موسسه مهاجرتی در خرم آباد

موسسه مهاجرتی در خرم آباد

مهاجرت به خارج از کشور به عنوان پدیده ای نوین شناخته می شود که ممکن است در زندگی هر شخصی اتفاق بیافتد و دلایل متفاوتی از قبیل شرایط اقتصادی، اجتماعی و تحصیلی در این امر تاثیرگذار هستند. در سال های اخیر با رشد تعداد دانشجویان و متخصصان در خرم آباد، این شهر نیز به یکی از مهاجرفرست ترین نقاط کشور تبدیل شده است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. با توجه به وجود فرصت های شغلی، تحصیلی و اقتصادی بسیار مناسبی که در کشورهایی مانند امریکا، کانادا، استرالیا و اتحادیه اروپا وجود دارد، بسیاری از اقشار تحصیل کرده و متخصص در کلانشهر خرم آباد در جستجوی آینده ای بهتر و زندگی مرفه تر اقدام به مهاجرت می کنند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: معیارهای انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی

شرکت مهاجرتی در خرم آباد

یک شرکت مهاجرتی در برگیرنده تیم قوی از متخصصان، مشاوران و وکلای مهاجرتی است که به دنبال ارائه اطلاعات مهاجرتی و تسهیل فرآیند مهاجرت برای متقاضیان هستند. یک دفتر مهاجرتی معتبر سعی می کند کاملا صادقانه و شفاف کیس مهاجرتی شما را بررسی کرده و نتیجه را به صورت دقیق به شما ارائه کند. فرض کنید شخصی با رزومه تحصیلی بسیار ضعیف از جمله معدل پایین، نداشتن مقاله، نمرات زبان ضعیف و سابقه پژوهشی و تدریس بسیار کم به یک شرکت مهاجرتی مراجعه کرده و درخواست اپلای و پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی از یک دانشگاه برتر در امریکا را دارد.

در صورتی که موسسه مهاجرتی پس از بررسی مدارک وی این خواسته را قبول کند باید در مورد صحت ادعای آنها دچار تردید شد. اما در صورتی که شرکت مهاجرتی کاملا واقع بینانه و صادقانه بتواند نقاط ضعف رزومه شخص را به وی گوشزد کرده و گزینه های دیگری به او پیشنهاد دهد، می توانیم در مورد اعتبار موسسه اطمینان داشته باشیم. بنابراین انتخاب یک شرکت مهاجرتی معتبر نیاز به بررسی های دقیقی دارد تا از طریق آن بتوانید هزینه های مهاجرت به خارج از کشور را به شکل قابل ملاحظه ای مدیریت کنید. در حال حاضر شرکت های مهاجرتی زیادی در خرم آباد وجود دارد که انتخاب یک موسسه معتبر را برای متقاضیان دشوار می کند. اما ما در این مقاله سعی می‌کنیم فاکتورهای بیشتری را در مورد چگونگی انتخاب یک موسسه مهاجرتی برای شما بیان کنیم.

همچنین درباره راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، دلایل مهاجرت از ایران و اینکه چگونه مهاجرت کنیم بخوانید.

موسسه مهاجرتی در خرم آباد

یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان مهاجرت علاوه بر موضوعاتی مانند هزینه و مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن ویزا، مبحث امنیت اطلاعات شخص متقاضی است. آیا هر موسسه مهاجرتی برای انجام خدمات اخذ ویزا و دریافت اطلاعات شخصی شما مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر؛ در زمان انتخاب موسسه مهاجرتی باید دقت کنید که تیم فنی و مشاوران آن از تعهد و تجربه بالایی در رسیدگی به درخواست ها و حفاظت از اطلاعات شخصی شما برخوردار باشند. چرا که در برخی موارد مشاهده شده است که از اطلاعات متقاضیان به اشکال نادرستی استفاده شده است و یا برخی از شرکت های مهاجرتی با مجوز قانونی به صورت ناگهانی فعالیت خودشان را به حالت تعلیق درآورده اند.

بنابراین پیش از انتخاب یک موسسه مهاجرتی به دو فاکتور اصلی تعهد و تجربه تیم تخصصی مهاجرتی آن توجه کنید. تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاورۀ تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.

دفتر مهاجرتی معتبر در خرم آباد

دفتر مهاجرتی معتبر در خرم آباد

همانطور که گفته شد انتخاب یک دفتر مهاجرتی معتبر از میان صدها گزینه موجود کار بسیار دشواری است. در حال حاضر ده ها دفتر، شرکت، وکیل، مشاور و موسسه مهاجرتی در خرم آباد در حال فعالیت بوده و پرونده های مختلفی را قبول و اجرا می کنند. اما میزان رضایت مشتریان قبلی از فعالیت دفتر مهاجرتی مورد نظر شما چگونه بوده است؟ این موسسه چه تعداد پرونده موفق در سال ثبت کرده است؟ آیا این دفتر مهاجرتی توانایی ارائه خدمات مورد نظر شما را دارد؟ آیا کادر تخصصی آنها تجربه و تعهد لازم برای مدیریت پرونده شما را دارد؟ تا چه اندازه تبلیغات آنها با واقعیت خدمات ارائه شده همخوانی دارد؟

تمامی این فاکتورها در انتخاب صحیح و جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه تاثیرگذار هستند. هیچ فردی قصد ندارد مسیر زندگی، سرنوشت و آینده خودش را قربانی تبلیغات و شعارهای یک دفتر مهاجرتی کرده و در نهایت این فرآیند را بدون نتیجه رها کند. برای این منظور توصیه می شود که میزان موفقیت و عملکرد یک موسسه را از طریق سابقه اجرایی و میزان رضایت مشتریان آن مجموعه مورد ارزیابی قرار دهید چرا که این فاکتور بهترین مقیاس سنجش نسبت به تبلیغات و شعارهای بازاریابی است. مورد بعدی که می‌تواند اطمینان خاطری برای متقاضیان مهاجرت ایجاد کند، تعداد مراکز و موسسات معتبری است که مجوز فعالیت به یک دفتر مهاجرتی را می دهند.

برخی از موسسات مهاجرتی با داشتن مجوزها و گواهینامه های مختلف از سطح اعتبار بسیار بالای در داخل و خارج از کشور برخوردار بوده و لینک های ارتباطی بسیار قوی دارند. این موسسات می توانند مشاوره های تخصصی بهتری فراهم کرده و فرآیند ویزا را برای متقاضیان تسهیل کنند. تیم موسسه مهاجرتی تراست مجموعه ای از وکلا و مشاورین خبره ایست که هدفش طراحی و اجرای بهترین مسیر مهاجرتی برای شماست. مؤسسه مهاجرتی تراست شرکتی کانادایی است که در استان بریتیش کلمبیا به شماره Incorporation Number: BC1268598 و در اداره مهاجرت کانادا به شماره R506959 به ثبت رسیده است. گستره فعالیت های تراست شامل تمام انواع خدمات تسهیلی مهاجرت به کانادا و امور حقوقی مهاجران کانادا می‌شود.

پادکست بشنوید!

وظایف وکیل مهاجرت

آمار مهاجرت در ایران

مهاجرت در ایران یک پدیده نو ظهور است که در سال های اخیر روندی شتابان به خود گرفته است. البته فرآیند مهاجرت یک مسیر پیچیده و تا حدی زمانبر و پر هزینه است. اما با توجه به اینکه می تواند آینده روشنی را برای شخص به همراه داشته و سطح رفاه قابل قبولی در زندگی را برای وی فراهم کند، می توان گفت در ارزیابی هزینه-منفعت، منافع این کار بیشتر خواهد بود. سالانه متخصصان، دانشجویان و سرمایه گذاران بسیاری با هدف توسعه دانش، تخصص و برخورداری از رفاه و درآمد بالاتر به کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، اروپا و امریکا مهاجرت می کنند.

بر اساس آمار ارائه شده از روند مهاجرت در کشور امریکا، ایرانیانی که به این کشور مهاجرت کرده اند و در این کشور مشغول به کار هستند میانگین درآمد حدودا 36 هزار دلار بالاتر از متوسط درآمد افراد بومی این کشور دارند. تنها دو گروه از مهاجران هندی و تایوانی میانگین درآمد بالاتر از ایرانیان در این کشورها داشته و اصطلاحا افراد موفق تری هستند. بنابراین می توان نتیجه گرفت مهاجران ایرانی در کشور امریکا از نظر مالی و اجتماعی در سطح قابل قبولی قرار دارند. آمارها نشان می دهد که از سال 2005 تاکنون به صورت سالانه میانگین 150-180 هزار نفر از افراد متخصص و نخبه اقدام به مهاجرت از کشور کرده اند.

ایالات متحده آمریکا و کانادا جزء محبوبترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان محسوب می شود. در حال حاضر فرصت های بسیار زیادی برای تحصیل در کانادا و کار در کانادا و کشور امریکا برای متقاضایان ایرانی فراهم بوده و افراد با داشتن روزمه تحصیلی و کاری مناسب می توانند برای مهاجرت به این کشورها اقدام کنند. بر اساس گزارش منتشر شده با عنوان “Iran Migration Outlook 2020” که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده است، نشان می دهد که متقاضیان مهاجرت از 819 هزار نفر در سال 1990 به 1 میلیون و 900 هزار نفر در سال 2019 رسیده است. اما به طور کلی شمار مهاجرت در جهان از 153 میلیون در سال 1990 به 271 میلیون نفر در سال 2019 رسیده است که سهم ایران نیز 2.29% از کل این جمعیت است. بر اساس این گزارش کشورهایی که بیشترین تعداد مهاجران ایرانی را در خود جای داده اند به ترتیب عبارتند از: امارات متحده عربی، امریکا، کانادا، آلمان، انگلستان، ترکیه، سوئد، استرالیا، کویت و هلند. آمارهای منتشر شده در این گزارش نشان می دهد که در سال 2017 تعداد ایرانیان ساکن در امریکا که شناسنامه ایرانی داشتند در حدود 395 هزار نفر بوده که بیش از 74% آنها از اقشار تحصیل کرده و دارای مدارک دانشگاهی معتبر بودند.

از طرف دیگر تعداد مهاجران ایرانی در کشور کانادا در سال 2019 معادل 164 هزار نفر بوده که بیش از 30 هزار نفر بین سال های 2010- 2015 و 10 هزار نفر بین سالهای 2015-2019 وارد این کشور شده بودند. و البته محبوب ترین روش مهاجرت ایرانیان به کانادا از طریق ویزای تحصیلی کانادا بوده است که در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته. در حال حاضر شرکت های مهاجرتی بسیاری به صورت اختصاصی بر روی ارائه خدمات مختلف مهاجرتی به کانادا کار کرده و وکلای آنها تخصص ویژه ای در این حوزه دارند. دفاتر مرکزی مؤسسه مهاجرتی تراست در کانادا در شهر ونکوور و ریچموند قرار دارد. دفاتر تهران و سایر شهرستان‌ها نیز به منظور سهولت ارتباط با موکلان ساکن ایران راه اندازی شده است و در حوزه‌های تحصیلی و کاریابی و سرمایه گذاری طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارد. مؤسسه تراست تیم حقوقی خبره‌ای را متشکل از وکلای نامدار مهاجرت به کانادا تشکیل داده تا هدف خود را که تسهیل امر مهاجرت برای ایرانیان است، به بهترین نحو ممکن تحقق بخشد.

همچنین درباره زندگی در خارج از کشور، تحصیل در خارج از کشور و فلوشیپ خارج از کشور بدانید.

مهاجرت در خرم آباد

شهر خرم آباد مرکز استان لرستان و بیست و سومین شهر پر جمعیت کشور است که از جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری بسیار زیادی برخوردار است. خرم آباد در فاصله 490 کیلومتری از مرکز کشور یعنی استان تهران قرار گرفته است و آب و هوای آن معتدل، نیمه مرطوب و مدیترانه ای است.

برخورداری از آب های زیرزمینی و چشمه های فراوان در این شهر موجب پدید آمدن چشم اندازهای طبیعی بسیار زیبا از جمله پارک جنگلی شورآب، آبشار بیشه، آبشار آب سفید و آبشار نوژیان شده است. استان لرستان و خصوصا شهر خرم آباد از دیرباز به عنوان یکی از قطب های گردشگری و اقتصادی کشور محسوب شده و طیف وسیعی از مشاغل را در بر می‌گیرد. به دلیل شرایط مناسب طبیعی در خرم آباد، بخش عمده ای از اقتصاد این شهر بر پایه کشاورزی، دامپروری، باغداری و صنایع دستی شکل گرفته است. اما شرکت های صنعتی بسیاری نیز در حوزه هایی مانند تولید سیمان، فولاد، پتروشیمی، صنایع چرم و تولید برق در این کلانشهر مشغول به فعالیت هستند.

بر اساس آمار ارائه شده توسط مرکز آمار ایران، استان لرستان و شهرستان خرم آباد یکی از مهاجرفرست ترین استان های کشور محسوب می شود. بر اساس سرشماری انجام گرفته در سال 1395 سالانه بیش از 12 هزار نفر از این استان مهاجرت می کنند که همین موضوع باعث تثبیت جایگاه استان لرستان در رتبه سوم مهاجرفرست ترن استان های کشور شده است. مهاجرت داخلی و خارجی در خرم آباد در سال های اخیر افزایش قابل ملاحظه ای داشته است که بر اساس آمار موجود، جوانان جویای کار و نخبگان، بیشترین تعداد مهاجرت را به خود اختصاص داده اند.

فراهم بودن شرایط بهتر شغلی، تحصیلی و رفاه بالاتر در کشورهای دیگر باعث ترغیب جوانان به مهاجرت شده و در نهایت رضایت آنها از شرایط زندگی جدیدشان را به دنبال خواهد داشت. برای مثال کشور کانادا در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت در میان ایرانیان تبدیل شده است. بیش از 80 درصد از ساکنان این کشور از شرایط زندگی در کانادا راضی بوده و امید به زندگی در این کشور بالای 81 سال است. نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین بوده و رتبه ششمین امن ترین کشور در جهان را به خود اختصاص داده است. با بررسی تمامی این جوانب و مزایای مهاجرت در کشورهایی مانند کانادا در می‌یابیم که شاید آمار بالای مهاجرتی در خرم آباد و استان لرستان توجیهی منطقی داشته باشد.

خدمات مهاجرتی در خرم آباد

خدمات مهاجرتی در خرم آباد

در سال های اخیر خدمات مهاجرتی بسیار متنوعی (کاری، دانشجویی، سرمایه گذاری، استارت آپ، لاتاری، خانوادگی و غیره) توسط شرکت های مهاجرتی در سراسر کشور ارائه می شود و متقاضیان می توانند با توجه به رزومه و تخصص خودشان اقدام به ثبت درخواست در یکی از این حوزه های فوق الذکر کنند.

استان لرستان و شهر خرم آباد نیز از این قاعده مستثنی نیست و از میان شرکت ها، دفاتر و وکلای مهاجرتی بسیار زیادی که در این شهر وجود دارد، می توان طیف وسیعی از خدمات را به صورت حضوری یا غیرحضوری درخواست نمود. ولی به خاطر داشته باشید که انتخاب یک دفتر مهاجرتی معتبر در فرآیند اخذ ویزا و اقدام به مهاجرت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شاید بتوان گفت مهمترین و اساسی ترین گام در فرآیند اخذ ویزاست. این موضوع واقعیت دارد که یک موسسه مهاجرتی نمی‌تواند اخذ ویزای شما را تضمین کند.

به یاد داشته باشید که فرآیند اعطای ویزای یک کشور در حوزه اختیارات یک دفتر مهاجرتی نیست و این کار توسط سفارت همان کشور انجام می گیرد. اما یک دفتر مهاجرتی با اقدامات صحیح و مشاوره های دقیق می تواند فرآیند اخذ ویزا را برای شما تسهیل کرده و شانس مهاجرت را برای شما بالا ببرد. فرض کنید شما با یک رزومه تحصیلی قوی به یک موسسه مهاجرتی در خرم آباد مراجعه می کنید و تقاضای مهاجرت دانشجویی به امریکا را دارید، اگر مشاوران مهاجرتی در آن موسسه به شما بگویند که ما اخذ ویزای شما را تضمین میکنیم، باید بسیار محتاط باشید.

چرا که فرآیند اخذ ویزای تحصیلی امریکا یک پروسه زمانبر و طولانی بوده و از طریق مصاحبه حضوری و با نظر مستقیم آفیسر مصاحبه کننده در سفارت آمریکا به شما اعطا خواهد شد. بنابراین در انتخاب نوع خدمات مهاجرتی و صد البته موسسه مهاجرتی مورد نظرتان بسیار دقیق و سنجیده عمل کنید.

هزینه مهاجرت در خرم آباد

مهاجرت یک فرآیند زمانبر و هزینه بر است که حتی ممکن است برای برخی از افراد بیش از یک یا دو سال نیز زمان ببرد. البته این هزینه و زمان بسته به نوع مهاجرت و مقصد مورد نظر فرد می تواند متفاوت باشد. معمولا موسسات مهاجرتی سعی می‌کنند مناسب ترین هزینه را با توجه به شرایط متقاضی و فرآیند مهاجرتی در نظر بگیرند. با توجه به افزایش تقاضای مهاجرت در خرم آباد، در حال حاضر تعداد زیادی از وکلا و مشاوران مهاجرتی در این شهر اقدام به ارائه خدمات مهاجرتی کرده و فرآیند اخذ ویزا را برای افراد تسهیل می کنند. اما پیش از اینکه به یک موسسه مهاجرتی برای دریافت مشاوره و خدمات مراجعه کنید می خواهیم شما را با هزینه های مهاجرت بیشتر آشنا کنیم.

فرض کنید شما قصد اخذ اقامت کانادا را داشته و می‌خواهید از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا وارد این کشور بشوید. برای این کار باید تمکن مالی ویزای کانادا معادل حداقل 800 هزار دلار کانادا را ارائه دهید و حداقل مبلغ 400 هزار دلار کانادا را در یک پروژه در این کشور سرمایه گذاری کنید. این مبلغ توسط دولت کانادا پس از مدت 5 سال بدون بهره به شما عودت داده خواهد شد. چنانچه قصد داشته باشید از طریق استارت آپ و ویزای کارآفرینی وارد کانادا بشوید باید حداقل مبلغ 300 هزار دلار در کسب و کار مورد نظرتان سرمایه گذاری کرده و بتوانید حداقل تا سه سال متوالی اقدام به حفظ و استخدام نیرو در این کشور کنید. اما چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای دانشجویی را داشته باشید هزینه های مقدماتی مصاحبه سفارت و بومتریک بسیار کم خواهد بود و در صورت داشتن بورسیه تحصیلی کانادا می توانید از سطح رفاه قابل قبولی در این کشور برخوردار باشید. همانطور که ملاحظه کردید مدت زمان مهاجرت و هزینه های آن بسته به نوع خدمت مورد نظر شما می تواند متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای کانادا، فرآیند و هزینه های آنها می توانید به این لینک مراجعه کنید. اما تمام این قوانین و مبالغ برای همه کشورها یکسان است؟ پاسخ این سوال خیر است. چرا که قوانین و سیاست های مهاجرتی در هر کشور با توجه به منافع و نظر تصمیم گیرندگان همان کشور تهیه و تدوین می شود. برای مثال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور ایرلند حداقل 1 میلیون یورو برای شخص متقاضی هزینه دارد ولی همین نوع مهاجرت برای متقاضیان اقامت در کشور پرتغال و ترکیه به ترتیب معادل 350 هزار و 250 هزار یورو هزینه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ کانادا ، کارآفرینی کانادا

مهاجرت تحصیلی در خرم آباد

یکی از جذاب ترین اشکال مهاجرت برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، مهاجرت تحصیلی یا اخذ ویزای دانشجویی است. شاید یکی از کم هزینه ترین و عین حال ساده ترین نوع مهاجرت به کشورهای جهان اول در اروپا و آمریکای شمالی باشد. اما به خاطر داشته باشید که مهاجرت از طریق اخذ ویزای دانشجویی در نهایت ممکن است اقامت دائم در کشور مقصد را به همراه نداشته باشد. مگر اینکه متقاضی بعد از پایان تحصیلات خودش اقدام به تغییر ویزا به کار یا سرمایه گذاری کند. بر اساس آمار ارائه شده توسط پایگاه یونیرف، در حال حاضر بیش از 19 مرکز علمی و دانشگاهی در استان لرستان وجود دارد و چیزی در حدود 51 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در این مراکز مشغول به تحصیل هستند. سهم شهرستان خرم آباد نیز بیش از 15000 دانشجو در بیش از 130 رشته مختلف تحصیلی است که همین موضوع نشان دهنده پتانسیل بالای تقاضا برای مهاجرت تحصیلی در این استان و شهرستان است. بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در خرم آباد می توانند با داشتن رزومه تحصیلی قوی از قبیل نمرات زبان بالا (GRE, TOEFL, IELTS, GMAT,…)، معدل بالا، مقاله، سابقه تدریس و پژوهش و حتی سابقه کار مرتبط با رشته اقدام به ثبت درخواست برای مهاجرت تحصیلی کنند.

معمولا مدارکی که برای اپلای و اخذ ویزای دانشجویی درخواست می شود در بیشتر کشورها یکسان است. میتوان گفت تقریبا بیشتر کشورهای جهان از یک قانون مشابه برای فرآیند اپلای، پذیرش تحصیلی و اعطای ویزای دانشجویی تبعیت می کنند. برای مثال یکی از پیش نیازهای اپلای و درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف جهان داشتن نمره زبان است. برای ادامه تحصیل در بسیاری از کشورها، نیاز است که شما یک مدرک زبان (تافل یا آیلتس) را ارائه کنید. برخی از کشورها مانند آمریکا، کانادا، فنلاند و استرالیا برای برخی از رشته ها علاوه بر نمرات تافل یا آیلتس از شما درخواست نمره GRE یا GMAT نیز می کنند.

ارائه این نمرات برای پذیرش تحصیلی و کسب بورسیه تحصیلی الزامی هستند ولی توجه داشته باشید که فرصت های مطالعاتی در این کشورها رقابتی بوده و حتما باید نمرات بالایی در این آزمون ها کسب کنید. شرایط شرکت و هزینه هر کدام از این آزمون ها متفاوت بوده و می تواند در تصمیم نهایی شما تاثیرگذار باشد. برای مثال آزمون GMAT در ایران برگزار نمی شود و شما باید برای شرکت در این آزمون به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. یا اینکه آزمون آیلتس یک آزمون کاغذی است و بر خلاف بسیاری از آزمون های بین المللی مانند جی آر ای (GRE)، جیمت (GMAT) و تافل اینترنتی برگزار نمی شود.

پس از شرکت در آزمون های زبان و دریافت نمره زبان، نوبت به آن می رسد که نمرات خودتان را به همراه سایر مدارک تحصیلی، رزومه، انگیزه نامه، توصیه نامه و غیره در سایت دانشگاه مورد نظرتان سابمیت کنید. پس از آن کمیته اساتید در دانشگاه صلاحیت شما را برای پذیرش تحصیلی و اعطای بورسیه دانشگاهی مورد بررسی قرار داده و از طریق ایمیل به شما اطلاع خواهد داد. البته تعداد فرصت های مطالعاتی همراه با بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری بیشتر از فوق لیسانس و لیسانس است. برای اطلاع از فرصت های مطالعاتی مقطع دکتری در کشورهای مختلف می توانید به این لینک مراجعه کنید.

درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل بخوانید.

مهاجرت کاری در خرم آباد

مجوز کار یا ویزای کاری یکی دیگر از انواع فرصت های مهاجرتی برای متقاضیان ایرانی محسوب می شود. سالانه متخصصان و کارشناسان بسیاری با هدف کار و کسب درآمد بیشتر به کشورهای اروپایی و امریکایی مهاجرت کرده و در ادامه می توانند اقامت دائم آن کشور را بدست بیاورند. فرآیند اعطای ویزای کار با توجه به ملیت متقاضی و کشور هدف ممکن است متفاوت باشد ولی اولین گام در این فرآیند داشتن یک پیشنهاد کاری از یک اسپانسر در کشور مقصد است.

متقاضیان برای اطلاع از سایر مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری می توانند از طریق ارتباط با سفارت در هر کشور، لیست مدارک پیش نیاز را استخراج کرده و اقدام به ثبت درخواست آنلاین کنند. ولی به خاطر داشته باشید که در این فرآیند باید از نظر مشاوران و وکلای مهاجرتی استفاده کنید، چرا که تجربه آنها می تواند این مسیر را برای شما هموارتر کند. اما مهاجرت کاری یا اجازه کار (Work Permit) به دو روش کلی برای متقاضیان صادر می شود.

در روش اول شخص بدون نیاز به داشتن پیشنهاد کاری (Job Offer) می تواند ویزای کار دریافت کرده و سپس به دنبال موقعیت شغلی در کشور مقصد باشد. در روش دوم شخص قبل از دریافت ویزای کاری باید پیشنهاد کاری را از یک کارفرما در آن کشور دریافت کند. برای روش اول شخص درخواست سرمایه گذاری در کسب و کار شخصی خودش را مطرح کرده و بعد از دریافت ویزای کاری تعهد می کند که بیزینس مورد نظرش را راه اندازی کند. در ادامه سعی می کنیم تعدادی از برنامه های مربوط به مهاجرت کاری در کشورهای مختلف را به شما معرفی کنیم. برنامه ویزای کاری (BUNAC) که برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ساکن در کشور ایرلند، استرالیا و نیوزلند صادر شده و اجازه کار در این کشورها را برای این افراد فراهم می کند.

ویزای کاری (IENA) که برای دانشجویان و فارغ التحصیلان ساکن در کانادا، استرالیا، ایرلند و نیوزلند صادر شده ولی این افراد می بایست مقیم کشور امریکا باشند. ویزای کاری (IAESTE) که به دانشجویان مقیم و بین المللی در کشورهای مختلف اعطا می شود و یکی از پیش نیازهای آن داشتن پیشنهاد کاری است. مدت این ویزا معمولا 18 ماه در نظر گرفته می شود و پس از پایان این دوره، شخص می تواند درخواست تمدید ویزا خودش را ثبت کند. متقاضیان مهاجرت کاری در خرم آباد برای اطلاع بیشتر در مورد انواع ویزای کاری و شرایط آن می توانید به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید.

مهاجرت سرمایه گذاری در خرم آباد

در سال های اخیر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به یکی از مطمئن ترین روش ها برای بدست آوردن اقامت و شهروندی یک کشور تبدیل شده است. بسیاری از متقاضیان در استان لرستان و شهر خرم آباد از طریق مراجعه به دفاتر مهاجرتی اقدام به خرید ملک یا زمین در ترکیه، امارات، قبرس و یا برخی از کشورهای اروپایی کرده و از این طریق به راحتی می توانند اقامت و یا شهروندی این مقاصد محبوب را بدست بیاورند.

شاید بتوان گفت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا ویزای طلایی یک معادله دو سر برد برای کشور مقصد و متقاضی مهاجرت محسوب می شود. چرا که کشور مقصد با بدست آوردن مبالغ حاصل از سرمایه گذاری خارجی (FDI) می تواند به رونق اقتصادی کشورش کمک کند و از طرف دیگر متقاضی مهاجرت نیز با بدست آوردن اقامت دائم می تواند به دنبال فرصت های جدید شغلی و زندگی در محیطی جدید باشد. توجه داشته باشید که در حال حاضر برنامه های مربوط به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به دو صورت مختلف انجام می گیرد.

مورد اول مربوط به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری است و مورد دوم اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری. زمانی که شما اقامت یک کشور را از طریق مهاجرت بدست می آورید بدین معناست که شما به صورت قانونی حق دارید در آن کشور کار کرده و از امکانات آن کشور بهره مند باشید. ولی همچنان از ابتدای ورود اجازه داشتن پاسپورت آن کشور را نخواهید داشت مگر با اجازه دولت و امور مهاجرتی در کشور مورد نظر و معمولا ممکن است پروسه شهروندی اندکی زمان بر باشد. اما وقتی که شهروندی یک کشور را از طریق سرمایه گذاری یا ویزای طلایی بدست می آورید بدان معناست که شما از همان ابتدا حق و حقوق یک فرد متولد شده در آن کشور را داشته و می توانید از مزایای پاسپورت آن کشور بهره مند شوید. برای مثال شما با پرداخت مبلغ 350 هزار یورو می توانید شهروندی کشور پرتغال و یا با پرداخت 270 هزار یورو شهروندی کشور یونان را بدست بیاورید.

اما اگر قصد داشته باشید اقامت یک کشور اروپایی مثل ایرلند و یا اسپانیا را کسب کنید به ترتیب باید مبالغ 1 میلیون یورو و 1 میلیون 260 هزار یورو را برای این کار هزینه کنید. قوانین و سیاست های هر کشور برای تبدیل اقامت دائم به شهروندی تا حدی متفاوت بوده و پیش نیازهای مخصوص به خودش را دارد. برای مثال کشور انگلستان در قبال دریافت 2 میلیون پوند اقامت دائم به متقاضیان اعطا می کند ولی برای اخذ شهروندی، شخص متقاضی باید حداقل 5 سال را در این کشور بماند و در طول این مدت سالانه باید حداقل 9 ماه را در این کشور گذرانده باشد.

بنابراین متقاضیان عزیز در خرم آباد قبل از اقدام به مهاجرت سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی، بهتر است در مورد سیاست های مربوط به اخذ شهروندی در هر کشور اطلاعات جامعی را جمع آوری کرده و تصمیم گیری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها و شرایط اخذ اقامت و شهروندی در کشورهایی مانند ترکیه، اسپانیا، ایرلند، یونان، قبرس و غیره می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: خرید بیزینس در کانادا ، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت استارت آپ در خرم آباد

در سال های اخیر بسیاری از کشورها اقدام به سیاست گذاری های جدیدی در حوزه مهاجرت استارت آپ و اعطای ویزا به کارآفرینان کرده اند. کشورهای زیادی بر رابطه مستقیم بین توسعه اقتصادی مقصد و مهاجرت کارآفرینان تاکید دارند و نتایج تحقیقات نیز نشان دهنده همین موضوع است. بر اساس یک مطالعه انجام گرفته در سایت ریسرچ گیت از میان 500 شرکت برتر آمریکایی، 204 شرکت از طریق مهاجرت و به واسطه مهاجرت استارت آپ در امریکا شکل گرفته اند که مجموع درآمد سالانه آنها چیزی در حدود 4 تریلیون دلار است.

این حجم عظیم پولی و تاثیر بسیار شگرف آن بر شکوفایی اقتصادی یک کشور غیر قابل انکار است. بنابراین جای تعجبی نیست که بسیاری از کشورها از این روش مهاجرتی استقبال کرده و تا جای ممکن فرآیند را برای متقاضیان مهاجرت تسهیل می کنند. برای مثال کشور انگلستان یکی از مقاصد بسیار محبوبی است که فرصت های سرمایه گذاری در قالب ویزای کارآفرینی را برای متقاضیان از سراسر جهان فراهم کرده است.

چنانچه خارج از اروپا هستید و قصد مهاجرت از طریق استارت آپ به انگلستان را دارید باید بدانید که ارائه مدرک زبان آیلتس، ارائه طرح کسب و کار و ارائه تمکن مالی حداقل 50 هزار پوند از پیش نیازهای اعطای ویزای استارت آپ به شما محسوب می شود. شما می توانید ویزای استارت آپ کشور کانادا را نیز از طریق ارائه مدارک لازم در زمان نه چندان طولانی بدست آورید. متقاضیان مهاجرت از طریق استارت آپ با ارائه مدرک زبان، تمکن مالی، مدارک معتبر مربوط به کسب و کار شخص متقاضی و نامه اسپانسری می توانند برای ویزای کارآفرینی کشور کانادا اقدام کنند.

کشورهای مختلف معمولا مبالغ متفاوتی را برای سرمایه گذاری از نوع استارت آپ در نظر می گیرند و فرآیند اعطای ویزا نیز بسته به ملیت شخص متقاضی ممکن است متفاوت باشد. برای مثال کشور سوئد مبلغی معادل 200 هزار کرون را به عنوان تمکن مالی به همراه مدرک زبان برای صدور ویزای استارت آپ در نظر می گیرد. ایرلند نیز با ارائه تمکن مالی معادل 75 هزار یورو به متقاضیان ویزای کارآفرینی اعطا می کند. ولی شرکت تاسیس شده باید بتواند اشتغال زایی کرده و در مدت زمان 3 تا 4 سال بعد از راه اندازی معادل 1 میلیون یورو درآمد داشته باشد.

سنگاپور و نیوزلند نیز به ترتیب با ارائه مبالغی معادل 50 هزار دلار و 100 هزار دلار، شرایط اخذ ویزای کارآفرینی را برای متقاضیان مهاجرت فراهم می کنند. متقاضیان عزیز در خرم آباد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت استارت آپ و شرایط اخذ ویزای کارآفرینی در کشورهای مختلف به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا ، وکیل ویزای استارتاپ کانادا

مشاور و وکیل معتبر مهاجرتی در خرم آباد

شهر خرم آباد یکی از کلانشهر هایی است که در سال های اخیر تعداد متقاضیان مهاجرت در آن افزایش قابل توجهی داشته است. در همین راستا چندین وکیل و مشاور مهاجرت به صورت مستقل و یا در قالب دفاتر مهاجرتی اقدام به ارائه خدمات اخذ ویزا و شهروندی از طریق مهاجرت تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری می کنند. بسیاری از اشخاص گمان می کنند که می توان اطلاعات لازم برای مهاجرت را از طریق اینترنت جمع آوری کرده و سپس اقدام به مهاجرت کرد.

ولی به خاطر داشته باشید که وکلا و مشاوران مهاجرتی اطلاعات بسیار دقیقی در مورد آخرین سیاست ها و قوانین مهاجرتی دارند و می توانند این مسیر را برای شما تسهیل کنند. یک وکیل مهاجرتی معتبر دانش به روز و گسترده ای در مورد خدمات مهاجرتی مورد نظر شما داشته و نقاط ضعف کیس مهاجرتی شما را کاملا صادقانه و دقیق مورد بررسی قرار می دهد. چنانچه بدون راهنمایی و داشتن اطلاعات کافی اقدام به ثبت درخواست مهاجرت کنید و پرونده شما توسط آفیسر ریجکت شود، شانس شما برای دفعات بعدی به مراتب کمتر خواهد شد.

البته انتخاب یک وکیل نامعتبر نیز ممکن است همین مشکل را برای شما ایجاد کرده و علاوه بر به وجود آوردن هزینه های گزاف موجب کمتر شدن شانس مهاجرتی شما نیز بشود. بنابراین انتخاب یک وکیل یا مشاور مهاجرتی معتبر و با سابقه می تواند تضمین کننده موفقیت شما در فرآیند مهاجرت باشد. تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به‌راحتی و بدون هزینۀ خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره در این خصوص بهره‌مند شوید.

چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

چرا موکلین به موسسه مهاجرتی تراست اعتماد کرده‌اند؟

 1. تراست توسط مشاورین قانونی مهاجرت کانادا و عضو انجمن ICCRC اداره می‌شود

  شروین مدنی با سال‌ها سابقه وکالت امور مهاجرت و دارای کد فعالدیت RCIC در انجمن ICCRC به عنوان وکیل ارشد مجموعه تراست مشغول به فعالیت‌اند. مشاورین موسسه تراست نیز از اساتید دانشگاه های کانادا و افراد دارای تجربه تحصیل کانادایی هستند و همین امر نیز باعث ارائه مشاوره‌های با کیفیت، کاربردی و ملموس به متقاضیان شده است.

 2. آمار پرونده‌های موفق ما بالاست

  مهاجرت مسیری دشوار و سرنوشت ساز است. ما افتخار می‌کنیم که در این مسیر پر فراز و نشیب همراه مورد اعتماد هزاران ایرانی برای رسیدن به سرمقصد آرزوهایشان بوده‌ایم. داشتن بیش از شش هزار پرونده موفق در زمینه‌های مختلف اعم از تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری نتیجه تلاش شبانه روزی تیم تراست جهت موفقیت مشتریانش در مسیر مهاجرت بوده است.

 3. ما نماینده رسمی مراکز آموزشی مقاطع مختلف در کانادا هستیم

  موسسه تراست نمایندگی رسمی اغلب دانشگاه‌ها و کالج‌ها و همچنین مدارس کانادا را دریافت کرده است. در برخی موارد نیز این موسسه به عنوان نماینده کلیدی (Key Agent) با مراکز آموزشی کانادایی همکاری دارد، همین امر نیز موجب سهولت مکاتبات با مراکز آموزشی و همچنین اخذ پذیرش بدون هیچ واسطه‌ای را فراهم آورده است.

 4. تراست، مرجعی قابل اعتماد برای اخبار و اطلاعات مهاجرت است

  وب سایت موسسه تراست
  با توجه به این که موسسه مهاجرتی تراست به صورت تخصصی خدمات مهاجرت به کانادا را ارائه می‌دهد به جرائت می‌توان گفت این وب سایت کامل‌ترین مرجع فارسی زبان در حوزه ارائه اطلاعات مهاجرت، تحصیل، کار و زندگی در کاناداست. به روزترین اخبار مهاجرت کانادا، قوانین اخذ ویزا و روش های مهاجرتی کانادا را در می‌توانید در وب سایت موسسه تراست دنبال کنید. تراست از ابتدای تا انتهای پروسه‌ی مهاجرت همراه شماست تا بتوانید آینده موفق خود را رقم بزنید.
  شبکه های اجتماعی موسسه تراست
  آینده شما همین امروزِ افرادی است که پیش از شما اقدام نموده اند. همیشه شنیدن تجربیات افرادی که پیش از شما  مسیر مهاجرت را طی کرده اند آموزنده خواهد بود. ما در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام تراست با تهیه ویدئوهای مختلف اعم از گفتوگو با افراد موفق ایرانی در کانادا، لایوهای پرسش و پاسخ با وکیل مهاجرت و.. سعی کرده ایم این تجربیات ارزشمند را به رایگان در اختیار مخاطبین قرار دهیم تا چراغ راهنمایی باشد برای طی کردن بهتر مسیر مهاجرت.

 5. هیچ فرصتی از دست نمی‌رود!

  دولت کانادا راه های زیادی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا طراحی کرده است .ممکن است بیش از یک یا چند راه مهاجرتی برای شما وجود داشته باشد. اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند. مشاورین موسسه تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد و در این راستا تمامی فرصت های کاهش هزینه های مهاجرت، دریافت انواع بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌ها با توجه به شرایط تان بررسی خواهد شد.

 6. به نظر ما وقت طلاست!

  دغدغه زمان برای بسیاری مهم است. ما ارزش ویژه‌ای برای وقت مشتریان خود قائل هستیم. مایه افتخار است که وکلا و مشاورین خبره ما با نهایت دقت، نتیجه دلخواه را در کمترین زمان ممکن برای مشتریان رقم می‌زنند. مهاجرت امری پر از استرس و نگرانی است؛ از این‌ رو تیم تراست، با انجام سریع و دقیق امور مهاجرتی مشتریان، به جای استرس، امید رسیدن به آرزوها را برایشان فراهم می‌ سازد.

 7. مشاورین تراست در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراه شما هستند!

  بدون دغدغه و با خیالی آسوده فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی نگران نباشید. چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

 8. وکالت پرونده ‎ها با توجه به تجربه قبلی وکلا پذیرفته ‌می‌شود

  هر ماه تعداد بسیار زیادی تقاضا برای ارزیابی شرایط مهاجرت از سوی متقاضیان برای ما ارسال می‌شود. موسسه تراست بر مبنای اصول حرفه‌ای و اخلاقی فقط وکالت پرونده‌هایی را بر عهده می‌گیرد که به احتمال زیادی امکان موفق شدن و اخذ پذیرش و ویزا را داشته باشند.

 9. بهترین ها را به مشتری پیشنهاد می دهیم حتی به ضرر خودمان!

  با توجه به اصول و ارزش‌های سازمانی موسسه مهاجرتی تراست این قول را به مشتریانمان می‌دهیم که در ارائه خدمات و مشاوره‌ها تنها تابع هدفی که به دنبال کمینه کردن آن خواهیم بود هزینه‌های شماست و نیز تنها تابع هدفی که به دنبال بیشینه کردن آن هستیم منافع شما خواهد بود!

 10. توجه به جزئیات، عامل تمایز ماست!

  با توجه به حکم دادگاه فدرال کانادا وجود مغایرت و اطلاعات اشتباه در فرآیند مهاجرت اشتباهی بزرگ است! توجه به جزئیات و دقت فراوان در تنظیم پرونده های ارسالی به اداره مهاجرت می‌تواند متقاضیان مهاجرت را از بسیاری از عواقب پیش‌بینی نشده مصون دارد. وکلا و مشاورین تراست با ارائه اطلاعات صحیح و تکمیل تمامی مدارک موردنیاز به کمک متقاضی، به دقت و با وسواس فراوان پرونده مهاجرتی شما را دنبال می‌کنند.

 11. همواره در دسترس هستیم!

  آرمان تراست ایجاد محیطی سرشار از احترام به مشتری و ارائه خدمات برتر به مشتریان است، در همین راستا مشتریان تراست همواره از می توانند از طریق راه‌های مختلفی از جمله تماس، ارسال پیام و ایمیل با مشاورین تراست در ارتباط باشند. همواره سعی ما بر این است که چه در پاسخ به درخواست‌ها و چه در پیگیری‌ها خیالی آسوده و تجربه‌ای لذت بخش را برای مشتریانمان فراهم سازیم.

 12. دیوارهای تراست شیشه‌ای است!

  شفافیت در ارائه خدمات لازمه مشتری مداریست! در همین راستا موسسه تراست همواره شفافیت در خدمت رسانی و شفافیت در امور مرتبط به قرارداد و پرداخت‌های مالی را سرلوحه کار خود قرار داده است. شرح خدمات ارائه شده بابت هر پرداخت مالی برای مشتریان تراست به صورت کاملا شفاف مشخص است و همچنین موکلین به راحتی می‌توانند در هر مرحله از وضعیت پیشرفت امور مهاجرتی خود مطلع شوند.

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا می توانم به کانادا مهاجرت می کنم؟

در حال حاضر متقاضیان مهاجرت در خرم آباد می توانند از طریق مشاوران و متخصصان مهاجرتی ما در موسسه تراست، درخواست مهاجرت خودشان را ثبت کرده و کیس مهاجرتی شما در اسرع وقت مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

هزینه خدمات مهاجرتی در خرم آباد چقدر است؟

هزینه خدمات مهاجرتی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و همانطور که در بخش های قبلی مطرح کردیم از عمده عوامل تعیین کننده این هزینه می توان به شرایط متقاضی، کشور مقصد و نوع خدمات مهاجرتی مورد نظر فرد اشاره کرد.

چطور می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

متقاضیان عزیز در شهر خرم آباد می توانند از روش های مختلفی مانند اخذ ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و استارت آپ به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را بدست آورند.

آیا می توانم به آمریکا مهاجرت کنم؟

دو مقصد محبوب در میان مهاجران ایرانی خصوصا متقاضیان مهاجرت در خرم آباد برای آمریکا و کانادا است. روش های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد و متخصصان ما در موسسه تراست می توانند بهترین و مناسب ترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند.

چطور یک موسسه مهاجرتی معتبر در خرم آباد پیدا کنم؟

موسسات مهاجرتی معتبری در خرم آباد وجود دارند ولی انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبر که تمامی مجوزهای لازم را داشته و درصد موفقیت بالایی در پرونده های مهاجرتی به ثبت رسانده باشد، کار آسانی نیست. تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاورۀ تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.