفاده نمایید.

همچنین درباره استادی پلن و آزادسازی مدرک تحصیلی بخوانید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

موسسه مهاجرتی در رشت برای کار در کانادا

مهاجرت از طریق ویزای کار یا همان مهاجرت کاری (Work Permit) با هدف اقامت موقت فرد در کشور مورد نظر به منظور رفع نیازهای یک شرکت یا موسسه خاص صادر می شود. معمولا ویزای کاری نیز مدت مشخصی داشته و پس از آن شخص می تواند درخواست اقامت دائم را بدهد. برخی از دفتر های مهاجرتی در رشت به صورت اختصاصی بر روی این ویزا کار می کنند و فرصت های مناسبی را برای متقاضیان فراهم می کنند.

در حال حاضر طیف وسیعی از کشورها ویزای کار را به ایرانیان اعطا می کنند. اما شرایط ممکن است برای برخی از آنها دشوارتر باشد، برای مثال کشورهایی مانند کانادا و امریکا از متقاضایان ویزای کار درخواست مدارک زبان دارند تا از طریق آن بتوانند توانایی شنیداری و صحبت کردن فرد را مورد ارزیابی قرار دهند.

بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره جهانی کار (Bureau of Labor Statistics) از میان بیش از 28 میلیون نیروی کار موجود در آمریکا تقریبا 17% آنها از طریق ویزای کار اقدام کرده بودند. همچنین گروه مشاوران بوستون (Boston Consulting Group) لیستی از جذاب ترین کشورها برای مهاجرت کاری را در سال 2018 منتشر کرده اند که بر اساس آن نشان میدهد کشور آمریکا با 34%، آلمان با 26%، کانادا با 24%، استرالیا با 21% و انگلستان و اسپانیا به ترتیب با 20 و 14 درصد جزء جذاب ترین مقاصد برای نیروی کار جهان هستند.

در حال حاضر کشور کانادا در حال تبدیل شدن به رتبه یک جذاب ترین مقصد متقاضایان ویزای کار است و طیف وسیعی از متخصصان را جذب کرده و شرایط اقامت را برای آن ها فراهم می کند. اکنون فرصت های شغلی مختلفی برای متخصصان رشته های هوافضا، آموزش، مهندس، مالی، گرافیک، منابع انسانی، حقوق و گردشگری فراهم است.

همانطور که بیان کردیم مهاجرت کاری به نوعی اقامت موقت در کشور مقصد را برای یک دوره مشخص تضمین میکند و کانادا نیز از این قانون مستثنی نیست. از جمله مدارک لازم برای درخواست ویزای کار  برای کشور کانادا عبارتند از جاب آفر کانادا، گزارش LMIA (گزارشی که نشان می دهد کمبود نیروی انسانی در کشور مقصد وجود دارد و استخدام فرد مورد نظر اجباری است)، تاییدیه درخواست ویزای کار و در نهایت تعیین وقت سفارت کانادا و انجام مصاحبه است.

یکی دیگر از نقاط مورد نظر برای مهاجرت، حوزه اتحادیه اروپاست که بر اساس تخمین های انجام شده در سال 2016 چیزی در حدود 15 میلیون نیروی کاری مهاجر در اتحادیه اروپا وجود دارد. کشورهایی مانند آلمان، انگلستان و ایتالیا در صدر پذیرش نیروی کار مهاجر هستند.

به طور کلی می‌توان گفت شرایط کاری و درآمدی برای نیروی کار متخصص در حوزه اتحادیه اروپا بسیار مناسب بوده و افراد می‌توانند از سطح رفاه قابل قبولی برخوردار باشند. متقاضیان گرامی در شهر رشت برای اطلاع از فرصت های شغلی در اتحادیه اروپا می توانید به این آدرس مراجعه کنند.

همچنین درباره اقامت موقت کانادا و کار در کانادا بخوانید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

لینک های مفید مهاجرت کاری

موسسه مهاجرتی در رشت برای سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا پاسپورت طلایی یکی از روش هایی است که به واسطه آن شخص متقاضی می تواند اقامت دائم یا شهروندی کشور مقصد را بدست آورد. برنامه های مربوط به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می توانند متنوع و متفاوت باشند. این برنامه ها ممکن است شامل خرید زمین یا ملک، سرمایه گذاری در یک شرکت یا کارخانه، کارآفرینی، راه اندازی یک کسب و کار جدید یا مشارکت در بیزینس های موجود در کشور مقصد باشند.

برنامه های مربوط به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به گونه ای طراحی شده اند که بتوان از طریق آن اقتصادهای محلی را تقویت کرد، رفاه و آسایش بیشتری برای ساکنان بومی فراهم نمود و یا بیزینس های کشور مقصد را رشد داده و از آنها حمایت کرد. ویزا یا پاسپورت طلایی، برنامه مهاجرتی است که فرد سرمایه گذار از طریق خرید ملک یا زمین در کشور مقصد، فرصت گرفتن اقامت دائم آن کشور را بدست می آورد.

صدور ویزای مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و آمارها نشان می دهد که بیش از 25% از کشورهای جهان به صورت فعالی اقدام به بررسی و اعطای ویزای طلایی یا همان مهاجرت سرمایه گذاری به متقاضیان می کنند.

از این میان کشور چین سالانه بیشترین تعداد ویزای سرمایه گذاری را برای متقاضیان صادر می کند. ویزای سرمایه گذاری مبالغ مختلفی را شامل می شود که ممکن است از 100 هزار دلار برای جمهوری دومینیکن تا 2 میلیون پوند برای انگلستان متغیر باشد. برنامه ویزای طلایی پرتغال در سال های مربوط به رکود اقتصادی در اروپا به یکی از راحت ترین و سریع ترین فرآیندهای مهاجرتی تبدیل شده بود که هدف آن جذب سرمایه و منابع مالی از کشورهای خارجی بود.

این کشور در سال 2016 بیش از 2800 ویزای سرمایه گذاری صادر کرد که 80% آن متعلق به شهروندان چینی بود. بر اساس آمار ارائه شده توسط مجله کوپوکرات در سال 2016 کشورهای مالت، قبرس، پرتغال، اتریش، انگلستان، امریکا و کانادا جزء 7 کشور اول از نظر اعطای ویزای طلایی یا اقامت از طریق سرمایه گذاری بوده اند.

در حال حاضر کشورهایی مانند ترکیه، امارات و قبرس جزء محبوب‌ترین مقاصد برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان محسوب می شوند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به حوزه اتحادیه اروپا به این آدرس مراجعه کنید.

همچنین درباره سرمایه گذاری در کانادا، کارآفرینی کانادا و ثبت شرکت در کانادا بخوانید.

لینک های مفید مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات پرتکرار!

راهنمای راه اندازی بیزینس های مختلف در کانادا

موسسه مهاجرتی در رشت برای راه اندازی استارتاپ در کانادا

مهاجرت از طریق استارت آپ یا ویزای کارآفرینی، یک اقامت موقت برای متقاضیان با هدف ایجاد فرصت های شغلی جدید و ایجاد تنوع اقتصادی در کشور مقصد است.

در این حالت شخص متقاضی با ارائه برنامه و طرح های کارآفرینی سعی می‌کند، اقامت کشور هدف را بدست آورده و در چرخه اقتصادی آنها سهیم باشد. از جمله مدارک لازم برای درخواست ویزای استارت آپ می توان به نمره زبان، طرح پیشنهادی، نامه ساپورت، عدم وجود سوء پیشینه و ترجیحا مدارک دانشگاهی اشاره کرد.

توجه داشته باشید که در برخی از کشورها متقاضیان پس از دریافت ویزای استارت آپ می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. البته این موضوع تا حد زیادی به قوانین و سیاست های مهاجرتی کشور مقصد بستگی دارد. برای مثال کشور استرالیا دسته بندی های جدیدی را برای سرمایه گذاری و راه اندازی بیزینس ها بوجود آورده است و از این میان امتیاز مهاجرتی جدیدی با عنوان “نوآوری در کسب و کار و سرمایه گذاری” (Business innovation and investment) طراحی کرده است.

هدف از این کار اعطای ویزای مهاجرتی، جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان خلاق از سراسر جهان است. کشور دانمارک نیز در حال حاضر امکان مهاجرت از طریق استارت آپ را برای کارآفرینان از سراسر جهان فراهم می کند و به طور کلی ویزای استارت آپی اعطا شده توسط آنها دوساله است و قابل تمدید تا حداکثر 3 سال دیگر نیز می باشد. کشور دیگر در زمینه اعطای ویزای استارت آپ، کشور فنلاند است که همانند دانمارک ویزای آن از نوع دوساله است و قابل تمدید می باشد.

برای دریافت ویزای استارت آپ کشور فنلاند نیاز است که طرح پیشنهادی شما حداقل توسط 2 سرمایه گذار پشتیبانی شود، طرح باید کاملا مبتکرانه بوده و مشابه داخلی نداشته باشد، سهامداران و سرمایه گذاران پروژه نباید میزان سهم شان کمتر از 60% باشد و در نهایت تعهد سرمایه گذاران به اجرای پروژه که از الزامات دریافت ویزای استارت آپ فنلاند است.

یکی دیگر از مقاصد محبوب برای دریافت ویزای استارت آپ، کشور امریکا است که امکان دریافت اقامت را نیز فراهم میکند. نوع ویزای اعطا شده از نوع EB-2 visa است که در شرایط خاص و به افراد خاص اعطا خواهد شد.

افرادی که با سرمایه اولیه 100 هزار دلار اقدام به کارآفرینی در امریکا می کنند بعد از 2 سال باید بتوانند حداقل 5 کارمند داشته و درآمد سالانه شرکت را به 500 هزار دلار افزایش بدهند. در روش دیگر ممکن است شخص کارآفرین در داخل خاک امریکا بوده و فارغ التحصیل یکی از موسسات آموزشی آمریکا باشد.

در همین راستا شخص کارآفرین باید درآمدی معادل 30 هزار دلار در سال یا مالک یک دارایی 60 هزار دلاری باشد. بعد از دو سال، شخص کارآفرین باید حداقل 3 نفر نیروی کار داشته و درآمد سالانه شرکت آنها حداقل 100 هزار دلار باشد. در سال 2009 بیش از یک میلیون نفر از طرق مختلف اقامت دائم کشور امریکا را بدست آورده اند که از این میان 12.7% آنها از طریق ویزای کار و استارت آپ اقدام به مهاجرت کرده بودند.

مشاوره موسسه مهاجرتی در رشت

قطعا از میان صدها دفتر مهاجرتی در رشت نمی‌توان تمام گزینه های موجود را مناسب برای ارائه خدمات مهاجرتی قلمداد کرد. شرکت های مهاجرتی علاوه بر سابقه فعالیت می بایست اطلاعات به روز و جدیدی در مورد فرآیند صدور ویزا و سیاست های مهاجرتی در کشور مورد نظر شما داشته باشند. چرا که قوانین مهاجرتی به صورت مداوم در حال تغییر یا تعدیل هستند و مشاوره نادرست مهاجرتی ممکن است منجر به صرف هزینه و زمان بسیار و در نهایت عدم موفقیت فرد متقاضی شود.

بنابراین انتخاب درست موسسه، مشاور و یا وکیل مهاجرتی معتبر در رشت اولین و مهمترین گام برای موفقیت در فرآیند مهاجرت محسوب می شود. تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر ما بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

مهاجرت یک پدیده جدید در میان ایرانیان

رصدخانه مهاجرتی ایران که یک پژوهشکده زیر نظر دانشگاه صنعتی شریف است، به تازگی گزارشی را در مورد فرآیند مهاجرت با نام “سالنامه مهاجرتی ایران” منتشر کرده است. در این سالنامه آمار جالب توجهی از تعداد و مقاصد مهاجرتی ایرانیان در سال 2019 ارائه شده است.

بر اساس آمار ارائه شده به ترتیب کشورهای امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، انگلستان، ترکیه، سوئد، استرالیا، کویت و هلند جزء 10 کشور اول از نظر مقاصد مهاجرتی مورد نظر ایرانیان بوده اند.

بر اساس آمار ارائه شده توسط رصدخانه مهاجرتی ایران، به طور کلی بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر ایرانی به این 10 کشور مهاجرت کرده اند. اما آمار مهاجرتی در روزنامه ایندیپندنت فارسی (Independentpersian) نشان می دهد که از میان 260 میلیون مهاجر جهان، سهم ایرانیان چیزی در حدود16 میلیون نفر است که ایران را در رتبه 33 جهان قرار می دهد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط این خبرگزاری تمایل ایرانیان به مهاجرت در سال های اخیر افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرده است و تقریبا 30 درصد از کل جمعیت ایران در حال حاضر به شکل جدی به دنبال مهاجرت هستند. بیشترین گروه مهاجران ایرانی را در رتبه اول متخصصان و در رتبه دوم دانشجویان تشکیل می دهند.

در سال های اخیر با گسترش تمایل به مهاجرت، صدها موسسه مهاجرتی و دفتر مهاجرتی در سراسر کشور اقدام به ارائه خدمات تخصصی در حوزه های مختلف از قبیل مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت استارت آپی و غیره کرده اند.

در حال حاضر وکلا و مشاوران مهاجرتی بسیاری به صورت مستقل و یا در قالب دفاتر مهاجرتی در سراسر کشور و خصوصا شهر رشت اقدام به ارائه خدمات به متقاضیان می کنند. البته باید توجه داشته باشید که تعداد افرادی که در همه حوزه های مهاجرت اطلاعات تخصصی، دقیق و کاربردی داشته باشند بسیار کم است و انتخاب دفتر مهاجرتی معتبر نیز کار دشواری است.

بنابراین در زمان انتخاب موسسه یا شرکت مهاجرتی سعی کنید متخصصان حوزه مورد نظرتان را از نظر پیشینه کاری به دقت مورد بررسی قرار دهید. به یاد داشته باشید که قوانین مهاجرت بسیار پیچیده هستند، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

چرا موکلین به موسسه مهاجرتی تراست اعتماد کرده‌اند؟

 1. تراست توسط مشاورین قانونی مهاجرت کانادا و عضو انجمن ICCRC اداره می‌شود

  شروین مدنی با سال‌ها سابقه وکالت امور مهاجرت و دارای کد فعالدیت RCIC در انجمن ICCRC به عنوان وکیل ارشد مجموعه تراست مشغول به فعالیت‌اند. مشاورین موسسه تراست نیز از اساتید دانشگاه های کانادا و افراد دارای تجربه تحصیل کانادایی هستند و همین امر نیز باعث ارائه مشاوره‌های با کیفیت، کاربردی و ملموس به متقاضیان شده است.

 2. آمار پرونده‌های موفق ما بالاست

  مهاجرت مسیری دشوار و سرنوشت ساز است. ما افتخار می‌کنیم که در این مسیر پر فراز و نشیب همراه مورد اعتماد هزاران ایرانی برای رسیدن به سرمقصد آرزوهایشان بوده‌ایم. داشتن بیش از شش هزار پرونده موفق در زمینه‌های مختلف اعم از تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری نتیجه تلاش شبانه روزی تیم تراست جهت موفقیت مشتریانش در مسیر مهاجرت بوده است.

 3. ما نماینده رسمی مراکز آموزشی مقاطع مختلف در کانادا هستیم

  موسسه تراست نمایندگی رسمی اغلب دانشگاه‌ها و کالج‌ها و همچنین مدارس کانادا را دریافت کرده است. در برخی موارد نیز این موسسه به عنوان نماینده کلیدی (Key Agent) با مراکز آموزشی کانادایی همکاری دارد، همین امر نیز موجب سهولت مکاتبات با مراکز آموزشی و همچنین اخذ پذیرش بدون هیچ واسطه‌ای را فراهم آورده است.

 4. تراست، مرجعی قابل اعتماد برای اخبار و اطلاعات مهاجرت است

  وب سایت موسسه تراست
  با توجه به این که موسسه مهاجرتی تراست به صورت تخصصی خدمات مهاجرت به کانادا را ارائه می‌دهد به جرائت می‌توان گفت این وب سایت کامل‌ترین مرجع فارسی زبان در حوزه ارائه اطلاعات مهاجرت، تحصیل، کار و زندگی در کاناداست. به روزترین اخبار مهاجرت کانادا، قوانین اخذ ویزا و روش های مهاجرتی کانادا را در می‌توانید در وب سایت موسسه تراست دنبال کنید. تراست از ابتدای تا انتهای پروسه‌ی مهاجرت همراه شماست تا بتوانید آینده موفق خود را رقم بزنید.
  شبکه های اجتماعی موسسه تراست
  آینده شما همین امروزِ افرادی است که پیش از شما اقدام نموده اند. همیشه شنیدن تجربیات افرادی که پیش از شما  مسیر مهاجرت را طی کرده اند آموزنده خواهد بود. ما در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام تراست با تهیه ویدئوهای مختلف اعم از گفتوگو با افراد موفق ایرانی در کانادا، لایوهای پرسش و پاسخ با وکیل مهاجرت و.. سعی کرده ایم این تجربیات ارزشمند را در اختیار مخاطبین قرار دهیم تا چراغ راهنمایی باشد برای طی کردن بهتر مسیر مهاجرت.

 5. هیچ فرصتی از دست نمی‌رود!

  دولت کانادا راه های زیادی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا طراحی کرده است .ممکن است بیش از یک یا چند راه مهاجرتی برای شما وجود داشته باشد. اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند. مشاورین موسسه تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد و در این راستا تمامی فرصت های کاهش هزینه های مهاجرت، دریافت انواع بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌ها با توجه به شرایط تان بررسی خواهد شد.

 6. به نظر ما وقت طلاست!

  دغدغه زمان برای بسیاری مهم است. ما ارزش ویژه‌ای برای وقت مشتریان خود قائل هستیم. مایه افتخار است که وکلا و مشاورین خبره ما با نهایت دقت، نتیجه دلخواه را در کمترین زمان ممکن برای مشتریان رقم می‌زنند. مهاجرت امری پر از استرس و نگرانی است؛ از این‌ رو تیم تراست، با انجام سریع و دقیق امور مهاجرتی مشتریان، به جای استرس، امید رسیدن به آرزوها را برایشان فراهم می‌ سازد.

 7. مشاورین تراست در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراه شما هستند!

  بدون دغدغه و با خیالی آسوده فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی نگران نباشید. چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

 8. وکالت پرونده ‎ها با توجه به تجربه قبلی وکلا پذیرفته ‌می‌شود

  هر ماه تعداد بسیار زیادی تقاضا برای ارزیابی شرایط مهاجرت از سوی متقاضیان برای ما ارسال می‌شود. موسسه تراست بر مبنای اصول حرفه‌ای و اخلاقی فقط وکالت پرونده‌هایی را بر عهده می‌گیرد که به احتمال زیادی امکان موفق شدن و اخذ پذیرش و ویزا را داشته باشند.

 9. بهترین ها را به مشتری پیشنهاد می دهیم حتی به ضرر خودمان!

  با توجه به اصول و ارزش‌های سازمانی موسسه مهاجرتی تراست این قول را به مشتریانمان می‌دهیم که در ارائه خدمات و مشاوره‌ها تنها تابع هدفی که به دنبال کمینه کردن آن خواهیم بود هزینه‌های شماست و نیز تنها تابع هدفی که به دنبال بیشینه کردن آن هستیم منافع شما خواهد بود!

 10. توجه به جزئیات، عامل تمایز ماست!

  با توجه به حکم دادگاه فدرال کانادا وجود مغایرت و اطلاعات اشتباه در فرآیند مهاجرت اشتباهی بزرگ است! توجه به جزئیات و دقت فراوان در تنظیم پرونده های ارسالی به اداره مهاجرت می‌تواند متقاضیان مهاجرت را از بسیاری از عواقب پیش‌بینی نشده مصون دارد. وکلا و مشاورین تراست با ارائه اطلاعات صحیح و تکمیل تمامی مدارک موردنیاز به کمک متقاضی، به دقت و با وسواس فراوان پرونده مهاجرتی شما را دنبال می‌کنند.

 11. همواره در دسترس هستیم!

  آرمان تراست ایجاد محیطی سرشار از احترام به مشتری و ارائه خدمات برتر به مشتریان است، در همین راستا مشتریان تراست همواره از می توانند از طریق راه‌های مختلفی از جمله تماس، ارسال پیام و ایمیل با مشاورین تراست در ارتباط باشند. همواره سعی ما بر این است که چه در پاسخ به درخواست‌ها و چه در پیگیری‌ها خیالی آسوده و تجربه‌ای لذت بخش را برای مشتریانمان فراهم سازیم.

 12. دیوارهای تراست شیشه‌ای است!

  شفافیت در ارائه خدمات لازمه مشتری مداریست! در همین راستا موسسه تراست همواره شفافیت در خدمت رسانی و شفافیت در امور مرتبط به قرارداد و پرداخت‌های مالی را سرلوحه کار خود قرار داده است. شرح خدمات ارائه شده بابت هر پرداخت مالی برای مشتریان تراست به صورت کاملا شفاف مشخص است و همچنین موکلین به راحتی می‌توانند در هر مرحله از وضعیت پیشرفت امور مهاجرتی خود مطلع شوند.

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

هزینه خدمات مهاجرتی در شهر رشت چقدر است؟

هزینه خدمات مهاجرتی بسته به شرایط متقاضی، کشور هدف و نوع مهاجرت (سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری و استارت آپ) می تواند متفاوت باشد.

چطور می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

در حال حاضر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، استارت آپ و کار امکان پذیر است. متقاضیان عزیز در شهر رشت برای ثبت درخواست مشاوره و دریافت خدمات مهاجرتی همین حالا فرم ارزیابی تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند. نتیجه در ایمیلی خدمت‌تان اعلام خواهد شد.

آیا موسسه مهاجرتی معتبری در رشت وجود دارد؟

بله، موسسات مهاجرتی بسیاری در شهر رشت وجود دارند که خدمات مهاجرتی را برای متقاضیان فراهم می کنند. اما بخاطر داشته باشید که انتخاب درست می‌تواند فرآیند مهاجرت را برای شما تسهیل کند

فرآیند مهاجرت چقدر طول می کشد؟

پس از ثبت درخواست مشاوره، شرایط شما در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی شده و پس از آن بسته به کشور هدف و نوع خدمات مهاجرتی مورد نیاز متعاقبا زمان آن به شما اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید